PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد FireWire 400 در هارد اکسترنال

vafa1353
04-07-2009, 23:11
سلام دوستان کلی بازار رو گشتم تا یه هارد اکسترنال که FireWire داشته باشه گیر بیارم و آخر یه My Book Home Edition خریدم ولی تازه فهمیدم که این نوع FireWire 400 به لب تاب من نمیخوره چون 1394 داره...خیر سرم کلی اینجا مطالعه کردم تا بهترین رو بگیرم...حالا تبدیلی هست که بتونم از FireWire 400 به وسیله 1394 استفاده کنم؟؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید که کلی حالم گرفتست.اگر میدونستم 30 تومن اضافه تر میدادم My Book Studio Edition میگرفتم...:41:

vioman
04-07-2009, 23:58
سلام دوستان کلی بازار رو گشتم تا یه هارد اکسترنال که FireWire داشته باشه گیر بیارم و آخر یه My Book Home Edition خریدم ولی تازه فهمیدم که این نوع FireWire 400 به لب تاب من نمیخوره چون 1394 داره...خیر سرم کلی اینجا مطالعه کردم تا بهترین رو بگیرم...حالا تبدیلی هست که بتونم از FireWire 400 به وسیله 1394 استفاده کنم؟؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید که کلی حالم گرفتست.اگر میدونستم 30 تومن اضافه تر میدادم My Book Studio Edition میگرفتم...:41:

دوست عزیز

Firewire 400 یا 1394 یا I-Link همه نام های یک پورت هستند:46:
امکان داره شما شکل 4 پین سوکت فایروایر رو اشتباه تشخیص داده باشید.

Firefire 6 pin to 6 pin

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Firewire 4 pin to 4 pin

Firewire 6 pin to 4 pin Adapter cable

تفاوت این 2 هم در اینه که 6 پین ها برای انتقال پاور و دیتا هستند اما 4 پین ها فقط دیتا رو انتقال میدن:46:

موفق باشید:11:

vafa1353
05-07-2009, 21:35
ممنون از توضیح شما... پس با این حساب فایر هارد 6 پین است و فایر لب تاب من 4 پین و من باید کابل 6 به 4 بگیرم؟؟
در لب تاب [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در عکس هارد اینجانب [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و کابلی هم که همراهش است [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و اینجا یه سوال پیش میاد که با این حساب فایر هارد My Book Studio Edition که 4 پین است از فایر هارد من پایینتره؟؟؟؟؟؟

vioman
06-07-2009, 02:03
ممنون از توضیح شما... پس با این حساب فایر هارد 6 پین است و فایر لب تاب من 4 پین و من باید کابل 6 به 4 بگیرم؟؟
در لب تاب [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در عکس هارد اینجانب [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و کابلی هم که همراهش است [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و اینجا یه سوال پیش میاد که با این حساب فایر هارد My Book Studio Edition که 4 پین است از فایر هارد من پایینتره؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز
هارد شما از طریق پورت های دیتا تغذیه نمیشه و نیازی نیست که نگران 4 پین یا 8 پین بودن سوکت باشین.

هارد دومی که مثال زدین دارای پورت Lan هستش که میتونه بصورت دایرکتلی به شبکه متصل بشه.

از لحاظ سرعت E-Sata بیشترین سرعت رو داره ، در مرحله ی بعد Firewire 800 ، و در آخرین مرحله USB 2.0 و Firewire 400

سرعت USB 2.0 روی کاغذ 480Mb/s هستش در صورتی که فایروایر 400 ، 400Mb/s هستش.:20:

mashiat
01-02-2010, 05:03
دوستان یه سوال دارم :

من لپ تاپم 4 پورتی هست . سوالم اینه که فایروایر 800 بهش میخوره ؟