PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ×××درخواست مقایسه هیوندای آزرا و هیوندای سوناتا 6 سیلندر از نظر فنی×××

Persian_Gun's
07-07-2009, 14:15
سلام.
میخواستم لطف کتید این دوتا ماشین رو از نظر فنی برام مقایسه کنید...
یه سوالم داشتم که همین جا میپرسم:آیا هیوندای آزرا با موتور 3.8 تو ایران گیر میاد؟!
ممنونم از همگی..
بدرود.:11:

Persian_Gun's
08-07-2009, 14:24
کسی قصده کمک نداره!!!

Persian_Gun's
10-07-2009, 21:36
الان 3 روز بیشتر شده که این تاپیک رو زدم ولی هنوز هیچکس کمک نکرده!!!

milky way
11-07-2009, 00:21
موتورشون یکیه، جفتشون 234 اسب قدرت و آزرا 3.8 هم تو ایران نیست.

rami_hemi
11-07-2009, 08:42
نخی متاسفانه موتورشون یکی نیست
آزرا های موجود توی ایران موترو 3.3 دارن (کسی شخصی وارد کنه اون یه چیز دیگه)موتور سوناتا V6 با موتاور کوپه و سانتافه یکی هستن 2.7 لیتری .
من سوناتا شیش سیلندر سوار نشدم و همچنین آزرا ولی فکر کنم سوناتا سواری خشکتری داشتهب اشه سوناتا 4 سیلندر که خودش در کل ماشین خوبی بود ولی سواری تا حدودی خشکی داشت کشش خوبی نسبت به جسه خودش داشت .چون زیاد تجربه در مورد آزرا ندارم چیزی نمیگم.

Persian_Gun's
11-07-2009, 09:28
موتورشون یکیه، جفتشون 234 اسب قدرت و آزرا 3.8 هم تو ایران نیست.
پس نتیجه میگیریم سوناتا شتابه بیشتری داره..درست میگم؟!
چون از آزرا سبک تره....

Persian_Gun's
11-07-2009, 09:30
آزرا های موجود توی ایران موترو 3.3 دارن (کسی شخصی وارد کنه اون یه چیز دیگه)موتور سوناتا V6 با موتاور کوپه و سانتافه یکی هستن 2.7 لیتری .
من سوناتا شیش سیلندر سوار نشدم و همچنین آزرا ولی فکر کنم سوناتا سواری خشکتری داشتهب اشه سوناتا 4 سیلندر که خودش در کل ماشین خوبی بود ولی سواری تا حدودی خشکی داشت کشش خوبی نسبت به جسه خودش داشت .چون زیاد تجربه در مورد آزرا ندارم چیزی نمیگم.
والا من موتوره 4 سیلندره 2.4 لیتری واسه سوناتا رو شنیده بودم ولی 2.7 نه!!
داماده ما یه 6 سیلندر داره که 3.3 لیتری هست تو کارتشم نوشته شده...

milky way
11-07-2009, 13:54
نه برادر موتورش همون 3.3 هست برای سوناتا اصلا از اون موتور 2.7 استفاده نشده.
برای اینکه یه حال اساسی هم داده باشم اینم دو تا عکس از سوناتا 2010 که خیلی شبیه Genesis هست ولی نیست:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Persian_Gun's
11-07-2009, 14:30
نه برادر موتورش همون 3.3 هست برای سوناتا اصلا از اون موتور 2.7 استفاده نشده.
برای اینکه یه حال اساسی هم داده باشم اینم دو تا عکس از سوناتا 2010 که خیلی شبیه Genesis هست ولی نیست:

خیلی زیباست!:18:قیمتش چنده؟!

milky way
11-07-2009, 15:03
خیلی زیباست!:18:قیمتش چنده؟!
:31: هنوز نیومده ولی بیاد جایگزین این نسل سوناتا هست دیگه قیمتم باید همون باشه.

rami_hemi
11-07-2009, 17:54
ممنونم بله حق با شما بود نمونه های مجود موتور 3.3 دارن .

Persian_Gun's
11-07-2009, 22:09
پس نتیجه میگیریم سوناتا شتابه بیشتری داره..درست میگم؟!
چون از آزرا سبک تره....
لطفا" جواب این پست رو بدید...؟؟

milky way
11-07-2009, 22:32
فکر نکنم آنچنان فرقی داشته باشن.

rami_hemi
12-07-2009, 06:13
نسبتا شتاب بهتری داره به خاطر سبکتر بودنش ولی بیشترشون کار کدره هستن و نتیجه میگیریم الان زیاد هم فرقی باهم ندارن .ولی خب سوناتا چهره اسپرتی تری داره.

