PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Mpower vs AMG

The Black Dahlia
19-07-2009, 15:49
سلام خدمت تمامی دوستان.:10::46::20:
دو تا از زیر مجموعه های بزرگ bmw و benz
mpower و amg هستند.
به نظر شما کدوم یک بهتر کار می کنند؟
من شخصا Mpower رو بیشتر دوست دارم چون همه چیز قدرت های 600 700 اسب بخاری amg نیست و زیبایی هم مورد نظره.:40::40:
لطفا دلیل رو هم بگید.:11::11::11::11:

amir_rahmani
19-07-2009, 15:52
mpower به نظر من قدرت بیشتری نسبت به رقیبش داره ولی به نظر من اصلا زیبا نیست...

The Black Dahlia
19-07-2009, 15:57
mpower به نظر من قدرت بیشتری نسبت به رقیبش داره ولی به نظر من اصلا زیبا نیست...

آیا sl های amg قدرت کم تری نسبت به m3 های mpower دارن؟؟؟؟!!!
آیا e کلاس های amg قدرت کم تری نسبت به m5 های mpower دارند؟؟؟

4ve30n4
19-07-2009, 16:52
سلامم.. پر اصطهلاکترین ماشینهایی که پارسال تو بازار آمریکا مجله ی ماشین از رفرنسهای معتبر لیست کرده بودش مال AMG بودن.. وحشتناک هزینه های تعمیراتشم بالایه.. این را بذار کنار برنده شدن 6 جایزه از 12 جایزه ی جهانی طراحی موتورهای برگزیده ی2008 که ب ام و گرفت و بنز حتی یدونه جایزه هم نگرفت..>>مجله ی ماشین شماره306 تیر87 ص5 پیشرانه های برتر 2008..

The Black Dahlia
19-07-2009, 17:04
سلامم.. پر اصطهلاکترین ماشینهایی که پارسال تو بازار آمریکا مجله ی ماشین از رفرنسهای معتبر لیست کرده بودش مال AMG بودن.. وحشتناک هزینه های تعمیراتشم بالایه.. این را بذار کنار برنده شدن 6 جایزه از 12 جایزه ی جهانی طراحی موتورهای برگزیده ی2008 که ب ام و گرفت و بنز حتی یدونه جایزه هم نگرفت..>>مجله ی ماشین شماره306 تیر87 ص5 پیشرانه های برتر 2008..
تایید میشه کاملا

corey
19-07-2009, 17:05
خب ام پاور تعداد محصولاتش تا سال گذشته خیلی محدود بود ولی آ ام گ تعداد محصولات خیلی زیادی تولید ولی باز هم تولیدات ام پاور بالاتر از آ ام گ بود
تازه با ارائه محصولات جدیدتر باز هم تولیدات ام پاور بالاتر هم میره
ام پاور برترین موتور های دنیا ارائه می کنه
برترین هندلینگ و برترین کیفیت سواری تو پیست تو سدان های دنیا ارائه می کنه
الان موتور 8 سیلندر ام پاور که 555 اسب بخار از موتورهای 8 سیلندر آ ام گ قوی تر هست و مصرف کمتری هم داره
برترین موتورهای تنفس عادی دنیا هم که ام پاور تولید می کنه نمونش موتور v10 و v8 استفاده شده در m5 و m6 و m3
گیربکس ام پاور در پیست عملکرد بهتری از گیربکس های آ ام گ داره ولی تو شهر و جاده آ ام گ برتره
در حال حاضر تنها ضعف ام پاور نسبت به آ ام گ موتور v12 هست که اونم به زودی با اومدن m7 بر طرف میشه

corey
19-07-2009, 17:08
در کل این بگم که کسانی که دنبال اتومبیلی هستن که بخوان از رانندگی تو پیست و جاده و ... ازش لذت ببرن و راننده حرفه ای هستن ام پاور انتخاب می کنن
ولی آ ام گ بیشتر روی قدرت و رانندگی بی دردسر مانور میده که خیلی ها طالب همین هستن ولی راننده های حرفه ای نه

مثلا ببینید بیش تر اوقات اتومبیل های ام پاور در ربطه ای بالاتر از اتمبیل های ا ام گ قرار میگیرن
و یه نکته خیلی آزار دهنده هم که اتومبیل های آ ام گ به عقیده کارشناسا داره تداخل بیش از حد سیستم های الکتریکی تو کار راننده هست

4ve30n4
19-07-2009, 17:11
ضمنن یه چیزی که به AMG , M Power بیربطه.. امسال که تووو رقابت پیست آزادی که یه BMW Serie 6 را با یه CLK مسابقه انداختن بنز بهترین عملکرد و هندلینگ را نشون دادش و مسابقه را هم برد.. پس اینی که گفتم یه بحث کلی بودش و دلیل نمیشه همه جا ب ام و برتری داشته باشه هاااااااا..

