PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویندوز۷ (بتا) | اوبانتو | ویستا » مقایسه مشخصه ها

DJ POLESTAR
26-07-2009, 19:48
اگر شما بخواهید از بین “ویندوز ۷″ | “لینوکس اوبانتو” | “ویندوز ویستا” یکی را انتخاب کنید، کدام را انتخاب می کنید؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
عجله نکنید!؛ ابتدا به نمودارهای زیر نگاه کنید و سپس تصمیم بگیرید!

مشخصات سیستم:
حافظه: ۶ گیگابایت
هارد: ۲ هارد ۵۰۰گیگابایت ۱۶مگابایت بافر
پردازنده: Intel Core i7 920 دارای ۴ هسته ۲.۷۶ گیگاهرتزی و ۸ مگابایت کش L3
سیستم عامل ها:
لینوکس اوبانتو نسخه ۸.۱۰ خانواده x86
لینوکس اوبانتو نسخه ۸.۱۰ خانواده x64 و x86
لینوکس اوبانتو نسخه ۹.۰۴ خانواده x86
لینوکس اوبانتو نسخه ۹.۰۴ خانواده x64 و x86
ویندوز ویستا نسخه SP1 خانواده x86
ویندوز ویستا نسخه SP1 خانواده x64 و x86
ویندوز ۷ نسخه ۷۰۰۰ خانواده x86
ویندوز ۷ نسخه ۷۰۰۰ خانواده x64 و x86

مدت زمان نصب
زمان کمتر بهتر است
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]برای كوچك كردن عكس اينجا را كليك كنيد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
توجه: این درست که لینوکس اوبانتو سریعترین زمان نصب را دارد ولی لازم است که بدانید ویندوز ویستا و ویندوز ۷ در طول مراحل نصب درایورهای شما را نیز تا حد زیادی نصب میکنند.

تعداد کلیک برای نصب
کلیک کمتر بهتر است
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اندازه ی اين عكس تغيير داده شده است. برای ديدن كامل عكس اينجا را كليك كنيد. اندازه ی عكس اصلی 791x479 است.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فضای مورد نیاز جهت نصب
فضای کمتر بهتر است
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اندازه ی اين عكس تغيير داده شده است. برای ديدن كامل عكس اينجا را كليك كنيد. اندازه ی عكس اصلی 790x478 است.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مدت زمان بالا آمدن
زمان کمتر بهتر است
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اندازه ی اين عكس تغيير داده شده است. برای ديدن كامل عكس اينجا را كليك كنيد. اندازه ی عكس اصلی 788x477 است.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
توجه: این زمان از لحظه زدن کلید پاور بر روی کیس محاسبه شده است
توجه: یکی از اهداف انتشار لینوکس اوبانتو نسخه ۹.۰۴ کاهش زمان بوت شدن است

مدت زمان خاموش شدن
زمان کمتر بهتر است
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اندازه ی اين عكس تغيير داده شده است. برای ديدن كامل عكس اينجا را كليك كنيد. اندازه ی عكس اصلی 791x473 است.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
توجه: این زمان از لحظه زدن کلید پاور بر روی کیس محاسبه شده است

مدت زمان کپی فایل های کوچک از USB به هارد
زمان کمتر بهتر است
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اندازه ی اين عكس تغيير داده شده است. برای ديدن كامل عكس اينجا را كليك كنيد. اندازه ی عكس اصلی 792x475 است.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
توجه: ۲۱۵۴ فایل در ۱۲۷ پوشه با حجم ۶۰۳ مگابایت
توجه: حافظه کش غیر فعال بوده و انتقال فایل ها کاملا مستقیم بوده است

مدت زمان کپی فایل های کوچک از هادر به هارد
زمان کمتر بهتر است
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اندازه ی اين عكس تغيير داده شده است. برای ديدن كامل عكس اينجا را كليك كنيد. اندازه ی عكس اصلی 791x473 است.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
توجه: ۲۱۵۴ فایل در ۱۲۷ پوشه با حجم ۶۰۳ مگابایت

مدت زمان کپی فایل های بزرگ از USB به هارد
زمان کمتر بهتر است
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اندازه ی اين عكس تغيير داده شده است. برای ديدن كامل عكس اينجا را كليك كنيد. اندازه ی عكس اصلی 793x475 است.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
توجه: ۳۹ فایل در ۱ پوشه با حجم ۳۹۹ مگابایت

