PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✦ تاپیــک جــامــع مـــباحــث مرتبـــط با دانشـــگاه آزاد

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39

gigabyte2052
24-08-2013, 02:56
مهلت ثبتنام تمدید شده؟؟؟؟

king_darkness
24-08-2013, 12:53
این ترم به یک مشکل خیلی مسخره سر انتخاب واحد خوردم
ترم قبل بنا به دلایلی نتونستم آزمایشگاه فیزیک 2 بردارم که همین درس پیش نیاز درس الکترونیک فاصله یاب هستش خود الکترونیک فاصله یاب همنیاز درس نقشه 2 هستش
حالا سوال دارم که میتونم درس نقشه 2 بردارم ؟ آخه تو سایت نقشه 2 برام باز کرده ولی الکترونیک فاصله یاب باز نکرده و نوشته عدم رعایت پیشنیازی !!!!:n13:
این مشکل خیلی از بچه ها این ترم دارن و فقط مختص من نیست با آموزش صحبت کردیم گفتن نمیشه که نقشه 2 بردارید ولی الان برای من و بقیه بچه ها این درس تو سایت باز شده
یکی از ترم بالایی ها میگفت اجازه برداشتن نقشه 2 میدن ولی وسط ترم خود سیستم حذف میکنه !!! بدبختی اینجاس که کلی درس دیگه هم همنیاز با نقشه 2 هستش
فردا انتخاب واحد دارم و موندم چی کار کنم اگه نقشه 2 بردارم و حذف بشه با بقیه درس هایی که کنارش حذف میشن 8 واحد میشه و رسما این ترم به فنا میره :n28:
اگه حذف کنن دستمون به جایی بند هستش که بتونیم درس برگردونیم آخه مشکل از سایت مسخره دانشگاهه !!!

یه سوال دیگه
الان که دارم شهریه حساب میکنم نزدیک 80 هزار تومن کم به حساب دانشگاه واریز کردم امکانش هست واحد بردارم و برام بدهی بزنه ؟؟ یا که کلا اجازه نمیده !!!
یادم رفت بگم که باراجین درس میخونم عمران نقشه برداری ترم 3
ببخشید که طولانی شد

king_darkness
25-08-2013, 14:09
تو سایت دانشگاه یه قسمت داره به نام " درخواست اخذ درس بدون رعایت پیش نیازی هم نیازی ( برای کسانی که درس پیش نیاز افتاده اند یا ترم آخراند)"
می خواستم بدونم اگه از این قسمت استفاده کنم و درس بردارم ولی جز هیچ کدوم از این گروه های بالا نباشم این درس حذف میشه ؟؟؟؟

لطفا سریعا جواب بدید که وقت انتخاب واحد داره تموم میشه

Mahdi/s
25-08-2013, 14:47
سـلام....
برای گرفتن معرفی به استاد باید ثبت نام ترم جدید رو انجام داد.....یا وقتی معرفی میدن شهریه رو میگیرن..؟؟.//
====
یه جور دیگه بپرسم...
اگه زمان ثبت نام تموم بشه و شما ثبت نام نکنی دیگه معرفی به استاد نمیدن..؟؟

manya-atashin
25-08-2013, 19:12
اين ديگه چه وضعيه ؟؟؟؟

به اطلاع كليه دانشجويان مي رساند جهت انجام انتخاب واحد در نيمسال اول 93-92 دانشجويان مي بايست شهريه ثابت و شهريه متغير 12 واحد نظري را پرداخت نمايند درغير اينصورت اجازه انتخاب واحد ندارند . لازم به ذكر است بعد از تكميل انتخاب واحد براي انجام حذف و اضافه كل شهريه انتخاب واحد بايد پرداخت شده باشد .

sadaf_70
25-08-2013, 19:25
سلام خوبین خسته نباشین من 1 سوال ازتون دارم من معدل این ترمم به خاطر لج کردن استادم که نمره کلاسی بهم نداد شدش 17.83 اما هنوز نمره درس وصایا نیومده میخواستم بپرسم که نمره درس وصایا تاثیر داره رو معدلم یعنی اگه 20 بشم این درس و میشه که معلمو بکشه بالا؟؟؟؟ ممنون میشم اگه جوابمو بدین

manya-atashin
25-08-2013, 19:26
والله من سال 84 دانشجو بودم ميگفتن وصايا و يه درس ديگه كه 1 واحدي بود تاثير رو معدل نداره !
ولي اين ترم دوستم وصايا 9 شد معدلش تغيير كرد ! ( به قول خودش البته )

sadaf_70
25-08-2013, 19:36
خدا کنه که تاثیر داشته باشه کاش کی:n03:

M0hsen3D
25-08-2013, 20:09
دوستان عزیز سلام
هنوز ثبت نام کاردانی بدون ازمون ادامه داره؟
امکان ثبت نام با دیپلم غیر مرتبط هست؟ الان دوست من با دیپلم فنی برق صنعتی امکان ثبت نام در رشته کاردانی عمران یا معماری رو داره؟

masoudboy
26-08-2013, 07:45
ترم تابستان یک درس را نریم امتحان بدیم حذف میشه دیگه ؟

nicholas206
26-08-2013, 16:01
سلام من یه سوال در مورد ثبت نام تو دانشگاه آزاد دارم که ممنون میشم کسی بتونه جوابمو بده چون تماس گرفتم دانشگاه کسی گوشیو بر نداشت
من دو سال قبل کنکور ارشد دانشگاه آزاد قبول شدم. می خواستم بدونم الان میتونم اقدام کنم واسه ثبت نام؟ یادمه دانشگاه آزاد یه قانونی داشت که میشد یکسال بعد اینکارو کرد...
کسی از بچه ها جواب رو میدونه ؟ ممنون

farshidshd
27-08-2013, 10:08
سلام من یه سوال در مورد ثبت نام تو دانشگاه آزاد دارم که ممنون میشم کسی بتونه جوابمو بده چون تماس گرفتم دانشگاه کسی گوشیو بر نداشت
من دو سال قبل کنکور ارشد دانشگاه آزاد قبول شدم. می خواستم بدونم الان میتونم اقدام کنم واسه ثبت نام؟ یادمه دانشگاه آزاد یه قانونی داشت که میشد یکسال بعد اینکارو کرد...
کسی از بچه ها جواب رو میدونه ؟ ممنون

سلام
یکسال با تاخیر ثبت نام میکنن ولی دو سال رو نه ثبت نام نمیکنن
حالا بازم بستگی به واحد قبولیتون داره
مراجعه کنید و بپرسید

parspro
28-08-2013, 00:24
سلام
دوستان برای کاردانی بدون آزمون ثبت نام از کی است و اگر مدتش گذشته از کی شروع میشود و شهریه آن هر ترم معمولا چقدره و آیا نثبت به دانشگاه علمی کاربردی گران تره
ممنون

Shadow-Man
28-08-2013, 09:42
سلام.
الان کار آموزیم تموم شده باید دقیقا چی کار کنم.
لطفا مفصل توضیح بدید خیلی عجله دارم دانشگاه هم تلفنش همیشه اشغاله.

farshidshd
28-08-2013, 12:25
سلام.
الان کار آموزیم تموم شده باید دقیقا چی کار کنم.
لطفا مفصل توضیح بدید خیلی عجله دارم دانشگاه هم تلفنش همیشه اشغاله.

خب باید ببرید دانشگاه به استادتون بدید و نمره رو بگیرید

farshidshd
28-08-2013, 12:33
سلام
دوستان برای کاردانی بدون آزمون ثبت نام از کی است و اگر مدتش گذشته از کی شروع میشود و شهریه آن هر ترم معمولا چقدره و آیا نثبت به دانشگاه علمی کاربردی گران تره
ممنون

تقویم آزمون ها در مقاطع مختلف ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

parspro
28-08-2013, 22:55
سلام
آقا ممنون اما سوالم در مورد ثبت نام کردن بدون آزمون در دانشگاه آزاد بود کسی که الان دیپلم داره و میخواهد برای کاردانی در دانشگاه آزاد برود از چه زمانی ثبت نام میکنند و هزینه هر ترم حدودا چقدره یعنی از علمی کاربردی گرون تره ؟

megax
29-08-2013, 15:52
سلام دوستان

من شیمی فیزیک گرفتم ولی درس همنیازش که ترمو 2 باشه رو نگرفتم آیا درس شیمی فیزیک من حذف میشه ؟

alone_boy
30-08-2013, 16:09
سلام
دانشگاه ما برای مقطع کارشناسی 300 تومن علی الحساب میگیره(علاوه بر شهریه ثابت).همه واحدها همین کارو میکنن یا فقط واحد ماست؟
چه دلیلی برای این کار دارن و آیا این پول برگشت داده میشه یا نه؟

manya-atashin
30-08-2013, 19:22
سلام
دانشگاه ما برای مقطع کارشناسی 300 تومن علی الحساب میگیره(علاوه بر شهریه ثابت).همه واحدها همین کارو میکنن یا فقط واحد ماست؟
چه دلیلی برای این کار دارن و آیا این پول برگشت داده میشه یا نه؟

بي پول شدن ديگه !
ترم تابستون رو الكي الكي حذف كردن اين ترم
الانم به بي پولي خوردن اين كارو كردن
از ما هم سابقه نداشته
ولي متاسفانه اين ترم بايد پول بديم تا بتونيم انتخاب واحد كنيم

masoudboy
30-08-2013, 21:19
نمره قبولی دروس تخصصی در دانشگاه آزاد 10 هست یا 12 ؟؟

manya-atashin
30-08-2013, 22:07
10 دوست عزيز
12 واسه ارشد هست ...

meyn
30-08-2013, 22:19
سلام دوستان. چند تا سوال داشتم. حداکثر دوره ی کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد چند ترمه؟ چهار ترم؟ و سوال دیگه اینکه در کارشناسی ارشد ناپیوسته چند ترم میشه مرخصی گرفت؟ و اینکه آیا این مرخصی ها جزء ترم تحصیلی به حساب میاد؟ ممنون میشم اگه جواب بدین.

megax
31-08-2013, 10:37
سلام دوستان

من شیمی فیزیک گرفتم ولی درس همنیازش که ترمو 2 باشه رو نگرفتم آیا درس شیمی فیزیک من حذف میشه ؟

chekmate
31-08-2013, 13:41
سلام دوستان

سلام. بله رعايت پيشنياز و همنيازي الزاميست.

deadboy
31-08-2013, 13:53
سلام دوستان. چند تا سوال داشتم. حداکثر دوره ی کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد چند ترمه؟ چهار ترم؟ و سوال دیگه اینکه در کارشناسی ارشد ناپیوسته چند ترم میشه مرخصی گرفت؟ و اینکه آیا این مرخصی ها جزء ترم تحصیلی به حساب میاد؟ ممنون میشم اگه جواب بدین.
سلام.دانشگاه آزاد یعنی پول و دیگر هیچ!!
دولتیشم 5 ترمه چه برسه به آزاد.اگه مشکل سنوات و سربازی نداشته باشی 100ترمم که بخونی ایرادی نداره!!!مرخصی هم همینطور.من یکی از رفیقام کارشناسی 16 ترم خوند.فکرکن!سالی میومد دو واحد پاس میکرد و میرفت!ارشدم همینه.

megax
31-08-2013, 14:07
سلام. بله رعايت پيشنياز و همنيازي الزاميست.

حتی اگه درس همنیازش که ترمو 2 باشه رو قبلا حذف کرده باشم؟

ali_golden
31-08-2013, 15:54
سلام دوستان

فکر کنم قانونش اینه که شما تا دو ترم فرصت داری ترمو رو پاس کنی!!!
البته مطمین نیستم ولی فکر می کنم قانونش این باشه!!!
بازم از دوستان کسی اطلاع داره بگه!!!

meyn
31-08-2013, 16:17
سلام.دانشگاه آزاد یعنی پول و دیگر هیچ!!
دولتیشم 5 ترمه چه برسه به آزاد.اگه مشکل سنوات و سربازی نداشته باشی 100ترمم که بخونی ایرادی نداره!!!مرخصی هم همینطور.من یکی از رفیقام کارشناسی 16 ترم خوند.فکرکن!سالی میومد دو واحد پاس میکرد و میرفت!ارشدم همینه.

دوست عزیز، مطمئنی؟ آخه من شنیدم که ماکزیممش چهار ترمه. اون وقت شما میگی صد ترم!:n04:
من کل قوانین دانشگاه آزاد رو خوندم، اما اینا توش نبود! نمیدونم؟ شاید حرف شما درست باشه. یعنی امیدوارم که درست باشه. :n02:
من الان ترم دوم ارشد رو تموم کردم، بنا به دلایلی می خوام ترم سوم رو مرخصی تحصیلی بگیرم. سربازی هم رفتم. نیمدونم باید چی کار کنم.:n13:

deadboy
31-08-2013, 19:39
دوست عزیز، مطمئنی؟ آخه من شنیدم که ماکزیممش چهار ترمه. اون وقت شما میگی صد ترم!:n04:
من کل قوانین دانشگاه آزاد رو خوندم، اما اینا توش نبود! نمیدونم؟ شاید حرف شما درست باشه. یعنی امیدوارم که درست باشه. :n02:
من الان ترم دوم ارشد رو تموم کردم، بنا به دلایلی می خوام ترم سوم رو مرخصی تحصیلی بگیرم. سربازی هم رفتم. نیمدونم باید چی کار کنم.:n13:
خیالت تخت اگر مشکل خدمت نداشته باشی دانشگاه صدسال کاری نداره باهات تا وقتی پول میدی!چه واسه مرخصی چه واسه درس!حالا از آموزش دانشگاهت بپرس ضرری نداره ولی من تقریبا مطمئنم:n02:

manya-atashin
31-08-2013, 21:47
خیالت تخت اگر مشکل خدمت نداشته باشی دانشگاه صدسال کاری نداره باهات تا وقتی پول میدی!چه واسه مرخصی چه واسه درس!حالا از آموزش دانشگاهت بپرس ضرری نداره ولی من تقریبا مطمئنم:n02:

دوست من 6 ترم هست دانشجويه
6 ترم رو مشروط شده !!!
يه زماني ما رو ميترسوندن كه اگه 2 بار پشت سر هم مشروط بشين اخراج !
والا تو سيستم واسش مينويسم مشروطي و اخراجي !
ميره يه نامه مينويسه ميده مدير آموزش
درست ميشه !!!
هر ترم كارش همينه:n02:

من یکی از رفیقام کارشناسی 16 ترم خوند.فکرکن!سالی میومد دو واحد پاس میکرد و میرفت!

درسته
يكي از دوستاي منم 14 ترم تموم كرد كارشناسي رو !

parspro
01-09-2013, 00:31
سلام :n01:

دوستان در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کردم و منتظر هستیم تا پاسخ بدهند بعد تو همین فرصت گفتم در دانشگاه آزاد هم فعلا اسم نویسی و ثبت نام کنیم

1- خوب الان چند روز است که در مورد شهریه هر ترم در دانشگاه آزاد در دوره کاردانی که بدون آزمون است میپرسم که حدودا چقدر است اما کسی چیزی نگفته لطفا بگید حدودا چقدره هر ترم ؟

2 - و استاداش چطور هستند اهل نمره دادن هستند یا سخت گیر هستند

3 - موقع ثبت نام میشود چند رشته را انتخاب کرد و مثلا یکی رشته در یک شهر و رشته دیگر در شهر دیگه ؟ ( و یه چیز دیگه مثلا میشود یک رشته را در 2 شهر انتخاب کرد )

4 - آخرین فرصت برای ثبت نام چه زمانی است

ممنون

خداحافظ

manya-atashin
01-09-2013, 08:52
1- خوب الان چند روز است که در مورد شهریه هر ترم در دانشگاه آزاد در دوره کاردانی که بدون آزمون است میپرسم که حدودا چقدر است اما کسی چیزی نگفته لطفا بگید حدودا چقدره هر ترم ؟

دوست عزيز
شهريه ها كه يكي هست ! ربطي به اين نداره شما با ازمون بريد يا بدون آزمون
شهريه ثابت براي رشته ها انساني - مهندسي - پزشكي و ... متفاوت هست
بايد تشريف ببريد سوال كنيد از آموزش ...يا زنگ بزنين
شهريه متغير رو هم بپرسين ... هر ترم بالا پايين ميشه ديگه !
البته پايين كه نه ! همون بالا !

2 - و استاداش چطور هستند اهل نمره دادن هستند یا سخت گیر هستند

والا اين سوال ... !
خب بعضي استادها هستن كه ما داريم تا 17-18 هم كه روي كاغذ بنويسي بهت 7-8 ميدن
بعضي استادا هم هستن 6-7 بگيري بهت نمره پاسي رو ميدن
بعضي ها هم هستن 9 رو 10 نميكنن !

شما بايد بري تا متوجه بشي
من چي بگم آخه:n13:
مگه تا آخر ترم ميخواي با يه استاد درس برداري؟
هر مدل آدمي رو خواهي ديد !

3 - موقع ثبت نام میشود چند رشته را انتخاب کرد و مثلا یکی رشته در یک شهر و رشته دیگر در شهر دیگه ؟ ( و یه چیز دیگه مثلا میشود یک رشته را در 2 شهر انتخاب کرد )

من از تاريخ ثبت نام و اين برنامه ها خبر ندارم
ولي براي انتخاب رشته
وقتي گروهت رو مشخص ميكني
مثلا گروه علوم انساني
فقط بايد رشته هايي كه مربوط به علوم انساني هست رو بزني
مديريت دولتي - بازرگاني - صنعتي و ...
هر شهري هم خواستي بزن
ولي طوري بزن كه اولويت اولت شهر خودت باشه ...

تاريخش رو هم نميدونم تا كي هست ...

ahmad0120
01-09-2013, 13:20
نتایج کارش؟ناسی پیوسته بدون آزمون کی اعلام میشه؟
با آزمون کی؟

alavi71
02-09-2013, 10:46
نتایج کارش؟ناسی پیوسته بدون آزمون کی اعلام میشه؟
با آزمون کی؟

حدود 20 شهریور ماه.بعد از اعلام نتیج کنکور سراسری

behnamlider
03-09-2013, 09:33
سلام دوستان من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته کامپیوترم

تو سایت دانشگاه زده نمیشه تو یک ترم 2 تا درس اسلامی با هم برداشت

سوال من اینه این درسا همشون اسلامی اند؟ (اندیشه اسلامی 2- تفسیر موضوعی قرآن- تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام ایران-تاریخ تحلیلی صدر اسلان- انقلاب اسلامی ایران)

من فقط یکی از این درسا رو پاس کردم ( با توجه به اینکه ترم آخرم میتونم اینارو با هم بردارم یا نه)

farshidshd
03-09-2013, 10:05
سلام دوستان من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته کامپیوترم

تو سایت دانشگاه زده نمیشه تو یک ترم 2 تا درس اسلامی با هم برداشت

سوال من اینه این درسا همشون اسلامی اند؟ (اندیشه اسلامی 2- تفسیر موضوعی قرآن- تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام ایران-تاریخ تحلیلی صدر اسلان- انقلاب اسلامی ایران)

من فقط یکی از این درسا رو پاس کردم ( با توجه به اینکه ترم آخرم میتونم اینارو با هم بردارم یا نه)

سلام
چون ترم آخرید می تونید همشو با هم بردارید

behnamlider
03-09-2013, 12:01
ممنون :n16:

hamid-p71
03-09-2013, 15:29
سلام

دوستان من ترم اول ریاضی 1 را حذف کردم در ترم جدید میتونم ریاضی 1 و 2 را با هم انتخاب کنم ؟
یا درس برنامه سازي پيشرفته که پیش نیازش مباني كامپيوتر و برنامه نويسي هستش چطور ؟ درس مبانی را قبول نشدم ترم اول
همچنین آمار و احتمالات مهندسي که ریاضی 1 پیش نیازش هست

ترم جدید که بیاد وارد ترم 3 میشم.

