PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دوربین دیجیتال SLR

Cluse Up-1
07-07-2009, 09:18
لطفا راهنمایی کنید بین دوربینهای زیر کدامیک را انتخاب و خریداری کنم
1- nikon - D90
2- nikon - D5000
3- canon - 500D
4- pentax- k7

prowler88
07-07-2009, 12:21
500D که توصیه نمیشه چون نسبت به D5000 کیفیت عکسش پایین تره و یه سری مشخصاتش پایین تره.
بین نیکون D5000 و D90 انتخاب سخت تره. از اون جا که سنسورشون یکیه و مشخصاتشونم تقریبا فرقی با هم نداره باید با مقایسه ی مشخصات جانبی انتخاب کرد. D90 چشمی بهتری داره و LCD با کیفیت تر و بزرگتری داره و البته باتریش هم خیلی قوی تره و حداقل 300 تا شات بیشتر میگیره. ولی در عوض D5000 ال سی دی چرخان داره که ترکیبش با Live View خیلی به کار میاد و وزنش هم کمتره. به نظر من بین این دو تا D90 یه سر و گردن بالاتره.
K7 سطح رقابتیش با سه تای دیگه فرق میکنه و SLR متوسطه. در مقایسه با D90 رزولوشنش بالاتره. لرزشگیر داره. سرعت شاتر بالاتر داره. سرعت عکاسی پیاپی بالاتر. و البته بدنه ی مقاوم در برابر آب و هوا.
دوربین های Pentax معمولا کیفیت ساخت خوبی دارن و روی حساسیت های بالا خوب عمل میکنند. ارگونومی مناسب. عملکرد مناسب فلاش و قابلیت استفاده از فلاش external. و همچنین کیفیت عکس بسیار خوب در حالت RAW از ویژگی SLR های Pentax هستند.
اگه قیمت K7 در محدوده ی D90 باشه انتخاب خوبیه.

behrang_shadow
12-07-2009, 07:27
500D که توصیه نمیشه چون نسبت به D5000 کیفیت عکسش پایین تره و یه سری مشخصاتش پایین تره.
بین نیکون D5000 و D90 انتخاب سخت تره. از اون جا که سنسورشون یکیه و مشخصاتشونم تقریبا فرقی با هم نداره باید با مقایسه ی مشخصات جانبی انتخاب کرد. D90 چشمی بهتری داره و LCD با کیفیت تر و بزرگتری داره و البته باتریش هم خیلی قوی تره و حداقل 300 تا شات بیشتر میگیره. ولی در عوض D5000 ال سی دی چرخان داره که ترکیبش با Live View خیلی به کار میاد و وزنش هم کمتره. به نظر من بین این دو تا D90 یه سر و گردن بالاتره.
K7 سطح رقابتیش با سه تای دیگه فرق میکنه و SLR متوسطه. در مقایسه با D90 رزولوشنش بالاتره. لرزشگیر داره. سرعت شاتر بالاتر داره. سرعت عکاسی پیاپی بالاتر. و البته بدنه ی مقاوم در برابر آب و هوا.
دوربین های Pentax معمولا کیفیت ساخت خوبی دارن و روی حساسیت های بالا خوب عمل میکنند. ارگونومی مناسب. عملکرد مناسب فلاش و قابلیت استفاده از فلاش external. و همچنین کیفیت عکس بسیار خوب در حالت RAW از ویژگی SLR های Pentax هستند.
اگه قیمت K7 در محدوده ی D90 باشه انتخاب خوبیه.

