PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مزدا 3 تیپ 3 یا تویوتا کمری 2007 اس یی؟

merikh_merikh
07-07-2009, 15:40
سلام.
دوستان من تاپیکی قبل از این درست کردم و توسط اون تاپیک به این نتیجه رسیدم که مزدا3 به دلیل اسپرت بودن و کمری به علت با کلاس بودن ماشین های خوبی هستن.........
حالا این دفعه بین کمری 2007 اس یی و مزدا3 تیپ 3 موندم.به نظره شما کدوم یک از این دو ماشین بهتره؟خرید کدام یک ارزش بیشتری داره؟
انتظاراتمم که در تاپیک قبلی بار ها گفتم.من از ماشین استفاده های مختلفی میبرم و میشه گفت که همه کار باش میکنم چون عشق رانندگی هستم.
من ماشینی میخام که مناسب شهر باشه و بتونم باش تو شهر کورس بزارم و رو کم کنم همچنین مناسب مسافرت(جاده های بین شهری)باشه و کم نیاره.......

amir_rahmani
07-07-2009, 15:53
مزدا 3 عالی هستش........
اسپرت هم می تونی به راحتی انجام بدی...

Ssarshar
07-07-2009, 17:13
سلام.
دوستان من تاپیکی قبل از این درست کردم و توسط اون تاپیک به این نتیجه رسیدم که مزدا3 به دلیل اسپرت بودن و کمری به علت با کلاس بودن ماشین های خوبی هستن.........
حالا این دفعه بین کمری 2007 اس یی و مزدا3 تیپ 3 موندم.به نظره شما کدوم یک از این دو ماشین بهتره؟خرید کدام یک ارزش بیشتری داره؟
انتظاراتمم که در تاپیک قبلی بار ها گفتم.من از ماشین استفاده های مختلفی میبرم و میشه گفت که همه کار باش میکنم چون عشق رانندگی هستم.
من ماشینی میخام که مناسب شهر باشه و بتونم باش تو شهر کورس بزارم و رو کم کنم همچنین مناسب مسافرت(جاده های بین شهری)باشه و کم نیاره.......

سلام دوست عزيز ...

از قابليتهاي رانندگي مزدا 3 خيلي بهتر از كمري ميشه استفاده كرد . كمري خودرويي هست كه تمركزش اول روي خانوادگي بودن هست و بعد روي قابليت هاي فردي در رانندگي !

مزدا 3 با فنربندي اسپرتي و همچنين گيربكس بسيار عالي كه روش سواره براي شرايط مختلف رانندگي عالي ميتونه باشه ! مطمئنا توي سفرهاي مختلف و كورس گذاشتن نياز به خودرويي با هنديلينگ و مانورپذيري بالا هست كه مزدا 3 خيلي بهتر ميتونه اين نياز رو برآورده كنه .

و فاكتور ديگري كه بايد بهش اشاره كرد بحث مصرف سوخت هست چون به نظر مياد شما هميشه رانندگي پرشتابي داري و زياد هم از خودروت استفاده ميكني پس ناخودآگاه مصرف سوخت ماشينت ميره بالا كه اين در كمري فوق العاده سرسام آور ميشه ولي در مزدا 3 بهتر و معقولتره . از نظر ابعاد هم كه برتري از آن مزداس !
كلا كمري نسبت به بدنه اي كه داره موتور 6 سيلندر خيلي بيشتر بهش ميخوره ولي مزدا 3 موتور بسيار مناسبي داره !

راستي 18 تير يادت نره ! موفق باشي .... يا حق

merikh_merikh
08-07-2009, 11:10
دوستان ممنون.
با حرف های شما در این تاپیک به انتخابم مطمعن تر شدم.
فقط اگه میشه قیمت کمری 6سیلندر را هم بگین.
البته انتخابم 90 درصد دیگه روی مزدا3 هست فقط میخام ببینم قیمت کمری 6سیلند چنده.
تشکر از همه ی دوستان

corey
08-07-2009, 11:31
فقط اگه میشه قیمت کمری 6سیلندر را هم بگین

کمری 6 سیلندر تقریبا میشه گفت نادر هست
به نظرت اگه کمری 6سیلندر داشتیم کسی سراغ آزرا و اپیروس مرفت؟؟؟؟؟؟؟؟

تویوتا 6 سیلندر که خیلی به کمری شباهت داره آریون هست که باید اون بخری

milky way
08-07-2009, 11:52
بدون شک کمری خیلی خودروی بهتریه، موتور قوی تر، شتاب و سرعت بهتر و گیربکس 5 دنده، کیفیت ساخت بهتر و خیلی راحت تر و نرم تر.

Ssarshar
08-07-2009, 11:56
کمری 6 سیلندر تقریبا میشه گفت نادر هست
به نظرت اگه کمری 6سیلندر داشتیم کسی سراغ آزرا و اپیروس مرفت؟؟؟؟؟؟؟؟

تویوتا 6 سیلندر که خیلی به کمری شباهت داره آریون هست که باید اون بخری

درسته كمري 6 سيلندر يه سري خود نمايشگاهها و بصورت فردي وارد ميكردن و خيلي كمياب هستن !

MoHaMaD ZaNd
08-07-2009, 13:53
اگه بخواي با 6 سيلندر مقايسه كني صد در صد 6 سيلندر بهتره !!!

milky way
08-07-2009, 18:42
4 سیلندر کمری هم بهتر از مزدا 3 هست، البته مزدا 3 رو باید با کرولا مقایسه کرد نه کمری، ولی خوب چون مد نظر این دوستمون هست:

این مشخصات کمری:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این مشخصات مزدا 3:

موتور و قدرت
نوع موتور : 2 لیتر 4 سیلندر خطی
حداکثرقدرت : 147 اسب بخاردر6500 دوردردقیقه
حداکثر گشتاور : 187 نیوتن متردر4000 دوردردقیقه
سوپاپ : 4 عدد در هر سیلندر
قطر سیلندر× کورس پیستون : 83.1×87.5 میلی متر
نسبت تراکم : 10.8:1
گیربکس : 4 دنده اتوماتیک
شتاب 0-100: 10.5 ثانیه (ذکر شده توسط سازنده)

حداکثر سرعت:

سوخت
ظرفیت مخزن سوخت 55 لیتر
نوع سوخت بنزین
میزان مصرف سوخت در شهر 8.7 لیتر برای هر 100 کیلومتر
میزان مصرف سوخت در بزرگراه 6.1 لیتر برای هر 100 کیلومتر
ترمز و انتقال قدرت
سیستم ترمز ABS
نوع انتقال قدرت : دیفرانسیل جلو

merikh_merikh
08-07-2009, 19:16
از همه ي دوستان تشکر......
من فقط قيمت کمري 6 سيلندر را خاستم.....
البته از توضيحاتون ممنون چون به اطلاعاتم اضاف شد.
در ضمن منظوره منم مقایسه ی کمری 4سیلندر با مزدا3 بود

milky way
08-07-2009, 21:48
از همه ي دوستان تشکر......
من فقط قيمت کمري 6 سيلندر را خاستم.....
البته از توضيحاتون ممنون چون به اطلاعاتم اضاف شد.
در ضمن منظوره منم مقایسه ی کمری 4سیلندر با مزدا3 بود
باید برین سراغ آریون، چند مدل داره که فکر کنم از حدود 50 میلیون تا 60 میلیون قیمتشون، ماشین قشنگی هم هست من از نزدیک دیدم به نظر من قیافش از کمری بهتره و البته امکاناتشم بیشتره.

merikh_merikh
09-07-2009, 12:11
قيمت خيلي بالاست.
ديگه بد جوري رفتم تو فکره مزدا3.
دوستان اگه هنوز نظر و پيشنهادي دارين بگين.من اخراي تابسون شايد هم تو مهر ماشينو بگيرم.

MoHaMaD ZaNd
09-07-2009, 13:40
ايشالله كه مزدا 3 مبارك باشه !!! ببين گرفتي شيريني يادت نره .

milky way
10-07-2009, 03:24
من طور شخصی نظرم رو گفتم، ولی به طور کلی میگم این مطلب رو نه برای انتخاب شما، به نظر من دیگه زیادی مزدا 3 رو بزرگ کردین، در کلاس خودش شاید ماشین خوبی باشه ولی دیگه اونقدرم ماشین طلایی نیست، من خودم به شخصه از ماشین های بزرگ و گنده خیلی خوشم نمیاد ولی اگر حتی یکمی دنبال ماشین راحت و خانوادگی باشم اصلاً طرف مزدا 3 نمیرم و بدون شک انتخاب های مثل کمری یا سوناتا بهتر هستن نکته منفی دیگه هم در مورد مزدا 3 نسل جدیدش هست که اگر 5% هم بهمن تصمیم بگیره برای سال بعد این ماشین رو وارد کنه بشدت میخوره تو کله این نسل مزدا 3 البته اینا همه احتمالات هست.

corey
10-07-2009, 11:51
استاد ما همش میگیم کمری 6 سیلندر وجود نداره بعدش شما قیمتش میخوای!!!!!!!!!!!!

mf.designing
10-07-2009, 11:58
مصلما کمری خودروی حرفه ای تری هست ، هرچند قدیمی !

merikh_merikh
10-07-2009, 22:51
دوستان حالا مزدا سری جدید(مزذا3 2010)قیمتش ممکنه تو چه مایه هایی باشه؟

milky way
10-07-2009, 23:16
دوستان حالا مزدا سری جدید(مزذا3 2010)قیمتش ممکنه تو چه مایه هایی باشه؟
از نظر قیمت در خارج ایران که همون قیمت مزدا 3 نسل فعلیه فرقی نداره، ولی در ایران همچی فرق میکنه؛ احتمالش زیاده البته که بهمن اصلاً به این زودی ها نسل جدید رو وارد نکنه ولی من نمیدونم حق واردات مزدا در ایران اختصاصی برای بهمن هست یا نه چون در غیر اینصورت ممکنه به صورت مجزا شرکت هایی مثل Piico وارد کنن که احتمالشم هست، اگر اینطور بشه اونوقت بهمن یا مجبور نسل فعلی رو وارد کنه یا قیمت نسل قبل رو کاهش بده، در ضمن درسته این ماشین 2010 هست ولی الان به فروش میرسه کلاً برای همه ماشین ها اینطوریه که ماشین های سال بعد از نیمه دوم سال قبل به فروش میرسن.

merikh_merikh
11-07-2009, 07:55
حالا به نظره شما سری جدید ارزش منتظز بودن را داره یا همین که الان هست خوبه؟
اگه میشه یه دو تا لینک هم بدین تا یه چند تا عکس و اطلاعات در مورد این ماشین به دست بیارم.
ممنون.
(دوستان من گاهی با دکمه ی تشکر مشکل پیدا میکنم و نمیتونم ازش استفاده کنم الانم نمیتونم ازش استفاده کنم برا همین در این پست ارز همه ی دوستان تشکر میکنم.)فکر کنم ایراد از کامپیتر یا اینترنتم باشه.اخه گاهی اوقات این جوری میشه...........

Farshadd
11-07-2009, 11:01
بدون شک کمری خیلی خودروی بهتریه، موتور قوی تر، شتاب و سرعت بهتر و گیربکس 5 دنده، کیفیت ساخت بهتر و خیلی راحت تر و نرم تر.

سلام.

سعید عزیز ما هم حرفای شما رو قبول داریم. ولی با توجه به حرفای ایشون و انتظاراتشون مزدا 3 گزینه بهتری هست برای ایشون.
شکی نیست که برای خانواده و لوکس بودن و راحت تر بودن کمری بهتره. ولی برای کل کل، و مسابقه و ... مزدا 3 بهتره.
(بحث آزرا 3.8 و آریون و سوناتا 6 سیلندر جداست)

حالا به نظره شما سری جدید ارزش منتظز بودن را داره یا همین که الان هست خوبه؟
اگه میشه یه دو تا لینک هم بدین تا یه چند تا عکس و اطلاعات در مورد این ماشین به دست بیارم.
ممنون.
(دوستان من گاهی با دکمه ی تشکر مشکل پیدا میکنم و نمیتونم ازش استفاده کنم الانم نمیتونم ازش استفاده کنم برا همین در این پست ارز همه ی دوستان تشکر میکنم.)فکر کنم ایراد از کامپیتر یا اینترنتم باشه.اخه گاهی اوقات این جوری میشه...........

