PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در باره اورکلاک CPU و RAM

amin.net
30-06-2009, 21:04
با سلام
من یک سیستم با مشخصات زیر دارم
mb: asus-p5qdelux
cpu: intel cor to quad q9550 12mchach
ram:corsair2*2gb bos 1066
vga: giga 9600gt ddr3
power: grean 680w
اگر ممکن است مرا راهنمایی بفرمایید که این قطعات کدامشان نیاز به اوورکلاک دارد و چگونه و با چه برنامه هایی باید این کار را انجام داد؟
و هر کدام تا چند درصد قابلیت اوورکلاک را دارد؟
در ضمن رم های کامپیوترم دارای سینک بلند و بزرگ است.
با تشکر فراوان

alborz_k
03-07-2009, 10:45
با سلام
من یک سیستم با مشخصات زیر دارم
mb: asus-p5qdelux
cpu: intel cor to quad q9550 12mchach
ram:corsair2*2gb bos 1066
vga: giga 9600gt ddr3
power: grean 680w
اگر ممکن است مرا راهنمایی بفرمایید که این قطعات کدامشان نیاز به اوورکلاک دارد و چگونه و با چه برنامه هایی باید این کار را انجام داد؟
و هر کدام تا چند درصد قابلیت اوورکلاک را دارد؟
در ضمن رم های کامپیوترم دارای سینک بلند و بزرگ است.
با تشکر فراوان
سلام. قطعات سستم شما بسیار قدرتمند هستند و احتیاج به اورکلا ندارند !! :دی
شما از سیستمتون چه استفاده ای می کنید؟
در مورد قابلیت اورکلاک قطعات سیستم شما باید بگم که مادربرد شما یکی از بهترین هسا و با 16 فاز توان برای پردازنده می تونه به فرکانس های بالا ی 500 برسه ، پردزانده ی شما هم 45 نانومتری و دارای بهترین معمار و با توجه به ضریب بالا می تونه به فرکانس حدود 4 گیگاهرتز برسه!!(البته با خنک کننده ی آبی)، رم شما سری daminator هست که کارایی بالای داره ولی در اورکلاک خیلی جالب نیست و نمی تونید به بیش از 1100 برسید البته اصلأ جای نگرانی نیست چون فرکانس رم در کارای چندان تأثیر نداره!!
البته اگه می خواین پردازنده رو اورکلاک کنید ، بهتره که یک خنک کننده ی بهتر مثل tuniqtower بگیرید !

Kianoosh
03-07-2009, 14:19
ضمن تایید پست بالا اگه بازی می کنی برای اینکه محدودیت پردازنده نباشه بهتره شما اون رو تا 3- 3.2 اور کنید

saman_k2
10-07-2009, 21:19
سلام دوستان. مادربورد کامپیوتر من Foxconn X38A است.
بر روی جعبه ی این مادربورد نوشته شده که از رم های DDR2 800 و DDR3 1066 در حالت عادی و از رم های DDR2 1066 و DDR3 1333 در حالت اورکلاک پشتیبانی میکنه. من یک رم DDR3 1333 روی این مادربورد سوار کردم، ولی هم بایوس و هم ویندوز ، فرکانس این رم را 1066 میشناسه.
می خواستم بدونم که در کدوم قسمت و چگونه باید اورکلاک کنم که فرکانس واقعی رم شناخته بشه؟
با تشکر از دوستان عزیز...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Kianoosh
10-07-2009, 22:07
سلام دوستان. مادربورد کامپیوتر من Foxconn X38A است.
بر روی جعبه ی این مادربورد نوشته شده که از رم های DDR2 800 و DDR3 1066 در حالت عادی و از رم های DDR2 1066 و DDR3 1333 در حالت اورکلاک پشتیبانی میکنه. من یک رم DDR3 1333 روی این مادربورد سوار کردم، ولی هم بایوس و هم ویندوز ، فرکانس این رم را 1066 میشناسه.
می خواستم بدونم که در کدوم قسمت و چگونه باید اورکلاک کنم که فرکانس واقعی رم شناخته بشه؟

سلام بهتره تاپیک جدی می زدی ولی بایوست رو آپ کن و اگه نه رم رو دستی از بایوس بزار رو 1333 خودش هم گفته که 1333(oc)!

saman_k2
11-07-2009, 14:14
سلام بهتره تاپیک جدی می زدی ولی بایوست رو آپ کن و اگه نه رم رو دستی از بایوس بزار رو 1333 خودش هم گفته که 1333(oc)!
سلام دوست عزیز
نمیدونم منظور شما از تایپیک جدی چی بود؟ ولی من با کسی شوخی نکردم.
درست نمیدونم که در کدوم قسمت بایوس باید تغییر ایجاد کنم. تایمینگ رم رو به صورت دستی وارد کردم. ولی جایی برای وارد کردن فرکانس رم به صورت دستی وجود نداره.
البته اپدیت کردن بایوس راه خیلی ساده تری است. اگر اینجوری جواب بده که خیلی عالی میشه.
به نظر شا اپدیت کردن بایوس تاثیری داره؟

IceLord
11-07-2009, 15:11
سلام دوست عزیز
درست نمیدونم که در کدوم قسمت بایوس باید تغییر ایجاد کنم. تایمینگ رم رو به صورت دستی وارد کردم. ولی جایی برای وارد کردن فرکانس رم به صورت دستی وجود نداره.
البته اپدیت کردن بایوس راه خیلی ساده تری است. اگر اینجوری جواب بده که خیلی عالی میشه.

سلام دوست عزیز

سوء تفاهم نشه. منظور دوست مون تاپیک جدید بود که یه حرف "د" روموقع تایپ جا انداختن.

همونطور که دوستمون گفت بهتره تاپیک جدید باز کنید.

مرسی

alborz_k
11-07-2009, 15:50
سلام دوست عزیز
سلام. منظور کیا جان تاپیک جدید بود ، وگرنه این رفیقمون عاشق شوخیه!!! :دی
شما اگه از بخش اورکلاک بایوستون یک عکس بزارید ، خیلی بهتر می تونیم کمکتون کنیم !

Kianoosh
11-07-2009, 18:50
سلام دوست عزیز

جدید منظورم بود:دی

شما بایو سرو آپ کن بعدش اورکلاک و هر گزینه مربوط بهش که حالت خودکار هست و محدوده رو روی دستی بزار از قسمت DRAM Fer..بزار روی 1333 بعد در صورت عدم پایداری کمی بهش ولتاژ بده

saman_k2
12-07-2009, 00:02
سلام دوستان عزیز.
بایوس رو هم اپدیت کردم ولی باز هم مشکل حل نشد.
اون قسمتی که باید فرکانس رم رو تغییر بدم خاموشه و هر کاری هم که میکنم روشن نمیشه.
چند تا عکس از صفحه های بایوس که مربوط به همین موضوع میشه را تو یک فایل فشرده اپلود کردم.
از اساتید محترم خواهش میکنم که یک نگاهی بندازند و من رو راهنمایی کنند.
الان رم کامپیوتر من Corsiar Dominator DDR2 1066 *2 است که متاسفانه فرکانس اون رو 800 میشناسه.
این هم لینک دانلود فایل:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alborz_k
12-07-2009, 00:48
سلام دوستان عزیز.
بایوس رو هم اپدیت کردم ولی باز هم مشکل حل نشد.
اون قسمتی که باید فرکانس رم رو تغییر بدم خاموشه و هر کاری هم که میکنم روشن نمیشه.
چند تا عکس از صفحه های بایوس که مربوط به همین موضوع میشه را تو یک فایل فشرده اپلود کردم.
از اساتید محترم خواهش میکنم که یک نگاهی بندازند و من رو راهنمایی کنند.
الان رم کامپیوتر من Corsiar Dominator DDR2 1066 *2 است که متاسفانه فرکانس اون رو 800 میشناسه.
این هم لینک دانلود فایل:
اون قسمت cpu cloch=dram frequency رو از حالت auto خارج کن و ضریب رو طوری تعیین کن تا باس رم روی 1066 قرار بگیره ، بعدش یه صورت دستی تایمینگ رو روی 5و5و5و15 بزار و ولتاژ رو هم روی 2.1 بزار!

saman_k2
12-07-2009, 23:17
اون قسمت cpu cloch=dram frequency رو از حالت auto خارج کن و ضریب رو طوری تعیین کن تا باس رم روی 1066 قرار بگیره ، بعدش یه صورت دستی تایمینگ رو روی 5و5و5و15 بزار و ولتاژ رو هم روی 2.1 بزار!

سلام دوست عزیز. از راهنمایی شما متشکرم. ولی این کاری که شما گفتید رو یک بار امتحان کردم. وقتی ضریب رو به بالاترین عدد بردم، فرکانس رم رو درست شناخت. همچنین تایمینگ رم رو روی همون عددی که روی خود رم نوشته شده و شما هم همون رو گفتید، گذاشتم. ولی در قسمت تغییر ولتاژ ، عدد 2.1 وجود نداره و خیلی پایین تره.همچنین وقتی که تغییرات رو ذخیره میکنم و کامپیوتر ری استارت میشه دیگه مانیوتور هیچ صفحه ای نشون نمیده. و بعد از چند ثانیه دوباره ری استارت میشه.
حالا من موندم و یک مشکل بدون راه حل.

Kianoosh
13-07-2009, 02:45
نداره و خیلی پایین تره.همچنین وقتی که تغییرات رو ذخیره میکنم و کامپیوتر ری استارت میشه دیگه مانیوتور هیچ صفحه ای نشون نمیده. و بعد از چند ثانیه دوباره ری استارت میشه.
حالا من موندم و یک مشکل بدون راه حل.

سلام ولتاژ پایش چنده!؟با اون بالا نمیاد!؟کم کم ولتاژ بده تا سیستم تصویر بده بد با مم تست بوتیبل تست کن در صورت ارور یه استپ بیشتر ولت بده و روند رو اداامه بد ه تا بدون ارور 100% پس کنه بعدش ذخیره کن تنظیمات

saman_k2
13-07-2009, 12:43
سلام ولتاژ پایش چنده!؟با اون بالا نمیاد!؟کم کم ولتاژ بده تا سیستم تصویر بده بد با مم تست بوتیبل تست کن در صورت ارور یه استپ بیشتر ولت بده و روند رو اداامه بد ه تا بدون ارور 100% پس کنه بعدش ذخیره کن تنظیمات

سلام.
مسئله اینه که من نمیدونم ولتاژ پایه اش چنده. البته روی اون نوشته که 2.1 ولی این عدد توی لیست ولتاز رم وجود نداره و اصلا به 2 نمی رسه.
کسی تا حالا به این مشکل بر نخورده؟

Kianoosh
13-07-2009, 19:34
سلام.
مسئله اینه که من نمیدونم ولتاژ پایه اش چنده. البته روی اون نوشته که 2.1 ولی این عدد توی لیست ولتاز رم وجود نداره و اصلا به 2 نمی رسه.
کسی تا حالا به این مشکل بر نخورده؟

دوست عزیز ولتاژی که هستش در حالت پیشفرض چنده!؟!؟

شات از cpuz تب مموری لطفا

saman_k2
13-07-2009, 20:53
دوست عزیز ولتاژی که هستش در حالت پیشفرض چنده!؟!؟

شات از cpuz تب مموری لطفا

سلام رفیق.
این هم لینک دو تا عکس از CPUZ قسمت Memory
امیدوارم به درد بخوره.

Kianoosh
13-07-2009, 21:04
دوست عزیز 1.8 هست دیگه!

شما 1:1 بکن 1066 و ولت 1.8 شروع کن پله پله ولت بده تا پایدار بشه از بایوست شات بز اری دقیقا مشخص میشه

موفق باشی

studentcry
13-07-2009, 22:50
بایوس را چگونه باید آپدیت کرد؟

اینهم مدل مادربرد
ASUSTek Computer INC. P4S133VM

Kianoosh
14-07-2009, 15:08
بر ار جاش اینجا نیست مد ل و چیپش هم قدیمیه من چیز خاصی پیدا نکردم شما برو سایت ایسوز سرچش کن آخرین بایوسش رو دانلود کن بعد با نرم افزار خود ایسوز فلش کن

saman_k2
14-07-2009, 20:41
دوست عزیز 1.8 هست دیگه!

شما 1:1 بکن 1066 و ولت 1.8 شروع کن پله پله ولت بده تا پایدار بشه از بایوست شات بز اری دقیقا مشخص میشه

موفق باشی

دوست گرامی، من اصلا متوجه منظور شما نمیشم.
در قسمت ولتاژ، بالاترین عدد 1.47 است.سمت راست تصویر هم نوشته شده که در ولتاز بالا ممکنه که RAM آسیب ببینه.
حالا شما میگی که بزار روی 1.8 در صورتی که این عدد اصلا وجود نداره.
من باز هم چند تا عکس از قسمت مخصوص اورکلاک از بایوس گرفتم.
اگر تونستید ازش سر در بیارید، خواهش می کنم که منو کامل راهنمایی کنید.
لینک دانلود:

Kianoosh
14-07-2009, 21:21
د وست من نتونستم فایلت رو باز کنم ارور میده بی زحمت JPEG سیو کن یه جا (tinypic)آپ کن

saman_k2
15-07-2009, 01:11
د وست من نتونستم فایلت رو باز کنم ارور میده بی زحمت JPEG سیو کن یه جا (tinypic)آپ کن

عذر خواهی میکنم که اینقدر به خاطر من به زحمت افتادید.
وقتی گزینه ی CPU Frequency : Memory Speed را از حالت Auto خارج میکنم و روی عدد 1.4 قرار میدم، فرکانس رم رو درست میشناسه. بعد اومدم ولتاژ رم را روی عدد 0.861v قرار دادم، که این بار خوشبختانه بعد از ری استارت کردن، بایوس بالا اومد. البته ولتاژ بالاتر هم به رم دادم ولی تو اون ولتاژ ویندوز بالا نمی اومد.
همچنین قسمت تایمینگ رم بعد از آپدیت بایوس تغییر کرد و من هم مجبور شدم اون رو روی Auto قرار بدم.
خوشبختانه سیستم عامل هم در حال بازی کردن و هم موقع تست 3DMark Vantage کاملا پایدار بود.
شما در مورد تایمینگ رم چی پیشنهاد میکنید؟
چطوری باید بفهمم که فرکانس رم در ویندوز هم 1066 شناخته میشه؟
ایا نرم افزار خاصی در این زمینه می شناسید؟
این هم لینک عکسهای بایوس:

Kianoosh
12-09-2009, 01:52
چقدر د یر جواب میدم!:دی خوب زودتر تو پروفایل و خصوصی یاد آوری کن...

خب حالا اصلا جریان چی بود!؟...آها!

شما تو همون cpu f: mem s فرکانسش رو تنظیم کن بعد از همون ولتاژ کنترلر حداقل ولتاژ پایداری رو پیدا کن با نرم افزار بوتیبل مم تست تست پایداری بگیر تو ویندوز هم تب memory-spd برنامه cpu z

غیر از بازی و ...خواستی تو وین تست بگیری اورست خوبه...