PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالهایی در مورد راه اندازی کافی نت

omidep
02-07-2009, 17:10
سلام، من میخوام یک کافی نت راه اندازی کنم با 6 کلاینت و یک سرور، برای این کار اطلاعاتی میخوام تکمیلی چون رشته خودم کامپیوتر بوده اما برای کافی نت اطلاعات کاملتری می خوام، لطفا دوستان کمک کنند.
1: برای 6 کلاینت و یک سرور از چه پهنای باندی استفاده کنم؟ آیا 256 کافیه؟ چه سرعتی به صرفه تره چون نمی خوام بیشتر از دیگه 60 تومان صرف هزینه پهنای باند کنم.
2: آیا خود برنامه های اکانتینگ مثل ایزی کافی یا غیره توانایی تقسیم پهنای باند رو دارند یا باید از نرم افزار مجزا استفاده کنم؟
3: برای اینترنت شرینگ و اینکه بخوام تمام کلاینت ها از طریق سرور به نت وصل بشن نیاز به نرم افزار خاصی دارم یا با همون برنامه اکانتینگم میتونم اینکارو انجام بدم؟ (نمیخوام کلاینت ها بوسیله مشتریها به نت وصل بشن)
4: اگه یکی از مشتریها بخواد فایلی رو دانلود کنه، اون سیستم تمام پهنای باند رو به خودش میکشه. برای جلوگیری از این چه باید بکنم؟ (میخوام هم بتونن دانلود کنن هم تمام پهنا رو به خودش نکشه!)
5: آیا برای کلایتنها سیستمهایی با سی پی یو 2.4 و رم 1 گیگ و مادر بورد آنبورد جواب میده؟
6: سی پی یو ای ام دی بهتر جواب میده یا سلرون، اینتل یا غیره؟ مادربورد آنبورد با گرافیک 64 هم خوبه؟ اگه 128 رو انتخاب کنم تفاوت قیمتش چنده؟
7: اگه به هر دلیلی کامپیوتر سرور خاموش بشه یا احتیاج به ریبوت داشته باشه، تمام کلاینت ها هم از نت دیس کانکت میشن؟ اگه اینجوریه برای جلوگیری از این قطع شدن چه باید انجام بدم، چه راهکاری؟
8: سوال آخر هم اینکه برای جذب بیشتر مشتری و درآمد بیشتر علاوه بر تبلیغات و جای خوب مغازه چه کارهای بیشتری میشه انجام داد؟( منظورم بازاریابی و اینجور چیزا نیست منظورم کارهایی در حد ریسرچ و ترجمه و ... هست)
9: تشکر از همه که به نوعی کمک میرسونن به بنده ی حقیر!