PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : The Simpsons/ بحث و حواشی

Little Sparrow
22-07-2009, 11:01
The Simpsons:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
از سمت چپ بالا طبق حرکات عقربه های ساعت:
مارج(مادر خانواده)،هومر(پدر خانواده خنده دار ترین و احمقترین شخصیت)بارت(پسر خانواده)هسانتا لیتل هلپر(سگ خانواده)مگی(دختر دوم خانواده که صحبت نمیکنه فقط یه پستونک رو می مکه)لیزا(دختر اول خانواده)
ژانر: انمیشین کمدی
ساخته شده توسط :
Matt Groening
توسعه داده شده توسط:
James L.Brooks و Matt Groening و Sam Simon
با صدای اشخاصی چون:
Dan Castellaneta
Julie Kavner
Nancy Cartwright
Yeardley Smith
Hank Azaria
Harry Shearer
سازنده ی اهنگ اغازین:
Danny Elfman
زبان:
انگلیسی
تعداد فصل ها:21
تعداد قسمت ها:463
زمان هر قسمت:22-24
کانال پخش اصلی: FOX
اولین قسمت در روز 17 دسامبر سال 1989 و پخش هنوز ادامه داره
سیمپسون ها خانواده ای شاد و مفرح هستن که 20 سال هست شادی را به خانه های مردم امریکا میارن
اولین قسمت های سیمپسون ها در برنامه The Tracey Ullman Show (برنامه ی تریسی المن) پخش شد.این سریال داستان یک خانواده ی امریکایی هست که در شهر سپرینگ فیلد(springfield) ساکن هستند.و ماجرا های خنده داری را خلق می کنند.
اعضای خانواده عبارت هستند از:
هومِر:
هومر (Homer) پدر خانواده‌است. ۳۶ سال سن دارد، سرش طاس است و وزن او نزدیک به ۱۰۰ کیلوگرم (۲۱۶ پوند) است. کم مسوًولیت است، که البته علت اصلی دومی، به کم‌هوش بودنش و رفتارهای بچه‌گانه‌اش برمی‌گردد. هومر در یک نیروگاه اتمی کار می‌کند. هومر بسیار به بطری‌های آب‌جویش که مارک داف هستند علاقه دارد و همچنین به کیک‌های دونات که عاشق آنهاست. شکلات هم زیاد دو ست دارد و هیچ گاه، حتی در شرایط بد، خوردن چیزهای مورد علاقه اش را قطع نمی‌کند. در مقابل بعضی کارهای پسرش بارت بسیار عصبانی می‌شود و دستانش راروی گلوی او می‌گذارد و تا مرز خفه شدنش فشار می‌دهد. با مارج همسرش بسیار مهربان هست و همیشه محبتش را از او دریغ نمی‌کند، تنها مشکلی که هومر دارد این است که هیجان زیادی دارد که آن را تخلیه می‌کند.در فصل ۱۲ در اپیزود(homr) برنامه سیمپسون‌ها بیان شد که علت کم هوش بودن او به خاطر وجود یک عدد مداد شمعی کرایولا است که از شش سالگی در مغز او مانده.
مارج:
مارج (Marge) مادر خانواده و خانه‌دار است. او همچنین مدیر اصلی خانه‌است و بیشترین نقش را در خانواده بازی می‌کند. وی بر عکس هومر، بسیار علاقه‌مند به فرهنگ و هنر و حتی علم در بعضی مواقع است.
بارت:
بارت(Bart) پسر شرور خانواده ‌است. او به کلاس چهارم می‌رود و به دلقک کلاسش تبدیل شده‌است. بارت بسیار پررو و دردسرآفرین است. دشمن اصلی بارت، اِسکینِر مدیر مدرسه‌ است. وی اولین شخصیت از سیمپسون‌ها بود که مت گرونینگ خلق کرد.
لیزا:
لیزا، (Lisa) دختر و فرزند دوم خانواده‌است. به کلاس دوم می‌رود و شاگرد ممتاز است. برای همین همیشه از طرف همکلاسی‌هایِ دیگر مورد اذیت قرار می‌گیرد. نسبت به سن و سالش بسیار بافهم و استعداد است و ساکسفون نیز می‌زند. لیزا دوست واقعی ندارد و به همین خاطر خود را همیشه تنها احساس می‌کند.تنها دوستی که لیزا در قسمت‌های میانی پیدا می‌کند یک نوازندهٔ ساکسیفون است که بعدها می‌میرد و ساکسیفونش را برای لیزا به جای می‌گذارد.همچنین از بزرگترین غم‌های او دیدن فقر و بدبختی در دنیا و مشکل داشتن از نظر روحی با خانوادهٔ خود است و همچنین بعدها گیاه خوار می‌شود و به بوداگری می‌پردازد. لیزا از محافظان محیط زیست نیز هست.
مَگی:
مگی(Maggie) (مارگارت)، کوچک‌ترین عضو و نوزادِ خانواده‌است. مگی نیز مانند لیزا (و بر عکس مردانِ خانوادهٔ سیمپسون) بسیار با استعداد است. وی همچنین از هر نظر کوچک باقی می‌ماند و هرگز حرف نمی‌زند.اگر چه به طور پنهانی زمانی که کسی او را نمی‌بیند حرف می‌زند. از فوران‌های استعداد او زمانی است که مارج او را به یک خانم برای نگهداری اش می‌سپارد و این خانم پستونک مگی را از وی می‌گیرد. مگی نیز با نقشه‌هایی که برای یک نوزاد واقعا پیچیده‌است پستونکش را ‌پس می‌گیرد.
دیگر شخصیت ها:
بعضی قسمت های سیمپسون ها تقلیدی برای خنده دار کردن سریال های معروف امریکا هست مثل 24 و فیلم های مثل
Harry Potter
سریال سیمپسون ها در هر سیزن یک قسمت که خود شامل چند فیلم کوتاه می باشد وجود دارد
این قسمت که TreeHouse Of Horror نام دارد سریال چند فیلم کوتاه (معمولا 3 عدد) ترسناک پخش
می کند.که در همین حین ترسناک بودن خنده دار هستن.مثلا تصویر اغازین ترسناک می شود اسامی
سازندگان را خنده دار و ترسناک می کنند و ...
یک مثال از این اپیزود ها که بارت تابلو های ترسناک مختلف را معرفی می کند و داستان چند تا را بیان
می کند:
عکس ستاره ای که سیمپسون ها در هالیوود بردن می بینید:
منبع:خودم و ویکی پدیا
موفق باشید.

ms368
22-07-2009, 11:20
سلام

منم خیلی عاشق این سریال هستم
چندتا قسمتشو توی ITALIA1 دیدم خیلی جالب بود
واسه همین خریدمش

زیرنویسهاش رو میتونید از سایتی که بچه ها واسش درست کردن بگیرید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

من دو فصل اول اینو دارم ولی زیرنویسهاش هماهنگ نیست. ( IDX ) . کسی زیرنویس همانگ اینو داره ؟

THANX

Little Sparrow
25-07-2009, 08:17
سیمپسون ها از زمان پخششون به عنوان یه سریال،جوایز بسیاری بردن که یکیشو تو پست قبلی دیدین
همچنین این سریال طولانی ترین سریال امریکایی هستش.
در سیمپسون ها هر کس تقریبا یک عبارت مخصوص به خودشو داره.به عنوان مثال هومر هر وقت گندی میزنه
میگه دو(ِD’oh) که در نوع خودش جالبه یا بارت میگه ای کارامبا یا همون خدا جون(I Ay,caramba!)
یا نلسون مانتز میگه ها ها(Ha Ha) کلا هر کی یه چیزی میگه.

هر قسمت هم از مدرسه ی بارت شروع میشه که هر بار یه چیزی روی تخته مینویسه و یا اخرش
که هر بار وقتی جلوی تلویزیون خوانواده روی مبلشون میشینن تا تلویزیون ببینند یه اتفاقی می افته.
اصولا به این میگنCouch Gag.احتمالا بازهم پست های تکمیلی در ادامه بدم.
موفق باشید.

Little Sparrow
28-07-2009, 10:18
بابا چقدر بازدید کمه؟خنده دار ترین سریال امریکا فقط همین قدر طرفدار داره؟
موفق باشید.

vahid_civil
29-07-2009, 13:04
یکی از حسن های سیمسپون ها مدت زمان سریالشه . مدتش جوریه که خسته کننده اصلا نمیکندش .
توی بعضی قسمتهاش مشکلات اجتماعی و خانوادگی رو خیلی قشنگ بیان میکنه .
من واقعا لذت میبرم از دیدنش ! دی:

miss_ava7
29-07-2009, 21:41
مرسی از تاپیکت.من خودم این کارتون رو خیلی دوست دارم.
خیلی بامزه اس.مخصوصا بارت (: و مگی که فقط یه بار پستونکشو برداشت و گفت : بابا
کانال fox series خیلی وقته داره دوتا دوتا این کارتونو نشون میده.حدود 12 ظهر و 5-6 بعدازظهر به وقت ایران.
انگاری بیشتر هم واسه بزرگسالا ساختن تا بچه ها!

Little Sparrow
30-07-2009, 07:32
درسته کانال fox series این سریالو(سیزن 12)پخش میکنه ساعت 7:30 بعد از ظهر به وقت ایران تکرار فردا
12:30 و 5:30 البته پنج شنبه و جمعه قسمت هایی که تو هفته داده رو پشت سر هم میزاره.
موفق باشید.

Little Sparrow
14-08-2009, 17:22
بابا استقبال چقدر کمه؟چرا نمیاین بحث کنین؟

isbn84
14-08-2009, 19:41
من از همه بيشتر از هومر خوشم مياد، واقعا فوق العادس، فكر كنم يه قسمت بود تو سيزن 1 كه با پسرش شرط بندي ميكنه كه كي ميتونه لخت مادر زاد تا سر كوچه بره...خلاصه آخر پدره..براي ما ايراني ها كه هميشه به كليشه ها و رسومات مختلف عادت كرديم ، شايد ديدن بعضي صحنه هاش عجيب باشه. ولي اين تابو شكني نقش پدر و پسر و مادر و دختر در يك خانواده واقعا جالبه.تو همون سيزن اول اينا يه همسايه داشتن ، پدر ه با دو تا پسره كاملا مودب و پاستوريزه، يه روز اين دو تا پسر شاهد دعواي هومر با بارت پسرش بودن سر يه چيز پيش پا افتاده (الان يادم نيست چي بود) بعد ، اينا كه منتظر نصيحت پدرانه هومر بودن ، يه دفعه مي بينن ،هومر گردن بارت و گرفته داره سر هيچ و پوچ خفه اش ميكنه و ميگه" آي چه حالي داره وقتي دارم گردنتو فشار مي دم" . ..خلاصه اين خانواده داستاني دارن .....

كسي اگر صحنه خنده داري از اين سريال ديده ، بياد اينجا بگه تا ديگران بيشتر تشويق به ديدنش بشن.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] xPXRibjp1dlB0Z3UwaVBFMkhITTpodHRwOi8vd3d3LmFuaW1hd Glvbm1hZ2F6aW5lLm5ldC9pbWFnZXMvYXJ0aWNsZXMvYmFydF9 uYWtlZF8xNTAuZ2lm&b=5

Breezy
14-08-2009, 19:46
خیلی خنده داره این سری ... من اولین بار که دیدم مربوط میشد به اون قسمتی که رییس جمهور نمی دونم کجا اومده بود همسایه شون شده بود ... خیلی قشنگ بود . فاکس صبح تا شب سیمپسون ها رو نشون میده ...

Little Sparrow
14-08-2009, 20:00
والا کل سریالش به نظر من خنده دار بود ولی همین صحنه های خفه کردن بارت توسط هومر خیلی خنده داره هومر هم
هی میگه? why you little یعنی توی کوچولو؟همون اتیش پاره به لحن ایرانی.کلا خیلی خنده داره.البته این دوپ گفتن هومر هم
خیلی خنده داره.
موفق باشید.

swamp
18-08-2009, 14:08
"The Simpsons" Treehouse of Horror XVI یا یه عبارتی دیگر the Simpsons 1704 ویا به عبارت دیگر The.Simpsons.S17E04
اگر دوستان زیر نویس انگلیسی یا فارسی این قسمت رو دارن بذارن ممنوم میشم

*IN*
28-09-2010, 22:28
سیزن 22 هم چند شب پیش شروع شد

jomong666
05-02-2011, 00:47
من این انیمیشن رو خیلی دوست دارم .

بامزه است :27:

shahab_f
17-08-2011, 14:39
خواستم تایپک این سریال رو ایجاد کنم که دیدم قبلا وجود داشته، برای همین دوباره آوردمش بالا. برای شروع چند نکته خواندنی راجع به این سریال 22 ساله!

* آهنگ این سریال توسط «دنی الفمن» تنها در دو روز ساخته شده
*نویسندگان سیمپسونز، یک تیم 16 نفره اند که از ابتدای دسامبر شروع به نوشتن قسمت های هر فصل میکنند.
* 6 گوینده ی اصلی تا سال 98 برای هر اپیزود 30 هزار دلار دستمزد میگرفتند، امروزه نفری 400 هزار دلار برای هر اپیزود (20دقیقه) میگیرند!
*در این سریال تا به حال بیش از 600 بازیگر مهمان وجود داشتند. کاراکتر های معروفی که در نقش خودشون حرف زدند (از دوبلور جایگزین استفاده نشده) عبارت اند از :

میشل اوباما، تونی بلر، جی کی رولینگ، فیفتی سنت، تام هنکس، التون جان، کیم بسینگر، استفان هاوکینگ، لبرون جیمز، رونالدو، بریتنی اسپیرز، استینگ، روپرت مورداک، و ...
*سیپمسونز به زبان های مختلفی از جمله عربی ترجمه شده و در ترجمه ی عربی ، هومر سیمپسون، به جادی آبجو، سودا میخوره!
*لغت D'oh که اختراع خود دوبلور سیمپسون هست، به دیکشنری آکسفورد اضافه شده.
*دوبلور هومر سیمپسون، نقش های بارنی، پدر سیمپسون، کراستی و شهردار رو هم میگه. دوبلور بارت نیز یک خانمه.
*از سال 2001 که فیلمنامه ی فیلم سینمایی سیمپسونز (simpson's the movie) نوشته شده تا نهایی شدن، 100 بار بازنویسی شد.
*بیش از 150 کاراکتر در این سریال وجود دارند:

peaceful1
21-08-2011, 20:41
من خیلی این سریال رو دوست دارم, سال 86 میلادی بدنیا اومدم 89 هم پخش این به عنوان تیزر شروع شد بعد شد سریال باهاش بزرگ شدم هنوز بهترن انتخاب هست برام هیچ وقت ازش خسته نمیشم.
خیلی جالبه قسمتی بوده که از 21 سال پیش دیدم وهنوز برای چندومین بار میبینم باز خسته نمیشم.
-------------------------------------------------
راستی دیروز داشتم فصل 15 رو میدیدم یه چیزی یه لحظه روش رفت به نظرم جالب اومد.
homer میگه اونی که دنبالش بودم نتونستم پیدا کنم ولی شماره نیوز وییکی که میگه چرا آمریکا سال 86 میلادی صدام حسین رو دوست داره تونستم ته کمد پیدا کنم.

shahab_f
27-08-2011, 12:49
من خیلی این سریال رو دوست دارم, سال 86 میلادی بدنیا اومدم 89 هم پخش این به عنوان تیزر شروع شد بعد شد سریال باهاش بزرگ شدم هنوز بهترن انتخاب هست برام هیچ وقت ازش خسته نمیشم.
خیلی جالبه قسمتی بوده که از 21 سال پیش دیدم وهنوز برای چندومین بار میبینم باز خسته نمیشم.
-------------------------------------------------
راستی دیروز داشتم فصل 15 رو میدیدم یه چیزی یه لحظه روش رفت به نظرم جالب اومد.
homer میگه اونی که دنبالش بودم نتونستم پیدا کنم ولی شماره نیوز وییکی که میگه چرا آمریکا سال 86 میلادی صدام حسین رو دوست داره تونستم ته کمد پیدا کنم.

شما از اون موقع سیمپسونز میدیدین ؟

این تیکه نفهمیدم چی شد؟

peaceful1
27-08-2011, 14:03
شما از اون موقع سیمپسونز میدیدین ؟
یله از سه سالگی میدیدم و الان بیست وشش سالم هست.
این که چیزی نیست بعضی ها چند دهه از زندگیشون رو با سریال هایی مثل
General Hospital
Days of Our Lives
One Life to Live
All My Children
گذراندند

این تیکه نفهمیدم چی شد؟
نمیدونم چطور بگم
کانال فاکس تو خبر رسانی به حرفه ایی گری CNN و BBC نیست مثلا بالای 75 سال پیش که BBC اساس نامش نوشته شده بود گفته بودند که گزارشگر حق نداره یه مسول رو با القاب صدا بزنه حتی ملکه انگلیس( چون تاثیر گذاری خبر رو کم میکنه). برای همین حتی مسولین ایران قبل انقلاب هم با این کانال مصاحبه نمیکردند حتی یک دونه مسول هم مصاحبه نکرده بود.
فاکس کمی هالیوودی هست احساس گاهی جای حرفه ایی بودن رو پر میکنه و چون مال جمهموری خواه ها هست که همه جنگ ها رو راه انداختند معمولا خیلی نقد پذیر نیست.
خیلی جالبه این کارتون که مال فاکس هست گاهی از استانداردهای شبکه کمی عبور میکنه و گاهی (زیاد پیش میاد) خود کانال فاکس رو مسخره میکنه.
تو این عکس هومر میگه خانوم چیزی که گفتی دنبالش بگردم پیدا نکردم ولی جلدی از مجله نیوز ویک که مال سال 1986 هست( وسط جنگ ایران و عراق ) پیدا کردم که رو جلدش میگه چرا آمریکا عاشق صدام حسین هست(عمو سام نماد آمریکا داره با صدام حسین یخ در بهشت میخوره) بعد تولید و پخش این قسمت مال زمان اوج جنگ آمریکا با عراق بوده.
همین نکته ها و اشاره های ریز هست که این کارتون رو از سال 1989 تا الان سر پا نگه داشته.

shahab_f
27-08-2011, 17:57
بله، اخه تو ایران سریال بین حرفه ای که سالها یه سریال رو دنبال کنه ندیده بودم.
و درباره ی سیمسونز هم موافقم، سریالیه که باج نمیده به هیچ جریان خاصی، الان مصداقش توی ذهنم نیست اما هر کی چندین قسمت نگاه کنه متوجه میشه. مثلا شما شخصیت کراستی رو نگاه کن، یه یهودی سرمایه داره که واقعا ویژگی مثبتی هم نداره، توی سایر سریالها اما سعی میکنند یه دید مثبتی نسبت یه یهودی ها ایجاد کنند. من اصلا مثل رسانه ملی مون توهم توطئه ندارم، اما یه چیزایی مشخصه؛ سریال های محبوب رو نگاه کن، مثلا فرندز یا بیگ بنگ تئوری، یه شخصیت اصلی رو یهودی میذارند که به مردم بگن اینا هم یه آدمایی اند مثه شما. یا مثلا سریال 24 که دقیقا زمانی که رسانه ها روی شکنجه ی water boarding حساس شدند، سریالی رو میسازند که توش شکنجه وسیله ایه که هدف مهمتر یعنی نجات مردم امریکا، اون رو توجیه میکنه. در حالی که توی سیمپسونز یه قسمت هست که بارت با یه پسر مسلمون آشنا شده، هومر یه سریال شبیه 24 میبینه و متقاعد میشه که عربا خطرناکند و باید بارت رو از اون پسر محافظت کنه!
البته همه جریان ها سیاسی نیست، حمایت از سیاه پوست ها یا همجـنس گرا ها هم توی سریال ها هست که باز هم توی سیمپسونز جایی نداره.

