PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ابهام در پارتيشن بندي و ميزان فضاي اختصاصي براي درايو نصب ويندوز

samaram
07-07-2009, 08:40
خيلي وقت ها موقع پارتيشن بندي برام ابهام پيش مياد كه :

1- بهتره چه حجمي از هارد رو به درايو c اختصاص بدم؟ (لطفا با رقم بگيد) البته با اين پيش فرض كه درايو c رو مختص ويندوز قرار دادم و قرار نيست اطلاعات ديگه اي در اون ذخيره كنم. از my document هم استفاده ي موقت مي كنم.

2- كدوم يكي از اين دو بهتره؟ اينكه موقع نصب برنامه ها آدرس پوشه ي نصب برنامه رو در يه درايوي غير c (كلا منظورم درايو ويندوزه ) بدم يا در همون درايوي كه ويندوز نصب شده اونا رو هم نصب كنم؟

3- اين درسته كه ميگن هر چي تعداد برنامه هاي نصب شده در درايوي كه ويندوز هم در اون نصبه كمتر باشه سرعت لود ويندوز بالاتره؟

Hossein bandarie
07-07-2009, 19:52
1- ظرفيت هارد شما چقدره ؟
2- نصب تو يه درايو ديگه حتما بهتره .
3- بله . با پر شدن درايو ويندوز حجم حافظه مجازي كم ميشه و سرعت كاهش پيدا مي كنه .

samaram
08-07-2009, 07:01
1- ظرفيت هارد شما چقدره ؟

اندازه هاردم 320 هستش
يه سوال ديگه. اين درسته كه نبايد تعداد پارتيشن ها زياد باشه؟ مثلا من مي خوام اين هارد 32 رو به 7 پارتيشن تقسيم كنم. عيب داره؟!!!

Masоud
08-07-2009, 11:33
خيلي وقت ها موقع پارتيشن بندي برام ابهام پيش مياد كه :

1- بهتره چه حجمي از هارد رو به درايو c اختصاص بدم؟ (لطفا با رقم بگيد) البته با اين پيش فرض كه درايو c رو مختص ويندوز قرار دادم و قرار نيست اطلاعات ديگه اي در اون ذخيره كنم. از my document هم استفاده ي موقت مي كنم.

2- كدوم يكي از اين دو بهتره؟ اينكه موقع نصب برنامه ها آدرس پوشه ي نصب برنامه رو در يه درايوي غير c (كلا منظورم درايو ويندوزه ) بدم يا در همون درايوي كه ويندوز نصب شده اونا رو هم نصب كنم؟

3- اين درسته كه ميگن هر چي تعداد برنامه هاي نصب شده در درايوي كه ويندوز هم در اون نصبه كمتر باشه سرعت لود ويندوز بالاتره؟

اندازه هاردم 320 هستش
يه سوال ديگه. اين درسته كه نبايد تعداد پارتيشن ها زياد باشه؟ مثلا من مي خوام اين هارد 32 رو به 7 پارتيشن تقسيم كنم. عيب داره؟!!!

سلام

در مورد فضای درایو C بستگی داره میخواید چند تا درایو داشته باشید.

اگر در درایو ویندوز نصب نکنی بهتره.

بله چون فضای Page File محدود میشه و برنامه ها مجبور میشن کندتر کار کنن.

هیچ عیبی نداره تازه شما میتونی به 10 درایو یا بیشتر هم افزایش بدی.

موفق باشید :40:

MaSoUd555
08-07-2009, 11:42
هر چند تا دوست داری اما بهتره از 6 تا بیشتر نشه

سعی درایو ویندوز برابر با بقیه درایوها باشه

حجمش هم زیاد باشه مهم نیست تازه بهتر هم هست

من خودم درایو cم 50 گیگ هستش چون واقعا ازش استفاده میکنم (مثلا من از Virtual Pc ساتفاده میکنم و همه درایو های مجازیش رو روی درایو C درست میکنم که )

موفق باشی دوست من

Hossein bandarie
08-07-2009, 22:00
پيشنهاد من براي درايو C چيزي حدود 20 گيگابايت هست . البته به شرطي كه چيزي داخلش نصب نشه . در مورد تعداد درايوها به خصوص تو فايل سيستم FAT تعداد درايوهاي بيشتر باعث كم شدن فضاي هدر رفته ميشه و بهتره .

samaram
09-07-2009, 07:07
از راهنمايي هاتون خيلي سپاسگذارم. سيستم فايلم رو NTFS تعريف كردم. 7 تا پارتيشن گذاشتم. درايو c رو هم 40 گيگ دادم. آدرس محل نصب برنامه ها رو هم درايو D مي دم كه 30 گيگه.

gonbad city
20-07-2009, 00:28
با defrag کردن مرتب سیستم نیازی به هدر دادن اینهمه فضا برای درایو c که بیشتر از 6 تا 10 گیگ نیاز نداره نیست سیستم هم کند نمیشه

sma3ali
20-07-2009, 10:48
با defrag کردن مرتب سیستم نیازی به هدر دادن اینهمه فضا برای درایو c که بیشتر از 6 تا 10 گیگ نیاز نداره نیست سیستم هم کند نمیشه
مخالفم
چونکه 40 گیگ معقول است چون در آینده نزدیک 100درصد می خواهد ویندوز seven نصب کند آنجا است که به مشکل می خورد اگر ظرفیت c کم باشد

gonbad city
20-07-2009, 15:36
اگر سون هم نصب شود باز هم با کل نرم افزار هاش بیشتر از 20 گیگ نیاز نداره
پس این وسط بازم حداقل 20 گیگ هدر می شه آیا اینطور نیست؟

sma3ali
20-07-2009, 16:13
اگر سون هم نصب شود باز هم با کل نرم افزار هاش بیشتر از 20 گیگ نیاز نداره
پس این وسط بازم حداقل 20 گیگ هدر می شه آیا اینطور نیست؟
خیر چونکه انشاءا.. از سه ماه یا پنج ماه دیگر با برخی نرم افزار ها که فقط در c نصب می شوند روبرو خواهید شد و آنموقع می بینی که چقدر فضای c باید زیاد باشد