:5:با سلام
دوست عزيز اگه از دوربين نيكن خوشت مياد كه نبايد تو 2كلمه دوربين فوق العاده كنن 500D رو كوفتش كني.
نظر بنده روي 500D هستش. از رو نمونه عكس ها و مشخصات فني ( تو سايت dpreview.com مي توني به طور كامل نمونه تست ها و مشخصات اونها رو مقايسه كني) و نظر به اينكه اگه يكي از لنز هاي سري L كنن رو بگيري دوربينت از نظر كيفيت تصوير بي رقيب مي شه (بايد بدوني كيفيت اساسي تو دوربين هاي ديجيتال بستگي مستقيم به لنز همراه دوربينت داره و با لنزهاي مشابه كاركردهاي تقريبا مشابهي دارن)
دوربين هاي نيكن هم مسلما دوربين هاي بدبي نيستن.

prowler88
12-07-2009, 12:59
:5:با سلام
دوست عزيز اگه از دوربين نيكن خوشت مياد كه نبايد تو 2كلمه دوربين فوق العاده كنن 500D رو كوفتش كني.
نظر بنده روي 500D هستش. از رو نمونه عكس ها و مشخصات فني ( تو سايت dpreview.com مي توني به طور كامل نمونه تست ها و مشخصات اونها رو مقايسه كني) و نظر به اينكه اگه يكي از لنز هاي سري L كنن رو بگيري دوربينت از نظر كيفيت تصوير بي رقيب مي شه (بايد بدوني كيفيت اساسي تو دوربين هاي ديجيتال بستگي مستقيم به لنز همراه دوربينت داره و با لنزهاي مشابه كاركردهاي تقريبا مشابهي دارن)
دوربين هاي نيكن هم مسلما دوربين هاي بدبي نيستن.
دوست عزیز شما که سایت dpreview رو به من معرفی میکنی حتما نمیدونی که من همین الان میتونم همه ی ریویوهای سایت رو از حفظ برات بگم. اتفاقا خود شما باید یه نگاه دقیق تر به این سایت بندازی. اون وقت متوجه میشی که نیکون از نظر وایت بالانس, نورسنجی, فلاش, فوکوس, سرعت عکاسی پیاپی, و Live View بهتره. البته 500D هم دوربین خیلی خوبیه و خیلی به D5000 شباهت داره ولی قیمتش یه مقدار بالاتره. اینو قبول دارم که کیفیت لنز L کنان خیلی خوبه ولی لنزهای نیکون هم بد نیست. من هم نخواستم 500D رو کوفت کنم. فقط یه سری تفاوت های ریز هست که باعث برتری نسبی نیکون میشه.

behrang_shadow
13-07-2009, 16:03
دوست عزیز شما که سایت dpreview رو به من معرفی میکنی حتما نمیدونی که من همین الان میتونم همه ی ریویوهای سایت رو از حفظ برات بگم. اتفاقا خود شما باید یه نگاه دقیق تر به این سایت بندازی. اون وقت متوجه میشی که نیکون از نظر وایت بالانس, نورسنجی, فلاش, فوکوس, سرعت عکاسی پیاپی, و Live View بهتره. البته 500D هم دوربین خیلی خوبیه و خیلی به D5000 شباهت داره ولی قیمتش یه مقدار بالاتره. اینو قبول دارم که کیفیت لنز L کنان خیلی خوبه ولی لنزهای نیکون هم بد نیست. من هم نخواستم 500D رو کوفت کنم. فقط یه سری تفاوت های ریز هست که باعث برتری نسبی نیکون میشه.
دوسته خيلي عزيزتر واسه اينكه مسئله خيلي شخصي نشه به همين مسائل بسنده مي كنم:
همونطور كه گفتي هر دو دوريبين دوربين هاي خوبي هستن و انتخواب و بحث راجب اونها يه چيزي مثل بحث راجب بهتر بودن بنز يا بي ام و هستش كه نمي شه قطعاً گفت كدوم بهترن.
مسلما هر دو دوربين روي نقاط متفاوتي تاكيد داشتن و در مقابل هم داراي ضعف و برتري هايي هستن، و بايد بنا به كاربرد و نياز به اينكه به كدوم نقاط قوتشون بيشتر نياز داريم بايد انتخوابمون رو انجام بديم.
شما وقتي همون اول (اصلاً متوجه نشدم رو چه حسابي) ميگين كيفيت عكس هاي 500d كمتره و توصيه نميشه و ازش رد ميشي مشخصه نيكون رو خيلي دوست داري:10:

بازم نظرم روي كنن هستش بنا به دلايل زير (حتماً نيكون هم دوربين خوبيه و اين نظر شخصي بنده راجب اين دو دوربينه):
حسگر 15 مگاپيكسلي در مقابل 12
محدوده ايزوي بالاتر
قابليت فيلمبرداري با كيفيت بالاتر
كنترل از راه دور همراه دوربين
lcd با كيفيت فوق العاده
وزن كمتر و ابعاد كوچكتر.
دوربين تيكون در مقابل :
پردازش و حسگرهاي نوري دقيقتر
فوكاس 11 نقطه اي
ال سي در چرخان
موفق باشيد.:5:

behrang_shadow
13-07-2009, 16:53
به آدرس زير براي مقايسه مراجعه كنيد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

خانه هاي سبز رنگ نشانه مزيت مي باشند( بايد توجه كنيد كه تعداد سبز هاي بيشتر نشانه برتري نيست و بايد توجه كنيد كه در چه موردي امتياز مثبت گرفته و اصولا چه تاثيري بر كاركرد و نهايتا كيفيت عكس دارد، براي مثال آيتم با موضوع: Embed comment كه به عنوان امتياز براي نيكون در نظر گرفته شده هيچ تاثيري در كارايي و ... دوربين ندارد و تنها يك آپشن است كه شايد مفيد باشد)

شما مي توانيد نمونه عكس هاي دو دوربين را از همين سايت دانلود و مقايسه كنيد، با بررسي كه خودم روي جزئيات عكس هاي اين دو دوربين انجام داده ام (با توجه به شرايط و سرعت هاي متفاوت) تفاوت خاصي در كيفيت عكس دو دوربين در حالت crop ديده نمي شود كه در نهايت بدليل مگاپيكسل بالاتر، 500D داراي برتري مي باشد.

prowler88
14-07-2009, 12:13
دوسته خيلي عزيزتر واسه اينكه مسئله خيلي شخصي نشه به همين مسائل بسنده مي كنم:
همونطور كه گفتي هر دو دوريبين دوربين هاي خوبي هستن و انتخواب و بحث راجب اونها يه چيزي مثل بحث راجب بهتر بودن بنز يا بي ام و هستش كه نمي شه قطعاً گفت كدوم بهترن.
مسلما هر دو دوربين روي نقاط متفاوتي تاكيد داشتن و در مقابل هم داراي ضعف و برتري هايي هستن، و بايد بنا به كاربرد و نياز به اينكه به كدوم نقاط قوتشون بيشتر نياز داريم بايد انتخوابمون رو انجام بديم.
شما وقتي همون اول (اصلاً متوجه نشدم رو چه حسابي) ميگين كيفيت عكس هاي 500d كمتره و توصيه نميشه و ازش رد ميشي مشخصه نيكون رو خيلي دوست داري:10:

بازم نظرم روي كنن هستش بنا به دلايل زير (حتماً نيكون هم دوربين خوبيه و اين نظر شخصي بنده راجب اين دو دوربينه):

حسگر 15 مگاپيكسلي در مقابل 12
محدوده ايزوي بالاتر
قابليت فيلمبرداري با كيفيت بالاتر
كنترل از راه دور همراه دوربين
lcd با كيفيت فوق العاده
وزن كمتر و ابعاد كوچكتر.

دوربين تيكون در مقابل :

پردازش و حسگرهاي نوري دقيقتر
فوكاس 11 نقطه اي
ال سي در چرخان

موفق باشيد.:5:
دوست خیلی خیلی عزیزتر. در مورد صحبتی که راجع به لنزهای کنان کردی تا حدودی باهات موافقم. لنزهای کنان یه مقدار کیفیتشون بالاتره و این میتونه ملاک خوبی برای خرید دوربین باشه خصوصا در مواردی که دو دوربین کیفیت عکس تقریبا مشابه دارن. ولی در مورد مزیت های کنان که گفتی:
*حسگر 15 مگاپیکسل کنان این طور که بر میاد تفاوت چندانی از نظر رزولوشن با 12 مگاپیکسل نیکون نداره و برتریش اونقدرام محسوس نیست.
*محدوده ی ایزوی بالاتر از اونجا که کیفیت عکس رو به شدت پایین میاره قابل استفاده نیست و کمتر کسی پیدا میشه با ایزو 12800 عکس بگیره. بعضی از دوربین های آماتور هم تا ایزو 6400 دارن ولی نویزشون انقدر میره بالا که عکاس رقبت نمیکنه از این حالت استفاده کنه.
*فیلمبرداری با کیفیت بالاتر خوبه ولی مهمتر از اون کیفیت عکسه. کسی که دوربین SLR میخره یعنی عکاسی واسش خیلی مهمه و فیلمبرداری در درجه ی دوم اهمیته.
*کیفیت ال سی دی بالاتره ولی به نظر من ال سی دی چرخان خیلی اهمیتش بیشتره و در شرایط مختلف عکاسی به کار میاد.

البته باز هم بستگی به طرف داره. یکی هست مشخصات نیکون چشمشو میگیره و ممکنه یکی دیگه حس کنه مزیت های کنان باعث برتریش میشه. ما نظر شخصیمونو میگیم.

ولی انصافا مثال بنز و ب ام رو قشنگ اومدی. کنان و نیکون همچین وضعیتی دارن.

راستی در مورد نقاط قوت و نقاط ضعف من خودم به نقاط ضعف دوربین نگاه میکنم. هر کدوم نقاط ضعف کمتری داشت و یا اینکه نقاط ضعفش بیشتر قابل چشم پوشی بود به نظرم بهتره. نقطه ضعف های کنان 500D هم بیشتره و هم مهمتر.

Visibly more noise in RAW files than some of the competition
Slightly less highlight range in JPGs than the competition
Relatively limited RAW headroom, channel clipping means color accuracy can often not be maintained when recovering clipped areas in RAW conversion
Metering has occasional tendencies to overexpose in very bright, contrasty conditions
Unreliable auto white balance and presets under artificial light
Still slightly plasticy appearance and surfaces
Limited exposure compensation range +/- 2.0 EV

مهمترین نقاط ضعف نیکون عدم امکان استفاده از grip هست و اینکه موتور فوکوس داخلی نداره و این که وزنش بیشتره.

behrang_shadow
14-07-2009, 12:39
صلوات بفرستين

اميدوارم مطالب عنوان شده به clous up-1 كمك كرده باشه

artara74
15-07-2009, 10:38
درود. آقاي كلوز آپ زنگ زدي در رفتي ؟!!!

Cluse Up-1
28-07-2009, 12:32
با درود و سلام به همه .خیلی ممنون از بحثهای فنی که کردین.خود من بیشتر طرف دی90 هستم و چون 450دی را تجربه کردم دیگر نمی خواهم canon داشته باشم آلبته فقط این نیست دلایل فنی خیلی مهمه کنجکاوی داشتن یک NIKON خوب را هم بهش اضافه کن.و اما دی5000 که هم ارزونتره ال سی دی چرخان داره و ... و موتوره فوکوس و منظره یابD90 را نداره.و اما پنتاکس که ظاهرا در ایران خیلی هم هوادار نداره و محجوره.و دوستم که گفتن K7D یک SLR متوسطه متوجه نشدم یعنی چی؟ یعنی نسبت به 3 دوربین دیگه متوسطه؟و یا کلا متوسطه .چرا که هم نقاط قوت و امتیازاتشو نسبت به بقیه را عنوان کردین.!این دو مطلب بنظرم متضاد یکدیگر اومد!.دوست داشتی بیشتر برام توضیح بدین.و بگم که قیمتش حدود دی90 و کمی بیشتره و مشخصاتش که بالاتر و کاراتره. ولی راستشو بخوای همین سنسورش که ساخت سامسونگ کره است کمی تو حال آدم میزنه.نظرت چیه؟:41:

prowler88
28-07-2009, 13:36
با درود و سلام به همه .خیلی ممنون از بحثهای فنی که کردین.خود من بیشتر طرف دی90 هستم و چون 450دی را تجربه کردم دیگر نمی خواهم canon داشته باشم آلبته فقط این نیست دلایل فنی خیلی مهمه کنجکاوی داشتن یک NIKON خوب را هم بهش اضافه کن.و اما دی5000 که هم ارزونتره ال سی دی چرخان داره و ... و موتوره فوکوس و منظره یابD90 را نداره.و اما پنتاکس که ظاهرا در ایران خیلی هم هوادار نداره و محجوره.و دوستم که گفتن K7D یک SLR متوسطه متوجه نشدم یعنی چی؟ یعنی نسبت به 3 دوربین دیگه متوسطه؟و یا کلا متوسطه .چرا که هم نقاط قوت و امتیازاتشو نسبت به بقیه را عنوان کردین.!این دو مطلب بنظرم متضاد یکدیگر اومد!.دوست داشتی بیشتر برام توضیح بدین.و بگم که قیمتش حدود دی90 و کمی بیشتره و مشخصاتش که بالاتر و کاراتره. ولی راستشو بخوای همین سنسورش که ساخت سامسونگ کره است کمی تو حال آدم میزنه.نظرت چیه؟:41:
من منظورم از این که گفتم کلاس متوسطه یه چیز دیگه بود. این دوربین هایی که راجع بهشون صحبت کردیم SLR های سطح Entry هستند. یعنی اگه دوربین های SLR رو در سه سطح رده بندی کنیم این دوربین ها تو گروه اول قرار میگیرن. کنان 1000 و 450 و 500 هر سه Entry Level هستند. ولی K7 سطحش از اینا بالاتره. البته قاعدتا باید اختلاف قیمتش هم چشمگیر باشه. رقبای K-7 دوربین هایی هستند مثل D90 و 50D. البته قبلا به اشتباه گفته بودم که D90 سطحش پایین تره ولی D90 هم در سطح K-7 هست.
در مورد سنسورشون هم به نظر من نباید به برندی که سنسور رو ساخته زیاد حساسیت نشون داد. مثلا همین دوربین های نیکون. سنسور همشون ساخت سونیه. ولی کیفیت دوربین های سونی و نیکون زمین تا آسمون فرق میکنه. اتفاقا همون طور که گفتم دوربین های پنتکس از نظر نویز بهتر از دوربین های هم رده ی نیکون و کنان هستند. جنس بدنه ی K-7 هم آلیاژ منیزیومه و با توجه به قیمتش کیفیت ساختش خیلی خوبه.

Cluse Up-1
04-08-2009, 09:20
به prowler88 و behrang shadow وartara 74 باعرض تشکر و دست شما درد نکنیه فراوان بخاطر مطالب خوبتان برای خرید یه slr متوسط. ممنون.

Cluse Up-1
05-08-2009, 11:29
برادرا یکی به من بگه چطوری پیغام پسغام بدم به شخص مورد نظرم و جواب هم بگیرم تو این سایتشون؟!!!

seymour
05-08-2009, 14:51
برادرا یکی به من بگه چطوری پیغام پسغام بدم به شخص مورد نظرم و جواب هم بگیرم تو این سایتشون؟!!!
اگه منظورت پیام خصوصی هستش ، کافیه روی اسم فرد مورد نظر (یعنی بالای عکسش - که مثلا بزرگ نوشته seymour) کلیک کنی ، بعد گزینه فرستادن پیام خصوصی به .. رو انتخاب کنی ...

aslanaslan
05-08-2009, 16:35
من منظورم از این که گفتم کلاس متوسطه یه چیز دیگه بود. این دوربین هایی که راجع بهشون صحبت کردیم SLR های سطح Entry هستند. یعنی اگه دوربین های SLR رو در سه سطح رده بندی کنیم این دوربین ها تو گروه اول قرار میگیرن. کنان 1000 و 450 و 500 هر سه Entry Level هستند. ولی K7 سطحش از اینا بالاتره. البته قاعدتا باید اختلاف قیمتش هم چشمگیر باشه. رقبای K-7 دوربین هایی هستند مثل D90 و 50D. البته قبلا به اشتباه گفته بودم که D90 سطحش پایین تره ولی D90 هم در سطح K-7 هست.
در مورد سنسورشون هم به نظر من نباید به برندی که سنسور رو ساخته زیاد حساسیت نشون داد. مثلا همین دوربین های نیکون. سنسور همشون ساخت سونیه. ولی کیفیت دوربین های سونی و نیکون زمین تا آسمون فرق میکنه. اتفاقا همون طور که گفتم دوربین های پنتکس از نظر نویز بهتر از دوربین های هم رده ی نیکون و کنان هستند. جنس بدنه ی K-7 هم آلیاژ منیزیومه و با توجه به قیمتش کیفیت ساختش خیلی خوبه.
به عنوان یه نفر که با خیلی از مدل ها از نزدیک کار کردم، باید بگم که 3 تا موضوع انتخاب برند رو توجیح میکنه:
1- لنز هایی که در آینده خواهید خرید
2- علاقه ذاتی به یک برند خاص (من کنن رو بیشتر دوست دارم)
3- تفاوت های خاصی که یکی از برند ها رو برتر میکنه (مثلا برای یک ماکروگراف حرفه ای LCD چرخان مهم تر هست...)

Liveview خفن و وایت بالانس و رنگ و لعاب و... اگه می خواین، باید برین Compact بگیرین... DSLR در Raw و ویزور خلاصه میشه...

Cluse Up-1
08-08-2009, 07:43
ممنون از Prowler88 و Aeymour و aslan aslan .یک سوال:لنز نیکور 18-200 vr (3.5-5.6( چقدر زوم داره؟چند X بزرگ نمکایی؟ ضمنا seymour ممنون از راهنمایت ولی من فعلا نمیتونم پیامن خصوصی بدم تا بعد.

prowler88
11-08-2009, 12:44
ممنون از Prowler88 و Aeymour و aslan aslan .یک سوال:لنز نیکور 18-200 vr (3.5-5.6( چقدر زوم داره؟چند X بزرگ نمکایی؟ ضمنا seymour ممنون از راهنمایت ولی من فعلا نمیتونم پیامن خصوصی بدم تا بعد.
مقدار زوم دوربین های SLR رو معمولا با X نشون نمیدن. از روی همین اعداد فاصله ی کانونی معلوم میشه. ولی خودت میتونی حساب کنی: 200 تقسیم بر 18 = 11X

Taraneh935
11-08-2009, 16:40
سلام دوستان.
من میخوام D500 بگیرم... در این زمینه اطلاع خاصی ندارم.... چند تا ریوو راجع بهش خوندم و شخصا علاقه خاصی به برند Canon دارم.... میخوام عکاسی رو به طور حرفه ای شروع کنم و کلاس برم... تا حدود 900 تومن هم میتونم هزینه کنم.... حالا به نظر شما دوربین مناسبی رو انتخاب کردم؟؟؟؟
با توجه به این که تازه کار هستم آیا لازم هست لنز بخرم؟؟؟ اگه آره، چه لنزی؟؟؟
این دوربین ها مقدار زوم اپتیکال و دیجیتالشون چه قدره؟؟
اگر کلاس خوب و معتبری برای عکلاسی میشناسید لطفا معرفی کنید.
ممنون.

