PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تعمیر لوازم خانگی

ميلاد پوررجب
19-02-2006, 00:17
از این به بعد نمی خواد دیگه تعمیرات لوازم خونگی تون رو به تعمیرکار بدید فقط کافیه عیبشو بگید تا دوستانی که میدونن چه عیبی داره روش درست کردنشو بهتون بگن

منتظر پست هاتون هستیم.... ;) ;) ;)

ميلاد پوررجب
20-02-2006, 01:03
جالبه یعنی هیچ دستگاه خرابی توی خونه ی هیچکس نیست !!!

ميلاد پوررجب
21-02-2006, 22:32
جواب يكي از دوستاندر مورد آيفونشون
دوست من با اين مشخصاتي كه شما گفتي حتما سيمهاش از يه جايي توي مسير قطعه شما گوشي آيفونتونو از جاي نصب خارج كن سيم ها ش پشتشه يعني سيم هايي كه از بيرون اومده يكي يكي سيم ها رو باز كن ببين كدومشون تغيير نمي كنن يعني سيم مربوط به برگشت ميكروفن رو پيداش كن بعد با توجه به رنگ اون برو جايي كه ترانس آيفونتون نصبه معمولا تقسيم كابلهاي اف اف رو همون جاها يا جاي كنتور برق ميذارن خلاصه سيمي كه اونجاست رو چك كن اگه قطع نبود سيم رو عوض كن مثلا پشت افاف آبي ماله همون سيم ميكروفنت هست اونو با يك سيم آزاد ديگه عوض كن بعد برو جاي تقسيم اون سيم ها رو هم عوض كن اگه درست نشد 100 % ميكروفنت سوخته اتفاقا تابستون همين امسال هم همين مشكل براي من بوجود آمد

اگه سوال ديگه اي بود در خدمتيم ...

Hidden-H
21-02-2006, 23:04
سلام
منم با نظر آقا ميلاد موافقم
به نظر من هم بهترين روش عيب يابي اين مشكل همينه
ممنون

ميلاد پوررجب
21-02-2006, 23:11
سلام
منم با نظر آقا ميلاد موافقم
به نظر من هم بهترين روش عيب يابي اين مشكل همينه
ممنون
ممنونم تنها جان اگه در مورد عيب يابي آيفون هاي تصويري چيزي ميدونين شما لطف كنيد بگيد يكي از دوستان پرسيده بود كه تصوير ميياد ولي صدا نميياد و در هم باز نميشه
فكر كنم در بازكنش مشكلاز قفل بازكن باشه يا كليد روي گوشي
سم ها رو هم چك كنيد

Hidden-H
21-02-2006, 23:17
ممنونم تنها جان اگه در مورد عيب يابي آيفون هاي تصويري چيزي ميدونين شما لطف كنيد بگيد يكي از دوستان پرسيده بود كه تصوير ميياد ولي صدا نميياد و در هم باز نميشه
فكر كنم در بازكنش مشكلاز قفل بازكن باشه يا كليد روي گوشي
سم ها رو هم چك كنيد
سلام
ئوست عزيز اين مشكلي كه شما در مورد اين آيفون بيان كردين از چندين چيز ممكنه باشه
نميشه دقيقا با اين اطلاعات كم گفت كه چه مشكلي داره
ممكنه از سيم هاي رابط باشه يا سيم هاي داخلي گوشي باشه يا اينه ميكروفون دم در سوخته باشه يا بلند گوي گوشي خراب باشه و....
در چنين حالتي همه ي اين احتمالات بايد چك بشن
ممنون

troy
22-02-2006, 01:35
جواب يكي از دوستاندر مورد آيفونشون
دوست من با اين مشخصاتي كه شما گفتي حتما سيمهاش از يه جايي توي مسير قطعه شما گوشي آيفونتونو از جاي نصب خارج كن سيم ها ش پشتشه يعني سيم هايي كه از بيرون اومده يكي يكي سيم ها رو باز كن ببين كدومشون تغيير نمي كنن يعني سيم مربوط به برگشت ميكروفن رو پيداش كن بعد با توجه به رنگ اون برو جايي كه ترانس آيفونتون نصبه معمولا تقسيم كابلهاي اف اف رو همون جاها يا جاي كنتور برق ميذارن خلاصه سيمي كه اونجاست رو چك كن اگه قطع نبود سيم رو عوض كن مثلا پشت افاف آبي ماله همون سيم ميكروفنت هست اونو با يك سيم آزاد ديگه عوض كن بعد برو جاي تقسيم اون سيم ها رو هم عوض كن اگه درست نشد 100 % ميكروفنت سوخته اتفاقا تابستون همين امسال هم همين مشكل براي من بوجود آمد

اگه سوال ديگه اي بود در خدمتيم ...

دوست عزیز،
از راهنمائی و توجه تون بسیار ممنونم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بسیار خوشحالم که چنین تاپیکی رو درست کردید و ما رو راهنمائی می کنید.
سعی می کنم مراحلی رو که فرمودید به دقت انجام دهم. حتما شما رو در جریان کار قرار خواهم داد.

در ضمن در مورد سایر تعمیرات خانگی ( مثل تعمیر کولر، تعویض شیر آب ، دریل کاری و ...) بنده تجربیاتی دارم که در خدمت دوستان هستیم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راستی، تلویزیون مون هم یه مشکلی پیدا کرده که بعضی وقت ها همین طوری روش و خاموش میشه.
اول فکر کردم مشکل از پریز برق هست، جای اون رو عوض کردیم اما فرقی نکرد.
این مشکلش همیشه نیست مثلاً یه روز اصلاً چنین اتفاقی نمی افته، بعد یه روز که انگار تلویزیون رو دنده ی لج باشه، همین طور قطع و وصل می شه.
توی فوروم های خارجی یه چیزایی پیدا کردم، ظاهرا مشکل از فیوزش هست و اون باید عوض بشه. حالا نمی دونم بالاخره چی کار کنم. اگر هم بدیم به نمایندگی برا تعمیر چون تلویزیونمون با دستگاه ویدیئو یکی هست احتمالاً کلی بلا سرش میآرن و قطعات اصلیش رو عوض می کنن.
مثل ضبط صوت مون که دادیم تعمیر بعد از دو ماه هزار تا مشکل دیگه براش ایجاد شد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ميلاد پوررجب
22-02-2006, 14:18
عزيز من زياد الكترونيك وارد نيستم ولي خارج از اونو ميدونم فكر كنم مشكل يل از سيم يا از دوشاخ اون باشه چون ممكنه دوشاخش براي پريزتون نامناسبه و با تكان خوردن اون از پريز در ميياد

Hidden-H
22-02-2006, 14:29
عزيز من زياد الكترونيك وارد نيستم ولي خارج از اونو ميدونم فكر كنم مشكل يل از سيم يا از دوشاخ اون باشه چون ممكنه دوشاخش براي پريزتون نامناسبه و با تكان خوردن اون از پريز در ميياد
سلام
مي تونم بپرسم جواب كدوم سواله؟
ممنون

ميلاد پوررجب
22-02-2006, 16:34
سلام
مي تونم بپرسم جواب كدوم سواله؟
ممنون
در مورد ايفون تصويريه

troy
22-02-2006, 18:16
مشكل هايفون حل شد. ممكنه ساير دوستان هم همين مشكل رو داشته باشن.
همون طوري كه دوست عزيز فرمودند همه يه سيم ها رو چك كردم و نهايتاَ متوجه شدم اشكال در سيم رابط خود گوشي هست ( هموني كه پيچ پيچيه) ظاهرا در اثر افتادن گوشي و كش اومدن سيمش از داخل قطع شده. در هر صورت رفتم الكتريكي و با يه نوش عوض كردم. :cool:

راستي اين مشكل تلويزيون مون رو بالاخره نفهميديم چي شد.
بالاخره فيوز رو بايد عوض كنم يا نه؟ ميگن يه مقداري اين كار خطر داره چون از توي جعبه برق بايد اين كار رو كرد و ممكنه بار الكتريكي داخل خازن ها خطر ساز بشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hidden-H
22-02-2006, 23:26
همون طوري كه دوست عزيز فرمودند همه يه سيم ها رو چك كردم و نهايتاَ متوجه شدم اشكال در سيم رابط خود گوشي هست ( هموني كه پيچ پيچيه) ظاهرا در اثر افتادن گوشي و كش اومدن سيمش از داخل قطع شده. در هر صورت رفتم الكتريكي و با يه نوش عوض كردم. :cool:

بالاخره فيوز رو بايد عوض كنم يا نه؟ ميگن يه مقداري اين كار خطر داره چون از توي جعبه برق بايد اين كار رو كرد و ممكنه بار الكتريكي داخل خازن ها خطر ساز بشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام
من كه فكر نمي كنم از فيوزش باشه
البته آقا ميلاد تو اين موضوع بيشتر واردن حتما كمكتوت مي كنن

soooot
24-02-2006, 18:12

سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لطفا در مورد مشكلتون بيشتر توضيح بديد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
1 - بروز همچن مشكلي بيشتر به خاطر قطعي سيم تلوزيون و خرابي دو شاخه هست قبل از هر كاري اونها رو چك كنيد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2 - در صورتي كه تلوزيون بعد از زمانهاي تقريبا يكسان بعد از روشن كردن خاموش ميشه احتمال قطعي يكي از پايه هاي قطعات الكترونيكي وجود داره كه با گرم شدن تلوزيون و انبساط قطعه پايه اون قطع ميشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3 - در صورتي كه تلوزيون با تكان خوردن قطع ميشه و وقتي اون رو تكون ميديد دوباره روشن و خاموش ميشه احتمال قطعي در سيمها و يا شل بودن اتصالات و به احتمال كم قطعي پايه قطعات الكترونيكي وجود داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
4 - در صورتي كه تلوزيون شما به علاوه قطع ناگهاني خود به خود روشن هم ميشه و در صورتي كه تلوزيون شما داري تايمر هست به احتمال زياد آيسي تايمر اون سوخته و بايد تعويض بشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
5 - ممكنه قطعه اي در جاي خودش شل باشه تمام قطعات رو چك كنيد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ضمنا فيوز يا ميسوزه و يا سالمه و حالت سومي وجود نداره پس ميتونيد به راحتي اون رو با اهم متر امتحان كنيد و اگر تلوزيون شما از مدلهايي هست كه فقط يك فيوز اصلي دارن در صورتي كه اون فيوز بسوزه تلوزيون شما اصلا روشن نميشه نه اينكه روشن و خاموش بشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بازم ضمنا خازنهاي تلوزيون خيلي ضعيف هستند و برق ذخيره شده در اونها نميتونه به شما صدمه اي بزنه و قسمت خطرناك اون ترانس هاي ولتاژ هست كه در صورتي كه دستتون رو ببريد طرفش جيز قاله ميشيد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بازم ضمنا اينها فقط عيبهاي ساده اي بودن كه ممكن بود پيش بيان در صورتي كه با انجام اين كارها نتونستي عيب دستگاه رو پيدا كني يه سوت بزني اومدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا كه حرف از تلوزيون شد بذار يه چيز جالب هم بگم كه كيفور بشيد يه فاز متر برداريد و بگيريد جلوي شيشه تلوزيون و از روشن شدن فازمتر كيف كنيد ( براي تلوزيون هاي پلاسما و ال سي دي روشن نميشه ) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

troy
25-02-2006, 00:00
سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لطفا در مورد مشكلتون بيشتر توضيح بديد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
1 - بروز همچن مشكلي بيشتر به خاطر قطعي سيم تلوزيون و خرابي دو شاخه هست قبل از هر كاري اونها رو چك كنيد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2 - در صورتي كه تلوزيون بعد از زمانهاي تقريبا يكسان بعد از روشن كردن خاموش ميشه احتمال قطعي يكي از پايه هاي قطعات الكترونيكي وجود داره كه با گرم شدن تلوزيون و انبساط قطعه پايه اون قطع ميشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3 - در صورتي كه تلوزيون با تكان خوردن قطع ميشه و وقتي اون رو تكون ميديد دوباره روشن و خاموش ميشه احتمال قطعي در سيمها و يا شل بودن اتصالات و به احتمال كم قطعي پايه قطعات الكترونيكي وجود داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
4 - در صورتي كه تلوزيون شما به علاوه قطع ناگهاني خود به خود روشن هم ميشه و در صورتي كه تلوزيون شما داري تايمر هست به احتمال زياد آيسي تايمر اون سوخته و بايد تعويض بشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
5 - ممكنه قطعه اي در جاي خودش شل باشه تمام قطعات رو چك كنيد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ضمنا فيوز يا ميسوزه و يا سالمه و حالت سومي وجود نداره پس ميتونيد به راحتي اون رو با اهم متر امتحان كنيد و اگر تلوزيون شما از مدلهايي هست كه فقط يك فيوز اصلي دارن در صورتي كه اون فيوز بسوزه تلوزيون شما اصلا روشن نميشه نه اينكه روشن و خاموش بشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بازم ضمنا خازنهاي تلوزيون خيلي ضعيف هستند و برق ذخيره شده در اونها نميتونه به شما صدمه اي بزنه و قسمت خطرناك اون ترانس هاي ولتاژ هست كه در صورتي كه دستتون رو ببريد طرفش جيز قاله ميشيد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بازم ضمنا اينها فقط عيبهاي ساده اي بودن كه ممكن بود پيش بيان در صورتي كه با انجام اين كارها نتونستي عيب دستگاه رو پيدا كني يه سوت بزني اومدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا كه حرف از تلوزيون شد بذار يه چيز جالب هم بگم كه كيفور بشيد يه فاز متر برداريد و بگيريد جلوي شيشه تلوزيون و از روشن شدن فازمتر كيف كنيد ( براي تلوزيون هاي پلاسما و ال سي دي روشن نميشه ) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
دوست عزيز
از توجه تون بسيار مچكرم.
1- تكذيب ميشه. همه رو چك كردم. :biggrin:
2- تكذيب مي شه. چون بعضي وقتها 24 ساعت روشنه و يك بار هم روشن و خاموش نميشه. اونوقت بعضي وقتها تا روشنش مي كني زرت و زرت روشن و خاموش مي شه. :sad:
3- تكذيب مي شه. از يخچالمون هم سنگين تره. مگه از جاش جم مي خوره. :blink: :biggrin:
4- از اونجائي كه قطع ناگهاني نميشه پس اينمورد هم تكذيب مي شه. يعني نشده بعد از خاموش و روشن شدن نهايتاَ خاموش بشه.
5- يعني همه رو باز كنم و از سر ببندم :blink: :ohno: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اما در مورد فيوز. فكر كنم اون اول هائي كه خريديم فروشنده گفته بود كه چند فيوزه هست. الآن هم وقتي روشنه يه لامپ زرد رنگ كم نور پشت تلويزيون روشنه. ( البته بايد از توي سوراخ سمبه هاي پشت تلويزيون به دقت نگاه كنم تا ببينمش :blink: ). در مورد اين يه كم توضيح بديد ممنون مي شم. :blush:
راستي يه چيز ديگه، بعضي وقتها كه تلويزيون رو از روي كنترل خاموش مي كنم، خودش روشن مي شه. اما وقتي از روي دكمه تلويزيون خاموش مي كنم، اصلا چنين اتفاقي نمي افته ( يعني خود به خود روشن نمي شه). :blink:
و نكته ديگه اينكه لحظه اي كه دارم تلويزيون رو از روي دكمه خودش خاموش مي كنم، بعضي وقتها توي اين لحظه يعني دكمه رو تا نيمه بردم اما هنوز تلويزيون خاموش نشده، تلويزيون روشن و خاموش مي شه، عين لحظه ايكه خود بخود اينطوري مي شه. :blink:
حالا نظرتون چيه، من كه به اين دكمه هه خيلي مشكوك شدم؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

( اين آخري هم كه گفتي خيلي باحال بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ).

ميلاد پوررجب
25-02-2006, 01:41
سلام
دوست عزيز
از توجه تون بسيار مچكرم.
1- تكذيب ميشه. همه رو چك كردم. :biggrin:
2- تكذيب مي شه. چون بعضي وقتها 24 ساعت روشنه و يك بار هم روشن و خاموش نميشه. اونوقت بعضي وقتها تا روشنش مي كني زرت و زرت روشن و خاموش مي شه. :sad:
3- تكذيب مي شه. از يخچالمون هم سنگين تره. مگه از جاش جم مي خوره. :blink: :biggrin:
4- از اونجائي كه قطع ناگهاني نميشه پس اينمورد هم تكذيب مي شه. يعني نشده بعد از خاموش و روشن شدن نهايتاَ خاموش بشه.
5- يعني همه رو باز كنم و از سر ببندم :blink: :ohno: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اما در مورد فيوز. فكر كنم اون اول هائي كه خريديم فروشنده گفته بود كه چند فيوزه هست. الآن هم وقتي روشنه يه لامپ زرد رنگ كم نور پشت تلويزيون روشنه. ( البته بايد از توي سوراخ سمبه هاي پشت تلويزيون به دقت نگاه كنم تا ببينمش :blink: ). در مورد اين يه كم توضيح بديد ممنون مي شم. :blush:
راستي يه چيز ديگه، بعضي وقتها كه تلويزيون رو از روي كنترل خاموش مي كنم، خودش روشن مي شه. اما وقتي از روي دكمه تلويزيون خاموش مي كنم، اصلا چنين اتفاقي نمي افته ( يعني خود به خود روشن نمي شه). :blink:
و نكته ديگه اينكه لحظه اي كه دارم تلويزيون رو از روي دكمه خودش خاموش مي كنم، بعضي وقتها توي اين لحظه يعني دكمه رو تا نيمه بردم اما هنوز تلويزيون خاموش نشده، تلويزيون روشن و خاموش مي شه، عين لحظه ايكه خود بخود اينطوري مي شه. :blink:
حالا نظرتون چيه، من كه به اين دكمه هه خيلي مشكوك شدم؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

( اين آخري هم كه گفتي خيلي باحال بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ).
تروي جان با توجه به نكته ي آخري كه شما فرموديد امكان مشكل در برد تلويزيونتان زياده و بايد توسط تعميركار تعمير شه احتمال زياد نويز هايي در برد بوجود مي آيند كه تلويزيون را از حالت استندباي خارج ميكند مثل حالتي كه جامپرهاي روي مادربرد را به هم اتصال ميدهيم و روشن ميشود خاموش شدنش هم 100 % از همونه

اگر دوستان ديگه اطلاعات بيشتري دارند در خدمت دوستمون بگذارند

troy
25-02-2006, 12:50
تروي جان با توجه به نكته ي آخري كه شما فرموديد امكان مشكل در برد تلويزيونتان زياده و بايد توسط تعميركار تعمير شه احتمال زياد نويز هايي در برد بوجود مي آيند كه تلويزيون را از حالت استندباي خارج ميكند مثل حالتي كه جامپرهاي روي مادربرد را به هم اتصال ميدهيم و روشن ميشود خاموش شدنش هم 100 % از همونه

اگر دوستان ديگه اطلاعات بيشتري دارند در خدمت دوستمون بگذارند

دوست عزيز،
ممنون از توجه تون. :blush:
نظريه اي كه شما داريد :blink: ، يكي از احتمالات هست :cool: ، اما تا اونجائي كه مي تونم مي خوام به تعمير كار ندم. :biggrin:
اگه چند پست قبل رو خونده باشيد، در مورد مشكل هايفونمون من اول فكر مي كردم مشكل اساسيه و بايد تعمير كار درستش كنه كه نهايتا دوستان در اينجا لطف كردند و با راهنمائي شون مشكل به سادگي حل شد. :cool:

من هنوز فكر مي كنم مشكل از دكمه روي تلويزيون هست. چون هر وقط تا نيمه دكمه رو فشار مي دم همين اتفاق مي افته.
اما مطمئن نيستم، اگر كسي فكر مي كنه مشكل دقيقا از همين دكمه هست بگه تا من دل و روده تلويزيون رو در بيارم تا اين دكمه رو درستش كنم؟
:blink:

ميلاد پوررجب
26-02-2006, 01:57
دوست عزيز،
ممنون از توجه تون. :blush:
نظريه اي كه شما داريد :blink: ، يكي از احتمالات هست :cool: ، اما تا اونجائي كه مي تونم مي خوام به تعمير كار ندم. :biggrin:
اگه چند پست قبل رو خونده باشيد، در مورد مشكل هايفونمون من اول فكر مي كردم مشكل اساسيه و بايد تعمير كار درستش كنه كه نهايتا دوستان در اينجا لطف كردند و با راهنمائي شون مشكل به سادگي حل شد. :cool:

من هنوز فكر مي كنم مشكل از دكمه روي تلويزيون هست. چون هر وقط تا نيمه دكمه رو فشار مي دم همين اتفاق مي افته.
اما مطمئن نيستم، اگر كسي فكر مي كنه مشكل دقيقا از همين دكمه هست بگه تا من دل و روده تلويزيون رو در بيارم تا اين دكمه رو درستش كنم؟
:blink:
با توجه به نكته اي كه شما در رابطه با خاموش كردن تلويزيونتان با كنترل و روشن شدن خود به خود آن داشتيد فكر نمي كنم از كليد روي آن باشه چون اگه بود ديگه نبايستي روشن شه چون مثل دو تا كليد سري عمل ميكنه كه كليد اول همون شاسي روي تلويزيونه و كليد دوم هم كه در اصل حالت استند بايه و برد مخصوصي اونو انجام ميده كه چون در حالت خاموش بودن با كنترل برد خاموش ولي كليد تلويزيون روشنه پس نميتونه عيب از كليد روي پنل تلويزيون باشه و احتمال 80 % مشكل از همون برد داخل تلويزيونه ...

