PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✦ تاپیــک جــامــع مـــباحــث مرتبـــط با دانشـــگاه آزاد

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39

farshidshd
16-12-2013, 13:59
اعلام زمان ثبت‌نام 2 کنکور ارشد و دکتري 93 دانشگاه آزاد ::

تقویم آزمون ها در مقاطع مختلف ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

omidjfz
24-12-2013, 12:36
سلام دوستان عزیز.اولا که میخواستم خبر بدم که ثبت نام رشته های بدون زمون دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته برای ترم بهمن از چند روز دیگه شروع میشه و الان هم میتونید رشته ها و محل های دانشگاهی موجود رو در سایت azmoon.netمشاهده کنید.دوما یه سوال داشتم.من دانشجوی کاردانی هستم و درسم خرداد 93تموم میشه حالا میخواستم بدونم اگه ثبت نام کنم و قبول شم دانشگاه قبول میکنه با پرداخت شهریه ثابت یک ترم با تاخیر ثبت نام کنم؟

alavi71
25-12-2013, 13:13
سلام دوستان عزیز.اولا که میخواستم خبر بدم که ثبت نام رشته های بدون زمون دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته برای ترم بهمن از چند روز دیگه شروع میشه و الان هم میتونید رشته ها و محل های دانشگاهی موجود رو در سایت azmoon.netمشاهده کنید.دوما یه سوال داشتم.من دانشجوی کاردانی هستم و درسم خرداد 93تموم میشه حالا میخواستم بدونم اگه ثبت نام کنم و قبول شم دانشگاه قبول میکنه با پرداخت شهریه ثابت یک ترم با تاخیر ثبت نام کنم؟

بله مشکلی نیست ...

Terova
28-12-2013, 22:54
من کارشناسی ارشد علوم تحقیقات قبول شدم بعد الان فهمیدم تو سایت زده 325 و 27 آذر ثبت نام هست و من یادم نبودم حالا من چی کار کنم من شهرستان هستم آیا راهی هست..؟

alavi71
29-12-2013, 13:12
من کارشناسی ارشد علوم تحقیقات قبول شدم بعد الان فهمیدم تو سایت زده 325 و 27 آذر ثبت نام هست و من یادم نبودم حالا من چی کار کنم من شهرستان هستم آیا راهی هست..؟

سلام
بعید هست ایراد بگرین از شما.ولی نزارید از این دیرتر بشه .....

farshidshd
29-12-2013, 17:04
• انتخاب رشته تکمیل ظرفیت بهمن ماه آزمون کارشناسی ارشد سال 1392

برای انتخاب رشته از لینک زیر استفاده کنید ::

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

توجه: در رشته هايي از گروه هنر كه داراي آزمون تشريحي بوده است تنها آن دسته از داوطلباني كه دعوت به آزمون مرحله دوم شده ودر جلسه آزمون مذكور حضور داشته اند مجاز به انتخاب رشته متناسب با آزمون تشريحي خواهند بود.

*Necromancer
30-12-2013, 00:36
ببخشید یه سوال
اعلام کردید که نوزدهم همین ماه کاردانی به کارشناسی بدون آزمون آزاد ثبت نام میشه
میخوام بدونم برای ثبت نام به کجا باید مراحعه کرد؟ چه مدارکی باید برد؟ هزینه ش زیاده؟ از مهر کلاسش شروع میشه؟

farshidshd
30-12-2013, 12:10
ببخشید یه سوال
اعلام کردید که نوزدهم همین ماه کاردانی به کارشناسی بدون آزمون آزاد ثبت نام میشه
میخوام بدونم برای ثبت نام به کجا باید مراحعه کرد؟ چه مدارکی باید برد؟ هزینه ش زیاده؟ از مهر کلاسش شروع میشه؟

سلام
از طریق سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ثبت نام میکنن

Sunny02
31-12-2013, 12:40
سلام
تو ازمون ارشد 92 از مجموعه مدیریت بازرگانی انتخاب رشته کردم
الان میتونم ازمجموعه های دیگه ی مدیریت (مدیریت مالی یا اجرایی) تو تکمیل ظرفیت انتخاب کنم?
ممنون:n16:

farshidshd
01-01-2014, 14:32
سلام
تو ازمون ارشد 92 از مجموعه مدیریت بازرگانی انتخاب رشته کردم
الان میتونم ازمجموعه های دیگه ی مدیریت (مدیریت مالی یا اجرایی) تو تکمیل ظرفیت انتخاب کنم?
ممنون:n16:

سلام
میشه
ولی در صورت قبولی باید از اونجا انصراف بدید

Sunny02
01-01-2014, 14:56
سلام
میشه
ولی در صورت قبولی باید از اونجا انصراف بدید

مرسی دوست عزیز،
ولی من اصلا قبول نشدم دور اول!
فقط شنیدم که میگن چون تو انتخاب رشته ی اول از مجموعه ی مدیریت بازرگانی انتخاب کردم، الان تو تکمیل ظرفیت نمیشه از مجموعه های دیگه ی مدیریت مثل مالی یا اجرایی انتخاب کرد.
یه سری دیگه هم میگن مدیریت ها همشون تو یه گروه هستند و میتونی انتخاب کنی
نمیدونم والا گیج شدم :n13:
بازم ممنون

m.a.r.y.a.m
02-01-2014, 21:11
سلام.من دانشجوی انصرافی دولتی هستم و الان ازاد می خونم همزمان می خوام پیام نورهم بخونم..اما چندتاسوال....از
پیام نور مطمین شدم ک ایرادی نداره چندرشته و همزمان...اما از ازاد خبرندارم..نظرتون چیه؟؟؟ایراد داره؟جریمه داره؟دخترا ک سربازی نمیرن پس نمی فهمن درست....

خواهشا کمک کنید واسم مهمه...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

m.a.r.y.a.m
02-01-2014, 21:12
سلام.من دانشجوی انصرافی دولتی هستم و الان ازاد می خونم همزمان می خوام پیام نورهم بخونم..اما چندتاسوال....از
پیام نور مطمین شدم ک ایرادی نداره چندرشته و همزمان...اما از ازاد خبرندارم..نظرتون چیه؟؟؟ایراد داره؟جریمه داره؟دخترا ک سربازی نمیرن پس نمی فهمن درست....

خواهشا کمک کنید واسم مهمه...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

smahdis
02-01-2014, 21:32
اون چیزی که با عقل و منطق جور در میاد, همچین چیزی امکان نداره.

m.a.r.y.a.m
02-01-2014, 21:38
اون چیزی که با عقل و منطق جور در میاد, همچین چیزی امکان نداره.

من کسی و میشناسم ک اینکاروکرده اما من مرددم...دانشگاه پیام نور مجاز اعلام کرده اما ازاد ونمیدونم....

hp722
03-01-2014, 00:43
دوستان من ورودی بهمن هستم.الان توی قسمت شهریه واسم زده 250ت شهریه و 60ت هم هزینه خدمات آموزش برای نیمسال اول تحصیلی.اینارو بدهی زده واسم.قضیه اش چیه؟من که هنوز سر کلاسا نرفتم و وقتی گزینه انتخاب واحد رو میزنم میگه به علت بدهی به مبلغ 559ت قادر به انتخاب واحد نیستید.این چیه؟

دوستانی که آزاد میخونن من که ورودی بهمن هستم کی باید انتخاب واحد کنم؟کی شهریه رو بریزم؟

alavi71
03-01-2014, 13:06
دوستان من ورودی بهمن هستم.الان توی قسمت شهریه واسم زده 250ت شهریه و 60ت هم هزینه خدمات آموزش برای نیمسال اول تحصیلی.اینارو بدهی زده واسم.قضیه اش چیه؟من که هنوز سر کلاسا نرفتم و وقتی گزینه انتخاب واحد رو میزنم میگه به علت بدهی به مبلغ 559ت قادر به انتخاب واحد نیستید.این چیه؟

دوستانی که آزاد میخونن من که ورودی بهمن هستم کی باید انتخاب واحد کنم؟کی شهریه رو بریزم؟

هزینه خدمات اموزشی در ترم ورودر از هر دانشجو برای یکبار باید پرداخت کنید ..
و مبلغ شهریه هم احتمالا شهریه ثابتتون هست ...
انتخاب واحد بر اساس اولویت در ورودی ها هست.
باید مبلغ بدهی رو پرداخت کنید تا بتونید انتخاب رشته کنید.البته چون ترم اول هستید خود مدیر گروه براتون انتخاب رشته میکنه و شما میتونید در حذف و اضافه دروس را تغییر بدهید ...
میتونید به اموزش داشنگاه و یا قسمت برنامه ثبتنام در پرتال داشنجویی زمان مربوط را ببینید ....
موفق باشید

hp722
03-01-2014, 13:59
هزینه خدمات اموزشی در ترم ورودر از هر دانشجو برای یکبار باید پرداخت کنید ..
و مبلغ شهریه هم احتمالا شهریه ثابتتون هست ...
انتخاب واحد بر اساس اولویت در ورودی ها هست.
باید مبلغ بدهی رو پرداخت کنید تا بتونید انتخاب رشته کنید.البته چون ترم اول هستید خود مدیر گروه براتون انتخاب رشته میکنه و شما میتونید در حذف و اضافه دروس را تغییر بدهید ...
میتونید به اموزش داشنگاه و یا قسمت برنامه ثبتنام در پرتال داشنجویی زمان مربوط را ببینید ....
موفق باشید

آخه من که ترم اول نرفتم واسه چی شهریه ثابتش رو باید بدم؟چرا تو قسمت مالی زده 310ت بدهی ولی تو قسمت انتخاب واحد میرم زده 559ت بدهی.بالاخره کدومشه؟

farshidshd
03-01-2014, 14:03
آخه من که ترم اول نرفتم واسه چی شهریه ثابتش رو باید بدم؟چرا تو قسمت مالی زده 310ت بدهی ولی تو قسمت انتخاب واحد میرم زده 559ت بدهی.بالاخره کدومشه؟

ترم اول براتون به طور خودکار مرخصی رد میشه و ترم مرخصی رو باید شهریه ثابش پرداخت بشه

*Necromancer
04-01-2014, 10:50
دانشگاه آزاد اسلامی برای نیمسال دوم سال تحصیلی 93 - 92 در اکثر کد رشته ها به صورت بدون آزمون دانشجو پذیرش میکند.

فارغ التحصيلان مقطع كارداني پيوسته و ناپيوسته مي توانند در اين مرحله ثبت نام كنند. ثبت نام دانشجويان مقطع كارداني كه تا 30 بهمن ماه فارغ التحصيل مي شوند، نيز بلامانع است. در ثبت نام دوره بدون آزمون كارشناسي ناپيوسته هر داوطلب مجاز است در يك رشته امتحاني حداكثر تا 4 واحد دانشگاهي را به عنوان اولويت هاي تحصيلي خود اعلام كند.
دوره بدون آزمون اين مقطع، براي تسهيل ادامه تحصيل فارغ التحصيلان كارداني ايجاد شده و نحوه ارزشيابي و پذيرش براساس معدل كتبي فوق ديپلم متقاضيان خواهد بود، لذا توصيه مي شود كه متقاضيان به هنگام مراجعه به سايت، معدل دقيق خود را ثبت كنند.

golparya
06-01-2014, 14:53
سلام
میشه تو.یه ترم همزمان فیزیک 1 و فیزیک 2 برداشت?
بر فرض اینکه فیزیک 1,رو افتاده باشی

sharpy
06-01-2014, 17:18
سلام
میشه تو.یه ترم همزمان فیزیک 1 و فیزیک 2 برداشت?
بر فرض اینکه فیزیک 1,رو افتاده باشی

اره اگه 1 رو قبلا افتادی میتونی جفتش رو ترم بعد بگیری .
اما اگر اصلا فیزیک 1 رو نگرفتی نمیتونی فیزیک 2 رو برداری

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

*Necromancer
06-01-2014, 21:33
هزینه واحد کارورزی چقدره؟
من از یکی از دوستانم شنیدم 300 هزار تومنه ولی خودم چندان اطمینان ندارم

farshidshd
07-01-2014, 21:03
هزینه واحد کارورزی چقدره؟
من از یکی از دوستانم شنیدم 300 هزار تومنه ولی خودم چندان اطمینان ندارم

در چه مقطعی؟ و چه رشته ای؟

golparya
08-01-2014, 13:35
ممنون از جوابتون حالا ی,سوال دیگع دارم
اگه کسی فیزیک1 بیوفته میتونه ترم بعد فیزیک ,2 برداره
بعد مثلا ترم بعدش مثل ترم تابستونی فیزیک 1 رو برداره پاس کنه
اخه بعضیا دیدم ترم بالایین ولی مثلا هنوز فیزیک 1 ریاضی 1 پاس نکردنذچجوریاس

sharpy
08-01-2014, 17:39

علمی کاربردی نمیدونم اما ازاد اگه یه بار مثلا فیزیک یک بیفتید میتونی فیزیک یک رو تا ترم اخر هم نگیری و اول فیزیک 2 رو اصلا پاس کنی .

wooooow
08-01-2014, 21:56

این چیزی که شما میگید همون ِپیش نیاز میشه و بعضی ها اشتباه میکنن

بعضی ها فکر میکنن تو پیش نیاز حتما باید درس رو پاس کرد !!
مثلا اگه فیزیک 1 پیش نیاز فیزیک 2 باشه
شما اگه 1 بار فیزیک برداری و آخر ترم چه بیفتی و چه پاس کنی ترم بعد دیگه مشکل واسه برداشتن فیزیک 2 و درس هایی که پیش نیازشون فیزیک 1 هست نداره
منظور از پیش نیاز این هست که شما یکبار درس رو بردارید و یک ترم واحد انتخابی داشته باشید
قبول شدن و نشدنش مهم نیست !!

////

البته یه نکته اضافه کنم
انتخاب پیش نیاز و همنیاز به عهده دانشجو هست
حتی اگه شما فیزیک 1 هم برنداشته باشید باز هم میتونید با مراجعه به آموزش هر 2 رو بردارید و آموزشی اجباری بهتون نداره

دانشجو دیده بودم تو 1 ترم خود دانشگاه فیزیک 1 و فیزیک 2 رو باهم بهش داده بودن :n02:

hp722
09-01-2014, 20:59
دوستان تو آزاد هر ترم چند واحد میدن؟تابستون چطور؟و توی تابستون کلاس برگزار نمیشه و از استاد و نمره کلاسی خبری نیست؟

wooooow
09-01-2014, 22:35
دوستان تو آزاد هر ترم چند واحد میدن؟تابستون چطور؟و توی تابستون کلاس برگزار نمیشه و از استاد و نمره کلاسی خبری نیست؟

هر ترم 20 واحد میدن
معدل بالای 17 هم هر ترم 24 واحد

تابستون 6 واحد

تابستون هم کلاس کامل و فشرده برگذار میشه
به ازای هر 3 واحد 6 ساعت و در هفته کلاس برگذار میشه

یعنی اگه 2 تا درس 3 واحدی بردارید
در هفته باید 12 ساعت کلاس برید (( به ازای هر 3 واحد باید 6 ساعت کلای برید ))
یعنی تو 1 هفته به طور عادی 3 جلسه ترم معمولی برگذار میشه
کلاس ها هم تو 1 ماه تموم میشه

هر درس 3 واحدی اینجوری میشه

4 هفته کلاس -- هفته ای 3 جلسه
میشه 12 جلسه
جلسه ای 2 ساعت

خلاصه بگم میشه این :
تو 1 ترم معمولی شما 12 جلسه کلاس میری هفته ای 1 جلسه (( کلا 3 ماه ))
تابستون 12 جلسه کلاس میری هفته ای 3 جلسه (( کلا 1 ماه ))

e.khafan!
11-01-2014, 13:29
سلام؛ من دانشجوی عمران سال سوم آزاد تهران هستم، کارشناسی پیوسته، هدفم هم ارشد سراسری هست.
میخواستم ببینم این مدرک آزاد مشکلی برای ارشد سراسری نداره؟ یعنی اگر ارشد رتبه و امتیاز رو بیارم، با مدرک پایم کاری ندارن؟
ضمن اینکه دو تا از درسام زیر 12 شده، ریاضی 2 و دینامیک، اینها رو باید چیکار کنم؟ تو دانشگاه خودمون دوباره بگذرونم به عنوان ترمیم معدل، یا برای ارشد تو سراسری جبرانی میذارن؟

Pessimist
11-01-2014, 17:47
دوستان ثبت نام آزمون سراسری دانشگاه آزاد کی شروع میشه؟

Mr Unknown
11-01-2014, 19:34
دوستان من ورودی 89 هستم
درس تاریخ فرهنگ و تمدن رو پاس کردم..الان این درس برای من اختیاری میشه یا اجباری؟من 15 واحد باید اختباری پاس کنم..این که 2 واحده چجوری میشه؟:n02:
ممنون

wooooow
11-01-2014, 21:57
سلام؛ من دانشجوی عمران سال سوم آزاد تهران هستم، کارشناسی پیوسته، هدفم هم ارشد سراسری هست.
میخواستم ببینم این مدرک آزاد مشکلی برای ارشد سراسری نداره؟ یعنی اگر ارشد رتبه و امتیاز رو بیارم، با مدرک پایم کاری ندارن؟
ضمن اینکه دو تا از درسام زیر 12 شده، ریاضی 2 و دینامیک، اینها رو باید چیکار کنم؟ تو دانشگاه خودمون دوباره بگذرونم به عنوان ترمیم معدل، یا برای ارشد تو سراسری جبرانی میذارن؟

هیچ ربطی به هم ندارن
شما کارشناسی آزاد بگیر و ارشد سراسری
مشکلی نیست

در مورد نمره هم فقط باید درس رو پاس کنید و نمره درس مهم نیست

تنها چیزی که مهم هست معدل کل هست
معدل کل شما بعد از فارغ التحصیلی باید بالای 12 باشه

e.khafan!
12-01-2014, 14:21
هیچ ربطی به هم ندارن
شما کارشناسی آزاد بگیر و ارشد سراسری
مشکلی نیست

در مورد نمره هم فقط باید درس رو پاس کنید و نمره درس مهم نیست

تنها چیزی که مهم هست معدل کل هست
معدل کل شما بعد از فارغ التحصیلی باید بالای 12 باشه

ممنون دوست عزیز، یعنی معدل شرط نیست تو پذیرش ارشد سراسری؟ فقط همون 12 که مدرکم باهاش میدن. این نمره های زیر 12 چی؟ چون الان خود آزاد نمره های زیر 12 اختصاصی رو قبول نداره و چه کارشناسی آزاد چه سراسری زیر 12 ها باید دوباره درس رو بطور پیش نیاز بگذرونن، میخوام ببینم برای سراسری چطور هست؟

behnambazi
14-01-2014, 13:15
دوستان یه سوال :
من درس برنامه نویسی پیشرفته رو ترم پیش برداشتم ولی نرفتم امتحان بدم و حذفش کردم ,ترم پاییز امسال هم درس پیشرفته هم ساختمان داده رو با هم برداشتم .حالا ساختمان داده پاس میشم ولی میترسم برم امتحان درس پیشرفته رو بدم میخوام حذفش کنم .ایا نمره ساختمان دادم حدف میشه ؟؟؟؟
برنامه نویسی پیشرفته پیشنیاز ساختمان داده هست

wooooow
14-01-2014, 13:51
دوستان یه سوال :
من درس برنامه نویسی پیشرفته رو ترم پیش برداشتم ولی نرفتم امتحان بدم و حذفش کردم ,ترم پاییز امسال هم درس پیشرفته هم ساختمان داده رو با هم برداشتم .حالا ساختمان داده پاس میشم ولی میترسم برم امتحان درس پیشرفته رو بدم میخوام حذفش کنم .ایا نمره ساختمان دادم حدف میشه ؟؟؟؟
برنامه نویسی پیشرفته پیشنیاز ساختمان داده هست

نه حذف نمیشه

behnambazi
14-01-2014, 14:02
نه حذف نمیشه
ممنون .دانشگاه ازاد هستم پس مشکلی پیش نمیاد.یه چیز دیگه من این درس پیشرفته رو اصلا نیوفتادم

hp722
15-01-2014, 21:58
ترم اول براتون به طور خودکار مرخصی رد میشه و ترم مرخصی رو باید شهریه ثابش پرداخت بشه

فرشید عزیز 1هفته پیش رفتم پیش مدیر گروه و این موضوع رو مطرح کردم و گفتن شورای دانشگاه تصمیم گرفتن که برای ورودی های بهمن ماه مرخصی رد بشه ولی لازم به پرداخت شهریه نباشه و اون مبلغ از page کسانی که ورودی بهمن هستند حذف شد

farshidshd
16-01-2014, 18:23
فرشید عزیز 1هفته پیش رفتم پیش مدیر گروه و این موضوع رو مطرح کردم و گفتن شورای دانشگاه تصمیم گرفتن که برای ورودی های بهمن ماه مرخصی رد بشه ولی لازم به پرداخت شهریه نباشه و اون مبلغ از page کسانی که ورودی بهمن هستند حذف شد

اگه اینطور بشه که عالی میشه

Milad4171
19-01-2014, 20:01
دوستان کسی خبر داره اگه کسی چند سال پیش اخراج شده با شه از دانشگاه میتونه الان دوباره بره ثبت نام کنه و درسش رو تموم کنه یا مثلا واحد هاش رو مطابقت بده تو ثبت نام جدیدش؟

hesamtavakoli
19-01-2014, 20:12
سلام دوستان
من مهندسي سخت افزار ميخونم
كارشناسي پيوسته
چارت دروسي كه بايد پاس كنمو از كجا بايد بيارم؟

alavi71
20-01-2014, 21:38
سلام دوستان
من مهندسي سخت افزار ميخونم
كارشناسي پيوسته
چارت دروسي كه بايد پاس كنمو از كجا بايد بيارم؟

از اموزش بگیرید ...
در سایت زیر هم موجود است
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشید

alavi71
20-01-2014, 21:58
دوستان کسی خبر داره اگه کسی چند سال پیش اخراج شده با شه از دانشگاه میتونه الان دوباره بره ثبت نام کنه و درسش رو تموم کنه یا مثلا واحد هاش رو مطابقت بده تو ثبت نام جدیدش؟

سلام
بستگی به نوع اخراجی و دانشگاه داره ...
میتونه مجدد ثبتنام کنه اگر مشکلش حا نباشه ...
ولی در مورد تطبیق هم بسته به نظر دانشگاه مبدا داره ....

dj-big
21-01-2014, 01:26
کسی اینجا از تهران جنوب هست ؟! ما پس فردا انتخاب واحد داریم نصف نمره ها نیومده چه وضعشه ؟!

e.khafan!
21-01-2014, 13:04
کسی اینجا از تهران جنوب هست ؟! ما پس فردا انتخاب واحد داریم نصف نمره ها نیومده چه وضعشه ؟!

شما انتخاب واحدتو بر اساس پیش بینییات انجام بده، یکبار موقع حذف و اضافه وقت داری تغییر بدی، قبل زمان حذف و اضافه گروه هم میتونه برات تغییر بده، اگر اینطوری که میگی باشه و خیلی نمره هانیومده باشه که قطعا انتخاب واحدو تمدید میکنن. یعنی سه تا فرصت داری برای تغییر

glp1
21-01-2014, 23:56
فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد چهارشنبه منتشر می‌شود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رئیس دانشگاه آزاد دستور انتشار فراخوان جذب اعضای هیات علمی این دانشگاه در ۲۵ دی ماه را صادر کرد.
حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد ‌با تاکید بر این که یکی از اهداف این دانشگاه، آسان سازی تحصیلات عالی در کشور و هموار کردن راه ورود جوانان به دانشگاه است، گفت: با وجود تورم ۴۰ درصدی در کشور و عدم پرداخت سهم دانشگاه آزاد از محل هدفمندی یارانه‌ها و گرانی روز افزون مواد اولیه و اقلام مصرفی و نیز بالارفتن حقوق و دستمزد اعضای هیات علمی و کارکنان، شهریه دانشجویان افزایش چندانی نداشته و این اقدام موجب ضرر و زیان واحدهای دانشگاه آزاد شده است. وی افزود: به طوری که سوبسید ما به التفاوت قیمت تمام شده غذا و هزینه‌های خوابگاه دانشجویی تقریبا معادل شهریه‌ای است که دانشجویان دانشگاه آزاد می‌پردازند.
میرزاده با اشاره به اهمیت نقش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی در دانشگاه آزاد اسلامی، این مرکز را همطراز معاونت‌های دانشگاه عنوان کرد و بر همکاری جدی معاونت‌ها و واحدهای دانشگاهی با این مرکز و نیز پرهیز از انجام فعالیت‌های موازی که در چارچوب وظایف سازمانی و ذاتی روابط عمومی و اطلاع رسانی است، تاکید کرد.
در این جلسه مقرر شد، معاونت آموزشی نسبت به انتشار فراخوان جذب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ا عضای هیات علمی در ۲۵ دی ماه امسال اقدام کند و در نظر است حدود ۲۵۰۰ عضو هیات علمی در این فراخوان جذب دانشگاه شوند.
از دیگر مواردی که در این جلسه توسط رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد؛ تهیه طرح برای اجرای پنج طرح بزرگ عمرانی طی چهار سال آینده در تهران است که عبارتند از: ساخت مجموعه بزرگ ورزشی دانشگاه اسلامی و تجمیع ساختمان‌های واحدهای دانشگاهی تهران مرکز، تهران جنوب، تهران شمال و ساخت سایت سازمان مرکزی دانشگاه که طرح‌های آن توسط معاونت عمرانی دانشگاه در دست تهیه و بزودی تقدیم هیات امناء مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی خواهد شد.

glp1
22-01-2014, 00:08
معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی روز گذشته با صدور بخشنامه ای، تصمیمات جدیدی را در خصوص نمره پایان نامه مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی نزدیک به یک ماه پیش اعلام کرد که نمره پایان نامه ۱۹٫۵ در نظر گرفته شود و بسیاری از دانشجویان نیز بر اساس این بخشنامه دفاع کردند. روز گذشته معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بخشنامه دیگری، تازه ترین تصمیمات را درباره نمره پایان نامه مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اعلام کرد.
متن کامل این بخشنامه به شرح ذیل است:
” چگونگی ارزیابی پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای و رساله دکتری تخصصی با در نظر گرفتن امتیازهای تشویقی برای دستاوردهای پژوهشی
با توجه به اهمیت ارتقای کیفیت فعالیتهای پژوهشی، ارزیابی پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای، رساله های دکتری تخصصی و مقاله ها و دستاوردهای پژوهشی مستخرج از آن ها به شرح زیر انجام می گیرد:
ماده ۱- پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای:
دو نمره از بیست نمره پایان نامه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای با نظر شورای گروه تخصصی و شورای تحصیلات تکمیلی یا شورای پژوهش و فناوری واحد مطابق فرم شماره ۳ به مقاله اختصاص یابد.
دانشجویان یاد شده در صورت دارا بودن فرصت برای نظام وظیفه به مدت شش ماه با مجوز دانشکده و تا یکسال با مجوز معاونت پژوهش و فناوری واحد فرصت دارند تا پذیرش یا چاپ مقاله مستخرج از پایان نامه خود را ارائه دهند.
در صورت ارائه نکردن پذیرش یا چاپ مقاله، پایان نامه دانشجو از نظر کیفت حداکثر بسیار خوب و از نظر کمی حداکثر نمره ۱۸ ارزیابی شده و مطابق فرم شماره ۴ عمل می شود.
تبصره: پایان نامه های دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای، چنانچه منجر به اثر بدیع هنری یا چاپ کتاب یا اختراع و اکتشاف شود ” در خصوص اختراع و اکتشاف اگر در مسابقه ها و جشنواره های معتبر غیر از نمایشگاهها رتبه اول تا سوم کسب شود یا در موسسات معتبر داخل و خارج موفق به ثبت علمی شود(شایان گفتن است ثبت حقوقی معیار اعتبار علمی نیست) می تواند نمره اسخراج مقاله را پایان نامه را دریافت کند”.
ماده ۲- رساله مقطع دکتری تخصصی
الف: دانشجویان دکتری تخصصی رشته های غیرعلوم انسانی و هنر باید برای دفاع از رساله دکتری تخصصی خود پذیرش حداقل یک مقاله با نمایه بین الملی ISI ارائه دهند.
ب: دانشجویان دکتری تخصصی علوم انسانی و هنر باید برای دفاع از رساله دکتری تخصصی خود پذیرش یا چاپ یک مقاله ISI یا علمی – پژوهشی مورد تایید وزارتین ارائه دهند.
تبصره۱ : برخی از رشته های علوم انسانی مانند مدیریت بازرگانی، مدیریت مالی، حسابداری، اقتصاد، روانشناسی بالینی و … که امکان پذیرش مقاله ISI در این رشته ها وجود دارد، لازم است یک مقاله ISI به تشخیص شورای پژوهش و فناوری واحد ارائه کنند.
ج: برای تسویه حساب لازم است افزون بر مقاله های بند الف یا ب، پذیرش یا چاپ یک مقاله ISI یا علمی – پژوهشی وزارتین یا بین المللی معتبر غیر ISI یا ISC( انتشار یافته در ایران) نیز ارائه شود.
د: یک نمره از بیست نمره رساله دکتری تخصصی به مقاله دوم با نمایه بین المللی ISI یا علمی – پژوهشی وزارتین یا ثبت اختراع یا اثر بدیع هنری مستخرج از رساله اختصاص داد که با نظر شورای گروه تخصصی و شورای تحصیلات تکمیلی یا شورای پژوهش و فناوری واحد مطابق فرم شماره ۶ اختصاص می یابد. در صورت برآورده نشدن یکی از این موارد ظرف مدت سه ماه پس از دفاع، رساله دانشجو از نظر کیفیت حداکثر عالی و از نظر کمی حداکثر نمره ۱۹ ارزیابی شده و مطابق فرم شماره ۷ عمل می شود.
تبصره ۲: در صورت داشتن مقاله سوم و بیشتر مستخرج از رساله یا اثر بدیع هنری یا ثبت اختراعی که به تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران رسیده باشد، تا یک نمره( مطابق فرم شماره ۶) به نمره رساله دانشجویان دکتری تخصصی اضافه شود.
ماده ۳: مقاله های مستخرج از پایان نامه های کارشناسی ارشد، دکتری حرفه ای و رساله های دکتری تخصصی در صورتی که در نشریات نامعتبر پذیرش یا چاپ شوند مشمول دریافت نمره، مجوز دفاع، تسویه حساب و تشویقی نمی شوند.
ماده ۴: تمام مقاله های مستخرج از پایان یا رساله در صورت رعایت آیین نامه مشمول دریافت جایزه تشویقی نیز می شوند.”
معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد در پایان این بخشنامه اعلام کرد که بخشنامه مذکور جانشین سایر بخشنامه ها می شود.

HITB0Y
22-01-2014, 22:31
دوستان شرایط انصراف از تحصیل چی هستش؟
هزینش چقدره؟
آیا محدودیتی برای ادامه تحصیل در آینده هم ایجاد میکنه؟

armin660
22-01-2014, 23:06
هزینش چقدره؟

باید چیزی در حدود 2 تا 3 میلیون بستگی به دانشگاه آزادی که می رید ممکنه 6 میلیون و یا کمتر از 1 میلیون هم بشه به عنوان حریمه پرداخت کنید.
فکر کنم بعد از چند بار(3 بار)یه محرومیت 5 ساله براتون ایجاد کنه ولی باز با پرداخت جریمه جبران میشه کرد.در ضمن برای تحصیل در خارج کشور هم یه پوین منفی هست.

paranoid_android
23-01-2014, 01:06
باید چیزی در حدود 2 تا 3 میلیون بستگی به دانشگاه آزادی که می رید ممکنه 6 میلیون و یا کمتر از 1 میلیون هم بشه به عنوان حریمه پرداخت کنید.
فکر کنم بعد از چند بار(3 بار)یه محرومیت 5 ساله براتون ایجاد کنه ولی باز با پرداخت جریمه جبران میشه کرد.در ضمن برای تحصیل در خارج کشور هم یه پوین منفی هست.
ببخشید، کسی 1 ترم توی دانشگاه آزاد درس خونده، ترم بعد تو یه دانشگاه دیگه میره ثبت نام میکنه.. موقع انصراف باید جریمه بده؟! مطمئنید؟! 6 میلیون رو از کجا آوردید..

armin660
23-01-2014, 09:11
ببخشید، کسی 1 ترم توی دانشگاه آزاد درس خونده، ترم بعد تو یه دانشگاه دیگه میره ثبت نام میکنه.. موقع انصراف باید جریمه بده؟! مطمئنید؟! 6 میلیون رو از کجا آوردید..

من از جایی نیاوردم.کاملا بستگی به واحد دانشگاهی شما داره.تو اون پست هم نوشتم.پسر عموی من در شهرستان انصراف داد دوره کارشناسی رو و مبلغ 700 تومن جریمه داد.دوست من از یکی از آزاد های تهران انصراف داد با 1.8 م جریمه.هر دو ترم 1 بودن و هم رشته و هم گرایش.مبلغ های بالاتر هم من دیدم سال پیش رشته ارشد معماری 6م شد.در ضمن بهترین راه اینه شما بری گروه مربوط به رشته خودتون در دانشگاه بخواهید براتون جریمه رو حساب کنن.

alavi71
23-01-2014, 14:11
هزینش چقدره؟

سلام
در ازاد بسته به رشته داره حدود 600 هزار تومان هست ...
اگر شهریه ثابت شما حدود 450 باشه این قیمت هست .اگر کمتر یا بیشتر باشه به نسبت تغییر میکنه ...
موفق باشید

paranoid_android
24-01-2014, 23:28
سلام
در ازاد بسته به رشته داره حدود 600 هزار تومان هست ...
اگر شهریه ثابت شما حدود 450 باشه این قیمت هست .اگر کمتر یا بیشتر باشه به نسبت تغییر میکنه ...
موفق باشید
ببخشید یک سوال...
یکی دانشجوی ترم اول هست، ترم اول رو از 1 میلیون و خورده ای شهریه، 500 هزارش رو پرداخت کرده.. توی هیچکدوم از امتحانات هم شرکت نکرده و در واقع مثل اینه که ترمش حذف میشه.. از ترم دوم (همین نیمسال) میخواد بره یه دانشگاه دیگه ثبت نام کنه و از دانشگاه آزاد انصراف بده.. علاوه بر حدود 600 هزار تومنی که از ترم 1 باقی مونده و باید بپردازه، مبلغ دیگه ای رو هم باید بعنوان خسارت پرداخت کنه؟

اینو تو سایت یکی از واحدهای دانشگاه آزاد پیدا کردم که میگه تا قبل از یک سال تحصیل، انصراف هزینه ای نداره:

منبع:

alavi71
25-01-2014, 09:33
ببخشید یک سوال...
یکی دانشجوی ترم اول هست، ترم اول رو از 1 میلیون و خورده ای شهریه، 500 هزارش رو پرداخت کرده.. توی هیچکدوم از امتحانات هم شرکت نکرده و در واقع مثل اینه که ترمش حذف میشه.. از ترم دوم (همین نیمسال) میخواد بره یه دانشگاه دیگه ثبت نام کنه و از دانشگاه آزاد انصراف بده.. علاوه بر حدود 600 هزار تومنی که از ترم 1 باقی مونده و باید بپردازه، مبلغ دیگه ای رو هم باید بعنوان خسارت پرداخت کنه؟

اینو تو سایت یکی از واحدهای دانشگاه آزاد پیدا کردم که میگه تا قبل از یک سال تحصیل، انصراف هزینه ای نداره:

منبع:

ببینید باید یک هزینه شهریه ثابت ترم قبل رو پرداخت کنه + هزینه انصراف ...
طبق این عکس باید از داشنجویان تا یک سال هزینه انصراف گرفته نشه .ولی هزینه انصراف رو دیدم ک گرفتن ....

armin660
25-01-2014, 10:12
ببخشید یک سوال...

منبع:

ببینید همون طور که گفتم یه چیز کاملا دلبخواهی هر واحد هست.
بهترین راه اینه که بری آموزش یا گروه و بخوای که براتون محاسبه کنن.

Life24
25-01-2014, 15:06
سلام میگم این کارمند های دانشگاه آزاد که همزمان هم تحصیل میکنند،چقدر تخفیف میگیرند؟ یکی میگفت 50 درصد تخفیف شهریه دارند راسته؟ :n04:

Life24
25-01-2014, 15:07
ببخشید یک سوال...

منبع:

سلام
چند سال پیش ما انصراف دادیم 2 ترم خونده بودیم اما پولی جز تصفیه حساب نگرفتند
اما بالای 2 ترم فرمول هست

t.sunami
26-01-2014, 11:28
اقا این درس دفاع مقدس واسه ورودی های 89 الزامیه؟؟ تاریخ تمدن اسلام و ایران چطور؟

chekmate
27-01-2014, 16:35
میزان شهریه دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته نیم‌سال دوم سال ۹۲ دانشگاه آزاد اعلام شد.

میزان شهریه دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته نیم‌سال دوم سال 92 دانشگاه آزاد بر روی سایت روابط عمومی مرکز آزمون این دانشگاه به نشانی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قرار گرفت.

براساس این گزارش تمام رشته‌های علوم انسانی باید به میزان 10 میلیون و 104 هزار و 710 ریال و تمام رشته‌های غیر از علوم انسانی باید به میزان 11 میلیون و 51 هزار و 800 ریال شهریه ثابت پرداخت کنند.
براساس این گزارش، شهریه متغیر هر واحد درسی برای دروس نظری 712 هزار و 250 ریال و برای دروس عملی 962 هزار و 950 ریال است.
شهریه هر واحد درسی پایان نامه نیز 3 میلیون 469 هزار و 350 ریال است.
شهریه پذیرفته‌شدگان واحدهای امارات متحده عربی، لبنان و افغانستان به صورت ارزی دریافت می‌شود و بیش از دو برابر شهریه واحدهای داخل کشور است.
همچنین شهریه پذیرفته‌شدگان مراکز بین‌المللی نیز تقریبا دو برابر شهریه واحدهای داخل کشور است.

alone_boy
27-01-2014, 19:51
سلام

واسه هم نیاز کردن باید درس پیشنیاز رو ترم قبلش افتاده باشی یا اگر هم حذف کرده باشی میتونی همنیاز کنی؟

chekmate
27-01-2014, 20:32
سلام

واسه هم نیاز کردن باید درس پیشنیاز رو ترم قبلش افتاده باشی یا اگر هم حذف کرده باشی میتونی همنیاز کنی؟

با حذف هم ميشه ولي بستگي به نوع حذف داره، مثلا اگه حذف ماده35 باشه(يعني سر جلسه امتحان نرفته باشي) ميشه. اما اگه استاد حذف كرده باشه(حذف غيبت كلاسي) نميشه

golparya
28-01-2014, 10:47
سلام خسته نباشین چند سوال دارم

من ریاضی 1 و فیزیک 1 افتادم البته فیزیک.1 اعتراض زدم
حالا سوالام
1- من بخوام ریاضی 2 بردارم شنیدم همنیاز کنم باید برم اموزش? باید چیکاز کنم? چون پنجشنبه میخوام برم دانشگاه بعد نمکنه دانشگاه اجازه نده همنیاز کنم?

2- حالا که من ریاضی 1 افتادم امار نمیتونم بزدارم? چون پیشنیازش ریاضی 1 اینم باید دزخواست همنیازی بدم?

3- حالا که فیزیک 1 اقتادم نمیتونم همزمان با فیزیک 1 ازمایشگاه فیزیک 1 بردارم? اینم باید همنیاز کرد?

ممنون میشم

chekmate
28-01-2014, 11:04
سلام خسته نباشین چند سوال دارم

من ریاضی 1 و فیزیک 1 افتادم البته فیزیک.1 اعتراض زدم
حالا سوالام
1- من بخوام ریاضی 2 بردارم شنیدم همنیاز کنم باید برم اموزش? باید چیکاز کنم? چون پنجشنبه میخوام برم دانشگاه بعد نمکنه دانشگاه اجازه نده همنیاز کنم?

2- حالا که من ریاضی 1 افتادم امار نمیتونم بزدارم? چون پیشنیازش ریاضی 1 اینم باید دزخواست همنیازی بدم?

3- حالا که فیزیک 1 اقتادم نمیتونم همزمان با فیزیک 1 ازمایشگاه فیزیک 1 بردارم? اینم باید همنیاز کرد?

ممنون میشم

سلام.
نياز به انجام كار خاصي نيست. چون يه بار رياضي1 افتادي، پيش نيازييش تبديل به هم نياز ميشه. در مورد فيزيك1 هم به همين صورت. يعني شما فقط لازمه درسهاي وابسته رو همراه رياضي1 و فيزيك 1 اخذ كنين.

golparya
28-01-2014, 11:07
اها پس نیاز نیس کاری کنم
اخه شنیدم بعضی دانشگاه ها اجازه نمیدن باید درخواست کتبی بدی

بعد یع سوال دیگه با معدل 13 چند واحد میشه برداشت تو ازاد

chekmate
28-01-2014, 11:13
اها پس نیاز نیس کاری کنم
اخه شنیدم بعضی دانشگاه ها اجازه نمیدن باید درخواست کتبی بدی

بعد یع سوال دیگه با معدل 13 چند واحد میشه برداشت تو ازاد
تا اونجايي كه من مي دونم نياز به كار خاصي نداره. طبق آيين نامه كه اينجوره.
تا 20 واحد ميشه برداشت.

chekmate
28-01-2014, 11:27
ماده 23 : در صورتيکه دانشجو از يک يا چند درس پيش نياز نمره قبولي کسب ننمايد و يا برابر مقررات در کلاسهاي درس يا دروس پيش نياز شرکت نموده اما سرانجام آنها را حذف نموده باشد مي تواند با نظر گروه، آن درس يا دروس را با درس يا دروس وابسته در يکي از نيمسال هاي بعد انتخاب و بگذراند.

