PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل ریست شدن...

Vahid67
14-07-2009, 19:58
سلام
من مشکل ریست شدن دارم به این صورت که وقتی که سیستم رو روشن میکنم بعد از یه مدت یه صفحه آبی میاد که پایینش یه چیزی میشماره بعدش سیستم ریست میشه البته تا 100 میشماره .... ولی وقتی دوباره سیستم بالا میاد دیگه ریست نمیشه .... ویندوزهای مختلف تست کردم ولی بازم همینطوره .... جای اسلاتهای رم رو هم عوض کردم فایده نداشت... مشخصات سیستم....
CPU : Q8200
MB : biostar TP43D2
RAM : 2g geil dual
VGA : 8500giga

Kianoosh
14-07-2009, 21:06
سلام
من مشکل ریست شدن دارم به این صورت که وقتی که سیستم رو روشن میکنم بعد از یه مدت یه صفحه آبی میاد که پایینش یه چیزی میشماره بعدش سیستم ریست میشه البته تا 100 میشماره .... ولی وقتی دوباره سیستم بالا میاد دیگه ریست نمیشه .... ویندوزهای مختلف تست کردم ولی بازم همینطوره .... جای اسلاتهای رم رو هم عوض کردم فایده نداشت... مشخصات سیستم....
CPU : Q8200
MB : biostar TP43D2
RAM : 2g geil dual
VGA : 8500giga

سلامتو متن ارور یه کد هست شما اونو یاداشت کنید و تو سایت ماکروسافت سرچش کنید تا مشکل مشخص بشه دقیقا از کدوم قطعه هست یا شایدما درایور و ...

ر مها رو تک تک رو اسلات ها چک کنید بایوس رو آپدیت کنید اگه قطعه ای اورکلاک شده به فرکانس پیشفرض برگرده و تنظیمات بایوس رو هم پیشفرض کنید

DrXoX
15-07-2009, 07:54
دو تا دلیل عمده:

1- دمای بالای CPU
2-اشکال در پاور سیستم

80 درصد مشکل شما مورد اول هستش شما دمای Cpu رو از داخل بایوس چک کن اگر از 50-60 بیشتر بود باید یه خمیر حرارتی بهتر بخری و بین هیت سینک و Cpu قرار بدی . یا شاید دور فن شما به خاطر گرد و خاک گرفتن کم شده باشه .

و اما در مورد پاور ممکنه به خاطر نوسانات برق دچار مشکل شده باشه. که بهترین راه اینه که با یه پاور دیگه سیستم رو تست کنید
البته یه موردی هم که من تو بعضی از سیستم ها دیدم مشکل در خازن های اطراف Cpu هستش البته اگه مادربرت خازن های حالت جامد داره این مشکل وجود نداره اکثر مادربردهای جدید خصوصا مادربردهای گیگا از این خازن ها دارن

موفق باشید

Vahid67
15-07-2009, 09:58
خودم احساس میکنم مشکل از رم ها هستش چون سریع میره اون صفحه آبیه من فقط تونستم این ارور رو بخونم memory dumping
جدیداً دیگه تا 100 شمارش نمیکنه یهو ریست میشه... نرم افزاری نیشت رم رو چک کنه ببینه سالمه یا نه؟؟

Vahid67
18-07-2009, 20:52
من یه رم سالم انداختم روی سیستم ولی بازم مشکل دارم این ارور رو وقتی که با ویندوز 7 ریست میکنه بعد از بالا اومدن میده...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدIf the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt[/CODE]

DrXoX
20-07-2009, 06:01
من یه رم سالم انداختم روی سیستم ولی بازم مشکل دارم این ارور رو وقتی که با ویندوز 7 ریست میکنه بعد از بالا اومدن میده...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدIf the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt[/code]

سلام

اگر امکانش هست یه پاور از دوستان بگیرید و تست کنید ببینید باز هم همین طوری هستش:5:

Kianoosh
20-07-2009, 06:20
خودم احساس میکنم مشکل از رم ها هستش چون سریع میره اون صفحه آبیه من فقط تونستم این ارور رو بخونم memory dumping
جدیداً دیگه تا 100 شمارش نمیکنه یهو ریست میشه... نرم افزاری نیشت رم رو چک کنه ببینه سالمه یا نه؟؟

دوست عزیز با مم تست یه تست پایداری از رم بگیرید بعدش به رمها مقد اری ولت بده یه راه دیگه هم برخی جواب داد ه تمام اپلیکیشن های غیر ضروری استار ت آپ و سرویس ها رو از دستور msconfig تو منو ران غیر فعال کن یه چیز دیگه هم بود الان یادم نمیاد!؟:دی

- دمای بالای CPU
2-اشکال در پاور سیستم

به اولی که هیچ ربطی نداره دکتر؟!د مای بالا بدون هیچ اخطار (اگه نرم افزار مانیتورینگ نباشه)و صفحه آبی و ...سیستم ریست یا خاموش میشه!

دومی هم ای احتمالش نسبتا کمه

بیشتر رم هارد درایور و اپلیکیشن و... که هم خوانی نداشته باشه و پایدار نباشه

آها اونم یادم اومد:دی

تو قسمت سیستم پراپرتیز تب ادونسد بعدش استارت آپ ریکاوری ستینگ تمام گزینه های سیستم رو تیک بزنید بعدش رایت دیباگ رو هم کامپلیت مموری دامپ بزنید تا لاگ فایلش دربیاد ببینیم دقیقا چیه فرصت خوندن کد رو هم داری احتمالا حل میشه

Vahid67
20-07-2009, 09:22
یه چند روزی هست ریست نشده !!!!!!!!!!! اون قسمتی که گفتید رو فعال کردم... رمم Dual OCZ 2g بود که با مم تست دیدم یکیش خرابه.... حالا چند روز دیگه میبرم گارانتی ...

DrXoX
20-07-2009, 22:01
دوست عزیز با مم تست یه تست پایداری از رم بگیرید بعدش به رمها مقد اری ولت بده یه راه دیگه هم برخی جواب داد ه تمام اپلیکیشن های غیر ضروری استار ت آپ و سرویس ها رو از دستور msconfig تو منو ران غیر فعال کن یه چیز دیگه هم بود الان یادم نمیاد!؟:دی

به اولی که هیچ ربطی نداره دکتر؟!د مای بالا بدون هیچ اخطار (اگه نرم افزار مانیتورینگ نباشه)و صفحه آبی و ...سیستم ریست یا خاموش میشه!

دومی هم ای احتمالش نسبتا کمه

بیشتر رم هارد درایور و اپلیکیشن و... که هم خوانی نداشته باشه و پایدار نباشه

آها اونم یادم اومد:دی

تو قسمت سیستم پراپرتیز تب ادونسد بعدش استارت آپ ریکاوری ستینگ تمام گزینه های سیستم رو تیک بزنید بعدش رایت دیباگ رو هم کامپلیت مموری دامپ بزنید تا لاگ فایلش دربیاد ببینیم دقیقا چیه فرصت خوندن کد رو هم داری احتمالا حل میشه

:18: مهندس جان این Application هایی که میگی چه ربطی به ریست شدن سیستم داره؟ شایدم داره به ما نگفتن :8:اگر داره یه توضیح بده ما هم یاد بگیریم برای آینده

هارد رو هم یه توضیح بدی بد نیست که چطوری باعث ریست شدن سیستم میشه!!!!!!!!برای اطلاعات عمومی بد نیست