Hossein_128
03-09-2013, 21:08
دوستان شهریه یک ترم برای رشته مکانیک حدوداً چقدر میشه؟؟

Extreme-Forces
04-09-2013, 16:08
سلام

دوستان من ترم اول ریاضی 1 را حذف کردم در ترم جدید میتونم ریاضی 1 و 2 را با هم انتخاب کنم ؟
یا درس برنامه سازي پيشرفته که پیش نیازش مباني كامپيوتر و برنامه نويسي هستش چطور ؟ درس مبانی را قبول نشدم ترم اول
همچنین آمار و احتمالات مهندسي که ریاضی 1 پیش نیازش هست

ترم جدید که بیاد وارد ترم 3 میشم.

ریاضی 1 و 2 رو میتونی با هم برداری ( منم همینکارو کردم) ولی باید پاسشون کنی دیگه. امار رو هم میتونی برداری ولی فرضا اگه شما ریاضی 2 و امار رو پاس کنید و ریاضی 1 رو مردود شید ، 1 ترم نمره قبولی امار و ریاضی 2 رو نگه میدارن تا ترم بعدش ریاضی 1 رو هم پاس کنید.

شخصا پیشنهاد میکنم سه تا درس مثل ریاضی 1 و 2 و امار رو با هم برنداری ، هم سنگین میشه ، هم ریسکه . مگر اینکه خیلی مطمئن باشی به خودت.:n06:
کلا اگه یه درسی که پیش نیاز یه درس دیگه هست رو مردود شی یا حذف کنی ، میتونی ترم بعدش او دو تا یا سه تا درس رو همنیاز کنی با هم.
موفق باشید.:n16:

behnamlider
04-09-2013, 19:30
سلام
چون ترم آخرید می تونید همشو با هم بردارید
با تشکر
دوست عزیز قبلا سامانه انتخاب واحد نمیزاشت 1 درس اسلامی بیشتر برداریم
الان که ترم آخرم سامانه باز گیر نده؟ یا باید برم دانشگاه ؟من فردا انتخاب واحد دارم ممنون میشم جواب بدین

Xo0oX
04-09-2013, 19:33
با تشکر
دوست عزیز قبلا سامانه انتخاب واحد نمیزاشت 1 درس اسلامی بیشتر برداریم
الان که ترم آخرم سامانه باز گیر نده؟ یا باید برم دانشگاه ؟من فردا انتخاب واحد دارم ممنون میشم جواب بدین

فکر کنم باید بری دانشگاه برات کارشناس گروه بگیره تو سیستم.

behnamlider
04-09-2013, 19:37
فکر کنم باید بری دانشگاه برات کارشناس گروه بگیره تو سیستم.
دمت گرم دادا!!!

rasoul2005
05-09-2013, 09:13
درود
دوستان من ارشد یزد قبول شدم میخوام انتقالی بگیرم واسه اصفهان کسی میدونه چطور میشه اینکار و کرد؟

ممنون

Memonex
05-09-2013, 09:34
دوستان من شماره داوطلبی و پرونده رو گم کردم چکار کنم نمیتونم نتیجه رو ببینم !!!

شماره رهگیری ثبت نام رو دارم ولی اون دوتا رو نه. از کجا میشه پرسید شماره پرونده یا داوطلبی رو؟

deadboy
05-09-2013, 11:59
سلام بچه ها تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد چطوریه؟کسی که انتخاب دومشو قبول شده تو تکمیل ظرفیت امکانش هست انتخاب اولشو قبول بشه؟
خواهرم 15نفر کم آورده قبول نشده افتاده به گریه کردن!؟:n08:

Iranian boy10
07-09-2013, 15:58
سلام
کسی که دیپلمش فنی و حرفه اییه و مدرک کاردانی ناپیوسته داره و سربازی هم نرفته میتونه کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنه و ادامه تحصیل بده ؟
کسی رو میشناسید که با این شرایط ثبت نام کرده باشه؟

paranoid_android
07-09-2013, 16:44
نتایج بدون کنکور آزاد (کارشناسی ناپیوسته) رو کی میدن؟ ای بابا چقدر صبر کنیم.. نتایج بدون آزمون سراسری و جامع علمی کاربردی رو کی اعلام میکنن..؟

a6543210
07-09-2013, 18:29
سلام دوستان
دوستان من ارشد دانشگاه آزاد نرم افزار مشهد قبول شدم!با مشهد 4 ساعت فاصله داریم...
نمی دونم چطور شده قبول شدم!خودم فکرشو نمی کردم قبول شم!!! یعنی اصلا چیزی نخونده بودم و نمی دونم چطور شد قبول شدم! (البته با اطلاعات قبلی رفتم)
خلاصه اینکه الان نمی دونم چیکار کنم؟برم ثبت نام کنم؟دو دل موندم عجیب! از یه طرف آزمون های استخدامی رو دارم شرکت می کنم که یه کار پیدا کنم بعد برم ارشد بخونم!از یه طرف خودم دستم خالیه و هزینه دانشگاه رو ندارم.انصافا می گن ترمی حدودا 1600 تا 2تومن می افته!
خبر ندارین دانشگاه ارشد مشهد قبول شدن سخته یا نه؟
خودم نظرم اینه الان فعلا دنبال یه کار باشم!یعنی یکم سرمایه بدست بیارم...(کار دولتی باشه که بهتر).آدم فکر کنه می گه این بهتره و آدم در کنار که یه منبع درآمد داره راحت می تونه درس بدون استرس بخونه...حالا بیای بشینی 2 سال وقتتو بذاری و ارشد رو تموم کنی و حالا گیرم که در همین بین سر کار هم بری و بتونی پول ترماتو جمع کنی پرداخت کنی! حالا اگه ارشد بگیری که چی؟! دارن ارشدا با ما می یان آزمون استخدامی! یا شنیدم تو دانشگاه های غیر انتفاعی ساعتی 10 تومان درس می دن! (شنیدم 8 تومن هم درس می دن!)
حالا موندم چی کار کنم؟برم ثبت نام کنم یا باشه فعلا به فکر کار باشم و تو همین یکی دوسال آینده دوباره کننکور شرکت کنم!
ممنون می شم دوستان مشاوره بدن چی صلاحه!
از دوستای مشهدی هم اگه کسی اینجاست ممنون می شم در مورد دانشگاه آزاد اطلاعات بده!
ببخشید یکم زیاد شد حرفام!
ممنونم:n12:

harrypotter
07-09-2013, 18:45
بچه ها من ارشد شرکت کردم جوابا اومده ولی من شماره داوطلبی و پیگیری رو گم کردم چطوری میتونم بگیرم؟

payam
07-09-2013, 19:46
بچه ها من ارشد شرکت کردم جوابا اومده ولی من شماره داوطلبی و پیگیری رو گم کردم چطوری میتونم بگیرم؟

با مرکز آزمون تماس داشته باش

شماره تلفن هاي روابط عمومي و ستاد پاسخگويي مركز آزمون :

235330 (021) 12 خط

ایمیل های مرکز آزمون:

اداره حراست آزمونها: Exam_protection[at]iauazmoon.com

نظرات،پيشنهادات و انتقادات: info[at]pubr-azmoon.com

نشانی مرکز آزمون :

تهران - خیابان پاسداران- بالاتر از پمپ بنزین - نبش بهستان ششم -پلاک 1- مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی

a6543210
08-09-2013, 16:55
1-دوستان هزینه پیش ثبت نام برا ارشد نرم افزار دانشگاه آزاد الان چنده؟
2-امکان قسط بندی چطور هست؟

payam
08-09-2013, 17:11
1-دوستان هزینه پیش ثبت نام برا ارشد نرم افزار دانشگاه آزاد الان چنده؟
2-امکان قسط بندی چطور هست؟

پیش ثبت نام ؟ توی چه مقطعی ؟
قانون دانشگاه ازاد به این صورته که ترم اول نمیتونین از وام و غیره استفاده کنین و تمام شهریه رو باید واریز کنید .
اما میتونید به واحد قبولی مراجعه کنین و با حضور شخصی با رئیس دانشکده ، یه نامه واسه قسط بندی بگیرین .
یه کم پیگیری میخواد .

a6543210
08-09-2013, 18:55
ممنون پیام جان
حالا 3سوال دیگه ! عجله ای است دوستان:
1-می گم با کارنامه هایی که در زیر نشونتون می دم به نظرتون می شه تکمیل ظرفیت قبول شد تو دانشگاه غیرانتفاعی شهر خودمون؟
2-آیا اینکه با رتبه فک کنم خوب تو آزاد قبول شدم می تونم تو تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی شهرخودمون شرکت کنم؟یا دانشگاه غیرانتفاعی ها تو لیست سایت سنجش نیست و نمی شه ؟
3-رتبه من تو اشد آزاد کدومه!؟:n02:موندم کدومشه!6237 ست یا 125؟!
این کارنامه دولتیمه!:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم کارنامه آزادمه!:

payam
08-09-2013, 22:52
a6543210 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان ببین ، توی کارنامه ی دولتی که کلا سمتش نرو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توی آزاد ، 6237 ترازت هست ، و بعدی رتبت .

تراز شیوه ی محاسبه ی خاص خودش رو داره ، درصد هایی که زدی رو نشون میده .

نه این دانشگاه ازاده و ربطی به غیر انتفاعی و دولتی نداره !

golparya
09-09-2013, 19:26
پارسال فیزیگ تهران جنوب قبول شدم امسال اگه ازاد قبول نشم میتونم برم فیزیک ?

payam
09-09-2013, 21:39
پارسال فیزیگ تهران جنوب قبول شدم امسال اگه ازاد قبول نشم میتونم برم فیزیک ?

میتونی
شهریه ثابت 2 ترم رو باید پرداخت کنی..

faded
10-09-2013, 14:32
این ترم باید برم ترم سوم ولی حوصله ندارم میخوام مرخصی بگیرم ولی اگر حالا برم مسئولای اموزش روی اعصاب راه میرن میگن ضرر میکنی فلان میشه ترم دیگه درسها ارائه نمیشه
ایا میشه الان شهریه ثابت رو واریز نکنم یک ماه دیگه برم برای مرخصی؟

alavi71
10-09-2013, 22:22

از طریق سیستم پاسخگویی سنجش اقدام کنید ..

alavi71
10-09-2013, 22:24
این ترم باید برم ترم سوم ولی حوصله ندارم میخوام مرخصی بگیرم ولی اگر حالا برم مسئولای اموزش روی اعصاب راه میرن میگن ضرر میکنی فلان میشه ترم دیگه درسها ارائه نمیشه
ایا میشه الان شهریه ثابت رو واریز نکنم یک ماه دیگه برم برای مرخصی؟

سلام.شما باید تقاضای مرخصی تحیلی کنید . بدون مشکل بهتون میدند ..
اگر بعدا مراجعه کنید احتمال بوجود اومدن مشکل هست ...

saeed258s
10-09-2013, 23:42
با دروود
من در مقطع کاشناسی ناپیوسته در حال درس خواندن هستم،42 واحد حدودا تا پایان درسهایم هست،آیا امکان استفاده از ماده 55 آموزشی و دریافت مهمانی در ترم کنونی،و با توجه به ارئه نشدن بسیاری درسها هست یا خیر؟(ترم پیش مشروط شدم)

Hossein_128
11-09-2013, 10:30
دوستان ببخشید

میخواستم ببینم قبولی در کارشناسی بدون آزمون صد در صده؟؟

بعد اگر قبل از ثبت نام بخوام توی یک گرایش دیگه ثبت نام کنم میذارن؟؟

مثلاً من رشته کشاورزی (گرایش آب) رو انتخاب کردم، بعد اگر قبول بشم میتونم توی گرایش زراعت که توی همون دانشگاه هم هست، ثبت نام کنم؟؟

فقط گرایش آب برای ریاضی ـه و گرایش زراعت برای تجربی. هر دو گرایش هم توی لیست انتخاب رشته بدون آزمون بود

ممنون

timsar jackson
11-09-2013, 10:51
هنوز معلوم نیست نتایج آزاد کی میاد؟

alavi71
11-09-2013, 11:14
با دروود
من در مقطع کاشناسی ناپیوسته در حال درس خواندن هستم،42 واحد حدودا تا پایان درسهایم هست،آیا امکان استفاده از ماده 55 آموزشی و دریافت مهمانی در ترم کنونی،و با توجه به ارئه نشدن بسیاری درسها هست یا خیر؟(ترم پیش مشروط شدم)

سلام ظبق قوانین جدیدبدون در نظر گرفتن معدل هم میتونید مهمانی بگیرید.
فقط دوندگی زیاد داره باید به واحد دانشگاهیتون مراجعه کنید ..

alavi71
11-09-2013, 11:16
دوستان ببخشید

میخواستم ببینم قبولی در کارشناسی بدون آزمون صد در صده؟؟

بعد اگر قبل از ثبت نام بخوام توی یک گرایش دیگه ثبت نام کنم میذارن؟؟

مثلاً من رشته کشاورزی (گرایش آب) رو انتخاب کردم، بعد اگر قبول بشم میتونم توی گرایش زراعت که توی همون دانشگاه هم هست، ثبت نام کنم؟؟

فقط گرایش آب برای ریاضی ـه و گرایش زراعت برای تجربی. هر دو گرایش هم توی لیست انتخاب رشته بدون آزمون بود

ممنون

سلام
بسته به معدل شما و دانشگاه مربوطه داره.
اما پیش از هر چیز بریا اقایون شرط اینده شغلی مهم هست ...

Hossein_128
11-09-2013, 12:00
سلام
بسته به معدل شما و دانشگاه مربوطه داره.
اما پیش از هر چیز بریا اقایون شرط اینده شغلی مهم هست ...

خیلی ممنون

پس یعنی میشه قبل از ثبت نام یجوری درخواست تغییر گرایش داد؟؟ (کارشناسی پیوسته بدون آزمون)

البته من الان دانشجوی پیام نورم که هنوز انصراف ندادم

chekmate
11-09-2013, 12:22
با دروود
سلام.
شما يكبار در طول دوران تحصيل و يكبار هم در ترم آخر مي تونيد از ماده 55 استفاده كنيد. شرطش هم اينه كه واحدهايي كه مي خواي از ماده 55 استفاده كني، توي دانشگاه خودتون ارايه نشده باشن. كاري هم به معدل و مشروطي و اين چيزا نداره. در ضمن ماده 55 مهماني كامل نيست، و به اين صورت هستش كه شما تعدادي از درس هاتون كه توي دانشگاهتون ارايه نشده يه دانشگاه ديگه ميگيرين، و بقيه اش رو توي دانشگاه خودتون. سقف واحدهايي كه توي دانشگاه ميهمان ميشه گرفت هم حداكثر 11 واحد برا تمام وقت، 9 واحد برا پاره وقت و 7 واحد برا رشته هاي طرح معلمان هستش. البته اگه قبلا از ماده55 استفاده كرده باشي باز هم با مجوز كميسيون موارد خاص، امكان استفاده از آن وجود دارد.

مهندس آینده92
11-09-2013, 13:49
بچه ها کسی میدونه نتایج دانشگاه آزاد چه موقع اعلام میشه؟؟؟؟؟؟؟؟:n14:

alavi71
11-09-2013, 16:03
خیلی ممنون

پس یعنی میشه قبل از ثبت نام یجوری درخواست تغییر گرایش داد؟؟ (کارشناسی پیوسته بدون آزمون)

البته من الان دانشجوی پیام نورم که هنوز انصراف ندادم

اگر داشنگاهتون در گرایش دیگه طرفیت خالی داشته باشه .شاید راحتتر بشه اقدام کرد ...

mohammadirani
11-09-2013, 21:47
مثل اینکه کسی نمیدونه!

paranoid_android
11-09-2013, 22:39
اسامي پذيرفته شدگان كارشناسي پيوسته و ناپيوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامي فردا اعلام مي شود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اسامي پذيرفته شدگان مقطع كارشناسي پيوسته و ناپيوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامي فردا پنج شنبه اعلام مي شود. به گزارش مركز روابط عمومي و اطلاع رساني دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر ناصر اقبالي رييس مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي با اعلام اين خبر گفت: اسامي پذيرفته شدگان كارشناسي پيوسته و ناپيوسته فردا پنجشنبه اعلام مي شود. وي افزود:‌ داوطلبان مي توانند با مراجعه به سايت مركز آزمون به آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نسبت به وضعيت خود اطلاع حاصل كنند. رييس مركز آزمون در ادامه گفت: پذيرفته شدگان مي توانند از روز يكشنبه مورخ 24/6/92 لغايت دوشنبه 26/6/92 به واحد يا مراكز پذيرفته شده مراجعه كنند. اقبالي افزود: مدارك لازم جهت ثبت نام شامل اصل ديپلم كامل متوسطه يا گواهي قبولي پايان تحصيلات نظام قديم دوره متوسطه و يا اصل گواهي اتمام پيش دانشگاهي نظام جديد متوسطه به همراه تصوير آنها، اصل شناسنامه عكس دار و دو برگ كپي از تمام تصاوير آن، اصل كارت ملي و فتوكپي آن، 6 قطعه عكس 4×3 (براي مشمولين 12 قطعه) و مدركي كه وضعيت نظام وظيفه برادران مشمول را مشخص نمايد، مي شود. رئيس مركز آزمون در پايان گفت: راهنماي پذيرفته شدگان اين دوره روز شنبه مورخ 23/06/92 بر روي سايت روابط عمومي مركز آزمون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قرار خواهد گرفت كه پذيرفته شدگان مي توانند براي اطلاع بيشتر به جزئيات ثبت نام به سايت مراجعه كنند.

darush 00
11-09-2013, 23:54
هفته دیگه ظاهرا

rz21
12-09-2013, 10:35
روال انصراف از دانشگاه چه طوریه؟؟من دولتی مترجمی قبول شدم میخوام برم انصراف بدم..سربازی که مشکلی نیست؟

Hossein_128
12-09-2013, 11:19
دوستان توی مدارک ثبت نام زده "مدرکی که وضعیت نظام وظیفه رو مشخص کنه"

حالا من دانشجوی پیام نورم. 2 ترم هم خوندم و از معافیت تحصیلی استفاده میکنم.

حالا برای وضعیت نظام وظیفه مدرک انصراف از دانشگاه رو ببرم کافیه یا باید برم پلیس +10 ؟؟

هنوزم از پیام نور انصراف ندادم. اول باید انصراف بدم دیگه درسته؟؟

ahmad0120
12-09-2013, 12:38
آزاد با آزمون کی اعلام میشه ؟

mohammadirani
13-09-2013, 14:55
كارنامه دوره بدون آزمون کارشناسی پیوسته اعلام شد

حالا با آزمونش کی اعلام میشه؟
وقتی مهلت ثبت نام بدون آزمون رو زدن تا 2 شنبه همین هفته!! بعد اگه طرف با آزمون قبول شد و بخواد بره باید چیکار کنه؟

alireza021_18
14-09-2013, 09:40
روال انصراف از دانشگاه چه طوریه؟؟من دولتی مترجمی قبول شدم میخوام برم انصراف بدم..سربازی که مشکلی نیست؟

شما ثبت نام کردی یا فقط قبول شدی ؟

paranoid_android
14-09-2013, 09:46
كارنامه دوره بدون آزمون کارشناسی پیوسته اعلام شد

حالا با آزمونش کی اعلام میشه؟
وقتی مهلت ثبت نام بدون آزمون رو زدن تا 2 شنبه همین هفته!! بعد اگه طرف با آزمون قبول شد و بخواد بره باید چیکار کنه؟

تا آخر این هفته اعلام میشه..
از بابت ثبت نام و انتخاب واحد نگران نباشید، زمانی که نتایج اعلام شد توی خود وب سایت دانشگاه آزاد ی که قبول شدید زمان ثبت نام و امتخاب واحد برای با آزمون ها مشخص میشه و البته اکثرا هم خودشون زمان مورد نظر رو از طریق SMS اطلاع میدن.

rz21
14-09-2013, 14:14
شما ثبت نام کردی یا فقط قبول شدی ؟

من عمران میخوندم و بعد از دو ترم انصراف دادم و یک و نیم برابر شهریه ثابت ازم گرفتن که واقعا زور داشت ...
الان میخوام برم جهرم دانشگاه دولتی ثبت نام کنم.

mohammadirani
14-09-2013, 14:58
تا آخر این هفته اعلام میشه..
از بابت ثبت نام و انتخاب واحد نگران نباشید، زمانی که نتایج اعلام شد توی خود وب سایت دانشگاه آزاد ی که قبول شدید زمان ثبت نام و امتخاب واحد برای با آزمون ها مشخص میشه و البته اکثرا هم خودشون زمان مورد نظر رو از طریق SMS اطلاع میدن.

مسئله اینجاست الان اون بنده خداهایی که نتیجه بدون آزمونشون اومده زمان ثبت نامشون همین فردا و دوشنبه هستش
بعد اگه قرار باشه با آزمون تازه آخر هفته نتیجه اش بیاد الان این بنده های خدا چی کار کنند؟
الان نمیدونند چی کار کنند.اگه ثبت نام کنند بدون آزمون رو و بعد نتیجه با آزمون هم که آخر هفته میاد! جای خوب قبول بشند، اون وقت پولی که بابت ثبت نام بدون آزمون دادن میپره که

paranoid_android
14-09-2013, 21:04
سلام.
بنده فارغ التحصیل کارشناسی دانشگاه آزاد هستم و جدیدا خدمت سربازی رو تموم کردم اما کارتم هنوز نرسیده، اما موقع تسویه حساب از یگان "گواهی پایان خدمت دوره ضرورت" رو با عکس و مهر فرمانده یگان بهم دادن.. آیا با این میشه از دانشگاه اصل مدرک کارشناسی رو گرفت یا حتما باید با کارت مراجعه کنم؟

paranoid_android
14-09-2013, 21:09
مسئله اینجاست الان اون بنده خداهایی که نتیجه بدون آزمونشون اومده زمان ثبت نامشون همین فردا و دوشنبه هستش
بعد اگه قرار باشه با آزمون تازه آخر هفته نتیجه اش بیاد الان این بنده های خدا چی کار کنند؟
الان نمیدونند چی کار کنند.اگه ثبت نام کنند بدون آزمون رو و بعد نتیجه با آزمون هم که آخر هفته میاد! جای خوب قبول بشند، اون وقت پولی که بابت ثبت نام بدون آزمون دادن میپره که
دوست عزیز شما صبر کن تا نتیجه با آزمونت بیاد، نگران نباش.. دانشگاه آزاد عجله ای برای ثبت نام شما نداره.. یک ماه دیگه یا 1 سال دیگه هم بری باز ثبت نامت میکنه.. در ضمن ثبت نام بدون آزمون رو دوباره تمدید کردن!! یعنی اینکه خیلی از ظرفیت های دانشگاه ها هنوز خالی هست.. من خودم یکسال با تاخیر ثبت نام کردم، مرخصی و اینا هم نگرفته بودم..

mohammadirani
14-09-2013, 21:33
دوست عزیز شما صبر کن تا نتیجه با آزمونت بیاد، نگران نباش.. دانشگاه آزاد عجله ای برای ثبت نام شما نداره.. یک ماه دیگه یا 1 سال دیگه هم بری باز ثبت نامت میکنه.. در ضمن ثبت نام بدون آزمون رو دوباره تمدید کردن!! یعنی اینکه خیلی از ظرفیت های دانشگاه ها هنوز خالی هست.. من خودم یکسال با تاخیر ثبت نام کردم، مرخصی و اینا هم نگرفته بودم..

من والله 5.6 سالی از لیسانسم میگذره.من برای خودم نمیگم
کلا این سیستمشون برام خیلی جالبه
سال به سال بدتر و پول پرست تر میشن دانشگاه های ما

amin1374
14-09-2013, 21:36
بابا بد بختی اینه که من دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم میخام بدونم اگه آزاد رشته بهتری قبول میشم برم اون وری مردشوری اعلام نمیکنه!!!!!!!!!!!!!:n28:

ahmad0120
15-09-2013, 11:17
ببین گیر کیا افتادیم بقرعان:19: مرده شور این مملکت بی در و پیکرو ببرند ...:n15:

golparya
15-09-2013, 14:19
ازاد ای تی قبول شدم دوست ندارم ولی پارسال فیزیک مهندسی تهران قبول شدم نرفتم للان میزارن برم???? ثبتنامم میکنن

alavi71
15-09-2013, 14:40
ازاد ای تی قبول شدم دوست ندارم ولی پارسال فیزیک مهندسی تهران قبول شدم نرفتم للان میزارن برم???? ثبتنامم میکنن

بله ولی باید شهریه ثابت دو ترم رو پرداخت کنید

rz21
15-09-2013, 15:41
* تذكرات مهم:
1) دانشجويان انصرافي دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي كشور و همچنين دانشگاه پيام نور، مراكز تربيت معلم وابست ه ب ه وزارت آموز ش و
پرورش و ديگر مؤسسات آموزش عالي (مؤسسات آموزش عالي غيردولتي غيرانتفاعي ، دانشگاه آزاد اسلامي و ...) كه از معافيت تحصيلي
استفاده كرده اند، لازم است پس از انصراف قطعي از تحصيل ، خود را براي اعزام ب ه خدمت به بخش هاي وظيفه عموم ي معرف ي و ب ه خدمت
اعزام شوند . بديهي است اين دسته از داوطلبا ن پس از انجام خدمت دوره ضرورت، حق ثبت نام و شركت در آزمو ن هاي سراسر ي بعد ي را
خواهند داش ت
این توی دفترچه نوشته شده،یعنی دانشجوی انصرافی دانشگاه آزاد نمیتونه بره دولتی ثبت نام کنه؟؟؟؟

golparya
15-09-2013, 16:52
حالا تکمیل ظرفیت رشتهای با ازمون کی هست ? الان که تکمیل ظرفیت بدون ازمونه

Hossein_128
15-09-2013, 20:04
دوستان لطفاً جواب بدید

دوستان توی مدارک ثبت نام زده "مدرکی که وضعیت نظام وظیفه رو مشخص کنه"

حالا من دانشجوی پیام نورم. 2 ترم هم خوندم و از معافیت تحصیلی استفاده میکنم.

حالا برای وضعیت نظام وظیفه مدرک انصراف از دانشگاه رو ببرم کافیه یا باید برم پلیس +10 ؟؟

هنوزم از پیام نور انصراف ندادم. اول باید انصراف بدم دیگه درسته؟؟

paranoid_android
15-09-2013, 20:10
دوستان لطفاً جواب بدید
شما اول باید انصراف بدید، بعد برید نظام وظیفه تا تکلیفتون مشخص بشه که میتونید بعد از انصراف ادامه تحصیل بدید یا نه، اگه مشکلی نباشه یه نامه بهتون میدن که ببرید دانشگاه که ادامه تحصیل شما مانعی نداره. با پلیس +10 کاری ندارید.

Hossein_128
15-09-2013, 20:18
شما اول باید انصراف بدید، بعد برید نظام وظیفه تا تکلیفتون مشخص بشه که میتونید بعد از انصراف ادامه تحصیل بدید یا نه، اگه مشکلی نباشه یه نامه بهتون میدن که ببرید دانشگاه که ادامه تحصیل شما مانعی نداره. با پلیس +10 کاری ندارید.
ممنون

مگه قانونش این نیست که بعد از انصراف یکسال فرصت هست برای ادامه تحصیل؟؟

پس برای چی دیگه باید برم نظام وظیفه؟

یعنی امکان داره نذارن ثبت نام کنم دانشگاه جدید؟؟ فقط یکسال از معافیت تحصیلی استفاده کردم

ahmad0120
15-09-2013, 20:54
انتخاب اولم (مهندسي شهرسازي واحد مشهد) قبول نشدم:n03:
انتخاب دوم (شهرسازي) قبول شدم :n03:
شهرسازي با م شهرسازي چه فرقي ميكنه دقيقا ؟ :n03:

paranoid_android
15-09-2013, 21:24
ممنون

مگه قانونش این نیست که بعد از انصراف یکسال فرصت هست برای ادامه تحصیل؟؟

پس برای چی دیگه باید برم نظام وظیفه؟

یعنی امکان داره نذارن ثبت نام کنم دانشگاه جدید؟؟ فقط یکسال از معافیت تحصیلی استفاده کردم

آهان، من اینکه شما فقط 2 ترم خوندید رو ندیدم.. اگه هنوز فرصت دارید نه مشکلی نداره، اما از مسئول نظام وظیفه دانشگاهتون هم سوال کنید تا خیالتون راحت بشه.

Hossein_128
15-09-2013, 21:32
آهان، من اینکه شما فقط 2 ترم خوندید رو ندیدم.. اگه هنوز فرصت دارید نه مشکلی نداره، اما از مسئول نظام وظیفه دانشگاهتون هم سوال کنید تا خیالتون راحت بشه.
خیالم راحت شد. فکر کردم دیگه کارم تمومه

میخوام اول برم دانشگاه آزاد سوال کنم بعد که مطمئن شدم بیام از پیام نور انصراف بدم.

این مراحل انصراف بیشتر از یک روز طول میکشه؟؟

آخه دانشگاه آزاد مهلت ثبت نام کارشناسی پیوسته بدون آزمون رو تا فردا (25 شهریور) اعلام کرده.

حالا اگه فردا نتونستم برم مشکلی پیش نمیاد؟؟

چطور مهلت ثبت نام تا فرداست ولی هنوز ثبت نام سایت Azmoon بازه :n13:

Amin_0913
15-09-2013, 21:36
سلام
دوستان من 43 واحد تا حالا پاس کردم
میخوام انصراف بدم آیا مدرک معادل میدند؟
کارشناسی پیوسته میخونم

آیا یه خانوادم خبر میدند؟از چه طریقی؟

ramingsm
15-09-2013, 21:48
دوستان اگه کسی دانشگاه آزاد امسال کنکور داده باشه و انتخاب اول قبول شده باشه میتونه انتخاب های بعدیش مثل انتخاب دوم را بره؟ممنون میشم سریع جواب بدید خیلی فوریه

Йeda
15-09-2013, 23:18
سلام
دوستان من 43 واحد تا حالا پاس کردم
میخوام انصراف بدم آیا مدرک معادل میدند؟
کارشناسی پیوسته میخونم
آیا یه خانوادم خبر میدند؟از چه طریقی؟

سلام

ماده 67 :
معادلسازي واحدهاي درسي گذرانده شده، پذيرفته شدگاني كه قبلاَ دروسي را در يكي از واحدهاي دانشگاهي و ساير مؤسسات آموزش عالي معتبر داخل و خارج از كشور گذرانده اند، مشروط به شرايط زير است :

1-67 – دانشجو با توجه به سوابق تحصيلي خود، مجاز به تحصيل در رشته جديد باشد.

2-67 – دانشجو از طريق آزمون سراسري وارد دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي مربوط شده باشد.

3-67- دروس گذرانده شده قبلي از نظر تعداد واحد درسي كمتر از تعداد واحد درسي دوره جديد نباشد.

4-67- محتواي آموزشي دروس گذرانده شده، حداقل 80 درصد با محتواي دروس مشابه در رشته جديد مطابقت داشته باشد. و نمره های هر یک از دروس کمتر از 12 نباشد.

تبصره 1 : معادلسازي دروس، توسط 3 نفراز اعضا گروه آموزشي ذي ربط در واحدهاي دانشگاهي پذيرنده دانشجو با رعايت موارد فوق انجام مي شود.

تبصره 2 : نمرات دروس پذيرفته شده، عيناَ در كارنامه دانشجو ثبت مي شود و در تعيينميانگين نيمسال محاسبه نمي گردد، ولي در محاسبه ميانگين كل نمرات در پايان دوره محاسبه خواهد شد.

تبصره 3 : به ازاي هر 20 واحد درسي معادلسازي و پذيرفته شده، يك نيمسال و كسري ازواحدهاي باقي مانده كه از 12 واحد كمتر نباشد نيز يك نيمسال از مدت مجاز تحصيل كسرمي گردد.

تبصره 4- پذیرفته شدگان آزمون سراسری در دوره های کاردانی و کارشناسی چنانچه قبلا دروسی را در یکی از دوره های کاردانی یا کارشناسی گذرانده باشند برابر مفاد ماده 67 آیین نامه آموزشی و بند های مربوطه قابل معادلسازی است .

تبصره 5 – دروس فارغ التحیصلان مقاطع کاردانی و کارشناسی که در آزمون ورودی مقاطع کاردانی یا کارشناسی رشته یا گرایش دیگری پذیرفته می شوند برابر مفاد ماده 67 آیین نامه آموزشی وبندهای آن قابل معادلسازی است .

تبصره 6- هزینه معادلسازی هر واحد درسی برابر یک سوم شهریه متغییر درس مربوط مطابق با آخرین دستور العمل شهریه می باشد .

تبصره 7- معادلسازی و پذیرش دروس گذرانده شده دانشجویان انتقالی و میهمان بر اساس ماده 52 و تبصره های آن انجام پذیر است .

تبصره 8- معادل سازی دروس عمومی و تربیتی دانشجویان و فارغ التحصیلان مراکز تربیت معلم با دروس دانشگاهی بر اساس مصوبه جلسه 288 شورای عالی برنامه ریزی مورخ 13/9/73 که ضمیمه این آیین نامه می باشد انجام میگیرد .

تبصره 9 – معادلسازی باید در نیمسال اول شروع به تحصیل دانشجو انجام شود لیکن چنانچه بدلایلی به تأخیر افتد انجام آن باید با مقررات زمان شروع به تحصیل دانشجو صورت گیرد.

+
تا جایی که من میدونم خانوادتون در جریان قرار نـمیگیرند
مگر اینکه قوانین تغییر کرده باشه که به طریقی اونها رو مطلع کنند.
موفق باشید....

Amin_0913
15-09-2013, 23:29
+
تا جایی که من میدونم خانوادتون در جریان قرار نـمیگیرند
مگر اینکه قوانین تغییر کرده باشه که به طریقی اونها رو مطلع کنند.
موفق باشید....

منظورم از معادل، فوق دیپلم بود
آیا در صورت انصراف مدرک فوق دیپلم به من میدهند یا خیر؟

paranoid_android
15-09-2013, 23:48
منظورم از معادل، فوق دیپلم بود
آیا در صورت انصراف مدرک فوق دیپلم به من میدهند یا خیر؟
متاسفانه با این تعداد واحد پاس کرده به شما مدرک کاردانی در رشته تعلق نمیگیره.. شما باید به اندازه واحدهای یک رشته کاردانی که حدود 70 واحد یا بیشتر میشه درس پاس کرده باشید.. اگه انصراف بدید هیچ مدرکی به شما نمیدن.. به نظر من اینکار رو نکنید!
این موضوع رو فکر نمی کنم به خانواده اطلاع بدن.. زمان ما که اگه یک ترم مشروط میشدید یه نامه میفرستادن در خونه.. البته میتونید آدرسی که به دانشگاه دادید رو عوض کنید و یه آدرس جعلی بهشون بدید.. مشکلی هم پیش نمیاد..

paranoid_android
15-09-2013, 23:51
دوستان اگه کسی دانشگاه آزاد امسال کنکور داده باشه و انتخاب اول قبول شده باشه میتونه انتخاب های بعدیش مثل انتخاب دوم را بره؟ممنون میشم سریع جواب بدید خیلی فوریه

نخیر، وقتی انتخاب اول رو قبول شدید همون به عنوان رشته شما محسوب میشه، مگه اینکه بعدها تغییر رشته بدید که کار بسیار دشواره در سیستم آموزشی دانشگاه آزد..

paranoid_android
15-09-2013, 23:56
خیالم راحت شد. فکر کردم دیگه کارم تمومه

میخوام اول برم دانشگاه آزاد سوال کنم بعد که مطمئن شدم بیام از پیام نور انصراف بدم.

این مراحل انصراف بیشتر از یک روز طول میکشه؟؟

آخه دانشگاه آزاد مهلت ثبت نام کارشناسی پیوسته بدون آزمون رو تا فردا (25 شهریور) اعلام کرده.

حالا اگه فردا نتونستم برم مشکلی پیش نمیاد؟؟

چطور مهلت ثبت نام تا فرداست ولی هنوز ثبت نام سایت Azmoon بازه :n13:

انصراف بیشتر از یک روز طول بکشه؟ نه بابا، همش کار 1 ساعته.. اینور اونور میفرستنت امضا جمع میکنی و اینا..
دانشگاه ثبت نام قبول شدگان رو به مرور انجام میده.. مثلا اونایی که قبلش گزینش کرده رو یکسریشونو ثبت نام میکنه و مهلت ثبت نام تا 1 مهر معمولا ادامه پیدا میکنه.. حتی بعضی از دانشجویان روز حذف و اضافه که 7 تا 10 روز بعد از شروع ترم هست هم ثبت نام میکنن و یه عده رو وسط ترم هم ثبت نام میکنه!! کلا برنامه زمان بندی ثبت نام دانشگاه آزاد حساب و کتاب نداره.. پوله که حرف اول رو میزنه.. پول داشته باش برو آخر ترم انتخاب واحد کن! بعضی دوستان ما اینکار رو میکردن:n02:

softday
15-09-2013, 23:59
اقا دانشگاه ازاد واحد تهران شمال شیمی محض چطوره ؟ قبولیدم :n02:

Hossein_128
16-09-2013, 00:06
ببخشید این دو بند با هم تناقض نداره :

دانشجوياني كه تمايل به انصراف و شروع به تحصيل مجدد دارند در طول تحصيلات دانشگاهي فقط يك بار مجاز به انصراف مي‌باشند مشروط بر اين كه در سنوات مجاز تحصيلي انصراف داده و از زمان انصراف تا شروع به تحصيل مجدد بيش از يك سال سپري نشده باشد.
دانشجويان مقاطع كارشناسي و بالاتر (پيوسته) كه پس از انصراف يا اخراج با اخذ مدرك مقطع پايين‌تر فارغ‌التحصيل شناخته مي‌شوند تا پايان خدمت دوره ضرورت يا اخذ معافيت دائم مجاز به ادامه تحصيل نيستند.

یعنی من که دانشجوی کارشناسی پیوسته پیام نورم نمیتونم انصراف بدم و آزاد ثبت نام کنم؟؟

pc67
16-09-2013, 11:23
سلام رفقا
من خواهرم در رشته الهیات و معارف اسلامی-فقه و مبانی حقوق اسلامی / واحد تهران جنوب دانشگاه ازاد قبول شده ولی نمیدونم محل دانشگاه کجاست و ایا این رشته همون رشته حقوق هستش ؟
کسی میتونه راهنمایی کنه

pc67
16-09-2013, 14:39
کسی نیست جواب بدهه:n27:

Йeda
16-09-2013, 15:33
من خواهرم در رشته الهیات و معارف اسلامی-فقه و مبانی حقوق اسلامی / واحد تهران جنوب دانشگاه ازاد قبول شده
ولی نمیدونم محل دانشگاه کجاست و ایا این رشته همون رشته حقوق هستش ؟

کسی نیست جواب بدهه

سلام دوست عزیز

تا اونجایی که من یادمه آخر دفترچه ها آدرس دانشگاه ها رو می نوشتن...
حتی میتونید براحتی سرچ کنید..

در هر صورت :
ساختمان مرکزی دانشگاه تهران جنوب: تهران - خیابان کریمخان زند - خیابان ایرانشهر شمالی -
نبش خیابان آذرشهر-منطقه پستی 11- دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب
azad.ac.ir ( ساختمان مرکزی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) )

و همینطور که معلوم هست فقه و مبانی حقوق اسلامی
یکی از گرایش های الهیات و معارف اسلامی هست و
از لحاظ زیرگروه با رشته ی حقوق متفاوته.

saeed258s
16-09-2013, 23:48
سلام ظبق قوانین جدیدبدون در نظر گرفتن معدل هم میتونید مهمانی بگیرید.
فقط دوندگی زیاد داره باید به واحد دانشگاهیتون مراجعه کنید ..

با دروود
اگر ممکن است این قوانین رو بفرمایید تا بنده پیگیری نمایم که به شدت نیازمند کسب مهمانی هستم!

golparya
17-09-2013, 09:32
کیا تهران جنوب قبول شدن تورو خدا راهنمایی کنن من پارسال قبول شدم میخوام امسالو یرم ولی نمیدوتم این ثبتنام اینترنتیش چجوریه ,,,, اصلا من که پارسال قبول شدم لازمه ثبتنام نتی چون نوشته واسه امسالیا

paranoid_android
17-09-2013, 09:57
کیا تهران جنوب قبول شدن تورو خدا راهنمایی کنن من پارسال قبول شدم میخوام امسالو یرم ولی نمیدوتم این ثبتنام اینترنتیش چجوریه ,,,, اصلا من که پارسال قبول شدم لازمه ثبتنام نتی چون نوشته واسه امسالیا
شما اول باید حضورا تشریف ببرید داتشگاه، ثبت نام حضوری رو انجام بدید (پر کردم فرم های ثبت نام + تحیول مدارک مربوطه) بعد شهریه ثابت رشته مورد نظرتون رو پرداخت کنید تا توی سیستم اتوماسیون دانشگاه آزاد براتون پروفایل ایجاد کنن و بعد هم چون ترم اول هستید خودشون براتون انتخاب واحد میکنن و انتخاب واحد اینترنتی برای شما از ترم بعد هست.

pc67
17-09-2013, 23:46
شما اول باید حضورا تشریف ببرید داتشگاه، ثبت نام حضوری رو انجام بدید (پر کردم فرم های ثبت نام + تحیول مدارک مربوطه) بعد شهریه ثابت رشته مورد نظرتون رو پرداخت کنید تا توی سیستم اتوماسیون دانشگاه آزاد براتون پروفایل ایجاد کنن و بعد هم چون ترم اول هستید خودشون براتون انتخاب واحد میکنن و انتخاب واحد اینترنتی برای شما از ترم بعد هست.

یعنی از روی اون فایل dmp که گذاشتم و در واقع ریپورت خود ویندوز هستش نمیشه فهمید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :n13:

sansi
18-09-2013, 10:51
سلام ...

يكي از اشنايان رشته زیست شناسی سلولی ومولکولی-میکروبیولوژی قبول شدن.

2 سوال دارم از عزيزان

ايا رشته اينده داري هست؟ زمينه هاي شغليش چطور خواهد بود؟
+
مدارك لازم براي ثبت نام ؟

farshidshd
18-09-2013, 13:43
سلام ...

يكي از اشنايان رشته زیست شناسی سلولی ومولکولی-میکروبیولوژی قبول شدن.

2 سوال دارم از عزيزان

ايا رشته اينده داري هست؟ زمينه هاي شغليش چطور خواهد بود؟
+
مدارك لازم براي ثبت نام ؟

هدف این شاخه شناخت جانداران میکروسکوپی و مسائل مختلف مربوط به زندگی آنهاست.
علم میکروبیولوژی در مورد چگونگی استفاده بهینه از میکروارگانیسم ها و جلوگیری از ضررها و زیانهایی که میکروارگانیسم ها می توانند به حیات انسانها، دامها و نباتات وارد کنند، بحث می کند.
در گذشته به میکروبها شیطانهای نامرئی می گفتند اما امروزه باید به آنها فرشته های نامرئی بگوییم چرا که اگر میکروارگانیسم ها در چرخه حیات، وظیفه خویش را انجام ندهند، زندگی تمام موجودات از نباتات و حیوانات گرفته تا انسان به زوال کشیده می شود.
و باز بخشی از این میکروارگانیسم ها هستند که با ایجاد انواع بیماریهای عفونی زندگی بشر را به خطر می اندازند مانند “ابولا” که یک بیماری ویروسی ناشناخته بود و در آفریقا تعداد زیادی از افراد را به کشتن داد و یا “ایدز” که بشر را تا آستانه سال ۲۰۰۰ عاجز و ناتوان کرده است. بی شک نمی توان به نقش مهم میکروارگانیسم ها در هستی اعتقاد داشت و از اهمیت کاربرد رشته میکروبیولوژی که به عنوان بررسی میکروارگانیسم ها می پردازد
علم‌ میکروبیولوژی‌ که‌ گرایشی‌ از علم‌ زیست‌شناسی‌ است‌ و به‌ بررسی‌ و مطالعه‌ میکرو ارگانیسم‌ها می‌پردازد. در این‌ علم‌ ارتباط‌ میکروارگانیسم‌ها با خودشان‌ و همچنین‌ با موجودات‌ عالی‌تر مانند انسان‌، حیوانات‌ و گیاهان‌ مورد بررسی‌ قرار می‌گیرد، علم‌ میکروبیولوژی‌ گرایشهای‌ مختلفی‌ دارد که‌ عبارتند از: میکروبیولوژی‌ پزشکی‌، میکروبیولوژی‌ غذایی‌ و میکروبیولوژی‌ صنعتی‌.

الف) گرایش پزشکی. در این گرایش میکروبهایی که برای انسان بیماری زا هستند و چگونگی فعالیت آنها بررسی می شود. البته این گرایش قسمت کوچکی از علم میکروبیولوژی را به خود اختصاص می دهد چرا که از میان میکروبهای شناخته شده فقط حدود ۱۷۰ نوع میکروب، بیماری زا هستند و بقیه میکروبها تاکنون شناخته شده اند، میکروبهایی مفید می باشند.
ب) میکروبیولوژی غذایی. بسیاری از مواد غذایی مثل ماست یا پنیر به یاری میکروبها تولید می شوند. ج) میکروبیولوژی صنعتی. در این گرایش از میکروبیولوژی از میکروبهای مفید برای تولید مواد صنعتی مانند اسیدها و کمپوست میکروبی (تهیه کود به یاری مواد زاید و زباله ها) استفاده می شود. همچنین از میکروبها در رفع آلودگی های محیط زیست استفاده می گردد.
کاربرد این‌ رشته‌ آنقدر گسترده‌ است‌ که‌ قابل‌ ذکر نیست‌. محقق‌ این‌ گرایش‌ از یک‌ سو می‌تواند به‌ بررسی‌ کاربرد سلاحهای‌ میکروبی‌ و راههای‌ پیشگیری‌ از این‌ سلاحها بپردازد و از سوی‌ دیگر می‌تواند در کارخانه‌های‌ عطر سازی‌ مشغول‌ باشد. میکروبیولوژی‌ پایه‌ و اساس‌ بسیاری‌ از علوم‌ از قبیل‌ بیوشیمی‌، بیوتکنولوژی‌، ژنتیک‌ و پزشکی‌ است‌. یکی‌ از کاربردهای‌ گرایش‌ میکروبیولوژی‌ در آزمایشگاههای‌ تشخیص‌ طبی‌ است‌. میکروبیولوژی‌ در تشخیص‌ بیماری‌ نیز اهمیت‌ بسیاری‌ دارد. در مواد غذایی‌ و تولید مواد غذایی‌ مختلف‌ اثر میکروارگانیسم‌ها بسیار قابل‌ توجه‌ است‌. همچنین‌ گرایش‌ میکروبیولوژی‌ در کشاورزی‌ بطور بسیار وسیعی‌ در تشخیص‌ آفات‌ گیاهی‌، مبارزه‌ با آفات‌ گیاهی‌ و ایجاد مقاومت‌ مورد استفاده‌ قرار می‌گیرد. در صنایع‌ و معادن‌ نیز برای‌ استخراج‌ فلزات‌ سنگین‌ و در تصفیه‌ نفت‌ در گوگردزدایی‌ از نفت‌ استفاده‌ می‌شوند. در محافظت‌ از محیط‌ زیست‌، تصفیه‌ فاضلابها و مبارزه‌ بیولوژیک‌ با عفونتها آلودگی‌های‌ فاضلابی‌ حتی‌ در علم‌ نساجی‌ نیز این‌ علم‌ به‌ کار بشر آمده‌ است‌ و به‌ تازگی‌ در صنعت‌ نساجی‌ از میکروارگانیسم‌ها برای‌ تثبیت‌ نشاسته‌ و آهار دادن‌ پارچه‌ استفاده‌ می‌شود.

موقعیت‌ شغلی‌ در ایران
دکتر یحیی همتی مدیر گروه میکروبیولوژی دانشکده پزشکی دانشگاه شهید بهشتی در این باره می گوید: میکروبیولوژی پایه و اساس بسیاری از علوم از قبیل: بیوشیمی، بیوتکنولوژی، زنتیک و پزشکی است. برای مثال یکی از پایه های مستحکمی که پزشکی بر روی آن استوار است، میکروبشناسی است. چون علم میکروبشناسی است که توانسته است در مقابل حملات سهمگین بیماری های بسیار خطرناک و جهانگیر مانند فلج اطفال و یا طاعون با تشخیص، درمان و یا تهیه واکسن و راههای اساسی و موثر در اختیار بشر قرار دهد و باز علم میکروبشناسی است که باید راهی برای نجات انسان از چنگال بیماریهای عفونی جدید پیدا بکند. یکی از کاربرهای رشته میکروبیولوژی حداقل در بعد سنتی، تشخیص بیماری است چون در آزمایشگاههای تشخیص طبی محققان عمدتاً با بیماریهای عفونی میکروارگانیسم ها سروکار دارند یعنی یا بطور مستقیم به تشخیص میکروارگانیسم ها می پردازند یا به تشخیص آثار حیاتی آنها می پردازند که نهایتاً این آثار حیاتی ما را به سوی یک میکروارگانیسم هدایت می کند مثل ترشح یک آنزیم یا تبدیل قند به اسید که در این موارد ما خود میکروارگانسم را نمی بینیم اما از آثار حیاتی آن می توانیم تشخیص دهیم که با چه میکروارگانیسمی سروکار داریم و این میکروارگانیسم چه بیماری را ایجاد کرده است. با توجه به اینکه متاسفانه امروزه دنیا با خطر شیوع مجدد بیماریهای میکروبی قدیمی و شیوع بیماریهای جدید روبرو است رشته میکروبیولوژی در پیشگیری و جلوگیری از بیماری کاربرد دارد مثل علم واکسینه لوژی که علم جدیدی است و وظیفه آن ساخت واکسنها و سرمهای مختلف می باشد. مواد غذایی و تولید مواد غذایی مختلف اثر میکروارگانیسم ها بسیار قابل توجه است. همچنین رشته میکروبیولوژی در کشاورزی بطور بسیار وسیعی در تشخیص آفات گیاهی، مبارزه با آفات گیاهی و ایجاد مقاومت گیاهی نسبت به آفات (ایجاد گیاهانی مقاوم به آفات و حشرات) مورد استفاده قرار می گیرد. در صنایع و معادن نیز برای استخراج فلزات سنگین و در تصفیه نفت در گوگردزدایی از نفت مورد استفاده قرار می گیرند. همین استفاده از رشته میکروبیولوژی در گوگردزدایی بسیار مهم است چون در تصفیه نفت مرحله گوگردزدایی بسیار گران تمام می شود. اما میکروارگانیسم هایی هستند که گوگرد را در خودشان تثبیت می کنند و جدا می شوند و به این وسیله می توان بهترین نفت بدون گوگرد را خیلی ارزان به دست آورد. در محافظت از محیط زیست نیز میکروارگانیسم هایی هستند که تصفیه فاضلابها و مبارزه بیولوژیک با عفونتها آلودگی های فاضلابی مورد استفاده قرار می گیرند و آب سالم و در حقیقت بدون آلودگی تحویل می دهند همچنین در آلودگیهای نفتی میکروبهای نفت خواری هستند که پارافین و خود نفت را به عنوان مواد غذایی استفاده می کنند و توده ای سلولی می سازند که مورد مصرف تغذیه آبزیان را از بین می برد، تبدیل به یک ماده غذایی می کنند که مورد استفاده آبزیان قرار می گیرد. تبدیل به یک ماده غذایی می کنند که مورد استفاده آبزیان را از بین می برد، تبدیل به یک ماده غذایی می کنند که مورد استفاده آبزیان قرار می گیرد. تا حدودی نیز همین کار در خلیج فارس برای تصفیه آلودگی چاههای نفتی کویت انجام گرفت. حتی در صنعت نساجی نیز این علم به یاری بشر آمده است و به تازگی در صنعت نساجی از میکروارگانیسم ها برای تثبیت نشاسته و آهار دادن پارچه استفاده می شود. فعالیت در مراکز میکروب شناسی، کارشناسی علوم آزمایشگاهی، بررسی آلودگی های میکروبی مواد غذایی اعم از فرآورده های گیاهی و دامی، صنایع غذایی مراکز تشخیص بیماری میکروبی، ویروس، عوامل و فرآورده های تخمیری و … نمونه هایی از توانایی های فارغ التحصیلان گرایش میکروبیولوژی است. سازمان ها و مراکزی مانند وزارت بهداشت و درمان، آزمایشگاه های پاتولوژی و میکروب شناسی بیمارستان ها، بیماری های دامی (دام پزشکی). آزمایشگاه های تشخیص طبی، صنایع غذایی مختلف و کارخانه های کنسروسازی، نوشابه سازی، عصاره گیری میوه ها، عرقیات و صنایع گوشتی و … همه و همه محل هایی هستند که فارغ التحصیلان این رشته می توانند در آنها مشغول به کار شوند.

مدارک لازم ::
تصوير و اصل ديپلم کامل و يا گواهي اتمام دوره متوسطه . چنانچه پذيرفته شده اصل مدرک تحصيلي خود را در اختيار نداشته باشد ولي تصوير آن يا گواهي معتبر پايان دوره را ارايه کند بايد متعهد گردد اصل مدرک را حداکثر ظرف مدت دو سال به دانشگاه تحويل دهد و تعهد مذکور نيز همراه با هزينه هاي مالي (چک يا سفته به مبلغ پنج ميليون ريال) مي باشد.
اصل شناسنامه عکسدار و دو برگ تصوير از تمام صفحات آن که اصل شناسنامه صرفا براي تطبيق خواهد بود.
اصل و يک برگ فتوکپي کارت ملي که اصل کارت صرفا براي تطبيق خواهد بود.
شش قطعه عکس 3 در 4 تمام رخ که اخيرا تهيه و مشخصات پذيرفته شده در پشت آنها نوشته شده باشد (براي مشمولين 12 قطعه).
مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه

Hossein_128
18-09-2013, 13:46
ببخشید دانشگاه آزاد برای ثبت نام پنج شنبه ها هم هستن؟؟

برای کارشناسی پیوسته بدون آزمون، هفته اول مهر ماه هم میشه ثبت نام کرد؟

ernest1
18-09-2013, 13:49
ببخشید دانشگاه آزاد برای ثبت نام پنج شنبه ها هم هستن؟؟

برای کارشناسی پیوسته بدون آزمون، هفته اول مهر ماه هم میشه ثبت نام کرد؟

پنج شنبه ها به لطف و همت رئیس دانشگاه آزاد تعطیل شده و ممکنه شما پنج شنبه در دانشگاه پرنده رو ببینی ولی یدونه کارمند دانشگاه رو نتونی پیدا کنی
البته ممکنه برای ثبت نام استثناءا باشن که بعید میدونم

payam
18-09-2013, 18:44
تکمیل ظرفیت اول

مثلا واحد دانشگاهی قزوین ، 50 نفر رو مورد پذیرش قرار میده .

از اون تعداد، 33 نفر ثبت نام میکنن .

تراز قبولی آخرین فرد توی این مرحله ، مثلا 5800 هست .

حالا در تکمیل ظرفیت اول ، دانشگاه میاد زیر تراز قبولی رو پذیرش میکنه واسه پر کردن ظرفیت .

یعنی اگر 500 نفر باشن که توی تکمیل ظرفیت مرحله ی اول ، همین واحد رو انتخاب کرده باشن ، به ترتیب بالا ترین تراز شروع به پذیرش میکنه .

حالا اگر بالا ترین تراز ( توی این مرحله) 5750 باشه ، و این ها 40 نفر رو بخوان ، ممکنه تراز تا 5400 پایین بیاد . و شاید هم بیشتر

کلا فلسفه ی تکمیل ظرفیت دو چیز هست . یک اینکه ظرفیت رو پر کنند ، و دوم اینکه تراز قبولی دانشگاه توی مرحله ی اول زیاد پایین نشون نده . در حالی که واحد دانشگاهی مورد نظر از ابتدا هم این رو میدونه که تراز قراره روی 5000 پایین بیاد .

قبولی های مرحله ی اول تکمیل ظرفیت ، مهر ماه سر کلاس میرن . با مقداری جبرانی ، خودشون رو به این ترم میرسونن .

راجع به تکمیل ظرفیت دوم

اسم این مرحله رو باید گذاشت " ورودی های بهمن ماه"

چون در واقع دانشگاه داره برای بهمن ماه ، ورودی میگیره . از کسانی که قبلا کنکور دادن .

توی این مرحله باز هم افت تراز هست ، و ممکنه تراز های قبولی تا حدود 5000 پایین بیاد .

توجه داشته باشید که این مثال ، در مورد رشته های مختلف متفاوت هست . و بستگی کامل به ظرفیت کل رشته داره .

مثلا رشته ای که کلا توی 10 تا واحد پذیرش داره ، مطابق با گفته های من نیست . شاید این جور رشته ای در تکمیل ظرفیت ، کلا 200 تا تراز افت کنه !

امیدوارم موفق باشید

MOHAMMAD2010
18-09-2013, 20:19
در این مورد که گفتن امسال تو مرحله اول تکمیل ظرفیت فقط اون 400 تا رشته محل جدید پذیرش دارن نظری ندارین ؟

payam
18-09-2013, 21:57
در این مورد که گفتن امسال تو مرحله اول تکمیل ظرفیت فقط اون 400 تا رشته محل جدید پذیرش دارن نظری ندارین ؟

نمیشه نظر درستی داد محمد جان

اما نظر من اینه که اینطوری نمیشه . پس ظرفیت خالی دانشگاه های دیگه چی ؟
مطمئنا خیلی ها ثبت نام نمیکنن توی قبولی اولیه . و تکمیل ظرفیت باید جبرانش کنه!

نکته ای هم که هست اینه که بعضی از دانشگاه ها ، توی مرحله ی اول تکمیل ظرفیت شرکت داده نمیشن ، که دانشجو مجبور باشه بره توی پردیس ها و واحد های ضعیف ثبت نام کنه که یه جورایی به اون ها هم چیزی بماسه .
بعد واحد های درست و حسابی ، میان توی تکمیل ظرفیت دوم به شدت دانشجو میگیرن !
حالا این در حالی هست که دانشجویی که توی مرحله ی اول تکمیل ظرفیت شرکت کرده باشه ، اجازه ی شرکت در دومی رو نداره..
و این یعنی یک انتخاب سخت ، یک دوراهی سخت ، یک چیزی که اثبات صد در صدی هم براش وجود نداره..

shahabaliboys
18-09-2013, 23:41
1کی میتونه لیست اساتید معماری تهران جنوبو بده به من؟

softday
19-09-2013, 02:02
شیمی محض تهران شمال خوبه ؟ اینده شغلی >؟

MOHAMMAD2010
19-09-2013, 10:47
دانشجویی که توی مرحله ی اول تکمیل ظرفیت شرکت کرده باشه ، اجازه ی شرکت در دومی رو نداره..
دانشجویی که تکمیل ظرفیت اول قبول شده باشه حق شرکت در دومی رو نداره - نه اینکه اگه شرکت هم کرد اولی رو ، تو دومی نتونه شرکت کنه

manya-atashin
19-09-2013, 11:08
سلام

بچه ها من اين ترم انتخاب واحد كردم 24 تا ميتونستم بردارم ولي همون 20 تا رو برداشتم

بعد تاييد نهايي هم زدم ...

رفتم تاريخ امتحان رو نگاه كردم
ديدم

حسابداري و تحقيق در عمليات افتاده تو يك روز
يكي ساعت 8 صبح
يكي ساعت 11

هر كدوم از اينا هم ميدونين محاسباتي هست و 3 ساعت وقت ميبره !!!

:n03:

چيكار كنم؟

تو حذف و اضافه هم نميتونم برم بخاطر تاييد نهايي كه زدم !

ميشه با كسي صحبت كرد تاريخ امتحان رو حداقل عوض كنه ؟!

Greedy
19-09-2013, 11:38
سلام

بچه ها من اين ترم انتخاب واحد كردم 24 تا ميتونستم بردارم ولي همون 20 تا رو برداشتم

بعد تاييد نهايي هم زدم ...

رفتم تاريخ امتحان رو نگاه كردم
ديدم

حسابداري و تحقيق در عمليات افتاده تو يك روز
يكي ساعت 8 صبح
يكي ساعت 11

:n03:

چيكار كنم؟

سلام
مگه موقع انتخاب واحد تاریخ امتحان بغلش نمیزنن ؟
اول انتخاب واحد میکنی بعد تاریخ امتحان مشخص میشه ؟!
تاریخ امتحان که عوض نمیکنن
با مدیر گروهتون صحبت کن حذف میکنه برات

manya-atashin
19-09-2013, 11:50
سلام
مگه موقع انتخاب واحد تاریخ امتحان بغلش نمیزنن ؟
اول انتخاب واحد میکنی بعد تاریخ امتحان مشخص میشه ؟!
تاریخ امتحان که عوض نمیکنن
با مدیر گروهتون صحبت کن حذف میکنه برات

ميزنن ولي من دقت نكردم
حذف كه بكنم ديگه هيچي نميتونم بردارم
چون پنج شنبه و جمعه دانشگاه تعطيله
تمام دروس ديگه تداخل داره ...
واسه يه معدل الف هم 17 واحد .... !!!:n27:

Hossein_128
19-09-2013, 12:02
دانشجویی که تکمیل ظرفیت اول قبول شده باشه حق شرکت در دومی رو نداره - نه اینکه اگه شرکت هم کرد اولی رو ، تو دومی نتونه شرکت کنه
دوستان منظورتون از تکمیل ظرفیت همون بدون آزمون ـه؟؟

آخه من 3 بار برای بدون آزمون (کارشناسی پیوسته) شرکت کردم. یکبار جوابش اومد و قبول شدم، اما 2 بار بعدی وقتی شماره رسید رو میزنم مینویسه کارنامه ای با این مشخصات موجود نمی باشد.

Йeda
19-09-2013, 12:03
چيكار كنم؟

به نظر من نگران نباشید...
دانشگاه ما برای کسانی که دو درس رو در یک روز امتحان دارند روز امتحان یک کلاس جدا گانه
براشون در نظر میگیرند و بهشون وقت کافی برای هر امتحان به طور جداگانه میدن.

دوستان یه سوال دارم:
یکی از دوستانم کنکور قبول شده ولی انتخاب واحد نکرده، آیا میتونه تکمیل ظرفیت شرکت کنه؟
من بهش گفتم میتونی ولی مطمئن نیستم.....

ممنون.....

manya-atashin
19-09-2013, 12:24
به نظر من نگران نباشید...
دانشگاه ما برای کسانی که دو درس رو در یک روز امتحان دارند روز امتحان یک کلاس جدا گانه
براشون در نظر میگیرند و بهشون وقت کافی برای هر امتحان به طور جداگانه میدن.

تشكر
دانشگاه ما كلا متفاوت هست:n13:

دو ترم پيش سه درس 3 واحدي در يك روز امتحان داشتم
8 صبح 11 و 1 ظهر
ولي خب
اينا چون حسابداري و تحقيق در عمليات هست ميترسم:n28:

Greedy
19-09-2013, 13:49
ميزنن ولي من دقت نكردم
حذف كه بكنم ديگه هيچي نميتونم بردارم
چون پنج شنبه و جمعه دانشگاه تعطيله
تمام دروس ديگه تداخل داره ...
واسه يه معدل الف هم 17 واحد .... !!!:n27:

واحد کمتر پاس کنی بهتر از اینکه نمره پایین بگیری یا حتی پاس نکنی اون درس رو و معدلت بیاد پایین
من الان هر 4 ترم قبلی بالای 17 شدم و میتونم 24 واحد بردارم ولی همون بین 17-20 واحد برمیدارم

amin1374
19-09-2013, 14:59
دوستان سلام من آزاد با کنکور کارشناسیIT مشهد قبول شدم ترم اولمم انتخاب واحدم دسته خودم بود و انتخاب هم کردم منتها 15واحد بیشتر نتونستم ور دارم الان مساله اینه که کلاسامون از کی شروع میشه کسی میدونه امروز هرچی زنگ زدم کسی ور نداشت ! خواهشا اگه میدونین ورودی های جدید کی باید برن دانشگاه ممنونتون میشم من شنیدم از 6مهر!

Hossein_128
19-09-2013, 20:40
کارشناسی بدون آزمون فقط یکبار میشه انتخاب رشته کرد؟؟

من یکبار انتخاب کردم و قبول شدم. بعدش 2 بار دیگه کارت ثبت نام خریدم و انتخاب رشته کردم.

حالا همون بار اول که قبول شدم رو باید ثبت نام کنم؟

اون 2 بار دیگه رو هرچی رسید ثبت نام رو میزنم، میگه کارنامه ای با این مشخصات موجود نیست

حالا تکلیف چیه؟

rasoul2005
19-09-2013, 20:43
درود

ایا کسانی که واسه فوق لیسانس ازاد مهر ماه ثبت نام کردند میتونند تو تکمیل ظرقیت اول و دوم شرکت کنند؟

farshidshd
20-09-2013, 11:06
درود

ایا کسانی که واسه فوق لیسانس ازاد مهر ماه ثبت نام کردند میتونند تو تکمیل ظرقیت اول و دوم شرکت کنند؟

در قانون اومده نه نمیتونن
ولی می تونید ثبت نام کنید و در صورت قبولی از دانشگاه قبلی انصراف بدید( سال قبل خیلی ها این کار رو کردن)

manya-atashin
20-09-2013, 11:08
دوستان
برای تغییر تاریخ امتحان پایان ترم به آموزش دانشگاه نامه بزنیم و چند تا از بچه ها هم امضا کنیم نتیجه ای در بر خواهد داشت ؟!!!:n13:

یادمه ترم های قبل یکی دو تا از درس ها رو اومدن تاریخ امتحانش رو تغییر دادن ...(البته جریانش رو نمیدونم)

farshidshd
20-09-2013, 11:13
دوستان
برای تغییر تاریخ امتحان پایان ترم به آموزش دانشگاه نامه بزنیم و چند تا از بچه ها هم امضا کنیم نتیجه ای در بر خواهد داشت ؟!!!:n13:

یادمه ترم های قبل یکی دو تا از درس ها رو اومدن تاریخ امتحانش رو تغییر دادن ...(البته جریانش رو نمیدونم)

فکر نمیکنم تاثیر داشته باشه...
ترم قبل به خاطر انتخابات تاریخ امتحانات تغییر کرده بود

amin1374
20-09-2013, 12:45
دوستان سلام من آزاد با کنکور کارشناسیIT مشهد قبول شدم ترم اولمم انتخاب واحدم دسته خودم بود و انتخاب هم کردم منتها 15واحد بیشتر نتونستم ور دارم الان مساله اینه که کلاسامون از کی شروع میشه کسی میدونه امروز هرچی زنگ زدم کسی ور نداشت ! خواهشا اگه میدونین ورودی های جدید کی باید برن دانشگاه ممنونتون میشم من شنیدم از 6مهر!

کسی نیست جواب بده به خدا واجبه!

softday
20-09-2013, 20:00
برا ثبته نام دانشگاه ازاد چی باید داشته باشیم ؟ یه رسید پستی گرفتم تا الان دیگه چی ؟ همه مدارک پیش دانشگاهی رو هم گرفتم

golparya
21-09-2013, 09:36
میشه یکی زنگ بزنه تکمیل ظرفیت ازاد کی هس من هز چی میزنم اشغاله ممنون میشم

farshidshd
21-09-2013, 10:04
برا ثبته نام دانشگاه ازاد چی باید داشته باشیم ؟ یه رسید پستی گرفتم تا الان دیگه چی ؟ همه مدارک پیش دانشگاهی رو هم گرفتم

سایت دانشگاهی که قبول شدین مدارک رو میزنه

میشه یکی زنگ بزنه تکمیل ظرفیت ازاد کی هس من هز چی میزنم اشغاله ممنون میشم

معمولا بعد از این ثبت نام ها هست ...

akharenee
21-09-2013, 18:18
سلامممم دوستان من دانشجوی دانشگاه ازادم ترم پیش نرفتم این ترم ک مراجعه کردم میگن بایدنامه ببری اموزش خیلی میترسم یعنی اخراجم؟

ahmad0120
21-09-2013, 19:04

من امروز رفته بودم ثبت نام يه مدرك فرغات از تحصيل (كه از ژيش دانشگاهي باس بگيري) رو كم داشتم اينو حتما يادت باشه :n16:

ahmad0120
21-09-2013, 19:07
دوستان مطلع در مورد تكميل ظرفيت اطلاعات لازم رو بديد لطفا ...

چجوريه كلا ؟

تا جاييكه من ميدونم يه سري رشته ها و محل هاي بدرد نخور رو اعلام ميكنند ...

(من الان كارشناسي شهرسازي واحد مشهد كه اولويت دومم بوده قبول شدم ميخواستم همون مهندسي شهرسازي مشهد قبول شم كه نشد:n03: حالا امكان داره توي ليست تكميل ظرفيت باشه ؟:n03:)

akharenee
22-09-2013, 09:43
سلامممم دوستان من دانشجوی دانشگاه ازادم ترم پیش نرفتم این ترم ک مراجعه کردم میگن بایدنامه ببری اموزش خیلی میترسم یعنی اخراجم؟

هیچکی نی جواب منو بدههههههه

h-blade
22-09-2013, 09:50
هیچکی نی جواب منو بدههههههه

دانشگاه آزاد تا وقتی پول داشته باشی و مشکل خدمت نداشته باشی اخراجت نمیکنه ولی احتمالا شهری ثابت اون ترم ازت بگیرن....

با یکی از آشنایان رفتی تو سیستم انتخاب واحد دانشگاهشون که از قضا آزاد هم بود برای هر ورودی یه تاریخ معلوم کرده بودن یه جاش نوشته بود ورودی های 82 و ماقبل از فلان تاریخ حق انتخاب رشته دارن.....:n08:

akharenee
22-09-2013, 10:02
گفتن باید یه نامه بنویسی چی بنویسم تو نامه؟؟؟؟؟

h-blade
22-09-2013, 10:20
گفتن باید یه نامه بنویسی چی بنویسم تو نامه؟؟؟؟؟

برو از قسمت آموزش سوال کن ببین چی میگه/////.....

akharenee
22-09-2013, 10:22
رفتم اموزش گفتن نامه بنویس میخوام ببینم محتوای نامه باید چطوری باشی؟مرسی ک ج میدین

payam
22-09-2013, 11:20
رفتم اموزش گفتن نامه بنویس میخوام ببینم محتوای نامه باید چطوری باشی؟مرسی ک ج میدین

نامه که نمیخواد ، دارن سر کار میذارن .
اما در کل اگر خواستی بنویسی ، همچین چیزی بنویس :

اینجانب....
دانشجوی ترم...رشته ی .... ، در نیم سال تحصیلی... به دلیل عدم استطاعت مالی و نبود وضعیت مناسب خانوادگی متاسفانه قادر به ثبت نام و ادامه ی تحصیل در ترم ذکر شده نبودم .
لذا از شورای موارد خاص تقاضامندم با ادامه ی تحصیل اینجانب موافقت به عمل آورید .
با تشکر

akharenee
22-09-2013, 11:49
ممنون لطف کردین

golparya
23-09-2013, 15:55
برا ثبتنام فقط دیپلم و پیش میخوان ?

manya-atashin
24-09-2013, 20:32
دیشب اخبار میگفت دکترای پیام نور 40 میلیون شده!!!

با این حساب میخواستم بدونم دانشگاه آزاد چند در میاد دکتراش ؟؟
رشته های انسانی

shahabaliboys
25-09-2013, 19:11
من بعد از 3 بار رفتن اومدن امروز بالاخره موفق به ثبت نام شدم , اما الان همه کلاس ها پر شده فقط 6 واحد میتونم بر دارم میخواستم ببینم باید چه کار کنم؟

manya-atashin
25-09-2013, 19:17
اگه با گروه صحبت کردی و کد رو باز نکردن
مرخصی تحصیلی بگیر این ترم رو ... واحد چیه آخه
ترم تابستون که نیست !

M0hsen3D
25-09-2013, 22:31
دوستان ثبت نام کاردانی پیوسته ازاد هنوز هست؟ شهریه ترم ثابت + مثلا 14 واحد چند در میاد؟

ممنون

shahabaliboys
25-09-2013, 22:43
اگه با گروه صحبت کردی و کد رو باز نکردن
مرخصی تحصیلی بگیر این ترم رو ... واحد چیه آخه
ترم تابستون که نیست !

دوست عزیز من سال اولی هستم . رشته ی معماری تهران جنوب قبول شدم . امسال انگار دانشکده معماریو از فنی ها جدا کردن بردن 1 جای دیگه ولی ثبت نام تو قسمت فنی ها انجام میشد :n27:. حالا من فردا چکار کنم؟ برم دانشکده فنی ها؟ یا دانشکده خودمون؟ دقیقا باید با کی صحبت کنم؟ یعنی امکانش هست که باز کنن لیستو برام؟ چون از اون 6 واحدی که گفتم فقط 3 واحدش تایید شد .

اگه نشه یعنی 1 سال عقب افتادم ؟ :n28:

h-blade
25-09-2013, 22:49
من بعد از 3 بار رفتن اومدن امروز بالاخره موفق به ثبت نام شدم , اما الان همه کلاس ها پر شده فقط 6 واحد میتونم بر دارم میخواستم ببینم باید چه کار کنم؟

دوست عزیز همه چی دست کارشناس و مدیر گروهتون هست پس برو یه ذره مخشون بزن برات همه کار میکنن.....

VorteX01
26-09-2013, 11:32
دوستان کارشناسان گروه های مختلف 5شنبه هستن؟ و اینکه حذف و اضافه ها رو کی و کجا اعلام میکنن؟

خیلی ممنون

Йeda
26-09-2013, 12:08
دوستان کارشناسان گروه های مختلف 5شنبه هستن؟
و اینکه حذف و اضافه ها رو کی و کجا اعلام میکنن؟

خیلی ممنون

سلام

کارشناس گروه های مختلف اصولا تو دانشگاه های دیگه فرق میکنن از آموزش سوال کنید و
حتی اکثرا رو در دفترشون یا برد آموزشی روز و ساعتی که کارشناسان تو دانشگاه حضور دارند رو میزنند.
حذف و اضافه رو هم سایت دانشگاه اعلام میکنه...مثلا دانشگاه ما 6ام حذف و اضافه ست...

موفق باشید

VorteX01
26-09-2013, 12:18
سلام

کارشناس گروه های مختلف اصولا تو دانشگاه های دیگه فرق میکنن از آموزش سوال کنید و
حتی اکثرا رو در دفترشون یا برد آموزشی روز و ساعتی که کارشناسان تو دانشگاه حضور دارند رو میزنند.
حذف و اضافه رو هم سایت دانشگاه اعلام میکنه...مثلا دانشگاه ما 6ام حذف و اضافه ست...

موفق باشید

آقا تهران جنوب - رو خبر دارین کی اعلام میکنن؟

elestor_potter
26-09-2013, 12:43
دوستان یه سوال فوری :n04:
من انتخاب واحد کردم و از شنبه باید برم سر کلاس..... ولی به دلیل مشکلاتی که پیش اومده ابدا نمیتونم این ترم رو برم سر کلاس.....شنیدم برای مرخصی تحصیلی باید دو هفته قبل از انتخاب واحد عمل کرد.... آیا راهی هست که بشه بدون اینکه انصراف بدم (زحمت این شش ترم هدر نره) بتونم این ترم رو سر کلاس نرم ؟؟

farshidshd
27-09-2013, 10:44
دوستان یه سوال فوری :n04:
من انتخاب واحد کردم و از شنبه باید برم سر کلاس..... ولی به دلیل مشکلاتی که پیش اومده ابدا نمیتونم این ترم رو برم سر کلاس.....شنیدم برای مرخصی تحصیلی باید دو هفته قبل از انتخاب واحد عمل کرد.... آیا راهی هست که بشه بدون اینکه انصراف بدم (زحمت این شش ترم هدر نره) بتونم این ترم رو سر کلاس نرم ؟؟

انصراف لازم نیست
برین مرخصی بگیرین
فقط شهریه برگشت نمیکنه ( چون بعد از انتخاب واحد میخواین انصراف بدین )

*Necromancer
28-09-2013, 17:07
من توی روزنامه خوندم که کلا این ترم از 15 شهریور شروع شده ... این مطلب درسته؟

Йeda
28-09-2013, 20:14

تا اونجایی که من اطلاع دارم نمیتونه صحت داشته باشه...

farshidshd
29-09-2013, 09:20

تا اونجایی که من اطلاع دارم نمیتونه صحت داشته باشه...

بعضی دانشگاه ها بله ولی در دانشگاه آزاد از 23 شهریور کلاسا شروع شده

ahmad0120
29-09-2013, 15:59
دوستان نمیشه آزمون کارشناسی آزاد (سراسری) رو اون اولویت های بعدیم رو یه جوری بشه بزم ؟ (مثلا من اولویت دومم قبول شدم اما دوستش ندارم نمیشه برم اولویت های بعدی ؟)لطفا زودتر جواب بدید :n27: چه غلطی کردم ! این دیگه چجور انتخاب رشته ای بود من کردم ! :40:

hossein019940
29-09-2013, 20:35
سلام یه سوال دارم.
یکی از دوستام تو رشته انسانی هست و سوم رو تموم کرد و بدون اینکه پیش دانشگاهی رو بگذرونه اومد گواهی موقت گرفت و رفت و دانشگاه ثبتنام کرد
میخواستم بدونم که وقتی تو رشته فنی 2 تا درس کم داشته باشن میتونن ثبتنام کنن دانشگاه؟

farshidshd
30-09-2013, 14:47
سلام یه سوال دارم.
یکی از دوستام تو رشته انسانی هست و سوم رو تموم کرد و بدون اینکه پیش دانشگاهی رو بگذرونه اومد گواهی موقت گرفت و رفت و دانشگاه ثبتنام کرد
میخواستم بدونم که وقتی تو رشته فنی 2 تا درس کم داشته باشن میتونن ثبتنام کنن دانشگاه؟

سلام
خیر ، نمیتونن

hossein019940
30-09-2013, 14:51
یکی از دوستای من این کار رو کرد اومد گواهی گرفت گفت که دانشگاه وقت میده که این پیش دانشگاهی رو پاس کنم رفت ثبتنام کرد.

Extreme-Forces
02-10-2013, 09:50

دانشگاه ما از 16 شهریور کلاس ها رو شروع کرد ، 90 درصد هفته اول نرفتن ، بیشتر از نصف بچه ها هم هفته دوم رو نرفتن. ولی از هفته سوم همه استاد ها درس دادن به ما. هفته دوم اموزشی هم ( که هفته اخر شهریور بود) تعداد اندکی از استادا درس دادن به ما.:n22:

paranoid_android
02-10-2013, 12:49
سلام. دوستان مگه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد برای کارشناسی پیوسته و ناپیوسته تموم نشده؟ تو سایت azmoon.org که ثبت نام باز فعاله! بعضی از دانشگاه های شهرهای بزرگ تو بعضی از رشته ها هم حتی اضافه شده..

Iranian boy10
02-10-2013, 15:14
سلام. دوستان مگه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد برای کارشناسی پیوسته و ناپیوسته تموم نشده؟ تو سایت azmoon.org که ثبت نام باز فعاله! بعضی از دانشگاه های شهرهای بزرگ تو بعضی از رشته ها هم حتی اضافه شده..
دارن ظرفیتشون رو تکمیل میکنن تو اطلاعیه سایت روابط عمومی دانشگاه آزاد هم هست. کاش همیشه بدون کنکور بشن یعنی باید بی کنکور بشن چون 1 - آزاااااااده،2-قانون حذف کنکور باید جرا بشه.

paranoid_android
02-10-2013, 16:11
دارن ظرفیتشون رو تکمیل میکنن تو اطلاعیه سایت روابط عمومی دانشگاه آزاد هم هست. کاش همیشه بدون کنکور بشن یعنی باید بی کنکور بشن چون 1 - آزاااااااده،2-قانون حذف کنکور باید جرا بشه.

خوب شد من اینو دیدم.. زمانش معلوم نیست کیه؟ جوابشو رو سایت میزنن؟ کی اعلام میکنن؟ اوه! ترم هم که شروع شده و فکر کنم زمان حذف و اضافه هم گذشته، پس اگه قبول بشیم چه خاکی میریزیم به سرمون؟ :n28:

ahmad0120
02-10-2013, 23:55
عجب... منم الان دیدم.... مث اینکه در نهایت یک انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت هم داره که باز چند روز دیگه اعلام میشه !...

paranoid_android
03-10-2013, 00:46
ثبت نام تكميل ظرفيت بدون آزمون رشته هاي جديد دانشگاه آزاد اسلامي در مقاطع كارشناسي پيوسته و ناپيوسته امروز مورخ 31/06/92 از ساعت 14:00 براي تهران و برخي از مراكز استان ها آغاز مي شود. دكتر ناصر اقبالي با اعلام اين خبر به روابط عمومي مركز آزمون گفت: ثبت نام براي تكميل ظرفيت بدون آزمون رشته هاي جديد دانشگاه آزاد اسلامي در مقاطع كارشناسي پيوسته و ناپيوسته از امروز مورخ 31/06/92 از ساعت 14:00 آغاز مي شود، لذا داوطلبان مي توانند با مراجعه به سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نسبت به ثبت نام خود اقدام كنند. دكتر ناصر اقبالي درخصوص تعداد گزينه هاي انتخاب گفت: هر داوطلب مي تواند يك رشته را انتخاب و در سايت مركز آزمون ثبت نام كند. رئيس مركز آزمون در مورد زمان ثبت نام و مراجعه به واحدهاي دانشگاهي گفت: ثبت نام شوندگان با در دست داشتن پرينت 24 ساعت بعد از ثبت نام به واحد دانشگاهي مربوطه مراجعه و نسبت به ثبت نام قطعي خود اقدام كنند. اقبالي به داوطلبان توصيه كرد: متقاضيان قبل از تهيه كارت از رشته/محل هاي موجود در سايت اطلاع حاصل نموده و بعد براي ثبت نام قطعي اقدام كنند. اقبالي در ادامه گفت: زمان آغاز به تحصيل اين دسته از ثبت نام شدگان از مهرماه سال جاري خواهد بود.

این قسمتی که قرمز کردم چی میگه؟ یعنی نتایج رو تو سایت نمیذارن و باید مستقیم بریم به اون واحد دانشگاهی که تو سایت ثبت نام کردیم؟ من که گیج شدم!

elendil
03-10-2013, 04:02
دوست عزیز من سال اولی هستم . رشته ی معماری تهران جنوب قبول شدم . امسال انگار دانشکده معماریو از فنی ها جدا کردن بردن 1 جای دیگه ولی ثبت نام تو قسمت فنی ها انجام میشد :n27:. حالا من فردا چکار کنم؟ برم دانشکده فنی ها؟ یا دانشکده خودمون؟ دقیقا باید با کی صحبت کنم؟ یعنی امکانش هست که باز کنن لیستو برام؟ چون از اون 6 واحدی که گفتم فقط 3 واحدش تایید شد .

اگه نشه یعنی 1 سال عقب افتادم ؟ :n28:

متاسفانه شانس نداشتین امسال : ))

این همه سال پیش ما فنی ها تو خود تی جی اصلی بودین امسال جدا شدین رفتین جمال زاده بلوار کشاورز برا ورودیای قبلیتون ک دروس عمومی میخاستن اخذ کنن کلی مشکل پیش اومد

اگه زیر 8 واحد هم باشی خودشون معمولا برات انقدر واحد اضافه میکنن ک ب حداقل واحد ک 12تاس برسی
1سال هم عقب نمیفتی، ترم بعد همه درسا دوباره ارائه میشه
اون دولتی ک معمولا درسا بر اساس ترم زوج و فرد ارائه میشه
تو تهران جنوبش برا اون ریاضی1 هر ترم بیشتر از 45 50تا کلاس ارائه میشه بقیه درسا هم نسبت ب دانشجوایی ک باید اخذ کنن و پاسش کنن کمتر بیشتر ...
مدیر گروهتون هم اگه اشتباه نکنم از ترم پیش ک قدوسی فر بود چند وقته شده مهندس کریمی

ی نکته هم در مورد ثبت نام بگم ترم بعد تعجب نکنی موقع ثبت نام

ما ب خاطر اینکه سیستم ثبت نامی ک داریم با بقیه آزادای کل کشور فرق میکنه ی محدودیتایی توی ثبت ناممون هست
برا ی ثبت نام خوب تو تی جی بعضا پیش میاد تا 7 8 ساعت پای سایت میشینی تا استادایی ک میخوای افزایش ظرفیت بخورن یا کلاس باز شه یا .... ک برداری

در کل به تهران جنوب خوش اومدی ;)

irainian
03-10-2013, 10:47
سلام ببخشید در مورد این شنیدید که اگر من معدلم بالای 17 باشه 8 ترم هم تموم کرده باشم واحد اضافی هم نگرفته باشم میتونم توی دانشگاه خودم بدون کنکور برای مقطع کارشناسی ارشد رشتم رو ادامه بدم خیلی فوریه لطفا اگر کسی میدونه بگه

Iranian boy10
03-10-2013, 15:16
این قسمتی که قرمز کردم چی میگه؟ یعنی نتایج رو تو سایت نمیذارن و باید مستقیم بریم به اون واحد دانشگاهی که تو سایت ثبت نام کردیم؟ من که گیج شدم!
از واحد دانشگاهی که انتخاب کردید باید بپرسید که چه باید بکنید...

paranoid_android
03-10-2013, 17:40
از واحد دانشگاهی که انتخاب کردید باید بپرسید که چه باید بکنید...

چطوری همشهری؟ دانشگاه آزاد تبریزه.. به نظرت میشه قبول شد تو تکمیل ظرفیت کارشناسی ناپیوسته مهندسی نرم افزار؟ صبح امروز هرچی زنگ زدم به شماره های مختلف دانشگاه، یک نفر هم به عنوان نمونه جواب نداد! البته برای خودم نمیپرسم، برای یکی دیگه ست.. تو کنکور آزاد شرکت نکرده، یه بارم تو بدون کنکور آزاد ثبت نام کرد که اون موقع تبریز تو لیست دانشگاه ها نبود و رفت اسکو ثبت نام کرد و انصراف داد از اونجا.. چند درصد شانس داره به نظر شما که آزاد تبریز برش دارن؟ معدل کاردانیش 14 ه..

Iranian boy10
03-10-2013, 20:35
چطوری همشهری؟ دانشگاه آزاد تبریزه.. به نظرت میشه قبول شد تو تکمیل ظرفیت کارشناسی ناپیوسته مهندسی نرم افزار؟ صبح امروز هرچی زنگ زدم به شماره های مختلف دانشگاه، یک نفر هم به عنوان نمونه جواب نداد! البته برای خودم نمیپرسم، برای یکی دیگه ست.. تو کنکور آزاد شرکت نکرده، یه بارم تو بدون کنکور آزاد ثبت نام کرد که اون موقع تبریز تو لیست دانشگاه ها نبود و رفت اسکو ثبت نام کرد و انصراف داد از اونجا.. چند درصد شانس داره به نظر شما که آزاد تبریز برش دارن؟ معدل کاردانیش 14 ه..

تکمیل ظرفیت کارشناسی ناپیوسته با آزمون دانشگاه آزاد معلوم نیس کی بیاد الان که کارشناسی ناپیوسته بدون آزمون نرم افزار آزاد تبریز برای این ترم هست اصلا هم معدل نمیخواد تو اطلاعیه ای که روایط عمومی زده :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%83%D9%85%D9%8A%D9%84_%D8%B8%D8%B1%D9%81%D9%8A%D8 %AA_%D8%A8%D8%AF_%D9%88%D9%86_%D8%A2%D8%B2%D9%85%D 9%88%D9%86_%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87_%D9%87%D8%A7%D 9%8A_%D8%AC%D8%AF%D9%8A%D8%AF_%D8%AF%D8%A7%D9%86%D 8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87_%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF_%D 8%AF%D8%B1_%D9%85%D9%82%D8%A7%D8%B7%D8%B9_%D9%83%D 8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D9%8A_%D9%BE%D9 %8A%D9%88%D8%B3%D8%AA%D9%87_%D9%88_%D9%86%D8%A7%D9 %BE%D9%8A%D9%88%D8%B3%D8%AA%D9%87_

میتونه 24 ساعت بعد ثبت نام به دانشگاه بره و ثبت نام قطعی کنه. همشهری شنبه به شماره هایی که تو لینک زیر هست قسمت آموزش تماس بگیر بپرس کی باید بیاد ثبت نام:

نتیجه رو به من هم بگو...
برای خودت نمیخوای پس برای کی میخوای کلک :n13:

paranoid_android
03-10-2013, 22:49
تکمیل ظرفیت کارشناسی ناپیوسته با آزمون دانشگاه آزاد معلوم نیس کی بیاد الان که کارشناسی ناپیوسته بدون آزمون نرم افزار آزاد تبریز برای این ترم هست اصلا هم معدل نمیخواد تو اطلاعیه ای که روایط عمومی زده :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%83%D9%85%D9%8A%D9%84_%D8%B8%D8%B1%D9%81%D9%8A%D8 %AA_%D8%A8%D8%AF_%D9%88%D9%86_%D8%A2%D8%B2%D9%85%D 9%88%D9%86_%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87_%D9%87%D8%A7%D 9%8A_%D8%AC%D8%AF%D9%8A%D8%AF_%D8%AF%D8%A7%D9%86%D 8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87_%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF_%D 8%AF%D8%B1_%D9%85%D9%82%D8%A7%D8%B7%D8%B9_%D9%83%D 8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D9%8A_%D9%BE%D9 %8A%D9%88%D8%B3%D8%AA%D9%87_%D9%88_%D9%86%D8%A7%D9 %BE%D9%8A%D9%88%D8%B3%D8%AA%D9%87_

میتونه 24 ساعت بعد ثبت نام به دانشگاه بره و ثبت نام قطعی کنه. همشهری شنبه به شماره هایی که تو لینک زیر هست قسمت آموزش تماس بگیر بپرس کی باید بیاد ثبت نام:

نتیجه رو به من هم بگو...
برای خودت نمیخوای پس برای کی میخوای کلک :n13:

اتفاقا امروز و دیروز صبح تقریبا به تمام شماره های مربوط به آموزش و گروه کامپیوتر هر نیم ساعت یه بار زنگ زدم، هیچ احدی گوشی رو بر نداشت!
آخه به نظرت متقاضی برای ثبت نام آزاد تبریز زیاد نمیشه؟ یعنی همه کسایی که تو سایت ثبت نام کردن رو بر می دارن؟ تبریز با شهرهای اطراف فرق داره ها.. یعنی اینقدر این ترم ثبت نامی کم داشتن که اینجوری دانشجو بر میدارن..؟!
//
والا خودم درسم خیلی وقته تموم شده.. برای یکی دیگه میخوام.. اوستون ویرما :n02:

armin660
04-10-2013, 19:35
:n04:
بچه ها موقع ثبت نام دانشگاه آزاد یه چک 500 تومنی ازما گرفتن الان من اصل دانشنامه رو هم گرفتم ولی اون چک رو بهم پس ندادن کسی می دونه از کجا و چجوری باید چک رو پس گرفت؟
برام خیلی مهم هست که تا آخر هفته دیگه چک رو بدست آورده باشم.(بابام خیلی شاکی شده که چطور من اصلا به فکر اون چک 500 تومنی نبودم.)

در ضمن اگر کمکی می کنه من سربازی معاف هستم و اصل دانشنامه رو هم دارم.

VorteX01
04-10-2013, 21:12
دوستان آیا ما باید حتما ترم اول یک درس از معارف اسلامی برداریم یا میشه ترم دوم، دو درس از معارف برداریم و ترم دو، دو تا از معارف پاس کنیم؟
رشته مورد نظر هم کامپیوتر - سخت افزار است.
فقط ممنون میشم سریع جواب دهید.
با تشکر فراوان

armin660
04-10-2013, 22:37
بروبکس کسی اطلاعی نداره؟؟؟/
اگر بتونید تا فردا صبح بهم خبر بدید خیلی خوب میشه چون مسیرم فردا سمت دانشگاهه اگر بدونم باید کجا برم و چه مدرکی با خودم ببرم عالی میشه.

ahmad0120
04-10-2013, 23:41
دوستان آیا ما باید حتما ترم اول یک درس از معارف اسلامی برداریم یا میشه ترم دوم، دو درس از معارف برداریم و ترم دو، دو تا از معارف پاس کنیم؟
رشته مورد نظر هم کامپیوتر - سخت افزار است.
فقط ممنون میشم سریع جواب دهید.
با تشکر فراوان
کلا 7 واحد از دروس معارف باید پاس کنید و در هر ترم بیش از یک واحد نمیتونید انتخاب کنید :n01:

p_p_k
06-10-2013, 10:46
سلام. بچه ها از بین دروس تاریخ امامت و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی و تاریخ تحلیلی صدر اسلام یکیشو باید بگذرونیم؟؟؟

بچه هااگر 7 واحد معارفو پاس کرده باشیم و خواستیم بیشتر بگیریم سیستم اخطار میده؟؟؟؟

farshidshd
06-10-2013, 11:26
:n04:
بچه ها موقع ثبت نام دانشگاه آزاد یه چک 500 تومنی ازما گرفتن الان من اصل دانشنامه رو هم گرفتم ولی اون چک رو بهم پس ندادن کسی می دونه از کجا و چجوری باید چک رو پس گرفت؟
برام خیلی مهم هست که تا آخر هفته دیگه چک رو بدست آورده باشم.(بابام خیلی شاکی شده که چطور من اصلا به فکر اون چک 500 تومنی نبودم.)

در ضمن اگر کمکی می کنه من سربازی معاف هستم و اصل دانشنامه رو هم دارم.

