PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✦ تاپیــک جــامــع مـــباحــث مرتبـــط با دانشـــگاه آزاد

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39

vahid_ba
20-05-2013, 10:32
سلام

دوستان ا چند درس یا واحد رو سر جلسه امتحان نری حذق میشه ؟

یعنی میخوام 0 وارد نشه و درس کلا حذف بشه

Йeda
20-05-2013, 10:52
دوستان ا چند درس یا واحد رو سر جلسه امتحان نری حذق میشه ؟

یعنی میخوام 0 وارد نشه و درس کلا حذف بشه

صفحه قبل رو مطالعه کنید جناب chekmate گفتنـــد:

تا 3 درس رو اگه سر جلسه نريد حذف ميشه. بيش از 3 درس غيبت، صفر رد ميشه.

rz21
21-05-2013, 09:56
الان توی دوران امتحانات گواهی اشتغال به تحصیل میدن>؟تا تابستون اعتبار داره؟

alavi71
21-05-2013, 10:59
الان توی دوران امتحانات گواهی اشتغال به تحصیل میدن>؟تا تابستون اعتبار داره؟

بله صادر میشه تا شهریرور ماه فکر میکنم اعتبار داره ...

rz21
21-05-2013, 11:27
بله صادر میشه تا شهریرور ماه فکر میکنم اعتبار داره ...

الان رفتم که درخواست بدم دیدم قسمت درخواست گواهی غیر فعاله:دی!!فکر کنم نمیشه درخواست بدی.:n13:

alavi71
22-05-2013, 16:26
الان رفتم که درخواست بدم دیدم قسمت درخواست گواهی غیر فعاله:دی!!فکر کنم نمیشه درخواست بدی.:n13:

برای برخی ها فعال نیست از سایت
شما به اموزش مراجعه کنید براتون صدور میکنن البته بدهی نباید داشته باشید ...

smallfrank
23-05-2013, 21:57
سلام

یه سوال داشتم

من این ترم هم ریاضی پیش دارم هم ریاضی 1
الان اگه مثلا ریاضی 1 رو خدای نکرده بیفتم :n02:
ریاضی پیش هم می افتم ؟

manya-atashin
23-05-2013, 22:14
دوست عزیز
سوالتون رو باید بر عکس مطرح میکردید !
اگه پیش رو پاس نکنید 1 خودکار حذف میشه توسط سیستم !

alavi71
24-05-2013, 14:58
سلام

یه سوال داشتم

من این ترم هم ریاضی پیش دارم هم ریاضی 1
الان اگه مثلا ریاضی 1 رو خدای نکرده بیفتم :n02:
ریاضی پیش هم می افتم ؟

سلام
اگر پیش رو پاس کنید و ریاضی یک رو پاس نکنید مشکلی نیست ...

chekmate
24-05-2013, 22:04
دوست عزیز
سوالتون رو باید بر عکس مطرح میکردید !
اگه پیش رو پاس نکنید 1 خودکار حذف میشه توسط سیستم !
سلام.
البته اگه درس پيشنياز رو هم بيفتي درس وابسته حذف نخواهد شد.

manya-atashin
24-05-2013, 22:17
سلام.
البته اگه درس پيشنياز رو هم بيفتي درس وابسته حذف نخواهد شد.

والله تو دانشگاه ما

وقتي هم نياز - پيش نياز بر ميداريم

مثلا آمار 1 و آمار 2 رو برميداريم با هم

آمار 1 پيش نياز آمار 2 هست درسته؟
شما ميگي اگه 1 رو نمره پاسي نگيريم در حالي كه 2 رو قبول بشيم آمار 2 رو حذف نميكنن ؟؟؟

دانشگاه ما پس با بقيه فرق ميكنه !!!

چون اگه پيش نياز رو قبول نشي - هم نياز حذف ميشه ! حالا چه قبول بشي چه نشي !

chekmate
25-05-2013, 12:12
والله تو دانشگاه ما

وقتي هم نياز - پيش نياز بر ميداريم

مثلا آمار 1 و آمار 2 رو برميداريم با هم

آمار 1 پيش نياز آمار 2 هست درسته؟
شما ميگي اگه 1 رو نمره پاسي نگيريم در حالي كه 2 رو قبول بشيم آمار 2 رو حذف نميكنن ؟؟؟

دانشگاه ما پس با بقيه فرق ميكنه !!!

چون اگه پيش نياز رو قبول نشي - هم نياز حذف ميشه ! حالا چه قبول بشي چه نشي !
قبلا ماده 23 ايين نامه آموزشي به اين صورت كه شما ميگين بود ولي از نيمسال دوم 87-88 اصلاح شده. اين هم اصلاحيه اش:
"ماده 23 آیین نامه آموزشی دانشگاه بشرح زیر اصلاح می گردد واز نیمسال دوم سال تحصیلی 88-87 قابل اجراست .
ماده 23 – در صورتی که دانشجو از یک یا چند درس پیش نیاز نمره قبولی کسب ننماید و یا برابر مقررات در کلاسهای درس یا دروس پیش نیاز شرکت نموده اما سرانجام آنها را حذف نموده باشد می تواند با نظر گروه ، آن درس یا دروس را با درس یا دروس وابسته در یکی از نیمسال های بعد انتخاب و بگذراند. ولی چنانچه نتواند در درس یا دروس پیش نیاز نمره قبولی کسب کند یا آن را حذف نماید نمره درس یا دروس پیش نیاز و همچنین درس یا دروس وابسته (اعم از قبولی یا ردی) حذف نمی گردد.
تذکر 1 -دانشجو موظف به اخذ درس یا دروس پیشنیاز مردودی در اولین نیمسالی که ارائه شده می باشد و چنانچه در هر دو درس (پیشنیاز ووابسته مردود شود می تواند این دروس را در یک نیمسال مجددا بصورت هم نیاز اخذ نماید ویا رعایت پیشنیازی را بکند.
تذکر 2- بلا اثر شدن نمرات مردودی فقط تابع مفاد تبصره 2 ماده 41 آیین نامه آموزشی می باشد ونمرات مردودی که با ارای کمیته انظباطی صادر می گردد در شمول تبصره مزبور قرار نمی گیرند.
تبصره 1 - نیمسال آخر سال تحصیی از این قاعده مستثنی است .
نبصره 2 - نمرات مردودی دروس موضوع این ماده که با رای کمیته انضباطی اعلام گردیده در شمول ماده 23 قرار نمی گیرد"

manya-atashin
25-05-2013, 12:20
کلا دانشگاه ما قانون خودش رو داره انگار !!!

همین هفته قبل بزرگ تو برد دانشکده هم زده بودن که قابل توجه دانشجویایی که درس پیش نیاز و هم نیاز برداشتن
اگه پیش نیاز رو قبول نشید هم نیاز خودکار حذف میشه !!!!!!

این بماند
3 ترم متوالی معدل الف شدم ( بالای 18 ) ولی ده هزار تومن تخفیف ندادن !
دوستان اینجا میگن خودت کمکاری کردی - نامه نزدی - پیش رییس آموزش نرفتی !
در حالی که همه این کارو رو هم کردم ولی خبری از تخفیف نبود !!!

چی بگم والله ... تافته ای جدا بافته !

manya-atashin
25-05-2013, 12:22
تکمیلی:

الان من میخوام ترم بعد حسابداری 1 و حسابداری 2 رو با هم بردارم !

اگه 1 رو نمره قبولی نگیرم و پاس نکنم و 2 رو قبول بشم
2 رو طبق این قانون نباید حذف کنن دیگه درسته ؟
تا ترم بعد من 1 رو دوباره بردارم و قبول بشم درسته ؟؟؟

اگه حذف کردم چیکار کنیم ؟؟؟ نامه و نامه بازی مثل همیشه ؟
به جایی هم البته نمیرسه ... دانشجو مظلومه همیشه :n27:

chekmate
25-05-2013, 13:27
همه واحدهاي دانشگاه آزاد موظف به اجراي ايين نامه آموزشي هستند، حالا اينكه واحد شما خودش مستقل عمل مي كنه جاي تعجب داره. البته قابل پيگري هست اما دردسر داره. شما اول مي تونيد از طريق مدير آموزش و معاون اموزشي واحدتون پيگيري كنيد، و در صورتي جواب نگرفين به سازمان مركزي دانشگاه ازاد شكايت كنيد.(البته اگه خداي نكرده چنين وضعيتي براتون پيش اومد، يعني درس پيشنياز رو افتادين)
اگه لازم داشتين مي تونم شماره و تاريخ نامه اصلاحيه ماده 23 رو براتون پيدا كنم.

manya-atashin
25-05-2013, 13:35
الان مزاحمتون نمیشم و وقتتون رو نمیگیرم
ولی اگه خدایی نکرده اتفاق افتاد
بهتون اطلاع میدم:n16:

vahid_ba
27-05-2013, 01:57
4 ترم مشروطی پشت سر هم
اخراجی 100 درصد ؟

10 واحد هم بیشتر پاس نکرده باشه !

راهی نیست ؟

alavi71
27-05-2013, 09:25
4 ترم مشروطی پشت سر هم
اخراجی 100 درصد ؟

راهی نیست ؟

سلام
خب با این شرایط که میفرمایید در صورت ادامه تحصیل هم موفق نخواهد بود...
شما باید اولا در رشته ای تحصیل کنید که علاقه داشته باشید نه به اجبار درس بخونید.
توانایی هاتون رو ببینید و با توجه به اون به رشته ای بروید که بتونید در اون موفق باشید ....

طبق قوانین 3 ترم متوالی مشروطی هست ....
طبق نظر شورای اموزشی هست و اونها تصمیم گیری میکنند ...

robert
27-05-2013, 12:49
4 ترم مشروطی پشت سر هم

اخراجی 100 درصد ؟
راهی نیست ؟

تا الان معدل چند بوده...؟

اگر زیر 11 هست که اصلا درس خوندن رو بیخیال... ولی اگر بین 11 و 12 هست میشه یه کاری کرد.

r93
27-05-2013, 19:43
سلام دوستان یه قانون عجیبی در موردش شنیدم می خواستم بدونم در سته یا نه. اگه تو ترم مهمان یه درس پیشنیاز رو زیر 12 بگیری بعد نمره اش رو هم وارد فایلت کنن هرچی درس بوده که این درس پیشنیازشه حذف میشه؟! حتی اگه ترمای خیلی قبل بوده باشه. درسته این قانون؟؟؟؟:n03:

chekmate
27-05-2013, 21:57
4 ترم مشروطی پشت سر هم
اخراجی 100 درصد ؟

راهی نیست ؟
سلام.
ماده 46 آيين نامه آموزشي: دانشجويان دوره هاي کارداني و کارشناسي ناپيوسته که در دو نيمسال اعم از متوالي يا متناوب و دانشجويان دوره هاي کارشناسي و کارشناسي ارشد پيوسته که در سه نميسال متوالي يا چهار نيمسال متناوب مشروط شوند (ميانگين نمرات نيمسالي آنها کمتر از 12 باشد) اخراجي تلقي مي گردند.
تبصره 1 – به دانشجويانيکه براي اولين بار مشمول ماده 46 مي گردند در صورتيکه ميانگين کل نمرات آنها حداقل 10 باشد يک بار ارفاق مي گردد تا تحصيل نمايند.
تبصره 2 – به دانشجويان مشمول تبصره يک اين ماده که در ترم ارفاقي و نيمسال هاي بعد از آن مجددا مشروط شوند به شرط اينکه، هم ميانگين ترمي و هم ميانگين کل (هر دو) 11 و بالاتر گردد مجوز ادامه تحصيل از طرف معاونت آموزشي واحددانشگاهي داده شود.
تبصره 3 – چنانچه دانشجويان مقاطع کارشناسي پيوسته و کارداني (پيوسته، ناپيوسته و طرح آموزش معلمان) 60 واحد درسي را (بدون احتساب دروس وصاياي حضرت امام (ره)، آشنايي با قرآن کريم، پيشنياز دانشگاهي و دروس جبراني) گذرانده و در شرف اخراجي قطعي قرار گرفته باشند در صورت داشتن ميانگين کل 10 و يا بالاتر مي توانند تا مقطع دوره کارداني ادامه تحصيل دهند.
تبصره 4 – هنگامي ميانگين ترمي و ميانگين کل دانشجو 10 و يا بالاتر (ترمي 10 و کل 10) باشد چنانچه حداکثر 14 واحد درسي باقيمانده داشته باشد حوزه معاونت آموزشي واحد مي تواند فرصت ادامه تحصيل را تا پايان دوره مربوط به اينگونه افراد بدهد.
تذکر - در صورتيکه با استفاده از تبصره هاي ماده 46 آيين نامه آموزشي و يا بدلايل ديگر نياز به افزايش سقف سنوات باشد با در خواست کتبي ذينفع، دانشجو را به سيستم پاره وقت منتقل نمايند. (ولو اينکه اين سيستم در واحد وجود نداشته باشد)
موفق باشيد.

chekmate
27-05-2013, 22:00
سلام دوستان یه قانون عجیبی در موردش شنیدم می خواستم بدونم در سته یا نه. اگه تو ترم مهمان یه درس پیشنیاز رو زیر 12 بگیری بعد نمره اش رو هم وارد فایلت کنن هرچی درس بوده که این درس پیشنیازشه حذف میشه؟! حتی اگه ترمای خیلی قبل بوده باشه. درسته این قانون؟؟؟؟:n03:
خير چنين چيزي صحت نداره.

r93
27-05-2013, 22:18
خير چنين چيزي صحت نداره.
اما درس یکی از دوستامو به خاطر همین مساله حذف کردن انگار قانون جدیده.

chekmate
27-05-2013, 22:46
اما درس یکی از دوستامو به خاطر همین مساله حذف کردن انگار قانون جدیده.
با عرض پوزش مي تونم بپرسم اين موردي كه ميگين كدوم واحد بوده؟ اخه همچين چيزي منطقي به نظر نميرسه. ضمن اينكه اگه بخشنامه جديدي باشه به همه واحدها ابلاغ ميشه. البته اين رو هم بگم كه اگه يه كاري توي يه واحد انجام بشه لزوما به معناي قانوني بودن اون نيست، گاهي به خاطر اطلاعات ناقص متصديان رشته و . . . مي باشد. يه مورد مشابه اين كه گفتي من هم ديدم:
چند وقت پيش يه دانشجوي انتقالي بود كه درس پيشنياز پاس شده زير 12 داشت، بعد متصدي رشته اومده بود خودسرانه اون درس رو حذف كرده بود و بقيه درس هاي وابسته هم خود به خود به علت عدم رعايت پيشنياز حذف شدن، خلاصه دانشجو رو بدبخت كرده بود طوري كه مي خواست انصراف بده. ولي با پيگيري و دخالت شوراي آموزشي ضمن تذكر به متصدي مربوطه مسئله حل شد.
به اين خاطر ميگم اين مورد كه شما ميگين هم شايد برداشت نادرست يك متصدي از يك بند آيين نامه باشه. تنها چيزي كه در مورد رد نمرات زير 12 داريم در مورد معادل سازي هست، كه ربطي به انتقالي و ميهمان نداره.

masoudboy
30-05-2013, 00:37
دوستان نمره قبولی در دروس عملی کارگاه یا آزمایشگاه چند هست ؟ 12 یا 10 ؟

chekmate
30-05-2013, 10:06
دوستان نمره قبولی در دروس عملی کارگاه یا آزمایشگاه چند هست ؟ 12 یا 10 ؟
سلام. به غير از درس آشنايي با قران كريم، نمره قبولي كليه دروس 10 مي باشد.

statue of liberty
01-06-2013, 12:37
سلام دوستان
همینطور که می دونید جمعه کنکور ارشد برق آزاد بود ..
می خواستم بدونم با این درصد ها که من زدم به نظرتون علوم و تحقیقات فارس قبول میشم: گرایش قدرت

چون شیراز هستم می خوام حتما اونجا قبول شم

1- زبان : 5 درصد

2- ریاضی : 15 درصد

3 - مدار : 50 درصد

4- ماشین : 15 درصد

5 - بررسی : 30 درصد

6 - کنترل : 0

7- الکترومغتاطیس : 0

درصد ها رو که گفتم مطمئن هستم

مدارش که آسون بود / بررسیش خیلی سخت بود // و چنتا سوال هم در گزینه وجود نداشت جوایهاشون

alavi71
01-06-2013, 17:51
سلام دوستان
می خواستم بدونم با این درصد ها که من زدم به نظرتون علوم و تحقیقات فارس قبول میشم: گرایش قدرت

مدارش که آسون بود / بررسیش خیلی سخت بود // و چنتا سوال هم در گزینه وجود نداشت جوایهاشون

سلام
در مراکز سطح پایین و در تکمیل ظرفیت ها شانس قبولی دارید ....

MOHAMMAD2010
01-06-2013, 18:36
سلام دوستان

مرحله اول هم قبول نشی تکمیل ظرفیت 100 درصد قبولی ( ولی همون مرحله اول قبولی مدار و برسی رو خیلی بالا زدی ! )
پارسال با چند تا منفی هم تکمیل ظرفیت قبول شدن !

statue of liberty
01-06-2013, 19:20
سلام
در مراکز سطح پایین و در تکمیل ظرفیت ها شانس قبولی دارید ....

مرحله اول هم قبول نشی تکمیل ظرفیت 100 درصد قبولی ( ولی همون مرحله اول قبولی مدار و برسی رو خیلی بالا زدی ! )
پارسال با چند تا منفی هم تکمیل ظرفیت قبول شدن !

مطمئنید مرحله اول قبول نمی شم .. بابا من کلی امید داشتم مرحله اول قبول شم:دی
این درصد یکی از بچه هاست واسه پارساله:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در تکمیل ظرفیت - عکس زیر- در علوم تحقیقات فارس- نمرشو با نمره آخرین فرد قبول شده بررسی کنید .

king_darkness
02-06-2013, 07:45
سلام
یه چند تا سوال در مورد ترم تابستون دارم ؟
چه تعداد واحد میشه برداشت ؟ 6 تا عایا ؟
شهریه اش چقدر ؟ از بچه ها که پرسیدم گفتن نصف شهریه ثابتـه ولی تو سایت که از محاسبه گر شهریه استفاده کردم شهریه کامل نوشته بود !!!
یه توضیح جامع بدید :n02:

chekmate
02-06-2013, 09:54
سلام
یه چند تا سوال در مورد ترم تابستون دارم ؟
چه تعداد واحد میشه برداشت ؟ 6 تا عایا ؟
شهریه اش چقدر ؟ از بچه ها که پرسیدم گفتن نصف شهریه ثابتـه ولی تو سایت که از محاسبه گر شهریه استفاده کردم شهریه کامل نوشته بود !!!
یه توضیح جامع بدید :n02:
ماده 27 : حداکثر واحد هاي انتخابي مجاز براي دوره تابستاني 6 واحد است و براي دانشجوياني که در تابستان فارغ التحصيل مي گردند 7 واحد مي باشد.
تبصره 1 – چنانچه در آخرين دوره تابستان دانشجويي علاوه بر 6 واحد درسي (حتي اگر 2 واحد آن کارآموزي باشد و در بين آنها پيش نياز و وابسته هم وجود داشته باشد) يک يا دو درس نظري هم داشته باشد مي تواند 6 واحد درسي را در تابستان انتخاب و آن درس يا دروس نظري را با استفاده از ماده 20 و رعايت ماده 28 در نيمسال بعد بگذراند.
تبصره 2 – دانشجو در دوران تحصيل مي تواند با موافقت واحد مبدا دوره تابستاني خود را در واحد هاي دانشگاهي ديگر که پذيراي او خواهد بود بگذراند.
تبصره 3 – شهریه دوره تابستان برابر نصف شهریه ثابت نیمسالی به علاوه شهریه های متغیر دروس انتخابی می باشد و چنانچه از تبصره 2 این ماده استفاده کند شهریه دوره تابستان منحصرا به واحد مقصد پرداخت می نماید.

MOHAMMAD2010
02-06-2013, 18:51
مطمئنید مرحله اول قبول نمی شم .. بابا من کلی امید داشتم مرحله اول قبول شم:دی
این درصد یکی از بچه هاست واسه پارساله:

در تکمیل ظرفیت - عکس زیر- در علوم تحقیقات فارس- نمرشو با نمره آخرین فرد قبول شده بررسی کنید .

چرا گفتم که احتمالا همون مرحله اول قبولی
این کارنامه که گذاشتی واسه تکمیل ظرفیت دوم پارساله ؟
یه خورده اشتباه به نظر میاد ! تراز کهکیلویه رو زده 4971 تراز یزد رو زده 4789 !
امکان نداره یزد از کهکیلویه پایین تر باشه !
تو مرحله دوم این واحد ها همه ترازشون اومده بود روی 4700 !

statue of liberty
02-06-2013, 19:32
چرا گفتم که احتمالا همون مرحله اول قبولی
این کارنامه که گذاشتی واسه تکمیل ظرفیت دوم پارساله ؟
یه خورده اشتباه به نظر میاد ! تراز کهکیلویه رو زده 4971 تراز یزد رو زده 4789 !
امکان نداره یزد از کهکیلویه پایین تر باشه !
تو مرحله دوم این واحد ها همه ترازشون اومده بود روی 4700 !

اره..
البته اون تراز اخرین فرد قبول شده هستا

پ ن :

یه سوال مدار دیگه هم درست زدم یعنی مدارم 55 درصد

MOHAMMAD2010
02-06-2013, 19:56
اره..
البته اون تراز اخرین فرد قبول شده هستا

پ ن :

یه سوال مدار دیگه هم درست زدم یعنی مدارم 55 درصد
آره میدونم
ولی به هر حال اصلا منطقی نیست یزد از کهکیلویه ترازش پایین تر باشه !!!

saeed_136915
02-06-2013, 23:12
سلام
دوستان تو دانشگاه ما واسه رشته ی ما باید 15 واحد درس اختیاری گذرونده بشه (اختیاری اجباری :n02: ). کسی میدونه که دروس اختیاری عمومی (مثل دفاع مقدس) هم جزو این دروس حساب میشه یا نه؟؟

alavi71
03-06-2013, 10:06
سلام
دوستان تو دانشگاه ما واسه رشته ی ما باید 15 واحد درس اختیاری گذرونده بشه (اختیاری اجباری :n02: ). کسی میدونه که دروس اختیاری عمومی (مثل دفاع مقدس) هم جزو این دروس حساب میشه یا نه؟؟

سلام
دروس اختیاری که گفتید از دروس اختصاصی هست ....

saeed_136915
03-06-2013, 10:24
سلام
دروس اختیاری که گفتید از دروس اختصاصی هست ....

یعنی عمومی ها حساب نمیشن دیگه نه جزو اون 15 واحد؟؟
منظورتون رو درست متوجه نشدم

Йeda
03-06-2013, 11:48
اگر استاد درس شما را حذف نکرده باشد .شما سر جلسه نروید خود به خود درس حذف میشود و نمره ای نخواهید داشت.
توی کارت ورود به جلسه چک کنید درستون هست یا خیر ..

سلام دوستان

ببخشید که دوباره این سوال را تکرار می کنم

ولی چون گفتید که در کارت ورود به جلسه...

باید بگم اسم درس،با اینکه سر کلاس نرفتم در کارت هست...

با این حال من سر جلسه نرفتم ..،حالا میخوام بدونم در این باره قانونی وجود داره و آیا

ممکن هست که این حذف شدن در هر دانشگاه روند دیگری داشته باشه و من حذف نشم؟

با تشکـــــــر
:n16:

chekmate
03-06-2013, 12:24
سلام دوستان

با این حال من سر جلسه نرفتم ..،حالا میخوام بدونم در این باره قانونی وجود داره و آیا

با تشکـــــــر
سلام. ببينيد وقتي شما در طول ترم بيش از 3جلسه غيبت داشته باشيد، استاد درس مي تواند اسم شما را به عنوان غيبت كلاسي به آموزش اعلام كند. و در اينصورت درس حذف غيبت ماده 31 ميشود. چون درس مورد نظر در كارت ورود به جلسه شما اومده يعني استاد درس غيبت شما را گزارش نكرده و اسمتون رو حذف نكرده. در هر صورت شما با نرفتن سر جلسه درستون حذف ماده35 ميشه و مشكلي هم پيش نمياد.(تا 3درس غيبت ميتونيد داشته باشيد)
ماده 31 : غيبت غيرموجه دانشجو در بيش از سه شانزدهم ساعات هر يک از دروس نظري، عملي يا نظري–عملي، کارآموزي و کارورزي تا حد سه درس در طول نيمسال موجب حذف آن دروس خواهد شد ولی برای بیش از 3 درس نمره صفر در آن درس یا دروس منظور می گردد.
ماده 35 : غيبت موجه در جلسه امتحان هر درس و نيز غيبت غيرموجه تا 3 درس موجب حذف آن درس يا دروس مي شود.
تبصره 1 – غيبت غيرموجه در جلسه امتحان بيش از 3 درس به منزله نمره صفر در امتحان آن درس يا دروس خواهد بود.
تبصره 2 – تعيين غيبت موجه و غير موجه دانشجو به عهده شوراي آموزشي واحد دانشگاهي است.
تبصره 3 – در صورت استفاده از ماده 35 رعايت حداقل 12 واحد در نيمسال لازم نيست.

masoudboy
04-06-2013, 00:18
دوستان این درسته اگر درسی را زیر 10 بشیم و بعد با نمره بالای 14 پاس کنیم نمره زیر 10 حذف میشه ؟
سوال دیگه اینکه ترم آخر اگر معدل ترم قبل 17 باشه میشه 24 واحد گرفت یا معدل زیر 17 هم میتونه ترم آخر 24 واحد بگیره ؟

chekmate
04-06-2013, 00:54
دوستان این درسته اگر درسی را زیر 10 بشیم و بعد با نمره بالای 14 پاس کنیم نمره زیر 10 حذف میشه ؟
سوال دیگه اینکه ترم آخر اگر معدل ترم قبل 17 باشه میشه 24 واحد گرفت یا معدل زیر 17 هم میتونه ترم آخر 24 واحد بگیره ؟
سلام.
1- اين مورد توي آيين نامه جديد دانشگاه دولتي اعمال شده، توي دانشگاه آزاد من چنين بخشنامه اي نديدم.
2- ترم آخر در هر صورت ميشه 24 واحد گرفت، حتي اگه ترم قبلش مشروط باشه.

alavi71
04-06-2013, 16:41
یعنی عمومی ها حساب نمیشن دیگه نه جزو اون 15 واحد؟؟
منظورتون رو درست متوجه نشدم

ببنید یکسری دروس اختیاری هست که تماما اختصاصی هستند وشما باید حدود 15 واحد اون رو پاس کنید .
به جای برخی دروس میشه درس عمومی خاص بسته به نظر مدیر گروه مثلا درس تاریخ فرهنگ و تمدن را به جای یک درس اختصاصی اختیاری گرفت ...
... اینهها بسته به نظر مدیر گروه داره ...
البته شما باید چارت درسی و لیست دروس اختیاری رو ببییند
و یکسری هم دروس عمومی اختیاری داریم ...که دفاع مقدس جزو اون هستش ...

موفق باشید

alavi71
04-06-2013, 16:43
سلام دوستان

با تشکـــــــر

وقتی شما در کلاس بودید ولی نمره نیاوردید یا سر جلسه نرفتید در اصل به این معنی هست که تونستید مباحث رو متوجه بشود و این درس که پیش نیاز دروسی دیگر هست را با ان درس با هم بگیرید در ترم بعد مشکلی هم نیست ....

HITB0Y
06-06-2013, 14:57
دوستان چطوری میشه بدون هیچ هزینه ای انصراف از تحصیل داد؟
واسه انصراف از تحصیل تو دانشگاه پرس و جو شدم حدود 1 تومان میخوان!!!!!!
باورتون میشه؟!واسه انصراف از تحصیل از من پول میخوان!!!!:n08:
چه بهانه یا مدرک یا هرچیزه دیگه رو کنم که از شرشون راحت شم!؟:n24:
واقعا دانشگاه آزاد واسه خیلیامون وقت,انرژی و هزینه تلف کردنه!:n21:

alavi71
06-06-2013, 16:01
دوستان چطوری میشه بدون هیچ هزینه ای انصراف از تحصیل داد؟
واسه انصراف از تحصیل تو دانشگاه پرس و جو شدم حدود 1 تومان میخوان!!!!!!
باورتون میشه؟!واسه انصراف از تحصیل از من پول میخوان!!!!:n08:
چه بهانه یا مدرک یا هرچیزه دیگه رو کنم که از شرشون راحت شم!؟:n24:
واقعا دانشگاه آزاد واسه خیلیامون وقت,انرژی و هزینه تلف کردنه!:n21:

سلام
برای انصراف چون نیاز به مدارکتون دارید تا هزین هرو ندهید مدارک به شما نمیهند ...
حدود 600 هزار تومان هزینه انصراف هستش دوست عزیز ...
ببینید دانشگاه ازاد بسته به شهر و رشته بعضا خیلی قوی تر از دانشگاههای دولتی هست و نمیشه کلی در موردش نظر داد ...

موفق باشید

r93
06-06-2013, 17:29
سلام عذر می خوام میشه بگید منظور از ماده 19 تبصره 5 آیین نامه آموزشی دانشگاه آزاد چیه؟ یعنی باید معدل 17 به بالا از 12 واحد درسی به بالا باشه یا تبصره های مربوط به واحد های مجاز هم شامل میشه؟

chekmate
06-06-2013, 17:37
سلام عذر می خوام میشه بگید منظور از ماده 19 تبصره 5 آیین نامه آموزشی دانشگاه آزاد چیه؟ یعنی باید معدل 17 به بالا از 12 واحد درسی به بالا باشه یا تبصره های مربوط به واحد های مجاز هم شامل میشه؟
سلام. بله بايد حداقل واحد مجاز يعني12 واحد رو داشته باشيد تا از اين تبصره بشه استفاده كرد. و اگر مثلا به اجبار 10 واحد انتخاب كني و معدلت بشه بالاي17، ترم بعد نمي توني از اين تبصره استفاده كني و بالاي 20 واحد بگيري.

r93
06-06-2013, 19:41
سلام. بله بايد حداقل واحد مجاز يعني12 واحد رو داشته باشيد تا از اين تبصره بشه استفاده كرد. و اگر مثلا به اجبار 10 واحد انتخاب كني و معدلت بشه بالاي17، ترم بعد نمي توني از اين تبصره استفاده كني و بالاي 20 واحد بگيري.

