PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش حذف پرده سبز در After effects CS4

AC_POP
23-07-2009, 11:10
سلام دوستان .
خسته نباشید .
می دونیم خیلی ها مشتاق این بحث هستن . مثل خودم . واسه همین این تاپیک رو زدم .
امیدوارم پر رونق باشه .
ببینید من جا شو پیدا کردم ولی وقتی می زنم حذف کنه یهو صورتم سبز می شه . پرده پشت سرم هم قرمز هست .
در ضمن کلیپ های خواننده هایی مثل ساسی مانکن (آهنگ گوشواره) که پشت شون انگار کنسرت هست ، با این نرم افزار درست می کنن ؟
اگر بتونین آموزش ساخت یه چنین کلیپی رو بدین ممنون می شم .:40::10::40:

reza2kn
24-07-2009, 16:45
سلام داداش.
اول بهت توصیه می کنم که از پرده سبز یا آبی استفاده کنی چون فیلتر های معمول برای اینکار مثل KeyLight و..... فقط از رنگهای سبز و آبی پشتیبانی می کنن.بله ویدئو ساسی رو هم با افتر ساختن.ولی یه موضوعی رو عرض کنم . که اگه کسی بخواد حرفه ای شه تو این کار باید خیلی وقت بذاره و زحمت بکشه.همونطور که حتی تو تلوزیون هم میبینه آدم حالش به هم میخوره. این تبلیغ جلف خروس جنگی هست میزاره . احمد پور مخبر حرف میزنه. دقت کنید تا مغز یارو رفته تو این کار. چرا؟؟؟ چون بنده خدا کچله نور به سرش اصابت کرده و منعکس شده. و تو ادیت که قسمتهای سبز رو برداشتن سر این بابا هم رفته. اگه خیلی نوع پرده خوب باشه و فیلم برداری هم بی نقص، باید با خیلی از تنظیمات تو افتر افکت ور رفت تا به نتیجه نهایی رسید. ولی وقتی قلقش بیاد تو دستت پولی می تونی از این راه در بیاری که از طلا فروش هم نمیتونی به دست بیاری.
موفق باشید.

AC_POP
25-07-2009, 10:04
سلام داداش.
اول بهت توصیه می کنم که از پرده سبز یا آبی استفاده کنی چون فیلتر های معمول برای اینکار مثل KeyLight و..... فقط از رنگهای سبز و آبی پشتیبانی می کنن.بله ویدئو ساسی رو هم با افتر ساختن.ولی یه موضوعی رو عرض کنم . که اگه کسی بخواد حرفه ای شه تو این کار باید خیلی وقت بذاره و زحمت بکشه.همونطور که حتی تو تلوزیون هم میبینه آدم حالش به هم میخوره. این تبلیغ جلف خروس جنگی هست میزاره . احمد پور مخبر حرف میزنه. دقت کنید تا مغز یارو رفته تو این کار. چرا؟؟؟ چون بنده خدا کچله نور به سرش اصابت کرده و منعکس شده. و تو ادیت که قسمتهای سبز رو بداشتن سر این بابا هم رفته. اگه خیلی نوع پرده خوب باشه و فیلم برداری هم بی نقص باید با خیلی از تنظیمات تو افتر اکت ور رفت تا به نتیجه نهایی رسید. ولی وقتی قلقش بیاد تو دستت پولی می تونی از این راه در بیاری که از طلا فروش هم نمیتونی به دست بیاری.
موفق باشید.
داداش دستت درد نکنه . خوب بود . اما تو می دونی مثلا تو این کلیپ ساسی ببین انگار یه دوربین مجازی هست که هی جلو و عقب می ره . یا دوربین هی از یه محل می ره به یه محل دیگه . این جا شو تو افترافکت میدونی یا یه پلاگینه ؟؟
ممنون .:11:

reza2kn
25-07-2009, 11:29
ممنون داش. به نظر من دوربین ثابت هست و اصلا جلو عقب نمیره. اون تکست پشت سرشون (که فونتش تو پک اولوشن هم هست!) اون و عقب و جلو میکنه! کلا من روزی که این کلیپ رو دیدم گفتم که چه ها میکنه افتر!!!!! ولی به نظر من شما به این ویدئو دقت نکن!!! چون رنگاش رو خیلی بد انتخاب کرده. سبز خیلی خیلی پر رنگ که تو بعضی تلوزیون ها بهم میریزه. آدم باید یه جوری کلیپ بسازه که با همه چی بشه عالی دیدش.من خودم با کلیپ های برادران بوشهری خیلی حال میکنم.خیلی حرفه ای هست. نورپردازی فیلم برداری همه چه عالی هست.این ویدئو زانیار تفره نرو هم قشنگ هست. که داشتیم یه همچین کلیپی می ساختیم که متوقف شد ایشالا می سازیم!!! راجع به پلاگین هم عزیز تا اینجایی که من افتر رو شناختم . اینقد قدرت داره که میشه بدون حتی داشتن مهم ترین پلاگین ها فیلم سینمایی ساخت و 99% قدرتش تو خودشه. و 1 درصد برای آسون کردن بعضی کارا هست که پلاگینش اومده!!!
موفق باشید!

AC_POP
26-07-2009, 08:22
سلام . ممنون از جوابت . ولي اين عكس پاييني رو ببين .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مثلا ببين اين عكس پاييني عكس سبز رو مي گم .ببين پشت ساسي اولي يه ساسي ديگه هم پشت هست . اگه اين كليپ رو ديده باشي انگار دوربين از اين ساسي مي ره ساسي پشتي و از ساسي پشتي هم دوباره برميگرده عقب .
من اينو مي گم نه اون نوشته ها رو .
در ضمن تو اين كليپ يه جا هست كه ساسي انگار داره تو كنسرت مي خونه . اونجا دو تا دختر سياه هستن كه كنار دارن مي رقصن . اون هم ياد بدين ممنون مي شم.:27:

reza2kn
26-07-2009, 12:19
سلام داداش.
ببین برای اون ساسی که یکی دیگه پشتش هست:
این صحنه و صحنه پشتی رو جدا جدا با پرده سبز گرفتن.
بعد اون بک سبز رو که بازم تو اولوشن ویدئو کوپایلت هست.رو گذاشتن.این دو تا رو پرده سبز پشت سرشون رو برداشتن و گذاشتن اونجا. دو تا شو 3 بعدی کردن. اون عقبی رو تو محور Z بردن یکم عقب.و تو تنظیمات دوربین Depth Of Field رو On کردن و Focus Distance رو تنظیم کردن طوری که عقبی مات شه فوکوس دوربین رو جلویی باشه. بعد دوربین حرکت میکنه میره عقب خیلی ساده. برای Position دوربین Keyframe میذاری. دوربین رو تو محور Z میکشی عقب که به ساسی پشتی برسی. خود به خود این جلویی فوکوس میشه . اگه اون عقبی پیدا باشه. مات میشه. این از این.
اون تکه کنسرت هم:
ویدئو رقص اون دخترا هم آمادش هست. که اگه توجه کنی یکی هست که Duplicate کرده.اگه هم حرکت رقصشون فرق کنه یکم عقب جلو کرده فیلم رو.اونم باز کاری نداره! زیرش یه Black Solid گذاشته و Track Mode رو به Alpha Matte تغییر داده و سیاه شده.
اون نور بردازی ها هم که رد می شن:
اونا یه سری Light ساده هستن. همونطوری که دیدی اصلا کار سختی تو این ویدئو و اون ویدئو نیناش ناش انجام نشده!!!!!
موفق باشید.

AC_POP
26-07-2009, 12:27
سلام .
دستت درد نكنه داداش . عالي بود . اما اگه با چند تا عكس آموزش بدي عالي مي شه . مي دوني من هنوز نمي دونم اون دوربيني كه تو مي گي كجاست ؟ يا اين "اولوشن" يعني چي ؟ يا اين Depth of Field كجاست ؟
دستت درد نكنه اگه همه ي مطالب بالايي رو با عكس بگي .
ممنون .

reza2kn
26-07-2009, 14:43
ممنون داداش.:10:
ببین به نظر من شما اول برو آموزش های اولیه افتر افکت رو بخر یا دانلود کن و ببین اگه میخوای کلیپ بسازی.چون اینجور که پیداست شما با افتر غریبه هستی و اینجوری اصلا نمیتونی کار کنی.:46:
دارم اینا رو برای بار دوم میگم :31: چون بار قبل همه چیز رو نوشتم و فایر فاکس کرش کرد و همه چیز پرید.:41::19:
خوب حالا جواب ها :
اول راجع به اولوشن:
اولوشن یا همون Evolution یه پک هست که از طرف Video Copilot اومده بیرون.که توش انواع بک گراندها و گل های روینده و فلش ها و .... با کیفیت و سایز بالا و آمورزش استفاده ازشون هست.که پیشنهاد میکنم تهیه کنید. همه جا هم برای دانلود و فروش هست. حتی همین سایت. برای اطلاعات بیشتر میتونی اینجا رو ببینی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدراجع به دوربین :
برای آوردن یک دوربین به پروژه باید این مسیر Layer > New > Camera رو طی کنید و بعد از انتخاب نوع و پهنای لنز دوربین OK رو بزنید.که بهتون یه دوربین مجازی میده و میتونید باهاش حول محور های X,Y,Z شی های سه بعدی که به ترتیب طول و عرض و عمق هستند حرکت کنید.
3 بعدی کردن یک شی 2 بعدی :
تو قسمت Composition یک مکعب خاکستری رنگ در قسمت راست هست.که نشان دهنده سه بعدی بودن یا نبودن لایه ها ( یا همون اشیا) هست. برای 3 بعدی کردن یک شی میتونید روی این مکعب مربوط به لایه شی مورد نظر کلیک کنید تا 3 بعدی بشه و 3 تا پیکان رو شی ظاهر بشه که اینجا کاملا پیدا هست:

تو این عکس هم Depth Of Field و Focus Distance رو مشخص کردم که از خاصیت های دوربین یا همون Camera بالایی هست:

برای اضافه کردن نور باید این مسیر Layer > New > Light رو طی کنید و بعد از انتخاب نوع و قدرت نور میتونید از نوری که به پرژوتون آوردید استفاده کنید.آموزش مراحل حذف پرده سبز رو هم شما باید اول ضروریات افتر افکت رو یاد بگیرید.اگه هم خیلی مشتاقید که بدونید چجوری انجام میشه میتونید به این آدرس برید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیا تو خود سایت بگردید. استادان قبل از من این مسئله رو شرح دادن.اگه پیدا نکردید تا شب اونم میزارم.:5:
موفق باشید.:11:

AC_POP
27-07-2009, 10:20
ممنون داداش.:10:
ببین به نظر من شما اول برو آموزش های اولیه افتر افکت رو بخر یا دانلود کن و ببین اگه میخوای کلیپ بسازی.چون اینجور که پیداست شما با افتر غریبه هستی و اینجوری اصلا نمیتونی کار کنی.:46:
دارم اینا رو برای بار دوم میگم :31: چون بار قبل همه چیز رو نوشتم و فایر فاکس کرش کرد و همه چیز پرید.:41::19:
خوب حالا جواب ها :
اول راجع به اولوشن:
اولوشن یا همون Evolution یه پک هست که از طرف Video Copilot اومده بیرون.که توش انواع بک گراندها و گل های روینده و فلش ها و .... با کیفیت و سایز بالا و آمورزش استفاده ازشون هست.که پیشنهاد میکنم تهیه کنید. همه جا هم برای دانلود و فروش هست. حتی همین سایت. برای اطلاعات بیشتر میتونی اینجا رو ببینی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدراجع به دوربین :
برای آوردن یک دوربین به پروژه باید این مسیر Layer > New > Camera رو طی کنید و بعد از انتخاب نوع و پهنای لنز دوربین OK رو بزنید.که بهتون یه دوربین مجازی میده و میتونید باهاش حول محور های X,Y,Z شی های سه بعدی که به ترتیب طول و عرض و عمق هستند حرکت کنید.
3 بعدی کردن یک شی 2 بعدی :
تو قسمت Composition یک مکعب خاکستری رنگ در قسمت راست هست.که نشان دهنده سه بعدی بودن یا نبودن لایه ها ( یا همون اشیا) هست. برای 3 بعدی کردن یک شی میتونید روی این مکعب مربوط به لایه شی مورد نظر کلیک کنید تا 3 بعدی بشه و 3 تا پیکان رو شی ظاهر بشه که اینجا کاملا پیدا هست:

تو این عکس هم Depth Of Field و Focus Distance رو مشخص کردم که از خاصیت های دوربین یا همون Camera بالایی هست:

برای اضافه کردن نور باید این مسیر Layer > New > Light رو طی کنید و بعد از انتخاب نوع و قدرت نور میتونید از نوری که به پرژوتون آوردید استفاده کنید.آموزش مراحل حذف پرده سبز رو هم شما باید اول ضروریات افتر افکت رو یاد بگیرید.اگه هم خیلی مشتاقید که بدونید چجوری انجام میشه میتونید به این آدرس برید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیا تو خود سایت بگردید. استادان قبل از من این مسئله رو شرح دادن.اگه پیدا نکردید تا شب اونم میزارم.:5:
موفق باشید.:11:
با عرض سلام و خسته نباشید . من خودم اون آموزش keyingرو پریروز دانلودکردم . عالیه . فقط یه اشکالی داشت . با افکت های فروختنی سایتش توضیح میداد:41: (منظورم همون شعله آتیشه که بعد از حذف باهاش ور می ره )
در مورد بالایی ها هم ممنون . به درد خورد .

mahdiizadi
29-07-2009, 21:38
عزیز اگه میشه هرچقدر که میتونی آموزش رو کاملتر و جامع تر به دوستان بده . اگه می شد هر چند روز یک بار یک فایل آموزشی پی دی اف رو برای دانلود میزاشتی همه ی ما ممنونت بودیم هرچند که همینت الان هم به خاطر آموزشت ممنونت هستم دوست عزیز

reza2kn
30-07-2009, 00:04
سلام داداش.ممنون.
کدوم آموزش رو کامل تر و جامع تر بدم عزیزم؟؟؟ اون داداشمون یه چند تا سوال راجع به اون ویدئو پرسیدن ما هم جواب دادیم.دیگه چی رو کامل تر بگم؟؟؟ شما اگه سوالی چیزی داری بگو. اگه در حد توانم بود.راهنماییت میکنم!
موفق باشید!

mahdiizadi
12-08-2009, 20:26
دوست عزیز شما باید توجه داشته باشید که برای حذف کردن پرده ی سبز باید کیفیت دوربین فوق العاده بالا باشه و نور هم به اندازه کافی باشه و تصویر کلا به هیچ عنوان مات و تار نباشه تا بتونید پرده ی سبز رو حذف کنید . من خودم به شحصخ با چندتا دوربین ضعیف با نور بالا و پروژکتور فیلم گرفتم ولی هیچکدوم نتونستند پرده ی سز رو کامل حذف کنند به طوری که خودم که خوانندش بودم کامل توی تصویر باشم.شما باید این نکته رو هم در نظر بگیرید.موفق باشید

AC_POP
13-08-2009, 08:17
ممنون از همتون

hosein0251
27-08-2009, 12:22
دوربین حرفه ای و با کیفیت و نورپردازی عالی و رنگ صورت و لباس و همچنین نوع پرده و جنس پرده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

alirezae68
04-06-2012, 16:45
ممنون از همتون

سلام من هرکاری کردم که بتونم اموزش حذف پرده سبز رو دانلود کنم نشد اگه میشه برام این لینک ذو بفرستین

alirezaeftrkhari87@yahoo.com

Simin Secret
05-06-2012, 09:26
دوست عزیز لینک ها ماله سال 2009 هست نباید هم براتون کار کنه

از این لینک به بخش Watch رفته و گزینه Download This Tutorial رو بزنید :