اگه دوستان ديگه نظر ديگه اي دارند دوستمونو راهنمايي كنند . ممنون

troy
26-02-2006, 13:34
با توجه به نكته اي كه شما در رابطه با خاموش كردن تلويزيونتان با كنترل و روشن شدن خود به خود آن داشتيد فكر نمي كنم از كليد روي آن باشه چون اگه بود ديگه نبايستي روشن شه چون مثل دو تا كليد سري عمل ميكنه كه كليد اول همون شاسي روي تلويزيونه و كليد دوم هم كه در اصل حالت استند بايه و برد مخصوصي اونو انجام ميده كه چون در حالت خاموش بودن با كنترل برد خاموش ولي كليد تلويزيون روشنه پس نميتونه عيب از كليد روي پنل تلويزيون باشه و احتمال 80 % مشكل از همون برد داخل تلويزيونه ...

اگه دوستان ديگه نظر ديگه اي دارند دوستمونو راهنمايي كنند . ممنون

ممنون دوست عزيز،

يك نكته ديگه اينجا هست و اينكه دكمه تلويزيون دقيقا كنار بلندگو هست و احتمال داره لزرش بلندگوها باعث جابجائي مختصر دكمه بشه و اون رو تحريك كنه!

اگه اين نبود، يعني بايد بديم برد رو عوض يا تعمير كنن؟
آخه تلويزيون ما با ويدئو يكي هست، و احتمال اينكه ويديئو رو دست كاري بكنن و چند قطعه ش رو عوض بكنن خيلي زياده، مثل راديو ضبط مون كه داديم تعمير 2 ماه بعدش 1000 تا مشكل ديگه براش درس شد!
:puke:
:blink: :sad:

ميلاد پوررجب
26-02-2006, 22:24
ممنون دوست عزيز،

يك نكته ديگه اينجا هست و اينكه دكمه تلويزيون دقيقا كنار بلندگو هست و احتمال داره لزرش بلندگوها باعث جابجائي مختصر دكمه بشه و اون رو تحريك كنه!

اگه اين نبود، يعني بايد بديم برد رو عوض يا تعمير كنن؟
آخه تلويزيون ما با ويدئو يكي هست، و احتمال اينكه ويديئو رو دست كاري بكنن و چند قطعه ش رو عوض بكنن خيلي زياده، مثل راديو ضبط مون كه داديم تعمير 2 ماه بعدش 1000 تا مشكل ديگه براش درس شد!
:puke:
:blink: :sad:
اگه نمايندگي خاصي داره ميتوني اونجا ببري و يا يك تميركار قابل اعتماد بدي فقط باهاش شرط كن

mohammad24
26-02-2006, 23:13
سلام

تلويزيون ما يه مشكلي داره. يه وقتايي يه دفعه بعضي كانال هاش قاط مي زنه يعني برفكي ميشه و تصوير خراب ميشه. از آنتن هم نيست چون بعد از مدتي درست ميشه. اول فقط شبكه 1 اينجوري بود اما حالا 4 هم اضافه شده. مي ترسم كم كم همه ي كانال ها همين طوري بشه.
لطفا راهنمايي كنيد.

troy
27-02-2006, 00:36
سلام

تلويزيون ما يه مشكلي داره. يه وقتايي يه دفعه بعضي كانال هاش قاط مي زنه يعني برفكي ميشه و تصوير خراب ميشه. از آنتن هم نيست چون بعد از مدتي درست ميشه. اول فقط شبكه 1 اينجوري بود اما حالا 4 هم اضافه شده. مي ترسم كم كم همه ي كانال ها همين طوري بشه.
لطفا راهنمايي كنيد.

دوست عزيز،

شما اول بايد سيم هاي آنتن رو كامل برسي كنيد تا هر گونه احتمالي از خرابي سيم رد بشه.
دوم، تمام كانالهاتون رو بايد روي UHF تنظيم كنيد.
سوم، دقيق تر مسئله رو برسي كنيد تا اينجا دوستان متخصص سريعتر شما رو راهنمائي كنند.
:cool:

troy
27-02-2006, 00:46
اگه نمايندگي خاصي داره ميتوني اونجا ببري و يا يك تميركار قابل اعتماد بدي فقط باهاش شرط كن

راستي مي تونم تعمير كار رو بيارم خونه و زير نظر خودم تعمير كنه؟ :biggrin:
آخه ظاهرا برد بايد تعمير بشه! :sad:
برا همین شاید نتونه تو خونه تعمیر کنه!

چه جوري باهاش شرط كنم؟ يعني بگم رويه كاغذ بنويسه اگه همين مشكل پيش اومد، مجاني تعمير كنه! :blink:
از گارانتيش هم كه 1000 سال گذشته. نهايتاَ يارو مي گه يه مقدار پول زور بديد تا مثلاَ 3 سال گارانتي بشه و مهر و موم نمايندگي بخوره! :blink:

دوباره خراب هم بشه كه ميگن هزينه تعمير بيش از حد مجازه و بايد همه ي پول تعميرات رو بديم!

فکر کنم دنبال یه تعمیر کار آشنا بگردم بهتره!

ميلاد پوررجب
27-02-2006, 06:57
راستي مي تونم تعمير كار رو بيارم خونه و زير نظر خودم تعمير كنه؟ :biggrin:
آخه ظاهرا برد بايد تعمير بشه! :sad:
برا همین شاید نتونه تو خونه تعمیر کنه!

چه جوري باهاش شرط كنم؟ يعني بگم رويه كاغذ بنويسه اگه همين مشكل پيش اومد، مجاني تعمير كنه! :blink:
از گارانتيش هم كه 1000 سال گذشته. نهايتاَ يارو مي گه يه مقدار پول زور بديد تا مثلاَ 3 سال گارانتي بشه و مهر و موم نمايندگي بخوره! :blink:

دوباره خراب هم بشه كه ميگن هزينه تعمير بيش از حد مجازه و بايد همه ي پول تعميرات رو بديم!

فکر کنم دنبال یه تعمیر کار آشنا بگردم بهتره!
تروي جان لزومي نداره كه شما تلويزيونت گارانتي داشته باشه در ضمن نمايندگي هايي مثل پارس خدمات تعمير در محل هم دارند ...
بقيه هم فكر كنم داشته باشند

در ضمن در پاسخ به سوال محمد جان هم بايد بگم كه بيشتر توضيح دهيد

Hidden-H
27-02-2006, 08:10
سلام

لطفا راهنمايي كنيد.
سلام
دوست عزيز توضيح شما خيلي كم بود
اگه مي شه يه كم بيشتر وضيح بده
ممنون

Kolubive
27-02-2006, 14:30
با سلام خدمت دوستان عزیز

تلویزیون ما پس از روشن شدن , با مرور زمان رنگش رفته رفته روشن تر می شه طوری که پس از یکی دو ساعت دیگه کم میمونه سفید بشه .

مشکل از چی می تونه باشه ؟ البته چون تلویزیون جالبی نبود یکی دیگه رو خریدیم ولی می خواستم بدونم می تونه مشکلش از لامپ تصویر باشه ؟ اگه نه مشکل از چیه ؟

با تشکر

troy
27-02-2006, 15:51
تروي جان لزومي نداره كه شما تلويزيونت گارانتي داشته باشه در ضمن نمايندگي هايي مثل پارس خدمات تعمير در محل هم دارند ...
بقيه هم فكر كنم داشته باشند

در ضمن در پاسخ به سوال محمد جان هم بايد بگم كه بيشتر توضيح دهيد

ممنون دوست عزيز،

پس ما بريم دنيال يه تعمير كار خوب بگرديم.
البته فكر كنم بيوفته بعد عيد چون هم الآن سرم خيلي شلوغه و هم تلويزيونمون يه مدتي بچه خوبي شده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته اميدوارم وسط ديدن فيلم هاي عيد، گند نزنه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ميلاد پوررجب
27-02-2006, 16:13
ممنون دوست عزيز،

پس ما بريم دنيال يه تعمير كار خوب بگرديم.
البته فكر كنم بيوفته بعد عيد چون هم الآن سرم خيلي شلوغه و هم تلويزيونمون يه مدتي بچه خوبي شده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته اميدوارم وسط ديدن فيلم هاي عيد، گند نزنه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تروي جان چرا پيغام ت بسته است نميتونم برات پيغام بفرستم ...

mohammad24
27-02-2006, 23:26
سلام

ببينيد دوستان همان طور كه توضيح دادم گاهي وقتا كانال هاي تلويزيون به هم ميريزه (البته فعلا اين اتفاق براي كانال 1و4 ميفته).
در اين حالت تصوير نداره و فقط صدا هست و گاهي وقت ها صدا هم واضح نيست. تمام شبكه ها روي Uhf هست (اصلا 4 رو غير از Uhf نمي گيره). فكر هم نمي كنم اشكال از آنتن باشه چون اگر اين طور باشه بايد همه ي كانال ها با هم خراب بشن يا حداقل افت كيفيت صدا و تصوير داشته باشن. ولي در حالي كه هر 6 كانال ديگه عالي هستن شبكه ي 1 و گاهي وقتا 4 خراب ميشه. اوايل اين اتفاق فقط براي شبكه 1 ميفتاد اما حالا 4 هم اينجوري ميشه. اين اتفاق معمولا وقتي كه تلويزيون رو تازه روشن مي كنم ميفته اما بعضي وقتا هم اين جور نيست. بعد از مدتي هم اين مشكل رفع ميشه. مثلا يه خورده كه كانال ها رو عوض كني مشكل حل ميشه (اما ممكنه وسطش دوباره تصوير خراب بشه)
البته من قصد دارم كه مسير آنتن رو كاملا چك كنم ولي ظاهر ش كه اشكالي رو نشان نميده. راستي اگر كابل آنتن از داخل قطعي داشته باشه از كجا مي تونم بفهمم. از كجا بفهمم كه كجاش قطع شده. يعني ممكنه لازم باشه كل سيم كشي رو عوض كنم؟

ميلاد پوررجب
28-02-2006, 06:47
سلام

ببينيد دوستان همان طور كه توضيح دادم گاهي وقتا كانال هاي تلويزيون به هم ميريزه (البته فعلا اين اتفاق براي كانال 1و4 ميفته).
در اين حالت تصوير نداره و فقط صدا هست و گاهي وقت ها صدا هم واضح نيست. تمام شبكه ها روي Uhf هست (اصلا 4 رو غير از Uhf نمي گيره). فكر هم نمي كنم اشكال از آنتن باشه چون اگر اين طور باشه بايد همه ي كانال ها با هم خراب بشن يا حداقل افت كيفيت صدا و تصوير داشته باشن. ولي در حالي كه هر 6 كانال ديگه عالي هستن شبكه ي 1 و گاهي وقتا 4 خراب ميشه. اوايل اين اتفاق فقط براي شبكه 1 ميفتاد اما حالا 4 هم اينجوري ميشه. اين اتفاق معمولا وقتي كه تلويزيون رو تازه روشن مي كنم ميفته اما بعضي وقتا هم اين جور نيست. بعد از مدتي هم اين مشكل رفع ميشه. مثلا يه خورده كه كانال ها رو عوض كني مشكل حل ميشه (اما ممكنه وسطش دوباره تصوير خراب بشه)
البته من قصد دارم كه مسير آنتن رو كاملا چك كنم ولي ظاهر ش كه اشكالي رو نشان نميده. راستي اگر كابل آنتن از داخل قطعي داشته باشه از كجا مي تونم بفهمم. از كجا بفهمم كه كجاش قطع شده. يعني ممكنه لازم باشه كل سيم كشي رو عوض كنم؟
محمد جان اگه مربوط به كابل آنتن باشه كه مشكلي نيست و ميتونيد اونو از طريق زير رفع عيب كنيد :

براي مطمئن شدن از قطعي در آن ميتونيد يك سر اونو به هم وصل كرده و سر ديگه ي اونو هم كه مثلا روي پشت بومه رو با يه تستر و يا اهممتر تست كني اگه خراب بود و از توي لوله رد شده بود كه مشكلي نداري فقط كافيه كه بري و كابل بخري و كابل قبلي رو در بياري و جديده رو بكشي داخل لوله
اگه خواستي كابل بخري توصيه مي كنم يا كابل كرمان و يا كابل خراسان باشه

troy
28-02-2006, 21:40
تروي جان چرا پيغام ت بسته است نميتونم برات پيغام بفرستم ...

ظاهرا هنوز به حد مجاز نرسيدم تا اكتيو بشم.
به ايميلتون هم يه نيم نگاهي بنازيد.

ميلاد پوررجب
28-02-2006, 23:12
ظاهرا هنوز به حد مجاز نرسيدم تا اكتيو بشم.
به ايميلتون هم يه نيم نگاهي بنازيد.
مر 30 ممنون تروي جان نگاه كردم ولي مشكلم رفع شد مر30

Hidden-H
01-03-2006, 23:22
سلام
دوستان من اسپيكرم يه مدته بلندگوي سمت چپش هر چند دقيقه به چند دقيقه قطع و وصل مي شه مي تونيد كمكم كنيد؟
در ضمن بگم كه مشكل از بلند گو و سيم هاي رابط نيست
به نظرم از داخل آمپلي فايرش باشه ولي يه مشكل هست اينه كه آمپلي فاير رو نمي تونم باز كنم بردش داخل يه محفظه ايه كه نفوذ بهش ممكن نيست
ممنون

ميلاد پوررجب
02-03-2006, 06:17
سلام
دوستان من اسپيكرم يه مدته بلندگوي سمت چپش هر چند دقيقه به چند دقيقه قطع و وصل مي شه مي تونيد كمكم كنيد؟
در ضمن بگم كه مشكل از بلند گو و سيم هاي رابط نيست
به نظرم از داخل آمپلي فايرش باشه ولي يه مشكل هست اينه كه آمپلي فاير رو نمي تونم باز كنم بردش داخل يه محفظه ايه كه نفوذ بهش ممكن نيست
ممنون
احتمال خيلي زياد از داخل و از جايي كه به خروجي هاي آمپلي فايرتون وصل ميشه مشكل داره

troy
06-03-2006, 09:40
اين تلويزيونمون كه قبلا گفتم خراب شده بود، براي درست كردنش يه فكري به يرم زد و تا الآن درست از آب در اومده اما نمي دونم ربطش چيه.
من اومدم يه مدت شبها تلويزيون رو از برق كشيدم تا باطي ساعت اون خالي بشه و ساعتش از كار بيفته و همين طور هم شد و الان تماما يكي از لامپ هاش تيك تاك ميزنه كه بايد ساعت و روز و سال تنظيم بشه، منم اينو همين جوري گزاشتم.
خلاصه الان مشكلي نداره، حتي يكبار اون اتفاق نيفتاد.
:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

مر 30 ممنون تروي جان نگاه كردم ولي مشكلم رفع شد مر30
مخلصيم.... :biggrin:

troy
06-03-2006, 15:13
این لامپ های لوستر ما هم مشکل پیدا کرده. هی میسوزه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه لوستر داریم که 8 لامپ میخوره. الآن با 4 تا لامپ داره کار می کنه. وقتی بهش لامپ اصافه می کنم یهنی بشه 5، 6، 7، یا 8 لامپه حتما بعد از یکی دوهفته 4 تاش میسوزه. یعنی دوباره 4 لامپه می شه. :blink: :blink:
یکی دیگه هم داریم که 4 لامپ میخوره اما فقط با یه لامپ خوب کار می کنه مثل قبلی هر وقت بهش لامپ اضافه می کنم حتما بعد از یکی دوهفته چند تاش میسوزه. اما روی تعداد کم، اصلا نمیسوزه یا سالی یه بار میسوزه. :ohno: :puke:

البته چند سال پیش یادم میآد که فیوز خونمون هی میسوخت. بعد اومدیم با یه فیوز اوتومات که البته آمپرش قویتر بود، عوض کردیم :cool: . همین الآن هم ولتاژ پریز برق رو اندازه گرفتم، تقریبا 232 ولت هست. :blink: آمپرش رو هم اندازه گرفتم اما دستگاهم هی 1 و 2 و 3 و 0 رو مدام نشون میده.( فکر کنم خرابه ). [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :blink:

از دوستان متخصص خواهش میکنم بنده رو راهنمائی کنند. :blush: :rolleye:

Hidden-H
21-03-2006, 01:44
دوست عزيز مثل اينكه كسي از بچه هاي صنعتي كار اينجا نيست جوابتو بده منم كه از اينا زياد سرم نمي شه سوال در مورد آي سي و خازن و ... داري در خدمتم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!

majjidd
21-03-2006, 02:06
خوب سلام سال نوي همه هم بخير
من اينجارو الان پيدا كردم
هركي در مورد تعمير تلفن ثابت سوال داره ميتونه از من بپورسه
من تو اين كار كمي مهارت دارم كه انشا ا... بتونم كمكي بكنم
هركي مشكل داشت پي ام بده

Dash Ashki
16-05-2006, 18:16
سلام دوستان
یه چند روزی که چند خط موازی نزدیک هم حدودا یه دسته 6-7 سانت بالای تلویزیون بوجود آمده
کسی از دوستان میتونه بگه علت چیه و چجوری بایستی برطرف بشه
Merci

shahrad
17-05-2006, 01:57
اسلام علیکم
مجید خان وقتی با تلفن حرف میزنم توی گوشی هی صدای تق تق مییاد
چه جوریاست؟

majjidd
17-05-2006, 05:59
اسلام علیکم
مجید خان وقتی با تلفن حرف میزنم توی گوشی هی صدای تق تق مییاد
چه جوریاست؟
خوب اول اگه ميگفتي تلفنت از چه نوعي يه خيلي بهتر بود
خوب حالا اينا رو امتحان كن
1: برسي سيم گوشي
2: برسي ميكروفن
3: برسي ميكرو سوئچ (قطع كن) بستگي به نوع گوشي داره
4: جادا كردن وسايل اضافي مثل مزاهم ياب(caler ID) وزنگ دوم
5: برسي سيم كشي منزل -( تلفن وبه محلي كه مخابرات سيم رو انداخته تو خانه تان ببر و از اونجا امتحان كن
با يك تلفن سالم هم امتحان كن)

اگه مشكل حل نشود بگو

Renjer Babi
17-05-2006, 07:08
ایول بابا کارت درسته

ميلاد پوررجب
18-05-2006, 10:24
سلام دوستان
یه چند روزی که چند خط موازی نزدیک هم حدودا یه دسته 6-7 سانت بالای تلویزیون بوجود آمده
کسی از دوستان میتونه بگه علت چیه و چجوری بایستی برطرف بشه
Merci

توضيح بديد دوست عزيز

shahrad
28-05-2006, 01:24
سلام مجید جان
اقا تلفن من از این چینی ها هست
ایراد از سیم کشی داخلی نیست,از سیم گوشی هم نیست,اینارو امتحان کردم
ایت تق تق از چی میتونه باشه؟
ممنونت

anoush-m
05-06-2006, 14:07
با سلام کولر گازی ما مثل س :pukeابق سرد نمیکند این از چه میتواند باشد با تشکر

Windows
05-06-2006, 14:16

گازش چند وقته شارژ نشده؟

ehsannirvana
05-06-2006, 16:10
من سال سوم الکتروتکنیک هستم و یه درسیم به نام تعمیر لوازم خانگی داریم من هم میتونم اطلاعاطی راجع به لوازم خانگی به دوستان بدم.

ehsannirvana
05-06-2006, 16:16

ببین 3 حالت بیشتر نداره:
1.ترموستات تنظیم نیست:که باید ترموستات رو روی درجه ی مناسب بزارین تا سرمایی که کولر ایجاد میکنه پاسخ گوی نیاز منزل باشه.