prowler88
11-08-2009, 17:01
سلام دوستان.
من میخوام D500 بگیرم... در این زمینه اطلاع خاصی ندارم.... چند تا ریوو راجع بهش خوندم و شخصا علاقه خاصی به برند Canon دارم.... میخوام عکاسی رو به طور حرفه ای شروع کنم و کلاس برم... تا حدود 900 تومن هم میتونم هزینه کنم.... حالا به نظر شما دوربین مناسبی رو انتخاب کردم؟؟؟؟
با توجه به این که تازه کار هستم آیا لازم هست لنز بخرم؟؟؟ اگه آره، چه لنزی؟؟؟
این دوربین ها مقدار زوم اپتیکال و دیجیتالشون چه قدره؟؟
اگر کلاس خوب و معتبری برای عکلاسی میشناسید لطفا معرفی کنید.
ممنون.
دوربین خیلی خوبیه. ولی همون طور که در پست های قبلی اشاره شده در چند مورد مشخصات D5000 نیکون بهتره. البته تفاوت ها جزئی هستند.
دوربین های SLR لنز ثابت ندارن. لنزشون تعویض میشه. محدوده ی زوم هم به لنزی بستگی داره که میذارین رو دوربین. لنز کیت این دوربین ها (حداقل دوربین های ارزون قیمت کنان و نیکون) 55-18 هست. برای عکاسی معمولی خوبه. ولی تله ی درست حسابی نداره و بعضی جاها محدودیت ایجاد میکنه. کیفیتش هم معمولیه. میتونین یه مدت باهاش کار کنین تا بعدا یه لنز براش بگیرین. یه راه هم اینه که فقط بدنه رو بدون لنز بگیرین و خودتون لنز دلخواهتون رو انتخاب کنین.
البته پیشنهاد من اینه که فعلا یه دوربین دیجیتال SLR-Like بگیرین تا با تنظیمات دوربین آشنا بشین و عکاسی رو یاد بگیرین تا بعد یه SLR بگیرین. چون ممکنه یه مقدار براتون سخت باشه کار باهاش.

Taraneh935
12-08-2009, 18:09
دوربین خیلی خوبیه. ولی همون طور که در پست های قبلی اشاره شده در چند مورد مشخصات D5000 نیکون بهتره. البته تفاوت ها جزئی هستند.
دوربین های SLR لنز ثابت ندارن. لنزشون تعویض میشه. محدوده ی زوم هم به لنزی بستگی داره که میذارین رو دوربین. لنز کیت این دوربین ها (حداقل دوربین های ارزون قیمت کنان و نیکون) 55-18 هست. برای عکاسی معمولی خوبه. ولی تله ی درست حسابی نداره و بعضی جاها محدودیت ایجاد میکنه. کیفیتش هم معمولیه. میتونین یه مدت باهاش کار کنین تا بعدا یه لنز براش بگیرین. یه راه هم اینه که فقط بدنه رو بدون لنز بگیرین و خودتون لنز دلخواهتون رو انتخاب کنین.
البته پیشنهاد من اینه که فعلا یه دوربین دیجیتال SLR-Like بگیرین تا با تنظیمات دوربین آشنا بشین و عکاسی رو یاد بگیرین تا بعد یه SLR بگیرین. چون ممکنه یه مقدار براتون سخت باشه کار باهاش.

دوست عزیز بسیار از راهنمائیتون ممنونم.
لطفا یک مدل خوب که به درد کار من بخوره بهم معرفی کنید... دوستان دیگه هم اگه لطف کنند و راهنمایی کنن ممنون میشم.

Taraneh935
12-08-2009, 18:11

لطفا یک مدل خوب که به درد کار من بخوره بهم معرفی کنید... دوستان دیگه هم اگه لطف کنند و راهنمایی کنن ممنون میشم.
اگر کسی کلاس عکاسی خوب و معتبر سراغ داره بگه.

prowler88
12-08-2009, 18:15
اگر کسی کلاس عکاسی خوب و معتبر سراغ داره بگه.
بالاخره تصمیمتون چی شد؟ SLR میخرین یا SLR-Like؟ و سقف بودجه؟

Taraneh935
12-08-2009, 20:15
بالاخره تصمیمتون چی شد؟ SLR میخرین یا SLR-Like؟ و سقف بودجه؟

نظر شما اینه که یک SLR-Like بگیرم؟؟؟ SLR-Like یعنی چی؟؟ منظورتون دوربین های نیمه حرفه ای هست؟؟؟
شما هم نظرتونو بگید با توجه به این که من تازه کار هستم و میخوام کلاس برم... هرچند ترجیح میدم 1بار هزینه کنم و تا چند وقت نخوام دوربین بخرم... هزینه هم تا 900 تومن. SLR-Like بخرم... من هم که گفتم در این زمینه اطلاعات کاملی ندارم... واگذار میکنم به شما دوستان که بهتر راهنمایی کنید... اگر لطفا کنید و بگید