Farshadd
12-07-2009, 19:51
Persian_Gun's عزیز به جواب سوالتون رسیدید؟

D r i v e r
12-07-2009, 20:08

ببین دوست خوبم
اگه بتونی به مطلبی که توی مجله ماشین بود و مقایسه ی این 2 ماشین بود رو پیدا کنی خیلی بهت کمک میکنه :11:
توی یه جایی هم خودم این مقایسه رو نوشتم
میگردم اگه پیدا کردم مذارمش
این طور که توی مجله ماشین اعلام شده به خاطر سبک بودن سوناتا .0.5 ثانیه شتاب 0 - 100 سوناتا بهتره
ولی به دلیل ضریب آیرو دینامیک 2 خودرو هردو خودرو در یکه زمان از مرز سرعت 140 کیلومتر در ساعت میگذرن
از نظر ترمز گیری هم آزرا بهتر عمل میکنه
سیستم ترمز هیچ فرقی با هم نداره
ولی به دلیل فرق کردن جنس لنت ها هست که سوناتا به خطر 3 متر نزدیک تر میشه(قابل تعویض)
سوناتا 5 ستاره ایمنی رو کسب کرده
هردو خودرو از نظر عایق بندی صدا و ارتعاشات در یک حد قرار میگیرن
ولی در سوناتا صدای حرکت چرخها و بیرون به داخل زیاد است و ممکن موجبات خستگی سرنشینان را در دراز مدت به همراه داشته باشه
منبع : مجله ماشین
شماره 314
ویرایش :
فکر کنم این کاملشه :

اینم متن کامل سوناتا 6 سیلندر در مجله ماشین که توی گروه 6 سیلندری های هیوندا آزمایش شده!!! :31::27:

به نقل از مجله ماشین :

سوناتا سدان متوسط اقتصادی :

به دلیل اینکه کلیه اعضای این گروه از شش سیلندر ها انتخاب شده بودند به ناچار سوناتای روز آزمایش از مدل 2007 و شش سیلندر انتخاب گردید .
این عضو گروه با توجه به فروش خوب در سال 2008 دچار تغییراتی در داخل و خارج گردید که بهسازی های انجام شده تا حدودی به زیبایی های آن افزوده و به ویژه در داخل، جذابیت های آن را مضاعف نموده است .
البته در نمونه قبلی (2007) شما ظاهری اسپرت را در کنار 2 موتور 4 و 6 سیلندر و در نمونه جدید (2009) ظاهری نسبتا زیبا را فقط در کنار یک موتور 4 سیلندر پیش رو خواهید داشت .
موتور به کار رفته در این مدل (2007) دقیقا همان قلب تپنده برادر شیک پوش خود یعنی آزرا است که به دلیل سبک تر بودنش به میزا 70 کیلوگرم و تغییر 2/4 درصدی نسبت وزن به نیرو موفق شد تا 5/. ثانیه زود تر از مرز 100 کیلومتر در ساعت عبور کند و این به دلیل ضریب پسار 29/0 آزرا و 30/0 سوناتا است که سرعت 140 کیلومتر در ساعت هر دو مدل در یک زمان ثبت میشود!
حس رانندگی سوناتا با آزرا یکسان است به طوریکه به دلیل حمایت صندلی ها و موقعیت قرار گیری راننده ، در سرعت های بالا کمی حس عدم تعادل و ترس به سرنشینان القا میشود و با وجود نسبت ارتفاع به پهنا و سیستم تعلیق بسیار نرم ، به علت وزن سبک تر چسبندگی و پایداری سوناتا تضعیف شده تا بالا ترین حد تحمل نیروی جانبی آن 76/. جی ثبت گردد.
در سیستم تعلیق ، ضربات درشت به طور کامل به شاسی منتقل شده و صدای ضربه در داخل آن شنیده میشود .
از نظر عایق بندی ، آزرا و سوناتا در یک حد صدا و و ارتعاشات قرار دارند. ولی در سوناتا ورود صدای حرکت چرخها و بیرون خودرو به داخل زیاد است که در مسافت های طولانی میتواند خستگی سرنشینان را به همراه داشته باشد .
چون سیستم ترمز در آزرا و سوناتای 6 سیلندر یکسان در نظر گرفته شده بنابرین قابلیت ترمز گیری سوناتا با وزن کمتر ، باید بهتر خودنمایی کن ولی با توجه به لنت های سوناتا (اگر چه قابل نسب بر روی آزرا هستند)(فکر کنم منظورش بر عکس هست ولی من عینا نقل میکنم) توقف کامل سوناتا از سرعت 110 کیلومتر پس از 57 متر سبب شد تا 3 متر به خطر نزدیک تر شود.
سوناتا از نظر ایمنی 5 ستاره از اداره ایمنی بزرگراه های آمریکا (nhtsa) اخذ کرده است .