The Black Dahlia
20-07-2009, 10:33
ضمنن یه چیزی که به AMG , M Power بیربطه.. امسال که تووو رقابت پیست آزادی که یه BMW Serie 6 را با یه CLK مسابقه انداختن بنز بهترین عملکرد و هندلینگ را نشون دادش و مسابقه را هم برد.. پس اینی که گفتم یه بحث کلی بودش و دلیل نمیشه همه جا ب ام و برتری داشته باشه هاااااااا..
ببینم عمو مدل کامل سری 6 یا clk رو میدونی؟؟؟؟؟
راننده هم تائثیر داره

4ve30n4
20-07-2009, 10:42
ببینم عمو مدل کامل سری 6 یا clk رو میدونی؟؟؟؟؟
راننده هم تائثیر داره
بله عمو..:13:

corey
20-07-2009, 11:10
کلا به تست هایی که تو ایران انجام میشه نمیشه اعتماد کرد
ولی عملکرد ام پاور تو پیست فوق العادست بالاخره بعد از این هه سال یه سدان یعنی کادیلاک cts v تونست که رکورد ام5 تو پیست نورنبرگ بزنه ونم فقط کمتر از 1 ثانیه!!!!!!!!
البته با اومدن نسل جدید m5 .......

milky way
20-07-2009, 11:24
موتورهای AMG قوی تر هستن مثلاً BMW در خواب شبشم نمیتونه غولی مثل SL65 Black ببنیه که تقریبا یه سوپر اسپرته، تنوع موتور مرسدس که رده بالا همون AMG هست خیلی بیشتره.

The Black Dahlia
20-07-2009, 12:28
بله عمو..:13:
نه عزیز منظور بد نگیر:10:
میگم مدل کامل دو تا شرکت کننده رو بگو.:40:

4ve30n4
20-07-2009, 12:49
نه عزیز منظور بد نگیر:10:
میگم مدل کامل دو تا شرکت کننده رو بگو.:40:
هااااااااااا باشههه.. قبلن تخمینن گفته بودم کلاس CLK ولی مثلکه SL بوده..
SL350 vs 630i
هر دو 6 سیلندر و هر دو دقیقن 272 اسب توان..>> شتاب ب.ام.و 6.7 و مرسدس 6.6
مجله ی ماشین>ش 309>مهر87>ص6

BBNHFAK
26-07-2009, 16:00
در حال حاضر تنها ضعف ام پاور نسبت به آ ام گ موتور v12 هست که اونم به زودی با اومدن m7 بر طرف میشه

ب ام و اومدن M7 رو رد کرده و گفته موتور سری 7 به اندازه کافی قوی هست:

M7 فقط يک توهم است
«مجله ماشین» - با اينکه مدتي است برخي نشريات اقدام به چاپ تصاويري منتسب به ب ام و m7 نموده اند اما ما همواره با ترديد به اين موضوع نگاه مي کرديم و سرانجام نيز شکمان تبديل به يقين شد چراکه عکس هاي منتشر شده متعلق به ب ام و سري هفت مجهز به بسته «ام اسپرت» بوده و هيچ تغييري در قدرت آن داده نشده است. کمپاني ب ام و با اعلام اين مطلب که موتور قدرتمند v12 مدل 760i از کارآيي کافي برخوردار است، کشش خريد گونه قوي تري مثل m7 را در بازار بسيار محدود دانست به علاقمندان توصيه کرد با نصب بسته «ام اسپرت» علاوه بر برخورداري از نمايي اسپرت و سرسخت تر، دستيابي به شتاب صفر تا 98 کيلومتر بر ساعت را در مدت 5/4 ثانيه با خودرويي فاخر (لوکس) و بزرگ تجربه نمايند.

poria_mc
26-07-2009, 16:28
این بحث هم میشه مثل آزرا یا کمری! این یه مبحث سلیقه ایه! مثلا شما نمیتونی بنز با تیونینگ ام پاور بخری پس اگه کسی ب ام و دوست داره باید بره سمت ام پاور اگر هم کسی بنز دوست داره میره سمت آ ام گ! با همون ای ام جی!

farshad bugatti
28-08-2009, 02:26
یک دفعه می پرسیدین بنز بهتره یا بی ام وه...؟ این بهتر بود جواب دادن به این سوال سخته چون هر دوشون هم خوبند

rami_hemi
28-08-2009, 09:21
ب ام و اومدن M7 رو رد کرده و گفته موتور سری 7 به اندازه کافی قوی هست:

M7 فقط يک توهم است
«مجله ماشین» - با اينکه مدتي است برخي نشريات اقدام به چاپ تصاويري منتسب به ب ام و m7 نموده اند اما ما همواره با ترديد به اين موضوع نگاه مي کرديم و سرانجام نيز شکمان تبديل به يقين شد چراکه عکس هاي منتشر شده متعلق به ب ام و سري هفت مجهز به بسته «ام اسپرت» بوده و هيچ تغييري در قدرت آن داده نشده است. کمپاني ب ام و با اعلام اين مطلب که موتور قدرتمند v12 مدل 760i از کارآيي کافي برخوردار است، کشش خريد گونه قوي تري مثل m7 را در بازار بسيار محدود دانست به علاقمندان توصيه کرد با نصب بسته «ام اسپرت» علاوه بر برخورداري از نمايي اسپرت و سرسخت تر، دستيابي به شتاب صفر تا 98 کيلومتر بر ساعت را در مدت 5/4 ثانيه با خودرويي فاخر (لوکس) و بزرگ تجربه نمايند.
کدوم شماره این رو نوشته؟صفحه و شماره و ماه خواهشا بگو من انگار رد کردم اینجا رو

این بحث هم میشه مثل آزرا یا کمری! این یه مبحث سلیقه ایه! مثلا شما نمیتونی بنز با تیونینگ ام پاور بخری پس اگه کسی ب ام و دوست داره باید بره سمت ام پاور اگر هم کسی بنز دوست داره میره سمت آ ام گ! با همون ای ام جی!
تا حدودی با هات موافقم پوریا ولی بازم نسبت به اون بحث میتونه بهتر باشه

یک دفعه می پرسیدین بنز بهتره یا بی ام وه...؟ این بهتر بود جواب دادن به این سوال سخته چون هر دوشون هم خوبند
اینجا یه کم فرق داره بحث سر دو تا تیونر کاملا رسمی هستش که کارشون میتونه مورد بررسی قرار بگیره دیگه یعنی ما تا حدودی تخصص در این مورد داریم.
================================================== =====
هر دو تینور مثل شرکتهای مادر خودشون هستن ام پاور محصولات محدودی داره ولی همیشه ارزونتر از محصولات آ م گ هستش .به نظر من کار ام پاور جوری هستش که خیلی میتونن بهش دسترسی داشته باشن وای آ م گ از یک مرسدس بنز معمولی چیزی در حد یک آستون مارتین بسیار مجهز میسازه چون بیشتر کار روی این ماشینها با دست انجام میشه .هر کدوم جایگاه و مشتری خاص خودشون رو دارن همونطوری که سعید گفت ام پاور یک بی ام اسپرت شده تولید میکنه یعنی لذت رانندگی رو دو برابر میکنه ولی آ ام گ در واقع یه سفینه رو تیون میکنه .مرسدس همیشه تکیه بیشتری به تکنولوژی داشته تا بی ام و بسیاری از تکنولوژی ها رو هم خودش اختراع و ثبت کرد برای همین از لحاظ ایمنی فعال و غیر فعال هر محصول مرسدس و زیر مجموعه هاش تکیه بیشتری به سیستمهای پاریداری و الکترونیکی دارن که این از لذت رانندگی با مرسدس کم میکنه.این مورد برای آ ام گ هم صادقه بجز چند مورد خاص مثل سری بلک .
در ضمن من تا تا جایی که یادمه قویترین موترو تنفس طبیعی رو آ ام گ زده موتور 63 یا همون 6.3 لیتری و سریعترین سدانهای جهان هم با استفاده از e55 , e63 ساخته شدن

corey
28-08-2009, 10:32
کدوم شماره این رو نوشته؟صفحه و شماره و ماه خواهشا بگو من انگار رد کردم اینجا رو

