PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویستای 64 بیت، 33 درصد ضعیف تر از ایکس پی 32 بیت؟

mahi58
17-07-2009, 00:33
سلام.
من روی کامپیوتر جدیدم دو تا ویندوز دارم. یکی ایکس پی 32 بیت و یکی هم ویستای 64 بیت.
من می خواستم چون ویستا DirectX 10 داره برای گیم فقط از ویستا استفاده کنم، ولی یک نتیجه بنچمارک عجیب و غریب یه کم روی اعصابم رفته!
تنها برنامه بنچ مارکی که من داشتم فقط 3DMark 2001 بود که همون رو اجرا کردم و دیدم نتایج با کمال تعجب به شرح زیر است:
ویندوز ایکس پی 32 بیت: 39600
ویندوز ویستا 64 بیت: 23300
من قبلا بنچ های مقایسه دو سیستم عامل رو دیده بودم، XP تقریبا همیشه قوی تر بود، ولی اختلاف در حد 6-5 درصد بود، نه 33 درصد!
حالا موندم گیم ها رو روی کدوم سیستم عامل نصب کنم؟ آیا قید DirectX 10 رو بزنم و روی XP با سرعت بالاتر اجراشون کنم؟ یا برم سراغ ویستا و DirectX 10؟ من نمی خوام هیچ کدوم از این دو مزیت اساسی رو از دست بدم! :41:
ویستای 32 بیت بهتر از 64 بیت است یا اون هم همین جوریه؟ :13:
ممنون. :)

omidbooter
29-07-2009, 01:02
دوستان عزیز جواب بدن ممنون میشم

mahi58
29-07-2009, 01:57
مشکل مشابه دارید شما هم؟ مشکلتون چیه؟

shahabprince
06-08-2009, 07:52
سلام.
من روی کامپیوتر جدیدم دو تا ویندوز دارم. یکی ایکس پی 32 بیت و یکی هم ویستای 64 بیت.
من می خواستم چون ویستا DirectX 10 داره برای گیم فقط از ویستا استفاده کنم، ولی یک نتیجه بنچمارک عجیب و غریب یه کم روی اعصابم رفته!
تنها برنامه بنچ مارکی که من داشتم فقط 3DMark 2001 بود که همون رو اجرا کردم و دیدم نتایج با کمال تعجب به شرح زیر است:
ویندوز ایکس پی 32 بیت: 39600
ویندوز ویستا 64 بیت: 23300
من قبلا بنچ های مقایسه دو سیستم عامل رو دیده بودم، XP تقریبا همیشه قوی تر بود، ولی اختلاف در حد 6-5 درصد بود، نه 33 درصد!
حالا موندم گیم ها رو روی کدوم سیستم عامل نصب کنم؟ آیا قید DirectX 10 رو بزنم و روی XP با سرعت بالاتر اجراشون کنم؟ یا برم سراغ ویستا و DirectX 10؟ من نمی خوام هیچ کدوم از این دو مزیت اساسی رو از دست بدم! :41:
ویستای 32 بیت بهتر از 64 بیت است یا اون هم همین جوریه؟ :13:
ممنون. :)

به نظر من قید ویندوز ویستا رو بزنی خیلی بهتره.اگه نظر من رو بخوای ویندوز اشغالی تر از ویستا ندیدیم

farhang_760
11-08-2009, 09:26
سلام
منم درگیر همین ویستای 64 بیت هستم منم قصد تعویضشو دارم
بابا ایکسپی سگش شرف داره!!!!!!

به نظر من یک ایکسپی 64 نصب کن حالشو ببر

اصغر انتظارریحانی
20-08-2009, 20:45
دوستان اگه برگردند به ده سال پیش که تازه ایکس پی اومده بود بازار و همه داشتند نصبش می کردند یه عده ای همینطور حرفهایی بی پایه و اساس می زدند حالا هم نوبیت ویستا است باید شما ها تو ماکروسافت کار می کردید نه تو ایران محصولات ماکروسافت را استفاده می کردید

officer
20-08-2009, 21:02
سلام

من که الان تقریبا 2 ماه هست دارم از ویستا استفاده میکنم و مشکلی نداشتم باهاش ...

برای اینکه نگین خب تو فقط میای نت و میری نباید مشکلی داشته باشی باید بگم چه در پشتبانی نرم افزار و چه بازی ها و

کارای دیگه مشکلی نبود , ولی فعلا همه جا میگن ویستا بدرد نمیخوره منم تا به چشم نبینم قبول نمیکنم.

mahi58
20-08-2009, 21:30
عزیز، ملاک مشکل داشتن نیست، شما باید ببینید Performance کدوم بالاتره!
هزار بار توی اینترنت این دو تا OS با هم مقایسه شده و همه گفته اند ایکس پی سریع تره اون وقت شما می گید بی پایه و اساس؟ اصلا می دونستید که یکی از دلایلی که مایکروسافت به این سرعت بعد از ویستا داره Seven رو میده بیرون همین Performance پایین ویستا است؟ البته اینم بگم من سون رو هم امتحان کردم، فقط یه کمی از ویستا بهتر بود و عمرا به ایکس پی نمی رسید.

mnaderpour
25-08-2009, 14:16
سلام
ببینید در این مورد که ویستا بسیار ضعیف تر از XP است هیچ شکی وجود نداره !! بهترین دلیلشم استعفا مدیر پروژه ویستا است . (یادم نیست دقیقا کجا خوندم ولی از یه جای معتبر بود که خوندم مدیر پروژه ویستا که اتفاقا یه مرد مسنی هم بود استعفا کرده)

در مورد مشکل داشتن هم هیچ کسی نمیتونه بگه من با ویستا مشکل ندارم ،مگر اینکه با اون کار خاصی انجام بده ! من فقط در روز کلی copy/paste میکنم این user account control پوست آدمو میکنه مگر اینکه بری disable کنی که دوباره کلی مشکل برات پیش می آره !!!

در مورد سرعت کار کردن با ویستا هم که کپ کردنهای یک دفعه اییش اعصاب رو داغون میکنه . مشغول کاری یه دفعه هنگ میکنه یه 10 ثانیه بعد راه می افته !!