PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✦ تاپیــک جــامــع مـــباحــث مرتبـــط با دانشـــگاه آزاد

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39

M A S 0 U D
29-09-2012, 20:54
نبود کسی جواب بده؟

Mahdi/s
29-09-2012, 21:03
سلام دوستان
من ورودی جدید ارشد هستم
این شماره شناسه چیه؟
وارد قسمت سامانه آموزشی میشم که شهریه رو پرداخت کنم شماره دانشجویی و شماره شناسه میخواد
شماره دانشجویی رو موقع ثبت نام حضوری بهمون دادن ولی شماره شناسه رو ندارم
چکار کنم؟
فوریه امشب باید اینترنتی شهریه رو بپردازم و فردا برم واسه انتخاب واحد ترم اول توي پروفايلتون توي سايت دانشگاهتون....يا اگه پرينت داري توي پرينت كه نگاه كني بعد از شماره دانشجوييت 2 رقم ديگه داره اون ميشه شماره شناسه...مثلا 87067805566 قرمز شماره دانشجويي.....سبز شناسه...

steps
30-09-2012, 00:46
دوستان این کاردانی ناپیوسته بدون کنکور داستانش چیه؟
احتمال قبولیش چقدر هست؟
کسی که دیپلم تجربی داره میتونه تو زیرگروه فنی مهندسی انتخاب رشته کنه؟

pouyasony
30-09-2012, 10:45
دوستان این کاردانی ناپیوسته بدون کنکور داستانش چیه؟
احتمال قبولیش چقدر هست؟
کسی که دیپلم تجربی داره میتونه تو زیرگروه فنی مهندسی انتخاب رشته کنه؟
احتمال قبولی تو چی؟؟؟؟؟؟؟بدون کنکوره ثبت نام کردی فرداش باید بری داتشگاه اسم بنویسی بری بشینی سر کلاس.بله میتونه تو زیر گروه فنی انتخاب رشته کنه

alavi71
30-09-2012, 11:59
سلام دوستان
من ورودی جدید ارشد هستم
این شماره شناسه چیه؟
وارد قسمت سامانه آموزشی میشم که شهریه رو پرداخت کنم شماره دانشجویی و شماره شناسه میخواد
شماره دانشجویی رو موقع ثبت نام حضوری بهمون دادن ولی شماره شناسه رو ندارم
چکار کنم؟
فوریه امشب باید اینترنتی شهریه رو بپردازم و فردا برم واسه انتخاب واحد ترم اول

سلام دوست من
اغلب شماره رمز برای ورود به سایت کد ملی هست.
بزنید وارد خواهید شد حتما-اگر نبود شماره شناسنامه رو هم چک کنید(در افرادی که متفاوت هست)

موفق باشید

steps
30-09-2012, 12:07
بعضی از رشته ها 2 نوع اسم داره مثلا تو همین ازاد علمی کاربردی فرقش با کاردانی چیه؟
نوشته علمی کاربردی نرم افزار - کاردانی نرم افزار تفاوتشون چیه؟

*IN*
30-09-2012, 13:43
سلام
من کارشناسی قبول شدم ولی یه ترم دیگه از کاردانیم مونده...
میتونم از نیمسال دووم برم ثبت نام یه حتما باید از الان برم و یه ترم رو مرخصی بگیرم؟؟؟

lil0
01-10-2012, 01:05
دوستان من ترم 1 هستم
امروزم روزه حذف و اضافه هستش....
ولي هرچي رو انتخاب واحد كليك ميكنم ميگه لطفا در زمان تعيين شده مراجعه كنيد...

اصن ترم 1 حذف و اضافه داره؟ بايد چيكار كنم؟
(علوم تحقيقات مهندسي پليمر )

farshidshd
01-10-2012, 10:30
سلام
من کارشناسی قبول شدم ولی یه ترم دیگه از کاردانیم مونده...
میتونم از نیمسال دووم برم ثبت نام یه حتما باید از الان برم و یه ترم رو مرخصی بگیرم؟؟؟

سلام
میتونید اینکار رو بکنید
ولی ترم اول برای شما مرخصی رد میشه و باید کل شهریه ثابت رو بپردازید...

دوستان من ترم 1 هستم
امروزم روزه حذف و اضافه هستش....
ولي هرچي رو انتخاب واحد كليك ميكنم ميگه لطفا در زمان تعيين شده مراجعه كنيد...

اصن ترم 1 حذف و اضافه داره؟ بايد چيكار كنم؟
(علوم تحقيقات مهندسي پليمر )

شما در پروفایل خود برید منوی »» امور آموزشی »» زمانبندی ثبت نام

ببینید چه تاریخی براتون درج شده

Hossein_128
01-10-2012, 19:12
این کاردانی ناپیوسته بدون کنکور رو مشمولین هم میتونن ثبت نام کنن؟ متولدین قبل از 72 که غیبت و فراغت از تحصیل هم ندارن.

من دیپلم فنی کار و دانش و پیش دانشگاهی انسانی دارم، میتونم ثبت نام کنم؟

کارشناسی قبول شدم، ولی میخوام رشته فنی مهندسی بزنم. اینجوری که 2 سال بیشتر طول میکشه معافیت تحصیلی میدن؟؟

راستی این مهلت فراغت از تحصیل 1 سال شده یا هنوز همون 6 ماهه؟؟ برای تمام مقاطع همینه؟

pouyasony
01-10-2012, 19:36
این کاردانی ناپیوسته بدون کنکور رو مشمولین هم میتونن ثبت نام کنن؟ متولدین قبل از 72 که غیبت و فراغت از تحصیل هم ندارن.

من دیپلم فنی کار و دانش و پیش دانشگاهی انسانی دارم، میتونم ثبت نام کنم؟

کارشناسی قبول شدم، ولی میخوام رشته فنی مهندسی بزنم. اینجوری که 2 سال بیشتر طول میکشه معافیت تحصیلی میدن؟؟

راستی این مهلت فراغت از تحصیل 1 سال شده یا هنوز همون 6 ماهه؟؟ برای تمام مقاطع همینه؟
بله میتونید شرکت کنید.مهلت فراغت از تحصیل هم 1 سال شده

Hossein_128
01-10-2012, 20:42
بله میتونید شرکت کنید.مهلت فراغت از تحصیل هم 1 سال شده
ممنون

من که 2 سال دبیرستان عقب افتادم، 2 سال هم برای کاردانی بره دیگه چی میمونه!

بعد یه سوال دیگه: بعد از اینکه کاردانی تموم شد باز باید برای کارشناسی کنکور بدی؟؟

pouyasony
01-10-2012, 20:52
ممنون

من که 2 سال دبیرستان عقب افتادم، 2 سال هم برای کاردانی بره دیگه چی میمونه!

بعد یه سوال دیگه: بعد از اینکه کاردانی تموم شد باز باید برای کارشناسی کنکور بدی؟؟

اره دوست عزیز ولی اونم احتمال زیاد همینجوری بدون کنکور برمیدارن.من خودم فردا دارم میرم ثبت نام کنم

iyannahi
02-10-2012, 09:45
دوستان اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد کیه؟ من انتخاب رشته کردم الان مرحله ی بعدی نتایج کی هستش؟
ممنون

hamid_diablo
02-10-2012, 20:22
سلام دوستان
من مدرک کاردانی پیام نور مهندسی نرم افزار رو داشتم

میخواستم بدونم کنکور کاردانی به کارشناسی آزاد چه تاریخی ثبت نام میشه و چه تاریخی کنکورش هست؟

امکان داره تهران و مهندسی نرم افزار قبول بشم؟

در ضمن تطبیق واحدها چطوریه؟حداقل نمره قبولی چنده؟

iyannahi
02-10-2012, 22:06
اصلا از كارآموزي نترس.....از انقلاب و چه ميدونم امامت راحت تره......
از اسمش مشخصه ديگه....شما بايد بري جايي مشغول به كار بشي...و ساعت هايي رو پـــُر كني......وقتي درس رو برميداري ميري شركتي كه مُهر ثبتي داشته باشه...(سربرگ و مــُهر...)شركتي كه ثبت شده باشه...و شما بايد هفتگي..يا ماهيانه يا حتي آخر ترم....گزارش بنويسي براي استاد.... تمام.......حالا بسته به زمينه فعاليت شركت گزارش شما هم فرق ميكنه كه اونارو استاد مشخص ميكنه....معمولا فرماليته هست.....يعني شما گزارشات رو مينويسي..استاد هم نگاه نميكنه.....فوق اش 4 تا سوال ميپرسه......دركل برات بگم..اگه سركار رفته باشي توي دوران دانشگاهت كه مشكلي ندايي....هرچي بخواد سوال بپره جواب ميدي...اگه هم نرفته باشي بازم مشكلي نيست چون خود استادها ميدونن شما 3ماه (يه ترم)بري براي كارآموزي چيزي ياد نميگيرب..در كل سخت نميگيرن........همين..
==
ببخشيد چون ادامه پست دوستمون بود همينجا جواب دادم.. درستش اين بود تاپيك دانشگاه ازاد پست بدم..
l
متشکرم از توضیحاتتون
یعنی از دانشگاه معرفی نامه میدن و ما میریم تو یه شرکتی این معرفی نامه رو میدیم بعد اونام موافقت میکنن؟ همین؟ حالا من که 21 واحد دروس دیگه ای دارم چطور میتونم وقت کنم همراه با کارآموزی بخونم؟ من برداشتم اینه که وقتی کارآموزی میریم مثله سرکار رفتن تمامی اوقاتمون رو پر میکنه.درسته؟

حالا سوال دوم اینه که خب این ترم 8 رو هم با موفقیت پاس کردیم حالا میتونم تا بهمن ماه همون سال (برای کنکور سراسری)و اردیبهشت سال آیندش(واسه آزاد) برای ارشد ووقتمو صرف کنم یا اجبارن باید برم سربازی؟ کلا حداقل و حداکثر فرصتی که برای معرفی به نظام وظیفه دارم چقدر هست؟
ممنون

Mahdi/s
02-10-2012, 22:17
متشکرم از توضیحاتتون:10:

یعنی از دانشگاه معرفی نامه میدن و ما میریم تو یه شرکتی این معرفی نامه رو میدیم بعد اونام موافقت میکنن؟ همین؟ حالا من که 21 واحد دروس دیگه ای دارم چطور میتونم وقت کنم همراه با کارآموزی بخونم؟ من برداشتم اینه که وقتی کارآموزی میریم مثله سرکار رفتن تمامی اوقاتمون رو پر میکنه.درسته؟به نظر من وقت هم بيشتر مياري.....البته به استاد هم بستگي داره....ولي بزار برات مثال بزنم.....يه استادي ما داريم كه رنج نمراتش از 1تا12 هست....رئيس دانشگاه هم هست...هيچكس باهاش درس بر نميداره....ميخوام بدوني چقدر وحشتناكه.....:31:....بعد نمرات كارآموزيش رو نگاه ميكني...15-16 هم ميده....تازه اون استاد....بقيه استاد ها 18 تا 20 ان... ..تمام اوقاتت رو پر نميكنه...شما بايد ساعت پر كني....حالا ميتوني هر روز بري...زودتر تموم ميشه....يا ساعتي....
اگر هم شركتي آشنا داشته باشيي كه ديگه هيچي تمومه..فقط گزارشات رو مينويسي و مهر شركت رو ميزني.....
======
به نظر من ارزش داره برداري.....تا اون هزينه اضاقي و وقت اضافي تابستون رو خرج نكني...
-----------------

حالا سوال دوم اینه که خب این ترم 8 رو هم با موفقیت پاس کردیم حالا میتونم تا بهمن ماه همون سال (برای کنکور سراسری)و اردیبهشت سال آیندش(واسه آزاد) برای ارشد ووقتمو صرف کنم یا اجبارن باید برم سربازی؟ کلا حداقل و حداکثر فرصتی که برای معرفی به نظام وظیفه دارم چقدر هست؟
ممنون اينو دقيق نميدونم.....تو تاپيك ارشد بپرس دوستان راهنمايي ميكنن...من فكر ميكنم 1 سال وقت داشته باشي.....اما مطمئن نيستم...

farshidshd
03-10-2012, 14:46
دوستان اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد کیه؟ من انتخاب رشته کردم الان مرحله ی بعدی نتایج کی هستش؟
ممنون

گفتن تا 15 مهر اعلام میشه

.

Hossein_128
03-10-2012, 19:46
نتایج تکمیل ظرفیت آزاد کی اعلام میشه؟

کلاسهاش از ترم دوم شروع میشه یا از همین ماه؟؟

alavi71
03-10-2012, 23:29
نتایج تکمیل ظرفیت آزاد کی اعلام میشه؟

کلاسهاش از ترم دوم شروع میشه یا از همین ماه؟؟

سلام دوست من
نتایج نهایی اوخر ابان و یا اذر ماه یعنی قبل از شروع ترم بهمن ماه خواهد بود ...
تکمیل ظرفیت اگر پذیرفته شوید ترم بهمن است.
اگر نتیجه قبولی قبلی را ملاک قرار دهید.ثبت نام انجام دهید از همن الان.البته یکم دیر شده

hamijoon
06-10-2012, 00:09
دوستان سلام . من يه راهنمايي ميخوام ازتون .

من بهمن پارسال هم دانشگاه آزاد قبول شدم (پيشوا ورامين كارداني به كارشناسي) هم پيام نور اما چون سرباز بودم نتونستم برم . به نظرتون الان بعد اين همه مدت ميتونم برم دانشگاه آزاد ؟ قبول ميكنن ؟ اونجا اسم من ثبت شده ؟ چون من هيچ مدركي ندارم از قبوليم همش پاك شده ...

لطف كنين راهنمايي كنين . خيلي ممنون

Iranian boy10
06-10-2012, 09:36
سلام
پس کی این نتایج لعنتی تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد اسلامی.... بازم بگم !؟ . مییاد؟!!

با تشکر

*IN*
06-10-2012, 11:18

من بهمن پارسال هم دانشگاه آزاد قبول شدم (پيشوا ورامين كارداني به كارشناسي) هم پيام نور اما چون سرباز بودم نتونستم برم . به نظرتون الان بعد اين همه مدت ميتونم برم دانشگاه آزاد ؟ قبول ميكنن ؟ اونجا اسم من ثبت شده ؟ چون من هيچ مدركي ندارم از قبوليم همش پاك شده ...

تا اونجایی که من میدونم حتی اگه بعد از قبولی برای ثبت نام هم اقدام نکنید یه ترم براتون مرخصی رد میشه فقط موقع ثبت نام باید دوتا شهریه ثابت بریزید(یکی برای ترم قبل یکی برای ترجدید که میخواین ثبت نام کنید)
واسه مطمعن شدن از شرایطش با دانشگاه تماس بگیر...

mahdi 1371
06-10-2012, 12:13
سلام
پس مگه نگفته بودند که نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی (نه کارشناسی ارشد) دانشگاه آزاد هفته دوم مهر اعلام میشه ، پس چرا نیومد؟

optis2005
06-10-2012, 12:41
دوستان مینیمم ظرفیت یه کلاس چقدره؟من الان مهندسی نرم رو می خوام حذف کنم ولی 14 تا خالی داره..میترسم اجازه نده

شاهزاده خانوم
06-10-2012, 21:28

اره ولی شهریه ثابت ترم بهمن و هم ازت میگیرن

دوستان مینیمم ظرفیت یه کلاس چقدره؟من الان مهندسی نرم رو می خوام حذف کنم ولی 14 تا خالی داره..میترسم اجازه نده

نم
حداکثرش که 60 نفره حداقل و دقیق نمیدونم ولی فکر کنم 15 نفر .راحت حذف میکنه نترسین

alone_boy
07-10-2012, 15:36
دوستان شهریه کاردانی از کارشناسی کمتره؟!
بعد عمران-عمران فقط مقطع کارشناسی هست.مقطع کاردانی کدوم زیرشاخه عمران بهتره؟!

Soalziad
07-10-2012, 17:05
آره خیلی کمتره.
اینطوری بهت بگم که کامپیوتر کاردانی با واحد خوب میشه 600 تومن ولی آزاد میشه 1.250.000

aftab_azad20
07-10-2012, 18:35
سلام دوستان امروز تکمیل ظرفیت ارشد قبول نشدم،به نظزتون مرحله دوم هم داره این تکمیل ظرفیت؟همین امروزم فارغ التحصیل شدم،گیج گیجم موندم چی کار کنم:sq_3:

omidsarab
07-10-2012, 21:01
سلام تکمیل ظرفیت کنکور آزاد کی می یاد

ulsss
07-10-2012, 21:33
سلام دوستان امروز تکمیل ظرفیت ارشد قبول نشدم،به نظزتون مرحله دوم هم داره این تکمیل ظرفیت؟همین امروزم فارغ التحصیل شدم،گیج گیجم موندم چی کار کنم:sq_3:
دوست عزیز برای من میزنه
کارنامه ای با مشخصات مورد نظر موجود نمی باشد. ​این یعنی من قبول نشدم ؟؟؟

farshidshd
08-10-2012, 12:46
دوست عزیز برای من میزنه
کارنامه ای با مشخصات مورد نظر موجود نمی باشد.​این یعنی من قبول نشدم ؟؟؟

ارشد یا کارشناسی ؟

در هر حال باید کارنامه رو بیاره
حتما اشتباه وارد میکنید

aftab_azad20
08-10-2012, 19:37
کسی نیست راهنمایی کنه:sq_3:

alone_boy
08-10-2012, 20:28
امروز کاردانی برق - الکترونیک دانشگاه آزاد همدان ثبت نام کردم(البته فعلا اینترنتی) 598.700 تومن شهریشه.نظرتون در مورد الکترونیک چیه؟

Hossein_128
09-10-2012, 00:51
دوستان کسانی که از کاردانی وارد کارشناسی میشن برای اونها مقطع کارشناسی همون 4 ساله یا کمتر؟؟

ویرایش:

راستی دانشگاه آزاد کارشناسی بدون کنکور نداره؟؟

migmig3000
09-10-2012, 13:41
امروز کاردانی برق - الکترونیک دانشگاه آزاد همدان ثبت نام کردم(البته فعلا اینترنتی) 598.700 تومن شهریشه.نظرتون در مورد الکترونیک چیه؟

منم از کرمانشاه افتادم همدان.اگه علاقه داشته باشی رشته خیلی خوبیه

alavi71
09-10-2012, 15:24
دوستان کسانی که از کاردانی وارد کارشناسی میشن برای اونها مقطع کارشناسی همون 4 ساله یا کمتر؟؟

ویرایش:

راستی دانشگاه آزاد کارشناسی بدون کنکور نداره؟؟

سلام دوست من
اینکه در کاردانی به کارشناسی چند سال طول میکشه بستگی بعه این داردکه رشته قبلی و فعلی شما یکی باشد یا خیر.
معمولا پس از کاردانی شما بقیه واحد ها رو پاس میکنید و در مجموع حدود 4 سال طول میکشد.
دانشگاه ازاد اغلب مراکز استانها بدون کنکور ندارند و مراکز شهری دیگر بله میتونید بدون کنکور هم بروید.
از دانشگاه مورد نظر سوال نمایید
موفق باشید

Hossein_128
09-10-2012, 15:41
سلام دوست من
اینکه در کاردانی به کارشناسی چند سال طول میکشه بستگی بعه این داردکه رشته قبلی و فعلی شما یکی باشد یا خیر.
معمولا پس از کاردانی شما بقیه واحد ها رو پاس میکنید و در مجموع حدود 4 سال طول میکشد.
دانشگاه ازاد اغلب مراکز استانها بدون کنکور ندارند و مراکز شهری دیگر بله میتونید بدون کنکور هم بروید.
از دانشگاه مورد نظر سوال نمایید
موفق باشید
خیلی ممنون

من با دیپلم برق و پیش دانشگاهی انسانی میخواستم برای کاردانی بدون کنکور دانشگاه آزاد (مهندسی مخابرات) ثبت نام کنم

در این صورت برای ورود از کاردانی به کارشناسی بازم باید کنکور بدم؟

alavi71
09-10-2012, 22:09
خیلی ممنون

من با دیپلم برق و پیش دانشگاهی انسانی میخواستم برای کاردانی بدون کنکور دانشگاه آزاد (مهندسی مخابرات) ثبت نام کنم

در این صورت برای ورود از کاردانی به کارشناسی بازم باید کنکور بدم؟

سلام دوست من
بله کاردانی به کارشناسی هم ازمون جدا گانه ای دارد.
و باید مجدد امتحان بدهید.

h-blade
09-10-2012, 22:17

رشته خشكيه اگه علاقه داري برو بخون چون اگه علاقه نداشته باشي برات ميشه عذاب و خشك بودنشم به خاطر اينه كه همه درسهاش به صورت موهوميه.
البته اينم بگم دانشگاه آزاد همدان در سطح خيلي خوبيه و نسبت به خيلي از دانشگاه آزاد ها بالاتره.

farshidshd
10-10-2012, 09:47
کسی نیست راهنمایی کنه:sq_3:

معلوم نیست
شاید باشه

شاهزاده خانوم
10-10-2012, 11:55
سلام دوست من
بله کاردانی به کارشناسی هم ازمون جدا گانه ای دارد.
و باید مجدد امتحان بدهید.

