PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رم برای پنتیوم 1(خواهش میکنم کمک کنید)

pourya_javani
25-07-2009, 10:33
با عرض سلام و ادب خدمت بزرگان.
دوست من میخواد کار با کامپیوترو شروع کنه! برای شروع هم با 20هزار تومن یه کامپیوتر پنتیوم وان با مانیتور و پرینتر و ... خریده. البته مادربوردش خراب بود که من از شانس تو محلمون یکیو پیدا کردم که تعمیر کامپیوتر و قطعات قدیمی میکرد. یه مین با یه cpu 233 intel pentium 1 MMX براش خریدم 5000 تومن.الان کار میکنه ولی چون هاردش 1 گیگه و badsector داره اذیت میکنه. گفتم برا خودم یه هارد خوب بخرم و هارد خودمو (MAXTOR 80G IDE)و هارد خودمو براش بندازم. بعد گفتم حالا که دارم هارد بالا براش میندازم یه رم هم بندازم که یشه روش xp نصب کرد. چون به کارت usb براش انداختم ولی تو ویندوز 98 خیلی اذیت میکنه.
به جز اون اسلاتهای قدیمی و کوچک برای رم 2 تا اسلات رم SD هم داره. سوال:
تا چقدر رم میتونم براش بگیرم؟ 128 یا 256 بهش میخوره؟ این همسایمون دندون گردی میکنه و 128 دست دومو میگه 12 تومن. میگه SD الان گرونتره چون گیر نمیاد. دیده ما نیاز داریم...:41: ببخشید...
از کجا باید بگیرم. دست دوم مطمئنه؟ تا چه قیمتی معقوله؟
2 سوال کوچیکه دیگه چون که نمیخوام این توضیحاتو توی یه تاپیکه دیگم بدم:
1.با این تشکیلات جدید آیا میتونم win xp روش بریزم؟ sp1 یا sp2؟
2.چه هاردی برا خودم بگیرم با حدود 30-40 تومن؟
در ضمن لطفا نگین نمیخوادو ارزش نداره و ... چون این بنده خدا وضع مالی مناسبی نداره. همینم کلی خوشالش میکنه. کمک کنید ثواب داره.
از تک تک شما پیشاپیش بسیار بسیار ممنونم.
:11:

Kianoosh
25-07-2009, 11:29
خب دوست عزیز هارد حدود 35 160 گیگ هست و اینکه کاربردش چیه!؟

جنس دست دوم هم دیگه اطمینان نداره!به نظر من هم جز مواردی معقول هم نیست (که البته این شامل او ن موارد میشه )

اینم حداقلهای xp:

پردازنده:

233mh pentium or higher

رم:

128mb

هارد:

1.5گیگ

pourya_javani
25-07-2009, 12:04
خب دوست عزیز هارد حدود 35 160 گیگ هست و اینکه کاربردش چیه!؟

جنس دست دوم هم دیگه اطمینان نداره!به نظر من هم جز مواردی معقول هم نیست (که البته این شامل او ن موارد میشه )

اینم حداقلهای xp:

پردازنده:

233mh pentium or higher

رم:

128mb

هارد:

1.5گیگ
خیلی مننونم. ولی من میخواستم بدونم آیا رم 256 هم روی اون مادربورد جواب میده؟ قیمت حدودی شما چیه؟(دست دوم ها!!!)
بعد من فکر میکردم با 40 تومن میتونم هارد 300 بگیرم؟
بازم ممنون.

Kianoosh
25-07-2009, 13:13
خیلی مننونم. ولی من میخواستم بدونم آیا رم 256 هم روی اون مادربورد جواب میده؟ قیمت حدودی شما چیه؟(دست دوم ها!!!)
بعد من فکر میکردم با 40 تومن میتونم هارد 300 بگیرم؟
بازم ممنون.

خواهش
مد ل مینش دقیق چی بود!؟باید ببینی هر اسلات هر اکثر چقدر جا داره احتمالان دو تا 128 خوبشه و اینکه قیمت اینا رو دقیق ندارم حدود 10 تومن اون همسایتون هم یه جورایی درست میگه چون کمیاب هست هرکی یه قیمتی میده ...

هارد دسته دوم منظورته!؟سامسونگ و مکستور 160 گیگ حدود 35-40 تومن هستند .