PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روآ رینگ اسپرت

Grand
26-07-2009, 13:19
سلام به همگی

یکی از دوستانم که روآ داره می‎خواد زیر ماشینش رینگ اسپرت بندازه. می‏خواست ببینه روآ کشش رینگ 15 یا 16 اسپرت رو داره یا نه؟

لاستیک‏هایی که الان داره استفاده می‏کنه 185/65 هست به اضافه رینگ 15 معمولی. میتونه همین لاستیک‏ها رو بندازه روی رینگ‏هایی جدید؟

راستی یک سوال فنی؛ این دوستمون فرمون ماشینش بین سرعت 80 تا 85 میزنه! کسی میدونه علتش چیه؟

با تشکر

Grand
27-07-2009, 16:19
!!!!!!!!??????

aminvictor63
19-08-2009, 14:39
سلام
به نظر من به جای اینکه هزینه کنه و رینگ بزاره همون پولو بزار رو ماشین و عوضش کنه
برای فرمون هم 1 بالانس رو کار کنه 4 تا چرخ خوب میشه از بالانس

farshad bugatti
20-08-2009, 13:06
منم همینو میگم مشکل از بالانس هستش در ضمن با رینگ 15 مشکلی نداره فقط کمی شتابش کم میشه

sourena
20-08-2009, 13:25
این دوستمون فرمون ماشینش بین سرعت 80 تا 85 میزنه! کسی میدونه علتش چیه؟

مارک لاستیکش بارز نیست؟؟؟بگو یه بالانس درجا ببره!

با رینگ 15 مشکلی نداره فقط کمی شتابش کم میشه

روآ کشش نداره......فکر کن کم هم بشه!

رینگ رو این ماشینا اصلا خوب جواب نمیده!!! بارینگ معمولی گلوی ماشین در میاد تو سربالایی!

D r i v e r
21-08-2009, 00:16
سلام به همگی

یکی از دوستانم که روآ داره می‎خواد زیر ماشینش رینگ اسپرت بندازه. می‏خواست ببینه روآ کشش رینگ 15 یا 16 اسپرت رو داره یا نه؟

لاستیک‏هایی که الان داره استفاده می‏کنه 185/65 هست به اضافه رینگ 15 معمولی. میتونه همین لاستیک‏ها رو بندازه روی رینگ‏هایی جدید؟

راستی یک سوال فنی؛ این دوستمون فرمون ماشینش بین سرعت 80 تا 85 میزنه! کسی میدونه علتش چیه؟

با تشکر
سلام
ببخشین این تاپیک رو دیر دیدم
رینگ ماشین خودش رو چی کار کرد؟؟؟
فکر میکنم در مورد سایز ررینگ خودش اشتباه میکنین
اگه رینگ 15 سمند انداخته به جلو بندیش هم آسیب میرسه
دقیق یادم نمیاد ولی به نظرم نباید فاق لاستیکش اینقدر بلند باشه با رینگ 15
در مورد تعویض لاستیک هم اگه سایز رینگ با نوعی که الان استفاده میکنه فرق نکنه مشکلی نیست
فقط باید پهنای رینگ رو هم در نظر داشت که بعضی وقتها یه خورده خطر ناک میشه (مثلا روی پراید من دیدم که 165 کویر رو روی رینگ اسپرت پهن انداخته !!!:18:)
در مورد زدن فرمون هم فقط توی این سرعت میزنه؟؟؟
کارخانه ی سازنده لاستیک رو میتونین بگین؟؟

Grand
21-08-2009, 23:51
فکر نمی‎کردم کسی به اینجا سر بزنه! برای همین دیگه اینجا سر نزدم...

ممنون از دوستانی که جواب دادن.

من اشتباه کردم، ایشون رینگ 13 رو از رو ماشین برداشتند و 14 گذاشتند.

با توجه به نظرات شما بیخیال رینگ بشه بهتره. اما در رابطه با کوبیدن فرمون باید بگم به ذهن خودش هم رسید و رفت بالانس اما چرخها از این نظر مشکلی نداشتند، لاستیک‎‏ها رو هم کره‏ای انداخته با این حال فرمون هنوز میکوبه.

