PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین مادربورد با این مشخصات؟

pershianix
23-07-2009, 06:22
نمیدونم چرا فقط پستهایی که من میزنم حذف میشه؟!
یه مادربورد میخوام با این مشخصات:
CPU: با قابلیت استفاده از 4 هسته ی اینتل Core2Quad 3
RAM: ساپورت 8 گیگ رم و اگه DDR3 هم ساپورت کنه که چه بهتر.
Graphic: ساپورت 1 گیگ گرافیک.

در ضمن بین ایسوس و گیگا کدوم مارک بهتره؟ به نظر خودم که ایسوس بهتره.
قیمت: 150 تا 170 هزار تومن.
ممنون.

Kianoosh
23-07-2009, 07:07
نمیدونم چرا فقط پستهایی که من میزنم حذف میشه؟!

حتما دلیلی داره!

یه مین 120-100 تومنی p45 هم جوابگو نیازهای شما هست و باقی بودجه رو روی سایر قطعات(گرافیک پردازند ه و ...) بزار ید

بین ایسوز و گیگا هم مقایسه کلی نمیشه فقط تک مدلها!

سر ی p5q اون حدود قیمت بسیار مناسبه اگه ddr3 هم- بخوای که توصیه نمی کنم چو ن کارایی خاصی با این چیپ نداره!-p5qc هست که بازم پیشنهاد نمی کنم!

این خوبه

Asus P5Q

با یه اسلات PCI E همه گرافیکهای پشتیبانی میشن و ربطی به حافظشون نداره.

Core2Quad 3

3ش چیه!؟:دی

doste_naghola
23-07-2009, 14:41
اشتباه نکن amd=smarter choice

asus m4a78-e
بخر حالشا ببر البته ddr2

shamy
23-07-2009, 15:00
cpu phenom II
RAM DDR3
main M4A78T-E

pershianix
23-07-2009, 15:24
حتما دلیلی داره!

یه مین 120-100 تومنی p45 هم جوابگو نیازهای شما هست و باقی بودجه رو روی سایر قطعات(گرافیک پردازند ه و ...) بزار ید

بین ایسوز و گیگا هم مقایسه کلی نمیشه فقط تک مدلها!

سر ی p5q اون حدود قیمت بسیار مناسبه اگه ddr3 هم- بخوای که توصیه نمی کنم چو ن کارایی خاصی با این چیپ نداره!-p5qc هست که بازم پیشنهاد نمی کنم!

این خوبه

Asus P5Q

با یه اسلات PCI E همه گرافیکهای پشتیبانی میشن و ربطی به حافظشون نداره.

3ش چیه!؟:دی
خیلی ممنون. پس نظر شما Asus P5Q هست؟ قیمتش الان چقدره؟ ساپورت رمش چقدره؟ در مورد Core2 Quad3 منظورم از اون 3، 3 گیگاهرتزه. این مین میتونه این CPU رو ساپورت کنه؟
راستی منهای بحث قیمت، Core2Quad بهتره یا فنوم ADM?
باقی دوستان چه نظری دارن؟

pershianix
23-07-2009, 15:29
راستی رفتن سایت رایان صبا دیدم کلی مدل از Asus P5q داره. مثل E یا Pro یا Premium و .... میشه یه راهنمایی هم در این مورد بکنین؟

Kianoosh
23-07-2009, 15:45
اشتباه نکن amd=smarter choice

:دی!

خب se-e-, ... یه سری ویژ گیها دارن مثا قابلیت کراس فایر کیفیت خازنها مصرف و ....

شما اولش گفتی اینتل حالا ؟ببینید فنوم 2 ارزش خرید بسیار بالایی داره منتهی برخی دوستان نمی دونم چرا یه مین رو مینویسن و مدل پردازنده رو مشخص نمی کنن!؟ ومخفی هم هستند برخی...

pershianix
23-07-2009, 16:15
راستی ساپورت کارت گرافیک روی مین Asus P5Q چطوریه و تا چقدره؟

mf.designing
23-07-2009, 16:18
شما P5Q deluxe رو انتخاب كن . در ضمن 1 گيگ بودن گرافيك ، لازمه ساپرت برد نيست !!

Kianoosh
23-07-2009, 17:58
شما P5Q deluxe رو انتخاب كن . در ضمن 1 گيگ بودن گرافيك ، لازمه ساپرت برد نيست !!