2.فیلتر خروجی هوا کثیف شده:ورودی های هوا تو کولر مشخص شده .با یک فرچه فیلتر رو پاک کنین.

3.گاز دستگاه نشتی داره:پس از گرفتن نشتی گاز رو دوباره پر کنید.

majjidd
05-06-2006, 22:22
سلام مجید جان
اقا تلفن من از این چینی ها هست
ایراد از سیم کشی داخلی نیست,از سیم گوشی هم نیست,اینارو امتحان کردم
ایت تق تق از چی میتونه باشه؟
ممنونت
سلام ببخشيد كه دير شد
ببينم دهني گوشي رو تست كردي يا نه
گوشي رو ( همون قابي كه دهني و گوشي داخلشه ) با يك گوشي مشابه عوض كن ببين بازم همين جوريه
يا در صورت امكان ميكروفن رو قطع كن ببين صداي تق تق قطع ميشه يا نه اگر قطع شود كه ميكروفن ايراد دارد
اگه بازم صدا داد ديگه نميتونم ....بايد تلفنو ببينم

shahrad
07-06-2006, 01:19
سلام
مجید خان فکر میکنم که سیم کشی داخلیمون جایی اتصالی داره چون از ورودی سیم به ساختموتق تق نداره
ولی عجیب اینه که از سه تا گوشی که تو خونه داریم روی یکیشون این تق تق اثر نمیذاره
بهر حال ممنون از توجهت

alaodin1
27-06-2006, 22:07
مدار كامل نصب آيفون معمولي براي دو طبقه را مي خواستم

poorabedi
14-08-2006, 02:45
سلام آقا ميلاد
تلفن خونه رو زدم تو برق و سوخت
حالا موندم چه جوري درستش كنم
كمكم مي كني

poorabedi
14-08-2006, 12:39
[quote=ميلاد پوررجب]در مورد تعمیر تلفنه
میشه کار ما رو هم راه بندازی
تلفن رو زدم به برق
نمی دونم چه جوری درستش کنم
دستت درد نکنه

khaiyam
26-08-2006, 14:26
من تعدادی سوال درباره کولر های گازی داشتم؟
1.طرز کار کولر های گازی Window Type ,Single Split,Art Cool
2.قیمت هرکدوم از این کولر ها را می خواستم
3. تفاوت هر کدم تو چی هست
خواهشا پست بیهوده ندید و نگید این تاپیک فلان عیب را داره و غیره ..

skyupper2
26-08-2006, 22:12
من فقط میدونم Single Split از یک کولر مرکزی به چند مکان انشعاب میگیرند که قیمتی در حدود 3-4 میلیون میرسه بستگی به تعداد انشعابات داره

Marichka
27-08-2006, 08:48
سلام دوست عزيز
در مورد لوازم خانگي يه تاپيك استيكي شده داريم:

سوالات يا مشكلات در اين زمينه رو اونجا مطرح كنيد
موفق باشيد :)

andyan
01-09-2006, 05:34
سلام دوست عزيز
در مورد لوازم خانگي يه تاپيك استيكي شده داريم:

سوالات يا مشكلات در اين زمينه رو اونجا مطرح كنيد
موفق باشيد :)
شرمنده برادر شما حالت خوبه؟
شما كه آدرش صفحه اول همين تاپيك را داديد.

payetakhteh
01-09-2006, 12:20
سلام، اگه مي شه مدار آيفون معمولي يك طبقه رو برام بفرستيد. متشكرم

Iron
07-09-2006, 15:40
سلام آقا ميلاد
تلفن خونه رو زدم تو برق و سوخت
حالا موندم چه جوري درستش كنم
كمكم مي كني

البته من آقا ميلاد نيستم. اما اول تست كن كه آيا دو سر سيم تلفن بهم اتصال كوتاه شدن يا نه. اگه شده بود كارهاي زير رو انجام مي دي. تلفن رو باز مي كني. بعد مي بيني دو سيم تلفن از كجا به برد تلفن وصل شدن. همون حوالي دو سر يه قطعه الكترونيكي استوانه اي شكل سياهرنگ (شبيه ديوده ولي ديود نيست) به دو سيم ورودي وصل شده. اون قطعه رو از مدار بر مي داري. نتيجه رو بهم اطلاع بده.

poorabedi
15-09-2006, 02:04
سلام رفیق
دستت درد نکنه که یه محلی به ما دادی
چک کردم ولی اتصال کوتاه نشده
ممنون میشم بازم اگه بگی چی کار کنم

Iron
15-09-2006, 15:20
سلام رفیق
دستت درد نکنه که یه محلی به ما دادی
چک کردم ولی اتصال کوتاه نشده
ممنون میشم بازم اگه بگی چی کار کنم
نمي دونم.

poorabedi
16-09-2006, 12:13
نمي دونم.

كسي ديگه نظري براي تعمير این تلفن سوخته نداره

mohammad99
21-09-2006, 16:19
من تعدادی سوال درباره کولر های گازی داشتم؟
1.طرز کار کولر های گازی Window Type ,Single Split,Art Cool
2.قیمت هرکدوم از این کولر ها را می خواستم
3. تفاوت هر کدم تو چی هست
خواهشا پست بیهوده ندید و نگید این تاپیک فلان عیب را داره و غیره ..

آقا خیام برو به این سایت
همه چی قیمت توضیح برای همه مدل ها داره

:laughing:

shahabspider
01-08-2007, 23:40
سلام .من یک دابل ویدیوی ال جی دارم که مشکل داره یعنی فیلم داخلش نمیره و روی صفحه اش چند لحظه اجکت می نویسه و بعد خاموش می شه .یکی کمک کنه ممنون میشم.

mamadlive
11-12-2007, 18:34
سلام من یک mp3player دارم اما وقتی mp3 کپی میکنم داخلش پیغام no data میده وقتی فرمت میکنم fat32نمیشناسه با خودpalayerفرمت میکنم اما باز نمیشه پیغام NO DATA
لطفا کمکم کنید

saberali
05-03-2008, 11:35
آقا خیام برو به این سایت
همه چی قیمت توضیح برای همه مدل ها داره

:laughing:

شما همچنین میتوانید به انجمن های تخصصی تعمیرات لوازم خانگی و لوازم سرمازا مراجعه کرده و سوال خود را در بخش کولرهای گازی مطرح کنید تا پاسخ دقیقی بگیرید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

morteza_pc
29-03-2008, 19:19
با سلام خدمت دوستان عزیز
درخواست کمک داشتم برای تعمیر ویدیوی سامسونگ
سوالم اینه یکی از چرخ دنده هاش شکست بعد از رفع مشکل موقع جا انداختن تمام قطعاتش از حالت اولیه خارج شد
هر کاری کردم دوباره درست جا نخوردند
اگه کسی بتونه کمکم کنه و یک عکس از قسمت پشت چرخ دنده هاش بذاره تا با کمک این عکس بتونم قطعات رو به حالت اولیه تنظیم کنم واقعا ممنون میشم

morteza_pc
29-03-2008, 19:27
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یک ویدیو ظبط پخش سامسونگ دارم که یکی از چرخ دنده هاش شکست بعد از رفع مشکل موقع جا انداختن تمام چرخ دنده هاش تنظیمش بهم خورد حالا میخواستم بدونم چطوری میتونم این مشکل و حل کنم
لطف کنید مرا کمک کنید با تشکر

pouriapesar
20-12-2008, 04:06
سلام دوستان با وجود اینکه این تاپیک قدیمی میباشد امّا خوشحال میشم اگر دوستان هر نو سوالی در رابطه با لوازم خانگی بزرگ مثل یخچال فریزر لباسشویی ماشین ظرف شویی کولر پنجره ای و اسپیلت انواع بخاری گازی دیواری و معمولی و انواع شوفاژ دیواری (پکیج) و آبگرمکن دیواری دارن بپرسن.
امید وارم این تاپیک مرده رو زنده کنم با کمک دوستان.
پس هر سوالی دارید بپرسید.
با تشکر.

ho3einn
07-03-2009, 12:43
با سلام

قبلآ اگه اتو رو زیاد روی لباس نگه میداشتیم بوق میزد و هشدار میداد اما حالا خراب شده و تا به برق میزنم بوق میزنه کسی میتونه کمکم کنه بگه چکار باید بکنم یا حداقل بگه چه قطعه خراب شده تا عوضش کنم

در ضمن بوقش روی یه کیت سواره

conjed
02-10-2009, 23:50
سلام
من یه تلویزیون رنگی supra دارم که یه مدته یه خط وسطش افتاده ونیمه ی پاییین تصویره بر میگردونه رو نیمه ی بالاییی.بعضی وقتا خودش خوب میشه بعضی وقتام باید بهش ضربه زد تا یه مدت خوب بشه
لطفا اگه کسی راه تعمیرشو بلده به mohata88@gmail.com بفرسته
پیشاپیش تشکر فراوان

FATEH FAN
22-08-2010, 13:36
سلام دوستان در مورد تعمیرات انواع لوازم خانگی لباس شوئی اتوماتیک و جارو برقی بخار شوی آبمیوه گیری چرخ گوشت وسایر لوازم کوچک خانگی و نصب وسرویس کولر آبی کولر گازی و آبگرمکن دیواری اطو پرس و .... در خدمت دوستان هستم

mamal_kh
26-03-2011, 22:05
در آیفون معمولی تابا صدای زنگ ضعیف است.
لطفا راهنمایی بفرمایید.

anti_girl
27-03-2011, 22:38
تابا کلا صدای زنگ ضعیفی داره!!!

arashlolos
01-04-2011, 16:10
یه تلفن داریم گوشیو که ورمیداریم صدا از آیفون پخش میشه البته چندتا مشت و... بزنیش گاهی خوب میشه.هرکی زنگ میزنه گوشیو ورمیداریم صدارو همه میشنوند
مشکل از کجاست؟؟؟حل میشه؟

nasimdorsa
30-04-2011, 09:12
دوست عزیز همه میدونیم که یه کلید رو گوشی هست که با اون میشه صدا رو روی بلند گو گذاشت ولی اگه گوشی تلفنت چینیه اگه هم الان بعضی وقتها درست میشه یواش یواش کلا خراب میشه وفکر نکنم راهی برا درست کردنش باشه

New Ray
01-05-2011, 13:46
یه تلفن داریم گوشیو که ورمیداریم صدا از آیفون پخش میشه البته چندتا مشت و... بزنیش گاهی خوب میشه.هرکی زنگ میزنه گوشیو ورمیداریم صدارو همه میشنوند
مشکل از کجاست؟؟؟حل میشه؟
فكر كردم از آيفون خونه پخش ميشه !! :31:
آره ديگه وقتي بامشت درست ميشه يه اتصالي و احتمال قوي كليدش خرابه .

arashlolos
01-05-2011, 13:55
دوست عزیز همه میدونیم که یه کلید رو گوشی هست که با اون میشه صدا رو روی بلند گو گذاشت ولی اگه گوشی تلفنت چینیه اگه هم الان بعضی وقتها درست میشه یواش یواش کلا خراب میشه وفکر نکنم راهی برا درست کردنش باشه
بابا ای ول پست اولتون واسه ما افتاد اونم که قراره یواش یواش خراب شه!:31:

فكر كردم از آيفون خونه پخش ميشه !! :31:
آره ديگه وقتي بامشت درست ميشه يه اتصالي و احتمال قوي كليدش خرابه .
نه عزیزم از باند تلویزیون پخش میشه:31::39:
کلیدش که خراب هست ولی حوصله باز کردنشو ندارم یخورده پیچیدست

reza_3722
24-07-2011, 16:40
دوستان ما یه سشوار 2500W داشتیم، گفتیم بیایم سه شاخه برقش رو باز کنیم یه دو شاخه معمولی وصل کنیم از این تبدیل ها خلاص شیم
سه شاخه رو که باز کردم دیدم یه فیوز 13A توی خودش داره، بعدش مردد شدم آیا بودن این فیوز لازمه؟ دوشاخه فیوز دار که نداریم! داریم؟

mohamad_gh_2169
04-11-2012, 23:21
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز
یه فریزر الکترواستیل نو خریدم که دائم کار میکنه!!!!!! مدل esaf-24 بدون برفک.
از کجا باید فهمید که موتور فریزر داره کار میکنه یا فنش؟ آیا راهی هست؟
زمانی که روی برد فریزر دکمه اقتصادی و فشار میدم دمایی رو که روش تنظیم شده و به صورت ثابت در اومده ( یعنی الان دمای فریزر اینه) عوض میشه و از منهای هیجده میشه مینهای 24 (یا همین حدودا) و چشمک میزنه دما افت میکنه تا به 16 که در حالت اقتصادی تعریف شده برسه بعدش ثابت میشه. مگه این معنیش این نیسته که دمای داخلی منهای هیجده که تا پیش از این فرایند روی برد به صورت ثابت نشون میداده نبوده بلکه دمای واقعی منهای 24 درجه است؟
یه سوال دیگه اینکه حدودا چند دقیقه باید فریزر فن و موتورش کار کنه؟ این که دائما صدا چه ناشی از موتور یا فن از فریزر به گوش میرسه طبیعیه؟
نکته دیگه این که فریزر اصلا برفک نمیزنه که همین مساله باعث تعجب من شده که این که دائم کار میکنه چرا برفک نمیزنه؟ آیا در هنگام فرایند برفک زدایی صدایی از فریزر به گوش میرسه یا نه باید بی صدا و خاموش باشه؟
ممنون میشم کسی از دوستان جوابم و بده.

saeed.555
16-05-2013, 09:00
دادا از صدا فکر کنم بشه فهمید موتور در چه حالیه.

mbsalami
16-06-2013, 19:42
سلام یه لباسشویی ال جی داریم که آلارم اتمام شست و شوی اون دیگه صداش درنمیاد. لطفا راهنمایی کنید:n21:

Amin4All
17-07-2013, 21:17
سلام.
دوستان کسی برای هر وسیله برقی خونگی یه اموزش یا pdf نداره که تعمیرش رو تا حدود زیادی اموزش بده .
ممنون.

*aidin*
18-08-2013, 19:52
سلام.
دوستان کسی برای هر وسیله برقی خونگی یه اموزش یا pdf نداره که تعمیرش رو تا حدود زیادی اموزش بده .
ممنون.

اگه می شد بگی کدوم وسیله ی برقی چون مطلبی که شما پرسیدین خیلی گسترده هست

babarany
12-10-2013, 20:43
سلام دوستان با وجود اینکه این تاپیک قدیمی میباشد امّا خوشحال میشم اگر دوستان هر نو سوالی در رابطه با لوازم خانگی بزرگ مثل یخچال فریزر لباسشویی ماشین ظرف شویی کولر پنجره ای و اسپیلت انواع بخاری گازی دیواری و معمولی و انواع شوفاژ دیواری (پکیج) و آبگرمکن دیواری دارن بپرسن.
امید وارم این تاپیک مرده رو زنده کنم با کمک دوستان.
پس هر سوالی دارید بپرسید.
با تشکر.

آقا پوريا سلام لباس شوئي كندي دارم وشلنگ ورودي آب گرم وآب سرد دارد و به آب گرم وسرد هم متصل است وشيرهاي آب هم مشكلي ندارد ولي ظاهرا آب گرم وارد دستگاه نميشود چون دروقت آب گيري شلنگ گرم راچك ميكنم ولي آبي ازآن عبور نميكند محبت فرموده علت آن را وچگونگي رفع عيب رابفرمائيد ممنون ميشوم

r_a_z
14-10-2013, 14:02
سلام
لباسشویی تمام اتومات سامسونگ داریم مدلB1285 درب از جلو ، وقتی بهش برنامه شستشو میدم درب رو قفل می کنه (چون باز نمیشه)و بعد از چند ثانیه پیغامDE یعنی باز بودن درب رو میده بعد که خاموش می کنم هم باید صبر کنم تا از حالت قفل دربیاد جستجو کردم ظاهرا مشکل از میکرو سوییچ هست چطور می تونم به میکرو سوییج دسترسی پیدا کنم تا بازش کنم لطفا کمک کنید
در ضمن اگه نظر دیگه ای هست بفرمایید

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-12-2013, 18:41
سلام دوستان .
برای مهارت در تعمیر و سرویس چند چیز ضروری هست .
شناخت انواع ابزار آلات ( پیچ گوشتیها , انبردستها و سیم چین و دَم باریک , آچار اِل , آچار بوکس , هویه , مولتی متر ( اهم متر ) ,
انواع آچارهای دو سر رینگی و یک سر رینگی
آچار لوله
آچار فرانسه
انبر قفلی
انواع اره ی آهن بُر و چوب بری
انواع میخ
انواع شیلنگ آب و بنزین و هوا
انواع چسب برق
انواع بَستِ پلاستیکی و فلزی
انواع چسب نواری و خمیری و مایع
انواع سیم
انواع پیچ و مهره و واشر
انواع سمباده ی چوب و آهن و ضد آب و معمولی و زیر و نرم .
انواع سوهان چوب و آهن
طرز استفاده از فازمتر

روشهای باز کردن پیچهای محکم که باز نمیشه
مهارت در محکم کردن پیچ و مهره ها در حدِ لازم
شناخت انواع اُرینگ و کاسه نمد و بلبرینگ و بوش .
یاد گرفتن قطعات الکترونیکی مثل دیودها ( یکسو کنندها ) و مقاومتها و خازنها و ترانزیستورها و فیوزها و دیودهای نوری
انواع ترانس ( اداپتور )
انواع سیم لاکی .
مهارت در لحیم
مهارت در بریدن قطعات فلزی و چوبی و پلاستیکی و لاستیکی و شیشه ای
مهارت در استفاده از انواع مواد آب بندی مثل سیلیکونهای معمولی و حرارتی

پی بردن و یاد گرفتن مکانیزم کار قسمتهای مختلف یک دستگاه و طرز کار قطعاتش .
مهارت در تست کردن یک قطعه .
مهارت در استفاده از قطعاتِ مشابه و جایگزین برای قطعاتی که در بازار موجود نیست .
داشتن اطلاعات کافی از برقِ مستقیم dc و متناوب ac
داشتنِ روغندان و گیریس .
عکس و فیلم گرفتن از همه چیز .