البته اگه معدل کاردانیتون بالای 18 باشه بدون کنکور برتون میدارن

Hossein_128
10-10-2012, 18:02
ببخشید دوستان یعنی اگه من مستقیم برم کارشناسی یا از کاردانی برم کارشناسی فرقی نمیکنه؟ دوره تحصیل هردوتاش 4 سال طول میکشه درسته؟؟
.
.
.
ویرایش...................................... ..

alone_boy
10-10-2012, 23:07
سلام
دوستان کسی شرایط انتقالی رو میدونه؟!
روی تابلوی انتقالات دانشگاه بعضی از شرایط رو زده بودن که هیچکدوم رو نداشتم ولی یه بنده خدا بعد از دو ترم در حالیکه هیچکدوم از شرایط رو نداشته انتقالی گرفته(از همین آزاد همدان به آزاد کرمانشاه)

alavi71
11-10-2012, 12:43
سلام
دوستان کسی شرایط انتقالی رو میدونه؟!
روی تابلوی انتقالات دانشگاه بعضی از شرایط رو زده بودن که هیچکدوم رو نداشتم ولی یه بنده خدا بعد از دو ترم در حالیکه هیچکدوم از شرایط رو نداشته انتقالی گرفته(از همین آزاد همدان به آزاد کرمانشاه)

سلام دوست من
شرایط انتقالی زیاد هستند
مثل ازدواج معلولیت
مهمان گرفتن در شهر دیگر-معدل خوب برای انتقالی
و یا کسب تراز رشت هاون در شهر دیگر
امتیازات هیئت علمی و ...
با دانشگاهتون در این مورد صحبت کنید
موفق باشید

alone_boy
11-10-2012, 14:21
سلام دوست من
شرایط انتقالی زیاد هستند
مثل ازدواج معلولیت
مهمان گرفتن در شهر دیگر-معدل خوب برای انتقالی
و یا کسب تراز رشت هاون در شهر دیگر
امتیازات هیئت علمی و ...
با دانشگاهتون در این مورد صحبت کنید
موفق باشید

گفتم که من هیچکدوم از شرایط رو نداشتم.شرایطش هم ازدواج،رتبه های برتر مدارس،دو یا سه دانشجوی مجرد در یک خانواد،خانواده شهدا و عضو هیئت علمی بودن
از همون بنده خدایی که انتقالی گرفته بود پرسیدم گفت بعد از دو ترم میتونی انتقالی بگیری.نمیدونم چقدر صحت داره

aftab_azad20
12-10-2012, 14:15
معلوم نیست
شاید باشه

پارسال بوده این تکمیل ظرفیت مرحله دوم؟

Muhammad110
12-10-2012, 21:22
سلام

کنترل تهران جنوب چطوره توی مقطع ارشد!!؟

h-blade
12-10-2012, 21:32
سلام

کنترل تهران جنوب چطوره توی مقطع ارشد!!؟

پرسيدن نداره تهران جنوب بهترين دانشگاه آزاده ايران ارشدش اعتبارش از خيلي از دانشگاه دولتي ها بيشتره.

Muhammad110
12-10-2012, 21:38
پرسيدن نداره تهران جنوب بهترين دانشگاه آزاده ايران ارشدش اعتبارش از خيلي از دانشگاه دولتي ها بيشتره.

میشه بیشتر توضیح بدید!!؟

در ضمن از دوستان کسی دسترسی به یه برنامه ریز خوب برای ارشد داره!!؟

h-blade
12-10-2012, 21:43
میشه بیشتر توضیح بدید!!؟

در ضمن از دوستان کسی دسترسی به یه برنامه ریز خوب برای ارشد داره!!؟

شما برو هيئت علمي رشته خودتون رو در دانشگاه تهران جنوب نگاه كن بعد بيا استاداش رو با صنعتي شريف و تهران و علم صنعت و امير كبير و شاهد و هرچي دانشگاه تاپ تو تهرانه مقايسه كن همه چيز رو ميفهمي همشهري.:sq_25:

من از خدامه ارشد تهران جنوب قبول شم هيئت علميش خيلي عاليه و بديش اينه كه شهريه ارشدش فوق العاده بالاست.

Muhammad110
12-10-2012, 22:42
شما برو هيئت علمي رشته خودتون رو در دانشگاه تهران جنوب نگاه كن بعد بيا استاداش رو با صنعتي شريف و تهران و علم صنعت و امير كبير و شاهد و هرچي دانشگاه تاپ تو تهرانه مقايسه كن همه چيز رو ميفهمي همشهري.:sq_25:

من از خدامه ارشد تهران جنوب قبول شم هيئت علميش خيلي عاليه و بديش اينه كه شهريه ارشدش فوق العاده بالاست.

میشه بیشتر و واضحتر توضیح بدین!!؟

ترمی چقدر در میاد!!؟

h-blade
12-10-2012, 23:42
برا رشه هاي مهندسي سال 91 شهريه ثابت 1700 هر واحد نظري 60 هر واحد عملي 90 پايان نامه 350

Tabasom.Sweet
13-10-2012, 00:20
یکی از دوستانم که کنکور پزشکی ازاد داد ولی قبول نشد ، وقتی تکمیل ظرفیت ازاد اومد هرچی اطلاعاتش رو وارد میکنه
پیغام میده چنین کارنامه ای وجود نداره با این مشخصات ! چطور ممکنه؟

Tabasom.Sweet
13-10-2012, 00:26

!!!!!!!!!!!!! این گفته ی شما رو چه کسی تایید میکنه؟ اینکه به طورکلی ممکنه اساتیدش از اساتید دانشگاه دولتی شهرستانهایا حتی یکی از دولتی های تهران بهتر باشن ممکنه

ولی به طور کلی اعتبار دانشگاههای دولتی سطح تهران و شهرستانهای خوب مثل صنعتی اصفهان ، فردوسی مشهد .... از مدارک دانشگاه ازاد خیلی بیشتر هست .

شاید به غلط ، شاید واقعا کادر اساتید فوقالعاده باشن ولی در هر صورت اعتبار مدرک دولتی بیتشر از ازاد هست. تفاوت هم خیلی زیاده.

h-blade
13-10-2012, 19:48
!!!!!!!!!!!!! این گفته ی شما رو چه کسی تایید میکنه؟ اینکه به طورکلی ممکنه اساتیدش از اساتید دانشگاه دولتی شهرستانهایا حتی یکی از دولتی های تهران بهتر باشن ممکنه

ولی به طور کلی اعتبار دانشگاههای دولتی سطح تهران و شهرستانهای خوب مثل صنعتی اصفهان ، فردوسی مشهد .... از مدارک دانشگاه ازاد خیلی بیشتر هست .

شاید به غلط ، شاید واقعا کادر اساتید فوقالعاده باشن ولی در هر صورت اعتبار مدرک دولتی بیتشر از ازاد هست. تفاوت هم خیلی زیاده.

البته تاكيد خاصي رو اين دانشگاه ندارم ولي اگه يه سري بزنيد اون جا همه چيز رو متوجه ميشيد.

در مورد اساتيد هم اينم بگم يه سري اساتيد هستند كه ديگه آخر اون رشته خورشون هستند اين نوع اساتيد در اكثر دانشگاه هاي اول تهران درس ميدن كه هم شامل دولتي ميشه و هم شامل آزاد و اينم به دليل اينكه ديگه از اونا بالاتر نيست. البته در اين بين دانَشگاه آزاد قزوين داستانش فرق داره.

در مورد اعتبار هم والا من زياد اطلاع ندارم. ولي اين ميدونم خيلي از اونايي كه تهران جنوب قبول ميشن زياد اعتبار مدرك و اينا براشون مهم نيست چون اونا عاشق درس خوندن هستند و ميخوان حتي تا دكترا هم برن.

صنعتي اصفهان شايد بشه اسمشو برد ولي فردوسي مشهد با دانشگاه هاي تهران قابل مقايسه نيست.

اصولا سطح هر دانشگاه با توجه به هيئت علمي اون دانشگاه مشخص ميشه.

p30v
13-10-2012, 22:20
می شه واحدای عمومی ازادو با دولتی تطبیق داد؟(دولتی شاخ چطور مثه دانشگا تهران ؟)

Muhammad110
14-10-2012, 02:32
سلام

بچه ها تهران جنوب توی مقطع ارشد در هفته چند روز کلاس داره!!؟

میشه یه روزه درساش رو تموم کرد؟؟

alavi71
14-10-2012, 18:33
می شه واحدای عمومی ازادو با دولتی تطبیق داد؟(دولتی شاخ چطور مثه دانشگا تهران ؟)

سلام دوست من
اگر دروس کلیه دروسی که در 80درصد مطالب یکسان باشند
و نمره شما از 12 بیشتر باشد بله تطبیق میدهند.
برخی دانشگاهها نمره 14 رو برای تطبیق ملاک قرار میدهند
موفق باشید

alavi71
14-10-2012, 18:34
سلام

بچه ها تهران جنوب توی مقطع ارشد در هفته چند روز کلاس داره!!؟

میشه یه روزه درساش رو تموم کرد؟؟
سلام
اغلب در ارشد کلاس ها در یک روز نیستند.
بستگی داره ونمیشود پیش بینی کرد

farshidshd
14-10-2012, 19:35
یکی از دوستانم که کنکور پزشکی ازاد داد ولی قبول نشد ، وقتی تکمیل ظرفیت ازاد اومد هرچی اطلاعاتش رو وارد میکنه
پیغام میده چنین کارنامه ای وجود نداره با این مشخصات ! چطور ممکنه؟

چون قبول نشده این پیغام رو میده

Hossein_128
14-10-2012, 21:42
دوستان من کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد و تکمیل ظرفیت آزاد قبول شدم. اما الآن پیام نور ثبت نام کردم.

میخواستم ببینم اگه پیام نور برام مشکل باشه میتونم بعداً (از ترم بعد) برم آزاد؟ اونوقت از ترم بهمن باید برم سر کلاس؟

اونوقت اون رشته ای که توی کنکور قبول شدم رو میتونم برم یا اونی که توی تکمیل ظرفیت قبول شدم؟

ممنون

Переклад не
14-10-2012, 21:55
دوسان من ترم هفتم و 29 واحدم مونده تموم کنم .آیا ترم 8 ام میتونم 24 واحد بردارم و تابستونم 6 واحدو پاس کنم و تموم؟
ممنون

h-blade
14-10-2012, 21:58
دوسان من ترم هفتم و 29 واحدم مونده تموم کنم .آیا ترم 8 ام میتونم 24 واحد بردارم و تابستونم 6 واحدو پاس کنم و تموم؟
ممنون

اگه معدل ترم هفتت بالاي 17 بشه ميتوني 24 واحد ترم 8 برداري

Переклад не
14-10-2012, 22:34
اگه معدل ترم هفتت بالاي 17 بشه ميتوني 24 واحد ترم 8 برداري

اگه الف نشد چی؟ آخه مگه ترم آخر نیستم؟؟
ممنون

h-blade
14-10-2012, 22:43
اگه الف نشد چی؟ آخه مگه ترم آخر نیستم؟؟
ممنون

اگه الف نشه نه نميشه. اون ترم آخري براي كساييه كه فقط 24 تا داشته باشن.

farshidshd
15-10-2012, 11:02
دوستان من کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد و تکمیل ظرفیت آزاد قبول شدم. اما الآن پیام نور ثبت نام کردم.

میخواستم ببینم اگه پیام نور برام مشکل باشه میتونم بعداً (از ترم بعد) برم آزاد؟ اونوقت از ترم بهمن باید برم سر کلاس؟

اونوقت اون رشته ای که توی کنکور قبول شدم رو میتونم برم یا اونی که توی تکمیل ظرفیت قبول شدم؟

ممنون

میتونید ترم بعد برید
چون هردو رو قبول شدین میتونین هر رشته ای که خواستین ثبت نام کنین

در ضمن این ترمی که ثبت نام نکردین ، براتون مرخصی رد میشه و باید شهریه ثابت این ترم رو پرداخت کنید

.

Hossein_128
15-10-2012, 11:21
میتونید ترم بعد برید
چون هردو رو قبول شدین میتونین هر رشته ای که خواستین ثبت نام کنین

در ضمن این ترمی که ثبت نام نکردین ، براتون مرخصی رد میشه و باید شهریه ثابت این ترم رو پرداخت کنید
.
اونوقت باز باید از ترم اول شروع کنم؟

میشه مثلاً درسهایی که اینجا توی پیام نور پاس کردم رو تطبیق بدم؟ چون رشته یکی هست.

alavi71
16-10-2012, 23:20
اونوقت باز باید از ترم اول شروع کنم؟

میشه مثلاً درسهایی که اینجا توی پیام نور پاس کردم رو تطبیق بدم؟ چون رشته یکی هست.

بله امکان تطبیق دروس برای دروسی که دارای شرط باشد امکان پذیر است
تطابق 80 درصد سر فصلها
2- نمره بالای 12

موفق باشید

Mohammad King
17-10-2012, 18:11
سلام

الان من سنوات تحصیلیم تموم شده باید برم خدمت 40 واحد هم پاس کردم میشه بعد از خدمت ادامه بدم؟دانشگاه 40 واحدو قبول میکنه؟

مقطع کاردانی

farshidshd
18-10-2012, 11:10
سلام

الان من سنوات تحصیلیم تموم شده باید برم خدمت 40 واحد هم پاس کردم میشه بعد از خدمت ادامه بدم؟دانشگاه 40 واحدو قبول میکنه؟

مقطع کاردانی

سلام
باید بعد از خدمت مجددا کنکور بدید
اگه قبول شدید ، دانشگاه نمرات بالای 12 شما رو قبول میکنه

موفق باشید

Mohammad King
19-10-2012, 11:13
دوستان الان من سنوات تحصیلیم تموم شده میخوام برم سربازی نامه ام اومده که برم سربازی باید بده کاریمو به دانشگاه صاف کنم؟

baran_bahar
24-10-2012, 13:37
نتیجه کاردانی ناپیوسته بدون کنکور آزاد کی می یاد ؟؟؟؟؟؟

farshidshd
24-10-2012, 13:51
دوستان الان من سنوات تحصیلیم تموم شده میخوام برم سربازی نامه ام اومده که برم سربازی باید بده کاریمو به دانشگاه صاف کنم؟

اگه میخوای انصراف بدی بله باید تصفیه کنید

baran_bahar
24-10-2012, 15:06
من کاردانی ناپیوسته بدون آزمون آزاد رزقان فارس ثبت نام کردم .
موقع ثبت نام نوشته که یک روز بعد با در دست داشتن نسخه چاپی رسید ثبت نام به واحد دانشگاهی مورد نظر مراجعه کنید .
من نمی تونم تو این چند روز از تهران برم اونجا . چی کار باید بکنم ؟؟
موقع ثبت نام اصلا معدل دیپلم و این چیزها هم نخواستن . چه جوری گزینش قراره انجام بشه پس ؟؟؟

خیلییی مهمه . خواهشا هرکی می دونه جواب بده .

cgm57
28-10-2012, 22:57
بچه ها کسی تراز آخرین فرد قبول شده در سال 91 در رشته ی روانشناسی عمومی دانشگاه تهران جنوب رو می دونه؟

*Necromancer
16-11-2012, 18:53
روز اول بهمون چند تا برگه داده بودن که قوانین دانشگاه توش ونوشته شده بود، مثل همین که سه جلسه غیبت مجازه و حد اکثر 20 واحد می شه برداشت و غیره
یه موردی بود که می گفت برای کاردانی نمی شه بیشتر از 5 ترم خوند
من خیلی هارو دیدم که مدت زیادی تو دانشگاه بودن....
سوال من اینه که اگه یه نفر مشکل سربازی نداشته باشه میتونه بیشتراز 5 ترم طول بده؟ اگه 5 ترم بگذره و چند تا واحدت بمونه چی؟
کلا این قانون سفت و سخته ؟

alavi71
16-11-2012, 19:18
روز اول بهمون چند تا برگه داده بودن که قوانین دانشگاه توش ونوشته شده بود، مثل همین که سه جلسه غیبت مجازه و حد اکثر 20 واحد می شه برداشت و غیره
سوال من اینه که اگه یه نفر مشکل سربازی نداشته باشه میتونه بیشتراز 5 ترم طول بده؟ اگه 5 ترم بگذره و چند تا واحدت بمونه چی؟
سلام دوست من
بله طبق قوانین نباید بیش از اون طول بکشه
ولی افراد زیادی هستند و که چندین ترم بیش از اون هم میخونن
خیلی مشکلی نیست
پیروز باشید

saeed258s
27-11-2012, 15:41
با دروود
در دانشگاه واحد ما،مجموعه ای از خدمات دانشگاه به صورت مزایده به پیمانکارانی واگذار شده است ،از این روی پیمانکاران نیز برای مدیریت مجموعه مورد اجاره خود،بایستی از نیرو هایی استفاده نمایند.
حال پرسش این است که آیا اساسا شرکت دانشجویان در اینچنین مزایده هایی خلاف اساسنامه های دانشگاهی ی باشد و آیا استفاده از دانشجویان آن واحد به عنوان نیروی کار مورد نیاز پیمانکاران،خلاف می باشد ؟
با سپاس

farshidshd
28-11-2012, 14:07
با دروود
در دانشگاه واحد ما،مجموعه ای از خدمات دانشگاه به صورت مزایده به پیمانکارانی واگذار شده است ،از این روی پیمانکاران نیز برای مدیریت مجموعه مورد اجاره خود،بایستی از نیرو هایی استفاده نمایند.
حال پرسش این است که آیا اساسا شرکت دانشجویان در اینچنین مزایده هایی خلاف اساسنامه های دانشگاهی ی باشد و آیا استفاده از دانشجویان آن واحد به عنوان نیروی کار مورد نیاز پیمانکاران،خلاف می باشد ؟
با سپاس

سلام
خیر خلاف نیست ، مشکلی پیش نمیاد

farzad02
28-11-2012, 15:17

البته بستگی به دانشگاه هم میگن داره ولی ون چیزی که خود من دیدم اینه که دانشگاه آزاد از پول بدش نمیاد

mino0o
30-11-2012, 16:37
با سلام به دوستان
همسر من دانشجوی دانشگاه آزاد ورودی سال ۸۷ است.ترم اول به دلیل حاضرنبودن مدرک پیش دانشگاهی مرخصی گرفته است.سه ترم به دانشگاه رفته بعد از آن به دلیل مشکلات کاری و ازدواج تحصیل را رها کرده.از این ترم میخواد به درسش ادامه بده.
بنظر شما ثبت نامش میکنند؟با توجه به اینکه ۵ ترمه متوالی دانشگاه نرفته؟واقعا نگرانم کاش مانع ادامه تحصیلش نشن

farshidshd
01-12-2012, 13:36
با سلام به دوستان
همسر من دانشجوی دانشگاه آزاد ورودی سال ۸۷ است.ترم اول به دلیل حاضرنبودن مدرک پیش دانشگاهی مرخصی گرفته است.سه ترم به دانشگاه رفته بعد از آن به دلیل مشکلات کاری و ازدواج تحصیل را رها کرده.از این ترم میخواد به درسش ادامه بده.
بنظر شما ثبت نامش میکنند؟با توجه به اینکه ۵ ترمه متوالی دانشگاه نرفته؟واقعا نگرانم کاش مانع ادامه تحصیلش نشن

سلام

احتمالا براش ترک تحصیل زدن و دیگه نمیتونه ادامه بده و باید مجددا کنکور بده

اگر هم به احتمال 5درصد قبول کنن ، کل شهریه های ثابت این چند ترمی که نبوده رو باید پرداخت کنه چون براش مرخصی ثبت میشه

.