آخیش تموم شد!!!:13:
و ببخشید که پست های متوالی میدم برای اینکه با هم قاطی نشن!
اینم یک سری اطلاعات دیگه در مورد سوناتا 2007 ویک سری عکس :
مشخصات فني
حجم موتور 2.4و3.3 سي سي
قدرت موتور hp 235, 161
گيربكس اتوماتيك و معمولي
سيستم EBD دارد
سيستم ESP دارد
سايز تايرها 225.50 VR17
سنسور هشدار دهنده روي سپر عقب دارد
ايربگ دو عدد جلو و شش عدد در اطراف
صندلي راننده برقي
فرمان بشكن و قابل تنظيم
آفتابگير عقب دارد
سيستم تهويه مطبوع الكترونيك دارد
ترمز ABS دارد
كليد ريموت و دزدگير استاندارد دارد
سيستم صوتي ويژه با 7 عدد بلندگو و قابليت كنترل از دور فرمان و CD Changer دارد
شركت توليد كننده شركت خودروسازان راين
عامل فروش شركت پرستوي آبي
داراي استاندارد EURO IV

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](544x408).jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](544x408).jpg

و موتور 3.3 لیتری :

Persian_Gun's
12-07-2009, 20:36
Persian_Gun's عزیز به جواب سوالتون رسیدید؟
jتقریبا" بله:10:
ولی اگه اجازه بدی بحث ادامه داشته باشه...فکر کنم بحث های جالبی درش انجام بشه..:46::11:

Farshadd
12-07-2009, 21:57
jتقریبا" بله:10:
ولی اگه اجازه بدی بحث ادامه داشته باشه...فکر کنم بحث های جالبی درش انجام بشه..:46::11:

هیچ اشکالی نداره عزیز. بحث خیلی هم خوبه

خواستم اگه نرسیدید شروع کنم به مقایسه :46:

Persian_Gun's
12-07-2009, 22:34
هیچ اشکالی نداره عزیز. بحث خیلی هم خوبه

خواستم اگه نرسیدید شروع کنم به مقایسه :46:
حالا شما زحمت مقایسه رو بکش...ضرر نداره که!:46:

milky way
13-07-2009, 00:36
به نظر من Toyota Aurion (تلفظ فارسیش فکر کنم اٌریِن هست فکر کنم) از جفت این دو تا بهتره.
Aurion برای بعضی از کشور‌ها عرضه میشه و فکر میکنم مدلی بین کمری و Avalon هست (برای استرالیا فکر می‌کنم در اصل ساخته شده) تو بعضی از کشورها هم اصلاً به اسم کمری عرضه میشه. ولی مثل اینکه در کشورهایی که Aurion عرضه میشه دیگه Avalon عرضه نمیشه، احتمالاً به خاطر نزدیکیه قیمت هست ولی مشخصاً Avalon مدل لوکس‌تری نسبت به Aurion هست.
موتور این ماشین همون موتور 6 سیلندری تویوتا هست که 268 اسب بخار قدرتشه و برای کمری و Avalon هم استفاده میشه نکته مهم دیگه در این ماشین گیربکس 6 سرعته اتوماتیک sequential هست که به صورت پیش فرض در تمام مدل‌ها وجود داره و مجموعه سیستم انتقال قدرت رکورد شتاب 0-100 عالی 7.6 ثانیه رو بجا میزارن. که کلاً از نظر قدرت موتور و توان حرکت بهتر از آزرا یا سوناتا هست.
امکانات خوبی هم روی این ماشین حتی در مدل‌های پایه وجود داره مثل کورز کنترل، صندلی های برقی، سنسور پارک عقب، ضبط 6 بانده و در مدل‌های یکم آپشن دار سیستم پایداری VSC تویوتا، آفتاب گیر برقی، تودوزی چرم، سیستم ورود هوشمند، سانروف و خیلی چیزهای دیگه میتونید پیدا کنید.
نکته جالب در مورد این ماشین شباهتش به محصولات Holen استرالیا مخصوصاً holden Caprice هست و در اصل هم تو این کشور رقیب اصلیه Holden Commodore هست. و طرح چراغ ها عقب ماشین هم از لکسس گرفته شده.

