PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✦ تاپیــک جــامــع مـــباحــث مرتبـــط با دانشـــگاه آزاد

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

farshidshd
27-05-2010, 20:37
:40:
سلام و خسته نباشیدمی خواستم بپرسم هزینه لازم برای فارغ التحصیلی در رشته داروسازی در دانشگاه ازاد چقدر است همچنین ایا کسی که در دانشگاه سراسری لیسانس گرفته میتونه دوباره کنکنور بده ودر این رشته درس بخونه لطفا راهنماییم کنید ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خب دوست عزیزم میزان شهریه برای هر رشته متفاوت هست ...

بستگی به تعداد واحد های عمومی ، عملی ، آزمایشگاهی و اصلی داره که باید پاس کتید.

میزان شهریه ثابت تقریبا برابر هست ( حدود 430 تا 450 تومن ) البته برای هر ورودی فرق داری

ورودی ما ( 87 ) شهریه ثابت 430 تومن بود.

حدودا کل شهریه شما رو باید ترمی 800 به بالا در نطر گرفت

موفق باشید

Life24
30-05-2010, 09:30
سلام
یکی از بچه ها
پارسال تمام وقت کامپیوتر اورد یک شهر
پاره وقت هم یک شهر دیگر کامپیوتر اورد

بعد پاره وقت رفته.
میگه میشه امسال بیاد از نو رشته تمام وقت کامپیوتر ثبت نام کنه اون شهر ؟
یا فقط باید کنکور بده و بتونه بیاد؟
آخه یکی میگفت اگر امسال کنکور دادی نرفتی
سال دیگر کنکور بدی یا ندی. رشته پاراسل که اوردی میتونی ثبت نام کنی
حالا ایشون پاره وقت رو ثبت نام کرده میتونه ؟

farshidshd
30-05-2010, 18:44
سلام
یکی از بچه ها
پارسال تمام وقت کامپیوتر اورد یک شهر
پاره وقت هم یک شهر دیگر کامپیوتر اورد

بعد پاره وقت رفته.
میگه میشه امسال بیاد از نو رشته تمام وقت کامپیوتر ثبت نام کنه اون شهر ؟
یا فقط باید کنکور بده و بتونه بیاد؟
آخه یکی میگفت اگر امسال کنکور دادی نرفتی
سال دیگر کنکور بدی یا ندی. رشته پاراسل که اوردی میتونی ثبت نام کنی
حالا ایشون پاره وقت رو ثبت نام کرده میتونه ؟

نه نمیتونه بره .

Life24
30-05-2010, 18:56
نه نمیتونه بره .
چون یک بار ثبت نام کرده؟
فقط راه حلش ازمون سراسری دانشگاه هست؟

farshidshd
30-05-2010, 19:48
چون یک بار ثبت نام کرده؟
فقط راه حلش ازمون سراسری دانشگاه هست؟

بله . اگه غیر از دانشگاه آزاد در دانشگاه دیگه ای ثبت نام کرده بود میشد.
باید دوباره آزمون بده.

Life24
30-05-2010, 19:53
آزمون هم بده فقط نمره های بالای 12 براش حساب میشه؟
معدل و هر چی داشته دیگه پاک میشه؟
و تصفیه حساب اون ترم که بوده نیاز داره؟

hesam68
01-06-2010, 17:21
سلام
یک سوال دارم:
الان اگه کسی تو دانشگاه ازاد کارشناسی حسابداری بخونه و بخواد تغییر رشته بده به ادبیات میتونه؟
شرایطش چیه؟
ممنون میشم کامل توضیح بدین
منتظرم
مرسی

ehsaaaan
01-06-2010, 19:49
سلام
یک سوال دارم:
الان اگه کسی تو دانشگاه ازاد کارشناسی حسابداری بخونه و بخواد تغییر رشته بده به ادبیات میتونه؟
شرایطش چیه؟
ممنون میشم کامل توضیح بدین
منتظرم
مرسی

طبق گفته ی سایت معاونت آموزشی دانشگاه آزاد در حال حاضر تغییر رشته به هیچ وجه در دانشگاه انجام نمیشه.

اگر مشکل نظام وظیفه نداشته باشید باید دوباره کنکور بدید و انتخاب اولتون رو بزنید ادیبات.بعد اگر در کنکور قبول شدید ازاین دانشگاهی که هستید انصراف بدید.و برید رشته ی مورد علاقتون رو ثبت نام کنید.

farshidshd
01-06-2010, 20:08
آزمون هم بده فقط نمره های بالای 12 براش حساب میشه؟
معدل و هر چی داشته دیگه پاک میشه؟
و تصفیه حساب اون ترم که بوده نیاز داره؟

بهتره بره بپرسه از یکی از دانشگاه ها . اونا بهتر میدونن. چون اگه آزمون بده کلا باید از اول شروع کنه و هیچ واحدی رو تطبیق نمیدن

.

Life24
02-06-2010, 08:33
بهتره بره بپرسه از یکی از دانشگاه ها . اونا بهتر میدونن. چون اگه آزمون بده کلا باید از اول شروع کنه و هیچ واحدی رو تطبیق نمیدن

.
والا من شنیدم بالای 12 ها رو تطبیق میدهند.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
خوب عزیز
این بابا اگر وسط ترم انصراف نده مشکل سربازی بهم نمیزنه
اگر ترم دو رو تمام کنه و انصراف بده و اونجا قبول بشه خوب یک راست میره ثبت نام میکنه. و دو ترم قبل را باید تصفیه حساب کند.
و
اگر هم سال دوم یعنی پایان ترم 4 انصراف بده و اونجا قبول بشه . میشه
ولی باید یا کل یا نصف شریه ثابت های باقی مانده رو بده/

درسته؟

Life24
06-06-2010, 09:01
ددوستان ترم تابستان دانشگاه ها بعد از امتحانات ترم دوم ثبت نامش شروع میشه؟
چجوری هست؟
بعد برای واحد دیگه بخواهی بگیری
باید از دانشگاه خودت نامه بگیری؟ نامه چی بگیری؟
والا ما نفهمیدیم یک بار هم سوال کردیم نفهمیدیم چی میگن.

farshidshd
06-06-2010, 18:43
ددوستان ترم تابستان دانشگاه ها بعد از امتحانات ترم دوم ثبت نامش شروع میشه؟
چجوری هست؟
بعد برای واحد دیگه بخواهی بگیری
باید از دانشگاه خودت نامه بگیری؟ نامه چی بگیری؟
والا ما نفهمیدیم یک بار هم سوال کردیم نفهمیدیم چی میگن.

بستگی به دانشگاه ها داره. هروقت امتحانات تموم شد تا 5 روز بعدش

دانشگاه ما از 12 تیر شروع میشه

واحدایی که اجازه میدن میهمان برداری رو باید از دانشگاه خودت نامه بگیری ببری دانشگاهی که میخوای بری

steps
07-06-2010, 11:23
این سول رو قبلا یک بار پرسدم ولی جواب درست حسابی نگرفتم.
فرق کنکور صبح و عصر ازاد چیه؟
راستی کارت ها رو کی میدن؟

ساش
07-06-2010, 13:41
این سول رو قبلا یک بار پرسدم ولی جواب درست حسابی نگرفتم.
فرق کنکور صبح و عصر ازاد چیه؟
راستی کارت ها رو کی میدن؟

در آزمون پزشکی

بچه هایی که رشته ی پزشکی و دندون و دارو را اول زدم صبح امتحان می دن

و بچه هایی که رشته ای اولشون رشته ای به غیر از پزشکی و دندون و دارو هست ظهر

steps
07-06-2010, 16:15
در آزمون پزشکی

بچه هایی که رشته ی پزشکی و دندون و دارو را اول زدم صبح امتحان می دن

و بچه هایی که رشته ای اولشون رشته ای به غیر از پزشکی و دندون و دارو هست ظهر

برای کنکور ریاضی هم برای رشته ها متفاوت هست

Life24
07-06-2010, 18:12
کارت امسال اینترنتی هستش.

ساش
07-06-2010, 20:53

ریاضی را نمی دونم

Mr.Unco
11-06-2010, 15:22
یه سری رشته ه ارو صبح میدن یه سری عصر
مثلا مکانیک رو عصر میدند
سوالهای صبح وعصر هم طبیعتا فرق میکنه

poy
18-06-2010, 05:22
سلام
دانشجوی مهمان میتونه درس حذف کنه؟

یعنی سر امتحان نرم یا 0 بشم حذف میشه خودش؟

iranch
18-06-2010, 14:02
سلام
طبق آئین نامه باید 4 هفته قبل از شروع امتحانات برای حذف ترم اقدام کرد
ایا میشه الان برای حذف ترم اقدام کرد؟
نیاز به تشکیل شورا و از این چیزها نیست؟
فقط حذف ترم به جای مرخصی حساب میشه؟
به نظرتون چقدر شورا طول میکشه؟ و ایا جواب میده به نظرتون ؟

ماده 38 : حذف کليه واحدهاي انتخابي در يک نيمسال تنها در صورتي مجاز است که دانشجو به تشخيص شوراي آموزشي واحددانشگاهي ذيربط قادر به ادامه تحصيل در آن نيمسال نباشد در اين حال نيمسال مزبور بعنوان مرخصي تحصيلي محسوب مي گردد.
تبصره 1 - چنانچه به دلايلي شوراي آموزشي واحد بموقع تشکيل نشود و اينکار موجب لطمه به دانشجو گردد نظر معاونت آموزشي واحد، ملاک عمل خواهد بود.
تبصره 2 - چنانچه با استقاده از مواد 31 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، 32 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و 35 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) موجب حذف کليه درسهاي يک نيمسال گردد آن نيمسال جزو مرخصي با احتساب در سنوات محسوب مي گردد.
تبصره 3 - استفاده از مفاد ماده 38 و تبصره 2 آن موجب بازپرداخت شهريه هاي ثابت و متغير نخواهد شد.

spiring water
18-06-2010, 14:33
سلام.
من دانشجوی آزاد ترم 4 هستم.
پارسال که ترم 2 بودم آزمون آزاد دادم ولی تراز شهری که میخواستم رو بدست نیاوردم.
امسال هم شرکت کردم.
آیا در صورت قبولی میتونم در دانشگاه مورد نظرم ادامه تحصیل بدم؟
چون بعضی ها میکن فقط تو سال اول دانشگاه میتونی شرکت کنی و در صورت قبولی بری اونجا.
یه سوال دیگه : میگن دروسی که نمرشون بالای 12 باشه در واحد مقصد ،تطبیق داده میشن. آیا درسته؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید.

huti_421
19-06-2010, 11:19
سلام

آقا یکی از دوستای من سه تا از درس‌های پیش‌دانشگاهی 2 دو رو افتاده

می‌خواستم بدون با این تفاصیل، میتونه تو دانشگاه آزاد اگه قبول شد ثبت نام کنه؟ یا باید حتماً این سه تا پاس بشن؟

Life24
19-06-2010, 11:32
سلام

آقا یکی از دوستای من سه تا از درس‌های پیش‌دانشگاهی 2 دو رو افتاده

می‌خواستم بدون با این تفاصیل، میتونه تو دانشگاه آزاد اگه قبول شد ثبت نام کنه؟ یا باید حتماً این سه تا پاس بشن؟
نه باید همش رو پاس کنه
امید ه خدا شهریور هم وقت هست.

spiring water
19-06-2010, 11:48
دوستان خواهشا جواب منو بدید.
چون آزمون آزاد نزدیکه و من میخوام بدونم ارزش اومدن به تهران ر وداره یا نه......
ممنون میشم اگه کمک کنید

huti_421
20-06-2010, 01:03
امتحان‌های شهریور کی هست؟

docki_joon
20-06-2010, 02:17
سلام به همه دوستان.

چندتا سوال داشتم..؟؟؟

واقعا ممنون میشم کمک کنید.

1.. من متولد 69 هستم...و ترم بهمن تازه رفتم دنشگاه..( فقه و حقوق..ازاد قم.)..
میخواستم ببینم میشه مثلا من وقتی که دفترچه کنوکور ژآد میاد...همین رشته رو دوباره شرکت کنم و اینبار شهر خودمو (کرج) برو بزنم..و بعدش اگه قبول شدم...برم درسامو تطبیق بدم...؟؟
(میخوا بدونم که سربازی نرفتم..شمکل برام ÷یش نمیاد.)

2.. من امروز یه درس امتحان دشاتم. (حقوق جزا.) هیچی نخوندم..میخواستم حذف کنم درسو....که دشاتم با دوستام حرف میدم که دیدیم سرجلسه هستم...
منم خوب کمی نوشتم..
اما مطمئنم که نمره تک میگیرم....

الان دیگه گمون نکنم بشه با استاد صحبت کرد که حذفم کنه.. میشه..؟؟

این نمره تکم روی معدلم خیلی تاثیر داره...نه.؟؟

میشه این امتحانات شهریورو بگین چیه..؟؟
جبرانیه..؟؟

یعنی باید ترم تابستون برش دارم این درسو..؟؟

اگه شهریو امتحان بدم...نمرده معدلم درست میشه..؟؟

کممنون میشم کسی کامل توضیح بده.
از هرکی هم می÷رسم یه چیز جواف میده.
میسی.....

Life24
20-06-2010, 08:39
سلام به همه دوستان.

چندتا سوال داشتم..؟؟؟

واقعا ممنون میشم کمک کنید.

1.. من متولد 69 هستم...و ترم بهمن تازه رفتم دنشگاه..( فقه و حقوق..ازاد قم.)..
میخواستم ببینم میشه مثلا من وقتی که دفترچه کنوکور ژآد میاد...همین رشته رو دوباره شرکت کنم و اینبار شهر خودمو (کرج) برو بزنم..و بعدش اگه قبول شدم...برم درسامو تطبیق بدم...؟؟
(میخوا بدونم که سربازی نرفتم..شمکل برام ÷یش نمیاد.)

2.. من امروز یه درس امتحان دشاتم. (حقوق جزا.) هیچی نخوندم..میخواستم حذف کنم درسو....که دشاتم با دوستام حرف میدم که دیدیم سرجلسه هستم...
منم خوب کمی نوشتم..
اما مطمئنم که نمره تک میگیرم....

الان دیگه گمون نکنم بشه با استاد صحبت کرد که حذفم کنه.. میشه..؟؟

این نمره تکم روی معدلم خیلی تاثیر داره...نه.؟؟

میشه این امتحانات شهریورو بگین چیه..؟؟
جبرانیه..؟؟

یعنی باید ترم تابستون برش دارم این درسو..؟؟

اگه شهریو امتحان بدم...نمرده معدلم درست میشه..؟؟

کممنون میشم کسی کامل توضیح بده.
از هرکی هم می÷رسم یه چیز جواف میده.
میسی.....

سوال یک اره میشه
ولی برای دو ترم اول تصفیه حساب نیاز هست
اگر کشیده به سه ترم و چهار ترم باید نصف شهریه ثابت های باقی مانده رو پرداخت کنی.
حالا شما بهمن رفتی قضیه اش رو نمی دونم.

اون درس رو هم افتادی دیگه حذف نمیشه کرد.ریسک نکنتید به نظرم این موارد

اره میشه تابستان دو تا درس برداری یعنی 6 واحد
فقط برو اقدام کن ببین کی هست
هر دانشگاهی یک موقعی برای ثبت نام تابستان وقت گذاشته.
نصف شهریه ثابت هم برای ثبت نام تابستان نیاز هست.

Life24
20-06-2010, 09:59
مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص تاریخ و چگونگی مشاهده و اصلاح سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون رشته های غیر پزشکی و علوم پزشکی سال 89 اطلاعیه ای صادر کرد.
به گزارش آنا ،روابط عمومی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اعلام کرد: داوطلبانی که در موعد مقرر به ثبت نام خود در آزمون غیرپزشکی و یا علوم پزشکی سال 89 دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کرده اند نمرات کتبی امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان (دیپلم) برای دیپلمه های نظام جدید یکی از سالهای 84 تا 88 یکی از رشته های ریاضی، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و یا علوم و معارف اسلامی که ازجانب وزارت آموزش و پرورش به مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی تحویل شده است از تاریخ اول تا دهم تیر بر روی پایگاه اینترنتی مرکز آزمون به آدرس
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید برای مشاهده داوطلبان قرار داده خواهد شد.
- داوطلبان می توانند با در اختیار داشتن اطلاعات مربوط به کارت اعتباری ثبت نام و یا شماره پرونده و کد رهگیری خود اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی خود را مشاهده کنند.
- داوطلبان در صورت مشاهده مغایرت بین نمرات دروس، سال اخذ نمره و مندرجات کارنامه فارغ التحصیلی خود لازم است از فرم اطلاعات و سوابق تحصیلی بر روی پایگاه نسخه چاپی تهیه و پس از درج اطلاعات صحیح و با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر فرم چاپ شده و اصل و کپی کارنامه فارغ التحصیلی به منطقه آموزش و پرورش محل تحصیل خود مراجعه و به تحویل مدارک اقدام و رسید دریافت کنند.
- داوطلبانی که سوابق تحصیلی آنها ازجانب آموزش و پرورش به مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی تحویل نشده است و طبق ماده 37 مندرج در دفترچه راهنمای آزمون مشمول اعمال سوابق تحصیلی می باشند در صورت نقص و یا مغایرت در اطلاعات فردی لازم است از طریق پایگاه به اصلاح آن اقدام و در غیر این صورت با تهیه نسخه چاپی از اطلاعات خود با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر و اصل کپی کارنامه فارغ التحصیلی به منطقه آموزش و پرورش محل تحصیل خود مراجعه کنند.
داوطلبان در این خصوص می توانند با شماره تلفن های روابط عمومی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی (22574333، 2258405، 22573131، 22580077، 22581322، 22581327) تماس بگیرند.

steps
20-06-2010, 10:12
مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص تاریخ و چگونگی مشاهده و اصلاح سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون رشته های غیر پزشکی و علوم پزشکی سال 89 اطلاعیه ای صادر کرد.
به گزارش آنا ،روابط عمومی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اعلام کرد: داوطلبانی که در موعد مقرر به ثبت نام خود در آزمون غیرپزشکی و یا علوم پزشکی سال 89 دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کرده اند نمرات کتبی امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان (دیپلم) برای دیپلمه های نظام جدید یکی از سالهای 84 تا 88 یکی از رشته های ریاضی، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و یا علوم و معارف اسلامی که ازجانب وزارت آموزش و پرورش به مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی تحویل شده است از تاریخ اول تا دهم تیر بر روی پایگاه اینترنتی مرکز آزمون به آدرس
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید برای مشاهده داوطلبان قرار داده خواهد شد.
- داوطلبان می توانند با در اختیار داشتن اطلاعات مربوط به کارت اعتباری ثبت نام و یا شماره پرونده و کد رهگیری خود اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی خود را مشاهده کنند.
- داوطلبان در صورت مشاهده مغایرت بین نمرات دروس، سال اخذ نمره و مندرجات کارنامه فارغ التحصیلی خود لازم است از فرم اطلاعات و سوابق تحصیلی بر روی پایگاه نسخه چاپی تهیه و پس از درج اطلاعات صحیح و با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر فرم چاپ شده و اصل و کپی کارنامه فارغ التحصیلی به منطقه آموزش و پرورش محل تحصیل خود مراجعه و به تحویل مدارک اقدام و رسید دریافت کنند.
- داوطلبانی که سوابق تحصیلی آنها ازجانب آموزش و پرورش به مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی تحویل نشده است و طبق ماده 37 مندرج در دفترچه راهنمای آزمون مشمول اعمال سوابق تحصیلی می باشند در صورت نقص و یا مغایرت در اطلاعات فردی لازم است از طریق پایگاه به اصلاح آن اقدام و در غیر این صورت با تهیه نسخه چاپی از اطلاعات خود با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر و اصل کپی کارنامه فارغ التحصیلی به منطقه آموزش و پرورش محل تحصیل خود مراجعه کنند.
داوطلبان در این خصوص می توانند با شماره تلفن های روابط عمومی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی (22574333، 2258405، 22573131، 22580077، 22581322، 22581327) تماس بگیرند.

با این خبر رسما بد بخت شدم :41:
این همه سال بررسی نمی کردن ولی امسال نمی دونم چی شد برسی می کنن.

Benygh
20-06-2010, 14:31
با این خبر رسما بد بخت شدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این همه سال بررسی نمی کردن ولی امسال نمی دونم چی شد برسی می کنن. __________________

به ما که کسي چيزي نگفته ...
از کجا بايد ميدونستيم اگر اينجا رو نمي ديديم ؟!

آزمون آزاد درسته شده 1 مرداد ؟!

ساش
20-06-2010, 14:52

مگه قرار نبود که اجرا نشه

منم که بد بخت می شم می رم
این همه خوندیم

حالا باید خودمو زیر سهمیه بسیج و کسانی که معدل بالاتری از من دارم ببینم

خیلی زور به خدا

حالا خیلی تاثیر داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 15% یعنی چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Life24
20-06-2010, 16:28
به ما که کسي چيزي نگفته ...
از کجا بايد ميدونستيم اگر اينجا رو نمي ديديم ؟!

آزمون آزاد درسته شده 1 مرداد ؟!
خیر.........

wichidika
20-06-2010, 19:28
بالاخره پس از لابی های گسترده یاران جاسبی در نهادهای قانون گذار و قضائی و تنها یکروز پس از رای سوال برانگیز یک دادگاه برای توقف اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی،مجلس کار را تمام کرد.
به گزارش جهان رای مجلس برای تغییر مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در حالی است که گفته می شود، این شورا شان ولایی دارد و در صورت تعارض مصوبات آن با قوانین مجلس رای شورا ترجیح دارد.بر همین اساس کارشناسان و برخی نمایندگان مجلس معتقدند که مصوبه امروز مجلس در شورای نگهبان رد می شود.

نمايندگان مجلس ضمن موافقت با وقف اموال دانشگاه آزاد مصوب كردند كه تغييرات اساسنامه دانشگاه و مراكز آموزش عالي غير دولتي با پيشنهاد هيئت موسس صورت بگيرد.
به گزارش فارس، نمايندگان مجلس در جلسه علني امروز يكشنبه جزئيات طرح حمايت تغيير و تقويت موسسات و مراكز آموزش عالي غير دولتي را بررسي و تصويب كردند.

بر اساس مصوبه مجلس اساسنامه دانشگاه و مراكز آموزش عالي غير دولتي به پيشنهاد هيئت موسس و حسب مورد به تصويب شوراي گسترش وزارتخانه‌هاي علوم، تحقيقات و فن آوري و يا بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و تائيد شوراي عالي انقلاب فرهنگي صورت خواهد گرفت.

مجلس مقرر كرد فرايند اداري تصويب فوق در صورت آماده بودن مدارك نبايد بيش از 3 ماه به طول بيانجامد.

بر اساس مصوبه ديگر مجلس مقرر شد اساسنامه اوليه دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي غير دولتي كه فعاليت خود را با آن آغاز كرده و به تصويب شوراي عالي انقلاب فرهنگي رسيده است همچنان معتبر بوده و هر گونه تغيير در آن با پيشنهاد هيئت موسس و تائيد شوراي عالي انقلاب فرهنگي صورت خواهد گرفت. همه مصوبات وضع شده مغاير با اين تبصره لغو مي‌شود.

نمايندگان ملت در ادامه مصوب كردند وقف اموال مراكز آموزش عالي و غير دولتي، غير انتفاعي و ساير موسسات غير دولتي غير آموزشي كه هيئت موسس يا هيئت امناي آنها حق تصور مالكان نسبت به آن را دارند و تا تاريخ تصويب اين قانون صيغه وقف آن جاري شده است و يا در آن جاري شود معتبر است.

بر اساس مصوبه مجلس نوع وقف در اين بند از نوع وقف عام است.

---------- Post added at 08:25 PM ---------- Previous post was at 08:24 PM ----------
]
شهرزاد در گفت‌وگو با فارس:
طرح دانشگاه آزاد براي مقابله با مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي است
خبرگزاري فارس: عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس با انتقاد از مجلس اصولگرا به دليل تصويب طرح اخير دانشگاه آزاد با عنوان ( طرح حمايت از تاسيس و تقويت موسسات و مراكز آموزش عالي غيردولتي) گفت كه چندين پيشنهادات و طرح‌هايي براي مقابله و دور زدن مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي است.

"] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
● گزارش تصويري مرتبط[/URL]
-------------------------------

محمد كريم شهرزاد نماينده مردم اصفهان و عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، به اقدام اخير مجلس درباره قانوني شدن وقف اموال دانشگاه آزاد و سرپيچي اين دانشگاه از مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي واكنش نشان داد و گفت: همان طور كه در مذاكرات اين بحث مشخص بود طرح« حمايت از تأسيس تقويت موسسات و مراكز آموزش عالي غيردولتي » اول به صورت مبهم مطرح شد و برخي از دوستان تلاش كرده‌اند كه اين طرح را به ده‌ها موسسه غيرانتفاعي از جمله دانشگاه منتسب كنند اگر چه ما نيز از اول اعتقاد داشتيم كه شأن نزول طرح مذكور تنها براي دانشگاه آزاد بود.
وي افزود: خوشبختانه در جريان مذاكرات اين طرح برخي نمايندگان اين مسئله را ثابت كرده‌اند كه بحث‌هاي دو فوريتي مكرر در اين زمينه و تلاش‌ براي استفساريه به اين دليل بود كه جلوي اجراي مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي درباره اساسنامه جديد دانشگاه آزاد را بگيرند. از اين رو معتقديم تصويب اين طرح كار ناصوابي كه در شأن مجلس اصولگرا نيست.
شهرزاد در ادامه اضافه كرد كه با توجه به وضعيت خاص دانشگاه آزاد و اينكه بخش زيادي از اموال آن مربوط به انفال، اموال عمومي و نيز مربوط به خيرين و مردم است اجازه وقف اموال دانشگاه اقدامي قابل تامل بود و مشخص نيست كه چرا طراحان اين بخش با وجود مشخص بودن فتاواي مراجع در اين زمينه باز بر وقف اموال دانشگاه آزاد تاكيد داشتند.
عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس تاكيد كرد: اين گونه پيشنهادات و طرح‌ها براي دور زدن و مقابله با مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي از اين مردم از مجلسي كه اكثريت آن اصولگرا است انتظار دارد چنين طرح‌هاي تصويب نكند.
وي اين نكته را نيز يادآور شد كه هيچ كس با اصل دانشگاه آزاد، برنامه‌هاي آموزشي و نيز دانشجويان آن مشكلي ندارد تا جايي كه بسياري از افراد در جريان تاسيس اين دانشگاه در شهرشان كمك كردند و بعد از آن نيز كمك مي‌كنند.

* دولتي كردن دانشگاه آزاد اصلا مطرح نيست

شهرزاد با اشاره به شبهه برخي از مسئولان دانشگاه آزاد مبني بر اينكه برخي به دنبال دولتي كردن دانشگاه آزاد هستند با رد اين مسئله گفت به هيچ وجه چنيني بحثي مطرح نيست چرا كه دانشگاه آزاد داراي اساسنامه و چارچوبي مشخص است و فقط مسئله اين است كه نبايد در حاكميت نظام اسلامي اقدامات پراكنده‌اي وجود داشته باشد و همه نيز بايد به صورت منسجم تابع حاكميت باشند و شوراي عالي انقلاب فرهنگي بالاترين مرجع صلاحيت‌دار نظارت بر موسسات آموزش عالي كه تاكنون در اين مسئله كار خود را انجام داده است.
نماينده مردم اصفهان در خانه ملت افزود: تصويب چنين طرحي بدعت بسيار بدي بود كه گذاشته شد كه اميدواريم شوراي نگهبان تيزبين با توجه به اينكه برخي از موارد طرح مذكور با قانون اساسي مغايرت دارد نظر خود را در اين زمينه اعلام كند.

---------- Post added at 08:26 PM ---------- Previous post was at 08:25 PM ----------

کوثري:قاضي درصدور حکم توقف اجراي اساسنامه دانشگاه آزاد تخلف کرده است
تهران - نايب رييس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي، گفت: قاضي در صدور حکم، مبني بر توقف اجراي اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد تخلف کرده است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اسماعيل کوثري روز يکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي ايرنا،درخصوص حکم شعبه 22 مجتمع قضايي شهيد بهشتي مبني بر توقف اجراي اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد، تاکيد کرد: مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي قانوني است و بايد اجرا شود.
نماينده مردم تهران در مجلس همچنين، اظهار داشت:به دليل قابل اجرا بودن مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي نبايد اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد توسط يک فرد اين ‌گونه لغو شود.
به گفته کوثري،قوه قضاييه بايد سريعا نسبت به اصلاح حکم شعبه 22 مجتمع قضايي شهيد بهشتي اقداماتي را انجام داده و به موضوع رسيدگي کند

---------- Post added at 08:27 PM ---------- Previous post was at 08:26 PM ----------

حقوقدان: مصوبه مجلس در خصوص اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد نافذ نيست
تهران- يک حقوقدان و فعال فرهنگي دانشجويي با اشاره به تعيين فرايند تغييرات اساسنامه دانشگاهها و مراکز آموزش عالي غيردولتي در جلسه علني امروز (يکشنبه) مجلس گفت: مصوبه مجلس در خصوص اساسنامه دانشگاه آزاد که پيش تر از سوي شوراي عالي انقلاب فرهنگي اصلاح شده است، نافذ نيست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
"مهدي چوپاني" روز يکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي ايرنا تاکيد کرد: مصوبه مجلس عطف به ماسبق نمي‌شود و نسبت به مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي در خصوص اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد، قانوني موخر محسوب مي‌شود.
اين کارشناس حقوقي، ورود مجلس شوراي اسلامي به موضوع تعيين فرايند تغييرات اساسنامه دانشگاهها و مراکز آموزش عالي غيردولتي را فاقد توجيه خواند و گفت: با توجه به تاکيدات و رهنمودهاي حضرت امام(ره) و فرمايشات مقام معظم رهبري در خصوص جايگاه شوراي عالي انقلاب فرهنگي، مجلس بايد مصوبات اين شوراي عالي را در قانونگذاري مدنظر قرار دهد، نه اينکه قانوني معارض با آن را تصويب کند يا براي حل و فصل مقطعي يک مساله، قانون کلاني را وضع کند.
چوپاني يادآور شد:‌ رهبر معظم انقلاب، عالي ترين مرجع ذيصلاح براي تعيين سياست هاي کلان نظام و سياست هاي کلان تقنيني در حوزه هاي مختلف هستند که در بخش هايي، اين سياستگذاري را به دستگاههاي زير مجموعه نظير شوراي عالي انقلاب فرهنگي تفويض کرده اند.
وي ادامه داد: در اين زمينه حضرت امام (ره) به عنوان ولي فقيه، سال 63 در پاسخ به استفساريه اي تاکيد داشتند که "ضوابط و قواعدي که شوراي محترم عالي انقلاب فرهنگي وضع مي‌‌نمايند بايد ترتيب اثر داده شود."
اين حقوقدان خاطرنشان کرد: از اين منظر، به نظر مي‌رسد مصوبه روز يکشنبه مجلس بر خلاف صلاحيت کلان مجلس بوده است.
وي افزود: قانونگذاري با منافع مقطعي و نه بر اساس مصالح کلان نظام، مشروع نيست و نمايندگان بايد درقبال چنين مصوبه اي پاسخگو باشند.
چوپاني در ادامه توجه و اهتمام نمايندگان مجلس به فرمايشات و توصيه‌‌‌هاي مقام معظم رهبري در ديدار اخير مجلسيان با ايشان را خواستار شد و تصريح کرد: ولايتمداري فقط در حرف و ادعا نيست و قانونگذاري نبايد با سياستهاي کلان رهبري معارض باشد.
وي افزود: متاسفانه شاهد هستيم که دانشگاه آزاد به عنوان نماد اتحاد کانون‌هاي قدرت و ثروت در ايران با نفوذ در دستگاه تقنين، همچنان براي حفظ موجوديت و منافع سي سال گذشته خود در تلاش است.
اين فعال فرهنگي و دانشجويي همچنين گفت: مردم سالها منتظر اصلاح وضعيت دانشگاه آزاد بوده‌اند که اين موضوع از سوي دولت نهم از ابتداي کار مورد تاکيد قرار گرفت و اکنون نيز طي فرايندي کاملا قانوني، اساسنامه اين دانشگاه اصلاح شده و مردم در انتظار چشيدن شيريني اصلاحات مصوب هستند و بر عموم فرض است که نگذارند تلاش عده اي، کام مردم را تلخ کند.
مجلس شوراي اسلامي با طرح شماري از نمايندگان موافقت کرده است که بر اساس آن، تغييرات اساسنامه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالي غيردولتي بايد به پيشنهاد هيات موسس و با تاييد شوراي عالي انقلاب فرهنگي انجام شود.
اجتمام**ا.ن**

---------- Post added at 08:28 PM ---------- Previous post was at 08:27 PM ----------

دانشگاه آزاد اساسنامه‌هاي پيشين و جديد خود را همزمان نقض كرد؛
اساسنامه قديمي نيز دانشگاه آزاد را تابع محض شوراي عالي انقلاب فرهنگي مي‌داند
خبرگزاري فارس: دانشگاه آزاد در حالي براي عدم اجراي اساسنامه جديد خود مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي را زير سوال برده و تأكيد مي‌كند پايبند اساسنامه قبلي خواهد بود كه كه طبق ماده 6 اساسنامه قبلي نيز اين دانشگاه بايد تابع شوراي عالي انقلاب فرهنگي باشد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاري فارس، مسئولان دانشگاه آزاد طي اقداماتي با كمك برخي نمايندگان مجلس مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي درباره اساسنامه اين دانشگاه را لغو و بر وقف اموال اين دانشگاه تأكيد و همچنين اعلام كردند كه دانشگاه آزاد بر اساس اساسنامه پيشين مصوبه سال 1366 به كار خود ادامه خواهد داد.

بر اساس اين گزارش، اين در حالي است كه اين كار دانشگاه آزاد اجتماع نقيضين است. يعني در حالي اين دانشگاه اساسنامه جديد مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي را غيرقانوني و اساسنامه قبلي را معتبر مي‌داند كه ماده 6 همان اساسنامه قبلي دانشگاه آزاد را ملزم به تبعيت از شوراي عالي انقلاب فرهنگي مي‌كند.
بدين معنا كه دانشگاه آزاد تلويحاً اعلام كرده است كه در آن واحد هم تابع شوراي عالي انقلاب فرهنگي است و هم مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي را غيرقانوني مي‌داند.

گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، براي آگاهي مخاطبان اساسنامه قبلي اين دانشگاه مصوب مصوب يكصد و سي و يكمين جلسه مورخ 12/08/1366 شوراي عالي انقلاب فرهنگي را به طور كامل منتشر مي‌كند:

تاريخ ابلاغ: 27/08/1366 شماره ابلاغ: 3256/دش
شرح:

فصل‌ اول‌ - كليات‌

ماده‌ 1 - در جهت‌ تحقق‌ اهداف‌ مندرج‌ در كليات‌ آئين‌نامه‌ تاسيس‌ موسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيردولتي‌ غيرانتفاعي‌ مصوب‌ چهل‌ و يكمين‌ جلسه‌ شوراي عالي انقلاب‌ فرهنگي‌، دانشگاه‌ آزاد اسلامي‌، كه‌ در اين‌ اساسنامه‌ دانشگاه‌ ناميده‌ مي‌شود تاسيس‌ مي‌گردد.

ماده‌ 2 - دانشگاه‌ يك‌ محل‌ آموزشي‌ و پژوهشي‌ و تابعيت‌ ايراني‌ است‌ كه‌ براي‌ مدت‌ نامحدود تاسيس‌ مي‌گردد و مركز آن‌ در تهران‌ است‌. تغيير اين‌ محل‌ با پيشنهاد هيات‌ موسس‌ و تصويب‌ وزارت‌ فرهنگ‌ و آموزش‌ عالي‌ امكان‌پذير است‌.

ماده‌ 3 - حدود فعاليت‌ آموزشي‌ و پژوهشي‌ دانشگاه‌ چه‌ از حيث‌ مقطع‌ و رشته‌ تحصيلي‌ و چه‌ از حيث‌ ايجاد واحدهاي‌ وابسته‌ به‌ تناسب‌ رشته‌ با توجه‌ به‌ مجوز شوراي‌ گسترش‌ دو وزارتخانه‌ فرهنگ‌ و آموزش‌ عالي‌ و وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشكي‌ تعيين‌ مي‌گردد.

ماده‌ 4 - دانشگاه‌ از تاريخ‌ صدور جواز تاسيس‌ توسط‌ شوراي‌ گسترش‌ آموزش‌ عالي‌ رسميت‌ مي‌يابد و رئيس‌ دانشگاه‌ نماينده‌ قانوني‌ دانشگاه‌ خواهد بود.

ماده‌ 5 - دانشگاه‌ موسسه‌اي‌ است‌ "غيرانتفاعي‌ " كه‌ درآمدهاي‌ آن‌ منحصراً صرف‌ هزينه‌ها و پيشرفت‌ و توسعه‌ فعاليت‌هاي‌ آن‌ خواهد شد.

ماده‌ 6 - دانشگاه‌ تابع‌ كليه‌ مقررات‌ آئين‌نامه‌هاي‌ مربوط‌ به‌ موسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيردولتي‌ غيرانتفاعي‌ مصوب‌ شوراي عالي انقلاب‌ فرهنگي‌، و بر حسب‌ مورد وزارت‌ فرهنگ‌ و آموزش‌ عالي‌ يا وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشكي‌ خواهد بود.

فصل‌ دوم‌ - اركان‌ دانشگاه‌.

ماده‌ 7 - ارگان‌ دانشگاه‌ عبارتند از:

* هيات‌ موسس‌.

* هيات‌ امناء.

* رئيس‌ دانشگاه‌.

* شوراي‌ دانشگاه‌.

ماده‌ 8 هيات‌ موسس‌ متشكل‌ است‌ از:

* سيدعلي‌ خامنه‌اي‌.

* اكبر هاشمي‌ رفسنجاني‌.

* سيد عبدالكريم‌ موسوي‌ اردبيلي‌.

* ميرحسين‌ موسوي‌ .

* سيد احمد خميني‌.

* عبدا... جاسبي‌.

ماده‌ 9 - وظايف‌ و اختيارات‌ هيات‌ موسس‌:

الف‌- كسب‌ امتياز تاسيس‌ و ديگر مجوزهاي‌ لازم‌ به‌ منظور اداره‌ دانشگاه‌ از وزارت‌ فرهنگ‌ و آموزش‌ عالي‌ و ساير مراجع‌ ذيصلاح‌.

ب‌- فراهم‌ آوردن‌ مقدمات‌ و امكانات‌ لازم‌ براي‌ رسيدن‌ به‌ اهداف‌ دانشگاه‌ (موضوع‌ ماده‌1).

ج‌ - تعيين‌ آن‌ عده‌ از اعضاء هيات‌ امناء كه‌ بر عهده‌ هيات‌ موسس‌ است‌ يا عزل‌ هر يك‌ از آنها.

تبصره‌ - تعيين‌ هر يك‌ از اعضاء هيات‌ امناء با اكثريت‌ آراء كل‌ اعضاء هيات‌ موسس‌ و عزل‌ هر يك‌ از آنها با حداقل‌ دو سوم‌ آراء كل‌ اعضاء هيات‌ موسس‌ امكان‌پذير است‌.

د- نظارت‌ بر فعاليتهاي‌ دانشگاه‌ در جهت‌ نيل‌ به‌ اهداف‌ تعيين‌ شده‌.

ه- بررسي‌ و تاييد پيشنهادهاي‌ رسيده‌ در مورد تاسيس‌، توسعه‌ و انحلال‌ واحدها و مراكز وابسته‌ و ارائه‌ آن‌ جهت‌ تصويب‌ به‌ وزارت‌ فرهنگ‌ و آموزش‌ عالي‌.

ماده‌ 10 - اعضاء هيات‌ امناء عبارتند از:

- چهار نفر از اعضاء هيات‌ علمي‌ تمام‌ وقت‌ دانشگاهها در مرتبه‌ استادياري‌ يا بالاتر با حداقل‌ سه‌ سال‌ سابقه‌ كار آموزشي‌ يا پژوهشي‌.

- سه‌ نفر از اعضاء هيات‌ موسس‌.

- نماينده‌ وزارت‌ فرهنگ‌ و آموزش‌ عالي‌.

- استاندار تهران‌.

تبصره‌ 1 - هيات‌ امناء در اولين‌ جلسه‌، از بين‌ اعضاء يك‌ نفر را براي‌ چهار سال‌ به‌ رياست‌ هيات‌ انتخاب‌ مي‌كند.

تبصره‌ 2 - چنانچه‌ رئيس‌ دانشگاه‌ عضو هيات‌ امناء نباشد بدون‌ حق‌ راي‌ در جلسات‌ هيات‌ امناء شركت‌ مي‌كند.

تبصره‌ 3 - در صورت‌ استعفاء يا فوت‌ يا بركناري‌ هر يك‌ از اعضاء جانشين‌ او براي‌ باقيمانده‌ مدت‌ دوره‌ انتخاب‌ خواهد شد.

ماده‌ 11 - هيات‌ امناء حداقل‌ ماهي‌ يكبار به‌ دعوت‌ رئيس‌ هيات‌ تشكيل‌ جلسه‌ مي‌دهد. جلسات‌ با حضور دو سوم‌ كل‌ اعضاء رسميت‌ مي‌يابد و تصميمات‌ با اكثريت‌ آراء اعضاء حاضر در جلسه‌ معتبر خواهد بود.

تبصره‌ 1 - در صورت‌ لزوم‌ به‌ پيشنهاد رئيس‌ دانشگاه‌ يا نماينده‌ وزارت‌ فرهنگ‌ و آموزش‌ عالي‌ و يا سه‌ نفر از اعضاء پس‌ از تائيد رئيس‌ هيات‌ جلسه‌ فوق‌العاده‌ تشكيل‌ مي‌گردد.

تبصره‌ 2 - رئيس‌ دانشگاه‌ بعنوان‌ دبير هيات‌ امناء مكلف‌ است‌ يك‌ نسخه‌ از صورت‌ جلسات‌ را براي‌ هر يك‌ از اعضاء هيات‌ امناء و هيات‌ موسس‌ و وزارت‌ فرهنگ‌ و آموزش‌ عالي‌ ارسال‌ نمايند.

ماده‌ 12 - وظايف‌ و اختيارات‌ هيات‌ امناء:

الف‌- انتخاب‌ رئيس‌ دانشگاه‌ و معرفي‌ وي‌ به‌ شوراي عالي انقلاب‌ فرهنگي‌ و صدور حكم‌ پس‌ از تائيد آن‌ شورا توسط‌ رئيس‌ هيات‌ امناء.

ب‌ - عزل‌ رئيس‌ دانشگاه‌.

ج‌- تصويب‌ سازمان‌ و تشكيلات‌ دانشگاه‌ و آئين‌نامه‌هاي‌ اداري‌ كه‌ از طرف‌ رئيس‌ دانشگاه‌ پيشنهاد مي‌شود.

د - تصويب‌ بودجه‌ دانشگاه‌ و پيشنهاد طرحهاي‌ توسعه‌ آن‌ به‌ هيات‌ موسس‌.

ه- تعيين‌ خزانه‌دار دانشگاه‌ و همچنين‌ تعيين‌ اشخاصي‌ كه‌ حق‌ گشايش‌ حسابهاي‌ بانكي‌ به‌ نام‌ دانشگاه‌ و حق‌ برداشت‌ از حسابهاي‌ آنرا دارند و تعيين‌ حسابرسي‌ براي‌ دانشگاه‌.

و - تاييد و تصويب‌ حسابها و ترازنامه‌ سالانه‌ دانشگاه‌ با توجه‌ به‌ گزارش‌ حسابرسي‌ و سپس‌ تقديم‌ گزارش‌ به‌ هيات‌ موسس‌.

ز- جلب‌ كمكهاي‌ مالي‌ و امكانات‌.

ح‌ - تصويب‌ مقررات‌ استخدامي‌ اعضاء هيات‌ علمي‌ و كاركنان‌ اداري‌ دانشگاه‌ و تعرفه‌ حقوق‌ و دستمزد و مزايا.

ط‌ - پيشنهاد هر نوع‌ تاسيس‌ توسعه‌ يا انحلال‌ واحدهاي‌ دانشگاه‌ به‌ هيات‌ موسس‌.

ي‌ - تنظيم‌ آئين‌نامه‌ مالي‌ و معاملات‌ و ارائه‌ آن‌ به‌ وزارت‌ فرهنگ‌ و آموزش‌ عالي‌ (موضوع‌ ماده‌ 15 - كليات‌ آئين‌نامه‌ تاسيس‌ موسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيردولتي‌ غيرانتفاعي‌).

ك‌ - پيشنهاد ميزان‌ شهريه‌ دانشجويان‌ و آئين‌نامه‌ چگونگي‌ دريافت‌ آن‌ جهت‌ تصويب‌ به‌ وزارت‌ فرهنگ‌ و آموزش‌ عالي‌.

ل‌ - تنظيم‌ و تصويب‌ آئين‌نامه‌ داخلي‌ هيات‌ امناء.

م‌ - تصويب‌ اخذ وام‌.

ن‌ - تعيين‌ نحوه‌ اداره‌ واحدهاي‌ توليدي‌ دانشگاه‌.

س‌ - تصويب‌ آئين‌نامه‌ تشكيل‌ شوراي‌ دانشگاه‌.

ع‌ - تصويب‌ ظرفيت‌ پذيرش‌ دانشجويان‌ كه‌ از طرف‌ رئيس‌ دانشگاه‌ پيشنهاد مي‌گردد.

تبصره‌ 1- ظرفيت‌ پذيرش‌ دانشجويان‌ براي‌ هر سال‌ تحصيلي‌ بايد برحسب‌ مورد به‌ تصويب‌ وزارت‌ بهداشت‌ و درمان‌ و آموزش‌ پزشكي‌ و وزارت‌ فرهنگ‌ و آموزش‌ عالي‌ برسد.

تبصره‌ 2 - گزينش‌ اخلاقي‌ و سياسي‌ دانشجويان‌ و استادان‌ با ضوابط‌ معمول‌ در ساير دانشگاه‌ها و موسسات‌ آموزش‌ عالي‌ و با نظارت‌ هيات‌هاي‌ مركزي‌ گزينش‌ انجام‌ مي‌گيرد.

تبصره‌ 3 - گزينش‌ علمي‌ اعضاء هيات‌ علمي‌ با ضوابط‌ معمول‌ در دانشگاهها و با نظارت‌ هيات‌ مركزي‌ گزينش‌ استاد انجام‌ مي‌گيرد.

تبصره‌ 4 - استفاده‌ از عناوين‌ مرتبه‌هاي‌ دانشگاهي‌ مشتمل‌ بر مربي‌ آموزشيار، مربي‌، استاديار دانشيار استاد بايد مطابق‌ ضوابط‌ مربوط‌ به‌ تاييد هيات‌ مميزه‌ مركزي‌ وزارت‌ فرهنگ‌ و آموزش‌ عالي‌ و وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشكي‌ برسد.

تبصره‌ 5 - هيات‌ امناء در انجام‌ وظايف‌ خود، مقررات‌ و ضوابط‌ موضوعه‌ مملكتي‌ و شوراي عالي انقلاب‌ فرهنگي‌ را رعايت‌ خواهد كرد.

ماده‌ 13 - رئيس‌ دانشگاه‌:

اداره‌ امور دانشگاه‌ با رئيس‌ دانشگاه‌ است‌ كه‌ به‌ پيشنهاد هيات‌ امناء و تاييد شوراي عالي انقلاب‌ فرهنگي‌ و حكم‌ رئيس‌ هيات‌ امناء منصوب‌ مي‌شود.

تبصره‌ - پذيرش‌ استعفا و يا عزل‌ رئيس‌ دانشگاه‌ پس‌ از تصويب‌ هيات‌ امناء با حكم‌ رئيس‌ هيات‌ امناء خواهد بود.

ماده‌ 14 - وظايف‌ و اختيارات‌ رئيس‌ دانشگاه‌:

الف‌- شركت‌ در جلسات‌ هيات‌ امناء.

ب - طرح مسائل قابل طرح در جلسه هيات امناء.

ج‌ - اجراي‌ مفاد اساسنامه‌ و مقررات‌ آئين‌نامه‌هاي‌ مصوب‌.

د- نظارت‌ بر حسن‌ اجراي‌ كليه امور دانشگاه و ايجاد هماهنگي‌ ميان‌ مسوولان‌ آموزشي‌ و پژوهشي‌ و دانشجويي‌ و ساير واحدهاي‌ تحت‌ بررسي‌.

ه- نصب‌ و عزل‌ روساي‌ واحدها و مسوولاني‌ كه‌ مستقيماً زير نظر رئيس‌ دانشگاه‌ انجام‌ وظيفه‌ مي‌نمايند و همچنين‌ تاييد معاونان‌ پيشنهادي‌ آنها.

و - تهيه‌ و تنظيم‌ بودجه‌ سالانه‌ دانشگاه‌ و واحدهاي‌ تابعه‌ و ارائه‌ آن‌ به‌ هيات‌ امناء جهت‌ تصويب‌ .

ز- ارائه‌ پيشنهادهاي‌ مربوط‌ به‌ تاسيس‌ توسعه‌، انحلال‌ و ادغام‌ واحدها و موسسات‌ تابعه‌ به‌ هيات‌ امناء.

ح‌ - تهيه‌ و تنظيم‌ سازمان‌ و تشكيلات‌ دانشگاه‌ و آئين‌نامه‌هاي‌ مربوط‌ و ارائه‌ آن‌ به‌ هيات‌ امناء جهت‌ تصويب‌.

ط‌ - ايجاد هماهنگي‌ لازم‌ در بهره‌وري‌ از امكانات‌ علمي‌، آموزشي‌، پژوهشي‌ و فني‌ و جذب‌ نيروهاي‌ مورد نياز براي‌ نيل‌ به‌ اهداف‌ دانشگاه‌.

تبصره‌ - رئيس‌ دانشگاه‌ مي‌تواند به‌ مسووليت‌ خود قسمتي‌ از اختيارات‌ خود را به‌ قائم‌ مقام‌ و يا هر يك‌ از معاونان‌ و روساي‌ واحدهاي‌ تابعه‌ تفويض‌ نمايند.

ماده‌ 15 - شوراها و كميسيونها:

تشكيل‌ شوراي‌ دانشگاه‌ و شوراي‌ دانشكده‌ها و كميسيونهاي‌ آموزشي‌ و پژوهشي‌ و دانشجويي‌ حسب‌ مورد طبق‌ ضوابط‌ معمول‌ در دانشگاه‌ها و موسسات‌ آموزش‌ عالي‌ تابع‌ وزارت‌ فرهنگ‌ و آموزش‌ عالي‌ و وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشكي‌ خواهد بود.

ماده‌ 16 - ايجاد دانشكده‌ها:

ايجاد دانشكده‌ها منوط‌ به‌ احراز شرايط‌ و ضوابط‌ تعيين‌ شده‌ توسط‌ شوراي‌ گسترش‌ آموزش‌ عالي‌ است‌.

فصل‌ سوم‌ - انحلال‌ دانشگاه‌

ماده‌ 17 - انحلال‌ دانشگاه‌ با تاييد دو سوم‌ اعضاي‌ هيات‌ موسس‌ و تصويب‌ شوراي‌ گسترش‌ آموزش‌ عالي‌ امكان‌پذير خواهد بود. پس‌ از تصويب‌ انحلال‌ دانشگاه‌، هيات‌ تصفيه‌اي‌ مركب‌ از سه‌ نفر (دو نفر به‌ انتخاب‌ هيات‌ موسس‌ و يك‌ نفر نماينده‌ وزارت‌ فرهنگ‌ و آموزش‌ عالي‌) با رعايت‌ مقررات‌ قانوني‌ امر تصفيه‌ را بر عهده‌ خواهند داشت‌. پس‌ از تصفيه‌ كليه‌ اموال‌ و دارائيهاي‌ باقيمانده‌ حسب‌ مورد در اختيار وزارت‌ فرهنگ‌ و آموزش‌ عالي‌ با وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشكي‌ قرار خواهد گرفت‌.

تبصره‌ - در مورد تصويب‌ انحلال‌، هيات‌ موسس‌ موظف‌ است‌ كليه تعهدات‌ مربوط‌ به‌ دانشجويان‌ موجود را تا اتمام‌ دوره تحصيلات‌ آنان‌ به‌ نحوه‌ مطلوب‌ به‌ انجام‌ رساند. (اين‌ امر در مورد واحدهاي‌ تابعه‌ به‌ عهده‌ تشكيلات‌ مركزي‌ دانشگاه‌ خواهد بود.)

ماده‌ 18 - در مورد آموزشهاي‌ موضوع‌ بند ب‌ ماده‌ 10 كليات‌ آئين‌نامه‌، تاسيس‌ موسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيردولتي‌ غيرانتفاعي‌ مصوب‌ چهل‌ و يكمين‌ جلسه‌ شوراي عالي انقلاب‌ فرهنگي‌ پس‌ از تدوين‌ و ابلاغ‌ ضوابط‌ اجرايي‌ بررسيهاي‌ لازم‌ صورت‌ گرفته‌ و اساسنامه‌، جداگانه‌اي‌ تنظيم‌ خواهد شد.

ماده‌ 19 - هرگونه‌ تغيير و يا اصلاح‌ در اين‌ اساسنامه‌ يا پيشنهاد هيات‌ موسس‌ و حسب‌ مورد تاييد شوراي‌ گسترش‌ وزارت‌ فرهنگ‌ و آموزش‌ عالي‌ يا وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشكي‌ و تصويب‌ شوراي عالي انقلاب‌ فرهنگي‌ امكان‌پذير خواهد بود.

ماده‌ 20- اين‌ اساسنامه‌ مشتمل‌ بر 20 ماده‌ و 16 تبصره‌ در طي‌ جلسات‌ 103 - 127 - 128 - 131 مورخ‌ 65/11/07 و 66/07/13 و 66/07/21 و 66/08/12 به‌ تصويب‌ شوراي عالي انقلاب‌ فرهنگي‌ رسيد.
انتهاي پيام/ع

wichidika
21-06-2010, 10:48
حربه هاي فراقانوني جاسبي در برابرتحولات دانشگاه آزاد
با توسل به دادگاه، رايزني هاي پشت پرده در مجلس و محافل سياسي و فضاسازي هاي تبليغاتي رقم خورد

درحالي که شوراي عالي انقلاب فرهنگي که رئيس قوه قضائيه هم از اعضاي ارشد آن است، اساسنامه جديد دانشگاه آزاد را پس از كارشناسي طولاني مدت به اين دانشگاه ابلاغ کرده، بنابر ادعاي دبيرخانه هيات موسس دانشگاه آزاد شعبه 29 دادگاه عمومي مجتمع قضايي شهيد بهشتي ديروز دستور توقف اجراي اين اساسنامه را صادر کرد.
اين اقدام عجيب در حالي از سوي اين شعبه صورت گرفته که جايگاه شوراي عالي انقلاب فرهنگي به عنوان يک نهاد قانونگذار در مناسبات فرهنگي و قانوني کشور ثبت شده است و اين شورا طبق اساسنامه و وظايف خود، مسئوليت قانونگذاري در زمينه مسائل فرهنگي و نهادهاي آموزشي کشور از جمله دانشگاه ها را برعهده دارد. شعبه يادشده پيش از اين هم در پرونده هايي مانند رفع توقيف 2 روزنامه صبح، به صدور آرايي منحصر به فرد و البته همگي در مخالفت با نهادهاي قانوني مبادرت كرده است.

گروه سياسي درحالي که شوراي عالي انقلاب فرهنگي که رئيس قوه قضائيه هم از اعضاي ارشد آن است، اساسنامه جديد دانشگاه آزاد را پس از كارشناسي طولاني مدت به اين دانشگاه ابلاغ کرده، بنابر ادعاي دبيرخانه هيات موسس دانشگاه آزاد شعبه 29 دادگاه عمومي مجتمع قضايي شهيد بهشتي ديروز دستور توقف اجراي اين اساسنامه را صادر کرد.
اين اقدام عجيب در حالي از سوي اين شعبه صورت گرفته که جايگاه شوراي عالي انقلاب فرهنگي به عنوان يک نهاد قانونگذار در مناسبات فرهنگي و قانوني کشور ثبت شده است و اين شورا طبق اساسنامه و وظايف خود، مسئوليت قانونگذاري در زمينه مسائل فرهنگي و نهادهاي آموزشي کشور از جمله دانشگاه ها را برعهده دارد. بر همين اساس است که در بعد فرهنگي و آموزشي جايگاه شوراي عالي انقلاب فرهنگي همرديف با مجلس شوراي اسلامي ارزيابي شده است. موضوعي که نشان از خدشه ناپذير بودن مصوبات اين شورا و لازم الاجرا و الزام آور بودن آن ها دارد. مسئله ديگري که راي اين شعبه از دادگاه عمومي را عجيب و غيرقابل پذيرش مي نمايد، حضور آيت الله صادق آملي لاريجاني به عنوان رئيس دستگاه قضا در جلسات شوراي عالي انقلاب فرهنگي است. در واقع مصوبات اين شورا با حضور رئيس قوه قضائيه مطرح و پس از حمايت وي و ديگر اعضا، براي اجرا به نهاد مربوطه ابلاغ مي شود. از اين روست که راي يکي از شعبات دادگاه عمومي در مخالفت با مصوبه قطعي شوراي عالي انقلاب فرهنگي در واقع مخالفت قطعي با نظر رئيس دستگاه قضا است؛ دستگاهي که شعبه مذکور تنها يکي از زيرمجموعه هاي آن است!
اما مهم تر از همه، علت ورود اين شعبه قضايي به اين موضوع است چرا که هرگز هيچ نهاد رسمي تقاضاي ارجاع چنين پرونده اي را به دادگاه نداده است و حتي همچنان که اشاره شد اگر چنين درخواستي هم مطرح مي شد، هيچ دادگاهي حق ورود به اين موضوع را نداشت. به عبارت بهتر، درباره حركت تامل برانگيز شعبه 29 دادگاه عمومي درباره اساسنامه مصوب شوراي عالي انقلاب فرهنگي مي توان گفت که اين اقدام مانند آن است که دادگاهي به صورت خودسر با صدور حکمي اجراي مصوبه قانوني مجلس شوراي اسلامي را متوقف کند! موضوعي بي سابقه که بيشتر شبيه يک مزاح سياسي تلقي مي شود تا يک واقعيت قانوني. بنابر اين اگر اين اقدام شعبه 29 مجتمع قضايي شهيد بهشتي مورد تاييد باشد، از اين پس هر يک از نهادهاي اجرايي نيز مي توانند از پذيرش و اجراي قوانين مصوب مجلس سر باز بزنند و به بهانه يک حکم قضايي آن را رد کنند. به همين دليل اين اقدام که برخي با عبارت «شگفتي جديد» از آن ياد کرده اند، يک سوال مهم و پيچيده را در مقابل ناظران سياسي قرار داده است؛ اين که پشت پرده حکم صادر شده در شعبه 29 دادگاه عمومي چيست و چه کساني در آن دست داشته اند و اينکه اين موضوع با تلاش هاي مسئولان دانشگاه آزاد که حاضر به اجراي اساسنامه جديد اين دانشگاه نيستند، چقدر ارتباط دارد؟
به نظر مي رسد رسيدگي سريع به اين پرونده و بررسي عوامل پشت پرده آن که رسماً به مقابله با يک قانون مصوب پرداخته اند، بايد به يکي از اولويت هاي قوه قضائيه تبديل شود تا مشخص شود که چگونه عده اي تلاش دارند با بدعت گذاري هاي خطرناک منافع شخصي خود را تامين کنند.
البته شعبه 29 مجتمع قضايي شهيد بهشتي سابقه درخشاني در ارائه احکام عجيب و اين چنيني دارد.
رئيس اين شعبه، در سوم آذرماه سال گذشته و درحالي که هنوز يک روز هم از توقيف موقت ارگان مطبوعاتي شهرداري تهران نمي گذشت، اين روزنامه را که اقدام به تبليغ فعاليت هاي فرقه بهاييت کرده و به همين سبب توقيف موقت شده بود، از اين اتهام تبرئه کرد و سريعاً مجوز انتشار آن را صادر کرد.
اين شعبه همچنين بدون هماهنگي با مسئولان مطبوعاتي وزارت ارشاد، دستور رفع توقيف روزنامه فرهنگ آشتي را در تاريخ 7 بهمن سال گذشته صادر کرد و انتشار اين روزنامه را بلامانع دانست. پيش از اين، اين روزنامه به دليل عدم رعايت مراحل قانوني براي کسب مجوز، توقيف شده بود که با حکم اين دادگاه، بدون تصحيح اقدامات خود مجدداً منتشر شد.
تاكتيكي ديگر عليه قانون
از سوي ديگر و براي دومين اقدام ، دانشگاه آزاد در روزهاي اخير قصد دارد طرحي را در راستاي عدم اجراي اساسنامه جديد اين دانشگاه در صحن مجلس مطرح كند. اين طرح با نام «استفساريه اختيارات شوراي عالي انقلاب فرهنگي» طي هفته جاري در صحن علني مجلس مطرح خواهد شد و موضوع آن اين است كه آيا شوراي عالي انقلاب فرهنگي مي تواند اساسنامه دانشگاه آزاد را اصلاح كند و به صورت قانون ابلاغ كند و آيا اصلاً دانشگاه آزاد ملزم به اجراي اين قانون است يا خير؟ فشار مديران دانشگاه آزاد براي عدم اجراي مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي در حالي صورت مي گيرد كه اخيراً از سوي اين گروه، تدارك ويژه اي در واحدهاي مختلف دانشگاه آزاد در تقدير از جاسبي و تثبيت وقف غيرقانوني و نامعلوم اين دانشگاه و همچنين فشار جهت اجرا نكردن قانون در حال اجراست.

واكنش جامعه علمي كشور
از سوي ديگر جامعه علمي كشور از جمله دانشجويان ، تشكل ها و فعالين دانشجويي و همچنين اساتيد دانشگاه به اقدامات غيرقانوني دانشگاه آزاد واكنش نشان دادند و اين گونه رفتارهاي مسئولان دانشگاه آزاد را خلاف قوانين صريح كشور توصيف كردند.
عليرضا آراني نژاد، دبيركل اتحاديه جامعه اسلامي دانشجويان در كنفرانس خبري «از مجلس ملي تا مجلس جاسبي» كه با حضور نمايندگان چهار تشكل مهم دانشجويي برگزار شد، گفت: جريان دانشگاه آزاد به زعم ما به مرحله آخر خود نزديك مي شود و به قولي مرحله آخر، مرحله درگيري است. اين فعال دانشجويي با اشاره به اينكه طبق نظر امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري، مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي، الزامي و لازم الاجرا است، خاطرنشان كرد: شوراي عالي انقلاب فرهنگي، نهادي تخصصي است و هر فردي در آن شورا نمي تواند طبق صلاحديد خود عمل كند. حنيف حسين ستاريان نماينده دفتر تحكيم وحدت نيز در اين كنفرانس خبري گفت: در اساسنامه دانشگاه آزاد مطرح شده كه رياست اين دانشگاه بايد به تصويب شوراي عالي انقلاب فرهنگي برسد، اما اين همه مدت از رياست جاسبي در دانشگاه آزاد گذشته و هيچ مصوبه اي در اين خصوص در شوراي عالي انقلاب فرهنگي مطرح نشده و قانوني بودن رياست جاسبي در اين دانشگاه جاي علامت سوال دارد.

برخي نمايندگان مجلس «اصولگرا» را به مجلس «جاسبي گرا» تبديل كرده اند
محمد افكانه، دبيركل اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانشجويان مستقل سراسر كشور در ادامه اين كنفرانس خبري با طرح اين سوال كه چرا 69 نماينده مجلس بحث طرح وقف اموال دانشگاه آزاد را مطرح كرده اند، تاكيد كرد: چرا در واپسين روزهاي مديريت جاسبي بحث استفساريه مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي مطرح مي شود؟
دبيركل اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانشجويان مستقل در ادامه تصريح كرد: مسئولان دانشگاه آزاد به صراحت اعلام مي كنند كه 250 هزار ميليارد تومان اموال و موجودي دارند كه اگر اين ميزان به 70 ميليون ايراني تقسيم شود، به هر ايراني 4 ميليون تومان وجه نقد مي رسد و حال مسئولان دانشگاه آزاد چه اجازه اي دارند كه اين سهم مردم را وقف كنند؟
مهدي ميرزايي، نماينده بسيج دانشجويي هم گفت: جاسبي اكنون با كد 500 و بدون هيچ گونه بازرسي بدني همانند ساير نمايندگان مجلس وارد مجلس شوراي اسلامي مي شود، اما جنبش دانشجويي نمي تواند در مقابل خانه خود كنفرانس خبري برگزار كند. وي افزود: تلاش مسئولان دانشگاه آزاد براي عدم اجراي مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي نشان مي دهد كه رئيس دانشگاه آزاد مي خواهد با اين گونه اقدامات، به رياست خود در اين دانشگاه ادامه دهد

MaaRyaaMi
21-06-2010, 18:16
سلام ... شاید سوالم مسخره باشه !
ولی میخواستم بدونم آزمون کسائی که از زیر مجموعه 1 باشن
مثلا مهندسی کامپیوتر
معمولا صبحه یا عصر؟!
ترتیب خاصی نداره؟

siafu
21-06-2010, 19:26
سلام،
دوستان این موضوع که میگن رشته IT & Computer آزاد قزوین اونقدر قوی هست که تو این رشته بعد از امیر کبیر قوی ترینه چقدر صحت داره؟

ehsaaaan
21-06-2010, 23:19
سلام ... شاید سوالم مسخره باشه !
ولی میخواستم بدونم آزمون کسائی که از زیر مجموعه 1 باشن
مثلا مهندسی کامپیوتر
معمولا صبحه یا عصر؟!
ترتیب خاصی نداره؟

معمولا صبح پنج شنبه بوده

یعنی چندین ساله که اینجوری بوده:46:

---------- Post added at 12:19 AM ---------- Previous post was at 12:15 AM ----------

سلام،
دوستان این موضوع که میگن رشته IT & Computer آزاد قزوین اونقدر قوی هست که تو این رشته بعد از امیر کبیر قوی ترینه چقدر صحت داره؟

کلا دانشگاه آزاد قزوین جزء بهترین دانشگاه های ایرانه.

Gamexland
22-06-2010, 08:54
درود
بنده یک سئوال داشتم.
من کاردانی کامپیوتر میخوانم و احتمالا 2 تا ترم دیگر دارم.دانشگاه آزاد هستم.
میخواستم بدانم آیا میتوانم برای کارشناسی آیتی شرکت کنم؟؟؟و مسئله دیگه اینکه چه رشته هایی میتونم به غیر از آیتی برم برای کاردانی به کارشناسی؟؟
دفترچه کی میاد برای کنکور سال آینده.یعنی کنکور بهمن 1389 یا تابستان 90
مرسی متشکر.

farshidshd
22-06-2010, 12:45
درود
بنده یک سئوال داشتم.
من کاردانی کامپیوتر میخوانم و احتمالا 2 تا ترم دیگر دارم.دانشگاه آزاد هستم.
میخواستم بدانم آیا میتوانم برای کارشناسی آیتی شرکت کنم؟؟؟و مسئله دیگه اینکه چه رشته هایی میتونم به غیر از آیتی برم برای کاردانی به کارشناسی؟؟
دفترچه کی میاد برای کنکور سال آینده.یعنی کنکور بهمن 1389 یا تابستان 90
مرسی متشکر.

سلام.
بله میتونید برید IT و باید منابع IT رو برای کنکور بخونید. فعلا برای کارشناسی IT بهتره ... هست رشته های دیگه :: هوش مصنوعی ، علوم کامپیوتر ، معماری کامپیوتر ، سخت افزار و ...

دفترچه هم وقت خاصی نداره . اومد همینجا اعلام میکنیم

Gamexland
22-06-2010, 13:16
farshidshd ازت ممنونم گلم.
میتونی لطف کنی بگی چه درسهایی در کارشناسی آیتی (کاردانی به کارشناسی)باید خونده بشه توی دانشگاه؟؟میخوام ببینم درساش چیه.
و اینکه منابع را برای کنکور کجا پیدا کنم؟؟
مرسی

ehsaaaan
22-06-2010, 13:37
farshidshd ازت ممنونم گلم.
میتونی لطف کنی بگی چه درسهایی در کارشناسی آیتی (کاردانی به کارشناسی)باید خونده بشه توی دانشگاه؟؟میخوام ببینم درساش چیه.
و اینکه منابع را برای کنکور کجا پیدا کنم؟؟
مرسی

رشته ی مهندسی آی تی که کارشناسی ناپیوسته نداره:18:یعنی کاردانی به کارشناسی (ناپیوسته )نداره!!
پایین ترین مقطع رشته ی آی تی کارشناسی پیوسته هست.

شما اگر خیلی خیلی به آی تی علاقه داری می تونی با داشتن مدرک کاردانی و به شرط قبولی در آزمون سراسریِ(کارشناسی پیوسته) یا آزمون دانشگاه آزاد و به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه در دانشگاه ثبت نام کنید و طبق ضوابط می تونید یه سری از درساتون رو هم معادلسازی کنید.

ولی به نظر من کارشناسی ناپیوسته ی نرم افزار یا سخت افزار بخونی خیلی بهتره!چون اگه بخوای دوباره کنکور بدی و کارشناسی پیوسته ی آی تی بخونی خیلی خیلی وقتت تلف می شه!

ehsaaaan
22-06-2010, 13:47
سلام.
بله میتونید برید IT و باید منابع IT رو برای کنکور بخونید. فعلا برای کارشناسی IT بهتره ... هست رشته های دیگه :: هوش مصنوعی ، علوم کامپیوتر ، معماری کامپیوتر ، سخت افزار و ...

دفترچه هم وقت خاصی نداره . اومد همینجا اعلام میکنیم

هوش مصنوعی و معماری کامپیوتر: این ها گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر هستند نه کارشناسی ناپیوسته.

در رشته ی کارشناسی ناپیوسته ی کامپیوتر فقط گرایش های نرم افزار و سخت افزار رو داریم.

امير موسر
22-06-2010, 19:20
سلام !

امروز رو برد زده بود که دانشجویانی که بدونه کنکور ثبت نام کردن باید دفترچه کاردانی و بگیرن و تو امتحان ورودی کاردانی امسال شرکت کنن ! ( البته لازم نیست قبول بشن ! فقط اسمشون تو اونجا ثبت بشه ) ! وگرنه اجازه ادامه تحصیل بهشون داده نمیشه !

حالا چند تا سوال !

من خودم بدونه کنکور ( با شرط معدل ، یعنی دفترچه پر کردم فرستادم بعد تو روزنامه سنجش اسمم در اومد که قبول شدی ولی کنکور ندادم ) رفتم دانشگاه ( نیمسال دوم 85 ) ! الان هم ترم آخرم ! ( 3 تا واحد فقط برای تابستون دارم ! ) یعنی منم باید شرکت کنم !؟ از گروه که پرسیدم زیاد نمیدونس ولی گفت ورودی جدیدا که بدونه کنکور اومدن باید بدن !!! مگه بدونه کنکور هم باز میگیرن دانشجو !؟
بعد من اگه بخوام دفترچه بگیرم بهم کارت ورود به جلسه میدن !؟ اخه من متولد 68ام !
اصلا کلا جریان چیه !؟

الان ایجا رو خوندم ! درباره جذب دانشجو بدونه کنکور تو واحد ما ( شهرری ) برای نیسمال اول 89-88 نوشته ! تازه شرط معدل هم نیست !زده هرکی دیپلم داره !!!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدپس همینان !؟ اخه کلی از بچه های ورودی ما که بدونه کنکور بودن ترمای قبل فارغ التحصیل شدن ! اونا پس چی !؟

Gamexland
22-06-2010, 23:05
رشته ی مهندسی آی تی که کارشناسی ناپیوسته نداره:18:یعنی کاردانی به کارشناسی (ناپیوسته )نداره!!
پایین ترین مقطع رشته ی آی تی کارشناسی پیوسته هست.

شما اگر خیلی خیلی به آی تی علاقه داری می تونی با داشتن مدرک کاردانی و به شرط قبولی در آزمون سراسریِ(کارشناسی پیوسته) یا آزمون دانشگاه آزاد و به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه در دانشگاه ثبت نام کنید و طبق ضوابط می تونید یه سری از درساتون رو هم معادلسازی کنید.

ولی به نظر من کارشناسی ناپیوسته ی نرم افزار یا سخت افزار بخونی خیلی بهتره!چون اگه بخوای دوباره کنکور بدی و کارشناسی پیوسته ی آی تی بخونی خیلی خیلی وقتت تلف می شه!

:41:از توضیحات کاملت تشکر میکنم عزیزم خیلی ممنون احسان جان:40:
اگر خدمت برم میتونم کنکور بدم برم آیتی کارشناسی دانشگاه آزاد؟بعد چه تعداد واحد رو معادلش رو حذف میکنند؟؟
بدون کنکور چکار میشه کرد؟؟؟؟

ehsaaaan
22-06-2010, 23:24
:41:از توضیحات کاملت تشکر میکنم عزیزم خیلی ممنون احسان جان:40:
اگر خدمت برم میتونم کنکور بدم برم آیتی کارشناسی دانشگاه آزاد؟بعد چه تعداد واحد رو معادلش رو حذف میکنند؟؟
بدون کنکور چکار میشه کرد؟؟؟؟

خواهش می کنم دوست من:11:
بله اگه خدمت بری می تونی

ولی به نظر من کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر بخونی وقتت کمتر تلف می شه.

فک کنم در حالت عادی حدود 30 واحد معادلسازی می کنن.حداقل نمره برای معادلسازی 12 هستش و درسهای کارگاهی و پروژه هم قابل معادلسازی نیستند.اگر کاردانیت رو از دانشگاهی غیر از آزاد گرفته باشی و دانشگاه آزاد قبول شی باید هزینه ی معادلسازی درسهایی که قبلا گذروندی رو هم به دانشگاه آزاد بپردازی.

بدون کنکور فعلا راهی نداره.چون دانشگاه آزاد الان فقط در مقطع کاردانی بدون کنکور دانشجو می گیره.

s2010
23-06-2010, 00:33
کنکور کاردانی فنی حرفه ای دانشگاه آزاد ثبت نامش چه موقعی استثبت نام شروع شده:8:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جدول زمانی

مهلت ثبت نام: مهلت ثبت نام تا پايان روز پنج شنبه 3 تیر ماه می باشد.
زمان توزيع کارت: زمان و نحوه دريافت كارت ورود به جلسه داوطلبان حداكثر يك هفته قبل از برگزاري آزمون از سامانه اينترنتي مركز آزمون صورت مي گيرد.
زمان برگزاري آزمون: آزمون دوره كارداني پيوسته سال 89 دانشگاه آزاد اسلامي در يک نوبت صبح براي تمام رشته ها در روز جمعه 8 مرداد ماه سال 1389برگزار خواهد شد.

superior
24-06-2010, 15:47
سلام.

این کنکور کارشناسی پیوسته چتد تیر هست؟ رشته ریاضی

کارت رو از کی میدن؟

justmp3
24-06-2010, 16:03
من عمران - نقشه برداری میخونم تو دانشگاه یزد - تفت
میخوام بدونم که امکان تغییر رشته توی دانشگاه خودم را دارم یا خیر؟!
از نقشه میخوام برم معماری!
اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

justmp3
24-06-2010, 17:47
قبول بشی میتونی بری ثبت نام کنی و نمرات بالای 12 را تطبیق بدی ....

Gamexland
24-06-2010, 20:34
بله اگه خدمت بری می تونی

فک کنم در حالت عادی حدود 30 واحد معادلسازی می کنن.حداقل نمره برای معادلسازی 12 هستش و درسهای کارگاهی و پروژه هم قابل معادلسازی نیستند.اگر کاردانیت رو از دانشگاهی غیر از آزاد گرفته باشی و دانشگاه آزاد قبول شی باید هزینه ی معادلسازی درسهایی که قبلا گذروندی رو هم به دانشگاه آزاد بپردازی.

بدون کنکور فعلا راهی نداره.چون دانشگاه آزاد الان فقط در مقطع کاردانی بدون کنکور دانشجو می گیره.

درود
از توضیحات کامل و لطفی که دارید تشکر میکنم احسان جان.
یک سئوال
میخوام ببینم کاردانی به کارشناسی نرم افزار بخوام برم چند واحد باید پاس کنم؟منظورم اینه که کل کارشناسی ناپیوسته نرم افزار چند واحد داره و دروسش چیا هستن؟
و اینکه چند بار در سال کنکور میگیرند و دفترچه هاش کی میان؟؟؟
مرسی منتظرم

Hossein Adeli
25-06-2010, 09:20
سلام برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون چه چیزهایی رو باید داشت؟

اگه یکی کدی رو که موقع ثبت نام دریافت کرده رو گم بکنه چی میشه؟ (پرینت نگرفته بود)
اما هنوز کازت اعتباریش رو نگه داشته

farshidshd
25-06-2010, 11:09
سلام برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون چه چیزهایی رو باید داشت؟

اگه یکی کدی رو که موقع ثبت نام دریافت کرده رو گم بکنه چی میشه؟ (پرینت نگرفته بود)
اما هنوز کازت اعتباریش رو نگه داشته

با همون کارت اعتباری میتونی بگیری

iranch
25-06-2010, 13:12
با سلام
اگر مثلا دانشجویی به دلیلی بخوان درج در پرونده بکنن براش بهش میگن یا می زارن موقع فارغ التحصیلی بهش میگن و معلوم میشه؟
یا هم بهش میگن و هم درج میکنن؟
یا اصلا نمیگن و درج میکنن بی خبر؟
از کجا باید فهمید درج کردن؟
بدون اطلاع هم میشه؟
کی معلوم میشه؟ چطور میشه فهمید؟ کجا درج میشه؟ رو مدرک|؟
یا موقع سر کار معلوم میشه؟

m3hr4d
25-06-2010, 13:22
سلام
لطفا یکی فوراً جواب منو بده! آخه چیزی ب کنکور نمونده

با چه درصد هایی میشه تراز 4000 دانشگاه آزاد رو برای رشته ی برق آورد؟

Life24
25-06-2010, 14:25
سلام
لطفا یکی فوراً جواب منو بده! آخه چیزی ب کنکور نمونده

با چه درصد هایی میشه تراز 4000 دانشگاه آزاد رو برای رشته ی برق آورد؟
تراز 4000 که برای برق نیست
کف تراز هست.

Life24
25-06-2010, 17:09
با سلام
اگر مثلا دانشجویی به دلیلی بخوان درج در پرونده بکنن براش بهش میگن یا می زارن موقع فارغ التحصیلی بهش میگن و معلوم میشه؟
یا هم بهش میگن و هم درج میکنن؟
یا اصلا نمیگن و درج میکنن بی خبر؟
از کجا باید فهمید درج کردن؟
بدون اطلاع هم میشه؟
کی معلوم میشه؟ چطور میشه فهمید؟ کجا درج میشه؟ رو مدرک|؟
یا موقع سر کار معلوم میشه؟
براساس ماده8 ازفصل سوم آيين نامه انضباطي مراحل تذکر 1- تذكر شفاهی2- تذکر کتبی بدون درج در پرونده3-تذکر كتبي همراه با درج در پرونده می باشد.

امير موسر
25-06-2010, 19:09
سلام !

اگر تو دوره کارشناسی درسی رو حذف کنیم ( سر جلسه امتحان حاضر نشیم ) ، می تونیم بدون کنکور فوق بخونیم !؟ معدل هم بالا باشه !

m3hr4d
25-06-2010, 22:20
تراز 4000 که برای برق نیست
کف تراز هست.

این اطلاعات دقیق و از کجا آوردید؟
کف 3000 ِ
تازه من خودم توی جدول تراز های سال قبل تراز 2200 هم دیدم! کاردانی معماری سنتی بندرعباس
حالا اصلا برق یا یه رشته ی دیگه مهم نیست. منظور زیر مجموعه ی 2 ِ

همچنان هرکی میدونه بگه با چه درصد هایی میشه تراز 4000 دانشگاه آزاد رو برای رشته ی برق آورد؟ می دونم تراز نسبیه و به نتیجه ی بقیه ی شرکت کننده هام بستگی داره ولی اگه نمونه کارنامه ی سالای قبلم باشه خیلی کمک می کنه

siafu
25-06-2010, 22:31
آقا این قضه تاثیر نمرات چیه؟!؟!
من نمراتم تو سایت نیست!! اگه پیگیری نکنم چی میشه؟ جدیه؟

steps
26-06-2010, 00:21
اقایون منم سوابق ندارم.
راستی منظور از معدل کل دیپلم چیه؟(من معدل 3 سال دبیرستان رو زدم)

justmp3
26-06-2010, 04:44
این اطلاعات دقیق و از کجا آوردید؟
کف 3000 ِ
تازه من خودم توی جدول تراز های سال قبل تراز 2200 هم دیدم! کاردانی معماری سنتی بندرعباس
حالا اصلا برق یا یه رشته ی دیگه مهم نیست. منظور زیر مجموعه ی 2 ِ

همچنان هرکی میدونه بگه با چه درصد هایی میشه تراز 4000 دانشگاه آزاد رو برای رشته ی برق آورد؟ می دونم تراز نسبیه و به نتیجه ی بقیه ی شرکت کننده هام بستگی داره ولی اگه نمونه کارنامه ی سالای قبلم باشه خیلی کمک می کنه

من پارسال با 80% زبان و 20% اندیشه و 30% ادبیات تراز 4300 اوردم نقشه برداری تفت قبول شدم... هیچ کدوم از درسای دیگر را نزدم.

دوستان نگفتین که ایا امکان تغییر رشته تو دانشگاه خودم را دارم یا نه؟! از نقشه برداری می خوام برم معماری؟!؟!؟

siafu
26-06-2010, 14:33
دو درس عمومی بالای 50 بزنی بسه.
ریاضی هم منفی نزنی.
فیزیک شیمی هم 5 درصد.

//

من کنکور 88 صبح رو از خودم گرفتم به نظر دوستان با این درصدها ترازم چنده؟
ادبیات: 73
دینی: 60
عربی: 61
زبان: 84
فیزیک: 54
ریاضی: 14
شیمی: 60

کسی نرم افزار تخمین تراز نداره؟

mostafaeshghi
26-06-2010, 15:10
سلام !

اگر تو دوره کارشناسی درسی رو حذف کنیم ( سر جلسه امتحان حاضر نشیم ) ، می تونیم بدون کنکور فوق بخونیم !؟ معدل هم بالا باشه !

خیر تاثیر نداره :)

1 واحد درسی هم نباید افتاده باشید معدل هم که باید بالای 17 باشه و بقیه ی شرایط ....

امير موسر
26-06-2010, 15:22

1 واحد درسی هم نباید افتاده باشید معدل هم که باید بالای 17 باشه و بقیه ی شرایط ....

تاثیر نداره !؟ :20: یعنی نریم سر جلسه یا بریم !؟

negar-sana
26-06-2010, 16:40

اینو مطمئن هستید؟

بقیه ی شرایط چیه؟ از کجا میتونیم شرایط کامل رو بخونیم ؟

m3hr4d
26-06-2010, 21:58
دو درس عمومی بالای 50 بزنی بسه.
ریاضی هم منفی نزنی.
فیزیک شیمی هم 5 درصد.

//

من کنکور 88 صبح رو از خودم گرفتم به نظر دوستان با این درصدها ترازم چنده؟
زبان: 84

کسی نرم افزار تخمین تراز نداره؟

مرسی.

نزدیک ترین کارنامه ای رو که پیدا کردم برات میزارم:
ادبیات: 59
دینی: 71
عربی: 64
زبان: 57
فیزیک: 58
ریاضی: 13
شیمی: 69
تراز: 6293

Gamexland
27-06-2010, 18:23
بله اگه خدمت بری می تونی

درود
از توضیحات کامل و لطفی که دارید تشکر میکنم احسان جان.
یک سئوال
میخوام ببینم کاردانی به کارشناسی نرم افزار بخوام برم چند واحد باید پاس کنم؟منظورم اینه که کل کارشناسی ناپیوسته نرم افزار چند واحد داره و دروسش چیا هستن؟
و اینکه چند بار در سال کنکور میگیرند و دفترچه هاش کی میان؟؟؟
مرسی منتظرم

siafu
27-06-2010, 19:05
مرسی.

نزدیک ترین کارنامه ای رو که پیدا کردم برات میزارم:
ادبیات: 59
دینی: 71
عربی: 64
زبان: 57
فیزیک: 58
ریاضی: 13
شیمی: 69
تراز: 6293

مرسی.
این کارنامه ای که گذاشتید برای چه سالی هست؟
88؟
چون این درصدهای من برای سال 88 هستش.

fmps
27-06-2010, 21:24
سلام
کنکور غیر پزشکی امسال کی برگزار میشه؟؟؟؟

steps
28-06-2010, 12:30
اقایون من تو پیگیری میکنم نمره ای بران ثبت نشده . برم اصلاح کنم یا فرق نداره؟
برام شر نمیشه که؟

justmp3
29-06-2010, 13:25
تورو خدا یکی که اطلاعات داره بگه که امکان تغییر رشته تو دانشگاه خودم هست یا نه از نقشه به معماری!!

farshidshd
29-06-2010, 14:36
تورو خدا یکی که اطلاعات داره بگه که امکان تغییر رشته تو دانشگاه خودم هست یا نه از نقشه به معماری!!

خیر امکانش نیست

payamf1
29-06-2010, 14:49
کارت ورود به جلسه کی تشریف فرما میشه؟؟؟؟؟؟؟؟

siafu
29-06-2010, 14:57
دوستان غیرانتفاعی چجوریاس؟ از احاظ کیفیت مثلا آزاد علوم تحقیقات بهتره یا غیر انتفاعی علم و فرهنگ؟

Life24
29-06-2010, 16:18
تاریخ برگزاری ازمون ریاضی و کارت کی؟

payamf1
29-06-2010, 17:09
تاپیک سراسری بحثش داغ شده... اینجا کسی نیست جواب بده

.:HAMED:.
29-06-2010, 17:19
ايحتمل مشغول استراحتن
آقا زودباشين
البته سراسري امتحانش بعده دوسه روزه اما آزاد چنروز مونده حالا

payamf1
29-06-2010, 17:29
فکر کنم بعد از همین ثبت نام کاردانی کارت ما رو هم بدن... یعنی فردا صبح شاید:10:

steps
29-06-2010, 18:46
اقایون من تو پیگیری میکنم نمره ای بران ثبت نشده . برم اصلاح کنم یا فرق نداره؟
برام شر نمیشه که؟

????????????

30-06-2010, 08:00
رفقا زمان برگزاري آزمون گروه فني مهندسي (چه ميدونم آخه .كلا آزمون منظورمه) و توزيع كارت ها رو ميخواستيم
(بعد از اين همه گفتمان خواستيم يه سوال كاملي پرسيده باشيم هر چند جواب داده شده قبلا)

Life24
30-06-2010, 10:49
پارسال که یک هفته بعد از سراسری بود یادمه
یعنی باید 5 شنبه هفته دیگه بشه
احنتمال خیلی قوی هم به نظرم یک شنبه هم کارت اینترنتی بدن.
از خدا میخواهم هر کس هر رشته ای دوست داره قبول شه.

30-06-2010, 13:15
زنده باشي عزيز
پس تا يكشنبه
-----------------------
فردا دقيقا مصادف با آزمون سراسري ، دانشگاه آزاد ما برامون زمين شناسي امتحان تعيين كرده:31:

Life24
30-06-2010, 14:28
زنده باشي عزيز
پس تا يكشنبه
-----------------------
فردا دقيقا مصادف با آزمون سراسري ، دانشگاه آزاد ما برامون زمين شناسي امتحان تعيين كرده:31:
یعنی چی؟ :31:

30-06-2010, 16:39
دانشگاه ما امتحان زمين شناسي رو واسه فردا و مصادف با آزمون سراسري تواما تعيين كرده 8 و نيم

Life24
30-06-2010, 19:15
دانشگاه ما امتحان زمين شناسي رو واسه فردا و مصادف با آزمون سراسري تواما تعيين كرده 8 و نيم
شما داری برای سال دوم امتحان میدی؟
یعنی دو ترم درس خوندی
الان میخواهی باز کنکور ازاد بدید؟

payamf1
01-07-2010, 12:13
شما داری برای سال دوم امتحان میدی؟
یعنی دو ترم درس خوندی
الان میخواهی باز کنکور ازاد بدید؟
اره دیگه (از طرف حامد گفتم :دی)

Life24
01-07-2010, 12:53
تاریخ توزیع کارت ورود به جلسه آزمون غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد
آزمون سراسري غير پزشكي89 دانشگاه آزاد اسلامی 17 و 18 تیرماه در دو نوبت صبح و عصر برگزار مي‌شود .
به گزارش آنا، توزيع اينترنتي كارت ورود به جلسه آزمون از صبح روز يكشنبه 13 تير ماه، است و داوطلبان مي‌توانند براي دريافت كارت خود تا قبل از برگزاري آزمون به سايت مركز آزمون به نشاني
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید مراجعه كنند.
داوطلبان اين آزمون مي‌توانند با وارد كردن شماره پرونده و كد رهگيري كه در هنگام ثبت‌نام دريافت كرده‌اند، نسبت به مشاهده و تهيه پرينت كارت ورود به جلسه خود اقدام كنند.
اطلاعات فردي و آزموني شخص داوطلب به همراه عكس وي در كارت ورود به جلسه درج شده است و داوطلبان در صورت وجود هر مشكلي در اطلاعات مندرج در كارت لازم است تا در روزهاي يكشنبه 13 تا 16 تير ماه صبح‌ها از ساعت 9 الي 13 و بعد از ظهرها از ساعت 14 الي 18 با مراجعه به باجه رفع نقص پيش بيني شده، نسبت به اصلاح موارد مغايرت اقدام كنند.
داوطلبان بايد براي كسب اطلاعات بيشتر به اطلاعيه‌10 و 12 تيرماه كه از طريق روزنامه آفرينش منتشر و به طور همزمان در پايگاه اطلاع رساني مركز آزمون به نشاني
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید قابل مشاهده است، مراجعه كنند.

Mr Unknown
01-07-2010, 17:59
کسی میدونه برای تراز 6000 حدودا چه درصدهائی لازمه؟

IntelCentrino
01-07-2010, 18:30
کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد (کاردانی به کارشناسی) سالی چند بار برگزار میشه؟!

MaaRyaaMi
01-07-2010, 18:41
کسی میدونه برای تراز 6000 حدودا چه درصدهائی لازمه؟

ریاضی؟

خوب عمومی ها حدودا 50 اینا

ریاضی هم حداقل 20 !

فیزیک شیمی هم 50 حدودا

میاری تا 6000 6500

MORINIO
01-07-2010, 20:58
میگم واسه تراز 5200 همین کنکورای آزاد سالهای قبلو بخونم کافیه ؟

amir_rahmani
01-07-2010, 21:03
من سوم هستم و آزمایشی شرکت کردم
اگر قبول بشم می تونم رزرو کنم؟
و اینکه تراز 6000 کجا می تونی قبول بشی؟ تهران میشه؟

MaaRyaaMi
01-07-2010, 21:08
اره بابا ... بیشتر از 5200 هم میشه

البته به جز ریاضیش :دی

---------- Post added at 09:08 PM ---------- Previous post was at 09:04 PM ----------

من سوم هستم و آزمایشی شرکت کردم
اگر قبول بشم می تونم رزرو کنم؟
و اینکه تراز 6000 کجا می تونی قبول بشی؟ تهران میشه؟

در مرود رزرو شک دارم
ولی اینو بخون
به گفته رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی سیستم رزرو در کنکور دانشگاه آزاد حذف شده است و چنین سیستمی وجود ندارد اما اما افراد شرکت کننده در آزمون که حائز شرایط ورود به دانشگاه نیستند، در صورت قبولی و احراز شرایط پس از قبولی در صورتیکه پیش از ورود آنها ظرفیت رشته مورد نظر تکمیل نشده باشد، امکان ثبت نام در دانشگاه آزاد وجود خواهد داشت.

با 6000 تو خود شهر تهران مهندسی اگه منظورت هس اره مهندسی عمران و معدن و شیمی ترازش کمتره

pouya_99999
01-07-2010, 21:14
برای 5850 و 5500 چه درصدایی لازمه ؟

dampayi
01-07-2010, 21:55
میگم واسه تراز 5200 همین کنکورای آزاد سالهای قبلو بخونم کافیه ؟

زیاد هم هست :دی سال سومی؟
من یادمه سال سوم کنکور دادم ( بدون هیچ خوندنی) همین جوری رفتم سر جلسه یا 5200 شدم یا 5300
تازه تو بچه های دوره جز بدا بود تراز من !!!!

با 6000 تو خود شهر تهران مهندسی اگه منظورت هس اره مهندسی عمران و معدن و شیمی ترازش کمتره
مسلما منظورتون عمران عمران نیست دیگه؟ چون پارسال فکر کنم ترازش رو 6500 اینا بود
ولی عمران خاک و آب اینا زیر 5500 بود

bax_021
01-07-2010, 22:44
سراسرس که ... زدیم بهش
شاید برم آزاد اگه قبول نشم
من رشتم ریاضیه
تنها درسی هم که مشکل دارم ریاضیه :31:
اگه ریاضی20 - 30 بزنم بقیه درس ها دور و بره 60 ترازم 6100 می شه ؟؟؟
برای معماری قزوین می خواستم.
ممنون :11:

dampayi
01-07-2010, 23:26
سراسرس که ... زدیم بهش
شاید برم آزاد اگه قبول نشم
من رشتم ریاضیه
تنها درسی هم که مشکل دارم ریاضیه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه ریاضی20 - 30 بزنم بقیه درس ها دور و بره 60 ترازم 6100 می شه ؟؟؟
برای معماری قزوین می خواستم.
ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ببین آزاد همه درساش غیر ریاضی و یه ذره زبانش از سراسری خیلیییییییییی آسون تره !!
یعنی تو اگه سراسری دینی و 60 می زنی آزاد راحت می تونی 100 بزنی
یا مثلا عربی ، عربی اگه سراسری 40 می زنی اینجا می تونی 70 80 بزنی

منظورم اینه که اگه میانگینه بقیه درسات (غیر زبان و ریاضی) روی 60 باشه و ریاضی 30 بزنی زبان 50 ترازت فکر کنم نزدیک 6500 اینا بشه
موفق باشی

MORINIO
01-07-2010, 23:26
زیاد هم هست :دی سال سومی؟
من یادمه سال سوم کنکور دادم ( بدون هیچ خوندنی) همین جوری رفتم سر جلسه یا 5200 شدم یا 5300
تازه تو بچه های دوره جز بدا بود تراز من !!!!

نه بابا یه ساله پشت کنکور بساط پهن کردم ! :31:

نیس که سراسری رو ر/یدم واسه همین میخوام آزاد حتمآ قبول شم !

payamf1
01-07-2010, 23:46
خداییش حق داریم!

خیلی سخت بود سوالات امسال... من امروز هنر هم داشتم اینقدر سر ریاضی خسته شدم که نتونستم برم سر هنر!

منم IT تبریز رو زدم واسه آزاد :دی قبول میشیم همه مون :دی

dampayi
01-07-2010, 23:56
نه بابا یه ساله پشت کنکور بساط پهن کردم ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نیس که سراسری رو ر/یدم واسه همین میخوام آزاد حتمآ قبول شم !
پارسال آزاد دادی؟
چند شد ترازت؟

IntelCentrino
02-07-2010, 08:57
کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد (کاردانی به کارشناسی) سالی چند بار برگزار میشه؟!

کسی در این مورد چیزی نمیدونه؟!

m3hr4d
02-07-2010, 09:36
مرسی.
این کارنامه ای که گذاشتید برای چه سالی هست؟
88؟
چون این درصدهای من برای سال 88 هستش.

نمی دونم مال چه سالیه اما 88 نیست. تو کتاب کنکورت رو قورت بده بود. سالشو ننوشته

m3hr4d
02-07-2010, 13:35
با این درصدا میشه تراز 5700 آورد؟
ادبیات 68
عربی 16
دینی 70
زبان 90
ریاضی 30
فیزیک 14
شیمی 20

MaaRyaaMi
02-07-2010, 17:20
با این درصدا میشه تراز 5700 آورد؟
ادبیات 68
عربی 16
دینی 70
زبان 90
ریاضی 30
فیزیک 14
شیمی 20

آره فکر کنم میشه بخاطر ریاضی بالا

farshidshd
02-07-2010, 17:25

کسی در این مورد چیزی نمیدونه؟!

سالی یک بار

ScKAT LeFT
02-07-2010, 22:12
کارت جلسه رو کی و از کجا بگیریم ///؟؟؟

Life24
02-07-2010, 22:48
کارت جلسه رو کی و از کجا بگیریم ///؟؟؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

AmiIin
02-07-2010, 23:19
دوستان سلام !

کنکور آزاد زبان تاریخ برگزاریش اعلام شد ...... ؟!

Dulcimer
03-07-2010, 00:10
حتما باید این سوابق تحصیلی رو تایید میکردیم ؟
نوشته مهلت تموم شد

MORINIO
03-07-2010, 11:07
حتما باید این سوابق تحصیلی رو تایید میکردیم ؟
نوشته مهلت تموم شد

واقعآ اطلاع رسانیشون در حد تیم ملیه !

من تازه از شما فهمیدم باید میرفتم تایید میکردم !:13:

MaaRyaaMi
03-07-2010, 11:13
منم شانسی یادم اومد چند روز پیش تائید کردم

یه شماره ثبت اطلاعات میده فقط ... که اونم تا پایان کنکور داشته باشین و این صوبتا !

حالا نمیدونم به کار بیاد یا نه

Extreme-Forces
03-07-2010, 11:38
سلام.من صنایع تکنولوژی صنعتی تهران جنوب زدم ازاد رو . تقریبا چه درصد هایی لازم داره؟

MaaRyaaMi
03-07-2010, 11:41
تهران جنوب فکر کنم رشته هاش ترازش بالا باشه

صنایعو نمیدونم ولی ریاضی حداقل 20 - فیزیک شیمی 60 70 - عمومی ها هم 70 80 اینا ! بزنی
حله !!!

siafu
03-07-2010, 11:46
آقا آزاد 85 عصر رو زدید؟؟؟
دیدید چطوری هست؟ من 3 سال آزاد های جدید رو زده بودم همه درصد های خوب بود! این یکی همه درصدهام نصف شد!!!
واقعا سخته یا من گند زدم؟؟؟

Mr Unknown
03-07-2010, 11:53
شیمی خیلی تو تراز تاثیر داره واسه نرم افزار؟
من کلا هیچی شیمی نخوندم:دی

siafu
03-07-2010, 11:55
بخون ! چون همه نمیزنن ترازت رو تغییر زیادی توش میتونه ایجاد کنه!
آقا جون من یک نفر که آزا 85 (عصر) رو زده بگه واقعا سخت بود اون سال عصرش؟؟؟
یا من گند زدم!! من 87-88 رو زده بودم دقیقا درصد های توی 85 عصر نصف شد!!

MaaRyaaMi
03-07-2010, 11:57
نرم افزار شیمی ضریبش 1 هست

ولی شیمی ازاد اسونه همه بالا میزنن !

mehdi_mh71
03-07-2010, 12:01
ما که آخر نفهمیدیم سهمیه بسیج در کنکور آزاد چه قدر تاثیر داره
یعنی اگه کسی سوادش در حد تراز 5500 باشه ترازش چه قدر میره بالا؟
بالاخره نمیشه که اینجا کسی از سهمیه بسیج استفاده نکرده باشه.یعنی یک مرد پیدا نیمشه جواب ما بده؟

steps
03-07-2010, 12:09
بخون ! چون همه نمیزنن ترازت رو تغییر زیادی توش میتونه ایجاد کنه!
آقا جون من یک نفر که آزا 85 (عصر) رو زده بگه واقعا سخت بود اون سال عصرش؟؟؟
یا من گند زدم!! من 87-88 رو زده بودم دقیقا درصد های توی 85 عصر نصف شد!!

دوست عزیز ازاد کلا عصرهاش نسبت به صبح سخت تر هست اما منم با یکی از ازمون های عصرش مشکل داشتم که فکر کنم همون 85 بود.

MaaRyaaMi
03-07-2010, 12:30
اره عصر یکم سخت تره

ولی کاش من عصر باشم ....

iranch
03-07-2010, 12:36
شیمی خیلی تو تراز تاثیر داره واسه نرم افزار؟
من کلا هیچی شیمی نخوندم:دی
نرم افزار کجا زدی؟

FireShot
03-07-2010, 12:47
این کارت رو کی میدن؟؟
تو سایتش که چیزی نفهمیدم !!!!

siafu
03-07-2010, 12:48
آقا آزاد 85 عصر رو زدید؟؟؟
دیدید چطوری هست؟ من 3 سال آزاد های جدید رو زده بودم همه درصد های خوب بود! این یکی همه درصدهام نصف شد!!!
واقعا سخته یا من گند زدم؟؟؟

آقا بازم اگه کسی 85 عصر رو از خودش آزمون گرفته نظرش رو در مورد سختیش بگه

Mr Unknown
03-07-2010, 13:04
نرم افزار کجا زدی؟
کرج.......

Life24
03-07-2010, 13:07
معاون مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی:
توزيع و رفع نقص كارت آزمون غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از فردا آغاز مي‌شود/ آزمون سراسري 89 دانشگاه آزاد اسلامی از پنج شنبه برگزار مي‌شود
توزيع كارت ورود به جلسه كنكور سراسري رشته‌هاي غير پزشكي دانشگاه آزاد از فردا آغاز مي‌شود.
به گزارش خبرنگار آنا، مهندس محمدرضا مهرادفر معاون اجرايي مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی امروز در نشستی خبری با اشاره به نحوه توزيع كارت ورود به جلسه اينترنتي آزمون گفت: داوطلبان از ساعت 11 صبح فردا يكشنبه 13 تيرماه مي‌توانند با مراجعه به پايگاه اينترنتي مركز آزمون به نشاني
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید و با اطلاعات كارت اعتباري ثبت نام نسبت به مشاهده و دريافت پرينت كارت ورود به جلسه اقدام كنند.
وي با بيان اينكه علاوه بر كارت ورود به جلسه فرم راهنماي آزمون و هشدارهاي حفاظتي هم بر روي سايت قرار مي‌گيرد، خاطرنشان كرد: داوطلبان بايد با تهيه نسخه چاپي از روي آنها مطالب را با دقت مطالعه كنند.
مهرادفر با اشاره به نحوه رفع نقص كارت ورود به جلسه آزمون سراسري 89 رشته‌هاي غير پزشكي دانشگاه آزاد، تصريح كرد: داوطلبان بايد پس از دريافت كارت ورود به جلسه آزمون چنانچه مغايرتي در اطلاعات ثبت شده مشاهده كردند، جهت اصلاح آن در تهران به چهار حوزه رفع نقص در نظر گرفته شده كه اطلاعات آن بر روي سايت قرار داده مراجعه كنند، همچنين داوطلباني كه يكي از واحدهاي دانشگاهي شهرستان را به عنوان حوزه امتحاني انتخاب كرده‌اند بايد به باجه‌هاي رفع نقص پيش بيني شده در واحدهاي دانشگاهي مراجعه و نسبت به اعلام موارد نقص اقدام و رسيد رفع نقص دريافت كنند.
وي افزود: داوطلباني كه به منظور تغيير رشته شهرهاي انتخابي و يا حوزه امتحاني بيش از يك ثبت نام در آزمون غير پزشكي داشته‌اند، در صورت يكسان بودن مجموعه امتحاني ثبت نام‌هاي متوالي، تاريخ و زمان آخرين ثبت نام آنها ملاك عمل قرار گرفته و كارت ورود به جلسه آزمون صادر شده است.
معاون مركز آزمون دانشگاه آزاد با بيان اينكه در صورتي كه داوطلب بيش از يكبار در مجموعه‌هاي امتحاني متفاوت ثبت نام كرده باشد، كارت ورود به جلسه جهت كليه ثبت نام‌ها صادر شده است، تصريح كرد: دراين شرايط فقط داوطلب مي‌تواند فقط در يك مجموعه امتحاني در آزمون شركت كند.
وي با اشاره به چگونگي توزيع كارت داوطلباني كه در آزمون غير پزشكي و نظام پاره وقت ثبت نام كرده‌اند، گفت: داوطلباني كه در آزمون غير پزشكي و نظام پاره وقت با دو كارت اعتباري جداگانه ثبت نام كرده و داراي دو شماره پرونده جداگانه مي‌باشند، اين ثبت‌نامها با هم ادغام و يك كارت ورود به جلسه براي آنها صادر مي‌شود.
مهرادفر افزود: اين دسته از داوطلبان مي‌توانند با وارد كردن شماره پرونده و كد رهگيري ثبت نام آزمون غير پزشكي خود، كارت ورود به جلسه كه حاوي اطلاعات رشته و محلهاي انتخابي آزمون غيرپزشكي و نظام آموزشي پاره وقت به صورت توام مي‌باشند را دريافت كنند.
وي با اشاره به چگونگي درج سهميه‌هاي مختلف در كارت ورود به جلسه آزمون تصريح كرد: سهميه آن دسته از داوطلباني كه در فرم ثبت نام اينترنتي متقاضي استفاده از سهميه رزمندگان و ايثارگران بوده ولي اين سهميه توسط نهاد مربوطه تاييد نشده است، در كارت ورود به جلسه سهميه عادي قيد شده است و اين دسته از داوطلبان بايد طي يك هفته نسبت به مراجعه به نهاد مربوطه و اصلاح سهميه خود اقدام كنند.
معاون اجرايي مركز آزمون دانشگاه آزاد در خاتمه افزود: متقاضي سهميه جانبازان، آزادگان و شاهد بايد با مراجعه به پايگاه ايثار به نشاني
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید نسبت به پيگيري سهميه خود اقدام كنند

Dulcimer
03-07-2010, 13:13
دوستان من از استرس دارم میمیرم
یکی بگه تایید نکردم مشکلی پیش میاد یا خیر ؟

IntelCentrino
03-07-2010, 13:27
سالی یک بار

آزمونش معمولا چه موقع از سال هست؟

steps
03-07-2010, 13:50
اقایون من ریاضی از 10 زیر شاخه از هرکدوم یکی رو انتخاب کردم کنکورم صبح میشه یا عصر؟
چون زیر گروه 3و5و 10 غروب هست بقیه صبح.
تکلیف من چیه؟(انتخاب اولم زیر گروه 10 هست ).
چقدر دعا کردم که ازمونم عصر نباشه اما انگار اثر نداشت:41:

farshidshd
03-07-2010, 13:58
آزمونش معمولا چه موقع از سال هست؟

معمولا اسفند ماه هست

FireShot
03-07-2010, 13:59
یکی بگه تایید نکردم مشکلی پیش میاد یا خیر ؟

این قضیه تایید چیه منم هیچی تایید نکردم !!!!

Arsin.Arch
03-07-2010, 14:08
این قضیه تایید چیه منم هیچی تایید نکردم !!!!

سلام

منم تایید نکردم . ماشالله به این اطلاع رسانی !!؟

راستی کسی می دونه برای مهندسی پزشکی آزاد تبریز ( 6000 ) چه درصد هایی رو میخواد ؟؟؟

MaaRyaaMi
03-07-2010, 14:19
[/QUOTاقایون من ریاضی از 10 زیر شاخه از هرکدوم یکی رو انتخاب کردم کنکورم صبح میشه یا عصر؟
چون زیر گروه 3و5و 10 غروب هست بقیه صبح.
تکلیف من چیه؟(انتخاب اولم زیر گروه 10 هست ).
چقدر دعا کردم که ازمونم عصر نباشه اما انگار اثر نداشتE]

شما از کجا میدونی زیرگروه ها عصره یا صبحه؟

تو این چند باری که کنکور دادم ازاد همه جورش بوده
یه بار صبح بوده یه بارعصر ( مثلا نرم افزارو میگم )
پس معلوم نیس....

فقط هم انتخاب اول مهمه ....

[QUOTE]سلام

راستی کسی می دونه برای مهندسی پزشکی آزاد تبریز ( 6000 ) چه درصد هایی رو میخواد ؟؟؟

اطلاع رسانی که شده ولی خوب فکر کنم چون همه درگیر کنکور دولتی بودن یادشون رفته

نمیدونم مشکلی ایجاد کنه ... چون فقط لیست نمرات نهائیی بود که باید تائید میکردی درستن یا نه

تراز 6000
عمومی ها حدود 60 - ریاضی 10 تا 15 اینا - فیزیک شیمی هم 50 60 بیاری 6000 میشه ...

FireShot
03-07-2010, 14:52
این تاییده هم عجب بساطیه !!!
برای تراز 4500 چه درصد هایی میخواد؟؟

steps
03-07-2010, 16:07
این تاییده هم عجب بساطیه !!!
برای تراز 4500 چه درصد هایی میخواد؟؟

منم همین درصد ها رو میخوام . این کارنامه یکی از بچه های انجمن هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

siafu
03-07-2010, 17:15
بچه ها یک سری کارنامه های سال 88 صبح رو میخوام/. کجای انجمن میتونم پیدا کنم؟

fardinstar
03-07-2010, 18:04
تاييد سوابق تحصيلي كي بود ؟؟ من زندگيم در گرو دانشگاه آزاده . اگه تاييد نكنيم مشكلي پيش مياد ؟؟

MaaRyaaMi
03-07-2010, 18:23
نمی دونم والا . پارسال نبود این سوابق تحصیلی و .... امسال چون میخوان تاثیر معدل بدن گذاشتن ....
میخواین یه زنگی بزنین دانشگاه ازاد ببینین چی میگن ....

Amirdb
03-07-2010, 18:29
مکانیک آزاد تراز 5600 حدودا چه درصدایی میخواد؟

fardinstar
03-07-2010, 21:47
نمی دونم والا . پارسال نبود این سوابق تحصیلی و .... امسال چون میخوان تاثیر معدل بدن گذاشتن ....
میخواین یه زنگی بزنین دانشگاه ازاد ببینین چی میگن ....
به چه شماره اي زنگ بزنم ؟ كدوم دانشگاه آزاد ؟

juventuss
03-07-2010, 21:58
یه سوال خیلی مهم :

اگه کسی در کنکور داشنگاه آزاد امسال قبول بشه ولی نره !

آیا سال اینده دوباره می تونه در کنکور دانشگاه ازاد شرکت کنه یا نه ؟

Amirdb
03-07-2010, 22:01
یه سوال خیلی مهم :

اگه کسی در کنکور داشنگاه آزاد امسال قبول بشه ولی نره !

آیا سال اینده دوباره می تونه در کنکور دانشگاه ازاد شرکت کنه یا نه ؟
بله
در کنکور آزاد میشه
در کنکور سراسری روزانه نمیشه

Life24
03-07-2010, 22:50
به چه شماره اي زنگ بزنم ؟ كدوم دانشگاه آزاد ؟

در صورت مواجه شدن با هرگونه مشکل و یا سوال می توانید با شماره تلفن های مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی تماس حاصل نمایید:

22581322 021
22581327 021
22574333 021
22574050 021
22573131 021

ScKAT LeFT
04-07-2010, 00:44
دوستان عزیز میشه بگید واسه قبولی کامپیوتر ( نرم افزار ) یا مکانیک جامدات یا الکترونیک توی اهواز چه رتبه ای باید بیارم ؟
منطقه 3 هستم ها ...

مرسی

ScKAT LeFT
04-07-2010, 01:16
دوستان عزیز میشه بگید واسه قبولی کامپیوتر ( نرم افزار ) یا مکانیک جامدات یا الکترونیک توی اهواز چه رتبه ای باید بیارم ؟
منطقه 3 هستم ها ...

مرسی

huti_421
04-07-2010, 01:16
آقا یعنی ما بدبخت شدیم که سوابق تحصيلي رو ردیف نکردیم ؟

Dulcimer
04-07-2010, 01:44
حالا فردا معلوم میشه بهمون کارت میدن یا نه :5:

John Cena723
04-07-2010, 09:27

نه بابا مگه علکیه که کارت ندن . پول دادیم و ثبت نام کردیم . فکر کنم برای این بوده که اگر مشکلی تو سوابق بوده بهشون اطلاع بدی همین .

musketeer
04-07-2010, 09:47
دوستان من سخت افزار تهران جنوب زدم، کسی میتونه حدودی بگه هر درسی رو باید چند درصد بزنم؟ زبان رو بالای 90 حساب کنید :پی
پیشاپیش مرسی

MaaRyaaMi
04-07-2010, 10:01
کارت دانشگاه ازاد اومد ........غیر پزشکی

shifter
04-07-2010, 10:05
از كدوم سايتش بايد كارتو بگيريم؟؟
ماشاللا 3 4 تا سايت داره...azmoon.net
azmoon.org و....
تو هيچكدومشون هم خبري از كارت نيست!

John Cena723
04-07-2010, 10:08
دوست عزیز از azmoon.org اقدام کن.

Arsin.Arch
04-07-2010, 10:09
از كدوم سايتش بايد كارتو بگيريم؟؟
ماشاللا 3 4 تا سايت داره...azmoon.net
azmoon.org و....
تو هيچكدومشون هم خبري از كارت نيست!

بله اومد . (غیرپزشکی ) .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] azmoon.org

Amirdb
04-07-2010, 10:10
کارت دانشگاه ازاد اومد ........غیر پزشکی

کدوم سایت؟؟

clickestan
04-07-2010, 10:12
راسته که میگن امسال تعداد سوالات کاهش یافته؟
عمومیا هر کدوم شدن 20 تا سوال/اختصاصیا هم یه کاهشی داشتن

MaaRyaaMi
04-07-2010, 10:23
سایت azmoon.org

عمومیا تا حالا سوالاتشون کم نشده همون 25 تا
ولی تو ازاد بعضی وقتا سوالای اختصاصی کم و زیاد میشه

چرا هی به من میگه اطلاعات وارد شده معتبر نیس؟؟

در صورتیکه من الان از خود سایتت کد رهگیری و پرونده رو گرفتم الان !!!

clickestan
04-07-2010, 10:24
من هر چی شماره پرونده و کد رهگیری رو میزنم ارور میده:
اطلاعات وارد شده جهت ورود به سیستم معتبر نمی باشد.
ده بار زدم
درستم میزنم !

MaaRyaaMi
04-07-2010, 10:25
فکر کنم سیستمشون مشکل دارهههه !

با چه مرورگری امتحان کردین شما؟؟؟

behnambazi
04-07-2010, 10:29
دوستان گويا سايتشون مشكل داره براي منم همين ارور ميده

ehsaaaan
04-07-2010, 10:30
منم نتوستم کارتم رو بگیرم:41:100% سیستمشون مشکل داره

Arsin.Arch
04-07-2010, 10:32
بله ایراد داره.

در این آزمون به داوطلبان کلیه رشته ها(به استثنای رشته های گروه زبانهای خارجه و هنر) به ترتیب دو جلد دفترچه سؤال تستی دروس عمومی و دروس اختصاصی داده مي شود و داوطلب موظف است به كليه سؤالات مندرج در اين دو دفترچه پاسخ دهد.
توجه: داوطلبان نظام قديم و ترمي واحدي بايد به سؤالات سالي واحدي پاسخ دهند.

به داوطلبان رشته های گروه زبانهای خارجه یک جلد دفترچه (فقط دروس عمومی) و به گروه هنر سه جلد دفترچه (یک جلد دفترچه سؤالات عمومی و دو جلد دفترچه سؤالات اختصاصی تستی و تشریحی)داده خواهد شد.
سؤالات دروس عمومی کلیه رشته ها شامل 20 سؤال زبان و ادبیات فارسی، 20 سؤال زبان عربی، 20 سؤال بینش دینی و 20 سؤال زبان خارجه عمومی است و داوطلبان باید به این 80 سؤال در ردیفهای 1 الی 80 پاسخنامه جواب دهند. مدت پاسخگویی به 80 سؤال دروس عمومی 60 دقیقه است .
تذکر: به داوطلبانی که در کارت درخواست ثبت نام خود یکی از ادیان مسیحی، کلیمی، زرتشتی و یا یکی از زبانهای خارجه فرانسه، آلمانی، روسی، ایتالیایی و اسپانیایی را علامت زده اند، دفترچه عمومی جداگانه ای داده می شود که باید به 20 سؤال زبان و ادبیات فارسی، 20 سؤال زبان عربی، 20 سؤال بینش دینی و 20 سؤال زبان خارجه پاسخ دهند. مدت زمان پاسخگویی به سؤالات این دفترچه نیز 60 دقیقه است.
تعداد سؤالات هر یک از دروس اختصاصی مجموعه های مختلف به شرح زیر است:

مجموعه 1 - گروه «ریاضی و فنی مهندسی» : شامل 40 سؤال ریاضیات، 35 سؤال فیزیک مکانیک و 25 سؤال شیمی می باشد. مدت پاسخگویی به مجموع 100 سؤال اختصاصی این مجموعه 120 دقیقه است.
مجموعه2- گروه «علوم تجربی و کشاورزی و دامپزشكي» : شامل 20 سؤال ریاضیات، 20 سؤال فیزیک، 20 سؤال شیمی، 20 سؤال زیست شناسی و 20 سؤال زمین شناسی می باشد. مدت پاسخگویی به مجموع 100 سؤال اختصاصی رشته های این مجموعه 100 دقیقه است.
مجموعه 3- گروه «علوم انسانی» : شامل 15 سؤال تاریخ و جغرافیا، 15 سؤال علوم اجتماعی(جامعه شناسی)، 15 سؤال فلسفه و منطق، 15 سؤال روانشناسی، 20 سؤال ادبیات فارسی و 20 سؤال عربی می باشد. مدت پاسخگویی به مجموع 100 سؤال اختصاصی رشته های این مجموعه 100 دقیقه است.
مجموعه 4- گروه «علوم انسانی» : شامل 15 سؤال تاریخ و جغرافیا، 15 سؤال علوم اجتماعی(جامعه شناسی)، 15 سؤال فلسفه و منطق، 15 سؤال روانشناسی، 20 سؤال ریاضیات و 20 سؤال اقتصاد می باشد. مدت پاسخگویی به مجموع 100 سؤال اختصاصی رشته های این مجموعه 100 دقیقه است.
مجموعه 5- گروه «زبانهای خارجه» : به داوطلبان رشته های گروه زبانهای خارجه فقط یک دفترچه حاوی سؤالات عمومی شامل 20 سؤال زبان و ادبیات فارسی، 20 سؤال زبان عربی، 20 سؤال بینش دینی و 20 سؤال زبان خارجه داده می شود. مدت پاسخگویی به مجموع 80 سؤال عمومی رشته های این مجموعه 60 دقیقه می باشد.
توجه: به داوطلبان گروه زبانهای خارجه که در کارت درخواست ثبت نام خود یکی از ادیان مسیحی، کلیمی، زرتشتی و یا یکی از زبانهای خارجه فرانسه، آلمانی، روسی، ایتالیایی و اسپانیایی را علامت زده اند و یا رشته زبان و ادبیات ارمنی را انتخاب نموده اند دفترچه عمومی جداگانه ای داده می شود که حاوی 20 سؤال زبان و ادبیات فارسی، 20 سؤال زبان عربی، 20 سؤال بینش دینـــی و 20 سؤال زبان خارجه و مدت زمان پاسخگویی به سؤالات این دفترچه 60 دقیقه است.
مجموعه 6 - گروه «هنر» : شامل 15 سؤال درک عمومی هنر، 15 سؤال درک عمومی ریاضی ـ فیزیک، 15 سؤال ترسیم فنی و خلاقیت تصویری و تجسمی، 15سؤال خلاقیت نمایشی، 15 سؤال خلاقیت موسیقی و 15 سؤال خواص مواد می باشد و مدت پاسخگویی به مجموعه 90 سؤال اختصاصی رشته های این مجموعه 90 دقیقه و مدت پاسخگویی به سؤالات دفترچه تشریحی 90 دقیقه می باشد. کلیه داوطلبانی كه يكي از انتخاب هاي شش گانه نظام تمام وقت و يا يكي از انتخاب هاي چهارگانه نظام پاره وقت آنان یکی از رشته هــای ارتباط تصویری، نقاشی و طراحـی صنعتی(زیرمجموعه هاي 1 و 2 گروه هنر) می باشد ملزم به پاسخگویی به سؤالات دفترچه تشریحی در خود دفترچه سؤال می باشند.
تذکر: این قبیل از داوطلبان باید وسایل مورد نیاز را برای رشته ارتباط تصویری(انواع مداد طراحی، مداد پاک کن، ساير ابزار مورد نياز)، رشته نقاشی (انواع مداد طراحي، مداد رنگي، پاك كن) و رشته طراحی صنعتی(انواع مداد رنگی، پاک کن، مداد تراش و انواع ماژیک و ابزار رسامي خط كش، گونيا، شابلن، انواع مداد طراحي و ...) همراه داشته باشند.
تذکر: رنگ هاي روغني و تينري ممنوع است.

clickestan
04-07-2010, 10:33
به احتمال زیاد یا هنوز بعضی کارتا آپلود نشده
یا به علت مراجعه زیاد سرور بکیده:27:

fardinstar
04-07-2010, 10:33
فكر كنم چون ما تاييد نكرديم كارتمون رو نميده. گه اينطور باشه بدبخت شدم :19:

MaaRyaaMi
04-07-2010, 10:40
نه بابا

اگه اینجوریه من که تائید کردم ... واسه منم پیغام میده

Life24
04-07-2010, 10:44
ظاهرا فشار رو سایت زیاده

---------- Post added at 11:44 AM ---------- Previous post was at 11:43 AM ----------

چون برای نتایج آزمون همیشه ساعت 7 صبح نتایج رو میزنن
خیلی ها از خونه میگیرن و تا کافی نت ها باز بشه و اکثرا بیدار شن و نتایج رو بخوان بگیرن
سرور خلوت شده
ولی الان ساعت 11 هست و همه میخوان با هم بگیرن

یکم صبر کنید و عجله نکنید و نرید تو سایت
تا بعضی ها کارت هاشون بگیرن و راحت تر بشه کار کرد

bax_021
04-07-2010, 10:46
راسته که میگن امسال تعداد سوالات کاهش یافته؟
عمومیا هر کدوم شدن 20 تا سوال/اختصاصیا هم یه کاهشی داشتن
سال 87 و 88 ریاضی 40 سوال بوده
و فیزیک و شیمی هر کدوم 30 سوال
:11:

Life24
04-07-2010, 10:47
فقط یا اینترنت اکسپلورر وارد سایت بشید
سرور های قوی داره افرانت
الان سایتشون درست شد.

fardinstar
04-07-2010, 10:47
كلا كنكور حاشيه هاش هم استرس زا هستن. اون كلمه معتبر نيست رو كه ديدم تنم لرزيد گفتم چون تاييد نكردم نميده كارتمو !

MaaRyaaMi
04-07-2010, 10:54
گرفتین ؟

من اکسپلور ندارم :(

FireShot
04-07-2010, 11:05
من که هر کاری میکنم باز نمیشه باز میشه هم میگه معتبر نیست :(((((

Life24
04-07-2010, 11:29
بچه هایی که مشکل دارید شماره های مرکز ازمون تماس بگیرید
در صورت مواجه شدن با هرگونه مشکل و یا سوال می توانید با شماره تلفن های مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی تماس حاصل نمایید:

22581322 021
22581327 021
22574333 021
22574050 021
22573131 021

DrXoX
04-07-2010, 11:30
من برای فک و فامیل می خواستم کارت بگیرم همشون رو زد:

اطلاعات وارد شده جهت ورود به سیستم معتبر نمی باشد.

فعلا مشکل داره ، ولی به زودی درست میشه

FireShot
04-07-2010, 11:31
کسی از بچه ها گرفته ؟؟؟ برا من اینجوریه یا بقیه هم اینجورین؟؟

DrXoX
04-07-2010, 11:34
بچه ها مثل این که درست شد:46: برید کارتهاتون رو بگیرید
انشاا... همتون انتخاب اولتون قبول بشید

کسی از بچه ها گرفته ؟؟؟ برا من اینجوریه یا بقیه هم اینجورین؟؟

الان امتحان کن مثل این که پاشون رو از رو سیم برداشتن

MaaRyaaMi
04-07-2010, 11:36
من افتادم علوم داروئی !

خیابون یخچال !

بچه ها اونجا مترو ایستگاهی ... داری؟؟؟

:(

Dulcimer
04-07-2010, 11:40
مثنکه سایت درست شد
من الان گرفتم

Farshid72
04-07-2010, 11:44
بچه ها انتخاب اولتون چی هست ؟؟؟
من معماری.
شما چی ؟؟؟

Dulcimer
04-07-2010, 11:51
من 4تای اولم دامپزشکی

MaaRyaaMi
04-07-2010, 11:52
کامپیوتر - نرم افزار تهران جنوب ........

bax_021
04-07-2010, 11:53
من معماری.
شما چی ؟؟؟
معماری قزوین

FireShot
04-07-2010, 11:57
خدا رو شکر برا منم باز شد بالاخره !!!!
میگم این کارته چرا انقدر بزرگه :دی

من افتادم میدون پونک :((

ehsaaaan
04-07-2010, 11:59
خدا رو شکر برا منم باز شد بالاخره !!!!
میگم این کارته چرا انقدر بزرگه :دی

من افتادم میدون پونک :((

منم افتادم علوم تحقیقات:46:

siafu
04-07-2010, 12:01
من گرفتم. چند بار امتحان کنید میده!
میگم ممکنه سبک سوال ها عوض بشه؟؟ یعنی ریاضی آسون بشه فیزیک سخت؟!؟!!
نشه بدبخت بشیم؟

faeze.t
04-07-2010, 12:03
منم نتوستم کارتم رو بگیرم:41:100% سیستمشون مشکل داره

[CODE]
احتمالا شلوغ بوده . من اول نتونستم ولی الان [/:8::8:

faeze.t
04-07-2010, 12:05
من گرفتم . همین الان

faeze.t
04-07-2010, 12:08
:2::2::2:نه سبک سوالا عوض نمی شه اینا یه بانک سوال دارن هر سال از همون سوال در می یارن

steps
04-07-2010, 12:10
من افتادم دانشگاه ازاد کرج همونجا که سراسری رو دادم فقط سالنش فرق داره.
انتخاب اول هم شهرسازی قزوین هست

faeze.t
04-07-2010, 12:12
من عصرم می خوام صبح باشم خوابم می بره :19::19::19::19::19:

hamijoon
04-07-2010, 12:17
منم افتادم علوم تحقیقات . پونک

FireShot
04-07-2010, 12:21
منم افتادم علوم تحقیقات . پونک

فکر کنم بیشتری ها افتادیم اینجا :دی

RAHIL_2
04-07-2010, 12:36
من عصرم می خوام صبح باشم خوابم می بره :19::19::19::19::19:
منم عصر افتادم:19:

shifter
04-07-2010, 12:49
من مکانیک شیراز -دومیش هم م.شیمی شیراز!

افتادم علوم تحقیقات[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جای باحالیه...خوش میگذره!!:31:

fmps
04-07-2010, 13:08
منم برق قدرت تبریز

Arsin.Arch
04-07-2010, 13:27
مهندسی پزشکی تبریز :20:

siafu
04-07-2010, 13:28
:2::2::2:نه سبک سوالا عوض نمی شه اینا یه بانک سوال دارن هر سال از همون سوال در می یارن

خدا کنه همینجور باشه. من که از سال 82 آزاد رو تا 88 دارم میزنم سوالای تکراری زیاد توشه. فقط سوالای 85 (عصر) برام عجیب بود، خیلی سخت تر بود.

faeze.t
04-07-2010, 13:30
مهندسی شیمی علوم تحقیقات ایندرصدها رو بزنم خوبه : ریاضی 15 تا 20 فزیک 85 شیمی 90 ادبیات 90 دینی 90 عربی 70 زبان50

Farshid72
04-07-2010, 13:32
من مکانیک شیراز -دومیش هم م.شیمی شیراز!

جای باحالیه...خوش میگذره!!:31:

من معماری.
شما چی ؟؟؟
من واحد شیرازمااا.کیا شیراز زدن ؟؟؟

faeze.t
04-07-2010, 13:34
خدا کنه همینجور باشه. من که از سال 82 آزاد رو تا 88 دارم میزنم سوالای تکراری زیاد توشه. فقط سوالای 85 (عصر) برام عجیب بود، خیلی سخت تر بود.

70 درصد سوالا تکراری واقعا

faeze.t
04-07-2010, 13:39
برای همه سخت بوده تراز و تبه به نسبت تغییر می کنه :31::31:

farshidshd
04-07-2010, 14:01
با اعلام تعداد و زمان پاسخگويي سوالات ;

تاريخ ، جزئيات برگزاري و ظرفيت پذيرش کنکور سراسري پزشکي وغير پزشکي 89 دانشگاه آزاد اسلامي تشريح شد

گروه آزمون وسنجش : معاون اجرايي مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به برگزاري آزمون غير پزشکي در چهار نوبت طي روزهاي پنج شنبه و جمعه 17 و 18 تيرماه با رقابت بيش از730 هزار داوطلب در تهران و 218 حوزه امتحاني کشور و 7 حوزه امتحاني خارج از کشور از پذيرش 350 هزار نفر در آزمون پزشکي و غير پزشکي اين دانشگاه خبر داد.
به گزارش خبرنگار آفرينش ، مهندس محمدرضا مهرادفر در نشست مطبوعاتي با اشاره به جدول زمان بندي برگزاري آزمون رشته هاي غير پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي ، گفت : آزمون زير مجموعه هاي يک، دو، چهار، شش الي 9 مجموعه رياضي صبح روز پنج شنبه، آزمون زير مجموعه هاي سه، پنج، و10 مجموعه رياضي بعد از ظهر روز پنج شنبه 17 تيرماه، آزمون مجموعه هاي سه و چهار گروه علوم انساني صبح روز جمعه و آزمون مجموعه هاي دو علوم تجربي کشاورزي و دامپزشکي گروه پنج زبانهاي خارجه و گروه شش هنر عصر روز جمعه 18 تيرماه برگزار مي شود.
وي با اشاره به آغاز فرايند آزمون اظهارکرد: آزمون هاي نوبت صبح راس ساعت 8 و آزمونهاي نوبت عصر راس ساعت 16 آغاز مي شود و داوطلبان بايد توجه داشته باشند که 30 دقيقه قبل از آغاز آزمون درب حوزه هاي امتحاني بسته و از ورود داوطلبان به حوزه جلوگيري مي شود.
رقابت يک ميليون و 130 هزار داوطلب در آزمون 89
وي با اشاره به رقابت داوطلبان آزمون غير پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي در7 هزار و 17 رشته محل به تعداد داوطلبان آزمون هاي 89 دانشگاه اشاره کرد و افزود: در آزمون رشته هاي غيرپزشکي از730 هزار داوطلب، آزمون پزشکي 200 هزار داوطلب و در آزمون کارداني پيوسته 210 هزار داوطلب شرکت کرده اند که در مجموع تعداد داوطلبان آزمون اين دانشگاه بيش از يک ميليون و 130 هزار نفر است.
معاون اجرايي مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي افزود: در آزمون غير پزشکي امسال نسبت زنان و مردان تقريبا به هم نزديک بوده و51 درصد داوطلبان را مردان تشکيل مي دهند در حالي که در آزمون پزشکي تعداد داوطلبان زن با احتساب 72 درصد از مردان پيشي گرفته اند.
رشته حقوق بيشترين تعداد داوطلبان را به خود اختصاص داده است
مهرادفر با بيان اينکه داوطلبان مجموعه رياضي با احتساب 48 درصد بيشترين تعداد داوطلبان را تشکيل مي دهند اظهارکرد: پس از گروه رياضي داوطلبان مجموعه علوم انساني با 35 درصد، علوم تجربي با 15 درصد و هنر با کمتر از 2 درصد داوطلبان آزمون را به خود اختصاص مي دهند.
وي درمورد بيشترين داوطلبان در رشته هاي آزمون گفت: رشته حقوق با بيش از60 هزار داوطلب و پس از آن رشته هاي مهندسي عمران و معماري با حدود 40 هزار داوطلب و در نهايت رشته هاي مهندسي برق، الکترونيک، حسابداري و مهندسي کامپيوتر - نرم افزار با 25 هزار متقاضي رده هاي بعدي را به خود اختصاص داده اند.
برگزاري آزمون پزشکي دانشگاه آزاد اول و کارداني 8 مرداد ماه
وي با اشاره به برگزاري آزمون گروه غير پزشکي در هفت کشور خارجي شامل امارات، انگلستان، آلمان، ژاپن، قطر، کويت و مالزي گفت: آزمون پزشکي دانشگاه فقط در داخل کشور اول مرداد ماه و آزمون کارداني پيوسته هشتم مرداد ماه برگزار مي شود.
پذيرش حدود 500 هزار نفر در آزمون هاي سراسري دانشگاه آزاد
وي با اشاره به ظرفيت پذيرش آزمون اظهارکرد: در آزمون سراسري امسال350 هزار داوطلب و درآزمون کارداني 150 هزار داوطلب پذيرفته مي شوند که در مجموع تعداد پذيرفته شدگان آزمون 89 دانشگاه آزاد حدود 500 هزار نفر است.
مهرادفر از اعلام نتايج نهايي آزمون دانشگاه آزاد در نيمه دوم شهريور ماه خبر داد و در خصوص نحوه انتخاب رشته داوطلبان، گفت: داوطلبان علاوه بر انتخاب شش رشته تمام وقت و 4 رشته پاره وقت داراي انتخاب هفتم هستند که دانشگاه در صورتي که داوطلبي حدنصاب لازم در هيچ کدام از رشته هاي انتخابي را کسب نکند با توجه به گروه هاي انتخابي و استان محل اقامت انتخاب هفتم را انجام مي دهد.
تاثير 15 درصدي سوابق تحصيلي در پذيرش داوطلبان در آزمون دانشگاه آزاد
وي در خصوص تعيين حوزه هاي امتحاني داوطلبان گفت: تعيين حوزه امتحاني ربطي به اولين انتخاب رشته محل داوطلب ندارد و داوطلب بر اساس محل سکونت حوزه امتحاني را انتخاب کرده است. معاون اجرايي مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به تاثير 15 درصدي سوابق تحصيلي در آزمون امسال دانشگاه آزاد اظهار کرد: اين سوابق براي داوطلبان مشمول ديپلمه هاي 84 تا 88 لحاظ شده و بر اين اساس نحوه پذيرش با لحاظ 85 درصد نمره آزمون و 15 درصد سوابق تحصيلي انجام مي شود.
جزييات تعداد و زمان پاسخگويي سوالات
مهراد فر در خصوص نحوه سوالات و تعداد دفترچه هاي آزمون گروه غير پزشکي دانشگاه آزاد، تصريح کرد: درآزمون غير پزشکي به داوطلبان کليه رشته ها به جز گروه زبانهاي خارجي و هنر دو جلد دفترچه سوال تستي داده مي شود.
وي با اشاره به تعداد و مدت پاسخگويي به سوالات آزمون، گفت: داوطلبان بايد در مدت60 دقيقه به80 سوال دفترچه سوالات عمومي پاسخ دهند و داوطلبان مجموعه رياضي هم براي پاسخگويي به 100 سوال، 120 دقيقه، داوطلبان مجموعه هاي علوم تجربي و علوم انساني براي پاسخگويي به 100 سوال، 100 دقيقه و داوطلبان مجموعه هنر براي پاسخگويي به 90 سوال، 90 دقيقه مهلت دارند.
معاون اجرايي مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي افزود: داوطلبان مجموعه هنر که يکي از رشته هاي ارتباط تصويري، نقاشي و يا طراحي صنعتي را در يکي از انتخاب هاي شش گانه غيرپزشکي و يا چهار گانه نظام پاره وقت انتخاب کرده اند، علاوه بر دفترچه شماره يک و دو بايد به دفترچه شماره سه سوالات تشريحي پاسخ دهند، بنابراين اين دسته از داوطلبان بايد وسايل ترسيم مورد نظر را مطابق مندرجات برگه راهنما به همراه داشته باشند تا در مدت90 دقيقه به سوالات تشريحي پاسخ دهند. وي درادامه گفت: داوطلبان مجموعه زبانهاي خارجه تنها داراي يک دفترچه سوالات دروس عمومي مي باشند که بايد در60 دقيقه به80 سوال پاسخ دهند.

آفرینش

faeze.t
04-07-2010, 14:32
[QUOTE=farshidshd;5147917]با اعلام تعداد و زمان پاسخگويي سوالات ;

تاريخ ، جزئيات برگزاري و ظرفيت پذيرش کنکور سراسري پزشکي وغير پزشکي 89 دانشگاه آزاد اسلامي تشريح شد

گروه آزمون وسنجش : معاون اجرايي مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به برگزاري آزمون غير پزشکي در چهار نوبت طي روزهاي پنج شنبه و جمعه 17 و 18 تيرماه با رقابت بيش از730 هزار داوطلب در تهران و 218 حوزه امتحاني کشور و 7 حوزه امتحاني خارج از کشور از پذيرش 350 هزار نفر در آزمون پزشکي و غير پزشکي اين دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار آفرينش ، مهندس محمدرضا مهرادفر در نشست مطبوعاتي با اشاره به جدول زمان بندي برگزاري آزمون رشته هاي غير پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي ، گفت : آزمون زير مجموعه هاي يک، دو، چهار، شش الي 9 مجموعه رياضي صبح روز پنج شنبه، آزمون زير مجموعه هاي سه، پنج، و10 مجموعه رياضي بعد از ظهر روز پنج شنبه 17 تيرماه، آزمون مجموعه هاي سه و چهار گروه علوم انساني صبح روز جمعه و آزمون مجموعه هاي دو علوم تجربي کشاورزي و دامپزشکي گروه پنج زبانهاي خارجه و گروه شش هنر عصر روز جمعه 18 تيرماه برگزار مي شود.

وي با اشاره به آغاز فرايند آزمون اظهارکرد: آزمون هاي نوبت صبح راس ساعت 8 و آزمونهاي نوبت عصر راس ساعت 16 آغاز مي شود و داوطلبان بايد توجه داشته باشند که 30 دقيقه قبل از آغاز آزمون درب حوزه هاي امتحاني بسته و از ورود داوطلبان به حوزه جلوگيري مي شود.

رقابت يک ميليون و 130 هزار داوطلب در آزمون 89

وي با اشاره به رقابت داوطلبان آزمون غير پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي در7 هزار و 17 رشته محل به تعداد داوطلبان آزمون هاي 89 دانشگاه اشاره کرد و افزود: در آزمون رشته هاي غيرپزشکي از730 هزار داوطلب، آزمون پزشکي 200 هزار داوطلب و در آزمون کارداني پيوسته 210 هزار داوطلب شرکت کرده اند که در مجموع تعداد داوطلبان آزمون اين دانشگاه بيش از يک ميليون و 130 هزار نفر است.

معاون اجرايي مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي افزود: در آزمون غير پزشکي امسال نسبت زنان و مردان تقريبا به هم نزديک بوده و51 درصد داوطلبان را مردان تشکيل مي دهند در حالي که در آزمون پزشکي تعداد داوطلبان زن با احتساب 72 درصد از مردان پيشي گرفته اند.

رشته حقوق بيشترين تعداد داوطلبان را به خود اختصاص داده است

مهرادفر با بيان اينکه داوطلبان مجموعه رياضي با احتساب 48 درصد بيشترين تعداد داوطلبان را تشکيل مي دهند اظهارکرد: پس از گروه رياضي داوطلبان مجموعه علوم انساني با 35 درصد، علوم تجربي با 15 درصد و هنر با کمتر از 2 درصد داوطلبان آزمون را به خود اختصاص مي دهند.

وي درمورد بيشترين داوطلبان در رشته هاي آزمون گفت: رشته حقوق با بيش از60 هزار داوطلب و پس از آن رشته هاي مهندسي عمران و معماري با حدود 40 هزار داوطلب و در نهايت رشته هاي مهندسي برق، الکترونيک، حسابداري و مهندسي کامپيوتر - نرم افزار با 25 هزار متقاضي رده هاي بعدي را به خود اختصاص داده اند.

برگزاري آزمون پزشکي دانشگاه آزاد اول و کارداني 8 مرداد ماه

وي با اشاره به برگزاري آزمون گروه غير پزشکي در هفت کشور خارجي شامل امارات، انگلستان، آلمان، ژاپن، قطر، کويت و مالزي گفت: آزمون پزشکي دانشگاه فقط در داخل کشور اول مرداد ماه و آزمون کارداني پيوسته هشتم مرداد ماه برگزار مي شود.

پذيرش حدود 500 هزار نفر در آزمون هاي سراسري دانشگاه آزاد

وي با اشاره به ظرفيت پذيرش آزمون اظهارکرد: در آزمون سراسري امسال350 هزار داوطلب و درآزمون کارداني 150 هزار داوطلب پذيرفته مي شوند که در مجموع تعداد پذيرفته شدگان آزمون 89 دانشگاه آزاد حدود 500 هزار نفر است.

مهرادفر از اعلام نتايج نهايي آزمون دانشگاه آزاد در نيمه دوم شهريور ماه خبر داد و در خصوص نحوه انتخاب رشته داوطلبان، گفت: داوطلبان علاوه بر انتخاب شش رشته تمام وقت و 4 رشته پاره وقت داراي انتخاب هفتم هستند که دانشگاه در صورتي که داوطلبي حدنصاب لازم در هيچ کدام از رشته هاي انتخابي را کسب نکند با توجه به گروه هاي انتخابي و استان محل اقامت انتخاب هفتم را انجام مي دهد.

تاثير 15 درصدي سوابق تحصيلي در پذيرش داوطلبان در آزمون دانشگاه آزاد

وي در خصوص تعيين حوزه هاي امتحاني داوطلبان گفت: تعيين حوزه امتحاني ربطي به اولين انتخاب رشته محل داوطلب ندارد و داوطلب بر اساس محل سکونت حوزه امتحاني را انتخاب کرده است. معاون اجرايي مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به تاثير 15 درصدي سوابق تحصيلي در آزمون امسال دانشگاه آزاد اظهار کرد: اين سوابق براي داوطلبان مشمول ديپلمه هاي 84 تا 88 لحاظ شده و بر اين اساس نحوه پذيرش با لحاظ 85 درصد نمره آزمون و 15 درصد سوابق تحصيلي انجام مي شود.

جزييات تعداد و زمان پاسخگويي سوالات

مهراد فر در خصوص نحوه سوالات و تعداد دفترچه هاي آزمون گروه غير پزشکي دانشگاه آزاد، تصريح کرد: درآزمون غير پزشکي به داوطلبان کليه رشته ها به جز گروه زبانهاي خارجي و هنر دو جلد دفترچه سوال تستي داده مي شود.

وي با اشاره به تعداد و مدت پاسخگويي به سوالات آزمون، گفت: داوطلبان بايد در مدت60 دقيقه به80 سوال دفترچه سوالات عمومي پاسخ دهند و داوطلبان مجموعه رياضي هم براي پاسخگويي به 100 سوال، 120 دقيقه، داوطلبان مجموعه هاي علوم تجربي و علوم انساني براي پاسخگويي به 100 سوال، 100 دقيقه و داوطلبان مجموعه هنر براي پاسخگويي به 90 سوال، 90 دقيقه مهلت دارند.

معاون اجرايي مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي افزود: داوطلبان مجموعه هنر که يکي از رشته هاي ارتباط تصويري، نقاشي و يا طراحي صنعتي را در يکي از انتخاب هاي شش گانه غيرپزشکي و يا چهار گانه نظام پاره وقت انتخاب کرده اند، علاوه بر دفترچه شماره يک و دو بايد به دفترچه شماره سه سوالات تشريحي پاسخ دهند، بنابراين اين دسته از داوطلبان بايد وسايل ترسيم مورد نظر را مطابق مندرجات برگه راهنما به همراه داشته باشند تا در مدت90 دقيقه به سوالات تشريحي پاسخ دهند. وي درادامه گفت: داوطلبان مجموعه زبانهاي خارجه تنها داراي يک دفترچه سوالات دروس عمومي مي باشند که بايد در60 دقيقه به80 سوال پاسخ دهند.

آفرینش

یعنی از هر دری عمومی 20 تا سوال می دن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟

AmiIin
04-07-2010, 14:34
این سوالات سال های قبل دانشگاه آزاد رو از کجا میشه گرفت ؟!

MORINIO
04-07-2010, 14:39
داوطلبان بايد در مدت60 دقيقه به80 سوال دفترچه سوالات عمومي پاسخ دهند

جالبه عمومی ها هر کدوم شده 20 تا سوال !

اینجوری پیش بره سال دیگه میشه یکی 10 تا !:13:

faeze.t
04-07-2010, 14:42

سایت گزینه 2 رو دیدی ؟

bax_021
04-07-2010, 14:44
کتاب فروشی های بزرگ 100 درصد دارن
حالا این کوچیک ها هم بعضی هاشون دارن
می تونی از گاج یا قلم چی هم بگیری :11:

musketeer
04-07-2010, 14:47
دوستان دو عدد سوال!!
1- من سخت افزار تهران جنوب زدم، درصدهام چقدر باید باشه حدودا که قبول بشم؟! (زبان 90 اینا)
2- آزمونم افتاده همین علوم تحقیقات! آدرس زده انتهای بلوار اشرفی اصفهانی به سمت حصارک! یکی بگه چجوری باید برم اونجا! البته از پشت کوه نیومدم کرج هستم :دی

مرسی

faeze.t
04-07-2010, 14:52
دوستان دو عدد سوال!!
1- من سخت افزار تهران جنوب زدم، درصدهام چقدر باید باشه حدودا که قبول بشم؟! (زبان 90 اینا)
2- آزمونم افتاده همین علوم تحقیقات! آدرس زده انتهای بلوار اشرفی اصفهانی به سمت حصارک! یکی بگه چجوری باید برم اونجا! البته از پشت کوه نیومدم کرج هستم :دی

مرسی

ریاضی حدوده 10 تا 15 . فزیک 60 تا 70 . شیمی 60 . ادبیات 70 با دینی . عربی هم 50:10:

bax_021
04-07-2010, 15:06
کسی می دونه کارنامه ی آزاد سال های قبل رو کجا می شه دید ؟؟
همه جا فقط سراسری رو زدن :19:

Dulcimer
04-07-2010, 15:13
m-ganji.com
از اینجا میتونی بگیری

musketeer
04-07-2010, 15:15
ریاضی حدوده 10 تا 15 . فزیک 60 تا 70 . شیمی 60 . ادبیات 70 با دینی . عربی هم 50:10:
ممنونم واقعا :11:

ولی :18:
الآن درآوردم تراز 86اش 5717 و 87اش 5656 بوده. چقدر درصدهای خنفی گفتی :18:

ولی مرسی به هر حال:40:

bax_021
04-07-2010, 15:32
m-ganji.com
از اینجا میتونی بگیری
این فقط ترازه خوب
من می خوام تراز و درصد با هم باشه
کسی می تونه کمک کنه ؟؟؟

Dulcimer
04-07-2010, 15:37
اگر تراز خاصی مد نظرته بگو تا برات از دفترچه عربشاهی ببینم
سایتی نمیشناسم که درصد هم زده باشه :8:

bax_021
04-07-2010, 15:39
معماری قزوین
ترازش تقریبا 6100
ممنون می شم بگی

Dulcimer
04-07-2010, 15:43
تراز 6195
ادبیات 47 عربی 41 دینی 75زبان60 ریاضی18 فیزیک40 شیمی 23

تراز 6123
ادبیات 56 عربی 47 دینی 62زبان23 ریاضی18 فیزیک46 شیمی 58

اینا نزدیکترینا بودن :31:

bax_021
04-07-2010, 15:46
تراز 6195
ادبیات 47 عربی 41 دینی 75زبان60 ریاضی18 فیزیک40 شیمی 23

تراز 6123
ادبیات 56 عربی 47 دینی 62زبان23 ریاضی18 فیزیک46 شیمی 58

اینا نزدیکترینا بودن :31:
واقعا ممنون :11:
مشکلم ریاض بود که الان حل شد
فقط 18 درصد ؟؟؟
بقیش رو هم مه 30-40 درصد بیشتر از اینا می زنم
پس سراسری نشد می تونم برم آزاد :8:

Dulcimer
04-07-2010, 15:48
خواهش میکنم دوست عزیز
البته اینم باید در نظر داشت ریاضی آزاد سخت تره از سراسری ولی اگر همین زرد قلمچی رو بخونی راحت میتونی قبول بشی

faeze.t
04-07-2010, 15:53
ممنونم واقعا :11:

ولی :18:
الآن درآوردم تراز 86اش 5717 و 87اش 5656 بوده. چقدر درصدهای خنفی گفتی :18:

ولی مرسی به هر حال:40:

این در صد ها رو گفتم که صد در صد قبول شی هر سال تغییر میکنه اون ترازها اگه بخوای همون در صدها رو بزنی احتمال قبولیت کمه :13::13:خواهش

bax_021
04-07-2010, 15:55
خواهش میکنم دوست عزیز
البته اینم باید در نظر داشت ریاضی آزاد سخت تره از سراسری ولی اگر همین زرد قلمچی رو بخونی راحت میتونی قبول بشی
می دونم
دارم سنجش آخر گاج رو می زنم
امسال 10 تا هم بزنم می شه 25 % :31:

siafu
04-07-2010, 16:04

IT قزوین، تراز: 5500
اگه میشه چند تا کارنامه برام بزارید که ترازش حول و حوش این باشه. لطفا دقت کنید کارنامه برای سال 88 باشه. خیلی ممنون.

Dulcimer
04-07-2010, 19:13
تراز 5550

ادبیات 70 عربی 24 دینی 60زبان50 ریاضی10 فیزیک15 شیمی 30

5540

ادبیات 45 عربی 17 دینی 40زبان8 ریاضی15 فیزیک30 شیمی16

5605

ادبیات 70 عربی 55 دینی 79زبان32 ریاضی19 فیزیک51 شیمی 40

Life24
04-07-2010, 19:28
بر اساس مطالاعاتی که رو تراز ها داشتم
تراز ها یکسان هست و گاهی کمتر از پارسال هم میشه
خوب طبیعی هست ظرفیت ها میره بالا هر سال
اما بعضی از جاها میبینی شانسی 100 تا رفت بالا
مثلا 5000 شد 5100
ولی زیاد نوسان نمیده
حدود150 تا بالا یا پائین تر از سال قبلش هست

frnsh
04-07-2010, 20:19
سلام دوستان
کامپیوتر نرم افزار نجف آباد چه ترازی میخواد؟ آخرین تراز پارسالش چقدر بوده؟ (نه کاردانیش، کارشناسیش)

steps
04-07-2010, 20:32
اقایون ایا درسی رو منفی بزنیم تاثیر داره؟
مثلا ریاضی 0 با منفی تو تراز کل تاثیر داره؟

Mr.Unco
04-07-2010, 20:52
یه ادم با معرفت بیاید و بگوید برای زدن درصدای زیر در کنکور آزاد کدام قسمت کتاب ها را بخوانم؟
و چه کار کنم که به این درصدا برسم
و چند سوال باید جواب بدهم تا به این درصدها برسم
فرض کنید از این 3 درس هیچ چیزی بلد نیستم
ریاضی:5 درصد
فیزیک:10 درصد
شیمی:20 درصد

MORINIO
04-07-2010, 22:05
یه ادم با معرفت بیاید و بگوید برای زدن درصدای زیر در کنکور آزاد کدام قسمت کتاب ها را بخوانم؟

ببین ریاضی اگه 4 تا سوال جواب بدی میشه 10 درصد !

فیزیک هم اگه 4 تا سوال جواب بدی بالای 10 درصد میشه ... شیمی هم 5 تا جواب بدی 20 درصد میشه

تو فیزیک آزاد اکثر سوالاش اینجوریه که اطلاعاتو میده تو فقط باید بزاری تو فرمول !

مثلآ اطلاعات فشار و دما و تعداد مول و R رو بهت میده V رو میخواد که راحت میزاری تو فرمول ( PV=nRT) !

ضمنآ حداقل یه سوال و حداکثر دو سوال میده که یکای x ( مثلا میدان الکتریکی ) چیه ؟

تو ریاضی لگاریتم و آمار و مثلثات و دنباله مباحث به نسبت ساده تری هستن! تو شیمی هم فصل 1 و 2 شیمی پیش 1 !

در کل در مورد ریاضی و شیمی هم بستگی به خودت داره که کدوم قسمتهارو بلد باشی !

siafu
04-07-2010, 22:31
تراز 5550

ادبیات 70 عربی 24 دینی 60زبان50 ریاضی10 فیزیک15 شیمی 30

5540

ادبیات 45 عربی 17 دینی 40زبان8 ریاضی15 فیزیک30 شیمی16

5605

ادبیات 70 عربی 55 دینی 79زبان32 ریاضی19 فیزیک51 شیمی 40

مرسی!
این درصد ها برای 88 صبح بود دیگه؟

mahyar_bt
04-07-2010, 22:38
بچه ها عمران سازه اسلام شهر پارسال سال اولش بوده 4600 بوده به نظرتون امسال چقدر می کشه بالا؟
در ضمن ازمون های ازاد 83 به بالا بزنیم کفایت میکنه؟ توی اختصاصی که تکراری زیاد دیدم عمومی ها هم اینطوریه؟

Hossein Adeli
04-07-2010, 23:40
من تو ساعات مختلف روز چند بار خواستم کارت ورود به جلسه رو بگیرم اما میگه:

به دليل ترافيک بالاي سايت مشاهده کارت امکان پذير نمي باشد، لطفا بعدا مراجعه نماييد.

یه وقت این بعدا اینها نشه بعد کنکور!!!

حالا چی کار باید کرد؟ کسی همچین مشکلی رو داره؟

ramin 69
04-07-2010, 23:44
سلام بچه ها

اقارفیق من به یه مشکل خورده ، توی فامیلیش فقط یهدونه حرف اشتباه تایپ شده ، برای تصحیحش چکار کنه ؟

ساش
05-07-2010, 00:32

به دليل ترافيک بالاي سايت مشاهده کارت امکان پذير نمي باشد، لطفا بعدا مراجعه نماييد.

سلام

آره منم این مشکل را دارم

هر وقت می رم می گه شلوغه

Mr Unknown
05-07-2010, 01:09

واسه منم اینو میگفت که با فایر فاکس رفتمو گرفتم!!!

Hossein Adeli
05-07-2010, 09:21

دوستان مشکل حل شد. جالب اینکه اصلا به ترافیک ربطی نداشت!!! :18:
شماره پرونده در کارت اعتباری 7 رقمی در بالا سمت چپ است اما شما باید 5 رقم راست اون رو وارد کنید یعنی درست همون کدی که موقع ثبت نام در زیر کد رهگیری گرفتین! اگه این کار رو نکنین و 100 سال هم صبر کنین که ترافیک سایت بیاد پایین کارتون به جایی نخواهد رسید چون اصلا به ترافیک ربطی نداره که اینا مینویسن ترافیک بالاست. اگه مرورگرتون هم firefox باشه چه بهتر...:10:
پس :

شماره پرونده 5 رقمی است نه 7 رقمی

far2009
05-07-2010, 10:08
من برای یک رتبه زیر 5 هزار به چه تعداد سوال از هر درس پاسخ درست بدهم ؟ لطفا کمک کنید.

bax_021
05-07-2010, 10:17
ریاضی آمار و بخون 2 تا سوال میاد اونارو بزنی می شه 5 درصد :31:
یکمم لگاریتم بخون
برای فیزیک بخش ترمودینامیک فیزیک 3 و آینه ها رو با شکست نور رو بخون
شیمی هم اسید و باز ها رو بخون
فصل 1 شیمی پیش
کلا شیمی پیش آسونه
بخش محلول های شیمی 3
فصل آخر شیمی 2

---------- Post added at 11:16 AM ---------- Previous post was at 11:14 AM ----------

من برای یک رتبه زیر 5 هزار به چه تعداد سوال از هر درس پاسخ درست بدهم ؟ لطفا کمک کنید.
منظورتون تراز زیر 5 هزاره ؟؟؟

---------- Post added at 11:17 AM ---------- Previous post was at 11:16 AM ----------

بچه ها عمران سازه اسلام شهر پارسال سال اولش بوده 4600 بوده به نظرتون امسال چقدر می کشه بالا؟
در ضمن ازمون های ازاد 83 به بالا بزنیم کفایت میکنه؟ توی اختصاصی که تکراری زیاد دیدم عمومی ها هم اینطوریه؟
فوقش 100 تا این ور اون ور می شه
زیادم هست
عمومی هاش اینقد آسونه که نیازی به تکرار نداره :8:

pooyahacker
05-07-2010, 12:46
سوالای آزمون آزاد 88 داخل و خارج رو از کجا باید دانلود کنم ؟

FireShot
05-07-2010, 13:04
کارنامه کسی نداره برا تراز 4300 ؟؟
برای این تراز باید چه درصد هایی زد؟

far2009
05-07-2010, 13:30
منظورتون تراز زیر 5 هزاره ؟؟؟
تراز نه منظورم رتبه هست . مثلا حداقل درصدهای لازم برای رتبه 3 رقمی توی کنکور و ...

برای رتبه زیر 5 هزار در کنکور آزاد حداقل چه درصد هایی یا چه تعداد سوال را باید جواب بدهم ؟

fmps
05-07-2010, 13:35
تراز نه منظورم رتبه هست . مثلا حداقل درصدهای لازم برای رتبه 3 رقمی توی کنکور و ...

برای رتبه زیر 5 هزار در کنکور آزاد حداقل چه درصد هایی یا چه تعداد سوال را باید جواب بدهم ؟

تا اونجایی که میدونم تو آزاد تراز میدن نه رتیه

bax_021
05-07-2010, 13:54

دوستمون درست می گه
تو آزاد رتبه نمی گن معمولا تراز رو در نظر می گیرن
حداقل من چیزی درباره ی رتبه تو دانشگاه آزاد نشنیدم

far2009
05-07-2010, 15:03
جدا ! :31: ببخشید من نمی دانستم برای اینکه تازه می خواهم آزمایشی امتحان بدهم. پس یکم جزئی تر می پرسم.

برای مهندسی کامپیوتر ( نرم افزار ) در اصفهان مثلا خراسگان یا نجف آباد هر درس را حداقل چند درصد باید بزنم

faeze.t
05-07-2010, 16:12
کارنامه کسی نداره برا تراز 4300 ؟؟
برای این تراز باید چه درصد هایی زد؟

به جز ریاضی اگه همه درصدات حدوده 30تا40 باشه صددر صد می یاری داضی هم 2تا سوال بزن :46:

bax_021
05-07-2010, 16:47
جدا ! :31: ببخشید من نمی دانستم برای اینکه تازه می خواهم آزمایشی امتحان بدهم. پس یکم جزئی تر می پرسم.

برای مهندسی کامپیوتر ( نرم افزار ) در اصفهان مثلا خراسگان یا نجف آباد هر درس را حداقل چند درصد باید بزنم

تراز مهندسی کامپیوتر-نرم افزار خوراسگان :4706

FireShot
05-07-2010, 16:48
آقا نبود تراز 4300 ؟؟ :دی
حداقل بگید با این در صد ها چه ترازی میشه حدودا
ادبیات:25
عربی:0
معارف:30
زبان:20
ریاضی:0
فیزیک:25
شیمی:15
یکی اینو دیگه بگه :دی

bax_021
05-07-2010, 16:51

ترازش خیلی پایینه پس با درصد های کم هم قبولی
ریاضی 10 حتی کمتر
فیزیک و شیمی 40
عمومی ها هم 50
البته تقریبی گفتما
شاید از این کمتر یا بیشتر باشه

---------- Post added at 05:51 PM ---------- Previous post was at 05:48 PM ----------

آقا نبود تراز 4300 ؟؟ :دی
حداقل بگید با این در صد ها چه ترازی میشه حدودا
ادبیات:25
عربی:0
معارف:30
زبان:20
ریاضی:0
فیزیک:25
شیمی:15
یکی اینو دیگه بگه :دی
فکر کنم بین 4000 تا 4500
شما سعی کن که عربی رو ریاضی رو صفر نزنی چون 0 درصد ترازت رو میاره پایین
حداقل 3-4 تا سوال جواب بده یه درصدی بگیری

FireShot
05-07-2010, 16:56
نرم افزاری چیزی نیست که درصد بدی بعد تراز برات حساب کنه نسبت به سال های قبل؟؟
برای سراسری بود!!

siafu
05-07-2010, 17:59
88 صبح رو زدم با این درصدها چه ترازی میده؟؟
:
زبان : 84

bax_021
05-07-2010, 18:36
نرم افزاری چیزی نیست که درصد بدی بعد تراز برات حساب کنه نسبت به سال های قبل؟؟
برای سراسری بود!!
من که برای آزاد چیزی پیدا نکردم :41:

---------- Post added at 07:36 PM ---------- Previous post was at 07:36 PM ----------

88 صبح رو زدم با این درصدها چه ترازی میده؟؟
:
زبان : 84
بین 6100 تا 6500

pooyahacker
05-07-2010, 19:04
سوالای کنکور 88 داخل و خارج رو از کجا گیر بیارم ؟؟ میخوام این یکی دو روز بزنم به خدا...

far2009
05-07-2010, 19:12
ترازش خیلی پایینه پس با درصد های کم هم قبولی
ریاضی 10 حتی کمتر
فیزیک و شیمی 40
عمومی ها هم 50
البته تقریبی گفتما
شاید از این کمتر یا بیشتر باشه

یعنی حداقل 4 تا ریاضی درست جواب

حداقل 14 تا فیزیک و شیمی

و عمومی هم نصف و نصف

جواب درست بدهم کافیه ؟

ELDORAMO
05-07-2010, 19:25
سلام دوستان
من به سوالات کنکور ازاد مخصوصا این 4-5 سال اخیر شدیدا نیاز دارم ترجیحا به همراه پاسخ
کسی می تونه لینک دانلود بهم بده؟

m3hr4d
05-07-2010, 19:49

اگه میشه چند تا کارنامه هم بین 5700 تا 5800 برای من بزار

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

راستی بچه ها اگه امسال کاردانی قبول شم می تونم سال دیگه دوباره کنکور بدم و یه شهر دیگه کارشناسی قبول شم، بعد معادل سازی کنم؟! :34:

برای معادل سازی حداقل نمره باید 12 باشه. اما شنیدم بعضی از دانشگاها حداقل نمره شون 14 است. کسی میدونه تهران شمال و تهران مرکزی شرط نمره شون برای معادل سازی چنده؟