PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ايا ويندوز موبايل 7 روي گوشي هاي فعلي نصب ميشه؟

merikh_merikh
23-07-2009, 20:29
سلام.
دوستان ايا امکان اين وجود داره که ويندوز موبايلي که در اينده وارد بازار ميشه روي گوشي هاي الان از جمله تاچ پرو2 و ايکس1 نصب بشه؟يا امکانش وجود نداره؟
چون گوشي هاي در حال حاظر از سخت افزار خوبي برخوردارن.
البته من چيزي نميدونم.دوستاني که اطلاعاتي دارن لطفن راهنمايي کنن.

hesamkowsar
23-07-2009, 23:25
اخه هنوز ویندوز موبایل 7 نیومده که ببینیم چقدر سخت افزار میخواد...!!!
مثل اینه که بگید کدوم کامپیوتر هست که وینوزی که مایکروسافت میخواد در اینده بسازه روش بخوره...
ولی معمولآ سیاست اقتصادی اینا طوری هست که ادم مجبور میشه گوشی جدید بگیره که ویندوز 7 روش بخوره...

Mohammad
24-07-2009, 07:55
این سوال ، سوال افراد بسیاری هست و هنوز هم جوابی نداره چون ویندوز 7 هنوز به مرحله نهایی نرسیده . پس زود در این مورد صحبت کنیم . پیش بینی من اینکه احتمالا نصب خواهد شد و گوشی های حال حاضر مثل X1 در حداقل سخت افزار لازم خواهند بود .

Bs_panzer
27-07-2009, 17:36
ولی معمولآ سیاست اقتصادی اینا طوری هست که ادم مجبور میشه گوشی جدید بگیره که ویندوز 7 روش بخوره...
اگه دقت کرده باشین الان ویندوز موبایل 6.1 روی آی-میت جم هم نصب میشه !
یعنی چی ؟ یعنی امید وار باشین و هر گوشی خواستین بخرین

k i a r a s h
07-08-2009, 17:46
بابا هنوز رام های 6.5 به صورت رسمی نیومده شما رفتین سراغ 7

به نظر من که روی گوشی ها نصب نمیشه . حالا خدا داند

amir_70
07-08-2009, 19:19
این سوال ، سوال افراد بسیاری هست و هنوز هم جوابی نداره چون ویندوز 7 هنوز به مرحله نهایی نرسیده . پس زود در این مورد صحبت کنیم . پیش بینی من اینکه احتمالا نصب خواهد شد و گوشی های حال حاضر مثل X1 در حداقل سخت افزار لازم خواهند بود .

اگه بشه چی میشه وااااااااااااااااایییییی

ولی من یکی بعید میدونم :41::41:
اینججور که بوش میاد نمیشه

mohseneo
07-08-2009, 19:42
فكر نكنم بشه، چون صفحه نمايش گوشيهاي فعلي مقاومتي است
در صورتي كه ويندوز 7 multi touch است و براي اجراي اون نياز به صفحه نمايش خازني يا ظرفيتي هست

Mohammad
07-08-2009, 20:56
داغ شدن دوباره این بحث باعث شد دوباره سرچ کنم ...
بطور رسمی هنوز چیزی اعلام نشده چون همونطور که گفتم هنوز ویندوز موبایل 7 به مرحله نهایی نرسیده ولی چیزی که از شایعات بر میاد داشتن داشتن مالتی تاچ ، حداقل دوربین 3 مگا پیکسل ، Agps ، قطب نما و شتاب سنج داخلی هست .
حالا ممکنه فرضا رویه گوشی مثل X1 هم نصب بشه ولی از تمامی قابلیت های ویندوز موبایل 7 بدلیل نداشتن مالتی تاچ فرضا نشه استفاده کرد.

smart00boy
07-08-2009, 22:45
من هم با توجه به اطلاعاتم در زمینه ویندوز موبایل بعید میدونم رو این گوشی ها نصب بشه چون ویندوز موبایل 7 رو این بار مایکروسافت میخواد با گوشی ساخت خودش بده بیرون البته همیشه این کار رو میکرد ولی نه برای فروش و فقط برای معرفی پس مطمئنا" برای سوددهی بیشتر خودش کاری میکنه که روی گوشی های فعلی نصب نشن تا همه برای استفاده از ویندوز موبایل 7 مجبور به استفاده از گوشی ساخت مایکروسافت بشن...

البته من هم با محمد جان تا حدودی موافقم و احتمالا" برنامه نویسا و هکر ها هم بیکار ننشته و میتونن با دست کاری طوری اون رو برای استفاده در گوشی های دیگه نظیر x1 آماده کنن

hesamkowsar
08-08-2009, 01:08
اینجوری فکر نمیکنم بشه چون شرکت هایی مثل HTC و i mate ورشکست میشن

amir_70
08-08-2009, 01:33
در مورد ویندوز 7 من با نظر آقا محمد هم عقیده هستم

احتمال اینکه این ویندوز بر روی گوشی های دیگه جواب بده هست ولی چیزی که مسلمه اونا نمیتونن از همه ی امکاناتش استفاده بکنن
چی میشه اونوقت؟؟؟
شایعاتی شده که مایکروسافت میخواد خودش گوشی تولید کنه ولی به نظر من هیچ وقت مایکروسافت گوشی تولید نمیکنه
چون در مورد محصولات آینده مایکروسافت اسم از windows 7 و office 2010 و ... میشه ولی تا الان هیچ منبع رسمی در مورد گوشی جدید که مایکروسافت خودش بخواد تولید کنه رو تایید نکرده
حتمآ میگید اومدیمو مایکروسافت فردا گوشی جدید معرفی کرد واسه ویندوز 7
خوب مسلمآ گوشی های حال حاضر windows 7 رو کامل ساپورت نمیکنن پس مردم واسه اینکه امکانات جدید این ویندوز که یه سری تغییرات خیلی بزرگ داره میرن گوشی مایکروسافت رو میخرن و اون پول خودشو میزاره تو جیب و این وسط کارخانه های htc و imate و .... بد بخت میشن
ولی چیزی که من احتمال زیادی واسش میدم اینه که مایکروسافت گوشی جدید تولید نمیکنه و شرکتی مثل htc یه گوشی با سخت افزارهای لازم release میکنه و برنامه نویسان عزیز هم اونو واسه ما ردیفش میکنن که پول اضافی ندیم گوشی دیگه بخریم

Mohammad
08-08-2009, 09:48
با تشکر از دوستان ...

بحث گوشی مایکروسافت شد ...
چنین نظریه ای به نظر من مخدوش هست !
مایکروسافت یه شبیه گوشی به نام Zune HD تولید کرده که خیلی ها فکر می کردند گوشی هم هست ولی اینطور نشد . از سایر اخبار در مورد تولید گوشی توسط مایکروسافت بی خبرم ولی بعید می دونم مایکروسافت حتی با توجه به بحران اقتصادی موجود خودش رو وارد این بازار بزرگ کنه و حتی اگرم چنین اتفاقی بیوفته( که باز هم بعید می دونم!) مسلما اینطور نخواهد بود که ویندوز 7 رو فقط برای گوشی های خودش استفاده کنه !
حتما می دونید که HTC در ارایه دو مدل Diamond2 و Pro2 پیش بینی ویندوز موبایل 6.5 رو کرده بود ، بنابراین در آینده ای نزدیک تمامی گوشی های تولید شده با پیش بینی ویندوز 7 تولید خواهند شد .

از یه منظر دیگه اینکه امکانات گوشی ها به سرعت در حال پیشرفت هست بنابراین شاید پیش بینی حداقل سیستم مورد نیاز ویندوز موبایل 7 هم سخت باشه ! چه بسا تا زمان معرفیش X1 و امثال اون قابلیت پشتیبانی اون رو نداشته باشند !

k i a r a s h
08-08-2009, 12:26
ولی چیزی که من احتمال زیادی واسش میدم اینه که مایکروسافت گوشی جدید تولید نمیکنه و شرکتی مثل htc یه گوشی با سخت افزارهای لازم release میکنه و برنامه نویسان عزیز هم اونو واسه ما ردیفش میکنن که پول اضافی ندیم گوشی دیگه بخریم

سلام . به نظر منم امکان نداره که مایکروسافت گوشی تولید کنه ولی امکان هم نداره که اچ تی سی ویتدوز 7 رو اگه قابل نصب بر روی گوشی ها بود release کنه . دوست من اچ تی سی هنوز برای اکثر گوشی ها قبول نداره که ویندوز 6.5 رو درست کنه چه برسه به 7 .

amir_70
08-08-2009, 22:10
والا نمیدونم چرا این حرفو میزنید

ولی به نظر من که هیچ ایرادی که نداره و خیلی خوب هم هست و فروشش بالا میره
آقا کیارش فکرشو بکن
htc یه گوشی تولید کنه با ویندوز 7
فروش میره در حد تیم ملی
پایه باشه گوشی های بیشتری هم میزنه
ولی خداییش خودم هم نمیدونم چرا با ویندوز 6.5 گیر داره htc ؟
کیارش راست میگه htc بد جور با 6.5 مخالفه
ولی خودتون فکرشو بکنید اگه ویندوز 7 جوری باشه که رو بقیه گوشی ها نصب نشه و این جور که بوش میاد مایکروسافت هم گوشی جدید تولید نمیکنه آقا یکی بگه پس ویندوز 7 بدون گوشی واسه چی خوبه؟
یا باید ویندوز 7 روی گوشیهای قبلی نصب بشه که احتمال 100% این گوشی ها نمیتونن تمام امکاناتشو ساپورت کنن پس این نظریه تا اینجا کنار میره (چون ملت ویندوز 7 نصفه و نیمه رو قبول نمیکنن)
و یا باید بقیه شرکتها و در راسشون htc گوشی جدید واسش تولید کنن که این به نظر معقول میاد و شدنی

happy for ever

smart00boy
09-08-2009, 22:25
در پی سخنان محمد جان من رفتم یه جستجو کردم ظاهرا" خبر ها فعلا" از جانب مایکروسافت رد شده ولی هنوز قضیه کاملا" منتفی نشده و با پیشرفت روز افزون نفوذ گوشی های همراه در عرصه های مختلف این احتمال وجود داره که دوباره این قضیه سر بگیره ....

و البته در مورد سخنان دوستان که میگن شرکت هایی مثل htc و i-mate چی مییشن...

من نگفتم مایکروسافت میاد و فقط برای گوشی خودش ویندوز 7 میزاره گفتم میاد و کاری میکنه که تو گوشی های قدیمی اجرا نشن یا به قول امیر جون از تمام امکاناتشون استفاده نشه ولی این به این معنی نیست که شرکت های دیگه گوشی های جدیدی برای عرضه با ویندوز 7 تولید نکنند...

merikh_merikh
10-08-2009, 07:38
دوستان این جریان مانند مک میمونه........
یعنی روی گوشی های فعلی قابل نصب میباشد و اما از تمام امکانات نمیشه استفاده کرد(دقیقن مثل سیستم عامل مک ورژن 3 که رو گوشی های قبلی اجرا شد ولی تمام امکانات در دسترس نبود)

Mohammad
10-08-2009, 10:24
از یه منظر دیگه اینکه امکانات گوشی ها به سرعت در حال پیشرفت هست بنابراین شاید پیش بینی حداقل سیستم مورد نیاز ویندوز موبایل 7 هم سخت باشه ! چه بسا تا زمان معرفیش X1 و امثال اون قابلیت پشتیبانی اون رو نداشته باشند !

باید منتظر موند ... معلوم نیست تا زمانی که قرار ویندوز موبایل 7 کامل بشه و آماده انتشار ، گوشی ها چه امکاناتی داشته باشند !
شاید حداقل رزیلوشن رو WVGA قرار بدن ، شاید داشتن شتاب سنج الزامی باشه ، شاید پردازنده 600 به بالا بخواد ، میزان رم بالای 256 ، صفحه خازنی و ...

فعلا همه چیز حدس و گمانه زنی هست ...

امیدوارم حالا این ویندوز موبایل 7 آش دهن سوزی باشه که اینقدر داریم در موردش بحث می کنیم ! :D

amir_70
13-08-2009, 12:49
امیدوارم حالا این ویندوز موبایل 7 آش دهن سوزی باشه که اینقدر داریم در موردش بحث می کنیم

طبق جیزایی که من در موردش خوندم و دیدم چیز خیلی خوبیه

میشه یه رقیب خوب واسه android و مک
البته خداییش نمیشه نظر قطعی داد ولی خوب بعید میدونم چیز خوبی نباشه
مطمئنآ یه تحول اساسی اگه نگیم تو همه گوشیها ولی تو پاکت پی سی ها میشه

Bs_panzer
13-08-2009, 20:46
بابا بذارین 6.5 بیاد بعد در مورد 7 بحث کنید :دی

Bs_panzer
13-08-2009, 20:51
ولی این جوری که معلومه مایکروسافت می خواد یه تغییر خفن از پایه تویه سیستم عاملش بده

چون ببینید ویندوز 2003 با 6.1 زیاد فرقی نمیکنه (خیلی فرق داره ها ! :دی) کلا می گم
ولی توی 7 چه از نظر قیافه و استایل و نرم افزار ها
من یکی از احتمالاتی که میدم اینه که مثلا برنامه هایی که رو 6 نصب میشدند رو 7 نصل نشه یا بر عکس
بازم می گم احتمال میدم :دی

Mohammad
13-08-2009, 23:20
مطمئنا ویندوز موبایل 7 یک تحول خواهد بود چون در غیر اینصورت مایکروسافت از سایر رقبا عقب می مونه ! خود مایکروسافت هم اعلام کرده .
بعید می دونم با برنامه ها با نسخه قبلی سازگار نباشن ، چیزی مثل Xp و Vista خواهد بود .

SaeedAri
14-08-2009, 09:36
از مایکروسافت که بعید نیست از نظر مایکروسافت سخت افزار باید خودشو با نرم افزار تطابق بده نه نرم افزار به سخت افزاذ!!!

Real Madrid C.F
15-08-2009, 09:59
من که میگم پردازنده بالایه 600 مگا میخواد پس بحث X1 منتفیه و I900 که MHZ 624 ساپورت میکنه!!!

amir_70
16-08-2009, 12:33
من که میگم پردازنده بالایه 600 مگا میخواد پس بحث X1 منتفیه و I900 که MHZ 624 ساپورت میکنه!!!

دوست من این نتیجه گیری رو چه جور کردید؟؟؟
اصلآ نمیشه چیزی گفت
به چیزای زیادی بستگی داره که حالا یه گوشش هم میشه به cpu اشاره کرد نه اینکه هر گوشی cpu بالای 600 داشته باشه روش نصب میشه هر کی نداشته باشه نه!!!

Mohammad
16-08-2009, 23:22

با این دیدگاه میشه اینطوری هم نتیجه گرفت که چون i900 (که شما مثال زدی) رزیلوشن پایینی داره پس قابل نصب نخواهد بود !! :46:

Bs_panzer
18-08-2009, 00:30
نه بابا از این رام کوکر های مارمولک هیچی بهید نیست !
ویندوز موبایل 8 هم که بیاد !!!!
اینا برای درپیت ترین گوشی ها ریلیس میکنن !! :دی

Bs_panzer
18-08-2009, 00:36
جدا گفتما !

واسه نمیدونم ویندوز 6.5 یا 7 خودتونو عذاب ندید که آی نمیشه آی میشه !
160% ریلیس میشه هم برای اومنیا که رزولوشن مزخرف داره :دی هم بقیه گوشی ها ! (البته ممکنه برای کم اوردن رم یه مشکلاتی به وجود بیاد :دی)

hesamkowsar
18-08-2009, 12:43
دوستان در مورد ویندوز موبایلی که هنوز نیومده بحث نکنید.هنوز 6.5 درست نیومده اونوقت بحث 7 میکنید...!!!پس بحث 8 9 هم بکنید..!!!اینجور بحث ها مثل مقایسه امینا و اکسپریاست که تاپیک به هیچ جا نمیرسه...البته این نظر من بود

amir_70
18-08-2009, 13:09
دوستان در مورد ویندوز موبایلی که هنوز نیومده بحث نکنید.هنوز 6.5 درست نیومده اونوقت بحث 7 میکنید...!!!پس بحث 8 9 هم بکنید..!!!اینجور بحث ها مثل مقایسه امینا و اکسپریاست که تاپیک به هیچ جا نمیرسه...البته این نظر من بود

مخالفم
بذار بحث شه
اینجور هیجانات میره بالاتر و همه منتظر میشن که windows 7 بیاد و یه حالی بده در ضمن بحث و تبادل نظر میشه و اطلاعات کاربران در برخی از موارد بالاتر میره
در مورد مقایسه omnia و xperia هم که که معلوم شد نتیجه همه میدونن xperia بهتره (شوخی کردم بابا حمله نکنید)

Bs_panzer
18-08-2009, 14:23
این رزولوشن اومنیا سرویس کرده منو ! هر چی بازی خفن هست کامل اجرا نمیشه
البته اگه ایکس 1 هم بود نمیشد

240x320
640x480

واقعا هر کی گوشیی این رزولوشن ها رو داره قدرش رو بدونه وا با بازی های خفن کیف کنه !