ارزش خر ید نداره به هیچ وجه...

راستی ساپورت کارت گرافیک روی مین Asus P5Q چطوریه و تا چقدره؟

همه گرافیکهای موجود پشتیبانی میشن!

pershianix
23-07-2009, 21:56
خیلی ممنون از راهنمایی و لطفتون. چندتا سوال دیگه هم دارم:
اول اینکه بین Asus P5Q,P5Q-E,P5 Pro کدومو انتخاب کنم؟ مثلا قیمت P5Q حدود 140 تومنه و P5Q-E حدود 175 تومن. حالا آیا با این تفاوت قیمت، کارایی هم چنین تفاوتی داره؟ در کل کدومیکی از این 3 مدل، میتونه رم DDR3 رو ساپورت کنه؟ و آیا معقولانه هست که بابت ساپورت رم DDR3 سی چهل تومن اضافه تر پرداخت کرد؟
سوال دیگه اینکه همین Intel Core2Quad 2.8 GHz خوبه بگیرم یا بهتره یه AMD بگیرم؟
راستی ساپورت تمامی کارتهای گرافیک روی Asus P5Q هست یا مثلا Asus P5Q-E?
ممنون.

sma3ali
23-07-2009, 22:04
خیلی ممنون از راهنمایی و لطفتون. چندتا سوال دیگه هم دارم:
اول اینکه بین Asus P5Q,P5Q-E,P5 Pro کدومو انتخاب کنم؟ مثلا قیمت P5Q حدود 140 تومنه و P5Q-E حدود 175 تومن. حالا آیا با این تفاوت قیمت، کارایی هم چنین تفاوتی داره؟ در کل کدومیکی از این 3 مدل، میتونه رم DDR3 رو ساپورت کنه؟ و آیا معقولانه هست که بابت ساپورت رم DDR3 سی چهل تومن اضافه تر پرداخت کرد؟
ممنون.
ظا هرا که شما عاشق اینتلی اگر هستی بگو تا بهت پیشنهاد درستو درمون بدم اگر هم طرفدار AMD هستی باز هم همینطور اگر هم نمی دانی چی انتخاب کنی به شما چند تا سیستم پیشنهاد می دهم پس اول بگو از چه CPU می خواهی استفاده کنید

Professor Massoud
23-07-2009, 22:31
سلام.

از اون مدلهایی که نوشتید Asus P5Q-E بهترینه و هیچکدوم DDR3 ساپورت نمیکنند. و برای پردازنده های LGA775 دادن پول اضافی برای رم DDR3 معقول نیست.
البته مادربرد بهتری هم میشه پیدا کرد >>> Gigabyte EP45 UD3R با قیمت 140 تومن .

اگه منظورتون Q9550 هست که پردازنده خوبیه . ولی میشه در این رنج AMD PhenomII 955 X4 رو انتخاب کرد . که من دومی رو پیشنهاد میکنم . با یک مادربرد AM3 مثل Asus M4A78T E با قیمت 160 تومن.

بله . تمامی کارتهایی که PCI Express باشند روی این مادربرد ساپورت میشن.

pershianix
24-07-2009, 09:42
من کاملا گیج شدم. خودم بیشتر از اینتل خوشم میاد. در مورد مادربورد هم، فکر کنم همین Asus P5Q-E رو بگیرم. اما این مادربورد در مقایسه با Gigabyte EP45 UD3R چطوره؟ مادربورد Asus P5Q در مقایسه با Gigabyte EP45 UD3R چطوره؟ و در کل با توجه به تجربه و سابقه ای که اساتید در مورد سخت افزار دارن، سیستم بر مبنای AMD بهتره یا اینتل؟ من با بازی سروکاری ندارم اما با ویدئو HD و سه بعدی سازی و متحرک سازی و گرافیک، زیاد سروکار دارم.
بازم ممنون.

Kianoosh
24-07-2009, 10:58
من کاملا گیج شدم. خودم بیشتر از اینتل خوشم میاد. در مورد مادربورد هم، فکر کنم همین Asus P5Q-E رو بگیرم. اما این مادربورد در مقایسه با Gigabyte EP45 UD3R چطوره؟ مادربورد Asus P5Q در مقایسه با Gigabyte EP45 UD3R چطوره؟ و در کل با توجه به تجربه و سابقه ای که اساتید در مورد سخت افزار دارن، سیستم بر مبنای AMD بهتره یا اینتل؟ من با بازی سروکاری ندارم اما با ویدئو HD و سه بعدی سازی و متحرک سازی و گرافیک، زیاد سروکار دارم.
بازم ممنون.