روال معمولش توي دانشگاه اينه كه بعد از يه بار افتادن پيش نياز به همنياز تبديل ميشه و نياز به تقاضا نداره، ولي چون ايين نامه گفته "با نظر گروه، آن درس يا دروس را با درس يا دروس وابسته در يکي از نيمسال هاي بعد انتخاب و بگذراند." شايد بعضي دانشگاه ها تقاضاي كتبي رو از دانشجو بخوان. در هر صورت شما برا اطمينان از متصدي رشته تون يه سوال بپرسين كه تقاضا لازم هست يا نه.

golparya
28-01-2014, 11:51
متشکرم
پس برا محکم کاری هم شده پنجشنبه میرم

Mahsa92
29-01-2014, 01:12
سلام من 20 واحد برداشته بودم این ترم. 3تا رو حذف کردم شد 11واحد.11واحد رو اگه معدلم زیر 12 بشه مشروط نمیشم؟(آخه شنیدم میگن اگه واحدا زیر 14تا باشه و معدلت زیر 12 بشه مشروط نمیشی)ممنون میشم اگه جواب بدین

chekmate
29-01-2014, 01:25
سلام من 20 واحد برداشته بودم این ترم. 3تا رو حذف کردم شد 11واحد.11واحد رو اگه معدلم زیر 12 بشه مشروط نمیشم؟(آخه شنیدم میگن اگه واحدا زیر 14تا باشه و معدلت زیر 12 بشه مشروط نمیشی)ممنون میشم اگه جواب بدین
سلام. در صورتي كه انتخاب كمتر از حد مجاز واحد خارج از اراده دانشجو باشد، آره در غير اينصورت مشروطي محسوب ميشه، اين هم ايين نامه‌اش:

ماده 19 : تعداد واحدهاي انتخابي دانشجوي تمام وقت در يک نيمسال تحصيلي نمي تواند از 12 واحد کمتر و از 20 واحد بيشتر باشد.

تبصره 1 - در نيمسال هايي که دانشجو به دليل رعايت پيش نياز ها يا عدم امکان ارائه درس توسط واحددانشگاهي تا پايان هفته حذف و اضافه موضوع ماده 36 کمتر از حد اقل واحد درسي مجاز را انتخاب نمايد بلامانع بوده لکن آن نيمسال جزو سنوات تحصيلي دانشجو محسوب مي گردد اما چنانچه ميانگين آن نيمسال کمتر از 12 گردد مشروطي به حساب نمي آيد و نمرات دروس آن نيمسال در ميانگين کل و نيمسالي دانشجو محاسبه مي شود.

sharpy
29-01-2014, 14:05
دوستان مدرک دانشگاه سما که زیر نظر ازاد هست معتبره ؟؟ من کارشناسی ناپیوسته عمران هستم مهر نظارت بهم میدن ؟؟؟

خودشون که میگن معتبر هست و پای مدرک میخوره دانشگاه ازاد واحد سما .
کسی چیزی میدونه ؟؟

behnambazi
29-01-2014, 17:01
دوستان این ترم درس اشنایی با مبانی دفاع مقدس برداشتم ولی تو چارت نبود حالا میخواستم ببینم حذف میشه ؟

*Necromancer
29-01-2014, 19:09
cancellation....
این پست حذف شود

Abolfazl-Star
29-01-2014, 20:13
سلام

عاقا الان خواستم انتخاب واحد کنم خطا داده میگه " بعلت بدهي مالي به مبلغ( 4421054 ريال ) مجاز به انتخاب واحد نمي باشيد "
حالا اینو چجور پرداخت کنم هیچ گزینه پرداختی چیزی نداره ؟ :n13:

فقط اون گوشه شناسه پرداخت داره همین !!

ویرایش: تا اونجایی که تحقیق کردم فهمیدم که باید از طریق بانک ملی یا ملت و یا از طریق کارت های عضو شتاب پرداخت کرد

خو اونجا باید هم شناسه پرداخت باشه هم شناسه قبض رو ارائه بدیم من شناسه قبض از کجا بیارم !! :n03:

Йeda
29-01-2014, 20:54

شهریه ثابتتون هست و
اصولا یه همچین چیزی داره، در بخش بالاییِ هر پورتالی!
سمت راست هم که میبینید نوشته امور مالی و ...

و برای شناسه پرداخت، تو صفه ی پورتالتون،
یه بخشی هست نوشته، مشخصات کاربر، یه گزینه ای داره در اونجا به اسم شناسه کاربری...

Abolfazl-Star
29-01-2014, 21:04

شهریه ثابتتون هست و
اصولا یه همچین چیزی داره، در بخش بالاییِ هر پورتالی!
سمت راست هم که میبینید نوشته امور مالی و ...

و برای شناسه پرداخت، تو صفه ی پورتالتون،
یه بخشی هست نوشته، مشخصات کاربر، یه گزینه ای داره در اونجا به اسم شناسه کاربری...

ممنون ولی من روی هر کدوم از اون بخش ها میزنم همون صفحه اول باز میشه فقط گزینه انتخاب واحد همون خطا رو میده

میخواستم بدونم چجور میشه پرداخت کرد آنلاین !!

e.khafan!
29-01-2014, 21:35
سلام

عاقا الان خواستم انتخاب واحد کنم خطا داده میگه " بعلت بدهي مالي به مبلغ( 4421054 ريال ) مجاز به انتخاب واحد نمي باشيد "
حالا اینو چجور پرداخت کنم هیچ گزینه پرداختی چیزی نداره ؟ :n13:

فقط اون گوشه شناسه پرداخت داره همین !!

ویرایش: تا اونجایی که تحقیق کردم فهمیدم که باید از طریق بانک ملی یا ملت و یا از طریق کارت های عضو شتاب پرداخت کرد

خو اونجا باید هم شناسه پرداخت باشه هم شناسه قبض رو ارائه بدیم من شناسه قبض از کجا بیارم !! :n03:
از طریق سایت اطلاع رسانی دانشگاه ببینید نحوه پرداخت شهریتون چطوریه، برای ما تا دو سال پیش غیر اینترنتی بود مثل شما، کار نمیکرد قسمت مالی.

به این صورت که شناسه پرداخت رو یاد داشت میکنید، با شماره حساب دانشگاه، یا ملیه یا ملت، میرید فرم واریز نقدی رو از بانک میگیرید، بالاش علاوه بر شماره حساب یه شماره شناسه یا جام یا همچین چیزی هم نوشته که برای هر دانشجو متفاوته، مبلغ رو که پرداخت کردید، یا همون موقع فیش تاییدیرو به حسابداری دانشگاه میدید، و اونها تایید میکنن، یا اینکه چند ساعت تا چند روز بسته به کار حسابداری صبر میکنید تا حسابداری به واریزی ها رسیدگی کنه، اونجا از روی شناسه پرداخت شما که تو ریز حساب دانشگاه هست متوجه میشن پرداخت کردید و تموم.

ولی حتما به سایت اصلی مراجعه کنید ببینید چطوره، تا وقتتون گرفته نشه.

GOLDFINCH
29-01-2014, 21:36
ممنون ولی من روی هر کدوم از اون بخش ها میزنم همون صفحه اول باز میشه فقط گزینه انتخاب واحد همون خطا رو میده

میخواستم بدونم چجور میشه پرداخت کرد آنلاین !!

ممکنه مشکلتون از مرورگر باشه.
چون خودم که می خوام برم تو پرتالم، همیشه با فایرفاکس میرم. جون معمولاً با مرورگرهای دیگه به مشکل بر می خورم.

پیشنهاد می کنم با فایرفاکس برید...

e.khafan!
29-01-2014, 21:36
دوستان یه سوالی برام پیش اومده، مبلغ شهریه هر سال و رشته رو از کدوم سایت میشه در آورد؟ من احساس میکنم واحد ما تخلف کرده و شهریمونو از پارسال به امسال تغییر داده، درصورتی که باید ثابت باشه و برای ورودی های جدید افزایش باشه.
از کجا میشه پیگیری کرد؟

Abolfazl-Star
29-01-2014, 21:54
از طریق سایت اطلاع رسانی دانشگاه ببینید نحوه پرداخت شهریتون چطوریه، برای ما تا دو سال پیش غیر اینترنتی بود مثل شما، کار نمیکرد قسمت مالی.

به این صورت که شناسه پرداخت رو یاد داشت میکنید، با شماره حساب دانشگاه، یا ملیه یا ملت، میرید فرم واریز نقدی رو از بانک میگیرید، بالاش علاوه بر شماره حساب یه شماره شناسه یا جام یا همچین چیزی هم نوشته که برای هر دانشجو متفاوته، مبلغ رو که پرداخت کردید، یا همون موقع فیش تاییدیرو به حسابداری دانشگاه میدید، و اونها تایید میکنن، یا اینکه چند ساعت تا چند روز بسته به کار حسابداری صبر میکنید تا حسابداری به واریزی ها رسیدگی کنه، اونجا از روی شناسه پرداخت شما که تو ریز حساب دانشگاه هست متوجه میشن پرداخت کردید و تموم.

ولی حتما به سایت اصلی مراجعه کنید ببینید چطوره، تا وقتتون گرفته نشه.

ممنون هم بانک ملی هم ملت رو گفته همینطور کارت های عضو شتاب میخواستم بدونم چطور فقط با شناسه پرداخت از عابر بانک پرداخت کنم اصلا میشه؟

ممکنه مشکلتون از مرورگر باشه.
چون خودم که می خوام برم تو پرتالم، همیشه با فایرفاکس میرم. جون معمولاً با مرورگرهای دیگه به مشکل بر می خورم.

پیشنهاد می کنم با فایرفاکس برید...

با چند مرورگر تست کردم همشون همینجوره ، فک نکنم مشکل از مرورگر باشه ![

SNOW PATROL
29-01-2014, 23:13

با فایر فاکس امتحان کن دوست من درست میشه سیستم دانشگاه ازاد فقط با فایر فاکس جواب میده

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++

دوستان یک سوال اگر ترم اخر باشیم و بتونیم 24 واحد برداریم و بر همین اساس لازم نباشه پیش نیاز .هم نیاز رو رعایت کنیم
اما بعد از انتخاب واحد یکی دو تا درس ها رو حذف کنیم .. اون تبصره ی ترم اخر باز هم پا برجاست ؟
یعنی درسهای که بخاطر ترم اخر بودن پیش نیاز شون رو رعایت نکردیم حذف نمیشوند ؟ ( چی گفتم:n02:)
(اون درس های که حذف میکنیم ربطی به دروسی که پیش نیازشون رعایت نشده ندارن و کلا مستقل هستند)

e.khafan!
29-01-2014, 23:37
ممنون هم بانک ملی هم ملت رو گفته همینطور کارت های عضو شتاب میخواستم بدونم چطور فقط با شناسه پرداخت از عابر بانک پرداخت کنم اصلا میشه؟

نه با عابر نمیشه، من یادم رفت دوستان درست میگن اگر هیچ کدوم از منوهای کشویی برات باز نمیشه، مشکل مرورگرته، اینترنت اکسپلورر باز کن، ازین مسیر کامپتیبیلیتی رو بزن بعد درست میشه IE8\tools Menu\Compatibility View

Abolfazl-Star
30-01-2014, 14:57
​ممنون از همه دوستان درست شد :دی

4net
30-01-2014, 16:18
سلام به همه دوستان
میخواستم بدونم ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد چجوریه؟
اگه بدون کنکور ثبت نام کنیم دیگه نمیتونیم کنکور بدیم ؟ یا نمیتونیم کنکور آزادو بدیم؟
تاریخ شروع ثبت نام کیه؟

behnambazi
31-01-2014, 18:01
اقا یه سوال فوری
حذف ماده 35 3تا درس میشه حذف کرد درسته ؟؟؟
من 3تا 3واحدی حذف کردم اشکال نداره ؟؟

paranoid_android
31-01-2014, 19:04
سلام به همه دوستان
میخواستم بدونم ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد چجوریه؟
اگه بدون کنکور ثبت نام کنیم دیگه نمیتونیم کنکور بدیم ؟ یا نمیتونیم کنکور آزادو بدیم؟
تاریخ شروع ثبت نام کیه؟
اغلب واحدهای دانشگاهی آزاد در اکثر رشته ها پذیرششون بصورت بدون کنکور و از روی معدل انجام میشه، برای مقطع کارشناسی پیوسته از روی معدل دیپلم و پیش دانشگاهی، مقطع کارشناسی ناپیوسته از روی معدل کاردانی و مقطع کاردانی پیوسته هم مخصوص دوستان فنی و حرفه ای و کاردانش هست.. شما میتونید هم برای بدون آزمون ثبت نام کنید و هم اینکه کنکورش رو بدید چه آزاد و چه دانشگاه های دیگه.. محدودیتی وجود نداره..
ثبت نام بدون کنکور هم ترم پاییز هست و هم ترم بهمن.. ثبت نام ترم بهمن همین چند روز پیش مهلتش تمام شد (غیر از مقطع کاردانی پیوسته که هنوز ثبت نام انجام میشه) و ثبت نام ترم پاییز از نیمه دوم شهریور شروع میشه.. برای ثبت نام میتونید به سایت azmoon.org مراجعه کنید.

paranoid_android
31-01-2014, 19:05
اقا یه سوال فوری
حذف ماده 35 3تا درس میشه حذف کرد درسته ؟؟؟
من 3تا 3واحدی حذف کردم اشکال نداره ؟؟
مشکلی نداره.. برای حذف بیشتر از 3 درس هم میتونید گواهی پزشکی ببرید..

behnambazi
31-01-2014, 19:19
مشکلی نداره.. برای حذف بیشتر از 3 درس هم میتونید گواهی پزشکی ببرید..

بچه ها میان توی دل ادم خالی می کنن .میگن حذف ترم میشی و ...
من این ترم 17 واحد داشتم که 9 تا رو حذف کردم و 8 واحد پاس کردم

paranoid_android
31-01-2014, 21:33
بچه ها میان توی دل ادم خالی می کنن .میگن حذف ترم میشی و ...
من این ترم 17 واحد داشتم که 9 تا رو حذف کردم و 8 واحد پاس کردم
شوخی کردن... تحت هر شرایطی شما حق دارید تا 3 درس رو حذف کنید.. بیشتر از اون رو هم میتونید با بردن گواهی پزشکی حذف کنید، حتی اگر هیچ واحدی رو طول ترم پاس نکرده باشید..

hassanshaikhi
01-02-2014, 10:30
سلام. توی هر ترم چند درس عمومی میشه برداشت؟
انقلاب اسلامی ایران و فارسی عمومی رو میشه توی یک ترم با هم گرفت؟

e.khafan!
01-02-2014, 11:07
سلام. توی هر ترم چند درس عمومی میشه برداشت؟
انقلاب اسلامی ایران و فارسی عمومی رو میشه توی یک ترم با هم گرفت؟
از هر گروه یک درس، شما میتونید 1 درس از معارف بگیرید ( انقلاب یا اندیشه یا هرچی) یه درسم فارسی مشکلی نداره

mortezaon
01-02-2014, 17:40
سلام اگه تو دوره تمام وقت سه تا درس سه واحدی حذف بشه
از 20 واحد 9 واحد حذف به دلیل ندادن امتحان
فقط11 واحد پاس بشه مشکلی نیست؟
یه جا قبلا شنیده بودم باید هر ترمم حداقل 12 واحد پاس بشه؟

paranoid_android
01-02-2014, 22:13
سلام اگه تو دوره تمام وقت سه تا درس سه واحدی حذف بشه
از 20 واحد 9 واحد حذف به دلیل ندادن امتحان
فقط11 واحد پاس بشه مشکلی نیست؟
یه جا قبلا شنیده بودم باید هر ترمم حداقل 12 واحد پاس بشه؟
شنیده شما صحت نداره.. شما اگر بعد از حذف سه درس و حتی بیشتر (با بردن گواهی پزشکی) تعداد واحدهای پاس کردتون به صفر برسه باز هیچ اتفاقی نمی افته.. بنده تجربه شو داشتم چند سال پیش.. مگه اینکه قوانین جدیدی وضع شده باشه که بعیده.. اون 12 واحد، حداقل تعداد واحدهایی هست که میتونید موقع انتخاب واحد بردارید نه حداقل واحدهایی که باید پاس کنید.

good_messi
01-02-2014, 23:18
با سلام
ببخشید میخاستم بدونم ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد تموم شده؟؟؟

manya-atashin
02-02-2014, 13:32
شهریه کارشناسی ارشد آزاد چه جوریه؟
رشته های انسانی

Homayun Khan
02-02-2014, 13:34
سلام

من دی ماه سال 93 از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل میشم میتونم برای کنکور ارشد آزاد 93 ثبت نام کنم اگه قبول شدم به جای مهر ماه در ماه بهمن 93 در دانشگاه قبولی ثبت نام کنم؟ (یعنی مثل کارشناسی آزاد) ؟
توی تایپیک ارشد هم پرسیدم کسی جواب نداد

golparya
02-02-2014, 16:53
سلاممم
من یه سوال داشنم تا هفته قبل میخواستم ترم دوم دانشگاهمو برم
و دیروزم خیلی بد انتخاب واحد کردم و کلا 11 تا انتخاب واحذ کردم و ثبت نهایی زدم
بعد الان پشیمون شدم کلا نمیخوام این ترم برم دانشگاه چون کنکور دارم
حالا چیکار کنم
خودشون مرخصی زد میکنن? پاشم برم دانشگاه?
لطفا راهنمایی کنین ...

alavi71
03-02-2014, 00:13
سلاممم
من یه سوال داشنم تا هفته قبل میخواستم ترم دوم دانشگاهمو برم
و دیروزم خیلی بد انتخاب واحد کردم و کلا 11 تا انتخاب واحذ کردم و ثبت نهایی زدم
بعد الان پشیمون شدم کلا نمیخوام این ترم برم دانشگاه چون کنکور دارم
حالا چیکار کنم
خودشون مرخصی زد میکنن? پاشم برم دانشگاه?
لطفا راهنمایی کنین ...
سلام
اگر برای انتخاب واحد هست
مستنوید به صورت حضوری بروزید و تغییر بدهید.
اگر مدارک کامل دادی باید بای مرخصی بروید.ولی هزینه شهریه ثابت + هزینه انصراف در صورت تغییر دانشگاه را از شما خواهند گرفت
موفق باشید

NONE
06-02-2014, 07:58
سلام
وقت همگی بخیر
دانشجوی ترم 6 کارشسناسی هستم
میخواستم بدونم ایا میشه من برای کنکور 94 ثبت نام کنم
ینی اخر ترم 8 کنکور بدم
و واحد دیگه ای از دانشگاه ازاد قبول شم
انصراف بدم و برم
(تا اینجاشو ک میدونم مشکلی نداره)
مشکل نظام وظیفه هم ندارم

سوال اینه ک ایا مدرکم از دانشگاه جدید میاد یا قدیم ؟؟؟

اخه شنیدم باید حداقل 4 ترم یا نصف واحداتو جای جدید گذرونده باشی تا مدرکت از اونجا بیاد
خیلی خیلی واجبه
ممنون میشم کمکم کنید.

manya-atashin
06-02-2014, 13:38
ورودي هاي 90 بايد چند واحد پاس كنن براي ليسانس؟ علوم انساني
مديريت دولتي

*Necromancer
06-02-2014, 14:57
یه سوال مهم دارم: من "جمعيت و تنظيم خانواده" رو ترم پیش پاس کردم
ولی این ترم توی چارت انتخاب واحدم یه درس به عنوان: "دانش خانواده وجمعيت" اومده که جایگزین درس قبلی شده،
من ترم آخرم میترسم مجبورم کنن این یکی رو هم پاس کنم!
برش دارم یا برندارم؟

hamid-p71
06-02-2014, 20:26
سلام . دانشجوی کارشناسی نرم افزار هستم . میخواستم بپرسم ساختمان هاي گسسته پیش نیازش رياضي1 و مباني كامپيوتر و برنامه نويسي هست که هر دو را ترم های قبل حذف کردم . این ترم میتونم گسسته را بردارم یا خیر ؟ گسسته در چه موردی هست اگه ممکنه یک توضیح مختصر بدید.

