PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دمای بالای سی پی یو i7 920

monaj
19-07-2009, 09:56
من یه سیستم با مشخصات زیر دارم:
Cpu: Intel core i7 920
M.B: Asus P6T Deluxe V2
Ram: Corsair XMS 3*2GB 1333
من از فن استوک برای سی پی یو استفاده می کنم. زمانی که سیستم در حالت نرمال و بدون پردازشه، نرم افزارهای مختلف دماهای زیر رو نمایش دادند:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

زمانی هم که سیستم رو تحت لود و پردازش قرار دادم دماهای زیر ثبت شد (البته باید بگم که فشار زیادی به سیستم وارد کردم؛ به این صورت که همزمان با دو برنامه convert x to dvd و xilisoft video converter مشغول تبدیل چند فایل ویدوئویی به فرمتهای دلخواه بوده و همچنین یک فیلم با کیفیت Hd در حال پخش گذاشتم و موزیک هم پخش میشد (با برنامه Jetaudio))

البته در این شرایط هنوز سیستم در حالت پایدار بود و مشکلی نداشت. اگر فشار رو کمتر می کردم، دما حدود 62 تا 63 بود.
البته یکبار هم با خود نرم افزارEverest سیستم رو تحت استرس گذاشتم که پس از 6 دقیقه این نتایج ثبت شد:

کیس من silent storm هست که در جلو و عقب فن 12 سانتی متری داره و بر روی درب بغل هم جای نصب یک فن 8 سانتی متری وجود داره.
1- آیا این دماها عادیه؟
2- چرا بعضی از این نرم افزارها دماهاشون با هم اختلاف زیادی داره؟
3- چرا پس از اینکه به سیستم فشار آوردم و دماها ثبت شد، پس از یکبار ریست کردن سیستم، دیگه دما در حالت نرمال و غیر پردازشی در حدود 47 تا 48 باقی موند؟
4- لازمه که فن سی پی یو رو تعویض کنم؟ (نهایت فشاری که به سیستم میارم، انجام بازی و کارهای گرافیکی معمولیه. اهل اورکلاک هم نیستم)
5- وقتی سیستم رو تحت فشار قرار میدم، دما مرتب افزایش پیدا میکنه. مثل زمانیکه با Everest سیستم رو تحت استرس قرار دادم. یعنی اگر سیستم مدام تحت فشار باشه، این افزایش متوقف نمیشه؟!!

ببخشید که شلوغ شد.

4ve30n4
19-07-2009, 11:07
سلامم.. دماها مشکلی ندارن.. یه قدری هوا گرم هستش و چند درجه بالاتر از نرمال بودن طبیعیه.. یه عده میرن Review ها را نگا میکنن و با اونا میسنجن که اشتباهه برن مثلن با دمای 23درجه ی اروپا بسنجن..
یه تست سنگین تر انجام بده با OCCT و دمای Real Temp را اینجا بذار.. ولی از OCCT عالیتر که تا حد اعلا پردازنده را زیر استرس میبره LinX هستش بهتره با این تست بگیری و نتایجش را بگی..
درب کیس را هم باز نذارشون چونکه در جریان هوای داخل کیس اختلال ایجاد میکنه.. کیسهای قدیمی که فنهای حرفه ای ندارن را دربشون را باز میذارن..

alborz_k
19-07-2009, 12:07
سلام. دمای سیستم شما کمی بالاتر از حد طبیعی هست!! بهتره که فن پردازنده رو چک کنید که درست بسته باشینش !! اگه دیدید باز مشکل دارین ، بهتره که یک فن بهتر بگیرین! در ضمن مطمئن ترین دما رو هم realtemp معرفی می کنه!

monaj
19-07-2009, 12:16
سلام. دمای سیستم شما کمی بالاتر از حد طبیعی هست!! بهتره که فن پردازنده رو چک کنید که درست بسته باشینش !! اگه دیدید باز مشکل دارین ، بهتره که یک فن بهتر بگیرین! در ضمن مطمئن ترین دما رو هم realtemp معرفی می کنه!

چک کردم. درست بسته شده. یک هفته بیشتر نیست که کار میکنه. یعنی باید عوضش کنم؟
چقدر خرج بر میداره؟

4ve30n4
19-07-2009, 13:02
سلامم.. پستم قبلی ام هنوز تایید نشده و فک کنم ندیدی..

monaj
19-07-2009, 13:43
سلامم.. پستم قبلی ام هنوز تایید نشده و فک کنم ندیدی..