D r i v e r
22-08-2009, 00:03
سلام
ببخشید میکوبه یا میلرزه فرمان ماشین؟

aminvictor63
22-08-2009, 09:30
سلام
سلام اگر ماشین ضربه میزنه یکدفه ممکن از دسته موتور باشه شکسته ولی اگر فرمان میزنه و با بالانسم خوب نشود باید پیش 1 جلوبندی ساز بری

damnit
22-08-2009, 13:52

با توجه به نظرات شما بیخیال رینگ بشه بهتره. اما در رابطه با کوبیدن فرمون باید بگم به ذهن خودش هم رسید و رفت بالانس اما چرخها از این نظر مشکلی نداشتند، لاستیک‎‏ها رو هم کره‏ای انداخته با این حال فرمون هنوز میکوبه.
من چند وقت پیش یه دونه نوک مدادی کم رنگ دیدم خیلی خوشگل در آورده بود رینگ 16 زده بود ارتفاع هم زده بود خلاصه یکی از معدود اسپرتهایی بود که لذت بردم از دیدنش( بعضی ها اسپرت می کنن حال آدم بهم می خوره)

Grand
22-08-2009, 14:18
سلام

بیشتر شبیه لرزش هست.

سلام اگر ماشین ضربه میزنه یکدفه ممکن از دسته موتور باشه شکسته ولی اگر فرمان میزنه و با بالانسم خوب نشود باید پیش 1 جلوبندی ساز بری

بیچاره مثلاً ماشین صفر گرفته!

damnit
22-08-2009, 14:18

تو اسپرت کردن شعاع نهایی لاستیک باید در نظر گرفته بشه یعنی فاصله محور چرخ با خارجی ترین نقطه لاستیک باید تقریبا ثابت باشه .

مثلا استاندارد روا میشه این : 13*2.54+156*.80 =462.2 mm

حالا شما اگه از رینگ 16 اینچی بخوای استفاده کنی باید از لاستیک 205 45 یا 185 50 استفاده کنی

farshad bugatti
22-08-2009, 17:00
حالا شما اگه از رینگ 16 اینچی بخوای استفاده کنی باید از لاستیک 205 45 یا 185 50 استفاده کنی[/quote]

به قول امیر جان رینگ 15اینچ حتی برای سمند ضرر داره چه برسه به روآ اونم

رینگ 16 .........!!!!!!!!!!!!!

اما من تو اشنا هامون رینگ 15 روی اردی دیدم اونا که راضی هستن فقط گفتم کمی تو شتاب

فرق میکنه.... اما بیشتر از 15 ماشینو داغون میکنه

damnit
23-08-2009, 18:16
حالا شما اگه از رینگ 16 اینچی بخوای استفاده کنی باید از لاستیک 205 45 یا 185 50 استفاده کنی

اما من تو اشنا هامون رینگ 15 روی اردی دیدم اونا که راضی هستن فقط گفتم کمی تو شتاب

فرق میکنه.... اما بیشتر از 15 ماشینو داغون میکنه[/quote]
کاش آدم برای حرفهاش دلیل هم داشته باشه

اونی که شما اون پست من که فرمول بدست آوردن شعاع نهایی بود رو بخون ...

اسپرت کردن که همین طوری سیکیم خیاری نیست ... علمی یه ... مثه اکثر چیزهای توی ایران خودش اومده اما فرهنگ و قواعدش نه ...

بله اگه کسی رینگ 16 بندازه با لاستیک 205/60 شعاع نهایی لاستیک میشه 123+ 406.4 که میشه 529.4 میلی متر شعاع نهایی لاستیک !!! که در مقایسه با شعاع 462.2 میلی متری رینگ و لاستیک کارخونه 67.2 میل یعنی حدود 7 سانت !!! بیشتر میشه !!!!:18: که در این صورت کلا ماشین تعطیل میگرده و میشه تراکتور...

دقت کردی اکثریت ماشینهایی که همین طوری سیکیم خیاری رینگ می ندازن ارتفاعشون به طور محسوسی( مثلا همین 7 سانت که گفتم) از سطح زمین بیشتر میشه و به جای اینکه اسپورت کردن قابلیت های دینامیکه ماشین رو زیاد کنه به دینامیک ماشین ضربه میزنه .

تازه این فقط شعاع بود پارامترهای دیگه ای هم تو انتخاب رینگ و لاستیک موثراند مثل
-انحراف از مرکز رینگ اسپورت نسبت به رینگ اصلی
- پهنای رینگ اسپرت و
- وزن رینگ اسپورت

که توی مسئله اسپورت کردن و تحت تاثیر گذاشتن قابلیت های دینامیکی موثراند

و آخر اینکه علت اینکه اکثر کسایی که رینگ و لاستیک اسپرت می ندازن راضی نیستن رعایت نکردن و عدم اطلاع از این پارامتر هاست...

محض اطلاع جنابعالی باید گفت رینگ سمند از کارخونه همون 15 اینچه !

farshad bugatti
24-08-2009, 01:00
ببخشید من کلا بحث رو اشتباهی متوجه شده بودم نظر شما کاملا درسته

D r i v e r
24-08-2009, 02:16
راستی من یادم نمیاد که همچین چیزی گفته باشم :دی

farshad bugatti
25-08-2009, 00:42
راستی من یادم نمیاد که همچین چیزی گفته باشم :دی

گفتم که من اشتباهی متوجه شده بودم معذرت میخام

HaPoOoO_HaP_Hap
22-09-2009, 19:21
رینگ اسپرت زیر روآ ننداز خاهشا . فقط یه دست رینگ و لاستیک پژویی ( پرشیایی ) بنداز زیرش . چون رینگ اسپرت بهش نمیاد . یادمه یه بار هم یه اسپرت فروش گفت رینگ سایز بالا نمی تونن زیرش بزارن چون لاستیک تو گلگیر گیر می کنه

HaPoOoO_HaP_Hap
23-09-2009, 21:57

فرق میکنه.... اما بیشتر از 15 ماشینو داغون میکنه
کاش آدم برای حرفهاش دلیل هم داشته باشه

اونی که شما اون پست من که فرمول بدست آوردن شعاع نهایی بود رو بخون ...

اسپرت کردن که همین طوری سیکیم خیاری نیست ... علمی یه ... مثه اکثر چیزهای توی ایران خودش اومده اما فرهنگ و قواعدش نه ...

بله اگه کسی رینگ 16 بندازه با لاستیک 205/60 شعاع نهایی لاستیک میشه 123+ 406.4 که میشه 529.4 میلی متر شعاع نهایی لاستیک !!! که در مقایسه با شعاع 462.2 میلی متری رینگ و لاستیک کارخونه 67.2 میل یعنی حدود 7 سانت !!! بیشتر میشه !!!!:18: که در این صورت کلا ماشین تعطیل میگرده و میشه تراکتور...

دقت کردی اکثریت ماشینهایی که همین طوری سیکیم خیاری رینگ می ندازن ارتفاعشون به طور محسوسی( مثلا همین 7 سانت که گفتم) از سطح زمین بیشتر میشه و به جای اینکه اسپورت کردن قابلیت های دینامیکه ماشین رو زیاد کنه به دینامیک ماشین ضربه میزنه .

تازه این فقط شعاع بود پارامترهای دیگه ای هم تو انتخاب رینگ و لاستیک موثراند مثل
-انحراف از مرکز رینگ اسپورت نسبت به رینگ اصلی
- پهنای رینگ اسپرت و
- وزن رینگ اسپورت

که توی مسئله اسپورت کردن و تحت تاثیر گذاشتن قابلیت های دینامیکی موثراند

و آخر اینکه علت اینکه اکثر کسایی که رینگ و لاستیک اسپرت می ندازن راضی نیستن رعایت نکردن و عدم اطلاع از این پارامتر هاست...

محض اطلاع جنابعالی باید گفت رینگ سمند از کارخونه همون 15 اینچه ![/quote]

یه نکته دیگه هم به توضیحات دوست خوبمون اضافه کنم و اون هم این که اکثر کسایی که رینگ بزرگتر زیر ماشینشون می ندازن از اختلاف بین سرعت واقعی و سرعتی که روی کیلومتر شمار نشون می ده می نالن .

javad gol
24-09-2009, 17:44
بهترین رینگ و لاستیک همین پرشیایی هست که گفتن هم ایمنی رو بالا می بره هم شتاب رو کم نمیکنه.
از کسایی که انداختن بپرس همه راضین.

ما تو فامیلمون یدفعه 3 تا روآ خریدن!!!!!!!! همشون هم همین کار رو کردن

pulp_152
25-09-2009, 00:12
توان جلوبندی روا استانداردش 165 هستش ! ایران خودرو زور میزنه 175 میزاره شما بیشتر از 195 بندازی ماشین تعطیل میشه و هر روز باید جلوی تعمیرگاه باشی اگه هم خواستی رینگ بندازی سعی کن تفاوت وزنی زیادی با رینگ معمولی نداشته باشه .. تعداد پره هاش کم و نازک باشه و جنس هم الومینیم و فولاد برای استحکام باشه ...

3467Parham
03-02-2024, 14:53
سلام میشه رو جفت لاستیکای عقبه روا رینگ 15 گذاشت و لاستیکای جلو رینگ 14؟

- - - Updated - - -

سلام میشه رو جفت لاستیکای عقبه روا رینگ 15 گذاشت و لاستیکای جلو رینگ 14؟