خوب اگه درس رو خود آموزش حذف کنه بدلیل پیش نیاز چی یعنی خود آموزش بیاد درس رو حذف کنه تا به زیر 12 تا برسیم؟ بازم نمیشه 24 تا گرفت؟

chekmate
06-06-2013, 20:18
خوب اگه درس رو خود آموزش حذف کنه بدلیل پیش نیاز چی یعنی خود آموزش بیاد درس رو حذف کنه تا به زیر 12 تا برسیم؟ بازم نمیشه 24 تا گرفت؟
ببين عزيز، تبصره5 ماده19 دقيقا بيان كرده:
"دانشجويي که ميانگين نمرات نيمسال او 17 يا بيشتر باشد، مشروط بر اينکه تعداد واحدهايي که دانشجو انتخاب نموده و در امتحانات پايان ترم آنان شرکت و نمره اخذ کرده از حداقل تعيين شده در آن نظام آموزشي کمتر نباشد مي تواند در نيمسال بعد تا 24 واحد درسي انتخاب کند."
يعني حتي اگر پايان ترم شما چند درس رو امتحان شركت نكني و با اين كار تعداد واحدهايي كه پاس مي كني كمتر از 12واحد باشه و معدلت بالاي17 ، باز نمي توني از تبصره5 استفاده كني. حالا ديگه اگه از همين اول تعداد واحدها كمتر از 12 باشه(به هر دليلي، رعايت پيشنياز، حذف پيشنياز و ...) كه ديگه قطعا نميشه از اين تبصره استفاده كرد.

masoudboy
07-06-2013, 22:30
ترم آخر میشه علاوه بر 24 واحد اگر واحدهامون با 6 واحد دیگه تمام بشه آنها را معرفی به استاد گرفت ؟؟

chekmate
08-06-2013, 10:00
ترم آخر میشه علاوه بر 24 واحد اگر واحدهامون با 6 واحد دیگه تمام بشه آنها را معرفی به استاد گرفت ؟؟
خير. اگه شما 30 واحد باقيمانده داشته باشيد ديگه ترم آخر محسوب نميشيد كه 24 واحد بگيريد.

rz21
08-06-2013, 10:03
من یک چارت درس دارم که زده درس آمار و احتمالات پیشنازش ریاضی عمومی یک هست...از خود سایت چارت دانلود کردم زده پیش نیازش معادلات دیفرانسیل...چارت اولی از انتشارات دانشگاه گرفتم!تکلیف چیه؟؟؟چون که ریاضی عمومی یک رو پاس کردم و معادلات پاس نکردم هنوز.

chekmate
08-06-2013, 10:58
من یک چارت درس دارم که زده درس آمار و احتمالات پیشنازش ریاضی عمومی یک هست...از خود سایت چارت دانلود کردم زده پیش نیازش معادلات دیفرانسیل...چارت اولی از انتشارات دانشگاه گرفتم!تکلیف چیه؟؟؟چون که ریاضی عمومی یک رو پاس کردم و معادلات پاس نکردم هنوز.
رشته تون چيه؟

Beta
08-06-2013, 11:04
آقا ثبت نام دانشگاه آزاد شروع شده ؟! تموم شده ؟! یا کی شروع میشه ؟!:n02:

masoudboy
08-06-2013, 13:56
خير. اگه شما 30 واحد باقيمانده داشته باشيد ديگه ترم آخر محسوب نميشيد كه 24 واحد بگيريد.

ببینید من رشتم 88 واحد هشت و مقطع کاردانی پیوسته هستم
الان ترم 3 هستم و 36 واحد پاس کردم
اگر ترم تابستان که پیش رو هست 6 واحد پاس کنم میشه 42 واحد
و ترم مهر 20 واحد پاس کنم میشه 62 واحد و ترم بعد میشه 26 واحد می مونه
البته یک واحد هم درس وصیت هست که توی سقف انتخاب واحد حساب نمیشه
میشه منو راهنمایی کنید که چطور 5 ترم تمام کنم ؟

alavi71
08-06-2013, 15:03
ببینید من رشتم 88 واحد هشت و مقطع کاردانی پیوسته هستم
الان ترم 3 هستم و 36 واحد پاس کردم
اگر ترم تابستان که پیش رو هست 6 واحد پاس کنم میشه 42 واحد
و ترم مهر 20 واحد پاس کنم میشه 62 واحد و ترم بعد میشه 26 واحد می مونه
البته یک واحد هم درس وصیت هست که توی سقف انتخاب واحد حساب نمیشه
میشه منو راهنمایی کنید که چطور 5 ترم تمام کنم ؟
سلام اگر معدلتون بالای 17 در ترم باشه میتونید 24 واحد بر داری ...
ترم اخر هم میتونید 24 واحد برداری ...
اگر هم ازتون درس باقی موند معذفی به استاد بگبرید.
البته میتونید طرح ضیافت هم شرکت کنید دروس عمومی رو پاس کنید
موفق باشید ...

masoudboy
08-06-2013, 16:03
سلام اگر معدلتون بالای 17 در ترم باشه میتونید 24 واحد بر داری ...
ترم اخر هم میتونید 24 واحد برداری ...
اگر هم ازتون درس باقی موند معذفی به استاد بگبرید.
البته میتونید طرح ضیافت هم شرکت کنید دروس عمومی رو پاس کنید
موفق باشید ...

طرح ضیافت چی هست ؟ همه دانشگاه ها میشه ؟
حالا اگه معدل 17 نشم به چه صورت میشه ؟
ترم آخر 25 واحد میمونه باید چیکار کنم ؟

SaMsUnG
08-06-2013, 16:08
مگه بعد از فراغت از تحصیل دانشگاهی یکسال وقت نداربم تکلیف خودمونا روشن کنیم یا بریم دنبال ادامه درس یا سربازی
حالا من واحدهایم را (بنا به دلایلی) جوری پاس کردم که مجبورم علاوه بر زمانیکه میشه درس خوند(سنوات) دو ترم دیگه هم اضافه بگیرم که بایستی با موافقت نظام وظیفه باشه، حالا سوالی که برام پیش اومده اینه که اگه نظام وظیفه موافقت کنه و من دو ترم به سنواتم اضافه بشه آیا زمانیکه درسم تموم شد باز هم اون یکسال فراغت از تحصیل را دارم یا بخاطر اضافه کردن به سنوات از بین میره و باید همون موقع برم سربازی؟

chekmate
08-06-2013, 16:53
تنها در صورتي كه توي اين 25 واحد درس تنظيم خانواده وجود داشته باشه، يه بخشنامه هست كه تنظيم رو يه واحدي ميكنه و تعداد واحدها به 24 واحد تقليل پيدا مي كنه. در غير اينصورت اگه واحدهاي باقيمانده (بدون وصايا و روخواني) بيش از 24 واحد باشه، هيچ راهي وجود نداره كه بشه اونها رو يه ترم اخذ كرد.

chekmate
08-06-2013, 16:56
مگه بعد از فراغت از تحصیل دانشگاهی یکسال وقت نداربم تکلیف خودمونا روشن کنیم یا بریم دنبال ادامه درس یا سربازی
حالا من واحدهایم را (بنا به دلایلی) جوری پاس کردم که مجبورم علاوه بر زمانیکه میشه درس خوند(سنوات) دو ترم دیگه هم اضافه بگیرم که بایستی با موافقت نظام وظیفه باشه، حالا سوالی که برام پیش اومده اینه که اگه نظام وظیفه موافقت کنه و من دو ترم به سنواتم اضافه بشه آیا زمانیکه درسم تموم شد باز هم اون یکسال فراغت از تحصیل را دارم یا بخاطر اضافه کردن به سنوات از بین میره و باید همون موقع برم سربازی؟
اگه نظام وظيفه موافقت كنه(كه معمولا موافقت مي كنه)، تا يه تاريخي مهلت ميده كه درس رو تموم كني و بعد از اون بايد بري خدمت.

masoudboy
08-06-2013, 18:27
تنها در صورتي كه توي اين 25 واحد درس تنظيم خانواده وجود داشته باشه، يه بخشنامه هست كه تنظيم رو يه واحدي ميكنه و تعداد واحدها به 24 واحد تقليل پيدا مي كنه. در غير اينصورت اگه واحدهاي باقيمانده (بدون وصايا و روخواني) بيش از 24 واحد باشه، هيچ راهي وجود نداره كه بشه اونها رو يه ترم اخذ كرد.

من تنظیم را پاس کردم و یک واحد هم بوده
از این طرح ضیافت خبر ندارید که به چه صورت هست ؟
اون یه واحد را نمیشه معرفی به استاد گرفت ؟

chekmate
08-06-2013, 19:32
من تنظیم را پاس کردم و یک واحد هم بوده
از این طرح ضیافت خبر ندارید که به چه صورت هست ؟
اون یه واحد را نمیشه معرفی به استاد گرفت ؟
شما اگه 25 واحد براتون باقي بمونه، مي تونيد تا 20 واحد رو به صورت عادي بگيريد، و 5 واحد هم معرفي به استاد. ولي 24 واحد بعلاوه 1 واحد معرفي به استاد نميشه(مگر اينكه ترم قبلش معدل بالاي 17 باشه). البته اگه قرار بر معرفي به استاد باشه ديگه 1 واحد با 5 واحد فرقي نميكنه، چون در هر حال بايد نصف شهريه ثابت پرداخت بشه. در مورد معرفي به استاد هم بدونيد كه حداكثر 3 درس نظري به ارزش حداكثر 6 واحد رو مي تونيد معرفي به استاد بگيريد.(دروس نظري-عملي رو فقط در صورتي ميشه معرفي به استاد گرفت كه قبلا يه بار درس رو گرفته باشي و افتاده باشي و از قسمت عملي نمره داشته باشي )
در مورد طرح ضيافت هم يه دوره است كه از طرف نهاد نمايندگي برگزار ميشه و معادل 4 واحد گروه معارف برات حساب ميشه(علاوه بر ترم تابستون)

masoudboy
08-06-2013, 20:46
شما اگه 25 واحد براتون باقي بمونه، مي تونيد تا 20 واحد رو به صورت عادي بگيريد، و 5 واحد هم معرفي به استاد. ولي 24 واحد بعلاوه 1 واحد معرفي به استاد نميشه(مگر اينكه ترم قبلش معدل بالاي 17 باشه). البته اگه قرار بر معرفي به استاد باشه ديگه 1 واحد با 5 واحد فرقي نميكنه، چون در هر حال بايد نصف شهريه ثابت پرداخت بشه. در مورد معرفي به استاد هم بدونيد كه حداكثر 3 درس نظري به ارزش حداكثر 6 واحد رو مي تونيد معرفي به استاد بگيريد.(دروس نظري-عملي رو فقط در صورتي ميشه معرفي به استاد گرفت كه قبلا يه بار درس رو گرفته باشي و افتاده باشي و از قسمت عملي نمره داشته باشي )
در مورد طرح ضيافت هم يه دوره است كه از طرف نهاد نمايندگي برگزار ميشه و معادل 4 واحد گروه معارف برات حساب ميشه(علاوه بر ترم تابستون)

خوب ثبت نام این طرح ضیافت کی هست ؟ اطلاع دارید از کجا میشه پیگیر شد ؟
از اینجا باید ثبت نام کرد ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دانشگاه آزاد همه جا میشه ؟

chekmate
08-06-2013, 22:25
خوب ثبت نام این طرح ضیافت کی هست ؟ اطلاع دارید از کجا میشه پیگیر شد ؟
از اینجا باید ثبت نام کرد ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دانشگاه آزاد همه جا میشه ؟
از دفتر نهاد نمايندگي يا دفتر فرهنگي دانشگاهتون پيگيري كنيد. اين لينك هم مربوط به ثبت نام يكي از دانشگاههاست، مطالعه كنيد يه اطلاعاتي دستگيرتون ميشه:

Zewa
08-06-2013, 23:56
سلام دوستان , من این ترم به خاطر مشکلی که به وجود اومد نتونستم تو امتحان ها شرکت کنم , راهی هست این ترم یه جوری حذف ترم کنم ؟ یا یه راه حل دیگه .
مرسی .

alavi71
09-06-2013, 12:10

طرح ضیافت در طول مله رمضان هست و 4 واحد عمومی میتونید پاس کنید .ولی مشخص نیست امسال برگزار بشود یا خیر ...
در ترم اخر با هر معدلی میتونید 24 واحد بردارید ..
وموفق باشید ...

king_darkness
09-06-2013, 15:52
سلام
رشته ی من عمران نقشه برداری هستش
برای درس نقشه 2 (که باید ترم 3 برداشت) درس الکترونیک -فاصله یاب هم نیاز هستش خود درس الکترونیک فاصله یاب هم 2تا پیش نیاز داره فیزیک 2 و آز فیزیک 2
متاسفانه من نتونستم این ترم آز 2 بردارم. آیا راهی هستش بشه پیشنیاز همنیاز کرد ؟
آزمایشگاه ترم تابستون ارائه میدن ؟
اگه آزمایشگاه ترم تابستون بردارم با توجه به این که 1 واحدی هست آیا امکان این که 2تا درس 3 واحدی دیگه هم بردارم وجود داره ؟ (7واحد در ترم تابستون)
متاسفانه الان ایام امتحانات هستش و کسی تو دانشگاه جوابگو نیستش:n03:

A.N.A.P
09-06-2013, 16:03
سلام دوستان !
من دانشجوي ترم 2 مهندسي كامپيوتر دانشگاه غيرانتفاعي شهرمون هستم.متاسفانه اصلا از اين دانشگاه خوشم نمياد و پشيمونم كه چرا انتخابم رو تو شهر خودمون زدم !‌ :(
من ميخوام ايندفه آزاد ثبت نام كنم اگه ميشه به اين چندتا سوالم جواب بديد ممنون :
1- ميشه دوباره كنكور داد ؟
2- ميخوام شهرهايي مثل شيراز ، اصفهان و تبريز بزنم ، اينا چه رتبه اي تو كنكور آزاد ميخواد ؟
3- اگه قبول شدم ميشه واحد هايي كه پاس كردم رو تطبيق داد ؟

حالم خيلي داغونه ، ممنون ميشم جواب بدين !

hamid-p71
09-06-2013, 16:28
سلام دوستان
من این ترم 14 واحد برداشتم و یک درس 3 واحدی را اصلا در کلاس هاش حاضر نشدم و به احتمال زیاد استاد منو حذف کرده می خواستم بپرسم با حذف این درس من الان 11 واحد دارم و اگه معدل هم زیر 12 بشم بازم مشروطی میشم یا خیر ؟ چون جایی فکر کنم خوندم زیر 12 واحد ترم محسوب نمیشه

chekmate
09-06-2013, 17:04
سلام
رشته ی من عمران نقشه برداری هستش
برای درس نقشه 2 (که باید ترم 3 برداشت) درس الکترونیک -فاصله یاب هم نیاز هستش خود درس الکترونیک فاصله یاب هم 2تا پیش نیاز داره فیزیک 2 و آز فیزیک 2
متاسفانه من نتونستم این ترم آز 2 بردارم. آیا راهی هستش بشه پیشنیاز همنیاز کرد ؟
آزمایشگاه ترم تابستون ارائه میدن ؟
اگه آزمایشگاه ترم تابستون بردارم با توجه به این که 1 واحدی هست آیا امکان این که 2تا درس 3 واحدی دیگه هم بردارم وجود داره ؟ (7واحد در ترم تابستون)
متاسفانه الان ایام امتحانات هستش و کسی تو دانشگاه جوابگو نیستش:n03:
با شرايطي كه گفتين امكان همنياز كردن وجود نداره، و شما اگه بخواين ترم بعد، درس الکترونیک فاصله یاب رو بردارين بايد تابستون آز2 رو بگيرين. ارائه شدنش هم بستگي به گروهتون داره. در مورد سوال بعدي تون هم امكان اخذ 7 واحد توي ترم تابستون وجود نداره(فقط در صورتي ميشه كه با 7 واحد فارغ التحصيل بشين)

chekmate
09-06-2013, 17:11
سلام دوستان
من این ترم 14 واحد برداشتم و یک درس 3 واحدی را اصلا در کلاس هاش حاضر نشدم و به احتمال زیاد استاد منو حذف کرده می خواستم بپرسم با حذف این درس من الان 11 واحد دارم و اگه معدل هم زیر 12 بشم بازم مشروطی میشم یا خیر ؟ چون جایی فکر کنم خوندم زیر 12 واحد ترم محسوب نمیشه
سلام. اگه خداي نكرده مشروط بشين، مشروطي محسوب ميشه. اون ماده اي كه بهش اشاره كردين برا وقتي كه از ابتدا كمتر از 12 واحد باشه و خارج از اراده دانشجو.

chekmate
09-06-2013, 17:18
سلام دوستان !
من دانشجوي ترم 2 مهندسي كامپيوتر دانشگاه غيرانتفاعي شهرمون هستم.متاسفانه اصلا از اين دانشگاه خوشم نمياد و پشيمونم كه چرا انتخابم رو تو شهر خودمون زدم !‌ :(
من ميخوام ايندفه آزاد ثبت نام كنم اگه ميشه به اين چندتا سوالم جواب بديد ممنون :
1- ميشه دوباره كنكور داد ؟
2- ميخوام شهرهايي مثل شيراز ، اصفهان و تبريز بزنم ، اينا چه رتبه اي تو كنكور آزاد ميخواد ؟
3- اگه قبول شدم ميشه واحد هايي كه پاس كردم رو تطبيق داد ؟

حالم خيلي داغونه ، ممنون ميشم جواب بدين !