Bs_panzer
18-08-2009, 14:24
الان من یه تایپیک برای 6.5 می ذارم

Mohammad
19-08-2009, 07:31
این رزولوشن اومنیا سرویس کرده منو ! هر چی بازی خفن هست کامل اجرا نمیشه
البته اگه ایکس 1 هم بود نمیشد

240x320
640x480

واقعا هر کی گوشیی این رزولوشن ها رو داره قدرش رو بدونه وا با بازی های خفن کیف کنه !

اگه از 640 x480 منظورت x1 هست باید بگم 400 x 800 هست ! رزیلوشن بالاتر از WVGA دیگه چی ؟ برای بازی حرف نداره .

Bs_panzer
21-08-2009, 18:47
نه می دونم رزولوشنش چند هست :دی
نمی گم برای بازی به درد نمی خوره می گم بازی های خفن :دی یکم قدیمین
و قابلیت واید ندارن (توی بازی های کامپیوتر هم همین طور)

amir_70
21-08-2009, 19:05
دوست من درسته که 480*640 بازیهای زیادی داره
ولی شما باید به آینده نگاه کنی

تقریبآ تمام گوشیهای جدید الان با 480*800 ساخته میشن و میشه گفت بازیهای جدید هم برای 480*800 ساخته میشن

Bs_panzer
21-08-2009, 20:14
ببین هچ شرکتی نمیاد بازار خودش رو خراب کنه که یعنی فقط نمیاد برای یه رزولوشن بازی بسازه
بازی رو مولتی اسکرین میده بیرون :دی

amir_70
22-08-2009, 10:23
ببین دوست عزیز
آره خوب ولی منم نگفتم که یه شرکتی بیاد فقط واسه یه رزولوشن بازی بده بیرون
یه مثال میزنم
اگه 90 درصد مردم مثلآ گوشی omnia داشته باشن آیا بازیها و برنامه ها و رامهای مختلف و خیلی زیاد برای omnia نمیاد؟؟
حتمآ میاد
یعنی اینکه گوشیهای جدید الان با رزولوشن 480*800 ساخته میشن و مردم زیادی الان با این گوشیها کار میکنند و میخرن مطمئن باش که به زودی تعداد بازیهای این گوشیها زیاد میشه
الانم گوشیهای زیادی با این رزولوشن ساخته شدن
xperia , touch pro 2 ,touch hd ,touch diamond 2 , ....

Real Madrid C.F
22-08-2009, 11:46
نه نه نه اشتباه نکن همین الانشم روز به روز داره تعداد 640x480 بیشتر میشه نه 480x800 تازه بعد از اون 240x320 که البته آمارش رو به افوله!

Bs_panzer
22-08-2009, 13:29
بله آقا قبول رزولوشن 800 در 480 عاله

ولی بابا ! دقت کردین در مورد چی داریم بحث می کنیم ؟ :دی

به رزولوشن کاری نداره برای اکثر گوشی های فعلی 7 میاد (کوک شده)

رسمی هم 6.5 هنوز نیمده کوکش کردن یعنی کاره راحتیه

پس خیالت راحت باشه

smart00boy
23-08-2009, 16:22
البته خب باید این رو هم در نظر گرفت که ممکنه ویندوز 7 آنچنان تعریفی هم نداشته باشه چون مایکروسافت معمولا" در زمینه ی تبلیغات خیلی قوی و موفقه ولی در مورد عمل کردن به قولاش زیاد نمیشه روش حساب کرد...

همین ویندوز 7 پی سی درسته خیلی خیلی خیلی ... از xp و vista بهتره ولی باز هم چندان چنگی به دل نمی زنه

من که دوست دارم رو گوشی های فعلی نصب بشه ...

Bs_panzer
23-08-2009, 18:22
نگران نباشین نصب میشه :دی

بعضیا می ترسن بخرن هی می گن وایسیم 6.5 بیاد وایسیم 7 بیاد

smart00boy
26-08-2009, 13:13
البته خب این ترس بچه ها بی مورد هم نیست (هر چند زیادشم بده) آخه وین مو رو یه نوع موبایل که نصب نمیشه مثلا" اگه بخوام یه مثال خوب بزنم همین مک چون آیفون ها اساس یکسانی دارند وقتی فریمور 3 اومد حتی رو آیفون های 2g هم نصب شد ( البته خب بعضی امکانات که سخت افزارش در آیفون های قدیمی نبود ساپورت نمیشد)

من خودم اگه بخوام بخرم هیچ وقت به این مسئله فکر نمی کنم چون اصلا" معلوم نیست وین مو 7 چیا نیاز داره...