PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش نرم افزار FairUse Wizard براي تبديل DVD به X264/VP7/Xvid/DivX

Ali™
22-07-2009, 11:29
با سلام خدمت دوستان عزيز :27:

در اين تاپيک ميخوام آموزش نرم افزار FairUse Wizard رو که يکي از قوي ترين نرم افزار هاي در عرضه Rip است رو به شما بدم :)

اين نرم افزار رايگان نيست ولي مي تونيد کرک اونو به راحتي گير بياريد يا از طريق Torrent لينک Full Edition اونو دانلود کنيد.
در ضمن اين آموزش يکي از کامل ترين آموزش ها براي اين نرم افزار است. ==>> CopyRight By ™Ali

دانلود FairUse Wizard نسخه2.9 Full Edition از راپيدشير:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دانلود FairUse Wizard نسخه2.9 Full Edition از ParsaSpace خودم :

شما مي تونيد فيلم هاتون رو با اين نرم افزار با کيفيت بالايي به X264 تبديل کنيد.يا از VP7 استفاده کنيد که کيفيتي بالاتر از Xvid رو داره. فقط نصب Vfw هاي مربوط به هر کدک يادتون نره :)

خب پس از دانلود برنامه رو اجرا مي کنيد. تمامي عکس ها رو علامت گذاري کردم و با توجه به اونا توضيح ميدم. آموزش اين برنامه خيلي مفصل تر از HandBrake است! :20:

مرحله اول

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وقتي برنامه باز شد اول از همه ميخواد که شما يک پروژه جديد بسازيد. پس در کادر شماره 1 نام پروژه جديد رو وارد مي کنيد. FairUse مکاني رو ميخواد که بتونه فيلم ها رو تو هارد کپي کنه. پس دکمه شماره 2 (Browse ) رو مي زنيد و Folder رو انتخاب مي کنيد. توجه کنيد که اون درايور بايد حداقل 6GB فضاي آزاد (Free Space) داشته باشه! حالا رو دکمه شماره 3 (Next) کليک کنيد تا به مرحله بعد بريم!

مرحله دوم

حالا برنامه از شما درايوري رو که داراي DVD رو انتخاب کنيد. (DVD که ميخوايد Convert کنيد) سما همچنين مي تونيد يک فايل ISO رو از هاردتون انتخاب کنيد. کارتون تموم شد؟ حالا روي (2) OK کليک کنيد.

توجه : بعضي DVD ها Protect شده هستند و شما نمي تونيد اونا رو کپي کنيد. بهترين راه نصب برنامه AnyDVD است اما شما مي تونيد با استفاده از DVD Decrypter يک فايل ISO از DVD تهيه کنيد و به برنامه بديد!

مرحله سوم

در اين قسمت شما مي تونيد Title هايي رو که ميخوايد رو واسه Convert انتخاب کنيد. اوني که بيش ترين زمان رو داره کل فيلم رو در بر ميگيره!

مرحله چهارم

در اين مرحله FairUse داره DVD رو rip مي کنه و اونو به هارد کپي مي کنه. اين عمل ممکنه بين 10 تا 30 دقيقه طول بکشه! بستگي به حجم DVD داره (واسه من 10 دقيقه)
وقتي عمل کپي تموم بشه به قسمت بعدي برنامه ميريد.

مرحله پنجم

حالا به تنظيمات بسيار خوب اين برنامه ميرسيم! تنظيمات زيادن ولي من مهم هاش رو توضيح ميدم!

شماره 1
در اين قسمت شما مي تونيد طول فيلم رو مشخص کنيد. از کجا شروع بشه و کجا تموم بشه که بر حسب FrameRate نوشته ولي شما مي تونيد با اون Pointer زير فيلم هم همين کار رو به سادگي انجام بديد !

شماره 2
با زدن اين دکمه Auto Set برنامه به صورت خودکار نواحي زائد فيلم (مثل مناطق سياه رنگ ) رو شناسايي مي کنه و اونا رو Crop کنه!

شماره 3
در اين جا شما مي تونيد به طور دستي مناطقي که ميخوايد Crop بشن رو مشخص کنيد. واسه زماني که برنامه با Auto Set سوتي ميده!

شماره 4
براي اضافه کردن Subtitle به فيلم اين گزينه رو فعال کنيد و Subtitle خودتون رو مشخص کنيد.

شماره 5
جز تنظيمات شماره اول هست و براي تعيين طول فيلم به کار ميره. باهاش کار کنيد بهتره تا من اين جا توضيح بدم.

شماره 6
براي اضافه کردن Logo به فيلم کاربرد داره. تنظيمات خيلي خوبي رو هم ارائه ميده و نتيجه پاياني خيلي خوبه :)

بعد از تنظيمات روي Next (شماره 7 ) کليک کنيد.

مرحله 6

در اينجا روي Auto Detect کليک کنيد تا برنامه پنجره اي مثل شکل زير رو نشونتون بده :

توجه کنيد که خودتون مي تونيد تنظيمات رو تغيير بديد ولي بهترين کار اينه که برنامه خودش تشخيص بده.
حالا روي Next کليک کنيد تا به مرحله بعد بريم.

مرحله 7

حالا رسيديم به تنظيمات اصلي Encoding !

شماره 1
در اين جا کدک رو انتخاب مي کنيد. اگر vfw هاي هر کدک رو نصب نکرده باشيد. اون کدک رو نمي تونيد انتخاب کنيد. (مثل VP7 در تصوير)

شماره 2
در اين جا بايد حجم فيلم رو مشخص کنيد تا برنامه از روي اون Bitrate رو تشخيص بده. يه راه ديگه هم استفاده از روش ديگه اي است به نام Quantizer که برنامه در اختيار ما قرار ميده.

شماره 3
در اينجا مي تونيد از طريق اون ComboBox گزينه هايي رو انتخاب کنيد.
مثلا من Encoding Speed رو مانتخاب کردم. حالا هر چه به سمت Quality اون Tracker رو بکشيد فيلم نهايي کيفيت بهتري رو داره.
در ضمن اگر در اون ComboBox گزينه CodecSettings رو انتخاب کنيد. اون قسمت Codec Settings فعال ميشه و مي تونيد تنظيمات مربوط به اون کدک رو تعيين کنيد. به نظرم خودم بهتر CodecSettings رو انتخاب کنيد تا همه چيز رو بتونيد تنظيم کنيد. تنظيمات X264 رو هم در بخش آموزش HandBrake بهتون گفتم :)

شماره 4
شما مي تونيد تا دو Track صدا رو انتخاب کيند و تنظيمات اونو انجام بديد. کلا اين قسمت کار ساده اي است! بهتره AAC رو انتخاب کنيد که کيفيت بالاتري از MP3 داره.

شماره 5
در اينجا مي تونيد Resolution فيلم رو تعيين کنيد. برنامه خودش با توجه به Bitrate فيلم نهايي به شما پيشنهاداتي رو داده ولي اگر ميخوايد تمامي Resolution هاي ممکن رو ببينيد تيک Show Only Preferred Resolutions رو برداريد!

شماره 6
شما مي تونيد فيلم رو به چند قسمت تبديل کنيد. مثلا اگر شما عدد 2 رو انتخاب کنيد فيلم نهايي به دو فسمت هم اندازه تبديل ميشه. (مثل يک فيلم 1300 مگ به دو فيلم 650 مگي تبديل ميشه! )
با انتخاب Split at every Chapter فيلم در هر Chapter جداسازي ميشه. مثلا اگر DVD داراي 36 Chapter است فيلم نهايي ميشه 36 قسمت!

شماره 7
اين مثل نرم افزار HandBrake واسه صف بندي به کار ميره. يعني شما مي تونيد اول چند تا DVD رو تنظيم کنيد و بعدا شروع به Convert کردن.

روي Next (شماره 8) کليک کنيد تا بريم مرحله بعد!

مرحله 8

در اينجا برنامه شروع به Converting کرده و با توجه به منابع سيستم ميتونه 30 دقيقه تا 3 ساعت طول بکشه! راستي مي تونيد تنظيم کنيد که وقتي Convert تموم شد کامپيوتر خاموش بشه (با انتخاب Shudown Computer When done )

مرحله 9

ويدئو ما آماده است! فقط مي تونم بگم Enjoy !

هر گونه سوالي داريد در اين تاپيک بپرسيد تا به شما پاسخ داده شود!

با تشکر نويسنده علي :40:

mohpooria
15-08-2009, 16:44
دوست عزیز ممنون از ایجاد تاپیک
می خواستم ببینم بهترین برنامه برای RIP دی وی دی به فرمت H.264 و فالب MKV چه برنامه ای است؟

S0R3N4
16-08-2009, 16:25
سلام
این بهتره یا auto GK ؟

Ali™
28-10-2009, 14:36
با سلام

دوست عزیز ممنون از ایجاد تاپیک
می خواستم ببینم بهترین برنامه برای RIP دی وی دی به فرمت H.264 و فالب MKV چه برنامه ای است؟

اول از همه بهتره بدونید H.264 فرمت/Format نیست بلکه کدک/Codec هست !
شما می تونید با نرم افزار هایی زیادی مثل TMPGEnc XPress , HandBrake , DVDFab , Xilisoft DVD Converterدر حالت عادی استفاده کنید.
بهترین روش استفاده از VirtualDubMod و X264vfw هست که واسه مبتدی ها اصلا به درد نمی خوره.

بعد از تبدیل می تونید با نرم افزاری مثل MKVToolnix محتویات رو درون کانتینر MKV بذارید. البته یه وقت فکر نکنید که کیفیت MKV از Avi بالاتره ! چون فرق MKV با Avi در ساپورت کدک های بیش تر هست و بس ! (مثلا RealVideo , WV , RealAudio , Vorbis , FLAC و .. )
در بین مواردی ساپورت شده فقط OGG Vorbis تو چشم میزنه که به نظرم می تونید به جاش از AAC,MP3 یا AC3 استفاده کنید.

آموزش HandBrake

سلام
این بهتره یا auto GK ؟

Auto GK رو قبول ندارم. امکانات خیلی کمی داره و اصلا مناسب واسه کارهای حرفه ای نیست.

موفق باشید ...

saeed774
17-01-2010, 22:23
از لحاظ سرعت تبديل مانند DVD Fab هست ولي كيفيتش از Fab بيشتره ولي به AGK نميرسه .

مثلا در تبديل فيلم اورجينال بمدت 2 ساعت ، فريم 210 ميده كه عاليه .

اينم عكسش :

بابت آموزش مفيدت ممنون

M@hdi-B
27-03-2010, 20:43
علی آقا اگه ممکنه عکسها رو یه جا دیگه آپ کنید....نمایش داده نمی شن.

ممنون:40:

MasoudBJ
06-04-2010, 18:02
آیا راهی هست که بشه تشخیص داد که حداکثر چقدر میشه یک فایل یا دی وی دی رو فشرده کرد به طوری که تغییر کیفت هم اصلا محسوس نباشه؟ یعنی اینکه من می خوام فایل ها رو تا جای ممکن فشرده کنم بدون افت کیفیت؟ از طریق انتخاب حجم فایل خروجی برنامه.