Little Sparrow
27-08-2011, 18:23
من خودم 3 سال تقریبا میشه سیمپسون ها رو می بینم و تا فصل 21 رو دارم.
خیلی سریال جالبیه ولی از فصل های میانی کمی افت کرد.
ولی هنوز هم خیلی پرطرفداره.
یادمه یه قسمت بود این دیالوگ رو داشت و حالا که ماه رمضان هست گفتم خوبه بزارمش اینجا:
اموزش دهنده بادی گارد به هومر میگه:

As a bodyguard your only loyalty is to your protectee; not to your family, not to your country, not to Muhammad.
به عنوان یه بادی گارد تنها وفاداری تو به کسی هست که ازش محافظت میکنی.نه به خانوادت،نه به کشورت،نه به محمد.
که هومر میگه:
Even during Ramadan؟
حتی در رمضان؟
موفق باشید.

peaceful1
27-08-2011, 18:30
میدونید چیه , بحث درباره یه چیزهایی خیلی سخته چون یا برای خود فرد مشکل ساز میشه یا برای سایت یا شاید کاربرهای دیگه که بعدها وارد بحث میشند و ظرفیت بحث رو ندارند و شاید هم دچار سوءتفاهم میشند و...
برای همین من سعی کردم که نوشتارم رو جوری جمع کنم که کار به این جاها نکشه یحث بیشتر سر سریال و سرگمی و توصیف حالت سریال و نوع مخاطب باشه تا ... من سعی میکنم جوری صحبت کنم که جهت گیری به موضوع داده نشه که بعدا مشکلی به وجود نیاد. و حتی بعضی پستها که میتونه برای بعضی ها بعدا مفید باشه شاید احیانا پاک بشه و هم برای خود نویسنده موضوع مشکل بوجود بیاره و هم بحث سرد بشه و از جریان گفتگو بین کاربر قطع بشه و...
بعد درباره دیدن سریال من که از همون سن نوزادی که نمیدونستم چی هست همینی که تلویزیون روشن میشد توسط بقیه اعضاء خانواده خودش می اومد من هم خود به خود میدیدم. ولی خب کم کم خودم هم دنبال میکردم. با افزایش سن دیگه فقط خودم تو خطش بودم.
ولی به هر حال جنس سریالش طوری هست که آدم رو خسته نمیکنه و چند بار دیدنش اصلا آزار دهنده نیست.
من خودم شخصا بعضی فیلم ها و سریالها رو توصیه میکنم حتما یک بار خودش رو با حوصله ببینید یعد یک بار با directory ببینید
متاسفانه یا خوشبختانه همیشه دانلود فایل هر قسمت 160MB و یا خریدن CD به قیمت 1000 تومن زرنگی نیست و به نفع فرد علاقه مند تموم نمیشه.
گاهی پشت صحنه مصاحبه با عوامل سازنده مراسمهای ملی که حتی شخصیتهای سریال توش ازشون حضور پیدا شده و استقبال مردم و...
و از همه مهمتر صحبت دست اندرکاران سریال در هنگام پخش قسمت به قسمت سریال اصلا دید ادم رو تغییر میده و تازه آدم میفهمه که چه منظورهایی داشتند و حواسشون به چه جزئیاتی بود وچه نکاتی در هر قسمت کاشتند که اگه از زبون خود کارگردان نشنوی خودت مهاله متوجه بشی و همراهی با اونها در دیدن سریال واقعا زیبایی اون رو دو چندان میکنه و حتی خنده دار تر.
بحر حال من اکیدا توصیه میکنم که دوستاران این سریال حتما DVD منو دار با Directory این سریال رو پیدا کنند( حد اقل چند قسمت) که مطمئن باشید تازه سریال براتون رنگ و رو پیدا میکنه.

shahab_f
04-09-2011, 22:57
قسمت اول فصل 23 به نام The Falcon and the D'ohmanسوم مهر پخش میشه. نتیجه ی نظر سنجی اینکه ند با ادنا بمونه یا نه پخش میشه. همونطور که میدونید، در قسمت آخر فصل 22، از تماشاچی ها خواسته شد تا به سایت برند و در مورد اینکه دوست دارند ند با ادنا بمونه یا بهم بزنه نظر بدند.

peaceful1
14-09-2011, 16:57
این هم سایت جالبی هست همه تخته سیاه هایی که بارت مینویسه رو آرشیو میکنه:

تو این قسمت کلی سریال 24 رو مسخره میکنه.
مثلا یه جا میگه دیگه ارتباط بیسیم ناامنتر از هدست بلوتوث که نداریم(جک همیشه هدست بلوتوث داشت) بعد مثلا یه ارگان خاص امنیتی بود.:27:

shahab_f
20-09-2011, 18:02
این هم سایت جالبی هست همه تخته سیاه هایی که بارت مینویسه رو آرشیو میکنه:

