PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال - کتاب سیلورمن

Ho$∑∫N
14-07-2009, 10:01
با سلام خدمت دوستان گرامی.
مدتی هست که مطالعه کتاب سیلورمن را آغاز کرده ام. (خود آموز یعنی دانشجو نیستم).
همونطور که می دونید این کتاب اثبات های زیادی داره که من در هیچ کتاب دیگه ای ندیدم و این عامل باعث شده که در مطالعه خیلی کند عمل کنم چون اکثر اثبات ها بسیار پیچیده تر از کتب دیگر هستند. ناچار هنوز نتوانسته ام فصل 4 را به خوبی یادبگیرم و تصمیم گرفتم به مشتق ها جهش کنم . این کار رو کردم و متوجه شدم که قسمت مشتق ها رو به خوبی یاد میگیرم . محتوای کتاب آنقدر سنگین هست که تنها در هر صفحه چندین قضیه ذکر شده.

سوالات :
1- می خواستم بدانم که می تونم از این قضایا عبور کنم و به مباحث کلی تر بپردازم ؟(مشکل اینه که تعداد زیادی از تمارین با توجه به قضایا بدست می آیند و البته بیشتر تمارین اثبات ها هستند (یعنی باید یک عبارت رو اثبات کنیم) مانند تمرین های بخش حد که می بایست از طریق اثبات های مربوط به اپسیلون تتا اثبات شوند.
2-چون من هنوز جلد یک را مطالعه می کنم میخواستم بدانم که با شرایط بالا می توانم جلد دو را مطالعه کنم (قسمت اصلی کتاب جلد 2 هست که شامل انتگرال و معادلات دیفرانسیل است. یا اینکه کتب ساده تری را مطالعه کنم؟ مثلا توماس یا آدامز(البته این یکی فکر کنم پیچیده تر باشه) یا سایر کتب؟

مابقی سوالات رو در صورت دادن پاسخ خواهم پرسید.

Ho$∑∫N
15-07-2009, 14:37
دوستان کسی نیست پاسخ بده؟"

vishkak
19-07-2009, 17:19
سلام.به نظر من کتاب توماس مفاهيم رو خيلي ساده تر از سيلورمن گفته و دوم اينکه جديدتر هم هست.اگر ميخواي مطالعه آزاد داشته باشي فکر کنم توماس بهتره.کتاب آدامز هم کتاب سنگينيه .

danavan
19-07-2009, 19:15
سلام.به نظر من کتاب توماس مفاهيم رو خيلي ساده تر از سيلورمن گفته و دوم اينکه جديدتر هم هست.اگر ميخواي مطالعه آزاد داشته باشي فکر کنم توماس بهتره.کتاب آدامز هم کتاب سنگينيه .
من به شخصه از کتاب سیلورمن متنفرم.
توماس و لیت هلد خیلی ساده تر توضیح دادند.
هر چند در مباحث انتگرالهای چند گانه و مشتقات جزئی کتاب سیلور من کاملتره.

farzadjon
02-08-2009, 11:49
این لینک رو هم بررسی کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]