PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : افزایش دور فن با افزایش فرکانس سی پی یو ..

sinaset
22-07-2009, 13:28
سلام دوستان
ببخشید من سوالی داشتم خدمتون
من وقتی فرکانس هسته سی پی یو رو زیاد می کنم مثلان از از 3.00 به 3.01 می برم دور فن سی پی یو بالا میره ( روز درجه هاگ میره )
خواستم ببینم ایا راهی هست که بشه وقتی فرکانس سی پی یو رو بالا ببرم فن سرعتش بالا نره؟
مشکل من با صدا فن هست
تویه قسمت بایوس هیچ گزینه ندیدم برای کم و زیاد کردنش
ایا نرم افزاری یا کار هست که بشه دو فن رو رویه یک محدود مثلان 1400 تا 1500 دور در دقیقه ثابت نگه داشت
یا مثلان مثل برنامه ATI چند مدل حرکت فن رو بر اساس دما براش تعریف کرد؟
با تشکر

Kianoosh
22-07-2009, 19:01
سلام

ببینید اگه اورکلاک انجام بشه و اعمال ولتاژ طبیعتا دما افزایش پیدا می کنه و دور فن خود کار زیاد میشه حالا تا جایی که دما مشکل ساز نباشه میشه دور فن ر و کنترل کرد AI برای مینهای ایسوز این قابلیت رو تو Qfan داره که سه گزینه silent-performance-optimal قابل تنظیمه

مین شما چیه!؟نرم افزار های د یگه مثل speedfan هم می تونه کمک کنه.

sinaset
23-07-2009, 12:16
مین شما چیه!؟نرم افزار های د یگه مثل speedfan هم می تونه کمک کنه.
سلام دوست من
مدل مین من گیگا هست سری ud3r
راستش برنامه speed fin به نظر خیلی بی خود میاید تا حالا نتونستم به صورت درست حسابی باهش کار کنم
برنامه بهتری نیست ؟!!!!!!

4ve30n4
23-07-2009, 12:26
سلام دوستان
ببخشید من سوالی داشتم خدمتون
من وقتی فرکانس هسته سی پی یو رو زیاد می کنم مثلان از از 3.00 به 3.01 می برم دور فن سی پی یو بالا میره ( روز درجه هاگ میره )
خواستم ببینم ایا راهی هست که بشه وقتی فرکانس سی پی یو رو بالا ببرم فن سرعتش بالا نره؟
مشکل من با صدا فن هست
تویه قسمت بایوس هیچ گزینه ندیدم برای کم و زیاد کردنش
ایا نرم افزاری یا کار هست که بشه دو فن رو رویه یک محدود مثلان 1400 تا 1500 دور در دقیقه ثابت نگه داشت
یا مثلان مثل برنامه ATI چند مدل حرکت فن رو بر اساس دما براش تعریف کرد؟
با تشکر
اگه صدای فن آزار دهنده هستش یه Tunic Tower 120 بگیر خیلی بهتر واست کار میکنه و سیستم را هم ارتقا بدی بازم به کار میادت.. در هر حال فن استوک را بذار اتومات کار کنه و دورش را خودش تنظیم کنه تا سیستم کرش نکنه..

sinaset
23-07-2009, 14:32
اگه صدای فن آزار دهنده هستش یه Tunic Tower 120 بگیر خیلی بهتر واست کار میکنه و سیستم را هم ارتقا بدی بازم به کار میادت.. در هر حال فن استوک را بذار اتومات کار کنه و دورش را خودش تنظیم کنه تا سیستم کرش نکنه..
سلام
من حتا بخوام 1 مگا هرتز سرعت رو زیاد کنم دور فن میره بالا
من خودم یک فن تقریبان 25 تومان خریدم مدله وتریکس 257 فکر کنم مدلش باشه ماله شرکت کولر مستر
با تشکر

Kianoosh
23-07-2009, 15:19
سلام
من حتا بخوام 1 مگا هرتز سرعت رو زیاد کنم دور فن میره بالا
من خودم یک فن تقریبان 25 تومان خریدم مدله وتریکس 257 فکر کنم مدلش باشه ماله شرکت کولر مستر
با تشکر

من با اسپید فن بدون مشکل کار کردم ...نرم افزار خود مین چطور؟!

شما اینا رو هم چک کن:

مجموعه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

sinaset
24-07-2009, 11:24
من با اسپید فن بدون مشکل کار کردم ...نرم افزار خود مین چطور؟!

شما اینا رو هم چک کن:

مجموعه:

کد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
سلام
نرم افزار خود مادربرد در رابطه با افزایش و کاهش سرعت سی پی یو
راستش زیاد ازش خودش نیومد و بلد نبود باهش کار کنم
با تشکر

ATA_bros
11-09-2009, 23:48
سلام من تازه کارم چه جوری فرکانس سی پی یو مو بالا ببرم
فن خوب برای amd 6000 x2 چیه
از راه نماییتون ممنون
قیمت یادتون نره!!!!!!

m_s_r_08
13-09-2009, 11:16
سلام من تازه کارم چه جوری فرکانس سی پی یو مو بالا ببرم
فن خوب برای amd 6000 x2 چیه
از راه نماییتون ممنون
قیمت یادتون نره!!!!!!
من خودم یه دارمTunic Tower 120 ولی ازش رازی نیستم درسته دما cpu رو پایین می یاره ولی به علت موقعیت بد فنی که داره دمای مادربورد شدید بالا میره که مجبور شدم یه فن دیگه براش بزارم

majidfanni
27-08-2012, 20:40
آقا من مشکل کم بودن سرعت فن دارم اصلا از 3000 بالاتر نمیره ، سی پس یو داغ میکنه بعد سیستم خاموش میشه. دما تا 110 درجه میره اما سرعت فن بالاتر نمیره!
اینم مین و سی پی یو
Asus m2n
Amd atlon 6000 x2
خواهشا کمکم کنید دیگه کلافه شدم!!!

EXTREME
27-08-2012, 20:57
به سی پی یو یک خمیر خوب بزنید و فن رو خاک گیری کنید و روغن کاری کنید
تهویه کیس و دمای محیط رو چک کنید
بعضی ویروس ها ویروس باعث افزایش cpu usage و در نتیجه افزایش دما میشه پس این مورد رو هم چک کنید

برید تو بایوس و smart fan رو غیرفعال کنید یا سیم فن رو روی 3پین روی مین قرار بدین تا فن با حداکثر دور بچرخه اگه بازم نشد برید یک فن نو بخرین