تو این قسمت کلی سریال 24 رو مسخره میکنه.
مثلا یه جا میگه دیگه ارتباط بیسیم ناامنتر از هدست بلوتوث که نداریم(جک همیشه هدست بلوتوث داشت) بعد مثلا یه ارگان خاص امنیتی بود.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کدوم اپیزوده؟

peaceful1
20-09-2011, 20:06
فصل 18 قسمت 21

shahab_f
23-09-2011, 23:22
فصل 18 قسمت 21

خیلی جالب بود، قسمت های دیگه ای هم اگه هست که دوستان فکر میکنند نباید از دست داد، بفرمایید دانلود کنیم.

shahab_f
26-09-2011, 18:29
دوستان پخش فصل جدید از دیشب شروع شده!

babak2002
08-10-2011, 10:59
تمدید سیمپسون ها برای 2 فصل دیگر

بعد از کلی گفتگو و بحث بر سر کاهش دستمزد بین صدا پیشگان این اثر با FOX بلاخره صدا پیشگان کاهش دستمزد رو قبول کردند و دیروز FOX اعلام کرد که سیمپسون ها برای دو فصل دیگر یعنی فصل 24 و 25 تمدید شد.

مشروح خبر :

peaceful1
09-10-2011, 19:38
خیلی جالب بود، قسمت های دیگه ای هم اگه هست که دوستان فکر میکنند نباید از دست داد، بفرمایید دانلود کنیم.

اگه منظور شما رو درست متوجه شده باشم قسمت ها اقتباسی این سریال زیاد هستند مثلا تو همین فصل 19 که یه نمونش رو گفتم یه قسمت اقتباس از فیلم هیچکاک و یکی دیگه هم مسخره کردن فیلم departed به اسم debarted هست و یکی از قسمت ها هم مستندهایی که درباره گروه های زیر زمینی مثل فراماسون ها ساخته شده رو مسخره میکنه. و....

sara.mp
14-10-2011, 16:07
علی‌رغم انتشار خبر توقف ساخت کارتون «سیمپسون‌ها» برای همیشه، شبکه تلویزیونی فاکس اعلام کرد که به زودی دو قسمت جدید این انیمیشن از این شبکه پخش خواهد شد.

با آن که عوامل کارتون «سیمپسون»، طولانی‌ترین سریال کارتونی جهان، هفته گذشته در اعتراض به کمی دستمزدهای‌شان دست به اعتصاب زدند و تهدید کردند که به ساخت این کارتون برای همیشه پایان خواهند داد، شبکه تلویویزنی فاکس روز گذشته اعلام کرد که دو قسمت جدید از این کارتون به زودی از این شبکه پخش خواهد شد.

شبکه فاکس پیش از این اعلام کرده بود که با هزینه‌های گزافی که ساخت چنین انیمیشنی برای آنها در بر دارد قادر نخواهند بود که تحت چنین شرایط مالی تولید آن را ادامه دهند و مجبورند تا ۴۵ درصد دستمزد بازیگران این سریال را کاهش دهند.

این در حالی است که بازیگران (صداپیشگان) این سریال مدعی هستند که سریال «سیمپسون‌ها» در سال بیش از ۵ میلیون پوند درآمد عاید سازندگانش می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «هری شیرر»، بازیگری که به جای شخصیت آقای برنز در سریال سیمپسون‌ها، صحبت می‌کند، در بیانیه که روز جمعه منتشر شد، اعلام کرد که حاضر شده است ۷۰ درصد از دستمزد خود را کاهش دهد ولی در ازای آن در سود سالانه این سریال شریک شود.

منبع :

peaceful1
18-10-2011, 12:29
این رو حتما ببینید:

درباره اسلام و تروریست و ... و با حضور بازیگر ایرانی به عنوان گوینده نقش میهمان و از همه مهمتر با حضور استیو جابز و اپل و .... واقعا قسمت جالب هست.
یه تیکه هم از سریال 24 هم هست.

shahab_f
24-10-2011, 13:43
قسمت بعدی از سری Tree house of Horror (ویژه برنامه هالووین) هست که هفته بعد پخش میشه.

تمدید سیمپسون ها برای 2 فصل دیگر
َ

بعد از کلی گفتگو و بحث بر سر کاهش دستمزد بین صدا پیشگان این اثر با FOX بلاخره صدا پیشگان کاهش دستمزد رو قبول کردند و دیروز FOX اعلام کرد که سیمپسون ها برای دو فصل دیگر یعنی فصل 24 و 25 تمدید شد.

مشروح خبر :

آخرین قرارداد گوینده های اصلی برای هر اپیزود 400 هزار دلار بوده، اخیرا فاکس اعلام کرده بود که اینطوری نمیتونه به پخش سریال ادامه بده و صدا پیشه ها باید 45 درصد کاهش دستمزد رو قبول کنند. هری شیرر که صدای آقای برنز، ند فلندر، اسمیترز، دکتر هیبرت، لنی، اسکینر(مدیر) و ... رو میگه (ماشاالله) گفته حاضره تا 70 درصد کاهش دستمزد رو قبول کنه، اما سهمی از سود سریال داشته باشه. فاکس همواره با این موضوع مخالفت کرده، نمیدونم در نهایت توافقشون بر سر چی بود، اما به هر حال تمدید برای 2 فصل دیگه خبر خوبیه.

این رو حتما ببینید:

درباره اسلام و تروریست و ... و با حضور بازیگر ایرانی به عنوان گوینده نقش میهمان و از همه مهمتر با حضور استیو جابز و اپل و .... واقعا قسمت جالب هست.
یه تیکه هم از سریال 24 هم هست.
آره، این قسمت خیلی خوب بود، میخواستم پیشنهاد کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shahab_f
31-10-2011, 15:28
لینک های قسمت جدید (Treehouse of Horror XXII) اومده. توش با فیلم های اسپایدر من، سریال دکستر و فیلم اوتار شوخی کردند.

یا

mo_ho
03-11-2011, 23:15
خانه درختی وحشت این فصل به نظرم تو این 3-4 فصل بهترین و بامزه ترین خانه درختی وحشت بود.
تو 20 دقیقه با فیلم های 127 ساعت و آواتار و اسپایدر من و سریال دکستر شوخی می کنن که واقعا این همه با هم تو 20 دقیقه شاهکاره.

با مزه ترین ها هم همون اولش که با 127 ساعت بود و کار های هومر :31: وقتی گیر کرده بود و کلا داستان اول و اسپایدرمن و شوخی با دکستر هم خوب بود ولی از داستان آخر خیلی خوشم نیومد. ولی در کل قسمت خوبی بود.

masoud93
09-11-2011, 19:35
سلام.

چند فصلش کامل زیرنویس فارسی شده ؟؟؟

Aria1997
04-07-2012, 00:03
سیمپسنز که حرفن داره محاله هر سه شنبه پای تی وی نباشم! :دی

ms368
15-11-2012, 22:28
دوستان
سیمپسون تا فصل چند تایید شد آخرش ؟

اون قسمته که هومر میره یه سری هله هوله واسه فوتبال آمریکایی میگیره و قلبش بهش هشدار میده توی کدوم فصل بود ؟
اون قسمته شاهکاره ، ولی هرچی Dvd هامو میگردم اون قسمت نیست

در ضمن تیم ترجمه سیمپسون ها بیش از 75 درصد زیرنویس ها رو فارسی کردن
دمشون گرم

موفق باشید

ms368
13-04-2013, 08:54

Khan gholi
15-09-2014, 06:27
من اساسا هر چی رو شروع کنم تا تهش میرم ولی با دیدن سریال سوپرنچرال واقعا سعی می کنم دیگه سریال دانلود نکنم مگر مینی سریال که که ازار دهنده بود سریع از دستش خلاص بشم
با تفاسیری که گفتم این سریال واقعا زیباست؟ یا قسمت هاش مثل باقی سریال ها, قسمت اولیه و اخر هر فصل جالبه و وسط فصل فقط باید تحمل کنیم؟
با توجه به اینکه سریال مال دو دهه پیشه می تونم از سیسزن 1 شروع کنم یا از فصل اخر شروع کنم؟

Morteza4SN
03-10-2014, 23:11
من اساسا هر چی رو شروع کنم تا تهش میرم ولی با دیدن سریال سوپرنچرال واقعا سعی می کنم دیگه سریال دانلود نکنم مگر مینی سریال که که ازار دهنده بود سریع از دستش خلاص بشم
با تفاسیری که گفتم این سریال واقعا زیباست؟ یا قسمت هاش مثل باقی سریال ها, قسمت اولیه و اخر هر فصل جالبه و وسط فصل فقط باید تحمل کنیم؟
با توجه به اینکه سریال مال دو دهه پیشه می تونم از سیسزن 1 شروع کنم یا از فصل اخر شروع کنم؟

با تاخیر زیاد در مورد این سوال اما به هر حال
به نظرم لازم نیست همه‌ی قسمت‌ها یا فصل‌ها رو ببینی خسته‌کننده میشه
شخصاً 3 - 4 فصل اول رو خیلی دوست دارم، تا فصل 9 هم روند خوبی داره اما بعدش افت زیادی داره تا چند فصل اخیرش...
پیشنهاد من دیدن 4 فصل اول و فصل‌های آخر از 19 به بعد و باقی رو گزیده دیدنه

+

انتقاد از افت کیفی سیمپسون ها
اما همه ی اینها یک سوی ماجراست ، منتقدین که همیشه طنز هوشمندانه و رئالیسم آن را تحسین می کردند در اواخر دهه ی 90 و فصل دهم سریال که لحن و فضای آن تغییر کرد که موجب شد منتقدین اصطلاحاتی نظیر خسته و تمام شده در وصف آن بکار ببرند. در سال 2000 حتی هواداران دوآتیشه ی سریال هم کم کم تعصب را کنار گذاشتند و به این اذعان کردند که داستان ها و فضای سریال از فرم کاراکتر محور به سمت شوخیهای نازل و لودگی کشیده شده است. تحلیل بی.بی.سی این بود که فصل نهم بهترین نقطه ی پایان بر درخشش این سریال خواهد بود. مفسر CNN معتقد بود که برای طرفداران روزهای شکوه مدتهاست پایان یافته. هر چند Douglas Coupland از نویسندگان سریال ادعای افت کیفی سریال رو بی معنی می دونست و معتقد بود برای سریالی که 14 سال دچار افت نشده بعیده که این اتفاق رخ بده! البته نوک پیکان انتقادات Mike Scully که مدیر اجرایی سریال از فصل 9 تا 12 بود رو هدف گرفته بود. Chris Suellentrop از مجله Slate در مورد او چنین گفت که "در دوران Scully سیمپسون ها تبدیل شد به یه تصویر مضحک ... اپیزودهایی که پایان آن با دوچرخه سواری هومر و مارچ همراه بود الان با پرتاب دارت هومر به گردن مارچ به پایان می رسد. هر چند در ظاهر خنده دار به نظر میرسد ولی حال و هوای سابق را ندارد."

در سال 2003 همزمان با نمایش سیصدمین اپیزود از سریال (با عنوان Barting Over) روزنامه USA Today دو مقاله در مورد سیمپسون ها به چاپ رساند ؛ یکی لیست top-ten بهترین اپیزودهای سریال توسط مسئولان سایت هواداران سریال (The Simpsons Archive) و دیگری انتخاب 15 اپیزود برتر از دید خود نویسندگان سریال بود. نکته ی جالب این بود که جدیدترین اپیزود لیست اول اپیزود Homer's Phobia پخش شده در سال 1997 و جدیدترین اپیزود در لیست دوم اپیزود Behind the Laughter بود که در سال 2000 پخش شده بود!

به هر حال همواره نظرات موافق و مخالف در این باره بوده که خب همیشه انتظارات از سیمپسون ها بالاست و هر نوسانی کاملا به چشم خواهد آمد. سیمپسون ها هنوز هم مخاطبین بسیاری دارد و هواداران جدیدی را هم جذب خود خواهد کرد. ولی بد نیست بدانیم که مخاطبین سریال از 13.4 میلیون بیننده برای هر قسمت در فصل اول به میانگین 6.9 میلیون نفر در فصل بیستم رسید.

مت گرونینگ در مصاحبه ای در آوریل 2006 گفته که : " واقع بینانه هم هيچ پايانی برای اين سریال نمی بینم و تنها فكر می كنم ممکنه بعدها اين سريال از نظر مالی به مشكل بر بخورد ... اما الان فكر مي كنم سريال به همان كیفیت و خلاقیت همیشه و حتی بهتر هم هست ... انيمیشن ها جزيی تر و خلاقانه تر شده اند و داستانها هم در مورد چیزهايی است كه قبلا کار نشده پس هیچ دليلی برای توقف آن وجود ندارد . "

در کل به نظر میرسه راهی که سیمپسون ها در آغاز طی میکرد به مرور پر رفت و آمد تر شده و حضور سریالهای انیمیشنی مشابه و موفق دیگر کم کم حرکت سیمپسون ها رو مشکل تر کرده است .

©

ms368
23-06-2016, 13:13
بچه ها
قستمی که هومر فضانوردی میکنه تو کدوم فصله ؟
اونقدری قسمت ازش دیدم که وقتی فصلای اولو که نگاه میکنم ب نظرم جدیدن :)

Morteza4SN
27-06-2016, 17:48
بچه ها
قستمی که هومر فضانوردی میکنه تو کدوم فصله ؟
اونقدری قسمت ازش دیدم که وقتی فصلای اولو که نگاه میکنم ب نظرم جدیدن :)
این اپیزود:
Deep Space Homer
Season 5 Episode 15

+
فصل‌های اول تا حداقل فصل هفت حال و هوای دیگه‌ای دارن که در فصل‌های بعدی به اون شکل تکرار نشد و سریال هم فرم دیگه‌ای گرفت، هرچند برای این زمان طولانی پخش اجتناب‌ناپذیر به نظر میاد...

md70
12-11-2016, 12:56
امیدوارم عمرمون کفاف بده که یه روزی پایان این سریالو ببینیم :n02:

یاد فصول اولش بخیر، اون موقع ها زندگی میکردم با این سریال

ms368
02-01-2017, 13:34
یه قسمتیش هست که خیلی دنبالشم
اولش اینجوری شروع میشه :
هومر رفته یه مشت تنقلات و آتو آشغال خرید آورده خونه که فوتبال آمریکایی رو نگاه کنه و از تفریحش لذت ببره
هنوز فوتبال شروع نشده که مثه آدمی که از قعطی برگشته شروع میکنه عین اسب هرچی دم دستش میرسه رو میخوره
بعد توی همون حالت دوربین میره تو قفسه سینش و قلبشو نشون میده که یه لخته خیلی بزرگ گیر میکنه و قلبش با جون کندن اونو رد میکنه
فکر میکنم اون قسمت بیشتر در مورد نگرانی لیسا از سلامتی هومر بود و هی میترسید که نکنه باباش بمیره یا یه همچین چیزایی
ممنون میشم اگه اطلاع دارید بگید توی کدم فصله

donkeyoxte
14-12-2017, 01:55
آخ این فصل 23 اش چقدر زیبا بود
نمیدونم نویسنده هاش گل زدن چی شده عجیب قشنگ شده