PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رونمایی از نخستین لیموزین ایرانی

ارمغان جنون
06-07-2009, 00:19
سیاوش حجت مدیر عامل شرکت خودرو سازان جنوب سازنده این خودرو گفت: ایران بعد از امریکا دومین کشوری است که این خودرو را تولید می کند.
واحد مرکزی خبر: نخستین خودرو لیموزین ایرانی با نام تجاری امپراطور در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران رو نمایی شد.

سیاوش حجت مدیر عامل شرکت خودرو سازان جنوب سازنده این خودرو گفت: ایران بعد از امریکا دومین کشوری است که این خودرو را تولید می کند.

حجت با بیان اینکه قیمت وارداتی این خودرو از امریکا در صورت امکان به بیش از 500 هزار دلار می رسد گفت : اما ما می توانیم این خودرو را با کمتر از یک سوم قیمت در داخل با قیمت 150میلیون تومان در اختیار علاقمندان قرار بدهیم.

مدیر عامل شرکت خودرو سازان جنوب افزود : تلاش می کنیم در یک مدت 24 ماهه با افزایش تولید و بومی سازی بیشتر خودرو قیمت ان را به زیر 100 میلیون برسانیم.

وی با بیان اینکه 50 درصد این خودرو شامل شاسی ، بدنه و تزئینات داخلی ایرانی و موتورمحرکه خودرو متعلق به شرکت تویوتای ژاپن است گفت: تلاش می کنیم در مدت 24 ماه این خودرو را به خودرویی کاملا ایرانی تبدیل کنیم.

حجت در مورد برنامه های اینده شرکتش افزود: بر اساس برنامه ریزی شرکت هر 6 ماه یک خودرو جدید رونمایی می کنیم و خودرو اینده ما لیموزین شاسی کوتاه خواهد بود.

وی گفت: 50 درصد خودرو تولید شده شرکت خودرو سازان را به کشورهای منطقه صادر می کنیم و هم اکنون تعدادی سفارش هم گرفته ایم.

مدیر عامل شرکت خودرو سازان جنوب درباره تولید خودرو ارزان قیمت افزود: با توجه به اینکه خودرو سازان دیگر در حال تولید اینگونه خودروها هستند ما تصمیم نداریم خودرو ارزان قیمت تولید کنیم ولی حاضر به همکاری با تمام شرکتهای داخلی هستیم.

محمد پناهی فر معاون وزیر صنایع نیز در این مراسم با تقدیر از تلاش انجام شده برای تولید خودرو ویژه در کشور گفت تولید خودرو با تکنولوژی بالا به لحاظ وارد کردن تکنولوژی روز جهان بسیار مهم است.

وی افزود: براساس اصل 44 مکلف به حمایت از فعالان بخش صنعت هستیم و با تمام توانمان این کار را انجام می دهیم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

T I M S A R
06-07-2009, 00:29
این که شبیه تویوتا لندکروزه ،حتما چینیه دیگه؟

piremard
06-07-2009, 00:41
ادای هامر-لیموزین رو در آوردن . سیاه پوستا و گنگسترای امریکا سوار این تیپ لیمو می شن - البته خواننده های رپ هم علاقه دارند - :31:

چه شراب حلالی تو این بار و گیلاس ها می ریزن ؟

robot_nader
06-07-2009, 00:48
اينا چقدر ... تشريف دارن اين ماشين 1 ليموزين نيست. ليموزين اسم يك برند خاصه. در ضمن نميدونم چه اصراري كه نام اين ماشنهارو با غلط انگليسي در روي پلاك بنويسن emperatoor غلطه اگر هم منظور تلفظ فارسيش بوده كه بايد فارسي بنويسن نه فينگليش. اكشال نداره به چاخان عادت داريم.

piremard
06-07-2009, 01:00
ليموزين اسم يك برند خاصه.
limousine یک کلاسه
wikipedia.org/wiki/Limousine

MoHaMaD ZaNd
06-07-2009, 04:33
بله دوست من ليموزين يك كلاسه كه اگه اشتباه نكنم تشريفاتي هست !!!!

shifter
06-07-2009, 07:09
نكته اينه كه تو تيليويزيون ميگن كه اولين ليموزين ايراني و بعدش كه ماشين مياد بيرون ميبينيم كه تويوتا لندكروزر نسل قبلي هست كه انگاري ليموزينش كردن....! :18:
بعد جالبه كه مديرعامل شركته هم ميگه كه 50درصد اين ماشين مال تويوتاس...!:18::18:
خب وقتي يه چيزي نصفش رو يكي ديگه ساخته كه نميشه بگيم ايرانيه؟!:41:
يا ميشه....؟!!:18:

Acro-Crown
06-07-2009, 08:28
طبق ادعای اخبار ساعت 10 شبکه سه ایران دومین کشور سازنده لیموزین در جهان بعد از آمریکا شد!!!!!!!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rami_hemi
06-07-2009, 09:33
دوستان سر چیزی دعوا نکیند توی متن بالا کلی گاف دادن
اولا این یه تویوتا لند کروز از نوع نسل قبلی هستش که فکر کنم الان خود قیمتش نزدیک 80-85 میلیون دست دومش باشه .
در مورد بدنه قشنگ کار کردن یعنی تمیز و بدون ایراد
ولی اینا حساب نکردن که این نوع ماشینا یعنی به اصطلاحی تشریفاتی و (لیموزین دو تا معنی داره تو آلمانی به سدان معمولی میکگن لیموزین تو آمریکایی و انگلیسی به سدانهای سوپر لوکس میگن)
اصولا بهترین نوع این ماشینها از نوع بدنه سدان با با طولهای 5.5-6 متر تولید میشن .مثل مرسدس S600 پولمان
اینم که میبینید بیشتر به درد رپرها میخوره تا باهاش کلیپ درست کنن نه واسه تشریفات .مثلا سمند سریر بدنش شبیه لیموزینها هستش .
ولی فعلا توی ایران بهترین گزینه از تولیدات داخلی هیچی نیست که به این روز در بیاد البته سمند میشه ولی احتیاج به یه موترو 6 سیلندر داره.

hassan_magic2000
06-07-2009, 09:36
طبق ادعای اخبار ساعت 10 شبکه سه ایران دومین کشور سازنده لیموزین در جهان بعد از آمریکا شد!!!!!!!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه ایران کامل نساخته باشتش تولید کننده فکر نکنم حساب بشه
و اینکه آمریکا لیموزین میسازه در حد تیم ملی و اونم 20-30 سال پیش :8:
و این پیشش اسباب بازیه:27:
اخه من یکیشونون از نزدیک دیدم:8:

T.K
06-07-2009, 10:24
سلام به دوستان
این که تویوتاست شکی نیست ولی باید به این مورد توجه کنیم که ایران داره نصف ماشینی که کیفیتش واقعا بالاست رو می سازه
نکته دوم این که تویوتا لنکروزر قیمتش از حدود 80شروع می شه تا...اما این ماشین با این امکاناتش و دنگو فنگش(که اگه بخوای حساب کنی مثلا قالب های بدنه که کلی براشون خرج برداشته)حدود 150 میلیون قیمتشه.
در ضمن تویوتا عمرا نمیاد ناشی گری کنه و با کسی همکاری کنه که اعتبار جهانیش رو زیر سوال ببره.
درکل خوبه.(ولی کاشکی شاسی بلند نبود!)

rami_hemi
06-07-2009, 11:25
ببینید دوست عزیز منم قبول دارم حرفاتون ولی دیگه نباید ادعا کنن که این رو خودشون ساختن چون این از این کارا تو کل دنیا انجام میشه توی آمریکا بیشتره
ولی خب به نظرم یه چیز غیر ضروری بود که اینا کردنش تو بوق و کرنا کارهای بهتری از این میتونست باشه مثلا ماشینهای هیبریدی .
این کار روی یه اس یو وی هم لول پایین این مدل ماشینهای لیموزین هستش شما هم ببینید حتی روی هامر هم از این کارا کردن .
ولی یه بحثی اینجا پیش میاد اگه فقط آمریکا و ایران بلدن لیموزین تولید کنن پس رولس رویس فانتوم و میباخ 57و62 و مرسدس s600 پولمان احتمالا لیموزین نیستن و به ما قالب کردن اینا رو
راستی اینا فکر میکنن همه ملت فقط بلدن تلوزیون نگاه کنن.
اینا اصلا دانش اظهار نظر در مورد خودرو ندارن .
خب دولت به جای حمایت از این محصولات به درد نخور با قیمتهای بالا که بهتره به جای این من برم یه لوکسوس بخرم یا بنز بخرم از پروژه های ماشینهای اقتصادی چرا حمایت نمیکنه نکنه خودشونم دوس دارن با اینا این ور اون ور برن
دیگه این دهن من رو باز میکنن ها .

mm00
06-07-2009, 12:06
ما تصمیم نداریم خودرو ارزان قیمت تولید کنیم
این یعنی چی مثلا؟! چرا نباید ارزون تولید کنن؟! احتمالا چون حق انتخاب ما بالا میره و باعث خرید بهتر واسه ما میشه واسه اینا ضرر ایجاد میشه پس کشورهای دیگه 2 تا شرکت خودرو بزنن اونم 2 مدل بقیه دیگه برن بالای 200 ملیون تولید کنن الان حق انتخاب به صورت کلی میشه پراید پژو همین پراید که 300 تا مدل داره همشم یکیه پژو هم همینطور ....!:|

shifter
06-07-2009, 16:22
mm00 جان اينا كي به فكر ما [مردم ] بودن؟
طرف تو تركيه با 10 ميليون هوندا سيويك 2009 ميخره اونوقت بگين ما چي ميخريم؟
405 مدل 1988 كه البته كيفيتش بارها نسبت به مدل 21 سال پيشش كمتره...!

Lamanta
06-07-2009, 16:36
نکته دوم این که تویوتا لنکروزر قیمتش از حدود 80شروع می شه تا...اما این ماشین با این امکاناتش و دنگو فنگش(که اگه بخوای حساب کنی مثلا قالب های بدنه که کلی براشون خرج برداشته)حدود 150 میلیون قیمتشه.
احتمالا موتور سمند روشه دوباره ! :13:
عقده موند رو دلمون یه ماشین ایران بزنه که شکلش به هیچ ماشین دیگه ای شبیه نباشه !!! :5:

alireza fatemi
06-07-2009, 16:56
احتمالا موتور سمند روشه دوباره ! :13:
عقده موند رو دلمون یه ماشین ایران بزنه که شکلش به هیچ ماشین دیگه ای شبیه نباشه !!! :5:
چون وزنش زیاده احتمالا دو تا موتور روش گذاشتن یکی پشت یکی جلو :31:

اگه قسمت لیموزین ساختن رو توی top gear دیده باشید می فهمید که لیموزین ساختن با این شرایط از دست یه فرد عادی البته پولدار هم بر میاد

ghermezeteh
06-07-2009, 21:28
دوستان یکی لیموزین رو درست واسه من تعریف می کنه؟لیموزین به چه جور ماشینهایی میگن؟ماشین هایی مثل میباخ یا رولزرویس لیموزین هستن؟یا تعریف دیگه ای داره؟

T.K
06-07-2009, 22:50
اگه قسمت لیموزین ساختن رو توی top gear دیده باشید می فهمید که لیموزین ساختن با این شرایط از دست یه فرد عادی البته پولدار هم بر میاد

سلام
منم به ذهنم رسید یه پیکان لیموزین با طول 6 متر بسازم
با سیستم صوتی(:8:)اووووف.... ، درهای پروانه ای + قالی کرمان و هزاران هزار چیز دیگه
پشت جعبه عقبشم بنویسم اکس کلاسیو !!!+(Peyk600):31:

به نظرت میشه؟!:13:

عزیز من مگه این کارا به همین سادگیه!!ببخشید مگه کشـــــــــــــــکه؟؟!(گاو نر می خواهد)

احتمالا موتور سمند روشه دوباره !
عقده موند رو دلمون یه ماشین ایران بزنه که شکلش به هیچ ماشین دیگه ای شبیه نباشه !!!

موتورش که تویوتاست
در واقع این پروژه ، پروژه ایه که تویوتا اونو به ایران سپرده پس توقع تکراری نبودن نداشته باش(لطفا!).بعدشم این بدنه سنگین یه موتور قوی میخواد.

ولی یه بحثی اینجا پیش میاد اگه فقط آمریکا و ایران بلدن لیموزین تولید کنن پس رولس رویس فانتوم و میباخ 57و62 و مرسدس s600 پولمان احتمالا لیموزین نیستن و به ما قالب کردن اینا رو

حرف حساب جواب نداره:46:

ولی من فکر کنم اینا راست گفتن .آخه تنها آمریکا و ایران لیموزین شاسی بلند تولید میکنن.
اینا تو اخبار از گفتن اینکه ایران و آمریکا تنها تولید کنندگان لیموزین شاسی بلند هستن خودداری کردن.:27:

alireza fatemi
07-07-2009, 15:01
سلام
منم به ذهنم رسید یه پیکان لیموزین با طول 6 متر بسازم
با سیستم صوتی(:8:)اووووف.... ، درهای پروانه ای + قالی کرمان و هزاران هزار چیز دیگه
پشت جعبه عقبشم بنویسم اکس کلاسیو !!!+(Peyk600):31:

به نظرت میشه؟!:13:

عزیز من مگه این کارا به همین سادگیه!!ببخشید مگه کشـــــــــــــــکه؟؟!(گاو نر می خواهد)

آره به همین سادگیه
فقط پول می خواد
در ضمن من گفتم مثل این لیموزینی که ایران ساخته
اگه اهل مجله ماشین باشی که هستی توی
یادم نمیاد تو کدوم شماره بود ولی یه فرد عادی در ایران ماشینش که فکرکنم شورلت بود و قدیمی هم هم بود لیموزینش کرده بود (چه قدر بود گفتم :دی)

Oracle_Eldorado
07-07-2009, 15:08
من که میگم فتوشاپه !:دی

ولی جالب ساختن ها .
اگه مشکی بود قشنگتر میشد .

به قول شاعر : یه ماشین های دراز و سیاهی بود ... !!×!×!!

T.K
07-07-2009, 15:18
آره به همین سادگیه
فقط پول می خواد
در ضمن من گفتم مثل این لیموزینی که ایران ساخته
اگه اهل مجله ماشین باشی که هستی توی
یادم نمیاد تو کدوم شماره بود ولی یه فرد عادی در ایران ماشینش که فکرکنم شورلت بود و قدیمی هم هم بود لیموزینش کرده بود (چه قدر بود گفتم :دی)

سلام
حقیقتا خیلی وقته مجله ماشینو نخوندم.چون وقت ندارم!

اگه اینجوریاست پس پیش به سوی پیکان لیموزین:46:
Peyk600!!!!

ولی نباید کم لطفی کرد. و البته باید ببینیم که این شرکت تو فروش این لیموزین چه کار میکنه؟وچند دستگاه میفروشه؟

alireza fatemi
07-07-2009, 15:26
حالا چرا گیر دادی به پیکان
یه ماشین دیگه لیموزین کن
چون پیکان قبلان لیموزین شده !!!!

osmaan
09-07-2009, 00:01
این چیه ساختن
تورو خدا طراحی داخلشو داشته باش خجالت نمیکشن اونو میگن لیموزین تازه اونم تشریفاتی؟!!!
خیلی زشته
-----------------------
راستی پیکان لیموزین هم خوشگل بوده ها

FlightMedia
09-07-2009, 00:15
ادای هامر-لیموزین رو در آوردن . سیاه پوستا و گنگسترای امریکا سوار این تیپ لیمو می شن - البته خواننده های رپ هم علاقه دارند - :31:

پس پدر كودتاي ايران سوار چي بشه.

payam
09-07-2009, 12:00

قیمت هم 150 میلیون تومان اعلام شد !

payam
09-07-2009, 12:03

S@nti@go_s&k
09-07-2009, 12:13
از لندکروز کپی برداری شده فقط درازتر شده همین

واقعا که

SADEGH 7
09-07-2009, 12:18
تاپیکش بود
رونمایی از نخستین لیموزین ایرانی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

T.K
09-07-2009, 14:14
حالا چرا گیر دادی به پیکان
یه ماشین دیگه لیموزین کن
چون پیکان قبلان لیموزین شده !!!!

سلام

ای ولا .جالب بود.:46:
ولی چیزی که من میخواستم نبود.:41:

alireza fatemi
09-07-2009, 16:55
سلام

ای ولا .جالب بود.:46:
ولی چیزی که من میخواستم نبود.:41:
فکر کنم اگه دراش رو پروانه ای کنی
یه رینگ 18 با لاستیک پهن تر بهتر می شه:31:

بی باک بی بال
10-07-2009, 17:29
خیلی بد هم نیست

2299
10-07-2009, 20:06
دوست عزیز تهران 11 جان شما از این لینک استفاده کن فارسی بنویس

این گفته اولین لیموزین ایرانی پس پارس لیموزین چیه ؟؟؟؟

بی باک بی بال
11-07-2009, 08:21
مشکل اصلی صنعت خودرو ما این که مسئولین افکار سطح پایینی دارند
از افکار جوانان استفاده نمی کنند
فقط می خواهند یه مدل جدید تولید کنند
شما همین تویوتا کمری رو از اولین مدل تا سال 2009 نگاه کنید تفاوت را ببیند
مثلا همین پراید سالی یک بار جایی چراغهای چپ راستشو عوض می کنندبا همان موتور و شاسی به عنوان محصول جدید تولید می کنند
این امپراتور هم فکر نکنم بیش تر از یکی دوتا تولید به شود

aha_6990
12-07-2009, 21:55
اگه بخواد بره تو کوچه چجوری باید بره؟؟

avecina.ir
12-07-2009, 22:15
اگه بخواد بره تو کوچه چجوری باید بره؟؟
مثل اتوبوسه.. هر جایی نمیته بره..

Pario
12-07-2009, 23:04
اول که خبر رو شنیدیم واقعا تعجب کردیم! ایرن ! لیموزین؟ ایران؟ لیموزین!

شوق و اشتیاق اهالی محل برای خرید این خودرو وصف نشدنی بود!

اما بعد :

شرکت خودروسازان جنوب نماینده انحصاری شرکت The one Auto است که با داشتن دو شعبه در کشورهای امريکا و امارات متحده عربی فعاليت خود را از سال 1990 ميلادی در زمينه طراحی و توليد خودروهای خاص و دست ساز شروع نموده که در طول دو دهه فعاليت در طراحی و ساخت انواع خودروهای ضد‌گلوله ، ليموزين ، کانسپت و … همچنين همکاری با شرکت‌های بزرگ خودروسازی جهان ، نامی معتبر را برای خود در عرضه بين الملل مهيا نموده است.

قیییژژژژژژ

rami_hemi
13-07-2009, 07:45
ما وقعایتش از این THE one auto هیچ اثری توی اینترنت پیدا نکردیم این چطور شرکت معتبری هستش؟

Farshadd
15-07-2009, 00:01
دوست عزیز تهران 11 جان شما از این لینک استفاده کن فارسی بنویس

این گفته اولین لیموزین ایرانی پس پارس لیموزین چیه ؟؟؟؟

والا چی بگیم جلیل جان... شاید تعریف لیموزین رو عوض کردن. شاید تعریف ایرانی بودن رو... شاید هم تعریف اولین رو!!

در کل من هم خواستم در اول تاپیک به همین موضوع اشاره کنم ولی حالشو نداشتم.

در کل اگه بخواییم اون پارس رو هم حساب کنیم میشه دومین.

لازم به ذکره پارس رو هم ایران ویرایش و لیموزین کرده.

Pario
16-07-2009, 01:19
ما وقعایتش از این THE one auto هیچ اثری توی اینترنت پیدا نکردیم این چطور شرکت معتبری هستش؟

بعد از بحث و جدل با گوگل دریافتم که :

شبیه ترین شرکت به the one auto این a-1 limousine هست که هیچ ربطی بهش نداره!

Stretch Limousines Super Stretch Limo Limo-Bus Esclade SUV Luxury Motor Coaches Shuttle Buses Sedans

:17:

احتمالا اسم شرکت اصلی چیزه دیگه ای هست و به خاطر تحریمها ...

hacker2009
21-07-2009, 14:05
ایران هم قطعاتشو از خارج میاره فقط تو ایران سرهمش میکنند

Sorosh MAX
23-07-2009, 13:02
دقت کردین که راننده کراوات زده ... ؟؟؟

poria_mc
23-07-2009, 13:16
دقت کردین که راننده کراوات زده ... ؟؟؟
مگه کراوات مشکلی داره؟ بابا به خدا ما زنگ زدیم دفتر آیت الله مکارم:31:شیرازی گفت هیچ مشکلی نداره!