یادداشت کردنِ تغییراتی که میدیم در تنظیماتِ دستگاه .
درک مفاهیم مادر و اساسی و پایه مثل مقاومت الکتریکی و ولتاژ و شدت جریان
فراگیری واحدهای اندازه گیری مثل اهم , آمپر . ولت , دسی بِل , کالری , سانتیگراد , فارینهایت , پاسکال , فوت ( پا ) , اینچ , متر , بار , اتمسفر , دور در دقیقه rpm , لیتر , سی سی cc , اونس , پاوند , کیلومتر در ساعت , مایل در ساعت , nm و درجه ( واحد سفت كردن پیچ و مهره ها ) , متر مربع - متر مکعب و غیره
مهارت در جمع آوری اطلاعات از گنجینه ی اینترنت . ( مهارت در استفاده از کلمات کلیدی key words در پیدا کردن اطلاعات مورد نظر ) .
مثال :
آموزش تعمیر ....
how to repair ....
.... Troubleshooting
به جای نقطه چین اسم دستگاه رو مینویسیم .
رعایت نکات ایمنی در کار با برق و گاز و سوخت و انواع آچار و مواد شیمیائی و قطعات سنگین .
شهامت و جرأت در باز کردن دستگاه برای پی بردن به طرز کارش و سپس عیب یابی .
وَر نرفتن با قطعات بدون حساب کتاب ( خرابکاری)
حوصله و وقت کافی
دقت
عشق و علاقه
وجدان کاری

هر چی اطلاعاتتون در مورد این چیزها بیشتر بشه , در کار سرویس و عیب یابی و تعمیر موفق تر خواهید بود .

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-12-2013, 11:40
آقا پوريا سلام لباس شوئي كندي دارم وشلنگ ورودي آب گرم وآب سرد دارد و به آب گرم وسرد هم متصل است وشيرهاي آب هم مشكلي ندارد ولي ظاهرا آب گرم وارد دستگاه نميشود چون دروقت آب گيري شلنگ گرم راچك ميكنم ولي آبي ازآن عبور نميكند محبت فرموده علت آن را وچگونگي رفع عيب رابفرمائيد ممنون ميشومسلام . اگه شیر آب سرد رو ببندین , دستگاه آب میگیره از شیر آب گرم ؟ اگر شیلنگ سرد و گرم رو جابجا کنید از اونها آب میگیره ؟

soheilov
05-02-2014, 03:48
دوستان گل سلام. من 2 تا سوال داشتم، ممنون می شم کسی کمک کنه:
1- من الان خارج از ایران هستم. اینجا همه لوازم برقیش 110 ولته. یه چیزی دیدم، تایمره واسه دستگاه های برقی که می شه برای بازه یک هفته تنظیم کرد که برق رو هر ساعتی بخوام قطع و وصل کنه. بیشتر واسه لامپ منزل تو ایران می خوام استفاده کنم. ولی مشکل اینجاست که 110 ولته. اگه هم برق منزل رو به 110 تبدیل کنم و این دستگاه کار کنه، لامپایی که تو ایران هست 220 هست و نمی شه کاریش کرد. آیا لامپ 110 ولت تو ایران هست؟ چاره چیه؟

2- اینجا یه سری سرپیچ لامپ هم هست که سنسور داره و وقتی هوا تاریک می شه روشن می شه. اینها هم متاسفانه 110 هستن و من برای لامپ آباژور تو ایران می خوام استاده کنم. این راهی داره؟ کلا می شه یه جور دستکاریش کرد که خودش 220 شه؟

ببخشید من اصلا اطلاعات الکترونیکی ندارم. ممنون می شم کمکم کنید.

bijandarbari
05-02-2014, 07:32
1- من الان خارج از ایران هستم. اینجا همه لوازم برقیش 110 ولته. یه چیزی دیدم، تایمره واسه دستگاه های برقی که می شه برای بازه یک هفته تنظیم کرد که برق رو هر ساعتی بخوام قطع و وصل کنه. بیشتر واسه لامپ منزل تو ایران می خوام استفاده کنم. ولی مشکل اینجاست که 110 ولته. اگه هم برق منزل رو به 110 تبدیل کنم و این دستگاه کار کنه، لامپایی که تو ایران هست 220 هست و نمی شه کاریش کرد. آیا لامپ 110 ولت تو ایران هست؟ چاره چیه؟

2- اینجا یه سری سرپیچ لامپ هم هست که سنسور داره و وقتی هوا تاریک می شه روشن می شه. اینها هم متاسفانه 110 هستن و من برای لامپ آباژور تو ایران می خوام استاده کنم. این راهی داره؟ کلا می شه یه جور دستکاریش کرد که خودش 220 شه؟

اون تایمر تو ایران هم تو الکتریکی ها هستش.

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-02-2014, 08:45

سلام
همه ی این چیزها تو ایران هست
اما شما میتونین با خودتون دو سه تا آداپتور و دوشاخه ی 220 به110 بیارین برای لوازم برقی مثل سشوار و ریش تراش و آداپتور لپ تاپ و شارژر موبایل و غیره
به کلیدِ نوری میگن فتوسل
قبلاً 6000ت بود حالا گمونم 10000 ت باشه
برای لامپهای حیات و راه پله و اتاق و تابلو مغازها نصب میکنند
اون تایمر هم 220 ولتش تو کویت 30000 ت
فقط چند تا از اینها لازم دارین
اگر دوشاخه ی وسائل برقیتون هم با ایران فرق داره یکی دو تا از این تبدیلها بیارین . تو ایران هست اما کیفیت خوبی نداره
البته تايمر خودتون رو هم میتونین در ایران برای دستگاه های 110v استفاده کنین , فقط باید یک دوشاخه ی 220v به 110v براش بخرین

soheilov
05-02-2014, 11:17
اون تایمر تو ایران هم تو الکتریکی ها هستش.

سلام
همه ی این چیزها تو ایران هست
اما شما میتونین با خودتون دو سه تا آداپتور و دوشاخه ی 220 به110 بیارین برای لوازم برقی مثل سشوار و ریش تراش و آداپتور لپ تاپ و شارژر موبایل و غیره
به کلیدِ نوری میگن فتوسل
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
قبلاً 6000ت بود حالا گمونم 10000 ت باشه
برای لامپهای حیات و راه پله و اتاق و تابلو مغازها نصب میکنند
اون تایمر هم 220 ولتش تو کویت 30000 ت
فقط چند تا از اینها لازم دارین
اگر دوشاخه ی وسائل برقیتون هم با ایران فرق داره یکی دو تا از این تبدیلها بیارین . تو ایران هست اما کیفیت خوبی نداره
البته تايمر خودتون رو هم میتونین در ایران برای دستگاه های 110v استفاده کنین , فقط باید یک دوشاخه ی 220v به 110v براش بخرین

دوستان مرسی از جواباتون :)
من این تایمرو نخریدم. اینجا به پول ما 60000 تومن میشه. تبدیل و این حرفا حله. فقط من می خوام یه چیز تر و تمیز هم باشه، نه این که یه مدار خالی بذارم. یه چیزی تو مایه های این لینکی که گذاشتید: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینی که خودم دیدم اینه: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مثل اینکه اینایی که دیجیتال هستن یه باتری بک آپ دارن که برق بره ساعتش به هم نمی خوره. حالا اینی که شما گفتید کویته، خوب یعنی تو ایران نیست اون جوریاش؟

اون فوتوسل رو باید وسط سیم آباژور بذارم؟ سیم کشی خاصی می خواد؟

بازم ممنون از جواباتون.

راستی این جا موشن دیتکتور خیلی استفاده می شه و فراگیره. به همه چیزشون می زنن، از سطل آشغال و تو مزرعه بگیر تا ... . ولی ظاهر همشون یه مقدار فرق می کنه با اینا که دیدم ایران رو سقف می زنن. خیلی هم عالی عمل می کنن. اکثرا شبیه سنسور اینن: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ].UvHrl_ldVmw
این هم یه جا دیدم که سنسور تکشو می فروخت، ولی خوب اینم 110 ولته. ایران می شه چنین چیزی هم پیدا کرد به لامپ سقفی زد؟ یعنی یه چیز کوچک و جوع و جور.

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-02-2014, 12:36
سلام
اون فوتوسل نصبش خیلی راحته .
فقط کافیه برق مثبت که میره برای لامپها , اول به فوتوسل وصل میشه و از خروجی فوتوسل میره برای لامپ ها .
حساسیتش هم قابل تنظیم هست .
یعنی برق مثبت اول میره تو کلید و وقتی کلید رو میزنید از کلید میره برای فوتوسل که بالای لوستر نصب شده , بعدش از فوتوسل میره برای لامپها .

اون تایمر دیجیتالی که عکسش رو گذاشتین 2200 دلار قیمتشه !!!!
یا بنده اشتباهی خوندم ؟
اون حسگرهای حرکتی motion detector هم تو ایران هست
یکی از دوستان بنده نصب کرده ( معذرت میخوام ) تو دستشوئی که هم چراغ و هم هواکش رو اتوماتیک روشن و خاموش میکنه یعنی دیگه کسی یادش نمیره چراغ و هواکش رو خاموش کنه.
اون motion detector هم که شما عکسش رو گذاشتین و 110v هست میتونین تو ایران نصب کنین فقط یک آداپتور کوچیک 220v به 110v میخواد . فقط همین
یعنی برق 220v اول وصل میشه به آداپتور , بعدش از خروجی آداپتور وصل میشه به اون دتکتور
ظاهراً تو ایران هم هست البته اگه سایتش قانونی باشه و اول کالا رو تحویل بدند بعدش پول رو بگیرند

soheilov
05-02-2014, 20:29
سلام
اون فوتوسل نصبش خیلی راحته .
فقط کافیه برق مثبت که میره برای لامپها , اول به فوتوسل وصل میشه و از خروجی فوتوسل میره برای لامپ ها .
حساسیتش هم قابل تنظیم هست .
یعنی برق مثبت اول میره تو کلید و وقتی کلید رو میزنید از کلید میره برای فوتوسل که بالای لوستر نصب شده , بعدش از فوتوسل میره برای لامپها .

اون تایمر دیجیتالی که عکسش رو گذاشتین 2200 دلار قیمتشه !!!!
یا بنده اشتباهی خوندم ؟
اون حسگرهای حرکتی motion detector هم تو ایران هست
یکی از دوستان بنده نصب کرده ( معذرت میخوام ) تو دستشوئی که هم چراغ و هم هواکش رو اتوماتیک روشن و خاموش میکنه یعنی دیگه کسی یادش نمیره چراغ و هواکش رو خاموش کنه.
اون motion detector هم که شما عکسش رو گذاشتین و 110v هست میتونین تو ایران نصب کنین فقط یک آداپتور کوچیک 220v به 110v میخواد . فقط همین
یعنی برق 220v اول وصل میشه به آداپتور , بعدش از خروجی آداپتور وصل میشه به اون دتکتور
ظاهراً تو ایران هم هست البته اگه سایتش قانونی باشه و اول کالا رو تحویل بدند بعدش پول رو بگیرند

بازم ممنون از جوابتون. نه اون 22.37 دلار کانادا هست.
در مورد motion detector 110 ولت، مگه لامپها هم نباید 110 ولت باشن؟
راستی من پستهام هنوز 10 تا نشده، امگان ارسال پست خصوصی ندارم متاسفانه.

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-02-2014, 09:04
بازم ممنون از جوابتون. نه اون 22.37 دلار کانادا هست.در مورد motion detector 110 ولت، مگه لامپها هم نباید 110 ولت باشن؟راستی من پستهام هنوز 10 تا نشده، امکان ارسال پست خصوصی ندارم متاسفانه.سلام . بله لامپها رو هم میتونین بیارین و اینجا نصب کنین فقط باید براش آداپتور 220 به 110 بذارین . عجله نکنین . وقتی پستهاتون ده تا شد میتونین ارسال کنید .

babarany
06-02-2014, 18:37
سلام . اگه شیر آب سرد رو ببندین , دستگاه آب میگیره از شیر آب گرم ؟ اگر شیلنگ سرد و گرم رو جابجا کنید از اونها آب میگیره ؟

دوست عزیز سلام ازتوجه شما به مشکل من تشکرمیکنم -با بستن شیر سرد آبگیری نمیکند ولی با جابجاکردن شلنگ ها فقط آب گرم وارد دستگاه میشود که باعث چروگ زیاد لباس ها میشود (این کار راقبلا انجام داده ام -بنا به گفته شما مجدد این عمل راتکرار خواهم کرد و نتیجه را به اطلاع میرسانم انشاالله )

رابینسون
14-02-2014, 01:14
سلاممن یه اسپیکر میکرو لب دارم دی روز داشتم میخوردم زمین دستم گرفت به فیش3.5 میلیمتری اون و شکست:n30:
بله الان نصفش داخلش گیر کرده
پشتش نوشته بود برق های ولتاژ هست داخلش
گفتم شاید خازن های ولتاژ یا چیزی مشابه باشه.من از این جور چیزاش سر در نمیارم
میخواستم ببینم میشه کمکم کنید بازش کنم و مادگیش رو عوض کنم
آخه الان اسپیکر خیلی گرونه که بخوام یه دونه نو بخرم
پیشاپیش ممنونم:n16:

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-02-2014, 01:52
دوست عزیز سلام ازتوجه شما به مشکل من تشکرمیکنم -با بستن شیر سرد آبگیری نمیکند ولی با جابجاکردن شلنگ ها فقط آب گرم وارد دستگاه میشود که باعث چروگ زیاد لباس ها میشود (این کار راقبلا انجام داده ام -بنا به گفته شما مجدد این عمل راتکرار خواهم کرد و نتیجه را به اطلاع میرسانم انشاالله )

سلام
لزومی نداره لباس بریزید توی ماشین
خالی روشنش کنین و تست کنین

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-02-2014, 01:58
سلام
من یه اسپیکر میکرو لب دارم دی روز داشتم میخوردم زمین دستم گرفت به فیش3.5 میلیمتری اون و شکست:n30:
بله الان نصفش داخلش گیر کرده
پشتش نوشته بود برق های ولتاژ هست داخلش
گفتم شاید خازن های ولتاژ یا چیزی مشابه باشه.
من از این جور چیزاش سر در نمیارم
میخواستم ببینم میشه کمکم کنید بازش کنم و مادگیش رو عوض کنم
آخه الان اسپیکر خیلی گرونه که بخوام یه دونه نو بخرم
پیشاپیش ممنونم:n16:

سلام
موقع تعمیر وسائل برقی , از برق جداش میکنیم یعنی برقش رو قطع میکنیم پس دیگه مهم نیست با چه ولتاژی کار میکنه .
اگر 1000 ولت هم باشه خطری نداره چون برقش رو قطع کرده ایم .
تعویض مادگی شکسته خیلی آسونه به شرطی که مادگی با سایز خودش در بازار پیدا بشه البته از دستگاههای اوراقی هم میشه استفاده کرد .
اگر عکس بذارین ازش بهتره .
باز کردنِ دستگاه هم بستگی به نوعش داره
بعضی دستگاهها پیچی هست بعضی دیگه فشاری هست و پیچ نداره
تازه مادگی خودش هم ممکنه قابل تعمیر باشه

رابینسون
15-02-2014, 16:05
سلام دوستان گلم:
من سوالم رو تو خیلی جاها مطرح کردم و جواب نگرفتم..خواهشا کمک کنید :n03:

من چند روز پیش داشتم میخوردم زمین چون زمین سر بود
:n02:
دستم گرفت به فیش 3.5 میلیمتری اسپیکرم وشکست:n03:

متاسفانه توش گیر کرده..یعنی فیش شکسته و داخل مادگی مونده
پشتش نوشته بود های ولتاژ ترسیدم بازش کنم
امکان باز کردن هست؟
چی کارش کنم اسپیکر خیلی گرونه...کککککککککمممممممکک کککککک
پیشاپیش سپاس:n16:

howhow
18-02-2014, 15:14
سلام یه تلفن بی سیم گرون قیمت پاناسونیکو اشتباهی تو برق زدم الان همچیش کار میکنه(چراغاش،منوش و ..) فقط بوق نداره و نمیشه تماس گرفت ..

دوستان کسی میدونه گوشیو میشه تعمیر کرد یا نه؟اگه آره کجاها و چجور مغازه هایی اینکارو میکنن؟
هزینه تعمیرش چقده؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-02-2014, 15:39
سلام یه تلفن بی سیم گرون قیمت پاناسونیکو اشتباهی تو برق زدم الان همچیش کار میکنه(چراغاش،منوش و ..) فقط بوق نداره و نمیشه تماس گرفت ..دوستان کسی میدونه گوشیو میشه تعمیر کرد یا نه؟اگه آره کجاها و چجور مغازه هایی اینکارو میکنن؟هزینه تعمیرش چقده؟؟سلام . مدلش چیه ؟ آیا باتریش شارژ میشه؟

nimahandsomboy
18-02-2014, 21:00
اقا من یه چای ساز تفال دارم

دکمه خاموش روشنش خراب شده

چطوری میشه درستش کرد

از این برقی سفید رنگ هست

howhow
19-02-2014, 06:40
سلام . مدلش چیه ؟ آیا باتریش شارژ میشه؟

آره باطریس هم شارژ میشه
مدلش هم اینه
kx-tg5571bx

7 سال پیش خریدمش خیلی ازش راضی بودم..

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-02-2014, 12:06
آره باطریس هم شارژ میشه
مدلش هم اینه
kx-tg5571bx

7 سال پیش خریدمش خیلی ازش راضی بودم..

سلام
اول از همه دوشاخه ی تلفن و پریزهای تلفن رو عوض کنین استاندارد نصب کنین چون پریزهای تلفن کوچیک تر از پریزهای برق هست و امکان نداره کسی اشتباهاً تلفن رو توی برق بزنه یا یک وسیله ی برقی رو توی پریز تلفن بزنه .
2- گوشی مشکلی نداره . مشکل از قسمتی هست که گوشی رو میذارین روش .
باید باز بشه و ببینین سیم تلفن به کجا وصل میشه .
معمولاً همون قطعاتِ الکترونیکی که در ابتدای مسیر قرار دارند از برق 220 ولت آسیب میبینند .
بعضی وقتها هم دود زده و سیاه میشند یا بوی سوختگی میده .
اگر به این روش پیدا نشه احتیاج به نقشه ی الکترونیکی تلفن دارین تا همه ی قطعات رو چک کنین و عیب رو پیدا کنین
این هم گمان نکنم کار شما باشه . کار تعمیرکار حرفه ای هست .
اگر ببرید نمایندگی پول زیادی ازتون میگیرند اما مغازه ها اررونتر میگیرند .

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-02-2014, 12:15
اقا من یه چای ساز تفال دارم

دکمه خاموش روشنش خراب شده

چطوری میشه درستش کرد

از این برقی سفید رنگ هست

سلام
احتمالاً کلیدش سوخته و باید تعویض بشه
شاید هم المنتِ گرم کننده سوخته

باید از برق بکشینش
بازش کنین
با اهم متر باید المنت رو چک کنین . اگر عقربه ی اهم متر تکون نخورد پس المنت سوخته

از همه چیز فیلم و عکس بگیرین یا یادداشت کنین خصوصاً جای نصب شدنِ سیمهای کلید چون رنگهای مختلف داره .
اگر سیمی چیزی قطع شده باید با هویه وصل بشه اما اگر کلید سوخته باید سیمهای کلید باز بشه ( یا پیچی هست یا لحیم )
بعدش کلید رو بخرین و مثل اولش نصب کنین
اگر جای سیمها عوض بشه ممکنه خطر برق گرفتگی یا آتس سوزی داشته باشه
باید باید هر سیمی دقیقاً سر جای خودش نصب بشه و به سیمهای دیگه هم فاصله داشته باشه و
اگر عکس و فیلم نگیرین قبل از جدا کردنِ سیمها و برداشتن کلید ممکنه بعداً دیگه نتونید نصبشون کنید
اگر دست به آچار نیستین بهتره ببرید تعمیرگاه

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-02-2014, 12:35
سلام دوستان .

یه تلوزیون داشتیم زیرنویسها رو نشون نمیداد .
بردیمش نمایندگی گفتند باید 4 روز بمونه و 90 هزار تومن هم خرجش میشه و گارانتی هم نداره .
بردیمش تو محله ی تعمیرکارها .
یه مفازه ی کوچیک 3 متر در 3 متر بود .
تلوزیون رو دید و گفت 30 تومن خرجش میشه و حدوداً نیم ساعت هم طول میکشه تعمیرش و تا یک هفته هم اگر مشکلی پیش اومد و دوباره همونجوری شد درستش میکنه بدون پول .
20 دقیقه نشستیم تو مغازش و تعمیرش کرد تموم شد رفت
60 هزار تومن هم صرفه جوئی شد .
مشکل فقط از یک IC بود که عوضش کرد .

howhow
19-02-2014, 14:08
سلام
اول از همه دوشاخه ی تلفن و پریزهای تلفن رو عوض کنین استاندارد نصب کنین چون پریزهای تلفن کوچیک تر از پریزهای برق هست و امکان نداره کسی اشتباهاً تلفن رو توی برق بزنه یا یک وسیله ی برقی رو توی پریز تلفن بزنه .
2- گوشی مشکلی نداره . مشکل از قسمتی هست که گوشی رو میذارین روش .
باید باز بشه و ببینین سیم تلفن به کجا وصل میشه .
معمولاً همون قطعاتِ الکترونیکی که در ابتدای مسیر قرار دارند از برق 220 ولت آسیب میبینند .
بعضی وقتها هم دود زده و سیاه میشند یا بوی سوختگی میده .
اگر به این روش پیدا نشه احتیاج به نقشه ی الکترونیکی تلفن دارین تا همه ی قطعات رو چک کنین و عیب رو پیدا کنین
این هم گمان نکنم کار شما باشه . کار تعمیرکار حرفه ای هست .
اگر ببرید نمایندگی پول زیادی ازتون میگیرند اما مغازه ها اررونتر میگیرند .

بردم نمایندگی حدودا هزینه ش چقدر میشه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-02-2014, 15:21
بردم نمایندگی حدودا هزینه ش چقدر میشه؟

سلام
بستگی داره به خیلی چیزها
لباس شما و درجه ی شیک بودنتون
نوع موبایلتون
نوع ساعتتون
نوع کفشتون
نوع ماشینتون
بوی ادکلانتون اگر ادکلان زده باشین
قیمت قطعه برای نمایندگی
انصاف مسئول و کارمند نمایندگی
مزاج و اخلاق کارمند و مسئول
حرفهای شما که نشون میده تا چه حد نیازمند تعمیرش هستین
اگر پول و وقت براتون مهم نیست ببرینش نمایندگی
اما بهتره یه سری هم به مغازه ها بزنید خصوصاً اونهائی که سالهای ساله تو کار تعمیر هستند
چه بسا فقط یک قطعه باشه که سوخته یا حتی یک فیوز و سرپائی مداوا بشه

howhow
19-02-2014, 16:38
سلام
بستگی داره به خیلی چیزها
لباس شما و درجه ی شیک بودنتون
نوع موبایلتون
نوع ساعتتون
نوع کفشتون
نوع ماشینتون
بوی ادکلانتون اگر ادکلان زده باشین
قیمت قطعه برای نمایندگی
انصاف مسئول و کارمند نمایندگی
مزاج و اخلاق کارمند و مسئول
حرفهای شما که نشون میده تا چه حد نیازمند تعمیرش هستین
اگر پول و وقت براتون مهم نیست ببرینش نمایندگی
اما بهتره یه سری هم به مغازه ها بزنید خصوصاً اونهائی که سالهای ساله تو کار تعمیر هستند
چه بسا فقط یک قطعه باشه که سوخته یا حتی یک فیوز و سرپائی مداوا بشه

آخه بردم دادم رفت دیگه خداکنه از قیمت یه تلفن بیشتر نشه

A M ! N
19-02-2014, 16:48

رسمش اینه که وقتی شما یه چیزی رو میدی به تعمیر گاه ، شماره تلفنتون رو از شما بگیرن ، اول عیب یابی کنن ( بعضی جاها هزینه ی عیب یابی رو می گیرن ) بعد زنگ بزنن به شما بگن که چقدر هزینه بر میداره. در صورت تایید شما، تعمیر انجام بشه. نه اینکه تعمیر رو انجام بدن و آخر سر بخوان حساب کنن. اینجوری تعمیر کار در موضع قدرت قرار می گیره و اونی که باید به حرف دیگری گوش بده شما هستی!

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-02-2014, 00:36
رسمش اینه که وقتی شما یه چیزی رو میدی به تعمیر گاه ، شماره تلفنتون رو از شما بگیرن ، اول عیب یابی کنن ( بعضی جاها هزینه ی عیب یابی رو می گیرن ) بعد زنگ بزنن به شما بگن که چقدر هزینه بر میداره. در صورت تایید شما، تعمیر انجام بشه. نه اینکه تعمیر رو انجام بدن و آخر سر بخوان حساب کنن. اینجوری تعمیر کار در موضع قدرت قرار می گیره و اونی که باید به حرف دیگری گوش بده شما هستی!

سلام
بله درسته .
بعضی اوقات هم یک مبلغی رو مشخص میکنند و میگن اگر زیر این مبلغ هزینه داشت بدون تماس با شما تعمیر میشه اما اگر بیشتر از اون مبلغ باشه بهتون زنگ میزنند و از مشتری امضا میگیرند تا بعداً نتونه انکار کنه .

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-02-2014, 00:43

سلام
به هر حال در مورد تلفن شما که آسیب زیادی ندیده هزینه ی تعمیر از خرید یک دستگاهِ نو کمتر هست و تعمیرش اقتصادی هست .
اما چیزی که مهم هست اینه که شما کاری کنین که دیگه هرگز چنین اشتباهی تکرار نشه .
باید تمام پیریزهای تلفن رو عوض کنین و دوشاخه ی تلفنها رو هم عوض کنین .
آدم عاقل یک اشتباه رو 2 بار انجام نمیده

nimahandsomboy
11-03-2014, 17:49
اقا ما یه تلویزیون 40 اینچ سونی داریم lcd

یه خط به اندازه 2 سانت به صورت افقی وسط tv ظاهر شده سیاه رنگ هست
و هر روز هم بیشترر میشه

ایا قابل تعمیر هست؟

یا باید بیخیل بشم؟؟

babarany
16-04-2014, 20:11
سلام . اگه شیر آب سرد رو ببندین , دستگاه آب میگیره از شیر آب گرم ؟ اگر شیلنگ سرد و گرم رو جابجا کنید از اونها آب میگیره ؟

سلام : اگر شیرآب سرد راببندیم آب گیری نمیکند ضمنا شیلنگ هارا جابجا نمودم وپس ازآن فقط شیرآب سردرابازنمودم دراین حال دستگاه آب گیری نکرد سپس هردوشیر راباز نمودم که آب گیری کرد ولی ظاهرا فقط آب گرم وارد دستگاه شده بود اینگونه به نظرمیرسد که شلنگ (قرمز) مربوط به آب گرم دچارمشکلی ایست که آب ازآن عبور نمیکند آیا درقسمت انتهائی شلنگ (قرمز)آب گرم که به دستگاه وصل میشود شیر یاوسیله اتوماتی وجوددارد ؟؟؟ که بتواند مانع ورود آب شود ..ازعنایت وتوجه شما سپاسگزارم

babarany
16-04-2014, 20:31
سلام دوستان .
برای مهارت در تعمیر و سرویس چند چیز ضروری هست .
شناخت انواع ابزار آلات ( پیچ گوشتیها , انبردستها و سیم چین و دَم باریک , آچار اِل , آچار بوکس , هویه , مولتی متر ( اهم متر ) ,
انواع آچارهای دو سر رینگی و یک سر رینگی
آچار لوله
آچار فرانسه
انبر قفلی
انواع اره ی آهن بُر و چوب بری
انواع میخ
انواع شیلنگ آب و بنزین و هوا
انواع چسب برق
انواع بَستِ پلاستیکی و فلزی
انواع چسب نواری و خمیری و مایع
انواع سیم
انواع پیچ و مهره و واشر
انواع سمباده ی چوب و آهن و ضد آب و معمولی و زیر و نرم .
انواع سوهان چوب و آهن
طرز استفاده از فازمتر

روشهای باز کردن پیچهای محکم که باز نمیشه
مهارت در محکم کردن پیچ و مهره ها در حدِ لازم
شناخت انواع اُرینگ و کاسه نمد و بلبرینگ و بوش .
یاد گرفتن قطعات الکترونیکی مثل دیودها ( یکسو کنندها ) و مقاومتها و خازنها و ترانزیستورها و فیوزها و دیودهای نوری
انواع ترانس ( اداپتور )
انواع سیم لاکی .
مهارت در لحیم
مهارت در بریدن قطعات فلزی و چوبی و پلاستیکی و لاستیکی و شیشه ای
مهارت در استفاده از انواع مواد آب بندی مثل سیلیکونهای معمولی و حرارتی

پی بردن و یاد گرفتن مکانیزم کار قسمتهای مختلف یک دستگاه و طرز کار قطعاتش .
مهارت در تست کردن یک قطعه .
مهارت در استفاده از قطعاتِ مشابه و جایگزین برای قطعاتی که در بازار موجود نیست .
داشتن اطلاعات کافی از برقِ مستقیم dc و متناوب ac
داشتنِ روغندان و گیریس .
عکس و فیلم گرفتن از همه چیز .

یادداشت کردنِ تغییراتی که میدیم در تنظیماتِ دستگاه .
درک مفاهیم مادر و اساسی و پایه مثل مقاومت الکتریکی و ولتاژ و شدت جریان
فراگیری واحدهای اندازه گیری مثل اهم , آمپر . ولت , دسی بِل , کالری , سانتیگراد , فارینهایت , پاسکال , فوت ( پا ) , اینچ , متر , بار , اتمسفر , دور در دقیقه rpm , لیتر , سی سی cc , اونس , پاوند , کیلومتر در ساعت , مایل در ساعت , nm و درجه ( واحد سفت كردن پیچ و مهره ها ) , متر مربع - متر مکعب و غیره
مهارت در جمع آوری اطلاعات از گنجینه ی اینترنت . ( مهارت در استفاده از کلمات کلیدی key words در پیدا کردن اطلاعات مورد نظر ) .
مثال :
آموزش تعمیر ....
how to repair ....
.... Troubleshooting
به جای نقطه چین اسم دستگاه رو مینویسیم .
رعایت نکات ایمنی در کار با برق و گاز و سوخت و انواع آچار و مواد شیمیائی و قطعات سنگین .
شهامت و جرأت در باز کردن دستگاه برای پی بردن به طرز کارش و سپس عیب یابی .
وَر نرفتن با قطعات بدون حساب کتاب ( خرابکاری)
حوصله و وقت کافی
دقت
عشق و علاقه
وجدان کاری

هر چی اطلاعاتتون در مورد این چیزها بیشتر بشه , در کار سرویس و عیب یابی و تعمیر موفق تر خواهید بود .

دوست عزیز -سلام : مواردی را که اشاره فرموده اید بسیار درست وبجاست وقطعا هرچه پیرامون آنها اطلاعات بیشتری داشته باشیم بهتر وسریعتر به نتیجه دلخواه خواهیم رسید ولی بااین وقت کم وگرفتاریهاری روزمره بفرمائید چگونه میتوان درباره تمام موارد اشاره شده آگاهی یافت البته دریک زمان کوتاه (حداقل کلیاتی درباره هریک)ضمنا چنانجه حضرتعالی مطلبی پیرامون عناوین قید شده دارید ارائه فرمائید تا ازآن استفاده نمائیم با تشکرفراوان

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-04-2014, 12:00
سلام :
اگر شیرآب سرد راببندیم آب گیری نمیکند ضمنا شیلنگ هارا جابجا نمودم وپس ازآن فقط شیرآب سردرابازنمودم دراین حال دستگاه آب گیری نکرد سپس هردوشیر راباز نمودم که آب گیری کرد ولی ظاهرا فقط آب گرم وارد دستگاه شده بود
اینگونه به نظرمیرسد که شلنگ (قرمز) مربوط به آب گرم دچارمشکلی ایست که آب ازآن عبور نمیکند آیا درقسمت انتهائی شلنگ (قرمز)آب گرم که به دستگاه وصل میشود شیر یاوسیله اتوماتی وجوددارد ؟؟؟ که بتواند مانع ورود آب شود ..ازعنایت وتوجه شما سپاسگزارم

سلام .
این یک شیر الکتریکی هست که وقتی برق قطع بشه آب رو میبنده ( با یک فنر ) و وقتی برق بهش وصل بشه به آب اجازه ی عبور میده ( با یک آهنربایِ الکتریکی ) .
احتمالاً برق شیر الکتریکیِ آب گرم قطع شده یا سیمش قطع شده یا خود شیر گیر کرده به خاطر رسوب گرفتن ( مشکل مکانیکی یا الکتریکی ) .
این عکس یک شیر برقی لباسشوئی هست
البته در لباسشوئی های مختلف فرق میکنه

اگر لباسشوئی کامپیوتری باشه , ممکنه مداری که اون شیر رو کنترل میکنه و برقش رو قطع و وصل میکنه دچار مشکل شده ( مشکل الکترونیکی ) .
باید با رعایت نکات ایمنی مثل قطع کردن برق , لباسشوئی باز بشه و شیر آب گرم و سیمهاش چک بشه .
اگر جای شیرهای گرم و سرد رو عوض کردین و باز هم اون شیر کار نکرد پس شیر خرابه اما اگر با جابجا کردن شیرها باز هم شیر آب گرم کار نکرد پس یا سیمهای اون شیر مشکل داره ( باید با ولتمتر چک بشه ) یا دستگاهی که به اون شیر برق میده دچار مشکل شده .
بنده بیشتر احتمال میدم که خود شیر آب گرم یا سیمش مشکل داره و یا قابل تعمیر هست یا قابل تعویض .
البته اگر ولتاژ شیر روش ولتاژش نوشته شده میشه با رعایت نکات ایمنی بهش برق داد .
اگر سالم باشه تق تق صدا میده ( صدای فلزی که آهنربای توی شیر جذبش میکنه )
. اگر مشکل از شیر باشه , یا رسوب گرفته و شاید بشه تمیزش کرد .
اما اگر سیم پیچ آهنرباش سوخته باشه دیگه سبم پیچیش اقتصادی نیست و باید شیر عوض بشه .
البته اگر شیر تو بازار نباشه و مشابه هم نداشته باشه اونوقت تعمیرش هم اقتصادی میشه چون از خرید لباسشوئی جدید بی نیاز میشید .