سلام.
1- بله شما مي تونيد انصراف داده و دوباره كنكور شركت كنيد.
2- در اين مورد اطلاعي چنداني ندارم.
3- بله دروسي كه با نمره بالاي 12 پاس كرده باشي (و توي رشته جديدت باشن) قابل معادل سازيند.

A.N.A.P
09-06-2013, 17:21
سلام.
1- بله شما مي تونيد انصراف داده و دوباره كنكور شركت كنيد.
2- در اين مورد اطلاعي چنداني ندارم.
3- بله دروسي كه با نمره بالاي 12 پاس كرده باشي (و توي رشته جديدت باشن) قابل معادل سازيند.

ممنون دوست عزيز. در مورد سوال 2 از كجا ميتونم اطلاعات بگيرم ؟
فقط ميخوام حدود رتبه معلوم بشه.

Zewa
09-06-2013, 17:33
سلام دوستان , من این ترم به خاطر مشکلی که به وجود اومد نتونستم تو امتحان ها شرکت کنم , راهی هست این ترم یه جوری حذف ترم کنم ؟ یا یه راه حل دیگه .
مرسی .

دوسنان کسی اطلاعی در این مورد نداره ممنون میشم اگه پاسخ بدید .

chekmate
09-06-2013, 17:39
ممنون دوست عزيز. در مورد سوال 2 از كجا ميتونم اطلاعات بگيرم ؟
فقط ميخوام حدود رتبه معلوم بشه.
خواهش مي كنم. توي اين زمينه دانشجويان اين دانشگاههايي كه نام بردين، اطلاعات بيشتري دارن. همچنين توي هر شهري معمولا يه موسساتي هستند كه كارشون انتخاب رشته هستش، و بيشتر زمان انتخاب رشته ها فعالن. اينها هم اطلاعاتي در مورد اينكه با چه رتبه ايي شانس قبولي كجا دارين را دارند.

chekmate
09-06-2013, 17:44
دوسنان کسی اطلاعی در این مورد نداره ممنون میشم اگه پاسخ بدید .
شما بايد يه تقاضا برا حذف ترم همرا با يه دليل بدين به شوراي آموزشي واحدتون(از طريق متصدي رشته). كه معمولا دانشجويان توي اين قبيل موارد يه گواهي پزشكي به تاريخ محدوده امتحانات همون ترم، (با تاييد پزشك معتمد دانشگاه) ارائه ميدن.

A.N.A.P
09-06-2013, 17:47
بازم ممنون. يه سوال ديگه ، شما گفتين :

من يه درس تخصصي رو با 11 پاس كردم ترم 1 . ترم 2 يه درسي رو كه مرتبط با اين درس بود رو هم پاس كردم.
شايد ترم بعد هم درسي باشه كه مرتبط باشه .اونوقت وضعيت چه جوري ميشه ؟

chekmate
09-06-2013, 17:50
بازم ممنون. يه سوال ديگه ، شما گفتين :

من يه درس تخصصي رو با 11 پاس كردم ترم 1 . ترم 2 يه درسي رو كه مرتبط با اين درس بود رو هم پاس كردم.
شايد ترم بعد هم درسي باشه كه مرتبط باشه .اونوقت وضعيت چه جوري ميشه ؟
اگه با نمره بالاي 12 پاس كني مشكلي نداره و معادل سازي ميشه.

A.N.A.P
09-06-2013, 17:59
اگه با نمره بالاي 12 پاس كني مشكلي نداره و معادل سازي ميشه.

شرمنده متوجه نشدم.
نگاه كنيد من ترم 1 درس برنامه نويسي كه پيش نيازه رو 11 شدم.
تو ترم 2 درس برنامه نويسي پيشرفته داشتم كه اونو بالاي 12 ميشم ( هنوز دقيق نميدونم چند شدم)
اگه به فرض من رفتم دانشگاه آراد ، لازمه كه دوباره درس برنامه نويسي پيشرفته كه بالاي 12 شدم ولي پيش نيازش رو 11 شدم رو بخونم ؟
مگه ميشه درس پيش نياز معادل سازي نشه ولي درسي كه بالاي 12 شدم معادل سازي بشه ؟ جور در نمياد آخه !

chekmate
09-06-2013, 18:17
شرمنده متوجه نشدم.
نگاه كنيد من ترم 1 درس برنامه نويسي كه پيش نيازه رو 11 شدم.
تو ترم 2 درس برنامه نويسي پيشرفته داشتم كه اونو بالاي 12 ميشم ( هنوز دقيق نميدونم چند شدم)
اگه به فرض من رفتم دانشگاه آراد ، لازمه كه دوباره درس برنامه نويسي پيشرفته كه بالاي 12 شدم ولي پيش نيازش رو 11 شدم رو بخونم ؟
مگه ميشه درس پيش نياز معادل سازي نشه ولي درسي كه بالاي 12 شدم معادل سازي بشه ؟ جور در نمياد آخه !
نه مشكلي نداره. هر درسي كه شرايط معادل سازي را داشته باشه قابل معادل سازيه. ديگه مهم نيست كه پيشنيازش بانمره چند پاس شده و يا معادل سازي نشده. براي اطمينان بيشترتون ماده مربوط به معادل سازي به صورت زيره:
ماده 67 : معادلسازي واحدهاي درسي گذرانده شده پذيرفته شدگاني که قبلا دروسي را در يکي از واحدهاي دانشگاهي و يا ساير موسسات آموزش عالي معتبر داخل يا خارج از کشور گذرانده اند، مشروط به شرايط زير است:
1-67 دانشجو با توجه به سوابق تحصيلي خود مجاز به تحصيل در رشته جديد باشد.
2–67 دانشجو از طربق آزمون سراسري وارد دانشگاه يا موسسه آموزش عالي قبلي شده باشد.
3–67 دروس گذرانده شده قبلي از نظر تعداد واحد درسي کمتر از تعداد واحد درسي دوره جديد نباشد.
4-67 محتواي آموزشي دروس گذرانده شده حداقل %80 با محتواي دروس مشابه در رشته جديد مطابقت داشته و نمره هر يک از دروس کمتر از 12 نباشد.
تبصره 1 – معادلسازي دروس توسط 3 نفر از اعضاي گروه آموزشي ذيربط در واحدهاي دانشگاهي پذيرنده دانشجو با رعايت موارد فوق انجام مي شود.
تبصره 2 – نمرات دروس پذيرفته شده عينا در کارنامه دانشجو ثبت مي شود و در تعيين ميانگين نيمسال محاسبه نمي گردد ولي در ميانگين کل نمرات درپايان دوره محاسبه خواهد شد.
تبصره 3 – به ازاي هر 20 واحد درسي معادلسازي و پذيرفته شده، يک نيمسال و کسري از واحدهاي باقيمانده که از 12 واحد کمتر نباشد نيز يک نيمسال از مدت مجاز تحصيل کسر مي گردد.

rz21
10-06-2013, 09:11

رشته تون چيه؟

عمران...............:n03:

chekmate
10-06-2013, 10:08
عمران...............:n03:
توي كاتالوگ جديد كه براي ورودي هاي 90 به بعد هستش پيشنياز امار و احتمالات درس رياضي1 هست. توي كاتالوگ قديمي پيشنيازش معادلات بود.

آقا مهندس
11-06-2013, 09:23
با درود میخواستم بپرسم اگه معدل کل زیر 12 بشه .چی میشه.؟

Йeda
11-06-2013, 10:46

با سلام

متاسفانه باید بگم در این صورت مشروط میشین.

آقا مهندس
11-06-2013, 15:58
با سلام

متاسفانه باید بگم در این صورت مشروط میشین.نه منظورم معدل نهایی بود.بعد از فارغ التحصیلی

chekmate
12-06-2013, 11:06
سلام. براي معدل زير 12 مدرك صادر نميشه. قبلا يه مدرك به اسم "مدرك مصوب" صادر مي شد.
براي بالا بردن معدل ميتوان از نيمسال جبراني براي ترميم معدل استفاده كرد.

rz21
12-06-2013, 11:36
درس های عملی توی معدل تاثیر دارند؟؟

chekmate
12-06-2013, 11:57
درس های عملی توی معدل تاثیر دارند؟؟
بله تاثير دارند.

Greedy
12-06-2013, 16:07
سلام
من یه رفیق دارم کارشناسی - کامپیوتر میخونه بعد دیگه خودش میگه کشش نداره که بتونه لیسانس بگیره چون تو چهار ترم واحد خیلی کم پاس کرده
میخواد بره کاردانی اقلا فوق دیپلم بگیره و بره سربازی
حالا باید چیکار کنه ؟ باید کنکور بده بعد معادل سازی کنه یا میشه با درخواست خودش از کارشناسی به کاردانی بره بدون کنکور ؟

masoudboy
12-06-2013, 17:05
در ترم تابستان میشه علاوه بر 6 واحد 1 واحد درس وصیت هم گرفت ؟

chekmate
12-06-2013, 17:32
سلام
من یه رفیق دارم کارشناسی - کامپیوتر میخونه بعد دیگه خودش میگه کشش نداره که بتونه لیسانس بگیره چون تو چهار ترم واحد خیلی کم پاس کرده
حالا باید چیکار کنه ؟ باید کنکور بده بعد معادل سازی کنه یا میشه با درخواست خودش از کارشناسی به کاردانی بره بدون کنکور ؟
سلام.
نيازي نيست بره كارداني يا كار خاصي بكنه. 70 واحد كه پاس كرد تقاضاي كارداني در رشته ميده، براش صادر مي كنن.

chekmate
12-06-2013, 17:34
در ترم تابستان میشه علاوه بر 6 واحد 1 واحد درس وصیت هم گرفت ؟
بله دروس وصايا و روخواني مازاد بر سقف به حساب ميان.

HOJ-JAT
15-06-2013, 11:39
سلام
میخواستم ببینم هزینه تقریبی ارشد مهندسی نرم افزار چقدر میشه؟؟؟
مرسی

farshidshd
15-06-2013, 15:54
سلام
میخواستم ببینم هزینه تقریبی ارشد مهندسی نرم افزار چقدر میشه؟؟؟
مرسی

این ترم واسه من 17،304،400 ریال شد

HOJ-JAT
15-06-2013, 17:20
مرسی شما ترم چندین؟ اخه میگن ورودی ۹۲ خیلی زیاد شده

MOHAMMAD2010
15-06-2013, 17:32

هنوز مشخص نیست
ولی معمولا بین 1800 تا 2 تومن میشه ترمی

HOJ-JAT
15-06-2013, 19:07
راستی کلا ۲ نومن میشه یا فقط ثابتشه؟؟

farshidshd
16-06-2013, 10:36

ترم 3

راستی کلا ۲ نومن میشه یا فقط ثابتشه؟؟

کلا شهریه ثابت + متغیر

Dara797
16-06-2013, 20:26
سلام خدمت دوستان و عزیزان :n12:

دوستان من می خوام رشته مهندسی نرم افزار یا آی تی در یکی از دانشگاه های آزاد تهران یا اطراف تهران قبول بشم به امید خدا!
می خواستم یکی از دوستانی که اطلاعات کافی و جامع و ریز داره راهنماییم کنه چه دانشگاه های هست تو تهران و اطراف و برای هرکدومشون چه رتبه ای لازمه یا چه درصدی نیاز هست یا بدون کنکور تنها با شهریه میشه ثبت نام کرد و....

ممنون میشم اگر راهنماییم کنید واقعا هیچ اطلاعات درستی ندارم!
پیشاپیش از لطف و محبت دوستان فعال انجمن سپاسگزارم که همیشه یاری رسان افرادی مثل من هستند!:n16::n16:

با تشکر

optis2005
17-06-2013, 14:00
دوستان بعد از انتقال دائم کل نمره ها به واحد مقصد منتقل میشه؟حتی زیر 12؟

farshidshd
17-06-2013, 23:32

بله کل نمرات منتقل میشه ولی قبول کردن یا نکردنش با واحد مقصده

HGH 878
18-06-2013, 00:13
سلام ببخشيد طرح ضيافت يعني چه؟؟؟:n15:

chekmate
19-06-2013, 18:50
بله. كليه نمرات پاس شده قابل قبولند اين هم آيين نامه اش:

ماده 52 : دانشجوياني که از يک واحددانشگاهي به واحد ديگر در همان رشته و مقطع تحصيلي خود (بدون تغيير رشته و تغيير گرايش و بدون شرکت در آزمون مجدد ورودي) با مجوز سازمان مرکزي منتقل مي گردند تمام نمرات درسي آنان اعم از قبولي يا ردي و سوابق آموزشي از لحاظ مشروطي و موارد ديگر عينا در سوابق آنها در واحد مقصد ضبط و در کارنامه وي ثبت مي گردد.در اين حال کليه واحدهاي درسي گذرانده شده قبلي با نمره 10 و بالاتر، در واحد مقصد پذيرفته مي شود. اين قبيل دانشجويان مشمول پرداخت هزينه انتقال برابر آخرين تعرفه دانشگاه خواهند بود.

chekmate
19-06-2013, 19:01
يه دوره است كه توي ماه رمضان برگزار ميشه و معادل 4 واحد گروه معارف به حساب مياد.

alavi71
22-06-2013, 13:51

دوستمون توضیحش رو دادن...
فقط این رو بگم که امسال احتمال برگذاریش خیلی کم هست ...

manya-atashin
22-06-2013, 14:13
ترم تابستون رو الكي الكي كنسل كردن
طرح ضيافت كه ديگه !!!!!!!!:n27:

manya-atashin
22-06-2013, 14:14
دوستان اگه يكي معدل تمام ترم هاش بالاي 17 -18 باشه
آخر ميتونه بدون كنكور بره دانشگاه ملي؟ يا بايد امتحان بده ؟

دانشگاه آزاد كه فكر كنم ديگه بتونه بدون كنكور شركت كنه :n02:

khafan8288
22-06-2013, 22:06
سلام
تویه دانشگاه آزاد نمره کل زیر چند باشه مشروطیم؟:n02:
واسه هر درس چی؟تا چه نمره ای قبوله؟

Life24
22-06-2013, 22:49
سلام
تویه دانشگاه آزاد نمره کل زیر چند باشه مشروطیم؟:n02:
واسه هر درس چی؟تا چه نمره ای قبوله؟

12
10 پایدار باشی

Kesel
23-06-2013, 11:28
سلام

یکی از دوستان امسال کنکور داره و چون مث این که کنکور آزاد و سراسری یکی شده فقط واسه سراسری ثبت نام کرده. امروز کارتا اومده و چیزی رو کارتش ننوشته . مث این که مهلت ثبت نام آزادم تموم شده الان باید چیکار کنه دقیقا ؟

مرسی

alone_boy
23-06-2013, 21:34
سلام
من نقشه برداری میخونم.درس فیزیک 1 پیش نیاز فیزیک 2 هست.اگر که فیزیک 1 بیفتم نمیتونم ترم بعد 1 و 2 رو با هم بردارم؟!
برای هم نیاز کردنشون باید چیکار کنم؟
در کل راهی هست که بشه فیزیک 2 رو بگیرم؟!

Greedy
23-06-2013, 21:50
سلام
من نقشه برداری میخونم.درس فیزیک 1 پیش نیاز فیزیک 2 هست.اگر که فیزیک 1 بیفتم نمیتونم ترم بعد 1 و 2 رو با هم بردارم؟!
برای هم نیاز کردنشون باید چیکار کنم؟
در کل راهی هست که بشه فیزیک 2 رو بگیرم؟!

سلام
میتونی برداری
چون یه بار قبلش برداشتی مشکلی نداره

farshidshd
24-06-2013, 10:35
سلام

یکی از دوستان امسال کنکور داره و چون مث این که کنکور آزاد و سراسری یکی شده فقط واسه سراسری ثبت نام کرده. امروز کارتا اومده و چیزی رو کارتش ننوشته . مث این که مهلت ثبت نام آزادم تموم شده الان باید چیکار کنه دقیقا ؟

مرسی

واسه آزاد کاری نمیشه کرد ، ثبت نام باید میکرد و الانم که کنکور رو دادن

.

alone_boy
24-06-2013, 12:43
سلام
میتونی برداری
چون یه بار قبلش برداشتی مشکلی نداره
میشه بیشتر توضیح بدی؟
به علت عدم رعایت پیش نیاز و هم نیاز حذف نمیشه مگه؟!

Йeda
24-06-2013, 13:51
میشه بیشتر توضیح بدی؟
به علت عدم رعایت پیش نیاز و هم نیاز حذف نمیشه مگه؟!

با سلام

بنا به ماده 23 :
در صورتی که دانشجو از یک یا چند درس پیش نیاز نمره قبولی کسب

ننـماید و یا برابر مقررات در کلاسهای درس یا دروس پیش نیاز شرکت نموده

اما سرانجام آنها را حذف نموده باشد ، می تواند با نظر گروه ، آن درس یا دروس را با درس یا دروس وابسته در یکی از نیمسال های بعد انتخاب و بگذراند.
ولی چنانچه نتواند در درس یا دروس پیش نیاز نمره قبولی کسب کند یا آن را حذف نماید نمره درس یا دروس پیش نیاز و همچنین درس یا دروس وابسته
(اعم از قبولی یا ردی) حذف می گردد.

jojonice
24-06-2013, 14:22
سلام
دوستان سوالی دارم قبلا از کافی نت ثب تام کرده بود بعد الان که در سایت چک کردم قسمتی نوشته بود که گروه آزمايشي: علوم انساني زبان امتحاني : انگليسي منظور چیه یعنی سوالات به انگلیسی میپرسند ؟ میشود توضیح دهید و در قسمتی دیگری نوشته بود که داراي مدرک کارداني و بعد نوشته بود بلي اما مدرک که داشتم دیپلم بوده است نه فوق دیپلم
لطفا بگید آیا این چیزهائی که نوشته است برای همه همینطوره یا اشتباه پر شده
و یه چیز دیگر کلا چه سوالاتی پرسیده میشود در این سوالات
ممنون
خداحافظ

MrDevil
24-06-2013, 21:08
سلام.
من برای ترم تابستان دو درس رو می‌خواستم٬ که دانشگاه خودمون ارائه نمی‌ده. الان میشه دانشگاه دیگه مهمان بشم(تهران یا نزدیک تهران- دانشگاه خودم اطراف تهرانه.)؟ شرایطش چجوریه؟
با تشکر

alavi71
25-06-2013, 11:04
سلام.
من برای ترم تابستان دو درس رو می‌خواستم٬ که دانشگاه خودمون ارائه نمی‌ده. الان میشه دانشگاه دیگه مهمان بشم(تهران یا نزدیک تهران- دانشگاه خودم اطراف تهرانه.)؟ شرایطش چجوریه؟
با تشکر

سلام
یکم باید زود تر اقدام میکردید.
شرایط میهمان بسته به موافقت دانشگاه مبدا و مقصد داره که الیته موافقت مبدا سختتر هست و لی امکاتنپذیر.
شما اگر شهرتون در استان دیگری باشه راحت میتونید میهمان بگیرید . به مسول اموزش و یا امورد ادانشجویی واحدتون مراجعه کنید ...

alavi71
25-06-2013, 11:06
سلام
دوستان سوالی دارم قبلا از کافی نت ثب تام کرده بود بعد الان که در سایت چک کردم قسمتی نوشته بود که گروه آزمايشي: علوم انساني زبان امتحاني : انگليسي منظور چیه یعنی سوالات به انگلیسی میپرسند ؟ میشود توضیح دهید و در قسمتی دیگری نوشته بود که داراي مدرک کارداني و بعد نوشته بود بلي اما مدرک که داشتم دیپلم بوده است نه فوق دیپلم
لطفا بگید آیا این چیزهائی که نوشته است برای همه همینطوره یا اشتباه پر شده
و یه چیز دیگر کلا چه سوالاتی پرسیده میشود در این سوالات
ممنون
خداحافظ
بله منظور 25 سوال عمومی شما هست که زبان انگلیسی هست ....
در مورد مدرک هم شما در صورت داشتن مدرک پیش و یا کاردانی میتونید پذیرش بشوید

manya-atashin
26-06-2013, 15:56

_________

كسي اينجا تو سايت باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه ازاد عضو نيست ؟؟؟:n29:

37598
28-06-2013, 19:56
سلام
بنده توی دانشگاه آزاد درس میخونم و ورودی سال 1386 هستم
برای ترم 5 مهمانی گرفتم و اومدم شهر خودم ولی برای امتحانات نرفتم
همچنین برای ترم 6 مهمان گرفتم ولی انتخاب واحد نکردم
ترم 7 و ترم 8 رو هم دانشگاه خودم انتخاب واحد کردم ولی واسه امتحانات نرفتم
از اینجا به بعد هم نه انتخاب واحد کردم و نه واسه امتحانات رفتم

حالا میخواستم بدونم از دوستان میتونه راهنمایی کنه که وضعیت من چی میشه؟

r93
29-06-2013, 21:48
سلام من دانشجوی رشته کارشناسی مکانیک( مهندسی) هستم. من می تونم برم در ترم تابستان درس مکانیک سیالات 1 رو از دانشگاهی که همین درس رو واسه گروه مهندسی شیمی ارائه داده مهمان بگیرم؟ در کاتالوگ هر دو رشته این درس 3 واحدیست.

manya-atashin
29-06-2013, 22:41
ترم تابستون كه شروع شده ديگه !!

ولي منظور شما رو متوجه شدم
چون خودمون اين ترم تابستوني ، دروس تخصصي واسمون ارائه نشد
مدير گروه گفت اگه ميخواين نامه ميدم برين از گروه حسابداري ببينيد چه درسايي رو ميتونين با هم يكي هستين
و اونا رو بردارين !

برين پيش مدير گروهتون ببينيد اون چي ميگه ... نامه ميده يا نه !

r93
29-06-2013, 23:19
خوب من تو نت سرچ کردم نوشته بود که دروس مهندسی شیمی و مکانیک مشابه هستند. نزدیک ترین دانشگاهی که به شهر ما هست درس مکانیک سیالات 1 رو (واسه مهندسی شیمی)ارائه کرده و تا 3 شنبه وقت ثبت نام هست منم خواستم بپرسم ببینم میشه گرفت یا نه؟ راستی سیالات 1 و 2 پیش نیازند یا هم نیاز هم میشه گرفت؟ ممنون

chekmate
30-06-2013, 14:38
خوب من تو نت سرچ کردم نوشته بود که دروس مهندسی شیمی و مکانیک مشابه هستند. نزدیک ترین دانشگاهی که به شهر ما هست درس مکانیک سیالات 1 رو (واسه مهندسی شیمی)ارائه کرده و تا 3 شنبه وقت ثبت نام هست منم خواستم بپرسم ببینم میشه گرفت یا نه؟ راستی سیالات 1 و 2 پیش نیازند یا هم نیاز هم میشه گرفت؟ ممنون
سلام. بله اگه عنوان درس و تعداد واحد يكي هستند ميشه گرفت و مشكلي نداره. سيالات 1 پيشنياز سيالات 2 هستش و نميشه با هم گرفت. مگر اينكه قبلا سيالات 1 رو يه بار گرفته باشي.

global_id
30-06-2013, 15:12
دوستان شهریه ی دانشگاه آزاد برای لیسانس مکانیک چنده؟

Hossein Adeli
30-06-2013, 17:32
با سلام

بنا به ماده 23 :
در صورتی که دانشجو از یک یا چند درس پیش نیاز نمره قبولی کسب

ننـماید و یا برابر مقررات در کلاسهای درس یا دروس پیش نیاز شرکت نموده

اما سرانجام آنها را حذف نموده باشد ، می تواند با نظر گروه ، آن درس یا دروس را با درس یا دروس وابسته در یکی از نیمسال های بعد انتخاب و بگذراند.
ولی چنانچه نتواند در درس یا دروس پیش نیاز نمره قبولی کسب کند یا آن را حذف نماید نمره درس یا دروس پیش نیاز و همچنین درس یا دروس وابسته
(اعم از قبولی یا ردی) حذف نمی گردد.

دروس پيش نياز

ماده 23: در صورتيکه دانشجو از يک يا چند درس پيش نياز نمره قبولي کسب ننمايد و يا برابر مقررات در کلاسهاي درس يا دروس پيش نياز شرکت نموده اما سرانجام آنها را حذف نموده باشد مي تواند با نظر گروه ، آن درس يا دروس را با درس يا دروس وابسته در يکي از نيمسال هاي بعد انتخاب و بگذراند. چنانچه نتواند در درس يا دروس پيش نياز نمره قبولي کسب کند يا آن را حذف نمايد نمره درس يا دروس پیش نیاز و همچنین درس یا دروس وابسته (اعم از قبولي يا ردي) حذف مي گردد.

alavi71
01-07-2013, 12:42
دوستان شهریه ی دانشگاه آزاد برای لیسانس مکانیک چنده؟

سلام
هنوز شهریه ورودی های جدید اعلام نشده و حدودا در اواخر مرداد یا اول شهریور اعلام میشه.
به طور تقریبی شهریه کل حدود 800.000 تومان هست ...

manya-atashin
01-07-2013, 13:27
سوال من بي جواب موند !

chekmate
01-07-2013, 15:29

_________

كسي اينجا تو سايت باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه ازاد عضو نيست ؟؟؟:n29:

"شرایط پذیرش دانشجوی ارشد بدون کنکور

دکتر حسین توکلی با اشاره به شرایط دانشجویان پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته مشمول پذیرش بدون آزمون، اظهارکرد: دانشجویان رتبه اول دوره کارشناسی ناپیوسته ورودی سال‌های ۸۸ یا ۸۹ که در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی دانشگاه محل تحصیل خود که پس از ۳ نیمسال تحصیلی دارای میانگین کل حداقل ۱۷ باشند و حداکثر در ۴ نیمسال تحصیلی دانش آموخته شود و در دوره کاردانی به لحاظ میانگین کل جزو ۱۰ درصد برتر باشند، می‌توانند ثبت‌نام کنند.
وی افزود: دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی سال‌های ۸۶ یا ۸۷ که پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی (با گذراندن حداقل ۱۰۰ واحد درسی) به لحاظ میانگین کل جزء ۱۰ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش‌آموخته شوند، مشمول استفاده از این آیین‌نامه هستند."

alone_boy
01-07-2013, 23:39
دروس پيش نيازماده 23: در صورتيکه دانشجو از يک يا چند درس پيش نياز نمره قبولي کسب ننمايد و يا برابر مقررات در کلاسهاي درس يا دروس پيش نياز شرکت نموده اما سرانجام آنها را حذف نموده باشد مي تواند با نظر گروه ، آن درس يا دروس را با درس يا دروس وابسته در يکي از نيمسال هاي بعد انتخاب و بگذراند. چنانچه نتواند در درس يا دروس پيش نياز نمره قبولي کسب کند يا آن را حذف نمايد نمره درس يا دروس پیش نیاز و همچنین درس یا دروس وابسته (اعم از قبولي يا ردي) حذف مي گردد.
بالاخره ترم بعد میتونم درسی رو که پیش نیازش رو میفتم بردارم یا نه؟!

chekmate
02-07-2013, 12:33
بالاخره ترم بعد میتونم درسی رو که پیش نیازش رو میفتم بردارم یا نه؟!
بله به شرط اونكه درس پيش نيازي كه افتادي رو هم بگيري. يعني پيشنياز تبديل به هم نياز ميشه.

alone_boy
02-07-2013, 16:10
بله به شرط اونكه درس پيش نيازي كه افتادي رو هم بگيري. يعني پيشنياز تبديل به هم نياز ميشه.
خب برای تبدیل کردن به هم نیاز نظر مدیر گروه هم لازمه؟!

chekmate
02-07-2013, 16:45
خب برای تبدیل کردن به هم نیاز نظر مدیر گروه هم لازمه؟!
نه. طبق ايين نامه همين كه شما درس پيشنياز رو يه بار بگيرين و بيفتين، خود به خود پيشنياز تبديل به همنياز ميشه. شما كار خاصي لازم نيست انجام بدين.

Mohammad_666
03-07-2013, 12:58
سلام دوستان اگر ترم آخر 29 واحد باقیمانده داشته باشیم دانشگاه آن را به دو قسمت برای آن ترم و تابستان آن تقسیم میکند؟

alavi71
03-07-2013, 13:18
سلام دوستان اگر ترم آخر 29 واحد باقیمانده داشته باشیم دانشگاه آن را به دو قسمت برای آن ترم و تابستان آن تقسیم میکند؟

سلام
تنها داشنجویان ترم اخر میتونند 24 واحد بردارند ...

farshidshd
03-07-2013, 13:23

سلام
تنها داشنجویان ترم اخر میتونند 24 واحد بردارند ...