کاربر شماره ی یک
02-12-2012, 17:51
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از موافقت وزارت علوم با حذف کنکور در دوره های کارشناسی پیوسته و ناپیوسته این دانشگاه خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد دانشجو امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اضافه کرد: پس از مذاکره با وزارت علوم و اعلام آمادگی دانشگاه آزاد برای حذف کنکور در مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته وزارتخانه مذکور به این نتیجه رسید که کنکور می تواند در این دوره ها حذف شود. وی گفت: با موافقت وزارت علوم، کنکور در 80 درصد رشته محلهای دانشگاه آزاد برگزار نمی شود و منتظر ابلاغیه این وزارتخانه در خصوص عملی کردن این اقدام هستم. به گفته رئیس دانشگاه آزاد، به محض دریافت این ابلاغیه، جزئیات حذف کنکور در سامانه مرکز آزمون این دانشگاه درج می شود و شیوه پذیرش بدون کنکور از بهمن ماه در این دانشگاه اجرایی خواهد شد همچنین پذیرش بر اساس سوابق علمی و اولویتهای بومی انجام می شود. دانشجو در خصوص تجمیع آزمونهای دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: آن بخش از رشته های کارشناسی که نیاز به برگزاری کنکور دارند، برگزار می شوند اما امیدوارم این شیوه برگزاری به صورت مشترک با سازمان سنجش صورت گیرد.

smallfrank
03-12-2012, 19:30
سلام
خسته نباشید
یه سوال داشتم

من الان ترم 3 کارشناسی عمران پیوسته ام
متولد 72

میتونم امسال کنکور بدم و برم کاردانی همون رشته خودم رو بخونم یا با انصراف دادن سرباز حساب میشم ؟

alavi71
04-12-2012, 12:33
سلام
خسته نباشید
یه سوال داشتم

من الان ترم 3 کارشناسی عمران پیوسته ام
متولد 72

میتونم امسال کنکور بدم و برم کاردانی همون رشته خودم رو بخونم یا با انصراف دادن سرباز حساب میشم ؟

سلام
الان دانشگاه دولتی هستید؟
میتوانید در کنکور شرکت کنید و در صورت قبولی از این رشته خود انصراف دهید.
در مورد قوانین جدید نظام وظیفه به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
ولی تا انجا که من میدونم.از تاریخ انصراف مهلت یکساله دارید.

smallfrank
04-12-2012, 19:38
سلام
الان دانشگاه دولتی هستید؟
میتوانید در کنکور شرکت کنید و در صورت قبولی از این رشته خود انصراف دهید.
در مورد قوانین جدید نظام وظیفه به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
ولی تا انجا که من میدونم.از تاریخ انصراف مهلت یکساله دارید.

نه الان دانشگاه آزادم
میخوام بیام شهر خودم کاردانی رو بگیرم بعدش کارشناسی ناپیوسته

آخه 18 سالم تموم شده اگه انصراف بدم سرباز نیستم ؟
پس یعنی امسال کنکور آزاد شرکت کنم ؟

smallfrank
06-12-2012, 21:18
راستی

امسال کنکور آزاد حذف شده ؟

undr
07-12-2012, 23:08
سلام دوستان.من دارم مهندسی پزشکی میخونم...میتونم سال دیگه کنکور پزشکی آزاد شرکت کنم بدون اینکه ترم بعد انصراف بدم ؟ یعنی در حال تحصیل باشم کنکورم بدم....بعد قبول اگه بشم میتونم ازین رشته انصراف بدم برم اون رشته ؟ واحدهایی که پاس کردم رو دیگه نمیخواد اونجا دوباره پاس کنم؟
ممنونم...

alavi71
07-12-2012, 23:09
نه الان دانشگاه آزادم
میخوام بیام شهر خودم کاردانی رو بگیرم بعدش کارشناسی ناپیوسته

آخه 18 سالم تموم شده اگه انصراف بدم سرباز نیستم ؟
پس یعنی امسال کنکور آزاد شرکت کنم ؟

اگر از معافیت تحصیلی استفاده نکردید میتونید استفاده کنید و بخونید واسه کنکور امسال.
اگر تا قبل از تاریخ اعزام انصراف بدی و دانشگاه جدید بروی مشکلی نیست
(باز هم برای اطمینان از دفاتر پللیس+10 سوال کنید)

alavi71
07-12-2012, 23:12
سلام دوستان.من دارم مهندسی پزشکی میخونم...میتونم سال دیگه کنکور پزشکی آزاد شرکت کنم بدون اینکه ترم بعد انصراف بدم ؟ یعنی در حال تحصیل باشم کنکورم بدم....بعد قبول اگه بشم میتونم ازین رشته انصراف بدم برم اون رشته ؟ واحدهایی که پاس کردم رو دیگه نمیخواد اونجا دوباره پاس کنم؟
ممنونم...

سلام اگر در کنکور 91 رشته روزانه قبول نشده باشید موردی نیست
شرکت کنید اگر رشته دلخواهتون رو اوردید بعد انصراف بدهید.
دروس هم اگر دو شرط زیر رو داشته باشند موردی نیست و نیازی به پاس کردن مجدد نیست
1-تطابق80 درصد سر فصل ها
2-کسب نمره بالای 12

پیروز باشید

alavi71
07-12-2012, 23:14
راستی

امسال کنکور آزاد حذف شده ؟

برای کنکور امسال رشته هایی که پر متقاضی نبودند و ظرفیت برای پذیرش در اونها اغلب خالی بوده بدون در نظر گرفتن نمره ازمون قبولی هستش ...
ولی برای رشته های پر طرفدار همچون پزشکی و ... کنکور همچنان هست
پیروز باشید

vahid_ba
08-12-2012, 22:15
سلام
اگر یکی 2 ترم قبل رو مشروط شده باشه

و این ترم هم مشروط بشه یعنی 3 ترم پیاپی اخراج میشه ؟

در ضمن 2 ترم قبل فقط 6 واحد پاس کرده باشه :n08:

+ اگر 4 تا درس برداری و 3 تاش رو سر جلسه نری حذف میشه دیگه درسته ؟ اونوقت اون درس اخری رو بالای 12 بگیری دیگه مشروط نمیشی ؟

کلا توی یه ترم فقط 1 درس رو پاس کنی و بالای 13 بگیری دیگه مشروط نمیشی ؟

Iranian boy10
10-12-2012, 10:24
سلام

+ اگر 4 تا درس برداری و 3 تاش رو سر جلسه نری حذف میشه دیگه درسته ؟ اونوقت اون درس اخری رو بالای 12 بگیری دیگه مشروط نمیشی ؟

سلام . بنظرم شما مثل اینکه زیادی پول داری ؟! شما اصلا با این وضع کلا انصراف بده و بیخیال درس شو! تازه منتظر جوابم هستی؟!:n04:
موفق باشید:n16:

farshidshd
10-12-2012, 11:17
سلام

سلام
اگه دو ترم پیاپی مشروط بشین قانونش اینه که اخراج میکنن
ولی با در خواست کتبی و نظر کمیسیون ، بهتون فرصت میدن

در مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و همچنین ارشد پیوسته ، اگه سه تا درس رو سر جلسه نرید حذف میشه و بقیه دروس رو نمره ی لازم رو بیارید
مشروط محسوب نمیشید

موفق باشید

Pekhor
10-12-2012, 12:58
من ترم قبل مشروط شدم..این ترم هم انتخاب واحد کردم شهریه رو هم دادم ولی فقط 2 هفته رفتم سر کلاسا و دیگه نرفتم چون میخوام کنکور بدم واسه سال بعد..

من الان برم انصراف بدم بهتره؟ چون میترسم این ترم رو که حتما مشروط میشم بعد اخراجم کنن و نتونم کنکور بدم. الان انصراف بدم سال بعد که قبول بشم حتما میتونم برم دانشگاه دیگه؟(از لحاظ سربازی میگم)

farshidshd
10-12-2012, 13:13
من ترم قبل مشروط شدم..این ترم هم انتخاب واحد کردم شهریه رو هم دادم ولی فقط 2 هفته رفتم سر کلاسا و دیگه نرفتم چون میخوام کنکور بدم واسه سال بعد..

من الان برم انصراف بدم بهتره؟ چون میترسم این ترم رو که حتما مشروط میشم بعد اخراجم کنن و نتونم کنکور بدم. الان انصراف بدم سال بعد که قبول بشم حتما میتونم برم دانشگاه دیگه؟(از لحاظ سربازی میگم)

بعد از انصراف یکسال مهلت داری

چرا انصراف بدی ، دروسی رو که نمیتونی نمره بالا بگیری حذف کن

Pekhor
10-12-2012, 15:25
جریان این چیه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

براي ساير كد رشته محل‌هاي كه پذيرش آنها از طريق آزمون صورت مي‌گيرد توجه به نكات ذيل ضروري است:
الف- ثبت نام و پذيرش رشته محل‌هاي آزموني دانشگاه آزاد اسلامي براي سال تحصيلي 93-1392 از طريق سازمان سنجش آموزش كشور انجام خواهد گرفت و براي سال تحصيلي 93-1392 دانشگاه آزاد اسلامي ثبت نام و آزمون مجزايي نخواهد داشت. لذا داوطلبان علاقه‌مند به انتخاب كد رشته محل‌هاي با آزمون دانشگاه آزاد اسلامي لازم است كه در آزمون سراسري سال 1392 ثبت نام نمايند. به همين منظور اين داوطلبان مي توانند از امروز دوشنبه 20/9/1391 لغايت روز شنبه 25/9/1391 از طريق سايت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام نمايند. همچنين داوطلباني كه در تاريخ مقرر موفق به ثبت نام نشوند، مي توانند از روز دوشنبه 30/11/91 لغايت پنج شنبه 3/12/91 اقدام به ثبت نام كنند.

یعنی دانشگاه آزاد امسال کنکور نمیگیره؟ با همین کنکور سراسریه کنکورش؟ بعد انتخاب رشتش چی میشه؟

alavi71
10-12-2012, 22:14
جریان این چیه؟

یعنی دانشگاه آزاد امسال کنکور نمیگیره؟ با همین کنکور سراسریه کنکورش؟ بعد انتخاب رشتش چی میشه؟

سلام دوست من
امسال ازاد-پیام نور-غ انتفاعی در کد رشته هایی که اغلب سالهای قبل خالی میموندند و جزو رشته های تاپ نبودن رو بدون کنکور و با در نظر گرفتن نمره سال سوم پذیرش میکنه.
ولی همچنان رشته های برتر روزانه و شبانه و دانشگاههای برتر کنکور دارند
پیروز باشید

emad91
10-12-2012, 23:38
خب توی این خبر نوشته داوطلبان می توانند از 20 اذر تا 25ام برای ثبت نام اقدام کنن برا همون ازاد
من جمعه ثبت نام کردم برای کنکور سراسری حالا دیگه نیازی نیست کاری بکنم برا ازاد ؟

775e
11-12-2012, 07:41
خب توی این خبر نوشته داوطلبان می توانند از 20 اذر تا 25ام برای ثبت نام اقدام کنن برا همون ازاد
من جمعه ثبت نام کردم برای کنکور سراسری حالا دیگه نیازی نیست کاری بکنم برا ازاد ؟

من هم همین سوال رو دارم.

vahid_ba
11-12-2012, 15:27
سلام
اگه دو ترم پیاپی مشروط بشین قانونش اینه که اخراج میکنن
ولی با در خواست کتبی و نظر کمیسیون ، بهتون فرصت میدن

در مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و همچنین ارشد پیوسته ، اگه سه تا درس رو سر جلسه نرید حذف میشه و بقیه دروس رو نمره ی لازم رو بیارید
مشروط محسوب نمیشید

موفق باشید

مرسی/

ببینید من الان 4 تا درس برداشتم
3 تاش رو سر جلسه نرم حذف میشه
و اون 2 تای دیگه رو بلای 12 بگیرم حله و دیگه مشروط نمیشم درسته ؟

Mr_100_dolari
11-12-2012, 16:13
اساتید اگر اطلاع دارید ما رو هم بی خبر نزارید

این دفترچه هایی که الان اومده هیچ کدوم برای کاردانی به کارشناسی نیستش ؟

اگر نیستش خبر ندارید این دفترچه کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد کی میاد ؟

ممنون

omid_3tar
11-12-2012, 17:38
سلام دوستان من سال سوم هستم و میخواستم توی کنکور دانشگاه آزاد برای آشنایی با جو کنکور شرکت کنم حالا که دو تا کنکور یکی شدن چه میشه؟؟

میتونم شرکت کنم؟ چه جوری؟؟

چون راهنما رو که میخوندم نوشته بود دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی الزامیست

یه وقت واسه کنکور اصلیم (ساله دیگه) مشکلی پیش نیاد

Mahdi/s
11-12-2012, 18:27
ســلام...
نیازی به زدن تاپیک جدید نبود اینجا میتونید پیگیری کنید....

تاپیــک جــامــع مـــباحــث مرتبـــط با دانشـــگاه آزاد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کــنــکــور 92 ؛ مشاوره ، برنامه ریزی ، شیوه های برتر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

omid_3tar
11-12-2012, 19:03
میبخشید اطلاع نداشتم به روی چشم از همونجا پیگیری میکنم

ممنون

alavi71
11-12-2012, 20:27
اساتید اگر اطلاع دارید ما رو هم بی خبر نزارید

این دفترچه هایی که الان اومده هیچ کدوم برای کاردانی به کارشناسی نیستش ؟

اگر نیستش خبر ندارید این دفترچه کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد کی میاد ؟

ممنون

سلام دوست من
کاردانی به کارشناسی اگر اشتباه نکنم حدود یکماه پیش ثبتنام بود...

Mr_100_dolari
12-12-2012, 02:24
سلام دوست من
کاردانی به کارشناسی اگر اشتباه نکنم حدود یکماه پیش ثبتنام بود...

سلام

یک ماه پیش :n04: مطمئنی ؟

چون من امسال هر چی آمار گرفتم کاردانی به کارشناسی دفترچش نیومد و از سال قبل کنکورش از دی و ورودی بهمن رفته به شهریور و ورودی مهر و با سراسری یکی شده دفترچش و آزمونش

در کل چون اینا کارشون حساب کتاب نداره گفتم بازم مطمئن شم و اگر شما هم مطمئن شدی ثبت نامش برای نیمه دوم امسال انجام شده یا نشده ممنون میشم اطلاع بدید .

ziba12
12-12-2012, 14:29
سلام@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@دوستان این کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته که میگن تو دانشگاه ازاد حذف شده قضیش چیه ؟کی ثبت نامش هست ؟ چجوری باید ثبت نام کرد ؟؟؟؟؟؟ و پذیرش بر اساس چه چیزی صورت میگیره ؟

alavi71
12-12-2012, 16:41
سلام

چون من امسال هر چی آمار گرفتم کاردانی به کارشناسی دفترچش نیومد و از سال قبل کنکورش از دی و ورودی بهمن رفته به شهریور و ورودی مهر و با سراسری یکی شده دفترچش و آزمونش

در کل چون اینا کارشون حساب کتاب نداره گفتم بازم مطمئن شم و اگر شما هم مطمئن شدی ثبت نامش برای نیمه دوم امسال انجام شده یا نشده ممنون میشم اطلاع بدید .

مهلت ثبت نام اون تمام شده ولی
در خرداد ماه بوده ثبتنام اون به احتمال زیاد

farshidshd
12-12-2012, 17:27
مرسی/

ببینید من الان 4 تا درس برداشتم
3 تاش رو سر جلسه نرم حذف میشه
و اون 2 تای دیگه رو بلای 12 بگیرم حله و دیگه مشروط نمیشم درسته ؟

بله
مشکلی پیش نمیاد

farshidshd
12-12-2012, 17:28
سلام

مهلت ثبت نام اون تمام شده ولی
در خرداد ماه بوده ثبتنام اون به احتمال زیاد

بله خرداد ثبت نامش بوده و شهریور کنکورش بوده
مهر ماه هم جواباش اومده

.

Pekhor
12-12-2012, 17:36
اینی که ثبت نام کنکور آزاد با سراسری یکی شده رو دوشنبه اعلام کردن.کسایی که قبل از دوشنبه ثبت نام کردن مشکلی ندارن؟ نباید دوباره ثبت نام کنن؟

turtleback
12-12-2012, 17:43
سلام
ميبخشيد در اين مورد اطلاعاتم كم هست:
ثبت نام كنكور كارشناسي ارشد آزاد كي هست؟
دولتي خيلي وقت هست ثبت نام رو انجام دادم اما خبري از ثبت نام كنكور آزاد نيست.
لطفا راهنمايي كنيد.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

king_darkness
12-12-2012, 20:14
کنکور آزاد و سراسری یکی شدن و گفتن فقط 5٪‌ از رشته ها به آزمون نیاز داره و بقیه همینجوری میشه ثبت نام کرد این 5٪ کدوم رشته ها هستن سایت دانشگاه آزاد نگاه کردم چیزی ننوشته بود !؟

esfhost
12-12-2012, 20:30
دوستان من کی باید ثبت نام کنم واسه کنکور دانشگاه آزاد؟ رشته ام گرافیک کامپیوتر هست کار و دانش
یکی کامل راهنماییم کنه ممنون میشم

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

a6543210
12-12-2012, 21:03
سلام
ممنون می شم واسم سوالات ارشد آزاد نرم افزار 1391 رو بزارین.خیلی لازمش دارم.ممنونم:n15:

Mr_100_dolari
13-12-2012, 04:51
سلام@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@دوستان این کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته که میگن تو دانشگاه ازاد حذف شده قضیش چیه ؟کی ثبت نامش هست ؟ چجوری باید ثبت نام کرد ؟؟؟؟؟؟ و پذیرش بر اساس چه چیزی صورت میگیره ؟

سلام

دوست عزیز این کنکور در سال های قبل آزمونش توی دی و پذیرشش بهمن بود تا سال 91 که منتقل شد به شهریور و پذیرش مهر و آزاد و دولتی هم یکی شد .