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-04-2014, 12:57
دوست عزیز -سلام : مواردی را که اشاره فرموده اید بسیار درست وبجاست وقطعا هرچه پیرامون آنها اطلاعات بیشتری داشته باشیم بهتر وسریعتر به نتیجه دلخواه خواهیم رسید ولی بااین وقت کم وگرفتاریهاری روزمره بفرمائید چگونه میتوان درباره تمام موارد اشاره شده آگاهی یافت البته دریک زمان کوتاه (حداقل کلیاتی درباره هریک)ضمنا چنانجه حضرتعالی مطلبی پیرامون عناوین قید شده دارید ارائه فرمائید تا ازآن استفاده نمائیم با تشکرفراوان

سلام .
ممنون از نظر شما .
به یک نفر گفتند باید روزی 20 دقیقه نرمش و ورزش کنی
گفت وقت ندارم
بعدش زندگیش رو بررسی کردند دیدند حداقل روزی 3 ساعت رو برای کارهای بیهوده مثل تماشای آهنگ و فیلمهای به درد نخور و غیره صرف میکنه
بهش گفتند نگو وقت ندارم , بگو ورزش برام اهمیت نداره وگرنه حتی اگر واقعاً وقت نداشتی باز هم از وقت یه کار دیگه میزدی و به ورزش اختصاص میدادی .
منطورم از این حرف اینه که اگر کسی به چیزی علاقمند باشه میره دنبالش و براش وقت و پول خرج میکنه و زحمت میکشه و خسته هم نمیشه چون علاقه و شوق داره که بهش نیرو و انرژی میده .
شکی نیست که حرف شما دوست عزیز درسته که در مدت کوتاه نمیشه همه چیز رو یاد گرفت اما چند چیز مهم رو نباید فراموش کرد :
1- عشق و علاقه باعث سریع شدن روندِ بادگیری میشه
2- اینترنت بسیار بسیار با ارزش و کمک کننده هست در این راه به شرطی که از گوگل درست استفاده کنیم برای یافتن اطلاعات مورد نظرمون
مثال :
یکی نمیدونه انبرقفلی چیه
کافیه توی google image بنویسه
انبرقفلی تا عکسش رو ببینه
همینطور بقیه آچارها
یا توی google image بنویسه
انواع آچار
یا در گوگل بنویسه
آموزش استفاده از اهم متر multimeter
how to use multimeter
يا بنویسه
انواع چسب
types of glues
انواع واشر
انواع پیچ
type of bolts
type of screw
2- تقریباً همه ی مردم اطلاعاتشون صفر نیست بلکه خیلی از این چیزها رو بلدند فقط باید بیشتر یاد بگیرند
3- تجربه ی عملی بهترین معلم هست بشرطی که چند نکته رعایت بشه :
نکات ایمنی در کار با برق , مواد شیمیائی , درل , ابرارها و غیره
دستکاری نکردن بدون حساب کتاب ( خرابکاری )
عکس و فیلم گرفتن از همه چیز قبل از هر تغییر یا تعویض یا باز کردن قطعات و سیمها و غیره .
استعداد و علاقه . بنده از کودکی معروف بودم به خرابکار خونه . همه چیز رو باز میکردم و قطعات داخش رو درمىآوردم و اوراقش میکردم ( از روی علاقه و کنجکاوی )
از دست بنده همه چیز رو قایم میکردند یا میذاشتند جائی که دستم بهش نرسه
کم کم از سن 13 سالگی خرابکار خونه تبدیل شد به تعمیرکار
اون موقع اینترنتِ ارزشمند هم نبود
بیشتر چیزها رو تجربی یاد گرفتم یا از توی مجله های علمی و برنامه های دو تا کانال تلوزبونی که وجود داشت
شما نباز ندارین همه چیز رو با هم یاد بگیرین بلکه چیزهائی رو که بهش نیاز دارین یاد بگیرین بعدش رفته رفته اطلاعات شما زیاد میشه
مثال
لباسشوئی ما خراب شد بیش از حد آب میگرفت
مبدونستم که حتماً قطعه ای هست در لباسشوئی که مقدار آب رو تنظیم میکنه اما کدام قطعه ؟
توی گوگل نوشتم
آموزش تعمیر ماشین لباسشوئی
کلی سایت با ارزش پیدا کردم و قطعه و طرز کارش رو پیدا کردم
اول بازش کردم تعمیرش کردم . 6 ماه کار کرد و دوباره خراب شد
دیگه رفتم یکی خربدم نصب کردم الان سالهاست که داره کار میکنه الحمدلله .
یه بار هم بلبرینگش شکست .
همه گفتند این دیگه تعمیرکار لازم داره
اما تنها چیزی که لازم شد ببرم بیرون , جا زدن بلبرینگ نو بود که پِرس لازم داشت و 1500 تومن گرفت .
بلبرینگش رو هم از نمایندگی نخریدم چون میدونستم بیشتر نمایندگیها در ایران قطعات بی کیفیت و بنجل و گران میفروشند
رفتم از مغازه های فروش بلبرینگ و کاسه نمد , یک بلبرینگ درجه یکِ ژاپنی براش خریدم
برای آب بندی دیگ ( حوض ) هم از سیلیکون آب بندی واترپمپ ماشین استفاده کردم
حالا 7 ساله داره کار میکنه
تازه علت شکستنش رو هم فهمیدم
لباس کم و لنگر انداختن لباسها موقع چرخش سریع
یعنی اگر لباسها کمه بهتره یک پارچه تمیز مثل ملافه یا حوله بهشون اضافه بشه یا بیشتر تا موقع کار لنگر نندازه

------------------------------------------=---------------=-----------==
بنده هم سعی میکنم به تدریج تجربه هام در مورد تعمیر و سرویس و عیب بابی رو اینجا درج کنم برای علاقمندانی مثل شما دوست عزیز

babarany
29-04-2014, 18:55
جناب محمدآسمانی عزیز ،باسلام وتشکرصمیمانه ازراهنمائی های مکرروسودمند شما عرض کنم بنده هم دنبال قرص یاکپسول یادگیری نبودم نظربه اینکه حضرتعالی اطلاعات کافی ووافی ازاینگونه عناوین داشتید خواستم ازاین آگاهی بهره برده وباچندسایت آموزش که مثلا دیودها مقاومت خازن ترانزیستور فیوز و..امثالهم رابه زبان ساده وتصویرتعریف کرده وشیوه آزمایش سلامت ویاخرابی رانشان داده ازطریق شما آشنا شوم خصوصا موتورهای برقی که سیم پیچ دارد وحالت القائی عامل چرخش شافت وسط میشود مثل آسیاب برقی خردکن وغیره تصویر گردش برق درآنها ویا نقشه ساده ای ازاینگونه وسائل داشته باشد رامعرفی فرمائید اگرهم نبودحداقل کتابی که مجموعه ای ازاین موضوعات رادارا باشدوبرای کم اطلاعی چون حقیر قابل بهره برداری باشد ،درحقیقت میخواستم میانبری زده باشم .از عنایت وتوجه شما به حل مشکل دوستان بی نهایت سپاسگزارم .

رضاس1000
29-04-2014, 20:41
اقا ما یه تلویزیون 40 اینچ سونی داریم lcd

یه خط به اندازه 2 سانت به صورت افقی وسط tv ظاهر شده سیاه رنگ هست
و هر روز هم بیشترر میشه

ایا قابل تعمیر هست؟

یا باید بیخیل بشم؟؟

اول صفحه ال سی دی رو با یک پارچه نرم خیلی با ارامش پاک می کنی به طوری که گرد و غبارش بره.یک مقدار خمیر دندون رو اروم روی خط ال سی دی بمال .چون صفحه ال سی دی هستش باید این مالش رو خیلی اروم و به صورت دایره ای کوچک انجام بدی تا یواش یواش عمق خط گرفته بشه.وقتی این مالش رو انجام می دی بعد از یک زمان کمی از این مالش متوجه می شی که ظاهر خط ها کم تر شده وقتی که به این نتیجه رسیدید که خط سطحی شده با یک دستمال تمیز و نرم و بدون فشار زیاد و البته کمی خیس و مرطوب(نه خیلی زیاد) صفحه ال سی دی و مخصوصا اون قسمتی رو که خمیر دندون زدید پاک کنید

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-05-2014, 14:05
اول صفحه ال سی دی رو با یک پارچه نرم خیلی با ارامش پاک می کنی به طوری که گرد و غبارش بره.یک مقدار خمیر دندون رو اروم روی خط ال سی دی بمال .چون صفحه ال سی دی هستش باید این مالش رو خیلی اروم و به صورت دایره ای کوچک انجام بدی تا یواش یواش عمق خط گرفته بشه.وقتی این مالش رو انجام می دی بعد از یک زمان کمی از این مالش متوجه می شی که ظاهر خط ها کم تر شده وقتی که به این نتیجه رسیدید که خط سطحی شده با یک دستمال تمیز و نرم و بدون فشار زیاد و البته کمی خیس و مرطوب(نه خیلی زیاد) صفحه ال سی دی و مخصوصا اون قسمتی رو که خمیر دندون زدید پاک کنیدسلام . گمونم منظورشون خط در تصویر باشه نه روی صفحه .

mohsen.alambeigi
21-05-2014, 15:06
سلام
میخاستم بدونم اف اف (معمولی) رو چطوری درستش کنم
همه چیز اف اف درست کار میکنه ولی در رو باز نمیکنه فکر کنم مشکل از تامر باشه
در باز کن رو سیماشو چک کردم دیدم هیچ برقی نداره
ولی ورودی تامر برق هستش
میتونید راهنمایی کنید مشکل از چیه؟
ممنون :n01:

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-05-2014, 16:53
سلام
میخاستم بدونم اف اف (معمولی) رو چطوری درستش کنم
همه چیز اف اف درست کار میکنه ولی در رو باز نمیکنه فکر کنم مشکل از تامر باشه
در باز کن رو سیماشو چک کردم دیدم هیچ برقی نداره
ولی ورودی تامر برق هستش
میتونید راهنمایی کنید مشکل از چیه؟
ممنون :n01:

سلام .
سیستم درباز کن در حقیقت یک آهنربای الکتریکی داره که با زدن دکمه ی درب باز کن , اون آهنربا فعال میشه و دسته رو میکشه و درب باز میشه
. ببینین دو سیمی که به آهنربا وصل شده چه رنگی هست ؟
همون دو سیم رو در داخل ساختمون توی جعبه ی آیفون پیدا کنین .
یا کلید مشکل داره و بهش برق نمیده یا یکی از دو سیمی که برق رو به آهنربا میرسونه قطع شده .
با استفاده از اهم متر میشه راحت سیمها رو چک کرد که آیا قطع هست یا نه :
برق رو قطع کنین
دو سر سیمی که به آهنربا وصل شده رو قطع کنین و به هم وصلشون کنین
حالا برید توی ساختمون و همون دو سیم رو بزنین به اهم متر .
اگر عقربه رفت چسبید آخر پس سیمها سالم هست
اگر تکون نخورد یا یکی از دو سیم قطع هست یا شما اشنباهی اهم متر رو به سیمهای دیگه ای زدین

khibar36
16-06-2014, 13:29
ممنون خیلی زیبا وکامل جواب دادی

TousanRayan
23-07-2014, 20:30
درود بر اساتید گلم

کولر گازی ال جی دارم دو پلنه دو کمپرسوره قدیمی ! این را ار یک جا باز کردیم و گازش را جمع کردیم و بعد از دو ماه بردمش سرویسکار شستشو داد و اومد برام نصبش کنه

الان کار نمیکنه

پنل داخلی روشن میشه چندین ثانیه کار میکنه بعد خاموش میشه ! چراغ ارورش 5 بار میزنه

توی کاتولوگ شرکت نوشته ارتباط بین پنل داخلی و خارجی تست شواد و مدار داخلی و بیرونی چک شود

پنل داخلی که نمیتوئنه هر دو باهم خراب بشه احتمالا از پنل بیروی ، کسی اطلاعی داره چطور باید عیبش را پیدا کنم

ممنون میشم کمک بفرمایید

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-07-2014, 07:39
درود بر اساتید گلم کولر گازی ال جی دارم دو پلنه دو کمپرسوره قدیمی ! این را ار یک جا باز کردیم و گازش را جمع کردیم و بعد از دو ماه بردمش سرویسکار شستشو داد و اومد برام نصبش کنه الان کار نمیکنه پنل داخلی روشن میشه چندین ثانیه کار میکنه بعد خاموش میشه ! چراغ ارورش 5 بار میزنه توی کاتولوگ شرکت نوشته ارتباط بین پنل داخلی و خارجی تست شواد و مدار داخلی و بیرونی چک شود پنل داخلی که نمیتوئنه هر دو باهم خراب بشه احتمالا از پنل بیروی ، کسی اطلاعی داره چطور باید عیبش را پیدا کنم ممنون میشم کمک بفرماییدسلام . وقتی فقط فن رو روشن میکنین هم کار نمیکنه ؟ احتمالاً در نصب سیمها اشتباهی رخ داده

sziaee
18-08-2014, 11:23
سلام
من دیروز تلفن بی سیم پاناسونیک مدل KX-TG3711BX رو زدم به برق

( یه توصیه به دوستان اجاره نشین! اگه رفتید تو خونه جدید دیدید یه پریز سه شاخه هست که با ماژیک روش نوشته تلفن !! باز هم بهش اعتماد نکنین ! طرف فکر کنم تله گذاشته بود واسه من !!)

بعد از تماسی که اداره برق با ما داشتن تلفن بوق داره و خش خش میکنه، شارژ میشه، صفحه روشن میشه و همه خصوصیات رو داره غیر از توانایی تماس گرفتن

حالا سوال اینجاست که این تلفن بردش سوخته یا چیزی شبیه فیوز داره سر راه که اون سوخته باشه ؟

این تلفن ها وریستور دارند ؟ اگه اون بسوزه باز هم این حالت هایی که گفتم باز هم وجود داره یا تلفن کلا قطع میشه ؟

میتونم امید به تعمیر داشته باشم ؟
یه تعمیرکار خوب تو غرب تهران ام اگه کسی میشناسه ممنون میشم بهم بگه

B3HZ@D
12-10-2014, 19:45
درود

دوستان یک حافظه فلش هست که از قابش جدا شده بوده و در هنگام نصب بصورت اشتباه و برعکس وصل شده و برای وصل کردن اون از چسب قطره ای استفاده شده .

مقدار چسب استفاده شده هم زیاد بوده ... اگر حافظه فلش رو داخل آستون بندازیم تا چسب خودشو باز کنه به قطعات حافظه فلش آسیب میرسونه ؟

ممنون .

New Ray
12-10-2014, 20:57
درود

دوستان یک حافظه فلش هست که از قابش جدا شده بوده و در هنگام نصب بصورت اشتباه و برعکس وصل شده و برای وصل کردن اون از چسب قطره ای استفاده شده .

مقدار چسب استفاده شده هم زیاد بوده ... اگر حافظه فلش رو داخل آستون بندازیم تا چسب خودشو باز کنه به قطعات حافظه فلش آسیب میرسونه ؟

ممنون .

فکر نکنم مشکلی باشه. بُرد و آیسی مموری که مقاوم هستن . اگه LED ریز روی برد ( smd ) داشته باشه مطمئن نیستم. کلا استون زیاد قوی نیست و بیشتر نقش پاک کنندگی لکه ها رو داره مثل تینر و اسپری ناهید.

ولی حادثه خبر نمیکند :n02:

B3HZ@D
12-10-2014, 22:15
راستش الان با آستون یک کم مناطق چسبکاری شده رو با پنبه پاک کردم . ولی بیشتر از این که چسب رو جدا کنه جلد یا همون قاب حافظه فلش رو به نوعی میخوره و آب میکنه !
اینطوری اگه داخل آستون قرارش بدم فکر نکنم دیگه اثری از قاب حافظه فلش باقی بمونه !

از اون طرف هم هنوز نمیدونیم آیا به خود حافظه صدمه ای میزنه یا نه ؟!

سرکه چطوره ؟ :n02:

New Ray
13-10-2014, 01:36
اصلا اینکار و بکن : اول دو دقیقه بزار تو یه استکان آب تقریبا گرم ( زیاد داغ نباشه فلش بسوزه - تقریبا زیر 50 درجه ). بعد سریع بنداز تو سرکه چند دقیقه.
میتونی از تینر و بنزین و الکل هم استفاده کنی. اگه بعد از اینا هم جواب نداد ، باید حلال چسب قطره ای بخری. ( شاید ابزار فروشی ها داشته باشن )

هویج فرنگی
13-10-2014, 03:41
آقا مگه فلش جزو لوازم خانگیه؟:))
ولی نکنید این کارو فلش رو نندازید توی سرکه و استون و آب ولرم، بدیهیه ...نکنید:)

p30worwor
03-11-2014, 21:15
با سلام
می خواستم بدونم ترانزیستور اف اف تابا شماره qr1979 ، مشابه اون تو بازار چیه؟

alistar0022
24-12-2014, 20:05
سلام به همه ی دوستان.
من چند وقتی بود که به دنبال یک شرکت تعمیر لوازم خانگی معتبر می گشتم
خود نمایندگی ها اصلا خوب نیستند . یا خیلی دیر به کار آدم رسیدگی می کنند یا پرسنل کم تجربه می فرستند که نمی تونه تو خونه تعمیر کنه و یکی دو هفته وسیلتون رو با خودش می بره.
خلاصه بعد از کلی تحقیق شرکت تعمیرات لوازم خانگی پایتخت رو پیداکردم.
عالی هست این شرکت!اصلا باورم نمی شد که انقدر حرفه ای و سریع تعمیر کنند .تمام تعمیراتشون هم ضمانت 6 تا 24 ماه داره. من 24 ماهه گرفتم .
دوستانی که لوازم خانگی شون دچار مشکل شده حتما این شرکت رو امتحان کنند. نمی دونم نمایندگی شهرستان هم دارند یا نه ولی این وبسایتشونه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vmali
14-02-2015, 00:12
سلام دوستان اسپیکر کامپیوترم چند وقته که تک کانل شده یعنی یکی ازبلندگو ها کار میکنه (سمت چپ) واینکه یک چراق(پاور) ابی رنگ داره که یکسره چشمک میزنه ولی زمانی که درست بود چراغ ثابت بودش مدل اسپیکر microlab m563 ممنون اگر راهنماییم کنید

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-03-2015, 21:30
سلام
اگه از این مدل شسوارها دارین و خواستین بازش کنین , بدونین که تنها راهش اینه که پیچهای پشتش و قطعه ی کوچکِ سرش دربیاد تا بشه بازش کرد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]$jpgsmall$
مشکل اینه که قطعه ی کوچک سرش درنمیاد !!! چون 4 تا خاری از داخل قفلش کرده . تا درنیاد اون روپوش نقره ای درنمیاد
تنها راه بازکردنش به نظر بنده , بریدن زیر روپوش نقره ای هست که با کمی حوصله و با تیغ موکت بری میشه تمیز و مستقیم بریدش . بعدش هم راحت نصب میشه و مشکل خاصی هم به وجود نمیاره
اگر روشی بلدید برای درآوردن قطعه ی کوچک سر شسوار بدون بریدن , خبر بدین

sajjadasadpour
23-03-2015, 22:12
سلام دستاه گیرنده دیجیتال secomخریدیم.بیش از حد حساسه.با خاموش و روشن کردن لامپ.جرقه فندک گاز.تلفن صحبت کردن کنارش و.. برفکی میشه
علت چیه؟!:n03:

Soroush-S
24-03-2015, 13:13
سلام دستاه گیرنده دیجیتال secomخریدیم.بیش از حد حساسه.با خاموش و روشن کردن لامپ.جرقه فندک گاز.تلفن صحبت کردن کنارش و.. برفکی میشه
علت چیه؟!:n03:

آنتن داخل ساختمونه یا خارج ؟

sajjadasadpour
29-03-2015, 14:14
سلام پشت تلویزیون یه پنجره هست بعد پشت پنجره تراس داره که انتنش اونجا نصبه..
وقتی تلویزیون و دستگاه روشنه و در حال کار با جرقه فندک گاز..روشن و خاموش کردن لامپ اتاق.تلفن صحبت کردن در کنارش تصویر و صدا قطع و وصل میشه و تکه تکه میشه مثل سی دی که خش داشته باشه و داخل دستگاه پخش کننده بذارین تصویر و صدا تکه تکه پخش میشه و هی گیر می کنه.:n14:
به نظرتون می تونه به علت نزدیک بودن انتنش باشه؟!

