PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمکم کنین پردازنده E5200 . 2,5 GHz Intel رو اورکلاک کنم

فرشاد.ج
05-07-2009, 20:08
سلام دوستان عزیزم
اگه میشه کمکم کنین این سی پی یو رو اور کنم ( هرچه بیشتر بهتر ، هرقدر که به نظرتون با توجه به سیستم ، ایمن هستش )
مشخصات :

CPU : Core Dou E5200 2.5 GHZ
Ram : 2 Gb
VGA : Asus ATI Radeon 4670 1 GB
Power : Green 430A
Main : Asus P5kpl 1600

یک بار اور کردم و این تغییرات رو دادم . به جای 200 :

AI Overclocking : 240Mhz

DRAM Frequency : 800Mhz

زدم . اما میخوام اگه میشه اور بهتر از این داشته باشم . با کمک شما

لازم به تغییر ولتاژ هم اگه هست بگید . ضمنا دمای سی پی یو من در شرایط فعلی 27 درجه هستش.
اگه میشه در مورد اعداد و ارقام توضیح کامل بدید . ممنون میشم . منتظرم

چند عکس از برنامه CPUZ از سیستم من :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]مادربرد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

مموری :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سی پی یو :

اس پی دی :

Kianoosh
05-07-2009, 21:24
سلام

1-ai رو بی خیال شو!

2- عکسها رو یه جا دیگه آپ کن فیل*تره!

3- کولرت چیه!؟برند رمت!؟

4-پاورت زیاد برای ولتاژ بالا خوب نیست برای این اوری که کردی +12 چنده!؟

فرشاد.ج
05-07-2009, 22:04
حالا هرچی که جواب این پاور رو بده همون قدر میخوام اور کنم . چرا AI رو بی خیال بشم ؟ با تغییرش کلی در بازی ها سرعت و افزایش فریم گرفتم مانند بازی GTA IV

کولر استوک هستش ، کولر خود پردازنده ، فکر نمیکنم نیاز باشه چون دو فن در کیس دارم که کیس رو مث فریزر میکنه ! و از طرفی دمای سی پی یو در حالت اور کلاکی که در بالا نوشتم نیز از 34 فراتر نرفت ...

رم رو نمیدونم

عکس های مربوط به سیستم :

File #1: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

File #2: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

File #3: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

File #4: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فرشاد.ج
06-07-2009, 14:15
کسی نیست راهنمایی کنه ؟!
این بخش برای چه منظوری راه اندازی شده ؟؟؟!!!

Kianoosh
06-07-2009, 16:26
کسی نیست راهنمایی کنه ؟!
این بخش برای چه منظوری راه اندازی شده ؟؟؟!!!

سلام

این بخش به منظور فعالیت داوطلبانه برای پاسخگویی ایجاد شده و فروم پی سی کاملا آزاد!هست .
البته اگه اشتباه نکنم شما همین تاپیک رو تو فروم دیگه هم زدی...

حالا هرچی که جواب این پاور رو بده همون قدر میخوام اور کنم . چرا AI رو بی خیال بشم ؟ با تغییرش کلی در بازی ها سرعت و افزایش فریم گرفتم مانند بازی GTA IV

چون تنظیمات خیلی محدودی داره نسبت به بایوس خصوصا برای ولتاژ ها و ضریبها و...

بازی GTA IV به فرکانس حساسه برای همین تغییر پرفرمنس تو این بازی قابل قبوله بهتره پردازنده و گرافیک هر دو اور بشن

فکر نمیکنم نیاز باشه چون دو فن در کیس دارم که کیس رو مث فریزر میکنه ! و از طرفی دمای سی پی یو در حالت اور کلاکی که در بالا نوشتم نیز از 34 فراتر نرفت ...

دمات خوبه می تونی تا 3.5-3.6 بری(100% پایدار) البته همه قطعاتت رو بگو فکر می کنم پاور و مین یکم محدودت کنه برای فرکانسهای بالاتر .

رم رو نمیدونم

پس رم رو اور نکردی؟اگه کردی ولت دادی؟

فرشاد.ج
07-07-2009, 12:55
بله این تاپیک رو در سایت دیگری هم زدم که جواب نگرفتم گفتم شاید اینجا دوستان پی سی ورلدی کمک کنن

رم رو اور نکردم ، لیست تمامی قطعات در پست اول هستش.

من تا فرکانس 3.1 اور کردم . دما به این صورت شد :

آیا باز هم میشه بدون تغییر ولتاژ و با توجه به دما و قطعات ، فرکانس رو بالاتر برد ؟ خطری نداره ؟
اگر باید ولتاژ رو بالا تر برد بگید چند ولتاژ افزایش بدم ( 50 یا 100 یا 150 ) و تا چه فرکانسی بالا برم ؟

با تشکر از شما منتظرم

Kianoosh
07-07-2009, 13:27
بله این تاپیک رو در سایت دیگری هم زدم که جواب نگرفتم گفتم شاید اینجا دوستان پی سی ورلدی کمک کنن

خب این دو فروم کاربر مشکترک زیاد داره!:دی

رم رو اور نکردم ، لیست تمامی قطعات در پست اول هستش.

برندشو بگی میشه معلوم میشه مناسب هست یا نه ولی کلا خیلی تاثیر نداره اور رم

من تا فرکانس 3.1 اور کردم . دما به این صورت شد :

دما هسته 52 برای بیکاری و این فرکانس بالاست چون لودت راحت تا 90 میره که برای طولانی مدت اصلا توصیه نمیشه.

اگر باید ولتاژ رو بالا تر برد بگید چند ولتاژ افزایش بدم ( 50 یا 100 یا 150 ) و تا چه فرکانسی بالا برم ؟

شما تنظیمان اورکلاک بایوس رو رو دستی بزار(ai تو ویندوز رو بیخیل) بعدش یه شات از همش بگیر تا یه تنظیم حدود برای 3.2 بگم بعد شما با چی پایداری رو تست کردی؟

sohrablh
16-07-2009, 15:46
سلام این سیستم منه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمیخوام بدونم اور میشه یا نه اگه آره تا چه حد ؟
لطفا بیشتر راهنمایی فرمایید
مرسی
اینم پاورم:TVM ATX 500 Turbo
in:180-260 v/3a
out:150-180
تنظیمات مربوط به تغییر فرکانس cpu در بایوس هم کاملا قفله (عکس 8) اینو چجوری فعال کنم؟
یه دی وی دی رایتر یه دی وی دی رام 3 تا فن یه کارت تی وی و یه گرافیک 128 , 1 هارد مکستور 80 به علاوه ی فلاپی ویه مودم کوچیک(دیال آپ) هم بهش وصله تازه میخوام --- هم بخرم (چه شود!!)

sohrablh
19-07-2009, 00:33
خیلی ممنونم واقعا کمکم کردین مرسی

alborz_k
19-07-2009, 12:25
سلام این سیستم منه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمیخوام بدونم اور میشه یا نه اگه آره تا چه حد ؟
مرسی
تنظیمات مربوط به تغییر فرکانس cpu در بایوس هم کاملا قفله (عکس 8) اینو چجوری فعال کنم؟
یه دی وی دی رایتر یه دی وی دی رام 3 تا فن یه کارت تی وی و یه گرافیک 128 , 1 هارد مکستور 80 به علاوه ی فلاپی ویه مودم کوچیک(دیال آپ) هم بهش وصله تازه میخوام --- هم بخرم (چه شود!!)
سلام. پردازنده ی شما سلرون و خیلی قدیمیه و قابلیت اورکلاک چندانی نداره!! با کمتریم میزان افزایش فرکانس ، سیستمتون ناپایدار می شه!

