PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : همه چيز درباره Amd Athlon64 و هسته K8

fattahi2006
20-02-2006, 21:33
باسلام :
با عرض پوزش که قبلا نتوانستم ادامه بحث نوآریهای هسته K8راادامه بدهم الان قصد دارم ادامه بحث گذشته راادامه بدم در ضمن خواهشمند است حتما نظرات خود رابیان کنید تا بحث جالب تربشه........
یادآورای بحث های گزشته ..........

--------------------------------------------------------------------------------

در راستای تقویت هر چه بیشتر هسته K8 چهار نوآری جدید رادر این هسته مشاهده می کنیم :
.Enhanced Virus Protection و Cool'n'Quiet ، Hyper Transport Bus، DDR Memory Controller

كه در اين مقاله به توضيح Enhanced Virus Protection مي پردازيم ودر مقاله هاي بعدي بقيه موضوع ها:
با اي نوآوري جديد كه مختص هسته k8 و پردازنده هاي 64 بيتي شركت اي ام دي است كاربران از تهيه و نصب ضدويروس بي نياز مي باشند چرا كه نرم افزارهاي ويرس ياب بدليل اين كه عميليات ورودي و خروجي را كنترل مي كنندنيازمندمقيم شدن در حافظ مي باشند ولذا ميزان بسيار زيادي از حافظه دستگاه اشغال شده و به ميزان قابل توجهي از راندمان و كارايي سيستم كاسته مي شود . بااين تكنولوژي كه تنها نياز نرم افزاري آن مجهز بودن بهWINDOWS XPهمراه UPDATE SERVICE PACK2 است از ورود كليه ويروس ها - WORMها و TROJAN هابه سيتم جلوگيري مي شود.

ادامه بحث:
تکنولوژی Cool’n’Quiet :
اين سيستم که نمونه ای مشابه ازآن ابتدا برروی کامپيوترهای قابل حمل بکار برده می شود، بطور خودکار کليه مليات در حال انجام توسط کامپيوتر را بر اساس فيدبکهايی که از سيستم مي گيرد کنترل کرده و متناسب با کار در حالانجام و سرعت موردنياز، ولتاژ هسته مرکزی CPU و Clock آن،همچنين دور فن را برای صرفه جويی در مصرف انرژی کم و يا زياد می کند . بعنوان مثال سيستمی را درنظر ميگيريم که دارای يک پردازنده + Athlon64 2800 ، که با کلاک 1 / 81 گيگاهرتز کار می کند، باشد . در هنگام انجام کارهای معمول و نسبتا سنگين کلاک پردازنده روی همان مقدار 1 / 81 گيگاهرتز ثابت خواهد بود . ولی هنگامی که دستگاه کار خاصی انجام نمی دهد يا درحال انجام پردازش سنگينی نمی باشد کلاک آن پايين آمده ( حدودا 795 مگاهرتز ) و سيستم به حالت Idle ميرود، در نتيجه در مصرف انرژی صرفه ويی خواهد شد . يکی ديگر از فوايد اين سيستم آن است که اگر پردازنده در حالت Overclock در حال کار باشد، عملا زمان Overclock بودن آن محدود به هنگام انجام پردازشهای سنگين می شود، و در هنگام انجام عملياتهای سبکتر خارج می شود . برای درک بهتر مطلب همان Overclock از حالت CPU مثال قبل يعنی پردازنده Athlon64 2800+ را درنظر می گيريم . فرض می کنيم اين پردازنده در حالت Overclock دارای کلاکی برابر 2 گيگا هرتز باشد ( اين ميزان برابر با کلاک واقعی يک پردازنده Athlon64 3000+ است ). در هنگام انجام عملياتهای سنگين اين ميزان کلاک حفظ میشود، ولی به هنگام انجام پردازشهای سبکتر و يا به حالت Idle رفتن پردازنده اين ميزان به حدود 875 مگاهرتز تغيير می کند ( که درواقع مبين Overclock نبودن پردازنده در اين زمان است ). ناگفته نماند که فعال بودن اين سيستم نيازمند برخورداری از مادربردی دارای اين تکنولوژی است . نحوه فعال سازی آن هم به اين ترتيب است که ابتدا بايد گزينه مربوط به فعالسازی آن را در Bios setup مادربرد فعال کرده، سپس در محيط ويندوز نرم افزار مربوطه را نصب کنيد . در انتها عبارت Control Panel ، از Power option را در گزينه Minimal power management فعال کنيد . اينک اين سيستم فعال خواهد بود .
با اميد به اينكه از اين مقاله نهايت بهره برداري را كرده باشيد ضمنا آماده به پاسخ هاي شما پيرامون سي پي يو هاي اي ام دي هستم و منتظرنظارتتان هستم تا ادامه بحث دوباره درباره نوری های بعدی .........

mndbnt
22-02-2006, 21:36
خيلي عاليه
دمت گرم . من اي ام دي 2800 اتلون گرفتم كه از اين تكنولوژي پشتيباني مي كند . خيلي عالي بود
اگر ميشه در مورد ويروس يابش كمي توضيح بده

HamidFULL
23-02-2006, 01:46
fattahi2006 عزيز خيلی خوش حالم همچين بحثی رو شروع کردی در ضمينه PowerNOW! توضيح بده برای بچه ها من هم کمکت ميکنم