PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✦ تاپیــک جــامــع مـــباحــث مرتبـــط با دانشـــگاه آزاد

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39]

Rossin
26-01-2016, 13:34
سلام
معدل الف بودن جز 24 واحد مزیت دیگه ای داره؟!
شنیدم تخفیف شهریه میدن ولی میگن باید دو ترم پشت سر هم باشه.مشروط هم نشده باشی

برای تخفیف شهریه اش که پدر ادمو در میارن تا 100 200 تومن تخفیف بدن تازه اگه بدن اونم!
برای دانشگاه های دولتی امکان ارشد مستقیم شدنم هست باید برای ازادم باشه فکر کنم

masoudboy
27-01-2016, 23:34
دوستان آیا معرفی به استاد هم یک ترم تحصیلی محسوب میشه ؟؟

Rossin
28-01-2016, 19:51
دوستان آیا معرفی به استاد هم یک ترم تحصیلی محسوب میشه ؟؟

فکر نکنم ترم محسوب بشه چون شهریه اش نصف شهریه ثابته.
خودمم دارم معرفی به استاد میکنم هنوز در جریال نیستم چظوری توی کارنامه ثبت میشه

am_64
28-01-2016, 21:26
سلام من دو ترم در دانشگاه آزاد درس خوندم بعد دیگه درس رو رها کردم
حالا میخوام برم تسویه کنم چقدر باید پول بدم که بتونم مدرک پیش دانشگاهیمو آزاد کنم
با توجه به اینکه در سایت زده دانشجوی انصرافی هستم

MR.CART
29-01-2016, 07:04
سلام ببخشید یه سوال دارم
چرا تو دانشگاه ازاد هم میشه با کنکور هم بدون کنکور ثبت نام کرد؟منظورم که وقتی میشه بدون کنکور ثبت نام کرد پس دلیل گذاشتن کنکورش چیه؟ممنون

Sent from my GT-I9105 using Tapatalk

After4Ever
29-01-2016, 13:19
سلام ببخشید یه سوال دارم
چرا تو دانشگاه ازاد هم میشه با کنکور هم بدون کنکور ثبت نام کرد؟منظورم که وقتی میشه بدون کنکور ثبت نام کرد پس دلیل گذاشتن کنکورش چیه؟ممنون

یکسری رشته ها متقاضیش بالاست هنوز باید سدی برای گزینش دانشجو داشته باشن پس کنکور داره
یکسری رشته هام که متقاضیش پایینه بدون کنکوره

saman123123
30-01-2016, 11:45
سلام دوستان یه سوال فوری دارم از خدممتون:

من ورودی بهمن هستم ترم اول،رشته من تجربی بوده.

الان روانشناسی انتخاب کردم،منتهی چون رشته رو مسول رشته انتخاب کرده،دو تا درس که پیش نیاز هست،یکی ریاضی پیش دانشگاهی و دومی زبان پیش رو انتخاب کرده برام.
رفتم پیشش که من که مدرک پیش دارم همه این دروس رو با نمره عالی پاس کردم الان دوباره چرا باید انتخاب کنم،برگشت گفت این به اونها ربطی نداره و باید بگذرونیشون!!
زیربار نرفت.
خواستم بدونم درست گفته؟چی کار باید بکنم؟

در ضمن در مورد سرکلاس رفتن هم یه توضیحی بدین لطفا،مثلا چن جلسه غیبت موجه هست یا اصلا استاد به استاد فرق میکنه؟

ممنون.

unknown47
31-01-2016, 13:32
سلام
دوستان اخیرا یه بخشنامه اومده که میگه درصورت انصراف از یک واحد و رفتن به واحد دیگه نمره های بالای 10 تطبیق میخوره!(قبلا بالای 12 تطبیق میخورد فقط)
کسی در این باره چیزی میدونه؟

***یکی از دوستای خودم با همین بخشنامه ترم پیش از شیراز رفت زرقان ولی یکی از بچه های دیگه رفت استهبان ولی واسش تطبیق ندادن!!(گفتن بعدا مدرک بهت نمیدن)
این ترم شخصا که مراجعه کردم زرقان گفتن هنوز بخشنامه تمدید نشده در صورتی که دانشگاه مرودشت با همین بخشنامه داره ثبت نام میکنه***
حالا میخاستم بدونم از دوستان کسی در این باره چیزی میدونه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

Rossin
31-01-2016, 23:00
سلام من دو ترم در دانشگاه آزاد درس خوندم بعد دیگه درس رو رها کردم
حالا میخوام برم تسویه کنم چقدر باید پول بدم که بتونم مدرک پیش دانشگاهیمو آزاد کنم
با توجه به اینکه در سایت زده دانشجوی انصرافی هستم

سلام ورودی چه سالی هستین و از چه نیم سالیی غیبت کردین؟

سلام دوستان یه سوال فوری دارم از خدممتون:

من ورودی بهمن هستم ترم اول،رشته من تجربی بوده.

الان روانشناسی انتخاب کردم،منتهی چون رشته رو مسول رشته انتخاب کرده،دو تا درس که پیش نیاز هست،یکی ریاضی پیش دانشگاهی و دومی زبان پیش رو انتخاب کرده برام.
رفتم پیشش که من که مدرک پیش دارم همه این دروس رو با نمره عالی پاس کردم الان دوباره چرا باید انتخاب کنم،برگشت گفت این به اونها ربطی نداره و باید بگذرونیشون!!
زیربار نرفت.
خواستم بدونم درست گفته؟چی کار باید بکنم؟

در ضمن در مورد سرکلاس رفتن هم یه توضیحی بدین لطفا،مثلا چن جلسه غیبت موجه هست یا اصلا استاد به استاد فرق میکنه؟

ممنون.

سلام
ببینید رشته روانشناسی از زیر گروه تجربی تیست برای همین شما چون غیر مرتبط هستین یعنی انسانی نبودین برای همین یه سری دروس پیشنیاز رو باید بگذرونین،اگر چارت اموزشی رشتتون رو ببنید دو تا دروس پیشنیاز داره تعدادی از واحد ها برای دارای پیش دانشگاهی و تعدادی برای بدون پیش دانشگاهی.چارت رو هم از انتشارات دانشگاه میتونین بگیرین

بعضی از اساتید هستن که غیبت براشون ملاک نیست و در اخر هم شمارو حذف نمیکنن ولی بعضی دیگه میگن تا 3 جلسه یا 5 حلسه غیبت کنین حذف میشین یا از نمرتون کم میکنن(نمره ای رو برای حضور غیاب منظور کردن) این دیگه بستگی به استاد داره

سلام
دوستان اخیرا یه بخشنامه اومده که میگه درصورت انصراف از یک واحد و رفتن به واحد دیگه نمره های بالای 10 تطبیق میخوره!(قبلا بالای 12 تطبیق میخورد فقط)
کسی در این باره چیزی میدونه؟

***یکی از دوستای خودم با همین بخشنامه ترم پیش از شیراز رفت زرقان ولی یکی از بچه های دیگه رفت استهبان ولی واسش تطبیق ندادن!!(گفتن بعدا مدرک بهت نمیدن)
این ترم شخصا که مراجعه کردم زرقان گفتن هنوز بخشنامه تمدید نشده در صورتی که دانشگاه مرودشت با همین بخشنامه داره ثبت نام میکنه***
حالا میخاستم بدونم از دوستان کسی در این باره چیزی میدونه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام

همین چیزی که میگین توی ایین نامه اموزشی هم هست و اگر 80 درصد مطالب دروس یکی باشه تطبیق میخوره ولی طبق چیزی که من از خود کارشناس اموزش سازمان کل دانشگاه ازاد شنیدم چیزی هست که دست دانشگاه هست و نظر مدیر گروه و اموزش!! خودمم دچار همین معظل شدم و دانشگاهم زیر بار نرفت تا حالا!!! با اینکه توی دانشگاه های دیگه دوستام این کارو کردن!

چیزی که باید بدونین اینکه واحدهای دانشگاه ازاد از ی قرون پول یه واحد نمیگذره برای همین برای تطبیق کردن بهانه های بنی اسرائیلی میارن!

saman123123
01-02-2016, 19:57
سلام ورودی چه سالی هستین و از چه نیم سالیی غیبت کردین؟

سلام
ببینید رشته روانشناسی از زیر گروه تجربی تیست برای همین شما چون غیر مرتبط هستین یعنی انسانی نبودین برای همین یه سری دروس پیشنیاز رو باید بگذرونین،اگر چارت اموزشی رشتتون رو ببنید دو تا دروس پیشنیاز داره تعدادی از واحد ها برای دارای پیش دانشگاهی و تعدادی برای بدون پیش دانشگاهی.چارت رو هم از انتشارات دانشگاه میتونین بگیرین

بعضی از اساتید هستن که غیبت براشون ملاک نیست و در اخر هم شمارو حذف نمیکنن ولی بعضی دیگه میگن تا 3 جلسه یا 5 حلسه غیبت کنین حذف میشین یا از نمرتون کم میکنن(نمره ای رو برای حضور غیاب منظور کردن) این دیگه بستگی به استاد داره

سلام،
خیلی ممنون بابت وقتی که گذاشتین و پاسخ.

چن سوال دیگه هم داشتم:

موقع انتخاب واحد گفته توسیستم که نباید از سقف تعیین شده در هر ترم واحد بیشتر یا کمتر برداریم/اگر ترمی 20 واحدی باشه و ما بخوایم 18 واحد برداریم بعنوان مثال این مشکل ساز میشه؟
مورد دوم گفته شده که باز موقع انتخاب واحد باید دروس ارایه شده در هر ترم رو برداریم،بعنوان مثال من در این ترم اگر طبق برنامه ترمی پیش برم دو تا از کلاس هام تداخل پیدا میکنن با هم در نتیجه مجبورم یکی رو حذف کنم،حالا بعد از حذف درسی نیست از این ترم بردارم،اگر از دروس ترم های بعد انتخاب کنم مشکلی پیش میاد؟

مورد بعدی ،در لیست دروس ارایه شده در مقابل بعضی نوشته عادی و در مقابل برخی هم نوشته مثلا هفته اول یا دوم،اینها به چه معنی هستن؟

و در آخر یه توضیحی در مورد مسول رشته میشه بدین،وقتی میشه اکثر کارها رو از طریق سامانه و اینترنتی انجام داد،چرا اکثر دانشجوها حضوری میرن پیش مسول رشته؟

ببخشید زیاد شد:n16:

Rossin
04-02-2016, 19:18
سلام،
خیلی ممنون بابت وقتی که گذاشتین و پاسخ.

چن سوال دیگه هم داشتم:

موقع انتخاب واحد گفته توسیستم که نباید از سقف تعیین شده در هر ترم واحد بیشتر یا کمتر برداریم/اگر ترمی 20 واحدی باشه و ما بخوایم 18 واحد برداریم بعنوان مثال این مشکل ساز میشه؟
مورد دوم گفته شده که باز موقع انتخاب واحد باید دروس ارایه شده در هر ترم رو برداریم،بعنوان مثال من در این ترم اگر طبق برنامه ترمی پیش برم دو تا از کلاس هام تداخل پیدا میکنن با هم در نتیجه مجبورم یکی رو حذف کنم،حالا بعد از حذف درسی نیست از این ترم بردارم،اگر از دروس ترم های بعد انتخاب کنم مشکلی پیش میاد؟

مورد بعدی ،در لیست دروس ارایه شده در مقابل بعضی نوشته عادی و در مقابل برخی هم نوشته مثلا هفته اول یا دوم،اینها به چه معنی هستن؟

و در آخر یه توضیحی در مورد مسول رشته میشه بدین،وقتی میشه اکثر کارها رو از طریق سامانه و اینترنتی انجام داد،چرا اکثر دانشجوها حضوری میرن پیش مسول رشته؟

ببخشید زیاد شد:n16:

سلام
خواهش میکنم انجام وظیفه میکنم

ببینید اگر شما معدلتون در هر ترم بالای 18 باشه میتونید تا 24 واحد انتخاب کنید،منظور از کمتر واحد برداشتن یا بیشتر این هست که سقف هر ترم حداقل 9-12 واحد و حداکثر 24 واحد هست یعنی از این مقدار کمتر یا بیشتر باشه سیستم پیغام میده،اگر در حالت کلی با معدل پایین هم بیشتر از 18 یا 20 واحد بر دارین هم سیستم ارور میده.
اگر از واحد های اعلام شده کمتر بر دارین مشکلی پیش نمیاد ولی خب اگر همیشه طبق چارت انتخاب واحد کنین برای اخذ درس توی ترم های دیگه به مشکل نمیخورین،چون امکان داره اون درس 2 ترم بعد ارائه بشه تا صرفا ترم بعدی!!

