PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ممنون میشم یه نگاه به مشکل ما بکنی

isp_85
20-02-2006, 12:04
سلام!
من تازه اینجا ثبت نام کردم و این اولین پستم هست
آقا من هر جور مشکلی دیده بودم غیر از این جورشو :blink:
اول مشخصات سیستم منو بخونین تا حساب کار دست تون بیاد:
CPU: Intel P4 3.06Ghz With Hyper Threating Technology
RAM: 1x 512 Kingston
Motherboard: Gigabyte 8IP755 (Chip 775)
HDD: Seagate 80Gb (7200)
VGA Card: ATI Radeon 9200
من کامپیوترم فکر کنم از بایوس قاط زده، من حتی بایوس رو هم آپدیت کردم به آخرین ورژن ولی بازم درست نشد تازه یه جورایی هم خراب تر شد.
قبل از آپدیت بایوس بعد از اینکه دکمه روشن کامپیوتر رو میزدم و کامپیوتر روشن میشد یه کم طول میکشید تا IDE هارو Detect کنه حالا بعد از اینکه اونارو Detect میکرد این صفحه اول عوض میشد و میرفت صفحه بعد که اگه من CDROM رو Primery Boot میزاشتم باید مینوشت Boot From CDROM:... حالا که من بقیه لوازمات از جمله CDROM و Floppy رو که میکشیدم مینویسه Verifying DMI Pool Data....که البته این رو هم قبلا مینوشت در هر حالتی و صفحه همینجا میموند و دیگه جلوتر نمیرفت
در این مرحله من خیلی راحت و سریع میتونستم با زدن کلید Del به Setup وارد بشم و قادر بودم بایوس رو به راحتی آپدیت کنم که این کار رو هم کردم. ولی حالا بعد از آپدیت رو بخونین:
بعد از آپدیت وقتی که کامپیوتر رو روشن میکردم تقریبا یک دقیقه طول میکشید تا صفحه اول بیاد و بعد از این باز یک دقیقه طول میکشید تا IDE هارو Detect کنه و خیلی کند میتونستم وارد Setup بشم یعنی بعد از اینکه Del رو میزنم صفحه سیاهی میاد و آروم آروم صفحه آبی بایوس پیداش میشه که من در هر مرحله چند بار بایوس رو Default هم حتی کردم ولی خوب خوشبختانه در اون صفحه ای که قبلا میموند و جلوتر نمیرفت این یکی دیگه نمیمونه و وارد ویندوز میشه ولی باز اینجا کارت گرافیک من شناخته نمیشه و کار هم نمیکنه من دوباره درایور کارت گرافیک رو نسب کردم و میگه باید ریستارت کنی و منم میگم چشم ولی بعد از ریستارت و ماجراهایی که برام پیش میاد تا ویندوز بالا بیاد بازم همونطوری هست وهیچ فرقی نکرده.
تو روخدا اگه میتونین کمکم کنین ممنون میشم یه Reply بزنین
بازم ممنون

mahdy2021
20-02-2006, 12:30
سلام
عضويتت تبريك مي گم

Verifying DMI Pool Data... اين پيغام به احتما زياد اشكال از هارد نشون ميده و اگر اشتباه نكنم هارد شما هم ساتاست
1- primary و salve درست انجام شده؟
2-اگر هارد ساتاست از داخل ستاپ تنظيماتش درست انجام شده؟
3-مطمئنا هيچ ربطي به بايوس نداره

isp_85
20-02-2006, 12:59
نه والا هارد من SATA نیست و من خودم SATA رو Disable کرده بودم
ولی خب پس چرا دیر وارد ستاپ میشه؟
و تازه حالا دیگه اصلا هیچ صفحه ای نمیاد

isp_85
20-02-2006, 14:08
:blink: :blink: :eh: :eh: :sad: :sad:

patal
21-02-2006, 11:19
سلام
تشخیص من اینه که computer شما دچار گذرگاه شده.
یعنی یه channel اصلی و مهم مشکل داره که باعث شده computer شما تنبل بشه.
... و اما نسخه ای که من برای شما تجویز می کنم
تمام IDE ها رو جدا کن. حتی FloppyDrive بعد ببین که مشکل حل می شه یا نه
اگه حل نشد دیگه باید بریم روی RAM و این حرف ها

راستی keyboard و یا mouse ت از چه type ی هستند؟ USB یا PS/2

خوش باشی،
©م.م.©

metal_heart
05-04-2006, 04:55
سلام . من يه پيشنهاد برات دارم. اول bios رو با در اوردنه باتری ريست کن.بد به قوله دوستمون همه کابلهارو بکش

Rashidahwazian
05-04-2006, 11:46
كاري كه پاتال گفت رو انجام بده ولي قبلش يه نگاه بكن ببين master و slave رو درست تنظیم کردی ؟!! هرچند اگر هم درست تنظیم کردی 1 دقیقه طول نمی کشه معمولا 10 ثانیه ای کارش رو تموم می کنه میره.