PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دوستان برام خيلي ضروري وخيلي هم عجله دارم

sp1362
26-07-2009, 19:38
سلام
دوستان من يه كليپ تصويري دارم كه يه آرم در گوشه سمت راست بالاي آن قرار گرفته است مي خوام اين آرم حذف شود و يا حداقل محو شده كه قابل تشخيص نباشد.
مشكل دوم:
من قصد دارم كليپ را زير نويس كنم مي خوام يه زمينه سفيد و با فونتي به رنگ مشكي استفاده كنم چطور بگم مي خوام زمينه سفيد كه در پايين كليپ مي باشد به گونه اي نباشد كه پشت آن كاملا ناپديد شود مثلا و به گونه اي باشد كه آن قسمت از كليپ كه در پشت زمينه قرار مي گيرد نيز تقريبا مشخص باشد . ضمنا من از فتوشاپ جهت نوشتن متون استفاده مي كنم چون از فارسي نويس مريم و جوهر هم استفاده كردم ام بعضي از حروف را به صورت علامت سوال مي نويسد .
دوستان خيلي برام مهم و ضروري است خواهشمندم هر كس به هر طريقي كه براش مقدور است كمك كند .
با تشكر

poori
27-07-2009, 11:39
آقا کپی رایت رو رعایت کن ولی...
با برنامه ادیوس region این کار رو انجام میده

sp1362
27-07-2009, 19:20
سلام
دوست عزيز
من از مبتدي يه كم بيشتر مي دونم اگر امكان دارد يه كم بيشتر توضيح بده ولي باز ممنونم از جواب شما

sp1362
29-07-2009, 16:45
سلام
دوستان یعنی سوال من آنقدر سخت است که کسی نمی تواند جواب دهد خواهش می کنم اگر کسی می تونه به من کمک کند خواهش می کنم
ضمنا کسی نگران قانون کپی رایت نباشد .این یه کلیپ است که یکی از دوستام چند سال قبل برام درست کرده است و یه آرم بالای آن قرار داده است که خیلی مناسب نیست
باتشکر

علي طهماسبي
29-07-2009, 19:32
با سلام

دوستان من يه كليپ تصويري دارم كه يه آرم در گوشه سمت راست بالاي آن قرار گرفته است مي خوام اين آرم حذف شود و يا حداقل محو شده كه قابل تشخيص نباشد.

در ----- region قسمتهاي مختلفي داره كه برات توضييح مي دم
1- در اين قسمت كادر رو روي جايي كه مي خواي حذف كني بنداز مي توني اونو بزرگ كني و يا كوچك كني
2- با زدن soft edge لبه هاشو نرم كني هر مقدار كه خواستي
3- اين قسمت اين سايد نام دارد كه هر هر فيلتري رو بدي داخل كادري كه در شماره 1 توضييح دادم اعمال ميشه
4- در اين قسمت مي توني ----- بلور ويا شطرنجي بهش بدي و مقدار اونو در ستاپ كم يا زياد كني
5- اين قسمت برعكس بيرون كادر روبرات ----- گذاري مي كنه در روبروي اون moving patch هست كه مي توني به كادر با توجه به فريم گذاري حركت بدي موفق باشي

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hamed_aa
29-07-2009, 23:25
سلام
مشكل دوم:
من قصد دارم كليپ را زير نويس كنم مي خوام يه زمينه سفيد و با فونتي به رنگ مشكي استفاده كنم چطور بگم مي خوام زمينه سفيد كه در پايين كليپ مي باشد به گونه اي نباشد كه پشت آن كاملا ناپديد شود مثلا و به گونه اي باشد كه آن قسمت از كليپ كه در پشت زمينه قرار مي گيرد نيز تقريبا مشخص باشد . ضمنا من از فتوشاپ جهت نوشتن متون استفاده مي كنم چون از فارسي نويس مريم و جوهر هم استفاده كردم ام بعضي از حروف را به صورت علامت سوال مي نويسد .
دوستان خيلي برام مهم و ضروري است خواهشمندم هر كس به هر طريقي كه براش مقدور است كمك كند .
با تشكر

دوست عزیز در رابطه با قسمت اول سوالت علی آقا خیلی کامل پاسخ داد.

و اما قسمت دوم:
شما اولین کاری که باید انجام بدی اینه که نوشته ات رو وی فتو شاپ به حالت PSD ذخیره کنی که دیگه این مشکل هم برات پیش نیاد که یه سری از فونت ها علامت سوال باشه.بعد Import کنی توی ادیوس.توجه داشته باش که توی این روش با Title ادیوس هیچ کاری نداریم و انگار می خوایم یه عکس (که همون نوشته هست) رو استفاده کنیم.