برای این مورد تداخل که خیلی رایج هم هست اغلب در زمان حذف و اضافه اگر بیشتر بچه ها اعتراض کنن که تداخل دارن ضرفیت جدیدی ایجاد میشه یا میگن بهتون که تاریخ امتحان عوض میشه،خیلی به زمان امتحانا توجه نکین چون ممکنه طبق نظر گروه اموزشی کامل عوض شه! اینم با یه سوال از کارشناستون میتونین متوجه بشین و با خیال راحت انتخاب کنین درس رو. ولی اگر هم حذف کنین مشکلی پیش نمیاد(توضیح کامل ترو بالا گفتم...)

در این مورد چیزی نمیدونم چون بنظرم تمام درسام عادی بود!!

مسئول رشته یا کارشناس رشته کسی هست که تمام مسائل و امور اموزشی شما بعد از مدیر گروه به ایشون مربوط میشه،وقتی مدیر گروه برای پرسیدن سوال در دسترس نیست شما از ایشون میپرسین و کارایی مثل انتخاب برخی از دروس و یا ایجاد ظرفیت و در اخر امور فارغ التحصیلی و راهنمایی شما در مورد انتخاب واحد و ... مربوط به کارشناس رشتتون میشه،در طول تحصیل خیلی کارتون بهش برمیخوره.
اینکه که میگین تمام کارا در سیستم انجام میشه اینجوری نیست چون بعضی مواقع واقعا باید کارشناس براتون یه سری کارهارو انجام بده چون دسترسیش در سیستم بیشتر از شماست.

موفق یاشید

avator20002000
07-02-2016, 13:19
ازمون رشته های پزشکی آزاد جمع شده؟چه جوریاس؟تو دفترچه این سنجش هم رشته تجربی رشته های پزشکی نداره انگار

MR.CART
18-02-2016, 20:11
بچه ها کسی میدونه دانشگاه ازاد کدوم شهر ها رشته زبان انگلیسی بدون کنکور قبول میکنه؟

MR.CART
20-02-2016, 06:02
کسی جواب سوال بالا رو میدونه؟

optis2005
21-02-2016, 20:17
دوستان این قانون بلااثر شدن نمره های زیر ده برداشته شده؟
تو سایت واسه من هست این قانون ولی کارنامه رو از گروه که گرفتم مثل قبله و همه افتاده ها اثر دارن:|

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

محمد7966
21-02-2016, 20:29
تو سایت واسه من هست این قانون ولی کارنامه رو از گروه که گرفتم مثل قبله و همه افتاده ها اثر دارن:|

نگاه کنید اگر اقدام کردید برای سربازی دیگه براتون درست نمیکنن

و یه چیزی هم بگم اینو اینقدر باید سریش بشید تا آموزش براتون درست کنه

فکر نکنم برداشته شده باشه ولی دانشگاه ما هم گوشش بدهکار نیست و کارشناس آموزشش باید 100 بار بهش بگی تا درستش کنه!

optis2005
21-02-2016, 20:56
نگاه کنید اگر اقدام کردید برای سربازی دیگه براتون درست نمیکنن

و یه چیزی هم بگم اینو اینقدر باید سریش بشید تا آموزش براتون درست کنه

فکر نکنم برداشته شده باشه ولی دانشگاه ما هم گوشش بدهکار نیست و کارشناس آموزشش باید 100 بار بهش بگی تا درستش کنه!
ممنون
نه واسه ارشد میخوام ویرایش کنم نمیدونم کدومو باید وارد کنم!

محمد7966
21-02-2016, 21:01
ممنون
نه واسه ارشد میخوام ویرایش کنم نمیدونم کدومو باید وارد کنم!

راستش فکر نکنم قانونش برداشته شده باشه

دیروز که زنگ زدم به مسئولی که مدرکا رو درست میکنه گفتم معدلم هنوز درست نشده

گفت پس به کارشناس آموزش کل یاید بگی درست کنه برات

پارسال قانونش تصویب شده الان 1 ساله

من شک دارم عوض کرده باشند قانونو
هر چند تو این مملکت هر روز قوانین تغییر میکنه

شما باید اول مطمئن بشید قانونه هنوز هستت

اگر باشه دیگه باید معدلی رو وارد کنید که توش نمره های زیر 10 حذف شده باشه

فقط اینو بگم نمرات درسایی حذف میشه که همون درسو ترم بعد برداشته باشید و پاس شدید

مثلا اگر درس اختیاری الف رو برداشته بودید و افتادید حتما ترم بعدش هم همون درس اختیاری الف رو برداشته باشید تا نمره افتادش حذف بشه

Rossin
21-02-2016, 21:37

من که کارنامه کل رو گرفتم تمام درسایی که مجدد گرفتم و نمرشون بالا شد رو دیگه اثر ندادن قبلی هارو،بالاشم نوشته بود با تاثیر فلان قانون که همین بلااثر بود.
اتوماتیک این کارو انجام میدن فکر نکم نیازی باشه تا بگین ولی میدونم فقط در کارنامه کل که برای فارغ التحصیلی میدن این کارو میکنن

محمد7966
22-02-2016, 16:18
من که کارنامه کل رو گرفتم تمام درسایی که مجدد گرفتم و نمرشون بالا شد رو دیگه اثر ندادن قبلی هارو،بالاشم نوشته بود با تاثیر فلان قانون که همین بلااثر بود.
اتوماتیک این کارو انجام میدن فکر نکم نیازی باشه تا بگین ولی میدونم فقط در کارنامه کل که برای فارغ التحصیلی میدن این کارو میکنن

منم امروز زنگ زدم

اصلا مسولین داغونن

میگن این قانونو باید دانشجو درخواست بده

وزارت علوم چنین قانونی رو گذاشته ولی هر دانشگاه میتونه براش تبصره بذاره

مثلا دانشگاه ما گفته هرکس درخواست بده براش اینکارو میکنیم اگر کسی درخواست نده اینکارو براش نمیکنیم:n38:

Rossin
22-02-2016, 18:05
منم امروز زنگ زدم

اصلا مسولین داغونن

میگن این قانونو باید دانشجو درخواست بده

وزارت علوم چنین قانونی رو گذاشته ولی هر دانشگاه میتونه براش تبصره بذاره

مثلا دانشگاه ما گفته هرکس درخواست بده براش اینکارو میکنیم اگر کسی درخواست نده اینکارو براش نمیکنیم:n38:

:n27::n27:
مگ میشه همچین چیزی که توی معدل هم موثر هست دلبخواهی باشه! والا دانشگاهه خرتوخر ما که هیچیش منظم نیست این یه کارو خودشون کردن.
اسم واحدتون چیه؟

محمد7966
22-02-2016, 18:08
:n27::n27:
مگ میشه همچین چیزی که توی معدل هم موثر هست دلبخواهی باشه! والا دانشگاهه خرتوخر ما که هیچیش منظم نیست این یه کارو خودشون کردن.
اسم واحدتون چیه؟

من دانشگام دولتی

کلا کارمندای دانشگامون حال ندارن کار کسیو درست کنند مگر اینکه پیگیر بشیم یا بهتر بگم سریش بشیم
بهانه های الکی هم میارن تا بی خیال بشیم

ولی من بی خیال نمیشم:n02:

babak_gww
28-02-2016, 21:06
دوستان الان هزینه انصراف از تحصیل برای ارشد چقدره؟ ( همون ترم اول و بدون واحد گذرانده)

paranoid_android
29-02-2016, 00:05
دوستان الان هزینه انصراف از تحصیل برای ارشد چقدره؟ ( همون ترم اول و بدون واحد گذرانده)
برای کارشناسی، زمانی که بنده انصراف دادم شهریه ثابت یک ترم رو از بنده گرفتن. برای ارشد هم گمان می کنم به همین صورت باشه، چون اخیرا یکی از دوستان بنده که از دانشگاه آزاد تبریز انصراف داد همین مبلغ ازش جریمه گرفتن. ایشون هم ترم اول ثبت نام کردن و واحدی پاس نکردن، یعنی اصلا سر هیچ کلاسی نرفتن.

iranch
07-03-2016, 11:44
درود
من دو ترم مشروط شدم دانشگاه ازاد و میگن اخراج اموزشی هستی
آیا دانشگاه ازاد، در مقطع ارشد به حخاطر مشروطی اخراج میکنه؟ :n21:

محمد7966
07-03-2016, 13:03
درود
من دو ترم مشروط شدم دانشگاه ازاد و میگن اخراج اموزشی هستی
آیا دانشگاه ازاد، در مقطع ارشد به حخاطر مشروطی اخراج میکنه؟ :n21:

تو مقطع ارشد رو نمیتونم دقیق بگم ولی تو مقطع کاردانی رو میشناسم کسی رو که بارها مشروط شده ولی آخر سر بهش اجازه ادامه تحصیل دادند

کلا بعید میدونم دانشگاه آزاد کسی رو اخراج کنه وقتی پول میگیره برای چی بیاد اخراج کنه

کلا دانشگاه های پولی رو شک دارم بیان اخراج کنند حالا یه خورده آدمو میدونن برای کمیسیون و ....

iranch
07-03-2016, 17:28
تو مقطع ارشد رو نمیتونم دقیق بگم ولی تو مقطع کاردانی رو میشناسم کسی رو که بارها مشروط شده ولی آخر سر بهش اجازه ادامه تحصیل دادند

کلا بعید میدونم دانشگاه آزاد کسی رو اخراج کنه وقتی پول میگیره برای چی بیاد اخراج کنه

کلا دانشگاه های پولی رو شک دارم بیان اخراج کنند حالا یه خورده آدمو میدونن برای کمیسیون و ....

بله دوست عزیز میگن باید بری کمیسیون

محمد7966
07-03-2016, 17:34
بله دوست عزیز میگن باید بری کمیسیون

کمیسیون هم یه آئین نامه داره البته یادم نیست دقیق چی هست قوانینش

چون برای کارشناسی رو خوندم یه زمانی برای ارشدو نمیدونم

احتمالا اگر معدلتون پایین نباشه و اینکه واحدهای پاس شده خیلی باشه مشکلی پیش نمیاد

راستی شما کمیسیون استانی باید برید یا کمیسیون دانشگاه؟

کمیسیون دانشگاه اونم دانشگاه آزادو شک دارم گیر بدن!!چرا دانشگاه باید شمایی که براش منبع درآمد هستید رو اخراج کنه؟

iranch
08-03-2016, 18:47
کمیسیون هم یه آئین نامه داره البته یادم نیست دقیق چی هست قوانینش

چون برای کارشناسی رو خوندم یه زمانی برای ارشدو نمیدونم

احتمالا اگر معدلتون پایین نباشه و اینکه واحدهای پاس شده خیلی باشه مشکلی پیش نمیاد

راستی شما کمیسیون استانی باید برید یا کمیسیون دانشگاه؟

کمیسیون دانشگاه اونم دانشگاه آزادو شک دارم گیر بدن!!چرا دانشگاه باید شمایی که براش منبع درآمد هستید رو اخراج کنه؟

ممنونت
دانشگاه مرکز استان هستیم. یعنی استان هم شده خودش. فکر کنم کمیسیون خود دانشگاه باشه اگر اشتباه نکنم. اگر هم استان باشه. باز تو همین دانشگاه فعلی ما هست.

محمد7966
08-03-2016, 19:17
ممنونت
دانشگاه مرکز استان هستیم. یعنی استان هم شده خودش. فکر کنم کمیسیون خود دانشگاه باشه اگر اشتباه نکنم. اگر هم استان باشه. باز تو همین دانشگاه فعلی ما هست.

