PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دارم دیوونه می شم این دیگه نوبره!!!!!!!

alidanger_202
10-07-2009, 11:32
با سلام خدمت دوستان عزیز
بی مقدمه مشکل داغ شدن CPU اما از نوع حال گیرش (قبلا گفته باشم که تمام تاپیک های مرتبط رو خوندم)
پاور تست - هد سینک محکم - خمیر سیلیکن زده - بایوس آپدیت دیگه چیزی به نظرم نمی آد فکر کنم نرم افزاریه
مدل مادر MSI 865PE NEO3-F هستش دمای CPU به محض روشن شدن میره رو 90
بایوس رو که آپ کردم دور بر 75 تا 80 می چرخه تنظیمات هم دیفالت
سرعت فن هم دو هزار و خورده ای نه بالاتر میره نه پایین تر اینم چند تا عکس

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستان ببینید که ولتاژ CPU درسته ؟
با لا نرفتن سرعت فن ممکنه از خودش باشه مثلا خرابیش ؟ (هیچ صدای غیر عادی نمیده و روون میچرخه )
در ضمن هت سینک هم به 90 نمیرسه دست که میزنم قابل تحمله (آیا دماش باید برابر CPU باشه ؟؟؟ )
حالا اصلا این CPU سالم مونده؟؟؟؟؟

alidanger_202
10-07-2009, 11:56
این عکس ها هم بعد آپدیت بایوس
همون طور که میبینید یک گزینه برای فن اضافه شد که تاثیری نکرد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

milky way
10-07-2009, 16:12
سلام، مدل CPU رو نگفتین ولی فکر کنم Pentium D 805 باشه، فن رو تازه گرفتین اگر آره، مشکل از فن هست.
در ضمن عکس های که گذاشتین خیلی صفحه رو سنگین کرده و من با ADSL هم زورکی صفحه رو دیدم لطفاً یا عکس ها رو کوچیکتر کنید یا اینکه چندتاشو حذف کنید. مرسی.

alidanger_202
10-07-2009, 21:35
سلام، مدل CPU رو نگفتین ولی فکر کنم Pentium D 805 باشه، فن رو تازه گرفتین اگر آره، مشکل از فن هست.
در ضمن عکس های که گذاشتین خیلی صفحه رو سنگین کرده و من با ADSL هم زورکی صفحه رو دیدم لطفاً یا عکس ها رو کوچیکتر کنید یا اینکه چندتاشو حذف کنید. مرسی.

CPU پنتیوم دی: 2/6 هست . از بابت عکس ها هم متاسفم با گوشی گرفتم نمیدونم چرا این قدر بزرگ شد
فن رو هم تازه نگرفتم کامپیوتر دوستمه خوب کار می کرده الان این طوری شده
آخه فن خیلی کم خراب میشه البته تعجب من از اینه که هت سینگش زیاد داغ نمی شه پل شمالی هم خیلی داغ نمیشه در ضمن به محض روشن شدن دما میره به این حد .تازه یک بار ریست کردم سی دی رم بیرون بود کم کم می رفت تو تا حالا این جوریش رو ندیده بودم :18:
الان برق سی دی رم و تمام فن ها رو کشیدم در کیس هم باز گذاشتم دمای اتاق هم کم بود بازم نمیدونم چرا این طوریه ( جرات هم نمیکنم بیشتر از 2 یا 3 دقیقه با هاش کار کنم )

Kianoosh
10-07-2009, 22:31
سلا دوست عزیز خمیر زده کافی نیست شما ببینید خمیر خراب نشده یا تیکه و ...؟با جدا کردن هیت سینک و فن معمولا خمیرش باید دوباره زده بشه

الان برق سی دی رم و تمام فن ها رو کشیدم در کیس هم باز گذاشتم دمای اتاق هم کم بود بازم نمیدونم چرا این طوریه ( جرات هم نمیکنم بیشتر از 2 یا 3 دقیقه با هاش کار کنم )

دوست من فن پردازنده رو هم جدا کردی؟؟؟

به نظر من مشکلت با فن جدید حل میشه اگه ولتاژ ندادی و اور نکردی و باقیش حله

alidanger_202
11-07-2009, 06:33
سلا دوست عزیز خمیر زده کافی نیست شما ببینید خمیر خراب نشده یا تیکه و ...؟با جدا کردن هیت سینک و فن معمولا خمیرش باید دوباره زده بشه

دوست من فن پردازنده رو هم جدا کردی؟؟؟

به نظر من مشکلت با فن جدید حل میشه اگه ولتاژ ندادی و اور نکردی و باقیش حله

خمیر جدید هم زده ام . فن پردازنده رو نه دیگه:31:
همین نمی دونم ولتاژ cpu درسته یا نه من که رو دیفالت گذاشتمش از عکس های بالا چیزی معلوم نیست؟؟؟
اگه عکسی چیزی با cpu -z لازمه بگین بزارم....

alex_pk
11-07-2009, 06:54
موقعی که سیستم رو روشن میکنی همچین اروری نمیده: ؟

Error:Cpu Over Temprature

alidanger_202
11-07-2009, 12:22
موقعی که سیستم رو روشن میکنی همچین اروری نمیده: ؟

Error:Cpu Over Temprature

نه هیچ اروری نمیده روی ویندوز xp هم می آد ولی لگ میزنه و از وقتی نرم افزار core center مادر برد رو نصب کردم بلافاصله سیستم رو خاموش می کنه ....

ولتاژ CPU اونطور که تو عکس هست درسته آیا ؟؟؟؟؟

یک سوال دیگه این که آیا این خمیر های سیلیکن فاسد هم میشه یعنی میشه که کاراییش رو از دست بده؟؟(خمیری که زدم مال 6ماه پیشه تو سرنگش مانده بود )

آیا رو خود مادر برد جامپری چیزی برای افزایش ولتاژ نداره ؟؟؟؟؟
(آدرس مشخصات این برد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

avecina.ir
11-07-2009, 12:40
سلامم..
برادرجان عکسها را ریسایز کن به 640x480 .. بیچاره شدیم ما تا صفحه لود شد..

تعجب من از اینه که هت سینگش زیاد داغ نمی شهاین داره میگه هیتسینک درست حسابی چفت نشده با سطح پردازندت.. یجای کار این قسمتت میلنگه.. کامل باز کن قسمت به قسمت را با دقت بیشتر ببیندشون
باتری بایوس را هم دربیار بذار کنار یه مدت تا تنظیمات بایوس دیفالت شه

milky way
11-07-2009, 13:09
احتمال زیاد فنه مشکل داره، دور فنم پایینه.

alidanger_202
11-07-2009, 13:14
سلامم..
برادرجان عکسها را ریسایز کن به 640x480 .. بیچاره شدیم ما تا صفحه لود شد..
این داره میگه هیتسینک درست حسابی چفت نشده با سطح پردازندت.. یجای کار این قسمتت میلنگه.. کامل باز کن قسمت به قسمت را با دقت بیشتر ببیندشون
باتری بایوس را هم دربیار بذار کنار یه مدت تا تنظیمات بایوس دیفالت شه

ریسایز رو یادم بده لطفا (خصوصی )
(البته رفت صفحه 2 )

بازم چک میکنم ولی فکر نکنم اشکال از اینجا باشه
باتری رو هم درآوردم CLEAR CMOS رو هم اجرا کردم همه چیز دیفالته دیفالته به خدا:31:
الانم میرم مادر رو باز کنم از پشتش چک کنم ببینم جفت شده یا نه
بر میگردم حتما

alidanger_202
11-07-2009, 22:44
ریسایز رو یادم بده لطفا (خصوصی )
(البته رفت صفحه 2 )

بازم چک میکنم ولی فکر نکنم اشکال از اینجا باشه
باتری رو هم درآوردم CLEAR CMOS رو هم اجرا کردم همه چیز دیفالته دیفالته به خدا:31:
الانم میرم مادر رو باز کنم از پشتش چک کنم ببینم جفت شده یا نه
بر میگردم حتما

با سلام خدمت تمامي عزيزان
همون طور كه دوستمون گفت رفتم خمير سيليكن جديد گرفتم و دوباره هت سينگ رو با دقت ميكروسكپي بستم :31: حالا درست شد درجه رسيد به 50 و دور فن هم بالاتر از 2300 رفته و كم و زياد ميشه
حالا آخرشم نفهميدم كه مشكل از خمير مونده قبلي بود يا از فن (چند تا تقه بهش زدم تا سر عقل بياد ) يا از بد جا انداختن هت سينگ توسط خودم . خدارو شكر فعلا درست شد .
در اين جا لازمه كه از تمامي دوستاني كه ما رو همراهي كردن تشكر كنم و براي همتون آرزوي سلامتي و تنفس در هوايي سالم (سياسي نيست ها مداركشم موجوده !!!!) از خداوند متعال دارم.