PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونه حداکثر استفاده را از لپ تاپ خودمان بکنیم؟

mh.attari
08-07-2009, 20:45
سلام دوستان خوبم
این تاپیک رو زدم تا هر کسی هر راه کاری برای استفاده ی بهتر از سیستمش داره بگه
البته لطف کنید اینجا بیشتر بحث رو نرم افزاری مطرح کنید
منم یه سوال دارم که با طرح این سوال امیدوارم کار این تاپیک شروع شه و همه بیاین و به همه ی لپ تاپ دارا کمک کنید

همون طور که همتون می دونید با نصب بعضی از نرم افزار ها این نرم افزارها زمان شروع ویندوز شروع به کار می کنن و بخش قابل توجهی از هارد رو اشغال می کنن که این کار عملا بازدهی سیستم رو پایین میاره مثل بابیلون
دوستان چه راه کاری رو برای حل این مشکل دارید؟
من اند پروسسور رو بلدم ولی کلا چطور می شه بستشون؟

avecina.ir
08-07-2009, 20:59
اینکه آسوونه.. هر برنامه ای یه قسمتی واسه تنظیماتش داره مثلن همین بابیلون یه قسمت داره به اسم پیکربندی Configuration تووی سربرگ General باید تیک Run babilon when I log on to windows را برداری.. از تووی RUN>msconfig>Start up هم میشه تیک این برنامه ها را برداری تا موقع بالا اومدن ویندوز توووی حافظه بارگزاری و اجرا نشن.. ولی از تووی همون تنظیمات هر برنامه که بری بهتر و اصولی تره..

_ermia
09-07-2009, 20:29
چطوری میتونم ببینم دمای لپ تاپم چقدره؟ مثل اون گجتایی که میاد رو دسکتاپ، اونم میتونه بیاد که لحظه به لحظه بتونم ببینم؟

avecina.ir
09-07-2009, 21:55
چطوری میتونم ببینم دمای لپ تاپم چقدره؟ مثل اون گجتایی که میاد رو دسکتاپ، اونم میتونه بیاد که لحظه به لحظه بتونم ببینم؟
دمای پردازنده CPU
دمای پردازنده ی گرافیکی GPU
دمای چیپهای پل شمالی و جنوبی NB - SB
هر کدووم که سنسور واسه نمایش داشته باشه.. یه لپتاپ پنتیوم4 Prescott داشتم بدبخت هیچکدوم از دماها را نشون نمیده
Real Temp و RivaTuner کارت را راه میاندازه..:46: ولی گجت ویستا هنوز نیافتم واسشون

mh.attari
09-07-2009, 22:19
دمای پردازنده CPU
دمای پردازنده ی گرافیکی GPU
دمای چیپهای پل شمالی و جنوبی NB - SB
هر کدووم که سنسور واسه نمایش داشته باشه.. یه لپتاپ پنتیوم4 Prescott داشتم بدبخت هیچکدوم از دماها را نشون نمیده
Real Temp و RivaTuner کارت را راه میاندازه..:46: ولی گجت ویستا هنوز نیافتم واسشون
در کل اگر چیز باحالی بود بگو

دوستان یعنی هیچ کسی کار خاصی برای بهینه سازی سیستمش تو اینجا انجام نمی ده؟

_ermia
10-07-2009, 10:05
شاید دومی ربطی به بهینه سازی نداشته باشه:

1- چطوری نور صفحه رو کم و زیاد کنم، بعد این نور صفحه که اگه کم باشه عمر باطری رو بیشتر میکنه فقط وقتیه که از باطری دارم استفاده می کنم؟
2- بوت شدن رو تو قسمت بوت ستاپ روی سی دی گذاشتم اما بازم از رو سی دی بوت نمیشه، چرا؟ باید موقع بالا اومدن، دکمه ای رو هم بزنم؟

avecina.ir
10-07-2009, 10:18
سلامم..
شاید دومی ربطی به بهینه سازی نداشته باشه:

1- چطوری نور صفحه رو کم و زیاد کنم، بعد این نور صفحه که اگه کم باشه عمر باطری رو بیشتر میکنه فقط وقتیه که از باطری دارم استفاده می کنم؟
2- بوت شدن رو تو قسمت بوت ستاپ روی سی دی گذاشتم اما بازم از رو سی دی بوت نمیشه، چرا؟ باید موقع بالا اومدن، دکمه ای رو هم بزنم؟
1-باید که دکمه ی Fn را با دکمه ای که رویش علامت کم یا زیاد کردن نور هستش همزمان بگیری.. مثلن تووی عکس زیر میبینی که دکمه های بالا پایین Arrow keys رویشون کم و زیاد شدن نور را نوشته.. تووی هر لپتاپی یه جایی
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید2-میتونی از تووی خود ستاپ بایوس بذاری رووی CD Rom بعد موقعی که ریستارت میکنه میپرسه میخوای از سی دی بت شه یا نه باید دکمه ای را بزنی.. شایدم چونکه سی دی ویندوزت از نوع Bootable نیستش از روووی اون بوت نمیشه.برو یه CD ویندوز بوتیبل تهیه کن.خودت هم میتونی بسازیش.تووی انجمن مقالات آموزش دادن

_ermia
10-07-2009, 11:29
سلامم..
1-باید که دکمه ی Fn را با دکمه ای که رویش علامت کم یا زیاد کردن نور هستش همزمان بگیری.. مثلن تووی عکس زیر میبینی که دکمه های بالا پایین Arrow keys رویشون کم و زیاد شدن نور را نوشته..

سلام مرسی
علامت ها رو، روی کیبورد دیده بودم اما نمی دونستم چطوری فعالشون کنم P:

در مورد این موضوع که اگه نور صفحه کم باشه عمر باطری رو بیشتر میکنه، فقط وقتیه که از باطری دارم استفاده می کنم دیگه؟

ravi22
10-07-2009, 12:04
سلام.
من براي اينكه هيچ لحظه اي مصرف لپ تاپم به هدر نره.
از آنتي ويروس آواست استفاده ميكنم كه يه اسكرين سيور داره كه ويروس اسكنينگ انجام ميده.
در واقع به محض اينكه از لپ تا پ دور ميشم يه
deep scaning روي سيستمم run ميشه.

H@mid-Vista
10-07-2009, 12:46
برای اینكه ببینین چه نرم افزارهایی در حین ران شدن ویندوز اجرا میشن

كلیدهای win+ R
را با هم بگیرین
سپس در پنجره ران كه ظاهر شده عبارت زیر را تایپ كنین

msconfig

یك صفحه ظاهر میشه كه در تب شیت استارت آپ برنامه های اتوماتیك دیده می شوند.
تیك هر كدوم نخواستین بردارین.

Don Sylar
18-07-2009, 02:08
بهترین راه برای برنخوردن با این مشکل این است که از لینوکس استفاده کنید.خیالتون راحت باشه دیگه.