اینم جدول سال 91 :

دانشگاه
مقطع
تاریخ ثبت نام
تاریخ آزمون
اعلام نتایج اولیه
اعلام نتایج نهایی

سراسری
کارشناسی ناپیوسته
91/03/30
91/06/02
حذف شده
91/07/08

دانشگاه آزاد
کارشناسی ناپیوسته
91/03/30
91/06/02
ندارد
91/07/08

Pekhor
13-12-2012, 16:15
کدوم یکی از واحدای دانشگاه آزاد تهران رشته ی علوم اجتماعی دارن؟

hp722
13-12-2012, 19:48
ببخشید زمان ثبت نام از کی تا کی هست؟چه مدارکی لازم داره؟دفترچه اش برای دانلود نیست؟

برای پزشکی باید آزمون رو داد درسته؟

باتشکر

liverpolis
14-12-2012, 00:36
سلام دوستان شنیدم دانشگاه آزاد برای ترم بهمن در مقطع کارشناسی پیوسته و کاردانی بدون کنکور دانشجو می گیره ، دفترچش هم دی میاد درسته ؟

farshidshd
14-12-2012, 11:51
سلام دوستان شنیدم دانشگاه آزاد برای ترم بهمن در مقطع کارشناسی پیوسته و کاردانی بدون کنکور دانشجو می گیره ، دفترچش هم دی میاد درسته ؟

سلام
بدون کنکورش درسته دفترچش معلوم نیست ، احتمالا همون دی میاد

mohammadirani
14-12-2012, 14:45
پرستاری و منهدسی ژنتیک جز رشته های علوم پزشکی هستند؟

بعد چه شکلیه.الان به معدل ربط داره؟

alavi71
14-12-2012, 15:03
بچه ها جریان دانشگاه آزاد چیه؟
کسی که معدلش بالای 14 و زیر 15 باشه چه رشته ای میتونه قبول شه؟
درسته که کنکور آزاد رو کلا برداشتند؟

سلام دوست من
کنکور ازاد امسال در بیشتر رشته ها بدون ازمون پذیرش داره
ولی همچنان رشتهای برتر و دانشگاههای پر متقاضی کنکور دارند که کنکور اون هم با دانشگاه دولتی ادغام شده است
موفق باشید

alavi71
14-12-2012, 15:05

سلام
کاردانی نا پیوسته بدون ازمون هماکنون ثبت نامش در حال انجام هست ...
ولی کارشناسی پیوسته هنوز خیر

Nocturne
14-12-2012, 17:02
آیا مخلوط شد کنکور آزاد و سراسری درسته؟ (الان من برای ثبت نام آزاد تا 25 ام وقت دارم؟؟ )

کاردانی نا پیوسته بدون ازمون
اما این ظاهرا با آزمون هست. تو سایتم زده: همچنان فرصت ثبت نام برای آزمون مشترک کارشناسی ناپیوسته آزاد اسلامی و سازمان سنجش وجود دارد

+ سوال دیگه م اینه که اگه برم سربازی در حین خدمت بدون آزمون برم کارشناسی آزاد آیا از خدمت مرخص میشم و دوباره معافیت تحصیلی میدن؟؟

alavi71
14-12-2012, 20:10
آیا مخلوط شد کنکور آزاد و سراسری درسته؟ (الان من برای ثبت نام آزاد تا 25 ام وقت دارم؟؟ )

اما این ظاهرا با آزمون هست. تو سایتم زده: همچنان فرصت ثبت نام برای آزمون مشترک کارشناسی ناپیوسته آزاد اسلامی و سازمان سنجش وجود دارد

+ سوال دیگه م اینه که اگه برم سربازی در حین خدمت بدون آزمون برم کارشناسی آزاد آیا از خدمت مرخص میشم و دوباره معافیت تحصیلی میدن؟؟

سلام
ادغام کنکور سراسری و ازاد مربوط به کارشناسی پیوسته هست
کاردانی و کارشناسی نا پیوسته الان ثبت نام دارد.
برای کارشناسی پیوسته باید در سایت سنجش ثبتنام کنید که تا شنبه وقت دارخ
در مورد نظام وظیف هم اگر اشتباه نکنم در صورت قبولی ترخیص خواهید شد.(جهت اطمینان از دفاتر پلیس+10 و یا نظام وظیفه سوال کنید)

پیروز باشید

liverpolis
15-12-2012, 07:14
سلام
بدون کنکورش درسته دفترچش معلوم نیست ، احتمالا همون دی میاد
یعنی اگه من بخوام از همین بهمن ماه امسال برم دانشگاه ،باید الان در کنکور سازمان سنجش که با آزاد یکی شدن هم ثبت نام کنم ؟؟! و یه مورد دیگه ثبت نام بدون کنکور برای کارشناسی پیوسته همین امسال و ترم بهمن کلا تایید شده ؟ یعنی قطعیه و من منتظر باشم ؟ ممنون می شم جواب بدین از وقتی انصراف دادم قضیه دانشگاه و نظام وظیفه و اینا زندگیم رو جهنم کرده:n30:

farshidshd
15-12-2012, 11:17
یعنی اگه من بخوام از همین بهمن ماه امسال برم دانشگاه ،باید الان در کنکور سازمان سنجش که با آزاد یکی شدن هم ثبت نام کنم ؟؟! و یه مورد دیگه ثبت نام بدون کنکور برای کارشناسی پیوسته همین امسال و ترم بهمن کلا تایید شده ؟ یعنی قطعیه و من منتظر باشم ؟ ممنون می شم جواب بدین از وقتی انصراف دادم قضیه دانشگاه و نظام وظیفه و اینا زندگیم رو جهنم کرده:n30:

امسال اگه ثبت نام هست باید در کنکور ثبت نام کنید

بدون کنکور واسه پیوسته فکر نکنم تایید شده باشه واسه ناپیوسته میشه بدون کنکور رفت

farshidshd
15-12-2012, 11:42
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])اعلام جزئیات حذف آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی رئيس مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي گفت:‌ دانشگاه آزاد اسلامي پس از بررسي هاي فراوان و گسترده اي در كميته تخصصي اقدام به حذف آزمون در مقطع كارشناسي كرد.
به گزارش مركز روابط عمومي و اطلاع رساني دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر ناصر اقبالی رئيس مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي گفت: در راستای قانون مصوب سال 86 مجلس شورای اسلامی در خصوص حذف آزمون سراسری دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالی پس از بررسی­های بعمل آمده بر روی رشته/محل­های موجود در دانشگاه آزاد اسلامی در کمیته­ای تخصصی مقرر شد در 5 هزار رشته/محل مقطع کارشناسی این دانشگاه از نیمسال دوم سال جاری پذیرش دانشجو به صورت بدون آزمون و صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب صورت گیرد.
رئیس مرکز آزمون اظهار داشت: این موضوع که طرح حذف آزمون در نیمسال اول و در مقطع کاردانی صورت گرفت، گفت: با توجه به اینکه در مهر ماه امسال آزمون 3466 رشته/محل در مقطع کاردانی حذف گردید، لذا دانشگاه آزاد اسلامی توانسته از مجموع قریب 9000 رشته/محل خود در آزمون سراسری در بیش از 8400 رشته/محل معادل 95% پذیرش بدون کنکور داشته باشد. لذا در مقطع کارشناسی پذیرش دانشجو در 250 هزار نفر ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی از مجموع 270 هزار نفر بصورت بدون آزمون خواهد بود.
اقبالی در ادامه خاطر نشان کرد: این اقدام گامی مثبت در راستای ورود آسان­تر و راحت­تر داوطلبان تحصیل به دانشگاه­های کشور خواهد بود. ضمن اینکه به نظر می­رسد با پذیرش بدون آزمون می­توان داوطلبان را در راستای علایق و استعدادهایشان سوق داد.
اقبالی در خصوص روش پذیرش دانشجو گفت: در این روش سوابق تحصیلی داوطلبان ملاک قرار می­گیرد و هر فرد می­تواند در هر رشته/محلی که می خواهد ثبت­نام کرده و ادامه تحصیل دهد. وی در مورد زمان آغاز ثبت­نام بدون آزمون اعلام کرد: ما آمادگی داریم که از نیمسال دوم سال تحصیلی جاری به پذیرش دانشجو در این سیستم جدید بپردازیم. ضمن اینکه در این روش داوطلبان می­توانند دوبار در سال و در دو نیمسال برای ثبت نام اقدام کنند.
رئیس مرکز آزمون در ادامه افزود: متقاضیان می­توانند از نیمه دوم دی ماه با مراجعه به پایگاه ثبت­نام الکترونیکی مرکز آزمون به آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. وی تصريح كرد: در حال حاضر پذیرش بدون آزمون، شامل حال رشته­های علوم پزشکی، دوره­های کارشناسی ارشد و دکتری نخواهد شد، لذا علاقه­مندان تحصیل در گروه پزشکی و رشته­های با آزمون غیرپزشکی می­بایست در آزمون سال 92 که توسط سازمان سنجش برگزار می­شود، شرکت کنند . اقبالي گفت: لذا دانشگاه آزاد اسلامی در این مورد هیچ آزمون مستقل و جدایی برگزار نخواهد کرد و شیوه پذیرش دانشجو در رشته­های مذکور متعاقباً اعلام خواهد شد.

منبع : سازمان مرکزی دانشگاه آزاد

Переклад не
15-12-2012, 19:45
دوستان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد که چن هفته پیش بود.واسه آزاد کی هستش؟
ممنون

h-blade
15-12-2012, 20:01
دوستان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد که چن هفته پیش بود.واسه آزاد کی هستش؟
ممنون

بهمن ماه دوست عزيز

aftab_azad20
16-12-2012, 15:42
سلام دوستان میگم واحد های بین المللی دانشگاه آزاد قشم و کیش(پردیس) در مقطع ارشد نیازی به مدرک زبانم داره؟

saadat68
17-12-2012, 01:10
سلام

اگه یه دانشجو بخواد انصراف بده آیا دانشگاه به محل سکونتش و والدینش نامه میفرسته یه نفر گفت نامه میفرسته درسته ؟

smallfrank
17-12-2012, 10:19
سلام
خسته نباشید

هزینه انصراف در آخر ترم ۳ چقدره؟
کارشناسی پیوسته عمران

کلا به چی بستگی داره؟

ممنون

farshidshd
17-12-2012, 11:36
سلام دوستان میگم واحد های بین المللی دانشگاه آزاد قشم و کیش(پردیس) در مقطع ارشد نیازی به مدرک زبانم داره؟

سلام
خیر نیاز نداره

سلام
خسته نباشید

هزینه انصراف در آخر ترم ۳ چقدره؟
کارشناسی پیوسته عمران

کلا به چی بستگی داره؟

ممنون

سلام
اگه تا قبل از حذف و اضافه انصراف بدید ، فقط شهریه ثابت رو باید پرداخت کنید
اگه بعد از حذف و اضافه باشه ، باید کل شهریه رو پرداخت کنید

.

farshidshd
17-12-2012, 11:39
سلام

اگه یه دانشجو بخواد انصراف بده آیا دانشگاه به محل سکونتش و والدینش نامه میفرسته یه نفر گفت نامه میفرسته درسته ؟

سلام
معلوم نیست
نامه فرستادن در قانونشون هست ولی از 10 نفر شاید برای 2 نفر نامه بفرستن

turtleback
21-12-2012, 02:49
بهمن ماه دوست عزيز

كنكور كارشناسي ارشد آزاد ارديبهشت هست ديگه؟

farshidshd
21-12-2012, 17:21

بله اردیبهشت ماه کنکورش هست

smallfrank
23-12-2012, 14:50
دوستان

ثبت نام کاردانی بدون آمون شروع شده ؟

من سال 90 پیش دانشگاهیو تموم کردم

باید توی کاردانی پیوسته شرکت کنم یا ناپیوسته ؟

farshidshd
23-12-2012, 15:02
دوستان

ثبت نام کاردانی بدون آمون شروع شده ؟

من سال 90 پیش دانشگاهیو تموم کردم

باید توی کاردانی پیوسته شرکت کنم یا ناپیوسته ؟

بله شروع شده
=====-======

شما کاردانی چرا شرکت میکنید
میتونید در کنکور کارشناسی پیوسته شرکت کنید

اگه میخواید بدون آزمون برید کاردانی ، باید کاردانی ناپیوسته برید/..//.

/./

h-blade
23-12-2012, 15:09

ثبت نام بهمن ماه و آزمون در ارديبهشت ماه هستش.....

smallfrank
23-12-2012, 15:55
بله شروع شده
=====-======

شما کاردانی چرا شرکت میکنید
میتونید در کنکور کارشناسی پیوسته شرکت کنید

اگه میخواید بدون آزمون برید کاردانی ، باید کاردانی ناپیوسته برید/..//.

/./
ممنون از پاسختون

آخه من الان در حال تحصیلم
ترم 3 دانشگاه آزاد کارشناسی پیوسته
معافیت تحصیلی دارم

الان میخوام آخر ترم انصراف بدم بیام کاردانی همین رشته رو بدون کنکور تو شهر خودمون بخونم
بعدش کارشناسی ناپیوسته داره همینجا

میخوام اول کاردانی رو بگیرم بعدشم کارشناسی ناپیوسته

پس الان باید ثبت نام کنم در کاردانی نا پیوسته , درسته ؟

moh72
23-12-2012, 23:07
اقا جریان بدون کنکور شدن و یکی شدن دانشگاه ازاد با دولتی چیه؟
من میخوام رشته ی م.مکانیک (یا شاید م.صنایع) بخونم دقیقا باید چیکار کنم؟مثل هر سال کارت ثبت نام در ازمون میدن یا نه؟
+
من میتونم واحدایی که تو دانشگاه غیرانتفاعی خوندم رو تو دانشگاه ازاد تطبیق بدم؟
+
شهریه ی ثابت ازاد رشته های مهندسی (اون دوتا که گفتم)چقدره؟

farshidshd
24-12-2012, 10:40
ممنون از پاسختون

آخه من الان در حال تحصیلم
ترم 3 دانشگاه آزاد کارشناسی پیوسته
معافیت تحصیلی دارم

الان میخوام آخر ترم انصراف بدم بیام کاردانی همین رشته رو بدون کنکور تو شهر خودمون بخونم
بعدش کارشناسی ناپیوسته داره همینجا

میخوام اول کاردانی رو بگیرم بعدشم کارشناسی ناپیوسته

پس الان باید ثبت نام کنم در کاردانی نا پیوسته , درسته ؟

بله کاردانی ناپیوسته باید ثبت نام کنید...

./

smallfrank
24-12-2012, 14:09
بله کاردانی ناپیوسته باید ثبت نام کنید...

./

امروز رفتم دانشگاه

گفتن نمیشه از کارشناسی انصراف بدی و بیای کاردانی
باید همون مقطعو بخونی

تاریخ ثبت نام کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد کی هست ؟

moh72
24-12-2012, 16:56
من میخوام رشته ی م.مکانیک (یا شاید م.صنایع) بخونم دقیقا باید چیکار کنم؟مثل هر سال کارت ثبت نام در ازمون میدن یا نه؟
+
+
چرا کسی اینو جواب نمیده؟:n13:

farshidshd
25-12-2012, 13:15
امروز رفتم دانشگاه

گفتن نمیشه از کارشناسی انصراف بدی و بیای کاردانی
باید همون مقطعو بخونی

تاریخ ثبت نام کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد کی هست ؟

لینک تقویم آزمون ها رو تو سوال قبلیت گذاشتم

+
+

کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد و دولتی با هم شده و فقط در سایت سنجش ثبت نام میکنی
بدون کنکور شدن هم که هنوز فعلا چیزی معلوم نیست البته کاردانی دانشگاه آزاد بدون کنکور الان ثبت نامش هست

واسه شرکت در کنکور هم مثل سالهای قبل عمل کنید
درسهایی که بالای 12 شدین رو میتونین تطبیق بزنین

شهریه ثابت دانشگاه آزاد هم واسه مکانیک حدود 600 تومن

دروس نظری 199700 ریال
عملی عمومی 452500 ریال
عملی پایه 665500 ريال
عملی اصلی 681200 ریال
عملی تخصصی 943700 ریال

واسه رشته صنایع هم در همین حدود هست
این شهریه مال سال 90 هست و هرسال بیشتر میشه.../.

Iranian boy10
25-12-2012, 14:23
کنکور کاردانی به کارشناسی 1392 دانشگاه آزاد حذف شده یا نه حذف نمیشه >!؟! نمیدونم چرا دولت همیشه زورش به ما بچه های فنی میرسه >؟!(کاردانی ) ، ( کاردانی به کارشناسی) همیشه سردرگم میزارن آدمو!

smallfrank
25-12-2012, 15:24
لینک تقویم آزمون ها رو تو سوال قبلیت گذاشتم

زمان ثبت نام کارشناسی پیوسته نیست

آزاد
کارشناسی ناپیوسته
91/03/30
91/06/02
...

91/07/08

آزاد
کارشناسی ارشد
90/11/05
91/02/21
...

91/06/21

آزاد
کاردانی پیوسته
--------------------
کاردانی پیوسته و ناپیوسته
91/02/10
-----------
91/10/03
91/04/30
-------------
بدون آزمون
...
...
شهریور
---------------------------
مراجعه به واحد دانشگاهی 3 روز بعد از ثبت نام

pmmcdvd
27-12-2012, 11:00
سلام دوستان
این ثبت نام واسه دانشگاه آراد تموم شده؟ رشته های پزشکی؟
اخبار گفته بود ثبت نامش به سنجش محول شده
هنوز شروع نشده یا دیر رسیدم؟ :n02:
توی آرشیو که لینکی برای آزاد نبود

alavi71
27-12-2012, 11:46
سلام دوستان
این ثبت نام واسه دانشگاه آراد تموم شده؟ رشته های پزشکی؟
اخبار گفته بود ثبت نامش به سنجش محول شده
هنوز شروع نشده یا دیر رسیدم؟ :n02:
توی آرشیو که لینکی برای آزاد نبود
سلام
امسال کنکور ازاد و سراسری ادغام شده
مهلت ثبتنام سری اولل تمام شد ولی نگران نباشید
در اوایل اسفند ثبتانم مجدد هم داره .
موفق باشید

smallfrank
28-12-2012, 15:29
سلام

امروز رفتم دانشگاه سوال کردم

گفتن نمیشه از کارشناسی انصراف بدی و بیای کاردانی بخونی

واقعا همچین قانونی توی نظام وظیفه هست ؟:n13:

اگه بیام کارشناسی که مشکلی نداره نه ؟

vahid_ba
28-12-2012, 18:56
دوستان جدیدا واسه من یهاشکال به جود اومده

نوشته امروز مشمولین
معافیت تحصیلی
هیچ توضیح دیگه ای هم نداده

این یعنی چی ؟!!

pmmcdvd
29-12-2012, 12:25
سلام
امسال کنکور ازاد و سراسری ادغام شده
مهلت ثبتنام سری اولل تمام شد ولی نگران نباشید
در اوایل اسفند ثبتانم مجدد هم داره .
موفق باشید
سلام
ممنون از پاسختون
سراسری رو ثبت نام کردم ولی در مورد دانشگاه آزاد گزینه ای ندیدم
بعدا دفترچه ای اسمی چیزی نباید بگیریم؟

alavi71
29-12-2012, 15:48
سلام
ممنون از پاسختون
سراسری رو ثبت نام کردم ولی در مورد دانشگاه آزاد گزینه ای ندیدم
بعدا دفترچه ای اسمی چیزی نباید بگیریم؟

فعلا خیر
ولی در اینده اگر خواستید انتخاب رشته ازاد رو هم انجام دهید باید کارت اهتباریش رو بخرید
موفق باشید

alavi71
29-12-2012, 21:56
سلام

امروز رفتم دانشگاه سوال کردم

گفتن نمیشه از کارشناسی انصراف بدی و بیای کاردانی بخونی

واقعا همچین قانونی توی نظام وظیفه هست ؟:n13:

اگه بیام کارشناسی که مشکلی نداره نه ؟

سلام
منظورتون رو درست متوجه نشدم
الان دارید کارشناسی میخونید و میخواهید انصراف بدهید ؟

vahid_ba
29-12-2012, 23:25
دوستان لطفا کمک کنید

من 2 ترم قبلی رو مشروط شدم
این ترم هم نمیتونم امتحان بدم
میتونم حذف ترم کنم ؟
اگه حذف ترم کنم مشکلی پیش نمیاد ؟ با توجه به اینکه 2 ترم قبل مشروط شدم ؟

+ این اشکال امور مشمولین مربوط به معافیت تحصیلی چی هست ؟

لطفا سرعتر جواب بدید چون 1 هفته دیگه اولین امتحانم هست

smallfrank
29-12-2012, 23:34
سلام
منظورتون رو درست متوجه نشدم
الان دارید کارشناسی میخونید و میخواهید انصراف بدهید ؟

بله
دارم کارشناسی پیوسته میخونم
میخوام انصراف بدم بیام کاردانی
میگن نمیشه

mehdi-20
30-12-2012, 13:47
با سلام خسته نباشید
سوالی داشتم ممنون میشم پاسخ دهید
بنده ورودی سال 87 کاردانی داتشگاه ازاده هستم نیمسال اول به علت نداشتن مدرک دیپلم و ناقص بودن دیپلم به دانشگاه مراجعه کردم و اونا بهم گفتن برو نیمسال دوم بهمن ماه مراجعه کن برای ثبت نام مراجعه کردم و به دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد دانشجو منو ثبت نام نکردن و ثبت نامم به مهر 88 موکول شد به علت مشکلات خانوادگی و ..... نتونستم واحدهام رو پاس کنم 3ترم هم مشروط شدم تا ترم 4 36 واحد پاس کردم ترم 4 مشروط نشدم موقع انتخاب واحد بهم گقتن دیگه نمیتونی درس بخونی سنواتت تموم شده و باید صبر کنی جواب نامت بیاد 1 هفته مونده به امتحانات بود که گفتن مخالفت کردن رفتم نظام وضیفه دانشگاه یه نامه بهم دادن گفتن ببر حوزه نظام وضیفه اونا موافقت کردن اما تا بهمن ماه 91 یعنی دو ترمی که به علت مشکل نداشتن مدرک و مشکل دانشگاه رو جز سنوات من محاسبه کردن ترم 5 هم ثبت نامم کردن 1 هفته مونده به امتحانات و 20 واحد الان کلا 45 واحد پاس کردم بازم مشروط ودانشگاه منو اخراج کرده در صورتی که دو ترم دیگه هم داشتم که میتونستم واحدهای بیشتری رو پاس کنم از بهمن پارسال تا الان هم مراجعه نکردم به دانشگاه ممنون میشم بگید من چیکار کنم .

alavi71
31-12-2012, 12:04
بله
دارم کارشناسی پیوسته میخونم
میخوام انصراف بدم بیام کاردانی
میگن نمیشه

افراد انصرافی ، مي توانند به تحصيل ادامه دهند.آزمون مجدد ونزولي بودن تحصيل با اين اوصاف فرقي نخواهد داشت، به شرط اينكه 1: در مقطع قبلي
فارغ التحصيل نشده باشد . 2: از زمان انصراف در مقطع اول بيش از يكسال نگذشته باشد.
فکر میکنم در قانون قبل نظام وظیفه نزولی بودن رو اجازه نمیدادند..این متن قاونو جدید هست بالا نوشتم.
بازهم برای مشمول بودن از دفاتر پلیس +10 سوال کنید که اگر انصراف بدهید چه جوری میشه ؟بعد از انصراف در صورت عدم ورود به غیبت مهلت یکساله دارید.
شما میتونید اگر حدود 70-80 واحد پاس کرده باشید معادل کاردانی این رو بگیرید.
و یا در شروع در مقطع جدید دروس رو تطبیق بدهید
موفق باشید

aftab_azad20
03-01-2013, 19:08
سلام دوستان
من کارشناسی ارشد نرم افزار واحد بین المللی قشم قبول شدم،تو مرحله دوم تکمیل ظرفیت،هفته آینده میخوام برم واسه ثبت نام،میخواستم بدونم راسته که مصاحبه هم داره،اخه اگه میدونستم انتخاب نمی کردم،چند وقت پیشم سوال کردم تو همین فروم دوستمون گفنتد نیازی به مدرک زبانم نداره،ممنون میشم راهنماییم کنید،اگه کسی در مورد شهریه اش هم اطلاعی داره بگه

XENON24
03-01-2013, 21:22
حالا شنبه که تعطیل شده امتحانها لغو میشه؟؟؟:n13:

m-a-88
03-01-2013, 21:54
خبرگزاری آنا: مدیرکل امور اداری و منابع انسانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با توجه به اطلاعیه استانداری تهران، سازمان مرکزی و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در استان تهران روز شنبه ۱۶ دی‌ماه تعطیل است.

