PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل: صدای خیلی زیاد فن cpu ناگهانی

nazanin66
12-07-2009, 23:02
سلام
خسته نباشید
من یکباره صدای فن سی پی یوم به طرز فجیعی زیاد شده،مشکل از کجاست؟ آیا نیاز به تعویض هست یا اینکه خودم می تونم بازش کنم و تعمیر کنم؟
ممکنه به خاطر تابستان باشه؟ آخه کیسم زیر کولر هست و خنک میشه!
اگه عوضش نکنم چی میشه؟
مرسی
شاد باشید.
:11:
:40:

Kianoosh
13-07-2009, 03:39
سلام دوست عزیز

بله اکثرا تابستان اینطوری میشه! :دی د ور فنت بالاست یا صد ای غیر عادی داره؟شما بازش کن ببین تمیزه چیزی گیر نکرده بهش خشک و بدون روغن!؟ بالنس و محکمه؟خمیرش؟اگه از اینها باشه خیلی ساد ه خودت می تونی درستش کنی اگه سیم ها یا آهنربا و بردش و ... داغون!شده باشن تعویض کنی بهتره.دمای پردازند ه و سایر قطعات + دور فن ها رو هم می تونی با این چک کنی که اگه دماها مناسب بود دور فن رو پایی بیاری که صدا اذیت نکنه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشی

پ.ن: اگه عوضش نکنی به شرط اینکه دماها مناسب باشه هیچی فقط مشکل صدا هست!البته اکثر فنها معمولی و رده متوسط مدت زیادی با دور خیلی بالا دووم نمیارن...

khark11
13-07-2009, 10:26
غير از چيزايي كه دوست خوبمون ارباب سايه ها گفت، سعي كن Setup مادربوردت رو هم ديفالت كني ممكنه دستكاري شده باشه، همون جا يه نگاه هم به دماي پردازنده بنداز ببين چقده ،البته قبل از همه چيز در كيس رو باز كن ببين واقعا دورش بالاست؟؟

nazanin66
13-07-2009, 15:16
سلام دوست عزیز

بله اکثرا تابستان اینطوری میشه! :دی د ور فنت بالاست یا صد ای غیر عادی داره؟شما بازش کن ببین تمیزه چیزی گیر نکرده بهش خشک و بدون روغن!؟ بالنس و محکمه؟خمیرش؟اگه از اینها باشه خیلی ساد ه خودت می تونی درستش کنی اگه سیم ها یا آهنربا و بردش و ... داغون!شده باشن تعویض کنی بهتره.دمای پردازند ه و سایر قطعات + دور فن ها رو هم می تونی با این چک کنی که اگه دماها مناسب بود دور فن رو پایی بیاری که صدا اذیت نکنه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشی

پ.ن: اگه عوضش نکنی به شرط اینکه دماها مناسب باشه هیچی فقط مشکل صدا هست!البته اکثر فنها معمولی و رده متوسط مدت زیادی با دور خیلی بالا دووم نمیارن...

سلام
مرسی
صداش یهو زیاد شده اما مشکل از دور بالا نیست.
بازش کردم و با دستگاههای باد هم تمیزش کردم تا اگر گرد و غباری هست از بین بره و دوباره خمیر خریدمو زدم اما باز هم فرقی نکرد.
بله همه ی موارد بالا رو چک کردم اما بازم صدا همینجوری زیاد هست فقط تنها چیزی که نمیدونم اینه که به خاطر تابستان شده یا نه؟
اگر عوض نکنم مشکلی پیش میاد؟
با تشکر
شاد باشید.

nazanin66
13-07-2009, 15:23
غير از چيزايي كه دوست خوبمون ارباب سايه ها گفت، سعي كن Setup مادربوردت رو هم ديفالت كني ممكنه دستكاري شده باشه، همون جا يه نگاه هم به دماي پردازنده بنداز ببين چقده ،البته قبل از همه چيز در كيس رو باز كن ببين واقعا دورش بالاست؟؟

سلام
مرسی
من مادربوردمو تقریبا بعد از سال نو خریدم و مدتی هم صدای سیستمم فوق العاده کم شده بود چون هارد رو هم عوض کرده بودم و WS خریده بودم. بعد از گذشت تقریبا مدت 1 ماه یهو صداش زیاد شد که من فکر می کردم مشکل از پاور باشه که خیلی قدیمیه اما در کیس رو که باز کردم دیدم صدای زیاد به خاطر فن سی پی یو هست و تا امروز به خاطر امتحانا نتونستم به سیستمم برسم اما تمام مواردی که احتمال می دادم رو چک کردم اما باز صداش زیاده! به نظرم دورش مثل قبل هست و زیاد نشده اما نمی دونم چرا انقدر صدا میکنه؟؟!!
با تشکر
شاد باشید.

khark11
14-07-2009, 06:34
سلام
دیدم صدای زیاد به خاطر فن سی پی یو هست و تا امروز به خاطر امتحانا نتونستم به سیستمم برسم اما تمام مواردی که احتمال می دادم رو چک کردم اما باز صداش زیاده! به نظرم دورش مثل قبل هست و زیاد نشده اما نمی دونم چرا انقدر صدا میکنه؟؟!!

ببين دوست من

فقط ميتونه دو تا دليل داشته باشه يكيش مربوط به چسباندن محكم سينك فن به CPU ميشه و دوميشم ممكنه خود فن مشكل داشته باشه

راه حل اولي اينه كه يه خمير خوب و تازه بگيري كه مونده نباشه و بچسبونيش باهاش، ضمنا بايد مطمئن بشي كه محكم هستش و لق نميزنه
راه حل دوم هم تعويض فن هستش، بله من فن هايي ديدم كه به ظاهر سالم سالم هستش اما دقيقا همين مشكلات براشون پيش اومده پس بعيد نيست خود فن هم مشكل داشته باشه

البته به احتمال 80 درصد همون راه حل اولم كارگشاست. اما اگه مطمئني دورش مثه قبل هست و زياد نشده ديگه شك نكن كه فن خرابه، راستي يه ديد بزن يه وقت كابل هاي پاور نخورده باشه به فن و صداش از اينا باشه ها !!
راستي نگفتي كجا ازش استفاده ميكني، دماي محيطي كه كامپيوتر توش روشنه چقده؟
كولري خنك كننده اي چيزي هست؟

nazanin66
14-07-2009, 08:23
ببين دوست من

فقط ميتونه دو تا دليل داشته باشه يكيش مربوط به چسباندن محكم سينك فن به CPU ميشه و دوميشم ممكنه خود فن مشكل داشته باشه

راه حل اولي اينه كه يه خمير خوب و تازه بگيري كه مونده نباشه و بچسبونيش باهاش، ضمنا بايد مطمئن بشي كه محكم هستش و لق نميزنه
راه حل دوم هم تعويض فن هستش، بله من فن هايي ديدم كه به ظاهر سالم سالم هستش اما دقيقا همين مشكلات براشون پيش اومده پس بعيد نيست خود فن هم مشكل داشته باشه

البته به احتمال 80 درصد همون راه حل اولم كارگشاست. اما اگه مطمئني دورش مثه قبل هست و زياد نشده ديگه شك نكن كه فن خرابه، راستي يه ديد بزن يه وقت كابل هاي پاور نخورده باشه به فن و صداش از اينا باشه ها !!
راستي نگفتي كجا ازش استفاده ميكني، دماي محيطي كه كامپيوتر توش روشنه چقده؟
كولري خنك كننده اي چيزي هست؟

سلام
مرسی
پاور هم تازه یکشنبه خریدم و سیستمم رو که روشن کردم باز همون صدا رو میداد. خمیر هم که بعد از عید عوض کردم و کامپیوترم اصلاصدایی نداشت یهو الان 1 ماه هست که اینجوری شده و به خاطر امتحانا نتونستم درستش کنم.باز هم به نظرتون خمیر رو عوض کنم ؟
در دمای اتاق استفاده می کنم.بعضی اوقات کولر هم روشن می کنم و کیسم دقیقا زیر کولر هست اما باز صدا می کنه؟
خودم فن رو کامل باز کنم و تعمیر کنم؟یا بهتره یکی تازه بخرم؟
با تشکر

DrXoX
14-07-2009, 08:29
سلام
مرسی
پاور هم تازه یکشنبه خریدم و سیستمم رو که روشن کردم باز همون صدا رو میداد. خمیر هم که بعد از عید عوض کردم و کامپیوترم اصلاصدایی نداشت یهو الان 1 ماه هست که اینجوری شده و به خاطر امتحانا نتونستم درستش کنم.باز هم به نظرتون خمیر رو عوض کنم ؟
در دمای اتاق استفاده می کنم.بعضی اوقات کولر هم روشن می کنم و کیسم دقیقا زیر کولر هست اما باز صدا می کنه؟
خودم فن رو کامل باز کنم و تعمیر کنم؟یا بهتره یکی تازه بخرم؟
با تشکر
پشت یا جلوی فن یه برچسب داره اونو باز کن زیرش یه سوراخ کوچیک هستش ، چند قطره روغن چرخ خیاطی بریز توش درست
میشه .کاری که من 10 ساله انجام میدم و فن CPU هنوز هم مثل روز اولش داره کار می کنه:46:

nazanin66
18-07-2009, 16:14
پشت یا جلوی فن یه برچسب داره اونو باز کن زیرش یه سوراخ کوچیک هستش ، چند قطره روغن چرخ خیاطی بریز توش درست
میشه .کاری که من 10 ساله انجام میدم و فن CPU هنوز هم مثل روز اولش داره کار می کنه:46:

سلام
این کار رو هم انجام دادم باز نشد :41: تازه صداش از موتور هواپیما تبدیل به صدای تراکتور شده! :18:
تازه بازشم کردم اما مشکلی توش ندیدم :41: .
فکر کنم دیگه باید برم یه دونه نو بخرم :19:.
:11: :11: :11:

khark11
19-07-2009, 08:59
ببخشيد چند روز گرفتار بودم:41:

راستي اين فن جديد كه گرفتي جنسش خوبه؟

سايز سينكش چقده؟

چند گرفتي؟
يه دور بازش كن خمير رو عوض كن و ببند، ببين درست ميشه ؟ اگه نه كه من فكر ميكنم فني كه گرفتي مشكل داره

nazanin66
19-07-2009, 11:59
ببخشيد چند روز گرفتار بودم:41:

راستي اين فن جديد كه گرفتي جنسش خوبه؟

سايز سينكش چقده؟

چند گرفتي؟
يه دور بازش كن خمير رو عوض كن و ببند، ببين درست ميشه ؟ اگه نه كه من فكر ميكنم فني كه گرفتي مشكل داره

سلام
هنوز نخریدم؟؟
روی همون قبلیه دارم کار می کنم ....خب مثلا مهندس برقم اگه از پس یه فن به این سادگی برنیام که دیگه باید خودمو بکشم....
البته فکر کنم دیگه نزدیکه بمیرم آخه هیچ جوری درست نمیشه ...هیچ ایرادی هم توش پیدا نمی کنم فقط صداش تبدیل به تراکتور شده همین.
شاد باشید.

عــــلی
19-07-2009, 13:13
سلام به همگی و خسته نباشید.

میشه .کاری که من 10 ساله انجام میدم و فن CPU هنوز هم مثل روز اولش داره کار می کنهتایید میشه منم همین مشکلی که شما دارید رو داشتم...دوباره روغن بزنید..تا حدود 20 دقیقه فن رو با دست بچرخونید باز روغن بزنید اونقدر این کار رو بکنید که روون شه...یه خورده با دست هم روی فن رو فشار بدید تا اگه جا نرفته جا بره...مواظب باشید فن نشکنه...

البته فکر کنم دیگه نزدیکه بمیرم آخه هیچ جوری درست نمیشه ...هیچ ایرادی هم توش پیدا نمی کنم فقط صداش تبدیل به تراکتور شده همین.احتمالاً بخاطر آزاد شدن فن باشه کمی فشارش بدید تا محکمتر بشه...امیدوارم از روغن جامد استفاده نکرده باشید...فن رو کاملاً تمیز کنید لابلای اون رو با مسواک یا یه چیز مثل شوت رنگ کامل تمیز و با جارو برقی پاکش کنید.
اگه نشد ماشالله شما که مهندس برقید پس فن رو کاملاً باز کنید...تا وقتی که امید دارید باهاش ور برید تا درست شه در غیر این صورت باید عوضش کنید.
موفق و سربلند باشید.

nazanin66
20-07-2009, 00:16
سلام به همگی و خسته نباشید.

تایید میشه منم همین مشکلی که شما دارید رو داشتم...دوباره روغن بزنید..تا حدود 20 دقیقه فن رو با دست بچرخونید باز روغن بزنید اونقدر این کار رو بکنید که روون شه...یه خورده با دست هم روی فن رو فشار بدید تا اگه جا نرفته جا بره...مواظب باشید فن نشکنه...

احتمالاً بخاطر آزاد شدن فن باشه کمی فشارش بدید تا محکمتر بشه...امیدوارم از روغن جامد استفاده نکرده باشید...فن رو کاملاً تمیز کنید لابلای اون رو با مسواک یا یه چیز مثل شوت رنگ کامل تمیز و با جارو برقی پاکش کنید.
اگه نشد ماشالله شما که مهندس برقید پس فن رو کاملاً باز کنید...تا وقتی که امید دارید باهاش ور برید تا درست شه در غیر این صورت باید عوضش کنید.
موفق و سربلند باشید.

سلام
مرسی
دو روز پشت سر هم ، از روغن چرخ خیاطی استفاده کردم و با دستم هم خیلی چرخوندم تا کاملا جذب بشه اما فایده نداشت.
تمامی گرد و غبار بین پره ها و هیت سینک رو هم با دستگاههای باد تمیز کردم .....بله فشار دادم و خمیرشم عوض کردم اما هیچ تغییری ایجاد نشد.
با تشکر

khark11
21-07-2009, 10:41
بهت توصيه ميكنم كه عوضش كني، اگه كه فكر ميكني خميري كه زدي درسته و فن هم محكم سر جاش چسبيده و بازم دماي فن بالاس پس عوضش كن ديگه خودتو باهاش خسته نكن، اين فن ها طوري درست شدن كه با كاهش و افزايش ولتاژ دورشون كم و زياد بشه، اين ممكنه از سيم پيچ داخلش ايراد پيدا كرده باشه، به هر حال با 3500 تومن ميتوني يه فن بگيري و خودتو راحت كني

toorajjj
15-02-2010, 15:30
سلام بگذارید من هم تجربه ام را بگن
ببینید دوستان بعضی فنها وقتی نیم سوز میشند دورشون بالا میره و دیگه پائین نمیاد بنابراین با آخرین سرعت میچرخند و کاریش هم نمیشه کرد جز تحمل یا عوض کردن موفق باشید