PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل تاریخی من با پاور و هارد و کامپیوتر!! خواهش میکنم دوستان کمک کنند!

ifu
06-07-2009, 16:50
با سلام
دوستان من مشکلات تاریخی با این کامپیوترم دارم که اینجا براتون مینونیسم . ازتون خواهش میکنم تا آخر بخونید و من رو از این مشکلات تاریخی نجات دهید و دعای یک نفر را تا آخر عمر پشت سرتون داشته باشید. حتم دارم بعد از خواندن این مطالب زیر یا به حال من گریه میکنید و یا می خندید! به هر حال خواهش میکنم بخونید!
1-همه چیز از اونجا شروع شد که من یک سیستم دست دو با مشخصات زیر خریدم:
Cpu= Amd 5200 Dual Core
Main= Soyo
Power=Pascal – 340u-sca- 500w. atx 12v p4.
Hard=250 ?
Ram=1GB Patriot
VGA=7300 geforce Asus
Dvd RW

2-هارد این سیستم از دستم افتاد و یک هارد جدید خریدم و دیدم سیستم اون را نمیشناسه بعد از 2 هفته متوجه شدم که کابل برق پاور که به هارد وصل میشد خرابه و یک کابل ساتا و یک کابل تبدیل برق برای هارد خریدم

3- بعد از چند ماه متوجه شدم که سیستم هنگ میکند و وسط بازی کامپیوتر ریست میشود و هنگ میکند! رفتم به خدمات کامپوتری و گفت که مشکل از مادربرده! مادربرد را بردم گارانتی و گفتند که درست شده! من دیدم که دوباره کامپیوتر روشن نمیشه و بوق طولانی میزنه! بنابراین تمام قطعات مشکوک یعنی رم و گرافیک و سی پی یو را باز کردم و بردم گارانتی! بعد از یک هفته از تمام قطعات را گفتند که سالمه و مشکلی ندارد. و فقط رم را تعویض کردند! بعد کامپیوتر به مدت 2 روز درست شد و دوباره خراب شد! این بار مادربرد برق نمیگرفت و مادربرد را به گارانتی بردم و اونها هم این بار درست کردند! بعد از یک هفته مجدد کامپیوتر خراب شد! من دوباره فکر کردم از مادربرده و بردم گارانتی و دیدم که سالمه! این بار رفتم توی یک مغازه و تمام قطعات را تست کرد و متوجه شدم که گرافیک نیمه سالمه!!! یعنی نیم سوز شده و روی سیستم من کار نمیکنه! و اون را نمیشناسه و در سیستم دیگری گرافیک را می شناخت!

3- حدود 2 ماه طول کشید و من هم با هر بدختی بود پول جور کردم و رفتم یک مادربرد و گرافیک جدید خریدم و خیال خودمو راحت کردم! مادربرد: MSI k9a v3 – VGA 8400. . خلاصه تا 3 ماه کامپیوتر دیگر من رو اذیت نکرد تا به امروز!
کامپیوتر فعلی من این شد:
Cpu= Amd 5200 Dual Core
Main MSI k9a v3 = Main
Hard=250 Maxtor
Ram=1+2GB Patriot
VGA=8400 geforce
Dvd RW
4-من یک ماه پیش یک رم 2 گیگ برای سیستم خریدم. الان مشکل من اینه که:
هارد گاهی اوقات صدا میدهد درست مانند زمانی که کابل برق خراب پاور بهش وصل بود و درست مثل زمانی که سیستم اون را Detect نمی کرد! و بعد سیستم هنگ میکند! من میخوام بدونم آیا مشکل از پاور است که باعث شد گرافیک و مادربرد خراب بشوند و الان هم به هارد برق نمی رساند و مثل اینکه تمام کابلهای برق پاور خراب است!
به نظر شما یک پاور جدید بخرم؟ آیا این پاور میتواند برق سیستم من را تامین کند؟
دوستان خواهش میکنم من را راهنمایی کنید! من اعصابم به هم ریخته است از دست این کامپیوتر! هر چیزیشو که تا حالا تعویض کردم باز یک مشکل دیگر به وجو آورده است!

Kianoosh
06-07-2009, 17:06
سلام دوست من

(اخر داستان چی میشه!؟:دی)

نظر من پاور هست اولا به سختی اون سیستم رو جوابگو باشه دوما با مرور زما کاهش راندمان داره و توان خروجیش خیلی کمتر میشه و اصلا مناسب این سیستم نیست و تغذیه نامناسب خیلی زود به هارد و رم و گرافیک آسیب می زنه.قطعه جدید که اضافه کنی خودش رو نشون میده البته گزینه های دیگه ای هم هست که احتمالشون کمتره

بعد اینکه این صدا موقع بوت شدن هست موقع رید و رایت هست یا همیشه!؟

hassan_magic2000
06-07-2009, 17:26
با سلام
دوستان من مشکلات تاریخی با این کامپیوترم دارم که اینجا براتون مینونیسم . ازتون خواهش میکنم تا آخر بخونید و من رو از این مشکلات تاریخی نجات دهید و دعای یک نفر را تا آخر عمر پشت سرتون داشته باشید. حتم دارم بعد از خواندن این مطالب زیر یا به حال من گریه میکنید و یا می خندید! به هر حال خواهش میکنم بخونید!
1-همه چیز از اونجا شروع شد که من یک سیستم دست دو با مشخصات زیر خریدم:
Cpu= Amd 5200 Dual Core
Main= Soyo
Hard=250 ?
Ram=1GB Patriot
VGA=7300 geforce Asus
Dvd RW

2-هارد این سیستم از دستم افتاد و یک هارد جدید خریدم و دیدم سیستم اون را نمیشناسه بعد از 2 هفته متوجه شدم که کابل برق پاور که به هارد وصل میشد خرابه و یک کابل ساتا و یک کابل تبدیل برق برای هارد خریدم

3- بعد از چند ماه متوجه شدم که سیستم هنگ میکند و وسط بازی کامپیوتر ریست میشود و هنگ میکند! رفتم به خدمات کامپوتری و گفت که مشکل از مادربرده! مادربرد را بردم گارانتی و گفتند که درست شده! من دیدم که دوباره کامپیوتر روشن نمیشه و بوق طولانی میزنه! بنابراین تمام قطعات مشکوک یعنی رم و گرافیک و سی پی یو را باز کردم و بردم گارانتی! بعد از یک هفته از تمام قطعات را گفتند که سالمه و مشکلی ندارد. و فقط رم را تعویض کردند! بعد کامپیوتر به مدت 2 روز درست شد و دوباره خراب شد! این بار مادربرد برق نمیگرفت و مادربرد را به گارانتی بردم و اونها هم این بار درست کردند! بعد از یک هفته مجدد کامپیوتر خراب شد! من دوباره فکر کردم از مادربرده و بردم گارانتی و دیدم که سالمه! این بار رفتم توی یک مغازه و تمام قطعات را تست کرد و متوجه شدم که گرافیک نیمه سالمه!!! یعنی نیم سوز شده و روی سیستم من کار نمیکنه! و اون را نمیشناسه و در سیستم دیگری گرافیک را می شناخت!

3- حدود 2 ماه طول کشید و من هم با هر بدختی بود پول جور کردم و رفتم یک مادربرد و گرافیک جدید خریدم و خیال خودمو راحت کردم! مادربرد: MSI k9a v3 – VGA 8400. . خلاصه تا 3 ماه کامپیوتر دیگر من رو اذیت نکرد تا به امروز!
کامپیوتر فعلی من این شد:
Cpu= Amd 5200 Dual Core
Main MSI k9a v3 = Main
Hard=250 Maxtor
Ram=1+2GB Patriot
VGA=8400 geforce
Dvd RW
4-من یک ماه پیش یک رم 2 گیگ برای سیستم خریدم. الان مشکل من اینه که:
هارد گاهی اوقات صدا میدهد درست مانند زمانی که کابل برق خراب پاور بهش وصل بود و درست مثل زمانی که سیستم اون را Detect نمی کرد! و بعد سیستم هنگ میکند! من میخوام بدونم آیا مشکل از پاور است که باعث شد گرافیک و مادربرد خراب بشوند و الان هم به هارد برق نمی رساند و مثل اینکه تمام کابلهای برق پاور خراب است!
به نظر شما یک پاور جدید بخرم؟ آیا این پاور میتواند برق سیستم من را تامین کند؟
دوستان خواهش میکنم من را راهنمایی کنید! من اعصابم به هم ریخته است از دست این کامپیوتر! هر چیزیشو که تا حالا تعویض کردم باز یک مشکل دیگر به وجو آورده است!

فکر کنم از همون اول پاور تون ضعیف و خراب بوده که گرافیک و مادر برد و ... رو زده خراب کرده
اگه دسترسی به یه پاور مناسب داشتین حتما چک کن به احتمال 90 درصد از پاوره

ifu
06-07-2009, 17:54
موقع ی خواندن و نوشتن هارد هم بله جدیدا صدا میدهد. جدیدا هم که بعضی وقتها سیستم را روشن میکنم هارد را نمیشناسد! من هم احتمال 90% میدم که پاور خراب باشه چون تمام کابلهای برق پاور خرابه! و باید با هزار بدختی و انگولک کردن و چرخش کابلها ، بتونی برق بگیری.
تمام کابلهای برق پاور من خرابه و برق نمیده و الان با هزار بدبختی تونستم برق بگیرم و کامپیوتر را روشن کنم. اما هر تقریبا نیم ساعت هارد صدا میدهد درست مثل هاردی که کابل برق خراب بهش وصل کنی ، از توش صدای یه صدایی مثل تق تق !! کردن میاد!

با این نوضیحات شما دوستان عزیز ، من هم مطمئن شدم که احتمال 90% مشکل از این پاور آشغال است :11:
به نظرتون چه پاوری بخرم که به این سیستم خوب برق بده ؟ یک پاور مناسب که هزینشم زیاد نباشد.

(آخر داستان این بود که 2 ماه، از 20 بهمن ، هر چند روز یک بار توی یک گارانتی بودم و تقریبا تمام شرکتهای گارانتی تهران را رفتم و شناختم! 2 ماه دویدن واقعا اعصاب آدم را خرد میکند :18: . خدا نصیبتون نکند! هر بار 4 ساعت رفت و برگشتم به گارانتی ها طول میکشید و برای ردیف کردن پول قطعات دهنم صاف شد! :18: بلاخره در اوایل عید قطعات را خریدم و سیستم درست شد :13: از همه بدتر این بود که نمیدونستی مشکل دقیقا از کجاست و هیچ کسی هم نبود بگوید دقیق که مشکل از کدام قطعه است! 41: هر کسی یه قطعه را میگفت! :18: 2 ماه بدون کامپیوتر بودن برای منی که حداقل روزی 10 ساعت پای کامپیوتر میشنیم یک فاجعه بود! )

amin1139
12-08-2009, 13:02
دوست عزیز شما همین که روزی 10ساعت با کامپیوتر بازی کنید برای خرابی کامپیوتر تان کافی است مخصوصآ اگر بازی کنید اما اگر اسرار دارید که این کار را بکنید اولا که به ان استراحت بدهید به چشمهای خود هم همینطور ویک کار عملی این است که اولا درب کیس خود را باز بگذارید تا به خوبی خنک شود و اگر بتوانید کار زیر را انجام دهید دیگر به مشکلی بر نمی خورید

اگر پاور خراب در خانه دارید از ان استفاده کنید اگرنه که یکی بخرید وبعد همه ی فن ها را به غیر از فن سی پی یو به آن متصل کنید و اگر میتوانید پاور کامپیوتر را باز کنید دو ان فن تعبیه کنید و جهت اطلاعات بیشتر09132836754 مهندس احمدی

khark11
12-08-2009, 16:43
اين پاور واسه اين سيستم يعني خودكشي!! از اولم معلوم بوده كه بايد مشكل داشته باشي، اگه واسه بازي نبود و روزي ده ساعت روشن نبود بازك كمتر خودشو نشون ميداد ولي واسه شما دو مارك پاور كاربرد داره يا 430 گرين و يا 460 كولر مستر قيمت ها هم تقريبا يكي هستش يعني 40000 تومن!

پردازنده شما نزديك به 90 وات تو فول لود برق ميكشه! حالا بماند كارت گرافيكت كه 71 وات برق هم واسه اون ميره، هارد و مادربورد و ديگران هم جاي خود!!!!

تو فقط 161 وات واسه پردازنده و گرافيم ميخواي، حالا پاور شما چيكار ميكنه؟؟ نهايت خروجيش خيلي باشه 180 واته!!!!! ميخواستي پايدار و سالم بمونه كامپيوترت؟

Lord_theOne
12-08-2009, 21:47
پاور افتضاحه 580 گرين خوفه البته اگر بودجه نداري 430 به بالا
اينهم درباره مكستور شركت كن داخلش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amir200812
20-08-2009, 11:00
اولا درب کیس خود را باز بگذارید تا به خوبی خنک شود

من این کار رو اصلا توسیه نمی کنم! با این کار فقط جریان هوای داخل کیس رو بهم می زنید!

در مورد مشکل این دوستمون هم باید بگم که پاور شما از پاور های معمولی هست! که معمولا مفت ارزش ندارن!
بهتره پاوری با قدرت 430 w یا بالاتر بگیری!

khark11
20-08-2009, 17:20
من این کار رو اصلا توسیه نمی کنم! با این کار فقط جریان هوای داخل کیس رو بهم می زنید!

در مورد مشکل این دوستمون هم باید بگم که پاور شما از پاور های معمولی هست! که معمولا مفت ارزش ندارن!
بهتره پاوری با قدرت 430 w یا بالاتر بگیری!

دوست عزيز با احترام به همفكريتون،فكر نميكنيد اين تاپيك يه كم قديمي شده باشه؟

ifu
25-08-2009, 09:23
ممنون از دوستان بزرگوار
هر چند تاپیک مال قدیم است ولی من خیلی وقت بود نیامده بودم به این تاپیک که امروز آمدم و قرار است بروم یه پاور بخرم
با تشکر از راهنمایی دوستان بزرگوار