PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کانن SX1 يا سوني HX1

hadi20103
04-07-2009, 01:47
با سلام
بدنبال دوربيني مي گردم با بهترين کيفيت عکس برداري و در مورد فيلميرداري هم تا حد امکان بهترين کيفيت ممکن – با توجه به اينکه دوربين عکاسيه - و با زوم زياد
در محدوده قيمت 500 هزار تومان
البته دوربين را براي استفاده خانوادگي و عکس از طبيعت مي خوام نه براي شرکت در نمابشگاهها و کارهاي حرفه اي
به نظر دوستان اهل فن محترم از بين Sony HX1, Canon SX1 کداميک بهتر مي باشد
البته با بررسيهاي بسيار در سايتهاي مختلف بيشتر به Canon SX1 نظردارم ولي نمي دونم آيا در عمل هم خودش را نشان داده يا نه
دوم اينکه وزن نسبتا زياد و نوع باتري آن نيز کمي دلسرد کننده است و در سايتها هم اشاره شده بود که عکس هاي کانن در نور کم چندان خوب نمي باشد مطلب چقدر صحت دارد
لطفا راهنماييم کنيد

farhad_persona
04-07-2009, 11:15
منم دقیقا همین سوال رو دارم... HX1 سونی یا SX1 کانن؟

Behrouz_se60
05-07-2009, 20:27
سلام
من دارم بذار کامل بگم
این دوربین فیلم بر داری داره با 4 رده در
640 در 480 ، 1280 در 720 ، 1440 در 1080
حالا رزولوشن آخری دو تا تنظیم داره اگر روی استاندارد انتخاب بشه 1440 در 1080 ولی اگر روی دقیق زده بشه موقع فیلم برداری 1440 در 1080 تبدیل به 1920 در 1080 میشه دلیل همین است چرا در فیلم روی کامپیوتر میبنید 1920 در 1080 زده ولی توی دوربین 1440 در 1080
پانوراما داره که اولین دوربین سونی اسن که این را داره و واقعا معرکه است
10 بار پیاپی عکس پشت سر هم
معایبش اینکه نویزش بالاست
البته باید بگم کنون sx1 فقط 640 در 480 و 1920 در 1080 دفیلمبرداری اره و 1270 در 720 نداره مایه تاسفه چرا نداره؟
عکس هاش یکم بهتر از hx1 است بعضی ها گفتند عکس هاش بدتر از sx10 است من نمیدونم وتست نکردم.
نویسنده dpreview درباره hx1 گفته :

Conclusion - Pros

Decent resolution for such an ambitious lens
Good color, generally accurate focus gives a high 'hit rate' even in auto mode
Huge photographic versatility with 28-560mm lens and auto macro mode
Image stabilization works well (and can be used in movie mode)
Ultra fast 10 fps continuous shooting mode (limited to 10 frames)
Fast focus for a camera of this type
HD video capture with high quality stereo sound
Unique sweeping panorama mode
In-camera image stacking for reduced noise (Twilight mode)
Many user selectable image parameters including noise reduction
Wide ISO range from 125 to 3200
Long life lithium ion battery
Solid construction and good handling
Impressively little distortion for such a large lens
Enjoyable and easy to use
Good screen, bright and clear with tilting up and down up to 90 degrees
Customizable shortcut button
Pretty good macro performance

Conclusion - Cons

Pixel level quality not great; visible sharpening and NR artefacts
ISO 800 - 3200 noisy and of limited use
Noise reduction destroys fine detail at anything over ISO 400, effects visible at base ISO
Electronic view finder is low resolution and small
Focus hunts in low light situations
Lens zooming action quite slow
Takes a long time to turn on and off
Continuous shooting locking you out for up to 17 seconds can be quite frustrating
Quite expensive
Uses Memory Stick

نویسنده دیگیری در سایتی درباره hx1 گفته

Conclusion - Pros

Decent photo quality for the 4 x 6 crowd, especially in good light
20X optical zoom lens with great 28 - 560 mm range
Optical image stabilization
Tiltable 3-inch LCD display with good outdoor visibility
Very snappy performance in most respects
Full manual controls
Intelligent Auto mode picks a scene mode for you
Continuous shooting as fast as 10 frames/second
Super-cool sweep panorama feature, plus handy anti-blur mode
Impressive face and smile detection features
Full HD (sort of) movie mode, with optical zoom and image stabilizer available while recording
Elaborate playback mode
HDMI and component video output (though see below)
Optional teleconverter gives you 34X zoom power

Conclusion - Cons

Heavy noise reduction smudges fine details and gives images a soft, fuzzy look, even at low ISOs
Fairly strong purple fringing; some highlight clipping, as well
Some redeye (though you can remove it in playback mode)
Tiny electronic viewfinder; rainbow effect can be annoying
No RAW format support; amount of image compression not adjustable
Movie mode not native 1080p; lacks wind screen and editing functionality
Lens retracts way too quickly when you switch to playback mode
Clunky "dongle" required in order to use HDMI output
Very loud and annoying "beep" sounds
Flimsy door over memory/battery compartment; cannot access memory card when camera is on a tripod
Very little built-in memory
No Mac software included; Full manual only on CD-ROM

یک چیز مهم تر :

Both the HX1 and SX1 IS have 20x zoom lenses that start at 28mm and end at 560mm, they both feature 1080p HD video (though the SX1 IS records in 16:9 ratio while the HX1 records in 4:3 aspect ratio and stretches it out to 16:9)

The Canon SX1 IS and SX10 IS offer better macro performance and have the same focal length range as the HX1.

hadi20103
06-07-2009, 01:37
با سلام
با تشکر از بهروز که اطلاعاتي که ارائه کردند
بنظر مياد که کنن يه کمي بهتر باشه. البته حدودا 100 تومني هم گرونتره
ايا 600 تومن مي ارزه يا همون سوني در مجموع مناسب تره

Behrouz_se60
06-07-2009, 10:12
اگر قیمت بگیریم سونی بهتره ولی رقیب سختی داره همان پاناسونیک fz-28 عکس هاش بهتر از دو تا دیگر و فیلم برداری فقط در 1280 در 720 و اینکه 1920 در 1080 نداره .زوم 18 و همه امکانات داره و قیمتش 380 تومان.پاناسونیک بگیری که نویز خیلی کمتر از دو تا دیگه است اگه راضی نیستی سونی بگیر

prowler88
06-07-2009, 14:54
به نظر من هم با توجه به فاکتور قیمت HX1 انتخاب بهتریه.

Felakating
08-07-2009, 23:22
به نظر من fz28 عالیه

hadi20103
10-07-2009, 10:57
سلام
با تشکر از دوستان
fz28 هم اضافه شده و حالا شده سه تا
با بررسي آيتم هاي اين دوربين ظاهرا همه چيز مثل اوناست بجزسنسور CCD و همانطور که دوست گرامي، بهروز ، اشاره داشتن کيفيت فيلم برداري پايين تر آمده ولي نمي دونم چقدر افت داره
ولي من ترجيح ميدم وسيله اي بگيرم که تا حد امکان تاب باشه و يکي دو سه سال پس از خريد از اون دلخور نشوم و به برند خاصي هم تعصب ندارم. بيشتر کيفيت

prowler88
10-07-2009, 13:59
سلام
با تشکر از دوستان
fz28 هم اضافه شده و حالا شده سه تا
با بررسي آيتم هاي اين دوربين ظاهرا همه چيز مثل اوناست بجزسنسور CCD و همانطور که دوست گرامي، بهروز ، اشاره داشتن کيفيت فيلم برداري پايين تر آمده ولي نمي دونم چقدر افت داره
ولي من ترجيح ميدم وسيله اي بگيرم که تا حد امکان تاب باشه و يکي دو سه سال پس از خريد از اون دلخور نشوم و به برند خاصي هم تعصب ندارم. بيشتر کيفيت
سلام
خیلی خوبه که روی برند خاصی تعصب ندارین. چون خیلی از دوستان هستند که میان اینجا سوال میپرسن و وقتی یه دوربین به غیر از کنان بهشون پیشنهاد میدی بهشون بر میخوره.
به نظر من FZ28 هم قیمتش از دو تای دیگه معقول تره و هم کیفیت عکساش بالاتره. البته من خودمم FZ28 دارم. اگه فیلمبرداری زیاد واست مهم نیست SX10 هم گزینه ی خوبیه. ولی SX1 و HX1 قیمتشون زیادی بالاست و اگه فاکتور فیلمبرداری HD (که روی FZ28 هم دیده میشه) رو بذاریم کنار تنها تفاوتشون سرعت عکاسی پیاپی هست که به نظر من زیاد مهم نیست. 10 فریم در ثانیه عکاسی برای موارد خیلی خاص استفاده میشه که به نظر من ارزش پرداخت این همه هزینه ی اضافی برای این گزینه کار جالبی نیست.
یک مختصر ریویویی از این دوربین هم در همین فروم گذاشتم میتونین یه سری بزنین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

pesareazad
03-05-2011, 08:04
سلام من هم بتازگی HX1 خریدم . کیفیت فیلمبرداریش در روز که بینظیره بخصوص اگه با کابل HDMI دیده بشه . یه سوال دارم :

چطور فایل های فیلمبرداری رو تبدیل به DVD بکنم که کیفیت کم نشه اصلا. در اینصورت بهتره تو کدوم وضعیت فیلم بگیرم: استاندارد یا FINE?

کمک لطفا

vvc
03-05-2011, 17:51
سلام من هم بتازگی HX1 خریدم . کیفیت فیلمبرداریش در روز که بینظیره بخصوص اگه با کابل HDMI دیده بشه . یه سوال دارم :

چطور فایل های فیلمبرداری رو تبدیل به DVD بکنم که کیفیت کم نشه اصلا. در اینصورت بهتره تو کدوم وضعیت فیلم بگیرم: استاندارد یا FINE?

کمک لطفا
مبارک باشه
هر جور رایت کنی کیفیتش پایین میاد چون DVD های موجد بازار قابلیت راین بلوری رو ندارن
بهترین راهش اینکه با کابل HD دوربین نگاه کنی یا اینکه یه اچ دی پلیر بخری همون ئکاری که من کردم
پیشناد میدم تنظیمات دوربین رو در حالت بالاترین کیفیت قرار بدید که بعدها پشیمون نشید که چرا با کیفیت
پایین فیلمبرداری یا عکاسی کردید :8: