PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدوم رشته امسال طرفدار بیشتری داره؟

attractive_girl
21-07-2009, 14:38
سلام.
این تایپک رو برای کنکوری های امسال(88) با هدف اینکه دقیق تر بتونن انتخاب رشته کنن و اطلاع کسب کنند زدم.
تو این تایپک میتونین علایق خودتون در مورد انتخاب رشته رو بیان کنین.
همچنین با توجه به علایق دوستاتون بگید که چه رشته ای ممکن امسال طرفدار بیشتری داشته باشه.
ممنون

ati_1991
21-07-2009, 14:55
سلام
من با توجه به بازار كار رشته ها، در آينده كه برام مهم بود، و مهم تر از همه علايقم، اين رشته ها رو ترجيح مي دم.

IT- نرم افزار كامپيوتر - صنايع (برنامه ريزي و تحليل سيستم ها) - معماري

به اميد موفقيتتان

beh,p
21-07-2009, 15:25
سلام
من با توجه به بازار كار رشته ها، در آينده كه برام مهم بود، و مهم تر از همه علايقم، اين رشته ها رو ترجيح مي دم.

به اميد موفقيتتان
یه سوال اینکه آیا رشته هایی رو که گفتین بازر کار و درامدش بیشتر از مهندسی هایی مثل برق و مکانیک و عمران و نفت و شیمی و... است؟

منم اینطوری:
مکانیک - برق گرایش مخابرات -

attractive_girl
21-07-2009, 15:34
منم گرایش های پی سی و آی تی

دوستامم بیشتر رفتن سراغ گرایش های شیمی

seyyedi
21-07-2009, 16:08
دوستان سلام

یه سوال اینکه آیا رشته هایی رو که گفتین بازر کار و درامدش بیشتر از مهندسی هایی مثل برق و مکانیک و عمران و نفت و شیمی و... است؟
برق رو نمی دونم ولی میگن رشته توپیه
الان مکانیک هر دو رو داره ولی آینده خدا داند
شیمی و پتروشیمی مخصوصا شاخه گاز خیلی بازار کار داره
مخابرات تا اونجایی که من میدونم بازار کار خوبی نداره

علی علی

attractive_girl
21-07-2009, 16:15
به نظرتو ن از گرایش های شیمی کدومش بیشتر طرفدار داره امسال>؟

NiLGo0n
21-07-2009, 16:33
خب مشخصه کدوم رشته ها طرفدار بیشتری داره... !!!
رشته های پر طرفدار همون رشته هایی هست که سهمیه 40 درصد آزاد رو به خودش اختصاص داده !!

به نظرم اول باید یه شناختی داشته باشی مثلا یکی میگه من مهندسی شیمی دوست دارم چون درس شیمی رو تو دبیرستان خیلی دوست داشتم!
در صورتیکه این حرف کاملا غلطه و طرف وقتی بیاد تو این رشته ممکنه تو ذوقش بخوره چرا؟
چون این رشته سرشار از ریاضیات و دیفرانسیل و .... هست!! (البته باید بگم این رشته زیر مجموعه ای از مهندسی مکانیک هست و تقریبا شبیه هم هستن) و اتفاقا کمترین واحدهای درس شیمی رو به خودش اختصاص داده در برابر باقی رشته ها
بنابراین کسی که تحمل ریاضی فیزیک رو نداره !! نمیتونه تو این رشته موفق باشه ... به قول خودمون وسطاش گیر میکنه!
کسی که به شیمی علاقه داره باید بره سراغ رشته های شیمی کاربردی و شیمی محض...
و نکته دیگه در مورد مهندسی شیمی گرایش ها ی اون هست.... که الان گرایش گار و پتروشیمی و طراحی فرایندهای صنایع نفت بیشتر بازار کار داره تا گرایشای دیگه ش !
این یه تعریف کلی از مهندسی شیمی هس ...و یه چیز دیگه ای که از اکثر دانشجو هاش شنیدم این رشته رو اگه واقعا بخوای توش موفق باشی باید تا مقطع فوق لیساس ادامه بدی...

بقیه رشته ها من اطلاعات خاصی در موردشون ندارم به اونصورت ...

bnmnb
21-07-2009, 18:45
دوستان من به شدت به فیزیک علاقه دارم:40:.(به طوری الان مدیرمون بهم گفته بیام به یکی درس بدم.یارو تو امتحان نهایی همه ی درسهاش رو افتاده :18:هر 10 تاش رو.برادرش هم سال دومه فیزیکش افتاده:31: من به اون هم درس می دم) حالا شما آیا رشته ای دیگه به غیر از مکانیک و فیزیک محض می شناسید که خیلی فیزیک داشته باشه و هرچه بیشتر از شیمی آلی دور باشه؟ ممنون

نظر من:
مکانیک جامدات - مکانیک سیالات - فیزیک محض:40:

چیزی به نام فیزیک کاربردی داریم؟

:11:

ati_1991
21-07-2009, 19:10

منم اینطوری:

سلام در تاپيك "چند درصد بزنم ...." جوابتو دادم:40:

NiLGo0n
21-07-2009, 20:17

بله که داریم

bnmnb
21-07-2009, 20:23
ممنون نیلگون جان.
لطف می کنید بگید کجا می تونم در موردش اطلاعالت جمع کنم؟
مثلا در کدوم دانشگاهها تدریس می شه.یا درسهاش چیه و بازار کارش چه جوریه.
ممنون

NiLGo0n
21-07-2009, 20:45
اطلاعات خاصی که ندارم خودم ولی میتونین از سایت رشد کمک بگیرین اونجا اطلاعات در مورد رشته ها ...دانشگاه ها و درسها و واحدایی مربوط بهش وجود داره

این سایت :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

space20
21-07-2009, 21:08
سلام
شماها میدونید که میگن مکانیک و برق بیشتر مخصوص پسراست درسته یا نه؟
من از یه فارغ التحصیل مکانیک پرسیدم میگفت بیشتر کارش توی کارخونست ولی کار توی بیرون کارخونه هم زیاد داره واسه ی همین گسترده بودنشه که خیلی طرفدار داره
راجع به گرایش های برق کسی آشنا نداره بپرسه ببینیم آخر عاقبتش چی میشه؟
راستی سایت رشد که نوشته بودید راجع به مواد تحصیلی رشته ها خیلی خوبه ولی راجع به موقعیت شغلیش مطمئن نیستم چون به روز نیست فکر کنم اگه هممون اگه آشنایی داریم ازش بپرسیم اطلاع رسانی کنیم خیلی کمک بشه مثل atiکه لطف کرد توی "چند درصد..." نوشت
موفق باشید

NiLGo0n
21-07-2009, 21:19
ببینین بحث بازار کار به حرف من و بقیه نیس!!