من راستش برای دانشگاه دولتی رو میگم در واقع چیزی که تو دانشگاه ما اتفاق افتاده اینه

وقتی به مشکلی مثل مشروطی برمیخورید اولش میره کمیسیون دانشگاه اگر دانشگاه موافقت کرد که دیگه هیچ ولی اگر دانشگاه موافقت نکرد میره کمیسیون استان که جلساتش شاید 2هفته یه بار باشه

و کسانی که تو کمیسیون دانشگاه هستند مدیر آموزش و معاون اموزش دانشگاه و..

ولی تو کمیسیون استان فقط 1 نفر از دانشگاه شما نماینده است و بقیه غریبه هستند و از دانشگا های دیگه هستن

اینا مربوط میشه به دانشگاه دولتی

شاید با آزاد فرق کنه!!نمیدونم

misagh8900
10-03-2016, 22:30
آقا من کارشناسی دانشگاه ملی رشته مهندسی عمران خوندم ولی با معدل 13.5 فارغ التحصیل شدم و الان هم هرچی استخدامی هست معدل بالای 14 میخواد.

حالا میخوام بدونم من بعد از اینکه سربازی رو زدم، میتونم برم دانشگاه آزاد و یک بار دیگه کارشناسی عمران بخونم تا با معدل بالا فارغ التحصیل بشم؟؟

پ.ن: با معدل 13.5 شانس استخدامی هست؟؟:n27::n27:

محمد7966
10-03-2016, 22:39
آقا من کارشناسی دانشگاه ملی رشته مهندسی عمران خوندم ولی با معدل 13.5 فارغ التحصیل شدم و الان هم هرچی استخدامی هست معدل بالای 14 میخواد.

حالا میخوام بدونم من بعد از اینکه سربازی رو زدم، میتونم برم دانشگاه آزاد و یک بار دیگه کارشناسی عمران بخونم تا با معدل بالا فارغ التحصیل بشم؟؟

پ.ن: با معدل 13.5 شانس استخدامی هست؟؟:n27::n27:

شما منظورت چه نوع استخدامیه؟ استخدام دولتی که براش معدل مهم نیست

همین فردا استخدام دستگاه های اجراییه شرط معدل نذاشتن

فقط ممکنه معدل بالاها رو بدون آزمون استخدام کنند بعضی از شرکتا

misagh8900
11-03-2016, 10:51
شما منظورت چه نوع استخدامیه؟ استخدام دولتی که براش معدل مهم نیست

همین فردا استخدام دستگاه های اجراییه شرط معدل نذاشتن

فقط ممکنه معدل بالاها رو بدون آزمون استخدام کنند بعضی از شرکتا

آره داداش. منظورم استخدام های دولتی هست. والا هرچی اطلاعیه استخدامی اعم از دولتی و خصوصی و حتی امریه ی ادارات هست، شرط معدل گذاشتن.

مثلا من از اداره راه در مورد امریه پرسیدم گفتن معدل باید بالای 15 باشه. حالا نمی دونم واقعا راست میگفت یا همینجوری یه چیزی گفت که من برم

و به نظرم گذاشتن شرط معدل برای استخدامی ظلم در حق اونایی هست که دانشگاه ملی خوندن. به هر حال من میتونم همین مهندسی عمران رو دانشگاه آزاد شهر خودمون با

معدل الف فارغ التحصیل بشم.

pedram-007
11-03-2016, 11:15
سلام خدمت دوستان

اقا من در کمال تعجب فهمیدم دانشگاه ازاد برای انصراف دادن هزینه داره!:n04:
اخه اینا که هر ترم پول میگیرن و هرکاری بکنی پول میگیرن دیگه چرا انصراف دادن رو واسش پول گزاشتن؟
باز دانشگاه دولتی این سیستم رو داشت منطقی تر بود تا ازاد!

محمد7966
11-03-2016, 14:34
آره داداش. منظورم استخدام های دولتی هست. والا هرچی اطلاعیه استخدامی اعم از دولتی و خصوصی و حتی امریه ی ادارات هست، شرط معدل گذاشتن.

مثلا من از اداره راه در مورد امریه پرسیدم گفتن معدل باید بالای 15 باشه. حالا نمی دونم واقعا راست میگفت یا همینجوری یه چیزی گفت که من برم

و به نظرم گذاشتن شرط معدل برای استخدامی ظلم در حق اونایی هست که دانشگاه ملی خوندن. به هر حال من میتونم همین مهندسی عمران رو دانشگاه آزاد شهر خودمون با

معدل الف فارغ التحصیل بشم.

من همین امروز رفتم آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی شرکت کردم

آزمونشو ساززمان سنجش برگزار کرده بوده اصلا هم شرط معدل نداشت

mortezaabbasi
30-03-2016, 06:33
وقت همگی بخیر. بنده در اداره دولتی شاغل هستم و قصد خوندن مهندسی کامپیوتر یا علوم کامپیوتر رو دارم. بخاطر کمبود نیرو در اداره و محدودیت مرخصی زیاد نمیتونم سر کلاس حاضر بشم. میخوام بدونم اساتید دانشگاه آزاد(مخصوصا تهران جنوب) از این نظر چقدر همکاری میکنند؟ درک میکنند یا سخت گیرتر از این حرفا هستند؟
در ضمن من سال ۹۰ کاردانی آزاد قبول شدم دو سه ماه هم سر کلاس رفتم ولی هیچکدوم از امتحانات رو شرکت نکردم انصراف هم ندادم کلا ولش کردم یه بار هم یه نامه از طرف دانشگاه اومد که نوشته بود غیبت داشتی چنانچه حاضر نشی دانشگاه در این مورد هر تصمیمی بگیره حق اعتراض نداری. کسی همچین تجربه ای داشته؟ الان بخوام برم انصراف بدم مدرکم رو بگیرم فقط شهریه ثابت همون ترم اول رو میگیرن یا این چند سال رو هم حساب میکنند؟!!! اونجوری که آدم بیچاره میشه تشکر

Pr0m3en
30-03-2016, 08:45
وقت همگی بخیر. بنده در اداره دولتی شاغل هستم و قصد خوندن مهندسی کامپیوتر یا علوم کامپیوتر رو دارم. بخاطر کمبود نیرو در اداره و محدودیت مرخصی زیاد نمیتونم سر کلاس حاضر بشم. میخوام بدونم اساتید دانشگاه آزاد(مخصوصا تهران جنوب) از این نظر چقدر همکاری میکنند؟ درک میکنند یا سخت گیرتر از این حرفا هستند؟
در ضمن من سال ۹۰ کاردانی آزاد قبول شدم دو سه ماه هم سر کلاس رفتم ولی هیچکدوم از امتحانات رو شرکت نکردم انصراف هم ندادم کلا ولش کردم یه بار هم یه نامه از طرف دانشگاه اومد که نوشته بود غیبت داشتی چنانچه حاضر نشی دانشگاه در این مورد هر تصمیمی بگیره حق اعتراض نداری. کسی همچین تجربه ای داشته؟ الان بخوام برم انصراف بدم مدرکم رو بگیرم فقط شهریه ثابت همون ترم اول رو میگیرن یا این چند سال رو هم حساب میکنند؟!!! اونجوری که آدم بیچاره میشه تشکر
معمئلا اساتید درک میکنن و قبول میکنن ولی خود شما متوجه میشی؟
درضمن بهتره یا الکترونیک بخونی یا نرم افزار چون پول اینده میره اینجاها

mortezaabbasi
30-03-2016, 10:00
معمئلا اساتید درک میکنن و قبول میکنن ولی خود شما متوجه میشی؟
درضمن بهتره یا الکترونیک بخونی یا نرم افزار چون پول اینده میره اینجاها
ممنون از بابت جواب. اساتید ایراد نگیرن بالاخره میشه با کتاب های کمک آموزشی مثل پارسه و حل المسائل درس رو یاد گرفت و برای رفع اشکال ازشون کمک گرفت. اگر اشتباه فکر میکنم تصحیح بفرمایید. در مورد انصراف اطلاع ندارید؟

Pr0m3en
31-03-2016, 08:53
ممنون از بابت جواب. اساتید ایراد نگیرن بالاخره میشه با کتاب های کمک آموزشی مثل پارسه و حل المسائل درس رو یاد گرفت و برای رفع اشکال ازشون کمک گرفت. اگر اشتباه فکر میکنم تصحیح بفرمایید. در مورد انصراف اطلاع ندارید؟
انصراف شهریه هائی که دادید میسوزه و تصفیه میکنید بعدشم یه دوجین امضا میگیرید و اتصراف میدید
یه همچین پروسه ای برای انتقال هم هست

mortezaabbasi
31-03-2016, 09:19
انصراف شهریه هائی که دادید میسوزه و تصفیه میکنید بعدشم یه دوجین امضا میگیرید و اتصراف میدید
یه همچین پروسه ای برای انتقال هم هست
یعنی من که فقط دو سه ماه از ترم اول رو رفتم و امتحانات رو هم شرکت نکردم دیگه شهریه نباید بپردازم و فقط کاغذ بازی داره؟ ممنون

Pr0m3en
01-04-2016, 16:13
یعنی من که فقط دو سه ماه از ترم اول رو رفتم و امتحانات رو هم شرکت نکردم دیگه شهریه نباید بپردازم و فقط کاغذ بازی داره؟ ممنون
شهریه رو میگیرن کامل.
کاغذ بازی و هزینه های کاغذبازی هم هست(سمنان رو 100 درصد مطمئنم)

NOR-1
08-04-2016, 16:55
سلام اینجا کسی از دانشگاه پرند هست؟ چجور دانشگاهیه پرسنل درست حسابی دارن؟نمره دادنشون چجوریاس؟

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

NOR-1
14-04-2016, 20:19
سلام اینجا کسی از دانشگاه پرند هست؟ چجور دانشگاهیه پرسنل درست حسابی دارن؟نمره دادنشون چجوریاس؟

اگر کسی هست لطفا راهنمایی کنین

pedram-007
26-05-2016, 23:33
سلام دوستان
یه سوال؟ دوستم میخواست از دانشگاه سراسری انصراف بده میگفتن ۳ ماه طول میکشه برای تکمیل شدنش
میخواستم بدونم تو سیستم ازاد چه طوریه؟ انصراف دادن چقد طول میکشه و کلا چقدر کار داره؟
ممنون

mortezaabbasi
27-05-2016, 07:10
سلام دوستان
یه سوال؟ دوستم میخواست از دانشگاه سراسری انصراف بده میگفتن ۳ ماه طول میکشه برای تکمیل شدنش
میخواستم بدونم تو سیستم ازاد چه طوریه؟ انصراف دادن چقد طول میکشه و کلا چقدر کار داره؟
ممنون
سلام من خودم به تازگی مدرکم رو از آزاد پس گرفتم. سال ۹۰ کاردانی قبول شدم دو سه ماه هم کلاس رفتم دیگه اصلا نرفتم حتی نامه از دانشگاه برام اومد که بیا پیگیری کن وگرنه هر تصمیمی بگیریم حق اعتراض نداری باز هم نرفتم تا اینکه سال ۹۱ رفتم کارشناس گفت باید تقاضای انصراف بنویسی رضایت ولی خودت رو هم بیاری دیگه پیگیر نشدم تا یک ماه پیش که رفتم و گفتم اومدم مدرکم رو بگیرم اسمم رو سرچ کرد گفت شما اخراج شدی یه برگه داد که یه پیوست داشت و متنش رای دانشگاه به تاریخ سال ۹۲ بود که تصمیم گرفته بودن من باید اخراج بشم بهم گفت برو امضاهاش رو بگیر دو سه ساعتی طول کشید امضاها رو گرفتم و رفتم از دبیرخانه مدرک پیش دانشگاهی ام رو تحویل گرفتم یعنی شهریه هم پرداخت نکردم برای من که اینطوری شدظاهرا اگر خودتون انصراف بدید باید شهریه ثابت یه ترم رو پرداخت کنید و اگر اخراج بشید معاف میشیدحالا باز شما برید پیش کارشناس گروه رشته تون ببینید چی میگه بالاخره ایرانه دیگه نمیشه خیلی حساب و کتاب قائل شد!

Pr0m3en
27-05-2016, 10:51
ما دیروز در به در پی گرفتن کارت ورود به جلسه بودیم بعد تا شب و اون سر دووندنمون گفتن شما بین المللی ثبت نام کردید
اومدیم خونه دیدیم جفتمون بدون آزمون نوشتبم
الان با معدل 17 میشه وارد شد به دانشگاه شهر خودمون؟
چطور شده ما جفتمون با هم یه اشتباه رو تو ثبت نام کردیم؟
مگه داریم؟

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

pedram-007
27-05-2016, 20:51
دوستان یه سوال دیگه داشتم
میخواستم بدونم که امکانش هست ادم یه ترمی رو که شروع کرده تو ارشد کاری کنه که اون ترمش حذف بشه کلا؟ مثلا مرخصی رد بشه یا هرچی؟
دانشجو ارشدم ولی متاسفانه به دلیل یه سری مشکلات، میبینم که امتحانای اخر ترم رو نمیرسم خوب بخونم و کارهای واجب تری دارم!
ممنون میشم راهنماییم کنید

Rossin
29-05-2016, 23:52
دوستان یه سوال دیگه داشتم
میخواستم بدونم که امکانش هست ادم یه ترمی رو که شروع کرده تو ارشد کاری کنه که اون ترمش حذف بشه کلا؟ مثلا مرخصی رد بشه یا هرچی؟
دانشجو ارشدم ولی متاسفانه به دلیل یه سری مشکلات، میبینم که امتحانای اخر ترم رو نمیرسم خوب بخونم و کارهای واجب تری دارم!
ممنون میشم راهنماییم کنید

طبق ایین نام اموزشی :

ماده 38: حذف کلیه واحد های انتخابی در یک نیمسال تنها در صورتی مجاز است که دانشجو به تشخیص شورای آموزشی واحد دانشگاهی ذی ربط قادر به ادامه تحصیل در آن نیمسال نباشد در این حال نیمسال مزبور به عنوان مرخصی تحصیلی محسوب می گردد.تبصره 2-چنانچه استفاده از مواد 31-32و35 موجب حذف کلیه درس های یک نیمسال گردد آن نیمسال جزو مرخصی با احتساب در سنوات محسوب می گردد.

Core
31-05-2016, 15:50
سلام دوستان
این آیین نامه جدید مربوط به بی اثر بودن نمرات زیر 10 تو دانشگاه آزاد دقیقا چی هست؟
یعنی اگر من برای بار اول یه درسی رو بردارم و برم سر جلسه و برگه سفید بدم هیچ تاثیری تو معدلم نمیذاره؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

mohsen0000000000
01-06-2016, 15:02
سلام.
یکی از دوستام دانشجوی کارشناسی پیام نور هست.ایا میتونه همزمان در یه رشته کاردانی دانشگاه ازاد هم درس بخونه؟
ینی همزمان 2 رشته در دو دانشگاه.
سپاس

arash-king
01-06-2016, 17:14
سلام دوستان
این آیین نامه جدید مربوط به بی اثر بودن نمرات زیر 10 تو دانشگاه آزاد دقیقا چی هست؟
یعنی اگر من برای بار اول یه درسی رو بردارم و برم سر جلسه و برگه سفید بدم هیچ تاثیری تو معدلم نمیذاره؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

درود
بله، شما نه تنها برای بار اول بلکه برای بار دوم و سوم و ... هم برین سر جلسه و به هر دلیلی
نمره قبولی کسب نکنید و مردود بشین، اون نمره در معدل همان ترم و معدل پایانی تحصیلی بلااثر خواهد شد.

یکی از دوستان من این ترم فارغ‌التحصیل شده بود، تمام نمرات زیر 10 بلااثر شد و معدلش اومد بالاتر

Rossin
02-06-2016, 00:25
سلام.
یکی از دوستام دانشجوی کارشناسی پیام نور هست.ایا میتونه همزمان در یه رشته کاردانی دانشگاه ازاد هم درس بخونه؟
ینی همزمان 2 رشته در دو دانشگاه.
سپاس

سلام خیر امکانش نیست

Soroush-S
04-06-2016, 10:41
دوستان برای ترم اول ارشد ازاد باید تمام شهریه بصورت یکجا پرداخت بشه یا مثل دانشگاه های غیر انتفاعی یمقدار اول داد مابقی در طول ترم؟

Sent From My XPERIA M4

Rossin
05-06-2016, 11:27
دوستان برای ترم اول ارشد ازاد باید تمام شهریه بصورت یکجا پرداخت بشه یا مثل دانشگاه های غیر انتفاعی یمقدار اول داد مابقی در طول ترم؟

Sent From My XPERIA M4

یه مقداری از شهریه رو برای انتخاب واحد پرداخت میکنین و بقیه رو در طول ترم و تا دم امتحانا ،کلا همه دانشگاها اینجوری هستند دیگه ترم اول و چندم فرق نداره.
ممکنه مسئول ثبتنام نه و نو کنه ولی کلا ندیدم کسی کل شهریه رو اول بده

ODADO
06-06-2016, 10:48
سلام یه سوال مهم داشتم،

فرض میکنیم ما قبلا در یک رشته در یک دانشگاه(غیر آزاد) فارغ التحصیل شدیم،حالا اومدیم برای یک رشته دیگه تو آزاد ثبت نام کردیم و یک ترم خوندیم،در نهایت کنکور دادیم و تو همون رشته تو سراسری قبول شدیم،الان سوالی که پیش میاد این هست که اگه ما نمرات دانشگاه اول رو بیارم معادل سازی کنیم تو دانشگاه آزاد وقتی رفتیم تو ملی اگر از آزاد نمرات رو بگیریم ،نمرات معادل سازی شده رو هم شامل میشه یا اینکه باید جدا از هر دانشگاه بگیریم ببریم؟

در ضمن 3 جلسه عیب در پایان ترم حذف میشه درس؟

Mr Unknown
07-06-2016, 03:06
دوستان گسی تجربه ای از معافیت تربیت بدنی نداره؟
گواهی پزشک متخصص کافیه یا باید پزشک دانشگاه هم تائید کنه؟خیلی پروسه گیر داره یا راحت میشه گرفت؟
ممنون

optis2005
16-06-2016, 04:09
دوستان سنوات من این ترم تموم میشه
ولی ۸ واحدم مونده که دوتاش تربیت بدنیه
الان این درسای نظری هیچکدوم تابستون ارائه نشده که بردارم تموم شه!
از طرفی ارشد قبول شدم باید هر جوریه تابستون تموم کنم
راهی چیزی نیست من مشکلم حل شه؟
گروه میگه نمیشه معرفی به استادم میره ترم مهر:|

The great gatsby
20-06-2016, 20:04
سلام به همه ی دوستان عزیز
ببخشید ازتون سوال خیلی واجبی داشتم!
من ترم اول دانشگاهم به علت بعضی مشکلات نتونستم سر جلسه سه تا امتحان برم تو سایتم تو کارنامه جلوی یکی از این سه تا نوشته حذف و جلوی اون یکی نوشته غیبت غیر موجه!!!" و صفر گذاشته!"همین که اینو دیدم کم موندم سکته کنم از یه طرفم نمرات بقیه دروسو نذاشته به نظرتون این صفر باقی میمونه آخه معدلم خیلی کم میشه آیین نامه هم گفته تا 3درس
لطفا خیلی سریع جواب بدین خیلی نگرانم سکته

Core
20-06-2016, 20:32
سلام به همه ی دوستان عزیز
ببخشید ازتون سوال خیلی واجبی داشتم!
من ترم اول دانشگاهم به علت بعضی مشکلات نتونستم سر جلسه سه تا امتحان برم تو سایتم تو کارنامه جلوی یکی از این سه تا نوشته حذف و جلوی اون یکی نوشته غیبت غیر موجه!!!" و صفر گذاشته!"همین که اینو دیدم کم موندم سکته کنم از یه طرفم نمرات بقیه دروسو نذاشته به نظرتون این صفر باقی میمونه آخه معدلم خیلی کم میشه آیین نامه هم گفته تا 3درس
لطفا خیلی سریع جواب بدین خیلی نگرانم سکته

در يك ترم تا ٣ تا درس اگر امتحان نديد حذف ماده ٣٥ ميشه و مشكلي نيست.
اون نمره صفر هم درست ميشه و تاثيري تو معدلتون نداره

Sent from my iPhone using Tapatalk

The great gatsby
20-06-2016, 20:37
مرسی خیلی ممنون لطف کردین راحت شدم:n01:

The great gatsby
20-06-2016, 20:38
در يك ترم تا ٣ تا درس اگر امتحان نديد حذف ماده ٣٥ ميشه و مشكلي نيست.
اون نمره صفر هم درست ميشه و تاثيري تو معدلتون نداره

Sent from my iPhone using Tapatalk

خیلی ممنون از لطفتون:n01:

3D-Mohammadreza
28-06-2016, 21:57
سلام
کسی که قبلا تنظیم خانواده پاس کرده باید دانش جمعیت هم برداره؟

arash-king
29-06-2016, 00:12
درود
قبلا دوتا تربیت بدنی داشتیم، تربیت1 و تربیت2
الان شده تربیت و ورزش1
من تربیت1 پاس کرده بودم ولی ورزش1 ورنداشته بودم
حالا این تابستون ورزش1 ورداشتم، سیستم اخطار داد که "شما درس پیش‌نیاز یعنی تربیت را پاس نکرده‌اید" !!!!

پس تکلیف اون تربیت1 که قبلا پاس کردم چی میشه!؟؟

mehrabooni
29-06-2016, 00:43
دوستی پس از اتمام کاردانی ، بهمن ماه در مقطع کارشناسی ثبتنام کرد
ایشون این ترم همه ی درسا رو افتادن حالا میخوان انصراف بدن که از مهر یه رشته دیگه ثبتنام کنن

ایا پس از ثبتنام دوباره گواهی فراغت از تحصیل براشون صادر میشه ؟ تا چند سال میتونن کارشناسی رو طول بدن
با تشکر

3D-Mohammadreza
29-06-2016, 11:26
سلام
کسی که قبلا تنظیم خانواده پاس کرده باید دانش جمعیت هم برداره؟
یکی جواب بده لطفا الان من تموم کردم دارم فارغ التحصیل میشم .من قبلا تنظیم خانواده 1 واحد رو تو کاردانی پاس کردم وتا جایی که یادمه میگفتن اگر قبلا خوندی نیمخاد بخونی و منم با اینکه میتونستم بردارم ترم پیش ولی برنداشتم. حالا تکلیف چیه ؟ بخاطر دانش جمعیت باید 1 ترم پول بریزم و 1 ترم علاف بشم؟! لطفا جواب بدید

arash-king
29-06-2016, 14:06
یکی جواب بده لطفا الان من تموم کردم دارم فارغ التحصیل میشم .من قبلا تنظیم خانواده 1 واحد رو تو کاردانی پاس کردم وتا جایی که یادمه میگفتن اگر قبلا خوندی نیمخاد بخونی و منم با اینکه میتونستم بردارم ترم پیش ولی برنداشتم. حالا تکلیف چیه ؟ بخاطر دانش جمعیت باید 1 ترم پول بریزم و 1 ترم علاف بشم؟! لطفا جواب بدید

درود
اینو توی سایت دانشگاه ما زده (دانشگاه آزاد - واحد تهران جنوب)

با عنايت به جايگزينی درس اجباری 2 واحدیِ "دانش خانواده وجمعيت"(کد3999) به جای درس "تنظيم خانواده و جمعيت"
بدينوسيله اعلام مي گردد؛ دانشجويانی که تا کنون درس "تنظيم خانواده وجمعيت (کد7379) را نگذرانده اند، لازم است درس "دانش خانواده وجمعيت"(کد3999) را اخذ و بگذرانند.
بديهی است عزيزانی که قبلاً درس "تنظيم خانواده و جمعيت"را با نمره قبولی گذرانده‌اند،
نيازی به اخذ و گذراندن درس "دانش خانواده وجمعيت" ندارند.

