PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : underclocking!!!

saeediust
09-07-2009, 01:52
بچه یه سوال میخوام بپرسم ولی جان هر کی که دوستش دارین مسخره نکنین
من لپتاپم بدجوری داغ میکنه
vga لپتاپم 8400gs هستش که با rivatuner ، آندرکلاک (underclock) کردمش طوری که الان که با GPU-z تست میکنم core clock رو 85MHz و ram clock رو 80MHz نشون میده
ولی با این حال دمای vga تو حالت idle حدود 60 هستش
احتمال میدم که الان کف همتون بریده باشه!!!
ایا راهی داره که دما رو باز هم پایین تر بیارم مثلا با under voltage ایا امیدی هست یا هر راه دیگه که شما به ذهنتون میرسه
ممنون میشم یه راهنماییم کنین

milky way
09-07-2009, 10:15
نوچ راهی نداره، یدونه از این صفحاتی که فن داره برای نوتبوکت بگیر.

alborz_k
09-07-2009, 11:35
vga لپتاپم 8400gs هستش که با rivatuner ، آندرکلاک (underclock) کردمش طوری که الان که با GPU-z تست میکنم core clock رو 85MHz و ram clock رو 80MHz نشون میده
ایا راهی داره که دما رو باز هم پایین تر بیارم مثلا با under voltage ایا امیدی هست یا هر راه دیگه که شما به ذهنتون میرسه
سلام. مدل لپ تاپتون چیه؟ نوع پردازنده؟ وقتی با این همه کم کردن فرکانس ، باز مشکل دارین ، یعنی مشکل از کارت گرافیک نیست و باید ببینید دیگه مشکل از کجاست ، مثلأ خود پردازنده!!

Mahdi_Moosavi
09-07-2009, 12:14

منظورت از CORE Clock همون Shader Clock نیست ؟

چون فرکانس Core تو این GPU حدود 400Mhz هست و فرکانس Shader حدود 800Mhz .

البته حرارت 60 درجه برای GPU لپتاپ کاملا عادیه . این گونه چیپ ها به دلیل داشتن TDP پایین ، تحمل حرارت های خیلی بیشتر از این ( بیشتر از 100 درجه سانتی گراد ) رو هم دارند .

saeediust
09-07-2009, 20:41
ممنون که جواب دادین
مدل دقیق لپتاپ اینه:
HP Pavilion 2750en
cpu T7500
منظورم از core clock دقیقا همون core clock هستش!
یعنی من الان 400MHZ رو رسوندم به 80MHz
تا قبل از این تغییر دمای حالت عادیش حدود 75 بود
این کار رو که کردم رسوندمش به 60
ولی باز فکر میکنم زیاده
دیروز وقتی از همه جا ناامید شدم خودم دست به کار شدم و لپتاپ رو بازش کردم!
در کمال ناباوری دیدم که چه گندی زده این HP
هیدسینک CPU و VGA یکی هستش هر جفتشون از یه مسیر خنک میشن
واسه اینکه مطمئنتر شم، بعد از اینکه لپتاپ رو جمع و جورش کردم و روشن کردم خواستم یه تستی کنم
تستی که کردم این بود که با winrar یه فولدر 3GB رو زیپ کردم واسه اینکه میخواستم CPU رو تحت فشار قرار بدم(همون استرس که شما میگید!) بدون اینکه که فشاری به VGA بیاد. نتیجه این شد که همینطور که دمای CPU بالا میرفت و نزدیک به 80 میرسید، دمای GPU هم همینطور بالا میرفت و به 77 رسید! جالبه نه؟!!
میخوام بدونم که مهندسین HP اینقدر احمق تشریف دارن که دمای CPU رو واسه اینکه پایین بیارن، انتقالش میدن به GPU
نظر شما چیه؟

alborz_k
09-07-2009, 21:22
ممنون که جواب دادین
مدل دقیق لپتاپ اینه:
HP Pavilion 2750en
cpu T7500
منظورم از core clock دقیقا همون core clock هستش!
یعنی من الان 400MHZ رو رسوندم به 80MHz
تا قبل از این تغییر دمای حالت عادیش حدود 75 بود
این کار رو که کردم رسوندمش به 60
ولی باز فکر میکنم زیاده
دیروز وقتی از همه جا ناامید شدم خودم دست به کار شدم و لپتاپ رو بازش کردم!
در کمال ناباوری دیدم که چه گندی زده این HP
هیدسینک CPU و VGA یکی هستش هر جفتشون از یه مسیر خنک میشن
واسه اینکه مطمئنتر شم، بعد از اینکه لپتاپ رو جمع و جورش کردم و روشن کردم خواستم یه تستی کنم
تستی که کردم این بود که با winrar یه فولدر 3GB رو زیپ کردم واسه اینکه میخواستم CPU رو تحت فشار قرار بدم(همون استرس که شما میگید!) بدون اینکه که فشاری به VGA بیاد. نتیجه این شد که همینطور که دمای CPU بالا میرفت و نزدیک به 80 میرسید، دمای GPU هم همینطور بالا میرفت و به 77 رسید! جالبه نه؟!!
میخوام بدونم که مهندسین HP اینقدر احمق تشریف دارن که دمای CPU رو واسه اینکه پایین بیارن، انتقالش میدن به GPU
نظر شما چیه؟
ببینید تو خیلی از لپ تاپ ها به دلیل کمبود جا و کم کردن وزن سیستم این کار انجام می شه ، البته مشکلاتی رو هم به وجود می اره ، مثل دمای خیلی بالا و ناراحت کننده ، شما برای downclock بهتره که با نرم افزار rivatuner فرکانس سایه زن ها رو هم کم کنید تا تأثیر بیشتر بشه!

D3vil_A
09-07-2009, 22:36
با البرز موافقم.
کلا تمام لپ تاپ های معمولی از همین نوع خنک کننده استفاده میکنند.
من هم اکثر لپتاپ هایی که دیدم Heatpipe هم CPU و GPU داخل یک خط هست و روی هردو قرار میگیره.و در آخر به فن که در انتهای برد اصلی قرار داره میرسه و از اونجا هوای گرم خارج میشه.
در رابطه با این مشکل شما اگر شما این مشکل رو در حالت Idle دارین داخل تنظیمات باتری لپ تاپ یک سری تنظیماتی برای مصرف کمتر........هست که با فعال کردن دمای کمتری هم تولید میشه.

saeediust
10-07-2009, 02:01
با البرز موافقم.
کلا تمام لپ تاپ های معمولی از همین نوع خنک کننده استفاده میکنند.
من هم اکثر لپتاپ هایی که دیدم Heatpipe هم CPU و GPU داخل یک خط هست و روی هردو قرار میگیره.و در آخر به فن که در انتهای برد اصلی قرار داره میرسه و از اونجا هوای گرم خارج میشه.
در رابطه با این مشکل شما اگر شما این مشکل رو در حالت Idle دارین داخل تنظیمات باتری لپ تاپ یک سری تنظیماتی برای مصرف کمتر........هست که با فعال کردن دمای کمتری هم تولید میشه.

من اصلا از باتری استفاده نمیکنم و اون رو در آوردم!!!

saeediust
10-07-2009, 02:05
ببینید تو خیلی از لپ تاپ ها به دلیل کمبود جا و کم کردن وزن سیستم این کار انجام می شه ، البته مشکلاتی رو هم به وجود می اره ، مثل دمای خیلی بالا و ناراحت کننده ، شما برای downclock بهتره که با نرم افزار rivatuner فرکانس سایه زن ها رو هم کم کنید تا تأثیر بیشتر بشه!

فرکانس سایه زنی هم رو هم قبلا رو حداقل مقداری که میشد گذاشتم یعنی 170MHZ

Lord_theOne
27-07-2009, 21:29
خوب چه كاريه براي پايين آوردن دما لپ تاپ شما مي توانيد از خنك كننده هاي لپ تاپ استفاده كنيد
يك سيني خوشكل زير لپتاپ مي رود و داراي چند فن است كه دما را بشدت پايين مي اورد و التبه مارك خوب بايد بگيريد

Kianoosh
28-07-2009, 06:28
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بله یه کولینگ خوب تهیه کنید!