PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش روشن شدن در حین روشن کردن؟؟؟؟؟؟؟

hamed911
11-07-2009, 11:35
وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم 3 ثانیه روشن میشه ولی تصویر نمیده .
بعد از این 3 ثانیه خاموش میشه ودوباره خودکار روشن میشه اما اینبار بدون ایراد ( هم تصویر میده هم خاموش نمیکنه) کار میکنه
در ضمن من اصلا نمیتونم وارد bios بشمممممم؟؟؟؟؟
سیستمم اینه
intel DP45SG
E2200
patriot 1g 1333
hitachi 500G
ATI sapphire 4670
من یبار هم bios رو آبدیت کردم ؟؟

milky way
11-07-2009, 17:34
چرا نمیتونی وارد Bios بشی اول سیستم که روشن کردی همینطوری Del رو بزن. یبار Bios رو Default کن اگه تونستی با آخرین نسخه، Bios رو هم بروز کن.

hamed911
11-07-2009, 21:20
مادر برد من با F2 وارد bios میشه که هرچی میزنم نمشههههه
حتی من جامپر بایوس رو هم سویچ کردم اما تاثیری نداشت ؟
سیستم از چشم افتاده 185 تومن فقط به برد دادم ؟؟

khark11
13-07-2009, 07:39
فكر كنم قبلا يه پست تو اين تاپيك داده بودم اما نيستش كسي ميدونه چرا؟؟!!!!!!:19:

شما هم يه آپديت از رو سايت مادربوردت دوباره دانلود كن و مادربوردت رو دوباره آپديت كن باهاش

تو Setup هم كه نميري به احتمال زياد صفحه كليدت Usb هستش و تو ريست شناسايي نميشه راه حلش اينه كه يا تبديل Usb to ps2 بگيري يا اينكه بري تو Setup ( كه نميتوني بري ) و گزينه Bootup usb keyboard رو انتخاب كني

Kianoosh
13-07-2009, 20:06
فكر كنم قبلا يه پست تو اين تاپيك داده بودم اما نيستش كسي ميدونه چرا؟؟!!!!!!

چون پاک شده؟چون ندادی؟چون یه تاپیک دیگه بوده!؟:دی

باقیش هم تایید میشه

king of heaven
17-07-2009, 09:22
يه بار باطري ماردبوردت رو در بيار و سيتم رو روشن کن و بزار تو مرحله بوت بالا بياد . بعدش خاموشش کن و باطري رو جا بزن دوباره تنظيمات ديفالت مادربوردت رو اجرا کن اگر نشد دنبال يه جامپر بگرد که نوشته cmos clear و حتما بايد اون رو هم در بياري چون باطري تنها جواب نميده . اگه نشد برو سراغ اپديت کردن بايوس سيستمت ولي بدون راهنما اصلا اين کارو نکن که اگه به مشکل برخوردي با کامنت گذاشتن و اين حرفا نميتوني مشکلتو حل کني .

hamed911
18-07-2009, 10:45
من همه ی این کارارو کردم
هنوز توسایت اینتل ورژن جدید bios رو نذاشتن
من چند روز پیش از یه تعمیر کار پرسیدم گفت این مساله برای این برد ها عادیه؟؟؟؟؟
کلا گیج شدم ؟؟؟
علاوه بر این تو بعضی از بازی ها(konami09,Airborne)باید فرکانس GPU رو از 750 به 705 بیارم تا سیستم تصویرش نره(البته این ایراد از رم هست )
مشکل اساسی همین خاموش روشن شدنه و وقتی ری استارت میکنم سیستم کلا خاموش میشه بعد دوباره روشن میشه
اساتید محترم نظرشون چیه ؟؟؟
از راهنماییییییی هاتون ممنون میشم

khark11
19-07-2009, 09:16
بعضي مادربوردها كاراي جالبي ميكنن مثلا مادربورد سيستم خونگي من ابيت هستش كه وقتي ويندوز رو ميبرم تو حالت استاندباي دقيقا كاري رو ميكنه كه هايبرنيت انجام ميده و هيچ راه حلي هم براش پيدا نكردم(بدون اينكه چيزي رو دستكاري كرده باشم) اينا سليقه اون شركت هستش ممكنه مادربورد شما هم اينجوري باشه داستانش، پيشنهاد من اينه كه يه مادربورد مثه برد خودت رو يه جايي پيدا كني ببيني يه همچين كاري ميكنه يا نه؟
اگه گير نياوردي از تعميركارها سوال بگير:13:

hamed911
19-07-2009, 12:03
ممنونم khark11 منم کمابیش با نظرت موافقم چون قبل اینکه بایوس رو آپدیت کنم اینجور نمیشد؟
امیدوارم تو ورژن های جدید بایوسش این ایراد رو( ثلیقه رو؟؟) حلش کنن.
در مورد گیر اوردن این مادر برد برات بگم که
این رو از تهران گیر اوردم پاشاز ایران رو که زیر رو رو کردم نبود فقط یکی تو بازار رضا بود ؟
با این اوضا فکرنکنم تو تعمیر کارا پیداش کنم(در ضمن مادر برد اینتل بیشتر stabilityساخته میشن و کمتر از برد های دیگه خراب میشن =>کمتر تو تعمیر کار گیر میان؟؟؟؟؟)

xx12xx12
24-07-2009, 23:50
سلام .آقا من دکمه کیسو از پشت که میزنم مستقیما بدون اینکه دکمه جلویی رو بعد بزنم که روشن شه کیس روشن میشه ولی ویندوز بالا نمیاد چراغ دیویدی رامم روشن میشه و همین طور چراغ سی پیو که بعد 15 الی 20 چراغ سی پیو خاموش میشه اما کیس همونطوره خواهش میکنم کمکم کنید که چکار کنم؟ :41:

khark11
25-07-2009, 07:25
سلام .آقا من دکمه کیسو از پشت که میزنم مستقیما بدون اینکه دکمه جلویی رو بعد بزنم که روشن شه کیس روشن میشه ولی ویندوز بالا نمیاد چراغ دیویدی رامم روشن میشه و همین طور چراغ سی پیو که بعد 15 الی 20 چراغ سی پیو خاموش میشه اما کیس همونطوره خواهش میکنم کمکم کنید که چکار کنم؟ :41:

به احتمال زياد پاور شما خراب شده، اين نشونه اصلي خراب شدن پاور هستش كه دكمه پشتشو بزني مستقيما روشن ميشه سيستم، و يكي ديگه از نشانه هاي خرابي پاور ندادن تصوير و بوق سلامت دستگاه هستش!!

از نظر من به فكر يه پاور باش

khark11
25-07-2009, 07:29
در مورد گیر اوردن این مادر برد برات بگم که
این رو از تهران گیر اوردم پاشاز ایران رو که زیر رو رو کردم نبود فقط یکی تو بازار رضا بود ؟
با این اوضا فکرنکنم تو تعمیر کارا پیداش کنم

چيزي كه تك باشه دردسراشم خاصه ديگه:46:

من قبول دارم مادربوردهاي اينتل مقاومت خوبي دارن اما اين بيشتر قديما صدق مي كرد، الان به اين دليل كه تو بازار كم گير مياد كمترم تو تعميرگاه ها هستن

Kianoosh
25-07-2009, 08:45
خب بدین آواژنگ با هزینه خودتون!

khark11
25-07-2009, 09:58
خب بدین آواژنگ با هزینه خودتون!

بعيده كه ايراد سخت افزاري داشته باشه!!!

احتمالا بايوسش آپديت ميخواد يا رواليه كه خود سازندش تو بايوس كار گذاشته، به نظر من نميتونه از مادربورد باشه

Kianoosh
25-07-2009, 11:15
بعيده كه ايراد سخت افزاري داشته باشه!!!

احتمالا بايوسش آپديت ميخواد يا رواليه كه خود سازندش تو بايوس كار گذاشته، به نظر من نميتونه از مادربورد باشه

دیدم بحث سره تعمیر مین گیگا هست با مشکل کار ی ندارم...

khark11
25-07-2009, 12:32
دیدم بحث سره تعمیر مین گیگا هست با مشکل کار ی ندارم...

كو مين گيگا ؟!!!:31:

بحث برد اينتل هستش حالا اگه منظورت اينه كه مين اينتل رو ببره آواژنگ واسه تعمير يه چيز ديگه اس

Kianoosh
25-07-2009, 12:37
بحث برد اينتل هستش حالا اگه منظورت اينه كه مين اينتل رو ببره آواژنگ واسه تعمير يه چيز ديگه اس

آره منظورم این بود!:دی

rezamir55
04-08-2009, 06:14
مادربردهایی که جدیدا دارم اسمبل میکنم مثل مادربرد شما کار میکنن.دیباگر هم اول یه مرحله تا تست رم میاد و دوباره برمیگرده از اول شروع میکنه.احتمالا این یه روال جدیده که توی بایوس گذاشتن برای راه اندازی بهتر سیستم و نشونه خرابی نیست.

hamed911
16-08-2009, 18:32
علاوه بر این مشکل یه کی دیگم اضافه شده (از قبل بود اما با عوض کردن ویندوز تازه متوجه شدم) موقع بوت کردن همه ی کلید ها ی F2,F1,.. (فقط Fها) از کار میافتن دیگه ویندوز xp رو هم نمیتونم نصب کنم ( F8 نمیشه زد) بایوس رودوباره آپدیت کردم اما بازم فرقی نکرد
کسی نیییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییت کمکی کنه

Lord_theOne
16-08-2009, 20:58
ببين روي كيبورت معمولا سمت چپ هست نوشته F يا Function است اونو بايد چراغشو خاموش كني تا كليدهاي F فعال شوند

Levian
17-08-2009, 09:37

سلام
اين مشكل به 3 دليل مي‌تونه باشه....
1- مادربرد .... كه شما بايد آن را جهت تعمير به شركت سرويس دهنده آن ببريد.
2- قطعات مختلفي كه روي اسلات‌هاي PCI نصب مي‌شوند (نظير كارت شبكه، مودم، كارت صدا و ...) .... كارت‌‌هاي PCI را از مادربرد جدا كنيد و سيستم را يكبار امتحان كنيد در صورتيكه مشكل حل شد كارت‌هاي PCI را تك تك به سيستم متصل كنيد تا كارت معيوب را بيابيد.
3- اين احتمال وجود دارد كه مشكل از گزينه‌‌هاي نظير Modem on ring، Wake up Lan و PME Event در بايوس باشد. اين گزينه‌ها را غير فعال (Disable) كنيد.

با تشكر فراوان ....

max_3d
17-08-2009, 11:18
من دو تا سیستم قدیمی دارم وقتی روشنش میکنی وبعد که میخوای خاموش کنی turn offکه میزنی سیستم ریست میشه خاموش نمیشه!!!باید دکمه پاور کیسو بزنم تا خاموشش کنم عیب از مادربورده یا از پاور؟؟

khark11
17-08-2009, 11:50
من دو تا سیستم قدیمی دارم وقتی روشنش میکنی وبعد که میخوای خاموش کنی turn offکه میزنی سیستم ریست میشه خاموش نمیشه!!!باید دکمه پاور کیسو بزنم تا خاموشش کنم عیب از مادربورده یا از پاور؟؟

پاورت مشكل داره، مثلا تو كيس هاي پنتيوم 3 وقتي خاموش رو ميزديد سيستم به صورت كامل خاموش نميشد و دست آخر پيغام زير رو ميداد :

It is safe to turn off your Computer now

بعد هم بايد دكمه كيس رو چهار ، پنج ثانيه مي گرفتي تا خاموش بشه، يا پاور شما از اون مدليه يا اينكه مشكل داره، ولي اينكه گفتيد ريست ميشه به احتمال زياد پاورت مشكل داره

مشخصات سيستم رو ميگين؟

hamed911
17-08-2009, 12:12
ببين روي كيبورت معمولا سمت چپ هست نوشته F يا Function است اونو بايد چراغشو خاموش كني تا كليدهاي F فعال شوند
فقط همییییین خیلی آقایی
ممننننننننننننننننننننننن ننننننننننننننننننننننننن ننننننننننننننننننننننننن نون:thumbsup:

Levian
17-08-2009, 12:57

سلام
شما هم مي‌تونيد اين كارهاي كه در پست قبلي گفتم را انجام دهيد و نتيجه را اعلام كنيد ؟

پست قبلي
"اين مشكل به 3 دليل مي‌تونه باشه....
1- مادربرد .... كه شما بايد آن را جهت تعمير به شركت سرويس دهنده آن ببريد.
2- قطعات مختلفي كه روي اسلات‌هاي PCI نصب مي‌شوند (نظير كارت شبكه، مودم، كارت صدا و ...) .... كارت‌‌هاي PCI را از مادربرد جدا كنيد و سيستم را يكبار امتحان كنيد در صورتيكه مشكل حل شد كارت‌هاي PCI را تك تك به سيستم متصل كنيد تا كارت معيوب را بيابيد.
3- اين احتمال وجود دارد كه مشكل از گزينه‌‌هاي نظير Modem on ring، Wake up Lan و PME Event در بايوس باشد. اين گزينه‌ها را غير فعال (Disable) كنيد. "

با تشكر فراوان ....