PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اجرای ویندوز XP در محیط ویندوز 7!

DJ POLESTAR
24-07-2009, 17:17
برنامه Windows XP Mode یا XPM به شما این امکان را می دهد تا برنامه های ویندوز XP را در محیط مجازی و در کنار برنامه های ویندوز 7 در یک دسکتاپ اجرا کنید. این برنامه توسط کمپانی مایکروسافت به منظور سهولت در تغییر وضعیت از ویندوز XP به ویندوز 7 طراحی شده است، این برنامه بوِیژه برای شرکتهای تجاری کوچک که به برنامه های قبلی نصب شده در ویندوز XP خود وابسته هستند بسیار پرکاربرد است. در ادامه تعدادی از اسکرین شاتهای این برنامه را خواهید دید. XPM آمادگی آنرا دارد که برنامه های قدیمی نصب شده در ویندوز XP را مستقیماً در ویندوز 7 اجرا کند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در این تصویر تعدادی فایل را مشاهده می کنید که بخشی از این بسته نرم افزاری را تشکیل می دهند. فایل KB Update باید اول از همه نصب شود، به این دلیل که برنامه Virtual PC را در ویندوز 7 نصب می کند. سپس با بوت مجدد سیستم، برنامه Virtual WindwosXP Package اجرا شده، و ویندوز XP به طور اتوماتیک در یک VHD نصب و در برنامه Virtual PC اجرا می شود.

با اجرای برنامه VirtualWindowsXP پنجره ای ظاهر می شود که می بایست در آن رمز عبور را وارد کنید. شما باید رمز عبور را همین جا وارد کنید تا بتوانید کلیه ی ویژگیهای آنرا بطور کامل فعال کنید، در غیر اینصورت باید آنرا بعداً از طریق control panel بطور دستی وارد کنید. همچنین چه خوب است که بخش Remember Credentials را بررسی کنید، چرا که اگر رمزعبور را وارد نکنید، از این پس اغلب اوقات فوراً پیامی روی صفحه نمایش ظاهر می شود.

پس از کلیک کردن روی آن، فقط 15 دقیقه منتظر بمانید و برنامه تنظیم می شود. تنظیم برنامه کاملاً به طور خودکار انجام می شود.

با کیلک کردن روی گزینه Continue تصویر CD روی ویندوز XP نمایان شده و امکان نصب toolهای برنامه فراهم می شود.

سپس Driver در هر دو سیستم عامل Virtual و Host نصب می شود. ضمناً خاطر نشان می کنم که مراحل نصب برنامه چندان طولانی نیست.

چگونگی انتشار برنامه ها در ویندوز 7:

ابتدا، باید یک shortcut از برنامه ایی را که می خواهید انتقال دهید، بسازید.

روی منوی Start کلیک راست کرده و سپس گزینه Open All users را انتخاب می کنید.

در پوشه All users گزینه Programs را باز می کنید و shortcut موردنظر را به منوی Start انتقال می دهید. کمی منتظر بمانید، سپس خواهید دید که برنامه شما منتشر شده است.

این پوشه جدید در منو Start و در زیر Windows Virtual PC همراه با همه ی برنامه های Virtual ذخیره شده اضافه می شود.

هرگاه برنامه های مجازی را اجرا می کنید، باید پنجره Virtual PC را ببندید. به هر حال، مراحل Virtual PC در پس زمینه سیستم همچنان در حال اجرا خواهد بود.

شروع مجدد محیط مجازی معمولاً 2-1 دقیقه بطول می انجامد. پس شروع مجدد محیط مجازی، بهترین تغییری که با آن روبرو می شویم این است که برنامه ها به همان سرعت برنامه های دیگر باز می شوند.

چه کسی تصور می کرد روزی فرا می رسد که برنامه IE6 دقیقاً در کنار برنامه IE8 و در یک دسکتاپ اجرا شود؟!

با کلیک کردن روی پوشه Virtual Machines در منوی Start پنجره ایی برایتان باز می شود که می توانید مدیریت سیستم های مجازی را بعهده بگیرید. همین یک پنجره تنها گزینه های چند Virtual PC را به شما ارائه می دهد.

در این تصویر پنجره تنظیمات virtual machine را می بینید. در این بخش می توانید مقدار حافظه ی RAM آنرا مشخص کنید، طبق پیش فرض حافظه ایی که برای آن درنظرگرفته شده 256 مگابایت است، همچنین اعتبار نامه ورود به سیستم یا چگونگی دسترسی به Net از طریق Virtual PC تعیین می شود. طبق پیش فرض آداپتور فیزیکی شبکه (Realtek) من انتخاب شده بود، اما Virtual Machine به اینترنت وصل نمی شد مگر اینکه گزینه Shared NAT را انتخاب می کردم.

در شرایطی که 1.41 گیگابایت حافظه برای برنامه فتوشاپ CS4 مصرف شده بود، برنامه ی Firefox w با 7 زبانه، پنجره Task Manager و Virtual App باز بودند، قبل از اینکه برنامه XPM را در ویندوز 7 اجرا کنید حتماً باید حداقل 2 گیگابایت حافظه RAM در اختیار داشته باشید.

اولین برداشت:
من تاحالا از برنامه XPM بطور فشرده استفاده می کنم اما اولین برداشت من این است که XPM خیلی راحت و به سرعت نصب می شود. با این حال، فکر می کنم XPM به لحاظ کاربردی اشکالاتی دارد، به این خاطر که روش سریعی برای انتشار برنامه در ویندوز 7 ارائه نمی دهد. اگر کمپانی مایکروسافت می خواهد برنامه XPM را برای اهداف ساده ایی ارائه دهد، باید به جای اینکه کاربران برای انتشار برنامه ها مراحل تکراری و خسته کننده ایی را پشت سربگذارند، روش ساده ایی را با راست کلیک کردن روی منوی متن ارائه می داد. اکنون آنها مراحل اجرای آنرا آسان کرده اند، اما هنوز اینکار به پایان نرسیده مگر اینکه این روش را با انتشار برنامه ها ادامه دهند.

برنامه XPM عملکرد هوشمندانه ایی دارد و به نظر نمی رسد که در برخی موارد با برنامه VMW قابل مقایسه باشد. اجرای Counter-Strike 1.6 تحت برنامه ی XPM موجب متوقف شدن کل برنامه می شود، در صورتی که تحت برنامه VMW چنین چیزی رخ نمی دهد. این برنامه در حالت رندرکردن نرم افزار اجرا می شود و بدون هیچگونه مشکلی قابل اجراست. با این وجود، اجرای IE6 هیچگونه مشکلی را بوجود نمی آورد. مایکروسافت این کار را انجام داد، و متوجه شده که برنامه XPM برای برنامه های فشرده سخت افزاری و مدیا طراحی نشده است. به هر حال من فکر می کنم برنامه XPM در Beta بطور قابل ملاحظه ایی و در شکلی بسیار خوب کارایی دارد، اما باز هم طراحان آن می توانستند برای کاربری ساده تر قطعاً از پیشرفتهای جدید بهره می بردند.

mohsen121
24-07-2009, 17:27
واقعا مطلبت خيلي عالي ممنون.

Reza Azimy_RW
24-07-2009, 21:39
این برنامه Windows XP Mode برای ویستا هم هست ؟

Payman_62
25-07-2009, 14:30
سلام.
خوب چرا از virtual pc استفاده نکنیم؟

DJ POLESTAR
25-07-2009, 15:18
سلام.
خوب چرا از virtual pc استفاده نکنیم؟
خوب اونم یه راه دیگشه!