باید برید امور مالی و چک رو تحویل بگیرید

p_p_k
07-10-2013, 10:49
سلام. بچه ها از بین دروس تاریخ امامت و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی و تاریخ تحلیلی صدر اسلام یکیشو باید بگذرونیم؟؟؟

بچه هااگر 7 واحد معارفو پاس کرده باشیم و خواستیم بیشتر بگیریم سیستم اخطار میده؟؟؟؟

:n29::n29::n29:

farshidshd
07-10-2013, 11:02

سلام
از بین تاریخ ها فقط یک تاریخ رو باید پاس کنید

سیستم شاید اخطار نده ولی مدیر گروه اخطار می ده

Mohammad_666
07-10-2013, 18:20
دوستان من برای نیمسال دوم 28 واحد دارم این رو چه طور میتونم بگیرم؟خواهشا دقیق راهنمایی فرمایید

hossein019940
07-10-2013, 22:11
شهریه دانشگاه آزاد رشته معماری چقدره تو مقطع کاردانی؟
حداقل رو بگین دوستان دقیق هم نشد موردی نیست

ahmad0120
07-10-2013, 23:14
شهریه دانشگاه آزاد رشته معماری چقدره تو مقطع کاردانی؟
حداقل رو بگین دوستان دقیق هم نشد موردی نیست
تقریبا : شهریه ثابت+انتخاب واحد = زیر 800-900

paranoid_android
08-10-2013, 00:51
دوستان من برای نیمسال دوم 28 واحد دارم این رو چه طور میتونم بگیرم؟خواهشا دقیق راهنمایی فرمایید
میتونید این ترم 20 واحد بگیرید (چون بیشتر از 24 واحدتون مونده نمیتونید حتی به عنوان ترم آخر بیشتر از 20 بگیرید). 8 واحد باقیمانده رو هم با ترم تابستانی و معرفی به استاد میتونید حل و فصل کنید بره..

Mohammad_666
09-10-2013, 09:24
میتونی بیشتر توضیح بدی ؟ 8 تا رو چه جور پاس کنم یعنی ؟ معرفی به استاد چقدر طول میکشه ؟

Memonex
11-10-2013, 03:43
کسی ارشد بین المللی کیش ثبت نام کرده؟ ما قبول شدیم ارزش داره بریم؟ میتونیم تکمیل ظرفیت بهمن دوباره انتخاب کنیم؟

alavi71
11-10-2013, 08:35
کسی ارشد بین المللی کیش ثبت نام کرده؟ ما قبول شدیم ارزش داره بریم؟ میتونیم تکمیل ظرفیت بهمن دوباره انتخاب کنیم؟

سلام.
تا جایی که میدونم این واحد خوابگاه نداره و هزینه های شما رو بیشتر میکنه ...
در تکمیل ظرفیت هم بله میتونید شرکت کنید ..

*Necromancer
11-10-2013, 23:05
من برای ترم بعد فقط دو تا درس دیگه دارم، یه عمومی و یه 4 واحدی. ترم آینده می تونم همین 5 تا دونه واحدو بگیرم یا سایت ایراد می گیره؟ (چون ممکنه نتونم حضوری برم دانشگاه بگم درستش کنن)

hp722
12-10-2013, 13:34
دوستان برای ثبت نام بدون کنکور میخوام شرکت کنم.گفتن برو از سایت برای نیمسال اول ثبت نام کن ولی از ترم بعد باید شروع کنی و دیگه نیمسال اول ظرفیت نیست.توی سایت یکی از شرایطش اینه:

پذيرش دانشجو در اين دوره تنها براي نيمسال اول سال تحصيلي 93-92 معتبر بوده و پذيرفته‌شدگان امكان ثبت‌نام با تأخير در نيمسال بعدي را نخواهند داشت

این یعنی چی؟

من مدرک پیش دارم.پیوسته باید ثبت نام کنم یا ناپیوسته؟فرقشون چیه؟

فایل ثبت نام تا کی باز هست؟

hossein019940
12-10-2013, 15:32
دوستان برای ثبت نام بدون کنکور میخوام شرکت کنم.گفتن برو از سایت برای نیمسال اول ثبت نام کن ولی از ترم بعد باید شروع کنی و دیگه نیمسال اول ظرفیت نیست.توی سایت یکی از شرایطش اینه:

پذيرش دانشجو در اين دوره تنها براي نيمسال اول سال تحصيلي 93-92 معتبر بوده و پذيرفته‌شدگان امكان ثبت‌نام با تأخير در نيمسال بعدي را نخواهند داشت

این یعنی چی؟

مگه میشه این ترم ثبتنام کرد و ترم بعد برن سر کلاسا.حتما بهت اشتباه گفتن.اگه اینجوری باشه که بدون کنکور ورودی بهمن میگیرن پس میرن برای سال بعد پس چطور سهریور هو دوباره بدون کنکور برای مهر میگیرن

paranoid_android
12-10-2013, 15:50

این یعنی چی؟

دانشگاه آزاد قبل از اینکه اینجوری دانشجو بگیره (بدون شرط معدل)، پذیرش بدون آزمون رو از طریق سایت خودش انجام میداد (azmoon.org) و ملاک پذیرش معدل دیپلم (برای کارشناسی پیوسته) و معدل کاردانی (برای کارشناسی ناپیوسته) بود، اما گویا تعداد دانشجوهایی که استقبال کردن طبق برنامه ریزیشون نبوده و هنوز ظرفیت قابل توجهی از رشته های مختلف واحدهای دانشگاه آزاد باقیمونده و البته یکسری رشته های جدید و ظرفیت های بالغ بر ظرفیت های پیشین از طرف خود دانشگاه های اعلام شده، به این خاطر از 31 شهریور دیگه شرط معدل رو هم از سایت برداشتن و یکسری از واحدهای دانشگاه های شهرهای بزرگ که قبلا صرفا از طریق کنکور دانشجو میگرفتن تو بعضی از رشته ها بدون کنکور هم دانشجو ثبت نام میکنن، بعنوان مثال دانشگاه آزاد تبریز که الان در یکسری از رشته ها مثل مهندسی نرم افزار و مهندسی پزشکی و مهندسی مخابرات و ... برای کارشناسی پیوسته و مهندسی نرم افزار و الکترونیک و یکسری رشته های دیگه برای کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشجو میگیره و البته بدون توجه به معدل! قبلا تو هیچ رشته و هیچ مقطعی بدون کنکور دانشجو نمیگرفت. این رو من خودم از نزدیک که ساکن تبریز هستم موقع ثبت نام شاهد بودم، یعنی تمام اونایی که برای ثبت نام مراجعه کردن بعد از ثبت نام از طریق سایت دانشگاه آزاد و گذشت چند روز که دانشگاه آزاد اسامی ثبت نام کننده ها رو به دانشگاه ارجاع بده، ثبت نام شدن و انتخاب واحد کردن.
اینکه دانشگاه به شما گفته که تو سایت ثبت نام کن، ولی ترم بعد ثبت نام و انتخاب واحدت رو از طریق دانشگاه انجام بده به این دلیله که تقریبا اکثر کلاسا دیگه ظرفیت هاشون پر شده و اساتید دیگه اجازه حضور دانشجوی جدید رو سر کلاسها نمیدن و 3-4 جلسه هم از شروع کلاسها گذشته ولی سایت دانشگاه آزاد هنوز ثبت نام رو نبسته!
به نظر بنده شما تو سایت ثبت نام کن و پرینتت رو آماده داشته باش تا خیالت راحت باشه، وقتی میگن ترم بعد ثبت نام میکنن یعنی ثبت نام میکنن و شکی توش نیست.. بهتر هم هست که شما از ترم بعد بری سر کلاس، چون اگه از همین ترم ثبت نام کنی ضرر کردی و از بقیه عقب میمونی.

شما باید پیوسته ثبت نام کنی.. تفاوتشون رو بالا عرض کردم.

hp722
12-10-2013, 16:46
دانشگاه آزاد قبل از اینکه اینجوری دانشجو بگیره (بدون شرط معدل)، پذیرش بدون آزمون رو از طریق سایت خودش انجام میداد (azmoon.org) و ملاک پذیرش معدل دیپلم (برای کارشناسی پیوسته) و معدل کاردانی (برای کارشناسی ناپیوسته) بود، اما گویا تعداد دانشجوهایی که استقبال کردن طبق برنامه ریزیشون نبوده و هنوز ظرفیت قابل توجهی از رشته های مختلف واحدهای دانشگاه آزاد باقیمونده و البته یکسری رشته های جدید و ظرفیت های بالغ بر ظرفیت های پیشین از طرف خود دانشگاه های اعلام شده، به این خاطر از 31 شهریور دیگه شرط معدل رو هم از سایت برداشتن و یکسری از واحدهای دانشگاه های شهرهای بزرگ که قبلا صرفا از طریق کنکور دانشجو میگرفتن تو بعضی از رشته ها بدون کنکور هم دانشجو ثبت نام میکنن، بعنوان مثال دانشگاه آزاد تبریز که الان در یکسری از رشته ها مثل مهندسی نرم افزار و مهندسی پزشکی و مهندسی مخابرات و ... برای کارشناسی پیوسته و مهندسی نرم افزار و الکترونیک و یکسری رشته های دیگه برای کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشجو میگیره و البته بدون توجه به معدل! قبلا تو هیچ رشته و هیچ مقطعی بدون کنکور دانشجو نمیگرفت. این رو من خودم از نزدیک که ساکن تبریز هستم موقع ثبت نام شاهد بودم، یعنی تمام اونایی که برای ثبت نام مراجعه کردن بعد از ثبت نام از طریق سایت دانشگاه آزاد و گذشت چند روز که دانشگاه آزاد اسامی ثبت نام کننده ها رو به دانشگاه ارجاع بده، ثبت نام شدن و انتخاب واحد کردن.
اینکه دانشگاه به شما گفته که تو سایت ثبت نام کن، ولی ترم بعد ثبت نام و انتخاب واحدت رو از طریق دانشگاه انجام بده به این دلیله که تقریبا اکثر کلاسا دیگه ظرفیت هاشون پر شده و اساتید دیگه اجازه حضور دانشجوی جدید رو سر کلاسها نمیدن و 3-4 جلسه هم از شروع کلاسها گذشته ولی سایت دانشگاه آزاد هنوز ثبت نام رو نبسته!
به نظر بنده شما تو سایت ثبت نام کن و پرینتت رو آماده داشته باش تا خیالت راحت باشه، وقتی میگن ترم بعد ثبت نام میکنن یعنی ثبت نام میکنن و شکی توش نیست.. بهتر هم هست که شما از ترم بعد بری سر کلاس، چون اگه از همین ترم ثبت نام کنی ضرر کردی و از بقیه عقب میمونی.

شما باید پیوسته ثبت نام کنی.. تفاوتشون رو بالا عرض کردم.

ممنون بابت توضیحات.آخه تو سایت azmoon زده پذيرش دانشجو در اين دوره تنها براي نيمسال اول سال تحصيلي 93-92 معتبر بوده و پذيرفته‌شدگان امكان ثبت‌نام با تأخير در نيمسال بعدي را نخواهند داشت.این یعنی اینکه میشه ثبت نام کنی ولی نمیشه از بهمن ماه بیای.غیر از اینه؟بهم گفت ثبت نام بکن و مدارکت رو بهمن ماه بیار برای تشکیل پرونده و اینجوری واست ترم مهر ماه که نبودی مرخصی رد میشه

paranoid_android
12-10-2013, 18:28
ممنون بابت توضیحات.آخه تو سایت azmoon زده پذيرش دانشجو در اين دوره تنها براي نيمسال اول سال تحصيلي 93-92 معتبر بوده و پذيرفته‌شدگان امكان ثبت‌نام با تأخير در نيمسال بعدي را نخواهند داشت.این یعنی اینکه میشه ثبت نام کنی ولی نمیشه از بهمن ماه بیای.غیر از اینه؟بهم گفت ثبت نام بکن و مدارکت رو بهمن ماه بیار برای تشکیل پرونده و اینجوری واست ترم مهر ماه که نبودی مرخصی رد میشه

مشکلی نداره. وقتی توی سایت شما ثبت نام میکنید و پرینت رو دریافت میکنید به منزله قبولی شما در اون رشته دانشگاهی هست.. هر ساله خیلی ها تو کنکور دانشگاه آزاد قبول میشن اما ترم های دیگه میرن ثبت نام میکنن، از نظر دانشگاه آزاد این پدیده ای کاملا طبیعی هستش!

*Necromancer
12-10-2013, 19:18
من برای ترم بعد فقط دو تا درس دیگه دارم، یه عمومی و یه 4 واحدی. ترم آینده می تونم همین 5 تا دونه واحدو بگیرم یا سایت ایراد می گیره؟ (چون ممکنه نتونم حضوری برم دانشگاه بگم درستش کنن)

میتونم از مدیر گروه بخوام که بعضی از درسای رشته های دیگه رو (که دوست دارم در موردشون مطالعه کنم) برام اضافه کنه؟

hp722
14-10-2013, 17:07
رشته ی حسابداری برای کارشناسی هر ترم تقریبا شهریه اش چقدر میشه؟

ahmad0120
14-10-2013, 20:42
رشته ی حسابداری برای کارشناسی هر ترم تقریبا شهریه اش چقدر میشه؟
فکر نکنم بیشتر از 500 600 باشه

softday
15-10-2013, 11:35
الا سال اولیم رشته شیمی محض تهران شمال . بهم گفتن رشتت خوب نیست و این حرفا :n03::n14::n14::n14: گفتن میتونی بری عمران بدون کنکور واحد سمنان . خودم ساختمان سازی و این حرفا رو دوس دارم .چیکاررر کنم ؟>؟؟ موندم به خدا

paranoid_android
15-10-2013, 11:56
الا سال اولیم رشته شیمی محض تهران شمال . بهم گفتن رشتت خوب نیست و این حرفا :n03::n14::n14::n14: گفتن میتونی بری عمران بدون کنکور واحد سمنان . خودم ساختمان سازی و این حرفا رو دوس دارم .چیکاررر کنم ؟>؟؟ موندم به خدا
متاسفانه رشته های علوم پایه زیاد وضعیت جالبی تو ایران ندارن و اغلب فارغ التحصیلان این رشته ها مثل شیمی یا فیزیک بیکار میمونن یا توی دبیرستان ها و آموزشگاه ها تدریس میکنن.. من شخصا جای شما باشم میرم طرف عمران. اگه یکی از دانشگاه های تاپ دولتی بود اون موقع جای تامل داشت ولی دانشگاه آزادی و خدا تومن باید شهریه بدی و تا آخر فارغ التحصیلیت استرس و دغدغه داشته باشی که فردا پس فردا چی میشه و این حرفا..

softday
15-10-2013, 12:21
متاسفانه رشته های علوم پایه زیاد وضعیت جالبی تو ایران ندارن و اغلب فارغ التحصیلان این رشته ها مثل شیمی یا فیزیک بیکار میمونن یا توی دبیرستان ها و آموزشگاه ها تدریس میکنن.. من شخصا جای شما باشم میرم طرف عمران. اگه یکی از دانشگاه های تاپ دولتی بود اون موقع جای تامل داشت ولی دانشگاه آزادی و خدا تومن باید شهریه بدی و تا آخر فارغ التحصیلیت استرس و دغدغه داشته باشی که فردا پس فردا چی میشه و این حرفا..

من مشکل پول ندارم :n01:ولی اخه سمنان هست دور هست حداقل باید یه خونه اونجا اجاره کنم.. ولی اگه در اینده کار باشه برا عمران میتونم برم سمنان . یه چیز دیگه فقط . من میتونم ساله بعد کنکور بدم کنکوره ریاضی بدم بعد برم عمراانه رودهنو اول بزنم بعد اونجا قبول شم و انتقالی بگبرم برم رودهن ساله بعد ؟

softday
15-10-2013, 15:25
حالا اگه همین شیمی محض رو بخونم تا لیسانس میتونم گرایش بدم ؟ گرایش هاش چی هست ؟ یه توضیح میدیدن دوستان

VorteX01
18-10-2013, 19:11
دوستان یه سوال ، کسی میتونه از رشته ی معماری بیاد رشته ی آی تی IT بدون اینکه کنکور بده، معدلشم هم بالای 17 هست ؟ اگر نمیشه ، راه دیگه به جز کنکور هست؟

خیلی ممنون

hossein019940
18-10-2013, 19:52
دوستان یه سوال ، کسی میتونه از رشته ی معماری بیاد رشته ی آی تی IT بدون اینکه کنکور بده، معدلشم هم بالای 17 هست ؟ اگر نمیشه ، راه دیگه به جز کنکور هست؟

خیلی ممنون
من که ساختمان بودم سوال کردم گفت میتونی بری معماری فقط باید 16 واحد دیگه رو پاس کنی. بدون کنکور منظورم بود تو تبلیغاتشونم هست که با هر دیپلمی میتونید تو هر رشته ای برید.فقط باید یه سری تعداد های جدیدی رو پاس کنی

VorteX01
18-10-2013, 20:23
من که ساختمان بودم سوال کردم گفت میتونی بری معماری فقط باید 16 واحد دیگه رو پاس کنی. بدون کنکور منظورم بود تو تبلیغاتشونم هست که با هر دیپلمی میتونید تو هر رشته ای برید.فقط باید یه سری تعداد های جدیدی رو پاس کنی

هم برای دانشگاه آزاد و هم برای دانشگاه سراسری؟

hossein019940
18-10-2013, 21:45
هم برای دانشگاه آزاد و هم برای دانشگاه سراسری؟
سراسری نه نمیتونی.علمی کاربردی و آزاد میتونی بری.
یعنی رشته ای به غیر از رشته دیپلمت

VorteX01
18-10-2013, 22:02
سراسری نه نمیتونی.علمی کاربردی و آزاد میتونی بری.
یعنی رشته ای به غیر از رشته دیپلمت

آقا ممنون ، یه چیزه دیگه ، میتونه بره مثلا پزشکی یا دندون پزشکی؟ یا فقط از داخل رشته های مربوط به ریاضی می تونه بره به یه رشته ی دیگه ای که مربوط به ریاضی هست؟

hossein019940
19-10-2013, 06:50
آقا ممنون ، یه چیزه دیگه ، میتونه بره مثلا پزشکی یا دندون پزشکی؟ یا فقط از داخل رشته های مربوط به ریاضی می تونه بره به یه رشته ی دیگه ای که مربوط به ریاضی هست؟
اینو دقیق نمیدونم ولی تو تبلیغات دانشگاه آزدا که همچین چیزی بوده.حالا شما یه زنگ بزن

ahmad0120
30-10-2013, 03:13
آزمون سراسری سال 93 دانشگاه آزاد اسلامی توسط مرکز آزمون برگزار می گردد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آزمون سراسری سال 93 دانشگاه آزاد اسلامی در سال آینده توسط مرکز آزمون برگزار می گردد . دکتر ناصر اقبالی با اعلام این خبر به روابط عمومی مرکز آزمون گفت: آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی که در سال گذشته به صورت آزمایشی با آزمون سراسری سازمان سنجش ادغام شده بود، در سال جاری به صورت مستقل توسط مرکز آزمون برگزار خواهد شد. اقبالی در ادامه افزود: لذا داوطلبان می بایست در زمان های اعلام شده جهت ثبت نام به سایت مرکز آزمون مراجعه و در زمان برگزاری آزمون های دانشگاه آزاد اسلامی مانند گذشته شرکت کنند. لذا برگزاری آزمون مستقل به عنوان یک فرصت بیشتر برای داوطلبان تلقی می گردد. وی در خصوص زمان ثبت نام و برگزاري آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: زمان ثبت نام آزمون سراسری در بهمن ماه و زمان برگزاری آن در اواسط تابستان سال 93 خواهد بود . رئیس مرکز آزمون در خصوص تقویم زمانی ثبت نام آزمون های تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در سال 93 گفت: زمان ثبت نام آزمون دکتری تخصصی سال 93 آذرماه و زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته دی ماه سال جاری خواهد بود. اقبالي در ادامه خاطرنشان كرد: جزئيات ثبت نام و برگزاري هر آزمون متعاقباً از طريق سايت اطلاع رساني روابط عمومي به آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اعلام خواهد شد. وی در پایان اعلام کرد : داوطلبان هر آزمون اگر با سؤال یا ابهامی مواجه شدند می توانند با مراجعه به سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سؤال خود را مطرح تا کارشناسان در اسرع وقت به آن ها پاسخ دهند .

سوال : سوابق تحصیلی هم تاثیر داره ؟

گلابي
30-10-2013, 14:31
سلام
من سال 89 کاردانی فارغ التحصیل شدم ، ولی هنوز مدرکم نیومده!!!
بخوام شکایت کنم کجا باید برم؟
یه سئوال دیگه برام پیش اومد دوستان گفتن میشه تغییر رشته داد ، من الان دارم کارشناسی الکترونیک میخونم میشه برم رشته ای دیگه؟!

sharpy
30-10-2013, 14:56
من که این ترم جا موندم
ترم دیگه وضعیت چطوره
مثلا رشته عمران کارشنناسی نا پیوسته این ترم که فرستش تموم شد من میتونستم برم بدون ازمون و بدون شرط معدل بود .

ترم دیگه هم همینطوره ؟؟؟؟

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

aref16
09-11-2013, 23:03
چند تا سوال

ثبت نام واسه کنکور 93 پزشکی کی هست ؟

اگه کارنامه ای هم از قبولی پزشکی 92 داشتین ، درصداشو بگین ممنون میشم:n12:

alavi71
12-11-2013, 14:46
چند تا سوال

ثبت نام واسه کنکور 93 پزشکی کی هست ؟

اگه کارنامه ای هم از قبولی پزشکی 92 داشتین ، درصداشو بگین ممنون میشم:n12:
سلام
دانگاه ازاد ثبت نامش تقریبا در اذر ماه هست ک...
کارنامه قبولی مربوط به ردصد دروس سال گذشته وسالهای قبل به دلیل ادقام کنکور 92 بسیار متفاوت است ....

alavi71
12-11-2013, 14:47
من که این ترم جا موندم
ترم دیگه وضعیت چطوره
مثلا رشته عمران کارشنناسی نا پیوسته این ترم که فرستش تموم شد من میتونستم برم بدون ازمون و بدون شرط معدل بود .

ترم دیگه هم همینطوره ؟؟؟؟

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

کارشناسی نا پیوسته بسته به رشته اغلب بدون ازمون هم پذیرش داره قبل از شروع ترم به واحدهای مربوطه جهت کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید...

aref16
13-11-2013, 14:42
سلام
دانگاه ازاد ثبت نامش تقریبا در اذر ماه هست ک...
کارنامه قبولی مربوط به ردصد دروس سال گذشته وسالهای قبل به دلیل ادقام کنکور 92 بسیار متفاوت است ....

ادغام کنکور 92؟

میشه بیشتر توضیح بدین:n12:

alavi71
14-11-2013, 21:10
ادغام کنکور 92؟

میشه بیشتر توضیح بدین:n12:

سال گذشته ازمون دانشگاه ازاد و سراسری یکی بود ...
ولی امسال به گفته مسولان دانشگاه ازاد ازمون جداگانه گرفته میشود...
پس شما باید درصدهای پذیرفت هشدگان کنکور 91 را ببنید که ازمون مختص دانشگاه ازاد بود ه....

Golbarg01
18-11-2013, 12:38
دوستان اگر کسی دانشجوی کارشناسی دانشگاه ازاد باشه می تونه مدرک دیپلمش رو بگیره؟
مدرک دیپلم الان کجاست؟
باید از دانشگاه بگیرم یا اموزش و پرورش منطقه؟
برای گرفتنش چی لازم هست؟ کارت ملی ؟

Golbarg01
18-11-2013, 16:40
یه چیز دیگه هم بگم
من وروردی 83 دانشگاه یادگار امام شهرری هستم برق مخابرات و حدودا پنج ترمی خوندم 30 - 40 واحد پاس کردم و دیگه ادامه ندادم. و الان حدودا 5 - 6 سالی میشه بدون انصراف دادن اصلا نرفتم دانشگاه ببینم چه خبره
الان من در چه وضعیتی هستم؟ اخراجی محسوب میشم یا وضعم معلقه؟
می خوام جدیدا برم دانشگاه انصراف بدم. کدوم قسمت باید برم؟ طول می کشه؟ بابت انصراف هزینه ای نمی گیرن؟ به خاطر چند سال غیبتم جریمه نمی کنن؟
شانسی برای ادامه تحصیل هم هست؟ ممکنه قبول کنن؟البته من انگیزه ای برای ادامه دادن ندارم.

Golbarg01
21-11-2013, 17:25
چقدر این تاپیک سوت و کوره؟

hp722
22-11-2013, 10:39
من تازه ثبت نام کردم و وقتی وارد صفحه ام میشم میزنه ثبت و اصلاح موارد نقص پرونده.همه ی قسمت ها رو پر میکنم ولی یه گزینه داره بنام شمار گذرنامه.این دیگه چیه؟از کجا باید بیارمش؟

farshidshd
25-11-2013, 12:20
من تازه ثبت نام کردم و وقتی وارد صفحه ام میشم میزنه ثبت و اصلاح موارد نقص پرونده.همه ی قسمت ها رو پر میکنم ولی یه گزینه داره بنام شمار گذرنامه.این دیگه چیه؟از کجا باید بیارمش؟

مهم نیست یه شماره الکی بزن

hp722
25-11-2013, 12:32
مهم نیست یه شماره الکی بزن

جدی؟بعدا به فنا نرم سر این قضیه؟

kambiz18
25-11-2013, 14:12
دوستان قانون های معرفی به استاد رو کسی میدونه کامل بگه

Sent from my C5502 using Tapatalk 2

farshidshd
25-11-2013, 14:58
جدی؟بعدا به فنا نرم سر این قضیه؟

نمیرید

دوستان قانون های معرفی به استاد رو کسی میدونه کامل بگه

Sent from my C5502 using Tapatalk 2

در صورتیکه دانشجویی کلیه دروس عملی و نظری خویش را گذرانده باشد و برای فراغت از تحصیل نیاز به گذراندن فقط یک درس نظری (نه عملی) داشته باشد می تواند پس از موافقت دانشگاه و با نظر استاد آن درس را بصورت معرفی به استاد امتحان دهد. انجام امتحان باید با موافقت مدیر گروه باشد و در طول نیمسال تحصیلی و قبل از امتحانات پایان ترم آن نیمسال انجام شود.

شهریه معرفی به استاد :
نصف شهریه ثابت + شهریه متغیر درس

تاریخ فارغ التحصیلی در صورتی که دانشجو معرفی به استاد اخذ نماید:

تاریخ امتحان وارائه نمره از طرف استاد ملاک تاریخ فارغ التحصیلی می باشد (حداکثر تا پایان همان نیمسال اخذ واحد)

hp722
25-11-2013, 17:20
من بدون کنکور ثبت نام کردم آبان ماه.ورودی بهمن شدم.الان باید شهریه بدم؟چون وارد page خودم میشم و قسمت امور مالی میرم و میزنم شهریه ام رو نشون بده چیزی نشون نمیده

Amin4All
26-11-2013, 10:46
سلام.
ارشد ازاد دفتر چه ـش کی میاد ؟

alavi71
26-11-2013, 11:01
سلام.
ارشد ازاد دفتر چه ـش کی میاد ؟

سلام
در بهمن ماه هست ....

alavi71
26-11-2013, 11:02
من بدون کنکور ثبت نام کردم آبان ماه.ورودی بهمن شدم.الان باید شهریه بدم؟چون وارد page خودم میشم و قسمت امور مالی میرم و میزنم شهریه ام رو نشون بده چیزی نشون نمیده

سلام
اگر مهرماه قبول شدید ولی ترم بهمن ثبتنام کنید باید شهریه ثابتر ور بدهید
ولی اگر صرفا برای ورودی ترم بهمن ماه بوده باشه شهریه بیشتری نیازی نیست واریز کنید ...
موفق باشید

Amin4All
26-11-2013, 12:00

کارشناسی یا ارشد ؟
شهریه ـش چقدره و چه رشته ای ؟

hp722
26-11-2013, 12:49
کارشناسی یا ارشد ؟
شهریه ـش چقدره و چه رشته ای ؟

کارشناسی.حسابداری.نمیدونم چقدره.تو یه برگه زده 600ت ولی توی page خودم میرم اصلا میزان شهریه و بدهی و اینا رو نزده.قراره از بهمن برم سر کلاسا

hp722
26-11-2013, 12:51
سلام
اگر مهرماه قبول شدید ولی ترم بهمن ثبتنام کنید باید شهریه ثابتر ور بدهید
ولی اگر صرفا برای ورودی ترم بهمن ماه بوده باشه شهریه بیشتری نیازی نیست واریز کنید ...
موفق باشید
نه اصلا مهر قبول نشدم.بدون کنکور ثبت نام کردم و قراره ورودی بهمن باشم.اصلا کی باید شهریه بریزم واسه هر ترم رو؟نمیدونم چجوریه

amir 777
27-11-2013, 18:20
دوره کارشناسی میشه دو ترم پشت سر هم مرخصی گرفت؟

alavi71
29-11-2013, 11:38
نه اصلا مهر قبول نشدم.بدون کنکور ثبت نام کردم و قراره ورودی بهمن باشم.اصلا کی باید شهریه بریزم واسه هر ترم رو؟نمیدونم چجوریه

پس چون ورودی بهمن هستید .فقط شهریه همین ترم رو باید واریز کنید ...
شهری رو هم شاید بریا ثبتنام نهایی ازتون بخوتهند که واریز کنید .اگر هم که ثبتنامتونن نهایی هست مشکلی نیست.
فقط در صورتی که بخواهید رد حذف و اضافه درسی را بگیرید یا حذف کنید باید شهریتون را پرداهت کنید ک سایت براتون باز باشه
موفق باشید

*Necromancer
30-11-2013, 14:35
من یه دوستی دارم که تا تاریخ 1394.9 معافیت سربازی اشتغال به تحصیل داره
الان رشتش الکترونیکه ولی قصد داره تغییر رشته بده بدون کنکور بره رشته معماری همون دانشگاه
میخوام بدونم اگه بخواد از الکترونیک انصراف بده(میخواد بدون کنکور و بلافاصله بره معماری) معافیتش بهم میخوره؟

alavi71
03-12-2013, 10:18
من یه دوستی دارم که تا تاریخ 1394.9 معافیت سربازی اشتغال به تحصیل داره
الان رشتش الکترونیکه ولی قصد داره تغییر رشته بده بدون کنکور بره رشته معماری همون دانشگاه
میخوام بدونم اگه بخواد از الکترونیک انصراف بده(میخواد بدون کنکور و بلافاصله بره معماری) معافیتش بهم میخوره؟

سلام
در تاپیک مربوط پست بزنید .
از زمان انصراف مهلت یک ساله وجود داره .

hassanshaikhi
07-12-2013, 20:40
سلام دوستان.
من الان کارشناسی پیوسته هستم می خواستم انصراف بدم و کنکور شرکت کنم. آیا موقع ثبت نام باید حتما انصراف داده باشم؟ آیا نمیشه بعد ثبت نام انصراف یدم؟
poyyesh
07-12-2013, 21:46
سلام دوستان

کسی لیسانس ازاد قبول شده باشه بعد از مدت 5 سال به نا به مشکلاتی نهایت بتونه کاردانی شو یعنی 75 واحد پاس کنه سربازی هم معاف نمیشه و تا شهریور 93 هم وقت داره کاردانی شو بگیره الن بخواد واسه کنکور سراسری دولتی ایسانس شرکت کنه و قبول شه میتونه بره از نظر معافیت تحصیلی مشکلی نداره نظام وظیفه میزاره ( تا شهریور کاردانیشو بگیره و مهر هم بره سر کلاس کارشناسی دولتی )

یه سوال دیگه مدل دوره دیپلم رو واسه ثبت نام کارشناسی میخواد از کجا بره بگیره دانشگاه یا بره همون مدرسه ای که پیش دانشگاهی و تموم کرده بود ؟

hassanshaikhi
07-12-2013, 21:53
سوال بالا

سوال منم هست لطفا جواب بدین

توی سایت و دفترچه پیداش کردم جواب رو

براساس ضوابط دانشجويان دوره روزانه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي (بجز دانشجويان، ورودي سال 92 كه مجاز به شركت در آزمون سال 93 نمي‌باشند) در صورتي مي‌توانند در آزمون سراسري سال 93 ثبت‌نام و شركت نمايند كه اولاً واجد شرايط عمومي و اختصاصي مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام آزمون مذكور باشند و ثانياً حداكثر تا تاريخ 28/9/1392 نسبت به انصراف قطعي از تحصيل اقدام نمايند. بديهي است داوطلبان مذكور در صورت عدم انصراف قطعي از تحصيل تا تاريخ تعيين شده، در صورت موفقيت و قبولي در آزمون، مجاز به ثبت‌نام و ادامه تحصيل در رشته قبولي جديد خود نمي‌باشند.

paranoid_android
08-12-2013, 14:06
داشنجوی دانشگاه آزاد اگه بخواد حذف ترم کنه، منع قانونی نداره؟ چه مراحل آموزشی و اداری داره؟ محدودیت زمانی داره اینکار؟ مدارک خاصی میخواد؟

megax
10-12-2013, 21:08
سلام دوستان

من آزمایشگاه سیالات ام امروز که تو کارت امتحان چک کردم حذف شده بود ، از آموزش پرسیدم که چرا حذف شده بهم جواب دادن چون درس همنیازش که مکانیک سیالات 2 هست رو این ترم بر نداشتم با وجود اینکه سیالات 1 رو هم که پیش نیاز آز سیالاته پاس کردم درسم حذف میشه ، میخواستم بدونم این حرفی که آموزش به من زده درسته یا خیر ؟

wayoo
14-12-2013, 11:42
سلام.
تو دانشگاه آزاد 3 ترم متوالی مشروطی رو اخراج میکنن ؟ یعنی متناوب مهم نیست؟
اگه ترم بهمن مشروط بشیم بعدش تابستون هم واحد برداریم (مشروط نشیم) دوباره ترم مهر مشروط شیم متوالی حساب میشه؟

wayoo
14-12-2013, 11:50
توی سایت و دفترچه پیداش کردم جواب رو

فکر کنم اون برای دانشجویان دانشگاه دولتی هست. تو بند (ه) دفترچه زده.

ه ) دانشجويان دوره هاي نوبت دوم (شبانه)، نيمه حضوري، مجازي و بين المللي دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي، دانشگاه پيا م نور و مؤسسات
آموزش عالي غيردولتي غيرانتفاعي و ... (به شرط نداشتن مشكل نظام وظيفه براي برادران)، م يتوانند بدون انصراف از تحصيل در آزمون
سراسري سال 1393 ثبت نام و شركت نمايند. بديهي است اين دسته از داوطلبان در صورت موفقيت و قبل از ثبت نام در رشته قبولي جديد،
لازم است از رشته قبولي قبلي خود انصراف قطعي حاصل نموده و گواهي مربوط (فرم انصراف قطعي از تحصيل ) را به مؤسسه ذيربط ارائه
نمايند. لازم به توضيح است كه اين دسته از داوطلبان حق بازگشت و ادامه تحصيل در رشته محل قبولي قبلي خود را ندارند.
تبصره: دانشجويان دوره هاي فوق كه از معافيت تحصيلي استفاده مي كنند، به منظور ثبت نام و شركت مجدد در آزمون سراسري لازم است به
ضوابط مربوط به مقررات وظيفه عمومي توجه و بر اساس آن ضوابط اقدام نمايند.

alavi71
14-12-2013, 17:11
سلام.
اگه ترم بهمن مشروط بشیم بعدش تابستون هم واحد برداریم (مشروط نشیم) دوباره ترم مهر مشروط شیم متوالی حساب میشه؟

سلام
دو ترم متوالی و یا سه ترم در مجموع اخراج هست ..
ولی در شورای اموزشی تصمیم گیری میشه و اغلب اخراج نمیکنند ....

chekmate
15-12-2013, 14:49
سلام.

سلام.

ماده 46 آيين نامه آموزشي : دانشجويان دوره هاي کارداني و کارشناسي ناپيوسته که در دو نيمسال اعم از متوالي يا متناوب و دانشجويان دوره هاي کارشناسي و کارشناسي ارشد پيوسته که در سه نميسال متوالي يا چهار نيمسال متناوب مشروط شوند (ميانگين نمرات نيمسالي آنها کمتر از 12 باشد) اخراجي تلقي مي گردند.

تبصره 1 – به دانشجويانيکه براي اولين بار مشمول ماده 46 مي گردند در صورتيکه ميانگين کل نمرات آنها حداقل 10 باشد يک بار ارفاق مي گردد تا تحصيل نمايند.
تبصره 2 – به دانشجويان مشمول تبصره يک اين ماده که در ترم ارفاقي و نيمسال هاي بعد از آن مجددا مشروط شوند به شرط اينکه، هم ميانگين ترمي و هم ميانگين کل (هر دو) 11 و بالاتر گردد مجوز ادامه تحصيل از طرف معاونت آموزشي واحددانشگاهي داده شود.
تبصره 3 – چنانچه دانشجويان مقاطع کارشناسي پيوسته و کارداني (پيوسته، ناپيوسته و طرح آموزش معلمان) 60 واحد درسي را (بدون احتساب دروس وصاياي حضرت امام (ره)، آشنايي با قرآن کريم، پيشنياز دانشگاهي و دروس جبراني) گذرانده و در شرف اخراجي قطعي قرار گرفته باشند در صورت داشتن ميانگين کل 10 و يا بالاتر مي توانند تا مقطع دوره کارداني ادامه تحصيل دهند.
تبصره 4 – هنگامي ميانگين ترمي و ميانگين کل دانشجو 10 و يا بالاتر (ترمي 10 و کل 10) باشد چنانچه حداکثر 14 واحد درسي باقيمانده داشته باشد حوزه معاونت آموزشي واحد مي تواند فرصت ادامه تحصيل را تا پايان دوره مربوط به اينگونه افراد بدهد.
تذکر - در صورتيکه با استفاده از تبصره هاي ماده 46 آيين نامه آموزشي و يا بدلايل ديگر نياز به افزايش سقف سنوات باشد با در خواست کتبي ذينفع، دانشجو را به سيستم پاره وقت منتقل نمايند. (ولو اينکه اين سيستم در واحد وجود نداشته باشد)