Senator_F
12-08-2009, 20:36
نظر شما اینه که یک SLR-Like بگیرم؟؟؟ SLR-Like یعنی چی؟؟ منظورتون دوربین های نیمه حرفه ای هست؟؟؟
شما هم نظرتونو بگید با توجه به این که من تازه کار هستم و میخوام کلاس برم... هرچند ترجیح میدم 1بار هزینه کنم و تا چند وقت نخوام دوربین بخرم... هزینه هم تا 900 تومن. SLR-Like بخرم... من هم که گفتم در این زمینه اطلاعات کاملی ندارم... واگذار میکنم به شما دوستان که بهتر راهنمایی کنید... اگر لطفا کنید و بگید

به نظر من اگه کلاس رفتن رو هدف قرار دادین،همونSLR بگیرین.آموزش با دوربین SLR خیلی سریعتر خواهد بود چون اثر تنظیمات و حالت های مختلف عکاسی روی این دوربین ها بیشتره و تسلط آکادمیک به اونها راحتتره.

با این هزینه همون 500D کنون یا D5000 نیکون انتخاب های خوبی هستند.

prowler88
12-08-2009, 21:16
من هم با جناب سناتور موافقم. عکاسی حرفه ای به معنای واقعی با دوربین های کامپکت و SLR-Like امکان پذیر نیست. و البته بحث کیفیت هم که دیگه جای خودشو داره. من D5000 رو پیشنهاد میکنم.

Taraneh935
13-08-2009, 07:17
اگه بخواین تا 1 تومن (یک کم بالاتر هم ایرادی نداره) یک دوربین حرفه ای دیگه با برند Canon بهم معرفی کنید... نظرتون چیه؟؟؟؟
به نظر شما تا بعد از ماه رمضون قیمتها پائینتر میاد یا نه؟؟؟ چون در مورد موبایل این قضیه صدق میکنه.
ممنون.

Senator_F
13-08-2009, 08:25
اگه بخواین تا 1 تومن (یک کم بالاتر هم ایرادی نداره) یک دوربین حرفه ای دیگه با برند Canon بهم معرفی کنید... نظرتون چیه؟؟؟؟
به نظر شما تا بعد از ماه رمضون قیمتها پائینتر میاد یا نه؟؟؟ چون در مورد موبایل این قضیه صدق میکنه.
ممنون.

چندان فرقی نخواهد کرد.مدل خاصی که تفاوت زیادی با این مدل ها داشته باشه،وجود نداره.
شما بهتره کمی هم پول برای لنز نگه دارین.چون هزینه لنز هم زیاد خواهد بود.

prowler88
13-08-2009, 10:34
به نظر من اگه قصد ندارین در آینده برای دوربینتون هزینه کنین و پول لنز بدین الان میتونین یه دوربین ارزون تر مثل EOS 450D بگیرین که حدود 700 تومنه و بقیه ی پول رو بذارین برای لنز.

Taraneh935
14-08-2009, 02:05
لطفا دقیق بهم بگید چه نوع لنزی بخرم... حدود قیمت و این که به نظر شما کلا دوربین و لنز رو از کجا بخرم بهتره؟؟؟>..... قیمتها بعد از ماه رمضون میاد پائین یا نه؟؟؟
ممنون.

prowler88
14-08-2009, 13:22
لطفا دقیق بهم بگید چه نوع لنزی بخرم... حدود قیمت و این که به نظر شما کلا دوربین و لنز رو از کجا بخرم بهتره؟؟؟>..... قیمتها بعد از ماه رمضون میاد پائین یا نه؟؟؟
ممنون.
قیمت ها که فکر نمیکنم تغییر کنه. ولی نظر من اینه که شما همون EOS 450D رو بگیرین. یه لنز 55-18 رو خودش داره. یه مدت با اون لنز کار کنین و عکاسی رو شروع کنین. وقتی که احساس کردین به تنظیمات دوربین مسلط شدین و به عبارتی حرفه ای شدین برین سراغ خرید لنز. لازم نیست حتما موقعی که دوربین میخرین لنز هم همراهش بگیرین. بذارین برای بعد.