PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بشارت منجی

mahsa1469
12-07-2009, 14:13
یکی از سریالهایی که از امشب پخشش شروع می شه بشارت منجی هستش که داستان زندگی حضرت عیسی ست و فکر می کنم خیلی هم بحث برانگیز باشه توی این تاپیک در باره ی این سریال بحث کنیم:11:

mahsa1469
12-07-2009, 14:17
سريال بشارت منجي در آينده نزديك از شبكه يك سيما به نمايش درمي‌آيد. اين سريال را نادر طالب‌زاده در سال 81 مقابل دوربين برد.
احمد نجفي، فتحعلي اويسي، احمد سليمان‌نيا، مرتضي ضرابي، اكبر سنگي، زنده‌ياد رضا سعيدي، ولي‌الله مومني، محمدعلي ساربان، افشين زارعي، سيروس اسنقي و... بازي مي‌كنند.

بشارت منجي، داستان زندگي حضرت مسيح است: در خلاصه داستان اين سريال آمده است: در روزگاري كه كاهنان، رومي‌ها و حكومت فاسد هيرودس زمام امور يهوديه (فلسطين) را در دست داشتند پيامبري با نشانه توحيد و عرفان ظهور كرد. وي در برابر زور و فساد هيرودس و رومي‌ها مقاومت كرد، اما تزوير كاهنان موثر افتاد و او به خواست خداي خود لبيك گفت وعروج كرد...

طالب‌زاده در زمان ساخت سريال بشارت منجي براي پيدا كردن بازيگري كه بتواند نقش مسيح را بازي كند از افراد زيادي تست گرفت، اما هيچ‌كدام از آنها نتوانستند نظر كارگردان بشارت منجي را جلب كنند تا اين‌كه يكي از عوامل توليد نابازيگري به نام احمد سليمان‌نيا را به طالب‌زاده پيشنهاد داد. سليمان‌نيا با تيپ و شخصيتي كه داشت توانست نقش مسيح را در اين سريال از آن خود كند. شنيده‌ها حاكي است سليمان نيا بعد از گذشت چند سال از توليد سريال بشارت منجي هنوز هم با همان تيپ درسريال بشارت منجي در انظار ديده مي‌شود.

طالب زاده از سريال بشارت منجي يك فيلم سينمايي هم تدوين كرد كه چند سال پيش در جشنواره فيلم فجر به نمايش درآمد. در همين زمان بود كه چند نشريه سينمايي خارجي از جمله ورايتي درباره اين‌كه يك فيلمساز ايراني درباره زندگي مسيح فيلم ساخته است، مطلب نوشت.

سريال بشارت منجي به طريقه 35 ميلي‌متري فيلمبرداري شده است. اين سريال در لوكيشن‌هاي مردان آنجلس، مريم مقدس، امام علي(ع) و شهرك سينمايي دفاع مقدس فيلمبرداري شده است. موسيقي سريال بشارت منجي را لوريس چكناواريان ساخته است.

mahdistar
12-07-2009, 19:46
امشب فکر کنم قسمت دومشه.قسمت اولش که قشنگ بود.کلا فیلمهای تاریخی و داستانی(واقعی) رو مردم میپسندن.

mahsa1469
12-07-2009, 21:58
امشب فکر کنم قسمت دومشه.قسمت اولش که قشنگ بود.کلا فیلمهای تاریخی و داستانی(واقعی) رو مردم میپسندن.
واقعا من فکر کردم قسمت اولشه چرا این قسمت اینجوری بود هر کی پی کار خودش بودمیشه بگید قسمت اولش چه جوری شروع شد مثل الآن بود:11:

amir_rahmani
12-07-2009, 22:01
کلا کارگردان های ایرانی حال حاضر نمی تونند فیلم تاریخی درست کنند
چونکه سطح مطالعاتیشون خیلی پایینه
مثل سلحشور

dampayi
12-07-2009, 22:23
کلا کارگردان های ایرانی حال حاضر نمی تونند فیلم تاریخی درست کنند
چونکه سطح مطالعاتیشون خیلی پایینه
مثل سلحشور
بیخیال!!!
فیلم خوب هم از دستشون در رفته!!

توی این سریال چیزی که بیشتر از همه منو اذیت کرد فیلمبرداریش بود!!!
انگار یکی یه هندی کم گرفته دستش شروع کرده به فیلم گرفتن!!