در ضمن اگه 29 واحد مونده ، دیگه نمیتونید بگید ترم آخر ، دو ترم دیگه مونده

می تونید 6 واحد رو تابستون بردارید که می مونه 23 واحد که حالا میشه ترم آخر و می تونید همش رو بردارید

موفق باشید

Mohammad_666
03-07-2013, 13:43
منظورم اینه که من برای فارغ التحصیلی به ترتیب میخوام یک ترم عادی بردارم و یک تابستان واحدهای مانده ام هم 28 تاست اشتباه زدم 29 چه جور میشه اینارو تو یه ترم و یک تابستان به این ترتیبی گه گفتم جا داد بدون آوردن معدل 17 که آزاد میکنه سقف رو؟ من اگه ترم8ام 20 تا بردارم واسه تابستان آخر 8 تا میمونه که میگن 7 تا رو میدن اما اون ی دونه رو چکار میشه کرد معرفی به استاد تو تابستان میدن ؟

chekmate
03-07-2013, 14:31
منظورم اینه که من برای فارغ التحصیلی به ترتیب میخوام یک ترم عادی بردارم و یک تابستان واحدهای مانده ام هم 28 تاست اشتباه زدم 29 چه جور میشه اینارو تو یه ترم و یک تابستان به این ترتیبی گه گفتم جا داد بدون آوردن معدل 17 که آزاد میکنه سقف رو؟ من اگه ترم8ام 20 تا بردارم واسه تابستان آخر 8 تا میمونه که میگن 7 تا رو میدن اما اون ی دونه رو چکار میشه کرد معرفی به استاد تو تابستان میدن ؟
سلام. بله شما 20 تا رو عادي ور ميدارين + 6 تا تابستون+ 2تا معرفي به استاد.
7تا رو تابستون نميتونيد بردارين. فقط در صورتي ميشه تابستون 7 تا گرفت كه با 7 واحد فارغ التحصيل بشين.
در مورد معرفي به استاد هم شما وقتي نمرات ترم تابستون اعلام شد مي تونيد برا معرفي به استاد اقدام كنيد.

Mohammad_666
03-07-2013, 14:33
تا چند واحد تو تابستون معرفی به استاد میدن؟

chekmate
03-07-2013, 15:05
تا چند واحد تو تابستون معرفی به استاد میدن؟
معرفي به استاد، حداكثر 2درس نظري به ارزش حداكثر 4 واحد هست. كه با مجوز كميسيون موارد خاص، تا سقف حداكثر 6 واحد(حداكثر3درس نظري) قابل افزايشه.

avator20002000
06-07-2013, 13:32
این شرط معدل که بدون کنکور می کنه برای ارشد تو 8 ترم باید تموم بشه دوره درسته؟چون جایی تو قانون من پیدا نکردم که ذکر کرده باشه اینو.اگر کسی داره لطفا پیوست کنه.

m_pixel
08-07-2013, 15:51
سلام
دوستان وتا سوال داشتم که خیلی برام مهمن.
من ورودی بهمن 89 دانشگاه غیرانتفایی کاردانی کامپیوتر میخونم و ترم مهر که بیاد ترم 6 من حساب میشه
1-من ترمی که گذروندم(ترم 5) رو مشروط شدم.الان ترم تابستونی برداشتم.و ترم مهر 23 واحد برام میمونه.میخوام بدونم حالا که ترم قبلش مشروط شدم ترم بعد بهم 23 واحد رو یکجا میدن یا اینکه 14 واحد یا 20؟؟ قانون اینکه ترم آخر 24 واحد میدن توی شرایطی که ترم قبلش مشروط باشی باز هم صادق هست یا خیر؟
(درضمن تنها یک ترم مشروط شدم)
2- اگر حدود 10 واحدم بمونه و ترم 6 رو هم تموم کرده باشم.آیا میزارن ادامه بدم ترم بعد رو یا اخراج میکنن؟
اگه ممکنه زودتر جواب بدین بهم ممنون میشم
alavi71
08-07-2013, 21:43
سلام
دوستان وتا سوال داشتم که خیلی برام مهمن.
من ورودی بهمن 89 دانشگاه غیرانتفایی کاردانی کامپیوتر میخونم و ترم مهر که بیاد ترم 6 من حساب میشه
1-من ترمی که گذروندم(ترم 5) رو مشروط شدم.الان ترم تابستونی برداشتم.و ترم مهر 23 واحد برام میمونه.میخوام بدونم حالا که ترم قبلش مشروط شدم ترم بعد بهم 23 واحد رو یکجا میدن یا اینکه 14 واحد یا 20؟؟ قانون اینکه ترم آخر 24 واحد میدن توی شرایطی که ترم قبلش مشروط باشی باز هم صادق هست یا خیر؟
(درضمن تنها یک ترم مشروط شدم)
2- اگر حدود 10 واحدم بمونه و ترم 6 رو هم تموم کرده باشم.آیا میزارن ادامه بدم ترم بعد رو یا اخراج میکنن؟
اگه ممکنه زودتر جواب بدین بهم ممنون میشم

سلام دانشجو ترم اخر حتی در صورت مشروطی در ترم قبل 24 میتواند انتخاب کنید ...

m_pixel
09-07-2013, 13:51
سلام دانشجو ترم اخر حتی در صورت مشروطی در ترم قبل 24 میتواند انتخاب کنید ...

ممنون میشم جواب سوال دومم رو هم بدین..
alavi71
10-07-2013, 19:02
ممنون میشم جواب سوال دومم رو هم بدین..
سلام سقف مدت تحصیل کاردانی 3سال هست ...
ولی اغلب مشکلی بوجود نمیاد.وافرادی که از سقف مدت هم بیشتر بشه به مشکلی بر نمیخورند ... ...
برای اطمینان از دفاتر پلیس +10 یا نظام وظیفه سوال کنید برای اطمینان بیشتر ...
موفق باشید

a.sahami
12-07-2013, 11:49
درود !
ایا تحصیل در دانشگاه ازاد برای فرزندان جانباز ازاده و شاهد رایگانه؟

e.s.e.t
12-07-2013, 16:33
درود !
ایا تحصیل در دانشگاه ازاد برای فرزندان جانباز ازاده و شاهد رایگانه؟

سلام
بله تا سقف هشت ترم رایگان هست
در صودت یک ترم مشروطی 25 درصد دو ترم 50 درصد و سه ترم 75 درصد از شهریه رو خودتون باید بپردازید

a.sahami
14-07-2013, 15:28
سلام
بله تا سقف هشت ترم رایگان هست
در صودت یک ترم مشروطی 25 درصد دو ترم 50 درصد و سه ترم 75 درصد از شهریه رو خودتون باید بپردازید
ببخشید چندتا سوال دیگه هم داشتم ممنون میشم اگه جوابم رو بدین:n16:
اول این که ایا این قانون برای همه رشته ها هست ؟ رشته هایی مثل پزشکی و داندانپزشکی شهریه ی بالایی دارن آیا برای این رشته ها هم این قانون هست یا نه؟
و سوال دوم*من امسال کنکور تجربی دادم به نظر شما با توجه به این درصد ها شانس قبولی من در رشته های خوب مثل پزشکی و داندانپزشکی چقدره؟ (ادبیات 28% عربی20% دینی37% زبان56% زمین 0 ریاضی 0 زیست 40% فیزیک 18% شیمی 15%) از سهمیه شاهد استفاده میکنم ! (پدرم جانباز و آزاده هستش)

e.s.e.t
15-07-2013, 09:26
ببخشید چندتا سوال دیگه هم داشتم ممنون میشم اگه جوابم رو بدین:n16:
اول این که ایا این قانون برای همه رشته ها هست ؟ رشته هایی مثل پزشکی و داندانپزشکی شهریه ی بالایی دارن آیا برای این رشته ها هم این قانون هست یا نه؟
و سوال دوم*من امسال کنکور تجربی دادم به نظر شما با توجه به این درصد ها شانس قبولی من در رشته های خوب مثل پزشکی و داندانپزشکی چقدره؟ (ادبیات 28% عربی20% دینی37% زبان56% زمین 0 ریاضی 0 زیست 40% فیزیک 18% شیمی 15%) از سهمیه شاهد استفاده میکنم ! (پدرم جانباز و آزاده هستش)

سلام
بله این قانون برای همه رشته ها هست
در مورد درصد ها هم من خودم با میانگین 20 درصد مدیریت بازرگانی قبول شدم ولی فکر کنم با توجه به سهمیتون شانس قبولی زیادی داشته باشید

Mohammad_666
15-07-2013, 20:14
سلام دوستان من اگه 8 واحد برای فارغ التحصیلی در تابستان داشته باشم آیا میشود این 8 واحد را به صورت 2 واحد کارآموزی +3واحد پروژه+1 واحد آزمایشگاه و( 2 واحد به صورت معرفی به استاد )تفسیر قرآن بردارم ؟ فقط خواهشا زود جواب بدید بدجور من گیر کردم ؟؟؟:n16:

mt_Acm
15-07-2013, 22:47
سلام
من یه سوال داشتم اینکه من اگه این تابستان کاردانی م رو با 7 ترم تموم کنم چقدر فرصت دارم برای کارشناسی ؟؟ برا سربازی غیبت محسوب نمیشه اگه کارشناسی رو ترم بهمن برم ؟؟
متولد 3/72 هم هستم

manya-atashin
16-07-2013, 03:04
دوستان سايت باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد
يك ماه هست واسم باز نميشه !

bpj.ir

سايتش عوض شده يا خرابه كلا ؟؟

hichkasx40
16-07-2013, 11:26
دوستان یه سوال
من ترم آینده ترم 7 میشم و 50 واحد دیگه دارم،اگه ترم آینده رو 20 واحد بگیرم 30 واحد دیگه برام میمونه،امکانش هست ترم بعدش(ترم 8) 24 واحد بگیرم و 6واحد معرفی به استاد تابستون سال دیگه یا ترم 8 رو هم باید 20واحد بگیرم و یه 6 واحد تابستونو 4واحد معرفی به استاد؟

alavi71
17-07-2013, 11:06
دوستان یه سوال
من ترم آینده ترم 7 میشم و 50 واحد دیگه دارم،اگه ترم آینده رو 20 واحد بگیرم 30 واحد دیگه برام میمونه،امکانش هست ترم بعدش(ترم 8) 24 واحد بگیرم و 6واحد معرفی به استاد تابستون سال دیگه یا ترم 8 رو هم باید 20واحد بگیرم و یه 6 واحد تابستونو 4واحد معرفی به استاد؟

سلام دانشجویان ترم اخر به شرط فارق التحصیلی میتونند 24 واحد بگیرند ....
برای معرفی به استاد هم نباید درس عملی براتون مونده باشه ....

Mohammad_666
17-07-2013, 13:31
سلام دوستان من اگه 8 واحد برای فارغ التحصیلی در تابستان داشته باشم آیا میشود این 8 واحد را به صورت 2 واحد کارآموزی +3واحد پروژه+1 واحد آزمایشگاه و( 2 واحد به صورت معرفی به استاد )تفسیر قرآن بردارم ؟ فقط خواهشا زود جواب بدید بدجور من گیر کردم ؟؟؟:n16:
کسی نیست من رو راهنمایی کنه؟

avator20002000
17-07-2013, 15:10
دوستان سايت باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد
يك ماه هست واسم باز نميشه !

bpj.ir

سايتش عوض شده يا خرابه كلا ؟؟
سایتش خراب شده کلا ولی سایت های مختص واحداش مثل اینا کار می کنن هنوز:

alavi71
17-07-2013, 16:12
کسی نیست من رو راهنمایی کنه؟

سلام
معرفی به استاد در صورت نداشتن واحد عملی هست ....

Mohammad_666
17-07-2013, 18:12
خوب دوست عزیز من هم همین رو گفتم دیگه شما یک بار دیگه با دقت بخون معرفی به استاد رو دو واحد تفسیر قرآن بردارم بقیه را با همان فرمولی که گفتم؟؟؟میشه؟/؟

mahla jan
17-07-2013, 20:34
دوستان گرام!من این ترم معدلم کمتر از ۱۷ شد حالا به دلایلی خیلی برام اضطراریه که ترم بعد۲۴ واحد بگیرم.می تونم این کارو بکنم؟با قانون که نمیشه مثلا برم از مدیر اموش نامه بگیرم و .....منع قانونی نداره که بعد مقامات ایراد بگیرن؟خیلی ضروریه هر کسی می تونه کمک کنه ممنون می شم

mahla jan
17-07-2013, 21:10
سلام
این قضیه برای پیام نورم صدق می کنه.یعنی اگه کسی مقطع رشتش کارشناسی باشه بعد متوجه بشه نمی تونه می تونه کاردانیش کنه؟

chekmate
17-07-2013, 21:37
این قضیه برای پیام نورم صدق می کنه.یعنی اگه کسی مقطع رشتش کارشناسی باشه بعد متوجه بشه نمی تونه می تونه کاردانیش کنه؟
بله در صورتي كه حداقل 70 واحد پاس كرده باشه مي تونه كارداني در همان رشته بگيره.

chekmate
17-07-2013, 21:41
دوستان گرام!من این ترم معدلم کمتر از ۱۷ شد حالا به دلایلی خیلی برام اضطراریه که ترم بعد۲۴ واحد بگیرم.می تونم این کارو بکنم؟با قانون که نمیشه مثلا برم از مدیر اموش نامه بگیرم و .....منع قانونی نداره که بعد مقامات ایراد بگیرن؟خیلی ضروریه هر کسی می تونه کمک کنه ممنون می شم
سلام. خير مجاز به انجام چنين كاري نيستيد و مدير اموزش هم نمي تونه اجازه چنين كاري بده.

mahla jan
17-07-2013, 21:49
سلام. خير مجاز به انجام چنين كاري نيستيد و مدير اموزش هم نمي تونه اجازه چنين كاري بده.
یعنی هیچ راهی نداره
:(

Mohammad_666
18-07-2013, 10:05

chekmate
18-07-2013, 10:11
سلام. بله ميشه.

meysamxan
18-07-2013, 13:56
جديداً 90% رشته هاي دانشگاه آزاد بدون كنكور هستند حتي فني مهندسي!

meysamxan
18-07-2013, 14:06
اگه قبول كنه چرا كه نه همه چي دست خودشونه:n06:

rz21
19-07-2013, 17:54
سلام..کسی که ترم تابستون بر نداشته میتونه بره گواهی اشتغال به تخصیل بگیره؟؟؟

alavi71
19-07-2013, 18:14
خوب دوست عزیز من هم همین رو گفتم دیگه شما یک بار دیگه با دقت بخون معرفی به استاد رو دو واحد تفسیر قرآن بردارم بقیه را با همان فرمولی که گفتم؟؟؟میشه؟/؟

بله گفتم که اگر واحد عملی نداشته باشید 2 واحد رو میتونید معرفی به استاد برداریئ
موفق باشید

alavi71
19-07-2013, 18:18
سلام..کسی که ترم تابستون بر نداشته میتونه بره گواهی اشتغال به تخصیل بگیره؟؟؟

بله
گواهی اشتغال به تحصیل تا 31 شهریور ماه اعتبار دارند ....

alavi71
19-07-2013, 18:19
جديداً 90% رشته هاي دانشگاه آزاد بدون كنكور هستند حتي فني مهندسي!

بله فقط رشته های پر طرفدار و پر متقاضی با ازمون ورودی هستند ...

rz21
19-07-2013, 21:10
بله
گواهی اشتغال به تحصیل تا 31 شهریور ماه اعتبار دارند ....

چند وقته درگیر این گواهی لعنتی هستم...آخه چرا ترم قبل گرفتم زده بودن تا 31/4 یعنی چند روزه دیگه؟؟؟منم نمیدونستم حالا گواهی نامه هم نمیتونم ثبت نام کنم.

SIMON137
20-07-2013, 02:05
آخرین شرایط مهمان - انتقالی رو از کجا میشه دید ؟

کی باید براش اقدام کرد ؟

chekmate
20-07-2013, 16:50
آخرین شرایط مهمان - انتقالی رو از کجا میشه دید ؟

کی باید براش اقدام کرد ؟
سلام.
اخرين آيين نامه نقل و انتقالات دانشجويي مورجه 91/11/14 : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alavi71
20-07-2013, 18:16
چند وقته درگیر این گواهی لعنتی هستم...آخه چرا ترم قبل گرفتم زده بودن تا 31/4 یعنی چند روزه دیگه؟؟؟منم نمیدونستم حالا گواهی نامه هم نمیتونم ثبت نام کنم.

به امور دانشجویی یا اموزش مراجعه کنید گواهی بهتون میدهند ...

dnlamiri
29-07-2013, 14:39
سلام .من داشتم دانشکاه ازاد واحد کرج از طریق سایت ثبت نام میکردم نوشته بود( محل تشکیل کلاس رشته ـ نرم افزار کامپیوتر واحد کرج در مجتمع آموزشی نظرآباد واقع در 50 کیلومتری کرج می باشد ) یعنی من دانشجوی کرج میشم ثبت نامم و... تو واحد کرجه و فقط کلاس هام اونجا برگزار میشه درسته؟ :n27:

30na-lp
02-08-2013, 21:53
با سلام خدمت دوستان عزیز
دوستان من 24 واحد برام مونده بود که تر آخر بردارم که متاسفانه تابستون 3 واحد افتادم و شد 27 تا حالا سوالم اینه که این24 واحد بیشترش پیش نیازه و چون ترم اخر بود میتونستم بردارم حالا که 27 شد چه باید کرد؟
با تشکر

ahmad0120
04-08-2013, 19:54
مهندسی معماری ترمی چند تومن هزینه داره کلا ؟ مهندسی شهرسازی ترمی چند ؟

rz21
09-08-2013, 10:48
من متولد نیمه ی اول 73 شهریور،هستم..حالا عمران می خونم.2 ترم میگذره.پارسال اولین کنکورمو دادم.
امسال هم دوباره کنکور دادم و شاید بخوام انصراف بدم برم دولتی،حالا مشکل سربازی نیست؟؟؟
برای انصراف چه قدر هزینه باید پرداخت بشه؟

ahmad0120
09-08-2013, 11:42
چجوری پارسال کنکور دادی ؟ یه سال جهشی خوندی قبلا ها ؟

smallfrank
09-08-2013, 11:48
من متولد نیمه ی دوم 73 شهریور،هستم..حالا عمران می خونم.2 ترم میگذره.پارسال اولین کنکورمو دادم.
امسال هم دوباره کنکور دادم و شاید بخوام انصراف بدم برم دولتی،حالا مشکل سربازی نیست؟؟؟
برای انصراف چه قدر هزینه باید پرداخت بشه؟

تا جایی که میدونم هر دانشجو یک بار حق انصراف داره
ولی تغییر مقطع نباید بدی
مثلا الان کارشناسی هستی نمیتونی بعد از انصراف کاردانی بخونی

هزینه هم ترم 3 شروع نشده هزینه ای تعلق نمیگیره...

smallfrank
09-08-2013, 11:49
چجوری پارسال کنکور دادی ؟ یه سال جهشی خوندی قبلا ها ؟

دوست عزیز
18+73=91

ahmad0120
09-08-2013, 11:53
یبار دیگه پست اولو بخون ... گفته نیمه ی دوم 73...
دوست عزیز
18+73=91

ahmad0120
09-08-2013, 11:55
:n09:. البته این دوستمون اشتباه نوشته ... منو هم به اشتباه انداخت ... متولد شهریوره میگه نیمه دوم !

rz21
09-08-2013, 14:37
:n09:. البته این دوستمون اشتباه نوشته ... منو هم به اشتباه انداخت ... متولد شهریوره میگه نیمه دوم !

:دی
چه سوتی دادم،از بس بین دو رشته ی عمران و زبان موندم!به عمران علاقه ندارم ولی شیرازه و شهر خودم.
ب زبان علاقه دارم ولی جهرم و یک مقدار دور از شهر!
راستی سربازی مشکلی ندارم؟

girl moon
09-08-2013, 22:03
سلام
بچه ها من دانشجوی کاردانی نرم افزار دانشگاه ازاد هستم. دو ترم دیگه تمومم ولی هیچ
علاقه ای به این رشته ندارم! میخوام انصراف بدم! نگین که انصراف ندم ققط کمکم کنین:
من رشته هنرستانم هم کامپیوتر بوده ولی از همون موقع به رشته علوم تجربی علاقه داشتم و الان
ادامه رشته نرم افزار برام سخته!
بچه ها تو رو خدا کمکم کنین
من باید چیکار کنم؟ انصراف دادن راه درستیه؟
ایا با دیپلم فنی میتونم تو کنکور سراسری برا رشته های علوم تجربی شرکت کنم؟
پیش انشگاهی نخوندم!
بچه ها ثبت نام دانشگاه های بدون ازمون 92 شروع شده ، ایا میتونم شرکت کنم و یکی از رشته های علوم تجربی
برم؟
من به علوم ازمایشگاهی و ژنتیک علاقه دارم
تو رو خدا اگه میشه زودی جواب بدین
خیلی به کمکتون نیاز دارم

ahmad0120
10-08-2013, 01:36
سلام
بچه ها من دانشجوی کاردانی نرم افزار دانشگاه ازاد هستم. دو ترم دیگه تمومم ولی هیچ
علاقه ای به این رشته ندارم! میخوام انصراف بدم! نگین که انصراف ندم ققط کمکم کنین:
من رشته هنرستانم هم کامپیوتر بوده ولی از همون موقع به رشته علوم تجربی علاقه داشتم و الان
ادامه رشته نرم افزار برام سخته!
بچه ها تو رو خدا کمکم کنین
من باید چیکار کنم؟ انصراف دادن راه درستیه؟
ایا با دیپلم فنی میتونم تو کنکور سراسری برا رشته های علوم تجربی شرکت کنم؟
پیش انشگاهی نخوندم!
بچه ها ثبت نام دانشگاه های بدون ازمون 92 شروع شده ، ایا میتونم شرکت کنم و یکی از رشته های علوم تجربی
برم؟
من به علوم ازمایشگاهی و ژنتیک علاقه دارم
تو رو خدا اگه میشه زودی جواب بدین
خیلی به کمکتون نیاز دارم
چند جا میپرسی؟:n29:
توی تاپیکت جواب دادم...

rz21
10-08-2013, 12:30
:دی
چه سوتی دادم،از بس بین دو رشته ی عمران و زبان موندم!به عمران علاقه ندارم ولی شیرازه و شهر خودم.
ب زبان علاقه دارم ولی جهرم و یک مقدار دور از شهر!
راستی سربازی مشکلی ندارم؟
یک نفر هم به من کمک کنه!من الان مشکل سربازی ندارم دیگه؟؟؟

p_p_k
10-08-2013, 17:33
سلام. بچه ها رنکینگ واحد های دانشگاه ازاد به چه صورته؟؟؟؟

واحد دانشگاهی هم هست که در حد دولتی باشه؟؟؟؟

matr!x_2008
10-08-2013, 20:03
سلام میخوام دانشگاه بدون ازمون ثبت نام کنم. دیپلمم و پیش دانشگاهی رو ندارم ایا میشه ثبت نام کرد؟ از نظر سربازی هم مشکلی ندارم...

ahmad0120
10-08-2013, 21:24
عاغا این دانشگاه آزاد بدون آزمون قضیه ش چیه؟ یکی به ما هم توضیح بده ... من نمرات سال سومم خیلی خوبه ولی کنکور رو ری....دم اگه بشه با نمرات سومم برای آزاد انتخاب رشته کنم 100% قبولم:n01:

ahmad0120
10-08-2013, 23:08
گویا آزاد بدون آزمون داوطلب میتونه در هر 3 گروه اصلی (انسانی تجربی ریاضی) ثبت نام کنه ؟ توی سایتش که نگفته حتما باید یکی از 3 گروه اصلی رو انتخاب کنیم؟ :n13:

Tombstone1
11-08-2013, 21:07
در مورد دانشگاه من قصد دارم که دانشگاه آزاد اطراف تهران مثل اسلامشهر، رودهن، ری یا ... را برم با توجه به رتبه ای که کسب کردم.
نظر شما در مورد این دانشگاه ها چیه؟؟
اگر اطلاعی از هزینه هر ترم نرم افزار هم در آزاد دارید، بدید ممنون میشم.

alavi71
12-08-2013, 09:15
در مورد دانشگاه من قصد دارم که دانشگاه آزاد اطراف تهران مثل اسلامشهر، رودهن، ری یا ... را برم با توجه به رتبه ای که کسب کردم.
نظر شما در مورد این دانشگاه ها چیه؟؟
اگر اطلاعی از هزینه هر ترم نرم افزار هم در آزاد دارید، بدید ممنون میشم.

سلام
رشته های بدون کنکور قبولی چندان دشوار نیست در اونها ...
هزینه ترم بسته به رشته مورد نظر شما دارد ....

alavi71
12-08-2013, 09:16
گویا آزاد بدون آزمون داوطلب میتونه در هر 3 گروه اصلی (انسانی تجربی ریاضی) ثبت نام کنه ؟ توی سایتش که نگفته حتما باید یکی از 3 گروه اصلی رو انتخاب کنیم؟ :n13:

سلام
در سایت گفته یک گروه ازمایشی اصلی .یعنی به دلخواه یکی از این سه رو باید انتخاب کنید ...

Tombstone1
12-08-2013, 12:57
سلام
رشته های بدون کنکور قبولی چندان دشوار نیست در اونها ...
هزینه ترم بسته به رشته مورد نظر شما دارد ....

دوست من، منظور من بدون کنکور نبود. کلا خواستم فقط نظرتون رو درباره دانشگاه های اطراف تهران برای رشته کامپیوتر نرم افزار بدونم.
درباره هزینه هم عرض کردم که رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار میخواستم ببینم هزینه هر ترمش چنده حدودا؟؟

matr!x_2008
12-08-2013, 20:41
سلام میخوام دانشگاه بدون ازمون ثبت نام کنم. دیپلمم و پیش دانشگاهی رو ندارم ایا میشه ثبت نام کرد؟ از نظر سربازی هم مشکلی ندارم...

کسی نبود راهنمایی کنه؟:n03:

mrmaster
12-08-2013, 20:57
من دیپلم کارو دانش (گرافیک کامپیوتر ) دارم. میخوام بدون آزمون ثبت نام کنم پیشم ندارم. میخوام بدونم اگه سفته بدم قبول میکنن تا 6 ماه دیگه پیشمو پاس کنم و بدم دانشگاه . دو اینکه میشه کارشناسی بزنم؟

mrmaster
13-08-2013, 08:46
کسی نمیدونه؟

timsar jackson
13-08-2013, 09:03
میتونیم هم رشته های بدون کنکور ثبت نام کنیم هم با کنکور؟

alavi71
13-08-2013, 09:12
من دیپلم کارو دانش (گرافیک کامپیوتر ) دارم. میخوام بدون آزمون ثبت نام کنم پیشم ندارم. میخوام بدونم اگه سفته بدم قبول میکنن تا 6 ماه دیگه پیشمو پاس کنم و بدم دانشگاه . دو اینکه میشه کارشناسی بزنم؟

سلام با داشتن مدرک پیش تا پایان شهریور میتونید در کنکور شرکت کنید ...
البته اگر تا ترم بهمن هم بگیرید مشکلی پیش نمیاد فقط با یک ترم تاخیر و پرداخت شهریه اون یک ترم میتونید وارد دانشگاه بشوید
موفق باشید ...

alavi71
13-08-2013, 09:19
میتونیم هم رشته های بدون کنکور ثبت نام کنیم هم با کنکور؟

بله
هم با کنکور و بدون کنور ازاد و دولتی همه !! میتونید شرکت کنید ....

matr!x_2008
13-08-2013, 09:30

کسی نبود راهنمایی کنه؟:n03:

مرسی از جواب دادنتون!!!:n28:

mrmaster
13-08-2013, 09:58
سلام با داشتن مدرک پیش تا پایان شهریور میتونید در کنکور شرکت کنید ...
البته اگر تا ترم بهمن هم بگیرید مشکلی پیش نمیاد فقط با یک ترم تاخیر و پرداخت شهریه اون یک ترم میتونید وارد دانشگاه بشوید
موفق باشید ...

کنکور نه بدون آزمون!!!

alavi71
13-08-2013, 10:10
کنکور نه بدون آزمون!!!

هم در با ازمون و بدون ازمون تفاوتی نداره باید تا پایان شهریور مدرک پیش رو گرفته باشید ...

mrmaster
13-08-2013, 20:01
نمیشه که تا شهریور چطوری بگیرم؟ . یعنی اصلا امکانش نیست سفته بزارم؟

chekmate
14-08-2013, 09:23
نمیشه که تا شهریور چطوری بگیرم؟ . یعنی اصلا امکانش نیست سفته بزارم؟

سلام.
تبصره 3 ماده 3 آيين نامه آموزشي - در مورد پذيرفته شدگان فاقد مدرک پايه؛ يکسال تاخير جزو سنوات مجاز تحصيلي محسوب نمي گردد و واحد دانشگاهي بايد مرخصي تحصيلي بدون احتساب صادر و نصف شهريه ثابت اين مدت را بر مبناي سال ورود از دانشجو اخذ نمايد.

mrmaster
14-08-2013, 22:47
راستی من میتونم کارشناسی بزنم یا کاردانی؟

hassanshaikhi
15-08-2013, 07:41
سلام دوستان. من الان کارشناسی دانشگاه آزاد هستم چند واحد پاس کرده باشم میتونم مدرک کاردانی رو بگیرم؟:n13:

chekmate
15-08-2013, 08:33
سلام دوستان. من الان کارشناسی دانشگاه آزاد هستم چند واحد پاس کرده باشم میتونم مدرک کاردانی رو بگیرم؟:n13:
سلام. 70 واحد

alavi71
15-08-2013, 10:03

سلام
بسته به رشته شما داره ...
حدود 70-80 واحد ....

chekmate
15-08-2013, 11:05
ماده 72 آيين نامه آموزشي: ارزشيابي سوابق تحصيلي دانشجوياني که ادامه تحصيل آنها براساس مقررات اين آيين نامه امکان پذير نباشد و يا به دلايل آموزشي امکان فراغت از تحصيل در مقطع مربوط را نداشته باشند و يا بطور کلي مايل به ادامه تحصيل نباشند، برحسب مورد به ترتيب زير انجام خواهد شد.
1-72 - به آْن دسته از متقاضيان ورودي سال 76 و بعد که حداقل 70 واحد درسي دوره را با ميانگين کل 12 و بالاتر در يکي از مقاطع کارشناسي ارشد پيوسته و يا کارشناسي پيوسته گذرانده باشند برابر ماده 68 آيين نامه مدرک کارداني در رشته، اعطا خواهد شد.
تبصره 1 – صدور مدرک کارداني حسب تقاضاي دانشجو و صرف نظر از وجود دوره کارداني مصوب در آن رشته، يا مجري بودن واحددانشگاهي دانشگاه صادرکننده صورت مي گيرد. تبصره 2 – چنانچه دانشجو در شرايط اخراجي قرار گرفته باشد بدون پرداخت هزينه اي به نام انصراف و در غير اينصورت در شمول مواد 50 و 51 قرارگرفته، ملزم به پرداخت هزينه انصراف خواهد بود. 2-72 - آن گروه از متقاضياني که حداقل 140 واحد درسي دوره را در مقطع کارشناسي ارشد پيوسته گذرانده و ميانگين کل حداقل 12 را کسب کرده باشند مي توانند با رعايت تبصره 2 بند 1-72 مدرک کارشناسي در رشته مربوط دريافت دارند در غير اينصورت برابر راي کميسيون موارد خاص آموزشي و دانشجويي سازمان مرکزي عمل گردد.

mrmaster
15-08-2013, 15:14
با دیپلم گرافیک کامپیوتر میتونم رشته سخت افزارو کارشناسی بزنم یا کاردانی (بدون آزمون)

دختر بهار
15-08-2013, 15:17
سلام دوستان کسی میدونه شهریه ارشد نرم افزار دانشگاه آزاد چنده؟:n16:

mrmaster
15-08-2013, 19:06
اگه ممکنه سریعتر بگید که بدونم کارت بگیرم یا نه؟

alavi71
15-08-2013, 19:17
با دیپلم گرافیک کامپیوتر میتونم رشته سخت افزارو کارشناسی بزنم یا کاردانی (بدون آزمون)

سلام چو نکاردانی دارید میتونید در رشتههای هر یک از گروه تجربی ریاضی و یا انسانی انتخاب رشته کنید ...
موفق باشید

farshidshd
16-08-2013, 11:17
سلام دوستان کسی میدونه شهریه ارشد نرم افزار دانشگاه آزاد چنده؟:n16:

سلام

اطلاعات مربوط به شهریه

شهريه ثابت:
10729900
نظري:
691500
عملي عمومي:
934900
عملي تخصصي:
934900
عملي كلينيكي:
0

هزینه سرویس :
300000
بيمه :
20000
عملي پايه:
934900
عملي اصلي:
934900

*قیمت ها به ریال هست
*هزینه سرویس و بیمه در دانشگاه های مختلف متفاوت هست
* شهریه ثابت مربوط به نیمسال دوم تحصیلی 91-92 هست

دختر بهار
16-08-2013, 13:44
کمرشکنه:n02:
ممنون دوستم:n16:

Bobby Sands
17-08-2013, 08:47
دوستان کسی میدونه ضوابط انصراف از تحصیل ارشد دانشگاه آزاد چیه و آیا هزینه ای داره یا نه؟
من یک ترم خوندم و بنا به دلایلی میخوام انصراف بدم.

alavi71
17-08-2013, 11:38
دوستان کسی میدونه ضوابط انصراف از تحصیل ارشد دانشگاه آزاد چیه و آیا هزینه ای داره یا نه؟
من یک ترم خوندم و بنا به دلایلی میخوام انصراف بدم.