سیدحسین تقوی مدیرکل امور اداری و منابع انسانی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، با اعلام این خبر گفت:

با توجه به تشدید آلودگی هوا و اطلاعیه استانداری تهران مبنی بر تعطیلی ادارات، مدارس و دانشگاه‌های استان تهران در روز شنبه، سازمان مرکزی و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در استان تهران نیز روز

شنبه 16 دی‌ماه تعطیل است.

isbn
04-01-2013, 13:57
ببخشید این سوال رو میپرسم ولی چون شنبه روز مهم دانشگاهی برام هست و برای اطمینان بالا میپرسم آیا واحد رودهن نیز تعطیل هست ؟ من آخر فرق استان گفتن رو نفهمیدم که آیا ماهم جوزوش حساب میشیم یا نه !!

farshidshd
04-01-2013, 14:01
ببخشید این سوال رو میپرسم ولی چون شنبه روز مهم دانشگاهی برام هست و برای اطمینان بالا میپرسم آیا واحد رودهن نیز تعطیل هست ؟ من آخر فرق استان گفتن رو نفهمیدم که آیا ماهم جوزوش حساب میشیم یا نه !!

بله کل استان تهران رو گفتن
البته به جز واحد های دانشگاه پیام نور

viera
06-01-2013, 11:42
سلام
ببخشید من یه مقدار جستجو کردم ولی درست نتونستم جوابی واسه سوالم پیدا کنم.
سوالم این هست:
من ترم 8 هستم دانشگاه آزاد هستم(البته یک ترم مرخصی داشتم برای خدمت سربازی که در مجموع میشه 9 ترم) و خیلی کم درس خوندم و 40 واحد بیشتر پاس نکردم . خیلی وقته از این قضیه رنج میبرم:n28: . و میخوام ببینم آیا راهی واسه جبران هست یا اخراج میشم ؟ من کارت پایان خدمت رو هم دارم . چقدر میزارن بمونم تو داشنگاه؟ میتونم درسم رو تموم کنم ؟ اخراج میکنن یا ....
ممنون میشم راهنمایی کنید:n03:

smallfrank
07-01-2013, 16:40
سلام

من الان ترم 3 هستم ولی کلا تو دو ترم قبلی 12 واحد بیشتر پاس نکردم

آخر این ترم بخوام انصراف بدم هزینه ای داره ؟

معدل کل هم زیر 12
برای ثبت نام در دانشگاه جدید مشکلی نداره این معدل ؟

alavi71
07-01-2013, 21:54
سلام

من الان ترم 3 هستم ولی کلا تو دو ترم قبلی 12 واحد بیشتر پاس نکردم

آخر این ترم بخوام انصراف بدم هزینه ای داره ؟

معدل کل هم زیر 12
برای ثبت نام در دانشگاه جدید مشکلی نداره این معدل ؟

سلام
معدلتون برای ثبتنام در دانشگاه جدید مربوط نمیشه .
ولی دروس بالای 12 رو میتونید تطبیق بدهید.اگر در رشته جدید هم داشته باشیدشون ...

smallfrank
07-01-2013, 22:36
سلام
معدلتون برای ثبتنام در دانشگاه جدید مربوط نمیشه .
ولی دروس بالای 12 رو میتونید تطبیق بدهید.اگر در رشته جدید هم داشته باشیدشون ...

خیلی ممنون دوست عزیز
واقعا خوب به تاپیک رسیدگی میکنید
یک دنیا ممنون

viera
08-01-2013, 00:30
سلام
سوالم این هست:
من ترم 8 هستم دانشگاه آزاد هستم(البته یک ترم مرخصی داشتم برای خدمت سربازی که در مجموع میشه 9 ترم) و خیلی کم درس خوندم و 40 واحد بیشتر پاس نکردم . خیلی وقته از این قضیه رنج میبرم:n28: . و میخوام ببینم آیا راهی واسه جبران هست یا اخراج میشم ؟ من کارت پایان خدمت رو هم دارم . چقدر میزارن بمونم تو داشنگاه؟ میتونم درسم رو تموم کنم ؟ اخراج میکنن یا ....

کسی نیست مارو هم راهنمایی کنه؟

alavi71
08-01-2013, 09:32
سلام
سوالم این هست:

سلام
مشروطی در 2 ترم متوالی و یا سه ترم طبق قانون اخراج میشود .ولی با نظر شورای اموزش که خیلی این قانون رو عمل نمیکنن.
اولا شما باید ببینید در رشته ای که دارید میخونید علاقه دارید یا خیر.با اراده و کوشش به هر چیز میتونید برسید ...
ضمن اینکه با گذراندن حدود 70 -80 واحد میتونید معادل مدرک کاردانیش رو بگیرید ...
در مورد حداکثر زمان هم برای کارشناسی حداکثر 6 سال هست ولی باز هم مهم نیست چون سختگیری ندارند زیاد ...
موفق باشید

viera
08-01-2013, 15:15
سلام
مشروطی در 2 ترم متوالی و یا سه ترم طبق قانون اخراج میشود .ولی با نظر شورای اموزش که خیلی این قانون رو عمل نمیکنن.
اولا شما باید ببینید در رشته ای که دارید میخونید علاقه دارید یا خیر.با اراده و کوشش به هر چیز میتونید برسید ...
ضمن اینکه با گذراندن حدود 70 -80 واحد میتونید معادل مدرک کاردانیش رو بگیرید ...
در مورد حداکثر زمان هم برای کارشناسی حداکثر 6 سال هست ولی باز هم مهم نیست چون سختگیری ندارند زیاد ...
موفق باشید

خوب اگر یکزمان حرف از اخراجی زدن من چکار میتونم بکنم ؟ چه راهی هست واسم که اخراجم نکنن؟ چون قانونا من 3 - 4 ترم دیگه میتونم بمونم ولی شاید تو این زمان تموم نشه و اونا بخوان اخراج کنن بعد من باید چکار کنم؟

Mr_100_dolari
08-01-2013, 16:42
دانشگاه آزاد :

ثبت نام كارشناسي ناپيوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامي امروز سه­ شنبه از ساعت 14:00 آغاز مي شود و تا 30 دي ماه ادامه دارد.

به گزارش مركز روابط عمومي و اطلاع رساني دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر ناصر اقبالي رئيس مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي با اعلام اين خبر گفت: داوطلبان مي توانند با مراجعه به سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نسبت به ثبت نام خود براي نيمسال دوم، بهمن ماه اقدام كنند.

رئيس مركز آزمون در ادامه خاطرنشان كرد: فارغ التحصيلان مقطع كارداني پيوسته و ناپيوسته مي توانند در اين مرحله ثبت نام كنند.

وي در ادامه افزود: ثبت نام دانشجويان مقطع كارداني كه تا 30 بهمن ماه فارغ التحصيل مي شوند، نيز بلامانع است.

وي در ادامه تأكيد كرد: در ثبت نام دوره بدون آزمون كارشناسي ناپيوسته هر داوطلب مجاز است در يك رشته امتحاني حداكثر تا 4 واحد دانشگاهي را به عنوان اولويت هاي تحصيلي خود اعلام كند.

دكتر اقبالي در ادامه در مورد روش ارزشيابي اين دسته از داوطلبان گفت: دوره بدون آزمون اين مقطع، براي تسهيل ادامه تحصيل فارغ التحصيلان كارداني ايجاد شده و نحوه ارزشيابي و پذيرش براساس معدل كتبي فوق ديپلم متقاضيان خواهد بود، لذا توصيه مي شود كه متقاضيان به هنگام مراجعه به سايت، معدل دقيق خود را ثبت كنند.

اقبالي در ادامه در مورد زمان اعلام نتايج گفت: نتايج ثبت نام متقاضيان كارشناسي ناپيوسته بدون آزمون تا اواسط بهمن ماه اعلام خواهد شد.

وي در پايان به داوطلبان توصيه كرد: متقاضيان اگر در مراحل ثبت نام با سؤال يا ابهامي مواجه شدند، مي توانند از طريق سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سؤال خود را مطرح يا به آدرسporsesh@azmoon.netارسال نمايند تا كارشناسان مركز در اسرع وقت به آنها پاسخ گويند.

کارشناسی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد هم برای اولین بار امسال داره برگزار میشه .

(رئيس مركز آزمون خاطرنشان كرد: اين نوع پذيرش در دانشگاه آزاد اسلامي براي اولين بار صورت مي گيرد و نحوه ارزشيابي و پذيرش براساس معدل كتبي ديپلم خواهد بود.)

timsar jackson
08-01-2013, 17:00
واسه انصراف باید اول به کجا مراجعه کنیم؟

smallfrank
08-01-2013, 21:03
دوستان

این هزینه انصرافو نمیشه کمش کرد ؟
قانونه ؟

Mr_100_dolari
09-01-2013, 01:15
دوستان

این هزینه انصرافو نمیشه کمش کرد ؟
قانونه ؟

برای دو ترم به بالا باید هزینه پرداخت کنید زیر دو ترم هزینه ای نداره البته برای قبلا بود الان شاید تغییر کرده باشه

smallfrank
09-01-2013, 10:36
برای دو ترم به بالا باید هزینه پرداخت کنید زیر دو ترم هزینه ای نداره البته برای قبلا بود الان شاید تغییر کرده باشه

بله
پرسیدم گفتن نصف شهریه ثابت ترمهای باقی مانده
که برای من میشه حدود 1 تومن

حالا اینو نمیشه کمترش کرد ؟
برم باهاشون صحبت کنم

M o h a m m @ d
10-01-2013, 21:25
پیداش کردم:n04:

masoudboy
11-01-2013, 01:00
دوستان ریاضی پیش و ریاضی عمومی هم نیاز هستند . اگر کسی ریاضی پیش را افتاده باشه و در ترم جدید ریاضی پیش و ریاضی عمومی را گرفته باشه
و حالا مجدد ریاضی پیش را بیفته و عمومی را پاس کنه نمره عمومی قبول هست ؟

Mahdi/s
11-01-2013, 10:41
دوستان ریاضی پیش و ریاضی عمومی هم نیاز هستند . اگر کسی ریاضی پیش را افتاده باشه و در ترم جدید ریاضی پیش و ریاضی عمومی را گرفته باشه
و حالا مجدد ریاضی پیش را بیفته و عمومی را پاس کنه نمره عمومی قبول هست ؟

ســلام....
بستگی به دانشگاهتون داره....بعضی از دانشگاه ها قبول میکنن....بعضی هم تا یه ترم به شما زمان میدن درس پیش نیاز رو پاس کنی اگه نشد نمره درس همنیاز شده رو حذف میکنن...
البته کمتر دیدم که حذف کنن نمره رو..معمولا قبول میکنن../شاید شاید شاید آخر سر زمان فارغ التحصیلی بعضی دانشگاها برای رعایت نکردن پیش نیازی کمی اذیت کنن..//
بهترینش اینه که از آموزش بپرسی./

farshad6990
12-01-2013, 14:01
شهریه بدون کنکور فرق میکنه؟

faded
12-01-2013, 14:24
اگر کسی بخواد بعد از ترم 4 انصراف بده شرایطش فرق میکنه؟

smallfrank
12-01-2013, 20:40
اگر کسی بخواد بعد از ترم 4 انصراف بده شرایطش فرق میکنه؟

باید خسارت بدین

میشه واحدهای باقی مانده تقسیم بر 20 X نصف شهریه ثابت

مبلغ گرافی میشه

خودم میخوام این ترم 1.200 بدم

Xeoc
13-01-2013, 12:24
سلام
از بین دروس جبرانی حتما باید اونی رو که ترم اول از طرف دانشگاه دادن رو پاس کنم؟
من درس جبرانی که دانشگاه ترم اول داد رو نتونستم نمره قبولی بگیرم . الان می تونم به جای اون درس، درس جبرانی دلخواه خودم رو در انتخاب واحد ترم جدید اخذ کنم؟!

Mahdi/s
13-01-2013, 21:20
ســلام..

شهریه بدون کنکور فرق میکنه؟شهریه ثابت و متغییر هرساله گرون تر میشه....و به نظر من رشته های بدون کنکور شهریه بیشتری میدن.....باید صبر کرد دید ..///

سلام
از بین دروس جبرانی حتما باید اونی رو که ترم اول از طرف دانشگاه دادن رو پاس کنم؟
من درس جبرانی که دانشگاه ترم اول داد رو نتونستم نمره قبولی بگیرم . الان می تونم به جای اون درس، درس جبرانی دلخواه خودم رو در انتخاب واحد ترم جدید اخذ کنم؟! منظورتون از جبرانی چیه..؟؟ یه سری دروس رو شما پیش میخورید..بسته به رشتتون....مثلا ریاضی...فیزیک...زبان...ادبیات. ....چه درسی مد نظرتونه..؟؟.....اما اول و آخر چه این ترم..چه ترمهای دیگه باید اون دروسی که پیش خوردید رو پاس کنید.//

Xeoc
13-01-2013, 23:07
ســلام..
شهریه ثابت و متغییر هرساله گرون تر میشه....و به نظر من رشته های بدون کنکور شهریه بیشتری میدن.....باید صبر کرد دید ..///
منظورتون از جبرانی چیه..؟؟ یه سری دروس رو شما پیش میخورید..بسته به رشتتون....مثلا ریاضی...فیزیک...زبان...ادبیات. ....چه درسی مد نظرتونه..؟؟.....اما اول و آخر چه این ترم..چه ترمهای دیگه باید اون دروسی که پیش خوردید رو پاس کنید.//

منظورم سه واحد جبرانی هست که در مقطع کارشناسی باید پاس کنم.
من دانشجوی ترم آخر کارشناسی ناپیوسته هستم و باید یه درس جبرانی سه واحدی ( از مقطع کاردانی) پاس کنم. باید درسی رو که دانشگاه ترم اول برام درنظر گرفته رو بگذرونم یا خودم می تونم درس دلخواه هم رو از بین لیست دروس جبرانی انتخاب کنم؟ "یه سری دروس جبرانی داریم که دانشگاه یکی از اونارو ترم اول به ما داد"
برای این می پرسم که نمره این درس وارد کارنامم شده، حالا مجبورم همینو پاس کنم یا اینکه اجباری درکار نیست؟

ممنون

sara_girl
14-01-2013, 11:58
سلام.....میخواستم بدونم ثبت نام ترم بهمن دانشگاه آزاد تهران غرب توی اشرفی اصفهانی کـِی انجام میشه؟....لطفا راهنماییم کنین ممنون......

You & I
14-01-2013, 23:55
سلام من تا الان نتونستم برا دانشگاه ازاد ثبت نام کنم الان که افتادم دنبالش میگن دانشگاه ازاد و ملی یکی شده جریان این یکی شدن چیه؟
میشه برا من بیشتر توضیح بدید؟ بعدش من میتونم ثبت نام کنم؟

farshidshd
15-01-2013, 12:08
سلام من تا الان نتونستم برا دانشگاه ازاد ثبت نام کنم الان که افتادم دنبالش میگن دانشگاه ازاد و ملی یکی شده جریان این یکی شدن چیه؟
میشه برا من بیشتر توضیح بدید؟ بعدش من میتونم ثبت نام کنم؟

سلام
این جدول رو ببینید

You & I
15-01-2013, 20:00
سلام
این جدول رو ببینید

تو این چارتی که برای من زدی 16/9/91 وقت ثبت نام کردن برای ازمون سراسری این یعنی هیچ وقت دیگه برای اصلاح نداره ؟ ولی من یادمه پارسال داشت بعد وقت اصلاحی اگه باشه کارت اعتباری کنکور سراسری رو چطوری باس تهیه کرد؟

*IN*
15-01-2013, 22:00
تهران به تهران (بین دوتا واحد) انتقالی میدن؟
از مهر سال دیگه همین واحد خودمون کارشناسی میگیره من الان تهران شمال قبول شدم میتونم یه ترم اونجا بخونم بعد انتقالی بگیرم بیام اینور؟

sulfur666
16-01-2013, 00:55
دوستان من یه سؤال داشتم. از هرکی میپرسم هیشکی جواب قاطع نمیده.
فرض کنیم توی امتحان پایان ترم نمره قبولی نگرفتیم یا اصلا صفر گرفتیم. بعدش چی میشه؟ اون نمره توی کارنامه ثبت میشه؟ و اینکه قابل جبران هست؟ چون یکی بهم گفت اگه ترم بعد دوباره ورش داریم و نمره بالای ۱۴ بیاریم اون نمره جای این میاد و جبران میشه. راسته؟ خواهشا کامل توضیح بدین که راه جبران داره؟

h-blade
16-01-2013, 01:03
دوستان من یه سؤال داشتم. از هرکی میپرسم هیشکی جواب قاطع نمیده.
فرض کنیم توی امتحان پایان ترم نمره قبولی نگرفتیم یا اصلا صفر گرفتیم. بعدش چی میشه؟ اون نمره توی کارنامه ثبت میشه؟ و اینکه قابل جبران هست؟ چون یکی بهم گفت اگه ترم بعد دوباره ورش داریم و نمره بالای ۱۴ بیاریم اون نمره جای این میاد و جبران میشه. راسته؟ خواهشا کامل توضیح بدین که راه جبران داره؟

خير دروغه و اين مشكل هيچ راه جبراني نداره......