کلاً من از نزدیکم که قیافشم رو دیدم به نظرم هم از کمری بهتره هم از آزرا و سوناتا. و مخصوصاً اسپورتشم خیلی قشنگتر میشه.

این دو عکس اول زیر مربوط به مدل sport Aurion هست در استرالیا که با سوپرشارژر به 320 اسب بخار قدرت رسیدن.

rami_hemi
13-07-2009, 07:42
این تویوتایی که معرفی کردین در واقع همون کمری 6 سیلندر برای خاورمیانه هستش چون نوع 6 سیلندر کمری تا جایی که میدونم فقط توی آمریکای شمالی عرضه میشه و در بقیه جا ها این آریون به جای این مدل عرضه میشه تا جایی هم یادمه این مدل موتور 3.5 لیتری مثل تمام همتایان هموطنش داره .

Persian_Gun's
13-07-2009, 10:33
حالا این آرین الان وارد شده؟
قیمتش چنده؟...

milky way
13-07-2009, 21:31
این تویوتایی که معرفی کردین در واقع همون کمری 6 سیلندر برای خاورمیانه هستش چون نوع 6 سیلندر کمری تا جایی که میدونم فقط توی آمریکای شمالی عرضه میشه و در بقیه جا ها این آریون به جای این مدل عرضه میشه تا جایی هم یادمه این مدل موتور 3.5 لیتری مثل تمام همتایان هموطنش داره .
منم گفتم بعضی جاها به عنوان کمری عرضه میشه ولی تو بعضی از کشورها هم مثل استرالیا به همون اسم آریون هست.

rami_hemi
13-07-2009, 22:19
منم گفتم بعضی جاها به عنوان کمری عرضه میشه ولی تو بعضی از کشورها هم مثل استرالیا به همون اسم آریون هست.
من که حرف شما رو تکذیب نکردم .
ولی در کل رقیب سر سختی هستش
جنسیس هم به راحتی نمیتونه باهاش رقابت کنه.البته این یه رده از آوالان پایینتره فکر میکنم
راستی نظرتون در مورد آیوریس چیه؟ میگن همون مدل هاچبکه کرولا هستش ولی اصلا با کرولای جدید همخوانی نداره آریون بیشتر باهاش تو یه ظاهر مشترکات طراحی دارن.

Farshadd
15-07-2009, 00:37
موتور این ماشین همون موتور 6 سیلندری تویوتا هست که 268 اسب بخار قدرتشه و برای کمری و Avalon هم استفاده میشه نکته مهم دیگه در این ماشین گیربکس 6 سرعته اتوماتیک sequential هست که به صورت پیش فرض در تمام مدل‌ها وجود داره و مجموعه سیستم انتقال قدرت رکورد شتاب 0-100 عالی 7.6 ثانیه رو بجا میزارن. که کلاً از نظر قدرت موتور و توان حرکت بهتر از آزرا یا سوناتا هست.

البته لازم به ذکره اگه اونو با آزرا 3.8 یا سوناتا 6 سیلندر مقایسه کنیم از لحاظ توانایی های حرکتی شاید پیروز نشه.

rami_hemi
15-07-2009, 06:08
در مورد سوناتا 6 سیلندر فکر نمیکنم ولی در مورد آزرا 3.8 چرا .

milky way
15-07-2009, 13:11
در مورد سوناتا 6 سیلندر فکر نمیکنم ولی در مورد آزرا 3.8 چرا .
موتور 3.8 آزرا که البته میدونید که در ایران وجود نداره و فقط در بعضی از کشورها هست قدرتش 263 اسبه که بازم چند اسبی از موتور 3.5 لیتری تویوتا ضعیفتره.

T.K
15-07-2009, 23:04
سلام به دوستان
آقا دعوا نکنین مجله ماشین آریون و آزرا 3.3 رو مقایسه کرد.تو داستان شتاب و سرعت آریون سر بود اما داخل آزرا خیلی لوکس تره.
ظاهر آریون جوون پسند تره.(از نزدیک دیدم.واقعا خوشکله)مخصوصا عقبش.در کل (از نظر من)قیافه پویا تری داره و یه خشونت خاصی تو ظاهرشه که اصلا از توعکس قابل درک نیست!!و مثل آزرا خطوط بدنه نرم و ملایم نیست.