این دیگه مربوط به خود آدم هست...

اگه کار برای همه بود که الان بعضیا بیکار نبودن !!

کار فقط مدرک نیس... !! عرضه میخواد که دنبالش باشی سواد میخواد پارتی میخواد و ... !!! :دی

bnmnb
21-07-2009, 22:21
ممنون ولی متاسفانه در سایت ((فیزیک کاربردی)) نداشت

beh,p
22-07-2009, 07:37
ممنون ولی متاسفانه در سایت ((فیزیک کاربردی)) نداشت

دوست عزیز
اگه میخواهی بابت علاقه ات خودت رو بد بخت کنی میتونی یکی از رشته های علوم پایه مثل (فیزیک-ریاضی و...) رو انتخاب کنی.همین الان شاید بیش از چند هزار نفر مدرک ارشد علوم پایه دارند و شماره هاشون رو برای کلاس خصوصی پخش کردن!
اگه واقعا به فیزیک علاقه داری مهندسی مکانیک رو انتخاب کن. خاطر جمع باش که درس های سخت فیزیکش حالگیر خواهد بود

Reman
22-07-2009, 09:19
نمی خوام دوستان رو نامید کنم ، ولی این روش دوستان برای انتخاب رشته کاملا اشتباهه!
منی که برق می خونم می گم برق عالیه.چرا؟چون دوسش دارم درساشو با نمرات خوب پاس می کنم و یاد می گیرم(از اول علاقه داشتم)حالا میام به شما ها میگم اقایون و خانوما برق خیلی عالیه،درامد داره و ....
در حالیکه برای افرادی که در خودشون خلاقیت،تلاش،برنامه ریزی،پایه ریاضی و یکمی ضریب هوشی بالا نمی بینن پیشنهاد می کنم به این رشته نیان.چون باید بدونن که رشته ای مثل برق شوخی بردار نیست و نمیشه 4 سال رو بی علاقه تموم کرد(البته اگر فرد بتونه 4 ساله تموم کنه! تازه کنکوری ها تازه از دوران مدرسه تموم شدن و فکر می کنند که میشه براحتی درسا رو پاس کرد در حالیکه حداقل در دانشگاه ما در بیشتر درسا پاس کردن دروس با نمره مثلا 17 با تلاش طول ترمی حاصل میشه و مثلا خوندن حداقل یک کتاب سطح بالا با تمام تمریناتش بصورت کامل اونم بصورت مفهومی.
پس خواهشا برای انتخاب رشته دقیق تر تحقیق کنید

hermione
22-07-2009, 10:47
به نظر من آی تی و نرم افزار خوبه ( یکی از فامیلامون که امسال کنکور داره میگه دوستاشم همه میبخوان این دو رشته برن )
جان هرکس که دوست دارید دنبال رشته های علوم پایه نرید که بدبخت و بیکار میشید ( اینو من نمیگم همه میگن )

seyyedi
22-07-2009, 15:40
دوستان سلام
اول یک چیزی بگم در مورد کسایی که میخوان رشته بر اساس کارش انتخاب بکنن
ببینید براین کار دو چیز به طور حتم لازمه:
1- علاقه بیش از حد که خود به خود باعث پشتکار زیاد میشه
2- استعداد (کار نداشته باشین فلان داشمند گفته مثلا استعداد 1% از کل کاره، اینا بیشتر بدرد آدمای مثل میخوره)
مثلا یکی به رشته های مرتبط با هواپیما و امثالش خیلی علاقه منده ولی استعدادی توی فیزیک و ریاضی که پایه های رشته ای سخت مثل هوافضا هستن نداره
خوب این بدرد عمش میخوره
بهتره که این مسائل رو آماتوری ادامه بده و به دنبال رشته ای بره که هر دو رو توش داشته باشه

اگه توی جنوب بودی می فهمیدی که شیمی صنایع گاز، پالایش

ه نظرم اول باید یه شناختی داشته باشی مثلا یکی میگه من مهندسی شیمی دوست دارم چون درس شیمی رو تو دبیرستان خیلی دوست داشتم!
در صورتیکه این حرف کاملا غلطه و طرف وقتی بیاد تو این رشته ممکنه تو ذوقش بخوره چرا؟
چون این رشته سرشار از ریاضیات و دیفرانسیل و .... هست!! (البته باید بگم این رشته زیر مجموعه ای از مهندسی مکانیک هست و تقریبا شبیه هم هستن) و اتفاقا کمترین واحدهای درس شیمی رو به خودش اختصاص داده در برابر باقی رشته ها
بنابراین کسی که تحمل ریاضی فیزیک رو نداره !! نمیتونه تو این رشته موفق باشه ... به قول خودمون وسطاش گیر میکنه!
کسی که به شیمی علاقه داره باید بره سراغ رشته های شیمی کاربردی و شیمی محض...

بنده حرفای جناب نیلگون تایید میکنم
ایشون درست میگن
ببینید اکثر رشته های مهندسی مثلا مکانیک، پتروشیمی این نیستن که شما خیلی به مثلا فیزیک توی مکانیک و شیمی توی پتروشیمی برسید و این ها رو بخونید
پایه اکثر مهندسی ریاضیات هست و توی اون رشته خاص شما باید ریاضیات و فیزیک رو به طور مثال در مکانیک ترکیب بکنی و به صورت کاربردی بدی بیرون
اگه واضحتر بخوام بگم یعنی این که به طور مثال در پتروشیمی باید مسائل شیمی در ترکیب با ریاضیات به شکلی ارائه کنی که نتیجه یک پروژه و طرح کاربردی باشه

اگه درس خاصی مد نظرتونه باید رشته محض اون رو برید که به قول درست دوستان دستی دستی خودتون رو بدبخت می کنید

مکانیک

شماها میدونید که میگن مکانیک و برق بیشتر مخصوص پسراست درسته یا نه؟
من از یه فارغ التحصیل مکانیک پرسیدم میگفت بیشتر کارش توی کارخونست ولی کار توی بیرون کارخونه هم زیاد داره واسه ی همین گسترده بودنشه که خیلی طرفدار داره
شاید قبلا خیلی این طور بوده الان هم نه اینکه نباشه نسبت به قبل کمتر شده
ببینید مکانیک به قول یه بنده خدایی رشته ای هست که فارغ التحصیل توی اون مثل یک خمیر میمونه که میتونه هر شکلی بگیره و باید بره توی صنعت تا شکل بگیره
به همین خاطر پر طرفداره

راجع به گرایش های برق کسی آشنا نداره بپرسه ببینیم آخر عاقبتش چی میشه؟
راستی سایت رشد که نوشته بودید راجع به مواد تحصیلی رشته ها خیلی خوبه ولی راجع به موقعیت شغلیش مطمئن نیستم چون به روز نیست فکر کنم اگه هممون اگه آشنایی داریم ازش بپرسیم اطلاع رسانی کنیم خیلی کمک بشه مثل atiکه لطف کرد توی "چند درصد..." نوشت
موفق باشید
راجع به این که یک رشته بازار کارش چیه و اینا دقیق نمیشه نظر داد
بر حسب حال هم نظر خوبی نمیشه داد
باید دید آینده چه رشته هایی مورد نیازه که این رو هم خود آدم باید مدتی اخبار و دور و برش رو بررسی کنه که چه صنعت هایی داره رشد پیدا میکنه
مثال میزنم : برادر من 8سال پیش که انتخاب رشته کرد اون موقع عمران یه چیزی مثل مکانیک حالا بود ولی الان می بینید که همه اعتراف دارن که بازار کار خوبی نداره و خیلی مفید برای کسایی نیست که الان انتخابش میکنن اما برای قبلی ها الان کارش هست

کار فقط مدرک نیس... !! عرضه میخواد که دنبالش باشی سواد میخواد پارتی میخواد و ... !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
احسنت
یک توصیه از من به دوستان: وارد دانشگاه که شدید حتما دنبال کاری متناسب با رشته خودتون باشید
لازم نیست بابتش پولی دریافت کنید
فقط یاد بگیرید
همین

علی علی

space20
22-07-2009, 19:21
احسنت
یک توصیه از من به دوستان: وارد دانشگاه که شدید حتما دنبال کاری متناسب با رشته خودتون باشید
لازم نیست بابتش پولی دریافت کنید
فقط یاد بگیرید
همین

علی علی
میبخشید ولی اکثر افرادی که سینه چاک یه رشته هستن وقتی بیاد بیرون نون نداره بخوره دنیا براش خراب میشه
میشناسم کسی رو که لیسانس و فوق برقش رو از شریف گرفته ولی الان با وجود اینکه دنبال کار بوده ولی نتونسته درآمدی در حدی فراتر از نون شبش تهیه کنه هرچند که نمیشه با همچین مثالی رشته برق رو رد کرد ولی میشه حداقل تا وارد نشدی حداکثر سهیتو توی پیدا کردن رشته های رو به رشد پیدا کرد البته باید دید خدا چی میخواد
با حرفتون واسه ی کار کاملا موافقم
راجع به درسای یه رشته هم درواقع ما وقتی داشتیم وارد رشته های دبیرستان میشدیم مشخص کردیم که به چه دروسی علاقه داریم مثلا پایه ی رشته های ریاضی همون ریاضی و فیزیکو ایناست
هر رشته ای به اندازه خودش ممکنه سنگین باشه نمیشه بگیم این سخته این آسون
این جوابایی که میدم بعضیاش جواب بعضی پستاست ببخشید نقل قول نکردم
در واقع آدم چون آینده اش براش مهمه خودشو به درو دیوار میزنه تا بعدا پشیمون نشه هرچند که باز هم میگم هرچی خدا بخواد همون میشه

javat00
22-07-2009, 19:32
ولی به نظر من بچه ها کمی اشتباه میکنند.گرایش های شیمی با اینکه من خودم عاشقشم اما متوجه شدم که شیمی دانشگاه کجا و شیمی دبیرستان کجا ؟؟!!

Alamate Soal
22-07-2009, 19:49
دوستان من به شدت به فیزیک علاقه دارم:40:.(به طوری الان مدیرمون بهم گفته بیام به یکی درس بدم.یارو تو امتحان نهایی همه ی درسهاش رو افتاده :18:هر 10 تاش رو.برادرش هم سال دومه فیزیکش افتاده:31: من به اون هم درس می دم) حالا شما آیا رشته ای دیگه به غیر از مکانیک و فیزیک محض می شناسید که خیلی فیزیک داشته باشه و هرچه بیشتر از شیمی آلی دور باشه؟ ممنون

نظر من:
مکانیک جامدات - مکانیک سیالات - فیزیک محض:40:

:11:

در گرايشات فيزيك ، رشته هاي فيزيك محض و فيزيك كاربردي نداريم در ايران .

bida
22-07-2009, 22:07
میشناسم کسی رو که لیسانس و فوق برقش رو از شریف گرفته ولی الان با وجود اینکه دنبال کار بوده ولی نتونسته درآمدی در حدی فراتر از نون شبش تهیه کنه هرچند که نمیشه با همچین مثالی رشته برق رو رد کرد ولی میشه حداقل تا وارد نشدی حداکثر سهیتو توی پیدا کردن رشته های رو به رشد پیدا کرد البته باید دید خدا چی میخواد

با سلام
راستش این حرف شما برام خیلی عجیب بود.البته الان وضع کار برای همه رشته ها خرابه و خرابتر هم میشه ولی یه فوق شریف خیلی خیلی راحتتر از بقیه می تونه کار پیدا کنه. کافیه یه نگاهی به اگهی های استخدامی شرکت های نفت و گاز بندازید و سهمیه ای که اونها تو استخدام برایه دانشجویان ممتاز در نظر می گیرند . شاید ایشون مشکل خاصی یا سطح توقع خاصی داشته باشند و ...

bida
22-07-2009, 23:21
راستش من می خواستم یه خورده در مورد رشته های مرتبط با کامپوتر صحبت کنم(IT،مهندسی و علوم)

من بیشتر این حرف ها را از صحبت کردن با برادرم( که فارغ التحصیل علوم کامپیوتره ) و دوستاش که تو این زمینه دارن کار می کنند متوجه شدم.ممکنه خیلیا با این حرفا موافق نباشن که می تونن با یه عده دیگه هم صحبت کنن تا به یه جمع بندی بهتری برسن.که خوشحال می شم اگه نظراتشون رو هم اینجا بذارن تا من و بقیه هم متوجه بشیم:

من در مورد کلیات و اهداف این رشته ها دیگه صحبت نمی کنم چون به اندازه کافی تو این موارد مطلب هست.