اون سایت مسخره و دروغ گوش نوشته عکس تریومف میندازه زیرش میزنه ب ام و
ولی طبق گفته خود ب ام و سری7 فقط با کیت بدنه ام پاور معرفی میشه و تقویت موتور تو کار نیست

در ضمن من تا تا جایی که یادمه قویترین موترو تنفس طبیعی رو آ ام گ زده موتور 63 یا همون 6.3 لیتری و سریعترین سدانهای جهان هم با استفاده از e55 , e63 ساخته شدن
آره موتور 6.3 لیتری آ ام گ قوی ترین و پر مصرف ترین موتور تنفس عادی دنیا هست
سریع ترین سدان جهان هم در حال حاضر کادیلاک cts- v هست
تو پیست نورنبرگ هم کادیلاک نیم ثانیه از ام5 سریع تر بوده و بعد از این 2 تا آیودی a6 قرار داره

رامین قبلا هم گفتم با این که تنوع محصولات ا ام گ بیشتره ولی تیراژ و تولید محصولات ب ام و بیشتره
البته نصف محصولاتشون قیمت تقریبا برابر هم دارن ام پاور تو زمینه موتور تو دنیا زبان زد هست و وتورهاش هر ساله به عنوان برترین موتورهای سال انتخاب میشن
تو تست های هندلینگ که تو اروپا و انگلیس انجام میشه همیشه اتومبیل های ام پاور بر عکس ا ام گ جز برترین ها هستن
یکی از مواردی که تو آ ام گ خیلی اذینت کنددست تداخلات الکتریکی هستش که راننده حس زیادی از رانندگی نداره و همواره از طرف ماشین تحت کنترلی که ا ام گ داره روی این مورد کار می کنه و اتومبیل های جدیدش مثل c63 وضعیت بهتری دارن

در کل نمیشه گفت کدوم برترن ( هر چند که خودم میگم ام پاور :دی) ولی در کل جفتشون تو دنیا از نظر تکنولژی و تولید اتومبیل های خاص حرف اول میزنن

mostafa_360
26-09-2009, 06:37
باید بگم که سیاست دو شرکت مرسدس و بی ام دبلیو با هم متفاوته.بنز تقریبآ برای تمام اعضای خانواده ماشین تولید می کنه اما تمرکز بی ای دبلیو بیشتر روی جوانان هستش.ای ام جی هم چون می دونه بیشتر مشتریان ماشین های مرسدس مردان و زنان سن بالا هستن سعی می کنه با استفاده از تجهیزات الکترونیکی رانندگی ایمن و راحتی رو نصیب مشتریانش بکنه.اما ام پاور سعی می کنه با هندلینگ اسپرت جوانان رو به خودش جذب کنه.
اگر من بخواهم از بین ام پاور و ای ام جی یکی رو انتخاب کنم ای ام جی رو انتخاب می کنم.درسته تولیدات ای ام جی پر مصرف تر از ام پاوره اما من عاشق قدرتم و به نظرم فقط ای ام جی می تونه نیازه من رو بر طرف کنه.نمونش sl 65 amg black که واقآ معرکس.

armia
14-10-2009, 20:07
باید بگم که سیاست دو شرکت مرسدس و بی ام دبلیو با هم متفاوته.بنز تقریبآ برای تمام اعضای خانواده ماشین تولید می کنه اما تمرکز بی ای دبلیو بیشتر روی جوانان هستش.ای ام جی هم چون می دونه بیشتر مشتریان ماشین های مرسدس مردان و زنان سن بالا هستن سعی می کنه با استفاده از تجهیزات الکترونیکی رانندگی ایمن و راحتی رو نصیب مشتریانش بکنه.اما ام پاور سعی می کنه با هندلینگ اسپرت جوانان رو به خودش جذب کنه.
اگر من بخواهم از بین ام پاور و ای ام جی یکی رو انتخاب کنم ای ام جی رو انتخاب می کنم.درسته تولیدات ای ام جی پر مصرف تر از ام پاوره اما من عاشق قدرتم و به نظرم فقط ای ام جی می تونه نیازه من رو بر طرف کنه.نمونش sl 65 amg black که واقآ معرکس.

