PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال : اتاق کوچیک نحوه ساخت براورد هزینه

AprilFool
10-07-2009, 20:26
سلام دوستان قبلا از عامی و نا پخته بودن سوال ها پوزش، نمی دونستم کجا باید تاپیک بزنم بنابراین اگر نابجاس بازم پوزش :دی

من می خوام طبقه بالای خونمون یه اتاقک کوچیک به اضافه یه سرویس بهداشتی درست کنم ( یهو زد به کلم ) آخه یه مقدار مشکل جا دارم و با سرصدا هم میونم خوب نیست
حالا دوستان با توجه به شرایط ذیل پیشنهاد می کنید چطوری درست کنم :

در وهله اول می خوام حداقل هزینه رو داشته باشه - حداقل یعنی واقعا هزینه ساختش کم باشه و ساختش ساده باشه به نحوی که خودم با یه خورده کمک بتوم سر همش کنم

* اتاق 8*3*3 متر که یک طرفش دیوار خونه همسایه است یه طرف هم سرپله خودمون ولی نمی خوام به سر پله خودمون متصل باشه . در جدا داشته باشه در ضلع 8 متری و ترجیها پنجره ها بزرگی داشته باشه ( فضا سازی )

*اینجور که من پرسیدم میشه از پلاستو فوم ، دیوار مجازی، کانکس، تیغه سفالی و آجری .... استفاده کرد

*به نظرم رسید پلاستوفوم-یونولیت- از همه راحت تر و ارزون تره ولی دقیقا نمی دوننم چطور و با چی باید شبکه سازی کنم که این یونیت ها توش قرار بگیره ( 200*50*50 cm ) بعد با چی این ها عایق بندی میشن چطوری روی فضای خارج رو چی میپوششن برای پوشش داخل از چی استفاده میشه ... احتیاج به ساختن فندانسیون و کندن پشت بام داره ؟ هزینه کلی بر مبنای واحد متر مربع چقدره ... من فقط دیدم این ها رو برای سقف سبک استفاده کردن واسه دیوار باید شبکه فلزی استفاده کرد یا تیرچا سیمانی ؟ چهارچوب اصلی چی ؟
من زیاد با زیبایش کاری ندارم چون توی دید نیست اصلا می خوام یه اتاق کامل بدون نشتی و ... و ساکت واسه کار و درس داشته باشم که هزینه چندانی نداشته باشه

*شنیدم میشه از بلکا به جای گچ و زیر سازی و .... استفاده کرد این بلکا رو میشه واسه بیرون هم استفاده کرد ایزوگام چی ؟ میشه رو یونولیت گذاشت ؟ کف و پوش اون چی باید کف رو با چی بپوشونم ؟ حتما باید سرامیک یا کاشی بشه ؟ چیزه دیگه نیست که کمتر هزینه داشته باشه :31:

من جوشکاری یه خورده بلدم و می تونم یه خورده از دوستان فامیل هم کمک بگیرم ولی خب پول کارگر و این حرفا به نظرم چند برابر هزینه مواد اولیه میشه دانشجو مکانیک هم هستم یه جوری بگین بفهمم :20:
حالا من میگم کم هزینه باشه ولی میدونم کمتر از 1 نمیشه و با پولی که من دارم بازم به مشکل میخورم
توی فامیل مهندس عمران و این چیزا داریم ولی یه مقدار سنتی هستن و می دونید دیگه
خیلی سوال دارم حالا به مرور می پرسم آقا من منتظرم جواب یادتون نره وا :19: