PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در نسوزاندن هارد و مارد برد ؟!

oranoos_92
06-07-2009, 08:16
سلام دوستان
من این هفته یه هارد خریدم 500 وسترن 32 مگ کابل برقش ساتا بود یه تبدیل براش گرفتم وصل کردم به کیس یه دود
کمی ازش اومد سریع برق را ازش قطع کردم خوب این هارد را دادم گارانتی حالا قبول کنه یا نه نمیدونم

گفتم مشکل از تبدیل هست تبیل را برداشتم هارد قبلیم را زدم اون هم دودش بلند شد که اون هم برم فعلا دادم تعمیر کنند

فعلا رفتم پاور کیسم را عوض کردم و یه الگانس 1000 وات گرفتم

دیروز واسه یکی از اقوام یه سیستم داشتم میبستم مادربردش آبیت بود مین را پیچ کردم کف کیس پاور الگانس 900 را بهش وصل کردم دو تا فیش برقش را جا زدم همچین که برق را وصل کردم بهش دود از خازنش بلند شد؟
این میبن را فروشنده در مغازه برام تست کرد آیا ممکنه با اتباه وصل کردن سیم های (کلید پارو و ریست) این مشکل پیش بیاد؟
گاراتی این را قبول میکنه؟
آیا ممکنه اتصال مادربرد به کیس این مشکل پیش بیاد

کسی میدونه چرا این مشکلات برام پیش اومد

ممنون میشم راهنمایی فرمائید

_ermia
06-07-2009, 11:51
دوست من این جا بخش سخت افزار لپ تاپه، فکر می کنم باید برید بخش زیر، قسمت مادربورد یا هارد، هر کدوم خودتون صلاح می دونید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

en-com
06-07-2009, 14:01
شما به احتمال زیاد سیم های منبع تغذیه رو به مادر بورد و هاردتون برعکس وصل کردید.

سیم زرد باید هنگام نصب به دستگاهی مثل هارد (از زاویه سمت چپ کیس) طرف خودتون باشه و به ترتیب سیمهای دیگه تا نارنجی!!!

در مورد دومیه اگر برق مادرو رو درست وصلیدید (یعنی برعکس نوصلیدید) و مطمینید بله مشکل می تونه از اشتب وصل کردن کلید پاور ریست و چیزهای دیگه ای مثل هاب یو اس بی کیس . چراغها و.... باشه. بهتر این هست که قبل از بستن سیستم یه نگاهی به دفتر چش بندازین!!!!

oranoos_92
06-07-2009, 14:28
با سپاس از شما
مورد دوم پس همینه که شما میفرمائید من این سیم ها را اشتباه وصل کردم

مورد اول مگه کابل برق خروجی از پاورد با هم فرق داره؟
از مادر برد که دو تا است یه 24 پین یه 4 پین که اصلا تو برق هارد نمیره و برعکس هم نمیشه زد جا با توجه با جاش
دیگه چند تا خروجی دیگر پارو هست که همش یه شکل هست برای هارد و رایترو... ( این ها با هم مگه فرق داره؟) قسمت زرد همیشه سمت چپ میفته اونطرفی فکر کنم اصلا نشه جا زد

ممنون میشم ارهنمایی بفرمائید

Pami
07-07-2009, 00:34
لطف كنيد در انجمن سخت افزار مطرح فرماييد

با تشكر

en-com
08-07-2009, 00:30
خوب پس با این حساب مورد اولیتون : تبدیل باعث شده که هم پاور و هم هارد آسیب ببینه .شما نباید هارد قبلیتونو دوباره به منبع نصب می کردید چون اون منبع تغذیه مثل مار ذخمی هر چیزی رو که بهش وصل کنید ممکنه از بین ببره.
منبع تغذیه رو قبل از روشن کردن دوباره کامپیوتر باید عوض یا بدین تعمیر کنن.