مدت زمان کپی فایل های بزرگ از هارد به هارد
زمان کمتر بهتر است
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اندازه ی اين عكس تغيير داده شده است. برای ديدن كامل عكس اينجا را كليك كنيد. اندازه ی عكس اصلی 793x475 است.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
توجه: ۳۹ فایل در ۱ پوشه با حجم ۳۹۹ مگابایت
توجه: حافظه کش غیر فعال بوده و انتقال فایل ها کاملا مستقیم بوده است __________________

Ahmad-Ra
26-07-2009, 20:01
مقایسه جالبی بود. مرسی

فقط موندم که این ویندوز 7 چقد از نظر سرعت افتضاحه :دی

DJ POLESTAR
26-07-2009, 20:06
مقایسه جالبی بود. مرسی

فقط موندم که این ویندوز 7 چقد از نظر سرعت افتضاحه :دی
افتضاح نیست! یادم رفت بگم این مقایسه واسه ویندوز 7 نسخه بتا هستش!!!

M.K_Soft
26-07-2009, 20:23
به نظر من که 3 ماهه دارم ازش استفاده می کنم، نسبت به تمامی ویندوز های قبل یک سر و گردن بالاتره و شاید به نوعی یک انقلاب محصوب بشه. به شخصه ازش خیلی راضیم مگر در موارد کپی فایل های حجیم و گاهی هم مشکل در لود کردن درایو ها که امیدوارم با نصب آخرین نسخه این موارد هم حل بشه.
ممنون از بررسی مختصر و مفیدت.

*Batman*
26-07-2009, 20:50
مقایسه جالبی بود. ولی کاش به جای اوبانتو با XP مقایسه میشد تا بفهمیم نسبت به نسخه های قبلی ویندوز چقدر تغییر کرده.با توجه به اینکه اولین نسخه ویندوز 7 آزمایش شده.

jims band
30-07-2009, 11:57
سلام .من حدود 5 سال که دارم با اوبونتو کنار ویندوز کار میکنم . من خیلی از ابونتو راضیم و الان هم به سیستم عامل اصلیم تبدیل شده و در مورد پست بالایی که گفتن کاش ابونتو با XP مقایسه میشد هم باید بگم من در مجله عصر شبکه یک مقایسه بین ابونتو 8.10 و XP sp3 دیده بودم که جالب بود که ابونتو برنده شد .
خیلی از کسایی که از ویندوز استفاده میکنن وقتی حرف از مقایسه به وسط میاد زود میرن سراغ برنامه های ویندوز و میگن که در لینوکس چنین برنامه هایی وجود نداره ولی باید بگم که اغلب برنامه های ویندوز نسخه لینوکسی دارد و اگرم نداشتن شما میتونید برنامه های ویندوز رو به راحتی با لینوکس باز کنید .

sudotux
27-08-2009, 21:36
Ubuntu 9.10 Alpha vs Windows 7 RC

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Ebisoft=2
02-09-2009, 13:13
سلام.
منم حدود 1ماه هست که دارم با kubuntu 9.04 کنار ویندوز 7 کار میکنم به نظر من که kubuntu خیلی باحاله فقط تنها مشکلی که من دیدم این بود که باید چیزهای که از قبل نسبت به کامپیوتر فکر میکردی یا یاد گرفته بودی رو کنار بزاری و دوباره شروع به یادگیری کنی دقیقا مثلا کسی که از کامپیوتر فقط دابل کلیک رو بلده.

ولی انصافا ویندوز 7 از نظر زیبایی خیلی از kubuntu سرتره حتی با دسکتاپ kde که و kubuntu نصبه.

bersam
02-09-2009, 14:08
اوبنتو خیلی از سون سریع تره (دیروز اوبنتو نصب بود و الان سون نصبه !) حتی دستکتاپ گنومش خیلی جذاب تره ! نمی دونم چرا ولی نمی تونم زیاد با این سون رابطه برقرار کنم ! حس می کنم رابط کاربریش ضعیفه !(مثل کا دی ای ! سخته !) ولی گنومه خیلی راحت بود مثل XP ! متاسفانه نمی تونم مودمم رو به اوبنتو بشناسونم ! وگرنه همین 1000 تومن رو هم خرج این سون نمی کردم ! ولی به عنوان یه تجربه بدک نیست !
البته سونی که الان نصبه همین 7600 RTM هست ... نمی دونم چرا این نوار ابزارش اینقدر یه حاله ! کلی باید باهاش کار کنی تا بهش عادت کنی !
راستی یه نکته ی جالب !!!! =)) ویندوز سون به قطعات من ریتینگ 1.0 رو داد =))

mojtabaalemi
02-09-2009, 15:59
اگر کسی کارش وب و فیلم و آهنگ باشه که هر سیستم عاملی جواب میده برین لینوکس ولی اگه اهل نرم افزار های مهندسی - کار آفیسی _ ارائه سخنرانی و مقاله - بازی و ... هستید این لینوکس کشکه من با اوبونتو کار کردم 1 هفته بعد اغلب افراد پاکش می کنند . لینوکس سیستم عامل بشو نیست با اون 1 درصد کاربرش.
تعریف سیستم عامل چیه . محیطی رو برای اجرای نرم افزازرهای کاربردی ارائه میده . نه اینکه دنبال درایور و آپدیت و .. اینا باشی .

bersam
02-09-2009, 16:35
اگر کسی کارش وب و فیلم و آهنگ باشه که هر سیستم عاملی جواب میده برین لینوکس ولی اگه اهل نرم افزار های مهندسی - کار آفیسی _ ارائه سخنرانی و مقاله - بازی و ... هستید این لینوکس کشکه من با اوبونتو کار کردم 1 هفته بعد اغلب افراد پاکش می کنند . لینوکس سیستم عامل بشو نیست با اون 1 درصد کاربرش.
تعریف سیستم عامل چیه . محیطی رو برای اجرای نرم افزازرهای کاربردی ارائه میده . نه اینکه دنبال درایور و آپدیت و .. اینا باشی .
بله >>>> ولی ربطی به نرم افزار های مهندسی و کار های افیسی نداره ... اصولا ویندوز چون همه باهاش کار کردن یه جورایی براشون راحته ! ولی مثلا لینوکس یکم سخته براشون ... وگرنه لینوکس هم نرم افزار های افیس رو داره + این که ویروس نمی گیره + فریز و هنگ تو کارش نیست + نرم افزار های مهندسی هم داره (مشابه) + از نظر سروری حتی خیلی ها لینوکس استفاده می کنن و ویندوز رو اصلا قبول ندارن برای سرور ! و هزاران جوایز نقدی و غیر نقدی دیگر ! :27:

mojtabaalemi
02-09-2009, 18:00
در مورد سرور نظری ندارم .
بله نرم افزار مشابه هست ولی نه همیشه .بعد هم فکر کن شما یه فایل پاور پوینت داری میری برای ارائه میشه تو دانشگاه مثلا لینوکس باشه ؟ویروس کمتر به خاطر همون کاربر 1 درصدی هست هر وقت به اندازه ویندوز کاربر داشت یعنی بیش از 85 برابر کاربر و هکر ها و ویروس نویسها در یافتنش بعد بگین . شما با استفاده از نسخه 64 بیتی ویندوز هم مشکل ویروس برات کم میشه . هنگ تو کارش نیست ؟ با کوچکترین تغییرات بعضی وقتا درایوراش می پره . باگ های خفنی براش پیدا میشه و نیاز به اینترنت پر سرعت هست تا مدام آپدیت شه که تو ایران کمه .هیچ مهندسی با نرم افزار مشابه کار مداوم نمی کنه .
از اینکه تو امضاتون نوشتین معلومه که همون لینوکس براتون بهتره .باید یه سیستم عاملی باشه که فقط بالا بیاد . کار دیگه ای به اون صورت نمیشه کرد جز ور رفتن با خودش .

bersam
02-09-2009, 20:33
از اینکه تو امضاتون نوشتین معلومه که همون لینوکس براتون بهتره .باید یه سیستم عاملی باشه که فقط بالا بیاد . کار دیگه ای به اون صورت نمیشه کرد جز ور رفتن با خودش .در واقع نمی دونم چرا همچین رتبه ای رو داده ... در اصل رتبه بندیش باید مشکل داشته باشه ! الان شده 2.0 !
من درسته سیستمم ضعیف ولی دیگه نه اونقدری که بهم 1.0 بده ! به نظرم 3 عدد مناسبی باشه !
MailBoard : MSI 848P Neo2-V
CPU : Intel Celeron D Processor 336+, 2.80 GHz, 533 Mhz FSB 256 KB L2 Cache
Graphic : Nvidia Geforce 5500 FX
RAM : 1GB
ایشالله به زودی این لئوپارد رو نصب می کنم و بیخیال هر چی ویندوز و ماکروسافته میشم !
در ضمن این رو هم بگم که من هم فقط با ویندوز فیلم و اینترنت ندارم ها ! من با همین ویندوز که به قول شما ور رفتن با خودش هم با فتوشاپ کار میکنم هم با نرم افزار هایی Dreamviver و نرم افزار مشابه ش که شرکت ماکروسافت زده ! و فلش و کلی نرم افزار جور وا جور دیگه !+ یه سری برنامه که برای روباتیک استفاده می کردم ... که الان نمی دونم اصلا می تونم همین فتوشاپ رو روی این سون نصب کنم یا نه !
فکر می کنم منظور شما از این که هیچ کار دیگه ای به اون صورت نمیشه کرد بازی باشه دیگه ! خب بله ! ولی با همین سیستم هم بازی هایی خیلی خوفناکی انجام می دم که گیم پلیش می ارزه به صد تا Assissan Creed !!! :دی !
البته روی این سیستم من Carbon رو هم اجرا کردم !

و این رو هم بگم که خیلی ها از سیستم هاشون فقط به عنوان یه مدیا سنتر استفاده می کنن ! حتی اگه سیستمشون خیلی خدا باشه ! مدیا سنتر + بازی ! اون مهندسان هم که شما می گین فکر کنم منظورتون autocad + 3d باشه ! که همون اتوکد رو هم من روی همین سیستم اجرا کردم !

ویروس کمتر به خاطر همون کاربر 1 درصدی هست هر وقت به اندازه ویندوز کاربر داشت یعنی بیش از 85 برابر کاربر و هکر ها و ویروس نویسها در یافتنش بعد بگینحرف شما از یک نظر درسته ... ولی از بقیه ی جهات غلطه ! حرفه شما درسته چون بله وقتی که تعداد کاربر هاش زیاد بشه قطعا تلاش ها هم برای خراب کاری توی این سیستم عامل زیاد میشه ! ولی لینوکس به خاطر امنیتشه که معروفه ... و به خاطر همین امنیت زیادشه که به عنوان سرور ازش استفاده میشه !!! همه اقرار کردن که لینوکس از نظر امنیتی از مک و ویندوز خیلی قوی تره

باگ های خفنی براش پیدا میشه و نیاز به اینترنت پر سرعت هست تا مدام آپدیت شه که تو ایران کمه .مثلا توی ریس هایی که هکر ها میزارن معمولا هکر ها خیلی راحت تر می تونن توی ویندوز باگ پیدا کنن تا توی لینوکس ... فکر نمی کنم این ربطی داشته باشه که تعداد یوزرش کم هست ...!
و در مورد این باگ های خفن و اپدیت ها مستمر هم من چیزی نشنیدم ... معمولا هر 6 ماه یا بیشتر یا کمتر ! همه ی OS ها یه سری اپدیت هایی رو می دن ! این که می گی باید مدام اپدیت بشه فکر کنم منظورت همینه که درایور هاش نصب بشه دیگه ؟ چون من تا حالا آپدیت خاصی(به جز آپدیت هایی که به صورت پکیج های نرم افزاری هستن ! مثلا خود ویندوز هم داره مثل همین .نت فرام ورک ...)ندیدم ! و بعدش هم ! من فقط آپدیت هایی رو دیدم که برای درایور های سخت افزار ها هست ! که همین قدر بگم همین سون ! یک دونه از سی دی های درایور دستگاه های من رو نتونست نصب کنه ! نه صدا نه گرافیک !!! و حتی مودم ای دی اس الم رو ! (از یه کامپیوتر دیگه براش دانلود کردم) تمام اینا رو از اینترنت گرفت! پس این هم عیب نمیشه که روی لینوکس گذاشت

و اما حالا سون رو میبینیم ! اومدم یه نرم افزار نصب کنم ! هی اخطار میده !!! اجازه میدی یا نه ! اجازه می دی یا نه !(صد رحمت به همون XP)
البته سرعتش بهتر از XP هست ! مخصوصا سرعت لودینگش ...
اگه کلیپ های تبلیغاتی اپل رو ببینین در واقع به مشکلاتی که مدت های زیادی باهاشون سر کردی رو متوجه میشی !

---

این پست 800مین پست من بدون شمارش پست هام در بازی های آنلاین میباشد =))

نعمت255
05-09-2009, 16:00
جالبه ،ولی به نظرم مقایسه اون با XP بهتر باشه تا برای کاربرهای XP تغییرات بیشتر محسوس باشه،اگه میشه اینکارو بکنین.مرسی