به نظر من در خرید یک چیز فقط در صوتی ارزش داره منتظر بمونی که هم چیزی که براش منتظر میمونی حتی در زمان پایان انتظار بهترین باشه و هم اینکه مطمئن باشی زمانش چه وقتیه و اطلاعات کاملی از اون زمان داشته باشی. مثلا قیمت و کیفیت و ...

اما در مورد دکمه تشکر مشکل از کامپیوتر شما نیست.
تعداد تشکر در 24 ساعت محدوده و نمیشه در 24 ساعت از تعداد خاصی تشکر بیشتر استفاده کرد.
بنا بر این بعد از مدتی دوباره برطرف میشه.

:12:

merikh_merikh
14-07-2009, 23:41
من عجله ی زیادی ندارم اخه ماشینه بابام هم زیاد میاد زیره پام و میتونم منتظر بمونم حالا اگه از جهت های مختلفی مزدا3 مدل 2010 نسبت به مزدا3 که در حال حاظر موجود میباشد بهتره با دلیل به من بگین تا دست نگه دارم..........
ممنون

rami_hemi
15-07-2009, 06:15
مزدا 3 مدل 2010 فعلا که تا جایی که میشه دید تنها از نظر ضاهر زیباتر هستش و ما هم نمیدونیم این ماشین موقع تولید در ایران چه ویژگی های فنی داشته باشه و اینکه آیا مدل هاچبک و یا MPS این ماشین تولید میشه یا باز هم فقط مدل پایه تولید میشه
راستی یه موردی هم بگم راهنمایی و رانندگی نمونه هایی که سفراش داده برای گشت نا محسوس از نوع موتور 2300 و احتمالا توربو هستش .
به نظرم تا اون موقع هم میتونی صبر کنی هم میتونی یکی از نمونه های موجود رو بخری .البته تا اون موقع و یا کمی بعد اون مزدا 2 و مزدا 6 هم میان .

merikh_merikh
15-07-2009, 17:59
دوست عزیز از راهنمایی های شما ممنون.
برای من صبر کردن مانعی نداره فقط میخام یه ماشین خوب بگیرم.قیمتشم تو همین محدوده ی مزدا3 باشه خوبه.
فقط میخام ماشینی باشه که برای من مناسب باشه و بتونم چندین سال نگرش دارم اخه حالا حالا ها دیگه پول ماشین نمیتونم بدم ایشالا باید پولا را برای کارای دیگه جمع کنم.........
حالا انتخابم مزدا3 میباشد ولی اگه مزدا 3 مدل 2010 هم چیزه خوبیه و ارزش بیشتری نسبت به مزدا3 فعلی داره و نیاز های منو بیشتر برطرف میکنه که منتظره مزدا3 مدل 2010 بمونم.
منتظره پاسخ شما دوستان عزیز هستم

T.K
15-07-2009, 23:34
سلام
این جور که پیداست خیلی کل کل رو دوست داری و به تبعش مزدا3.

همه پستا رو خوندم .پس حرف تکراری نمیزنم.فقط یه نکته رو میگم که دوستان اشاره نکردن و اصلا ربطی به مسائل فنی نداره!!
اگه میخوای بیشتر تو چشم باشی کمری خیلی سره ولی اگه میخوای کمتر تو چشم بقیه باشی مزدا3.

نظر خودم کمریه.چون به لوکس بودن ماشین اهمیت میدم.

milky way
16-07-2009, 02:42
مزدا 3 مدل 2010 فعلا که تا جایی که میشه دید تنها از نظر ضاهر زیباتر هستش و ما هم نمیدونیم این ماشین موقع تولید در ایران چه ویژگی های فنی داشته باشه و اینکه آیا مدل هاچبک و یا MPS این ماشین تولید میشه یا باز هم فقط مدل پایه تولید میشه
راستی یه موردی هم بگم راهنمایی و رانندگی نمونه هایی که سفراش داده برای گشت نا محسوس از نوع موتور 2300 و احتمالا توربو هستش .
به نظرم تا اون موقع هم میتونی صبر کنی هم میتونی یکی از نمونه های موجود رو بخری .البته تا اون موقع و یا کمی بعد اون مزدا 2 و مزدا 6 هم میان .

نه تفاوتش خیلی زیاده، خوده مسئولین مزدا معتقدند که ماشین کاملاً متحول شده و چرخ رو دوباره اختراع کردن!

کلاً پلتفرم ماشین تغییر کرده یعنی بلکل یک ماشین جدیده، پلتفرمش رو از فورد Ford Focus گرفته همین باعث شده ماشین کمی جادارتر و بزرگتر بشه و عضلانی تر که یکی از ایرادات بزرگ مزدا 3 همین فضای کمش بود که کمی بهتر شده.

موتور همونه البته فکر میکنم یکمی سیستم مکش هوا رو بهبود دادن که از نظر مصرف سوخت بهتره شده و یکمی هم در پرفرمنس البته بهتر شدن مصرف سوخت که ادعای 5.9 لیتر در 100 کیلومتر رو کردن به خاطر گیربکس جدید هم هست،نسل جدید البته با موتور قویتره مزدا هم که موتور 2.5 لیتریه مزدا 6 هست هم عرضه میشه.
گیربکس مزخرف 4 سرعته هم حالا تبدیل به گیربکس 5 سرعته اتوماتیک یا 6 سرعته دستی شده و کلی امکانات داخلش تغییر کرده و تکنولوژیهای جدید درش بکار رفته که بعضیاش برای اولین بار برای ماشینی تو این سطح به کار میرن، ولی خوب یکی از مهمترین مسائل، قیافه ظاهریشه که خیلی تغییر کرده و اصلاً یه ماشین دیگست و با نسل فعلی خیلی فاصله داره واقعا ظاهرش بهتر شده مخصوصاً پشتش خیلی بهتر شده واقعا مزدا نسل قبل از نمای عقب خیلی جالب نیست ولی این نسل خیلی خوبه، مدل هاچتبک هم خیلی ظاهر خوبی داره حتی خیلی بهتر از مدل صندوق دار.

بهمن اشتباه بزرگی میکنه اگر این ماشین رو وارد نکنه واقعا با این ماشین میتونه اون رنج ماشین ها رو بگیره با ظاهر و امکانات خوبی که داره. اگر بیاره احتمال خیلی زیاد مدل با موتور 2.5 لیتری رو هم میاره چون بهمن همیشه مزداهاش چندین تیپ دارن.
قیمت ماشینم از 14 هزار دلار تا 20 هزار دلار برای مدل 2.5 لیتری S Grand Touring هست.

merikh_merikh
16-07-2009, 17:36
دوست عزیز خیلی ممنون.
اگه میشه در مورد این ماشین(مزدا3 مدل 2010)بیشتر توضیح بدین.
مثلن چند تا تیپ داره؟تیپاش به چه صورت نام گذاری میشن؟.......
خیلی ممنون.

farshad bugatti
18-07-2009, 21:13
4 سیلندر کمری هم بهتر از مزدا 3 هست، البته مزدا 3 رو باید با کرولا مقایسه کرد نه کمری، ولی خوب چون مد نظر این دوستمون هست:

این مشخصات کمری:

این مشخصات مزدا 3:

موتور و قدرت
نوع موتور : 2 لیتر 4 سیلندر خطی
حداکثرقدرت : 147 اسب بخاردر6500 دوردردقیقه
حداکثر گشتاور : 187 نیوتن متردر4000 دوردردقیقه
سوپاپ : 4 عدد در هر سیلندر
قطر سیلندر× کورس پیستون : 83.1×87.5 میلی متر
نسبت تراکم : 10.8:1
گیربکس : 4 دنده اتوماتیک
شتاب 0-100: 10.5 ثانیه (ذکر شده توسط سازنده)

حداکثر سرعت:

سوخت
ظرفیت مخزن سوخت 55 لیتر
نوع سوخت بنزین
میزان مصرف سوخت در شهر 8.7 لیتر برای هر 100 کیلومتر
میزان مصرف سوخت در بزرگراه 6.1 لیتر برای هر 100 کیلومتر
ترمز و انتقال قدرت
سیستم ترمز ABS
نوع انتقال قدرت : دیفرانسیل جلو

