PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خودروها و آلودگی هوا

sise
08-07-2009, 13:03
من جستجو کردم اما تاپیکی مستقل در این باره ندیدم.
اگه تاپیک مشابهی هست از مدیران و همکاران تقاضا دارم که منتقلش کنند.

اگه دوستان کمک کنند درصد آلایندگی انواع خودروها در شرایط استاندارد خودشون را اینجاذکر کنند تا بالاخره دستمون بیاد که شرکتها در این باره چقدر سرمایه گذاری کرده اند.

اگه کسانی هم اطلاعات مفیدی در این مورد دارند بد نیست اینجا بگن که همه استفاده کنند.

ممنون:11:

sise
11-07-2009, 23:05
چندی پیش که رفته بودم برای گرفتن کارت معاینه فنی، تکنسین(؟) گفت که انژکتور ماشینت تنظیم نیست خیلی آلودگی داره خوب نیست.

بهش گفتم روی گاز داره میسوزه. تعجب کرد و گفت که اشتباه میکنم. چرا که گاز آلودگی کمتری داره. اما وقتی چند بار امتحان کرد کاملا مطمئن شد.
آلودگی گاز حدود 10 برابر سوخت با بنزین بود.

نتیجه: خودروهای دوگانه سوز به مراتب بیشتر از یگانه سوز بنزینی تولید آلودگی میکنن.

rami_hemi
12-07-2009, 06:32
دلیل این موئرد میتونه ازتنظیم نبودن خوب موتور برای سوخت گاز باشه که گاز رو خوب نمیسوزونه

البته ممکنه عوامل دیگه ای هم باشه اما هیچ وقت امکان نداره گاز متان یا همون گاز شهری که توی خودور ها به کار میره اینقدر آلودگی داشته باشه چون اگه اینطوری بود الان با این همه بخاری باید وضعیت شهرا خیلی بد میشد
خودتون هم میدونید بخاری هیچوقت نمیتونه مثل یک انفجار تمام گاز رو به خوبی بسوزونه .
در ضمن آلودگی یک خودرو شرایط خودش زو دراه و تکنولژی که درش استقاده شده.
حالا مسله اینجاس که ما میخوایم سر چی توی تاپیک بحث کنیم :
1- آلودگی مثلا این خودرو بیشتره؟
2-چه سوختی آلوده کننده تر هستش؟
3-در مورد راهاهای کاهش الودگی؟
4-سوختهای نوین و تکنولوژی هایی که از آلودگی بیشتر هوا جلوگیری کمنن؟

sise
12-07-2009, 14:56
دلیل این موئرد میتونه ازتنظیم نبودن خوب موتور برای سوخت گاز باشه که گاز رو خوب نمیسوزونه

البته ممکنه عوامل دیگه ای هم باشه اما هیچ وقت امکان نداره گاز متان یا همون گاز شهری که توی خودور ها به کار میره اینقدر آلودگی داشته باشه چون اگه اینطوری بود الان با این همه بخاری باید وضعیت شهرا خیلی بد میشد
خودتون هم میدونید بخاری هیچوقت نمیتونه مثل یک انفجار تمام گاز رو به خوبی بسوزونه .
در ضمن آلودگی یک خودرو شرایط خودش زو دراه و تکنولژی که درش استقاده شده.
حالا مسله اینجاس که ما میخوایم سر چی توی تاپیک بحث کنیم :
1- آلودگی مثلا این خودرو بیشتره؟
2-چه سوختی آلوده کننده تر هستش؟
3-در مورد راهاهای کاهش الودگی؟
4-سوختهای نوین و تکنولوژی هایی که از آلودگی بیشتر هوا جلوگیری کمنن؟

شکی نیست که اگه موتور برای گاز تنظیم باشه مشکلی نیست اما وقتی خودروی بنزین سوز را گاز سوز میکنن انتظار بیشتری نمیشه داشت. در مورد وتورهای "پایه گازسوز" نمیدونم.

در بخاری گازی سوخت تقریبا بطور کامل میسوزه اما در این موتورها معلوم نیست. این مورد برای من و همون بنده خدا هم جای تعجب داشت. اما یادمه که یه بار چند سال پیش در یه برنامه تلویزیونی که مدیر عامل ایران خودرو هم بود طرف مقابل میگفت که آلودگی دوگانه سوزها بیشتر است.
یادمون هم باشه که در مسئله دوگانه سوز شدن موضوع اصلی ای که در نظر گرفته شده "کاهش مصرف بنزین" هست و نه کاهش آلودگی هوا.

و اما درباره تاپیک:

شخصا معتقدم که "درباره آلایندگی" خودروها صحبت بشه تا شاید بعدا موضوع خاص تری دنبال بشه.
در واقع یک نوع گفتگوی آزاد در حیطه آلایندگی خودروها.

hacker2009
21-07-2009, 12:06
اصلا میگیم 99% ماشین آلودگی ایجاد میکنه
نکنه دلشون می خواد پیاده این ور واین ور بریم؟؟؟؟