صحبت هایی هم که می کنم در مورد دوره تحصیل، زمینه های شغلی ،علاقه مندیها و توانایی جسمی مورد نیاز هست:

دوره تحصیل و دروس:

در کل می شه گفت که رشته های کامپیوتر از نظر مواد درسی در 2 گروه قرار می گیرند:

1-IT،مهندسی نرم افزار و علوم کامپیوتر : دروسی که دانشجویان این 3 گرایش می گیرند عمدتا با هدف تربیت متخصصین لازم و توانا در زمینه تولید نرم افزار ومدیریت نرم افزاری هست.دروسی که این افراذ می خونند ممکنه مختصر تفاوتهایی با هم داشته باشه ولی اکثرا مشترکه و تو حوزه Software هست یعنی نرم افزار حالا این میتونه شامل قسمتهای مختلف باشه: برنامه نویسی،تحلیل سیستم، مدیریت شبکه(نرم افزار شبکه)، امنیت(شبکه و اطلاعات باز هم با دید نرم افزاری)

2- گرایش سخت افزار مهندسی کامپوتر: این افراد در واقع مهندسین برقی هستند که به طور عمده در زمینه سیستمهای کامپیوتری آموزش دیده اند. و بیشتر دروس این گرایش با دروس رشته مهندسی الکترونیک یکسان است.
این افراد اگر علاقه داشته باشند براحتی می توانند تخصصهای گروه 1 را به دست آورند.چون پایه هر دو گروه یکی است ولی عکس این مطلب یه این سادگی امکانپذیر نیست.

حالا بایستی ببینید که علاقه شما به کدام گروه بیشتر هست .

بهتره یه نگاهی هم به بازار کار این رشته ها بیندازیم تا بهتر بدونید علاقهتون به کدام گروه بیشتره تا نیازمندیهای جسمی و استعدادی هر گروه رو توضیح بدیم:

1- استخدام در بخش دولتی:

در نگاه اول وضع فارغ التحصیلان IT بهتره چرا چون اسم رشتشون با کلاسه .
و وضع علومی ها از همه بدتر باز هم به همان دلیل.

اما:
اینجا یه مشکل بزرگ هست که البته دامنگیر اکثر رشته ها هست ولی کامپیوتر یه وضع استثنایی داره:

کمبود فرصت های شغلی در بخش دولتی و تعداد بسیار بسیار زیاد فارغ التحصیل

خب همتون الان میگید که همه رشته ها الان این مشکلا رو دارن و منم قبول دارم ولی اینجا یه تفاوتی بین کامپیوتر و رشته هایی مثل مکانیک،برق،عمران و ... هست.این رشته ها جزو شاخه صنعت هستند ولی کامپیوتر جزو شاخه خدمات هست.این فقط یه اسم نیست این یعنی اینکه تو ایران کامپیوتر یه بخش ارائه کننده خدمات به سایر بخشهای صنعت هست.یعنی سایر قسمتها برایه سرعت بخشیدن به روند کارهاشون از کامپیوتر و متخصصان اون کمک می گیرند . خب این خیلی خوبه ولی مشکلی که هست اینه که بخش صنعت ما خیلی سفارشی برای انجام نیازهاش به بخش کامپیوتر داخلی نمیده چرا که اونها می تونند بدون هیچ هزینه و زحمتی
گرانترین نرم افزارهای عالی خارجی رو بدست بیارند.پس چرا به خودشون زحمت بدن و هزینه کنن تا یه نرمافزار
داخلی تهیه کنن با یه هزینه گزاف که ممکنه به خوبی اون نرم افزار خارجی هم نباشه؟

ببینید منظور من از صنعت حتما شرکت های کله گنده ای مثل نفت و گاز نیستند .خیلی از شرکت های کوچک هم هستند که از نرم افزارهای گرون استفاده می کنند. قیمت ارزونترین نسخه Photoshop ، ششصد دلار به بالا هست و قیمت اتوکد هم بالایه 1000 دلاره.
خوب وقتی شما می تونی این نرم افزارها رو با کمترین هزینه بخری هیچ وقت نمیرید این محصول رو به یه شرکت ایرانی سفارش بدید. (کاری به اینکه می تونه انجامش بده یا نه نداریم).

پس نتیجه این میشه که اکثر کارهای تو بازار نرم افزار ما میشه طراحی سایت و برنامه های حسابداری و مالی و اتو ماسیون اداری که خیلی خوبه ولی خب مگه چقدر ما به این نرم افزار ها نیاز داریم؟

پس اینجاست که می بینید اگر مثلا تو استخدام شرکت نفت تعداد در خواستی مهندس مکانیک 170 نفره در حالیکه فقط 10 نفر کامپیوتر می خواد و تعداد متقاضی هم برایه کامپیوتر که خدا می دونه چقدره؟
در واقع اونها فقط به تعدادی کارشناس کامپیوتر نیاز دارند تا نقش تکنیسین را ایفا کنندوو به این علت نیازشان بالا نیست.

پس خیلی به فکر این قسمت نباشید،

2- اشتغال در بخش خصوصی

اشتغال در بخش خصوصی، خب در ابتدا به نظر می رسد که یک بخش پویا است و خلاقیت و نو آوری در آن موج می زند ولی اینجا ایران است.شرکت های خصوصی زمانی می توانند موفق باشتد که که بتوانند با بخش صتعت همکاری کنند که بازهم موانع بالا.....
اکثر شرکت های نرم افزاری تشکیل نشده منحل می شوند و تنها تک و توک شرکت هایی هستند که به لطف پارتی و امکانات ویژه می توانند مناقصه های بخش دولتی را بگیرند و کلاهی برایه خود بدوزند.

پس اگر می توانید و کشته و مرده رشته های مرتبط با کامپیوتر نیستید به نظر من مکانیک،برق ،مهندسی شیمی،عمران و ... انتخابهای بهتری هستند.
اما اگر می خواهید رشته کامپیوتر را انتخاب کنید در پست بعدی یه توضیحاتی می دم.

mf.designing
22-07-2009, 23:30
همون رشته هايي كه سهميه بومي دارن طرفدار بيشتري دارن ، مثل برق و مكانيك و كامپيوتر در رشته رياضي
البته به نظر شخصي من IT هم بسيار پرطرفدار شده

ati_1991
23-07-2009, 01:53
پس اینجاست که می بینید اگر مثلا تو استخدام شرکت نفت تعداد در خواستی مهندس مکانیک 170 نفره در حالیکه فقط 10 نفر کامپیوتر می خواد و تعداد متقاضی هم برایه کامپیوتر که خدا می دونه چقدره؟
در واقع اونها فقط به تعدادی کارشناس کامپیوتر نیاز دارند تا نقش تکنیسین را ایفا کنندوو به این علت نیازشان بالا نیست.