4ve30n4
19-07-2009, 13:19
سلامم..
سلام این سیستم منه

مرسی
عکسهایت را یجا برو آپلود کن مثل این>> megapic.ir .. کسی تووی رپید عکس بار نمیکنه!!
این CPU که داری سوکت 473 هستش و لااقلش تا 2.8 میتونانی اور پایدار کنی.. با این سلرونها زیاد اور کردم..

sohrablh
20-07-2009, 00:35
سلام..
این CPU که داری سوکت 473 هستش و لااقلش تا 2.8 میتونانی اور پایدار کنی.. با این سلرونها زیاد اور کردم..

خوب شما که سلرون های زیادی رو اور کردین میشه منو راهنماییم کنید سی پی یو ی خودم رو تا 2.8 اور کنم در درجه ی اول همونطور که عرض کردم تو بایوس گزینه تغییر فرکانس cpu روش نوشته locked اینو با هیچ دکمه ای نتونستم فعالش کنم نظر شما چیه؟؟

Kianoosh
20-07-2009, 02:13
خوب شما که سلرون های زیادی رو اور کردین میشه منو راهنماییم کنید سی پی یو ی خودم رو تا 2.8 اور کنم در درجه ی اول همونطور که عرض کردم تو بایوس گزینه تغییر فرکانس cpu روش نوشته locked اینو با هیچ دکمه ای نتونستم فعالش کنم نظر شما چیه؟؟

مادربردت چیه؟قبل از هر کاری بایوسش رو بروز کن.کولینگ کیس و خود پردازنده چطوره؟سیستم رو بنویسی (کامل)راحت تری.

4ve30n4
20-07-2009, 10:07
سلامم..
خوب شما که سلرون های زیادی رو اور کردین میشه منو راهنماییم کنید سی پی یو ی خودم رو تا 2.8 اور کنم در درجه ی اول همونطور که عرض کردم تو بایوس گزینه تغییر فرکانس cpu روش نوشته locked اینو با هیچ دکمه ای نتونستم فعالش کنم نظر شما چیه؟؟اگه قفل کرده فقط از داخل ویندوز میتوانی اور کنی.. با برنامه های Set FSB , CrystalCPUID,.....

alborz_k
20-07-2009, 18:37
سلامم..
عکسهایت را یجا برو آپلود کن مثل این>> megapic.ir .. کسی تووی رپید عکس بار نمیکنه!!
فکر می کنم سوکت 478 باشه ها! منم زیاد اورکلاک کردم ، ولی زیاد شکست می خوردم! در ضمن این برنامه هایی هم که گفتی ، فکر نکنم قابلیت تنظیم ولتاژ داشته باشند و نمی شه این پردازنده رو با افزایش ولتاژ اورکلاک کرد.

sohrablh
21-07-2009, 01:00
مادربردت چیه؟

[quote[فکر می کنم سوکت 478 باشه ها![/quote]

توی پست 8 صفحه 1 همین تاپیک تمام مشخصات سیستمم رو گذاشتم یه فایل 881 KB هست لطفا یه نگاهی بندازید
مشکل کولینگ ندارم خیالت راحت!
مرسی

4ve30n4
21-07-2009, 10:15
فکر می کنم سوکت 478 باشه ها! منم زیاد اورکلاک کردم ، ولی زیاد شکست می خوردم! در ضمن این برنامه هایی هم که گفتی ، فکر نکنم قابلیت تنظیم ولتاژ داشته باشند و نمی شه این پردازنده رو با افزایش ولتاژ اورکلاک کرد.
شاتهای CPU-Z ش را مگه ندیدی??
تنظیم ولتاژ و فرکانس هر دوتا با CrystalCPUID امکانش هستش.. باید بری >>
Function>Intel enhanced SpeedStep Control

sohrablh
21-07-2009, 22:04
با سپاس از راهنماییت 4ve30n4 عزیز ولی متاسفانه این گزینه ای که شما فرمودیید غیر فعاله اینم به سفارش شما تو megapic آپ کردم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفکر کنم باید بیخیال اور بشم میخوام یه دست دوم فول بگیرم به نظر شما مینبوردم تا چند ساپورت میکنه؟

extreme edition
28-07-2009, 12:33
فرشاد.ج سلام این سی پی یو را بدون افزایش ولتاژ راحت می تونی CPU خودتو تا 3.4 اور کنی ابتدا فرکانس PCIE را از حالت ATOUO بذار روی 100 وضریب رم اگه رم نمی خوای اور کنی روی کمترین مقدار بذار بستگی به نو رم داره اگه باس 800 ضریب روی عددی بذار که به 800 نزدیکه بهتر رم اور نکنی وضریب سی پی یو رو دست نزن FSB رو که گذاشته بودی رو 240 بذار تا 260حتما دمای CPUرو چک کن با یک نرم افزار مانیتورینگ حتما موقعه بررسی دما سی پیو تحت فشار یا 100 لود باشه می تونی از برنامه PRIME95استفاده کنینی با این تنظیمات حتما پایداره ولی اگه دیدی کمه میتونی بازم FSB رو بالا ببری5MHZتا 5تا // ولی سعی کن با فن استوک بیشتر از 3.4اور نکنی اگه دیدی یکمی ناپایدار ه میتونی .0.25 میلی ولت ولتاژ زیاد کنی بیشتر از 1 میلی ولت دما رو خیلی با لا میبره اورکلاک خوبی داشته باشی حتما دما رو چکن دما سی پی یو نباید از 72درجه بیشتر بشه یک فرمول یادت باشه برای سی پیو شما

ضریب پردازنده FSB X=فرکانس اصلی CPU

12.5 X 200=2.5GHZ `12.5 X 260 =3.25GHZ

sohrablh
30-07-2009, 17:55
سلام بعد از این مدت که بیخیال اور شده بودم امروز به طور اتفاقی تو دفترچه راهنمای مادر بوردم دنبال محل قرارگیری LED های جلوی کیسم میگشتم که چشمم به Cpu Clock خورد :20::

همونطور که میبینید تو صفحه ی 13 عکس اون بالا نوشته "this jumper enables to select CPU frequency"

یعنی میشه با این کار کلاک سی پی یو رو به 133برسونیم مشکلی پیش نمیاد؟ خودم ترسیدن جاشون رو عوض کنم گفتم اول از دوستان p30world یه سوالی پبرسم :46:
لطفا راهنمایی فرمایید مرسی

Kianoosh
30-07-2009, 18:52
اگه قصد اورکلا کاربردی د اری تا 3400 همون پست بالا برات توضیح داده مشکلی داره تو FSB یا ...لطف کن مدل مینت رو برام بنویس نه عکس و ...

sohrablh
30-07-2009, 19:32
اگه قصد اورکلا کاربردی د اری تا 3400 همون پست بالا برات توضیح داده مشکلی داره تو FSB یا ...لطف کن مدل مینت رو برام بنویس نه عکس و ...

KOBP4M266A

از شرکت مرکوری

Kianoosh
30-07-2009, 19:50
خب دوست من مینت قدیمیه ... و با همون جامپر باید کمی فرکانس رو تغییر بدی من زیاد با اینا کار نکردم اکا اینطور که میدونم در صورت ناپایداری با ولتاژ و ..هیچ مشکلی نیست دوباره برش میگردونی حالت پیشفرض ...

تو قسمت بایوس چه تنظیماتی داری کلشو بنویس...

sohrablh
31-07-2009, 00:31
مرسی از راهنماییت جای جامپرها رو عوض کردم ولی تا صفحه ی بایوس هم بوت نمیشد حتی سیگنال به مانیتور هم نمیداد .
تنظیمات فرکانس رم رو میتونی تغییر بدی ولی تنظیمات فرکانس cpu قفله عکساش هست پست هشته همین تاپیک
بیخیال درست بشو نیست.