برای پشت زمینه سفید هم راست کلیک کن و یک Solid درست کن با هر رنگی که دوست داری.بعد F7 رو بزن و اندازه مستطیلی که زیر نویس میخواد بشه رو توی پنجره چپی درست کن.(اگه زیاد با Layout که F7 هست زیاد کار نکردی یه خورده با عدد و رقم ها ور بری نتیجه رو توی خروجی می بینی).

حالا به این حالتی که می گی کلیپ هم زیرش معلوم باشه میگن transparency.برای این کار لایه ای که مستطیل سفیدت داخلش هست زیر اسمش (مثلا AV1) رو ببین.یه مثلث کوچک هست.اونو که بزنی قسمت Transparency باز میشه و Mix رو تیک بزن تا فعال بشه.بعد روی خطی که بعد از زدن تیک می بینی راست کلیک کن و Scale All رو بزن.حالا از 100% بیار مثلا به 50%.نتیجه این میشه که مستطیل 50% شفاف میشه و لایه زیری معلوم میشه (به عبارت دیگه لایه مستطیل 50% میکس هست رو تصویر و لایه های زیری 50%)

خوب حالا برای حرکت دادن نوشته هات یک افکت 3D picture in picture بنداز روی نوشته Psd که روی تایم لاین هست.
بعد توی تنظیماتش برو و حرکت Motion رو درست کن.کار کردن با 3d Picture in Picture رو توی انجمن می تونی پیدا کنی.

امیدوارم با این توضیحات کارت راه بیفته.

البته یه چیز رو بگم.این کاری که با ادیوس می خوای انجام بدی چندین مشکل داره.

1.اول اینکه نوشته ات به صورت PSD که هست یا هر فرمت دیگه نباید از 4000*4000 پیکسل تجاوز کنه (حد اکثر سایز فایلت) بخاطر اینکه ادیوس بزرگتر از این رو نمیشناسه و این یکی از بزرگترین ضعف های ادیوس ست.

2.نوشته ات با این شرایط و محدودیت ادیوس در استفاده از تصاویر سایز بالا،کیفیتش افت می کنه.

3.کارت خیلی پیچیده میشه.

حالا راه حلش اینه کا این کار رو با نرم افزار افتر افکت در کوتاه ترین زمان و بالاترین کیفیت درست کنی.

سوالی بود در خدمتم.(دوستان متنو غلط گیری کنن!!حوصله نداشتم یه بار دیگه بخونم:19::31:)

sp1362
30-07-2009, 23:33
علي آقا ، حميد آقا خيلي لطف كرديد شما دوستان هميشه منو شرمنده خودتون مي كنيد من كه نمي تونم لطف شما را جبران كنم ولي از خدا مي خوام هر چي بخواين بهتون بده .
ضمنا يه سوال در مورد يه نرم افزار داشتم كه در بخش درخواست نرم افزار آورده ام اگر لطف كنيد و يه سري به قسمت درخواست نرم افزار بزنيد ممنون مي شم
با تشكر

hamed_aa
01-08-2009, 16:52
آقا من پستتو پیدا نکردم.
آدرسشو همینجا بذار ببینم کمکی از دستم بر میاد

mohamadhosein45
29-08-2009, 13:28
موفق باشي

Hamid.dzh
03-09-2009, 23:24
با سلام

در ----- region قسمتهاي مختلفي داره كه برات توضييح مي دم
1- در اين قسمت كادر رو روي جايي كه مي خواي حذف كني بنداز مي توني اونو بزرگ كني و يا كوچك كني
2- با زدن soft edge لبه هاشو نرم كني هر مقدار كه خواستي
3- اين قسمت اين سايد نام دارد كه هر هر فيلتري رو بدي داخل كادري كه در شماره 1 توضييح دادم اعمال ميشه
4- در اين قسمت مي توني ----- بلور ويا شطرنجي بهش بدي و مقدار اونو در ستاپ كم يا زياد كني
5- اين قسمت برعكس بيرون كادر روبرات ----- گذاري مي كنه در روبروي اون moving patch هست كه مي توني به كادر با توجه به فريم گذاري حركت بدي موفق باشي

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

باسلام من اين كار رو انجام دادم وجوابهم داد ولي وقتي رندرش ميكنم صداي خود فيلم رندر نميشه يعني بي صدا ميشه؟به من جوابشو بدين

علي طهماسبي
05-09-2009, 12:30
باسلام من اين كار رو انجام دادم وجوابهم داد ولي وقتي رندرش ميكنم صداي خود فيلم رندر نميشه يعني بي صدا ميشه؟به من جوابشو بدين

با سلام
دوست عزيز يعني موقعي كه رندر نشده و در خود برنامه هستيد با پلي كردن صدا داره اگه آره چطوري فيلم رو رندر مي كني