اما اگر می خواهید رشته کامپیوتر را انتخاب کنید در پست بعدی یه توضیحاتی می دم.

سلام
حرف شما بسيار متينه...
من هم چيزهايي رو كه شنيدم ميگم:
يكي از استاداي اميركبير گفت براي اجراي يك پروژه دنبال چند تا فارغ التحصيل نرم افزار مي گشتم، اما من كه خودم استاد هستم و با تعداد زيادي از دانشجويان سروكار دارم كسي رو پيدا نكردم ، دانشجو ها هم يا كار ميكردند يا دنبال ادامه تحصيل. تا اينكه مجبور شدم از فارغ التحصيل هاي دانشگاه آزاد استفاده كنم.
و اضافه كرد كرد كه اصلا نگران شغل آينده در اين رشته نباشيد چون به اندازه كافي كار هست.

از چند نفر ديگه هم پرسيدم گفتند كار حتي با ليسانس كامپيتر بيشتر از برق و مكانيكه.

البته من نميگم كه همه جا براي براي كامپيوتر شغل هست، شايد در محيط هايي كه من پرس و جو كردم و ديدم اين طور بوده، بهتره هر كس از اطراف خودش تحقيق كنه.

اين ها را فقط گفتم كه كسي به خاطر نبودن بازار كار از علاقه اش فاصله نگيره.

راستي : خوشحال ميشم اگه پست بعديت رو هم بخونم.:20:

roz_kareN
23-07-2009, 12:30
خب مشخصه کدوم رشته ها طرفدار بیشتری داره... !!!
رشته های پر طرفدار همون رشته هایی هست که سهمیه 40 درصد آزاد رو به خودش اختصاص داده !!

به نظرم اول باید یه شناختی داشته باشی مثلا یکی میگه من مهندسی شیمی دوست دارم چون درس شیمی رو تو دبیرستان خیلی دوست داشتم!

بقیه رشته ها من اطلاعات خاصی در موردشون ندارم به اونصورت ...

250 درصد تایید میشه
مثلا پزشکی

هیچ ارتباطی با زیست دوم سوم و پیش دانشگاهی نداره تا اونجایی که من از دیگران پرسیدم و دیدم

البته بعضی موضوعات خوب میتونه تکرار یا ادامش باشه ولی در کل متفاوته

bida
23-07-2009, 12:38
سلام
حرف شما بسيار متينه...
من هم چيزهايي رو كه شنيدم ميگم:
يكي از استاداي اميركبير گفت براي اجراي يك پروژه دنبال چند تا فارغ التحصيل نرم افزار مي گشتم، اما من كه خودم استاد هستم و با تعداد زيادي از دانشجويان سروكار دارم كسي رو پيدا نكردم ، دانشجو ها هم يا كار ميكردند يا دنبال ادامه تحصيل. تا اينكه مجبور شدم از فارغ التحصيل هاي دانشگاه آزاد استفاده كنم.
و اضافه كرد كرد كه اصلا نگران شغل آينده در اين رشته نباشيد چون به اندازه كافي كار هست.

از چند نفر ديگه هم پرسيدم گفتند كار حتي با ليسانس كامپيتر بيشتر از برق و مكانيكه.

البته من نميگم كه همه جا براي براي كامپيوتر شغل هست، شايد در محيط هايي كه من پرس و جو كردم و ديدم اين طور بوده، بهتره هر كس از اطراف خودش تحقيق كنه.

اين ها را فقط گفتم كه كسي به خاطر نبودن بازار كار از علاقه اش فاصله نگيره.

راستي : خوشحال ميشم اگه پست بعديت رو هم بخونم.:20:

سلام
منم حرف شما رو رد نمی کنم .برنامه نویس نرم افزار خوب،تو ایران کم هست چرا؟
یکی ازدلایل اصلی اش هم همین چیزهایی بود که در پست قبلی گفتم. برنامه نویسای خوب ما تو اولین فرصت مهاجرت می کنند. خوب اگه واقعا جایی بود که متناسب با توانایی های اونها براشون کار و موقعیت داشت چرا ریسک مهاجرت را می پذیرند؟

2- پروژه مثال شما در تهران بود،بازار کار تهران قابل مقایسه با سایر شهرستانها نیست.آیا همه می توانند برای کار به تهران بیایند یا به خارج مهاجرت کنند؟

3- شما به این نگاه کنید که آیا می توانیدآینده خودتون را براساس انجام دادن پروژه های مقطعی ، بنا کنید؟
آیا فقط بحث سر کار در زمان دانشجوییه؟
زمانی که به سن 30 یا 40 سالگی برسید آیا ترجیح می دهید در یک شرکت با آینده شغلی مطمئن مشغول کار باشید یا شرکت های نرم افزاری که معلوم نیست تا کی باقی می مانند؟ پروژه هایی که بالاخره زمانی تمام می شوند و تا شروع پروژه بعدی باید سماق مکید:31:
باور کنید که شرکت های نوع اول(ماندگار و مطمئن ) در زمینه نرم افزار در همان تهران هم به تعداد انگشتان یک دست هم نمی رسند. منظورم شرکت های تو کار واردات قطعات(نرم افزاری و سخت افزاری نیست.)

4- اگر می خواهید بازار کامپیوتر را بدست آورید سعی کنید با چند نفر فارغ التحصیل این رشته که مشغول کار هستند صحبت کنید: بپرسید که آیا اگر برایشان امکانپذیر بود و به همان زمان انتخاب رشته برمی گشتند آیا بازهم رشته کامپیوتر را انتخاب می کردند؟

اگر جوابشان مثبت بود دلیلشان را بخواهید ،اگر هم منفی بود بازهم دلیلشان را بپرسید. و بعد خودتان جمع بندی کنید.

صحبت های من برای این نیست که 100% رشته کامپیوتر را نفی کنم بلکه فقط برای این است که اگر کسی کامپیوتر را انتخاب کرد با چشم باز انتخاب کند و مسلما این شخص خیلی موفقتر از بقیه با جنبه های مثبت و منفی این رشته کنار می آید.

راستی اگر می خواهیذ در مورد بازار کار یک رشته تحقیق کنید از فارغ التحصیلان آن رشته و شاغلین در آن ،سوال کنید نه دانشجویان آن رشته و نه حتی استادان آن. چرا که یک تعصب خاصی دارند که زیاد منطقی نیست.بعضی هایشان 100% عاشق رشتشان هستند و برخی 100% متنفر.هیچ کدام ملاک عقلانی نیستند.