ولي كلا نيم درصد از استاد هاي ايزان هستند كه يه نفر رو با صفر بندازن اكثرا 9.5 ميدن كه زياد معدلتون پايين نياد......
بعدش اگه هر نمره اي بگيرين از 0 تا 9.75 در معدل اون ترمتون ( معدل كل نميدونم) تاثير داره و توي كانامه هم ثبت ميشه....
ترم بعد هم اگه بردارين 20 كه هيچي 100 هم بشين بازم هيچ تاثيري تو نمره قبلتون نداره

farshidshd
16-01-2013, 11:27
تو این چارتی که برای من زدی 16/9/91 وقت ثبت نام کردن برای ازمون سراسری این یعنی هیچ وقت دیگه برای اصلاح نداره ؟ ولی من یادمه پارسال داشت بعد وقت اصلاحی اگه باشه کارت اعتباری کنکور سراسری رو چطوری باس تهیه کرد؟

اگه وقتی برای اصلاح یا ثبت نام مجدد باشه فعلا نیست
اگه هم باشه کارت اعتباری رو از طریق همون سایت سنجش و اینترنتی می شه خرید

smallfrank
16-01-2013, 11:57
سلام

نتایج ثبت نام دوره کارشناسی پیوسته بدون آزمون نیمسال دوم سال تحصیلی 92-91 کی میاد ؟

ziba12
16-01-2013, 12:10
اواخر بهمن ماه

Rhodes
16-01-2013, 13:55
من ترم پیش موازنه حذف کردم.این ترم موازنه میفتم............. تکلیف درسایی که این پیش نیازشون بوده چی میشه ؟!
دیروز داشتم... نمیدونم چرا ولی 100 دقیقه بیشتر وقت نذاشته بود........... من نرسیدم جواب بدم.کامل بلد بودم...........ولی نشد...............میشه به مدیر گروه به خاطر وقت کم اعتراض کنیم ؟!

*IN*
16-01-2013, 15:05
من ترم پیش موازنه حذف کردم.این ترم موازنه میفتم............. تکلیف درسایی که این پیش نیازشون بوده چی میشه ؟!
دیروز داشتم... نمیدونم چرا ولی 100 دقیقه بیشتر وقت نذاشته بود........... من نرسیدم جواب بدم.کامل بلد بودم...........ولی نشد...............میشه به مدیر گروه به خاطر وقت کم اعتراض کنیم ؟!

از رو تجربه میگم اعتراض هیچ وقت نتیجه نمیده...
یه ترم نزدیک 60 نفر یه درس رو سفید دادیم بخاطر اعتراض یه استاد ولی ترم بعد هم باز همون درس رو دادن به همون استاد...

درس هام اگه اشتباه نکنم یه ترم میمونه اگه پیش نیازشون پاس نشه حذف میشن.....

ziba12
16-01-2013, 17:48
سلام

دوستان من کاردانی رشته ای تی خوندم حالا برای کارشناسی ناپیوسته زدم نرم افزار دانشگاه ازاد

حالا عزیزان:n12::n19:تو رو خدا یکی جواب ما رو بده :n19::n12:من که از ای تی اومدم نرم افزار باید پیش نیاز بگزرونم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه باید بگذونم چند واحد ؟

سوال بعدی اینه که حداکثر در ترم تابستانی در دانشگاه ازاد چند واحد میشه گذروند ؟ (اونوقت هر درسی رو میشه در تر متابستونی گرفت ؟)

You & I
16-01-2013, 18:16
اگه وقتی برای اصلاح یا ثبت نام مجدد باشه فعلا نیست
اگه هم باشه کارت اعتباری رو از طریق همون سایت سنجش و اینترنتی می شه خرید

این یعنی اینکه ممکنه وقت اصلاح یا ثبت نام مجدد باشه یا نباشه ؟

ziba12
16-01-2013, 18:18
از دانشگاه ازادی ها کسی نیست کمک کنه :n14:

دوستان من کاردانی رشته ای تی خوندم حالا برای کارشناسی ناپیوسته زدم نرم افزار دانشگاه ازاد

حالا عزیزان:n12::n19:تو رو خدا یکی جواب ما رو بده :n19::n12:من که از ای تی اومدم نرم افزار باید پیش نیاز بگزرونم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه باید بگذونم چند واحد ؟

سوال بعدی اینه که حداکثر در ترم تابستانی در دانشگاه ازاد چند واحد میشه گذروند ؟ (اونوقت هر درسی رو میشه در تر متابستونی گرفت ؟)

ziba12
16-01-2013, 18:54
کسی نیست ما را یاری کند ؟:n24:

Mahdi/s
16-01-2013, 19:47
ســـلام....نیازی نبود دوباره پست بدی ..دوستان اگه اطلاع داشته باشن میان راهنمایی میکنن...
سوال اول رو نمیدونم....دوستان دیگه راهنماییت میکنن...چون عجله داری من جواب دادم..//

6 واحد....و درسایی که دانشگاهتون ارائه میده رو میتونی برداری با توجه به چارت درسی....//
=====
درمورد سوال اول هم مطئن نیستم..اما دروسی که توی کنکور کاردانی به کارشناسی درصد پایین بزنی خوب باید دوباره بگذرونی..//

M_F_GAMER
16-01-2013, 22:31
دوستان من ترم اول سخت افزار بودم. امتحانمم تقریبا تمومه.
درسایی که بم دادن این ترم اینا بودن:
فیزیک پیش
ریاضی پیش
فیزیک 1
ریاضی 1
ادبیات عمومی
General English
آیین زندگی

ترم دوم با فرض اینکه همه ی اینا رو پاس بشم چه درسایی میتونم بردارم؟

Mahdi/s
16-01-2013, 23:40
دوستان من ترم اول سخت افزار بودم. امتحانمم تقریبا تمومه.
درسایی که بم دادن این ترم اینا بودن:
فیزیک پیش
ریاضی پیش
فیزیک 1
ریاضی 1
ادبیات عمومی
General English
آیین زندگی

ترم دوم با فرض اینکه همه ی اینا رو پاس بشم چه درسایی میتونم بردارم؟
ســلام....معمولا توی چارت درسی یه نمونه میدن...اگه طبق اون پیش بری خوبیش اینه که امتحانات و کلاسات باهم تداخل پیدا نمیکنه...
با درسای رشته شما آشنا نیستم....بهترینش اینه که چارت رو نگاه کن و ببین دروس مهم ترت کدوم هست و این دروسی که پاس کردی پیش نیاز چه درسایی بوده....

فیزیک 2(اگه دارید).//...ریاضی 2...//.. استاتیک(فکر میکنم داشته باشید)...//2 واحد عمومی..//و واحد های تخصصیت//

You & I
17-01-2013, 02:33
کسی نیست ما را یاری کند ؟:n24:
دوست من باس تو تاپیک دانشگاه ازاد بپرسی !!

golijon
17-01-2013, 21:19
اگه کسی ترم پیش با معدل زیر 10 مشروط شده باشه، این ترم با معدل 12 مشروط محسوب می شه؟ قانون خاصی داره؟

بعد اگه 12 واحد برداشته باشیم و یکی از درس ها رو حذف ماده 35 کرده باشیم، معدل بیاد پایین مشروط محسوب می شه؟ چون به نظرم جایی خوندم اگه زیر 12 واحد داشته باشیم و معدل بیاد پایین مشروط محسوب نمی شه

ممنون

farshidshd
19-01-2013, 12:41
از دانشگاه ازادی ها کسی نیست کمک کنه :n14:

بله پیش نیاز میدن و تعدادش بستگی به دانشگاه داره
در ترم تابستون حداکثر 6 واحد می شه گرفت و دروس عمومی رو فقط میتونین بردارین ( هر درسی که دانشگاه ارائه کنه )

اگه کسی ترم پیش با معدل زیر 10 مشروط شده باشه، این ترم با معدل 12 مشروط محسوب می شه؟ قانون خاصی داره؟

بعد اگه 12 واحد برداشته باشیم و یکی از درس ها رو حذف ماده 35 کرده باشیم، معدل بیاد پایین مشروط محسوب می شه؟ چون به نظرم جایی خوندم اگه زیر 12 واحد داشته باشیم و معدل بیاد پایین مشروط محسوب نمی شه

ممنون

این ترم معدل بالای 12 هست و این ترم مشروط به حساب نمیاد ولی اگه معدل کل زیر 12 باشه مشروطه ...
زیر 12 واحد ترم محسوب نمیشه و اگه مشروط بشین به حساب نمیاد...

.

hassanshaikhi
19-01-2013, 19:13
این ترم معدل بالای 12 هست و این ترم مشروط به حساب نمیاد ولی اگه معدل کل زیر 12 باشه مشروطه ...
زیر 14 واحد ترم محسوب نمیشه و اگه مشروط بشین به حساب نمیاد...

.

ببخشید به جای 14 واحد 12 واحد نیست؟

farshidshd
20-01-2013, 11:29
ببخشید به جای 14 واحد 12 واحد نیست؟

بله 12 واحد هست...
درستش کردم

3Dmajid
20-01-2013, 14:31
اخبار گفت ثبت نام کارشناسی ناپیوسته ی آزاد تمدید شد تا 7 بهمن !

کی شروع شد که تمدید شه ؟ :n04:

من میخوام ثبت نام کنم، درسام تموم شده ولی کامل هنوز نمره هام نیومده و مدرکم آماده نیس.
باید چیکار کنم ؟

Mahdi/s
20-01-2013, 23:36
اخبار گفت ثبت نام کارشناسی ناپیوسته ی آزاد تمدید شد تا 7 بهمن !

کی شروع شد که تمدید شه ؟ :n04:

من میخوام ثبت نام کنم، درسام تموم شده ولی کامل هنوز نمره هام نیومده و مدرکم آماده نیس.
باید چیکار کنم ؟
ســلام...
طبق این [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با آزمون هنوز شروع نشده..اخبار حتما بدون آزمون رو گفته..//
اما برای ثبت نام شما تشریف میبری آموزش بهت 2تا فرم میده که روش تاریخ اون روز رو نوشته....معدل و تعداد واحد پاس کردت رو تا اون تاریخ مینویسه و مهر و امضا میشه...که برای ثبت نام مشکلی نداشته باشی..یکیش پیش شما میمونه یکیش دست اونا...برای ارشد که این روال بود به احتمال زیاد کارشناسی هم همین باشه....///حالا دوستان دیگه بهتر راهنمایی میکنن..//

hkali1
21-01-2013, 11:36
سلام دانشجوی کارشناسی ناپیوسته هستم میخواهم از ترمیم معدل استفاده کنم فقط یه درس قبول نشدم و بعد با نمره بالا پاس کردم
ایا این قانون برای نمرات زیر ده قابل اجرا هست؟

دانشگاه سوال کردم گفتن فقط نمرات بین 10 تا 12 ولی یه بخشنامه ای پیدا کردم که نمرات زیر ده هم قابل اجراست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

farshidshd
21-01-2013, 12:37
سلام دانشجوی کارشناسی ناپیوسته هستم میخواهم از ترمیم معدل استفاده کنم فقط یه درس قبول نشدم و بعد با نمره بالا پاس کردم
ایا این قانون برای نمرات زیر ده قابل اجرا هست؟

دانشگاه سوال کردم گفتن فقط نمرات بین 10 تا 12 ولی یه بخشنامه ای پیدا کردم که نمرات زیر ده هم قابل اجراست

سلام
بله میتونید دوباره بردارین برای ترمیم معدل

hamid_diablo
21-01-2013, 12:46
سلام دوستان

من منابع درسی کارشاسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد رو میخوام...اگه کسی منابع رو داره لطف کنه برای دان برام بزاره

در ضمن اگ من 100 واحد تو دانشگام =اس کرده باشم و همشم بالای 12 باشه میتونم برای تطبیق هر 100 واحد رو تطبیق بزنم تو دانشگاه آزاد؟

hkali1
21-01-2013, 18:34
سلام
بله میتونید دوباره بردارین برای ترمیم معدل

دانشگاه محل تحصیل دروس زیر ده رو قبول نمیکنه برای مکاتبه با معاونت اموزشی دانشگاه ازاد باید چه کار کنم؟

با تشکر.

Mahdi/s
22-01-2013, 09:54
سلام دوستان

در ضمن اگ من 100 واحد تو دانشگام =اس کرده باشم و همشم بالای 12 باشه میتونم برای تطبیق هر 100 واحد رو تطبیق بزنم تو دانشگاه آزاد؟
ســلام....فکر کنم شما پیام نور بودی....بطور معمول باید بشه....اما چون اینا میخوان پول بگیرن....برداشتن تعداد واحد ها رو تغییر دادن....اسم درس همونه...اما واحد اش فرق داره اینا رو تطبیق نمیزنن....
مثلا....شما یه درسی توی دانشگاه خودت 2 واحدی پاس کردی....همون درس..با همون اسم..توی دانشگاه آزاد 3 واحدیه.....اینو تطبیق نمیزنن و باید از اول پاس کنی....

3Dmajid
22-01-2013, 10:53
اما برای ثبت نام شما تشریف میبری آموزش بهت 2تا فرم میده که روش تاریخ اون روز رو نوشته....معدل و تعداد واحد پاس کردت رو تا اون تاریخ مینویسه و مهر و امضا میشه...که برای ثبت نام مشکلی نداشته باشی..یکیش پیش شما میمونه یکیش دست اونا...برای ارشد که این روال بود به احتمال زیاد کارشناسی هم همین باشه....///حالا دوستان دیگه بهتر راهنمایی میکنن..//
منظورت آموزشی دانشگاه الانمه (کاردانی) ؟
یا برم آموزشی دانشگاه کارشناسی که میخوام ثبت نام کنم ؟
آخه بدبختی اینجاس الان معدل من پایین 12ــه :n02: و با نمره هایی که این ترم میاد میره بالای 12 :n02:
راستی آزاد به معدل گیر نمیده ؟ مثلا اگه 12.40 باشم نمیگن ثبت نام نمیکنیم ؟ :n07:

farshidshd
22-01-2013, 11:12
دانشگاه محل تحصیل دروس زیر ده رو قبول نمیکنه برای مکاتبه با معاونت اموزشی دانشگاه ازاد باید چه کار کنم؟

با تشکر.

خب این کاملا به خوده داشگاه بستگی داره ، می تونه قبول کنه
البته دروس زیر 10 رو قبلا دوباره گرفتی و پاس کردی
واسه همین قبول نمیکنن

میتونید دروسی که زیر 12 شدین رو بردارین

You & I
22-01-2013, 11:21
سلام من اول مهر همین سال دانشگاه ازاد سنندج قبول شدم اما کتاب پیشدانشگاهیم موند الان میشه رفت برای بهمن ثبت نام کرد ؟
اگه الان هم کتابامو پاس نکنم چی میتونم دوباره ثبت نام کنم ؟
چون میگن یه سال رزرو میشه اسمت؟

کمک کنین

farshidshd
22-01-2013, 11:25
سلام من اول مهر همین سال دانشگاه ازاد سنندج قبول شدم اما کتاب پیشدانشگاهیم موند الان میشه رفت برای بهمن ثبت نام کرد ؟
اگه الان هم کتابامو پاس نکنم چی میتونم دوباره ثبت نام کنم ؟
چون میگن یه سال رزرو میشه اسمت؟

کمک کنین

سلام
واسه بهمن میتونید ثبت نام کنید
الان هم اگه نشد میتونید واسه ترم بعد برید ثبت نام کنید

البته هر ترمی که نرید ، واستون مرخصی رد میشه و شهریه ی مرخصی رو باید پرداخت کنید

sulfur666
22-01-2013, 16:19
سلام دوستان
یه سؤال داشتم. اگه تو امتحان شرکت نکنیم توی کارنامه چی میذارن؟یا اینکه اون درس حذف میشه و چیزی نمیذارن؟

XENON24
22-01-2013, 19:42
سلام دوستان
یه سؤال داشتم. اگه تو امتحان شرکت نکنیم توی کارنامه چی میذارن؟یا اینکه اون درس حذف میشه و چیزی نمیذارن؟

درست حذف میشه...تو کارنامه هم میزنه حذف ماده فلان!

farshidshd
23-01-2013, 10:34
سلام دوستان

درست حذف میشه...تو کارنامه هم میزنه حذف ماده فلان!

در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و ارشد پیوسته تا 3 درس رو اگه سر جلسه نرید حذف میشه

در مقطع ارشد ناپیوسته درس حذف نمیشه و نمره ی صفر در کارنامه درج می شه...

.

You & I
23-01-2013, 19:04
سلام
واسه بهمن میتونید ثبت نام کنید
الان هم اگه نشد میتونید واسه ترم بعد برید ثبت نام کنید

البته هر ترمی که نرید ، واستون مرخصی رد میشه و شهریه ی مرخصی رو باید پرداخت کنید

من رفتم دانشگاه ازاد کرمانشاه پرسیدم گفت که چون سنندج چند تا رشته بدون کنکور اورده ممکنه که قبول نکنن !
این بنظر شما درسته ؟

rz21
23-01-2013, 21:15
شرایط تخفیف شهریه چیه؟؟؟کسی میدونه؟:n13:

h-blade
23-01-2013, 21:27

شرط تخفيف دانشجوي ممتاز بودنه يعني جز سه نفر اول رشته خودت باشي....

farshidshd
24-01-2013, 11:04
من رفتم دانشگاه ازاد کرمانشاه پرسیدم گفت که چون سنندج چند تا رشته بدون کنکور اورده ممکنه که قبول نکنن !
این بنظر شما درسته ؟

این دیگه کاملا بستگی به واحد داره

آئین نامه تخفیف شهریه دانشگاه آزاد اسلامی

به منظور شفاف سازی مراجع تصمیم گیری و حدود تخفیفات اعطائی به دانشجویان و یکسان کردن و جلوگیری از تعدد بخشنامه های صادره ، آیین نامه تخفیف های دانشگاه جهت تشویق دانشجویان ممتاز علمی ، ورزشی و فرهنگی با توجه به تعاریف و رعایت موارد زیر جهت اجرا ابلاغ می شود :
ماده 1. تعاریف
1-1 .دانشجوی شاغل به تحصیل : به دانشجویی گفته می شود که در هر نیم سال تحصیلی طبق مقررات آموزشی در یکی از واحدهای دانشگاهی یا مراکز آموزشی ثبت نام و انتخاب واحد کرده باشد .
2-1. تخفیف : تخفیف عبارت است از درصدی از شهریه که نسبت به کل شهریه اعم از ثابت و متغیر باید محاسبه شود .
تبصره 1 : تخفیف شامل دانشجویانی که کل شهریه آن ها توسط نهادها ، ارگان ها ، افراد و ... پرداخت می شود ، نمی گردد .
تبصره 2 : ترم تابستانی آموزش معلمان مطابق مقررات آموزشی یک نیمسال تحصیل محسوب شده و شامل تخفیف می باشد .
ماده 3 . تخفیف شهریه دانشجویان ممتاز علمی :
به منظور تشویق و ایجاد انگیزه بیشتر در دانشجویان و پیشرفت در امور تحصیلی دانشجویان ممتاز ورودی هر رشته و در هر سال تحصیلی که از نظر اخلاق ، رفتار و رعایت شئون دانشجویی طبق نظر ریاست واحد مربوط از آنان رضایت کامل حاصل باشد تخفیف هایی به شرح جدول زیر تخصیص می یابد.

جدول شماره 1 : شرایط احراز دانشجویان ممتاز در هر سال تحصیلی

مقطع تحصیلی
تعداد واحدهای درسی اخذ شده در نیمسال مربوط
میزان نمره و میانگین در نیمسال مربوط
ملاحظات

کاردانی و کاردانی ناپیوسته کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته

15 واحد و بالاتر
آموزش معلمان 12 واحد

در هیچ درسی نمره کمتر از 12 نداشته و میانگین نمرات در رشته های فنی و مهندسی ، علوم پزشکی 16 ، علوم پایه و کشاورزی 17 و علوم انسانی و هنر 18 کمتر نباشد .

بدون احتساب دروس
پیش نیاز ، جبرانی

کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته

8 واحد و بالاتر

در هیچ درسی نمره کمتر از 14 نداشته و میانگین نمرات در رشته های فنی و مهندسی ، علوم پزشکی 15 و علوم پایه و کشاورزی 16 ، علوم انسانی ، هنر و پزشکی 17 کمتر نباشد .