امکان داره توضیحی مختصر درباره آزمايشگاه فيزيک 1 و 2 بدید { در مورد نحوه امتحان گرفتن و برگزاری کلاس }
3 : محيط هاي چند رسانه اي و زبان خارجه پیش نیازی دارند ؟ زبان پیش دانشگاهی پیش نیاز زبان خارجه می باشد ؟ { زبان را در کنکور آزاد بالای 50 درصد زدم } .
شرمنده سوال ها زیاد شد. با تشکر

m.a.r.y.a.m
07-02-2014, 19:53
سلام.یکی پیش نیاز و هم نیازای کارشناسی نرم افزارو اینجا میذاره؟؟؟

golparya
07-02-2014, 20:05
سلام ممنون از جوابتون این پروسه مرخصی گرفتن از دانشگاه چجوریه? خیلی دنگ فنگ داره? برم پیش همون اموزش? درخواست کتبی باید داد? اخه شنیدم قبل انتخاب واحد باید رفت منم هفته دیگه کلاسا م شروع میشه

farshidshd
07-02-2014, 22:28

سلام
سیلابس زیر رو دانلود کنید ::

farshidshd
07-02-2014, 22:29
سلام ممنون از جوابتون این پروسه مرخصی گرفتن از دانشگاه چجوریه? خیلی دنگ فنگ داره? برم پیش همون اموزش? درخواست کتبی باید داد? اخه شنیدم قبل انتخاب واحد باید رفت منم هفته دیگه کلاسا م شروع میشه

سلام
باید قبل از انتخاب واحد برید آموزش رشته و فرمهای مربوطه رو تکمیل کنید

m.a.r.y.a.m
08-02-2014, 16:13
سلام
سیلابس زیر رو دانلود کنید ::
مرسی...عالی بود.ارشد کامپیوتر کدام شاخه اش بهتره؟؟اطلاع دارین؟؟هوش مصنوعی؟؟نرو افزار؟ یا...

behnambazi
08-02-2014, 16:58
نه میتونید هم نیاز کنید با مبانی و ریاضی 1
دوستان من ترم پیش فیزیک 2 رو حذف امتحانی کردم میتونم این ترم با ازمایشگاهش بردارم ؟؟

elestor_potter
08-02-2014, 18:24
دوستان یه سوال:
من به دلایلی از دانشگاه آزاد شهرمون انصراف دادم و یه شهر دیگه در دوره بدون آزمون همون رشته قبول شدم و یه نامه (پیوست 8) و کارنامه دروس گذرانده شده رو از دانشگاه گرفتم بردم بهشون نشون دادم.....ولی میگن که برات تطبیق واحد نمی کنیم و قبول نمی کنیم و...
یه راهنمایی بکنید من با کارنامه ام (96 واحد پاس کرده) چه کار میتونم بکنم؟ میشه دانشگاه آزاد ثبت نام کنم یا جای دیگه؟ یا همه 96 واحدی که گذروندم به هدر میره؟ :n28::n28:

paranoid_android
08-02-2014, 18:33
نه میتونید هم نیاز کنید با مبانی و ریاضی 1
دوستان من ترم پیش فیزیک 2 رو حذف امتحانی کردم میتونم این ترم با ازمایشگاهش بردارم ؟؟

بله میتونید.

chekmate
08-02-2014, 19:33
دوستان یه سوال:
من به دلایلی از دانشگاه آزاد شهرمون انصراف دادم و یه شهر دیگه در دوره بدون آزمون همون رشته قبول شدم و یه نامه (پیوست 8) و کارنامه دروس گذرانده شده رو از دانشگاه گرفتم بردم بهشون نشون دادم.....ولی میگن که برات تطبیق واحد نمی کنیم و قبول نمی کنیم و...
یه راهنمایی بکنید من با کارنامه ام (96 واحد پاس کرده) چه کار میتونم بکنم؟ میشه دانشگاه آزاد ثبت نام کنم یا جای دیگه؟ یا همه 96 واحدی که گذروندم به هدر میره؟ :n28::n28:
كليه واحد هاي گذرانده شده با نمره بالاي12 قابل معادل سازي هستند و دانشگاه جديد موظفند كه اين كارو انجام بدن. ازشون بپرسيد به چه دليل و بنا به كدام آيين نامه اين كار رو انجام نميدين؟
براي اطلاعتون آيين نامه معادل ساز ي رو براتون ميزارم:

ماده 67 : معادلسازي واحدهاي درسي گذرانده شده پذيرفته شدگاني که قبلا دروسي را در يکي از واحدهاي دانشگاهي و يا ساير موسسات آموزش عالي معتبر داخل يا خارج از کشور گذرانده اند، مشروط به شرايط زير است:
1-67 دانشجو با توجه به سوابق تحصيلي خود مجاز به تحصيل در رشته جديد باشد.
2–67 دانشجو از طربق آزمون سراسري وارد دانشگاه يا موسسه آموزش عالي قبلي شده باشد.
3–67 دروس گذرانده شده قبلي از نظر تعداد واحد درسي کمتر از تعداد واحد درسي دوره جديد نباشد.
4-67 محتواي آموزشي دروس گذرانده شده حداقل %80 با محتواي دروس مشابه در رشته جديد مطابقت داشته و نمره هر يک از دروس کمتر از 12 نباشد.
تبصره 1 – معادلسازي دروس توسط 3 نفر از اعضاي گروه آموزشي ذيربط در واحدهاي دانشگاهي پذيرنده دانشجو با رعايت موارد فوق انجام مي شود.
تبصره 2 – نمرات دروس پذيرفته شده عينا در کارنامه دانشجو ثبت مي شود و در تعيين ميانگين نيمسال محاسبه نمي گردد ولي در ميانگين کل نمرات درپايان دوره محاسبه خواهد شد.
تبصره 3 – به ازاي هر 20 واحد درسي معادلسازي و پذيرفته شده، يک نيمسال و کسري از واحدهاي باقيمانده که از 12 واحد کمتر نباشد نيز يک نيمسال از مدت مجاز تحصيل کسر مي گردد.
تبصره 4 – پذيرفته شدگان آزمون سراسري در دوره هاي کارداني و کارشناسي چنانچه قبلا دروسي را در يکي از دوره هاي کارداني يا کارشناسي گذرانده باشند برابر مفاد ماده 67 آيين نامه آموزشي و بندهاي مربوط قابل معادلسازي است.
تبصره 5 – دروس فارغ التحصيلان مقاطع کارداني و کارشناسي که در آزمون ورودي مقاطع کارداني يا کارشناسي رشته يا گرايش ديگري پذيرفته مي شوند برابر مفاد ماده 67 آيين نامه آموزشي و بندهاي آن قابل معادلسازي است.
تبصره 6 – هزينه معادلسازي هر واحد درسي برابر يک سوم شهريه متغير درس مربوط مطابق با آخرين دستورالعمل شهريه مي باشد.
تبصره 7 – معادلسازي و پذيرش دروس گذرانده شده دانشجويان انتقالي و ميهمان بر اساس ماده 52 و تبصره هاي آن انجام پذير است.
تبصره 8 – معادلسازي دروس عمومي و تربيتي دانشجويان و فارغ التحصيلان مراکز تربيت معلم با دروس دانشگاهي بر اساس مصوبه جلسه 288 شوراي عالي برنامه ريزي مورخ 73/9/13 که ضميمه اين آيين نامه مي باشد انجام مي گيرد.
تبصره 9 – معادلسازي بايد در نيمسال اول شروع به تحصيل دانشجو انجام شود ليکن چنانچه بدلايلي بتاخير افتد انجام آن بايد با مقررات زمان شروع به تحصيل دانشجو صورت گيرد.

Homayun Khan
08-02-2014, 22:52
سلام
یه سوال دارم :
من تمام درسهای دانشگاه قبلیم معادل سازی شده اما درس زبان پیش دانشگاهی که 16/50 شدم معادل سازی نشده یعنی نمرش توی سایت نیومده کسی میدونه دلیلش چیه؟

elestor_potter
09-02-2014, 01:06
كليه واحد هاي گذرانده شده با نمره بالاي12 قابل معادل سازي هستند و دانشگاه جديد موظفند كه اين كارو انجام بدن. ازشون بپرسيد به چه دليل و بنا به كدام آيين نامه اين كار رو انجام نميدين؟
براي اطلاعتون آيين نامه معادل ساز ي رو براتون ميزارم:

ماده 67 : معادلسازي واحدهاي درسي گذرانده شده پذيرفته شدگاني که قبلا دروسي را در يکي از واحدهاي دانشگاهي و يا ساير موسسات آموزش عالي معتبر داخل يا خارج از کشور گذرانده اند، مشروط به شرايط زير است:
1-67 دانشجو با توجه به سوابق تحصيلي خود مجاز به تحصيل در رشته جديد باشد.
2–67 دانشجو از طربق آزمون سراسري وارد دانشگاه يا موسسه آموزش عالي قبلي شده باشد.
3–67 دروس گذرانده شده قبلي از نظر تعداد واحد درسي کمتر از تعداد واحد درسي دوره جديد نباشد.
4-67 محتواي آموزشي دروس گذرانده شده حداقل %80 با محتواي دروس مشابه در رشته جديد مطابقت داشته و نمره هر يک از دروس کمتر از 12 نباشد.
تبصره 1 – معادلسازي دروس توسط 3 نفر از اعضاي گروه آموزشي ذيربط در واحدهاي دانشگاهي پذيرنده دانشجو با رعايت موارد فوق انجام مي شود.
تبصره 2 – نمرات دروس پذيرفته شده عينا در کارنامه دانشجو ثبت مي شود و در تعيين ميانگين نيمسال محاسبه نمي گردد ولي در ميانگين کل نمرات درپايان دوره محاسبه خواهد شد.
تبصره 3 – به ازاي هر 20 واحد درسي معادلسازي و پذيرفته شده، يک نيمسال و کسري از واحدهاي باقيمانده که از 12 واحد کمتر نباشد نيز يک نيمسال از مدت مجاز تحصيل کسر مي گردد.
تبصره 4 – پذيرفته شدگان آزمون سراسري در دوره هاي کارداني و کارشناسي چنانچه قبلا دروسي را در يکي از دوره هاي کارداني يا کارشناسي گذرانده باشند برابر مفاد ماده 67 آيين نامه آموزشي و بندهاي مربوط قابل معادلسازي است.
تبصره 5 – دروس فارغ التحصيلان مقاطع کارداني و کارشناسي که در آزمون ورودي مقاطع کارداني يا کارشناسي رشته يا گرايش ديگري پذيرفته مي شوند برابر مفاد ماده 67 آيين نامه آموزشي و بندهاي آن قابل معادلسازي است.
تبصره 6 – هزينه معادلسازي هر واحد درسي برابر يک سوم شهريه متغير درس مربوط مطابق با آخرين دستورالعمل شهريه مي باشد.
تبصره 7 – معادلسازي و پذيرش دروس گذرانده شده دانشجويان انتقالي و ميهمان بر اساس ماده 52 و تبصره هاي آن انجام پذير است.
تبصره 8 – معادلسازي دروس عمومي و تربيتي دانشجويان و فارغ التحصيلان مراکز تربيت معلم با دروس دانشگاهي بر اساس مصوبه جلسه 288 شوراي عالي برنامه ريزي مورخ 73/9/13 که ضميمه اين آيين نامه مي باشد انجام مي گيرد.
تبصره 9 – معادلسازي بايد در نيمسال اول شروع به تحصيل دانشجو انجام شود ليکن چنانچه بدلايلي بتاخير افتد انجام آن بايد با مقررات زمان شروع به تحصيل دانشجو صورت گيرد.

مرسی بابت جوابت عزیز...یه سوال دیگه... من که نمراتم مال دانشگاه آزاد هست...اگه مثلا به پیام نور یا موسسات آموزش عالی برم هم قابل تطبیق هستن؟

chekmate
09-02-2014, 19:48
سلام
یه سوال دارم :
من تمام درسهای دانشگاه قبلیم معادل سازی شده اما درس زبان پیش دانشگاهی که 16/50 شدم معادل سازی نشده یعنی نمرش توی سایت نیومده کسی میدونه دلیلش چیه؟

سلام.
دروس پيش دانشگاهي قابل معادل سازي نيستند.

chekmate
09-02-2014, 19:57
مرسی بابت جوابت عزیز...یه سوال دیگه... من که نمراتم مال دانشگاه آزاد هست...اگه مثلا به پیام نور یا موسسات آموزش عالی برم هم قابل تطبیق هستن؟

توي آيين نامه وزارت علوم چيزي نگفته ولي ممكنه كه گروه مربوطه قبول نكنن. چند سال پيش كه پيام نور واحد هاي دانشگاه آزاد رو نمي پذيرفت، الآن رو اطلاع ندارم.

hp722
10-02-2014, 11:10
دوستان من آبان ماه ثبت نام کردم و ورودی بهمن هستم و فردا انتخاب واحد هست.میگن ترم اول رو خودشون انتخاب واحد میکنند.یعنی فردا من انتخاب واحد نکنم؟

و اینکه من پیام نور میخوندم و چند واحد عمومی که پاس کردم رو میخوام تطبیق بزنم ولی الان چارت درسی رو دیدم که مثلا زده برای ترم اول زبان پیش و برای ترم دوم زبان عمومی که پیشنیاز زبان عمومی زبان پیش هست و منم تو پیام نور زبان عمومی رو پاس کردم ولی زبان پیش نداشتیم.حالا من بخوام زبان عمومی رو تطبیق بزنم بازم باید زبان پیش رو بخونم یا دیگه لازم نیست؟

باتشکر

chekmate
10-02-2014, 12:44
دوستان من آبان ماه ثبت نام کردم و ورودی بهمن هستم و فردا انتخاب واحد هست.میگن ترم اول رو خودشون انتخاب واحد میکنند.یعنی فردا من انتخاب واحد نکنم؟

و اینکه من پیام نور میخوندم و چند واحد عمومی که پاس کردم رو میخوام تطبیق بزنم ولی الان چارت درسی رو دیدم که مثلا زده برای ترم اول زبان پیش و برای ترم دوم زبان عمومی که پیشنیاز زبان عمومی زبان پیش هست و منم تو پیام نور زبان عمومی رو پاس کردم ولی زبان پیش نداشتیم.حالا من بخوام زبان عمومی رو تطبیق بزنم بازم باید زبان پیش رو بخونم یا دیگه لازم نیست؟
باتشکر
شما رشته و مقطع تحصلي تون چيه؟ وروديهاي 92 كارداني ناپيوسته و كارشناسي پيوسته از دروس پيش معاف شدن.
اگر بخشنامه شامل شما نشه (كارداني پيوسته)كه بايد بگذرونيد. زبان عمومي وساير دروسي كه پاس كردين هم اگه شرايط معادل سازي رو داشته باشه براتون انجام ميشه.

hp722
10-02-2014, 15:01
شما رشته و مقطع تحصلي تون چيه؟ وروديهاي 92 كارداني ناپيوسته و كارشناسي پيوسته از دروس پيش معاف شدن.
اگر بخشنامه شامل شما نشه (كارداني پيوسته)كه بايد بگذرونيد. زبان عمومي وساير دروسي كه پاس كردين هم اگه شرايط معادل سازي رو داشته باشه براتون انجام ميشه.

رفتم دانشگاه و رفتم پیش مدیر گروه و گفت جمعه بیاید برای انتخاب واحد.خودشون ترم اول رو واحد میدن.گفت حالا 4شنبه ام بیا برای تطبیق.من کارشناسی حسابداری هستم

sharpy
10-02-2014, 16:03
دوستان من کاردانی پیوسته نرم افزار بودم الان کارشناسی نا پیوسته عمران ثبت نام کردم.
امروز انتخاب واحد برام انجام دادن و ریاضی عمومی 1 رو برام گرفتن .من این رو کاردانی پاس کردم . میشه تطبیق داد تا من ریاضی 2 بگیرم ؟؟

chekmate
10-02-2014, 16:24
دوستان من کاردانی پیوسته نرم افزار بودم الان کارشناسی نا پیوسته عمران ثبت نام کردم.
امروز انتخاب واحد برام انجام دادن و ریاضی عمومی 1 رو برام گرفتن .من این رو کاردانی پاس کردم . میشه تطبیق داد تا من ریاضی 2 بگیرم ؟؟

خير، دروس كارداني توي كارشناسي ناپيوسته معادل سازي نميشن.

ehsan102
10-02-2014, 23:51
سلام دوستان
یک کارت اعتباری واسه آزمون ارشد آزاد خریدم ،
منتهی چون عکس اسکن شده ندارم نمیتونم ثبت نام کنم

یعنی 50 تومنم میپره یا ثبت نام رو تمدید میکنن ؟؟؟

کسی کارت نمیخواد ؟ :(

Йeda
12-02-2014, 23:31
سلام

دوستان یه سوال دارم. از اونجایی که به خاطر کارکشتگی مدیر گروهمون همیشه ادامه انتخاب واحدم به حذف و اضافه میکشید
تا حالا تو انتخاب واحد تنها 20 واحد برداشتم و اصولا اگه میخواستم بیشتر بردارم میفتاد به حذف و اضافه ( به همون دلایلی که گفتم )

حالا 10 روز از آخرین امتنحانمون میگذره ولی هنوز یه نمره اعلام نشده!
حالا تو انتخاب واحد اومدم که دیگه این ترم با خیال راحت 20 و خورده ای واحدم رو تموم کنم که گفت "واحد انتخابی بیشتر از حد مجاز است!"
به نظرتون به خاطر اون یک درسه که نیومده؟ ( معدلم هم بالای 18 ست و کلا شرایطش هست )
حالا انتخاب با تاخیر شده و دسترسی به آموزش و مدیر گروه غیر ممکنه!
به نظرتون علت چی میتونه باشه؟

با سپاس.

manya-atashin
13-02-2014, 00:08
حالا تو انتخاب واحد اومدم که دیگه این ترم با خیال راحت 20 و خورده ای واحدم رو تموم کنم که گفت "واحد انتخابی بیشتر از حد مجاز است!"
به نظرتون به خاطر اون یک درسه که نیومده؟( معدلم هم بالای 18 ست و کلا شرایطش هست )

منم مث شما هستم معدلم 19.40 ولی 20 واحد بیشتر برنداشتم یه درس سه واحدی هم هنوز نمرشو زحمت ندادن به خودشون که بزنن !
ولی اصلا ربطی به اون درس نداره
کلا سیستم داغون دانشگاه آزاد اینجوری هست
کسانی که معدل الف میشن باید برن پیش همون مدیر گروه کارکشته :دی یه نامه بده تا بتونن تا 24 واحد بردارن!
منم هیچ ترمی این کارو نکردم
چون حال و حوصله نامه و نامه بازی رو نداشتم !
نمیدونم واقعا اینقدر برنامه نویسی این سیستم سخت بوده که نمیتونستن کاری کنن کسی که معدل الف میشه اتومات تا 24 واحد واسش باز بشه تا بتونه برداره !!!

chekmate
13-02-2014, 00:29
منم مث شما هستم معدلم 19.40 ولی 20 واحد بیشتر برنداشتم یه درس سه واحدی هم هنوز نمرشو زحمت ندادن به خودشون که بزنن !
ولی اصلا ربطی به اون درس نداره
کلا سیستم داغون دانشگاه آزاد اینجوری هست

اتفاقاً ربطش به همون درسه هست:n02:. شما در صورتي مي تونيد بالاي 20 واحد بردارين كه معدل ترم گذشته تون بالاي 17 باشه و نه معدل كل. خوب معلومه وقتي همه نمرات شما اعلام نشده، نمي تونيد از اين آيين نامه استفاده كنيد.

chekmate
13-02-2014, 00:38
سلام

دوستان یه سوال دارم. از اونجایی که به خاطر کارکشتگی مدیر گروهمون همیشه ادامه انتخاب واحدم به حذف و اضافه میکشید
تا حالا تو انتخاب واحد تنها 20 واحد برداشتم و اصولا اگه میخواستم بیشتر بردارم میفتاد به حذف و اضافه ( به همون دلایلی که گفتم )

حالا 10 روز از آخرین امتنحانمون میگذره ولی هنوز یه نمره اعلام نشده!
به نظرتون به خاطر اون یک درسه که نیومده؟( معدلم هم بالای 18 ست و کلا شرایطش هست )
حالا انتخاب با تاخیر شده و دسترسی به آموزش و مدیر گروه غیر ممکنه!
به نظرتون علت چی میتونه باشه؟

با سپاس.
سلام.
معدل ترم بايد بالاي17 باشه نه معدل كل.
شما اگه با 24 تا اين ترم فارغ التحصيل ميشيد، بريد پيش متصدي رشته تون، يه فرمي هست پر كنيد، اونوقت فايل رو براتون باز مي كنه.

manya-atashin
13-02-2014, 01:09
اتفاقاً ربطش به همون درسه هست:n02:. شما در صورتي مي تونيد بالاي 20 واحد بردارين كه معدل ترم گذشته تون بالاي 17 باشه و نه معدل كل. خوب معلومه وقتي همه نمرات شما اعلام نشده، نمي تونيد از اين آيين نامه استفاده كنيد.

شرمنده دوست عزیز
بنده 6 ترم معدل بالای 18 شدم ( هر ترم منظورم هست نه معدل کل! )
تمام نمراتم هم اعلام شده بود
ولی 20 تا که برداشته بودم
میومدم یه 2 واحدی یا 3 واحدی دیگه بردارم
سیستم ارور میداد که تعداد واحد ها بیش از حد مجاز است
رفتم پرسیدم
گفتن باید مدیر گروه نامه بده ببری آموزش تا تعداد واحدها رو ببرن بالا از طریق بخش کامپیوتر دانشگاه
اون وقت میتونی 4 واحد دیگه برداری ...

saeed_136915
15-02-2014, 11:48
سلام دوستان
من ترم قبل درس شبکه های کامپیوتری برداشته بودم که پاس نشد و این ترم هم همون درس شبکه + آزمایشگاه شبکه برداشتم که پیش نیاز آزمایشگاه هم درس شبکه هست.... این ترم هم مجبور شدم درس شبکه رو حذف کنم (به امتحانش نرفتم) ولی آزمایشگاهش رو پاس کردم... الان من نمیدونم آزمایشگاه جزو پاس شده ها حساب میشه یا اونم حذف میشه؟؟
کسی اطلاعی داشته باشه ممنون میشم راهنمایی کنه.. :n16:

Atghia
15-02-2014, 17:33
سلام دوستان
من ترم قبل درس شبکه های کامپیوتری برداشته بودم که پاس نشد و این ترم هم همون درس شبکه + آزمایشگاه شبکه برداشتم که پیش نیاز آزمایشگاه هم درس شبکه هست.... این ترم هم مجبور شدم درس شبکه رو حذف کنم (به امتحانش نرفتم) ولی آزمایشگاهش رو پاس کردم... الان من نمیدونم آزمایشگاه جزو پاس شده ها حساب میشه یا اونم حذف میشه؟؟
به احتمال خیلی زیاد حذف میشه ازمایشگاهتون چون دروس هم نیاز شدند حتما اون درس که امتحان ندادید رو باید پاس میکردید...

chekmate
15-02-2014, 20:42
سلام دوستان

سلام.
خير حذف نميشه. اين هم آيين نامه‌اش:
اصلاحيه ماده 23: در صورتيکه دانشجو از يک يا چند درس پيش نياز نمره قبولي کسب ننمايد و يا برابر مقررات در کلاسهاي درس يا دروس پيش نياز شرکت نموده اما سرانجام آنها را حذف نموده باشد مي تواند با نظر گروه، آن درس يا دروس را با درس يا دروس وابسته در يکي از نيمسال هاي بعد انتخاب و بگذراند. چنانچه نتواند در درس يا دروس پيش نياز نمره قبولي کسب کند يا آن را حذف نمايد درس یا دروس وابسته حذف نمي گردد.
تذكر: دانشجو موظف به اخذ درس يا دروس پيشنياز مردودي در اولين نيمسالي كه ارائه شده مي باشد.

omid-p30
16-02-2014, 17:39
سلام.