اما اگر می خواهید در مورد دانشگاه ،استادان ،دروس و تفاوت بین ر شته ها مثل تفاوت بین ITو مهندسی نرم سوال کنید دانشجویان می توانند کمک خوبی باشند.

اما در مورد علاقه:

علاقه به رشته یک فاکتور لازم برای انتخاب رشته است ولی کافی نیست.حتما بایستی به سایر جنبه ها هم توجه داشت.من مطمئن هستم که کسی نیست که فقط و فقط به 1 رشته علاقه داشته باشد.پس این شخص باید بیاید و از بین رشته های مورد علاقه اش بهترین را انتخاب کند.توانایی و استعداد(از نظر قدرت ذهنی و قدرت جسمی) هم مهم است.متاسفانه به این آخری خیلی توجه نمی شود.
بازار کار ،فرصت های شغلی و ... هم بسیار مهم است.

ببینید الان در تمام زشته ها متقاضی ورود به ارشد زیاد است .چرا؟ منطق این را می گوید که کسی که می خواهد وارد دوره ارشد بشود برای این است که بتواند بعدا دکترا بگیرد یعنی صرفا هدف ،علمی است اما در ایران این طور نیست و همه برای فرار از بیکاری به این سمت می آیند.خب حالا مقایسه کنید تعداد کسانی که با لیسانس مکانیک متقاضی ارشد هستند و احتمال دارد که با لیسانس کار پیدا نکنند را با فارغ التحصیلان کامپیوتر مقایسه کنید؟ خیلی وضع جالبی نیست.

در کل من همه حرفها رو برایه این زدم که کسی که کامپیوتر را انتخاب می کند واقعا با چشم باز این کار را بکند تا پس از فارغ التحصیلی یک فارغ التحصیل آگاه،خبره و ماهر در زمینه مورد علاقه خود در کامپیوتر باشد.چنین شخصی بیکار نخواهد ماند(مطمئن باشید) اما حداکثر 10% دانشجویان به چنین شخصی تبدیل می شوند.واقعا هم رسیدن به این جایگاه زحمت و تلاش بسیار بسیار زیادی می طلبد.باور کنید که در این زمینه کامپیوتر یکی از سخت ترین رشته ها است.اگر عمری بود بعدا توضیح میدم.

behnam_n80
23-07-2009, 15:04
در مورد مکانیک اینا بگم که شاخه انرژی(سیالات)دارای گسترده ترین بخش کاری و متنوع ترین بخش هس
بعد جامدات
و ساخت و تولید
خودرو و بقیه گرایش ها هم زیاد کاربردی ندارند

ardavan_2008
23-07-2009, 18:24
بچه ها منم یه سوال داشتم گفتم اینجا بپرسم...
اینکه بازار کار رشته های پزشکی چه طوره واسه کسی که الان مثلا بخواد شروع کنه؟(برای مثال جراحیش)

NiLGo0n
23-07-2009, 18:34
رشته های پزشکی که بازا کارش همیشه خوبه!! مگه میشه بد باشه؟!!!
ولی خب درس خوندنش واقعا سخته ...

attractive_girl
23-07-2009, 19:16
بچه ها منم یه سوال داشتم گفتم اینجا بپرسم...
اینکه بازار کار رشته های پزشکی چه طوره واسه کسی که الان مثلا بخواد شروع کنه؟(برای مثال جراحیش)

اول از همه پشتکار و علاقه و صبر زیاد لازمه .تا کسی بخواد پزشک عمومی بشه 7سال طول میکشه .اگه زرنگ باشی 6/5 هم میشه تموم کرد.اول انترن بعد رزیدنت که برای رزیدنتی هم 2 تا 4 سال بسته به رشته و بعد هم برای فوق تخصص و جراحی های تخصصی مثله مغز و اعصاب اونم 2-3 سالی طول میکشه...
البته بازار کار تخصص و فوق تخصصش همیشه داغه ولی تا بخوای یه مطب بزنی واسه خودت باز چند سالی طول میکشه چون اولش نمیذارن خارج از بیمارستان کار کنی!!!مگه مناطق محروم...

خلاصه اینکه عمر نوح میخواهد و صبر ایوب:31:

majid.khaledi
23-07-2009, 22:22
رشته های پزشکی که بازا کارش همیشه خوبه!! مگه میشه بد باشه؟!!!
ولی خب درس خوندنش واقعا سخته ...

اشباع شده خفن!!!
گذشت اون زمان که تاپ بود
اونایی که فارغ التحصیل میشن الان ...اگه کار میخوان باید زحمت بکشن برن جاهای خفن دور افتاده!!

ardavan_2008
23-07-2009, 23:47
اخر ما نفهمیدیم بازار جراحی خوبه یا بد؟!!!

NiLGo0n
24-07-2009, 00:00
آقا بازار کارش خوبه
ولی به قول دوستان زحمت میخواد !!!
جدی میگم....

گذشت اون زمان که تاپ بود

به نظر شما الان رشته پزشکی تاپ نیست؟!!!

roz_kareN
24-07-2009, 15:50
به نظر شما الان رشته پزشکی تاپ نیست؟!!!

موافقم پزشکی همیشه تاپ بوده

اما برای رسیدن به اون بالا بالهاش هدف خیلی محکم میخواد و چون من خودم دیدم کسایی رو که رها کردن!!!!
برای همین کسی که میمونه و به هدفش میرسه به تاپ بودنش پی میبره

ardavan_2008
24-07-2009, 16:33
مگه غیزر از درس خوندنش و شب کاریش سختیه دیگه ای هم داره؟

roz_kareN
24-07-2009, 16:55

هر شغل و هر رشته ای سختی داره. مهم اینه که چقدر بخوای که سختی هاشو تحمل کنی

مثلا سختی پزشکی هم ایناست که البته به نظر من اینا سختی نیست

attractive_girl
24-07-2009, 20:16

که البته مشکل پیر شدن قبل از به دست آوردن نتیجه هم هست:13::31:

ardavan_2008
24-07-2009, 22:43
که البته مشکل پیر شدن قبل از به دست آوردن نتیجه هم هست
کگه چند ساله؟نهایت 13ساله دیگه...

attractive_girl
24-07-2009, 23:31
نمیدونم فقط میدونم زیاده
ولی اگه دوست داشته باشی رشتتو گذر زمان رو نمیفهمی....
موفق باشی

space20
25-07-2009, 11:48
نه بابا اینجوریام که میگید نیست(کدوم جوریا؟)پزشکی هرچی باشه از منه مهندس بهتره چون ورودیاش کمترهتخصص یه مقدار سخته اما بازار کار خوبی دارهفقط یه چیزی بگم اینکه جوگیر نشی بگی من آخرشم حتما میخونمو میرمو اینا لازمه که با کسی که خونده صحبت کنی

saeed_h1369
26-07-2009, 19:32
منم میگم مکانیک چون خیلی فیزیک دوست دارم

ardavan_2008
26-07-2009, 22:22
من خیلی تحقیق کردم جراحی 10ساله که انچنان هم زیاد نیست اما در مورد بازار کارش میترسم مثلا الان یک متخصص سالی 400میلیون در می یاره به مابرسه سالی 50میلیون هم نشه یا اصلا کارش نگیره...

salarnight
29-07-2009, 16:26
صنایع
.....

pooyahacker
29-07-2009, 18:07
من تفنگداری دریایی ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

seyyedi
29-07-2009, 18:18
دوستان سلام

من تفنگداری دریایی ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بیا بوشهر تا بفهمی تفنگداری دریایی یعنی چی؟
بوشهر یکی از جاها واسه آموزش اینه
علی علی

linkin_park
29-07-2009, 18:58
پر واضحه که تو رشته ریاضی در حال حاضر پرطرفدارترین رشته برق هست . و بعدش مکانیک و کامپیوتر و به ترتیب عمران و صنایع و معماری .....

pooyahacker
29-07-2009, 19:01
پر واضحه که تو رشته ریاضی در حال حاضر پرطرفدارترین رشته برق هست . و بعدش مکانیک و کامپیوتر و به ترتیب عمران و صنایع و معماری .....

صنایع از عمران بالاتره و شاید حتی از کامپیوتر ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

majid_potter7
31-07-2009, 08:20

منم اینطوری:

آره بابا نفت و شیمی که کار خصوصی واسش کمه اگه هم استخدام بشی باید نون خور دولت بشی

majid_potter7
31-07-2009, 08:28
وضعیت علاقه مندی در 30 انتخاب اول پذیرفته شدگان آزمون سراسری 87:

نام رشته تعداد نفرات انتخاب کننده
عمران 567878
برق 535077
کامپیوتر 519693
صنایع 472315
مکانیک 449441
فناوری اطلاعات 305464
معماری 302446
مهندسی شیمی 280519
حسابداری 245811

m007007
31-07-2009, 08:50
شاید اینجا جاش نباشه اما میشه در مورد صنایع یه نفر یه توضیحی بده؟؟

salarnight
31-07-2009, 09:17
شاید اینجا جاش نباشه اما میشه در مورد صنایع یه نفر یه توضیحی بده؟؟

اینجارو ببین :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]{049e5b12-7baa-49a6-9569-d7abc122822f}&fid={78BB9197-25FC-470B-90D6-02CF3C3D42A6}&pname=sanaye_icon

m007007
31-07-2009, 09:54
اینجارو ببین :

Server Error in '/' Application.

salarnight
31-07-2009, 10:32
واسه من میاره
خوب برو اینجا بعد میتونی پیداش کنی

reshteha.roshd.ir

alihacker2008
31-07-2009, 17:02
یک رشته که پرطرفداره قبولی توش سخت تره یا اسون تر؟

linkin_park
31-07-2009, 17:11
ظرفیت شاید مهم تر باشه تا طرفدار ... مکانیک رشته ایه که هم ظرفیت خوبی داره هم طرفدار خوبی !

mehran_s87
30-08-2009, 14:41
سلام علیکم جمیعا .
متاسفانه توی انتخاب رشته یه اشتباهی مرتکب شدم و تصحیحش هم نکردم . بطوریکه این اشتباه شانس قبولی منو توی رشته ی مهندسی شهرسازی تا 99 % افزایش داده .( آخه اشتباهی مهندسی شهرسازی / غیرانتفاعی شیخ بهایی رو بالای بالا تو انتخاب رشته ها قرار دادم ) می خواستم ببینم رشته ی خوبی هست یا نه ؟
ممنون . ( در ضمن خواهشا نگید چقدر احمقه که همچین اشتباهی کرده . بالاخره پیش اومده دیگه )

pooyaabi
30-08-2009, 23:18
یک رشته که پرطرفداره قبولی توش سخت تره یا اسون تر؟
معلومه سخت تر دیگه
اگه یه رشته طرفدار نداشته باشه ولی تو واقعا بهش علاقه داشته باشی راحت تر قبول میشی چون کمتر انتخاب میشه البته رشته های کم طرفدار ظرفیت کمی دارن همین طور تو دانشگاه های محدودی هم هستن
کلا مهندسی های برق و مکانیک و صنایع و عمران و کامپیوتر پر طرفدارن :31:

bargozideh
31-08-2009, 10:21
والا من كه به معدن علاقه دارم وبازار كارش با توجه به استقبال كم خوبه ببينيم خدا چي مي خواد

MORINIO
31-08-2009, 14:34
سلام علیکم جمیعا .
متاسفانه توی انتخاب رشته یه اشتباهی مرتکب شدم و تصحیحش هم نکردم . بطوریکه این اشتباه شانس قبولی منو توی رشته ی مهندسی شهرسازی تا 99 % افزایش داده .( آخه اشتباهی مهندسی شهرسازی / غیرانتفاعی شیخ بهایی رو بالای بالا تو انتخاب رشته ها قرار دادم ) می خواستم ببینم رشته ی خوبی هست یا نه ؟
ممنون . ( در ضمن خواهشا نگید چقدر احمقه که همچین اشتباهی کرده . بالاخره پیش اومده دیگه )

آره مهندسی شهرسازی رشته خوبیه خودمم زدم ایشالله قبول بشم!:27:

اینجا یه کوچولو توضیح داده درباره رشته مهندسی شهرسازی بد نیس یه نگاهی بندازی:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]{78BB9197-25FC-470B-90D6-02CF3C3D42A6}&mid={bd6fa914-ca29-4158-95e8-4952ff2a4bf8}&pname=shahrsazi_icon

shahrzad20
31-08-2009, 16:45
رشته های انسانی رو کسی بهشون علاقه نداره؟مثل حقوق و روانشناسی؟

majid_potter7
03-09-2009, 10:38
منم فقط مهندسی شیمی و مکانیک..