به نظر منم مزدا 3 بهتره اینم تفاوت تیپ هاش
مزدا 3 (1387)

مدل اتومبیل

سیلندر/ سوپاپ

حجم موتور

قدرت موتور

شتاب 100- 0

نوع جعبه دنده

مصرف سوخت

مزدا 3
(1387)

4 / 16

2000 سی سی

150 اسب بخار

تیپ 2و3 (9)
تیپ 1 (8/5)
جلو
4T
5M

8/4
8/2

◄وزن 1340 کیلو
◄باک 55 لیتر و صندوق بار 413 لیتر
◄حد اکثر سرعت 209
◄فرمان الکتروهیدرولیک
◄6 کیسه هوای ایمنی
◄سیستم ترمز جلو و عقب دیسکی ABS/EBD
◄سیستم تهویه مطبوع کنترل اتوماتیک
◄شیشه بالا برقی 4 درب
◄نشانگر دمای داخل و بیرون
◄مه شکن جلو و عقب
◄تنظیم ارتفاع صندلی راننده
◄اینه جانبی برقی با گرمکن
◄فرمان قابل تنظیم 4 جهت
◄کنترل سیستم پخش بر روی فرمان
◄سیستم قفل دوبله
◄چراغ های جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع
◄◄◄ تیپ 1
دسته دنده ی PVC- فرمان پلی اورتان و رادیو پخش کاست و سی دی
◄◄◄تیپ 2
دسته دنده ی چرمی- فرمان با روکش چرمی- و رادیو پخش CD به همراه چنجر- دارای گرمکن صندلی- سقف شیشه ای سنروف
◄◄◄تیپ 3
برف پاک کن اتوماتیک با حسگر باران- سپر جلو وپنجره ی اسپورت- چراغ جلو با قابلیت روشن و خاموش شدن اتوماتیک
صندلی با روکش چرمی

merikh_merikh
18-07-2009, 21:29
دوستان قیمت جهانیه کمری 2007 اس یی 2400 و اریون مدل فولش چنده؟
قیمت کمری 2007 اس یی 2400 تو ایران هم بدین.
ممنون.

merikh_merikh
21-07-2009, 11:42
سلام.
دوستان امروز داشتم با پدرم در مورد خرید ماشین صحبت میکردم بم گفت تا حدوده 35 میلیون بم میده که به مامانم گفتم و در نهایت پولم رسید به 45 با زور.
از همه ممنون که بحث را تا این جا پیش اوردن منم به یه سری نتایج رسیدم.
حالا دیگه میخام بحث ازاد تر باشه و یه تاپیک دیگه باز کنم.تو رو خدا نگین چرا این همه طولش میدم اخه به خدا در مورد ماشین اطلاعات زیادی ندارم و به کمک شما خیلی احتیج دارم.
حالا تاپیک جدید را میخام بزنم که در اون جا بهترین ماشین در رنج30 تا 40 ملیون معرفی کنید.اگه به 45 هم رسید اشکالی نداره.
من انتخابم ری مزدا3 بود ولی یه بار حدود 2 دقیقه پشت یه کمری نشستم خیلی حال کردم.برا همین دوباره گیج شدم که چه کنم.
دوستان لطفن دوباره بم کمک کنید و بهترین ماشینی که در رنج 30 تا 40 میلیون میشه خرید را بم معرفی کنید.
اطلاعات بیشتر در تاپیک جدید.اینم لینکش:

milky way
22-07-2009, 03:33
آزرا، کمری، سوناتا (البته صفر آزرا فکر کنم یکمی بیشتر از 45 باشه ولی با 45 میشه یدونه خیلی تمیز گرفت).
شاسی بلندم، سورنتو.

merikh_merikh
22-07-2009, 10:50
از همه ی دوستان به خاطره همکاری تشکر.
من گاهی با دکمه ی تشکر مشکل پیدا میکنم و نمیتونم از دکمه ی تشکر استفاده کنم مانند پست بالا که موفق به استفاده از دکمه ی تشکر نمیشم البته گاهی این طوری میشه.
برای همین در این پست از همکاریه همه ی دوستان تشکر میکنم.