DJ POLESTAR
30-07-2009, 10:46
چگونه XP Mode را در ویندوز 7 فعال کنیم
یکی از ویژگی های مفید و مهمی که به تازگی برای ویندوز هفت ارائه شده، XP Mode است و کاربران ویندوز هفت با استفاده از آن می توانند به راحتی نرم افزار های ویندوز Xp را در محیط مجازی آن و به طور مستقیم در ویندوز هفت اجرا نمایند. برای فعال کردن این قابلیت باید نرم نرم افزار مربوط به آن را بر روی سیستم خود نصب کنید ولی قبل از آن به این موارد باید توجه کنید :

در ابتدا باید سیستم شما دارای قابلیت Hardware Virtualization Technology به این معنی که CPU سیستم شما باید از قابلیت Hardware Virtualization پشتیبانی نماید نحوه پی بردن به این مطلب در CPU ها با یکدیگر متفاوت است : >>>
اینتل ( Intel ) :
برای کنترل کردن قابلیت Hardware Virtualization در سی پی یو های اینتل مراحل زیر را انجام دهید :

ابتدا نرم افزار Processor Identification Utility] را از اینجا دانلود کنید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
در پنجره اصلی نرم افزار به تب CPU Technologies رفته و طبق دستور زیر عمل کنید :

AMD :

برای سی پی یو های AMD از نرم افزار AMD Compatibility Check Utility استفاده نمایید

در مرحله دوم بعد از اینکه از پشتیبانی سیستم خود در رابطه با قابلیت Hardware Virtualization اطمینان حاصل کردید باید تنظیمات مربوط به Hardware Virtualization را درBIOS رایانه خود فعال کنید برای این منظور در رایانه های مختلف طبق مثال های زیر تغییرات لازم را اعمال کنید :

Dell systems :

هنگامی که ویندوز در حال بالا آمدن است کلیدF12 را فشار دهید سپس به تنظیمات BIOS سیستم وارد شوید.
با کلیک بر روی + منوی مربوط بهVirtualization Support را باز کنید و گزینهVirtualization را انتخاب نمایید .
سپس گزینه Intel Virtualization Technology را فعال نمایید .
رایانه خود را به طور کامل خاموش کنید ( رایانه را از برق خارج کنید و پس از چند لحظه دوباره رایانه را روش نمایید)

HP systems :

در هنگام بالا آمدن ویندوز کلیدEsc و سپس کلیدF10 را فشار دهید تا به تنظیماتBIOS وارد شوید.
در تنظیمات سیستم به دنبالVirtualization Technology گشته و آن را فعال کنید.
کلیدF10 را فشار دهید و تغییرات را ذخیره نمایید.
رایانه خود را به طور کامل خاموش کنید ( رایانه را از برق خارج کنید و پس از چند لحظه دوباره رایانه را روش نمایید)

روش تغییرات BIOS در مدل های مختلف نیز مشابه هم است. فقط کافیست قابلیتVirtualization را فعال کنید.

بعد از اینکه تنظیماتBIOS را تغییر دادید باید[
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید) Windows XP Mode Beta ( با حجم 450 مگابایت – 900 مگابایت )و [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"]Windows Virtual PC Beta ( با حجم 5 مگابایت – 10 مگابایت ) را دانلود نمایید.
با دریافت و نصب نرم افزار های فوق شما می توانید از Xp Mode در نسخه Windows 7 RC استفاده کنید.

ویژگی های دیگر مورد نیاز برای استفاده از Xp Mode :

Windows 7 RC
CPU – 1 GHz 32-bit / 64-bit processor
حافظه رم مورد نیاز 1.25 گیگابایت ولی استفاده از 2 گیگابایت توصیه شده است.
15 گیگابایت حافظه خالی هارد دیسک
قابلیت Xp Mode تنها در ورژن های : Enterprise/Professional/ Ultimate ویندوز هفت قابل اجرا است.

قابلیت هایی که نرم افزار Windows Virtual PC به Xp Mode اضافه می کند :

نصب Windows Virtual PC سبب می شود تا نصب و استفاده از Xp Mode به آسانی انجام پذیرد.
با استفاده از Windows Virtual PC می توان به راحتی و مستقیما از وسایل جانبی مانند : USB ، پرینتر و … در Xp Mode استفاده کنید.
قابلیت دسترسی به نرم افزار های به صورت مستقیم در دسکتاپ
قابلیت دسترسی به فایل ها و فولدر های ویندوز هفت مانند : My documents/ Pictures/Desktop در Xp Mode
انجام عملیات Cut / Copy /Paste بین ویندوز هفت و Xp Mode
استفاده از پرینتر در Xp Mode و ویندوز هفت

منبع :برای مطالعه بیشتر به اینجا مراجعه کنید

ghafari3
02-08-2009, 11:42
برنامه Windows XP Mode یا XPM به شما این امکان را می دهد تا برنامه های ویندوز XP را در محیط مجازی و در کنار برنامه های ویندوز 7 در یک دسکتاپ اجرا کنید. این برنامه توسط کمپانی مایکروسافت به منظور سهولت در تغییر وضعیت از ویندوز XP به ویندوز 7 طراحی شده است، این برنامه بوِیژه برای شرکتهای تجاری کوچک که به برنامه های قبلی نصب شده در ویندوز XP خود وابسته هستند بسیار پرکاربرد است. در ادامه تعدادی از اسکرین شاتهای این برنامه را خواهید دید. XPM آمادگی آنرا دارد که برنامه های قدیمی نصب شده در ویندوز XP را مستقیماً در ویندوز 7 اجرا کند.

در این تصویر تعدادی فایل را مشاهده می کنید که بخشی از این بسته نرم افزاری را تشکیل می دهند. فایل KB Update باید اول از همه نصب شود، به این دلیل که برنامه Virtual PC را در ویندوز 7 نصب می کند. سپس با بوت مجدد سیستم، برنامه Virtual WindwosXP Package اجرا شده، و ویندوز XP به طور اتوماتیک در یک VHD نصب و در برنامه Virtual PC اجرا می شود.

این فایلها را باید از کجا دانلود کنیم؟

DJ POLESTAR
02-08-2009, 12:52
دوست عزیز اگر دقت کرده باشید گفتم که باید ویندوزتون رو باید Update کنید.یعنی اون KB Update نصب بشه.
البته پیدا کردن Virtual WindwosXP Package کار چندان سختی نیست, شاید تو بعضی از مجموعه نرم افزارها وجود داشته باشه!

ghafari3
08-08-2009, 21:03
از لینک زیر دانلود کنید:

Dead Space
10-08-2009, 11:24
نمیشه همچین کاری رو روی ویستا کرد1؟

ghafari3
10-08-2009, 12:15
نمیشه همچین کاری رو روی ویستا کرد1؟

از Virtual PC استفاده کنید. البته خودتون باید یه دفع یه دونه ویندوز در محیط ویرچوآل نصب کنید و نیازی به دانلود فایل 450 مگابایتی مثل ویندوز 7 ندارید.

djsaeid
13-08-2009, 01:52
آقا من همه این کار ها رو آزمایش کردم بهترین کار برای استفاده همزمان از xp و7 نصب xp در درایو cو 7 در درایو های دیگه اس به نظر من البته ولی با ویرچوال هم میشه کار کرد به شرطی که برنامه ای که میخواین باهاش توxp کار کنین بتونه رو ویرچوال راحت کار کنه

ghafari3
21-08-2009, 22:58
دانلود و تست کردم.

سرعتش خیلی کمتر از Virtual PC هست و خیلی اذیت میکنه. من که استفاده از Virtual PC را حتی در ویندوز 7 ترجیح میدم. شاید نگارش نهایی XP Mode این مشکلات را نداشته باشه.

bargsar
26-08-2009, 03:50
جناب غفاری و دوستان دیگر
من فقط میخوام با ویندوز 7 , اینتر نت اکسپلورر 6 رو داشته باشم. همین. کدوم راه را پیشنهاد میکنید؟ لطفا راهنمایی فرمایید.
ممنونم.

DJ POLESTAR
26-08-2009, 11:40
جناب غفاری و دوستان دیگر
من فقط میخوام با ویندوز 7 , اینتر نت اکسپلورر 6 رو داشته باشم. همین. کدوم راه را پیشنهاد میکنید؟ لطفا راهنمایی فرمایید.
ممنونم.
حالا چه زوریه برای استفاده اینترنت اکسپلورر 6؟ همین 8 که خوبه یا فایرفاکس!
بگرد از CD های قدیمی یکی پیدا کن بزن!

bargsar
26-08-2009, 13:25
سلام ممنون از جوابتون.
من مجبورم از وب اکسس استفاده کنم که فقط IE میتونه ساپورتش کنه. متاسفانه IE8 در ویندوز 7 با وب اکسس مشکل داره. البته این مشکل در ایکس پی هم هست که بعد از یک بار باز کردن یه فایلADD-ONE خود به خود اینستال میشه و راه میافته. این مورد تو ویندوز 7 انجام نمیشه. بنابراین با IE8 کارم راه نمیافته. در مورد فایر فاکس هم تولبارش برای وب اکسس کامل نیست و نمیشه باهاش کار کرد. یا باید اون ADD-ONE رو IE8 در ویندوز 7 نصب کنم که نمیدونم چیه!!!!! یا باید از IE6 استفاده کنم یا هم دوباره برم سراغ ایکس پی که اصلا تمایل ندارم!!! 

ghafari3
18-09-2009, 12:30
جناب غفاری و دوستان دیگر
ممنونم.

سلام. ببخشید مدتی نبودم.

استفاده از Virtual PC را پیشنهاد می کنم.

gamecrazy
19-09-2009, 14:45
Virtual pc دیگه چیه ؟ اگه میشه یکم توضیح بدید.
ممنون

ghafari3
19-09-2009, 21:31
مایکروسافت ویرچوال پیسی - ویکیپدیا

night lord
07-11-2009, 23:23
دوستان من xp mode رو نصب کردم این ارور رو داد . چه کنیم؟

hassanshaikhi
07-11-2009, 23:37

در ابتدا باید سیستم شما دارای قابلیت Hardware Virtualization Technology به این معنی که CPU سیستم شما باید از قابلیت Hardware Virtualization پشتیبانی نماید نحوه پی بردن به این مطلب در CPU ها با یکدیگر متفاوت است : >>>

...........

night lord
10-11-2009, 22:30
...........

CPU من I7 920 هست یعنی ساپورت نمیکنه؟

DJ POLESTAR
11-11-2009, 12:20
نه فکر نکنم ساپورت نکنه!!!
CPU تون رو تازه خریدین؟
ساپورت میکنه اونم چه ساپورتی!

m654
11-11-2009, 13:13

بله یکی از نمونه‌های خوب هم هست.

در وی‌اِم‌وِر این محدودیت وجود نداره و از چند هسته‌ای هم پشتیبانی می‌کنه.

worldm
11-11-2009, 17:15
چگونه XP Mode را در ویندوز 7 فعال کنیم
یکی از ویژگی های مفید و مهمی که به تازگی برای ویندوز هفت ارائه شده، XP Mode است و کاربران ویندوز هفت با استفاده از آن می توانند به راحتی نرم افزار های ویندوز Xp را در محیط مجازی آن و به طور مستقیم در ویندوز هفت اجرا نمایند. برای فعال کردن این قابلیت باید نرم نرم افزار مربوط به آن را بر روی سیستم خود نصب کنید ولی قبل از آن به این موارد باید توجه کنید :
اینتل ( Intel ) :
برای کنترل کردن قابلیت Hardware Virtualization در سی پی یو های اینتل مراحل زیر را انجام دهید :

ابتدا نرم افزار
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید Processor Identification Utility] را از اینجا دانلود کنید
در پنجره اصلی نرم افزار به تب CPU Technologies رفته و طبق دستور زیر عمل کنید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

AMD :

برای سی پی یو های AMD از نرم افزار AMD Compatibility Check Utility ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده نمایید.

در مرحله دوم بعد از اینکه از پشتیبانی سیستم خود در رابطه با قابلیت Hardware Virtualization اطمینان حاصل کردید باید تنظیمات مربوط به Hardware Virtualization را درBIOS رایانه خود فعال کنید برای این منظور در رایانه های مختلف طبق مثال های زیر تغییرات لازم را اعمال کنید :

Dell systems :

هنگامی که ویندوز در حال بالا آمدن است کلیدF12 را فشار دهید سپس به تنظیمات BIOS سیستم وارد شوید.
با کلیک بر روی + منوی مربوط بهVirtualization Support را باز کنید و گزینهVirtualization را انتخاب نمایید .
سپس گزینه Intel Virtualization Technology را فعال نمایید .

HP systems :

در هنگام بالا آمدن ویندوز کلیدEsc و سپس کلیدF10 را فشار دهید تا به تنظیماتBIOS وارد شوید.
در تنظیمات سیستم به دنبالVirtualization Technology گشته و آن را فعال کنید.
کلیدF10 را فشار دهید و تغییرات را ذخیره نمایید.

روش تغییرات BIOS در مدل های مختلف نیز مشابه هم است. فقط کافیست قابلیتVirtualization را فعال کنید.

بعد از اینکه تنظیماتBIOS را تغییر دادید باید Windows XP Mode Beta ( با حجم 450 مگابایت – 900 مگابایت ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) وWindows Virtual PC Beta ( با حجم 5 مگابایت – 10 مگابایت ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را دانلود نمایید.
با دریافت و نصب نرم افزار های فوق شما می توانید از Xp Mode در نسخه Windows 7 RC استفاده کنید.

ویژگی های دیگر مورد نیاز برای استفاده از Xp Mode :

Windows 7 RC
CPU – 1 GHz 32-bit / 64-bit processor
حافظه رم مورد نیاز 1.25 گیگابایت ولی استفاده از 2 گیگابایت توصیه شده است.
15 گیگابایت حافظه خالی هارد دیسک
قابلیت Xp Mode تنها در ورژن های : Enterprise/Professional/ Ultimate ویندوز هفت قابل اجرا است.

قابلیت هایی که نرم افزار Windows Virtual PC به Xp Mode اضافه می کند :

نصب Windows Virtual PC سبب می شود تا نصب و استفاده از Xp Mode به آسانی انجام پذیرد.
با استفاده از Windows Virtual PC می توان به راحتی و مستقیما از وسایل جانبی مانند : USB ، پرینتر و … در Xp Mode استفاده کنید.
قابلیت دسترسی به نرم افزار های به صورت مستقیم در دسکتاپ
قابلیت دسترسی به فایل ها و فولدر های ویندوز هفت مانند : My documents/ Pictures/Desktop در Xp Mode
انجام عملیات Cut / Copy /Paste بین ویندوز هفت و Xp Mode
استفاده از پرینتر در Xp Mode و ویندوز هفت

منبع :["[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"]برای مطالعه بیشتر به اینجا مراجعه کنید

سی ÷ی یوی من ÷شتیبانی نمیکنه من چی کار کنم خیلی بهش احتیاج دارم؟ایا میشه فقط از نرمافزار virtual pc استفاده کرد؟

ghafari3
11-11-2009, 18:44
سی ÷ی یوی من ÷شتیبانی نمیکنه من چی کار کنم خیلی بهش احتیاج دارم؟ایا میشه فقط از نرمافزار virtual pc استفاده کرد؟

Virtual PC نصب کنید. به نظر من که خیلی بهتره

ghafari3
11-11-2009, 18:47
بله یکی از نمونه‌های خوب هم هست.

در وی‌اِم‌وِر این محدودیت وجود نداره و از چند هسته‌ای هم پشتیبانی می‌کنه.

CPU شما Visualization Technology را پشتیبانی میکنه

rasoul2005
11-11-2009, 20:24
جالب بود

موفق باشید

rasoul2005
11-11-2009, 22:52
درود
برا منم همین پیغامو میدد که نشون دهنده اینه که cpu من توانایی اجرای xp mode ندارد حالا میخوام Virtual PC نصب کنم اون فایل 10 مگی که مربوط به Virtual PC را دانلود و نصبم کردم حالا باید چیکار کنم؟

موفق باشید

3Dmajid
12-11-2009, 10:33
من همیشه دنبال یه راهیم تا از شر ویندوز ایکس پی راحت بشم ...
تو سایت مایکروسافت نوشته با نصب این برنامه هر برنامه ای که روی ایکس پی اجرا میشه میتونیم رو 7 هم اجرا کنیم ...
آیا حقیقت داره ؟
چون من همیشه به خاطر یکی دو تا برنامه که رو 7 درست اجرا نمیشن مجبورم ایکس پی نصب کنم. :5:

night lord
12-11-2009, 19:16
اصلا ابن ویرچوال پیسی چی کار میکنه ؟ میشه رو سیستمی که که xp مد نصب نمیشه نصب کرد دو تا ویندوز؟

MOHAMMAD2010
12-11-2009, 19:48
منم cpu کامپیوترم این قابلیت رو نداره میخوام Virtual pc نصب کنم
باید چه فایلی رو نصب کنم ؟
همون 500 مگی رو ؟ راهی نیست بشه یه فایل با ظرفیت کمتر نصب کرد ؟

m654
12-11-2009, 21:14
خوب چرا نمی‌رید از فروشگاه‌های معتبر نرم‌افزار بگیرید(؟)

DJ POLESTAR
12-11-2009, 21:33
اصلا ابن ویرچوال پیسی چی کار میکنه ؟ میشه رو سیستمی که که xp مد نصب نمیشه نصب کرد دو تا ویندوز؟
بله با Visual PC هم میشه ولی بنظرم XP Mode از اون عالیتره!

خوب چرا نمی‌رید از فروشگاه‌های معتبر نرم‌افزار بگیرید(؟)

این دوستمون هم راست گفت ها!
خوب, برید یه مجموعه نرم افزار تهیه کنید که توش Visual PC هم داشته باشه!

3Dmajid
13-11-2009, 00:07
ای بابااااااااااا ...
چه ضد حالی ...
واسه منم ارور میده در مورد سی پی یو. :41:
این Virtual PC که میگید همین Windows Virtual PC که با نصب XPM نصب میشه ؟

night lord
13-11-2009, 01:53
آقا این ویرچوال پیسی چی هست و چه جوری میشه باهاش کار کرد ؟:19:

DJ POLESTAR
13-11-2009, 12:39
آشنایی گام به گام با Virtual PC
اگر مدیر شبکه ی یک شرکت بزرگ باشید حتما با مسئله ی سازگاری نرم افزار ها با سیستم عامل های جدید روبه رو شده اید. و یا اگر در زمینه ی شبکه مبتدی هستید، ممکن است بار ها آرزو ی تمرین دانسته های خود را داشته اید، اما هیچ گاه به یک شبکه ی واقعی دسترسی پیدا نکرده اید.برای حل این دو مشکل و مشکلاتی مشابه، چه راه حلی به نظرتان می رسد؟
مایکروسافت برای حل این مشکلات، نرم افزار Virtual PC را ارئه کرده است. با کمک این نرم افزار شما می توانید:
یک یا چند ماشین مجازی با سیستم عامل های مختلف بر روی تنها یک کامپیوتر فیزیکی ایجاد کنید.
با این کار شما هم در پول و هم در هزینه ی خود صرفه جویی کرده اید و می توانید با نصب سیستم عامل های مختلف بر روی هر کامپیوتر مجازی(که تمامی آنها تنها بر روی یک کامپیوتر واقعی هستند)، به تست نرم افزار های خود بپردازید و یا حتی این سیستم ها را با یکدیگر شبکه کنید. هیجان انگیز است، نه؟!

شروع کار:

اگر با این توضیحات تصمیم به استفاده از این نرم افزار گرفته اید، ابتدا باید آن را دانلود کنید. برای دانلود Virtual PC 2007 که آخرین نسخه ی رسمی این برنامه است، به آدرس زیر بروید.

این نسخه از تمامی ورژن های سیستم عامل های XP، Vista و Windows server 2003 پشتیبانی می کند. اما اگر تصمیم دارید بر روی کامپیوتر خود، یک کامپیوتر مجازی با سیستم عامل Windows 7 نصب کنید، باید نسخه ی جدید این نرم افزار را که هنوز در حالت آزمایشی است از لینک زیر دانلود کنید.

توجه کنید:

Virtual PC 2007 را می توانید بر روی ویندوز 7 نصب کنید، اما ویندوز 7 را نمی توانید بر روی Virtual PC 2007 نصب کنید! بنابراین اگر سیستم عامل فعلی شما ویندوز 7 است و می خواهید یک کامپیوتر مجازی با سیستم عامل سرور 2003 داشته باشید، باز هم باید Virtual PC 2007 را دانلود کنید.

بعد از دانلود نوبت به نصب و استفاده از برنامه می رسد. ما در این مطلب به بررسی Virtual PC 2007 خواهیم پرداخت.

نصب Virtual PC 2007:

مراحل نصب Virtual PC بسیار ساده است. تنها کافیست چند بار بر روی Next کلیک کنید تا فرایند نصب به اتمام برسد.

تنظیمات ابتدایی Virtual PC 2007:

بعد از نصب، می توانید از منویStart برنامه ی Virtual PC 2007 را باز کنید. هنگامی که برای اولین بار این برنامه را باز کنید، یک ویزارد نیز همراه آن باز خواهد شد که توسط آن شما می توانید اولین ماشین مجازی خود را پیکر بندی کنید. اگر این اتفاق نیفتاد، می توانید در محیط Virtual PC بر روی New کلیک کنید تا ویزارد مربوطه باز شود.

بعد از کلیک بر روی دکمه ی New و باز شدن پنجره ی New virtual machine wizard بر روی Next کلیک کنید تا به قسمت Option برسید.

همان طور که در شکل 2 میبینید، شما 3 تنظیم پیش رو دارید. با انتخاب اولین گزینه می توانید یک ماشین مجازی با تنظیمات دلخواه ایجاد کنید. گزینه ی دوم برای ایجاد ماشین مجازی با تنظیمات پیش فرض است. و گزینه ی سوم نیز برای افزودن یک فایل wmc که قبلا آن را ساخته ایم، است.
نکته: بعد از ساخت یک ماشین مجازی، یک فایل با پسوند wmc ایجاد می شود که تمامی تنظیمات در آن قرار دارد. بنابراین فایل هایی با پسوند wmc مخصوص Virtual PC هستند.
ما برای ادامه ی کار، گزینه ی اول را انتخاب می کنیم تا بتوانیم تنظیمات مورد نظر خودمان را اعمال کنیم. در صفحه ی بعد باید محلی که قصد داریم فایل wmc ذخیره شود را انتخاب کنیم. همچنین یک نام نیز در انتها باید برای فایلمان در نظر بگیرید. مطابق شکل 3.

بعد از کلیک بر روی Next و در صفحه ی جدید، باید نوع سیستم عاملی که قصد نصب آن بر روی ماشین مجازی را دارید، انتخاب کنید. ما در این مثال قصد نصب ویندوز سرور 2003 را داریم. بنابراین با انتخاب آن، بر روی Next کلیک می کنیم.

در صفحه ی بعد می توانیم مقدار رم مصرفی سیستم مجازی برای مدیریت این سیستم عامل را تعیین کنیم. اگر سیستم شما دارای رم بالایی است(مثلا 2 یا 4 گیگ) بهتر است مقدار رم را افزایش دهید. با این کار، حین فعالیت با سیستم عامل دچار مشکل نمی شوید.

نکته: فراموش نکنید که ماشین های مجازی از بخشی از منابع کامپیوتر استفاده می کنند و عملکرد آنها به صورت مستقیم به مقدار منابع سیستم واقعی شما بستگی دارد. یعنی اگر سیستم شما رم زیادی داشته باشد، می توانید مقدار بیشتری به سیستم های مجازی اختصاص دهید تا عملکرد آنها بهبود پیدا کند.

در صفحه ی بعد شما باید یک Virtual Hard Disk یا VHD بسازید. فایل vhd یک هارد مجازی است که محل نگه داری اطلاعات سیستم عامل است. در واقع با این کار برای ماشین مجازی خود درایو ایجاد می کنید. برای این کار گزینه ی دوم را انتخاب کنید و Next کنید.

در صفحه ی بعد نیز باید محل ذخیره سازی این درایو مجازی و مقدار فضایی که قصد دارید به سیستم عامل جدیدتان اختصاص دهید تعیین کنید.

نکته: شما برای نصب یک سیستم عامل نیاز به یک درایو برای نصب آن ندارید؟ فایل vhd دقیقا همین کار را خواهد کرد. ایجاد یک هارد مجازی برای نصب سیستم عامل مجازی !

بعد از انجام این کار بر روی Next کلیک کنید و تمام! بعد انجام این مراحل محیط کنسول Virtul PC به شکل زیر تغییر خواهد کرد.

شما می توانید با کلیک بر روی گزینه ی Settings تنظیماتی که قبلا وارد کرده بودید را تغییر دهید. همچنین می توانید چند درایو مجازی دیگر نیز برای ماشین مجازی ایجاد کنید .
نصب سیستم عامل بر روی ماشین مجازی:
حال نوبت نصب سیستم عامل مورد نظرمان بر روی ماشین مجازی میرسد. ابتدا سی دی ویندوز( در این مقاله ویندوز سرور 2003) را درون سی دی/دی وی دی رام قرار می دهیم. سپس در کنسول Virtul PC بر روی ماشین مجازی ساخته شده کلیک، و سپس Start را انتخاب می کنیم.
نکته: مراحل نصب سیستم عامل دقیقا مشابه حالت واقعی است و بنابراین نیازی به توضیح نخواهد بود.
بعد از اتمام فرایند نصب سیستم عامل، شما هر بار که قصد راه اندازی ماشین مجازی خود را داشتید، می توانید وارد کنسول Virtul PC شوید و بر روی Start کلیک کنید تا سیستم عامل مجازی خود را روشن کنید!

از کار با ماشین مجازیتان لذت ببرید♥

3Dmajid
13-11-2009, 13:27
لطفا یکی سریع جواب بده ...
من ویندوز ایکس پی سرویس پک 3 رو میتونم با این برنامه روی 7 نصب کنم ؟
یا اینم مثل VMWare حتما باید سرویس پک 2 باشه ؟

MOHAMMAD2010
13-11-2009, 14:50
دوستان من این مراحلو رفتم
ولی تو این ویندوز جدید فقط یه درایو c خودشو نشون میده
چه جوری باید یه فایل رو از تو هاردم تو این ویندوز باز کنم ؟

night lord
14-11-2009, 22:51
دوستان من این مراحل رو رفتم ولی وقتی به مرحله نصب ویندوز میرسم تا استارت رو میزنم این ارور رو میده .
البته سی دی ویندوز تو دستگاه هست و اوریجینال هم هست با اتو ران که اتو رانش تو 7 غیر فعاله .

چی کار کنم؟

Guts
15-11-2009, 23:36
دوستانی که مشکل دارن کاری نداره VMWare نصب کنن روش XP یا هر چیز دیگه‌ای که دوست دارن بریزن، بهتر نباشه بدترم نیست.

123list
16-11-2009, 00:45
من اکس پی مجازی را نصب کرده ام خیلی به دردم خورد بیشتر به خاطر پرینترم که درایو سون 64 بیتی را نداشت دیگه مجبور نیستم یک ویندوز دیگه نصب کنم برنامه ای که برای پرینت لازم دارم را توی اکس پی نصب کرده ام راحت هم پرینت میگیرم هم اگه کاره دیگه داشتم توش انجام میدم

adel28
27-11-2009, 01:30
من از سری N ویندوز 7 استفاده می کنم 2 فایل Windows XP Mode مخصوص سری N و برنامه Windows Virtual PC را دانلود و نصب کردم ولی با پیغام خطای زیر مواجعه می شوم: (عکس زیر)

با برنامه CPU Technologies که مخصوص سی پی یو های ابنتل بود، تست گرفتم و نتیجه این شد: (عکس زیر)

مشکل از کجاست؟
تو بایوز که چیزی درباره Hardware Virtualization پیدا نکردم.
مدل لبتاپ من SONY VAIO VGN-F490 هست.

DJ POLESTAR
27-11-2009, 11:12
من از سری N ویندوز 7 استفاده می کنم 2 فایل Windows XP Mode مخصوص سری N و برنامه Windows Virtual PC را دانلود و نصب کردم ولی با پیغام خطای زیر مواجعه می شوم: (عکس زیر)

با برنامه CPU Technologies که مخصوص سی پی یو های ابنتل بود، تست گرفتم و نتیجه این شد: (عکس زیر)

مشکل از کجاست؟

تو بایوز که چیزی درباره Hardware Virtualization پیدا نکردم.

مدل لبتاپ من SONY VAIO VGN-F490 هست.

شما همه چیتون حله فقط Hardware Virtualization غیر فعاله که باید از تنظیمات Bios فعالش کنید.

خوش باشید☻

adel28
27-11-2009, 22:05
شما همه چیتون حله فقط Hardware Virtualization غیر فعاله که باید از تنظیمات Bios فعالش کنید.

خوش باشید☻

متشکرم ولی مشکل منم همینه.
تو بایوز SONY VAIO چیزی پیدا نکردم.

Arashdn
28-11-2009, 07:53
متشکرم ولی مشکل منم همینه.
تو بایوز SONY VAIO چیزی پیدا نکردم.
من رو دسکتاپ خودم با سی پی یو Intel Core 2 QUad Q6600 هنوز تست نکردم ولی در اولین فرصت تست میشه
و لپ تاپم با سی پی یو Core 2 Due T9800 تست کردم کامل اجرا شد

adel28
28-11-2009, 13:59
مدل Sony VAIO FZ490 هست.
سی پی یو هم : Core 2 Duo T9500

ولی تو بایوز چیز خاصی نداره؟
باید دنبال چی بگردم؟

adel28
30-11-2009, 00:44
کسی راهی پیدا نکرده برای این مشکل؟

DJ POLESTAR
05-12-2009, 19:33
مدل Sony VAIO FZ490 هست.
باید دنبال چی بگردم؟
اگه چیزی پیدا نکردین حتما CPUتون ساپورت نمیکنه دیگه!

adel28
06-12-2009, 02:29
اگه چیزی پیدا نکردین حتما CPUتون ساپورت نمیکنه دیگه!

اگه ساپورت نمیکنه پس چرا در برنامه ای که در پست اول معرفی کرده بودید، میگه ساپورت میکنه؟!؟

DJ POLESTAR
06-12-2009, 11:07
اگه ساپورت نمیکنه پس چرا در برنامه ای که در پست اول معرفی کرده بودید، میگه ساپورت میکنه؟!؟
اینجاشو والا دیگه نمیدونم!:13:

_LOVE_CODER_
19-12-2009, 15:58
مدل Sony VAIO FZ490 هست.

باید دنبال چی بگردم؟
چند تا عکس از همه صحفات تنظیم بایوست بزار

mdmehry
20-12-2009, 18:02
من اینکار رو انجام دادم منتها وقتی میری تو محیط ویندوز XP کار خاصی نمیتونی انجام بدی ،مثلا برنامه ای نصب کنی یا اجرا کنی اصلا نمیدونم به چه درد میخوره.

mehdi_vsgh
22-12-2009, 17:04
یه سوال...
اگه ویندوزمون 64 بیتی باشه مییتونیم ویندوز اکس پی مجازی 32 بیتی نصب کنیم و برنامه هایی که مختص به ویندوزهای 32 بیتی هستن رو روی اون اجرا کنیم یا خیر؟

ghafari3
23-12-2009, 00:00
یه سوال...
اگه ویندوزمون 64 بیتی باشه مییتونیم ویندوز اکس پی مجازی 32 بیتی نصب کنیم و برنامه هایی که مختص به ویندوزهای 32 بیتی هستن رو روی اون اجرا کنیم یا خیر؟

توی Microsoft Virtual PC که هر ورژنی بخوایید میتونید نصب کنید. در مورد XP Mode نمیدونم

MRW.REZAI
29-12-2009, 11:07
میگم اصلا فرق برنامه Windows XP Mode با برنامه Microsoft Virtual PC در جیه ؟ من با برنامه Microsoft Virtual PC کار کردم آیا برنامه Windows XP Mode میتونه درایورها را بشناسه ؟ آیا میشه فایلی را در محیط سون کپی کنی ودر برنامه Windows XP Mode در محیط xp پیسش کنی غیر از راههای معمول ( مثلا shared کردن)؟

MRW.REZAI
30-12-2009, 21:44
کسی نیست جواب ما را بده

pmbpmb
31-12-2009, 13:07
میشه توضیح بدید چطوری تو حالت Windows XP Mode میشه درایور تکنیست کارت دی وی بی رو نصبید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

pmbpmb
31-12-2009, 13:13
میشه توضیح بدید چطوری تو حالت Windows XP Mode میشه درایور تکنیست کارت دی وی بی رو نصبید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

farredsky
15-01-2010, 11:21
در ویندوز سون با virtual pc ویندوز xp نصب کردم وقتی فولدری را share می کنم windows explorer پیغام win explorer encounteredشaproblem and need to close .... را می ده و بسته میشه؟ کسی راه حلی بلده ؟

ghafari3
16-01-2010, 17:52

در حالت XP Mode نمیشه درایور جدید نصب کرد.

چرا درایورهای ویندوز 7 را برای کارتتون دانلود نمی کنید؟

در ویندوز سون با virtual pc ویندوز xp نصب کردم وقتی فولدری را share می کنم windows explorer پیغام win explorer encounteredشaproblem and need to close .... را می ده و بسته میشه؟ کسی راه حلی بلده ؟

من هم همین مشکل را دارم. این عبارت را توی گوگل سرچ کنید:

explorer crashes when accessing Shared Folders, in Virtual PC

مثل اینکه اکثراً این مشکل را دارند!!

Xx Hossein xX
18-01-2010, 00:08
سلام ....
من Virtual PC 2007 رو دانلود کردم ولی وقتی میخوام نصب کنم اینو میاره ......

ممنون .........

ghafari3
21-01-2010, 23:28
سلام ....

ممنون .........

ویرچوآل پی سی را از لینک زیر دانلود کنید:

قبل از نصب Virtual PC ، ابتدا XP Mode را Uninstall کنید.

H.Operator
27-01-2010, 16:33
سلام
من موفق شدم XP MODE رو روی این سیستم بدون هیچ مشکلی اجرا کنم:

WINDOWS 7 64BIT FINAL VERSION
CPU : AMD X3 720 BE
MEMORY : 4GB DDR2 1066
VGA : NVIDIA 9800 GX2

kiuhnmgtrdcv
15-02-2010, 17:53
سلام ....

ممنون .........
شما باید برید تو کنترل پنل تو قسمت turn windows feature on / off اونجا windows virtual system را غیرفعال کنید

ba maram
21-06-2010, 23:45
آیا می‌شه بازی در محیطvitual pc اجرا کرد؟!ممنون

ba maram
21-06-2010, 23:54
سلام دوستان،من برنامهٔ Virtual PC رو می‌خوام دانلود کنم،لینک میدین عزیزان؟

ضمنا من رفتم سایت مایکروسافت،گفته بود که باید ویندزم آپ گرید بشه،و من هم نمی‌خوام آپگرید کنم،می‌شه کمکم کنین؟

ویندزم سون ۶۴ بیتی هستش

یه سوال!کدوم بهتره در کلّ
vm ware ya vitual pc?!

ممنونم

Dew Drop
22-06-2010, 00:22
سلام دوستان،من برنامهٔ Virtual PC رو می‌خوام دانلود کنم،لینک میدین عزیزان؟

ضمنا من رفتم سایت مایکروسافت،گفته بود که باید ویندزم آپ گرید بشه،و من هم نمی‌خوام آپگرید کنم،می‌شه کمکم کنین؟

ویندزم سون ۶۴ بیتی هستش

یه سوال!کدوم بهتره در کلّ
vm ware ya vitual pc?!

ممنونم

سلام
پست شماره 9 لینک برا دانلود گذاشتن.

ba maram
22-06-2010, 00:52
سلام
پست شماره 9 لینک برا دانلود گذاشتن.

دوست عزیز من که عرض کردم و توضیح دادم نمی‌خوام ویندزمو آپ گرید کنم...می‌شه لطفا پست من رو مطالعه کنید

Dew Drop
22-06-2010, 01:04
دوست عزیز من که عرض کردم و توضیح دادم نمی‌خوام ویندزمو آپ گرید کنم...می‌شه لطفا پست من رو مطالعه کنید

دوست عزیز من پست شما رو خوندم و لینکی که برای دانلود می خواستین رو دادم.من نمی دونم از کدوم نسخه ویندوز7 استفاده می کنید ولی من برای دانلودش مشکل آپگرید نداشتم.فقط مشکل update وجنیون بودن ویندوز بود.

ba maram
22-06-2010, 11:41
دوست عزیز من پست شما رو خوندم و لینکی که برای دانلود می خواستین رو دادم.من نمی دونم از کدوم نسخه ویندوز7 استفاده می کنید ولی من برای دانلودش مشکل آپگرید نداشتم.فقط مشکل update وجنیون بودن ویندوز بود.

من ویندز ۶۴ بیتی دارم...آلتیمیت...منم فکر کنم مشکله جنیون رو پیدا کنم،چون قبلاً هم که آپ دیت کرده بودم باعث شد ۲باره ویندوزمو عوض کنم...می‌شه بگین واسه جنیونش باید چی‌ کار کنم بد از آپ دیت کردن ویندزم؟؟؟

مرسی‌ دوستم

Dew Drop
23-06-2010, 09:28
سلام
با یه کرک ویندوزتون رو اکتیو کنید فکر نمی کنم دیگه برای آپدیت کردن مشکل داشته باشید.

DJ POLESTAR
24-08-2010, 18:44
در پست اول نحوه نصب Virtual Windows XP یا فعالسازی Windows XP mode در ویندوز 7 اطلاعاتی به شما ارائه دادیم. حال می خواهیم درمورد ویژگیها و قابلیتهای مختلف Virtual Windows XP کمی صحبت کنیم. برنامه Virtual Windows XP که قبلاً نصب شده، ویندوز XP سرویس پک 3 است، بنابراین تمام برنامه های قدیمی تحت ویندوز XP در ویندوز 7 قابل اجرا می باشند.

ویژگیهای Virtual Windows XP یا Windows XP mode
1. پشتیبانی از دستگاههای USB
کلیه دستگاههای USB که در ویندوز 7 اجرا می شوند در حالت Virtual Windows XP نیز کارایی دارند، این دستگاهها شامل تمامی چاپگرها، اسکنرها، حافظه های فلش/ stickها، هاردهای خارجی، دوربین های دیجیتالی و بسیاری موارد دیگر می باشد.

2. اشتراک گذاری کلیپ برد
این برنامه از cut و paste کردن بین هاست ویندوز 7 شما و هر نوع سیستم مجازی پشتیبانی می کند. اگر در حال کار با برنامه کاربردی در Virtual Windows XP هستید، اطلاعات موجود در کلیپ برد ویندوز 7 می تواند در سیستم عامل مهمان و برعکس مورد استفاده قرار گیرد.

3. یکی کردن پوشه ها در سیستم میزبان و مهمان
این برنامه امکان دسترسی به پوشه های شناسایی شده ویندوز 7 را می دهد: پوشه هایی مانند My Documents, Pictures, Desktop, Music و پوشه video از داخل محیط virtual Windows مانند Windows XP Mode قابل دسترسی می باشند. همچنین تمامی درایورهای ویندوز 7هاست در Virtual Windows XP mode قابل مشاهده می باشد.

4. قابلیت افزودن برنامه های کاربردی
این برنامه امکان انتشار و اجرای برنامه های کاربردی نصب شده بر Virtual Windows XP را مستقیماً از دسکتاپ ویندوز 7 فراهم می نماید، دقیقاً مثل این می ماند که در ویندوز 7 هاست نصب شده باشند. بطور مثال در تصویر پایین برنامه Winamp در Virtual Windows XP نصب شده است، و همانطور که می بینید در منوی استارت ویندوز 7 نیز دیده می شود.

5. تعیین مسیر چاپگر
پشتیبانی از قابلیت چاپ مستقیم اطلاعات بر روی چاپگر نصب شده در ویندوز 7 از طریق برنامه کاربردی افزوده شده یا وضعیت virtual Windows mode

6. توانایی کار با Virtual Windows XP mode در حالت Full screen
با کار کردن در حالت full screen احساس خواهید کرد در محیط Windows XP کار می کنید که البته برای کار با برنامه ایی که نیاز به فضای کاری زیاد دارد کاملاً مفید است.

موارد فوق بخشی از ویژگیها و امکانات اصلی Virtual Windows XP mode می باشد که تقدیم شما گردید. امیدواریم رضایت خاطر شما را فراهم کرده باشد.

pars20
18-10-2010, 01:56
می شه بجای این برنامه از دابلیو ام ور استفاده کرد

diako1984
18-10-2010, 12:07
سلام
یه سوال : virtual windows xp با windows xp mod فرق داره، یعنی هر کدوم نرم افزار جدا از همند؟
اگه فرق داره لطفا windows xp mod رو قدم به قدم توضیح بدین.و فکر کنم باید ویندوز رو genuine کرد، و امکان داره بدون اکتیو کردن این کارو کرد . چون مایکرو سافت تقریبا همه کرکهای win7 رو از بین می بره. :11:

sky333
18-10-2010, 17:51
ببخشید من اگر این برنامه رو نصب کنم برای فعال بودن ویندوز 7 با مشکل برخورد نمی کنم؟

sajad_n90
22-10-2010, 16:09
سلام
من xp mode نصب کردم و به راحتی هم اجرا شد ولی تو تنظیماتش نمیتونم مقدار رم را افزایش بدم یعنی غیر فعال هستش و فقط 256 مگ میشناسه ممنون میشم کمک کنید .
مقدار رم : 2 گیگ ddr3
عکس:

sajad_n90
27-10-2010, 19:38
کسی نیست یه راهنمایی بکنه؟؟؟؟

hkhafan
27-10-2010, 20:25
کسی نیست یه راهنمایی بکنه؟؟؟؟

سلام ؛

سجاد عزیز از داخل خود برنامه چون XP Mode بازه نمیشه تو تنظیمات دست برد.
شما اوّل اگه XP Mode رو باز داری ، ببندش .
بعدش برو داخل فولدر Virtual PC ( اگه رو گزینه ی Windows Virtual PC از داخل استارت منو کلیک کنی همین فولدری که عرض شد واز میشه ) .... بعدش تو صفحه ی باز شده روی فایل Windows XP Mode.vmcx کلیک راست کن و Settings رو انتخاب کن و هرجور دوست داری تغییرش بده.:46:

موفّق باشید

diako1984
28-10-2010, 09:37
سلام
با اجازه بزرگان سایت
البته باید xpmod رو shut down کنی بعد میتونی تنظیمات انجام بدی.Thanks:11:

hkhafan
28-10-2010, 20:25
سلام
با اجازه بزرگان سایت
البته باید xpmod رو shut down کنی بعد میتونی تنظیمات انجام بدی.Thanks:11:
سلام ؛

دیاکوی عزیز حرفتون کاملاً درسته ولی حدّاقل واسه من که این روش کار نمی کنه ، چون وقتی XP Mode رو Shutdown می کنم خود برنامه ی Windows Virtual PC هم بسته میشه ، جداگونه هم باز نمیشه !

موفّق باشید

diako1984
01-11-2010, 09:24
سلام ؛

دیاکوی عزیز حرفتون کاملاً درسته ولی حدّاقل واسه من که این روش کار نمی کنه ، چون وقتی XP Mode رو Shutdown می کنم خود برنامه ی Windows Virtual PC هم بسته میشه ، جداگونه هم باز نمیشه !

موفّق باشید

سلام
شما وقتی xp mod رو shutdown کردید برید رو استارت منو بعد ال پروگرم بعد رو فایل ویندوز ویژوال پی سی کلیک
کنید بعد دو انتخاب دارید ، رو برنامه ویندوز ویژوال پی سی کلیک کنید یه پنجره باز میشه . در اینجا (اگه xpmod رو shutdown کرده باشید )
شما برنامه widows XPMode رو میبینید و میتونید راست کلیک کنید و سیتینگ رو بزنید تنضیمات خودتون رو انجام دهید.
start menu> allprograms>Windows Virtual PC> Windows Virtual PC> settings

:11:

mazash
01-11-2010, 20:36
من یه کارت اسکازی دارم که برای رایترهست وفقط توی اکس پی بطورپیش فرض شناخته میشودو توی 7 قابل تشخیص نیست.
حالا بااین برنامه مشکلم حل میشه؟
یعنی در زمینه سخت افزاری هم مثل اکس پی عمل میکنه؟

ghafari3
01-11-2010, 21:14
من یه کارت اسکازی دارم که برای رایترهست وفقط توی اکس پی بطورپیش فرض شناخته میشودو توی 7 قابل تشخیص نیست.
حالا بااین برنامه مشکلم حل میشه؟
یعنی در زمینه سخت افزاری هم مثل اکس پی عمل میکنه؟
خیر. این برنامه مشکل شما را حل نمی کند و فقط در زمینه نرم افزاری مفید خواهد بود.

alireza1411
01-11-2010, 22:21
خیر. این برنامه مشکل شما را حل نمی کند و فقط در زمینه نرم افزاری مفید خواهد بود.

بله. دقیقا همین طوره. درایورها یه نمونه از مسائل هستن.:31::11::11::11:

mazash
02-11-2010, 14:36
چکار باید کرد؟
درایوری براش پیدا نکردم.کارتش مدل بیگ انتز هست و چیپ ستش ادونسیس هست
همه راهها رو تست کردم جواب نداد.چون دیس کانتینیو شده ،درایور7 نداره
نظری ندارید؟ جز اینکه ویندوز اکس پی نصب کنم

adel28
18-11-2010, 16:36
آیا راهی وجود داره که رم بیشتری به این قابلیت XP Mode اضافه کنیم؟
رم کل سیستم من 2GB هست که فقط 256MB را برای XP MODE در نظر گرفته است.

Amir Varasteh
18-11-2010, 19:28
آیا راهی وجود داره که رم بیشتری به این قابلیت XP Mode اضافه کنیم؟
رم کل سیستم من 2GB هست که فقط 256MB را برای XP MODE در نظر گرفته است.
عزیز من چرا XP Mode ؟

نرم افزارهای بسیار قوی توی زمینه ی مجازی سازی داریم.

مثل VMware Workstation و Virtual Box . استفاده از اینها به مراتب بهتر و حرفه ای تر هست.

موفق باشی.

Bayern Munich
04-12-2011, 15:36
دوستان سلام . میشه به من کمک کنید ؟؟ من همه این کارها رو کردم ولی فایل ایکس پی مد به یه فایل VHD تبدیل شده است و با حجم 1 گیگ . من الان فایل های ویتورال رو هم دارم ولی به صورت iso هستش . فایل های ایزو رو روی دی وی دی رایت کردم و همه کار ها به خوبی انجام شده است و حتی فایل های رو دی وی دی نصب هم میشن ولی پوشه ای به اسم ایکس پی مد نمیاد تو آل پرگرام . من الان چیکار باید بکنم تا فایل XP MODE.VHD رو بتونم ازش استفاده کنم ؟؟ خواهشا کمک کنید بدجوری کارم لنگه . شدیدا نیاز به یه پرینتر دارم که فقط روی ایکس پی نصب میشه و هر کاری هم کردم xp روی سون نصب نمیشه . ممنون .

polestar98g
13-02-2012, 19:55
دوستان سلام . میشه به من کمک کنید ؟؟ من همه این کارها رو کردم ولی فایل ایکس پی مد به یه فایل VHD تبدیل شده است و با حجم 1 گیگ . من الان فایل های ویتورال رو هم دارم ولی به صورت iso هستش . فایل های ایزو رو روی دی وی دی رایت کردم و همه کار ها به خوبی انجام شده است و حتی فایل های رو دی وی دی نصب هم میشن ولی پوشه ای به اسم ایکس پی مد نمیاد تو آل پرگرام . من الان چیکار باید بکنم تا فایل XP MODE.VHD رو بتونم ازش استفاده کنم ؟؟ خواهشا کمک کنید بدجوری کارم لنگه . شدیدا نیاز به یه پرینتر دارم که فقط روی ایکس پی نصب میشه و هر کاری هم کردم xp روی سون نصب نمیشه . ممنون .

سلام. در لیست All Programs نگاه کنید پوشه ی Windows Virtual PC را هم نمی‌بینید؟ (مثل تصویر پایینی):

اگه وجود نداره اوّل آپدیت Windows Virtual PC را نصب کنید بعد طبیعتاً باید مشکلتان برطرف شده باشه.

Ice Pain
11-07-2012, 22:33
چجوری میشه Virtualization cpu رو فعال کرد?

jafarian
12-07-2012, 00:15
چجوری میشه Virtualization cpu رو فعال کرد?

داخل سایت مایکروسافت گفته شده این گزینه رو از داخل ستاپ بعد از نصب xp mode فعال کنیدتو سایت دوم هم مسیرش یک نمونه داخل مادریورد گیگا نمایش داده که گزینه enable انتخاب شده:20:

Ice Pain
15-07-2012, 15:44
داخل سایت مایکروسافت گفته شده این گزینه رو از داخل ستاپ بعد از نصب xp mode فعال کنیدتو سایت دوم هم مسیرش یک نمونه داخل مادریورد گیگا نمایش داده که گزینه enable انتخاب شده:20:

ممکنه که اصلا" سی پی یو این قابلیت رو نداشته باشه کلا ؟ من پیدا ش نکردم از داخل تنظیمات مادر بورد ...

پ.ن : من میخوام یه نرم افزاری که ویندوز 7 ساپورت نمیکنه و در xp میشه نصب کرد رو نصب کنم  از compatibility (راست کلیک روی فایل setup و در داخل (properties)  ) نمیشه برای این کار استفاده کرد ؟

jafarian
16-07-2012, 23:46
ممکنه که اصلا" سی پی یو این قابلیت رو نداشته باشه کلا ؟ من پیدا ش نکردم از داخل تنظیمات مادر بورد ...

پ.ن : من میخوام یه نرم افزاری که ویندوز 7 ساپورت نمیکنه و در xp میشه نصب کرد رو نصب کنم از compatibility (راست کلیک روی فایل setup و در داخل (properties) ) نمیشه برای این کار استفاده کرد ؟

اگر این گزینه داخل ستاپ نباشه که بتونید فعالش کنید یعنی cpu شما ساپورت نمیکنه ازحالت compatibility هم که خودتون اشاره کردین میتونید استفاده کنید طبق شکل پایین روی فایل خودتون کلیک راست بطور مثال از کادر کشویی ویندوز xp رو انتخاب کنید تایید کنید تست کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

رضاکلاته
17-07-2012, 23:57
سلام ویندوزxpام دچار مشکلی شده بودواون این بود که در اجرای بعضی برنامه اخطاری ظاهر میشد که فایل msvcrtdl رونمیتونه پیداکنه گفتند این کارهارو انجام بده 1.با استفاده از سی دی ویندوز XP سیستم رو بالا بیارید. مثل زمانی که می خواید یه ویندوز جدید نصب کنید.
2.در صفحه ی نصب از دکمه ی R استفاده کنید تا به قسمت Recovery console برید.
3. از لیستی که نشون داده می شه شماره ی ویندوزی که می خواید تعمیر کنید رو بزنید و enter کنید.
4.پسورد Admin رو وارد کنید. اگه پسورد نداره فقط اینتر کنید.
5.دستورات زیر رو به ترتیب تایپ کنید و بعد از هر کدوم اینتر کنید. به فاصله ی بین سوئیچ ها توجه داشته باشید:
cd system32
ren msvcrt.dll msvcrt.old
:درایو سی دی (مثلاً :H
cd \i386
expand msvcrt.dl_ C:\windows\system32
(که C درایو نصب ویندوز است.) من هم انجام دادم هرکارکردم صفحه مربوط به ریکاوری کنسول رو پیدا نکردم خواستم ابروشو درست کنم زدم چشمشو کور کردم یک ویندوز دیگه نصب شد وحالا دیگه ویندوز سونم بالا نمیاد لطفا کمکم کنید که چکار کنم سونم مجددبرگرده واون ویندوزهای اضافی رو چطوری پاک کنم؟