sahar_6911
03-09-2009, 12:00
سلام

به اميد موفقيتتان

سلام . راستش تو گروه ما انسانیا همیشه رشته حقوق یکی از پر طرفدار ترین رشته ا بوده اما امسال و سال پیش بچه ها تمایل شدیدی به حسابداری و مدیریت پیدا کردن . مثلا خود من با این که رتبم خیلی خوب شده بود اما اولین انتخابم رو مدیریت بازرگانی و بعدد مدیریت مالی زدم . به نظر من بازرار کار مدیریت واقعا خوبه و الان با توجه به سرمایه دار شدن کشور ها همیشه نظر مخصوصی نسبت به مدیریت مخصوصا دو گرایش بازرگانی و مالیش هست . در ضمن رشته های مدیریت وااقعا شیرینن و اصلا خسته کننده نیستن:20:

mahdis_apex
05-09-2009, 01:54
من به معماری علاقه دارم.توی دورو برم هم اکثر دخترا طرفدارشن.
بعدشم عمران و شهر سازی.

alihacker2008
05-09-2009, 07:08
فقط مهندسی نرم افزار ایشالله جای بیل گیتس رو میگیرم ویک ویندوز خوب بهتون تحویل میدم خخخخخ :دی

alisahaf70
05-09-2009, 08:21
به نظر من مکانیک ولی رشته ای که موقعی که بیایم بیرون از دانشگاه از همه کارش بهتره برق مخابراته اینده ی توپی داره

Mehran Malfoy
05-09-2009, 10:56
فقط و فقط مهندسی شیمی ( حالا با هر گرایشی ) . واسه ادامه تحصیل تو خارج ، این رشته فوق العاده است . من شنیدم عین هلو ، کسانی رو که مدرک مهندسی شیمی دارن جذب میکنن . البته فکر کنم بهترین گرایشش هم طراحی فرآیندهای صنایع نفت باشه ...

ss_twins
06-09-2009, 02:39
دوستان به نظرتون مهندسی شیمی صنایع غذایی بازار کار بیشتری داره یا حسابداری؟؟

ss_twins
06-09-2009, 02:50
رشتهی مهندسی شیمی صنایع غذایی ازاد دانشجوی پسر هم میگیره؟

alisahaf70
06-09-2009, 04:55
فقط و فقط مهندسی شیمی ( حالا با هر گرایشی ) . واسه ادامه تحصیل تو خارج ، این رشته فوق العاده است . من شنیدم عین هلو ، کسانی رو که مدرک مهندسی شیمی دارن جذب میکنن . البته فکر کنم بهترین گرایشش هم طراحی فرآیندهای صنایع نفت باشه ...

در داخل کشور هم بازار کار خوبی داره تو دانشگاه صنعت نفت راحت بورسیه می کنند برای اتالیا اکثرا با یک گرایش های عجیب مثل اتش

majid_potter7
06-09-2009, 11:29
والا اگه از من میپرسی که مهندسی شیمی زدم..میگم پتروشیمی...بعدش هم طراحی فرایند ها...

majid_potter7
06-09-2009, 11:32
دوستان به نظرتون مهندسی شیمی صنایع غذایی بازار کار بیشتری داره یا حسابداری؟؟
تو هم سوال پرسیدی ها...معلومه که مهندسی شیمی...حسابداری واسه خودش شغل نون و آب داری نیس و بازارش ه م معمولیه مگه اینکه استثنائا وارد کارای دیگه هم بشی در کنارش مثل مدیریت...
مهندسی شیمی آزاد قبول شدی..آره؟

ss_twins
06-09-2009, 15:37
بله ازاد قبول شدم.از نظر شهریه چی؟خیلی با هم متفاوتن؟

MaaRyaaMi
06-09-2009, 18:20
شهریه مهندسی شیمی بیشتره چون آزمایشگاه و اینا بیشتر داره :دی
به نظرم حتما برو مهندسی شیمی

رشتهی مهندسی شیمی صنایع غذایی ازاد دانشجوی پسر هم میگیره؟

بله که میگیره
ولی میدونی این رشته برای خانوما مناسبتره

ولی من حاضرم برم گاز و ... بخونم ولی صنایع غذایی نخونم :دی

majid_potter7
07-09-2009, 09:02
بله ازاد قبول شدم.از نظر شهریه چی؟خیلی با هم متفاوتن؟
اگه هر جفتش آزاده که آره..مهندسی شیمی بیشتر در میاد تو شهریه های متغیرش..چون به قول دوستمون آز داره..کارگاه ممکنه داشته باشه..سمیناری چیزی...

Mehran Malfoy
07-09-2009, 15:07
ببینم من شنیدم اگه مهندسی شیمی بخونیم ، میتونیم واسه ارشد تو رشته ی صنایع پلیمر ادامه تحصیل بدیم ؟ درسته یانه ؟
حالا راستی صنایع پلیمر بهتره یا مهندسی شیمی ؟؟؟

MaaRyaaMi
07-09-2009, 15:47
فک کنم بشه

من میگم مهندسی شیمی بهتره منظورم گرایشهاش هست

پلیمر هم خوبه ولی بازار کارش مثل مهندسی شیمی نیس

majid_potter7
07-09-2009, 15:57
ببینم من شنیدم اگه مهندسی شیمی بخونیم ، میتونیم واسه ارشد تو رشته ی صنایع پلیمر ادامه تحصیل بدیم ؟ درسته یانه ؟
حالا راستی صنایع پلیمر بهتره یا مهندسی شیمی ؟؟؟
آره..کلا تو مهندسی شیمی دست آدم بازه...
مهندسی شیمی بهتره...حداقل واسه کار...

ss_twins
08-09-2009, 00:16
شما میدونید شهریه ی مهندسی شیمی ازاد دقیقا چقدر؟

Mehran Malfoy
09-09-2009, 15:20
شما میدونید شهریه ی مهندسی شیمی ازاد دقیقا چقدر؟
مهندسی شیمی / طراح فرآیندهای صنایع نفت / تهران جنوب / تقریبا هر ترم 5 میلیون ریال :31: معادل 500 هزار تومان

shifter
09-09-2009, 18:30
حالا این 500 تومن با حساب شهریه ثابت و پول واحد ها و ازمایشگا ها هست یا نه؟

MaaRyaaMi
09-09-2009, 18:44
نه بابا چی چی رو 500 تومن

ورودی 2 سال پیش داره ترمی 500 600 میده!!

380 تومنش فقط شهریه ثابته
نگاه به ترم اول نکن همینجوری بری بالا تا سال دیگه میرسه به حدود 700
البته اینم حساب کن که دانشگاه ازاد هر سال نزدیک یه 10 درصدی افزایش شهریه داره;)