این سایت تهران مرکز هست : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اون بالا قسمت سامانه های پژوهشی رو میخوام برم باز کنم برا دانلود دستوراعمل نگارش پایان نامه. ولی سامانه های پژوهشی باز نمیشه اصلا. برا بقیه یاز میشه ؟

silver65
17-02-2014, 10:18
سلام سوال در مورد مرخصی بدون احتساب دارم می خوام مطمئن بشم لطفا اگه کسی اطلاعی داره بگه، پیشاپیش ممنون
این مرخصی مگه اسمش مرخصی بدون احتساب در سنوات نیست؟ این یعنی نباید جز ترمهای تحصیلی حساب بشه دیگه آره؟
حالا اگه کسی ورودی مثلا بهمن91 باشه ترم اول خود دانشگاه بگه کلاس تشکیل نمی شه مرخصی بدون احتساب بهش بده بعد مهر92 وارد بشه توی دانشنامش چی می نویسن همون ورودی 91 یا 92؟ (الان توی کارنامش اون ترم هست فقط نوشته مرخصی بدون احتساب)
اگه بنویسن ورودی 91 که یعنی ترمش حساب شده آره ؟
اصلا کلا چه طور مشخص می شه یه نفر مرخصی بدون احتساب داشته ؟باید توی مدرکش چیزی نوشته باشه یا نه باید از همون واحد دانشگاهی استعلام کنن ( مثلا برا کنکور و این چیزا)

alone_boy
17-02-2014, 20:23
سلام
من ترم سه نقشه برداری هستم.فیزیک 1 و 2 رو گرفتم و افتادم.این ترم برای این که نقشه برداری 2ـم حذف نشه باید الکترونیک رو میگرفتم(هم نیاز هستن) ولی نگرفتم.فردا قراره سایت باز بشه که فیزیک 1 و 2 رو بگیرم.سوالم اینه که میتونم الکترونیک رو هم که فیزیک 2 پیش نیازش هست بگیرم یا حتما باید فیزیک 2 رو پاس کنم؟
فیزیک 1 پیش نیاز فیزیک 2 هست و فیزیک 2 پیش نیاز الکترونیک.میشه این سه رو با هم گرفت؟

e.khafan!
17-02-2014, 21:25
سلام سوال در مورد مرخصی بدون احتساب دارم می خوام مطمئن بشم لطفا اگه کسی اطلاعی داره بگه، پیشاپیش ممنون
این مرخصی مگه اسمش مرخصی بدون احتساب در سنوات نیست؟ این یعنی نباید جز ترمهای تحصیلی حساب بشه دیگه آره؟
حالا اگه کسی ورودی مثلا بهمن91 باشه ترم اول خود دانشگاه بگه کلاس تشکیل نمی شه مرخصی بدون احتساب بهش بده بعد مهر92 وارد بشه توی دانشنامش چی می نویسن همون ورودی 91 یا 92؟ (الان توی کارنامش اون ترم هست فقط نوشته مرخصی بدون احتساب)
اصلا کلا چه طور مشخص می شه یه نفر مرخصی بدون احتساب داشته ؟باید توی مدرکش چیزی نوشته باشه یا نه باید از همون واحد دانشگاهی استعلام کنن ( مثلا برا کنکور و این چیزا)
به عنوان ورودی 91 -92 حساب میشه و اینکه علی رغم ذکر بدون سنوات جزو سنوات هم حساب میشه.
حتی برای ورودی های بهمن ماهم، زدن که نیم سال اول جزو سنوات حساب شده و پسرای مشمول مجاز به ادامه تحصیل تا ترم 9 هستن، مگر اینکه کمیسیون موارد خاص اجازه بده دو ترم دیگه هم ادامه تحصیل بدن

chekmate
17-02-2014, 22:00
سلام
من ترم سه نقشه برداری هستم.فیزیک 1 و 2 رو گرفتم و افتادم.این ترم برای این که نقشه برداری 2ـم حذف نشه باید الکترونیک رو میگرفتم(هم نیاز هستن) ولی نگرفتم.فردا قراره سایت باز بشه که فیزیک 1 و 2 رو بگیرم.سوالم اینه که میتونم الکترونیک رو هم که فیزیک 2 پیش نیازش هست بگیرم یا حتما باید فیزیک 2 رو پاس کنم؟
فیزیک 1 پیش نیاز فیزیک 2 هست و فیزیک 2 پیش نیاز الکترونیک.میشه این سه رو با هم گرفت؟
اگه فيزيك2 رو يه بار افتاده باشي، بله ميشه همزمان بگيري.

chekmate
17-02-2014, 22:04
سلام.
ورودي بهمن 91 به حساب مياد. بله، مرخصي بدون احتساب سنوات، جزء سنوات مجاز تحصيل محسوب نميشه:

تبصره 3 ماده 49 آيين نامه آموزشي– مرخصي هاي اجباري که واحددانشگاهي بدليل تشکيل نشدن کلاس يا عدم ارائه درس صادر مي کند جزو سنوات تحصيلي دانشجو محسوب نمي شود و شهريه اي بابت آن دريافت نمي گردد.

alone_boy
17-02-2014, 23:00
اگه فيزيك2 رو يه بار افتاده باشي، بله ميشه همزمان بگيري.
بله ترم قبل فیزیک 2 و فیزیک 1 افتادم(کلا با فیزیک مشکل دارم : دی)
مطمئنید که میتونم فیزیک 1،فیزیک 2 و الکترونیک رو با هم بگیرم؟!

chekmate
17-02-2014, 23:22
بله ترم قبل فیزیک 2 و فیزیک 1 افتادم(کلا با فیزیک مشکل دارم : دی)
مطمئنید که میتونم فیزیک 1،فیزیک 2 و الکترونیک رو با هم بگیرم؟!

بله. سوال شما موضوع ماده 23 آيين نامه آموزشي هست:

ماده 23 : در صورتيکه دانشجو از يک يا چند درس پيش نياز نمره قبولي کسب ننمايد و يا برابر مقررات در کلاسهاي درس يا دروس پيش نياز شرکت نموده اما سرانجام آنها را حذف نموده باشد مي تواند با نظر گروه، آن درس يا دروس را با درس يا دروس وابسته در يکي از نيمسال هاي بعد انتخاب و بگذراند.

alone_boy
17-02-2014, 23:26
مدیر گروه همچین چیزی به من نگفت.اگر خودم اقدام کنم و بعدا حذفشون کنه میتونم کاری بکنم؟!

chekmate
17-02-2014, 23:34
مدیر گروه همچین چیزی به من نگفت.اگر خودم اقدام کنم و بعدا حذفشون کنه میتونم کاری بکنم؟!
مدير گروه مخالف بود؟ دقيقا چي بهت گفت؟ ببين آيين نامه گفته با نظر گروه. بنابراين اگه مدير گروه بخواد مي تونه مانع بشه. ولي معمولا مدير گروهها در چنين مواقعي مانع همنيازي دروس نميشن. شما برا اطمينان از آموزش كسب تكليف كن.

alone_boy
17-02-2014, 23:37
مخالفت که نکرد.حقیقتش مدیرگروهمون کمی نفهمه و فقط گفت باید فیزیک 1 و فیزیک 2 رو جایگزین نقشه برداری 2 و زبانی که گرفتی بکنی.این مورد رو بهش نگفتم که ببینم چی میگه

ویرایش: اینا واحدایی هستن که گرفتم
مدیر گروه گفت زبان و نقشه 2 رو حذف کن و فیزیک 1 و فیزیک 2 بگیر
خودم امروز به ذهنم رسید که معادلات و محاسبات رو هم حذف کنم و نقشه 2 و الکترونیک رو بگیرم

chekmate
18-02-2014, 00:21
مخالفت که نکرد.حقیقتش مدیرگروهمون کمی نفهمه و فقط گفت باید فیزیک 1 و فیزیک 2 رو جایگزین نقشه برداری 2 و زبانی که گرفتی بکنی.این مورد رو بهش نگفتم که ببینم چی میگه

ویرایش: اینا واحدایی هستن که گرفتم
مدیر گروه گفت زبان و نقشه 2 رو حذف کن و فیزیک 1 و فیزیک 2 بگیر
خودم امروز به ذهنم رسید که معادلات و محاسبات رو هم حذف کنم و نقشه 2 و الکترونیک رو بگیرم

خوب مديرگروه نظر پيشنهاديش رو گفته كه به نظر من هم منطقي هست.
معادلات رو كه حذف نكن، چون پيشنيازه دروسه ديگه هستش.

silver65
18-02-2014, 09:33
سلام.
ورودي بهمن 91 به حساب مياد. بله، مرخصي بدون احتساب سنوات، جزء سنوات مجاز تحصيل محسوب نميشه:

تبصره 3 ماده 49 آيين نامه آموزشي– مرخصي هاي اجباري که واحددانشگاهي بدليل تشکيل نشدن کلاس يا عدم ارائه درس صادر مي کند جزو سنوات تحصيلي دانشجو محسوب نمي شود و شهريه اي بابت آن دريافت نمي گردد.

پس فرقی با بقیه ورودی های بهمن نداره فقط باید خودش بگه ترم بهمن مرخصی داشتم! من فکر می کردم وقتی می گن جز سنوات تحصیلی حساب نمی شه یعنی می کننش ورودی 92.اون سوال اخرم اگه اطلاع دارید جواب بدید.ممنون
باید توی مدرکش چیزی نوشته باشه یا نه باید از همون واحد دانشگاهی استعلام کنن ( مثلا برا کنکور و این چیزا)

alone_boy
18-02-2014, 10:23
خوب مديرگروه نظر پيشنهاديش رو گفته كه به نظر من هم منطقي هست.
معادلات رو كه حذف نكن، چون پيشنيازه دروسه ديگه هستش.
معادلات رو هم یه بار افتادم،مشکلی نیست
یا تابستان میگیرم یا ترم دیگه همنیازش میکنم

chekmate
18-02-2014, 13:19
پس فرقی با بقیه ورودی های بهمن نداره فقط باید خودش بگه ترم بهمن مرخصی داشتم! من فکر می کردم وقتی می گن جز سنوات تحصیلی حساب نمی شه یعنی می کننش ورودی 92.اون سوال اخرم اگه اطلاع دارید جواب بدید.ممنون
باید توی مدرکش چیزی نوشته باشه یا نه باید از همون واحد دانشگاهی استعلام کنن ( مثلا برا کنکور و این چیزا)

كنكور كه كاري با مرخصي نداره كه استعلام كنن. اگه منظورتون ادامه تحصيل بدون كنكور با شرط معدل هست، چيزي كه در اين زمينه مهمه اينه كه اتمام تحصيل در سنوات مجاز باشد.

silver65
18-02-2014, 13:30
كنكور كه كاري با مرخصي نداره كه استعلام كنن. اگه منظورتون ادامه تحصيل بدون كنكور با شرط معدل هست، چيزي كه در اين زمينه مهمه اينه كه اتمام تحصيل در سنوات مجاز باشد.

آره برا همین بدون کنکور می گم مثلا فرضا تو شرایط قید شده که 6 ترمه باید تموم کرده باشه حالا اگه ایشون با اون ترم بهمنش که مرخصی دادن بش 7 ترمه شده باشه که ایرادی نداره درسته ؟مجاز هست که شرکت کنه.(گفتم چون از روی مدرکش مشخص نیست مرخصی داشته حتما خودشون استعلام می کنن از واحد مربوطه می فهمن طرف یه ترمش مرخصی بوده) ببخشید زیاد سوال می پرسم این آخریش بود:n16:

chekmate
18-02-2014, 13:45
آره برا همین بدون کنکور می گم مثلا فرضا تو شرایط قید شده که 6 ترمه باید تموم کرده باشه حالا اگه ایشون با اون ترم بهمنش که مرخصی دادن بش 7 ترمه شده باشه که ایرادی نداره درسته ؟مجاز هست که شرکت کنه.(گفتم چون از روی مدرکش مشخص نیست مرخصی داشته حتما خودشون استعلام می کنن از واحد مربوطه می فهمن طرف یه ترمش مرخصی بوده) ببخشید زیاد سوال می پرسم این آخریش بود:n16:
نه مشكلي ايجاد نمي كنه، چون مرخصي اجباري بوده و بدون احتساب سنوات.

cuauhtemoc
18-02-2014, 17:14
در مقطع کارشناسی رشته مهندسی کامپیوتر دو تا سرفصل داریم
1 - سرفصل مصوب سیصد و شصت و پنجمین جلسه شورایعالی برنامه ریزی وزارت فرهنگ و آموزش عالی مورخ 1377/8/24 که مربوط به گرایش های سخت افزار و نرم افزار هستش و این سرفصل برای ورودی های قدیم اجرا میشه و شما میتونید این سرفصل رو از لینک زیر دانلود کنید(حجم 2.41 مگابایت)

و اگر ورودی سال تحصیلی 92-91 و به قبل باشین از این سرفصل به شما درس دادن و پیش نیاز و همنیازهای رشته و گرایش تون رو میتونید از این سرفصل مشاهده کنید

2 - سرفصل مصوب هشتصد و بیست و هشتمین جلسه شورای برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورخ 1392/8/2 که مربوط به گرایش های معماری سیستم های کامپیوتری ، نرم افزار، رایانش امن و فناوری اطلاعات هست و بازنگری شده سرفصل قدیم هستش و این سرفصل برای ورودی های جدید(سال تحصیلی 93-92) و بعد از ابلاغ از سوی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد بایستی اجرا بشه و شما میتونید این سرفصل رو از لینک زیر دانلود کنید(حجم 11.6 مگابایت)

cuauhtemoc
18-02-2014, 17:33
مرسی...عالی بود.ارشد کامپیوتر کدام شاخه اش بهتره؟؟اطلاع دارین؟؟هوش مصنوعی؟؟نرو افزار؟ یا...
در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی کامیپوتر گرایش های مختلفی داریم اعم از هوش مصنوعی، معماری کامپیوتر، نرم افزار و ... و حتی بچه های کامپیوتر میتونن در رشته های مهندسی مکاترونیک که خودش گرایش های مختلف داره و رشته مهندسی فناوری اطلاعات که باز هم گرایش های مختلفی داره و رشته مدیریت فناوری اطلاعات شرکت کنن
درخصوص این که چه گرایشی بهتره باید به علائق خودتون مراجعه کنید، ولی اگه گرایش تون در مقطع کارشناسی نرم افزار باشه پیشنهاد من اینه که در گرایش هوش مصنوعی در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل بدین

cuauhtemoc
18-02-2014, 17:49
در تاریخ 1387/11/8 بخشنامه ای به شماره 36/382414 به کلیه واحدهای دانشگاه آزاد ابلاغ شد که این بخشنامه اصلاحیه ماده 23 آئین نامه آموزشی دوره کاردانی و کارشناسی(پیوسته و ناپیوسته) و دکترای حرفه ای هستش
موضوع شما اگه حذف ماده 31 یا حذف ماده 35 درس فیزیک 2 بوده باشه و حتی مردودی در این درس و این درس پیش نیاز درس آزمایشگاه(چه آزمایشگاهی؟) باشه این مورد رو رعایت کنید ---> درس یا دروس وابسته به همراه درس پیشنیاز با نظر گروه بایستی اخذ بشه(که این مورد رعایت نمیشه و مهم هم نیست) و اگر در این ترم هم فیزیک 2 حذف ماده 35 یا 31 بشه یا مردود بشید، درس وابسته(آزمایشگاه) حذف ماده 23 نمیشه و نمره ش هرچی باشه(قبولی، مردودی، حذف ماده 31 یا 35) در کارنامه میشینه
امیدوارم تونسته باشم مطلب رو برسونم

cuauhtemoc
18-02-2014, 18:10
دوستان یه سوال:
بخشنامه مربوط به معادلسازی دروس در دانشگاه آزاد این بخشنامه هستش ---> بخشنامه شماره 36/363393 مورخ 1387/10/26
تبصره بند 8 این بخشنامه میگه ---> کلیه دانشجویان و دانش آموختگان قبلی دانشگاه آزاد که با شرکت در آزمون مجدد(چه با آزمون و چه بی آزمون) پذیرفته شده اند از پرداخت هزینه معادلسازی معاف هستند و خود این بند میتونه موکد این قضیه باشه که معادلسازی میتونه انجام بگیره، البته این نکته رو هم بگم که معادلسازی با نظر گروه انجام میشه و گروه حتی میتونه نمره 20 شما رو قبول نکنه
حتی ما در واحد دانشگاهی که کار می کنم معادلسازی دروس مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته در مقطع کارشناسی پیوسته و معادلسازی دروس مقطع کارشناسی ناپیوسته در مقطع کارشناسی پیوسته رو هم انجام میدیم
اگه دیدین اون واحد معادلسازی رو انجام نمیده بهم بگید تا بهتون بگم که پیش چه کسی تو سازمان مرکزی دانشگاه مراجعه کنید

cuauhtemoc
18-02-2014, 18:14
دانشگاه های دیگه بغیر از دانشگاه آزاد قوانین مخصوص به خودشون رو دارن که معمولا این قوانین از سوی وزارت علوم بهشون ابلاغ میشه و باید از خودشون بپرسید

human55
25-02-2014, 14:18
سلام.

می‌خواستم بدونم کاردانی پیوسته بدون آزمون آزاد مدرک پیش دانشگاهی لازم داره یا با دیپلم سه ساله دبیرستان هم میشه ثبت‌نام کرد؟ سال ۷۹ دیپلم سه سال رو رشته ریاضی گرفتم ولی پیشم چند واحد مونده بود تموم بشه بیخیال شدم، کلا دانشگاهی هست بدون آزمون و مدرک پیش با همون دیپلم سه سال دبیرستان بشه توش ثبت‌نام کرد؟

یکی از دوستان در تاپیک مجزایی که من ایجاد کردم گفتن نمیشه ولی توی دفترچه راهنما برای کاردانی ناپیوسته بدون آزمون قید شده مدرک پیش میخواد برای پیوسته بدون آزمون هیچ چیزی در مورد مدرک پیش دانشگاهی ذکر نشده. کلا گیج شدم ممنون میشم راهنمایی کنید.

manya-atashin
25-02-2014, 17:11
دوستان صحت داره امروز میگن تو اخبار گفته بخاطر جام جهانی امتحانات یک ماه اومده جلوتر
یعنی از خرداد که امتحانا هست
اومده اردیبهشت !!!
پس اگه اینجوریه کی بریم دانشگاه؟
یا باز میخوان مث اون زمان انتخاباتشون کنن و ما رو بیچاره کنن
که امروز کلاس تموم شد
فردا امتحان ترم شروع شد:n13:

mohandes e ekhraji
27-02-2014, 09:23
سلام دوستان و دست اندرکاران گرامی سایت

یک سوال داشتم
من امسال در نوبت دوم ثبت نام کنکور سراسری 93 شرکت کردم،یعنی همین چند روز قبل

در حال حاضر دانشجو دانشگاه آزاد هستم،خواستم بدونم تا کی باید انصراف بدم از دانشگاه؟

چون بالاخره قبول میشم و میخوام تغییر رشته بدهم

مشکل خدمت هم ندارم و خدمت رفتم

از دوستان گرامی هرکسی اطلاع دقیقی دارد و تجربیاتی در این زمینه ممنون میشوم بنده را یاری کند

زندگی به کامتان :n16:

cuauhtemoc
27-02-2014, 20:27
سلام دوستان و دست اندرکاران گرامی سایت

یک سوال داشتم
من امسال در نوبت دوم ثبت نام کنکور سراسری 93 شرکت کردم،یعنی همین چند روز قبل

در حال حاضر دانشجو دانشگاه آزاد هستم،خواستم بدونم تا کی باید انصراف بدم از دانشگاه؟

چون بالاخره قبول میشم و میخوام تغییر رشته بدهم

مشکل خدمت هم ندارم و خدمت رفتم

از دوستان گرامی هرکسی اطلاع دقیقی دارد و تجربیاتی در این زمینه ممنون میشوم بنده را یاری کند

زندگی به کامتان :n16:
سلام
فعلا انصراف ندید، قبول که شدید برید به واحدی که پذیرفته شدین و بگید من دانشجوی فلان واحد هستم، تو این مرحله دو تا فرم هست به نام های پیوست 8 و پیوست 9 که بین دو واحد ردوبدل میشه و بعد با واحد قبلیتون تسویه حساب میکنید و میاین تو واحد جدید درس میخونید، اگه این کار انجام نشه ممکنه واحد قبلیتون از شما طلب هزینه انصراف کنه که این هزینه انصراف یک و نیم برابر شهریه ثابت رشته شما در سال تحصیلی 93-92 هستش ولی اگه این دو پیوست ردوبدل بشه دیگه شما هزینه انصرافی نخواهید داد

cuauhtemoc
27-02-2014, 20:28
دوستان صحت داره امروز میگن تو اخبار گفته بخاطر جام جهانی امتحانات یک ماه اومده جلوتر
یعنی از خرداد که امتحانا هست
اومده اردیبهشت !!!
پس اگه اینجوریه کی بریم دانشگاه؟
یا باز میخوان مث اون زمان انتخاباتشون کنن و ما رو بیچاره کنن
که امروز کلاس تموم شد
فردا امتحان ترم شروع شد:n13:
فعلا هیچ بخشنامه ای از سوی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد صادر نشده و این موضوع در حد شایعه ای بیش نیست

cuauhtemoc
27-02-2014, 20:46
سلام.

می‌خواستم بدونم کاردانی پیوسته بدون آزمون آزاد مدرک پیش دانشگاهی لازم داره یا با دیپلم سه ساله دبیرستان هم میشه ثبت‌نام کرد؟ سال ۷۹ دیپلم سه سال رو رشته ریاضی گرفتم ولی پیشم چند واحد مونده بود تموم بشه بیخیال شدم، کلا دانشگاهی هست بدون آزمون و مدرک پیش با همون دیپلم سه سال دبیرستان بشه توش ثبت‌نام کرد؟

یکی از دوستان در تاپیک مجزایی که من ایجاد کردم گفتن نمیشه ولی توی دفترچه راهنما برای کاردانی ناپیوسته بدون آزمون قید شده مدرک پیش میخواد برای پیوسته بدون آزمون هیچ چیزی در مورد مدرک پیش دانشگاهی ذکر نشده. کلا گیج شدم ممنون میشم راهنمایی کنید.
سلام
به این لینک مراجعه کنید

بعد فایل مربوط به مقدمه و شرایط و ضوابط ثبت نام رو دانلود کنید
جواب تمام سوالاتون رو میتونید بگیرید
باز اگه سوالی براتون باقی موند میتونید به این لینک مراجعه کنید و سوالتون رو مطرح کنید تا کارشناس های مرکز آزمون دانشگاه آزاد جوابتون رو بدن

human55
28-02-2014, 12:52
سلام
به این لینک مراجعه کنید

بعد فایل مربوط به مقدمه و شرایط و ضوابط ثبت نام رو دانلود کنید
جواب تمام سوالاتون رو میتونید بگیرید
باز اگه سوالی براتون باقی موند میتونید به این لینک مراجعه کنید و سوالتون رو مطرح کنید تا کارشناس های مرکز آزمون دانشگاه آزاد جوابتون رو بدن

سلام، من دفترچه رو کامل مطالعه کردم و سوالم رو هم پرسیدم این نتیجه پرسش و پاسخ بنده هست:

سوال: با سلام و عرض خسته نباشید. می‌خواستم ببینم در دوره کاردانی پیوسته بدون ازمون امکان ثبت‌نام با دیپلم سه ساله دبیرستان در رشته ریاضی و فیزیک وجود دارد یا نیاز به مدرک پیش دانشگاهی میباشد؟
پاسخ: هیچ محدودیتی به لحاظ مدرک دیپلم وجود ندارد/ لذاهر داوطلب میتواند ازهریک ازمجموعه های اموزشی براساس علاقه انتخاب رشته وثبت نام کند. جهت کسب اطلاع بیشتر در خصوص شرایط مدارک تحصیلی قابل قبول این نوع پذیرش به صفحه 4و5و6 دفترچه راهنما مراجعه نمایید.

توی دفترچه این بند در مورد شرایط اختصاصی ذکر شده : داشتن دیپلم در یکی از شاخه‌های فنی حرفه‌ای یا کاردانش یا نظری نظام جدید یا دیپلم کامل هنرستان نظام قدیم متوسطه متناسب با رشته انتخابی.

این الان دیپلم سه ساله دبیرستان رشته نظری ریاضی و فیزیک کفایت میکنه یا باید پیش دانشگاهی داشت؟

Fusi0n
28-02-2014, 13:08
سلام دوستان برای رشته مدیریت دولتی کاردانی الان دانشگاه ازاد جایی هست بگیر؟

Farhad 8904
28-02-2014, 20:28
سلام
دوستان كسي ميدونه دانشگاه آزاد اهواز رشته برق گرايش الكترونيك رو داره يا نه؟
اگه داره كارداني هست يا كارشناسي؟
ممنون

Йeda
28-02-2014, 23:49
سلام

دوستان بنده چند ترم پیش میخواستم درس "تاریخ فرهنگ و تمدن"
رو بردارم که یکی از دوســتانم گفتن اختیــاری هست، لازم نیست برداری و من هم تا الان برنداشتم.
مشکلی پیش میاد؟ آیا واقعا اختیاری ـه یا نه باید برمیداشتم ـش؟

ممنون.

manya-atashin
28-02-2014, 23:52
رو بردارم که یکی از دوســتانم گفتن اختیــاری هست، لازم نیست برداری و من هم تا الان برنداشتم.

باید از مدیر گروه بپرسین
ورودی های 89 به بعد دانشگاه آزاد باید دفاع مقدس رو هم بردارن
باید ببینین ورودی چند هستین
البته من ورودی 90 هستم و گروه گفت این درسو ( تاریخ فرهنگ و تمدن ) رو نباید بردارم...

cuauhtemoc
01-03-2014, 08:47
سلام دوستان برای رشته مدیریت دولتی کاردانی الان دانشگاه ازاد جایی هست بگیر؟
سلام
این واحدها در مقطع کاردانی ناپیوسته بدون آزمون در رشته مدیریت دولتی دانشجو می گیرند
ارومیه
خوی
بناب
آستارا
گرگان
سیرجان
شوشتر
آباده
قشم
میانه
رامهرمز
رودسر
ممقان
کنگاور
شاهین دژ(بومی)
جویبار
خامنه
باغملک
گرمی
بهار
سردشت
کبودرآهنگ
قره ضیاالدین(بومی)
گمیشان(بومی)
پیرانشهر
گالیکش(بومی)
آق قلا
بانه
سولدوز

cuauhtemoc
01-03-2014, 09:06
سلام
دوستان كسي ميدونه دانشگاه آزاد اهواز رشته برق گرايش الكترونيك رو داره يا نه؟
اگه داره كارداني هست يا كارشناسي؟
ممنون
سلام
سرفصل رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی پیوسته به روز شده و دیگه گرایشی نداره و گرایش های الکترونیک، مخابرات، کنترل و قدرت جمع شدن و همه پذیرفته شدگان تحت عنوان مهندسی برق تحصیل میکنند
در مقطع کارشناسی پیوسته بدون آزمون رشته مهندسی برق، واحد اهواز پذیرش نداره اما واحدهای ایذه و امیدیه و شوشتر پذیرش دارن
در مقطع کاردانی ناپیوسته بدون آزمون رشته کاردان فنی برق الکترونیک هم واحد اهواز پذیرش نداره اما واحدهای آبادان، دزفول، مسجدسلیمان، امیدیه، ماهشهر و شوشتر پذیرش دارن
برای با آزمون این مقاطع هم باید به دفترچه راهنمای ثبت نام مراجعه کنید که متاسفانه ثبت نامش تموم شده

cuauhtemoc
01-03-2014, 09:08
سلام، من دفترچه رو کامل مطالعه کردم و سوالم رو هم پرسیدم این نتیجه پرسش و پاسخ بنده هست:

سوال: با سلام و عرض خسته نباشید. می‌خواستم ببینم در دوره کاردانی پیوسته بدون ازمون امکان ثبت‌نام با دیپلم سه ساله دبیرستان در رشته ریاضی و فیزیک وجود دارد یا نیاز به مدرک پیش دانشگاهی میباشد؟
پاسخ: هیچ محدودیتی به لحاظ مدرک دیپلم وجود ندارد/ لذاهر داوطلب میتواند ازهریک ازمجموعه های اموزشی براساس علاقه انتخاب رشته وثبت نام کند. جهت کسب اطلاع بیشتر در خصوص شرایط مدارک تحصیلی قابل قبول این نوع پذیرش به صفحه 4و5و6 دفترچه راهنما مراجعه نمایید.

توی دفترچه این بند در مورد شرایط اختصاصی ذکر شده : داشتن دیپلم در یکی از شاخه‌های فنی حرفه‌ای یا کاردانش یا نظری نظام جدید یا دیپلم کامل هنرستان نظام قدیم متوسطه متناسب با رشته انتخابی.

این الان دیپلم سه ساله دبیرستان رشته نظری ریاضی و فیزیک کفایت میکنه یا باید پیش دانشگاهی داشت؟
با توجه به اینکه در پاسختون گفتن که داشتن دیپلم در یکی از شاخه های نظری نظام جدید کفایت میکنه دیگه احتیاجی به پیش دانشگاهی ندارید

cuauhtemoc
01-03-2014, 09:14
سلام

ممنون.
سلام
پس از ابلاغ بخشنامه مربوط به درس تاریخ فرهنگ و تمدن ملل اسلامی از سوی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد به تمامی واحدها متاسفانه ایرادات زیادی بهش گرفتن، شما به کارشناس رشته تون مراجعه کنید و ازشون بپرسید چون ممکنه واحدی که درس میخونید استعلامی از سازمان مرکزی کرده باشه که در واحد دیگه این روند انجام نشه، بطور مثال در واحدی که بنده مشغول به کار هستم این درس برای ورودی های 91 به بعد اجباریه و برای ورودی های قبل از 91 اختیاری هستش

human55
01-03-2014, 13:11
با توجه به اینکه در پاسختون گفتن که داشتن دیپلم در یکی از شاخه های نظری نظام جدید کفایت میکنه دیگه احتیاجی به پیش دانشگاهی ندارید

ممنون دوست عزیز حالا چجوری می‌تونم از زمان ثبت‌نام و دانشگاه‌هایی که دارن برای کاردانی پیوسته بدون آزمون ثبت‌نام می‌کنن مطلع بشم؟ سایت azmoon.org چیزی در مورد تاریخ ثبت‌نام درش قید نشده متاسفانه.

cuauhtemoc
01-03-2014, 14:20
ممنون دوست عزیز حالا چجوری می‌تونم از زمان ثبت‌نام و دانشگاه‌هایی که دارن برای کاردانی پیوسته بدون آزمون ثبت‌نام می‌کنن مطلع بشم؟ سایت azmoon.org چیزی در مورد تاریخ ثبت‌نام درش قید نشده متاسفانه.
خواهش می کنم
به سایت واحد مربوطه مراجعه کنید، از این طریق میتونید از زمان و مکان مراجعه مطلع بشید
موفق باشید

Fusi0n
01-03-2014, 15:10
سلام
این واحدها در مقطع کاردانی ناپیوسته بدون آزمون در رشته مدیریت دولتی دانشجو می گیرند
ارومیه
خوی
بناب
آستارا
گرگان
سیرجان
شوشتر
آباده
قشم
میانه
رامهرمز
رودسر
ممقان
کنگاور
شاهین دژ(بومی)
جویبار
خامنه
باغملک
گرمی
بهار
سردشت
کبودرآهنگ
قره ضیاالدین(بومی)
گمیشان(بومی)
پیرانشهر
گالیکش(بومی)
آق قلا
بانه
سولدوز
سلام ممنون عزیز اقا تهران یا اطراف چی اصلا نداره ؟ البته فقط میدونم تهران شمال لیسانس داره میگیره تو رشته انسانی

cuauhtemoc
01-03-2014, 16:48
سلام ممنون عزیز اقا تهران یا اطراف چی اصلا نداره ؟ البته فقط میدونم تهران شمال لیسانس داره میگیره تو رشته انسانی
سلام
به سایت آزمون دات اُ آر جی مراجعه کنید و در قسمت ثبت نام بدون آزمون مقطع کارشناسی پیوسته میتونید مشاهده کنید که چه واحدهایی پذیرش دارن
در مقطع کاردانی ناپیوسته همین واحدها پذیرش دارن و اطراف تهران هیچ واحدی متاسفانه نیست و نزدیک ترین واحدها به تهران، واحدهای بهار و کبودرآهنگ در استان همدان هستند

Йeda
03-03-2014, 23:00
باید از مدیر گروه بپرسین
ورودی های 89 به بعد دانشگاه آزاد باید دفاع مقدس رو هم بردارن
باید ببینین ورودی چند هستین
البته من ورودی 90 هستم و گروه گفت این درسو ( تاریخ فرهنگ و تمدن ) رو نباید بردارم...

سلام

من در این مورد از سرپرست گروه پرسیدم، پاسخی که گرفتم رو اینجا میذارم شاید برای دوستان هم مفید باشه:

برای ورودی های قبل از 91، درس های تاریخ فرهنگ و تمدن، آشنایی با دفاع مقدس و کارآفرینی، اختیاری هست. ( برای 91ـی ها اجباری هست )
و میتونیم به جای یک درس تخصصی اختیاری یکی از این درس ها رو برداریم.
در واقع نیازی به پاس کردن این سه درس نبود.

ممنون.

*Necromancer
05-03-2014, 15:02
من یه مشکل خیلی بد دارم، کارورزی رو ترم پیش برداشتم و تنونستم تحویل بدم، دوباره این ترم برداشتم ولی بهم گفتن که همون مدارک کامل شده ی ترم پیش رو تحویل بدی ازت قبول می کنیم، و میتونی کارورزی این ترمتو حذف کنی، ولی آموزش برام حذف نمی کنه (انگار که نخوان پول دانشجو رو پس بدن!) قیمت این واحد 320 تومنه، دوست دارم پولو پس بگیرم.

حالا سوال من اینه: اگه نمره کارورزی ترم پیش بیاد سیستم خود ب خود کارورزی این ترم رو درس تکراری تشخیص می ده و حذف می کنه؟ یا باید برم به آموزش اصرار کنم؟

farshidshd
05-03-2014, 22:58
من یه مشکل خیلی بد دارم، کارورزی رو ترم پیش برداشتم و تنونستم تحویل بدم، دوباره این ترم برداشتم ولی بهم گفتن که همون مدارک کامل شده ی ترم پیش رو تحویل بدی ازت قبول می کنیم، و میتونی کارورزی این ترمتو حذف کنی، ولی آموزش برام حذف نمی کنه (انگار که نخوان پول دانشجو رو پس بدن!) قیمت این واحد 320 تومنه، دوست دارم پولو پس بگیرم.

حالا سوال من اینه: اگه نمره کارورزی ترم پیش بیاد سیستم خود ب خود کارورزی این ترم رو درس تکراری تشخیص می ده و حذف می کنه؟ یا باید برم به آموزش اصرار کنم؟

اگه نمره ثبت بشه دیگه مهم نیست
کار خاصی نمیخواد بکنی

chekmate
06-03-2014, 12:16

سلام.
با عرض معذرت از جناب مدير انجمن،
اگه نمره ثبت بشه، انتخاب بار دومت حذف تكرار ميشه، ولي اين به معناي بازگشت شهريه نيست. برا بازگشت شهريه بايد درس حذف آموزشي بشه. بايد يه تقاضا بدي شوراي آموزشي تا در اين مورد تصميم گيري بشه.

cuauhtemoc
06-03-2014, 15:51
سلام.
با عرض معذرت از جناب مدير انجمن،
اگه نمره ثبت بشه، انتخاب بار دومت حذف تكرار ميشه، ولي اين به معناي بازگشت شهريه نيست. برا بازگشت شهريه بايد درس حذف آموزشي بشه. بايد يه تقاضا بدي شوراي آموزشي تا در اين مورد تصميم گيري بشه.
برای ارائه پروژه و کارآموزی زمان مشخصی وجود داره و بعد از این تاریخ اگه نمره به آموزش اعلام نشه این دو درس حذف ماده 43 میشن و باید دوباره اخذ بشن و پولش برنمیگرده

ماده 43 : در مواردي مانند دروس پروژه نهايي ، کاراموزي ، کارورزي ، عمليات صحرايي ، تمرين دبيري در صورتي که به تشخيص استاد و تاييد گروه آموزشي مربوط تکميل آنها در طول مدت تعيين شده که ذيلا درج مي گردد ميسر نباشد، آن درس يا دروس ناتمام تلقي شده و حذف مي گردد و دانشجو موظف است با نظر گروه در نيمسال بعد مجددا انتخاب و حتي الامکان با همان استاد بگذراند.

چنانچه دروس موضوع ماده 43 در نيمسال دوم سال تحصيلي ارائه گردد در صورت لزوم به دانشجو فرصت داده شود که بدون ثبت نام مجدد حداکثر تا پايان دوره تابستان تکميل و عرضه کند اما اگر در دوره تابستان يا نيمسال اول ارائه گردد حداکثر تا پايان نيمسال اول تکميل و تحويل نمايد.

تبصره 1 - نمره درس يا دروس موضوع ماده 43 در نيمسال يا دوره تابستاني که انتخاب واحد نموده و نمره اخذ کرده است ثبت مي گردد.

تبصره 2 - در صورتي که در انتخاب مجدد منحصرا درس يا دروس ناتمام باقي داشته باشد دانشجو بايد فقط %50 شهريه ثابت يک نيمسال را پرداخت نمايد اما اگر درس ناتمام را همراه دروس ديگر انتخاب نمايد بايد شهريه ثابت نيمسالي به علاوه شهريه متغير دروس انتخابي را بپردازد.

يادآوري :
منظور از حذف در مواد 20-23-25-31-35-36-37-38-41-43 و ... اين آيين نامه پاك كردن درس يا نمره نيست بلكه بلا اثر نمودن نمره آنها در ميانگين نيمسالي و كل مي باشد.
كليه حذف هاي موضوع اين آيين نامه به استثناي موضوع ماده 36 با قيد عدد ماده مربوط مقابل نامدرس در كارنامه درج مي گردد . مثال حذف ماده 43 و ...

mahla jan
16-03-2014, 16:26
دوتا سوال دارم:
اگر ترم بعد فقط برای من 25 واحد دیگه مونده باشه ایا دانشگاه اجازه میده25 واحدو بگیرم؟
و سوال دوم
ترم تابستون دانشگاه ازاد ایا میشه 7 واحد معارف گرفت؟اخه تو این تمرما ک بیشتر از 4 واحد معارف نمیشه گرفت حالا تابستون چطوره؟

chekmate
16-03-2014, 22:37
دوتا سوال دارم:
اگر ترم بعد فقط برای من 25 واحد دیگه مونده باشه ایا دانشگاه اجازه میده25 واحدو بگیرم؟
و سوال دوم
ترم تابستون دانشگاه ازاد ایا میشه 7 واحد معارف گرفت؟اخه تو این تمرما ک بیشتر از 4 واحد معارف نمیشه گرفت حالا تابستون چطوره؟
سوال 1: تنها در صورتی ممکنه که 2 واحد از 25 واحد، تنظیم خانواده باشه، در غیر این صورت امکان پذیر نیست.
سوال 2 : در حالت عادی که سقف ترم تابستان 6 واحده، و یه درس معارف بیشتر نمیشه گرفت. ولی در صورتی که دانشجو در ترم تابستان با 7 واحد فارغ التحصیل بشه، میشه 7 واحدو گرفت و در این حالت نوع درسها مهم نیست.

ماده 27 : حداکثر واحد هاي انتخابي مجاز براي دوره تابستاني 6 واحد است و براي دانشجوياني که در تابستان فارغ التحصيل مي گردند 7 واحد مي باشد.

LΩRD
18-03-2014, 01:28
دوستان یه سوال دارم

اینکه میگن اگه معدل لیسانس بالای 17 باشه ارشد رو بدون کنکور میتونی بخونی قضیش چیه ؟

قضیه بورسیه به چه صورته که دانشگاه هزینه ی تحصیل رو میده ؟

cuauhtemoc
18-03-2014, 13:27
دوستان یه سوال دارم

اینکه میگن اگه معدل لیسانس بالای 17 باشه ارشد رو بدون کنکور میتونی بخونی قضیش چیه ؟

قضیه بورسیه به چه صورته که دانشگاه هزینه ی تحصیل رو میده ؟
وقتی شما تو دوره لیسانس معدلت بالای 17 میشه میتونید شامل دو بخشنامه بشید
یکی بخشنامه مربوط به فرم شماره 11 که باید نفر اول و دوم ورودی خودتون طی شرایطی بشید که باید کنکور بدید و اگه 85 درصد تراز نفر آخر رو آوردید پذیرش میشید و یجورایی ارفاق محسوب میشه
دومی بخشنامه پذیرش بدون آزمون هستش که این پذیرش هم طی شرایطیه و باید معادلسازی نداشته باشید، حداکثر هشت ترمه تموم کرده باشید درستون رو، مشروطی نداشته باشید و یک سری قوانین دیگه که فارغ التحصیلان دانشگاه تون بعد از اعلام اسامی رتبه های برتر فارغ التحصیلان برتر ورودی شما(حداکثر ده درصد پذیرش سال ورودتون) توسط آموزش، اسامی رو با مدارکی به معاونت دانشجوئی سازمان مرکزی اعلام میکنه و پس از بررسی معاونت دانشجویی دانشگاه نفرات انتخاب شده پس از اعلام به مرکز آزمون دانشگاه در رشته مرتبط در مقطع ارشد بدون آزمون(با اولویت فارغ التحصیلان همون دانشگاه، منطقه و بعد کشوری) و برای نیمسال دوم سال تحصیلی بعد از فراغت از تحصیل پذیرش میشن
اگه میخواین اطلاعات کامل تری بدست بیارین به آموزش واحد مراجعه کنید
در مورد بورسیه هم تو دانشگاه آزاد وضعیت خیلی بغرنج شده(زمان جاسبی وضع بهتر بود، در زمان دانشجو افت کرد و در زمان میرزاده یکمی داره بهتر میشه)، فقط دانشجویان دکترا رو بورسیه میکنن و در مقطع ارشد هم و برای واحدهای دورافتاده در رشته های حسابداری و کامپیوتر

HOJ-JAT
04-04-2014, 22:59
سلام
پدر بنده ۱۶ ماه جبهه بوده میخواستم بدونم ایا برای دوره ارشد من از تخفیف شهریه برخوردار میشم؟؟

alavi71
04-04-2014, 23:19
سلام
پدر بنده ۱۶ ماه جبهه بوده میخواستم بدونم ایا برای دوره ارشد من از تخفیف شهریه برخوردار میشم؟؟

خیر تخففی نداره تا وانجایی که من میدون مجهت اطمینان بیشتر از امور داشنجویی دانشگاه سوال کنید ..
تخفیف دانشجوی برتر و یا اینکه کسی از خانوادتون همزمان در ازاد درس بخونه رو در صورت امکان میتونید استفاده کنید ...

mohsen_gh1991
05-04-2014, 20:17
دوستان یه سوال در مورد کنکور ارشد
دروس مشترک بین گرایشهای یک رشته سوالاش با هم فرق میکنه یا نه؟
مثلا الان من دارم سوالات ماشین الکتریکی گرایش قدرت با گرایش کنترل فرق میکنه. واقعا همینطوره؟

manya-atashin
16-04-2014, 22:44
سلام
امروز همه ميگفتن تو دانشگاه كه اين ترم تابستون ميتونيم 20 واحد برداريم و دانشگاه هر سال 3 ترمه شده و اين حرفا !
چقدر راسته؟

والا من كه بعيد ميدونم امسالم ترم تابستون اصلا برگزار بشه بخاطر فوتبال شون ..:n27:

dj-big
16-04-2014, 23:09
اون چیزی که من از تو خبر ها فهمیده بودم قرار بود از سال تحصییلی اینده اجرایی شه .

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk

manya-atashin
17-04-2014, 10:24
اگه شانس منه همينه !
چون ديگه سال آينده نيستم !:n22:

B.Russell
17-04-2014, 10:53
دوستان یه سوال در مورد کنکور ارشد
دروس مشترک بین گرایشهای یک رشته سوالاش با هم فرق میکنه یا نه؟
مثلا الان من دارم سوالات ماشین الکتریکی گرایش قدرت با گرایش کنترل فرق میکنه. واقعا همینطوره؟

نه الزامی برای فرق کردن وجود داره و نه الزامی برای یکسان بودن.
بستگی داره هر درسی رو به چند استاد بدن که سئوال طرح کنه.

مثلا معادلات دیفرانسیل توی اکثر رشته های فنی مشترک هست، ممکنه یکی دوتا سئوال مشترک داشته باشن و ممکن هم هست نداشته باشن. اما برای درس های مشترک بهتون توصیه میکنم حتما سایر رشته هارو هم حل کنید مخصوصا از سال های گذشته.

مثلا زیاد دیدم ریاضی مهندسی عینا سئوال مکانیک رو برای برق، یا برق رو برای مکانیک از سال های گذشته آوردن، بیشتر به سال های گذشته فکر کنین اینکه مثلا امسال چطوری برگزار میشه اهمیت نداره.

chekmate
17-04-2014, 14:30
اجرای طرح سه ترمه شدن دانشگاه آزاد اسلامی از سال تحصیلی آینده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از امکان ارایه سه ترم آموزشی استاندارد دراین دانشگاه از سال تحصیلی آینده (مهر) به صورت اختیاری برای دانشجویان خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی درباره امکان افزایش دو نیم سال آموزشی به سه ترم ، گفت: ترم های دانشگاهی معمولا 16 هفته ای است و با تعداد تعطیلاتی که در نوروز، تابستان و دیگر تعطیلات در کشور شاهدیم، فرصت بزرگی را از دست می دهیم.

وی افزود: برای آن که از وقت اعضای هیات علمی استفاده بیشتری شود و دانشجویان علاقه مند نیز بتوانند در زمان کوتاه تری فارغ التحصیل شوند، یک ترم استاندارد 16 هفته ای برای تابستان تعریف کرده و امکاناتش را فراهم آورده ایم.

واشقانی با بیان این که ترم تابستان اجباری نیست، گفت: ارایه سه ترم آموزشی استاندارد در دانشگاه آزاد اسلامی باعث می شود هم اعضای هیات علمی دانشگاه از وقتشان بیشتر استفاده کنند و هم مدت تحصیل دانشجویان کاهش پیدا کند که طبیعتا صرفه اقتصادی هم برای دانشگاه و هم برای دانشجویان خواهد داشت.
وی تاکید کرد: هیچ گونه تغییری در مدت زمان دو ترم تحصیلی جاری ایجاد نخواهد شد و دو ترم به صورت کاملا استاندارد و در 16 هفته برگزار می شود.

Greedy
17-04-2014, 14:35
سلام
این قضیه زودتر برگزار شدن امتحانات برای جام جهانی چی شد ؟
قطعی هست یا نه ؟ امتحانا قشنگ وسط جام جهانیه کی حال درس خوندن داره دیگه :دی

manya-atashin
17-04-2014, 15:43
دوستان یه استاد داریم واقعا بسیار بسیار مریض و بیمار تشریف داره!
یعنی دو شخصیتی هست
یه روز اینقدر خوب و ساکت و آروم
یه روز ...
به بچه ها توهین میکنه
سر کلاس فحش میده
به یه کارمند بانک ملی که واقعا سنش هم بالا بود بنده خدا این استاد سرگلزایی گفت : نفهم تو چی حالیته که رفتی کارمند بانک شدی !!!
میگه بیاین کنفرانس بدین
بچه ها میرن بومی همون منطقه هستن بهشون میگه: حالم بهم خورد از لهجه ای که داری برو گمشو بشین !!!
هیئت علمی دانشگاه هم هست و واقعا شکایت به خود دانشگاه فایده ای نداره
متاسفانه این سایت بازرسی دانشگاه هم بی خود و الکی هستش ! هیچ جوابی نمیدن!
لجم که بکنه همه رو میندازه !

چیکار کنیم بنظرتون؟؟؟

MOHAMMAD2010
17-04-2014, 16:42
یعنی دو شخصیتی هست
یه روز ...
به بچه ها توهین میکنه
سر کلاس فحش میده
به یه کارمند بانک ملی که واقعا سنش هم بالا بود بنده خدا این استاد سرگلزایی گفت : نفهم تو چی حالیته که رفتی کارمند بانک شدی !!!
میگه بیاین کنفرانس بدین
بچه ها میرن بومی همون منطقه هستن بهشون میگه: حالم بهم خورد از لهجه ای که داری برو گمشو بشین !!!

چیکار کنیم بنظرتون؟؟؟

چه مقطعی هستین ؟ استاد چه درسی هست ؟

MOHAMMAD2010
17-04-2014, 16:43
-------------------

manya-atashin
17-04-2014, 17:08
کارشناسی ...
استاد هیئت علمی هم تشریف داره بخاطر همین نمیتونیم کاری بکنیم ...

درس مدیریت توسعه
درس روش تحقیق
درس مدیریت تطبیقی

هیچ وقت هم این درسا با استاد دیگه ای تشکیل نمیشه
فقط دست همینه !

من فقط از توهیناش گفتم
به خدا قسم یکی از بچه ها 600 تومن داد که نمره پاسی رو بگیره و بعدشم دیگه کارشناسی رو گرفت و رفت
باج میگیره
از وسیله گرفته تا پول
حتی از یکی از پسرا میگفت واسم دلار بیار
قشنگ سر کلاس درس ! بدون هیچ ترسی

MOHAMMAD2010
17-04-2014, 18:55
کارشناسی ...
استاد هیئت علمی هم تشریف داره بخاطر همین نمیتونیم کاری بکنیم ...

درس مدیریت توسعه
درس روش تحقیق
درس مدیریت تطبیقی

هیچ وقت هم این درسا با استاد دیگه ای تشکیل نمیشه
فقط دست همینه !

من فقط از توهیناش گفتم
به خدا قسم یکی از بچه ها 600 تومن داد که نمره پاسی رو بگیره و بعدشم دیگه کارشناسی رو گرفت و رفت
باج میگیره
از وسیله گرفته تا پول
حتی از یکی از پسرا میگفت واسم دلار بیار
قشنگ سر کلاس درس ! بدون هیچ ترسی

حالا پول گرفتنش زیاد اشکال نداره ! توهیناش این جوری که گفتی خیلی ناجوره !
پیش رئیس دانشگاهم رفتین ؟

manya-atashin
17-04-2014, 19:00
گفتم چون هیئت علمی هست رییسم فکر نمیکنم ...
یعنی میدونین چه جوریه؟ بیای از خودشون به خودشون شکایت کنی!
والله هیشکی کاری هم نمیکنه
چند سال هست اینجوریه ...
به همه توهین میکنه و همه هم فقط پشت سر ازش بد میگن
چون مجبورن درسا رو باهاش بردارن و میترسن که بیفتن!
وقتی هم پاس کردن دیگه فارغ التحصیل میشن
چون درساش فقط مال ترم آخر هست !
دیگه میرن از دانشگاه و شکایتی هم نمیکنن!

+ f.a.r.i
17-04-2014, 22:43
یعنی دو شخصیتی هست
یه روز ...
به بچه ها توهین میکنه
سر کلاس فحش میده
میگه بیاین کنفرانس بدین

چیکار کنیم بنظرتون؟؟؟

این جور استاد ها رو تنها یه کار میتونی بکنی که واقعا حالیش بشه دنیا دست کی هست .

اگر واقعا اون جمله های قرمز رو به دانشجو ها گفته این کار رو کنید .

با دوربین موبایلی مخفیانه از چند رفتارش بدش فیلم بگیرین . و برید کافی نت بزارینش رو اینترنت با اسم و مشخصات استاد و دانشگاه . این کار رو میتونید بعد از گرفتن مدرک هم بکنید :n02:

خدایی با این کار اشکش درمیاد به خدا ...بفرس واسه طغرل :n02: بقیه کارو به طغرل بسپار .

Йeda
17-04-2014, 23:10
گفتم چون هیئت علمی هست رییسم فکر نمیکنم ...
یعنی میدونین چه جوریه؟ بیای از خودشون به خودشون شکایت کنی!
والله هیشکی کاری هم نمیکنه
چند سال هست اینجوریه ...
به همه توهین میکنه و همه هم فقط پشت سر ازش بد میگن
چون مجبورن درسا رو باهاش بردارن و میترسن که بیفتن!
وقتی هم پاس کردن دیگه فارغ التحصیل میشن
چون درساش فقط مال ترم آخر هست !
دیگه میرن از دانشگاه و شکایتی هم نمیکنن!

سلام

به نظر من بهترین کار مداراست. ترم آخر هم هستید.
چون خودم مشکل شما رو داشتم. ماشالا استادامون یکی از یکی بهتر. تا حالا بارها انتقاد کردم سر کلاس از استادا متاسفانه خیلی بد شده برام.
حتی یک بار از استادی شکایت کردیم. نامه کتبی به رئیس دانشکده نوشتیم. حضورا صحبت کردیم. ولی در آخر مستقیما گفتن ما استاد رو ول نمیکنیم به کار شما رسیدگی کنیم.
تمام. از همه ـمون هم یه 5-6 نمره ای کسر شد به علاوه به تلافیِ این کارمون این استاد رو به عنوانِ عضوی از هیئت علمی پذیرفتن.

اگر واقعا رسیدگی میشه خواهشا بگید چه کار میشه کرد،
من که حاضرم حتی شده بعد از فارغ التحصیلی به اوضاع اساتید رسیدگی کنن.

manya-atashin
17-04-2014, 23:17
ممنون ... واقعا نمیدونم دانشجو چه گناهی کرده که این رفتارها باهاش میشه ..

بهترین کارم همون فیلم گرفتن هست! هر جلسه که این کارا رو میکنه
فیلم میگیرم ازش...

farshidshd
18-04-2014, 20:24
ممنون ... واقعا نمیدونم دانشجو چه گناهی کرده که این رفتارها باهاش میشه ..

بهترین کارم همون فیلم گرفتن هست! هر جلسه که این کارا رو میکنه
فیلم میگیرم ازش...

با این شماره ها تماس بگیرین...

44845100-44845101

NIMA_AZX
19-04-2014, 17:23
سلام. دوستان كسي اينجا اطلاع داره كه كدوم واحد ها تابستون درس تخصصي و رياضيات ارائه ميدن در بين دانشگاه هاي اطراف تهران . مثلا پرديسي جايي
چون دانشگاه خودمون فكر ميكنم فقط رياضيات ارائه ميده و با توجه به اينكه امكان داره استادش سختگير باشه ، ميترسم هم تابستون هم هدر بره و هم درس مورد نظر پاس نشه. اگر جايي باشه كه بشه راحت از شر اين رياضي مهندسي خلاص شد كه خيلي خوبه.
رشتمم هم نرم افزار ، كارشناسي ناپيوسته.

h.zargam
27-04-2014, 12:03
سلام ترم اول الکترونیک کارشناسی نا پیوسته دانشگاه شهر ری هستم می خوام ترم اول که تموم شد امتحانا را هم ندم وانصراف بدم باید هزینه ی انصراف هم بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

h-blade
27-04-2014, 15:43
یعنی دو شخصیتی هست
یه روز ...
به بچه ها توهین میکنه
سر کلاس فحش میده
میگه بیاین کنفرانس بدین

چیکار کنیم بنظرتون؟؟؟

این بنده خدارو وقتی که درستون تموم شد میشه تو یه جای خلوت گیرش آورد و حسابی از خجالتش در اومد که حدود یه ترمی تو دوره نقاهت باشه و مطمئنا از ترم بعدش اخلاقش عوض میشه.......

fanii
28-04-2014, 14:58
سلام من این ترم بهمن ماه رو به خاطر مشکلاتی انتخاب واحد نکردم یعنی این ترم رو نرفتم و مرخصی هم نگرفتم حالا می خوام ببینم ترم مهر که می خوام برم باید چه کار کنم ؟ممنون

steps
30-04-2014, 16:10
بعد از شکست 4 بره صفر بایرن که دیشب بود امروز رفتم دیدم اسمم رو برد دانشگاه خورده و یه چهار واحدی هم روی اشتباهم حذف شده.
فیزیک 1 رو برداشته بدم ولی ریاضی 1 رو برنداشته بودم به همین راحتی یه چهار واحدی پرید.
دوستان تابستون میشه فقط ریاضی 1 رو برداشت یا اون هم هم نیاز فیزیک 1 هست؟
تابستان حداکثر6 واحد هستش دیگه؟

manya-atashin
30-04-2014, 20:23
یکی از بچه ها ترم آخرش هست گیر یه استاد عقده ای افتاده
الهه جهانتیغ - حسابداری
بعد این بنده خدا دوستم حسابداری دولتی رو هم برداشته
امروز فهمیده که استاد الهه جهانتیغ دوستمو حذف کرده!
چرا؟ چون 4 جلسه غیبت کرده!!!
قسم میخوره که من سر کلاس بودم
و ...
به استاد گفته
اونم گفت مشکل خودته
من نمیدونم
حذفی
فلانی بهمانی
هر کار کرده استاده از اون ... !!!

مگه درس 3 واحدی 6 جلسه غیب آزاد نیست؟
بعدشم من استاد حسابداری داشتم یه بار حضور غیاب نکرد!
چون اصلا حسابداری بنظرم حضور غیاب نمیخواد! سر کلاس باشی میفهمی
نباشی هم خودت ضرر کردی و میفتی به احتمال زیاد!

حالا مونده چیکار کنه دوستم! نظر شما چیه؟

ولی به خدا چه موجوداتی تو دنیا وجود دارن!
خودشون انتظار دارن همه اونا رو درک کنن و بفهمن
ولی اونا یه بار حاضر نیستن دیگران رو درک کنن و شعورش اندازه ...!
واقعا بعضی ها نهایت عقده هستن! کاش یه روز اتفاقی همین متن رو این استاد میخوند و اساتید مثل ایشون
مطمئن باشن تو همین دنیا یه جا کارشون گیر میکنه و همه دل رحم نیستن! همینجوری باهاشون برخورد میکنن
بعد نیان نگن ای خدا مگه ما چیکار کردیم که یارو با ما اینجوری کرد !!!

آدما به هم نیاز دارن! اینو فراموش نکنید اگه روزی کاره ای شدید تو این مملکت !

chekmate
30-04-2014, 22:57
بعد از شکست 4 بره صفر بایرن که دیشب بود امروز رفتم دیدم اسمم رو برد دانشگاه خورده و یه چهار واحدی هم روی اشتباهم حذف شده.
فیزیک 1 رو برداشته بدم ولی ریاضی 1 رو برنداشته بودم به همین راحتی یه چهار واحدی پرید.
دوستان تابستون میشه فقط ریاضی 1 رو برداشت یا اون هم هم نیاز فیزیک 1 هست؟
تابستان حداکثر6 واحد هستش دیگه؟
بله، میشه ریاضی 1 رو به تنهایی برداشت.
تابستان هم سقفش 6 واحد هست.

manya-atashin
03-05-2014, 10:41
دوستان جواب سوالم رو كه نداديد
ولي دوستم رفته استراحت پزشكي گرفته
استادي كه بخواد بخاطر غيبت دانشجو رو حذف كنه
ليست رو به كي ميده؟ آموزش يا گروه؟
نامه استراحت پزشكي رو كجا ببره؟
خود استاد گفته مشكل خودته
من نامه قبول نميكنم
ليست رو هم رد ميكنم ...

farshidshd
03-05-2014, 14:00
من نامه قبول نميكنم
ليست رو هم رد ميكنم ...

تعداد غیبت های مجاز به تعداد واحد ربطی ندراه به تعداد جلسات تشکیل شده ربط داره که معمولا 16\3 هست
یعنی اگه 16 جلسه تشکیل بشه دانشجو میتونه ۳ جلسه غیبت کنه

لیست حذفی ها رو هم استاد میده به آموزش
نامه رو هم ببرین آموزش

manya-atashin
03-05-2014, 14:13
ما كه يه استاد داشتيم ميگفت تا 4 جلسه مجاز هستين
يكي ميگفت تا 6 جلسه مجازين
درس 1 واحدي هم البته داشتيم ميگفت فقط 2 جلسه مجازين!

چون دوستم ميخواد واسه اين استاد نامه بزنه به رييس دانشگاه لطفا تو اين موارد راهنمايي كنيد :

چون اين استادي بوده كه ( استاد خودمم بود - خودم حذف كردم ترم قبل ) كه روي صندلي ميشينه و حسابداري آموزش ميده!
خودش هيچي ياد نداشت ... معلم رياضي هست تو مدرسه دخترانه ... با پارتي و اينا اومدن شدن استاد ديگه !

اينو بهم بگين كه بچه شو كه مياره سر كلاس ! تو دانشگاه
مجاز هست به چنين كاري؟؟

راستي تا جايي كه ما خونديم و سر كلاسا رفتيم بيشتر از 12 ديگه نهايتا 13 جلسه كلاس ها در طول ترم تشكيل نميشه
اگه اين ترم ( كه كوتاه تر هست ) هم كه باشه كه ديگه كمتر !
16 جلسه ميدونين چند هفته ميشه ؟!!!

farshidshd
03-05-2014, 14:20
ما كه يه استاد داشتيم ميگفت تا 4 جلسه مجاز هستين
يكي ميگفت تا 6 جلسه مجازين
درس 1 واحدي هم البته داشتيم ميگفت فقط 2 جلسه مجازين!

چون دوستم ميخواد واسه اين استاد نامه بزنه به رييس دانشگاه لطفا تو اين موارد راهنمايي كنيد :

چون اين استادي بوده كه ( استاد خودمم بود - خودم حذف كردم ترم قبل ) كه روي صندلي ميشينه و حسابداري آموزش ميده!
خودش هيچي ياد نداشت ... معلم رياضي هست تو مدرسه دخترانه ... با پارتي و اينا اومدن شدن استاد ديگه !

اينو بهم بگين كه بچه شو كه مياره سر كلاس ! تو دانشگاه
مجاز هست به چنين كاري؟؟

راستي تا جايي كه ما خونديم و سر كلاسا رفتيم بيشتر از 12 ديگه نهايتا 13 جلسه كلاس ها در طول ترم تشكيل نميشه
اگه اين ترم ( كه كوتاه تر هست ) هم كه باشه كه ديگه كمتر !
16 جلسه ميدونين چند هفته ميشه ؟!!!

این قانون نظام آموزش عالی هست

حالا هرچه تعداد جلسات کمتر باشه تعداد غیبت های مجاز دانشجو به نسبت کم تر میشه

استاد هم مجاز نیست بچشو بیاره سره کلاس!

فصل ششم آیین نامه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی ::

حضور و غیاب دانشجو

ماده 30 : حضور دانشجو در تمامی برنامه های درسی اعم از نظری، عملی،نظری-عملی و کار آموزی و کارورزی و دیگر فعالیت های آموزشی الزامی است.

ماده 31: غیبت غیر موجه: دانشجو در بیش از سه شانزدهم ساعات هر یک از دروس نظری،عملی یا نظری-عملی ، کارآموزی و کارورزی تا حد سه درس در طول نیمسال موجب حذف آن درس خواهد شد ولی برای بیش از سه درس نمره صفر در آن درس یا دروس منظور می گردد.

ماده 32: غیبت موجه : دانشجو در بیش از سه شانزدهم ساعات هر یک از دروس نظری،عملی یا نظری-عملی ، کارآموزی و کارورزی در طول نیمسال موجب حذف آن درس می شود..

تبصره 1- در صورت استفاده از ماده 31و32 رعایت حداقل واحد(حسب نظام آموزشی )در نیمسال لازم نیست.اما نیمسال مزبور به عنوان نیمسال کامل جزو سنوات تحصیل دانشجو محسوب می گردد و چنانچه میانگین نمرات امتحانی دانشجو در این نیمسال کمتر از 12 باشد بر اساس ماده 45 این آیین نامه مشروط به حساب می آید.
تبصره 2- حذف درس بر اثر غیبت موجه و غیبت غیر موجه موضوع ماده 31 و ماده 32 موجب باز پرداخت شهریه پرداختی دانشجو اعم از ثابت یا متغیر نخواهد بود.
تبصره 3- در مورد دروسی که شامل دو قسمت نظری و عملی باشد در صورتی که غیبت دانشجو از سه شانزدهم ساعات مربوط به هر یک از دو قسمت تجاوز کند،دانشجو برای تمام آن درس غایب محسوب می شود..
ماده 33: غیبت تا حد مجاز(اعم از موجه و غیر موجه)دانشجو را ار انجام تکالیف درسی،آزمایشگاهی و عملیات مریوط معاف نمی کند.
ماده 34: میزان غیبت ها بر اساس حضور و غیاب هفتگی استادان که قبل از شروع امتحانات هر نیمسال به اداره آموزش گزارش می شود محاسبه می گردد.

manya-atashin
03-05-2014, 14:27
تشكر از شما

در مورد آوردن بچه كه گفتيد مجاز نيست ...

اما يه سوال ديگه چون دارم با دوستم نامه رو مينويسيم
اينه كه
استاد محترم مگر نبايد هر جلسه حضور غياب كنه؟!

خب اين استاد يه هفته حضور غياب ميكنه و دو هفته نميكنه !
بعد دقيقا تو اون چند جلسه اي كه حضور غياب كرده دوستم مريض بوده ( گواهي پزشكي داره )
و در جواب دوستم ميگه مشكل خودته
شانس خودته !

خب خيلي ها بودن به عنوان مثال كه تو جلساتي كه اين استاد محترم حضور غياب نميكرده غايب بودن و شايد 5 جلسه اصلا نبودن
و بازم به قول استاد محترم شانسشون زياد بوده !!! آيا اين درسته ؟؟

farshidshd
03-05-2014, 17:30
تشكر از شما

در مورد آوردن بچه كه گفتيد مجاز نيست ...

اما يه سوال ديگه چون دارم با دوستم نامه رو مينويسيم
اينه كه
استاد محترم مگر نبايد هر جلسه حضور غياب كنه؟!

خب اين استاد يه هفته حضور غياب ميكنه و دو هفته نميكنه !
بعد دقيقا تو اون چند جلسه اي كه حضور غياب كرده دوستم مريض بوده ( گواهي پزشكي داره )
و در جواب دوستم ميگه مشكل خودته
شانس خودته !

خب خيلي ها بودن به عنوان مثال كه تو جلساتي كه اين استاد محترم حضور غياب نميكرده غايب بودن و شايد 5 جلسه اصلا نبودن
و بازم به قول استاد محترم شانسشون زياد بوده !!! آيا اين درسته ؟؟

این کاملا به استاد بستگی داره که چطوری حضور غیاب کنه

این که میگه شانست بوده بله درست میگه

شما میتونید با گواهی پزشک تشریف ببرین آموزش براتون درست میکنن

chekmate
03-05-2014, 23:17
من نامه قبول نميكنم
ليست رو هم رد ميكنم ...
با گواهی پزشکی هم نمیشه کاری کرد، چون طبق ماده 32، غیبت موجه بیش از سه شانزدهم هم موجب حذف درس می گردد. اگه استاد غیبت کسی رو رد کنه آموزش دیگه راهی نداره.

manya-atashin
03-05-2014, 23:24
ممنون ...

نامه رو نوشتیم با هم
فردا میره بده رییس دانشگاه
وقتی استادی اینقدر درک و شعور نداره
که با کسی که ترم آخرش هست داره این بلا رو سرش میاره و میگه مشکل خودته
بچه آوردن سر کلاس درس هم مشکل خودشه !!

هر چند اینا با پارتی میان سر کار
و رییس هم کاری نخواهد کرد ..

h.zargam
04-05-2014, 10:17
سلام ترم اول الکترونیک کارشناسی نا پیوسته دانشگاه شهر ری هستم می خوام ترم اول که تموم شد امتحانا را هم ندم وانصراف بدم باید هزینه ی
انصراف
هم بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟ دوستان کسی نمیخواد جواب ما را بده؟؟؟؟؟؟؟؟

farshidshd
04-05-2014, 10:42
سلام ترم اول الکترونیک کارشناسی نا پیوسته دانشگاه شهر ری هستم می خوام ترم اول که تموم شد امتحانا را هم ندم وانصراف بدم باید هزینه ی

انصراف

هم بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟ دوستان کسی نمیخواد جواب ما را بده؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام

خیر هزینه نداره
البته هرچقدر شهریه که بدهکارین باید پرداخت کنید

manya-atashin
04-05-2014, 10:50
خیر هزینه نداره

به امتحان دادن و ندادن بستگی داره؟
چون من امتحانا رو دادم قبولم شدم
بعد رفتم انصراف بدم
گفتن 1 میلیون جریمه ...
سال 84 البته 1 میلیون !

farshidshd
04-05-2014, 15:31
به امتحان دادن و ندادن بستگی داره؟
چون من امتحانا رو دادم قبولم شدم
بعد رفتم انصراف بدم
گفتن 1 میلیون جریمه ...
سال 84 البته 1 میلیون !

نه
من خودم از دانشگاهی انصراف دادم سال 90 هیچ هزینه ای نداشت

HOJ-JAT
06-05-2014, 11:12
سلام
من اگر در کارشناسی ارشد انتخاب اول رو قبول نشم و انتخاب دوم رو قبول بشم..میتونم توی تکمیل ظرفیت برم؟؟

farshidshd
06-05-2014, 11:38
سلام
من اگر در کارشناسی ارشد انتخاب اول رو قبول نشم و انتخاب دوم رو قبول بشم..میتونم توی تکمیل ظرفیت برم؟؟

سلام
در صورتی که ثبت نام نکنید و تکمیل ظرفیت هم اعلام بشه

HOJ-JAT
06-05-2014, 14:25
در صورتی که ثبت نام نکنید و تکمیل ظرفیت هم اعلام بشه
ی دانشگاه خاص میگه تکمیل ظریف داریم؟؟ یا کلا مجموعه دانشگاه ازاد؟؟

mahla jan
06-05-2014, 18:21
آیا راهی هست ک بشه تابستون 10 واحد معارف گرفت و 2 واحد تربیت 1،2
رو با هم؟شرایط خاص و...چی؟اصلا راهی هست؟
این رو ب این خاطر میگم ک یکی از هم کلاسیام 27 واحد اختصاصی گرفت همین ترم جاری!!!البته اون پارتی داشت ولی حالا با شرایط خاص میشه اینکا رو کرد واسه تابستون؟شرایطش چیه؟

farshidshd
07-05-2014, 10:36
آیا راهی هست ک بشه تابستون 10 واحد معارف گرفت و 2 واحد تربیت 1،2
رو با هم؟شرایط خاص و...چی؟اصلا راهی هست؟
این رو ب این خاطر میگم ک یکی از هم کلاسیام 27 واحد اختصاصی گرفت همین ترم جاری!!!البته اون پارتی داشت ولی حالا با شرایط خاص میشه اینکا رو کرد واسه تابستون؟شرایطش چیه؟

تابستون فقط 6 واحد میتونید بردارید
نهایاتا با پارتی و آشنا تا 8 واحد شاید بدن

HOJ-JAT
07-05-2014, 23:01
سلام
شهریه واحد معمولی با واحد علوم تحقیقات با پردیش علوم تحقیقات فرقی داره؟؟
از تظر مدرک چی؟؟

farshidshd
08-05-2014, 11:49
سلام
شهریه واحد معمولی با واحد علوم تحقیقات با پردیش علوم تحقیقات فرقی داره؟؟
از تظر مدرک چی؟؟

سلام

خیر
از هیچ نظر با هم تفاوت ندارن

m@jid2011
09-05-2014, 15:08
سلام دوستان من میخوام رشته برق یا مکانیک بخونم به تظر شما کدوم یکی از دانشگاه های آزاد تو این دو رشته از بقیه بهترن البته توی تهران . خیلی ممنون

e.khafan!
09-05-2014, 22:48
سلام دوستان من میخوام رشته برق یا مکانیک بخونم به تظر شما کدوم یکی از دانشگاه های آزاد تو این دو رشته از بقیه بهترن البته توی تهران . خیلی ممنون
آقا این دوتا رشته خیلی باهم فرق دارن!!! چطوری هنوز تصمیم نگرفتی
ولی اینکه کدوم دانشگاها خوبه، نمیدونم، فکر میکنم تو مکانیک تهران جنوب خوب باشه، ولی باید خودت بری دانشگاه بپرسی ببینی مدیر گروه کیه چطوریه، مدیر گروه خیلی مهمتر از سابقه و اسم و رسم دانشگاس

manya-atashin
11-05-2014, 17:29
بابا اين دانشگاه آزاد ديگه شده عين پادگان ! به خدا يه مشت دانشجوي بي عرضه با ما هم گروه شدن اصلا ...! استاد حسابداري دولتي اومده سر كلاس 70 نفره ... هيشكي بلند نشده واسش ! بعد ميگه مگه متوجه حضور من نشدين؟ دو سه تا از پسرا گفتن نه استاد ... گفتن بلند شين برين ... يه نفرتون رو قبول نميكنم! برين پيش رييس دانشگاه هم بهش بگين ! بابا يه ارگاني سازماني جايي ؟ اينجا كه ديگه شده مث طويله !!! شرمنده اعصابم خورده ترم آخري پاچه گير شدن استادا !

h.zargam
11-05-2014, 18:16
سلام من رفتم داشگاهمون گفتم اکه بعد از یک ترم انصراف بدم پول می گیرند گفتش اره ولی از هر کس پرسیدم گفت نباید پول بگیره امکان داره دانشگاه الکی بگه پول می گیرند که منو نگه دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ دوستان لطفا جواب بدید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

paranoid_android
11-05-2014, 19:03
سلام من رفتم داشگاهمون گفتم اکه بعد از یک ترم انصراف بدم پول می گیرند گفتش اره ولی از هر کس پرسیدم گفت نباید پول بگیره امکان داره دانشگاه الکی بگه پول می گیرند که منو نگه دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ دوستان لطفا جواب بدید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
بنده بعد از یک ترم مجبور شدم هزینه انصراف معادل یک و نیم برابر شهریه ثابت یک ترم رو که برای من حدود 930 هزار تومن شد، پرداخت کنم! متاسفانه این قانونه توی دانشگاه آزاد و نمیشه کاریش کرد! حواستون باشه که بیشتر از این رو ازتون نگیرن..!

VorteX01
14-05-2014, 18:24
عزیزان یک سوال ، من میخوام معافی بگیرم (و مطمئنم که میگرم) ، میگن که باید انصراف بدم ، اگه انصراف بدم و برم معافی بگیرم ، میتونم دوباره برگردم به همون جایی که بودم ، و ادامه بدم؟

ممنون

paranoid_android
14-05-2014, 19:42
عزیزان یک سوال ، من میخوام معافی بگیرم (و مطمئنم که میگرم) ، میگن که باید انصراف بدم ، اگه انصراف بدم و برم معافی بگیرم ، میتونم دوباره برگردم به همون جایی که بودم ، و ادامه بدم؟

ممنون
اگر انصراف بدید و بعد با معافیتتون موافیت بشه، با پرداخت هزینه انصراف و وقفه تحصیلی میتونید دوباره ثبت نام کنید بشرطی که حداکثر 3 ماه ار تاریخ انصراف شما گذشته باشه. منتها اگر دوباره کنکور بدید یا بصورت بدون کنکور پذیرش بشید نیازی به پرداخت هزینه وقفه تحصیلی وجود نداره.

VorteX01
14-05-2014, 20:31
اگر انصراف بدید و بعد با معافیتتون موافیت بشه، با پرداخت هزینه انصراف و وقفه تحصیلی میتونید دوباره ثبت نام کنید بشرطی که حداکثر 3 ماه ار تاریخ انصراف شما گذشته باشه. منتها اگر دوباره کنکور بدید یا بصورت بدون کنکور پذیرش بشید نیازی به پرداخت هزینه وقفه تحصیلی وجود نداره.

ممنون دوست عزیز ، فقط اینکه ، من نمیدونم چقد طول میکشه ، تا معافی رو بدن ، برای همین اگه بیش از 3 ماه طول بکشه چی میشه؟ (هزینه هم مسئله ای نیست)
بعد اینکه ، این 3 ماهی که شما میگید ، منبع قوی دارین؟چون نه میخوام کنکور بدم نه رشته مو عوض کنم نه دانشگاه رو.

paranoid_android
16-05-2014, 10:39
ممنون دوست عزیز ، فقط اینکه ، من نمیدونم چقد طول میکشه ، تا معافی رو بدن ، برای همین اگه بیش از 3 ماه طول بکشه چی میشه؟ (هزینه هم مسئله ای نیست)
بعد اینکه ، این 3 ماهی که شما میگید ، منبع قوی دارین؟چون نه میخوام کنکور بدم نه رشته مو عوض کنم نه دانشگاه رو.
بهتره از خود دانشگاهتون پرس و جو کنید تا خیالتون راحت بشه..

RezaPhoenix
21-05-2014, 12:54
سلام می خواستم بدونم پزشکی ازاد تهران چه رتبه ای میخواد؟در ضمن من بومیه اصفهانم.ممنون

steps
21-05-2014, 16:22
سلام به همه.
دوستان امسال خبری از طرح ضیافت هستش؟

arash_3
21-05-2014, 16:59
سلام به همگی .
میخواستم بدونم تو سیستم دانشگاه آزاد وقتی یک درس هم نیاز درس دیگه باشه . اون درس هم نیاز رو میشه حذف کرد یا تو جلسه امتحان غیبت کرد جوری که تو معدل تاثییر نداشته باشه .
من این ترم درس مدار منطقی رو گرفتم که مدار اکتریکی 1 هم نیاز اون هست . میشه مدار 1 رو حذف کرد و مدار منطقی رو امتحان داد ؟
مرسی

alone_boy
23-05-2014, 09:38
سلام
شنیدم که امسال گرفتن میهمانی برای ترم تابستان رو آسون کردن.برای گرفتن میهمانی کی باید اقدام بکنم؟!

farshidshd
23-05-2014, 12:30
سلام
شنیدم که امسال گرفتن میهمانی برای ترم تابستان رو آسون کردن.برای گرفتن میهمانی کی باید اقدام بکنم؟!

سلام
بعد از امتحانات این ترم

Abolfazl3007
27-05-2014, 10:01
دوستان دفترچه کاردانی به کارشناسی آزاد برای 93 ورودی مهر کی میاد ؟!

smallfrank
27-05-2014, 10:13
سلام دوستان

یه سوال دارم

الان میشه درسی و اضافه کرد ؟
یه درسی هست با خود مدیر گروه ارائه شده
کلاساشو رفتم
ولی موقع انتخاب واحد برنداشتمش

اگه خود مدیر گروه به مدیر آموزش بگه اینکارو بکنه
امکانش هست ؟

farshidshd
27-05-2014, 11:56
دوستان دفترچه کاردانی به کارشناسی آزاد برای 93 ورودی مهر کی میاد ؟!

معمولا مرداد ماه میاد

سلام دوستان

یه سوال دارم

الان میشه درسی و اضافه کرد ؟
یه درسی هست با خود مدیر گروه ارائه شده
کلاساشو رفتم
ولی موقع انتخاب واحد برنداشتمش

اگه خود مدیر گروه به مدیر آموزش بگه اینکارو بکنه
امکانش هست ؟

سلام
بله اگه مدیر گروه خودش بره به آموزش بگه میشه

hp722
28-05-2014, 10:34
دوستان جواب امتحانات رو کی روی سایت میزنن؟مثلا من امروز امتحانو میدم 24ساعته روی سایت قرار میگیره؟
و اینکه برای انتخاب واحد برای تابستون کی باید اقدام کنم؟8 واحد میشه برداشت درسته؟

hp722
29-05-2014, 15:37
عزیزان میشه یه درس رو با پیشنیازش باهم برداشت؟مثلا اصول حسابداری 3 پیش نیازش 2 هست و من میتونیم 2 و 3 رو باهم بردارم؟بعد مثلا 3رو پاس کنم و 2 بمونه چی میشه؟

Emad HD
29-05-2014, 15:41
سلام نمونه سوالات ارشد مدیریت دولتی رو کسی نداره برای سالا های قبل؟

Йeda
29-05-2014, 23:19
سلام

دوستان جواب امتحانات رو کی روی سایت میزنن؟مثلا من امروز امتحانو میدم 24ساعته روی سایت قرار میگیره؟

این اعلام نمرات بسته به استادتون هست. ممکنه هفته ی بعد اعلام کنه ممکنه 15 روز بعد.

و اینکه برای انتخاب واحد برای تابستون کی باید اقدام کنم؟8 واحد میشه برداشت درسته؟

برای انتخاب واحد تابستونی تا جایی که میدونم فقط 6 واحد میتونید بردارید و تاریخ انتخاب واحد ـش رو توی سایت دانشگاه زده از 9-7 تیرماه.

عزیزان میشه یه درس رو با پیشنیازش باهم برداشت؟
مثلا اصول حسابداری 3 پیش نیازش 2 هست و من میتونیم 2 و 3 رو باهم بردارم؟بعد مثلا 3رو پاس کنم و 2 بمونه چی میشه؟

شما وقتی میتونید درسی رو به صورت پیشنیاز همنیاز بردارید که ترم های قبل یک بار اون رو برداشته باشید (درس پیشنیاز رو) و مثلا افتاده باشین ـش
بعد میتونید ترم بعدی هر دو رو (حسابداری 2و3) با هم بردارید.

hp722
30-05-2014, 19:26
میگن از سال بعد قراره تابستون یه ترم کامل حساب بشه و 15 واحد بدن.این خبر صحت داره؟

پ.ن:تو خبرگزاری های پایین زده شده که از تابستان امسال به همه 10 واحد میدن.کسی اطلاعی داره؟

اگه دقت کنید تاریخ درج خبرها یا اواخر اردیبهشت بوده یا خرداد ماه 93.کسی از واحد دانشگاهی خودش پرسیده؟

Homayun Khan
31-05-2014, 21:18
سلام
از تابستون سال دیگه خبر ندارم اما برای امسال به ما گفتن تا 8 واحد میتونیم برداریم
دانشگاه آزاد کرج

samir.123
31-05-2014, 22:43
مدير گروه ما هم گفت 8 واحد اين ترم ميدن
چه فايده كه همه درساي عمومي هست
ماه رمضون و گرماي تابستون! ارزششو داره ؟؟؟

دوستان ارشد آزاد امروز امتحانش بود
نسبت به دولتي ساده تر بود
ولي رياضي و آمارش سخت بود
زبانش چه آسون بود !

ماليه هم من دولتي 50 زدم
ولي آزاد سخت بود!

شهريه آزاد چنده هر ترم ؟
چند واحد براي ارشد بايد پاس كنيم؟
و اينكه معدل چند به بالا بدون كنكور ميتونه بياد ارشد؟ ( سوال دوستمه )
آيا از آزاد ( كارشناسي ) ميتونه كسي با معدل بالا بدون كنكور بره پيام نور ؟ دولتي كه فكر نكنم بشه ...

hp722
31-05-2014, 23:01
مدير گروه ما هم گفت 8 واحد اين ترم ميدن
چه فايده كه همه درساي عمومي هست
ماه رمضون و گرماي تابستون! ارزششو داره ؟؟؟

ارزششو که داره ۸ واحد جلو بیفتی فقط سختیش ماه رمضونه ولی من توی خبرها دیدم زده برخلاف قبل دروس تخصصی هم ارائه میشه و فقط عمومی نیست

samir.123
01-06-2014, 08:16
اگه تخصصي بدن حتما بر ميدارم
چون عمومي من فقط 2 واحد واسم مونده !

Luxe
01-06-2014, 08:59
طبق بخشنامه جدیدشون این تابستون 8 واحد میدن از تابستون سال بعد هم میشه 10 واحد برداشت.
ای کاش 10 واحد رو از همین الان میدادن.