خب دوست داشتن و خوش اوم دن ملاک درستی نیست ببینید ای ام دی در همه رنجه ارزش خرید بالایی داره و این 9550 با 920 مقایسه میشه شاید در کل پرفرمنس پایینتر باشه اما قیمتش ارزش خردیش رو بالا میبره اون مینها هم من مدلهای ایسوز رو پیشنهاد می کنم بخاطر قیمت کمتر و هزینه بیشتر رو پردازند ه اگه اینتل بخوای شما حداکثر بو دجت برای مین و پردازنده چقدره!؟

Professor Massoud
24-07-2009, 11:36
بازم ممنون.

من نظرم رو گفتم :
AMD Pheno,II X4 955 BE+Asus M4A78T E . اگه بودجه بالاتری دارید میتونید مادربرد بهتری بخرید ولی همین هم خیلی خوبه . هر چند که اینتل گفته Core 2 Quad رو تا سال 2011 ادامه میده ، ولی به نظرم میاد که چیپ AM3 آینده بهتری نسبت به LGA775 ها داشته باشه .

حالا تصمیم گیری با خود شماست . اون مدل مادربرد Giga رو هم بخاطر قدرت اورکلاک بالا معرفی کردم و پیشنهاد اصلی من همین amd هست .

و این 9550 با 920 مقایسه میشه شاید در کل پرفرمنس پایینتر باشه اما قیمتش ارزش خردیش رو بالا میبره ا

منظورت 955 بود دیگه ؟:46: از نظر ارزش خرید شاید با Core i7 920 مقایسه بشه ، ولی همونطور که گفتی از نظر معماری و کارایی با 920 قابل قیاس نیست.

D3vil_A
24-07-2009, 11:41
نظر من هم AMD هست. پیشنهاد مسعود هم به نظر بهتر میاد.
البته شرکت Gigabyte یک مادربرد با چیپ 770 داره که اگر قیمت زیر 150 داشته باشه چیز ظاهر خوبی با p/p مناسبی به نظر میرسه ولی برد حرفه ای نیستش.

ولی به نظرم میاد کهچیپ AM3 آینده بهتری نسبت به LGA775 ها داشته باشه .

منظورت سوکت بود؟! :دی
موفق باشید.:11:

shamy
24-07-2009, 12:17
درود .
من هم با این سیستم موافقم AMD Phenom II X4 955 BE + Asus M4A78T E کارایی بالایی داره.

Kianoosh
24-07-2009, 14:11
منظورت 955 بود دیگه ؟ از نظر ارزش خرید شاید با Core i7 920 مقایسه بشه ، ولی همونطور که گفتی از نظر معماری و کارایی با 920 قابل قیاس نیست.

نه منظورم 955 BE بود!انقد ر چشمک نزن چشات چپ میشه!:دی باقیش هم بله

منظورت سوکت بود؟!

منظور بازی شد...

درود .
من هم با این سیستم موافقم AMD Phenom II X4 955 BE + Asus M4A78T E کارایی بالایی داره.

تصویب شد.

pershianix
24-07-2009, 15:05
از نظر قیمت، میتونم 300 تومن واسه CPU و 170 تومن واسه مین بدم. با این قیمت، میشه یه سیستم عالی مثل Asus P5Q-E و اینتل Core2Quad 3 GHz بست.
حالا سوال من اینه که آیا باز هم با این شرایط، شما پیشنهاد میکنید که برم سراغ AMD? و در کل شنیدم که AMD توی کارهای گرافیکی و سه بعدی و بازی خیلی بهتر جواب میده. درسته؟ و کلا ساپورت نرم افزاری روی AMD چطوره؟ نرم افزارهای مشهور و کاربردی با AMD مشکلی ندارن؟ الان بهترین CPU با قیمت 300 تومن چیه؟ AMD یا اینتل؟
بازم ممنون.

pershianix
24-07-2009, 15:13
راستی چرا AMD با این کارایی و قیمت در مقایسه با اینتل، توی بازار ایران، کمتر طرفدار داره و کمتر فروش میره؟ دلیل خاصی داره؟

Kianoosh
24-07-2009, 15:19
راستی چرا AMD با این کارایی و قیمت در مقایسه با اینتل، توی بازار ایران، کمتر طرفدار داره و کمتر فروش میره؟ دلیل خاصی داره؟

افرادی که فقط و تنها فقط قصد فروش جنسشون رو دارن به این چیزا توجه نمی کنن!اگه بیش از یه دقیقه به حرفاشون گوش بدی راضیت می کنن که 8400 از 9800 بهتره!!:دی

البته فروش ای ام دی کم هم نیست.

pershianix
24-07-2009, 15:27
در ضمن کش AMD Phenom II X4 955 BE در مقایسه با intel Core2Quad 3.3 GHz خیلی کم نیست؟

pershianix
24-07-2009, 15:51
این AMD Phenom II X4 955 BE کشش 6 مگه؟ چهار هسته هم هست؟ شما بودی بین اینتل Qore2Quad 2.8 GHz و AMD Phenom II X4 955 BE کدومو می خریدی؟ من الان فقط گیر همین CPU موندم. AMD از این مدل، بالاتر هم داره؟

pershianix
24-07-2009, 15:52
توی سایت رایان صبا چرا AMD Phenom II X4 955 BE نیست؟ منظورم اینه که حروف BE آخر AMD Phenom II X4 955 BE رو ننوشته؟

Professor Massoud
24-07-2009, 16:03
در ضمن کش AMD Phenom II X4 955 BE در مقایسه با intel Core2Quad 3.3 GHz خیلی کم نیست؟
intel Core2Quad 3.3 GHz جدیده ؟!

این AMD Phenom II X4 955 BE کشش 6 مگه؟ چهار هسته هم هست؟ شما بودی بین اینتل Qore2Quad 2.8 GHz و AMD Phenom II X4 955 BE کدومو می خریدی؟ من الان فقط گیر همین CPU موندم. AMD از این مدل، بالاتر هم داره؟
کارایی سی پی یو که فقط منحصر به کش نیست . خیلی موارد دخیله . شما چند تا تست نگاه کنی می فهمی که 955 پردازنده خیلی خوبیه در این قیمت .
AMD یک پردازنده قویتر به نام PhenomII 965 داره که اون هنوز نیومده !

توی سایت رایان صبا چرا AMD Phenom II X4 955 BE نیست؟ منظورم اینه که حروف BE آخر AMD Phenom II X4 955 BE رو ننوشته؟

رایان صبا رو ولش کنید ! :27: اون خیلی نقص فنی داره که نوشتن BE توش گمه ! :31:

البته شما تو مشخصاتش نگاه کنید نوشته >>>Name:Phenom II X4 955 Black Edition

sma3ali
24-07-2009, 17:33
اگر جواب کامل می خواهی یک سربه این تایپیک intel یا amd بزن بنده یک توضیح کامل دادم و اگر بازم سوال داشتی بپرس

pershianix
24-07-2009, 17:42
intel Core2Quad 3.3 GHz جدیده ؟!

کارایی سی پی یو که فقط منحصر به کش نیست . خیلی موارد دخیله . شما چند تا تست نگاه کنی می فهمی که 955 پردازنده خیلی خوبیه در این قیمت .
AMD یک پردازنده قویتر به نام PhenomII 965 داره که اون هنوز نیومده !

رایان صبا رو ولش کنید ! :27: اون خیلی نقص فنی داره که نوشتن BE توش گمه ! :31:

البته شما تو مشخصاتش نگاه کنید نوشته >>>Name:Phenom II X4 955 Black Edition
حواسم نبود اشتباه نوشتم. 3 و 2.8 باهم قاطی شد، شد 3.3! منظورم Intel Core2Quad 2.8 MHz بود. بالاخره توی این رنج قیمت، پردازنده ی AMD Phenom II X4 955 BE بهتره یا اینتل Core2Quad 2.8 MHz. شما اگه خودت میخواستی یه پردازنده بخری بین این دوتا کدومو انتخاب میکردی؟ در ضمن این پردازنده ی AMD چهار هسته ست دیگه؟

pershianix
24-07-2009, 17:43
اگر جواب کامل می خواهی یک سربه این تایپیک intel یا amd بزن بنده یک توضیح کامل دادم و اگر بازم سوال داشتی بپرس
ممنون میشم اگه لینک تاپیکی که گفتی رو بذاری.