راجب قسمت اول صحبت این دوستمون من کاملا مخالفم .که اگه اینطور باشه دلیل تولید مثلا SL Class یا C کلاس سری جدید و حتی CLS Class تو شرکتی که دوستمون میگه فقط پیرمردا ازش خرید میکنن چی میتونه باشه ؟ من دیگه از دلم نیومد سری SLR رو مثال بزنم که مسئولان بی ام دبلیو بارها بیان کردن که این محصول باعث شگفت زدگی اونها شده

اما راجع به مقایسه بین 2 تیونر رسمی این برند ها باید بگم به شخصه محصولات Mpower رو ترجیح میدم فقط به خاطر خروجی فوق بالا و غیر قابل تصوری که محصولاتش با محصولات مادر داره . که میشه از کوچکترین تولیدش که همون M3 هست نام برد که واقعا واسه خودش هیولاست

mostafa_360
21-11-2009, 02:29
راجب قسمت اول صحبت این دوستمون من کاملا مخالفم .که اگه اینطور باشه دلیل تولید مثلا SL Class یا C کلاس سری جدید و حتی CLS Class تو شرکتی که دوستمون میگه فقط پیرمردا ازش خرید میکنن چی میتونه باشه ؟ من دیگه از دلم نیومد سری SLR رو مثال بزنم که مسئولان بی ام دبلیو بارها بیان کردن که این محصول باعث شگفت زدگی اونها شده

اما راجع به مقایسه بین 2 تیونر رسمی این برند ها باید بگم به شخصه محصولات Mpower رو ترجیح میدم فقط به خاطر خروجی فوق بالا و غیر قابل تصوری که محصولاتش با محصولات مادر داره . که میشه از کوچکترین تولیدش که همون M3 هست نام برد که واقعا واسه خودش هیولاست

دوست عزیز من که نگفتم همه ی محصولات مرسدس بنز برای افراد سن بالا تولید می شه من گفتم بیشتر مشتریان مرسدس بنز رو افرادی تشکیل میده که اکثرآ سن بالا هستند و توقع یه رانندگی ایمن و راحت رو دارن.در ضمن با شما موافقم مرسدس توی خودرو های اسپرت خیلی خوب کار کرده من خودم عاشق cls-sl-slr هستم.من بعد از بوگاتی ویرون و استون مارتین وان مرسدس بنز اس ال ار رو ترجیح می دم.

Morteza_Deutsch
09-01-2010, 14:49
موتورهای BMW که هر سال جوایز سال رو درو میکنن,ماشالله از بس خوب و دقیق ساخته شدن :5: مثلا موتور M3 جدید که 8سیلندر 4لیتری هست و قدرتش هم 414 اسب بخاره یا موتور معروف M5 و الان که V12 با دو توربوشارژ واسه 760 گذاشتن که قدرتش 544 اسب بخاره و تو برنامه ی Top Gear با S63 مقایسه کردن که البته اون از موتور معروف و پرقدرت M156 استفاده میکرد و فکر کنم به خطر تورک زیاد هست که سر پیچ ها واقعا تایرها حسابی دود میکنن و کنترل ماشین سخته و BMW به راحتی ازش جلو زد و یه مقایسه ی دیگه هم تو برنامه ی 5th Gear بود که M3 رو با C63 مقایسه کردن و بازم تو یه دور پیست C63 مسابقه رو باخت! اما با این وجود من AMG رو ترجیح میدم چون سلیقم رو بنز هست و ب ام و دوست ندارم!!! موتور SLR به نطرم بهترین موتور ساخت AMG هست که واقعا هم از نظر قدرت و هم گشتاور معرکه بود(نیروی لازم واسه خود توربوشارژ 120 اسب بخار هست!!!).
در ضمن همون طور که میدونید موتور های پاگانی رو هم AMG تامین میکنه اونم از سری قدیمی 73 که دوازده سیلندر 7.3لیتری هست!!! وبازم نشون دهنده ی علاقه ی AMG به موتورهای با حجم بالا هست.