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-05-2015, 08:09
سلام دستان
چسب حرارتی خیلی کاربرد داره
در تعمیر لوازم برقی و الکترونیکی هم همینطور
مثلا اگر جائی سیمی به فیبر مدار چاپی لحیم شده و میترسین کنده بشه , میتونین بعد از لحیم کردن سیم , کمی چسب حرارتی بزنین پای سیم تا از تکون خوردنهای سیم و کنده شدنش جلوگیری کنه
به عنوان بست هم میشه از این چسب استفاده کرد برای جمع کردن و بستن چند سیم به همدیگه یا چسباندنشون به جائی توی بدنه ی دستگاه تا پخش نباشند و با قطعات دیگه تماس نداشته باشه
کلاً این چسب خیلی کاربردها داره
از چسباندن پارچه گرفته تا کاغذ و مقوا و چوب و آهن و پلاستیک و غیره

New Ray
15-05-2015, 23:51
سلام دستان
چسب حرارتی خیلی کاربرد داره
در تعمیر لوازم برقی و الکترونیکی هم همینطور
مثلا اگر جائی سیمی به فیبر مدار چاپی لحیم شده و میترسین کنده بشه , میتونین بعد از لحیم کردن سیم , کمی چسب حرارتی بزنین پای سیم تا از تکون خوردنهای سیم و کنده شدنش جلوگیری کنه
به عنوان بست هم میشه از این چسب استفاده کرد برای جمع کردن و بستن چند سیم به همدیگه یا چسباندنشون به جائی توی بدنه ی دستگاه تا پخش نباشند و با قطعات دیگه تماس نداشته باشه
کلاً این خیلی کاربردها داره
از چسباندن پارچه گرفته تا کاغذ و مقوا و چوب و آهن و پلاستیک و غیره

اگه بجای خوده دستگاهش ( هفتیر! :n02: ) با هویه زیر 40 وات آبش کنید و بچسبونید عالی میشه.
فقط با سطح صاف MDF سازگار نیست.

shahryar84
09-06-2015, 09:29
سلام
من اف‌اف خونم وقتی گوشی رو برمی‌داری سوت می‌کشه. یک صدای ضعیفی هم میاد. ولی همسایه‌ها مشکلی ندارند و در بازکن هم کار می‌کنه. می‌شه راهنمایی کنید می‌شه تعمیرش کرد؟
مارک اف‌اف: آیفون

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-06-2015, 12:21
سلاممن اف‌اف خونم وقتی گوشی رو برمی‌داری سوت می‌کشه. یک صدای ضعیفی هم میاد. ولی همسایه‌ها مشکلی ندارند و در بازکن هم کار می‌کنه. می‌شه راهنمایی کنید می‌شه تعمیرش کرد؟
مارک اف‌اف: آیفون
سلام
آیا همه چیز کار میکنه و فقط صدای اضافه داره ؟
اول کلید زنگ رو چک کنین که سیمهاش درست وصل شده باشه و یا به جائی اتصالی نکرده باشه
ممکنه یکی از همسایه ها مهندسی کرده باشه و باعث اختلال در اف اف شما شده باشه
باید یک نفر سیمهای دم در رو تکون بده و چک کنه و همزمان یک نفر در خونه گوشی دستش باشه تا هر تغییری رو خبر بده تا عیب پیدا بشه
بعدش گوشی رو چک کنین چون ممکنه سیمهاش دست خورده باشه یا اتصالی کرده باشه
بعدش باید سیمهای توی دیوار رو چک کنین در جعبه تقسیمهای بین راه . ممکنه دستکاری شده باشه

6462
19-07-2015, 16:45
سلام دوستان
کسی میدونه علت سوختن سیم های انتهایی که به کمپرسور وصل میشه چیه؟ تا الان دو بار از نمایندگی اومدن درستش کردن ولی باز بعد از یه مدت دوباره میسوزه.
کولر اسپلیت ارت کول 24000

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-07-2015, 06:13
سلام دوستانکسی میدونه علت سوختن سیم های انتهایی که به کمپرسور وصل میشه چیه؟ تا الان دو بار از نمایندگی اومدن درستش کردن ولی باز بعد از یه مدت دوباره میسوزه.کولر اسپلیت ارت کول 24000سلام
کمپرسور تعمیر شده ؟ سیمهای اصلی عوض شده ؟

اگر سیمهای اصلی نباشه پس احتمالاً از سیم نازک استفاده میشه و خیلی داغ میشه و میسوزه
اگر سر سیمها محکم نباشه هم باعث درست اتصال نداشتنش و داغ شدن و سوختنش میشه
اگر سیمها استاندارد هست و محکم هم نصب شده پس کمپرسور نیم سوز شده یا بد تعمیر شده و خیلی جریان میکشه (آمپر زیاد میکشه) و باعث داغ شدن سیم و سوختنش میشه

6462
24-07-2015, 17:28
سلام
کمپرسور تعمیر شده ؟ سیمهای اصلی عوض شده ؟

اگر سیمهای اصلی نباشه پس احتمالاً از سیم نازک استفاده میشه و خیلی داغ میشه و میسوزه
اگر سر سیمها محکم نباشه هم باعث درست اتصال نداشتنش و داغ شدن و سوختنش میشه
اگر سیمها استاندارد هست و محکم هم نصب شده پس کمپرسور نیم سوز شده یا بد تعمیر شده و خیلی جریان میکشه (آمپر زیاد میکشه) و باعث داغ شدن سیم و سوختنش میشه

ممنون از پاسخ شما
این کولر تقریبا هفت سال بدون هیچ مشکلی کار کرد تا حالا هیچ تعمیری روش صورت نگرفته حالا دو ماهه انتهای سیم متصل به کمپرسور می سوزه. من از کابل چهار استفاده کردم بازهم سوخت. حالا در حال حاضر خازنو عوض کردم از ترمینال های قوی صنعتی با سیم کابل چهار استفاده کردم و خیلی محکم هم بستم و چون کمپرسور خیلی داغ می شد نمد دورشو هم برداشتم تا شاید خنک بشه. این کارها رو کردم ببینم چی میشه. در ضمن تا حالا با امپرمتر مقدار جریانشو اندازه نگرفتم تا ببینم جریان زیاد می کشه یا نه؟ شما احتمالو به موتور می دید؟ در صورت معیوب بودن موتور پیشنهاد شما چی هستش؟ موتورو عوض کنم یا یونیت بیرونی دیگری بخرم ؟ در صورت عوض کردن موتور چه مدلی رو پیشنهاد می کنید؟ ایا موتور با مارک توشیبا هم خوبه؟ میشه جاش گذاشت یا فقط همین مارک و مدل باید باشه؟ ایا منطقی و به صرفه هست که یونیت رو عوض کنم یا موتورو؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-07-2015, 18:42
ممنون از پاسخ شمااین کولر تقریبا هفت سال بدون هیچ مشکلی کار کرد تا حالا هیچ تعمیری روش صورت نگرفته حالا دو ماهه انتهای سیم متصل به کمپرسور می سوزه. من از کابل چهار استفاده کردم بازهم سوخت. حالا در حال حاضر خازنو عوض کردم از ترمینال های قوی صنعتی با سیم کابل چهار استفاده کردم و خیلی محکم هم بستم و چون کمپرسور خیلی داغ می شد نمد دورشو هم برداشتم تا شاید خنک بشه. این کارها رو کردم ببینم چی میشه. در ضمن تا حالا با امپرمتر مقدار جریانشو اندازه نگرفتم تا ببینم جریان زیاد می کشه یا نه؟ شما احتمالو به موتور می دید؟ در صورت معیوب بودن موتور پیشنهاد شما چی هستش؟
موتورو عوض کنم یا یونیت بیرونی دیگری بخرم ؟
در صورت عوض کردن موتور چه مدلی رو پیشنهاد می کنید؟
ایا موتور با مارک توشیبا هم خوبه؟ میشه جاش گذاشت یا فقط همین مارک و مدل باید باشه؟
ایا منطقی و به صرفه هست که یونیت رو عوض کنم یا موتورو؟سلام دوست عزیز
ممنونِ خدا
یونیتِ بیرونی یک موتور داره که پروانه ی رادیاتور رو میچرخونه و یک کمپرسور که گاز رو فشرده میکنه
به احتمال زیاد کمپرسور نیم سوز شده اما ممکن هم هست موتور رادیاتور نیم سوز شده
اگر کمپرسور به شدت داغ میشه پس به احتمال 99% همون نیم سوز شده و برق زیاد میکشه
با کمک کنتور برق خونه میشه مصرفش رو مشخص کرد
در ساعت کم باری (11شی تا 7 صبح ) یا ساعات میان باری ( از 7 صبح به بعد ) همه چیز رو از برق بکشید
اعداد کنتور رو یادداشت کنین
نیم ساعت کولر رو روی 19 درجه روشن کنین تا کمپرسور اصلا خاموش نشه
بعد از نیم ساعت ببینین چقدر برق مصرف کرده
روی بدنه ی کمپرسور توانش نوشته شده
متاسفانه در مورد تعویض یا تعمیرش اطلاعات کافی ندارم
فقط میدونم اگر تعمیرکار حرفه ای و با وجدان باشه و کمپرسور مشکل داشته باشه میتونه بازش کنه و اصولی تعمیرش کنه
به هر حال بهتره با چند تعمیرکار تماس بگیرین و موضوع رو توضیح بدین ببینین چی میگن و چند میگیرند تعمیر میکنند و چقدر گارانتی میدن برای تعمیرشون یا تعویضشون

6462
26-07-2015, 09:10
سلام دوست عزیز
ممنونِ خدا
یونیتِ بیرونی یک موتور داره که پروانه ی رادیاتور رو میچرخونه و یک کمپرسور که گاز رو فشرده میکنه
به احتمال زیاد کمپرسور نیم سوز شده اما ممکن هم هست موتور رادیاتور نیم سوز شده
اگر کمپرسور به شدت داغ میشه پس به احتمال 99% همون نیم سوز شده و برق زیاد میکشه
با کمک کنتور برق خونه میشه مصرفش رو مشخص کرد
در ساعت کم باری (11شی تا 7 صبح ) یا ساعات میان باری ( از 7 صبح به بعد ) همه چیز رو از برق بکشید
اعداد کنتور رو یادداشت کنین
نیم ساعت کولر رو روی 19 درجه روشن کنین تا کمپرسور اصلا خاموش نشه
بعد از نیم ساعت ببینین چقدر برق مصرف کرده
روی بدنه ی کمپرسور توانش نوشته شده
متاسفانه در مورد تعویض یا تعمیرش اطلاعات کافی ندارم
فقط میدونم اگر تعمیرکار حرفه ای و با وجدان باشه و کمپرسور مشکل داشته باشه میتونه بازش کنه و اصولی تعمیرش کنه
به هر حال بهتره با چند تعمیرکار تماس بگیرین و موضوع رو توضیح بدین ببینین چی میگن و چند میگیرند تعمیر میکنند و چقدر گارانتی میدن برای تعمیرشون یا تعویضشون

سلام یه چند تا سوال دیگر هم دارم ممنون میشم پاسخ بدید:

می خواستم نظرتونو در مورد مولتی اسپیلت بدونم اینایی که دو فن دارن ارتفاع یونیت خارجی شون هم بلندتره.
1- وقتی میگن 30000 منظورشون چی هست چطوری این سرما تقسیم میشه بین دو پنل داخلی مثلا یکی بیست هزار یکیش 10000؟ می تونیم خودمون تنظیم کنیم که چه سرمایی از هر کدوم از پنل های داخلی خارج شود؟
2- از نظر سر وصدا در چه وضعیتی هستند؟ ایا سر و صداشون زیاد نیست؟
3- می تونم به جای یونیت خارجی 24000 خودمون از یونیت دو پنله استفاده کنم اونوقت ازهمون پنل ارت کول 24000 قبلی استفاده کنم و در کنارش یه دونه پنل دیگه خریداری کنم؟
4- از انجایی که جایی برای اضافه کردن یونیت خارجی دیگری ندارم پیشنهاد شما چی هست یکی از همین کولرهای دو پنله بگیرم یا برای اتاق دیگه کولر پرتابل 14000 استفاده کنم؟ کولر پرتابل از نظر سرمایش و سر و صدا برای یه اتاق 12 متری مناسب هستش؟

sagad1369
06-08-2015, 14:13
سلام ، یه سوال دارم کولر ابی ک تسمه رو نچرخونه یعنی موتورش سوخته؟اگه سوخته چجور وقتی تسمه رو دستی یه کم میچرخونی بعدش روشن میکنی کار میکنه؟و یه چیز دیگه اینه دکمه موتور رو میزنی صدا میاد انگار زور میزنه که تسمه رو بحرکت بده .این نکته رو بگم وقتی دو دقیقه روشنه ،موتورش داغ داغ میشه؟یکی راهنمایی کنه :n36:

ghassam2
12-08-2015, 16:51
در خوزستان فوق العاده گرم هستم و مشکل اساسی یک کولر گازی gree نوزد هزار پنجره ای دارم که سه چهارسال خوب کار می کرد اما چند روز پیش بعد از حدود 10 ساعت بدون مشکل یکدفعه بدون اینکه خاموش بشه یا اف کنه ، هیچگونه بادی از کانالهاش خارج نشد یعنی حالتی مثل اینکه خفه شده باشه نه باد سرد نه باد گرم حتی یک ذره به بیرون پرتاپ نمی کرد فکر کردم شاید زیادی کار کرده بنابراین 1 روز روشنش نکردم اینبار هم بعد از چند ساعت همون حالت پیش اومد اگه امکان داره مشکلو پیدا کنید

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-08-2015, 20:44
در خوزستان فوق العاده گرم هستم و مشکل اساسی یک کولر گازی gree نوزد هزار پنجره ای دارم که سه چهارسال خوب کار می کرد
اما چند روز پیش بعد از حدود 10 ساعت بدون مشکل یکدفعه بدون اینکه خاموش بشه یا اف کنه ، هیچگونه بادی از کانالهاش خارج نشد یعنی حالتی مثل اینکه خفه شده باشه نه باد سرد نه باد گرم حتی یک ذره به بیرون پرتاپ نمی کرد
فکر کردم شاید زیادی کار کرده بنابراین 1 روز روشنش نکردم اینبار هم بعد از چند ساعت همون حالت پیش اومد
اگه امکان داره مشکلو پیدا کنیدسلام
یعنی کمپرسورش کار میکنه و صداش میاد اما فنش کار نمیکنه و باد نمیزنه ؟
اگر بله , پس یا کلید خرابه یا موتور فن مشکل داره

آیا روی فن (بدون روشن کردن کمپرسور ) کار میکنه ؟

ghassam2
13-08-2015, 08:14
سلام
یعنی کمپرسورش کار میکنه و صداش میاد اما فنش کار نمیکنه و باد نمیزنه ؟
اگر بله , پس یا کلید خرابه یا موتور فن مشکل داره

آیا روی فن (بدون روشن کردن کمپرسور ) کار میکنه ؟

با تشکر مجدد : گفتم که بعد از روشن کردن تا بعد از ساعتها بدون مشکل یکدفعه اینطوری میشه بدون اینکه آف کنه...توی این دو هفته اخیر 4 دفعه اینطوری شده اما بقیه روزها مشکل نداشته مثلا دیشب تا الان که خاموشش کردم یعنی بعد از 12 ساعت بدون مشکل کار کرد معمولا وقتی آف میکنه بادگرم داره اما در این مشکل وقتی دستمو جلوی کولر می گیرم گفتم که ذره ای باد پرتاپ نمیکنه در حالیکه در حالت آف نیست ...

ghassam2
27-08-2015, 09:10
با تشکر مجدد : گفتم که بعد از روشن کردن تا بعد از ساعتها بدون مشکل یکدفعه اینطوری میشه بدون اینکه آف کنه...توی این دو هفته اخیر 4 دفعه اینطوری شده اما بقیه روزها مشکل نداشته مثلا دیشب تا الان که خاموشش کردم یعنی بعد از 12 ساعت بدون مشکل کار کرد معمولا وقتی آف میکنه بادگرم داره اما در این مشکل وقتی دستمو جلوی کولر می گیرم گفتم که ذره ای باد پرتاپ نمیکنه در حالیکه در حالت آف نیست ...

هیچ دوستی نیست کمکی کند همچنان مشکل را داریم اما چیزی که تازه متوجه شدم بعد از سرویس و تمیز کردن پره های کویل پرتاپ چند برابر شد اما بعد از 10 ساعت کار مثلا و سرمای زیاد دوباره خفه می کند و لایه زیادی برفک روی پره های کویل مشاهده میشود حالا شاید با این راهنمایی دوستان وارد به کار بتونن راهنمایی دقیقتری کنن

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-08-2015, 10:07
هیچ دوستی نیست کمکی کند
همچنان مشکل را داریم
اما چیزی که تازه متوجه شدم بعد از سرویس و تمیز کردن پره های کویل پرتاپ چند برابر شد اما بعد از 10 ساعت کار مثلا و سرمای زیاد دوباره خفه می کند و لایه زیادی برفک روی پره های کویل مشاهده میشود
حالا شاید با این راهنمایی دوستان وارد به کار بتونن راهنمایی دقیقتری کننسلام

اون قطعه اسمش اِواپراتور کویل هست اما توی ایران بیشتر مردم بهش میگن اواپراتور

علتهای برفک زدن اواپراتور:
1- بسیار کثیف بودن فیلتر اسفنجی اواپراتور که باعث میشه جریان هوا بسیار آرام از اواپراتور رد بشه و اونقدر سرد بشه که برفک بزنه
2- بسیار کثیف بودن اواپراتور باعث همون علت 1 میشه . باید کولر باز بشه و با فشار بسیار قوی آب شسته بشه مثل شستشو با کارواش خانگی pressure washer

اگر اواپراتور خیلی خاک بگیره , این خاک در هوای شرجی تبدیل به شُل میشه و ذراتِ شل پرتاب میشه توی اتاق

3- خرابی ترموستات و آف نکردن
4- جدا بودن سنسور ترموستات از اواپراتور . باید با یک تکه پلاستیک وصل بشه به اواپراتور تا حدود 1cm ازش فاصله داشته باشه
اگر بچسبه به اواپراتور , کمپرسور تند تند آف میکنه و اگر خیلی دور باشه اصلاً آف نمیکنه
5- روشن کردن کولر در سرما یا هوای زیر 20 درجه
6- اگر فقط نیمه ی پائین اواپراتور برفک میزنه پس یا گاز کمه یا کمپرسور ضعیف شده نمیتونه با قدرت گاز رو فشرده و مایع کنه
7- نصب کولر گازی بزرگ و قوی برای فضای کوچک و یا نصب کردن کولر نزدیک کف اتاق
8- گاز بیش از حد
درضمن , نصب کردن کولر گازی پنجره ای و اسپلیت در ارتفاع بیش از 175 سانت اشتباهه و باعث مصرف برق زیاد , استهلاک زیاد و کاهش کارائی و خنک کنندگی میشه

نصب کردنش نزدیک کف اتاق هم اشتباهه

ghassam2
27-08-2015, 17:53
سلام

اون قطعه اسمش اِواپراتور کویل هست اما توی ایران بیشتر مردم بهش میگن اواپراتور

علتهای برفک زدن اواپراتور:
1- بسیار کثیف بودن فیلتر اسفنجی اواپراتور که باعث میشه جریان هوا بسیار آرام از اواپراتور رد بشه و اونقدر سرد بشه که برفک بزنه
2- بسیار کثیف بودن اواپراتور باعث همون علت 1 میشه . باید کولر باز بشه و با فشار بسیار قوی آب شسته بشه مثل شستشو با کارواش خانگی pressure washer

اگر اواپراتور خیلی خاک بگیره , این خاک در هوای شرجی تبدیل به شُل میشه و ذراتِ شل پرتاب میشه توی اتاق

3- خرابی ترموستات و آف نکردن
4- جدا بودن سنسور ترموستات از اواپراتور . باید با یک تکه پلاستیک وصل بشه به اواپراتور تا حدود 1cm ازش فاصله داشته باشه
اگر بچسبه به اواپراتور , کمپرسور تند تند آف میکنه و اگر خیلی دور باشه اصلاً آف نمیکنه
5- روشن کردن کولر در سرما یا هوای زیر 20 درجه
6- اگر فقط نیمه ی پائین اواپراتور برفک میزنه پس یا گاز کمه یا کمپرسور ضعیف شده نمیتونه با قدرت گاز رو فشرده و مایع کنه
7- نصب کولر گازی بزرگ و قوی برای فضای کوچک و یا نصب کردن کولر نزدیک کف اتاق
8- گاز بیش از حد
درضمن , نصب کردن کولر گازی پنجره ای و اسپلیت در ارتفاع بیش از 175 سانت اشتباهه و باعث مصرف برق زیاد , استهلاک زیاد و کاهش کارائی و خنک کنندگی میشه

