PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب با مانیتور vostro 1510

armin100
01-07-2009, 12:23
سلام به همه دوستان
بذارید ماجرا رو از اول بگم: من لپ تاپمو دیروز هایبرنت کرده بودم. امروز که روشنش کردم، هیچ مشکلی نداشت و حدود نیم ساعتی هم باهاش کردم (در حد مرور چند صفحه از اینترنت و باز کردن چند تا فایل و فولدر از هارد) که یه دفعه دیدم لپ تاپ خاموش شد. اولش فکر کردم برقها رفتن اما بعد دیدم نه، همه چیز روشنه و حتی برق هم کم و زیاد نشده. گفتم بذار روشنش کنم ببینم چی شده که دیدم در کمال ناباوری دیگه روشنم نمیشه. من هم سیم برق رو کشیدم و باتریشو گذاشتم که این بار دیدم روشن میشه اما چیزی نشون نمیده. بعد که بیشتر دقت کردم دیدم تنها سایه های خیلی تاریکی از تصویر مشخصه. من هم خاموشش کردم و با برق خونه روشنش کردم و دیدم بازم همون جوریه و هیچ فرقی نکرده. بالاخره با هر بدبختی که بود، system restore هم کردم اما بازم فایده ای نداشت. الان به جز اون مورد، به نظر میرسه که بقیه چیزاش درسته (یعنی صدا داره - هاردش سالمه و ...) و فقط روشنایی تصویر 1% میزان واقعیشه.
به نظر شما چه اتفاقی افتاده؟ یعنی مانیتورش سوخته یا مشکل از کارت گرافیکشه؟
از دوستانی که زحمت میکشن و پاسخ میدن، کمال تشکر رو دارم.

en-com
01-07-2009, 15:28
می تونه از هر دوش باشه.
البته اگه تونستی برو بایوست ببین میزان نور صفحت چقدره
یکم کم و زیادش کن ببین فرقی می کنه یا نه؟؟؟!!!

armin100
01-07-2009, 18:44
البته اگه تونستی برو بایوست ببین میزان نور صفحت چقدره
یکم کم و زیادش کن ببین فرقی می کنه یا نه؟؟؟!!!

ممنون دوست عزیز که جواب منو دادید. متاسفانه من همچین قسمتی رو توی Bios نتونستم پیدا کنم. اگر امکاتش هست لطفا یکم توضیح بیشتر بدید.
البته من توی Nvidia Control Panel رفتم و قسمتهایی مثل Contrast و Brightness رو تغییر دادم ولی اونقدر تاریکه که اون تغییر، خیلی به چشم نمیاد و به نظر میرسه مشکل از جای دیگست.

max313
01-07-2009, 22:06
وقتي روشنش ميكني f2 رو بزن ميره توي بخشي كه ميتوني نور رو كمو زياد كني
البته من توي مدل inspiron اينكار رو كردم توي vostro رو راستيتش نميدونم

ir_elf
02-07-2009, 08:31
دوست عزیز احتمالا مونیتور شما به لقا الله پیوست.
با تنظیم نور اگه حل نشه حتما مونیتور شما مشکل پیدا کرده. به گارانتی مراجعه کنید.

armin100
02-07-2009, 09:27
وقتي روشنش ميكني f2 رو بزن ميره توي بخشي كه ميتوني نور رو كمو زياد كني
البته من توي مدل inspiron اينكار رو كردم توي vostro رو راستيتش نميدونم

از شما هم تشکر میکنم.
راستش من f2 رو که میزنم، به Bios میره و اون جا هم یک قسمتش مربوط به اطلاعات دستگاه (مثل نوع CPU - میزان RAM - نوع CD-Rom و ...) هست و یک قسمت دیگش هم تک تک قطعات رو نوشته و جلوی همشون Disabled و Enabled نوشته شده و هر چی میگردم چیزی مربوط به ((میزان نور صفحه)) پیدا نمیکنم. نمیدونم، شاید Bios من با شما فرق میکنه. در ضمن ورژن Bios من A13 هست.

armin100
02-07-2009, 09:30
دوست عزیز احتمالا مونیتور شما به لقا الله پیوست.
با تنظیم نور اگه حل نشه حتما مونیتور شما مشکل پیدا کرده. به گارانتی مراجعه کنید.

متأسفانه گارانتی نداره. :37:
اینم شانس ماست دیگه.

benyamin_pc
08-07-2009, 01:46
شما به راحتی می تونین خودتون بفهمین از گرافیکه یا ال سی دی !
کافیه بری تو ویندوز و بعد یک مانیتور به لپ تاپت وصل کنی از طریق پورتی که برای پرژکتوره
بعد windows mobility را بزن بعد هم monitor را on کن بعد یک گزینه از سه گزینه پیش روتو انتخاب کن اونوقت اگه تصویر شفاف رو مانیتورت اومد ال سی دیت مشکل پیدا کرده اگه نه گرافیکت شایدم جفتش

hossein021
08-07-2009, 22:05
یک قطعه زیر lcd هست که وظیفه روشن کردن نور lcd رو داره این قطعه رو چک کن به احتمال زیاد مشکلت حل میشه

benyamin_pc
09-07-2009, 09:54
این قطعه چیه و چجوری چک میشه؟!

Pami
09-07-2009, 12:47
یک قطعه زیر lcd هست که وظیفه روشن کردن نور lcd رو داره این قطعه رو چک کن به احتمال زیاد مشکلت حل میشه

عزيز من چجوري ايشون چك كنن اون قطعه رو ؟؟!!!! :18: بدون هيچ دستگاهي
بهتره همون راهي كه دوستمون گفتن رو انجام بديد ،‌ يم مانيتور ديگه به خروجي D-Sub وصل كنين و تست كنيد ببينيد كيفيت تصوير خروجي چطوره