3D-Mohammadreza
29-06-2016, 22:48
درود
اینو توی سایت دانشگاه ما زده (دانشگاه آزاد - واحد تهران جنوب)

با عنايت به جايگزينی درس اجباری 2 واحدیِ "دانش خانواده وجمعيت"(کد3999) به جای درس "تنظيم خانواده و جمعيت"
بدينوسيله اعلام مي گردد؛ دانشجويانی که تا کنون درس "تنظيم خانواده وجمعيت (کد7379) را نگذرانده اند، لازم است درس "دانش خانواده وجمعيت"(کد3999) را اخذ و بگذرانند.
بديهی است عزيزانی که قبلاً درس "تنظيم خانواده و جمعيت"را با نمره قبولی گذرانده‌اند،
نيازی به اخذ و گذراندن درس "دانش خانواده وجمعيت" ندارند.

میشه آدرس سایتی که اینو نوشته بفرستی؟

arash-king
29-06-2016, 23:39
میشه آدرس سایتی که اینو نوشته بفرستی؟

آخه توی صفحه اصلی سایت نزده!
باید با مشخصات دانشجویی من وارد بشی بعد این متنو بخونی :|
من این متنو Copy Paste کردم واست! عیناً همینو نوشته

3D-Mohammadreza
30-06-2016, 00:19
آخه توی صفحه اصلی سایت نزده!
باید با مشخصات دانشجویی من وارد بشی بعد این متنو بخونی :|
من این متنو Copy Paste کردم واست! عیناً همینو نوشته

ممنون . اگر میشه یه عکس بگیری از سایت و بفرستی به من میخوام یه مدرک داشته باشم ببرم نشونشون بدم! فقط اسم دانشگاه مشخص باشه. :n16:
منتظرم داداش

mortezaabbasi
04-07-2016, 01:49
وقت بخیر شنیدم دانشگاه آزاد، یک سوم شهریه واحدهای پاس شده تو دانشگاه قبلی رو میگیره و تطبیق میزنه سوالم اینه که واحدهای پاس شده تو دانشگاه پیام نور رو هم قبول میکنن؟ ممنون

samfisher7
05-08-2016, 19:55
سلام دوستان
یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنین
کاردانی به کارشناسی دانشگاه ازاد
کلا بدون کنکوره؟
رشته ی منو دانشگاه سراسری تهران نداش واسه همین ثبت نام نکردم
تو دفترچش هم نوشته بود متعاقبا از طریق سایت معاونت سنجشو پذیرش دانشگاه مذکور به اطلاع داوطلبان خواهد رسید
پس کی اعلام میشه؟
کسی میدونه؟
پارسال کی اعلام شد؟
راهنماییم کنین:n28::n13:
help me
thanks

hossein019940
13-08-2016, 23:43
دوستان یه سوال داشتم
من دیپلمم رو گم کردم
ولی مدارک فارغ التحصیلی رو دارم و کپی مدرک و مهر برابر اصل تو دفترخونه هم زده روش
میتونم دوباره کنکور بدم؟
دیپلم قبلیم تو دانشگاه قبلی که الان شده شهرداری و کلا باید بیخیال بشم دانشگاه جمع شده.
برای همین گفتم میتونم با کپی برابر اصل برم یا نه

Hosseinspell
19-08-2016, 13:01
سلام
بین مهندسی شیمی تبریز و علوم قضایی ارومیه

کدوم آینده بهتری داره؟

humanaga
19-08-2016, 20:49
دوستان می خوام بعده یک سال برگردم دانشگاه!!
قبلا در رشته خودم انصراف دادم ولی هزینه انصراف اینا موند(700تومن):n14:
الا دانشگاه ازاد کی باز هست برم این کارای انصراف کامل کنم!!!؟؟
بعد چطور می تونم تخفیف بگیرم از پول انصرافی چون زیاده واسم برم پیش رئیس دانشگاه یا...؟
ممنون میشم یکی راهنمایی کنه!!!

samfisher7
21-08-2016, 18:11
سلام دوستان
یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنین
کاردانی به کارشناسی دانشگاه ازاد
کلا بدون کنکوره؟
رشته ی منو دانشگاه سراسری تهران نداش واسه همین ثبت نام نکردم
تو دفترچش هم نوشته بود متعاقبا از طریق سایت معاونت سنجشو پذیرش دانشگاه مذکور به اطلاع داوطلبان خواهد رسید
پس کی اعلام میشه؟
کسی میدونه؟
پارسال کی اعلام شد؟
راهنماییم کنین:n28::n13:
help me
thanks

با سپاس فراوان از پاسخهای که ندادین
از 25 مرداد ماه در سایت دانشگاه ازاد
رشته های کارشناسی پیوسته و ناپیوسته بدون کنکور
و کاردانی پیوسته و ناپیوسته بدون کنکور
ثبت نامش اغاز و شرایطش گذاشته شد

ea.ali
22-08-2016, 13:36
سلام اگه تا ترم 5
50واحد پاس نکنم چی میشه؟

محمد7966
22-08-2016, 13:42
سلام اگه تا ترم 5
50واحد پاس نکنم چی میشه؟

سلام

میفرستنت جایی که عرب نی انداخت:n02:

شوخی کردم

خیالت راحت باشه،دانشگاه آزاد بعید میدونم اهل اخراج کردن باشه،من کسی رو میشناسم کاردانی رو تو عرض 8 ترم تموم کرد شاید هم بیشتر

شک دارم کاری داشته باشه دانشگاه آزاد،وقتی پول میگیره نمیاد شما رو اخراج کنه،و بازار خودشو کساد کنه

ولی خب شما سعی کنی زودتر تموم کنی بهتره برات،حداقل هم تو عمرت صرفه جویی میکنی هم تو هزینه هات

goldokh
24-08-2016, 12:40
ازاد تا چند ترم مرخصی رد مبکنه

arash-king
24-08-2016, 20:49
ازاد تا چند ترم مرخصی رد مبکنه

مدت مرخصی تحصیلی

ماده 48: دانشجو می تواند در هر یک از دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته، حداکثر دو نیمسال و در دوره های کارشناسی پیوسته و کارشناسی ارشد پیوسته چهار نیمسال از مرخصی تحصیلی استفاده کند.

تبصره 1- استفاده از مرخصی تحصیلی در چند نیمسال متوالی بلامانع است. دانشجو موظف است برای نیمسال‌های مورد درخواست خود مطابق ماده 49 این آیین نامه تقاضای خود را به واحد دانشگاهی ذی ربط تسلیم نموده و موافقت لازم را برای مرخصی تحصیلی کسب کند.

تبصره 2- مدت مرخصی تحصیلی ( به استثنای مرخصی موضوع تبصره 3 ماده 3 و تبصره 2و3 ماده 49 و همچنین یک نیمسال مرخصی زایمان) جزو حداکثر مدت مجاز تحصیل دانشجو در هر دوره محسوب می شود.

sahar_lady021
28-08-2016, 10:34
سلام.
میشه لطفا شهریه هر ترم دانشگاه ازاد در رشته های مرتبط با زبان انگلیسی(ادبیات - مترجمی) چقدر میشه؟
و اینکه تفاوتش با شهریه علمی کاربردی چقدره اگه اطلاعی دارید؟

arash-king
28-08-2016, 11:37
سلام.
میشه لطفا شهریه هر ترم دانشگاه ازاد در رشته های مرتبط با زبان انگلیسی(ادبیات - مترجمی) چقدر میشه؟
و اینکه تفاوتش با شهریه علمی کاربردی چقدره اگه اطلاعی دارید؟

سلام. رشته من مترجمی‌ـه (واحد تهران جنوب) ورودی سال 91
اینم لیست شهریه‌هایی که از سال 91 تا الان پرداخت کردم (عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

پ.ن 1 : البته فکر کنم افزایش قیمت رو برای 95 به بعد داشته باشیم.
پ.ن 2 : گزینه‌های 3-93 و 3-94 ترم تابستان هستن

misagh8900
02-09-2016, 21:57
آقا دوتا سوال:

1. اگه کسی کاردانی رو رشته ای به غیر از رشته های پزشکی و پیراپزشکی بخونه ( مثلا علوم ابتدایی یا ادبیات) بعدش کارشناسی میتونه رشته های مرتبط با پزشکی بخونه؟؟
مثلا کاردانی ادبیات میتونه کارشناسی پرستاری بخونه؟؟؟

2. مهندسی پتروشیمی دانشگاه آزاد شهریه تمام شده اش چند تومن هست؟؟ شهریه ثابت رو نمیخوام بدونم. کل هزینه ای که باید به دانشگاه در پایان هر ترم پرداخت بشه چند تومن هست؟؟

farshidshd
08-09-2016, 16:33
آقا دوتا سوال:

1. اگه کسی کاردانی رو رشته ای به غیر از رشته های پزشکی و پیراپزشکی بخونه ( مثلا علوم ابتدایی یا ادبیات) بعدش کارشناسی میتونه رشته های مرتبط با پزشکی بخونه؟؟
مثلا کاردانی ادبیات میتونه کارشناسی پرستاری بخونه؟؟؟

2. مهندسی پتروشیمی دانشگاه آزاد شهریه تمام شده اش چند تومن هست؟؟ شهریه ثابت رو نمیخوام بدونم. کل هزینه ای که باید به دانشگاه در پایان هر ترم پرداخت بشه چند تومن هست؟؟

1- خیر نمیتونه

2-

شهريه ثابت: 6,261,750
نظري: 232,100
عملي عمومي: 549,500

عملي تخصصي: 1,166,970
عملي كلينيكي: 1,235,080
هزينه سرويس: 0 ( بستگی به دانشگاه داره)

بيمه: 10,000
عملي پايه: 730,550
عملي اصلي: 947,570
حالا بسته به
تعداد واحدهای نظری ، عملی ، آزمایشگاهی و ... شهریه محاسبه میشه

misagh8900
09-09-2016, 09:37
1- خیر نمیتونه

2-

شهريه ثابت: 6,261,750
نظري: 232,100
عملي عمومي: 549,500

عملي تخصصي: 1,166,970
عملي كلينيكي: 1,235,080
هزينه سرويس: 0 ( بستگی به دانشگاه داره)

بيمه: 10,000
عملي پايه: 730,550
عملي اصلي: 947,570
حالا بسته به
تعداد واحدهای نظری ، عملی ، آزمایشگاهی و ... شهریه محاسبه میشه

خیلی ممنون.
قیمت ها به ریاله؟؟

Soroush-S
09-09-2016, 13:32
نحوه پرداخت شهریه در دوره ارشد آزاد به چه صورت است ؟ هنگام ثبتنام حتما باید وجه واریز کرد ؟ در ترم اول چقدر میشه وام گرفت ؟

Iman-Emperatour
14-09-2016, 01:02
سلام یه سوال ساده:
من دانشگاه آزاد نیشابور واقع در همون خراسان رضوی قبول شدم
بنظرتون میشه کاری کنم یا راهی باشه که بیوفتم شهر خودم یعنی دانشگاه آزاد مشهد؟

ممنون:n16:

saman123123
17-09-2016, 10:28
سلام،اگر در یک ترم انتخاب واحد انجام نشه و مخرصی هم گرفته نشه چه اتفاقی میوفته؟

در ضمن برای انصراف چقدر باید جریمه پرداخت کرد؟راهی هست که بشه جریمه نداد؟

ممنون.

arash-king
17-09-2016, 14:31
سلام،اگر در یک ترم انتخاب واحد انجام نشه و مخرصی هم گرفته نشه چه اتفاقی میوفته؟

در ضمن برای انصراف چقدر باید جریمه پرداخت کرد؟راهی هست که بشه جریمه نداد؟

ممنون.

سلام. در رابطه با سوال اول :
ماده 51: ترک تحصیل یا عدم مراجعه دانشجو به واحد دانشگاهی (بدون اخذ مرخصی) در یک نیمسال انصراف از تحصیل محسوب میشود
و دانشجوی منصرف حق ادامه تحصیل را نخواهد داشت.

در رابطه با سوال دوم :
ماده 50: دانشجو در صورت تمایل میتواند درخواست انصراف از تحصیل نماید.
دانشجوی منصرف از تحصیل باید هزینه انصراف را برابر آخرین دستورالعمل مربوط بپردازد.

AqAqzZA
02-10-2016, 14:31
سلام. در گذشته دانشگاه آزاد یه قانونی داشت اگه اشتباه نکنم که اگر از 144 واحد کارشناسی پیوسته، یه نفر مثلا 70 تا (دقیقش رو نمیدونم) رو پاس میکرد میتونست مدرک کاردانی بگیره و دیگه ادامه نده. آیا این قانون هنوز هست؟ چند واحد هست؟ واحدها همه تخصصی باید باشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید برای کسی نیاز دارم.

farshidshd
03-10-2016, 10:33
سلام یه سوال ساده:
من دانشگاه آزاد نیشابور واقع در همون خراسان رضوی قبول شدم
بنظرتون میشه کاری کنم یا راهی باشه که بیوفتم شهر خودم یعنی دانشگاه آزاد مشهد؟

ممنون:n16:

باید درخواست انتقالی بدی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

farshidshd
03-10-2016, 10:35
خیلی ممنون.
قیمت ها به ریاله؟؟

بله به ریاله

paranoid_android
03-10-2016, 11:15
سلام.
دوستان، در مورد ارشد دانشگاه آزاد واحد الکترونیکی اطلاعات دارید؟ تو وبسایت واحد الکترونیکی نوشته که تو مدرکی که صادر میشه کلمه واحد الکترونیکی یا مجازی درج نمیشه و مدرک تمام فارغ التحصیلان از واحد تهران مرکزی دانشگاه آزاد صادر میشه و مدارکشون هیچ تفاوتی با مدرک واحد تهران مرکزی نداره. این موضوع صحت داره؟ آخه قبلا شنیدم از جاهای مختلف مثلا فروم اپلای ابرود که توی مدرک فارغ التحصیلان واحد الکترونیکی کلمه E-Campus اضافه میشه:

- آیا در مدرک تحصیلی، واحد الکترونیکی یا مجازی درج می شود؟
خیر. با توجه به مصوبه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر مجوز برگزاری مجازی تمامی دوره های دایر در واحد تهران مرکزی، در مدرک فارغ التحصیلان هیچ عباراتی از «واحد الکترونیکی»، «آموزش مجازی(الکترونیکی)» و.. درج نمی شود و فارغ التحصیلان واحد الکترونیکی دقیقا همانند فارغ التحصیلان واحد تهران مرکزی می باشند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Iman-Emperatour
10-10-2016, 18:22
باید درخواست انتقالی بدی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ممنون
ولی این بخشنامه واسه نیم سال اوله ولی من ورودی جدید مهر 95 هستم و ترم اول رو دارم میگذرونم واسه ترم دو به بعد بخش نامه ش کی میاد؟

The great gatsby
22-10-2016, 18:23
سلام دوستان عزیز
یه موردی برام پیش اومده ازتون کمک میخوام
یه مشکل جدی برام پیش اومده میخواستم از دانشگاه آزاد مرخصی بگیرم الان ترم 2 هستم و یه ماه از کلاسا میگذره...چطوری میتونم مرخصی بگیرم و اگر بگیرم همه اون واحد هایی که برداشتم چی میشن و هزینه های اون واحد ها چی میشه؟
لطفا کمکم کنین

The great gatsby
23-10-2016, 09:24
مدت مرخصی تحصیلی

ماده 48: دانشجو می تواند در هر یک از دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته، حداکثر دو نیمسال و در دوره های کارشناسی پیوسته و کارشناسی ارشد پیوسته چهار نیمسال از مرخصی تحصیلی استفاده کند.

تبصره 1- استفاده از مرخصی تحصیلی در چند نیمسال متوالی بلامانع است. دانشجو موظف است برای نیمسال‌های مورد درخواست خود مطابق ماده 49 این آیین نامه تقاضای خود را به واحد دانشگاهی ذی ربط تسلیم نموده و موافقت لازم را برای مرخصی تحصیلی کسب کند.

تبصره 2- مدت مرخصی تحصیلی ( به استثنای مرخصی موضوع تبصره 3 ماده 3 و تبصره 2و3 ماده 49 و همچنین یک نیمسال مرخصی زایمان) جزو حداکثر مدت مجاز تحصیل دانشجو در هر دوره محسوب می شود.

سلام دوستان عزیز
یه موردی برام پیش اومده ازتون کمک میخوام
یه مشکل جدی برام پیش اومده میخواستم از دانشگاه آزاد مرخصی بگیرم الان ترم 2 هستم و یه ماه از کلاسا میگذره...چطوری میتونم مرخصی بگیرم و اگر بگیرم همه اون واحد هایی که برداشتم چی میشن و هزینه های اون واحد ها چی میشه؟
لطفا کمکم کنین

farzaneh_7788
25-10-2016, 19:22
فوری

لطفا اگه اطلاع دارید کمک کنید

اگه کسی ورودی سال 90 دانشگاه ازاد باشه و الان 11 ترم شده باشه و سنوات خورده باشه

شهریه این ترم 11 رو در دانشگاه ازاد باید بیشتر حساب کنند و میکنند ؟؟؟

Soroush-S
27-10-2016, 13:49
من لیسانسم از غیر انتفاعی گرفتم ولی نیاز به معدل بالای 17 دارم. میتونم دانشگاه ازاد ازدوباره رشته خودم بخونم و معدل ارتقا بدم یا رشته دیگه بخونم و تطبیق واحد بدم ؟ و فقط یک ترم درس بخونم ؟

After4Ever
27-10-2016, 14:17
من لیسانسم از غیر انتفاعی گرفتم ولی نیاز به معدل بالای 17 دارم. میتونم دانشگاه ازاد ازدوباره رشته خودم بخونم و معدل ارتقا بدم یا رشته دیگه بخونم و تطبیق واحد بدم ؟ و فقط یک ترم درس بخونم ؟
در دانشگاه ازاد می تونید ارتقا معدل بدید فقط باید شهریه بدید

farzaneh_7788
30-10-2016, 18:49
فوری

لطفا اگه اطلاع دارید کمک کنید

اگه کسی ورودی سال 90 دانشگاه ازاد باشه و الان 11 ترم شده باشه و سنوات خورده باشه

شهریه این ترم 11 رو در دانشگاه ازاد باید بیشتر حساب کنند و میکنند ؟؟؟

کسی جواب این سوال رو نمیدونه ؟

در دانشگاه ازاد کسی که سنوات بخوره ... شهریه اش رو زیادتر حساب میکنند ؟؟؟

farshidshd
31-10-2016, 13:55
کسی جواب این سوال رو نمیدونه ؟

در دانشگاه ازاد کسی که سنوات بخوره ... شهریه اش رو زیادتر حساب میکنند ؟؟؟

شهریه اضافه نمیشه

hossein019940
13-12-2016, 10:46
سلام دوستان
راستش من سال 93-94 دانشگاه علمی کاربردی ثبتنام کردم و معفایت تحصیلی هم تا تاریخ 1/1/96 برای این دانشگاه و رشته بهم دادند.الان میخوام مجدد با یه رشته دیگه توی کاردانی ثبتنام کنم (مجدد بهم معافیت دانشجویی میدن برای تحصیل؟)چون کامل دوره کاردانی رو تموم نکردم موردی نداره؟در ضمن من کپی برابر اصل شده دیپلم رو دارم قبول میکنند دانشگاه؟

Alireza SM
13-12-2016, 16:03
سلام دوستان
راستش من سال 93-94 دانشگاه علمی کاربردی ثبتنام کردم و معفایت تحصیلی هم تا تاریخ 1/1/96 برای این دانشگاه و رشته بهم دادند.الان میخوام مجدد با یه رشته دیگه توی کاردانی ثبتنام کنم (مجدد بهم معافیت دانشجویی میدن برای تحصیل؟)چون کامل دوره کاردانی رو تموم نکردم موردی نداره؟در ضمن من کپی برابر اصل شده دیپلم رو دارم قبول میکنند دانشگاه؟

بله مشکلی ندارین. البته برخی پلیس+10 ها میگن معافیت تحصیلی مجدد برای کاردانی صادر نمیشه ولی ملاک حرف نظام وظیفست.

banii
01-01-2017, 22:23
سلام

آر سی کردن دروس در ترم آخر شرایطش چجوریه؟ میشه توضیح بدین؟

سوال دیگه اگر پایان نامه تو قبول بشی اما مثلا یک درس 2 واحدی رو بیفتی بعدش چه اتفاقی میافته؟ دفاع پایان نامه قضیه اش چیه؟

نهایتا در مورد کارهای فارغ التحصیلی هم توضیح میدید؟ باید صبر کنی نمراتت بیاد بعد شروع به اون کارها کنی؟ مراحل فارغ التحصیلی دقیقا چیاست؟ هزینه های جداگانه هم داره؟ و چقدر زمان لازمه تا زمانیکه مدرک بهت تحویل داده بشه؟

STTIGER
04-01-2017, 18:20
سلام
من الان دانشگاه سراسری دارم برق میخونم اما به دلیل عدم علاقه میخوام ترم دیگه معادل کاردانیمو بگیرم حالا چندتا سوال داشتم ممنون میشم دوستانی که میدونن بگن:
1. با این مدرک میشه تو رشته های بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته آزاد مثلا نرم افزار ثبت نام کرد؟
2. معدل مورد نیاز برای قبولی چقدره؟ من یکم معدلم داغونه:n02: (حدود ۱۲ و سی چهل صدم) به نظرتون چقدر شانس قبولی وجود داره؟
بنده هم کرمان هستم همینجا رو هم میخوام انتخاب کنم

amir 777
05-01-2017, 00:42
من ترم 7 دانشگاه آزادم بنا به دلایلی درست دانشگاه ترفتم و تا الان 75 واحد پاس کردم میخواستم کاردانی بگیرم و کاردانی به کارشناسی یه رشته دیگه بخونم اما تو سایت نظام وظیفه دیدم اگه این کار رو بکنم باید برم سربازی حالا میخواستم ببینم بندی تبصره ای چیزی نیست ازش استفاده کنم و بتونم کاردانی بگیرم و کاردانی به کارشناسی بخونم

banii
05-01-2017, 08:14
من ترم 7 دانشگاه آزادم بنا به دلایلی درست دانشگاه ترفتم و تا الان 75 واحد پاس کردم میخواستم کاردانی بگیرم و کاردانی به کارشناسی یه رشته دیگه بخونم اما تو سایت نظام وظیفه دیدم اگه این کار رو بکنم باید برم سربازی حالا میخواستم ببینم بندی تبصره ای چیزی نیست ازش استفاده کنم و بتونم کاردانی بگیرم و کاردانی به کارشناسی بخونم

نه ... مگر اینکه انصراف از تحصیل بدی ... اونموقع با خیال راحت میتونی 4-5 سال بری سراغ یک رشته ی کارشناسی دیگه و مشمول اجباری هم نمیشی...
75 تا یعنی در 6 ترم گذشته؟ یا با حساب واحدای این ترمت؟ اگر بدون حساب این تر م باشه و بهش اضافه میشه باز میشه یکاریش کرد...

amir 777
05-01-2017, 08:32
نه ... مگر اینکه انصراف از تحصیل بدی ... اونموقع با خیال راحت میتونی 4-5 سال بری سراغ یک رشته ی کارشناسی دیگه و مشمول اجباری هم نمیشی...
75 تا یعنی در 6 ترم گذشته؟ یا با حساب واحدای این ترمت؟ اگر بدون حساب این تر م باشه و بهش اضافه میشه باز میشه یکاریش کرد...