با تشکر... خیالم راحت تر شد.
اونکار رو که گفتید هم انجام میدم. پس این دماهایی که با real temp بدست آوردم بد نیستن. درسته؟

4ve30n4
19-07-2009, 13:53
سلامم.. راستش اگه میخوای خیالت را از این مسئله راحت کنی یه Tuniq tower 120 میتونی تهیه کنی.. ولی همینطور که گفتم دماها فعلن مشکلی نداره

Ali.Asgari2006
19-07-2009, 14:34
تاره واسه تو خوبه

سیستم من اولا که فن استوکش روش بود با 10 ثانیه prime95 دما رو 100 بود ،حالا هم که واتر کولر روش نصبه با 22

دقیقه occt دما به 68 میرسه

هرچی هست زیر سر p6t deluxe V2 هستش ، تو اینترنتم که گشتم ، بودن کسایی که مشکل ما رو داشتند.

4ve30n4
19-07-2009, 15:01
سلامم..
تاره واسه تو خوبه

سیستم من اولا که فن استوکش روش بود با 10 ثانیه prime95 دما رو 100 بود ،حالا هم که واتر کولر روش نصبه با 22

دقیقه occt دما به 68 میرسه

هرچی هست زیر سر p6t deluxe V2 هستش ، تو اینترنتم که گشتم ، بودن کسایی که مشکل ما رو داشتند.
بعید نیستش.. هر میگم این ایسوس ارزونیش بی علت نیستش یه عده میان حمله ی گازانبری میکنن به آدم.. و میگن مزدور گیگا هستی:13:

monaj
19-07-2009, 15:27

اگه اینطور باشه که قوز بالا قوزه!! پس چی بود این همه ریویو تو سایت و مجلات که تمجیدش می کردن؟ من خودم تو فروم کلی تحقیق کرده بودم تا با توجه به بودجه به این گزینه رسیدم. شانس نداریم والا...

mojtabaalemi
19-07-2009, 15:39
دما عادیه . یه فن به کیس اضافه کنی بهتره .
asus از giga سره .
intel همینه دیگه .

Kianoosh
20-07-2009, 02:00
یه عده میرن Review ها را نگا میکنن

یه عده میان حمله ی گازانبری میکنن به آدم.. و میگن مزدور گیگا هستی

لطفا واضح صحبت کنید که منظورتون از عده ای برخی بعضی ها و ....که زیاد استفاد ه می کنید دقیقا چه کسانی هستند !!؟؟

هر میگم این ایسوس ارزونیش بی علت نیستش

اینم کاملا رد میشه! شما از جز به کل رسیدید دوست من!؟جز هم ثابت نشده...

asus از giga سره .
intel همینه دیگه .

اینم ر د میشه یکم منطقی باشید...در مورد مقایسه کلی بندها و ...بارها بحث شده

monaj
20-07-2009, 18:40
باز هم که بحث به حاشیه کشیده شد. چرا با هم جنگ و دعوا می کنید؟
اصلا گیریم که گیگا از ایسوز بهتر باشه یا بالعکس؟ به حال من که فرقی نمیکنه؟
من می خواستم ببینم سیستمم مشکل داره یا نه؟ نمی خواستم مادربوردمو با برندهای دیگه مقایسه کنم که!!

sampro
23-08-2009, 21:20
اگه می گید فنتون استوک بوده ممکنه یه کم خاک گرفته باشه یا اون گریسای داخله خود فن مرور زمان سوخته باشن(تجربه نشون داده).
فن CPU رو هم میشه باز کرد بهتره یه کم روغن کاری بشه. بهتر بود دمای هوای اتاق محلی که CASE هست رو هم می گفتید تا بهتر سنجیده بشه. تو تعدد فن ها هم باید یه سری مسائلی در نظر گرفته بشه. مثلا میزان هوای ورودی به case بیشتر از میزان هوای خروجی باشه تا گرد و غبار کمتری هم به داخل نفوذ کنه. اگه فن بغل case جلو فن CPU هم جا براش هست یه فن بزارید چون باعث میشه CPU به خاطر حرارات داخل خود case گرم نشه.

M Like Mother
26-12-2009, 18:44
من یه سیستم با مشخصات زیر دارم:
Cpu: Intel core i7 920
M.B: Asus P6T Deluxe V2

.

سلام

دوست عزیز من مجبور برای یک کارت ادیتم همچین سیستمی ببندم چون خود کارت ادیت گفته سیستمتون این باشه. حالا شما میگید داغ میکنه من نگران شدم.

البته نمی تونم مادربرد رو عوض کنم اونوقت با کارت ادیتم ناسازگار میشه.

میخواستم ببینم قضیه ی دمای cpu ی شما به کجا رسید؟

من اگه بخوام یه خنک کننده بهتره برای این cpu بگیرم که ترسی از داغ شدنش نداشته باشم چی بگیرم. از اینا که لوله کشی آب! و گاز! و برق! باید داره بگیرم:31: ؟