دکترای حرفه ای
15 واحد و بالاتر
در هیچ درسی نمره کمتر از 14 نداشته و میانگین نمرات کمتر از 16 نباشد .

1-3- به دانشجویان رتبه اول هر رشته هر سال و در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته تخفیفی معادل ده درصد (10%) و برای دانشجویان رتبه دوم و سوم پنج درصد (5%) در نیمسال بعد تعلق می گیرد .
2-3- به دانشجویان رتبه اول هر رشته ورودی هر سال در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته و دکتری حرفه ای ده درصد (10%) تخفیف و برای رتبه دوم و سوم پنج درصد (5%) در نیمسال بعد تعلق می گیرد .
تبصره : در مواردی که به دلیل تاخیر در اعلام نمرات امتحانی بری از دروس ، گزینش دانشجوی ممتاز هر رشته و مقطع در هر سال تا قبل از ثبت نام نیم سال بعد میسر نشود و اعلام اسامی دانشجویان ممتاز آن رشته و مقطع در سال مذکور منطو به قطعی شدن تمام نمرات باشد ، در این صورت تخفیف شهریه دانشجویان ذینفع به حساب طلب وی منظور خواهد شد .
ماده 5 . تخفیف شهریه دانشجویان ممتاز ورزشی :
جهت تشویق دانشجویانی که طول مدت تحصیل در مسابقات ورزشی منطقه ای و سراسری دانشگاه آزاد اسلامی ، مسابقات کشوری ، تورنمنت های بین المللی ( اعم از مسابقات آسیایی ، جهانی و چند کشور) به مدال دست می یابند به تناسب عناوین قهرمانی ، تخفیف شهریه به شرح زیر تعلق می گیرد :

جدول شماره 4 : میزان تخفیف شهریه دانشجویان قهرمان

ردیف
سطح قهرمانی
مرتبه قهرمانی

اول
دوم
سوم

1
قهرمانی مناطق
10%
5%
5%

2
قهرمانی کشور
15%
10%
5%

3
المپیاد دانشجویی و قهرمانی کشور
20%
15%
10%

4
غرب آسیا + کشورهای اسلامی – بازی های داخل سالن و ساحلی آسیا و پیشکسوتان

25%
20%
15%

5
آسیایی و جهانی نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان
30%
25%
20%

6
ارتش های جهان و باشگاه های آسیایی
35%
30%
25%

7
دانشجویان جهان و بازی های آسیایی
40%
35%
30%

8
المپیک و پارا المپیک
50%
40%
35%

1-5- رشته های ورزشی مشمول این بند باید هر سال تحصیلی به تایید ریاست دانشگاه برسد .
2-5- اعطای تخفیف شهریه ، مشروط به اخذ تعهد کتبی طبق نمونه برگ (5/56) ضمیمه مبنی بر همکاری مستمر ورزشکار قهرمان با واحد دانشگاهی و سازمان مرکزی هنگام برگزاری مسابقات داخلی با برون مرزی در مدت باقی مانده از طول دوره تحصیل خواهد بود.
3-5- تخفیف های فوق الذکر در رشته های تیمی به همه دانشجویان قهرمان (تیم های اول – دوم و سوم) و مربیان اعزامی که در دانشگاه آزاد اسلامی به تحصیل اشتغال داشته باشند ، تعلق می گیرد .
4-5- واحدهای دانشگاه با توجه به تایید سازمان مرکزی باید تخفیف های اعلام شده را به دانشجویان قهرمان اعطاء کرده و سپس جهت دریافت سهم خود از سازمان مرکزی اقدام کنند .
5-5- اعمال تخفیف های مورد نظر برای یک بار و در نیمسال تحصیلی بعد از کسب حکم قهرمانی انجام می شود و چنانچه دانشجویی در طول دوره تحصیلی خود به دفعات موفق به کسب عناوین قهرمانی شود ، برای هر بار موفقیت از تخفیف مورد نظر بهره مند خواهد شد و در هر صورت در یک نیمسال بیش از یک بار مشمول تخفیف نمی شود .
6-5- در مواردی که حکم قهرمانی با تاخیر صادر شود ، واحد با تایید سازمان مرکزی و با اخذ تعهد از دانشجو طبق نمونه برگ (4/56) ضمیمه برای ارائه حکم قهرمانی ، مکلف به اعطاری تخفیف می باشد .
7-5- کلیه قهرمانان کشوری در بدو ورود به دانشگاه ، مشروط بر آن که از تارخ صدور حکم قهرمانی آنان بیش از 3 سال سپری نشده باشد ، مشمول تخفیف های مندرج در بند (1) جدول شماره 4 می شوند .
8-5- اعطای تخفیف شهریه به دانشجویان قهرمان در سطوح قهرمانی آسیا ( نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان) ، قهرمانی ارتش های جهان و تورنمنت های بین المللی که به تایید فدراسیون جهانی مربوط رسیده باشد ، موکول به تایید سازمان تربیت بدنی جمهوری اسلامی ایران و ارائه حکم قهرمانی و پس از بررسی و تایید سازمان مرکزی بوده و از بدو ورود به دانشگاه حسب مورد با اخذ تعهد کتبی طبق نموده برگ (5/56) مبنی بر همکاری مستمر ورزشکار قهرمان با واحد دانشگاهی و سازمان مرکزی هنگام برگزاری مسابقات داخلی یا برون مرزی به ترتیب زیر قابل اجرا می باشد :
- دانشجویانی که مقام های اول ، دوم و سوم را کسب نموده اند در مقاطع تحصیلی کاردانی وکارشناسی ناپیوسته 2 نیمسال ، کارشناسی 4 نیمسال ، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی 4 نیمسال و دکترای حرفه ای 5 نیمسال ، از پرداخت شهریه در طول دوره تحصیلی معاف خواهند بود .
9-5- دانشجویانی که در مسابقات کشوری و مسابقات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی موفق به رکورد شکنی گردند به عنوان پاداش برای هر بار رکورد شکنی یک سکه بهار آزادی و دانشجویانی که در سطح آسیایی موفق به رکورد شکنی شوند دو سکه و در سطح جهانی و المپیک سه سکه بهار آزادی و دانشجویانی که در دوران دانشجویی موفق به کسب مدال در مسابقات آسیایی ، جهانی و المپیک می گردند به عنوان پاداش به ترتیب دو ، سه و چهار سکه بهار آزادی اهدا می گردد.
10-5- دانشجویانی که در هر نیمسال تحصیلی موفق به کسب عناوین قهرمانی شوند می توانند از بالاترین تخفیف شهریه (طبق جدول شماره 4) استفاده کنند .
ماده 6 . تخفیف شهریه دانشجویان قاری و حافظ قرآن کریم :
جهت ترغیب دانشجویان به حفظ و درک مفاهیم قرآن کریم و تشویق دانشجویانی که در رشته های حفظ و ترجمه فارسی قرآن کریم و قرائت در مسابقات یا جشنواره های قرآن و عترت داخلی یا خارجی حائز رتبه می شوند ، تخفیف شهریه بر اساس جدول و با رعایت نکات زیر تعلق می گیرد :
1-6- زمان اعطای تخفیف شهریه ، اولین نیم سال تحصیلی پس از احراز رتبه و دریافت گواهی و تاییدیه مربوطه می باشد.
2-6- دانشجویان حافظ قرآن کریم در بدو ورود به دانشگاه جهت برخورداری از امتیازهای اعطایی این آیین نامه ، درخواست خود را به کانون قرآن و عترت واحد ارائه می دهند . کانون قرآن و عترت نسبت به برگزاری آزمون حفظ و ترجمه فارسی قرآن کریم اقدام نموده و در صورت کسب حداقل 80 امتیاز از 100 امتیاز ، درخواست دانشجو را جهت برگزاری آزمون ، تعیین رتبه و صدور گواهی به مرکز فعالیت ها و پژوهش های قرآن و عترت ارسال می کند .
3-6- اعطای تخفیف های مورد نظر برای یک بار و با کسب رتبه در مقطع و رشته مورد نظر است و اعطای تخفیف بیش از یک بار به یک دانشجو منوط به موقعیت در آزمون بالاتر و یا ارتقای رتبه در یک سطح از مسابقات یا ارتقای سطح مسابقات می باشد . به استثنای حفظ کل که در صورت تداوم حفظ و گواهی مرکز فعالیت ها و پژوهش های قرآن و عترت می تواند در هر نیمسال از این امتیاز استفاده کند .
6-6- اعطای مجدد تخفیف های مورد نظر به قاریان ممتاز کشوری فقط در صورت کسب رتبه بالاتر امکان پذیر است .
5-6- اعطای تخفیف شهریه مجدد طبق بند (3-6) مشروط به مشارکت مستمر دانشجوی قاری یا حافظ در برنامه های قرآن دانشگاه آزاد اسلامی در مدت باقی مانده تحصیل با تایید کانون قرآن و عترت واحد و مرکز فعالیت های و پژوهش های قرآن و عترت خواهد بود.
توضیح : نمونه برگ های لازم و روال اجرایی توسط مرکز فعالیت ها و پژوهش های قرآن و عترت واحدها ارسال خواهد شد .

جدول شماره 5 : تخفیف های اعطایی شهریه به دانشجویان حافظ برجسته قرآن کریم

سطح مسابقات یا جشنواره
مقطع حفظ و ترجمه فارسی
تخفیف های اعطایی به ترتیب رتبه و درصد
تامین کننده تخفیف شهریه

اول
دوم
سوم

مسابقات سراسری دانشگاه آزاد اسلامی سطح منطقه

10 جزء 15 جزء
20 جزء
25 جزء
30 جزء

10 10
15
15
15

- -
10
10
10

- -
5
5
5

100 درصد توسط واحد دانشگاهی با ارائه گواهی از مرکز فعالیت های و پژوهش های قرآن و عترت

مسابقات سراسری دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه های دولتی ، مسابقات کشوری ، سازمان اوقاف و امور خیریه

10 جزء 15 جزء
20 جزء
25 جزء
30 جزء

10 10
15
20
25

- -
10
15
20

- -
5
10
15

50 درصد توسط واحد دانشگاهی مربوط و 50 درصد توسط سازمان مرکزی ارایه گواهی از دبیرخانه یا سازمان برگزار کننده و تایید مرکز فعالیت ها پژوهش های قرآن و عترت

مسابقات بین المللی
15 جزء 20 جزء
25 جزء
30 جزء

20 20
25
30

15 15
20
25

10 10
15
20

تبصره 1 : دانشجویانی که با اخذ حداقل 80 امتیاز در آزمون تسلط بر حفظ قرآن کریم (بند 2-6) مشمول تخفیف می شوند معادل 80% رتبه اول سطح منطقه از تخفیف برخوردار می گردند .
تبصره 2 : دانشجویانی که موفق به کسب رتبه اول تا سوم در مسابقات بین المللی قرائت یا حفظ قرآن کریم می شوند از تخفیف مقرر در جدول فوق در مدت باقیمانده از تحصیل استفاده می کنند .

جدول شماره 6 : تخفیف های اعطایی شهریه به دانشجویان قاری برجسته قرآن کریم

سطح مسابقات یا جشنواره ها

تامین کننده تخفیف شهریه

اول
دوم
سوم

مسابقات سراسری آموزشی قرآن و عترت - سطح منطقه
15

10

5

100 درصد توسط واحد دانشگاهی با ارائه گواهی از مرکز فعالیت های و پژوهش های قرآن و عترت

مسابقات سراسری دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه های دولتی ، مسابقات کشوری ، سازمان اوقاف و امور خیریه
20
15
10
50 درصد توسط واحد دانشگاهی و 50 درصد توسط سازمان مرکزی ارایه گواهی از دبیرخانه یا سازمان برگزار کننده و تایید مرکز فعالیت ها پژوهش های قرآن و عترت

مسابقات بین المللی
30
25
20

ماده 10 . تخفیف شهریه خانواده هایی که بیش از یک دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی دارند :
جهت کمک و رفاه حال خانواده هایی که هم زمان بیش از یک دانشجو شاغل به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی دارند و توان پرداخت شهریه را به صورت کامل ندارند . علاوه بر حق استفاده از مزایای صندوق رفاه دانشجویان ، پس از تایید کمیته موضوع بند (1-11) در صورتی که در آن نیمسال مشروط نباشند به هر یک از دانشجویان معادل ده درصد (10%) کل شهریه ثابت و متغیر تخفیف داده می شود.
تبصره 1 : در نیمسال اول تحصیلی شرط معدل منظور نمی شود .
تبصره 2 : منظور از دانشجوی شاغل به تحصیل همسر دانشجو ، پدر ، مادر و فرزندان تحت تکفل است که در صورت تداوم با رعایت سایر ضوابط برای کلیه ترم های تحصیلی قابل اعمال است .
ماده 11. سایر موارد :
1-11- به دانشجویان بی سرپرست و کم بضاعت با تصویب کمیته ای مرکب از : معاون آموزشی ، معاون دانشجویی و رئیس واحد حداکثر معادل (10%) ده درصد تخفیف اعطا می شود . مسئولیت اجرایی آن با معاونت دانشجویی واحد می باشد و برای مساعدت بیشتر ، این افراد می توانند از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان و وام درازمدت استفاده کنند .
2-11- رئیس واحد مجاز به اعطای تخفیف خارج از موارد این بخشنامه نمی باشد .
3-11- مواردی که در این آیین نامه پیش بینی نشده با تایید معاونت مربوط و تصویب ریاست دانشگاه قابل اعمال می باشد.
4-11- روسای مناطق مجاز به صدور مجوز تخفیف نمی باشد .
تبصره 1 : فهرست دانشجویان مشمول بندهای 2 ، 3 این ماده با استفاده از نمونه فرم (1/56) باید در پایان ثبت نام هر نیمسال برای منطقه ارسال شود.
تبصره 2 – به دانشجوی میهمان هیچگونه تخفیف شهریه تعلق نمی گیرد .
ماده 12. توضیحات :
1-12- دانشجویانی که در نیمسال آخر تحصیلی مشمول دریافت تخفیف می شوند . تخفیف مقرر بر اساس شهریه همان نیمسال در هنگام تسویه حساب به بستانکاری دانشجو منظور و در صورت طلب کار شدن به صورت نقدی پرداخت می شود.
2-12- در صورتی که دانشجویی در یک نیمسال شرایط برخورداری از چند تخفیف را داشته باشد بالاترین میزان تخفیف ملاک پرداخت است .
3-12- تخفیف های موضوع این آیین نامه شامل دانشجویان مقطع دکتری تخصصی نمی شود.
4-12- در دوره های تابستانی فقط افراد مشمول بند (1-11) و آموزش معلمان می توانند از تخفیف استفاده کنند .

You & I
24-01-2013, 22:52
این دیگه کاملا بستگی به واحد داره

آئین نامه تخفیف شهریه دانشگاه آزاد اسلامی

به منظور شفاف سازی مراجع تصمیم گیری و حدود تخفیفات اعطائی به دانشجویان و یکسان کردن و جلوگیری از تعدد بخشنامه های صادره ، آیین نامه تخفیف های دانشگاه جهت تشویق دانشجویان ممتاز علمی ، ورزشی و فرهنگی با توجه به تعاریف و رعایت موارد زیر جهت اجرا ابلاغ می شود :
ماده 1. تعاریف
1-1 .دانشجوی شاغل به تحصیل : به دانشجویی گفته می شود که در هر نیم سال تحصیلی طبق مقررات آموزشی در یکی از واحدهای دانشگاهی یا مراکز آموزشی ثبت نام و انتخاب واحد کرده باشد .
2-1. تخفیف : تخفیف عبارت است از درصدی از شهریه که نسبت به کل شهریه اعم از ثابت و متغیر باید محاسبه شود .
تبصره 1 : تخفیف شامل دانشجویانی که کل شهریه آن ها توسط نهادها ، ارگان ها ، افراد و ... پرداخت می شود ، نمی گردد .
تبصره 2 : ترم تابستانی آموزش معلمان مطابق مقررات آموزشی یک نیمسال تحصیل محسوب شده و شامل تخفیف می باشد .
ماده 3 . تخفیف شهریه دانشجویان ممتاز علمی :
به منظور تشویق و ایجاد انگیزه بیشتر در دانشجویان و پیشرفت در امور تحصیلی دانشجویان ممتاز ورودی هر رشته و در هر سال تحصیلی که از نظر اخلاق ، رفتار و رعایت شئون دانشجویی طبق نظر ریاست واحد مربوط از آنان رضایت کامل حاصل باشد تخفیف هایی به شرح جدول زیر تخصیص می یابد.

جدول شماره 1 : شرایط احراز دانشجویان ممتاز در هر سال تحصیلی

مقطع تحصیلی
تعداد واحدهای درسی اخذ شده در نیمسال مربوط
میزان نمره و میانگین در نیمسال مربوط
ملاحظات

کاردانی و کاردانی ناپیوسته کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته
15 واحد و بالاتر
آموزش معلمان 12 واحد
در هیچ درسی نمره کمتر از 12 نداشته و میانگین نمرات در رشته های فنی و مهندسی ، علوم پزشکی 16 ، علوم پایه و کشاورزی 17 و علوم انسانی و هنر 18 کمتر نباشد .
بدون احتساب دروس
پیش نیاز ، جبرانی

کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته
8 واحد و بالاتر
در هیچ درسی نمره کمتر از 14 نداشته و میانگین نمرات در رشته های فنی و مهندسی ، علوم پزشکی 15 و علوم پایه و کشاورزی 16 ، علوم انسانی ، هنر و پزشکی 17 کمتر نباشد .

دکترای حرفه ای
15 واحد و بالاتر
در هیچ درسی نمره کمتر از 14 نداشته و میانگین نمرات کمتر از 16 نباشد .

1-3- به دانشجویان رتبه اول هر رشته هر سال و در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته تخفیفی معادل ده درصد (10%) و برای دانشجویان رتبه دوم و سوم پنج درصد (5%) در نیمسال بعد تعلق می گیرد .
2-3- به دانشجویان رتبه اول هر رشته ورودی هر سال در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته و دکتری حرفه ای ده درصد (10%) تخفیف و برای رتبه دوم و سوم پنج درصد (5%) در نیمسال بعد تعلق می گیرد .
تبصره : در مواردی که به دلیل تاخیر در اعلام نمرات امتحانی بری از دروس ، گزینش دانشجوی ممتاز هر رشته و مقطع در هر سال تا قبل از ثبت نام نیم سال بعد میسر نشود و اعلام اسامی دانشجویان ممتاز آن رشته و مقطع در سال مذکور منطو به قطعی شدن تمام نمرات باشد ، در این صورت تخفیف شهریه دانشجویان ذینفع به حساب طلب وی منظور خواهد شد .
ماده 5 . تخفیف شهریه دانشجویان ممتاز ورزشی :
جهت تشویق دانشجویانی که طول مدت تحصیل در مسابقات ورزشی منطقه ای و سراسری دانشگاه آزاد اسلامی ، مسابقات کشوری ، تورنمنت های بین المللی ( اعم از مسابقات آسیایی ، جهانی و چند کشور) به مدال دست می یابند به تناسب عناوین قهرمانی ، تخفیف شهریه به شرح زیر تعلق می گیرد :

جدول شماره 4 : میزان تخفیف شهریه دانشجویان قهرمان

ردیف

سطح قهرمانی
مرتبه قهرمانی

اول
دوم
سوم

1
قهرمانی مناطق
10%
5%
5%

2
قهرمانی کشور
15%
10%
5%

3
المپیاد دانشجویی و قهرمانی کشور
20%
15%
10%

4
غرب آسیا + کشورهای اسلامی – بازی های داخل سالن و ساحلی آسیا و پیشکسوتان
25%
20%
15%

5
آسیایی و جهانی نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان
30%
25%
20%

6
ارتش های جهان و باشگاه های آسیایی
35%
30%
25%

7
دانشجویان جهان و بازی های آسیایی
40%
35%
30%

8
المپیک و پارا المپیک
50%
40%
35%

1-5- رشته های ورزشی مشمول این بند باید هر سال تحصیلی به تایید ریاست دانشگاه برسد .
2-5- اعطای تخفیف شهریه ، مشروط به اخذ تعهد کتبی طبق نمونه برگ (5/56) ضمیمه مبنی بر همکاری مستمر ورزشکار قهرمان با واحد دانشگاهی و سازمان مرکزی هنگام برگزاری مسابقات داخلی با برون مرزی در مدت باقی مانده از طول دوره تحصیل خواهد بود.
3-5- تخفیف های فوق الذکر در رشته های تیمی به همه دانشجویان قهرمان (تیم های اول – دوم و سوم) و مربیان اعزامی که در دانشگاه آزاد اسلامی به تحصیل اشتغال داشته باشند ، تعلق می گیرد .
4-5- واحدهای دانشگاه با توجه به تایید سازمان مرکزی باید تخفیف های اعلام شده را به دانشجویان قهرمان اعطاء کرده و سپس جهت دریافت سهم خود از سازمان مرکزی اقدام کنند .
5-5- اعمال تخفیف های مورد نظر برای یک بار و در نیمسال تحصیلی بعد از کسب حکم قهرمانی انجام می شود و چنانچه دانشجویی در طول دوره تحصیلی خود به دفعات موفق به کسب عناوین قهرمانی شود ، برای هر بار موفقیت از تخفیف مورد نظر بهره مند خواهد شد و در هر صورت در یک نیمسال بیش از یک بار مشمول تخفیف نمی شود .
6-5- در مواردی که حکم قهرمانی با تاخیر صادر شود ، واحد با تایید سازمان مرکزی و با اخذ تعهد از دانشجو طبق نمونه برگ (4/56) ضمیمه برای ارائه حکم قهرمانی ، مکلف به اعطاری تخفیف می باشد .
7-5- کلیه قهرمانان کشوری در بدو ورود به دانشگاه ، مشروط بر آن که از تارخ صدور حکم قهرمانی آنان بیش از 3 سال سپری نشده باشد ، مشمول تخفیف های مندرج در بند (1) جدول شماره 4 می شوند .
8-5- اعطای تخفیف شهریه به دانشجویان قهرمان در سطوح قهرمانی آسیا ( نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان) ، قهرمانی ارتش های جهان و تورنمنت های بین المللی که به تایید فدراسیون جهانی مربوط رسیده باشد ، موکول به تایید سازمان تربیت بدنی جمهوری اسلامی ایران و ارائه حکم قهرمانی و پس از بررسی و تایید سازمان مرکزی بوده و از بدو ورود به دانشگاه حسب مورد با اخذ تعهد کتبی طبق نموده برگ (5/56) مبنی بر همکاری مستمر ورزشکار قهرمان با واحد دانشگاهی و سازمان مرکزی هنگام برگزاری مسابقات داخلی یا برون مرزی به ترتیب زیر قابل اجرا می باشد :
- دانشجویانی که مقام های اول ، دوم و سوم را کسب نموده اند در مقاطع تحصیلی کاردانی وکارشناسی ناپیوسته 2 نیمسال ، کارشناسی 4 نیمسال ، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی 4 نیمسال و دکترای حرفه ای 5 نیمسال ، از پرداخت شهریه در طول دوره تحصیلی معاف خواهند بود .
9-5- دانشجویانی که در مسابقات کشوری و مسابقات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی موفق به رکورد شکنی گردند به عنوان پاداش برای هر بار رکورد شکنی یک سکه بهار آزادی و دانشجویانی که در سطح آسیایی موفق به رکورد شکنی شوند دو سکه و در سطح جهانی و المپیک سه سکه بهار آزادی و دانشجویانی که در دوران دانشجویی موفق به کسب مدال در مسابقات آسیایی ، جهانی و المپیک می گردند به عنوان پاداش به ترتیب دو ، سه و چهار سکه بهار آزادی اهدا می گردد.
10-5- دانشجویانی که در هر نیمسال تحصیلی موفق به کسب عناوین قهرمانی شوند می توانند از بالاترین تخفیف شهریه (طبق جدول شماره 4) استفاده کنند .
ماده 6 . تخفیف شهریه دانشجویان قاری و حافظ قرآن کریم :
جهت ترغیب دانشجویان به حفظ و درک مفاهیم قرآن کریم و تشویق دانشجویانی که در رشته های حفظ و ترجمه فارسی قرآن کریم و قرائت در مسابقات یا جشنواره های قرآن و عترت داخلی یا خارجی حائز رتبه می شوند ، تخفیف شهریه بر اساس جدول و با رعایت نکات زیر تعلق می گیرد :
1-6- زمان اعطای تخفیف شهریه ، اولین نیم سال تحصیلی پس از احراز رتبه و دریافت گواهی و تاییدیه مربوطه می باشد.
2-6- دانشجویان حافظ قرآن کریم در بدو ورود به دانشگاه جهت برخورداری از امتیازهای اعطایی این آیین نامه ، درخواست خود را به کانون قرآن و عترت واحد ارائه می دهند . کانون قرآن و عترت نسبت به برگزاری آزمون حفظ و ترجمه فارسی قرآن کریم اقدام نموده و در صورت کسب حداقل 80 امتیاز از 100 امتیاز ، درخواست دانشجو را جهت برگزاری آزمون ، تعیین رتبه و صدور گواهی به مرکز فعالیت ها و پژوهش های قرآن و عترت ارسال می کند .
3-6- اعطای تخفیف های مورد نظر برای یک بار و با کسب رتبه در مقطع و رشته مورد نظر است و اعطای تخفیف بیش از یک بار به یک دانشجو منوط به موقعیت در آزمون بالاتر و یا ارتقای رتبه در یک سطح از مسابقات یا ارتقای سطح مسابقات می باشد . به استثنای حفظ کل که در صورت تداوم حفظ و گواهی مرکز فعالیت ها و پژوهش های قرآن و عترت می تواند در هر نیمسال از این امتیاز استفاده کند .
6-6- اعطای مجدد تخفیف های مورد نظر به قاریان ممتاز کشوری فقط در صورت کسب رتبه بالاتر امکان پذیر است .
5-6- اعطای تخفیف شهریه مجدد طبق بند (3-6) مشروط به مشارکت مستمر دانشجوی قاری یا حافظ در برنامه های قرآن دانشگاه آزاد اسلامی در مدت باقی مانده تحصیل با تایید کانون قرآن و عترت واحد و مرکز فعالیت های و پژوهش های قرآن و عترت خواهد بود.
توضیح : نمونه برگ های لازم و روال اجرایی توسط مرکز فعالیت ها و پژوهش های قرآن و عترت واحدها ارسال خواهد شد .

جدول شماره 5 : تخفیف های اعطایی شهریه به دانشجویان حافظ برجسته قرآن کریم

سطح مسابقات یا جشنواره

مقطع حفظ و ترجمه فارسی
تامین کننده تخفیف شهریه

اول
دوم
سوم

مسابقات سراسری دانشگاه آزاد اسلامی سطح منطقه
10 جزء 15 جزء
20 جزء
25 جزء
30 جزء
10 10
15
15
15
- -
10
10
10
- -
5
5
5

مسابقات سراسری دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه های دولتی ، مسابقات کشوری ، سازمان اوقاف و امور خیریه
10 جزء 15 جزء
20 جزء
25 جزء
30 جزء
10 10
15
20
25
- -
10
15
20
- -
5
10
15
50 درصد توسط واحد دانشگاهی مربوط و 50 درصد توسط سازمان مرکزی ارایه گواهی از دبیرخانه یا سازمان برگزار کننده و تایید مرکز فعالیت ها پژوهش های قرآن و عترت

مسابقات بین المللی
15 جزء 20 جزء
25 جزء
30 جزء
20 20
25
30
15 15
20
25
10 10
15
20

تبصره 1 : دانشجویانی که با اخذ حداقل 80 امتیاز در آزمون تسلط بر حفظ قرآن کریم (بند 2-6) مشمول تخفیف می شوند معادل 80% رتبه اول سطح منطقه از تخفیف برخوردار می گردند .
تبصره 2 : دانشجویانی که موفق به کسب رتبه اول تا سوم در مسابقات بین المللی قرائت یا حفظ قرآن کریم می شوند از تخفیف مقرر در جدول فوق در مدت باقیمانده از تحصیل استفاده می کنند .

جدول شماره 6 : تخفیف های اعطایی شهریه به دانشجویان قاری برجسته قرآن کریم

سطح مسابقات یا جشنواره ها

تامین کننده تخفیف شهریه

اول
دوم
سوم

مسابقات سراسری آموزشی قرآن و عترت - سطح منطقه

15

10

5

مسابقات سراسری دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه های دولتی ، مسابقات کشوری ، سازمان اوقاف و امور خیریه

20
15
10
50 درصد توسط واحد دانشگاهی و 50 درصد توسط سازمان مرکزی ارایه گواهی از دبیرخانه یا سازمان برگزار کننده و تایید مرکز فعالیت ها پژوهش های قرآن و عترت

مسابقات بین المللی
30
25
20

ماده 10 . تخفیف شهریه خانواده هایی که بیش از یک دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی دارند :
جهت کمک و رفاه حال خانواده هایی که هم زمان بیش از یک دانشجو شاغل به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی دارند و توان پرداخت شهریه را به صورت کامل ندارند . علاوه بر حق استفاده از مزایای صندوق رفاه دانشجویان ، پس از تایید کمیته موضوع بند (1-11) در صورتی که در آن نیمسال مشروط نباشند به هر یک از دانشجویان معادل ده درصد (10%) کل شهریه ثابت و متغیر تخفیف داده می شود.
تبصره 1 : در نیمسال اول تحصیلی شرط معدل منظور نمی شود .
تبصره 2 : منظور از دانشجوی شاغل به تحصیل همسر دانشجو ، پدر ، مادر و فرزندان تحت تکفل است که در صورت تداوم با رعایت سایر ضوابط برای کلیه ترم های تحصیلی قابل اعمال است .
ماده 11. سایر موارد :
1-11- به دانشجویان بی سرپرست و کم بضاعت با تصویب کمیته ای مرکب از : معاون آموزشی ، معاون دانشجویی و رئیس واحد حداکثر معادل (10%) ده درصد تخفیف اعطا می شود . مسئولیت اجرایی آن با معاونت دانشجویی واحد می باشد و برای مساعدت بیشتر ، این افراد می توانند از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان و وام درازمدت استفاده کنند .
2-11- رئیس واحد مجاز به اعطای تخفیف خارج از موارد این بخشنامه نمی باشد .
3-11- مواردی که در این آیین نامه پیش بینی نشده با تایید معاونت مربوط و تصویب ریاست دانشگاه قابل اعمال می باشد.
4-11- روسای مناطق مجاز به صدور مجوز تخفیف نمی باشد .
تبصره 1 : فهرست دانشجویان مشمول بندهای 2 ، 3 این ماده با استفاده از نمونه فرم (1/56) باید در پایان ثبت نام هر نیمسال برای منطقه ارسال شود.
تبصره 2 – به دانشجوی میهمان هیچگونه تخفیف شهریه تعلق نمی گیرد .
ماده 12. توضیحات :
1-12- دانشجویانی که در نیمسال آخر تحصیلی مشمول دریافت تخفیف می شوند . تخفیف مقرر بر اساس شهریه همان نیمسال در هنگام تسویه حساب به بستانکاری دانشجو منظور و در صورت طلب کار شدن به صورت نقدی پرداخت می شود.
2-12- در صورتی که دانشجویی در یک نیمسال شرایط برخورداری از چند تخفیف را داشته باشد بالاترین میزان تخفیف ملاک پرداخت است .
3-12- تخفیف های موضوع این آیین نامه شامل دانشجویان مقطع دکتری تخصصی نمی شود.
4-12- در دوره های تابستانی فقط افراد مشمول بند (1-11) و آموزش معلمان می توانند از تخفیف استفاده کنند .

یعنی ممکنه که بگن ثبت نام نمیکنیم اخه بدبخت میشم؟

farshidshd
25-01-2013, 11:14
یعنی ممکنه که بگن ثبت نام نمیکنیم اخه بدبخت میشم؟

نه ثبت نام می کنن. از پول بدشون نمیاد

3Dmajid
25-01-2013, 17:12
دانشگاه آزاد به معدل گیر نمیده ؟ من معدلم 12.50 :n02: گیر ندن بگن ثبت نام نمیکنیم :n03:

rz21
25-01-2013, 17:21
درسی مثل تاریخ اسلام 15 شدن زشته؟؟؟به نظرتون اعتراض بزاری نمره رو زیاد تر میکنن؟

A M ! N
26-01-2013, 14:08
سلام دوستان یکی به من بگه که کنکور ارشد آزاد کی باید ثبت نام کنم ؟
زمان ثبت نام برای کنکور رو میخوام و اطلاعاتی که نیاز هست.
لطفن سریع جوابم رو بدین ضروریه

:n16:

senaps
26-01-2013, 14:41
دوستان ازاد هنوز بی‌کنکور داره؟!
من کاردانی دارم میخوام کارشناسی بخونم....
بعد شهریه‌ی هر ترم نرم‌افزار یا ای‌تی تقریبی چند در میاد الان؟!(دانشجوی زرنگ که واحد‌ها رو نمی افته و کل واحد ها رو هر ترم بهش میدن!!:n17: )

shabe.saket
26-01-2013, 15:20

2-3 روز دیگه امین اخبار گفت الان

دوستان تفاوت این دو چیه؟

ثبت نام آزمون دوره‌های مقطع مهندسی فناوری کارشناسی حرفه‌ای ناپیوسته علمی -کاربردی دوره های ترمی سال 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
از سایت سنجش

و

سامانه ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته بدون آزمون نیمسال دوم سال تحصیلی 92-91
از سایت آزاد
جدول رشته / محل های دانشگاهی با آزمون

علمي کاربردي حسابداري

اولی امتحانش اردبهشت ه
دومی نوشته بدون آزمون ولی بغلش نوشته
جدول رشته / محل های دانشگاهی با آزمون

علمی کاربردی بالا با پایینی چه فرقی داره؟

علمی کاربردی شهریش چقدره تقریبآ؟ با آزاد تفاوت داره؟
اصلآ علمی کاربردی همون آزاده؟

دوستان لطفآ سریع جواب بدید دومی محلتش تا ساعت 24 امشبه

iilliya
26-01-2013, 23:43
سلام بچه ها من جدود 60 واحد تو پنل دانشگام زده قبولی
الان ترم 7 هستم ! 5 ساله دانشجو هستم 1 بار انصراف از شیمی کاربردی
الان هم عمران میخونم کارشناسی
میخواستم بدونم راههی هست از دانشگاه در پیت تخیلیم که همه استاد هاش فقط یا باید سوال بخری یا پاچه خواری کنی خلاص شم؟
مثلا یه مدرک کاردانی بگیرم برم یه داشنگاه دیگه ثبت نام بدونه کنکور؟:n13: کاردانی به کارشناسی ؟
تمام واحد هایه عمومی روم پاس کردم البته !!

متولد 1/7/69 کلا هر راهی به فکرتون میرسه بشه از این دانشگاه در رم بگین خدایش مکانیک خاکم رو نفر دوم تو کلاس بودم استادم بهم داده 10.5 !!! امروز نمره زدن نمیشه روش اعتراض گزاشت !!!:n15:

دستم به تنبون بند تنبون دامن خلاصه به دادم برسید دارم چل میشم !!!!! هر چی بیشتر میخونم بازم با 9.5 میفتم !!! :n25:

senaps
27-01-2013, 00:50
مگر کاردانی به ارشد هم داریم؟! اگر داریم دانشگاه‌های دولتی هم ارائه میکنن؟ کدوما؟ شرایطش چیه؟ رشته‌هاش چین؟؟؟

p30v
27-01-2013, 08:33
من یه سوال داشتم (من می خوام امسال کنکور بدم ).ببینید من 12 واحد این ترم می خوام بردارم یعنی 10 واحد عمومیه و 2 واحد اختصاصی.4 واحدشو(2واحد اختصاصی و 2 واحد عمومی)رو می خوام اخر ترم حذف کنم چون الان حداقل 12 واحدو باید بردارم  پس چاره اینه که اخر ترم 4 واحدشو حذف کنم.حالا از 8 واحد مونده 4 واحد رو شاید نتونم پاس کنم(3 روز قبل کنکوره) که حذفش می کنم و میمونه 4 واحد عمومی!من اگه این ترم فقط 4 واحد عمومی پاس کنم حذف ترم و مشروط نمی شم که می شم؟مرسی:n19:

farshidshd
27-01-2013, 10:54

تقویم آزمون ها در مقاطع مختلف ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

iilliya
27-01-2013, 13:03
مگر کاردانی به ارشد هم داریم؟! اگر داریم دانشگاه‌های دولتی هم ارائه میکنن؟ کدوما؟ شرایطش چیه؟ رشته‌هاش چین؟؟؟

:n13: ارشد کجا بود ؟؟؟:n02:

کسی نبود درد منو دوا کنه ؟:n15:

behnambazi
27-01-2013, 16:37
بچه های ازادی یه سوال یکی از بچه ها این ترم 17 واحد داشته ترم اولش هست حالا 9 واحدش حذف امتحانی کرد نرفته امتحان بده 8واحد کلا امتحان داده و حالا معدلش زیر 12 هست حالا میخواستم بینم مشروط هست یا نه چون واحداش کمتر از 12 شده توی طول ترم

deC0d3R
27-01-2013, 19:45
سلام دوستان ، خسته نباشید
من دانشگاه آزاد مکانیک میخونم ، و 10 ترمه درسام تموم میشن ، میخوام کنکور ارشد ترم 9 شرکت کنم (که دولتی هم قبول هم بشما [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
) ، میخواستم بدونم آیا میشه درسای کارآموزی 1 و 2 رو ( و اگه بشه چند تا درس عملی دیگه مثل بعضی آزمایشگاه ها یا تربیت بدنی) رو ترم 10 بگیرم ؟ آخه شنیدم اگه کارآموزی بگیریم یه سری محدودیت ها داره که من دقیقن نمیدونم چیاس !! این درسای عملی وقت نمیذارن واسه ارشد راحت بخونیم !!

یه سوال دیگه هم داشتم ، بین کتابای راهیان ارشد و مدرسان شریف کدوم رو انتخاب کنیم؟ آخه بیشتر تعریف راهیان رو شنیدم ولی حجم کتاباش خیلی بالاس!! ولی مدرسان خلاصه تره ، نظرتون چیه؟؟
ممنون

XFACTOR
27-01-2013, 21:41

p30v
28-01-2013, 10:11
                             بچه های ازادی یه سوال یکی از بچه ها این ترم 17 واحد داشته ترم اولش هست حالا 9 واحدش حذف امتحانی کرد نرفته امتحان بده 8واحد کلا امتحان داده و حالا معدلش زیر 12 هست حالا میخواستم بینم مشروط هست یا نه چون واحداش کمتر از 12 شده توی طول ترم                         

اگه 7 واحد یا بیشتر پاس کرده باشه و معدلش بالا 12 بشه مشروز نمی شه ولی در غیر این صورت چرا(من که اینطور متوجه شدم)

ziba12
28-01-2013, 18:19
اگه یکی از کاردانی به کارشناسی تغییر رشته بده وقتی کارشناسی قبول شد علاوه بر واحد های خود کارشناسی پیش نیاز بهش میدن ؟ ؟! حتی در صورتی که هر دو رشته زیر گروه کامپیوتر باشن ؟ مثلا از سخت افزار به نرم افزار ؟:n13:

XFACTOR
28-01-2013, 23:29
نه نمیدن چون رشتت مرتبط هستش درصد درسات توی آزمون کم باشه اون موقع پیش نیاز احتمالا می خوری

robert
29-01-2013, 11:39
سلام

شاید اینجا جای این سوال نباشه ولی لینک دانلود دفترچه آزمون ارشد دانشگاه آزاد رشته کامپیوتر رو میخواستم....

ممنون.

farshidshd
29-01-2013, 11:49
سلام

شاید اینجا جای این سوال نباشه ولی لینک دانلود دفترچه آزمون ارشد دانشگاه آزاد رشته کامپیوتر رو میخواستم....

ممنون.

لینک دانلود::

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

robert
29-01-2013, 12:27
ممنون جناب فرشید

ولی منظورم دفترچه سوالات (( ریاضی - زبان - مدار منطقی - سیستم عامل....)) بود