نه با حساب واحد های این ترمم گفتم
نمیخوام برم کارشناسیدیگه که این 75 واحد که معادل دو ساله هم بپره میتونم انصراف بدم همین رشته خودم رو تو یه دانشگاه دیگه بخونم؟
تا کی وقت دارم برا انصراف اخر ترم دیگه هم وقت دارم یا همین ترم فقط؟

banii
05-01-2017, 16:59
نه با حساب واحد های این ترمم گفتم
نمیخوام برم کارشناسیدیگه که این 75 واحد که معادل دو ساله هم بپره میتونم انصراف بدم همین رشته خودم رو تو یه دانشگاه دیگه بخونم؟
تا کی وقت دارم برا انصراف اخر ترم دیگه هم وقت دارم یا همین ترم فقط؟

هر دانشجوی کارشناسی فرصت یکبار انصراف از تحصیل داره و بعد از اون هم متونه دوباره وارد دانشگاه دیگه در مقطع کارشناسی بشه هم میتونه کنکور بده و هم در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد ثبت نام کنه و از زمان انصرافش 4 یا 5 سال هم زمان داره و سرباز نمیشه ... از رشته خودش منصرف بشه میره رشته ی دیگه... نمیدونم میتونه همون رشته ی خودشو هم ادامه بده یا نه !

pardisgame1988
07-01-2017, 18:07
سلام من مدرک کاردانی فنی حرفه ای دارم میخوام تو دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم ولی هیچ کدوم از واحدهایی که پاس کردم رو تطبیق نمیدن میخواستم بدونم اگه تو پیام نور واحدهای جدیدی که تو کاردانی نبوده رو پاس کنم دانشگاه های دیگه ای مثل آزاد یا غیر انتفاعی واحدهای جدیدم رو تطبیق میدن یا نه

STTIGER
12-01-2017, 10:37
سلام
ثبت نام رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد تا کی وقت داره؟

ZeroNetizen
21-01-2017, 00:48
سلام
دوستان قانون مشروطی توی دانشگاه آزاد حذف شده؟
این واقعیت داره؟

banii
21-01-2017, 20:12
سلام
دوستان قانون مشروطی توی دانشگاه آزاد حذف شده؟
این واقعیت داره؟

نمیدونم والا...
فقط اینو میدونم که از پاییز 94 به بعد اگر درسی رو نمره ی زیر 10 بگیری توی معدل تاثیر نداره ...

حالا شانس من ترم 4 یعنی 1ونیم سال پیش دوتا از درسام زیر 10 گرفتم و بخاطر همونها مشروط شدم اون ترم (از ترم بعد از اون این قانونه بوجود اومد و برای من اون موقع محسوب نشد ...)

ZeroNetizen
21-01-2017, 22:11
نمیدونم والا...
فقط اینو میدونم که از پاییز 94 به بعد اگر درسی رو نمره ی زیر 10 بگیری توی معدل تاثیر نداره ...

حالا شانس من ترم 4 یعنی 1ونیم سال پیش دوتا از درسام زیر 10 گرفتم و بخاطر همونها مشروط شدم اون ترم (از ترم بعد از اون این قانونه بوجود اومد و برای من اون موقع محسوب نشد ...)

این دانشگاه آزاد چرا درباره قانون هاش درست اطلاع رسانی نمیکنه؟
هر چی تو اینترنت سرچ کردم یه منبع درست و حسابی برای این پیدا نکردم...
مرسی از جواب شما

paranoid_android
26-01-2017, 14:52
سلام. بین دوستان کسی تکمیل ظرفیت ارشد بهمن، علوم و تحقیقات تهران قبول شده؟

paranoid_android
29-01-2017, 22:56
سلام. دوستان، من تکمیل ظرفیت علوم و تحقیقات قبول شدم اما به دلیل اینکه یه شهر دیگه زندگی می کنم و یه سری مشکلات مالی نمی تونم این ترم ثبت نام کنم و برم تهران.
ترم قبل تو همین رشته قبولیم، تو واحد آزاد شهر خودمون هم قبول شدم (تبریز).
سوالم اینه که اگر این ترم توی دانشگاه آزاد شهر خودمون ثبت نام کنم و یه سری درس رو بردارم و پاس کنم، می تونم ترم بعد برم علوم و تحقیقات ثبت نام کنم و درسمو ادامه بدم؟ درسهایی که پاس کردم رو میتونم اونجا معادلسازی کنم؟

TATU_TATY
30-01-2017, 01:58
با سلام من دارای مدرک کاردانی پیوسته از دانشگاه ازاد هستم و کارشناسی ناپیوسته رو هم تا اواسطش خودنم دیگه نکشیدم انصراف دادم رفتم سربازی الان میخوام با کاردانی حسابداریم تغییر رشته بدم به کارشناسی کامپیوتر
الان دارم شبکه کار میکنم و خیلی به کار علاقه دارم . حسابداری چون بهش علاقه نداشتم حدود 10 سال از زندیگیم رو گرفت . امیدوارم راهی باهش بتونم برم کارشناسی کامپیوتر

paranoid_android
01-02-2017, 19:40
با سلام من دارای مدرک کاردانی پیوسته از دانشگاه ازاد هستم و کارشناسی ناپیوسته رو هم تا اواسطش خودنم دیگه نکشیدم انصراف دادم رفتم سربازی الان میخوام با کاردانی حسابداریم تغییر رشته بدم به کارشناسی کامپیوتر
الان دارم شبکه کار میکنم و خیلی به کار علاقه دارم . حسابداری چون بهش علاقه نداشتم حدود 10 سال از زندیگیم رو گرفت . امیدوارم راهی باهش بتونم برم کارشناسی کامپیوتر

مشکلی نداره، با کاردانی پیوسته می تونید کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر بخونید.

TATU_TATY
01-02-2017, 22:00
مشکلی نداره، با کاردانی پیوسته می تونید کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر بخونید.
تشکر از پاسختون .
کدوم دانشگاه ها و از طریق کدوم کنکور ها میتونم سریع تر و آسون تر به هدفم برسم ؟ دانشگاه ازاد و علمی کاربردی میتونم برم ؟

paranoid_android
02-02-2017, 09:43
تشکر از پاسختون .
کدوم دانشگاه ها و از طریق کدوم کنکور ها میتونم سریع تر و آسون تر به هدفم برسم ؟ دانشگاه ازاد و علمی کاربردی میتونم برم ؟

علمی کاربردی که کلا کنکور نداره، می تونید برای یکی از ترم های مهر یا بهمن از یک ماه قبل از طریق سایت سنجش ثبت نام و انتخاب رشته کنید.
دانشگاه آزاد هم برای عمده رشته ها و واحدهای دانشگاهیش برای کارشناسی (پیوسته یا ناپیوسته) پذیرش بدون کنکور داره. می تونید از طریق سایت azmoon.org ثبت نام کنید.
هر جفتش راحته.

amir 777
04-02-2017, 11:16
دوستان این درسته که از ورودی 92 به بعد حداکثر مدت تحصیل 5 ساله؟

ehsaaaan
11-08-2017, 12:45
سلام دوستان آیا کسی که در کنکور تجربی شرکت کرده می تواند در انتخاب رشته با آزمون دانشگاه آزاد رشته روانشناسی که زیر مجموعه علوم انسانی است را انتخاب کند؟

KING.QX
11-08-2017, 15:07
سلام دوستان میخواستم رشته زبان انگلیسی انتخاب کنم، میخواستم ببینم اطلاع دارین از شهریه ها
اگه میشه ی مقایسه در مورد شهریه و سطح علمی و اعتبار مدرک بین آزاد و غیرانتفاعی و پیام نور انجام بدید
خیلی ممنون از کمک هاتون [emoji120]

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk

sadeq137
13-08-2017, 12:11
من یه مشکلی دارم، یه درسو قبلا افتاده بودم تو دانشگاه ازاد، دوباره برداشتم، دوباره افتادم ولی نمره اش دباره حساب شده! میخواستم بپرسم مگر مردودی یبار حساب نمیشه؟ یه قانونی بود به نام حذف ماده 41 اون قانون عوض شده؟ من به این امید که اگه افتادم نمره حذف میشه رفتم سر جلسه الان معدلم چسبیده کف زمین! هر کسی در این مورد اطلاع داره خواهشا بگه دانشگاه اشتباه کرده یا قانون عوض شده؟

gone girl
15-08-2017, 13:29
سلام دوستان من تصمیم دارم که 2 رشته رو همزمان بخونم اما برام سواله که این ممکنه :
1-مدیریت بیمه رو بصورت بدون کنکور در دانشگاه ازاد و مدیریت بازرگانی در بیام نور (فرقی نمیکنه برام چه صرفا با سوابق تحصیلی باشه یا با آزمون)
میخوام بدونم میشه هر دو رو باهم خوند یا نه:n26:

ممنون میشم به سوالم جواب بدید خیلی درگیر این موضوع شدم
این سوال رو تو تابیک بیام نور هم برسیدم اما هیچ جوابی داده نشده لطفا اگه کسی خبر داره ی توضیح بما بده ممنون از همه دوستان

- - - Updated - - -

سلام دوستان من تصمیم دارم که 2 رشته رو همزمان بخونم اما برام سواله که این ممکنه :
1-مدیریت بیمه رو بصورت بدون کنکور در دانشگاه ازاد و مدیریت بازرگانی در بیام نور (فرقی نمیکنه برام چه صرفا با سوابق تحصیلی باشه یا با آزمون)
میخوام بدونم میشه هر دو رو باهم خوند یا نه:n26:

این سوال رو تو تابیک بیام نور هم برسیدم اما هیچ جوابی داده نشده لطفا اگه کسی خبر داره ی توضیح بما بده ممنون از همه دوستان

محمد7966
15-08-2017, 13:35
میخوام بدونم میشه هر دو رو باهم خوند یا نه
:n26:

- - - Updated - - -

میخوام بدونم میشه هر دو رو باهم خوند یا نه
:n26:

سلام

فکر کنم بشه

دوست من تو دولتی صنایع میخونید ازون طرف رفته بود پیام نور هم داشت زبان میخوند شاید هم فراگیر پیام نور

احتمال زیادبشه

gone girl
15-08-2017, 14:12
سلام

فکر کنم بشه

دوست من تو دولتی صنایع میخونید ازون طرف رفته بود پیام نور هم داشت زبان میخوند شاید هم فراگیر پیام نور

احتمال زیادبشه

سلام دستتون دردنکنه خیلی درگیر این موضع بودم.ممنون از لطفتون:n40:

amir 777
16-08-2017, 20:43
سلام دوستان دوتا سوال مهم دارم ممنون میشم جواب بدین
1-من شنیدن از یه تعداد ترم به بالا دیگه مدرک کارشناسی نمیدن بلکه مدرک معادل کارشناسی میدن میخواستم ببینم این قضیه درسته یا نه و اگه درسته دقیقا بعد چه تعداد ترم این اتفاق میقته
2-ترم تابستان جزء سنوات حساب میشه یا نه قبلا یادمه میگفتن جزء سنوات نیست اما الان تو سایت دو تا ترم تابستان من رو جزء تعداد ترم هام حساب کرده

Alireza SM
19-08-2017, 12:07
سلام دوستان دوتا سوال مهم دارم ممنون میشم جواب بدین
1-من شنیدن از یه تعداد ترم به بالا دیگه مدرک کارشناسی نمیدن بلکه مدرک معادل کارشناسی میدن میخواستم ببینم این قضیه درسته یا نه و اگه درسته دقیقا بعد چه تعداد ترم این اتفاق میقته
2-ترم تابستان جزء سنوات حساب میشه یا نه قبلا یادمه میگفتن جزء سنوات نیست اما الان تو سایت دو تا ترم تابستان من رو جزء تعداد ترم هام حساب کرده

تا وقتی در دانشگاه هستی و درست رو تموم کنی و شرایطت جور باشه مدرک کارشناسی رو بهت میدن.
سنوات با تعداد ترم فرق داره. شما از نظر مدت زمان تحصیلی محدود هستین نه تعداد ترم

ZeroNetizen
03-09-2017, 23:17
سلام دوستان میخواستم رشته زبان انگلیسی انتخاب کنم، میخواستم ببینم اطلاع دارین از شهریه ها
اگه میشه ی مقایسه در مورد شهریه و سطح علمی و اعتبار مدرک بین آزاد و غیرانتفاعی و پیام نور انجام بدید
خیلی ممنون از کمک هاتون [emoji120]

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk

ببینید بیشتر از اینکه بشه گفت دانشگاه آزاد بهتر هست یا غیرانتفاعی و ... باید دید در مورد کدوم واحد از دانشگاه صحبت میکنیم
یعنی بعضی از واحدهای آزاد ممکن هست از دولتی هم بهتر باشند و بعضی واحدهای دیگه از پیام نور هم بدتر
در کل اگر تهران یا شهرهای معتبر دیگه ملاک نظر شما باشه حداقل توی هر واحد یکی دو تا استاد خوب پیدا میشه که شما رو راضی کنه
بقیه ش هم به زحمت و تلاش خود شما برمیگرده که چقدر انگیزه و علاقه برای درس خوندن داشته باشی
شهریه دانشگاه آزاد هم باید حدود 800 تا 900 تومن باشه برای کارشناسی زبان

Pessimist
15-09-2017, 22:55
من یه مشکلی دارم، یه درسو قبلا افتاده بودم تو دانشگاه ازاد، دوباره برداشتم، دوباره افتادم ولی نمره اش دباره حساب شده! میخواستم بپرسم مگر مردودی یبار حساب نمیشه؟ یه قانونی بود به نام حذف ماده 41 اون قانون عوض شده؟ من به این امید که اگه افتادم نمره حذف میشه رفتم سر جلسه الان معدلم چسبیده کف زمین! هر کسی در این مورد اطلاع داره خواهشا بگه دانشگاه اشتباه کرده یا قانون عوض شده؟

الان دو سال میشه یه قانونی اومده که اگه نمره شما زیر 10 باشه خود به خود اون درس حذف حساب میشه و نمرش میشه بلااثر البته نمیدونم این فقط مال درس های تخصصی هست یا عمومی چون بعد از گذاشتن این قانون من دیگه درسی رو نیوفتادم. اینکه شما میگید نمره ی مردودی حساب شده یه مقدار عجیبه

Pessimist
15-09-2017, 22:59
سلام دوستان آیا کسی که در کنکور تجربی شرکت کرده می تواند در انتخاب رشته با آزمون دانشگاه آزاد رشته روانشناسی که زیر مجموعه علوم انسانی است را انتخاب کند؟

به احتمال خیلی زیاد نمیشه اما بعضی از دانشگاه های آزاد رشته حقوق رو برای کسانی که بدون کنکور میخوان ثبت نام کنن گذاشته و میتونید با در دست داشتن مدرک دیپلم ثبت نام کنید.

sahar_lady021
19-09-2017, 00:40
...................

spartaqus
02-12-2017, 23:12
سلام

هزینه دکتری دانشگاه آزاد برای رشته های فنی چقدر است اگه کسی دقیق میدونه لطف کنه بگه و چند ترم طول میکشه ؟؟

spartaqus
02-12-2017, 23:23
سلام

هزینه دکتری دانشگاه آزاد برای رشته های فنی چقدر است اگه کسی دقیق میدونه لطف کنه بگه و چند ترم طول میکشه ؟؟

الان دکتری آزاد با سراسری یکیه؟؟

ali787878
23-12-2017, 01:27
سلام
ترم یک رشته بیمه واحد تهران جنوبم اما هیچ علاقه ایی به رشتم ندارم و میخوام انصراف بدم ولی سوالاتی برام پیش اومده که میخوام از اهل فن و دوستان مشورت بگیرم
1-نحوه انصراف به چه صورته و ایا هزینه ایی لازم داره یا خیر؟میتونم ورودی بهمن در رشته عکاسی ثبت نام کنم یا زمانش منقضی شده؟
2- واجد شرایط سربازی میشم بعداز انصراف از دانشگاه ؟!!
متولد 78/5/3 ام و مستقیم بعداز اخذ مدرک پیش دانشگاهی بدون شرکت در کنکور وارد دانشگاه (بدون کنکور شدم)
3- میخوام وارد رشته عکاسی بشم و علاقه خیلی زیادی نسبت به این رشته دارم و چه زمانی من میتونم دوباره بدون کنکور ثبت نام کنم!؟
البته فقط ازاد برام مهمه و نمیخام ی سال واسه کنکور معطل بشم
دوستان لطفا راهنمایی کنید خیلی ذهنمو مشغول کرده ممنون از همه دوستان

Pessimist
11-01-2018, 19:18
سلام

الان دکتری آزاد با سراسری یکیه؟؟

یکی از استادهای ما تو این ترم دانشجوی نرم افزار مقطع دکتری دانشگاه آزاد تهران جنوب هست گفت ترمی 10 میلیون داره میده

sahar_lady021
15-01-2018, 01:06
..............

Pessimist
05-02-2018, 19:53
دوستان مهلت ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد امروز تموم شد به نظرتون تمدیدش میکنن یا نه ؟ متاسفانه یکی از اقوام ما همین چند روز پیش فوت کرد و منم که از تاریخ اتمام ثبت نام بی خبر بودم نتونستم ثبت نام کنم و الان همینجوری موندم چیکار کنم

TATU_TATY
06-02-2018, 01:39
دوستان مهلت ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد امروز تموم شد به نظرتون تمدیدش میکنن یا نه ؟ متاسفانه یکی از اقوام ما همین چند روز پیش فوت کرد و منم که از تاریخ اتمام ثبت نام بی خبر بودم نتونستم ثبت نام کنم و الان همینجوری موندم چیکار کنم

غصه نخور عزیز جان ... برو خوده دانشگاه یه جوری رات میندازن ... دانشگاه ازاد از خداشه بتونه دانشجو بیشتر بگیره ... حتما راهی پیدا میکنی ... شاید اصلا دوباره باز کنن سامانه رو ... دانشگاه خودش میتونه بهتر بهت کمک کنه ... مطمعنا خودشون میتونن برات ثبت نام کنن

mehrabooni
07-02-2018, 14:39
یکی از دوستانم در مقطع کارشناسی ناپیوسته آموزش ابتدایی دانشگاه آزاد که هر ترم فقط 15 واحد میدن مشغول به تحصیله و تا الان بعد از دو سال 42 واحد پاس کرده
اسفند امسال سنوات تحصیلیش تموم میشه و معدل کلش تا الان 12 به بالا هست و فقط یک ترم مرخصی گرفته و سه ترم غیر متوالی مشروط شده

قبل از اینکه اخراجش کنن و بفرستنش خدمت چقدر دیگه بهش مهلت میدن تا تموم کنه

donkeyoxte
15-02-2018, 17:43
سلام
این واحد های اختیاری, تعداد خاص داره که باید پاس بشه؟ یا هرچی ارائه دادن رو باید پاس کنیم؟ (رشته هم عمران)

amir hamzeh
02-06-2018, 23:25
دوستان عزیز اگر کسی چند سال پیش دانشگاه ازاد ثبت نام و یک سال خونده باشه و بعدشم دیگه نه انتخاب واحد نه هیچ مراجعه ایی داشته باشه تکلیفش برای گرفتن مدرکی که به دانشگاه داده چیه؟

Pessimist
29-08-2018, 20:34
دوستان من الان میخواستم شهریه رو برای انتخاب واحد ترم مهرماه واریز کنم تو سایت زده 350 هزار تومن بابت مبلغ خاص به غیر از شهریه ثابت. کسی میدونه این مبلغ دقیقا مال چیه؟ شهریه ی دانشگاه بیشتر شده یا اینکه فقط همون مبلغی که اول ترم میگیرن رو بیشتر کردن؟؟؟

hp722
30-08-2018, 16:27
سلام

دوستان من کارشناسی حسابرسی دارم میخوام بدونم نمیتونم برای ارشد زبان شرکت کنم؟

sahar_lady021
20-09-2018, 13:34
تو زمان حذفو اضافه میشه انتخاب واحد کرد؟ من زمان انتخاب واحد انتخاب نکرده بودم هیچی. اگه نشه چیکار کنم؟ برم بگم خودشوم انجام میدن یا کلا نمیشه؟ چیکار کنم حالا

Pessimist
22-09-2018, 21:04
تو زمان حذفو اضافه میشه انتخاب واحد کرد؟ من زمان انتخاب واحد انتخاب نکرده بودم هیچی. اگه نشه چیکار کنم؟ برم بگم خودشوم انجام میدن یا کلا نمیشه؟ چیکار کنم حالا

بله دوست عزیز میشه خیالت راحت باشه کلا سایت باز میشه و میتونی شهریه رو بریزی رو انتخاب واحد کنی فقط تنها مشکل اینه که احتمال داره ظرفیت کلاس ها پر شده باشه که در این حالت یا باید ظرفیت بگیری یا منتظر باشی که یه نفر حذف کنه و شما جاش برداری

Pessimist
22-09-2018, 21:06
دوستان عزیز اگر کسی چند سال پیش دانشگاه ازاد ثبت نام و یک سال خونده باشه و بعدشم دیگه نه انتخاب واحد نه هیچ مراجعه ایی داشته باشه تکلیفش برای گرفتن مدرکی که به دانشگاه داده چیه؟

شما احتمالا باید انصراف بدی که یه مبلغی رو ازت میگیرن (یک و نیم میلیون اگه اشتباه نکنم) بعد انصراف میدی و تسویه میکنی و مدارکت رو از بایگانی میگیری

amir hamzeh
23-09-2018, 21:26
شما احتمالا باید انصراف بدی که یه مبلغی رو ازت میگیرن (یک و نیم میلیون اگه اشتباه نکنم) بعد انصراف میدی و تسویه میکنی و مدارکت رو از بایگانی میگیری

ممنون دوست عزیز رفتم فرم عدم مراجعه پر کردم 750 گرفتن ازم

spartaqus
23-09-2018, 21:45
سلام کسی میدونه بعد از تسویه از دانشگاه چقدر طول میکشه که مدرک موقت ارشد رو به ما بدن؟!

k1ozil
25-09-2018, 09:51
سلام بچه ها
من هوشبری ملی کرمون قبول شدم ثبت نام هم کردم ولی حالم از رشته ها علوم پزشکی بهم میخوره الان هم مکانیک ازاد یزد بدون کنکور قبول شدم میخام بدونم چجوری میشه برم مکانیک ازاد یزد
الان برم دانشگاه کرمون انصراف بدم؟ هزینه ای میگیرن ازم؟ معافیت تحصیلی ۴ ساله ای ک گرفتم باطل میشه؟ باید جدید برم یزد معافیت تحصیلی بگیرم ؟

NET DOCTOR
09-11-2018, 18:31
با سلام

امیدوارم سوالم رو در انجمن مناسب مطرح کرده باشم

میخوام بدونم کسی که کارشناسی مکانیک دانشگاه ازاد داره برای ارشد چه رشته هایی میتونه شرکت کنه؟

محدودیتی داره یا نه؟

تا جایی که من فهمیدم برای رشته های مهندسی و علوم انسانی به جز ارشد پزشکی مانعی نداره مگر اینکه در دفترچه ذکر شده باشه. درسته؟

برای کسی که کارشناسی مکانیک دانشگاه ازاد داره امکان ادامه در رشته های ارشد پزشکی به هیج وجه وجود نداره؟

mojt90
18-09-2019, 21:50
سلام
دوستان نتایج ثبت نام دانشگاه آزاد کارشناسی پیوسته بر اساس سوابق تحصیلی کی میاد ؟

تو سایت azmoon.org نتایج سوابق رو نزاشتن ؟ آیا جای دیگری قرار میدهند ؟

radarz
19-09-2019, 18:21
بعد از ثبت نام قبول شده های ازمون میاد /// فکر کنم تو هفته اول مهر بیاد نگران نباش انقدر گیر دانشجو هستن

k1ozil
19-09-2019, 19:01
سلام
دوستان نتایج ثبت نام دانشگاه آزاد کارشناسی پیوسته بر اساس سوابق تحصیلی کی میاد ؟

تو سایت azmoon.org نتایج سوابق رو نزاشتن ؟ آیا جای دیگری قرار میدهند ؟
هر وقت ثبت نام اینترنتی تمام شه ۲ روز بعدش میاد و همون اولویت اولت قبول میشی :)
زیادم نگران نباش ازاد گیر دانشجو هست تا شهریه بگیره

Alireza SM
13-05-2020, 13:28
با سلام

امیدوارم سوالم رو در انجمن مناسب مطرح کرده باشم

میخوام بدونم کسی که کارشناسی مکانیک دانشگاه ازاد داره برای ارشد چه رشته هایی میتونه شرکت کنه؟

محدودیتی داره یا نه؟

تا جایی که من فهمیدم برای رشته های مهندسی و علوم انسانی به جز ارشد پزشکی مانعی نداره مگر اینکه در دفترچه ذکر شده باشه. درسته؟

برای کسی که کارشناسی مکانیک دانشگاه ازاد داره امکان ادامه در رشته های ارشد پزشکی به هیج وجه وجود نداره؟

بله به جز موارد خاص براي همه رشته ها ميتونه شركت كنه. از طريق ثبت نام در آزمون ارشد