PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : من سه بار پاور سوزوندم !

chaparman
19-07-2009, 00:00
سلام به همگی . من تا حالا سه بار پاور سوزوندم برای همین به فکر افتادم :20: که یک محافظ برای PC بخرم برای همین کمی ولخرجی کردم و 10 تومان دادم و یک محافظ معمولی کامپیوتر گرفتم . از خدا پهنون نیست از شما چه پنهون این محافظ خیلی پیشرفته است و روش چراغهایی داره که با اون چراغ قرمزهاش ولتاژ فعلی رو نشون میده ولی مشکل همین جا است یعنی وقتی ولتاژ به کمتر از 180 می رسه لطف می کنه و سیستم رو خاموش می کنه :31: یعنی کفر منو درآورده . محافظ گرفتم و کلی :5: خرج کردم از سیستم محافظت کنه ولی مثل اینکه می خواد پدر سیستم منو در بیاره . :13:
از اساتید همفکری می خوام که این محافط رو بندازم دور یا بزارم همینطوری به خاموش کردن PC ادامه بده ؟:18:
چون چشمم ترسیده تابستون قبل پاور گرین من سوخت و همراه خودش سی دی رام منو هم به دیار باقی فرستاد و شانس آوردم مادربورد و بقیه آپارتمان نشینهای مادر بورد نسوخت :27:
خلاصه کلام چی کنم که خدا رو هم خوش بیاد ؟:21:
منتظر پیام های سبز شما هستم . والسلام :2:

ALt3rnA
19-07-2009, 00:52
دوست عزیز مثل اینکه برق خونه ی شما کلا وضعش خرابه
یه چک بکن وگرنه اینقدر نباید مشکل ایجاد شه

chaparman
19-07-2009, 01:04
آره اما اشکال از برق منطقه ما است یعنی کلا وضعش خرابه یعنی اکثرا قطعی داریم :41:
حالا چیکار کنم مشکل حل بشه ؟

دوست عزیز مثل اینکه برق خونه ی شما کلا وضعش خرابه
یه چک بکن وگرنه اینقدر نباید مشکل ایجاد شه

Stream
19-07-2009, 01:29
دوست عزیز اگه واقعا ولتاژ برقتون مرتب زیر 180 ولت می ره باید یک فکری به حال بقیه لوازم برقی خونه بکنید!

البته ممکنه این محافظ مشکل داشته باشه... با همسایه ها صحبت کنید اگه این مشکل همه جا وجود داشت با اداره برق صحبت کنید.

chaparman
19-07-2009, 02:07
ممنون که جواب دادید درسته حق با شما است ولی تا اون موقع پاور من حتما سوخته :31:
باید یه فکری بکنم :41:
چون کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من :31:

دوست عزیز اگه واقعا ولتاژ برقتون مرتب زیر 180 ولت می ره باید یک فکری به حال بقیه لوازم برقی خونه بکنید!

البته ممکنه این محافظ مشکل داشته باشه... با همسایه ها صحبت کنید اگه این مشکل همه جا وجود داشت با اداره برق صحبت کنید.

mehdi1368
19-07-2009, 02:36
ممنون که جواب دادید درسته حق با شما است ولی تا اون موقع پاور من حتما سوخته :31:
باید یه فکری بکنم :41:
چون کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من :31:

سلام
دوست عزیز این محافظ ها جز اینکه به سیستم ضرر بزنن کاری دیگه انجام نمیدن!!!
پیشنهاد من به شما اینه که یکمی بیشتر خرج کنید و یک ترانس اتوماتیک 6 کلیلو وات مدل AVR25B تهیه کنید!
توضیحات:
محافظت و تقویت یا تضعیف برق تک فاز ساختمان‌ها تا ۲۵ آمپر و یا کولرهای گازی تا قدرت ۲۴۰۰۰ بی‌تی‌یو را انجام می‌دهد. هشدار دهنده صوتی و فیلتر نویزگیر از قابلیت‌های این سیستم می‌باشد. قابلیت ها : � تقویت و تثبیت نوسانات و ضعف ولتاژ برق شهر � مجهز به سیستم حفاظت در مقابل ولتاژ ورودی و خروجی خارج از محدوده مجاز � مجهز به فی-لتر جهت حفاظت دستگاه‌های مصرفی در مقابل نویزها و اختلالات برق شهر � مجهز به هشداردهنده صوتی جهت اعلام اضافه بار � مجهز به کلید مخصوص جهت استفاده از روشنایی هنگام ضعف بیش از حد برق شهر � مجهز به مدار تاخیر جهت حفاظت دستگاه‌های مصرفی هنگام قطع و وصل برق شهر � حفاظت در مقابل رعد و برق و تغییرات ناگهانی برق شهر � حفاظت در مقابل دو فاز شدن برق شهر.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشید.

chaparman
19-07-2009, 02:42
منظور شما از جمله " دوست عزیز این محافظ ها جز اینکه به سیستم ضرر بزنن کاری دیگه انجام نمیدن!!! " که گفتید چی بود ؟
میشه بیشتر توضیح بدید
یعنی من بهتره محافظ رو از سیستم جدا کنم ؟ این طوری که حتما مثل سال قبل پاور می سوزه !

سلام
دوست عزیز این محافظ ها جز اینکه به سیستم ضرر بزنن کاری دیگه انجام نمیدن!!!
پیشنهاد من به شما اینه که یکمی بیشتر خرج کنید و یک ترانس اتوماتیک 6 کلیلو وات مدل AVR25B تهیه کنید!
توضیحات:
محافظت و تقویت یا تضعیف برق تک فاز ساختمان‌ها تا ۲۵ آمپر و یا کولرهای گازی تا قدرت ۲۴۰۰۰ بی‌تی‌یو را انجام می‌دهد. هشدار دهنده صوتی و فیلتر نویزگیر از قابلیت‌های این سیستم می‌باشد. قابلیت ها : � تقویت و تثبیت نوسانات و ضعف ولتاژ برق شهر � مجهز به سیستم حفاظت در مقابل ولتاژ ورودی و خروجی خارج از محدوده مجاز � مجهز به فی-لتر جهت حفاظت دستگاه‌های مصرفی در مقابل نویزها و اختلالات برق شهر � مجهز به هشداردهنده صوتی جهت اعلام اضافه بار � مجهز به کلید مخصوص جهت استفاده از روشنایی هنگام ضعف بیش از حد برق شهر � مجهز به مدار تاخیر جهت حفاظت دستگاه‌های مصرفی هنگام قطع و وصل برق شهر � حفاظت در مقابل رعد و برق و تغییرات ناگهانی برق شهر � حفاظت در مقابل دو فاز شدن برق شهر.
موفق باشید.

Kianoosh
19-07-2009, 04:33
دوست من کدوم منطقه هستید؟مشکل نوسانات بالا و قطعی زیاد و ...با این مدل محافظ ها حل شدنی نیست.

mehdi1368
19-07-2009, 11:15
منظور شما از جمله " دوست عزیز این محافظ ها جز اینکه به سیستم ضرر بزنن کاری دیگه انجام نمیدن!!! " که گفتید چی بود ؟
میشه بیشتر توضیح بدید
یعنی من بهتره محافظ رو از سیستم جدا کنم ؟ این طوری که حتما مثل سال قبل پاور می سوزه !

کار این محافظ های 10000تومانی فقط قطع جریان برق در هنگام افزایش و یا کاهش ولتاژ میباشد.در واقع میشه گفت کلید اتوماتیک!!!
برای شما فرقی نمیکنه که این محافظ باشه یا نباشه!مشکل شما ضعیف بودن ولتاژ برقه!!!
من نمونه دست دو این ترانس رو پارسال حدود 57000تومن خریدم .
موفق باشید.

chaparman
19-07-2009, 11:54
دوستان من فقط می خوام الان تکلیفم رو با این یارو محافظه بدونم که از سیستم جداش کنم یا نه لطفا نظرتون رو بگید

nazanin66
19-07-2009, 12:03
دوستان من فقط می خوام الان تکلیفم رو با این یارو محافظه بدونم که از سیستم جداش کنم یا نه لطفا نظرتون رو بگید

سلام
به نظر من یه هزینه کلی کنید و یه UPS کوچیک برای کامپیوترتون فقط بخرید و یا اینکه تو سایت eca و daneshju مداراتش هست خودتون درست کنید که البته تضمینی بهش نیست :31: :5:!!!
راستی برای اینکه مطمئن بشید که مشکل از برق خونه هست یا اینکه از محافظ ،یه مولتی متر پیدا کنید و روی AC تنظیم کنید و ولتاژ و جریان برق خونه رو اندازه گیری کنید و با ورودی پاور مقایسه کنید که معلوم میشه مشکل از کجاست. بعضی اوقات هم شده که فقط ممکنه همون پریزی که شما ازش استفاده می کنید دچار افت ولتاژ بشه پس کاشکی اینبار از یه جای دیگه برق مورد نیاز رو تامین کنید.
در ضمن اگر نزدیک خونتون جدیدا زیاد ساختمان سازی شده و جمعیت اون منطقه بالا رفته ممکنه همین دلیلش باشه و باید به اداره برق زنگ بزنید .
شاد باشید.
:11:

mehdi1368
19-07-2009, 12:03

دوست عزیز کسی نگفت جداش کن!بزار بمونه فقط مشکل ضعیف بودن برق رو حل نمیکنه!

mehdi1368
19-07-2009, 12:06
سلام
شما خونتون مشکل پیدا کرده اگر نزدیک خونتون جدیدا زیاد ساختمان سازی شده و جمعیت اون منطقه بالا رفته ممکنه همین دلیلش باشه و باید به اداره برق زنگ بزنید تا یه سری کانکس ها هست که جدیدا زیاد شده و بالاش یه ترانسفورماتور گنده هست از اونا بزارند در اون منطقه....
شاد باشید.

دوست عزیز شما یه جوری میگید انگار بری اداره برق ومشکل رو مطرح کنی همین فردا میان براتون ترانسفورمر وصل میکنند:31:

chaparman
19-07-2009, 12:07
خیلی ممنون که جواب دادید . من فقط می ترسم این یارو محافظه رو بزارم بمونه و PC رو هر روز 3 بار خاموش کنه ضررش بیشتر از نفعش باشه چون شنیدم خاموشی زود به زود PC براش ضرر داره :20: به نظر شما باز هم با این اوصاف بزارم بمونه ؟

دوست عزیز کسی نگفت جداش کن!بزار بمونه فقط مشکل ضعیف بودن برق رو حل نمیکنه!

chaparman
19-07-2009, 12:10
درسته حق با شما است من هم نمی خوام و نمی تونم با یه محافظ فکستنی این مشکل رو حل کنم فقط این محافظ رو نصب کردم که مثل 3 بار قبل پاور نسوزه .

دوست من کدوم منطقه هستید؟مشکل نوسانات بالا و قطعی زیاد و ...با این مدل محافظ ها حل شدنی نیست.

mehdi1368
19-07-2009, 12:11
خیلی ممنون که جواب دادید . من فقط می ترسم این یارو محافظه رو بزارم بمونه و PC رو هر روز 3 بار خاموش کنه ضررش بیشتر از نفعش باشه چون شنیدم خاموشی زود به زود PC براش ضرر داره :20: به نظر شما باز هم با این اوصاف بزارم بمونه ؟

دوست عزیز خود پاور هم در صورت کاهش برق خاموش میکنه ! با این برقی که منطقه شما داره بذاری محافظ بمونه بهتره حداقل از نوسانات خیالت راحته!!

nazanin66
19-07-2009, 12:14
من فکر می کنم بودن و خاموش کردن کامپیوترتون بهتر از نبودنش هست.

Muradin
19-07-2009, 12:14
داداش دمت گرم !
چجوری 3 تا پاور سوزوندی؟

chaparman
19-07-2009, 12:21
خیلی ممنون که جواب دادید باشه می زارم بمونه ولی به نظر شما برای هارد مشکلی پیش نمی یاد چون شنیدم خاموشی زود به زود برای هارد ضرر داره .

من فکر می کنم بودن و خاموش کردن کامپیوترتون بهتر از نبودنش هست.

chaparman
19-07-2009, 12:23
چی بگم :20: خودم هم نمی دونم :20: از قدیم گفتند کار را که کرد آنکه تمام کرد:31:
دست و پنجه اداره برق منطقه درد نکنه :13:
جالبه این آخریه پاور گرین هم بود ! کل خازن هاش سوخته بود
داشتم با PC کار می کردم دیدم هوای اتاق خیلی گرمه پاهام داشت از گرما می سوخت فکر می کردم هوا گرمه نگو یه اشکالی در سیستم هست و هوای اتاق رو گرم کرده
یهو سی دی رام خود به خود باز شد و از پشت کیس دود بلند شد :31:
فورا سیستم رو از برق در آوردم وگرنه مادربورد و کلیه دوستانش هم به دیار باقی می رفتند :31:

داداش دمت گرم !
چجوری 3 تا پاور سوزوندی؟

BLACK-BLACK
19-07-2009, 12:29

این حرف هیچ دلیل علمی و یا ثابت شده ای نداره.

دوست عزیز خود پاور هم در صورت کاهش برق خاموش میکنه ! با این برقی که منطقه شما داره بذاری محافظ بمونه بهتره حداقل از نوسانات خیالت راحته!!

درسته خود پاور یه همچین مداری رو در داخل خودش داره که ولتاژش از یه حد بیاد پایینتر یا بالاتر خاموش میشه.

چی بگم :20: خودم هم نمی دونم :20: از قدیم گفتند کار را که کرد آنکه تمام کرد:31:
دست و پنجه اداره برق منطقه درد نکنه :13:

معمولا چند ساعت به چند ساعت برقتون قطع میشه؟بشین حساب کن و برو یه یو پی اس بخر از همهچیز بهتره.زیاد قیمتی هم نداره هرچی هم باشه بهتر از خراب شدن پاوره.

chaparman
19-07-2009, 12:45
پس به نظر شما من نگران خاموشی زود به زود PC نباشم . باشه کمی خیالم راحت شد .
نمی دونم باور می کنید یا نه ولی طی این سه باری که پاور سوزوندم حتی یکبار هم پاور برق سیستم رو قطع نکرده !:41: نمی دونم چرا ولی شاید پاورها همه تغلبی بوده اند :13:
قانون خاصی نداره ولی بیشتر شبها حدود 8:30 الا 10 خاموش میشه بعد 12 شب مشکلی نیست یعنی طی این ساعات ولتاژ خیلی پایین میاد
باورتون نمیشه همسایه ما اخیرا یه کولر گازی بزرگ 1/5 میلیونی گرفته و شبها روشنش می کنه به محض روشن کردن کولر مزبور PC من خاموش میشه:31:

درسته خود پاور یه همچین مداری رو در داخل خودش داره که ولتاژش از یه حد بیاد پایینتر یا بالاتر خاموش میشه.

معمولا چند ساعت به چند ساعت برقتون قطع میشه؟بشین حساب کن و برو یه یو پی اس بخر از همهچیز بهتره.زیاد قیمتی هم نداره هرچی هم باشه بهتر از خراب شدن پاوره.

عــــلی
19-07-2009, 12:56
سلام به همگی و خسته نباشید.
دوست من نوسان برق همینطور الکی که بالا و پایین نمیره من چندتا راه بهت پیشنهاد میکنم...
من خودم تو روستا زندگی میکنم و همین مشکلو دارم..ولی خیلی وقته باهاش مقابله کردم:

1.ببین تو خونه وقتی وسایل برقی رو که روشن میکنی چه وسیله ای باعث میشه نوسان برق زیاد بالا و پایین بره و سیستم خاموش بشه...امیدوارم فقط کولر نباشه...

2.تمام چراغهای خونه و وسایل خونه همه رو خاموش کن یا لامپها و وسایل رو کم مصرف کن....

3.معمولاً تو چه ساعاتی خاموش میشه و با روشن کردن چه وسیله ای این اتفاق میافته؟

4.اگه میتونی پاور سیستمتو هم کمتر کن...

موفق باشید.

mehdi1368
19-07-2009, 14:31
دوست من نوسان برق همینطور الکی که بالا و پایین نمیره من چندتا راه بهت پیشنهاد میکنم...
من خودم تو روستا زندگی میکنم و همین مشکلو دارم..ولی خیلی وقته باهاش مقابله کردم:

1.ببین تو خونه وقتی وسایل برقی رو که روشن میکنی چه وسیله ای باعث میشه نوسان برق زیاد بالا و پایین بره و سیستم خاموش بشه...امیدوارم فقط کولر نباشه...

2.تمام چراغهای خونه و وسایل خونه همه رو خاموش کن یا لامپها و وسایل رو کم مصرف کن....

موفق باشید.

سلام
دوست عزیز نمیشه که تمام وسایل رو از برق کشید!
متاسفانه کامپیوتر هم وسیله ای نیست که فقط یه ساعت روشن کنی!!!
در ضمن برقی که وارد ساختمان میشه ضعیفه به وسایل خونه ربطی نداره!!!
موفق باشید.

4ve30n4
19-07-2009, 14:54
سلامم..
خیلی هم دلیل علمی داره.. عجب حرفا و رهنماییهایی آدم میشنوه!!

عزیزدل.. محافظهای دو نوعن.. یجورشون سنگین هستن چون داخلشون سیمپیچ بزرگی داره و تقویت کننده ی ولتاژن که 500 واتش حدود 23 و 1000 واتش حدود 30 تومن هستش.. اینا وقتی ولتاژ از 220 بیفته مثلن روی 190.. میکشونن ولتاژ را به بالا مثلن 210-215 این مدل را باید استفاده کنی و واسه کامپیوتر حتمن باید 1000 واتش را استفاده کنی.. این را تجربه کردم جواب داده..
یه مدل دیگه ی تقویت کننده هستش که فقط واسه یخچال فریزره. تا ولتاژ بیاد پایین میزنه برق را قطع میکنه و داخلش فقط یه مدار ساده ی الکترونیکی کوچک داره.. مبادا اینا را به کامپیوتر وصل کنی که دهن سیستم ظرف دو ماه سرویس میشه..

chaparman
19-07-2009, 15:51
ممنون که راهنمایی کردید ولی خوشبختانه یا بدبختانه ما وسیله پر مصرفی نداریم ولتاژ ورودی ما ضعیفه این ولتاژ هم در اوج مصرف ( شبها که همه خونه هستند و کولرها برپا ) خیلی کمتر میشه و سیستم خاموش میشه

موفق باشید.

chaparman
19-07-2009, 15:53
درسته حق با شما است برقی که وارد ساختمان میشه ضعیفه تا حدی که وقتی همسایه کولر روشن میکنه PC خاموش میشه :41:

سلام
دوست عزیز نمیشه که تمام وسایل رو از برق کشید!
متاسفانه کامپیوتر هم وسیله ای نیست که فقط یه ساعت روشن کنی!!!
در ضمن برقی که وارد ساختمان میشه ضعیفه به وسایل خونه ربطی نداره!!!
موفق باشید.

chaparman
19-07-2009, 15:56
خیلی خیلی ممنون راهنمایی شما خیلی عالی بود . در مورد هارد شما نظرتون خلاف دوستمون هست یعنی شما هم میگید که رفتن برق به هارد آسیب می زنه درسته ؟ چون من هم از منابع قابل اعتمادی این قضیه رو شنیدم یا خوندم .
در مورد محافظ لطفا دقیقا نام مارکش رو بگید تا برم و بخرم . درسته متاسفانه من یه محافظ معمولی نصب کردم که به احتمال زیاد پدر سیستم رو در میاره ( در آینده نزدیک ):31:

سلامم..خیلی هم دلیل علمی داره.. عجب حرفا و رهنماییهایی آدم میشنوه!!

عزیزدل.. محافظهای دو نوعن.. یجورشون سنگین هستن چون داخلشون سیمپیچ بزرگی داره و تقویت کننده ی ولتاژن که 500 واتش حدود 23 و 1000 واتش حدود 30 تومن هستش.. اینا وقتی ولتاژ از 220 بیفته مثلن روی 190.. میکشونن ولتاژ را به بالا مثلن 210-215 این مدل را باید استفاده کنی و واسه کامپیوتر حتمن باید 1000 واتش را استفاده کنی.. این را تجربه کردم جواب داده..
یه مدل دیگه ی تقویت کننده هستش که فقط واسه یخچال فریزره. تا ولتاژ بیاد پایین میزنه برق را قطع میکنه و داخلش فقط یه مدار ساده ی الکترونیکی کوچک داره.. مبادا اینا را به کامپیوتر وصل کنی که دهن سیستم ظرف دو ماه سرویس میشه..

mehdi1368
19-07-2009, 16:09
خیلی خیلی ممنون راهنمایی شما خیلی عالی بود . در مورد هارد شما نظرتون خلاف دوستمون هست یعنی شما هم میگید که رفتن برق به هارد آسیب می زنه درسته ؟ چون من هم از منابع قابل اعتمادی این قضیه رو شنیدم یا خوندم .
در مورد محافظ لطفا دقیقا نام مارکش رو بگید تا برم و بخرم . درسته متاسفانه من یه محافظ معمولی نصب کردم که به احتمال زیاد پدر سیستم رو در میاره ( در آینده نزدیک ):31:

دوست عزیز این ادرس سایت فارتل یه سری بزن وسیله ای که میخوای اونجا هست!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
موفق باشید.

chaparman
19-07-2009, 16:16
ممنون این شرکت UPS می فروشه ؟

دوست عزیز این ادرس سایت فارتل یه سری بزن وسیله ای که میخوای اونجا هست!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشید.

mehdi1368
19-07-2009, 16:25

بله این شرکت انواع UPS ها ترانسهای افزایش ولتاژ انواع محافظ .....

4ve30n4
19-07-2009, 16:31
سلامم..
این را گفتن>> [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
135-260V تا واردش میشه و 220V ± 4% خروجی میده.. ولی این صنعتی و گرونه بابا.. وزنشم 30 کیلویه که!!:18:
بابا مدلای کوچیکش را باید بری بازار گیر بیاری.. دو سال قبل دو تا دونه یه 500وات یه هزار وات و اسه سیستمهای یجا که بخاطر ضیعف بودن برق خاموش میشدن گرفتم مارکش یادم نیستش.. برو بازار بگو محافظ تقویت کننده میخوام بیشتر فروشنده ها حالیشون نیستش.. وقتی بهت داد ببین سبکه یا سنگینه.. در حد 4-5 کیلو بودش خودشه.. بهش بگو داخلش سیم پیچ تقویت کننده باس باشه.. حتمن 1000 واتش را بگیری.. یوقت خامت نکنه بگه 500 وات کافیه.. :5:..

mehdi1368
19-07-2009, 16:41
سلامم..
این را گفتن>> [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
135-260V تا واردش میشه و 220V ± 4% خروجی میده.. ولی این صنعتی و گرونه بابا.. وزنشم 30 کیلویه که!!:18:
بابا مدلای کوچیکش را باید بری بازار گیر بیاری.. دو سال قبل دو تا دونه یه 500وات یه هزار وات و اسه سیستمهای یجا که بخاطر ضیعف بودن برق خاموش میشدن گرفتم مارکش یادم نیستش.. برو بازار بگو محافظ تقویت کننده میخوام بیشتر فروشنده ها حالیشون نیستش.. وقتی بهت داد ببین سبکه یا سنگینه.. در حد 4-5 کیلو بودش خودشه.. بهش بگو داخلش سیم پیچ تقویت کننده باس باشه.. حتمن 1000 واتش را بگیری.. یوقت خامت نکنه بگه 500 وات کافیه.. :5:..

دوست عزیز گرونه چیه؟امکان نداره بیشتر از 100 تومن باشه!وزنشم بخاطر اینه که دو تا ترانس توپ توش کار گذاشتن!

chaparman
19-07-2009, 16:43
ممنون خیلی کمکم کردی . دستت درد نکنه ممنون .این قیمتش چه جوریا هست ؟ طرف سرم کلاه نزاره ؟

سلامم..

4ve30n4
19-07-2009, 16:58
دوست عزیز گرونه چیه؟امکان نداره بیشتر از 100 تومن باشه!وزنشم بخاطر اینه که دو تا ترانس توپ توش کار گذاشتن!
واسه کولر گازیه اون نه واسه یه سیستم معمولی خونگی..

ممنون خیلی کمکم کردی . دستت درد نکنه ممنون .این قیمتش چه جوریا هست ؟ طرف سرم کلاه نزاره ؟
>>>

mehdi1368
19-07-2009, 17:30

>>>

دوست عزیز قصد من از معرفی این ترانس این بود که برای کل لوازم برقی ساختمان استفاده شود!بلاخره کسی که تصمیم به خریدن ترانس میکنه باید به فکر وسیله های دیگر هم باشه!!!
شما بدون اینکه توضیحات رو بخونی یا میگی صنعتیه یا میگی مخصوص کولره!
انتخاب نوع ترانس هم بستکی به برق هر منطقه داره!
موفق باشید.

chaparman
19-07-2009, 17:35
زور من نمی رسه به 100 تومن:18:
من یه چیزی میخوام تو مایه های 30 تومن کوچیک هم باشه مثل مارکی که جناب 4ve30n4 لطف کردند و معرفی کردند .فقط اگر مارک و اسمش معلوم باشه عالی میشه

chaparman
19-07-2009, 17:37
مگه الان ازش استفاده نمی کنید ؟ اگه اسم و مارکش رو پیدا کنید عالی میشه . تا یه سرچی بکنم و قیمت و خصوصیاتش دستم بیاد بعد برم خرید کنم

>>>

nazanin66
20-07-2009, 00:28
ببینید منم پارسال تابستون این مشکلو داشتم مثلا زمانی که کولر رو روشن می کردیم سیستمم خاموش میشد...اگر این موقع ها فقط مانیتور رو خاموش کنید برق دیگه قطع نمیشه الانم دیگه من مشکل ندارم....شما کاشکی پریزهای دیگه خونه رو هم امتحان می کردین چون ممکنه مشکل از اون پریز باشه....یا با یه مولتیمتر و تنظیم روی ac ببینید مشکل واقعا از برق خونه هست؟ در ضمن تو مجله های مختلف مثل: عصر شبکه و شبکه، و روزنامه عصر ارتباط تبلیغات ups رو پیدا کنید که توضیحات خوبی هم بعضی اوقات راجع به اونا می تونید پیدا کنید....اگر هم از برق سر در میارید مدارش توی اینترنت هست می تونید خودتون بسازید.
شاد باشید.

BLACK-BLACK
20-07-2009, 06:20
پس به نظر شما من نگران خاموشی زود به زود PC نباشم . باشه کمی خیالم راحت شد .
نمی دونم باور می کنید یا نه ولی طی این سه باری که پاور سوزوندم حتی یکبار هم پاور برق سیستم رو قطع نکرده !:41: نمی دونم چرا ولی شاید پاورها همه تغلبی بوده اند :13:
قانون خاصی نداره ولی بیشتر شبها حدود 8:30 الا 10 خاموش میشه بعد 12 شب مشکلی نیست یعنی طی این ساعات ولتاژ خیلی پایین میاد
باورتون نمیشه همسایه ما اخیرا یه کولر گازی بزرگ 1/5 میلیونی گرفته و شبها روشنش می کنه به محض روشن کردن کولر مزبور PC من خاموش میشه:31:

الان پاورت چیه؟شانس اوردی فقط پاور سوخته و قطعات چیزیشون نشده

موفق باشید.

این که نمیشه راه حل اگه پاور نامناسب با سیستم بذاری به پاور فشار میاد بعد یه مدت داغون میشه.

سلامم..خیلی هم دلیل علمی داره.. عجب حرفا و رهنماییهایی آدم میشنوه!!

تا وقتی که دلیلش علمیش رو از منبع معتبر ارایه ندی من روی حرفم هستم.
قانون مدار ها و قطعات الکتریکی اینه که هرچی برق به مدت کمتری توشون جریان داشته باشه فرسودگی قطعات کمتر میشه و عمر اونا افزایش پیدا میکنه به شرطی که به درستی خاموش شه نه اینکه به زور قطعی برق خونه خاموش شه!

ببینم شما داری یو پی اس رو توضیح میدی یا ترانس تقویت کننده ولتاز رو؟

زور من نمی رسه به 100 تومن:18:
من یه چیزی میخوام تو مایه های 30 تومن کوچیک هم باشه مثل مارکی که جناب 4ve30n4 لطف کردند و معرفی کردند .فقط اگر مارک و اسمش معلوم باشه عالی میشه

با 30 تومن یه پاور هم به زور گیر میاد چه برسه به یوپی اسی که مناسب سیست وساعات قطعی برق باشه

ببینید منم پارسال تابستون این مشکلو داشتم مثلا زمانی که کولر رو روشن می کردیم سیستمم خاموش میشد...اگر این موقع ها فقط مانیتور رو خاموش کنید برق دیگه قطع نمیشه الانم دیگه من مشکل ندارم....شما کاشکی پریزهای دیگه خونه رو هم امتحان می کردین چون ممکنه مشکل از اون پریز باشه....یا با یه مولتیمتر و تنظیم روی ac ببینید مشکل واقعا از برق خونه هست؟ در ضمن تو مجله های مختلف مثل: عصر شبکه و شبکه، و روزنامه عصر ارتباط تبلیغات ups رو پیدا کنید که توضیحات خوبی هم بعضی اوقات راجع به اونا می تونید پیدا کنید....اگر هم از برق سر در میارید مدارش توی اینترنت هست می تونید خودتون بسازید.
شاد باشید.

ممکنه مشکل از کنتور باشه یعنی کنتور امپر پایین کار گذاشته باشن وجوابگوی مصرفشون نباشه.
ممکنه مشکل از 3 فاز کوچه باشه که درست تقسیم نشده
فکر کنم خود شرکت فاراتل مشاور داشته باشن و بهشون زنگ بزنی و مشکلتوبگی خودشون بهترین راه حل رو بهت نشون میدن.

4ve30n4
20-07-2009, 09:27
سلامم..

قانون مدار ها و قطعات الکتریکی اینه که هرچی برق به مدت کمتری توشون جریان داشته باشه فرسودگی قطعات کمتر میشه و عمر اونا افزایش پیدا میکنه به شرطی که به درستی خاموش شه نه اینکه به زور قطعی برق خونه خاموش شه!
:18::18::18::18:
عزیزدل یعنی من باید اینجا کلاس الکترونیک پایه واسه شما بذارم؟؟..

chaparman
20-07-2009, 11:22
ای ول دمت گرم
حق با شما است پس من باید اول پیریزهای خونه رو با مولتیمتر چک کنم . این خاموش کردن برق مونیتور هم بد فکری نیست پس اگه ولتاژ رفت رو 180 فورا مونیتور رو خاموش می کنم شاید PC خاموش نشه .
در مورد برق هم من سر در نمی یارم اما یه دوستی دارم استاد این کاره اگه آدرس راهنمای مدار فوق را دارید لطفا آدرس بدید بدم دوستم این UPS رو برام جور کنه حتما ارزونتر در میاد چون من پول کافی برای خرید UPS از بیرون رو ندارم
باز هم ممنون

شاد باشید.

4ve30n4
20-07-2009, 11:33
ای ول دمت گرم
حق با شما است پس من باید اول پیریزهای خونه رو با مولتیمتر چک کنم . این خاموش کردن برق مونیتور هم بد فکری نیست پس اگه ولتاژ رفت رو 180 فورا مونیتور رو خاموش می کنم شاید PC خاموش نشه .
در مورد برق هم من سر در نمی یارم اما یه دوستی دارم استاد این کاره اگه آدرس راهنمای مدار فوق را دارید لطفا آدرس بدید بدم دوستم این UPS رو برام جور کنه حتما ارزونتر در میاد چون من پول کافی برای خرید UPS از بیرون رو ندارم
باز هم ممنون
عزیزدل UPS داخلش باتریهای بزرگ داره که برق DC را به 220 AC کانورت میکنن.. کار هر کسی نیستش تهیه کنی تازه کار UPS مال وقتیه که برق میره و با UPS خونگی واسه یه مدت خیلی محدودی میتوانی سیستم را روشن نگه داری همینقدر که صفحات باز را Save کنی و سیستم را بطور دستی خاموش کنی تا اسیب نبینه.. گرفتی؟؟
یه چیز دیگه>>

پس اگه ولتاژ رفت رو 180 فورا مونیتور رو خاموش می کنم شاید PC خاموش نشه .
این حرف از ریشه اشتباهه.. مصرف یه نمایشگر CRT اوونقدرا نیستش که با خاموش کردنش بتوانی ولتاژ را افزایش دهی!!! اول آمپراژ برق کاهش پیدا میکنه و بعد ولتاژ..
اینشکلی بیجهت داری دور خودت میچرخی و آخر سر هم به هیچ کجا نمیرسی.. بایس بروی و به تقویت کننده ای که قبلن گفتم را تهیه کنی.

chaparman
20-07-2009, 11:33
ممنون توضیحات شما خیلی کامل و خوب بود
آره درسته خیلی شانس آوردم که فقط سی دی رام سوخت و بقیه مخصوصا مادربورد آسیب ندید
الان پاور من Elegans هست روش نوشته گارانتی مادام العمر !:31: ولی حتما این هم کشکه:13:
آره من هم با نظر شما موافقم که وقتی برق سیستم به زور قطع بشه به اجزای سیستم آسیب می رسونه
من UPS نمی خوام چون زورم نمیرسه بگیرم من یه ترانس تقویت ولتاژ لازم دارم که حدود 30 تومان بشه
در مورد امکان مشکل از کنتور یا 3 فاز کوچه هم درسته حق با شما است حتما باید با یکی از جمله پشتیبانی شرکت فاراتل مشاوره کنم ولی اینها مسلما وقت می بره و ممکنه تا اون زمان دوباره مشکلی برای سیستم من پیش بیاد
درضمن شرکت فاراتل پشتیبانی رایگان میده ؟

الان پاورت چیه؟شانس اوردی فقط پاور سوخته و قطعات چیزیشون نشده

این که نمیشه راه حل اگه پاور نامناسب با سیستم بذاری به پاور فشار میاد بعد یه مدت داغون میشه.

ببینم شما داری یو پی اس رو توضیح میدی یا ترانس تقویت کننده ولتاز رو؟

با 30 تومن یه پاور هم به زور گیر میاد چه برسه به یوپی اسی که مناسب سیست وساعات قطعی برق باشه

ممکنه مشکل از کنتور باشه یعنی کنتور امپر پایین کار گذاشته باشن وجوابگوی مصرفشون نباشه.
ممکنه مشکل از 3 فاز کوچه باشه که درست تقسیم نشده
فکر کنم خود شرکت فاراتل مشاور داشته باشن و بهشون زنگ بزنی و مشکلتوبگی خودشون بهترین راه حل رو بهت نشون میدن.

chaparman
20-07-2009, 11:35
یه راهنمایی بکنید خوبه چون برای کسانی مثل منک ه از این کار سر رشته ای ندارند مفیده . لینک هم بدید کفایت می کنه .

سلامم..:18::18::18::18:

BLACK-BLACK
20-07-2009, 13:16
سلامم..:18::18::18::18:

نیازی به کلاس الکترونیک پایه نیست ترم قبلی پاسش کردم.:21:

ممنون توضیحات شما خیلی کامل و خوب بود
آره درسته خیلی شانس آوردم که فقط سی دی رام سوخت و بقیه مخصوصا مادربورد آسیب ندید
الان پاور من Elegans هست روش نوشته گارانتی مادام العمر !:31: ولی حتما این هم کشکه:13:
آره من هم با نظر شما موافقم که وقتی برق سیستم به زور قطع بشه به اجزای سیستم آسیب می رسونه
من UPS نمی خوام چون زورم نمیرسه بگیرم من یه ترانس تقویت ولتاژ لازم دارم که حدود 30 تومان بشه
در مورد امکان مشکل از کنتور یا 3 فاز کوچه هم درسته حق با شما است حتما باید با یکی از جمله پشتیبانی شرکت فاراتل مشاوره کنم ولی اینها مسلما وقت می بره و ممکنه تا اون زمان دوباره مشکلی برای سیستم من پیش بیاد
درضمن شرکت فاراتل پشتیبانی رایگان میده ؟

ناراحت نشی ها ولی ایونو که دیگه حرفشو نزن اصل تقلبیه.گول حرفهای روشم نخور
من یه پاور داشتم از این بی کیفیت ها زد پدر سی پی یو رو دراورد سوزوند ولی اخر پولامو جمع کردم رفتم با اینکه مصرف سیستمم 400 واتم نیست یه گرین 780 وات گرفتم

یه راهنمایی بکنید خوبه چون برای کسانی مثل منک ه از این کار سر رشته ای ندارند مفیده . لینک هم بدید کفایت می کنه .

این دوست عزیز راست میگه حرفی که میزنید باید قابل استناد باشه.مثلا اگه جایی خوندی یه لینکی بذار ، یه اسکن ازش بگیر و امثال اینها.همینطوری که یه حرفی رو بزنی شاید برای خودت قابل قبول باشه ولی بقیه بدون دلیل و مدرک معتبر قبول نمیکنن

chaparman
20-07-2009, 13:43
ناراحت نه ولی نگران شدم چون این بار آخریه که پاور سوخت بردمش تعمیراه شرکتی که ازش PC گرفتم و اونها خودشون بدون اینکه از من کسب تکلیف کنند این پاور رو روی سیستم نصب کردند من هم چون بهشون اعتماد کردم چیزی نگفتم ولی حالا شما که گفتید تغلبیه یهو استرس تمام وجودم رو گرفت:18:
یعنی دیگه هیچی ندارم بگم :18:

نیازی به کلاس الکترونیک پایه نیست ترم قبلی پاسش کردم.:21:

ناراحت نشی ها ولی ایونو که دیگه حرفشو نزن اصل تقلبیه.گول حرفهای روشم نخور
من یه پاور داشتم از این بی کیفیت ها زد پدر سی پی یو رو دراورد سوزوند ولی اخر پولامو جمع کردم رفتم با اینکه مصرف سیستمم 400 واتم نیست یه گرین 780 وات گرفتم

این دوست عزیز راست میگه حرفی که میزنید باید قابل استناد باشه.مثلا اگه جایی خوندی یه لینکی بذار ، یه اسکن ازش بگیر و امثال اینها.همینطوری که یه حرفی رو بزنی شاید برای خودت قابل قبول باشه ولی بقیه بدون دلیل و مدرک معتبر قبول نمیکنن

BLACK-BLACK
20-07-2009, 13:52
ناراحت نه ولی نگران شدم چون این بار آخریه که پاور سوخت بردمش تعمیراه شرکتی که ازش PC گرفتم و اونها خودشون بدون اینکه از من کسب تکلیف کنند این پاور رو روی سیستم نصب کردند من هم چون بهشون اعتماد کردم چیزی نگفتم ولی حالا شما که گفتید تغلبیه یهو استرس تمام وجودم رو گرفت:18:
یعنی دیگه هیچی ندارم بگم :18:

متاسفانه شرکتها بعضو از بزرگاشونم حتی به درد نمیخورن من بار قبلی که سیستم رو برده بودم شرکت ببرای ارتقا بهشون گفتم یه پاور 500 نو بندازن روش ولی بعد که سیستم رو تحویل گرفتم دیدم یه پاور 400 وات تعمیریه(یه برچسب روش بود که شرح عیب وصاحب قبلی روش نوشته شده بود)
منم همون روزی که رفتم پاور بگیرم فروشنده با چرب زبونی میخاست الگانس 700 وات رو بهم 40 تومن بندازه ولی من شستم خبر دار شد و فهمیدم تقلبیه رفتم گرین گرفتم

برای مشکل برق خونه هم به نظر من با همسایه ها جمع شید یه سیم کش وارد بیارید یه نگاهی بندازه ببینیه مشکل از چیه.همونطور که گفتم شاید مشکل از بد تقسیم شدن برق برای منازل باشه.
به هر حال بعد از رفع شدن مشکل برق منزلتون اولین کاری که میکنید تعویض پاورتون باشه

chaparman
20-07-2009, 14:08
ببینم چیکار میشه کرد ولی چیزی که معلومه پول نیست برای تعویض پاور:41:

متاسفانه شرکتها بعضو از بزرگاشونم حتی به درد نمیخورن من بار قبلی که سیستم رو برده بودم شرکت ببرای ارتقا بهشون گفتم یه پاور 500 نو بندازن روش ولی بعد که سیستم رو تحویل گرفتم دیدم یه پاور 400 وات تعمیریه(یه برچسب روش بود که شرح عیب وصاحب قبلی روش نوشته شده بود)
منم همون روزی که رفتم پاور بگیرم فروشنده با چرب زبونی میخاست الگانس 700 وات رو بهم 40 تومن بندازه ولی من شستم خبر دار شد و فهمیدم تقلبیه رفتم گرین گرفتم

برای مشکل برق خونه هم به نظر من با همسایه ها جمع شید یه سیم کش وارد بیارید یه نگاهی بندازه ببینیه مشکل از چیه.همونطور که گفتم شاید مشکل از بد تقسیم شدن برق برای منازل باشه.
به هر حال بعد از رفع شدن مشکل برق منزلتون اولین کاری که میکنید تعویض پاورتون باشه

nazanin66
20-07-2009, 17:18
عزیزدل UPS داخلش باتریهای بزرگ داره که برق DC را به 220 AC کانورت میکنن.. کار هر کسی نیستش تهیه کنی تازه کار UPS مال وقتیه که برق میره و با UPS خونگی واسه یه مدت خیلی محدودی میتوانی سیستم را روشن نگه داری همینقدر که صفحات باز را Save کنی و سیستم را بطور دستی خاموش کنی تا اسیب نبینه.. گرفتی؟؟
یه چیز دیگه>>

این حرف از ریشه اشتباهه.. مصرف یه نمایشگر CRT اوونقدرا نیستش که با خاموش کردنش بتوانی ولتاژ را افزایش دهی!!! اول آمپراژ برق کاهش پیدا میکنه و بعد ولتاژ..
اینشکلی بیجهت داری دور خودت میچرخی و آخر سر هم به هیچ کجا نمیرسی.. بایس بروی و به تقویت کننده ای که قبلن گفتم را تهیه کنی.

سلام
کسی که برق خونده فکر نمی کنم ساختنش براش مشکل باشه به شرطی که قبلا هم کار کرده باشه و اصلا بلد باشه یه مدار ببنده....فکر می کنم خود ما جوونا هستیم که بعد از فارغ التحصیلی تو شرکت ها مشغول به کار میشیم و UPS هم می سازیم ...پس خارج از توان نیست!!!.....و دوستم تو یک شرکت هست و UPS می سازند....
من خودم قبل از روشن کردن کولر مانیتورم رو که خاموش می کنم دیگه مشکلی ایجاد نمیشه و سیستم روشن میمونه چون قبل از نوسانات برق این کار رو انجام دادم و در ضمن مانیتور برق زیادی مصرف می کنه!!!
شاد باشید.:11:

chaparman
20-07-2009, 21:07
من می دونم حق با شما است ولی اسم و مارک تقویت کننده را معرفی نکردید تا من برم و تهیه کنم اگر جزئیات تقویت کننده را می گفتید من همین امروز می گرفتمش منتظر پست شما هستم :11:

یه چیز دیگه>>

chaparman
20-07-2009, 21:09
کاهش برای طرز ساخت UPS منبع می دادید تا من می دادم دوستم برام می ساخت دوست من استاد این کارها است

سلام
کسی که برق خونده فکر نمی کنم ساختنش براش مشکل باشه به شرطی که قبلا هم کار کرده باشه و اصلا بلد باشه یه مدار ببنده....فکر می کنم خود ما جوونا هستیم که بعد از فارغ التحصیلی تو شرکت ها مشغول به کار میشیم و UPS هم می سازیم ...پس خارج از توان نیست!!!.....و دوستم تو یک شرکت هست و UPS می سازند....
من خودم قبل از روشن کردن کولر مانیتورم رو که خاموش می کنم دیگه مشکلی ایجاد نمیشه و سیستم روشن میمونه چون قبل از نوسانات برق این کار رو انجام دادم و در ضمن مانیتور برق زیادی مصرف می کنه!!!
شاد باشید.:11:

mehdi1368
20-07-2009, 22:28
سلام
جناب 4ve30n4 حداقل مدل اون دستگاه رو بگو! ما که چیزی تو نت پیدا نکردیم این بنده خدا کارش گیره!!!

mehdi1368
20-07-2009, 22:31
کاهش برای طرز ساخت UPS منبع می دادید تا من می دادم دوستم برام می ساخت دوست من استاد این کارها است

دوست عزیز بصورت دستی نمیشه UPS ساخت! من خودم یه مدت رفتم دنبال این کارها الکی خرج بیخودی کردم!!
همین ترانسه از همه بهتره!
موفق باشید.

nazanin66
20-07-2009, 23:01

سلام
منم گفته بودم که ریسک ساختش بالا هست اما می تونید توی سایت های

و

مطالبی رو در این زمینه تهیه کنید...منم پیشنهادم اینه که بخرید اما من خودم همیشه سعی می کنم تا جایی که وقت دارم و هزینه، خودم کارامو انجام بدم تا هم تجربه کسب کنم هم وقتی ازش استفاده می کنم یا حتی نگاهش می کنم کلی روحیه بگیرم . اما بعضی اوقات هم هست که حاضر آماده خیلی بهتره پس باید اونو انتخاب کرد...
شاد باشید.

chaparman
20-07-2009, 23:43
ممنون باشه . درسته مارک این ترانس و جزئیاتش دستم بیاد دیگه مشکلم حل میشه و میرم می گیرمش و خلاص:20:

دوست عزیز بصورت دستی نمیشه UPS ساخت! من خودم یه مدت رفتم دنبال این کارها الکی خرج بیخودی کردم!!
همین ترانسه از همه بهتره!
موفق باشید.

سلام
جناب 4ve30n4 حداقل مدل اون دستگاه رو بگو! ما که چیزی تو نت پیدا نکردیم این بنده خدا کارش گیره!!!

chaparman
20-07-2009, 23:46
ممنون واقعا ممنون ولی آدرس دوم ل ی ل ت ر شده و به صورت خط چین نشون داده میشه (-----------) لطفا کلمات آدرس فوق رو با فاصله از هم بزارید تا رویت بشه ( مثلا به جای yahoo.com تایپ کنید y a h o o . c o m باز هم ممنون از محبت شما

سلام
منم گفته بودم که ریسک ساختش بالا هست اما می تونید توی سایت های

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمطالبی رو در این زمینه تهیه کنید...منم پیشنهادم اینه که بخرید اما من خودم همیشه سعی می کنم تا جایی که وقت دارم و هزینه، خودم کارامو انجام بدم تا هم تجربه کسب کنم هم وقتی ازش استفاده می کنم یا حتی نگاهش می کنم کلی روحیه بگیرم . اما بعضی اوقات هم هست که حاضر آماده خیلی بهتره پس باید اونو انتخاب کرد...
شاد باشید.

4ve30n4
21-07-2009, 10:27
سلام
پستهای قبلی ام را اصلن با دقت نخواندی.. ده بار گفتم محافظ تقویت کننده ی برق.. باز میگه اسمش را بگو!!!!
این محافظها قبلنم گفتم داخلش.ون سیم پیچ بزرگی هستش که کار ترانس تقویت کننده را انجام میده.. این را بچه های دوم راهنمایی تووی درسهایشون میخونن دیگه بحث و توضیح نمیخواد که.. هی باز با UPS که اصلن یه مسئله ی دیگریه اشتباه میگیرن.. مارکهای مختلفی هم توی بازار هستش نمیشه که با اینترنت بخوای همه چی را پیدا کنی!!!!!!!!!

khark11
21-07-2009, 10:57
با يو پي اس جماعت شوخي نكنيد كه خيلي ها رو روانه قبرستون كرده، توصيه من اينه :

با توجه به افت شديد و دايمي برق منطقه شما قبل از هر چيز يه شكايت نامه با امضاي جمعي از اهالي محل تحويل اداره برق بدين كه در دراز مدت اميدي به حل مشكل داشته باشين و اما در كوتاه مدت هم فقط يو پي اس هست كه ميتونه كارتو راه بندازه، اينم بگم كه فكر دست ساز بودنشو از سرت در كن، ميدوني اگه دست ساز باشه و به موقع آف نكنه باتري رو ميتركونه و خدايي نكرده ....:41:

اما اگه نميخواي يو پي اس بخري هم اين محافظ رو جدا نكن و بذار بمونه چون خطر زيادي واسه سيستمت ايجاد نميشه با چند بار خاموش شدنش، ولي اگه نباشه هر باري كه بري زير 180 احتمال پريدن هر قطعه اي از كامپوترت رو داره!!!

اينم بگم يوپي اس با باتري هاش گرون تموم ميشه باهات:13:

nazanin66
22-07-2009, 19:54
ممنون واقعا ممنون ولی آدرس دوم ل ی ل ت ر شده و به صورت خط چین نشون داده میشه (-----------) لطفا کلمات آدرس فوق رو با فاصله از هم بزارید تا رویت بشه ( مثلا به جای yahoo.com تایپ کنید y a h o o . c o m باز هم ممنون از محبت شما

سلام
ببخشید دیر جواب میدم کمی برنامه ام بهم ریخته:
سایت های:
ایت علمی دانشجویان ایران
یا

که در تالارها می تونید پیدا کنید اما من باز خودم ساختشو پیشنهاد نمی کنم البته بهتره اول تخمین بزنید که بخرید بهتره یا درست کنید و آیا به ساختش اطمینان دارید که بعدا مشکل دیگه ای ایجاد نشه؟ چون این دیگه یه مدار ساده ACنیست و ممکنه مشکلات جدی ای به بار بیاره...
شاد باشید.

chaparman
22-07-2009, 23:20
دمت گرم دوست من . من نظر شما و بقیه اساتید این جمع رو قبول دارم ( چون برای همفکری اینجا اومدم ) ببینم این اهالی بی حال ما مایلند استشهاد محلی رو امضا کنند یا نه . آخه توی محله ما همسایه ها حتی همدیگه رو نمی شناسند !:31:
اره من هم شنیدم که UPS دست ساز خکرناکه . یه دوستی دارم با باطری معمولی خودرو UPS می سازه و دل و روده بارو UPS همیشه بیرونه !:31: UPS براش درمیاد 100 تومان 4 ساعت هم برق رو نگه میداره . برا خودش یکی ساخته و خودم تستش رو دیدم کار می کنه ولی خوب خطر داره .
دیروز ولتاژ حتی به 163 رسید !:18: یعنی محافظ این رقم رو نشون داد و PC رو خاموش کرد ! هرچند بعضی وقتها 177 رو نشون میده ولی این محافظه کاری نمیکنه فمر می کنم وقتی به زیر 180 میره فوری PC رو خاموش نمی کنه یعنی این محافظه هم خوب عمل نمی کنه .

با يو پي اس جماعت شوخي نكنيد كه خيلي ها رو روانه قبرستون كرده، توصيه من اينه :

با توجه به افت شديد و دايمي برق منطقه شما قبل از هر چيز يه شكايت نامه با امضاي جمعي از اهالي محل تحويل اداره برق بدين كه در دراز مدت اميدي به حل مشكل داشته باشين و اما در كوتاه مدت هم فقط يو پي اس هست كه ميتونه كارتو راه بندازه، اينم بگم كه فكر دست ساز بودنشو از سرت در كن، ميدوني اگه دست ساز باشه و به موقع آف نكنه باتري رو ميتركونه و خدايي نكرده ....:41:

اما اگه نميخواي يو پي اس بخري هم اين محافظ رو جدا نكن و بذار بمونه چون خطر زيادي واسه سيستمت ايجاد نميشه با چند بار خاموش شدنش، ولي اگه نباشه هر باري كه بري زير 180 احتمال پريدن هر قطعه اي از كامپوترت رو داره!!!

اينم بگم يوپي اس با باتري هاش گرون تموم ميشه باهات:13:

chaparman
22-07-2009, 23:22
ممنون دوست من دستت درد نکنه باشه همین رو از بازار جویا میشم .ولی این بازاری ها تا ببینن اطلاعات من کمه و جزئیات وسیله ای رو ندارم مشخصه سعی خواهند کرد گرون فروشی کنند برای همین جزئیات رو می خواستم .

پستهای قبلی ام را اصلن با دقت نخواندی.. ده بار گفتم محافظ تقویت کننده ی برق.. باز میگه اسمش را بگو!!!!
این محافظها قبلنم گفتم داخلش.ون سیم پیچ بزرگی هستش که کار ترانس تقویت کننده را انجام میده.. این را بچه های دوم راهنمایی تووی درسهایشون میخونن دیگه بحث و توضیح نمیخواد که.. هی باز با UPS که اصلن یه مسئله ی دیگریه اشتباه میگیرن.. مارکهای مختلفی هم توی بازار هستش نمیشه که با اینترنت بخوای همه چی را پیدا کنی!!!!!!!!!

chaparman
22-07-2009, 23:23
خیلی ممنون درسته حق با شما است UPS کمی خطریه ولی ممنون که اطلاعات دادید .

سلام
ببخشید دیر جواب میدم کمی برنامه ام بهم ریخته:
سایت های:
ایت علمی دانشجویان ایران
یا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکه در تالارها می تونید پیدا کنید اما من باز خودم ساختشو پیشنهاد نمی کنم البته بهتره اول تخمین بزنید که بخرید بهتره یا درست کنید و آیا به ساختش اطمینان دارید که بعدا مشکل دیگه ای ایجاد نشه؟ چون این دیگه یه مدار ساده ACنیست و ممکنه مشکلات جدی ای به بار بیاره...
شاد باشید.

chaparman
11-08-2009, 02:06
سلام به همه اساتید که در این تاپیک خیلی به من کمک نمودند .
دوستان آخرش مقصر این مشکل من پیدا شد . همسایه ما خلاف قانون کرده بود و فیوزی صنعتی به کنتورش وصل کرده بود و کل آمپر مصرفی 4 خانوار رو ( به علاوه خودش ) مصرف می کرد . حالا تو خونش چیکار می کرده اینش رو دیگه خدا عالمه ( به کمک برق مرده زنده می کرده و یا ... )
خلاصه فاز منزل رو تغییر دادیم حل شد . خدا این مامورین اداره برق رو نیز حفظ فرماید ان شاء ا...
این قضیه هم ختم به خیر شد :31:
ولی حالا نمی دونم چرا ولتاژم دیگه بعضی وقت ها خیلی بالا می ره مثلا 230 و الی آخر ماشاء ا...
حالا می ترسم از اون ور مشکل ساز بشه . یعنی اولش که می شد 160 و PC خاموش می شد حالا می ترسم بشه 260 و ... Pc دیه کلا فرت بشه :31:

khark11
11-08-2009, 08:40
آره اما اشکال از برق منطقه ما است یعنی کلا وضعش خرابه یعنی اکثرا قطعی داریم :41:
حالا چیکار کنم مشکل حل بشه ؟

اگه فقط 4 تا خونه مشكل داشتن اين چه حرفي بود زدي؟؟؟ همه رو گمره كردي كه دوست عزيز !! :31:

chaparman
12-08-2009, 18:10
بابا اون یه قضیه جدا است . یعنی برق منطقه ما از چند سال پیش مشکل داشته و داره یعنی چون ساخت و ساز توش زیاده قطعی برق و بالا پایین رفتن ولتاژ توش زیاده .
ولی این قضیه جدید ( مشکل پایین رفتن ولتاژ به 160 ) جدید بود که آخرش معلوم شد به خاظر این همسایه از خدا بی خبر بوده .
راستی برای این شخص جریمه ای هم توی قانون وجود داره ؟ یعنی میشه ازش شکایت کرد ؟ چون این مدت خیلی ما رو اذیت کرد .

اگه فقط 4 تا خونه مشكل داشتن اين چه حرفي بود زدي؟؟؟ همه رو گمره كردي كه دوست عزيز !! :31:

khark11
13-08-2009, 12:09
راستی برای این شخص جریمه ای هم توی قانون وجود داره ؟ یعنی میشه ازش شکایت کرد ؟ چون این مدت خیلی ما رو اذیت کرد .

اگه بخواي حالشو بگيري آره وجود داره، ميتوني بري كلانتري عارض بشي بعد استعلام اداره برق مي گيرن كه اينكارو كرده ازش ادعاي خسارت ميكني خود اداره برقم ميتونه اگه بخواد باهاش برخورد قانوني بكنه، حتي سلب امتياز براي يه مدت معين يا دائمي!!!

ولي به نظر من ارزش نداره آدم همسايشو با خودش دشمن كنه!

chaparman
13-08-2009, 18:32
فکر کنم باید برم به همسایه ها صحبت کنم و یه استشهاد محلی پر کنم ولی معلومه دردسر داره ولی من باید حال این مردک رو بگیرم 4 هفته منو اذیت کرد با استرس PC رو روشن می کردم هر لحظه توی این فکر بودم که ممکنه برق بره . باید خالش رو بگیرم :21:

اگه بخواي حالشو بگيري آره وجود داره، ميتوني بري كلانتري عارض بشي بعد استعلام اداره برق مي گيرن كه اينكارو كرده ازش ادعاي خسارت ميكني خود اداره برقم ميتونه اگه بخواد باهاش برخورد قانوني بكنه، حتي سلب امتياز براي يه مدت معين يا دائمي!!!

ولي به نظر من ارزش نداره آدم همسايشو با خودش دشمن كنه!

khark11
15-08-2009, 06:59
فکر کنم باید برم به همسایه ها صحبت کنم و یه استشهاد محلی پر کنم ولی معلومه دردسر داره ولی من باید حال این مردک رو بگیرم 4 هفته منو اذیت کرد با استرس PC رو روشن می کردم هر لحظه توی این فکر بودم که ممکنه برق بره . باید خالش رو بگیرم :21:

ديگه صلاح خودته، هر كاري خواستي باهاش بكن:31:

Reza Razor
17-09-2009, 23:08
یه سوال داشتم گفتم ارزش تاپیک زدن نداره همینجا میپرسم
چندوقته وقتی سیستمو روشن میکنم فکر کنم درست لحظه ی روشن شدن یه صدای غری از احتمالا پاور میاد.(لحظه ای) چک کردم دیدم بخاطر اورکلاکه وقتی تنظیمات رو ریست کردم دیگه موقع روشن شدن این صدا نمی اومد.
حالا میخوام بدونم این صدای اولی که میاد ادامه داشته باشه خطری میشه یا نه جدی نیست؟
پاورم 535 گرین هست اینم سیستممه:
E8400
8800 GT
2GB DDR2
P5QL Pro

khark11
18-09-2009, 12:07
یه سوال داشتم گفتم ارزش تاپیک زدن نداره همینجا میپرسم
چندوقته وقتی سیستمو روشن میکنم فکر کنم درست لحظه ی روشن شدن یه صدای غری از احتمالا پاور میاد.(لحظه ای) چک کردم دیدم بخاطر اورکلاکه وقتی تنظیمات رو ریست کردم دیگه موقع روشن شدن این صدا نمی اومد.
حالا میخوام بدونم این صدای اولی که میاد ادامه داشته باشه خطری میشه یا نه جدی نیست؟
پاورم 535 گرین هست اینم سیستممه:
E8400
8800 GT
2GB DDR2
P5QL Pro

تنظيمات اور رو بنويس، چقد ولتاژ دادي؟ شايد رو پاورت فشار مياد كه اينجوري ميشه، البته بعضي پاورهاي گرين خودشونم تو حين استارت يه صداهايي ميدن، ولي به هر حال اين صداها باعث نميشه كه ما بگيم صدا واسه پاور طبيعيه

Reza Razor
18-09-2009, 16:27
اصلا به ولتاژ دست نزدم و پیش فرضه چون دقیق نمیدونستم چقدر باید زیاد بشن.
ولی تنظیمات اورکلاک رو الان مینویسم....

Reza Razor
18-09-2009, 16:35
FSB Freq. 420
FSB Strap to north bridge 400Mhz
DRAM Freq. DDR2 840 Mhz

khark11
19-09-2009, 08:05
FSB Freq. 420
FSB Strap to north bridge 400Mhz
DRAM Freq. DDR2 840 Mhz

براي اين تغييرات افزايش ولتاژ هم لازمه، برو به تاپيك اوركلاك دوستان كامل راهنماييت ميكنن!