jafarian
18-07-2012, 07:30
سلام ویندوزxpام دچار مشکلی شده بودواون این بود که در اجرای بعضی برنامه اخطاری ظاهر میشد که فایل msvcrtdl رونمیتونه پیداکنه گفتند این کارهارو انجام بده 1.با استفاده از سی دی ویندوز XP سیستم رو بالا بیارید. مثل زمانی که می خواید یه ویندوز جدید نصب کنید.
2.در صفحه ی نصب از دکمه ی R استفاده کنید تا به قسمت Recovery console برید.
3. از لیستی که نشون داده می شه شماره ی ویندوزی که می خواید تعمیر کنید رو بزنید و enter کنید.
4.پسورد Admin رو وارد کنید. اگه پسورد نداره فقط اینتر کنید.
5.دستورات زیر رو به ترتیب تایپ کنید و بعد از هر کدوم اینتر کنید. به فاصله ی بین سوئیچ ها توجه داشته باشید:
cd system32
ren msvcrt.dll msvcrt.old
:درایو سی دی (مثلاً :H
cd \i386
expand msvcrt.dl_ C:\windows\system32
(که C درایو نصب ویندوز است.) من هم انجام دادم هرکارکردم صفحه مربوط به ریکاوری کنسول رو پیدا نکردم خواستم ابروشو درست کنم زدم چشمشو کور کردم یک ویندوز دیگه نصب شد وحالا دیگه ویندوز سونم بالا نمیاد لطفا کمکم کنید که چکار کنم سونم مجددبرگرده واون ویندوزهای اضافی رو چطوری پاک کنم؟

برای ریکاوری کنسول طبق لینک اول باید میرفتین و اما برای ویندوز 7 شما اگر الان که دو تا ویندور دارین اون یکی ویندوز داخل اون یکی درایو قرارداره برای درست کردن ویندوز 7 باید dvd ویندوز داخل دستگاه قراربدین بصورت بوت بالا بیاین تو صفحه اول از اون پایین گزینه repair and computer انتخاب کنید همینطوری بعدش next بزنید تا به صفحه آخر برسین که دارای چند گزینه هست تو صفحه آخر گزینه startup repair انتخاب کنید وقتی که کارش تموم شد سیستم ریستارت شد ببینید فیکس شده اگر بازم به همون صورت بود برنامه Visual BCD رو از لینک پایین دانلود طبق شکل عمل کنید برای سئوال خودتونم یک تاپیک جدا میزدین.

softmaj7
14-04-2013, 00:19
دوستان سلام
من xp mood رو از اینجا دانلود کردم ولی تو نصبش موندم که چه جوریه. یه عکس ازش گرفتم. لطفا راهنمایی فرمایید چطوری نصبش کنم.

polestar98g
14-04-2013, 11:20
دوستان سلام
من xp mood رو از اینجا دانلود کردم ولی تو نصبش موندم که چه جوریه. یه عکس ازش گرفتم. لطفا راهنمایی فرمایید چطوری نصبش کنم.

سلام. از کجا دانلودش کرديد اينو آخه بايد فرمتش exe باشه که با دابل کليک اجرا ميشه ولي الآن مال شما فرمتش bin هستش!!

softmaj7
14-04-2013, 18:14
سلام. از کجا دانلودش کرديد اينو آخه بايد فرمتش exe باشه که با دابل کليک اجرا ميشه ولي الآن مال شما فرمتش bin هستش!!
از اینجا دانلودش کردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ode_for_windows_7_full.php
منم توش موندم اگه نصب نمیشه پس واسه چی گذاشتنش ؟
پدرم در اومد تا دانلودش کردم آخرش چی یعنی سرکار بودم !!!

Legacy's
14-04-2013, 20:07
دوستان سلام

دوست عزیز اولاً لازم نبود از کل صفحه ی نمایشگرت عکس بگیری! با همون Snipping Tool یک عکس کوچک از مشخصات فایلها میگرفتی کافی بود
دوماً اون فایل اصلی ایمیج که 550 مگ هست رو یا با Nero روی CD رایت کن(باید در حالت Image to Disk رایت کنی) و یا راه ساده تر اینه که با یک برنامه ی قوی مدیریت ایمیج ها مثل Daemon tools اون فایل ایمیج رو باز و فایلهای داخلش رو یکجا کپی و بعد اجراشون کن

softmaj7
15-04-2013, 11:12
دوست عزیز اولاً لازم نبود از کل صفحه ی نمایشگرت عکس بگیری! با همون Snipping Tool یک عکس کوچک از مشخصات فایلها میگرفتی کافی بود
دوماً اون فایل اصلی ایمیج که 550 مگ هست رو یا با Nero روی CD رایت کن(باید در حالت Image to Disk رایت کنی) و یا راه ساده تر اینه که با یک برنامه ی قوی مدیریت ایمیج ها مثل Daemon tools اون فایل ایمیج رو باز و فایلهای داخلش رو یکجا کپی و بعد اجراشون کن
خیلی ممنون از راهنمایی
من همه این مراحل رو امتحان کرده بودم ولی بدبختانه فایل ایمیج خراب بوده چون با هر نرم افزاری که بگی امتحان کردم تا فقط اونو بخونه.
آخر سری مجبور شدم یه ویندوز xp mood دیگه ایی رو دانلود کردم. و با موفقیت هم نصب شد.

mohamadzi
24-07-2013, 11:50
سلام من هر دوفایل 16.3 و 470 مگابایتی رو از سایت مایکروسافت دانلود کردم اما فایل 16.3 مگا بایتی که مربوط به اپدیت هست
با مشکل نصب روبرو میشه و fail میشه
اما فایل 470 مگا بایتی راحت نصب میشه ولی بدلیل Fail شدن اپدیت Xp mode فعال نمیشه
ویندوز و فایل ها هر دو 64 بیتی هستند
دوستان اگر کسی میدونه مشکل از کجاست ممنون میشم راهنمایی کنه

Mohsen Mazloomi
29-03-2014, 12:58
با عرض سلام خدمت همگی

من یک مشکل خیلی بزرگ دارم. خیلی وقته دارم با این xp mode کار می کنم و مشکلی ندارم، دلیل استفاده ام هم اینه که نرم افزار حسابداری فروشگاهم قدیمیه و فقط رو ویندوز xp کار می کنه، لپ تاپم هم ویندوزش اورجینال بود و حیفم میومد که اینو پاک کنم و دو تا ویندوز نصب کنم، پس اومدم سراغ این نرم افزار. الان چند روزه که وقتی میخوام xp mode رو اجرا کنم error میده و باز نمیشه. آخرین بکاپ حسابداریم هم روی دسکتاپ xp mode هست. میخوام ببینم راهی هست که به اون فایله دسترسی داشته باشم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید که خیلی کارم گیره، اگر نتونم اون فایل رو برگردونم، باید حساب کتاب دو ماه اخیر رو دوباره وارد کنم!

اقا فرهاد
21-09-2016, 16:47
با سلام خدمت اساتید محترم .
با عرض پوزش فراوان بدلیل عدم اگاهی در اطلاعات ذهنی این پیر فرتوت .

میشه کمک کنید شاید عصای من پیرمرد جلوی باز شدن فایل های اپلود شده عکس ها را میگیره ؟

باورکنید بد جوری کارم گره خورده . نرم افزار حسابداری که در xp 32 بیتی کار میکنه در لب تاپ ویندوز 7 اصلا بالا نمیاد . حالا که از طریق این اساتید ارجمند میتونم کارم را ادامه بدهم :n20: عکس های مربوطه که خلاف عرف نیست باز نمیشن :n36: اگر براتون امکان داره ایمیلم را گذاشتم چون بخاطر دیسک کمر و گرفتگی رگهای سیاتیک زیاد نمیتونم پشت کامپیوتر بنشینم .
یک دنیا سپاسگذارم :n16::n16::n16:
.

اقا فرهاد
21-09-2016, 17:07

اساتید محترم باورکنید من توی دانلود 40 مگ ریپ میزنم و برق کل شهرستان ضعیف میشه :n13: حالا باید 550 مگ را دانلود کنم ؟؟؟ :n19: دست خودم نیست فکر کنم مریخی ها بهم حمله کردن .
اقا راه نداره زیر میزی بدیم تا cd رایت شده دستم برسه و با مریخی ها دعوا نکنم .؟ باور کنید دان کردن 550 مگ یعنی این همشیره به ارزوش که کشتن منه دسترسی پیدا میکنه . :n25: