PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل من با لپ تاپ DELL

saman3230
10-07-2009, 22:34
باسلام

همانطوری که میدونید لپ تاپهای دل به دو صورت ویندوزشون ریکاور میشه یکی از طریق دی وی دی ویندوز که مثل حالتی که شما یه سی دی خریده باشید و بخوائید ویندوز نصب کنید و یکی DELL FACTORY IMAGE که در یک درایو 10GB با اسم RECOVERY بصورت فایل wim است که قبل از ویندوز و با فشار دادن کلید F8 وارد مرحله ریکاوری میشه و تمامی ویندوز با درایورها و تمامی برنامه های کارخانه ای رو یکجا نصب می مکنه

مشکل من

چندروز پیش من ناگهان با اجرا کردن یک فایل کامپیوترم DUMP کرد و بعدی که RESTART شد هیچ درایو و فایلی در لپ تاپ من وجود نداشت اینگاری که من این هاردو تازه خریدم حتی درایو ریکاوری من هم از بین رفته

من قبلا در 2 دی و دی از داریو ریکاوری BACKUP گرفتم
میخواستم بدونم آیا راهی هست که من لپ تاپم رو به حالت اول یعنی حالتی که قبل وارد شدن به ویندوز با فشار دادن کلید F8 وارد DELL FACTORY IMAGE RESTORE میشدم بشم یا نه ؟

Microsoft24
11-07-2009, 13:43
شما با چه نرم افزاری بک اپ گرفتید ؟
اگه با نورتن گاست ، سیستم دیگه dell media direct رو نداره!
چون همون طور که می دونید media direct یک پارتیشن 3GB و Protectو Hidden و معمولا با فرمت FAT16 یا FAT32 دارد ، که به شما اجازه می ده در هنگامی که سیستم خاموش است با زدن دکمه ی Media direct بتونید : عکس ، موسیقی ، ویدیو ، و DVD رو ببینید!

اگر سیستم شما media direct ندارد (چون در Vostro ها وجود ندارد) ، شما راحت بک اپی که گرفتید و ریستور کنید!:46:

اگه خواستید اونم (media direct) باشه بگید تا بگم چه کار کنید!:31::31:

scorpion818
11-07-2009, 20:10
یه احتمال وجود داره که پارتیشن هاتون گم شده باشن که می تونید با استفاده از نرم افزارهای مربوط مثل Acronis Disk Director یه CD بوت بسازید و پاتیشن ها رو بدون هیچ مشکلی بازیابی کنید.

saman3230
11-07-2009, 22:07
یه احتمال وجود داره که پارتیشن هاتون گم شده باشن که می تونید با استفاده از نرم افزارهای مربوط مثل Acronis Disk Director یه CD بوت بسازید و پاتیشن ها رو بدون هیچ مشکلی بازیابی کنید.
اما دوست من من دوباره شروع به پارتشن بندی کردم و با دی وی دی ویندوزش ویندوز نصب کردم الانم امکان بازیابی هست ؟

من می گم راهی هست که دوباره بشه اینو عین روزه اول کرد یعنی خودم کاری کنم که مثل قبل وقتی f8 می زدم دب رستاور امیج بیاد ؟

چون من وقتی فایل factory.wim رو mount میکنم دقیقا محتویات اصلی درایو c که بعد هربار که dell factory image میومد رو می بینم ایا راهی هست ؟

scorpion818
12-07-2009, 14:35
با همون نرم افزاری که Image گرفتید Image رو Restore کنید.

saman3230
12-07-2009, 21:39
با همون نرم افزاری که Image گرفتید Image رو Restore کنید.

عزیزم من با نرم افزار ایمیج نگرفتم من فقط از درایو ریکاورش در 2 دی وی دی کپی گرفتم
که در فولدر dell یه ایمیج هست به اسم factory.wim وقتی بازش کردم دیدم این همون ایمج اصلی من اینو چطوری restore کنم

scorpion818
13-07-2009, 12:41
احتمالاً بتونید توی این دو تا صفحه اطلاعات خوبی پیدا کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Pami
13-07-2009, 13:03
نگفتيد مدل لپ تاپ چيه ؟؟
ممكنه فايل Image اصلي كه رو هاردتون هست دچار مشكل شده باشه

عزیزم من با نرم افزار ایمیج نگرفتم من فقط از درایو ریکاورش در 2 دی وی دی کپی گرفتم
شما همينطوري كه نبايد كپي ميكرديد تو دوتا DVD
حداقل با چند تا برنامه درست حسابي اين كار رو ميكرديد

saman3230
13-07-2009, 14:44
مرسی از لینک ها من 1520 دل دارم

آخه بالخره راهی باید باشه اینا خوشون یکاری می کنن که هارد دیسک همچین ایمجی میاد روش دیگه پس باید راهی باشه

jjdownload
13-07-2009, 15:47
شما با چه نرم افزاری بک اپ گرفتید ؟
اگه با نورتن گاست ، سیستم دیگه dell media direct رو نداره!
چون همون طور که می دونید media direct یک پارتیشن 3GB و Protectو Hidden و معمولا با فرمت FAT16 یا FAT32 دارد ، که به شما اجازه می ده در هنگامی که سیستم خاموش است با زدن دکمه ی Media direct بتونید : عکس ، موسیقی ، ویدیو ، و DVD رو ببینید!

اگر سیستم شما media direct ندارد (چون در Vostro ها وجود ندارد) ، شما راحت بک اپی که گرفتید و ریستور کنید!:46:

اگه خواستید اونم (media direct) باشه بگید تا بگم چه کار کنید!:31::31:

سلام

منم مدیا دایرکتو پروندم

و الان ندارم اما سی دی اونو میزارم و پارتیشنشو برام ایجاد می کنه

از تو ویندوزم برنامشو نصب می کنم اما وقتی لپ تاپ خاموشه دکمه مدیا دایرکتو که

می زنم یه چیزی لود می شه و بعد صفحه آبی می آد و مجبورم ریست کنم

میشه بگید چه طور مدیا دایرکتو برمی گردونید

راستی راهی نیست درایو ریکاوری رو برگردوند؟

saman3230
13-07-2009, 22:08
حتما راهی هست که بشه درایو ریکاور برگردوند بالاخره تو کمپانی از اول مه هارد درایو ریکاور نداره به شرکت میل زدم اما تاکنون جوابی ندادن

ehsan_system
27-01-2010, 11:43
آقا منم همین کارو کردم ؛ کلا پارتیشن بندی جدید کردم .
اگه کسی بلده که چطور ریکاوری رو برگردونیم خبری بده چون شدیدا بهش نیاز دارم.
ممنون

ehsan_system
29-01-2010, 20:18
دوستان من درستش کردم اینم متن اصلی :

r_22009
30-01-2010, 14:48
آقا منم همین کارو کردم ؛ کلا پارتیشن بندی جدید کردم .
اگه کسی بلده که چطور ریکاوری رو برگردونیم خبری بده چون شدیدا بهش نیاز دارم.
ممنون
می تونین از این روش استفاده کنین: