PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کلیه مسائل حرفه ای در زمینه EDIUS

mahyarbadry
06-07-2009, 00:33
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
اینجانب نزدیک به چندین وقت در این سایت خوب حضور نداشتم حال تصمیم بر آن گرفته ام که به کمک دوستان عزیز
یک مبحث خوب در این انجمن در مورد اEDIUS و کارایی های آن راه اندازی کنم البته به کمک شما دوستان نیاز دارم چون هیچ کس کامل در یک زمینه نمی باشد و همیشه نیاز به کمک و همفکری در خیلی مسائل دارد با اینکه اینجانب نزدیک به 10 سال است که در این زمینه فعالیت دارم اما هنوز در پی آن هستم که اطلاعاتم را تکمیل تر کنم حال با باز کردن این تاپیک خواهان این هستم که در زمینه EDIUS از پایه به هم کمک کنیم اگر دوستان همکاری مساعدی داشته باشند قول خواهم داد که در هیچ زمینه ای دریغ نکنم
تجربیات بنده در زمینه های نرم افزار های ذیل می باشد
EDIUS
پریمیر کلیه ورژن ها
افتر افکت در کلیه ورژن ها
3Dmax
فتوشاپ
Nuke
CINEMA4D
particleIllusion
FUSION
SHAIK

از دوستان خواهشمند هستم در کلیه این زمینه ها اگر مشکلی دارند مطرح نمایند

دوستار همه شما

Javad_Ed
06-07-2009, 01:54
سلام
مهیار خان
دوباره خوش اومدی عزیز
خوشحال شدیم ...
خب
این تاپیک اگه قرار آموزش این نرم افزار ها یا ترفند هاشون یاد داده بشه ..ببرمش..توی قسمت اصلی میکس ومونتاژ ..چون فقط ادیوس نیست ....
ولی اگه قراره فقط مشکلات باشه ..که برای هر مشکلی باید یه تاپیک ایجاد بشه
خب الان چکار میکخواید بکنید ؟
ممنون
و تشکر از فعالیت مجددتون

mahyarbadry
07-07-2009, 16:53
سلام

من خوشحالم که می توانم با شما دوست عزیز باشم
من با اجازه شما می خواهم بخشی برای پایه و حرفه ای در این تاپیک اغاز کنم یعنی کلیه مبحث های حرفه ای
نه رفع مشکل برای اماتورها
من می خواهم در این تاپیک بتوانیم کلا" پیشرفت کنیم نه رفع مشکل تازه کارها
می خواهم مکلنی باشد که اگر حتی برای من و شما مشکلی پیش امد بتوانم مشکلمان را مطرح کنم و جواب بگیرم
کلا" منظور بر این است که همه این بخش کمک کنیم و دوستان دیگری در این تاپیک باشد که همهگی همکاری کنند و کمکمان کنند
البته با اجازه بزرگترها و شما

علي طهماسبي
08-07-2009, 13:33
به اميد خدا كي مي خواي شروع كني

mahyarbadry
08-07-2009, 23:24
با سلام خدمت دوستان عزیز
قبل از شروع مبحث می خواستم به برخی از مزایا و خواص ادیوس و تفاوت این نرم افزار و معایب آن بپردازم
نرم افزار ادیوس اولین بار توسط شرکت Canopus وتنها برای فروش کارت های مونتاژ خود عرصه شد و این نرم افزار بسیار قدرتمند و تنها تحت سیستم مک ساخته شد ولی ساختار آن بنا به نرم افزار های دیگر تدوین کم رنگتر بود بخواطر در دسترس نبودن ابزار آن فروش بسیار کمی داشت لذا پس از 2 ماه پس از ارائه اولین ورژن دست به UPDATE نرم افزار خود دست زد
در اولین اقدام توانست کارت های خود را با پریمیر مچ نماید لذا فروش آن بسیار بالا رفت
نرم افزار پریمیر نرم افزاری است که هنوز در کشور های بزرگ دیگر کاربرد سیار دارد و بهترین ورژن آن هنوز و هنوزه ورژن 6/5 است در ورژن های بعدی با مشکلات دیگری مانند کندی و تمپ سازی زیاد و مچ نبودن با هر سیستمی واجه است لذا در اکثر کشورها چه پیشرفته و جهان سوم از این ورژن استفاده می گردد . اما خصلت خوب پریمیر در ورژن های جدید ساپورت این نرم افزار با کلیه ورژنهای شرکت ادوبی می باشد که خیلی خوب می باشد بطوری که حتی پروژه افتر را می توان به پریمیر با همان ورژن امپورت کرد و حتی در ورژنهای جدید پلاگینهای افتر را ساپورت می کند . بحث ما در مورد پریمیر نیست لذا می پردازم به خود نرم افزار ادیوس

mahyarbadry
08-07-2009, 23:34
بهترین ورژن این نرم افزار های این سیستم ورژن های 3 و 4 و 4/5 و 5/1 دیگر ورژنها عمما" با مشگلات عدیده ای بر خورد می کنید
در ادیوس تصاویری که به شما می دد بسیار شارپ تر و حرفه ای تر از پریمیر است من خودم به شخصه برای این از ادیوس لذت می برم که وقتی کاری را می خواهم انجام دهم بسیار سریع خواسته مرا برآورده می کند و این بسیار لذت بخش است.
در مورد سیستمهای سینمایی باید بگویم که کمتر فیلم است که در دنیا با ادیوس بسته شده باشد زیرا عموما" با نرم افزار FAINAL CUT PRO که این نرم افزار تنها نرم افزار حرفه ای در دنیا می باشد که 3 محیط پریمیر و افتر و مکس را با هم ساپورت می کند و تمامی فیلمهای عصر حاضر با این نرم افزار کار می شود البته کار با این نرم افزار ملزم به هزینه 5 میلیون تا 380 میلیون تومانی می باشد که در ایران بطور سر انگشتی می توان گفت که 12 شرکت بزرگ هستند که که این سیستم را بطور کامل راه اندازی نموده اند و مابقی شرکتها ورژنهای ساده آن را با مبلغ 2 میلیون تومان تهیه می نمایند کگه کارایی ضعیفی دارد و به هیچ وجه قابل مقایسه نیستند

mahyarbadry
08-07-2009, 23:47
نرم افزار FAINAL CUT PRO تحت مک می باشد و نسخه تحت ویندوز آن به هیچ عنوان کارایی مک را ندارد وبسیار ضعیف کار می کند و تعداد 8 DVD میی باشد که هیچ سیستم عاملی را نمی توان با 50 گیگ راه اندازی کرد البته ورژن 2DVD جدیدا" وارد بازار شده که ارزش قیمت آن را ندارد زیرا حداقل 60 تا 180 هزار تومان قیمت دارد البته سری قفل شکسته آن نیز با قیمت پایین تر وارد بازار گردیده که این نیز قابل مقایسه با سیستم قفل نشکسته آن نیست .
حال برخی از ویژگی های ادیوس البته نه بصورت عامیانه من آن مطالبی که روی DVD می نویسند را نمی گویم
1- قابلیت ساپورت BOIRES FX که نرم افزاری است که خصلت افتر را به ادیوس اضافه می کند
2- قابلیت ادائه دوربین از نرم افزار مکس به بویرس
3- ارائه تمامنی پلاگینهای َّSHAEK به ادیوس
4- قابلیت تصویر سینمایی در این نرم افزار
5- قابلیت وارد کردن OBJECT 3D max به ادیوس
6- سرعت بالای رندر
7- پردازش تک سی پی تو تصویر
8- تصویر با رزولیشن بالا که در پریمیر وجود ندارد
9- سرعت کار بالا و ابزار سریع برای کاربر که سرعت کار را برای کاربر 2 تا 3 برابر می کند

mahyarbadry
08-07-2009, 23:51
انشاالله به مرور زمان ابتدا خصلت ها و سپس کار بردها را با هم مطرح خواهیم کرد
دوستار تمامی شما دوستان

majidfx
09-07-2009, 10:50
سلام دوست عزیز من خواستم به شما پیام خصوصی بدم نشد این 10 مبحث گفتگو دیگه چه صیغه ای هست؟/
من در چند تایپک سوال کردم که چگونه در ادیوس میشه قسمتی از فیلم را رنگی نگه داشت و بقیه سیاه و سفید باشه اما هیچ جوابی نگرفتم اگر میشه بطور کامل این موضوع را آموزش بدهید .
مثلا در یک فیلم رنگ زرد و قرمز را نگه دارم و بقیه سیاه و سفید باشه؟
با تشکر

mahyarbadry
09-07-2009, 11:56
دوست من با عرض سلام
شما فیلم سین سیتی را دیده اید یا برخی کلیپ هایی که تمام محیط ساه و سفید است و تنها یک شخص که رنگ دارد وارد صحنه می گردد یا یک سری جسمها فقط رنگ دارند
اگر کیفیت کار برای شما چنان مهم است که می خواهید چنین کنید
2 راه دارید
1- در افتر افکت می توانید محیط را سیاه و سفید نمایید و شخص مورد نیاز را ماسک نمایید ولی خیلی مشکل است زیرا بیشتر این کار با نرم افزار Nuke بیشتر و بهتر قابل دسترس می باشد
اما در ادیوس می توانید از پلاگین CHrominance استفاده نمایید که انشاالله آموزش تصویری این مبحث را برایتان سریعا" خواهم گذاشت

Javad_Ed
09-07-2009, 13:39
دوست عزیز
من هر جا شما پست دادی
آدرس این پست رو برای سین سیتی دادم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
و گفتم افترافکت بهتر انجام میده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ولی شما باز میگیجوابی نگرفتی !
عجب!
ممنون
==============
ممنون آقا مهیار گل :11::40:

علي طهماسبي
09-07-2009, 15:12
با سلام دوستان در مورد سيستم DPS Velocity چه اطلاعاتي دارين با تشكر فراوان

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Javad_Ed
09-07-2009, 17:21
با سلام دوستان در مورد سيستم DPS Velocity چه اطلاعاتي دارين با تشكر فراوان

سرچ....
موفق باشید

rezakf
23-07-2009, 12:34
با سلام و خوش امد گويي خدمت آقا مهيار عزيز من شماره تماس شمارو داشتم و هروقت ميخواستم تماس بگيرم دردسترس نبودين

اينشالله از وجود شما دراينجا بيشتر استفاده ميكنيم

اگه ميتونيد بهترين راهي رو كه ميشه ماسكه كردن يه تصوير رو تو اديوس كار كرد با هر ف ي ل ت ر ي يا پلاگين خاص توضيح بدين من خيلي به اين موضوع نياز دارم ممنون

علي طهماسبي
30-07-2009, 14:19
مهيار جان آموزش تعطيل شد

ebrahim1110
30-07-2009, 17:03
سلام
يعني شما برنامه Final cute pro رو از همه برنامه هاي موجود مثل اديوس، پريمير، اويد ليكوئيد، حرفه اي تر ميدونيد؟
درسته؟
يه كم بيشتر توضيح ميديد كه چه مزايايي داره كه انقدر جلوتره؟
ممنون

mahyarbadry
03-08-2009, 11:36
سلام شرمنده
من چند روزی است که برای بستن یک برنامه در ماموریت بودم
انشالله شروع خواهد شد در یک 2 روز آتی شروع می کنم
شرمنده

rohe edius
28-08-2009, 16:59
سلام خدمت همه دوستان ميخواستم بدونم كه در اديوس عكس كيفيت خوبي ندارد نميتوان روي عكس زوم كرد آيا راهي وجود دارد كه كيفيت عكس پايين نياد

alisahaf70
01-09-2009, 18:12
با CHrominance فقط در حد چند رنگ میشه سیاه سفید یا کار دیگر کرد اگر سوژه خیلی رنگ های متضاد داشته باشه که دیگه نمیشه
به نظر من که تو ادیوس نسبت به زمان رندر از بهترین کیفیت برخورداری با پریمیر برای رسیدن به این کیفیت سه برابر بیشتر باید وقت گذاشت

adame_haji
02-11-2009, 20:04
مهیار جان ما این اپل SHAIK رو هیچ جایی حتی خود سایت اپل هم نتونستیم گیر بیاریم
میشه یه توضیحی بدی ببینم به چه دردی میخوره ؟
حجم نرم افزار SHAIK 4 ویندوز چند مگه ؟
لینکی ازش داری ؟

siavash377
18-11-2009, 12:06
سلام
من چند وقتی هست که با مشکلی برخورد کردم
یه سیستمی بسته شده که مشخصات زیر رو داره
main giga p45 , cpu 9650 quad , ram 6GB , VGA 4950 ولی زمانی که میخواد یه پروژه 6 لایه رو پخش کنه کلی تیکه تیکه پخش میشه و 10 ثانیه رو 45 ثانیه طول میکشه من مادربورد ASUS گذاشتم حل نشد گرافیک رو جیفورس کردم حل نشد کلا مادربودر و CPU AMD کردم حل نشد موندم دیگه چکار کنم اگه راهنمایی کنید ممنون می شم

ahossein
28-11-2009, 11:56
کسی میتونه کمکم کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من آموزش کامل ادیوس رو میخوام

toxi
22-09-2010, 21:38
سلام دوست عزیز! من یه کارت canopus nx دارم و ویندوز 7 روی سیستم دارم کارت رو نصب کردم شناخته اما قفلشو نمی شناسه چه باید بکنم هرکاری کردم نشد از سایت هم دانلود کردم! قفل هم سالمه قبلش کار می کرد؟

asn440
24-09-2010, 10:40
ورژن ادیوست چیه؟
(ادیوسی که خریدی نه ادیوسی که الان نصب می کنی)
اگه زیر 5 باشه مشکل داری