Professor Massoud
24-07-2009, 17:47
شما اگه خودت میخواستی یه پردازنده بخری بین این دوتا کدومو انتخاب میکردی؟ در ضمن این پردازنده ی AMD چهار هسته ست دیگه؟

پردازنده AMD PhenomII 955 BE رو انتخاب می کردم. بله چهار هسته ای هست.

pershianix
24-07-2009, 18:19
پردازنده AMD PhenomII 955 BE رو انتخاب می کردم. بله چهار هسته ای هست.
چرا اینجا در مورد AMD یه چیزای دیگه ای گفته و پردازنده های core2quad اینتل رو بهتر و کاراتر از AMD دونسته؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Professor Massoud
24-07-2009, 18:25
چرا اینجا در مورد AMD یه چیزای دیگه ای گفته و پردازنده های core2quad اینتل رو بهتر و کاراتر از AMD دونسته؟

دوست عزیز من این مقاله رو خیلی وقت پیش خوندم . اصلا به روز نیست و از سری PhenomII حرفی نزده .

sma3ali
24-07-2009, 18:36

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این مقاله رو من هم خوندم دوستمان راست میگه به روز نیست و یک مسئله مهم سری فنوم 2 در قدرت چیزی از quad ها کم ندارند درست است که در مقایسه مدل با مدل گاهی این بهتر و گاهی آن یکی ولی در کل فنوم ها هم در قیمت و هم در قدرت یک سرو گردن از رقبای اینتلی سرترند ولی در مقابل corei7 کم میاره

pershianix
24-07-2009, 19:52
خوب. با توجه به توضیحات اساتید، AMD PhenomII 955 BE رو میخرم.

اما در مورد مادربورد:
مادربورد ASUS - M4A78T-E چندتا PCI داره و آیا کارت گرافیک PCI Express رو میشه روش سوار کرد؟
این مادربورد با ساپورت انواع کارت گرافیک مشکل نداره؟

ممکنه مقایسه ی نامربوطی باشه اما این مادربورد در برابر Asus P5Q-E بهتره یا ضعیفتر؟ البته میدونم که P5Q-E واسه اینتل ساخته شده.

در مورد کارت گرافیک هم کدوم مدل با AMD سازگارتره؟ Asus ATI یا Asus Geforce?
شما چه کارت گرافیکی رو در محدوده ی 50 تومن و البته مارک Asus پیشنهاد میکنید؟ اصلا کارت گرافیک Asus بخرم یا نه؟ (با توجه به پردازنده ی AMD)
بابت راهنمایی هاتون خیلی خیلی ممنون.

pershianix
24-07-2009, 19:56
این کارت گرافیک واسه سیستم AMD چطوره؟ میشه باهاش کاری کرد؟ مثلا از نظر بازی، آیا میتونه Fifa09 رو اجرا کنه؟ آیا میتونه پردازش سه بعدی قابل قبولی داشته باشه؟ مثلا در کار با مایا؟ در مورد پردازش HD چطوره؟
ASUS - ATI RADEON EAH3450 - 512MB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Professor Massoud
24-07-2009, 22:58
مادربورد ASUS - M4A78T-E چندتا PCI داره و آیا کارت گرافیک PCI Express رو میشه روش سوار کرد؟

همونطور که مشاهد می کنید ، دو تا PCI E داره و از کارتهای PCI E هم پشتیبانی میکنه .و با ساپورت گرافیکهای امروزی (!) مشکلی نداره .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممکنه مقایسه ی نامربوطی باشه اما این مادربورد در برابر Asus P5Q-E بهتره یا ضعیفتر؟ البته میدونم که P5Q-E واسه اینتل ساخته شده.
همون مقایسه نامربوطه ! :دی نمیشه مقایسه کرد .

در مورد کارت گرافیک هم کدوم مدل با AMD سازگارتره؟ Asus ATI یا Asus Geforce?

چرا حتما ASUS باشه ؟! هر دو سری ATI و GEFORCE سازگارند و فرقی نمیکنه .

شما چه کارت گرافیکی رو در محدوده ی 50 تومن و البته مارک Asus پیشنهاد میکنید؟ اصلا کارت گرافیک Asus بخرم یا نه؟ (با توجه به پردازنده ی AMD)

اولا اینکه اگه بازی میکنید 100 در 100 باید گرافیک بخرید و 50 تومن هم جوابگو نیست ، حداقل 90-140 تومن برای بازی در رزولوشنهای پایین باید هزینه کنید.
البته مادربرد کارت گرافیک آنبود 3300 Radeone داره ولی اصلا برای بازی جوابگو نیست. همچنین برای کارهای سه بعدی هم نمیتونه مناسب باشه .
حداقل کارت گرافیک : Ati HD4670 که 90 تومنه و برای بازیهای سبک در رزولوشنهای پایین مناسبه و Fifa09 و امثال اون رو هم راحت اجرا میکنه.

pershianix
25-07-2009, 06:09
خوب، فقط میمونه چندتا سوال کوچیک:
اول اینکه من به جز کارت گرافیک، حداقل به سه تا PCI احتیاج دارم. این مین جوابگو هست؟ 4تا داره اما دوتاش E هست.

آیا AMD در اجرای نرمافزارها مشکلی نداره؟ مثلا و فرضا اگه نرم افزار عجیب غریب SoftyPofty توی یه سیستم بر مبنای Intel به راحتی اجرا میشه آیا توی AMD هم بدون مشکل اجرا میشه؟

در مورد کارت گرافیک هم، چون مادربورد رو ایسوس انتخاب کردم گفتم که کارت گرافیک هم ایسوس باشه بهتره؟!

در مورد رم هم میخوام 4 گیگ رم بگیرم. با توجه به قیمت، بهترین رمی که میتونم با حداقل قیمت بگیرم چیه؟

ممنون.

Kianoosh
25-07-2009, 09:08
این مقاله رو من هم خوندم دوستمان راست میگه به روز نیست و یک مسئله مهم سری فنوم 2 در قدرت چیزی از quad ها کم ندارند درست است که در مقایسه مدل با مدل گاهی این بهتر و گاهی آن یکی ولی در کل فنوم ها هم در قیمت و هم در قدرت یک سرو گردن از رقبای اینتلی سرترند ولی در مقابل corei7 کم میاره

باز مقایسه کلی!!!Q8400 با 720 کدوم بهتره!!؟؟9550 با 940!؟و....

در مورد کارت گرافیک هم، چون مادربورد رو ایسوس انتخاب کردم گفتم که کارت گرافیک هم ایسوس باشه بهتره؟!

ربطی نداره

اول اینکه من به جز کارت گرافیک، حداقل به سه تا PCI احتیاج دارم. این مین جوابگو هست؟ 4تا داره اما دوتاش E هست.

د و تا بیشتر نداره می تونی از تبدیلهای usb استفاده کنی از قیمتاشو ن بی خبرم

در مورد رم هم میخوام 4 گیگ رم بگیرم. با توجه به قیمت، بهترین رمی که میتونم با حداقل قیمت بگیرم چیه؟

ممنون.

patriot-kingmax-apacer-a.data...
توی این رنج هستند

آیا AMD در اجرای نرمافزارها مشکلی نداره؟ مثلا و فرضا اگه نرم افزار عجیب غریب SoftyPofty توی یه سیستم بر مبنای Intel به راحتی اجرا میشه آیا توی AMD هم بدون مشکل اجرا میشه؟

مشکلی نیست

pershianix
25-07-2009, 12:49
پس من با این مادربورد مشکل کمبود PCI پیدا میکنم! مگه ایم مادربورد دوتا PCI-E و دوتا PCI معمولی نداره که روی هم میشه 4 تا؟ یعنی نمیشه مثلا مودم دایال آپ رو وصل کرد به PCI-E?!
اصلا مادربورد ایسوس به جز این مورد، توی همین رنج دیگه چی هست؟

اگه مجبور بشم همین مادربورد رو بردارم، اونوقت باید مودمو اکسترنال USB بردارم. همین مودمهایی که واسه لپتاپ ها استفاده میکنن. این مودمها نسبت به مودم های PCI چطور هستن؟ بهترن؟ بدترن؟
ممنون.

Kianoosh
25-07-2009, 13:08
پس من با این مادربورد مشکل کمبود PCI پیدا میکنم! مگه ایم مادربورد دوتا PCI-E و دوتا PCI معمولی نداره که روی هم میشه 4 تا؟ یعنی نمیشه مثلا مودم دایال آپ رو وصل کرد به PCI-E?!

خب آره گفتم که دو تا بیشتر PCI نداره!مودم هم PCI هست!یه سر ی قطعات روی pci e1x و...

مودم اکسترنال بگیر نه هیچ فرق خاصی هم نداره مشکلی هم نیست

pershianix
25-07-2009, 14:49
خب آره گفتم که دو تا بیشتر PCI نداره!مودم هم PCI هست!یه سر ی قطعات روی pci e1x و...

مودم اکسترنال بگیر نه هیچ فرق خاصی هم نداره مشکلی هم نیست
اما بالاخره روی هم رفته، 4 تا PCI داره دیگه؟
خیلی ممنون.

pershianix
25-07-2009, 15:16
راستی این مادربورد فقط از DDr3 پشتیبانی میکنه؟

Kianoosh
25-07-2009, 17:11
اما بالاخره روی هم رفته، 4 تا PCI داره دیگه؟
خیلی ممنون.

دوست عزیز گیر دادی ها :دی دو تا PCI و دو تا PCI E

2x PCI Express 2.0 x16 slots
2x PCI Express x1
2x PCI Slots

راستی این مادربورد فقط از DDr3 پشتیبانی میکنه؟

بله

DDR3 1600(O.C)/1333

pershianix
25-07-2009, 18:49
بابت راهنمایی های خیلی کامل و مفیدتون بی نهایت ممنون. همین مین و همین AMD رو میگیرم.
بازم ممنون.

pershianix
25-07-2009, 20:50
راستی یه چیزی یادم رفت بپرسم:
روی این مین حتما باید کارت گرافیک DDR3 بست؟ PCI Express?

pershianix
25-07-2009, 20:59
راستی در مورد رم: رم دوکاناله بگیرم یا همین DDR3 های معمولی؟ با قیمت 60-70 تومن بهترین رمی که میتونم بگیرم چیه؟

Professor Massoud
26-07-2009, 12:48
راستی یه چیزی یادم رفت بپرسم:
روی این مین حتما باید کارت گرافیک DDR3 بست؟ PCI Express?

نه . هر گرافیکی چه DDR2 چه DDR5 میشه استفاده کرد.

راستی در مورد رم: رم دوکاناله بگیرم یا همین DDR3 های معمولی؟ با قیمت 60-70 تومن بهترین رمی که میتونم بگیرم چیه؟

به نظر من 90-100 تومن خرج کنید 4 گیگ رم بخرید . البته 2 تا رم 2 گیگ 1066 باید همون حدود 90 باشه ولی با 50-60 تومن هم میشه 2 گیگ (2 تا 1 گیگ ) رم خرید و اگه قصد اضافه کردن در آینده نزدیک رو دارید یه دونه 2 گیگ با باس 1333 یا 1066 کافیه .

برند هم میتونید از Corsair Xms3 یا Team Group یا Gskill استفاده کنید .

pershianix
26-07-2009, 12:49
و اما سوال آخر: چرا دوتا مین ASUS - M4A78T-E و این ASUS - M4A78-E قیمتشون یکیه اما اولی DDR3 رو ساپورت میکنه؟
در کل، کدوم یکی بهتره؟
بازم ممنون.

pershianix
26-07-2009, 12:51
نه . هر گرافیکی چه DDR2 چه DDR5 میشه استفاده کرد.

به نظر من 90-100 تومن خرج کنید 4 گیگ رم بخرید . البته 2 تا رم 2 گیگ 1066 باید همون حدود 90 باشه ولی با 50-60 تومن هم میشه 2 گیگ (2 تا 1 گیگ ) رم خرید و اگه قصد اضافه کردن در آینده نزدیک رو دارید یه دونه 2 گیگ با باس 1333 یا 1066 کافیه .

برند هم میتونید از Corsair Xms3 یا Team Group یا Gskill استفاده کنید .
منظورتون دوکاناله ست دیگه؟

Professor Massoud
26-07-2009, 12:58
و اما سوال آخر: چرا دوتا مین ASUS - M4A78T-E و این ASUS - M4A78-E قیمتشون یکیه اما اولی DDR3 رو ساپورت میکنه؟
در کل، کدوم یکی بهتره؟
بازم ممنون.

قیمتشون یکی بود ؟!
برای فنوم 2 ها ASUS - M4A78T-E به خاطر ساپورت DDR3 بهتره ولی اینکه قیمتشون نزدیک به همه رو باید از Asus پرسید !:دی

منظورتون دوکاناله ست دیگه؟

بله همون دوال چنل.

pershianix
26-07-2009, 14:59
قیمتشون یکی بود ؟!
برای فنوم 2 ها ASUS - M4A78T-E به خاطر ساپورت DDR3 بهتره ولی اینکه قیمتشون نزدیک به همه رو باید از Asus پرسید !:دی

بله همون دوال چنل.
آره. قیمتشون یکی بود.
میشه یه رم دوکاناله ی دو گیگ بهم معرفی کنی؟ به هر حال نظر اساتید، خیلی مهمه.
ممون.

Professor Massoud
26-07-2009, 16:45
میشه یه رم دوکاناله ی دو گیگ بهم معرفی کنی؟ به هر حال نظر اساتید، خیلی مهمه.

ما که اساتید نیستیم ...
ولی رمهای خوبی در بازار هستن . مثل Team Group 2X1GB 1333 یا Gskill 2x1gb 1333 یا Crucial Ballistix 2x1gb 1333 یا Corsair 2x1gb 1333 XMS3 .... مدلهای زیادی میشه پیدا کرد.

Kianoosh
26-07-2009, 17:52
ما که اساتید نیستیم ...
ولی رمهای خوبی در بازار هستن . مثل Team Group 2X1GB 1333 یا Gskill 2x1gb 1333 یا Crucial Ballistix 2x1gb 1333 یا Corsair 2x1gb 1333 XMS3 .... مدلهای زیادی میشه پیدا کرد.

شوخی نکن!:دی

همون تیم گروپ خوبه.

pershianix
26-07-2009, 19:08
خوب، رم تیم گروپ که انگار نیست! اگه گیرم نیومد این چطوره؟ CORSAIR - Dual Channel 2GB - 1333-(2x1GB) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و یه سوال دیگه: من به هیچ عنوان نمیتونم صد تومن واسه کیس و 80 تومن واسه منبع تغذیه پول بدم. اگه یه کیسی بگیرم که سرجمع، با منبع تغذیه 50 تومن در بیاد مشکلی واسه سیستم پیش میاد؟

pershianix
27-07-2009, 12:20
من هنوز منتظر جوابم.

Kianoosh
27-07-2009, 12:43
آر ه دیگه همونیه که مسعود گفت قیمتش رو فقط مطمئن نیستم...

تیم هم باید باشه!؟

pershianix
27-07-2009, 16:31
آر ه دیگه همونیه که مسعود گفت قیمتش رو فقط مطمئن نیستم...

تیم هم باید باشه!؟
در مورد کیس م ومنبع تغذیه چی؟ سوال بالارو میگم؟
تیم هم باید باشه؟ منظورت؟

Professor Massoud
27-07-2009, 17:23
در مورد کیس م ومنبع تغذیه چی؟ سوال بالارو میگم؟

خب اگه گرافیک 4670 رو انتخاب کردید ، Green GP485A با قیمت 40 تومن و یه کیس 30 تومنی Magnum مناسبه .

تیم هم باید باشه؟ منظورت؟

منظورش این بود که رمهای Team Group ( تیم گروپ ) هم باید موجود باشند !! :دی

Kianoosh
27-07-2009, 19:07
خب اگه گرافیک 4670 رو انتخاب کردید ، Green GP485A با قیمت 40 تومن و یه کیس 30 تومنی Magnum مناسبه .

با 4670 که 435 هم جوابگو هست باز 485 مطمئنتره...

منظورش این بود که رمهای Team Group ( تیم گروپ ) هم باید موجود باشند !!

منظورمو خوب متوجه میشی:دی

pershianix
28-07-2009, 06:11
سیستمو سفارش دادم و نهایتا تا دو روز دیگه آماده میشه. بابت همه چی ممنون.
راستی وقتی گفتم شما استاد هستید حق داشتم. توی هفته نامه ی عصر ارتباطات، با همین CPu و همین مین و همین رم (منتها 4 گیگش) یه سیستم معرفی کرده بود واسه کارهای گرافیکی و مولتی مدیا. یعنی همون چیزی که شما گفتید.

خلاصه بی نهایت بابت راهنمایی هاتون ممنونم. :)