morisiona
09-01-2010, 16:18
این که بنز در هر موردی که شما دست روش بزارید از بی ام و بهتر عمل می کند شکی در این نیست
می دانید که کمپانی مرسدس بنز با دقت و پشت کارش در هر زمینه ای گوی سبقت رو از دیگر رقبا می رباید
اما شاید تا به حال به این مسله دقت نکرده باشید
کمپانی بی ام و گاهی از اوقات موتور ام رو پس این که مدلی را برای فروش معرفی می کند ارائه می دهد
یعنی یک فاصله زمانی بین مدل بیس و مدل ام
مثالی رو مطرح می کنم : مدل ایکش 6 ، کمپانی بی ام و موتور ام این مدل رو پس گذشت چند ماه معرفی کرد .
خوب این نشانه ضعف بی ام و نیست ، مسئله سیاست شرکت بی ام و هست که به دنبال محک زدن قدرت موتور ای ام جی است .
ولی به عکس بنز همراه با معرفی خودرو نوع ای ام جی اون رو هم معرفی می کند ، اما ای ام جی داریم تا ای ام جی !
بنا به منبعی که Morteza_Deutsch ذکر کردن واقعا بی ام و نهایت دقت را به خرج داده این فیلم ها رو من هم دیده ام .
اما این رو بدانید که گستره فعالیت بنز از هز کمپانی دیگری برتر و بیشتر است ،
بی ام و با سیاستی که به خرج می دهد موتوری بهینه تر از ای ام جی وارد بازار می کند چون در واقع اشکالات ای ام جی رو تصحیح می کند .
پس ام پاور در اکثر موارد باید مدیون بنز باشد .

corey
19-01-2010, 11:53
حال و حوصله جواب دادن کلی به پستبالا ندارم ولی
مرسدس اگه از ب ام و میخواست بهتر عمل کنه یه کاری میکرد که آمار فروشش و همین طور کیفیت توساخت محصولاتش از ب ام و عقب نیفته
خواهشا تعصب بیجا روی مرسدس بزارید کنار الان یه اتومبیل کره ای به راحتی با مرسدس و ب ام و رقابت می کن

وضعیت آ ام گ و ام پاور هم مشخصه چه از نظر میزان فروش چه از نظر جوایز برنده شده و از همه مهم تر استقبال کارشناسان دنیای اتومبیل

grand theft auto
05-03-2010, 22:42
ولی عملکرد ام پاور تو پیست فوق العادست بالاخره بعد از این هه سال یه سدان یعنی کادیلاک cts v تونست که رکورد ام5 تو پیست نورنبرگ بزنه ونم فقط کمتر از 1 ثانیه!!!!!!!!

تازه کادیلاک توربو هم بود اما ام 5 اتمسفریک!

خواهشا تعصب بیجا روی مرسدس بزارید کنار الان یه اتومبیل کره ای به راحتی با مرسدس و ب ام و رقابت می کن

صد درصد تایید میکنم
متاسفانه تو ایران هنوز هستن کسایی که به قول نویسنده مجله ماشین(فرهاد کاشانی)هنوز فکر میکنن زمین صافه و بنز بهترین ماشینای دنیا رو میسازه!!
در کل باید به یه نکته ریز دیگه هم توجه کرد اونم اینه که اگه شما AMG بخری از لذت دنده عوض کردن دستی بی بهره میمونی چون دستی نداره فقط اتوماتیک و پدل شیفتر داره.اینم ممکنه برای خیلیا مهم باشه.

corey
06-03-2010, 22:59
متاسفانه تو ایران هنوز هستن کسایی که به قول نویسنده مجله ماشین(فرهاد کاشانی)هنوز فکر میکنن زمین صافه و بنز بهترین ماشینای دنیا رو میسازه!!

اتفاقا من این آقا امروز با بنزش تو تهران دیدم
تازه بدون راهنما هم تغییر مسیر میداد:31:

تنها ایرادی که میشه به ام پاور گرفت اینه که در حال حاضر سوپر اسپرت نداره !!!!!
که البته به زودی ب ام و ام1 معرفی میشه

edison2005
07-03-2010, 13:18
مصرف بنزین هر ماشین که مغرفی میکونین ذکر کنین مرسی