نصب کردنش نزدیک کف اتاق هم اشتباهه

با تشکر مجدد : حالا میشه بعضی مواردو حذف کرد
موارد 1 و 2 : چون شستشو انجام شد و حتی پرتاب باد زیادتر شد ( شستشو با قدرت زیاد آب) البته خیلی کثیفی داشت و رسوب لای پره ها رفته بود ولی بعد از سرویس و حدود 20 ساعت کار بدون مشکل باز حالت خفگی گرفت .
موارد 5 و 6 و 7 و 8 نیست چرا که دمای خوزستان میدونین چه وحشتناکه و تمام جلوی کولر یا همان اواپراتور کاملا لایه ضخیمی برفک زد و اتاق بزرگی است و محل نصب حدود 1 و نیم متری سطح زمینه و چند نکته دیگه :
1-اگه گاز بیش حد داره چرا توی 4 سال گذشته این مشکلو نداشت و این مسئله بعد از 4 سال بوجود اومده .
2- نکته مهم اینه که این اتفاق ظهرها نمیفته یعنی ساعت 2 شب به بعد و صبحها اتافق میفته
اینها نکاتی بود که گفتم شاید بهتر تشخیص بدید

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-08-2015, 18:40
سلام
چقدر از اواپراتور برفک میزنه ؟ کلش ؟ یا نصفه ی پائینش ؟

ترموستات روی چه عددی هست ؟
بعد از برفک زدن اگر درجه ی ترموستات رو کم کنین کمپرسور آف میشه ؟

ghassam2
27-08-2015, 19:07
کل اواپراتور برفک میزنه ..
روی عدد اخر 10
ترموستات روی 8 گذاشتم همون اولش یکبار آف کرد ولی این مشکلش حل نشد یعنی بعد از 10 ساعت کار روی عدد 8 بدون آف برفک زد و خفه کرد

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-08-2015, 19:12
کل اواپراتور برفک میزنه ..روی عدد اخر 10 ترموستات روی 8 گذاشتم همون اولش یکبار آف کرد ولی این مشکلش حل نشد یعنی بعد از 10 ساعت کار روی عدد 8 بدون آف برفک زد و خفه کردترموستات رو روی 4 بذارید ببینید باز برفک میزنه
سیم مسی ترموستات درست به اواپراتور نصب هست ؟
اون پلاستیک کوچک که میچسبه به اواپراتور و سیم ترموستات بهش وصل میشه وجود داره ؟

ghassam2
29-08-2015, 09:31
ترموستات رو روی 4 بذارید ببینید باز برفک میزنه
سیم مسی ترموستات درست به اواپراتور نصب هست ؟
اون پلاستیک کوچک که میچسبه به اواپراتور و سیم ترموستات بهش وصل میشه وجود داره ؟

ترمستات روی اعداد پایین مثلا 4 یا 5 باعث میشه کولر گازی خیلی اف کنه یعنی هر 10 دقیقه که اذیت کننده است و اونهم توی خوزستان نمیشه اصلا استفاده کرد .
بله پلاستیک هست و سیم مسی هم روی اون نصب است و سر این سیم حدود 1 سانت با اواپراتور فاصله داره

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-08-2015, 12:12
ترمستات روی اعداد پایین مثلا 4 یا 5 باعث میشه کولر گازی خیلی اف کنه یعنی هر 10 دقیقه که اذیت کننده است و اونهم توی خوزستان نمیشه اصلا استفاده کرد .بله پلاستیک هست و سیم مسی هم روی اون نصب است و سر این سیم حدود 1 سانت با اواپراتور فاصله دارهسلام

روی 6 هم تست کنین و سپس 7
بنده خیلی احتمال میدم که روزنه های اواپراتور بعد از چهار سال به شدت کثیف شده و هوای کافی از لابلای روزنه ها رد نمیشه . برای همین هست که اواپراتور به شدت سرد میشه و برفک میزنه
پرتاب باد کولر هم باید خیلی کمتر از نرمال باشه
علت دیگری به ذهنم نمیرسه
اگر سیم ترموستات از اواپراتور دور بود میگفتیم علتش همینه که ترموستات برفک زدنِ اواپراتور رو حس نمیکنه اما شما میگین اون سیم سر جای خودش نصبه و مشکلی مداره
احتمالِ اول همون کثیفی بیش از حد اواپراتور هست

ghassam2
29-08-2015, 16:57
سلام

روی 6 هم تست کنین و سپس 7
بنده خیلی احتمال میدم که روزنه های اواپراتور بعد از چهار سال به شدت کثیف شده و هوای کافی از لابلای روزنه ها رد نمیشه . برای همین هست که اواپراتور به شدت سرد میشه و برفک میزنه
پرتاب باد کولر هم باید خیلی کمتر از نرمال باشه
علت دیگری به ذهنم نمیرسه
اگر سیم ترموستات از اواپراتور دور بود میگفتیم علتش همینه که ترموستات برفک زدنِ اواپراتور رو حس نمیکنه اما شما میگین اون سیم سر جای خودش نصبه و مشکلی مداره
احتمالِ اول همون کثیفی بیش از حد اواپراتور هست
با تشکر مجدد : گفتم که همین 3 روز پیش کولر رو سرویس کردیم یعنی چندساعت با آب قوی تمیز تمیز کردیم و اتفاقا خیلی کثیفی و رسوب از اواپراتور خارج شد و مزایاش این بود که پرتاب باد واقعا زیاد شد اما بعد از این شستشو همون مشکل برفک باقی موند حالا ترموستات رو گذاشتم روی 7 ببینم چی میشه معمولا شبها روی عددهای پایین تر از 10 خیلی اف میکنه و ازاردهنده است باید ببینم امشب چی میشه که ترموستات روی 7 گذاشتم.

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-08-2015, 21:55
با تشکر مجدد :
گفتم که همین 3 روز پیش کولر رو سرویس کردیم یعنی چندساعت با آب قوی تمیز تمیز کردیم و اتفاقا خیلی کثیفی و رسوب از اواپراتور خارج شد و مزایاش این بود که پرتاب باد واقعا زیاد شد اما بعد از این شستشو همون مشکل برفک باقی موند
حالا ترموستات رو گذاشتم روی 7 ببینم چی میشه معمولا شبها روی عددهای پایین تر از 10 خیلی اف میکنه و ازاردهنده است
باید ببینم امشب چی میشه که ترموستات روی 7 گذاشتم.کولری که 4 سال بدون برفک کار میکرده و گازش هم دستکاری نشده و گاز بهش تزریق نشده , حالا شروع کرده به برفک زدن
یک احتمال دیگه هم وجود داره و اون اینه که کولر داره از یه جائی هوا میکشه از بیرون و اگر شرجی زیاد باشه بیرون از اتاق , این باعث برفک زدن میتونه بشه
مطمئن هستین که دریچه های تهویه و مکش هوا از بیرون بسته هست ؟
در بعضی کولرها مثل جنرال دو دریچه در داخل کولر هست که یکیش از بیرون هوا میاره توی اتاق
یکی دیگه هوای اتاق رو میفرسته بیرون مثل تهویه مطبوع
راه دیگری که کولر ممکنه ازش هوا بکشه , اطراف جعبه ی کولر هست .
وقتی کولر رو جا میزنیم در جعبه , باید اطراف جعبه با اسفنج فشرده کاملاً بسته بشه به طوری که هیچ نوری دیده نشه از درونِ اتاق
پس این رو هم باید چک کنین

در مورد شستن هم ممکنه هنوز خوب داخلش تمیز نشده بلکه فقط از جلو تمیز به نظر میاد
ما با چراغ قوه چک میکردیم
از کانالِ خروج هوای سرد دستمون رو میکردیم توی کانال تا برسه به پروانه ی پنکه بعدش با چراغ قوه نور مینداختیم پشت اواپراتور
اگر تمیز بود میتونستیم نور رو از جلوی اواپراتور ببینیم

ghassam2
30-08-2015, 19:00
کولری که 4 سال بدون برفک کار میکرده و گازش هم دستکاری نشده و گاز بهش تزریق نشده , حالا شروع کرده به برفک زدن
یک احتمال دیگه هم وجود داره و اون اینه که کولر داره از یه جائی هوا میکشه از بیرون و اگر شرجی زیاد باشه بیرون از اتاق , این باعث برفک زدن میتونه بشه
مطمئن هستین که دریچه های تهویه و مکش هوا از بیرون بسته هست ؟
در بعضی کولرها مثل جنرال دو دریچه در داخل کولر هست که یکیش از بیرون هوا میاره توی اتاق
یکی دیگه هوای اتاق رو میفرسته بیرون مثل تهویه مطبوع
راه دیگری که کولر ممکنه ازش هوا بکشه , اطراف جعبه ی کولر هست .
وقتی کولر رو جا میزنیم در جعبه , باید اطراف جعبه با اسفنج فشرده کاملاً بسته بشه به طوری که هیچ نوری دیده نشه از درونِ اتاق
پس این رو هم باید چک کنین

در مورد شستن هم ممکنه هنوز خوب داخلش تمیز نشده بلکه فقط از جلو تمیز به نظر میاد
ما با چراغ قوه چک میکردیم
از کانالِ خروج هوای سرد دستمون رو میکردیم توی کانال تا برسه به پروانه ی پنکه بعدش با چراغ قوه نور مینداختیم پشت اواپراتور
اگر تمیز بود میتونستیم نور رو از جلوی اواپراتور ببینیم

یه نکته گفتم شاید بدرد بخوره اینه که از کنار کولرگازی متوجه شدم آب کف کولر هست یعنی قسمتی که پروانه کولر هست آب جمع شده و وقتی کولرکار میکنه بیرون نمیاد آیا میتونه علتی برای این مشکل باشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
31-08-2015, 00:44
یه نکته گفتم شاید بدرد بخوره اینه که از کنار کولرگازی متوجه شدم آب کف کولر هست یعنی قسمتی که پروانه کولر هست آب جمع شده و وقتی کولرکار میکنه بیرون نمیاد آیا میتونه علتی برای این مشکل باشهسلام
کانالی که آب رو میفرسته به پشت کولر مسدود شده و گرفته
حتماِ تاثیر داره
باید کولر رو تا نصفه از صندوقش بکشین بیرون یا کلاً بیارید پائین و درپوش بالای پنکه رو بردارین تا مجرای آب رو ببینین و تمیزش کنین

کولر باید کمی سربالا نصب بشه تا آب راحت بره بیرون
زیر اوراتور یک سینی یونولیتی هست که آب توش جمع میشه و از کنارش میره پشت کولر
اگر این سینی خیلی کثیف باشه باید دربیارینش و بشورینش
اگر شکسته باشه آب میریزه توی اتاق
اگه خوب تمیز بشه , با چسب دقلو میشه درستش کرد

amir hamzeh
31-08-2015, 21:49
ماشین لباسشویی وقتی کار میکنه فقط به یک طرف یعنی وقتی به طرف چپ میچرخه تق تق میکنه علتش چیه؟ کاری باید برای تعمیرش کرد یا نه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-09-2015, 01:00
ماشین لباسشویی وقتی کار میکنه فقط به یک طرف یعنی وقتی به طرف چپ میچرخه تق تق میکنه علتش چیه؟ کاری باید برای تعمیرش کرد یا نه؟سلام
باید وقتی خالی و خاموش هست درش رو باز کنین و با دست بچرخونین ببین باز هم صدا میده؟
اینطوری میشه فهمید از کجاست
شاید یه چیزی از جیب یک لباس افتاده توی حوضش و صدا میده از یک طرف
اگر از پشتش هست باید باز بشه و منشأ صدا رو پیدا کنین تا علتش معلوم بشه بعدش تعمیر بشه

etefaghi
27-10-2015, 20:08
سلام به دوستان

ریش تراش pg 6050 رمینگتون رو گرفتم

اولش سری پهنش خوب می زد و بدون لرزش بعد از باز کردن متاسفانه لزرش و سرو صداش بیشتر شده روغن کاریم کردم

وقتی باز کردم دیدم تیغه ی متحرک به نمی دونم چی اسمشو بزارم اهرم یا..... یه چیزی که تیغه رو چپ و راست می بره وصل میشه یه فنرم بود که به نظر زیر تیغه متحرک میره

دوستان کمک کنن

- - - Updated - - -

سلام به دوستان

ریش تراش pg 6050 رمینگتون رو گرفتم

اولش سری پهنش خوب می زد و بدون لرزش بعد از باز کردن متاسفانه لزرش و سرو صداش بیشتر شده روغن کاریم کردم

وقتی باز کردم دیدم تیغه ی متحرک به نمی دونم چی اسمشو بزارم اهرم یا..... یه چیزی که تیغه رو چپ و راست می بره وصل میشه یه فنرم بود که به نظر زیر تیغه متحرک میره

دوستان کمک کنن

saman123123
13-08-2016, 12:48
سلام دوستان،لباسشویی سامسونگ بعد از اتمام شستوشو چراغ قفلش خاموش نمیشه و در هم باز نمیشه؟مشکل از چی میتونه باشه؟

Ho3ein 021
18-12-2016, 20:42
سلام
یه دستگاه سینما خانواده سونیا هست که مغزی فیش AUX داخل یکی از سوکت ورودیش شکسته ، لطفا راهنمایی کنید چجوری میتونم مغزی فیش رو ازش دربیارم
ممنون

z.razi
25-05-2017, 16:53
سلام
سوالی دارم در مورد اتو بخار بایترون
یک مشکلی که به تازگی بوجود اومده این هست که وقتی روشنش میکنم، آلارم میزنه.
خیلی ممنونم که جوابگو باشید

بهزاد آراد
11-10-2017, 22:24
با سلام ماشین ظرفشویی ال جی دارم این سری آخر قرص فنیش براش خریدن سه کاره از هنگامی که این قرص استفاده میکنم داخل درب ظرفشویی قسمت استیل آن حالت زنگ زدگی ایجاد شده لطفا در این مورد راهنمایی فرمایید با تشکر

مبخشی
28-04-2018, 17:18
شما برای تعمیر یخچال وایت هاوس باید به نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگیwhite house مراجعه نمایید زیرا این یخچال ها از بروز ترین تکنولوژی های روز دنیا بهره می گیرند و تکنسین های آموزش دیده مخصوص این برند باید با استاندارد ها و دستورالعمل های تعمیر یخچال وایت هاوس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) آنها را تعمیر کنند تا مشکلی برای سایر قطعات و عملکرد دیگر بخش های یخچال پیش نیاید.
تعمیر یخچال فریزر وایت هاوس

تعمیر یخساز یخچال وایت هاوس

هنگامی که یخچال کار یخساز متوقف شده یا فقط مکعب های کوچک تولید می کند، معمولا به این علت است که آب به طور جزئی وارد شده یا کاملا مسدود شده است. برای پیدا کردن و رفع انسداد در تعمیر یخچال فریزر وایت هاوس باید، سه نقطه رایج را بررسی کرد.
تعمیر دیفراست یخچال وایت هاوس

یخچال در یک چرخه ذوب کردن آب و تبخیر آن و انجماد آب کار میکند در صورتی که خللی در دیفراست یا کمپرسور رخ بدهد ممکن است فریزر یا یخچال آب بدهند یا خنک نکنن یا بیش از حد خنک کنند و مواد غذایی منجمد شود.
تعمیر سر و صدای یخچال وایت هاوس

سر و صدای یخچال می تواند از هم کمپرسور زیر یخچال، موتور فن کندانسور زیر یخچال، یا موتور فن تبخیر در داخل فریزر باشد که توسط نمایندگی تعمیر یخچال وایت هاوس برطرف می شود.
موارد تعمیر یخچال وایت هاوس

تعمیر و تعویض بردهای یخچال وایت هاوس
تعویض فیلتر یخچال وایت هاوس
شارژ گاز داخل کمپرسور یخچال وایت هاوس
تعمیرات کمپرسور یخچال وایت هاوس
تعویض دستگیره یخچال وایت هاوس
تست قسمت سرمایش یخچال وایت هاوس
تعویض لوله یخچال وایت هاوس
تعمیر پایه ارتفاع یخچال وایت هاوس
سرویس و نگهداری سرویس های الکتریکی یخچال وایت هاوس
تعویض یا تعمیر قسمت آب ریز یا بار یخچال وایت هاوس
تعویض فن های یخچال وایت هاوس
تعویض شیرآلات آب ریز یخچال وایت هاوس
تعویض لوله جانبی (کشو – طبقه – قفسه – درب _ ریل و ...) یخچال وایت هاوس
فروش کلیه قطعات اورجینال یخچال وایت هاوس
تعمیر ترموستات یخچال وایت هاوس
تعمیر یخچال وایت هاوس
تعمیر یخچال فریزر وایت هاوس
تعمیر ساید بای ساید وایت هاوس
تعویض قطعات فابریک یخچال ساید بای ساید وایت هاوس
تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید وایت هاوس

نمایندگی تعمیرات وایت هاوس White House

در صورتی که هنوز از مدت زمان گارانتی یخچال فریزر شما باقی مانده است و یا برگه گارانتی را گم نکرده اید می توانید به نمایندگی رسمی وایت هاوس مراجعه کرده یا با شماره تلفن فروشگاهی که یخچال وایت هاوس خود را از آن خریداری کرده اید تماس بگیرید و در غیر این صورت با نمایندگی مجاز تعمیرات وایت هاوس که دارای سابقه طولانی و تکنسین های کارآزموده تعمیرات یخچال وایت هاوس و دیگر لوازم خانگی آن هستند تماس بگیرید تا به در کمترین زمان به محل شما اعزام شده و کار تعمیر تخصصی یخچال وایت هاوس را برای شما انجام دهند .

Hesam.time
01-04-2020, 17:54
مطالب بسیار مفیدی بود

CHaPaReL.
28-12-2020, 09:44
سلام

میخوام سوکت اداپتور رو قطع کنم سره سیماشو لخت کنم بذارم داخل یه سطل بزرگ پلاستیکی پر از اب . با اینکار اداپتور نمیسوزه؟
سطل حدودا 40 لیتر اب داره.
ولت اش خیلی پایینه در حد ۸.۵ ولت.

حتما باید سوکت رو قطع کنم؟ خوده سوکت اداپتور رو داخل اب بذارم جریان برق وارد اب نمیشه؟

هدفم اینه برق وارد اب بشه بدون اینکه اداپتور بسوزه . اگه این راه شدنی هست که هیچی اگه نه یه راه دیگه اموزش بدید با همین ولتاژ اگه ولت اش ام بشه کم و زیاد کرد که چه بهتر .
لطفا دلیل این کارو نپرسید فقط اگه اطلاع دارید راهتمایی کنید ممنون.

Reza Azimy_RW
28-11-2021, 23:18
شدنی هست همون سر اداپتور رو بندازی داخل کافیه جریان کوچیکی میگذره که به اداپتور هم اسیب نمیرسونه ولی :
هدفت چیه ؟ با این ولتاژا که نه ولی اگه توان بالا بهره شروع به قل خوردن میکنه ولی اگه جریان DC باشه خترناکه چون گاز هیدروژن تولید میکنه
اگه هدف گرم کردنه از جریان AC استفاده کن