سلام
بله بسته به رشته و شهریه ثابت شما است ...حداکثر حدود 500.000 تومان هست ...

Bobby Sands
17-08-2013, 12:17
سلام
بله بسته به رشته و شهریه ثابت شما است ...حداکثر حدود 500.000 تومان هست ...

ممنون از راهنماییتون . شهریه ثابت 1,070,000 هست و رشته ام هم ارشد عمران . یعنی از 500 تومن بیشتر نمیشه؟ آخه چند جا خوندم نوشته بود باید 1.5 برابر شهریه ثابت پرداخت بشه .
درضمن اصلاح کنم من یک سال خوندم نه یک ترم . آیا این فرقی میکنه در پرداخت هزینه انصراف؟

Tombstone1
17-08-2013, 15:01
سلام
دوست عزیز alavi71 میشه بفرمائید که شهریه هر ترم دانشگاه آزاد، رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار، اطراف تهران حدودا روی هم چند در میاد؟؟
شهریه های سال های قبلو نمیخوام فقط میخوام بدونم حدودا واسه هر ترم چه قدر باید بدم؟؟

Greedy
17-08-2013, 16:13
سلام
دوست عزیز alavi71 میشه بفرمائید که شهریه هر ترم دانشگاه آزاد، رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار، اطراف تهران حدودا روی هم چند در میاد؟؟
شهریه های سال های قبلو نمیخوام فقط میخوام بدونم حدودا واسه هر ترم چه قدر باید بدم؟؟

سلام
550 تومن شهریه ثابت + بقیشم بستگی به واحدات داره که حدود 300 تومن میشه جمعا 800 هزار و اندی

Greedy
17-08-2013, 16:15
کسی میدونه درس اشنایی با مبانی دفاع مقدس اختیاری هست یا اجباری ؟
من ترم پیش این واحد پاس کردم این ترم میخوام درس بردارم نمیدونم این درس اختیاری بوده یا اجباری اگر اختیاری بوده همگروه هاش چه درسایی بوده که بی جهت برندارم و پول اضافی بدم ؟
مرسی :n16:

alavi71
17-08-2013, 16:15
ممنون از راهنماییتون . شهریه ثابت 1,070,000 هست و رشته ام هم ارشد عمران . یعنی از 500 تومن بیشتر نمیشه؟ آخه چند جا خوندم نوشته بود باید 1.5 برابر شهریه ثابت پرداخت بشه .
درضمن اصلاح کنم من یک سال خوندم نه یک ترم . آیا این فرقی میکنه در پرداخت هزینه انصراف؟

مبلغه رو که گقتم برای کارشناسی بود ....

ولی برای ارشد فکر میکنم حدود همون شهریه ثابت هست ....

undr
17-08-2013, 21:13
ترم تابستون هم واسه امتحاناش کارت ورود به جلسه میخواد؟ مهلتش کی هس؟

gigabyte2052
18-08-2013, 11:22
سلام دوستان کسی از این رشته های بدون کنکور خبر داره ؟ قبولیش سخته یا اسون ؟
من رشتم تجربیه بندرعباس زندگی میکنم معدل کتبی 13 بنظرتون یکی از مهندسی ای اطراف تهران رو میارم ؟:)

alavi71
20-08-2013, 10:35
سلام دوستان کسی از این رشته های بدون کنکور خبر داره ؟ قبولیش سخته یا اسون ؟
من رشتم تجربیه بندرعباس زندگی میکنم معدل کتبی 13 بنظرتون یکی از مهندسی ای اطراف تهران رو میارم ؟:)

سلام.بست هبه رشت هانتخابی کار چندان سختی نیست ...
ولی توجه داشته باشید که ازاد تهران خوابگاه ندارد ...

ahmad0120
20-08-2013, 12:31
سلام خسته نباشید
نتایج دانشگاه آزاد کی قراره بیاد ؟

alone_boy
20-08-2013, 15:54
سلام
من این ترم نقشه برداری 1 دارم که 2 واحدش نظریه و 1 واحدش عملی.الان با توجه به اینکه در طول ترم 20 واحد میتونم بردارم این 1 واحد عملی هم جزو اون تعداد واحدها حساب میشه یا نه؟

parspro
20-08-2013, 18:18
سلام
دوستان کسانی که رتبه کنکور آنها از 230 هزارتا بیشتر است چکار کنن
مثلا نوشته
روزانه و شبانه غيرمجاز
نيمه حضوري و مجازي و بين الملل مجاز
ويژه فرهنگيان غيرمجاز
دانشگاه فرهنگيان (مراکز تربيت معلم سابق) غيرمجاز
رشته هاي پيام نور و غيرانتفاعي (پذيرش بر اساس کنکور و سوابق تحصيلي مجاز
رشته هاي پيام نور و غيرانتفاعي (پذيرش صرفا بر اساس سوابق تحصيلي) مجاز
مشمول اعمال سوابق تحصيلي : نمي باشيد

دوستان حالا با این اطلاعاتی که گذاشتم در چه دانشگاهی میشود شرکت کرد و چه رشته های مشود فقط اگر لطف کنید ساده و کامل و فوری بگید

ممنون

After4Ever
20-08-2013, 18:20
سلام
دوستان کسانی که رتبه کنکور آنها از 230 هزارتا بیشتر است چکار کنن
مثلا نوشته
روزانه و شبانه غيرمجاز
نيمه حضوري و مجازي و بين الملل مجاز
ويژه فرهنگيان غيرمجاز
دانشگاه فرهنگيان (مراکز تربيت معلم سابق) غيرمجاز
رشته هاي پيام نور و غيرانتفاعي (پذيرش بر اساس کنکور و سوابق تحصيلي مجاز
رشته هاي پيام نور و غيرانتفاعي (پذيرش صرفا بر اساس سوابق تحصيلي) مجاز
مشمول اعمال سوابق تحصيلي : نمي باشيد

دوستان حالا با این اطلاعاتی که گذاشتم در چه دانشگاهی میشود شرکت کرد و چه رشته های مشود فقط اگر لطف کنید ساده و کامل و فوری بگید

ممنون
پیام نور بدرد نمی خوره
برو رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

manya-atashin
20-08-2013, 18:48
ساده و کامل و فوری بگید

هيچ كدام !
نميخوام آيه ياس هم واستون بخونم
ولي پيام نور هم بدرد شما نميخوره!

chekmate
20-08-2013, 19:05
سلام
من این ترم نقشه برداری 1 دارم که 2 واحدش نظریه و 1 واحدش عملی.الان با توجه به اینکه در طول ترم 20 واحد میتونم بردارم این 1 واحد عملی هم جزو اون تعداد واحدها حساب میشه یا نه؟
سلام.
بله حساب ميشه.

parspro
20-08-2013, 22:00
دوستان ممنون :n12: فقط سوالی دارم کدام رشته ها آسون تر هستند و در آنها ریاضی کم و یا استفاده نمیشود چون ریاضیم خوب نیست و از این محاسبات خوشم نمیاد و هم اینکه هر روز دانشگاه نرویم چون زیاد وقت هام آزاد نیست که هر روز برم دانشگاه و کلاس و میخوام راحت باشه
حالا اگر راهنمائی کنید که چه رشته ها و چه دانشگاهی با این چیزهائی که گفتم بهتره ممنون میشوم معرفی کنید

راستی یه چیز دیگر من کاردانی نداشتم اما همون چند ماه پیش موقع ثبت نام کسی که تو کافی نت بود برام نوشت که مدرک کاردانی دارم اما فقط دیپلم بودم حالا مشکلی نیست ؟

و کلا اگر این ترم هم نشد زیاد مشکلی نیست فقط میخواهم با این شرایطی که گفتم مشکلی نداشته باشه باز هم ممنون :n01:

alavi71
20-08-2013, 22:04
دوستان ممنون :n12: فقط سوالی دارم کدام رشته ها آسون تر هستند و در آنها ریاضی کم و یا استفاده نمیشود چون ریاضیم خوب نیست و از این محاسبات خوشم نمیاد و هم اینکه هر روز دانشگاه نرویم چون زیاد وقت هام آزاد نیست که هر روز برم دانشگاه و کلاس و میخوام راحت باشه
حالا اگر راهنمائی کنید که چه رشته ها و چه دانشگاهی با این چیزهائی که گفتم بهتره ممنون میشوم معرفی کنید

راستی یه چیز دیگر من کاردانی نداشتم اما همون چند ماه پیش موقع ثبت نام کسی که تو کافی نت بود برام نوشت که مدرک کاردانی دارم اما فقط دیپلم بودم حالا مشکلی نیست ؟

سلام
شرط ورود به رشته های کارشناسی گروه های نظری داشتن کاردانی یا پیش هست ...
اگر این مدرک رو ندارید نمیتونید ثبتنام کنید ..ف
قط میتونید رشتهه ای کاردانی رو ثبتنام کنید ...
رشتههای مهندسی و علوم پایه همگی دارای دروس پایه مشترک و ریاضی فیزیک هستند ...
موفق باشید ..

alavi71
20-08-2013, 22:05
ترم تابستون هم واسه امتحاناش کارت ورود به جلسه میخواد؟ مهلتش کی هس؟

بله-یک هفته قبل از شروع امتاحانات در سایت قرار میدهند...

manya-atashin
20-08-2013, 22:12

و کلا اگر این ترم هم نشد زیاد مشکلی نیست فقط میخواهم با این شرایطی که گفتم مشکلی نداشته باشه باز هم ممنون :n01:

من از رياضي متنفر بودم!
كلا آمار و رياضي و اينا هميشه نمره پاسي ميگرفتم تو دبيرستان!
زدم مديريت و رفتم دانشگاه !
چون فكر ميكردم همه درسا خوندني هست !
يعني يه استاد گل بهمون رياضي ياد داد كه دستش رو ميبوسم!
رياضي پيش 20
رياضي يك 20
رياضي دو 20
آمار يك و آمار دو 20
اقتصاد خرد و اقتصاد كلان 20

چقدر خودم رو ميترسوندم از رياضي و يه حس تنفر داشتم !
هيچكس هم باورش نميشد كه من ! رياضيم اينجوري ييهو متحول شد !!!:n25:

ahmad0120
21-08-2013, 00:23
پیام نور بدرد نمی خوره
برو رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

آقا توی اینا یکی هست واحد امارات متحده عربی!!!!!! :n13: رشته های م معماری و م نرم افزار رو هم داره... میشه توضیح بدید در موردش ؟ چه جالب یعنی توی دبی هم دانشگاه آزاد شعبه داره؟:n02: برم ثبت نام کنم پس :n02: کسی در مورد هزینه ها چیزی میدونه؟؟؟؟؟؟

parspro
21-08-2013, 00:57
مرسی برای پاسخ :n01:
اما باور کنید کلا مشکل دارم با محاسبات و ریاضی و فیزیک حالا بنظر شما با این چیزائی که گفتم چون زیاد وقت هام آزاد نیست که هر روز برم دانشگاه و کلاس میدونید کدام دانشگاه وکدام رشته از همه آسون تره که حداقل تا کاردانی یا فوق دیپلم را بتونیم راحت بگیریم و آسون باشه :n12:

ahmad0120
21-08-2013, 01:11
رشته رو که نمیدونم اما چون کلاس نمیخوای بری پیام نور ... اصلا مث اینکه بر و بچ پیام نور کلاس نمیرند فقط میرن امتحان میدن...

Hossein_128
21-08-2013, 12:16
دوستان من دو ترم توی پیام نور خوندم و الان هم مشغول به تحصیلم.

حالا میخواستم ببینم میتونم توی انتخاب رشته کارشناسی بدون آزمون داشنگاه آزاد شرکت کنم؟؟ بهم معافیت تحصیلی میدن؟؟

farshidshd
21-08-2013, 12:47
دوستان من دو ترم توی پیام نور خوندم و الان هم مشغول به تحصیلم.

حالا میخواستم ببینم میتونم توی انتخاب رشته کارشناسی بدون آزمون داشنگاه آزاد شرکت کنم؟؟ بهم معافیت تحصیلی میدن؟؟

اگه کارشناسی ناپیوسته باشید خیر نمیشه چون بیش از دو ترم خوندین
اگه پیوسته باشید مشکلی نداره

Hossein_128
21-08-2013, 13:07
اگه کارشناسی ناپیوسته باشید خیر نمیشه چون بیش از دو ترم خوندین
اگه پیوسته باشید مشکلی نداره
خیلی ممنون. کارشناسی پیوسته مدیریت هستم. پیش دانشگاهی انسانی دارم میتونم برای آزاد از گروه ریاضی انتخاب کنم؟؟

برای آزاد باید کارشناسی پیوسته انتخاب کنم دیگه درسته؟؟

بعد برای معافیت تحصیلی سن ملاک نیست؟؟ (متولد 70 ام)

Tombstone1
21-08-2013, 13:55
سلام

سلام
لطف میکنید سوال بالا رو درباره رشته IT هم جواب بدید؟
ممنون از دوستان

ahmad0120
21-08-2013, 22:38
درود دوستان عزیز
کارشناسی پیوسته بدون آزمون تا کی مهلت داره ؟ امروز که آخرین روز نیست احیانا ؟

hassanshaikhi
22-08-2013, 09:32
سلام
بسته به رشته شما داره ...
حدود 70-80 واحد ....
ممنون. اون چند واحد پیش که ترم اول پاس میکنیم اونا هم حساب میشه؟

alavi71
23-08-2013, 14:09
ممنون. اون چند واحد پیش که ترم اول پاس میکنیم اونا هم حساب میشه؟

بله-کل واحدهای پاس شده در مجموع ترمها محاسبه میشه ....
موفق باشید